Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 17:42 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 11 oktober 2014 |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 2:16.47 | ||||||
2 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 2:23.35 | ||||||
3 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 36.13 | 1:15.81 | 1:57.12 | 2:38.06 | |||
4 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 36.56 | 1:17.40 | 1:59.23 | 2:40.76 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 2:15.21 | ||||||
2 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 2:20.43 | ||||||
3 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 32.60 | 1:09.11 | 1:46.41 | 2:23.37 | |||
4 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 33.50 | 1:10.28 | 1:48.05 | 2:26.14 | |||
5 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 33.51 | 1:11.23 | 1:50.09 | 2:27.56 | |||
6 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 34.94 | 1:15.07 | 1:56.59 | 2:35.58 | |||
7 | Loella Hansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 37.28 | 1:20.23 | 2:05.41 | 2:48.12 | |||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 2:15.35 | ||||||
2 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 2:16.37 | ||||||
3 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.03 | 1:08.72 | 1:44.88 | 2:19.15 | |||
4 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.24 | 1:09.16 | 1:45.89 | 2:21.12 | |||
5 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.15 | 1:09.28 | 1:45.55 | 2:21.19 | |||
6 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 32.20 | 1:08.21 | 1:45.42 | 2:21.51 | |||
7 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 33.57 | 1:11.23 | 1:50.84 | 2:26.98 | |||
8 | Tova Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.82 | 1:11.53 | 1:50.64 | 2:29.38 | |||
9 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 34.76 | 1:13.18 | 1:53.00 | 2:31.18 | |||
10 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 38.96 | 1:24.76 | 2:12.87 | 2:58.29 | |||
- | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 30.87 | 1:06.00 | 1:43.62 | 2:18.91 | |||
2 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 2:21.22 | ||||||
3 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.62 | 1:10.20 | 1:47.11 | 2:21.97 | |||
4 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 33.24 | 1:09.99 | 1:47.94 | 2:25.91 | |||
5 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 33.67 | 1:11.57 | 1:49.83 | 2:27.02 | |||
6 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 33.37 | 1:12.18 | 1:51.44 | 2:29.24 | |||
7 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.02 | 1:14.78 | 1:54.97 | 2:32.78 | |||
8 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.85 | 1:15.11 | 1:55.75 | 2:34.79 | |||
9 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 35.65 | 1:15.51 | 1:56.59 | 2:34.82 | |||
10 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 35.16 | 1:15.24 | 1:57.00 | 2:35.56 | |||
11 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 35.68 | 1:15.37 | 1:57.54 | 2:35.79 | |||
12 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.01 | 1:14.58 | 1:55.55 | 2:36.24 | |||
13 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 35.05 | 1:16.11 | 1:58.22 | 2:36.94 | |||
14 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 35.75 | 1:16.17 | 1:58.36 | 2:37.89 | |||
15 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 35.23 | 1:16.59 | 1:58.93 | 2:38.94 | |||
16 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 36.67 | 1:17.93 | 2:01.05 | 2:42.70 | |||
17 | Vanja Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 35.13 | 1:16.72 | 2:00.38 | 2:43.34 | |||
18 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.75 | 1:18.37 | 2:02.51 | 2:45.17 | |||
19 | Erika Persson Bivall | 2001 | Sösdala Simsällskap | 37.37 | 1:19.02 | 2:02.69 | 2:46.15 | |||
20 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 38.08 | 1:21.59 | 2:06.86 | 2:49.64 | |||
21 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.65 | 1:22.73 | 2:09.02 | 2:53.29 | |||
22 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 37.52 | 1:22.00 | 2:08.79 | 2:53.98 | |||
23 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.19 | 1:24.56 | 2:12.38 | 2:58.72 | |||
24 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 39.70 | 1:25.62 | 2:14.32 | 3:02.94 | |||
25 | Mathilda Ülger | 2003 | Eslövs Simsällskap | 41.39 | 1:30.65 | 2:24.76 | 3:15.97 | |||
- | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | DNS | ||||||
- | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Moa Karlsson | 2002 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 25.60 | 57.22 | |||||
2 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 32.54 | 1:09.70 | |||||
3 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 31.07 | 1:09.75 | |||||
4 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 32.27 | 1:10.46 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.55 | 1:05.36 | |||||
2 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 29.82 | 1:06.37 | |||||
3 | Erik Engström | 1999 | Kristianstads SLS | 30.05 | 1:07.02 | |||||
4 | Filip Eriksson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 31.69 | 1:09.13 | |||||
5 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 33.27 | 1:12.72 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.56 | 1:09.85 | |||||
2 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.64 | 1:10.76 | |||||
3 | Philip Chen | 2000 | S71 | 29.98 | 1:13.53 | |||||
4 | Erik Lycke | 2000 | Höganäs Simsällskap | 34.20 | 1:17.12 | |||||
5 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 35.77 | 1:18.10 | |||||
6 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 36.98 | 1:21.58 | |||||
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.61 | 1:09.51 | |||||
2 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 32.02 | 1:10.26 | |||||
3 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 32.82 | 1:11.00 | |||||
4 | Simon Bonnevier | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.76 | 1:11.66 | |||||
5 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.80 | 1:11.77 | |||||
6 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.42 | 1:12.18 | |||||
7 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 34.42 | 1:15.18 | |||||
8 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 34.89 | 1:16.16 | |||||
9 | William Bevréus | 2003 | S71 | 34.50 | 1:17.59 | |||||
10 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.56 | 1:18.50 | |||||
11 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 40.69 | 1:29.47 | |||||
12 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 42.12 | 1:32.60 | |||||
13 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 41.91 | 1:34.26 | |||||
14 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 43.93 | 1:39.74 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.00 | 1:14.43 | |||||
2 | Lina Rosvall | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 35.82 | 1:14.65 | |||||
3 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 36.14 | 1:15.62 | |||||
4 | Sofie Klügel | 1998 | S71 | 38.22 | 1:21.84 | |||||
5 | Jenny Vagerstam | 1998 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.28 | 1:26.51 | |||||
6 | Ellen Olsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 41.85 | 1:28.91 | |||||
7 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 42.03 | 1:29.99 | |||||
8 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 47.49 | 1:40.83 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 38.18 | 1:19.79 | |||||
2 | Hanna Persson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 39.73 | 1:25.57 | |||||
3 | Maria Dahlén | 1999 | Klippans Simsällskap | 46.80 | 1:37.78 | |||||
4 | Loella Hansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 51.65 | 1:49.54 | |||||
- | Isabella Johansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 38.11 | 1:21.34 | |||||
2 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 39.63 | 1:22.10 | |||||
3 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 38.61 | 1:22.57 | |||||
4 | Tove Sjunnesson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 44.26 | 1:31.90 | |||||
5 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 43.67 | 1:32.76 | |||||
6 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.51 | 1:39.29 | |||||
7 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 50.89 | 1:47.32 | |||||
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.87 | 1:16.53 | |||||
2 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 37.07 | 1:18.13 | |||||
3 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.48 | 1:21.69 | |||||
4 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.55 | 1:22.12 | |||||
5 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 40.77 | 1:25.02 | |||||
6 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.12 | 1:25.60 | |||||
7 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 41.03 | 1:26.25 | |||||
8 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 41.19 | 1:26.45 | |||||
9 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 40.94 | 1:26.51 | |||||
10 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 41.10 | 1:26.82 | |||||
11 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 41.39 | 1:27.28 | |||||
12 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 41.48 | 1:27.88 | |||||
13 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 43.50 | 1:29.68 | |||||
14 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 42.62 | 1:30.17 | |||||
15 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 42.25 | 1:30.30 | |||||
16 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.10 | 1:30.48 | |||||
17 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 44.30 | 1:31.74 | |||||
18 | Anna Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.72 | 1:34.40 | |||||
19 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 44.43 | 1:34.43 | |||||
20 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 45.03 | 1:34.73 | |||||
21 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 43.94 | 1:35.90 | |||||
22 | Sara Edman | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.55 | 1:36.18 | |||||
23 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 46.60 | 1:36.64 | |||||
24 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 46.11 | 1:36.89 | |||||
25 | Erika Persson Bivall | 2001 | Sösdala Simsällskap | 45.90 | 1:37.53 | |||||
26 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.44 | 1:37.79 | |||||
27 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 47.53 | 1:38.79 | |||||
28 | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.63 | 1:39.80 | |||||
29 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 48.08 | 1:40.09 | |||||
30 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 46.59 | 1:40.21 | |||||
31 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 47.83 | 1:41.43 | |||||
32 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 48.90 | 1:42.94 | |||||
33 | Vanja Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 48.89 | 1:46.45 | |||||
34 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 50.13 | 1:46.46 | |||||
35 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 50.91 | 1:48.83 | |||||
36 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 52.98 | 1:50.26 | |||||
37 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 58.32 | 2:04.81 | |||||
- | Astrid Nilsson | 2004 | Simsällskapet Delfin | DNS | ||||||
- | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | DSQ | ||||||
- | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | DSQ | ||||||
- | Estelle Johansson | 2001 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mathilda Ülger | 2003 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 29.02 | 1:01.85 | |||||
2 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 30.57 | 1:02.76 | |||||
3 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 34.74 | 1:12.89 | |||||
4 | Hakob Hakopian | 1998 | Kristianstads SLS | 38.23 | 1:20.04 | |||||
- | Erik Juliusson | 1998 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 31.02 | 1:04.73 | |||||
2 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 31.99 | 1:04.98 | |||||
3 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 31.97 | 1:05.98 | |||||
4 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 33.40 | 1:08.41 | |||||
5 | Erik Engström | 1999 | Kristianstads SLS | 34.59 | 1:11.45 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 33.04 | 1:08.93 | |||||
2 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.18 | 1:12.11 | |||||
3 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 38.50 | 1:21.89 | |||||
4 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 40.30 | 1:23.28 | |||||
5 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 40.58 | 1:24.21 | |||||
- | Erik Persson | 2000 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.73 | 1:08.91 | |||||
2 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.34 | 1:09.15 | |||||
3 | William Bevréus | 2003 | S71 | 35.99 | 1:14.05 | |||||
4 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.45 | 1:15.77 | |||||
5 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.25 | 1:17.66 | |||||
6 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 38.63 | 1:18.25 | |||||
7 | Simon Bonnevier | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.65 | 1:18.59 | |||||
8 | Alessio Giambalvo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.69 | 1:19.09 | |||||
9 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 40.31 | 1:23.47 | |||||
10 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 42.10 | 1:26.89 | |||||
11 | Anton Månsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 42.11 | 1:27.40 | |||||
12 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 43.84 | 1:29.67 | |||||
13 | Emil Wiberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.75 | 1:31.44 | |||||
14 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 45.79 | 1:32.60 | |||||
15 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 45.06 | 1:34.26 | |||||
16 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 46.69 | 1:34.59 | |||||
17 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 46.60 | 1:34.74 | |||||
18 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 49.49 | 1:41.04 | |||||
19 | Kim Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 48.16 | 1:41.10 | |||||
20 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 50.63 | 1:42.24 | |||||
21 | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | 51.39 | 1:46.04 | |||||
22 | Elias Mauritzon | 2003 | Höganäs Simsällskap | 52.91 | 1:51.62 | |||||
23 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 1:00.06 | 2:04.11 | |||||
- | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | DNS | ||||||
- | Albert Ingelsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Joel Härstedt | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Max Lilja | 2001 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Holmqvist | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:22.05 | 2:47.55 | 4:31.13 | 5:52.11 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 1:13.35 | 2:36.05 | 4:03.76 | 5:15.92 | |||
2 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 1:12.74 | 2:32.55 | 4:07.32 | 5:18.85 | |||
3 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:13.74 | 2:38.77 | 4:08.50 | 5:23.82 | |||
4 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:15.85 | 2:41.99 | 4:25.17 | 5:43.24 | |||
5 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 1:23.32 | 2:59.26 | 4:36.04 | 5:59.38 | |||
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:22.60 | 2:56.13 | 4:38.35 | 6:02.57 | |||
2 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:28.06 | 3:03.07 | 4:43.49 | 6:07.20 | |||
3 | Erika Persson Bivall | 2001 | Sösdala Simsällskap | 1:39.88 | 3:14.97 | 5:46.22 | 6:28.13 | |||
4 | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:35.53 | 3:16.92 | 5:01.29 | 6:28.16 | |||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 1:09.02 | 2:26.23 | 3:44.45 | 5:03.87 | 19:58.19 | ||
6:25.18 | 7:46.27 | 9:08.26 | 10:30.51 | |||||||
11:53.73 | 13:15.61 | 14:38.08 | 15:59.64 | |||||||
17:21.33 | 18:42.24 | |||||||||
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Filip Tanaskovic | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.62 | 2:36.99 | 4:03.90 | 5:32.00 | 21:24.14 | ||
6:57.41 | 8:24.78 | 9:50.78 | 11:16.42 | |||||||
12:45.15 | 14:16.18 | 15:43.78 | 17:11.94 | |||||||
18:38.12 | 20:01.80 | |||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
- | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.07 | 2:18.89 | 3:29.42 | 4:40.24 | 9:18.14 | ||
5:50.44 | 7:35.38 | 8:44.64 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.92 | 2:22.52 | 3:35.68 | 4:49.84 | 9:40.84 | ||
6:03.78 | 7:16.77 | 8:30.03 | ||||||||
2 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 1:10.47 | 2:29.79 | 3:49.99 | 5:10.91 | 10:30.55 | ||
6:32.15 | 7:53.71 | 9:14.07 | ||||||||
3 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 1:19.36 | 2:45.53 | 4:12.64 | 5:38.98 | 11:19.83 | ||
7:05.56 | 8:31.51 | 9:57.60 | ||||||||
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:08.39 | 2:22.54 | 3:37.21 | 4:51.99 | 9:48.44 | ||
6:06.94 | 7:21.58 | 8:35.93 | ||||||||
2 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:11.49 | 2:28.57 | 3:47.57 | 5:07.30 | 10:21.09 | ||
6:26.84 | 7:47.43 | 9:06.21 | ||||||||
3 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:16.33 | 2:42.57 | 4:08.52 | 5:33.75 | 10:56.01 | ||
6:57.74 | 8:22.56 | 9:41.70 | ||||||||
4 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 1:36.90 | 3:20.65 | 5:02.82 | 6:45.39 | 13:18.80 | ||
8:25.21 | 10:06.18 | 11:45.14 | ||||||||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Holmqvist | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.01 | 1:23.52 | 2:09.86 | 2:53.90 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 33.09 | 1:10.68 | 1:50.18 | 2:29.11 | |||
2 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 36.12 | 1:16.89 | 2:00.76 | 2:46.17 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 32.40 | 1:08.48 | 1:46.06 | 2:23.10 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 36.38 | 1:22.52 | 2:11.24 | 2:53.72 | |||
2 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.26 | 1:23.03 | 2:11.48 | 2:55.84 | |||
3 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 40.72 | 1:27.23 | 2:13.83 | 2:59.62 | |||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 29.82 | 1:06.29 | 1:46.08 | 2:18.38 | |||
2 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 30.29 | 1:05.11 | 1:49.21 | 2:22.24 | |||
3 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 32.65 | 1:11.88 | 1:57.35 | 2:32.79 | |||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 31.43 | 1:08.00 | 1:51.53 | 2:25.11 | |||
2 | Filip Eriksson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 31.93 | 1:13.18 | 2:00.21 | 2:36.49 | |||
3 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 33.95 | 1:14.54 | 2:07.08 | 2:46.58 | |||
- | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 31.09 | 1:09.50 | 1:51.69 | 2:29.03 | |||
2 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 2:46.58 | 2:34.91 | |||||
3 | Erik Lycke | 2000 | Höganäs Simsällskap | 3:07.18 | 2:47.76 | |||||
4 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 37.95 | 1:20.65 | 2:12.65 | 2:48.92 | |||
5 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 35.64 | 1:20.06 | 2:09.71 | 2:49.82 | |||
6 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 40.56 | 1:26.57 | 2:19.47 | 2:59.67 | |||
7 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 39.53 | 1:25.97 | 2:27.12 | 3:08.33 | |||
8 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 39.13 | 1:26.22 | 2:24.65 | 3:10.26 | |||
9 | Tobias Wijk | 2000 | S71 | 36.85 | 1:32.89 | 2:29.53 | 3:11.33 | |||
- | Erik Persson | 2000 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.83 | 1:11.53 | 1:54.88 | 2:29.99 | |||
2 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.64 | 1:13.21 | 1:59.17 | 2:33.50 | |||
3 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 32.77 | 1:12.62 | 1:58.70 | 2:34.04 | |||
4 | Victor Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.71 | 1:16.70 | 2:00.88 | 2:35.89 | |||
5 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 34.57 | 1:16.58 | 2:01.12 | 2:36.20 | |||
6 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.02 | 1:15.52 | 2:01.28 | 2:36.22 | |||
7 | Simon Bonnevier | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.85 | 1:17.74 | 2:04.96 | 2:42.80 | |||
8 | William Bevréus | 2003 | S71 | 34.95 | 1:16.95 | 2:05.73 | 2:43.10 | |||
9 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 35.03 | 1:16.75 | 2:07.51 | 2:44.78 | |||
10 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.52 | 1:20.21 | 2:12.41 | 2:45.81 | |||
11 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.77 | 1:19.36 | 2:09.86 | 2:45.97 | |||
12 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.40 | 1:17.76 | 2:07.00 | 2:46.29 | |||
13 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.72 | 1:20.00 | 2:11.50 | 2:47.65 | |||
14 | Joel Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.86 | 1:26.99 | 2:20.98 | 3:02.04 | |||
15 | Anton Månsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 43.02 | 1:30.70 | 2:25.98 | 3:06.38 | |||
16 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 44.69 | 1:28.65 | 2:24.02 | 3:07.18 | |||
17 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 42.52 | 1:34.30 | 2:25.67 | 3:08.81 | |||
18 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 54.32 | 1:45.84 | 2:53.91 | 3:35.36 | |||
19 | Max Lilja | 2001 | Höganäs Simsällskap | 2:48.92 | 3:36.94 | 3:36.94 | ||||
- | Albert Ingelsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Douglas Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | DNS | ||||||
- | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
- | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.85 | 2:20.88 | 3:33.62 | 4:45.25 | |||
2 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 1:17.05 | 2:40.15 | 4:04.46 | 5:28.16 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:11.08 | 2:28.14 | 3:46.06 | 5:03.77 | |||
2 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 1:15.29 | 2:37.33 | 3:58.43 | 5:18.34 | |||
3 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 1:14.72 | 2:37.24 | 4:00.67 | 5:23.19 | |||
4 | Maria Dahlén | 1999 | Klippans Simsällskap | 1:19.63 | 2:46.36 | 4:15.75 | 5:43.41 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:06.46 | 2:16.81 | 3:29.20 | 4:42.02 | |||
2 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:13.19 | 2:32.20 | 3:51.42 | 5:07.92 | |||
3 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:23.61 | 2:53.06 | 4:22.81 | 5:49.38 | |||
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:06.47 | 2:19.32 | 3:33.37 | 4:45.20 | |||
2 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 1:08.58 | 2:22.11 | 3:36.59 | 4:49.18 | |||
3 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 1:08.11 | 2:22.41 | 3:38.39 | 4:55.12 | |||
4 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:11.49 | 2:28.04 | 3:44.80 | 4:57.46 | |||
5 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 5:00.93 | ||||||
6 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:09.52 | 2:26.39 | 3:44.49 | 5:00.97 | |||
7 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 1:16.43 | 2:35.16 | 3:54.88 | 5:11.10 | |||
8 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 1:13.29 | 2:34.48 | 3:55.81 | 5:15.99 | |||
9 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 1:15.81 | 2:39.40 | 4:02.60 | 5:23.38 | |||
10 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 1:17.73 | 2:42.77 | 4:06.78 | 5:27.73 | |||
11 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 1:17.87 | 2:43.52 | 4:08.15 | 5:29.48 | |||
12 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 1:18.30 | 2:43.07 | 4:07.41 | 5:29.63 | |||
13 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 1:16.56 | 2:41.43 | 4:07.47 | 5:32.61 | |||
14 | Jennie Johansson | 2001 | Klippans Simsällskap | 1:19.60 | 2:44.36 | 4:13.13 | 5:35.04 | |||
15 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 1:19.39 | 2:48.40 | 4:17.22 | 5:41.96 | |||
16 | Vanja Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 1:21.66 | 2:51.94 | 4:25.17 | 5:54.50 | |||
17 | Erika Persson Bivall | 2001 | Sösdala Simsällskap | 1:24.08 | 2:54.45 | 4:26.10 | 5:55.25 | |||
18 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 1:20.99 | 2:55.38 | 4:32.75 | 6:03.63 | |||
19 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:28.51 | 3:04.15 | 4:39.53 | 6:10.47 | |||
20 | Agnes Delen Abrahamsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:28.41 | 3:04.83 | 4:41.16 | 6:13.61 | |||
- | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | DNF | ||||||
- | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | DNF | ||||||
- | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.83 | 1:19.82 | 2:02.26 | 2:43.85 | |||
2 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 36.27 | 1:19.31 | 2:05.22 | 2:51.72 | |||
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.81 | 1:18.21 | 2:00.07 | 2:41.28 | |||
2 | Philip Chen | 2000 | S71 | 36.61 | 1:18.01 | 2:01.85 | 2:45.49 | |||
3 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 38.44 | 1:23.68 | 2:10.87 | 2:56.84 | |||
4 | Tage Tykesson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 43.93 | 1:34.64 | 2:27.38 | 3:19.81 | |||
5 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 45.89 | 1:37.48 | 2:29.92 | 3:20.36 | |||
6 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 47.98 | 1:40.07 | 2:34.72 | 3:28.16 | |||
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 38.92 | 1:23.43 | 2:09.12 | 2:54.94 | |||
2 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 44.00 | 1:33.94 | 2:23.71 | 3:11.55 | |||
3 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 46.67 | 1:38.42 | 2:31.73 | 3:24.51 | |||
- | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jing-Sheng Vien | 1986 | Kristianstads SLS | 35.47 | 1:13.23 | 1:51.44 | 2:30.28 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.53 | 1:13.69 | 1:53.53 | 2:34.08 | |||
2 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 43.51 | 1:31.26 | 2:20.72 | 3:09.49 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 34.44 | 1:12.39 | 1:51.57 | 2:31.21 | |||
2 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 38.20 | 1:19.32 | 2:01.93 | 2:44.43 | |||
3 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 39.13 | 1:21.39 | 2:04.85 | 2:47.26 | |||
4 | Maja Danielsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 38.82 | 1:21.97 | 2:07.14 | 2:51.30 | |||
5 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 41.84 | 1:27.80 | 2:14.13 | 3:01.55 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Rosvall | 2000 | Ängelholms Simsällskap | 33.61 | 1:10.16 | 1:46.76 | 2:22.84 | |||
2 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.12 | 1:12.57 | 1:51.09 | 2:28.79 | |||
3 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 35.52 | 1:13.35 | 1:51.97 | 2:29.30 | |||
4 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.08 | 1:15.19 | 1:55.43 | 2:34.32 | |||
5 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.63 | 1:15.27 | 1:57.04 | 2:37.65 | |||
6 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.93 | 1:17.68 | 1:58.10 | 2:37.68 | |||
7 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.10 | 1:18.60 | 1:58.83 | 2:39.61 | |||
8 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.82 | 1:19.24 | 2:00.23 | 2:40.72 | |||
9 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 42.02 | 1:27.27 | 2:13.88 | 2:58.52 | |||
10 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 45.18 | 1:33.20 | 2:21.66 | 3:09.77 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 37.49 | 1:18.36 | 2:00.07 | 2:40.69 | |||
2 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 37.04 | 1:17.58 | 2:00.09 | 2:40.86 | |||
3 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 36.78 | 1:17.71 | 1:59.75 | 2:41.99 | |||
4 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 38.07 | 1:21.23 | 2:05.37 | 2:46.19 | |||
5 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 40.48 | 1:24.16 | 2:08.71 | 2:50.95 | |||
6 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.79 | 1:24.54 | 2:09.23 | 2:51.03 | |||
7 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 39.68 | 1:24.68 | 2:09.95 | 2:51.60 | |||
8 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 40.45 | 1:26.23 | 2:12.08 | 2:53.96 | |||
9 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.94 | 1:27.84 | 2:13.13 | 2:56.66 | |||
10 | Ellen Thunberg | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | 41.72 | 1:28.06 | 2:14.46 | 2:57.41 | |||
11 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 43.17 | 1:29.22 | 2:14.45 | 2:57.66 | |||
12 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 42.27 | 1:27.68 | 2:14.06 | 2:58.54 | |||
13 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 41.86 | 1:27.44 | 2:13.71 | 2:58.81 | |||
14 | Alice Tufvesson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 42.91 | 1:29.75 | 2:16.49 | 3:00.90 | |||
15 | Erika Persson Bivall | 2001 | Sösdala Simsällskap | 44.29 | 1:31.40 | 2:18.96 | 3:04.79 | |||
16 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 44.57 | 1:32.65 | 2:20.94 | 3:08.53 | |||
17 | Vanja Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 46.22 | 1:38.62 | 2:29.39 | 3:20.50 | |||
18 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 48.34 | 1:39.68 | 2:31.93 | 3:22.16 | |||
- | Klara Flodmark | 2001 | Föreningen Sim Team Engelholm | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 25.65 | 54.23 | |||||
2 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 27.78 | 57.28 | |||||
3 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 27.28 | 57.45 | |||||
4 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 28.73 | 59.70 | |||||
5 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 30.31 | 1:01.97 | |||||
6 | Hakob Hakopian | 1998 | Kristianstads SLS | 31.68 | 1:06.67 | |||||
- | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 28.46 | 59.11 | |||||
2 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 28.49 | 59.60 | |||||
3 | Erik Engström | 1999 | Kristianstads SLS | 28.96 | 1:01.32 | |||||
4 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 29.81 | 1:02.07 | |||||
5 | Filip Eriksson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.16 | 1:02.22 | |||||
6 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 30.80 | 1:04.75 | |||||
7 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 30.73 | 1:05.47 | |||||
- | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 28.72 | 59.78 | |||||
2 | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 29.83 | 1:01.34 | |||||
3 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 30.86 | 1:03.85 | |||||
4 | Erik Lycke | 2000 | Höganäs Simsällskap | 30.83 | 1:04.11 | |||||
5 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 31.74 | 1:07.05 | |||||
6 | Tim Berthelsson | 2000 | Simsällskapet Delfin | 33.13 | 1:11.51 | |||||
7 | Albin Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 35.39 | 1:12.89 | |||||
8 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 33.95 | 1:14.30 | |||||
9 | Erik Persson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 35.87 | 1:17.22 | |||||
10 | Tage Tykesson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 36.13 | 1:17.88 | |||||
- | Tobias Wijk | 2000 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 29.93 | 1:01.48 | |||||
2 | Victor Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.69 | 1:02.76 | |||||
3 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.74 | 1:03.41 | |||||
4 | Lukas Mirsch | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.93 | 1:04.59 | |||||
5 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.79 | 1:05.45 | |||||
6 | William Bevréus | 2003 | S71 | 31.50 | 1:05.46 | |||||
7 | Simon Bonnevier | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.95 | 1:05.75 | |||||
8 | Daniel Fischer | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 31.41 | 1:06.26 | |||||
9 | Gustav Lind | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 32.88 | 1:07.16 | |||||
10 | Dante Vollmer | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.00 | 1:07.56 | |||||
11 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 32.20 | 1:08.00 | |||||
12 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 32.85 | 1:08.19 | |||||
13 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.03 | 1:10.06 | |||||
14 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 35.53 | 1:13.61 | |||||
15 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 36.49 | 1:14.60 | |||||
16 | Joel Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.05 | 1:14.90 | |||||
17 | Albert Ingelsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.60 | 1:16.46 | |||||
18 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 37.16 | 1:16.55 | |||||
19 | Jacob El Mokri | 2001 | Kristianstads SLS | 36.72 | 1:16.61 | |||||
20 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 36.72 | 1:16.92 | |||||
21 | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | 37.29 | 1:18.54 | |||||
22 | Joel Härstedt | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.83 | 1:21.91 | |||||
23 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 38.99 | 1:22.69 | |||||
24 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 39.38 | 1:23.65 | |||||
25 | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 39.51 | 1:24.97 | |||||
26 | Herman Modig | 2003 | Kristianstads SLS | 40.34 | 1:25.12 | |||||
27 | Emil Wiberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.82 | 1:25.41 | |||||
28 | Max Lilja | 2001 | Höganäs Simsällskap | 41.27 | 1:27.20 | |||||
29 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 42.79 | 1:29.08 | |||||
30 | Kim Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 42.16 | 1:31.86 | |||||
31 | Elias Mauritzon | 2003 | Höganäs Simsällskap | 43.53 | 1:33.98 | |||||
32 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 46.34 | 1:39.79 | |||||
- | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | DNS | ||||||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 29.80 | 1:01.56 | 1:33.58 | 2:06.64 | |||
2 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 28.06 | 1:00.42 | 1:35.00 | 2:09.32 | |||
3 | Erik Andrén | 1998 | Eslövs Simsällskap | 30.88 | 1:00.73 | 1:40.66 | 2:14.86 | |||
4 | Filip Lundin | 1997 | Klippans Simsällskap | 30.83 | 1:06.15 | 1:41.92 | 2:15.65 | |||
5 | Hakob Hakopian | 1998 | Kristianstads SLS | 32.46 | 1:09.54 | 1:49.31 | 2:29.39 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 28.21 | 58.92 | 1:30.98 | 2:03.99 | |||
2 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 28.39 | 1:00.23 | 1:33.08 | 2:04.65 | |||
3 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 29.76 | 1:02.16 | 1:35.07 | 2:07.97 | |||
4 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 30.43 | 1:05.90 | 1:43.11 | 2:19.26 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hampus Olsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.27 | 1:03.28 | 1:37.79 | 2:11.22 | |||
2 | Philip Chen | 2000 | S71 | 30.22 | 1:05.73 | 1:43.26 | 2:20.75 | |||
3 | Erik Lycke | 2000 | Höganäs Simsällskap | 31.90 | 1:07.90 | 1:45.84 | 2:24.90 | |||
4 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 35.16 | 1:13.59 | 1:54.58 | 2:34.23 | |||
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 31.18 | 1:05.56 | 1:42.29 | 2:16.91 | |||
2 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 31.33 | 1:06.71 | 1:42.92 | 2:18.26 | |||
3 | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | 36.74 | 1:17.22 | 1:59.51 | 2:36.15 | |||
4 | Edwin Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 36.46 | 1:17.92 | 1:59.72 | 2:39.47 | |||
5 | Anton Månsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 36.21 | 1:17.13 | 1:59.63 | 2:40.40 | |||
6 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 36.63 | 1:17.33 | 2:00.28 | 2:42.29 | |||
7 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 38.23 | 1:21.86 | 2:06.76 | 2:50.33 | |||
8 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 39.94 | 1:25.92 | 2:13.00 | 2:58.95 | |||
9 | Vincent Möller | 2003 | Simsällskapet Delfin | 40.10 | 1:28.82 | 2:17.25 | 3:02.92 | |||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 31.07 | 1:08.03 | |||||
2 | Ellen Olsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.15 | 1:10.44 | |||||
3 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.46 | 1:11.63 | |||||
4 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.60 | 1:15.82 | |||||
5 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 39.86 | 1:29.57 | |||||
6 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 42.04 | 1:31.27 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 31.44 | 1:06.64 | |||||
2 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 33.59 | 1:12.53 | |||||
3 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 34.67 | 1:16.31 | |||||
4 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 36.35 | 1:19.22 | |||||
5 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 37.37 | 1:20.80 | |||||
6 | Maria Dahlén | 1999 | Klippans Simsällskap | 39.48 | 1:23.84 | |||||
7 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 1:31.16 | 1:24.28 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.99 | 1:08.80 | |||||
2 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.44 | 1:09.55 | |||||
3 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 32.69 | 1:12.63 | |||||
4 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.32 | 1:15.10 | |||||
5 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.15 | 1:15.72 | |||||
6 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.30 | 1:15.80 | |||||
7 | Tova Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.13 | 1:19.00 | |||||
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.07 | 1:09.80 | |||||
2 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 33.27 | 1:11.61 | |||||
3 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 33.07 | 1:14.38 | |||||
4 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 34.83 | 1:16.11 | |||||
5 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 35.43 | 1:17.97 | |||||
6 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 36.00 | 1:18.10 | |||||
7 | Moa Nilsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.36 | 1:18.80 | |||||
8 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 37.94 | 1:19.73 | |||||
9 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 36.22 | 1:21.43 | |||||
10 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 37.56 | 1:21.55 | |||||
11 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.48 | 1:21.60 | |||||
12 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 37.93 | 1:23.84 | |||||
13 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 39.85 | 1:25.78 | |||||
14 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 39.32 | 1:27.60 | |||||
15 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.70 | 1:27.70 | |||||
16 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 39.36 | 1:27.77 | |||||
17 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 39.71 | 1:27.90 | |||||
18 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.71 | 1:28.58 | |||||
19 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.23 | 1:29.10 | |||||
20 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 1:38.96 | 1:29.82 | |||||
21 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 41.27 | 1:31.16 | |||||
22 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.18 | 1:32.15 | |||||
23 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.80 | 1:32.73 | |||||
24 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 43.12 | 1:38.96 | |||||
25 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 44.51 | 1:40.16 | |||||
26 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 44.74 | 1:40.97 | |||||
27 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 50.06 | 1:46.10 | |||||
- | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | DNF | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | 31.76 | 1:07.05 | |||||
2 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 34.43 | 1:14.61 | |||||
3 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 36.54 | 1:16.11 | |||||
4 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 36.60 | 1:18.81 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 36.14 | 1:17.11 | |||||
2 | Andreas Edman | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 36.54 | 1:18.15 | |||||
3 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 37.14 | 1:18.62 | |||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 36.66 | 1:17.63 | |||||
2 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 36.68 | 1:18.39 | |||||
3 | Erik Lycke | 2000 | Höganäs Simsällskap | 41.04 | 1:27.57 | |||||
4 | Tage Tykesson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 42.65 | 1:30.29 | |||||
5 | Kacper Figas | 2000 | Höganäs Simsällskap | 44.37 | 1:31.16 | |||||
6 | Joel Johnsson | 2000 | Kristianstads SLS | 44.67 | 1:32.79 | |||||
- | Erik Persson | 2000 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Alderbrink | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.07 | 1:18.68 | |||||
2 | Victor Åberg | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 38.80 | 1:19.73 | |||||
3 | Tobias Dahlberg | 2001 | Kristianstads SLS | 41.12 | 1:27.06 | |||||
4 | Erik Dahlberg | 2002 | Kristianstads SLS | 44.07 | 1:32.82 | |||||
5 | Ahmed Sadoon | 2002 | Kristianstads SLS | 43.88 | 1:33.92 | |||||
6 | Edwin Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 46.94 | 1:39.79 | |||||
7 | Harry Petersson | 2002 | Kristianstads SLS | 49.31 | 1:43.92 | |||||
8 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 51.09 | 1:47.77 | |||||
9 | Vincent Möller | 2003 | Simsällskapet Delfin | 54.06 | 1:51.05 | |||||
10 | Malte Rönningdal | 2005 | S71 | 55.89 | 1:56.64 | |||||
11 | Eimantas Erlandsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 53.62 | 1:58.53 | |||||
12 | Oskar Strandqvist | 2004 | Eslövs Simsällskap | 1:00.50 | 2:04.26 | |||||
- | Edward Gudmundsson | 2003 | Höganäs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Joel Johansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Birkan Ates | 2002 | Simsällskapet Delfin | DSQ | ||||||
- | Viggo Winberg | 2002 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jing-Sheng Vien | 1986 | Kristianstads SLS | 32.94 | 1:07.95 | |||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 34.09 | 1:09.62 | |||||
2 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 35.21 | 1:14.06 | |||||
3 | Hanna Nilsson | 1996 | Kristianstads SLS | 35.78 | 1:15.78 | |||||
4 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 36.00 | 1:15.89 | |||||
5 | Hanna Holmqvist | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 37.91 | 1:18.07 | |||||
6 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 38.80 | 1:18.55 | |||||
7 | Anna Engström | 1996 | Kristianstads SLS | 39.68 | 1:21.33 | |||||
8 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 43.02 | 1:27.54 | |||||
9 | Ellinor Andersson | 1998 | Kristianstads SLS | 43.90 | 1:30.32 | |||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 33.68 | 1:09.53 | |||||
2 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 38.63 | 1:19.25 | |||||
3 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 39.12 | 1:20.28 | |||||
4 | Loella Hansson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:36.51 | 1:36.51 | |||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 34.15 | 1:09.94 | |||||
2 | Julia Stenhård | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.23 | 1:10.67 | |||||
3 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.77 | 1:13.54 | |||||
4 | Rebecca Hesslevik | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.91 | 1:14.10 | |||||
5 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 38.10 | 1:16.46 | |||||
6 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 37.71 | 1:16.68 | |||||
7 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 1:25.91 | 1:22.24 | |||||
8 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 44.73 | 1:31.10 | |||||
9 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 47.87 | 1:37.98 | |||||
Gren 17, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.33 | 1:11.61 | |||||
2 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 36.16 | 1:13.76 | |||||
3 | Alicia Lundblad | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.20 | 1:13.78 | |||||
4 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 35.92 | 1:14.51 | |||||
5 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 36.40 | 1:15.14 | |||||
6 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 36.31 | 1:15.68 | |||||
7 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.65 | 1:16.61 | |||||
8 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 37.96 | 1:17.73 | |||||
9 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 38.44 | 1:18.74 | |||||
10 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 38.08 | 1:18.84 | |||||
11 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 37.16 | 1:18.94 | |||||
12 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.87 | 1:19.09 | |||||
13 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 38.54 | 1:19.11 | |||||
14 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.52 | 1:19.19 | |||||
15 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 38.12 | 1:19.23 | |||||
16 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.00 | 1:20.63 | |||||
17 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 39.35 | 1:20.96 | |||||
18 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.82 | 1:21.09 | |||||
19 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 39.82 | 1:21.64 | |||||
20 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.96 | 1:21.73 | |||||
21 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 40.43 | 1:21.86 | |||||
22 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 39.48 | 1:21.96 | |||||
23 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 30.39 | 1:22.37 | |||||
24 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 39.89 | 1:22.55 | |||||
25 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.07 | 1:22.89 | |||||
26 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 39.53 | 1:22.93 | |||||
27 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.36 | 1:23.87 | |||||
28 | Anna Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.72 | 1:24.04 | |||||
29 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 41.60 | 1:24.26 | |||||
30 | Hanna Maigren | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.69 | 1:24.48 | |||||
31 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 40.02 | 1:24.86 | |||||
32 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 42.16 | 1:25.62 | |||||
33 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 41.41 | 1:25.75 | |||||
34 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 42.45 | 1:25.91 | |||||
34 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 42.53 | 1:25.91 | |||||
36 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 21.91 | 1:26.33 | |||||
37 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.90 | 1:26.55 | |||||
38 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 42.85 | 1:27.84 | |||||
39 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 43.28 | 1:28.06 | |||||
40 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.38 | 1:28.64 | |||||
41 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 43.54 | 1:29.76 | |||||
42 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 44.52 | 1:29.84 | |||||
43 | Vanja Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 43.70 | 1:30.53 | |||||
44 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 43.55 | 1:31.35 | |||||
45 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 45.93 | 1:31.40 | |||||
46 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 44.66 | 1:32.66 | |||||
47 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 45.24 | 1:34.25 | |||||
48 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 44.78 | 1:34.71 | |||||
49 | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 45.20 | 1:35.38 | |||||
50 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 47.23 | 1:36.89 | |||||
51 | Mathilda Ülger | 2003 | Eslövs Simsällskap | 47.33 | 1:38.05 | |||||
52 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 49.83 | 1:48.31 | |||||
53 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 54.52 | 1:54.17 | |||||
- | Esmeralda Leo | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alva Stenebo | 2003 | S71 | DSQ | ||||||
- | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Estelle Johansson | 2001 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.62 | 2:29.33 | 4:00.26 | 5:09.63 | |||
2 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 1:14.74 | 2:38.32 | 4:19.23 | 5:34.71 | |||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Theodor Schaper Lindberg | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:29.22 | 3:01.18 | 4:51.38 | 6:11.01 | |||
- | Gustav Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 1:17.05 | 2:42.89 | 4:19.16 | 5:33.88 | |||
2 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:21.77 | 2:46.95 | 4:28.52 | 5:45.69 | |||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 1:12.02 | 2:29.47 | 3:46.99 | 5:04.63 | 19:16.54 | ||
6:23.63 | 7:40.70 | 8:58.82 | 10:16.22 | |||||||
11:33.70 | 12:50.92 | 14:08.74 | 15:27.17 | |||||||
16:45.63 | 18:01.54 | |||||||||
2 | Maja Danielsson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:14.77 | 2:36.56 | 3:58.76 | 5:21.32 | 20:44.38 | ||
6:44.40 | 8:08.05 | 9:31.80 | 10:55.56 | |||||||
12:19.73 | 13:44.54 | 15:08.90 | 16:33.55 | |||||||
17:58.55 | 19:23.42 | |||||||||
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 1:15.72 | 2:36.83 | 3:57.97 | 5:20.14 | 20:17.98 | ||
6:42.40 | 8:03.51 | 9:25.29 | 10:46.98 | |||||||
12:08.90 | 13:30.94 | 14:52.51 | 16:14.90 | |||||||
17:37.43 | 18:59.14 | |||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Tekla Rosell | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.41 | 2:30.18 | 3:47.40 | 5:06.32 | 10:22.66 | ||
6:24.59 | 7:43.90 | 9:04.21 | ||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:12.13 | 2:29.95 | 3:48.78 | 5:08.88 | 10:30.71 | ||
6:29.62 | 7:50.72 | 9:11.72 | ||||||||
2 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 1:17.75 | 2:42.44 | 4:07.31 | 5:32.81 | 11:07.73 | ||
6:58.26 | 8:22.94 | 9:47.60 | ||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.85 | 2:19.75 | 3:30.95 | 4:42.55 | 9:36.56 | ||
5:55.45 | 7:09.25 | 8:23.51 | ||||||||
2 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 1:06.55 | 2:19.24 | 3:31.29 | 4:43.67 | 9:38.65 | ||
5:56.73 | 7:10.92 | 8:25.71 | ||||||||
3 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.85 | 2:26.51 | 3:41.85 | 4:56.68 | 9:54.07 | ||
6:11.87 | 7:27.05 | 8:41.94 | ||||||||
4 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 1:13.17 | 2:31.80 | 3:50.79 | 5:10.63 | 10:20.85 | ||
6:29.86 | 7:48.38 | 9:06.29 | ||||||||
5 | Josefine Bengtsson | 2000 | Kristianstads SLS | 1:11.25 | 2:29.10 | 3:47.75 | 5:07.25 | 10:25.13 | ||
6:26.87 | 7:47.76 | 9:07.89 | ||||||||
6 | Alice Bengtsson | 2000 | Klippans Simsällskap | 1:18.84 | 2:43.25 | 4:08.63 | 5:33.72 | 11:05.75 | ||
6:59.59 | 8:24.14 | 9:47.73 | ||||||||
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 1:09.76 | 2:26.10 | 3:41.95 | 4:57.80 | 9:57.98 | ||
6:14.11 | 7:30.76 | 8:46.75 | ||||||||
2 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 1:19.11 | 2:43.44 | 4:06.20 | 5:28.88 | 10:50.13 | ||
6:50.82 | 8:12.34 | 9:32.34 | ||||||||
3 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 1:16.70 | 2:39.66 | 4:04.70 | 5:28.09 | 10:59.31 | ||
6:52.43 | 8:16.72 | 9:40.91 | ||||||||
4 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 1:20.14 | 2:48.15 | 4:16.51 | 5:45.51 | 11:35.53 | ||
7:13.39 | 8:42.53 | 10:10.15 | ||||||||
5 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 1:22.00 | 2:51.02 | 4:21.62 | 5:52.77 | 11:48.93 | ||
7:23.45 | 8:54.18 | 10:24.49 | ||||||||
6 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 1:25.87 | 2:58.94 | 4:33.35 | 6:09.02 | 12:26.69 | ||
7:45.11 | 9:20.95 | 10:55.97 | ||||||||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 31.75 | 1:07.42 | 1:44.22 | 2:21.50 | |||
- | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 34.97 | 1:15.55 | 1:58.05 | 2:38.29 | |||
2 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 35.74 | 1:15.73 | 1:58.66 | 2:40.44 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 33.63 | 1:11.80 | 1:54.78 | 2:30.39 | |||
2 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 31.23 | 1:12.21 | 1:58.66 | 2:36.95 | |||
3 | Ellen Olsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 33.10 | 1:15.01 | 2:02.30 | 2:39.97 | |||
4 | Hanna Nilsson | 1996 | Kristianstads SLS | 36.99 | 1:20.96 | 2:07.63 | 2:45.22 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 31.21 | 1:09.99 | 1:56.01 | 2:31.50 | |||
2 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 37.04 | 1:21.08 | 2:04.72 | 2:41.94 | |||
3 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 35.98 | 1:18.56 | 2:07.98 | 2:44.08 | |||
4 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 34.20 | 1:16.73 | 2:06.67 | 2:44.43 | |||
5 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 37.30 | 1:20.04 | 2:09.65 | 2:47.46 | |||
6 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 36.84 | 1:21.69 | 2:15.49 | 2:54.36 | |||
7 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 37.68 | 1:24.19 | 2:15.83 | 2:56.62 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 33.92 | 1:11.58 | 1:56.92 | 2:31.71 | |||
2 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 34.37 | 1:17.35 | 2:02.06 | 2:38.17 | |||
3 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 33.02 | 1:16.28 | 2:00.43 | 2:38.34 | |||
4 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.12 | 1:15.47 | 2:03.00 | 2:38.60 | |||
5 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 34.46 | 1:15.52 | 2:03.11 | 2:38.99 | |||
6 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.04 | 1:17.99 | 2:08.00 | 2:44.38 | |||
7 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 36.12 | 1:20.60 | 2:07.52 | 2:46.33 | |||
8 | Tova Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.67 | 1:21.73 | 2:12.46 | 2:51.14 | |||
9 | Tove Sjunnesson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 36.98 | 1:23.67 | 2:14.35 | 2:55.78 | |||
10 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 43.07 | 1:29.65 | 2:24.26 | 3:05.29 | |||
11 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 43.72 | 1:37.28 | 2:36.70 | 3:22.34 | |||
12 | Ella Karvonen | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 45.30 | 1:38.34 | 2:34.33 | 3:22.51 | |||
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 33.83 | 1:14.42 | 1:57.13 | 2:33.44 | |||
2 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 33.78 | 1:14.62 | 1:58.97 | 2:35.20 | |||
3 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 33.96 | 1:14.52 | 2:01.33 | 2:37.24 | |||
4 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 37.47 | 1:20.35 | 2:10.37 | 2:45.83 | |||
5 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 37.89 | 1:20.38 | 2:10.94 | 2:46.60 | |||
6 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 39.23 | 1:24.33 | 2:11.14 | 2:46.89 | |||
7 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 37.87 | 1:23.27 | 2:10.78 | 2:47.69 | |||
8 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 36.25 | 1:18.89 | 2:09.85 | 2:47.92 | |||
9 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.91 | 1:23.00 | 2:10.16 | 2:48.98 | |||
10 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 39.98 | 1:21.03 | 2:11.66 | 2:50.22 | |||
11 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.71 | 1:21.74 | 2:11.93 | 2:50.61 | |||
12 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.91 | 1:21.49 | 2:13.14 | 2:51.07 | |||
13 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 37.45 | 1:23.68 | 2:14.59 | 2:51.75 | |||
14 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 38.30 | 1:25.68 | 2:16.80 | 2:53.67 | |||
15 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 37.43 | 1:23.42 | 2:16.18 | 2:54.10 | |||
16 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.13 | 1:26.73 | 2:15.79 | 2:55.10 | |||
17 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 36.06 | 1:21.52 | 2:15.46 | 2:55.51 | |||
18 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.90 | 1:27.19 | 2:15.50 | 2:56.61 | |||
19 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.14 | 1:27.10 | 2:19.76 | 2:57.48 | |||
20 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 38.23 | 1:24.14 | 2:17.82 | 2:57.91 | |||
21 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 37.27 | 1:21.51 | 2:17.58 | 2:57.93 | |||
22 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 40.08 | 1:28.73 | 2:19.28 | 2:58.50 | |||
23 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 40.92 | 1:25.10 | 2:22.73 | 2:58.66 | |||
24 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 43.06 | 1:29.83 | 2:20.03 | 2:59.00 | |||
25 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 39.62 | 1:28.12 | 2:21.17 | 3:01.35 | |||
26 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 39.59 | 1:27.15 | 2:21.57 | 3:02.17 | |||
27 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 41.25 | 1:26.81 | 2:20.85 | 3:03.96 | |||
28 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.84 | 1:30.54 | 2:22.93 | 3:04.23 | |||
29 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 40.32 | 1:30.84 | 2:23.71 | 3:05.20 | |||
30 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 43.38 | 1:33.14 | 2:26.99 | 3:09.25 | |||
31 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 44.91 | 1:32.30 | 2:28.18 | 3:10.46 | |||
32 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 41.03 | 1:30.58 | 2:27.98 | 3:10.99 | |||
33 | Vanja Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 40.83 | 1:31.70 | 2:29.30 | 3:12.39 | |||
34 | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | 43.58 | 1:32.09 | 2:28.12 | 3:15.83 | |||
35 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 47.78 | 1:39.85 | 2:36.20 | 3:21.82 | |||
36 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 46.48 | 1:41.01 | 2:37.78 | 3:25.59 | |||
37 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 54.35 | 1:53.50 | 2:50.47 | 3:41.73 | |||
38 | Mathilda Ülger | 2003 | Eslövs Simsällskap | 54.66 | 1:55.44 | 3:02.08 | 3:58.82 | |||
- | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:02.51 | 2:09.69 | 3:16.67 | 4:24.18 | |||
2 | Martin Wahlberg | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 1:05.42 | 2:14.22 | 3:22.02 | 4:28.57 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jonathan Skog | 2000 | Klippans Simsällskap | 1:09.97 | 2:27.14 | 3:45.63 | 5:01.61 | |||
2 | Erik Lycke | 2000 | Höganäs Simsällskap | 1:14.88 | 2:36.96 | 3:58.17 | 5:18.52 | |||
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.72 | 2:19.92 | 3:31.25 | 4:40.69 | |||
2 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:07.77 | 2:20.58 | 3:33.89 | 4:46.23 | |||
3 | Jakob Petersen | 2001 | Simsällskapet Delfin | 1:09.40 | 2:21.92 | 3:38.60 | 4:56.37 | |||
4 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 1:10.63 | 2:28.74 | 3:47.28 | 5:03.27 | |||
5 | Anton Jönsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:12.97 | 2:33.76 | 3:54.17 | 5:08.30 | |||
6 | André Philipsson Eriksson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:15.04 | 2:35.07 | 3:55.34 | 5:13.53 | |||
7 | Isac Lindén | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 1:15.34 | 2:34.02 | 3:54.48 | 5:14.46 | |||
8 | Edwin Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 1:18.65 | 2:46.67 | 4:15.46 | 5:44.21 | |||
9 | Anton Månsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 1:21.23 | 2:49.72 | 4:19.39 | 5:47.08 | |||
10 | Ludwig Saurow | 2004 | Eslövs Simsällskap | 1:32.26 | 3:10.41 | 4:48.55 | 6:25.14 | |||
11 | Fabian Claeson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 1:33.47 | 3:21.80 | 5:15.38 | 6:54.62 | |||
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Wittström | 1997 | Höganäs Simsällskap | 38.30 | 1:20.13 | 2:01.59 | 2:43.19 | |||
2 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 39.02 | 1:21.96 | 2:03.66 | 2:47.04 | |||
3 | Kitty Thai | 1998 | Kristianstads SLS | 43.30 | 1:31.82 | 2:22.72 | 3:14.05 | |||
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Persson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 41.27 | 1:28.51 | 2:17.34 | 3:06.12 | |||
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Rosenius | 2000 | Karlshamns Simklubb | 39.67 | 1:23.19 | 2:07.76 | 2:51.08 | |||
2 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 40.59 | 1:25.65 | 2:11.00 | 2:55.05 | |||
3 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 40.30 | 1:25.74 | 2:12.46 | 2:58.16 | |||
4 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 41.38 | 1:27.25 | 2:13.48 | 2:58.39 | |||
5 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 41.73 | 1:28.66 | 2:16.86 | 3:04.53 | |||
6 | Wilma Carlsson | 2000 | Föreningen Sim Team Engelholm | 47.04 | 1:40.32 | 2:32.92 | 3:25.67 | |||
Gren 24, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 41.67 | 1:26.88 | 2:13.27 | 2:59.03 | |||
2 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 43.07 | 1:31.19 | 2:19.43 | 3:06.91 | |||
3 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 42.86 | 1:30.49 | 2:18.80 | 3:07.09 | |||
4 | Alma Sandberg | 2002 | Föreningen Sim Team Engelholm | 42.55 | 1:32.78 | 2:24.76 | 3:13.53 | |||
5 | Sara Wilhelmsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | 43.82 | 1:32.79 | 2:23.46 | 3:13.98 | |||
6 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 42.90 | 1:33.21 | 2:24.37 | 3:14.14 | |||
7 | Anna Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 44.80 | 1:35.72 | 2:27.73 | 3:17.80 | |||
8 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 44.81 | 1:35.33 | 2:28.68 | 3:21.98 | |||
9 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 47.25 | 1:39.10 | 2:32.09 | 3:22.59 | |||
10 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 47.77 | 1:41.17 | 2:35.12 | 3:28.94 | |||
11 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 48.64 | 1:42.93 | 2:37.27 | 3:30.45 | |||
- | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emely Nilsson | 2001 | Eslövs Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 31.25 | 1:04.68 | 1:38.14 | 2:12.29 | |||
2 | Marcus Skog | 1996 | Klippans Simsällskap | 34.40 | 1:12.82 | 1:51.71 | 2:30.07 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 32.81 | 1:08.65 | 1:45.47 | 2:20.39 | |||
2 | Karl Lindekrantz | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 33.45 | 1:09.41 | 1:46.04 | 2:21.16 | |||
3 | Oskar Rasmusson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 34.56 | 1:11.47 | 1:49.57 | 2:25.57 | |||
4 | Marvin Kaminski | 1999 | Föreningen Sim Team Engelholm | 34.94 | 1:13.04 | 1:51.48 | 2:29.23 | |||
5 | Erik Kronkvist | 1999 | Klippans Simsällskap | 36.01 | 1:15.57 | 1:57.10 | 2:36.22 | |||
6 | Mikael Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 37.82 | 1:19.44 | 2:01.53 | 2:43.33 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 34.94 | 1:13.12 | 1:52.78 | 2:32.67 | |||
2 | Erik Lycke | 2000 | Höganäs Simsällskap | 40.30 | 1:25.60 | 2:09.64 | 2:52.05 | |||
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Hansson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.88 | 1:13.99 | 1:53.25 | 2:30.99 | |||
2 | Edwin Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 42.37 | 1:30.16 | 2:18.26 | 3:04.16 | |||
3 | Vincent Möller | 2003 | Simsällskapet Delfin | 49.99 | 1:42.47 | 2:36.36 | 3:25.21 | |||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 29.72 | 1:01.03 | |||||
2 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 30.08 | 1:02.74 | |||||
3 | Emilia Andreasson | 1996 | S71 | 30.29 | 1:03.43 | |||||
4 | Hanna Nilsson | 1996 | Kristianstads SLS | 31.63 | 1:05.68 | |||||
5 | Ellen Olsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 31.23 | 1:05.80 | |||||
6 | Anna Engström | 1996 | Kristianstads SLS | 32.48 | 1:07.55 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 29.39 | 1:00.30 | |||||
2 | Maja Johansson | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.26 | 1:05.13 | |||||
3 | Thelma Jöhncke | 1999 | Höganäs Simsällskap | 31.57 | 1:05.72 | |||||
4 | Amanda Modig | 1999 | Kristianstads SLS | 31.80 | 1:06.56 | |||||
5 | Hanna Olsson | 1999 | Kristianstads SLS | 31.88 | 1:07.13 | |||||
6 | Josefin Nilsson | 1999 | Eslövs Simsällskap | 32.44 | 1:07.21 | |||||
7 | Linnéa Högberg | 1999 | Kristianstads SLS | 33.63 | 1:10.50 | |||||
8 | Wera Berglin-Isokoski | 1999 | Ronneby Simsällskap | 34.25 | 1:10.69 | |||||
9 | Hanna Persson | 1999 | Helsingborgs Simsällskap | 34.94 | 1:12.79 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Hallbäck | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 30.76 | 1:02.96 | |||||
2 | Alice Möller | 2000 | Simsällskapet Delfin | 30.65 | 1:03.81 | |||||
3 | Olivia Ülger | 2000 | Eslövs Simsällskap | 30.69 | 1:04.03 | |||||
4 | Alva Ericsson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.59 | 1:05.01 | |||||
5 | Emmie Lennberger | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.25 | 1:05.35 | |||||
6 | Hanna Lindahl | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 31.65 | 1:06.75 | |||||
7 | Tova Persson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 32.93 | 1:08.19 | |||||
8 | Felicia Huynh | 2000 | S71 | 32.00 | 1:08.57 | |||||
9 | Amanda Dittlau | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 33.41 | 1:10.17 | |||||
10 | Ellen Torkelsson | 2000 | Osby Simsällskap | 33.35 | 1:10.60 | |||||
11 | Tove Sjunnesson | 2000 | Helsingborgs Simsällskap | 35.59 | 1:13.14 | |||||
12 | Julia Arthursson | 2000 | Höganäs Simsällskap | 39.41 | 1:21.34 | |||||
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Simone Karlsson | 2001 | Osby Simsällskap | 30.63 | 1:03.41 | |||||
2 | Linn Rosenius | 2002 | Karlshamns Simklubb | 30.90 | 1:03.84 | |||||
3 | Micaela Jönsson | 2001 | S71 | 30.99 | 1:04.11 | |||||
4 | Josefine Arvidsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.70 | 1:04.62 | |||||
5 | Maja Jönsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.20 | 1:04.94 | |||||
6 | Daniella Horvath | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 30.99 | 1:05.50 | |||||
7 | Clara Thomasson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.60 | 1:06.05 | |||||
8 | Kajsa Gustavsson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 31.89 | 1:06.18 | |||||
9 | Andrea Prai | 2001 | Osby Simsällskap | 31.18 | 1:06.62 | |||||
10 | Agnes Cato | 2001 | Osby Simsällskap | 31.59 | 1:07.25 | |||||
11 | Moa Karlsson | 2002 | S71 | 32.45 | 1:07.29 | |||||
12 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 31.72 | 1:07.32 | |||||
13 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 32.94 | 1:07.46 | |||||
14 | Lisa Bengtsson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 33.23 | 1:08.00 | |||||
15 | Kajsa Norell Dahlqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 32.47 | 1:08.31 | |||||
16 | Fanny Lindfors | 2002 | S71 | 32.67 | 1:09.12 | |||||
17 | Ida Widén | 2001 | Höganäs Simsällskap | 32.90 | 1:09.24 | |||||
18 | Amanda Trägårdh | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.21 | 1:09.49 | |||||
19 | Nelly Rasmusson | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 34.08 | 1:09.53 | |||||
20 | Annie Johansson | 2002 | Karlshamns Simklubb | 33.15 | 1:10.76 | |||||
21 | Saga Nyborg | 2003 | Kristianstads SLS | 35.36 | 1:11.08 | |||||
22 | Moa Liljeqvist | 2001 | Höganäs Simsällskap | 34.39 | 1:11.29 | |||||
23 | Ebba Jälminger | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.45 | 1:11.73 | |||||
24 | Thilde Lantz | 2001 | Kristianstads SLS | 34.64 | 1:11.75 | |||||
25 | Hanna Maigren | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.12 | 1:11.80 | |||||
26 | Moa Olofsson | 2002 | Osby Simsällskap | 34.46 | 1:11.82 | |||||
27 | Elly Palm | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 35.40 | 1:11.88 | |||||
28 | Emilia Cokalic | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 34.87 | 1:12.34 | |||||
29 | Anna-Louisa Permarker | 2002 | S71 | 35.00 | 1:12.43 | |||||
30 | Emma Andersson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.52 | 1:12.66 | |||||
31 | Julise Llupa | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.58 | 1:12.97 | |||||
32 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 35.08 | 1:12.99 | |||||
33 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 34.76 | 1:13.09 | |||||
34 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 35.11 | 1:13.34 | |||||
35 | Sara Kjellnäs | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.28 | 1:13.54 | |||||
36 | Ellen Rosdahl | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 35.47 | 1:14.21 | |||||
37 | Anna Lapadatovic | 2001 | Helsingborgs Simsällskap | 36.10 | 1:15.22 | |||||
38 | Sofia Juliusson | 2002 | Helsingborgs Simsällskap | 36.12 | 1:15.90 | |||||
39 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 37.15 | 1:17.01 | |||||
40 | Jennifer Nilsson | 2003 | Simsällskapet Delfin | 36.98 | 1:17.18 | |||||
41 | Annie Thulin | 2003 | Kristianstads SLS | 36.79 | 1:17.72 | |||||
42 | Vanja Marjanovic | 2001 | Karlshamns Simklubb | 36.34 | 1:18.29 | |||||
43 | Tilda Joelsson | 2002 | Simsällskapet Delfin | 38.13 | 1:18.42 | |||||
44 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 36.78 | 1:18.80 | |||||
45 | Julia Andersson | 2003 | Höganäs Simsällskap | 37.98 | 1:18.83 | |||||
46 | Olivia Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 37.86 | 1:18.94 | |||||
47 | Alva Söderberg | 2003 | Höganäs Simsällskap | 37.85 | 1:20.24 | |||||
48 | Frida Jarl Halvarsson | 2003 | Kristianstads SLS | 40.02 | 1:22.46 | |||||
49 | Maja Fling | 2001 | Kristianstads SLS | 41.81 | 1:24.87 | |||||
50 | Michelle Nguyen | 2002 | Kristianstads SLS | 39.75 | 1:24.98 | |||||
51 | Anna Elming | 2002 | Höganäs Simsällskap | 46.39 | 1:34.37 | |||||
52 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 46.23 | 1:34.81 | |||||
53 | Estelle Johansson | 2001 | Höganäs Simsällskap | 48.55 | 1:42.44 | |||||
54 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 47.47 | 1:44.16 | |||||
- | Enya Holgersson | 2002 | Osby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilda Johansson | 2002 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 12 oktober 2014 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 17:42 |