Deltagarlista Gren 1-40 
 
  Tävling  DM/JDM & UGP3 50m 2016    Utskriftsdatum  25 maj 2016   
  Tävlingsort  Trollhättan    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  Trollhättans SS & VSSF         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 juni 2016         
 
 
Gren 1, 100m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 56.59 2010-08-09 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
94  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  59.95   
171  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  1:00.08   
Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  50 m  1:01.64   
25  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  1:02.19   
288  Larsson Steven Angelo  1998  UDDEVALLA  AG2798  50 m  1:02.99   
259  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  1:03.81   
279  Cuperus Rick  1999  UDDEVALLA  AV2599  50 m  1:04.35   
229  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  50 m  1:05.64   
19  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  50 m  1:06.53   
10  174  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  1:06.92   
11  221  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  50 m  1:07.17   
12  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  50 m  1:07.52   
13  277  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  50 m  1:07.84   
14  284  Hansson Gabriel  2000  UDDEVALLA  AE8700  50 m  1:07.86   
15  99  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  50 m  1:08.68   
16  293  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  1:08.78   
17  98  Norlin Kevin  2000  KUNGSBACKA  AV3700  50 m  1:08.80   
18  57  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  50 m  1:09.34   
19  301  Andersson Dennis  2001  FALKENBERG  AU0701  50 m  1:10.53   
20  254  Andersson Daniel  1999  VARBERG  AK5399  50 m  1:10.66   
21  264  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  50 m  1:11.19   
22  230  Schuldt David  2002  SK STIMMET  AF5902  50 m  1:11.45   
23  285  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  50 m  1:11.94   
24  286  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  50 m  1:13.87   
25  162  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  50 m  1:14.44   
26  435  Pettersson Jens  2001  S 77  AG9101  50 m  1:15.06   
27  408  Norland William  2001  MASS  AO0701  50 m  1:17.63   
28  445  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  50 m  1:17.92   
29  128  Gabrielsson Benjamin  1999  KUNGÄLV  AN1199  50 m  1:18.74   
30  491  Börjesson Markus  2001  UDDEVALLA  AE5101  50 m  1:19.31   
31  258  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  50 m  1:22.19   
32  439  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  50 m  1:24.10   
33  283  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  1:24.50   
34  420  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  1:24.54   
35  475  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  50 m  1:24.69   
36  425  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  50 m  1:26.54   
37  451  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  50 m  1:26.56   
38  482  Ornek Joseph  2005  VARBERG  AE5705  50 m  1:31.19   
39  447  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  50 m  1:31.20   
40  334  Hovbrandt Leo  2003  GÖTEBORG  AL1703  50 m  1:31.57   
41  459  Hägg William  2002  TROLLHÄTTA  AM1502  50 m  1:32.94   
42  431  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  1:33.62   
43  478  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  50 m  1:33.79   
44  339  Liu Nicolas  2003  GÖTEBORG  AR4703  50 m  1:34.06   
45  453  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m  1:35.48   
46  404  Kinnander Felix  2004  MASS  AI6504  50 m  1:38.75   
47  497  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  50 m  1:39.60   
48  479  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  50 m  1:39.73   
49  484  Tudt Alex  2002  VARBERG  AQ2902  50 m  1:40.02   
50  430  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  50 m  1:40.69   
51  461  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  50 m  1:43.42   
52  378  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA  AT9502  50 m  1:45.04   
53  335  Jamshidi Bardja  2003  GÖTEBORG  BN0203  50 m  1:45.44   
54  458  Hägg Anton  2004  TROLLHÄTTA  AG2904  50 m  1:45.65   
55  452  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  50 m  1:47.54   
56  476  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  50 m  1:48.78   
57  348  Saied Daniel  2003  GÖTEBORG  AW3503  50 m  1:53.30   
58  336  Johansson Simon  2003  GÖTEBORG  AY5703  50 m     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 1:03.90 1987-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 1:03.90 1987-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
41  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  1:05.55   
205  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  1:08.22   
55  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  1:10.15   
203  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  50 m  1:10.43   
275  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  1:10.87   
95  Kvarnemar Elin  1995  KUNGSBACKA  BA3295  50 m  1:11.46   
218  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  1:11.81   
211  Andersson Nellie  2000  SK 1970  AZ7800  50 m  1:12.38   
93  Johansson Michaela  2000  KUNGSBACKA  AJ8400  50 m  1:13.75   
10  58  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  1:14.10   
11  282  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  50 m  1:14.20   
12  100  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  50 m  1:14.43   
13  115  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV  AI7201  50 m  1:14.63   
14  247  Svensson Kajsa  2000  TROLLHÄTTA  BD0600  50 m  1:14.68   
15  191  Bergman Lisa  2002  S 77  AQ9802  50 m  1:14.70   
16  45  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  50 m  1:14.98   
17  85  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  50 m  1:15.04   
18  47  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  1:15.85   
19  69  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  50 m  1:16.61   
20  54  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AZ4602  50 m  1:16.76   
21  231  Stigsson Klara  2001  SK STIMMET  AL0201  50 m  1:17.50   
22  244  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  50 m  1:17.71   
23  17  Karamovic Julia  2001  ELFSBORG  BP3801  50 m  1:17.77   
24  262  Hedström Maja  2001  VARBERG  AI0201  50 m  1:18.09   
25  291  Nilsson Tilda  2001  UDDEVALLA  AW2601  50 m  1:18.18   
26  104  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  50 m  1:18.84   
27  91  Hultgren Ebba  2000  KUNGSBACKA  AL8400  50 m  1:18.91   
28  278  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  1:19.25   
29  342  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  50 m  1:19.63   
30  260  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  50 m  1:19.77   
31  80  Bekken Sofia  2001  KUNGSBACKA  AE6601  50 m  1:19.93   
32  52  Gronowitz Fannie  2003  GÖTEBORG  BA0203  50 m  1:20.09   
33  87  Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA  AQ9200  50 m  1:20.13   
34  350  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  50 m  1:20.52   
35  412  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  50 m  1:21.12   
36  413  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  50 m  1:21.78   
37  238  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  50 m  1:21.88   
38  493  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  50 m  1:22.66   
39  311  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  50 m  1:22.67   
40  396  Gunnarsson Wilma  2002  MASS  AW9402  50 m  1:22.72   
41  432  Bergman Wilma  2002  S 77  AR0202  50 m  1:22.91   
42  105  Wetteskog Emma  2001  KUNGSBACKA  BI6801  50 m  1:23.99   
43  235  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  50 m  1:24.02   
44  434  Löfdahl Amanda  2001  S 77  AQ0201  50 m  1:24.10   
45  337  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  50 m  1:24.32   
46  159  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  50 m  1:24.39   
47  426  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  50 m  1:24.76   
48  433  Hallman Matilda  2003  S 77  BF7403  50 m  1:25.05   
49  449  Kivistö Meia  2003  SK 1970  AK8203  50 m  1:26.01   
50  165  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  50 m  1:26.51   
51  152  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  50 m  1:26.67   
52  271  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  50 m  1:26.71   
53  320  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m  1:27.13   
54  309  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  50 m  1:27.65   
55  498  Persson Jennifer  2004  UDDEVALLA  AK4604  50 m  1:27.98   
56  381  Jensen Louise  1999  KUNGÄLV  AZ4699  50 m  1:28.16   
57  319  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  50 m  1:28.31   
58  416  Scheutz Attefors Matilda  2004  MASS  AS6404  50 m  1:28.60   
59  232  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  50 m  1:28.80   
60  399  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  50 m  1:28.80   
61  253  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  1:28.83   
62  440  Edberg Emelie  2002  S 02  BH6802  50 m  1:28.85   
63  495  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  50 m  1:29.50   
64  359  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA  BW5202  50 m  1:29.98   
65  368  Sahlberg Ida  2004  KUNGSBACKA  AV9204  50 m  1:30.49   
66  446  Svensson Sophie  2003  S 02  AZ5803  50 m  1:30.74   
67  321  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  50 m  1:31.12   
68  370  Simonsson Moa  2003  KUNGSBACKA  BN5603  50 m  1:31.54   
69  422  Sonesson Linnea  2004  MASS  AK0104  50 m  1:32.11   
70  389  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  50 m  1:32.46   
71  353  Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA  AY4203  50 m  1:32.53   
72  444  Kåberg Signe  2002  S 02  BG1402  50 m  1:32.83   
73  400  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  50 m  1:33.02   
74  373  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA  BJ6403  50 m  1:34.51   
75  485  Tudt Isabella  2002  VARBERG  BI7402  50 m  1:34.66   
76  357  Franck Ylva  2000  KUNGSBACKA  BP6400  50 m  1:35.35   
77  358  Fredriksson Alicia  2005  KUNGSBACKA  AR5805  50 m  1:35.65   
78  307  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  50 m  1:35.83   
79  161  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  50 m  1:36.62   
80  454  Rosenqvist Tilda  2003  SKÖVDE SS  AB5803  50 m  1:37.09   
81  481  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  50 m  1:37.31   
82  424  Sundblad Liine  2004  MASS  AS4404  50 m  1:38.26   
83  429  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  50 m  1:38.28   
84  397  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  50 m  1:39.14   
85  314  Siversjö Sofia  2004  ELFSBORG  AF3604  50 m  1:39.32   
86  472  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  50 m  1:39.52   
87  502  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  50 m  1:39.95   
88  355  Broman Ida  2003  KUNGSBACKA  BP5603  50 m  1:40.10   
89  385  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  50 m  1:40.72   
90  486  Törnros Alva  2002  VARBERG  BT1402  50 m  1:41.15   
91  308  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m  1:43.09   
92  500  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  50 m  1:43.69   
93  377  Ylisirkka Ida  2002  KUNGSBACKA  BU4402  50 m  1:44.29   
94  483  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  50 m  1:44.76   
95  411  Ohlsson Linnea  2004  MASS  AS7204  50 m  1:47.74   
96  318  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  50 m  1:47.79   
97  421  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  50 m  1:53.70   
98  312  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  50 m  1:57.63   
99  338  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  50 m  1:58.37   
100  427  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  50 m  2:00.20   
101  331  Hamdar Fatima  2004  GÖTEBORG  BU7404  50 m     
102  332  Hamdar Zainab  2003  GÖTEBORG  CA6203  50 m     
103  333  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  50 m     
104  375  Voss Amanda  2004  KUNGSBACKA  BM6404  50 m     
105  384  Wennroth Maja  1998  KUNGÄLV  BG3298  50 m     
106  474  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  50 m     
 
Gren 3, 200m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Adam Paulsson (1995) 1:49.49 2016-03-31 
Distriktrekord Juniorer: Anders Lyrbring (1978) 1:50.16 1997-12-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
166  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  1:56.21   
66  Torola Miro  1995  GÖTEBORG  BD1195  50 m  1:58.52   
25  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  1:58.77   
116  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  50 m  1:59.70   
202  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  50 m  1:59.98   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  2:00.05   
92  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  2:00.15   
245  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  2:00.25   
207  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  2:02.62   
10  118  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  50 m  2:03.28   
11  119  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  50 m  2:05.15   
12  31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  2:05.71   
13  199  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  50 m  2:05.84   
14  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  50 m  2:06.46   
15  16  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  50 m  2:06.85   
16  70  Wollersjö David  2000  GÖTEBORG  AD1900  50 m  2:07.08   
17  111  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  2:08.09   
18  193  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  2:08.28   
19  113  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  50 m  2:08.74   
20  101  Sundfors Simon  1996  KUNGSBACKA  AV4996  50 m  2:09.37   
21  23  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  50 m  2:09.57   
22  189  Alexandersson Jacob  1995  S 77  AX7395  50 m  2:13.84  EFT 
23  164  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  50 m  2:14.14   
24  277  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  50 m  2:14.30   
25  97  Larsson Ludwig  1999  KUNGSBACKA  AH7599  50 m  2:14.69   
26  242  Lorentzon Ludwig  1999  TROLLHÄTTA  AK4999  50 m  2:15.51   
27  240  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  50 m  2:16.87   
28  29  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m  2:19.43   
29  233  Alhaskir Hazem  2002  TROLLHÄTTA  AY5702  50 m  2:19.89   
30  204  Hallström Karl  2000  S 02  AG9100  50 m  2:20.04   
31  51  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  50 m  2:20.18   
32  286  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  50 m  2:20.48   
33  229  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  50 m  2:20.55   
34  117  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  50 m  2:21.46   
35  84  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  2:21.78   
36  265  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  50 m  2:22.29   
37  408  Norland William  2001  MASS  AO0701  50 m  2:24.47   
38  63  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  50 m  2:24.62   
39  71  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  50 m  2:26.32   
40  57  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  50 m  2:26.68   
41  128  Gabrielsson Benjamin  1999  KUNGÄLV  AN1199  50 m  2:27.33   
42  230  Schuldt David  2002  SK STIMMET  AF5902  50 m  2:27.56   
43  103  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  50 m  2:28.21   
44  356  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  50 m  2:28.32   
45  42  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  50 m  2:28.89   
46  445  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  50 m  2:29.24   
47  439  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  50 m  2:29.45   
48  285  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  50 m  2:29.90   
49  451  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  50 m  2:30.19   
50  491  Börjesson Markus  2001  UDDEVALLA  AE5101  50 m  2:30.79   
51  499  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  50 m  2:31.42   
52  162  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  50 m  2:31.96   
53  266  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  50 m  2:32.13   
54  258  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  50 m  2:32.87   
55  89  Hake Pontus  2001  KUNGSBACKA  AS8501  50 m  2:33.56   
56  487  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  50 m  2:36.23   
57  317  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  50 m  2:37.18   
58  447  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  50 m  2:38.32   
59  420  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  2:39.29   
60  112  Dagberg Aksel  2000  KUNGÄLV  AX7500  50 m  2:40.41   
61  180  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  2:42.99   
62  86  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  2:46.05   
63  453  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m  2:47.68   
64  425  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  50 m  2:47.81   
65  480  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  50 m  2:49.00   
66  475  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  50 m  2:49.59   
67  497  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  50 m  2:50.11   
68  404  Kinnander Felix  2004  MASS  AI6504  50 m  2:50.20   
69  457  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  50 m  2:51.70   
70  393  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  50 m  2:51.90   
71  484  Tudt Alex  2002  VARBERG  AQ2902  50 m  2:54.24   
72  362  Hilmersson Hugo  2002  KUNGSBACKA  AV7102  50 m  2:54.85   
73  378  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA  AT9502  50 m  2:55.28   
74  461  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  50 m  2:56.73   
75  482  Ornek Joseph  2005  VARBERG  AE5705  50 m  2:59.01   
76  452  Larsson Leon  2005  SK 1970  AB6905  50 m  2:59.39   
77  459  Hägg William  2002  TROLLHÄTTA  AM1502  50 m  3:00.35   
78  366  Olsson William  2002  KUNGSBACKA  AT7502  50 m  3:01.66   
79  478  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  50 m  3:05.60   
80  458  Hägg Anton  2004  TROLLHÄTTA  AG2904  50 m  3:07.24   
81  479  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  50 m  3:07.29   
82  431  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  3:13.74   
83  339  Liu Nicolas  2003  GÖTEBORG  AR4703  50 m  3:14.25   
84  476  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  50 m  3:14.87   
85  430  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  50 m  3:28.45   
86  106  Örne Oskar  1999  KUNGSBACKA  AG6999  50 m     
87  335  Jamshidi Bardja  2003  GÖTEBORG  BN0203  50 m     
88  336  Johansson Simon  2003  GÖTEBORG  AY5703  50 m     
89  464  Lindblad Oscar  2003  TROLLHÄTTA  AL1903  50 m     
 
Gren 4, 200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 2:01.46 1997-08-20 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 2:01.46 1997-08-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
201  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  2:04.99   
212  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  2:10.79   
55  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  2:11.19   
21  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  50 m  2:13.58   
219  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  2:14.05   
243  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  2:14.69   
60  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:14.79   
272  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  50 m  2:14.87   
217  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  2:15.64   
10  273  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  50 m  2:16.53   
11  213  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  2:17.60   
12  244  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  50 m  2:17.87   
13  287  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  50 m  2:18.61   
14  241  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  50 m  2:18.66   
15  151  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  2:19.41   
16  58  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  2:19.82   
17  289  Larsson Thilda  1999  UDDEVALLA  AA8299  50 m  2:21.19   
18  50  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  50 m  2:21.22   
19  246  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  50 m  2:23.89   
20  292  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  50 m  2:24.30   
21  260  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  50 m  2:24.37   
22  123  Thonander Felicia  2001  KUNGÄLV  AC8801  50 m  2:25.32   
23  294  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  50 m  2:25.69   
24  179  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  50 m  2:25.74   
25  115  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV  AI7201  50 m  2:27.45   
26  251  Robertson Melina  2001  TROLLHÄTTA  AO9401  50 m  2:28.29   
27  231  Stigsson Klara  2001  SK STIMMET  AL0201  50 m  2:28.76   
28  278  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  2:28.77   
29  342  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  50 m  2:29.33   
30  69  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  50 m  2:29.53   
31  15  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  50 m  2:29.61   
32  12  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  2:30.35   
33  54  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AZ4602  50 m  2:30.73   
34  501  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  50 m  2:31.32   
35  262  Hedström Maja  2001  VARBERG  AI0201  50 m  2:31.77   
36  238  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  50 m  2:32.29   
37  257  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  50 m  2:33.19   
38  396  Gunnarsson Wilma  2002  MASS  AW9402  50 m  2:33.71   
39  206  Persson Denise  1998  S 02  BK8298  50 m  2:34.42   
40  291  Nilsson Tilda  2001  UDDEVALLA  AW2601  50 m  2:34.42   
41  412  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  50 m  2:35.75   
42  493  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  50 m  2:36.24   
43  256  Bengtsson Molly  2001  VARBERG  BL5401  50 m  2:36.56   
44  448  Emardson Alva  2001  SK 1970  BP6401  50 m  2:36.68   
45  271  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  50 m  2:37.04   
46  337  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  50 m  2:38.65   
47  52  Gronowitz Fannie  2003  GÖTEBORG  BA0203  50 m  2:39.08   
48  381  Jensen Louise  1999  KUNGÄLV  AZ4699  50 m  2:39.20   
49  388  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  50 m  2:39.21   
50  389  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  50 m  2:40.00   
51  360  Hake Sofia  2003  KUNGSBACKA  BD4403  50 m  2:40.04   
52  444  Kåberg Signe  2002  S 02  BG1402  50 m  2:40.43   
53  81  Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  50 m  2:40.91   
54  96  Källén Isabella  2001  KUNGSBACKA  BR6401  50 m  2:40.93   
55  311  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  50 m  2:41.19   
56  488  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  50 m  2:41.63   
57  432  Bergman Wilma  2002  S 77  AR0202  50 m  2:42.01   
58  434  Löfdahl Amanda  2001  S 77  AQ0201  50 m  2:42.68   
59  261  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  50 m  2:44.35   
60  309  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  50 m  2:44.42   
61  17  Karamovic Julia  2001  ELFSBORG  BP3801  50 m  2:44.57   
62  125  Tjernström Nellie  2003  KUNGÄLV  AP9403  50 m  2:45.69   
63  399  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  50 m  2:46.38   
64  159  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  50 m  2:47.10   
65  371  Stickel Sophia  2001  KUNGSBACKA  AY8601  50 m  2:47.59   
66  440  Edberg Emelie  2002  S 02  BH6802  50 m  2:48.50   
67  359  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA  BW5202  50 m  2:49.05   
68  426  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  50 m  2:49.21   
69  416  Scheutz Attefors Matilda  2004  MASS  AS6404  50 m  2:51.15   
70  376  Voss Julia  2001  KUNGSBACKA  BR7401  50 m  2:52.86   
71  329  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  2:53.45   
72  454  Rosenqvist Tilda  2003  SKÖVDE SS  AB5803  50 m  2:53.49   
73  485  Tudt Isabella  2002  VARBERG  BI7402  50 m  2:53.65   
74  446  Svensson Sophie  2003  S 02  AZ5803  50 m  2:55.20   
75  481  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  50 m  2:58.32   
76  353  Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA  AY4203  50 m  2:58.44   
77  411  Ohlsson Linnea  2004  MASS  AS7204  50 m  2:58.83   
78  383  Skanse Lova  2003  KUNGÄLV  BS0203  50 m  2:59.78   
79  319  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  50 m  2:59.81   
80  433  Hallman Matilda  2003  S 77  BF7403  50 m  3:01.87   
81  400  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  50 m  3:02.24   
82  368  Sahlberg Ida  2004  KUNGSBACKA  AV9204  50 m  3:02.43   
83  385  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  50 m  3:04.32   
84  502  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  50 m  3:04.40   
85  379  Hildebrand Ida  2002  KUNGÄLV  AL1602  50 m  3:04.71   
86  355  Broman Ida  2003  KUNGSBACKA  BP5603  50 m  3:05.94   
87  370  Simonsson Moa  2003  KUNGSBACKA  BN5603  50 m  3:05.98   
88  422  Sonesson Linnea  2004  MASS  AK0104  50 m  3:06.43   
89  321  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  50 m  3:06.49   
90  429  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  50 m  3:07.18   
91  314  Siversjö Sofia  2004  ELFSBORG  AF3604  50 m  3:09.77   
92  382  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  50 m  3:13.20   
93  473  Bylund Ebba  2003  VARBERG  BP0603  50 m  3:13.74   
94  373  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA  BJ6403  50 m  3:13.81   
95  486  Törnros Alva  2002  VARBERG  BT1402  50 m  3:13.93   
96  161  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  50 m  3:14.39   
97  424  Sundblad Liine  2004  MASS  AS4404  50 m  3:14.88   
98  472  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  50 m  3:17.29   
99  318  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  50 m  3:17.61   
100  308  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m  3:17.64   
101  483  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  50 m  3:19.17   
102  312  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  50 m  3:27.45   
103  427  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  50 m  3:27.51   
104  397  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  50 m  3:27.94   
105  474  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  50 m  3:30.08   
106  232  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  50 m     
107  331  Hamdar Fatima  2004  GÖTEBORG  BU7404  50 m     
108  332  Hamdar Zainab  2003  GÖTEBORG  CA6203  50 m     
109  333  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  50 m     
110  357  Franck Ylva  2000  KUNGSBACKA  BP6400  50 m     
111  500  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  50 m     
 
Gren 5, 400m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
171  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  4:36.79   
94  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  4:42.88   
174  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  4:55.26   
83  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  50 m  4:59.05   
31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  5:02.60   
99  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  50 m  5:03.69   
Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  50 m  5:04.02   
245  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  5:13.51   
132  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  5:16.98   
10  193  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  5:26.89   
11  221  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  50 m  5:27.13   
12  242  Lorentzon Ludwig  1999  TROLLHÄTTA  AK4999  50 m  5:41.28   
13  204  Hallström Karl  2000  S 02  AG9100  50 m  5:51.05   
14  356  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  50 m  5:54.98   
15  102  Svensson Sebastian  1999  KUNGSBACKA  AN6599  50 m  5:55.31   
16  425  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  50 m  5:57.31   
17  420  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  5:58.29   
18  445  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  50 m  6:06.46   
19  393  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  50 m  6:20.18   
20  470  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  50 m  6:23.54   
21  461  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  50 m  7:21.33   
22  180  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m     
23  431  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m     
24  439  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  50 m     
 
Gren 6, 400m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:52.72 1998-07-30 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 4:52.72 1998-07-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
62  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  50 m  4:51.17   
205  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  5:11.12   
181  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  5:12.64   
218  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  5:18.36   
201  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  5:19.62   
243  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  5:30.93   
217  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  5:32.60   
219  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  5:33.10   
220  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  5:38.55   
10  52  Gronowitz Fannie  2003  GÖTEBORG  BA0203  50 m  5:39.21   
11  179  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  50 m  5:43.85   
12  47  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  5:45.47   
13  350  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  50 m  5:54.55   
14  278  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  6:20.29   
15  413  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  50 m  6:24.16   
16  353  Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA  AY4203  50 m  6:38.88   
17  501  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  50 m  6:43.95   
18  320  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m     
19  488  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  50 m     
20  495  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  50 m     
21  498  Persson Jennifer  2004  UDDEVALLA  AK4604  50 m     
 
Gren 7, 4X100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mölndals ASS (1900) 3:25.37 2015-07-05 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:27.04 2009-07-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
109  Kungsbacka Herrar Lag 1  KUNGSBACKA    25 m  3:37.03   
39  Elfsborg Herrar 1  2005  ELFSBORG    25 m  3:38.06   
210  S02 Herrar  S 02    25 m  3:41.53   
126  Kungälv Herrar Lag 1  KUNGÄLV    50 m  3:42.63   
187  Mass Herrar Lag 1  1988  MASS    25 m  3:45.44   
298  Uddevalla Herrar 1  UDDEVALLA    25 m  3:46.71   
249  Trollhättan Killar Lag 1  TROLLHÄTTA    25 m  3:50.66   
110  Kungsbacka Herrar Lag 2  KUNGSBACKA    25 m  3:57.88   
75  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    50 m  4:00.00   
10  127  Kungälv Herrar Lag 2  1965  KUNGÄLV    50 m  4:03.40   
11  299  Uddevalla Herrar 2  UDDEVALLA    25 m  4:03.52   
12  270  Varberg Herrar 1  1998  VARBERG    50 m  4:08.92   
 
Gren 8, 100m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 1:01.06 2016-03-31 
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 1:01.81 2014-04-11 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
111  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  1:06.27   
23  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  50 m  1:07.66   
295  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  1:08.97   
83  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  50 m  1:09.29   
Carlsson Philip  1990  ELFSBORG  AP7590  50 m  1:10.46   
281  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  50 m  1:11.13   
24  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  50 m  1:11.16   
13  Hyvönen Elias  2000  ELFSBORG  AA7700  50 m  1:11.74   
163  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  50 m  1:11.94   
10  293  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  1:12.20   
11  132  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  1:12.69   
12  267  Sundén Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  50 m  1:13.73   
13  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  50 m  1:13.75   
14  156  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  50 m  1:13.82   
15  266  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  50 m  1:13.95   
16  174  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  1:14.45   
17  88  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  50 m  1:14.82   
18  184  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  1:14.99   
19  84  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  1:15.01   
20  200  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  50 m  1:15.13   
21  51  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  50 m  1:15.17   
22  71  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  50 m  1:16.08   
23  283  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  1:16.48   
24  118  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  50 m  1:16.92   
25  86  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  1:18.02   
26  42  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  50 m  1:18.16   
27  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  50 m  1:18.29   
28  259  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  1:18.31   
29  29  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m  1:20.51   
30  240  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  50 m  1:20.99   
31  57  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  50 m  1:21.03   
32  120  Sjöberg Robert  1998  KUNGÄLV  AU8798  50 m  1:21.57   
33  437  Thäng Alfred  2001  S 77  AN9701  50 m  1:21.84   
34  114  Gustafsson Noah  2000  KUNGÄLV  AT9700  50 m  1:22.19   
35  76  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  50 m  1:22.29   
36  164  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  50 m  1:22.30   
37  208  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  1:23.00   
38  117  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  50 m  1:23.07   
39  10  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  50 m  1:25.40   
40  303  Storberg Erik  2000  FALKENBERG  AK1300  50 m  1:25.92   
41  450  Kivistö Simon  1998  SK 1970  AS7798  50 m  1:25.95   
42  505  Ettberger Martin  2001  FALKENBERG  AT8101  50 m  1:26.43   
43  390  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  50 m  1:26.45   
44  490  Aronsson Filip  2004  UDDEVALLA  AF1104  50 m  1:26.66   
45  63  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  50 m  1:26.74   
46  445  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  50 m  1:27.18   
47  112  Dagberg Aksel  2000  KUNGÄLV  AX7500  50 m  1:27.54   
48  420  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  1:27.68   
49  510  Storberg Carl  2002  FALKENBERG  AK5502  50 m  1:28.05   
50  301  Andersson Dennis  2001  FALKENBERG  AU0701  50 m  1:28.84   
51  344  Olsson Fagerberg Johan  2001  GÖTEBORG  AR8301  50 m  1:29.90   
52  480  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  50 m  1:30.34   
53  491  Börjesson Markus  2001  UDDEVALLA  AE5101  50 m  1:30.51   
54  103  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  50 m  1:31.38   
55  447  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  50 m  1:31.99   
56  180  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  1:33.15   
57  509  Rehn Mats  2002  FALKENBERG  AW8902  50 m  1:33.47   
58  408  Norland William  2001  MASS  AO0701  50 m  1:33.86   
59  339  Liu Nicolas  2003  GÖTEBORG  AR4703  50 m  1:34.84   
60  475  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  50 m  1:35.69   
61  317  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  50 m  1:36.26   
62  393  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  50 m  1:36.74   
63  503  Curlow Emil  2002  FALKENBERG  AO7902  50 m  1:39.00   
64  499  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  50 m  1:40.05   
65  425  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  50 m  1:40.17   
66  335  Jamshidi Bardja  2003  GÖTEBORG  BN0203  50 m  1:40.82   
67  457  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  50 m  1:41.51   
68  461  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  50 m  1:41.94   
69  459  Hägg William  2002  TROLLHÄTTA  AM1502  50 m  1:42.55   
70  497  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  50 m  1:44.00   
71  362  Hilmersson Hugo  2002  KUNGSBACKA  AV7102  50 m  1:44.66   
72  484  Tudt Alex  2002  VARBERG  AQ2902  50 m  1:46.54   
73  336  Johansson Simon  2003  GÖTEBORG  AY5703  50 m  1:49.57   
74  431  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  1:49.99   
75  507  Mcadam Alexander  2004  FALKENBERG  AE7504  50 m  1:50.44   
76  334  Hovbrandt Leo  2003  GÖTEBORG  AL1703  50 m  1:52.88   
77  478  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  50 m  1:53.38   
78  482  Ornek Joseph  2005  VARBERG  AE5705  50 m  1:54.38   
79  479  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  50 m  1:55.02   
80  462  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  50 m  1:55.98   
81  430  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  50 m  1:57.97   
82  348  Saied Daniel  2003  GÖTEBORG  AW3503  50 m  2:05.91   
83  476  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  50 m  2:13.06   
84  128  Gabrielsson Benjamin  1999  KUNGÄLV  AN1199  50 m     
85  458  Hägg Anton  2004  TROLLHÄTTA  AG2904  50 m     
86  78  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  1:11.28  EXT 
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:07.21 2009-07-27 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:07.79 2008-06-06 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
62  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  50 m  1:11.29   
197  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  1:14.07   
61  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  1:14.64   
253  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  1:17.11   
60  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  1:17.93   
12  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  1:18.25   
20  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  50 m  1:18.39   
104  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  50 m  1:18.72   
85  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  50 m  1:18.80   
10  276  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  50 m  1:19.08   
11  294  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  50 m  1:19.40   
12  257  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  50 m  1:20.34   
13  47  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  1:21.02   
14  45  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  50 m  1:21.29   
15  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  50 m  1:21.45   
16  220  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  1:21.56   
17  90  Hallingborn-Ask Felicia  1999  KUNGSBACKA  BO8899  50 m  1:21.68   
18  206  Persson Denise  1998  S 02  BK8298  50 m  1:22.96   
19  81  Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  50 m  1:23.02   
20  161  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  50 m  1:23.11   
21  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  50 m  1:23.47   
22  222  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  50 m  1:24.04   
23  195  Abrahamsson Emma  2003  S 02  AZ7603  50 m  1:24.18   
24  215  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  50 m  1:24.36   
25  165  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  50 m  1:24.49   
26  190  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  50 m  1:24.53   
27  33  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  50 m  1:25.53   
28  58  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  1:26.00   
29  123  Thonander Felicia  2001  KUNGÄLV  AC8801  50 m  1:26.28   
30  15  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  50 m  1:27.51   
31  350  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  50 m  1:28.02   
32  271  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  50 m  1:28.63   
33  152  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  50 m  1:28.92   
34  179  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  50 m  1:28.93   
35  449  Kivistö Meia  2003  SK 1970  AK8203  50 m  1:29.31   
36  54  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AZ4602  50 m  1:29.42   
37  278  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  1:30.28   
38  337  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  50 m  1:31.19   
39  410  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  50 m  1:31.43   
40  412  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  50 m  1:32.11   
41  69  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  50 m  1:32.33   
42  309  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  50 m  1:32.58   
43  438  Berlin Ida  2002  S 02  AW6402  50 m  1:32.87   
44  448  Emardson Alva  2001  SK 1970  BP6401  50 m  1:32.95   
45  440  Edberg Emelie  2002  S 02  BH6802  50 m  1:33.78   
46  481  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  50 m  1:34.25   
47  235  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  50 m  1:34.29   
48  508  Rehn Elsa  2000  FALKENBERG  BQ1800  50 m  1:34.52   
49  157  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  50 m  1:34.82   
50  342  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  50 m  1:35.27   
51  159  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  50 m  1:35.35   
52  329  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  1:35.54   
53  256  Bengtsson Molly  2001  VARBERG  BL5401  50 m  1:35.88   
54  473  Bylund Ebba  2003  VARBERG  BP0603  50 m  1:35.92   
55  307  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  50 m  1:36.22   
56  371  Stickel Sophia  2001  KUNGSBACKA  AY8601  50 m  1:36.28   
57  311  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  50 m  1:37.11   
58  383  Skanse Lova  2003  KUNGÄLV  BS0203  50 m  1:37.75   
59  52  Gronowitz Fannie  2003  GÖTEBORG  BA0203  50 m  1:37.87   
60  357  Franck Ylva  2000  KUNGSBACKA  BP6400  50 m  1:37.90   
61  125  Tjernström Nellie  2003  KUNGÄLV  AP9403  50 m  1:38.19   
62  501  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  50 m  1:38.98   
63  432  Bergman Wilma  2002  S 77  AR0202  50 m  1:39.50   
64  319  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  50 m  1:39.59   
65  232  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  50 m  1:40.15   
66  485  Tudt Isabella  2002  VARBERG  BI7402  50 m  1:40.56   
67  488  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  50 m  1:40.63   
68  399  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  50 m  1:40.72   
69  367  Petrén Alice  2001  KUNGSBACKA  BO0601  50 m  1:41.32   
70  333  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  50 m  1:41.63   
71  446  Svensson Sophie  2003  S 02  AZ5803  50 m  1:42.84   
72  312  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  50 m  1:42.88   
73  444  Kåberg Signe  2002  S 02  BG1402  50 m  1:43.12   
74  498  Persson Jennifer  2004  UDDEVALLA  AK4604  50 m  1:43.37   
75  504  Davidsson Ebba  2003  FALKENBERG  AW1603  50 m  1:43.52   
76  400  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  50 m  1:43.57   
77  506  Feldhusen Maja  2003  FALKENBERG  AP0803  50 m  1:44.12   
78  502  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  50 m  1:44.68   
79  483  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  50 m  1:46.71   
80  377  Ylisirkka Ida  2002  KUNGSBACKA  BU4402  50 m  1:47.23   
81  238  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  50 m  1:47.31   
82  486  Törnros Alva  2002  VARBERG  BT1402  50 m  1:47.32   
83  426  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  50 m  1:47.43   
84  375  Voss Amanda  2004  KUNGSBACKA  BM6404  50 m  1:47.53   
85  429  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  50 m  1:47.53   
86  416  Scheutz Attefors Matilda  2004  MASS  AS6404  50 m  1:47.74   
87  463  Lenhoff Lisa  2003  TROLLHÄTTA  BN3403  50 m  1:48.44   
88  433  Hallman Matilda  2003  S 77  BF7403  50 m  1:48.59   
89  379  Hildebrand Ida  2002  KUNGÄLV  AL1602  50 m  1:49.06   
90  373  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA  BJ6403  50 m  1:49.18   
91  500  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  50 m  1:49.32   
92  382  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  50 m  1:50.86   
93  321  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  50 m  1:51.17   
94  424  Sundblad Liine  2004  MASS  AS4404  50 m  1:51.18   
95  397  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  50 m  1:51.42   
96  355  Broman Ida  2003  KUNGSBACKA  BP5603  50 m  1:52.38   
97  368  Sahlberg Ida  2004  KUNGSBACKA  AV9204  50 m  1:53.92   
98  320  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m  1:53.94   
99  308  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m  1:54.07   
100  314  Siversjö Sofia  2004  ELFSBORG  AF3604  50 m  1:54.63   
101  418  Sjöström Elsa  2006  MASS  AA0206  50 m  1:54.85   
102  472  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  50 m  1:56.97   
103  318  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  50 m  1:58.35   
104  474  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  50 m  1:58.63   
105  468  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  50 m  1:58.98   
106  427  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  50 m  2:01.18   
107  411  Ohlsson Linnea  2004  MASS  AS7204  50 m  2:01.51   
108  338  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  50 m  2:08.38   
109  358  Fredriksson Alicia  2005  KUNGSBACKA  AR5805  50 m  2:12.03   
110  331  Hamdar Fatima  2004  GÖTEBORG  BU7404  50 m     
111  332  Hamdar Zainab  2003  GÖTEBORG  CA6203  50 m     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 2:00.96 2016-04-02 
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 2:03.72 2013-07-10 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
171  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  2:09.57   
94  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  2:10.54   
66  Torola Miro  1995  GÖTEBORG  BD1195  50 m  2:13.14   
168  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  2:16.53   
295  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  2:19.24   
207  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  2:19.55   
174  Petersson Sebastian  2000  MASS  AB1500  50 m  2:19.66   
Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  50 m  2:21.13   
83  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  50 m  2:21.26   
10  99  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  50 m  2:22.47   
11  119  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  50 m  2:22.65   
12  132  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  2:22.69   
13  245  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  2:22.95   
14  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  50 m  2:23.89   
15  31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  2:24.47   
16  70  Wollersjö David  2000  GÖTEBORG  AD1900  50 m  2:26.79   
17  264  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  50 m  2:27.59   
18  156  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  50 m  2:27.94   
19  19  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  50 m  2:28.61   
20  113  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  50 m  2:28.66   
21  293  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  2:28.94   
22  193  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  2:28.96   
23  229  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  50 m  2:29.40   
24  178  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  50 m  2:29.47   
25  57  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  50 m  2:31.11   
26  277  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  50 m  2:31.42   
27  97  Larsson Ludwig  1999  KUNGSBACKA  AH7599  50 m  2:34.26   
28  117  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  50 m  2:34.59   
29  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  50 m  2:35.91   
30  51  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  50 m  2:36.76   
31  265  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  50 m  2:37.10   
32  233  Alhaskir Hazem  2002  TROLLHÄTTA  AY5702  50 m  2:37.56   
33  164  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  50 m  2:38.09   
34  68  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  50 m  2:38.33   
35  76  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  50 m  2:39.00   
36  10  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  50 m  2:40.02   
37  84  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  2:40.73   
38  283  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  2:43.02   
39  445  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  50 m  2:43.06   
40  98  Norlin Kevin  2000  KUNGSBACKA  AV3700  50 m  2:44.40   
41  230  Schuldt David  2002  SK STIMMET  AF5902  50 m  2:44.73   
42  490  Aronsson Filip  2004  UDDEVALLA  AF1104  50 m  2:45.33   
43  240  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  50 m  2:45.78   
44  491  Börjesson Markus  2001  UDDEVALLA  AE5101  50 m  2:47.64   
45  266  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  50 m  2:48.76   
46  208  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  2:49.83   
47  114  Gustafsson Noah  2000  KUNGÄLV  AT9700  50 m  2:50.20   
48  248  Tranberg Charlie  2002  TROLLHÄTTA  AK5102  50 m  2:50.71   
49  439  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  50 m  2:50.92   
50  451  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  50 m  2:51.67   
51  162  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  50 m  2:51.92   
52  505  Ettberger Martin  2001  FALKENBERG  AT8101  50 m  2:54.38   
53  470  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  50 m  2:55.45   
54  510  Storberg Carl  2002  FALKENBERG  AK5502  50 m  2:56.77   
55  301  Andersson Dennis  2001  FALKENBERG  AU0701  50 m  2:57.08   
56  356  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  50 m  2:57.11   
57  393  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  50 m  2:58.28   
58  317  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  50 m  2:59.02   
59  285  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  50 m  2:59.03   
60  180  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  3:00.07   
61  475  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  50 m  3:00.53   
62  464  Lindblad Oscar  2003  TROLLHÄTTA  AL1903  50 m  3:01.24   
63  459  Hägg William  2002  TROLLHÄTTA  AM1502  50 m  3:01.28   
64  419  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  50 m  3:01.39   
65  420  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  3:01.39   
66  425  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  50 m  3:01.47   
67  480  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  50 m  3:06.65   
68  344  Olsson Fagerberg Johan  2001  GÖTEBORG  AR8301  50 m  3:08.28   
69  404  Kinnander Felix  2004  MASS  AI6504  50 m  3:10.04   
70  339  Liu Nicolas  2003  GÖTEBORG  AR4703  50 m  3:13.85   
71  497  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  50 m  3:14.54   
72  457  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  50 m  3:16.19   
73  453  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m  3:17.02   
74  461  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  50 m  3:18.04   
75  447  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  50 m  3:20.61   
76  482  Ornek Joseph  2005  VARBERG  AE5705  50 m  3:22.78   
77  462  Kristiansson Rasmus  2004  TROLLHÄTTA  AH1704  50 m  3:27.68   
78  478  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  50 m  3:28.14   
79  509  Rehn Mats  2002  FALKENBERG  AW8902  50 m  3:36.87   
80  479  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  50 m  3:37.63   
81  431  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  3:39.02   
82  507  Mcadam Alexander  2004  FALKENBERG  AE7504  50 m  3:43.27   
83  430  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  50 m  3:53.05   
84  476  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  50 m  3:54.65   
85  128  Gabrielsson Benjamin  1999  KUNGÄLV  AN1199  50 m     
86  335  Jamshidi Bardja  2003  GÖTEBORG  BN0203  50 m     
87  362  Hilmersson Hugo  2002  KUNGSBACKA  AV7102  50 m     
88  366  Olsson William  2002  KUNGSBACKA  AT7502  50 m     
89  378  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA  AT9502  50 m     
90  484  Tudt Alex  2002  VARBERG  AQ2902  50 m     
91  503  Curlow Emil  2002  FALKENBERG  AO7902  50 m     
92  78  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  2:23.40  EXT 
 
Gren 11, 200m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:16.37 1996-07-27 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:18.83 1999-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
41  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  2:22.70   
181  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  2:26.77   
205  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  2:26.92   
62  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  50 m  2:30.57   
218  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  2:30.66   
60  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:32.66   
275  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  2:32.86   
137  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  2:33.11   
217  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  2:33.34   
10  95  Kvarnemar Elin  1995  KUNGSBACKA  BA3295  50 m  2:34.93   
11  212  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  2:35.76   
12  197  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  2:35.81   
13  201  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  2:36.79   
14  220  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  2:37.19   
15  45  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  50 m  2:37.56   
16  21  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  50 m  2:37.85   
17  243  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  2:38.23   
18  104  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  50 m  2:38.68   
19  12  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  2:38.77   
20  143  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  2:38.82   
21  47  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  2:39.38   
22  48  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  50 m  2:39.67   
23  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  50 m  2:39.84   
24  203  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  50 m  2:39.91   
25  219  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  2:40.28   
26  282  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  50 m  2:40.31   
27  196  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  50 m  2:40.67   
28  58  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  2:40.89   
29  100  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  50 m  2:41.35   
30  52  Gronowitz Fannie  2003  GÖTEBORG  BA0203  50 m  2:41.96   
31  50  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  50 m  2:42.09   
32  213  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  2:42.30   
33  292  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  50 m  2:43.55   
34  244  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  50 m  2:43.81   
35  222  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  50 m  2:45.07   
36  91  Hultgren Ebba  2000  KUNGSBACKA  AL8400  50 m  2:45.15   
37  15  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  50 m  2:46.09   
38  350  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  50 m  2:46.29   
39  246  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  50 m  2:46.41   
40  54  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AZ4602  50 m  2:47.20   
41  179  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  50 m  2:47.94   
42  278  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  2:48.70   
43  206  Persson Denise  1998  S 02  BK8298  50 m  2:49.25   
44  190  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  50 m  2:51.03   
45  251  Robertson Melina  2001  TROLLHÄTTA  AO9401  50 m  2:51.22   
46  410  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  50 m  2:52.21   
47  257  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  50 m  2:52.47   
48  33  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  50 m  2:52.71   
49  253  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  2:53.40   
50  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  50 m  2:55.70   
51  17  Karamovic Julia  2001  ELFSBORG  BP3801  50 m  2:55.90   
52  159  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  50 m  2:55.91   
53  260  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  50 m  2:55.98   
54  69  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  50 m  2:56.27   
55  302  Karlsson Linnea  1999  FALKENBERG  BJ1899  50 m  2:56.32   
56  262  Hedström Maja  2001  VARBERG  AI0201  50 m  2:56.34   
57  412  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  50 m  2:56.42   
58  316  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  50 m  2:56.53   
59  195  Abrahamsson Emma  2003  S 02  AZ7603  50 m  2:56.95   
60  231  Stigsson Klara  2001  SK STIMMET  AL0201  50 m  2:57.65   
61  508  Rehn Elsa  2000  FALKENBERG  BQ1800  50 m  2:57.65   
62  125  Tjernström Nellie  2003  KUNGÄLV  AP9403  50 m  2:58.43   
63  337  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  50 m  2:58.45   
64  152  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  50 m  2:58.79   
65  291  Nilsson Tilda  2001  UDDEVALLA  AW2601  50 m  2:59.36   
66  342  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  50 m  2:59.51   
67  271  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  50 m  2:59.69   
68  261  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  50 m  2:59.94   
69  87  Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA  AQ9200  50 m  3:00.67   
70  493  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  50 m  3:01.80   
71  309  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  50 m  3:01.88   
72  432  Bergman Wilma  2002  S 77  AR0202  50 m  3:03.02   
73  488  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  50 m  3:04.07   
74  396  Gunnarsson Wilma  2002  MASS  AW9402  50 m  3:04.61   
75  232  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  50 m  3:04.92   
76  311  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  50 m  3:06.54   
77  413  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  50 m  3:06.98   
78  400  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  50 m  3:07.32   
79  389  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  50 m  3:07.65   
80  444  Kåberg Signe  2002  S 02  BG1402  50 m  3:07.76   
81  438  Berlin Ida  2002  S 02  AW6402  50 m  3:07.90   
82  440  Edberg Emelie  2002  S 02  BH6802  50 m  3:08.88   
83  96  Källén Isabella  2001  KUNGSBACKA  BR6401  50 m  3:12.96   
84  329  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  3:13.22   
85  376  Voss Julia  2001  KUNGSBACKA  BR7401  50 m  3:13.23   
86  399  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  50 m  3:13.55   
87  359  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA  BW5202  50 m  3:13.63   
88  498  Persson Jennifer  2004  UDDEVALLA  AK4604  50 m  3:13.91   
89  319  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  50 m  3:14.02   
90  360  Hake Sofia  2003  KUNGSBACKA  BD4403  50 m  3:14.82   
91  481  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  50 m  3:16.32   
92  157  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  50 m  3:16.98   
93  495  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  50 m  3:17.30   
94  320  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m  3:18.18   
95  429  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  50 m  3:18.39   
96  501  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  50 m  3:18.46   
97  416  Scheutz Attefors Matilda  2004  MASS  AS6404  50 m  3:18.79   
98  426  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  50 m  3:19.69   
99  504  Davidsson Ebba  2003  FALKENBERG  AW1603  50 m  3:20.78   
100  496  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  50 m  3:21.41   
101  446  Svensson Sophie  2003  S 02  AZ5803  50 m  3:22.02   
102  353  Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA  AY4203  50 m  3:22.21   
103  433  Hallman Matilda  2003  S 77  BF7403  50 m  3:22.50   
104  502  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  50 m  3:23.34   
105  463  Lenhoff Lisa  2003  TROLLHÄTTA  BN3403  50 m  3:26.12   
106  424  Sundblad Liine  2004  MASS  AS4404  50 m  3:27.38   
107  161  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  50 m  3:29.30   
108  368  Sahlberg Ida  2004  KUNGSBACKA  AV9204  50 m  3:31.59   
109  506  Feldhusen Maja  2003  FALKENBERG  AP0803  50 m  3:32.30   
110  355  Broman Ida  2003  KUNGSBACKA  BP5603  50 m  3:32.72   
111  483  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  50 m  3:33.77   
112  474  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  50 m  3:34.06   
113  422  Sonesson Linnea  2004  MASS  AK0104  50 m  3:34.86   
114  472  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  50 m  3:35.77   
115  411  Ohlsson Linnea  2004  MASS  AS7204  50 m  3:37.53   
116  312  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  50 m  3:37.97   
117  500  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  50 m  3:44.63   
118  418  Sjöström Elsa  2006  MASS  AA0206  50 m  3:45.62   
119  397  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  50 m  3:51.07   
120  318  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  50 m  3:58.03   
121  289  Larsson Thilda  1999  UDDEVALLA  AA8299  50 m     
122  307  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  50 m     
123  331  Hamdar Fatima  2004  GÖTEBORG  BU7404  50 m     
124  332  Hamdar Zainab  2003  GÖTEBORG  CA6203  50 m     
125  333  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  50 m     
126  370  Simonsson Moa  2003  KUNGSBACKA  BN5603  50 m     
127  473  Bylund Ebba  2003  VARBERG  BP0603  50 m     
 
Gren 12, 800m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Adam Paulsson (1995) 8:08.61 2015-07-04 
Distriktrekord Juniorer: Adam Paulsson (1995) 8:08.61 2015-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
166  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  8:18.22   
25  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  8:48.11   
168  Leander Tor  1999  MASS  AA5999  50 m  8:49.84   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  8:53.88   
92  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  8:54.92   
116  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  50 m  9:05.99   
199  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  50 m  9:06.48   
245  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  9:10.26   
207  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  9:20.43   
10  184  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  9:22.21   
11  192  Holmdahl Jesper  1999  S 77  AJ5599  50 m  9:33.05   
12  221  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  50 m  9:33.21   
13  59  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  50 m  9:40.45   
14  101  Sundfors Simon  1996  KUNGSBACKA  AV4996  50 m  9:45.16   
15  16  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  50 m  9:50.28   
16  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  50 m  9:50.64   
17  248  Tranberg Charlie  2002  TROLLHÄTTA  AK5102  50 m  9:55.52   
18  279  Cuperus Rick  1999  UDDEVALLA  AV2599  50 m  9:55.74   
19  280  Engqvist Victor  1997  UDDEVALLA  AN1997  50 m  9:59.84   
20  286  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  50 m  10:06.86   
21  237  Andrée Roger  1971  TROLLHÄTTA  AA4971  50 m  10:08.41   
22  229  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  50 m  10:09.31   
23  242  Lorentzon Ludwig  1999  TROLLHÄTTA  AK4999  50 m  10:10.21   
24  29  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m  10:12.48   
25  258  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  50 m  10:13.01   
26  42  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  50 m  10:16.81   
27  63  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  50 m  10:21.56   
28  102  Svensson Sebastian  1999  KUNGSBACKA  AN6599  50 m  10:22.10   
29  89  Hake Pontus  2001  KUNGSBACKA  AS8501  50 m  10:29.67   
30  408  Norland William  2001  MASS  AO0701  50 m  10:30.27   
31  445  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  50 m  10:41.91   
32  356  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  50 m  10:44.45   
33  439  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  50 m  10:50.59   
34  208  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  11:05.09   
35  405  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  50 m  11:44.17   
36  499  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  50 m  11:57.35   
37  334  Hovbrandt Leo  2003  GÖTEBORG  AL1703  50 m  12:53.24   
38  204  Hallström Karl  2000  S 02  AG9100  50 m     
39  288  Larsson Steven Angelo  1998  UDDEVALLA  AG2798  50 m     
40  339  Liu Nicolas  2003  GÖTEBORG  AR4703  50 m     
41  390  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  50 m     
42  393  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  50 m     
 
Gren 13, 4X200m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Mariestads SS (1900) 8:27.73 1987-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Simavdelningen 1902 (1900) 8:42.45 1996-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
72  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  8:25.22   
209  S02 Damer  S 02    25 m  8:40.65   
224  Skövde SS Damer  1999  SKÖVDE SS    25 m  8:50.29   
296  Uddevalla Damer 1  UDDEVALLA    25 m  8:51.76   
74  Göteborg Damer 2  GÖTEBORG    25 m  9:08.19   
107  Kungsbacka Damer Lag 1  KUNGSBACKA    25 m  9:10.13   
250  Trollhättan Tjejer Lag 1  TROLLHÄTTA    25 m  9:11.05   
108  Kungsbacka Damer Lag 2  KUNGSBACKA    25 m  9:30.54   
268  Varberg Damer Lag 1  2001  VARBERG    50 m  10:18.86   
 
Gren 14, 50m Ryggsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 30.07 2009-07-02 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 30.15 2004-04-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
41  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  30.28   
274  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  50 m  30.72   
34  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  31.58   
55  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  32.55   
11  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  50 m  32.79   
217  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  32.91   
65  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  50 m  33.14   
79  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  50 m  33.14   
203  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  50 m  33.20   
10  95  Kvarnemar Elin  1995  KUNGSBACKA  BA3295  50 m  33.21   
11  275  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  33.22   
12  211  Andersson Nellie  2000  SK 1970  AZ7800  50 m  33.34   
13  48  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  50 m  33.36   
14  213  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  33.38   
15  58  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  33.47   
16  134  Lange Helén  1996  SK LAXEN  AN1296  50 m  33.55   
17  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  50 m  33.62   
18  45  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  50 m  33.92   
19  53  Heina Christin  1996  GÖTEBORG  BA0296  50 m  33.93   
20  172  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  33.98   
21  17  Karamovic Julia  2001  ELFSBORG  BP3801  50 m  34.02   
22  218  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  34.02   
23  177  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  50 m  34.11   
24  191  Bergman Lisa  2002  S 77  AQ9802  50 m  34.34   
25  60  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  34.74   
26  22  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  50 m  34.86   
27  32  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  50 m  34.93   
28  143  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  35.03   
29  190  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  50 m  35.15   
30  93  Johansson Michaela  2000  KUNGSBACKA  AJ8400  50 m  35.16   
31  115  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV  AI7201  50 m  35.19   
32  291  Nilsson Tilda  2001  UDDEVALLA  AW2601  50 m  35.25   
33  69  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  50 m  35.26   
34  282  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  50 m  35.36   
35  87  Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA  AQ9200  50 m  35.42   
36  130  Bergstedt Moa  2000  SK LAXEN  AV1400  50 m  35.49   
37  292  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  50 m  35.49   
38  151  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  35.53   
39  80  Bekken Sofia  2001  KUNGSBACKA  AE6601  50 m  35.54   
40  241  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  50 m  35.58   
41  231  Stigsson Klara  2001  SK STIMMET  AL0201  50 m  35.67   
42  91  Hultgren Ebba  2000  KUNGSBACKA  AL8400  50 m  35.81   
43  46  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  50 m  35.90   
44  105  Wetteskog Emma  2001  KUNGSBACKA  BI6801  50 m  35.92   
45  228  Baltzarsson Therese  2001  SK STIMMET  AE5201  50 m  35.97   
46  239  Håkansson Marie  1992  TROLLHÄTTA  CH2292  50 m  36.10   
47  262  Hedström Maja  2001  VARBERG  AI0201  50 m  36.11   
48  232  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  50 m  36.60  EFT 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.98 2015-04-03 
Distriktrekord Juniorer: Pontus Palmqvist (1991) 27.21 2011-06-30 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
94  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  28.34   
138  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  28.37   
25  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  28.60   
288  Larsson Steven Angelo  1998  UDDEVALLA  AG2798  50 m  28.61   
67  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  28.85   
153  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  29.13   
Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  50 m  29.29   
259  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  30.11   
279  Cuperus Rick  1999  UDDEVALLA  AV2599  50 m  30.42   
10  229  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  50 m  30.43   
11  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  50 m  30.68   
12  295  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  30.78   
13  19  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  50 m  30.84   
14  99  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  50 m  31.03   
15  277  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  50 m  31.34   
16  284  Hansson Gabriel  2000  UDDEVALLA  AE8700  50 m  31.38   
17  57  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  50 m  31.42   
18  131  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  31.62   
19  221  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  50 m  32.10   
20  140  Sandgren Robin  1997  SK LAXEN  AW3997  50 m  32.11   
21  178  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  50 m  32.15   
22  175  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  50 m  32.22   
23  77  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  50 m  32.28   
24  132  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  32.33   
25  265  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  50 m  32.42   
26  113  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  50 m  32.48   
27  230  Schuldt David  2002  SK STIMMET  AF5902  50 m  32.54   
28  88  Georgy Joel  1996  KUNGSBACKA  AJ3996  50 m  32.60   
29  170  Löfgren Alfred  1998  MASS  AS9798  50 m  32.63   
30  101  Sundfors Simon  1996  KUNGSBACKA  AV4996  50 m  32.73   
31  254  Andersson Daniel  1999  VARBERG  AK5399  50 m  32.90   
32  98  Norlin Kevin  2000  KUNGSBACKA  AV3700  50 m  33.16   
33  301  Andersson Dennis  2001  FALKENBERG  AU0701  50 m  33.16   
34  139  Sandgren Max  1999  SK LAXEN  AR7399  50 m  33.29   
35  280  Engqvist Victor  1997  UDDEVALLA  AN1997  50 m  33.54   
36  121  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  50 m  33.59   
37  29  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m  33.89   
38  293  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  33.97   
39  164  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  50 m  34.07   
40  285  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  50 m  34.20   
41  283  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  34.30   
42  286  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  50 m  34.33   
43  162  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  50 m  34.43   
44  264  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  50 m  34.43   
 
Gren 16, 200m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
197  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  2:43.85   
61  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  2:46.02   
20  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  50 m  2:47.14   
60  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  2:47.51   
172  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  2:47.91   
85  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  50 m  2:49.29   
12  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  2:49.98   
253  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  2:50.51   
276  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  50 m  2:51.44   
10  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  50 m  2:51.98   
11  257  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  50 m  2:52.42   
12  294  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  50 m  2:54.93   
13  47  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  2:55.33   
14  137  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  2:57.64   
15  104  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  50 m  2:57.69   
16  220  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  2:57.79   
17  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  50 m  2:57.90   
18  218  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  2:58.05   
19  222  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  50 m  2:58.15   
20  167  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  50 m  2:59.28   
21  14  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  50 m  2:59.33   
22  81  Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  50 m  2:59.52   
23  206  Persson Denise  1998  S 02  BK8298  50 m  3:01.34   
24  179  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  50 m  3:02.99   
25  90  Hallingborn-Ask Felicia  1999  KUNGSBACKA  BO8899  50 m  3:03.27   
26  203  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  50 m  3:03.39   
27  350  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  50 m  3:05.27   
28  33  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  50 m  3:06.11   
29  69  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  50 m  3:08.59   
30  367  Petrén Alice  2001  KUNGSBACKA  BO0601  50 m  3:09.72   
31  54  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AZ4602  50 m  3:09.79   
32  190  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  50 m  3:11.02   
33  391  Elsius Emma  2000  MASS  BA0400  50 m  3:11.75   
34  38  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG  BE6601  50 m  3:13.29   
35  309  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  50 m  3:14.89   
36  448  Emardson Alva  2001  SK 1970  BP6401  50 m  3:15.04   
37  271  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  50 m  3:15.61   
38  255  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  50 m  3:17.93   
39  343  Olsson Brandtvig Tove  2000  GÖTEBORG  BL0800  50 m  3:18.45   
40  52  Gronowitz Fannie  2003  GÖTEBORG  BA0203  50 m  3:18.86   
41  466  Lundqvist Jenc Sara  2002  TROLLHÄTTA  BG9202  50 m  3:19.72   
42  438  Berlin Ida  2002  S 02  AW6402  50 m  3:20.10   
43  337  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  50 m  3:21.09   
44  152  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  50 m  3:21.18   
45  392  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  50 m  3:22.04   
46  389  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  50 m  3:22.76   
47  440  Edberg Emelie  2002  S 02  BH6802  50 m  3:23.75   
48  311  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  50 m  3:24.61   
49  508  Rehn Elsa  2000  FALKENBERG  BQ1800  50 m  3:26.04   
50  161  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  50 m  3:26.12   
51  400  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  50 m  3:27.23   
52  485  Tudt Isabella  2002  VARBERG  BI7402  50 m  3:27.27   
53  261  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  50 m  3:27.36   
54  481  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  50 m  3:28.14   
55  256  Bengtsson Molly  2001  VARBERG  BL5401  50 m  3:28.42   
56  304  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  50 m  3:29.31   
57  413  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  50 m  3:30.92   
58  449  Kivistö Meia  2003  SK 1970  AK8203  50 m  3:30.99   
59  428  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  50 m  3:32.37   
60  373  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA  BJ6403  50 m  3:34.64   
61  345  Palmér Hanna  2002  GÖTEBORG  BR1602  50 m  3:36.90   
62  501  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  50 m  3:37.97   
63  495  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  50 m  3:38.28   
64  323  Asterling Sofie  2003  GÖTEBORG  BD1203  50 m  3:38.66   
65  498  Persson Jennifer  2004  UDDEVALLA  AK4604  50 m  3:38.99   
66  312  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  50 m  3:40.41   
67  383  Skanse Lova  2003  KUNGÄLV  BS0203  50 m  3:41.54   
68  319  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  50 m  3:42.08   
69  504  Davidsson Ebba  2003  FALKENBERG  AW1603  50 m  3:43.90   
70  483  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  50 m  3:44.26   
71  486  Törnros Alva  2002  VARBERG  BT1402  50 m  3:44.71   
72  368  Sahlberg Ida  2004  KUNGSBACKA  AV9204  50 m  3:48.98   
73  310  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  50 m  3:51.49   
74  418  Sjöström Elsa  2006  MASS  AA0206  50 m  3:54.06   
75  460  Johansson Emmy  2002  TROLLHÄTTA  BR7802  50 m  3:57.92   
76  424  Sundblad Liine  2004  MASS  AS4404  50 m  3:58.71   
77  411  Ohlsson Linnea  2004  MASS  AS7204  50 m  3:58.80   
78  472  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  50 m  3:59.59   
79  474  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  50 m  4:02.89   
80  427  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  50 m  4:04.62   
81  Askengren Cajsa  2002  ELFSBORG  AO5802  50 m     
82  11  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  50 m     
83  15  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  50 m     
84  143  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m     
85  157  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  50 m     
86  191  Bergman Lisa  2002  S 77  AQ9802  50 m     
87  232  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  50 m     
88  307  Hyvönen Linnea  2005  ELFSBORG  AB2405  50 m     
89  308  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m     
90  318  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  50 m     
91  324  Belgrano Miranda  2002  GÖTEBORG  BR9402  50 m     
92  331  Hamdar Fatima  2004  GÖTEBORG  BU7404  50 m     
93  332  Hamdar Zainab  2003  GÖTEBORG  CA6203  50 m     
94  333  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  50 m     
95  377  Ylisirkka Ida  2002  KUNGSBACKA  BU4402  50 m     
96  379  Hildebrand Ida  2002  KUNGÄLV  AL1602  50 m     
97  398  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  50 m     
98  399  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  50 m     
99  421  Smith Alicia  2005  MASS  BB5805  50 m     
100  467  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA  AQ9204  50 m     
101  468  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  50 m     
102  473  Bylund Ebba  2003  VARBERG  BP0603  50 m     
103  496  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  50 m     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Persson (1994) 2:10.35 2016-03-30 
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
26  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  2:18.54   
142  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  2:22.25   
135  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  2:25.24   
111  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  2:26.53   
163  Häyhänen Marco  1999  MASS  AD7999  50 m  2:31.74   
295  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  2:32.38   
83  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  50 m  2:33.00   
141  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  2:34.86   
293  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  2:35.29   
10  263  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  50 m  2:39.33   
11  132  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  2:39.59   
12  156  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  50 m  2:39.99   
13  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  50 m  2:44.08   
14  51  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  50 m  2:45.19   
15  200  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  50 m  2:45.33   
16  13  Hyvönen Elias  2000  ELFSBORG  AA7700  50 m  2:45.58   
17  266  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  50 m  2:45.75   
18  84  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  2:48.42   
19  283  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  2:49.20   
20  42  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  50 m  2:51.74   
21  178  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  50 m  2:51.86   
22  86  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  2:53.58   
23  240  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  50 m  2:54.50   
24  208  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  2:55.09   
25  180  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  2:55.74   
26  76  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  50 m  2:56.77   
27  117  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  50 m  2:57.04   
28  64  Söderberg Nicolas  2001  GÖTEBORG  AK6701  50 m  2:57.18   
29  114  Gustafsson Noah  2000  KUNGÄLV  AT9700  50 m  2:57.79   
30  450  Kivistö Simon  1998  SK 1970  AS7798  50 m  2:59.58   
31  445  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  50 m  3:02.94   
32  390  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  50 m  3:05.96   
33  29  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m  3:06.84   
34  10  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  50 m  3:07.55   
35  477  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  50 m  3:08.57   
36  352  Lövgren Jesper  1999  SK GÖTENE  AL4999  50 m  3:10.00   
37  77  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  50 m  3:11.31   
38  420  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  3:11.73   
39  505  Ettberger Martin  2001  FALKENBERG  AT8101  50 m  3:11.83   
40  112  Dagberg Aksel  2000  KUNGÄLV  AX7500  50 m  3:14.43   
41  103  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  50 m  3:14.47   
42  402  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  50 m  3:14.89   
43  480  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  50 m  3:15.63   
44  447  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  50 m  3:18.96   
45  351  Zasowski Philip  2002  GÖTEBORG  AM5302  50 m  3:19.36   
46  475  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  50 m  3:20.49   
47  344  Olsson Fagerberg Johan  2001  GÖTEBORG  AR8301  50 m  3:20.98   
48  499  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  50 m  3:21.01   
49  393  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  50 m  3:22.28   
50  510  Storberg Carl  2002  FALKENBERG  AK5502  50 m  3:23.05   
51  419  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  50 m  3:29.86   
52  330  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  50 m  3:34.55   
53  339  Liu Nicolas  2003  GÖTEBORG  AR4703  50 m  3:34.70   
54  482  Ornek Joseph  2005  VARBERG  AE5705  50 m  3:44.04   
55  317  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  50 m  3:44.10   
56  362  Hilmersson Hugo  2002  KUNGSBACKA  AV7102  50 m  3:45.39   
57  484  Tudt Alex  2002  VARBERG  AQ2902  50 m  3:52.38   
58  431  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  3:55.36   
59  478  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  50 m  4:00.19   
60  471  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  50 m  4:00.64   
61  455  Johansson Simon  2003  SK STIMMET  AA9903  50 m  4:02.40   
62  430  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  50 m  4:13.52   
63  23  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  50 m     
64  170  Löfgren Alfred  1998  MASS  AS9798  50 m     
65  347  Rättgård August  2003  GÖTEBORG  AY8303  50 m     
66  403  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  50 m     
67  405  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  50 m     
68  457  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  50 m     
69  461  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  50 m     
70  490  Aronsson Filip  2004  UDDEVALLA  AF1104  50 m     
71  497  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  50 m     
72  503  Curlow Emil  2002  FALKENBERG  AO7902  50 m     
73  509  Rehn Mats  2002  FALKENBERG  AW8902  50 m     
74  78  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  2:39.17  EXT 
 
Gren 18, 1500m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Teresia Gimholt (1983) 16:51.74 2005-06-03 
Distriktrekord Juniorer: Anette Möller (1969) 16:57.23 1986-04-26 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
201  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  17:17.20   
287  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  50 m  18:41.89   
289  Larsson Thilda  1999  UDDEVALLA  AA8299  50 m  19:33.08   
151  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  19:33.16   
215  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  50 m  19:43.94   
246  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  50 m  19:45.96   
243  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  19:55.71   
100  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  50 m  20:11.37   
255  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  50 m  20:47.10   
10  69  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  50 m  21:02.43   
11  238  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  50 m  21:04.10   
12  30  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG  BE4601  50 m  21:12.76   
13  278  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  21:12.84   
14  316  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  50 m  22:07.98   
15  343  Olsson Brandtvig Tove  2000  GÖTEBORG  BL0800  50 m  22:17.29   
16  353  Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA  AY4203  50 m  22:24.69   
17  469  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  50 m  23:37.58   
18  47  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m     
19  228  Baltzarsson Therese  2001  SK STIMMET  AE5201  50 m     
20  231  Stigsson Klara  2001  SK STIMMET  AL0201  50 m     
21  313  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  50 m     
22  326  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  50 m     
23  329  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m     
24  342  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  50 m     
25  345  Palmér Hanna  2002  GÖTEBORG  BR1602  50 m     
26  360  Hake Sofia  2003  KUNGSBACKA  BD4403  50 m     
27  376  Voss Julia  2001  KUNGSBACKA  BR7401  50 m     
28  448  Emardson Alva  2001  SK 1970  BP6401  50 m     
29  456  Eklund Julia  2002  TROLLHÄTTA  BG0402  50 m     
30  492  Cuperus Dagmar  2001  UDDEVALLA  BM7401  50 m     
31  501  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  50 m     
 
Gren 19, 4X100m Medley Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:44.43 2015-07-03 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:54.03 2009-07-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
109  Kungsbacka Herrar Lag 1  KUNGSBACKA    25 m  3:56.81   
146  SK Laxen Herrar  SK LAXEN    50 m  4:00.54   
39  Elfsborg Herrar 1  2005  ELFSBORG    25 m  4:01.77   
298  Uddevalla Herrar 1  UDDEVALLA    25 m  4:03.84   
187  Mass Herrar Lag 1  1988  MASS    25 m  4:05.82   
40  Elfsborg Herrar 2  1995  ELFSBORG    25 m  4:10.13   
110  Kungsbacka Herrar Lag 2  KUNGSBACKA    25 m  4:12.56   
126  Kungälv Herrar Lag 1  KUNGÄLV    50 m  4:13.94   
75  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  4:15.59   
10  147  SK Laxen Herrar 2  SK LAXEN    50 m  4:21.01   
11  299  Uddevalla Herrar 2  UDDEVALLA    25 m  4:25.20   
12  269  Varberg Herrar 1  1999  VARBERG    50 m  4:26.89   
 
Gren 20, 50m Bröstsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 31.80 2009-04-16 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 32.08 2008-06-07 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
61  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  33.42   
197  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  33.68   
104  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  50 m  34.37   
12  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  34.92   
294  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  50 m  35.34   
60  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  35.42   
172  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  35.86   
273  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  50 m  36.01   
20  Maltesson Lina  2000  ELFSBORG  BF0600  50 m  36.08   
10  85  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  50 m  36.08   
11  253  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  36.10   
12  45  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  50 m  36.28   
13  190  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  50 m  36.45   
14  90  Hallingborn-Ask Felicia  1999  KUNGSBACKA  BO8899  50 m  36.87   
15  276  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  50 m  36.89   
16  220  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  36.92   
17  48  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  50 m  37.06   
18  95  Kvarnemar Elin  1995  KUNGSBACKA  BA3295  50 m  37.25   
19  167  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  50 m  37.51   
20  161  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  50 m  37.53   
21  257  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  50 m  37.86   
22  15  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  50 m  37.92   
23  143  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  38.00   
24  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  50 m  38.08   
25  14  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  50 m  38.13   
26  81  Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  50 m  38.47   
27  206  Persson Denise  1998  S 02  BK8298  50 m  38.61   
28  47  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  38.76   
29  203  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  50 m  38.77   
30  33  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  50 m  38.83   
31  150  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  50 m  39.07   
32  195  Abrahamsson Emma  2003  S 02  AZ7603  50 m  39.18   
33  154  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  50 m  39.32   
34  255  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  50 m  39.36   
35  235  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  50 m  39.55   
36  290  Nestorin Alicia  2002  UDDEVALLA  BP3602  50 m  39.55   
37  278  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  39.56   
38  232  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  50 m  39.71   
39  Askengren Cajsa  2002  ELFSBORG  AO5802  50 m  39.73   
40  228  Baltzarsson Therese  2001  SK STIMMET  AE5201  50 m  39.76   
41  152  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  50 m  39.83   
42  157  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  50 m  40.09   
43  271  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  50 m  40.09   
44  236  André Johanna  1995  TROLLHÄTTA  BI9695  50 m  40.15   
 
Gren 21, 50m Bröstsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Gulliver Koch (1992) 28.49 2014-07-04 
Distriktrekord Juniorer: Erik Persson (1994) 29.03 2014-07-04 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
142  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  29.52   
135  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  29.58   
Carlsson Philip  1990  ELFSBORG  AP7590  50 m  29.80   
26  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  30.35   
28  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  50 m  30.36   
111  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  30.44   
129  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  50 m  30.46   
131  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  30.93   
23  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  50 m  30.98   
10  295  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  31.31   
11  281  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  50 m  31.34   
12  153  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  31.38   
13  267  Sundén Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  50 m  31.53   
14  94  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  31.54   
15  83  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  50 m  32.01   
16  13  Hyvönen Elias  2000  ELFSBORG  AA7700  50 m  32.11   
17  141  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  32.21   
18  106  Örne Oskar  1999  KUNGSBACKA  AG6999  50 m  32.80   
19  43  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  50 m  32.87   
20  200  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  50 m  32.93   
21  84  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  32.98   
22  266  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  50 m  33.16   
23  24  Olsson Fredrik  1994  ELFSBORG  AN2994  50 m  33.21   
24  49  Ekstedt Johan  1993  GÖTEBORG  AI8993  50 m  33.59   
25  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  50 m  33.97   
26  263  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  50 m  34.42   
27  51  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  50 m  34.52   
28  42  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  50 m  34.58   
29  86  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  34.95   
30  293  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  35.19   
31  240  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  50 m  35.63   
32  77  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  50 m  35.94   
33  277  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  50 m  36.14   
34  283  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  36.20   
35  117  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  50 m  36.30   
36  233  Alhaskir Hazem  2002  TROLLHÄTTA  AY5702  50 m  36.44   
37  57  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  50 m  36.46   
38  112  Dagberg Aksel  2000  KUNGÄLV  AX7500  50 m  36.61   
39  56  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  50 m  36.65   
40  303  Storberg Erik  2000  FALKENBERG  AK1300  50 m  36.69   
41  234  Alhaskir Tarek  1997  TROLLHÄTTA  AZ3597  50 m  36.78   
42  164  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  50 m  36.86   
43  103  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  50 m  36.88   
44  114  Gustafsson Noah  2000  KUNGÄLV  AT9700  50 m  36.90   
45  208  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  36.95   
46  10  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  50 m  36.96   
47  76  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  50 m  37.08   
48  78  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  31.81  EXT 
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Céline Bertrand (1995) 1:01.19 2011-07-22 
Distriktrekord Juniorer: Céline Bertrand (1995) 1:01.19 2011-07-22 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
41  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  1:05.95   
272  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  50 m  1:06.95   
Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  50 m  1:07.26   
212  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  1:07.58   
218  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  1:08.23   
217  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  1:08.64   
58  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  1:08.99   
48  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  50 m  1:09.06   
275  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  1:09.22   
10  21  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  50 m  1:09.50   
11  243  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  1:09.60   
12  32  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  50 m  1:10.06   
13  213  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  1:10.35   
14  134  Lange Helén  1996  SK LAXEN  AN1296  50 m  1:10.40   
15  196  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  50 m  1:10.72   
16  79  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  50 m  1:11.03   
17  256  Bengtsson Molly  2001  VARBERG  BL5401  50 m  1:11.46   
18  133  Johansson Petronella  2000  SK LAXEN  AW0600  50 m  1:12.10   
19  22  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  50 m  1:12.14   
20  137  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  1:12.14   
21  144  Wrethander Hanna  1999  SK LAXEN  AK8699  50 m  1:12.29   
22  244  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  50 m  1:12.40   
23  261  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  50 m  1:12.82   
24  15  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  50 m  1:12.99   
25  91  Hultgren Ebba  2000  KUNGSBACKA  AL8400  50 m  1:13.09   
26  159  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  50 m  1:13.09   
27  80  Bekken Sofia  2001  KUNGSBACKA  AE6601  50 m  1:13.13   
28  282  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  50 m  1:13.63   
29  214  Helgesson Sara  2000  SKÖVDE SS  AX5400  50 m  1:13.94   
30  52  Gronowitz Fannie  2003  GÖTEBORG  BA0203  50 m  1:15.64   
31  350  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  50 m  1:15.99   
32  251  Robertson Melina  2001  TROLLHÄTTA  AO9401  50 m  1:16.25   
33  302  Karlsson Linnea  1999  FALKENBERG  BJ1899  50 m  1:16.49   
34  343  Olsson Brandtvig Tove  2000  GÖTEBORG  BL0800  50 m  1:17.21   
35  231  Stigsson Klara  2001  SK STIMMET  AL0201  50 m  1:17.22   
36  54  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AZ4602  50 m  1:17.62   
37  190  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  50 m  1:17.78   
38  11  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  50 m  1:18.15   
39  167  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  50 m  1:18.55   
40  389  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  50 m  1:18.86   
41  14  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  50 m  1:19.18   
42  30  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG  BE4601  50 m  1:19.36   
43  18  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  50 m  1:19.49   
44  325  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  50 m  1:19.52   
45  195  Abrahamsson Emma  2003  S 02  AZ7603  50 m  1:19.86   
46  150  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  50 m  1:20.05   
47  255  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  50 m  1:20.70   
48  165  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  50 m  1:21.19   
49  501  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  50 m  1:21.79   
50  87  Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA  AQ9200  50 m  1:22.01   
51  508  Rehn Elsa  2000  FALKENBERG  BQ1800  50 m  1:22.44   
52  291  Nilsson Tilda  2001  UDDEVALLA  AW2601  50 m  1:22.97   
53  69  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  50 m  1:23.11   
54  337  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  50 m  1:24.17   
55  391  Elsius Emma  2000  MASS  BA0400  50 m  1:24.46   
56  412  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  50 m  1:25.25   
57  398  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  50 m  1:26.15   
58  488  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  50 m  1:26.21   
59  38  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG  BE6601  50 m  1:26.28   
60  278  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  1:26.35   
61  304  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  50 m  1:26.56   
62  444  Kåberg Signe  2002  S 02  BG1402  50 m  1:26.87   
63  96  Källén Isabella  2001  KUNGSBACKA  BR6401  50 m  1:28.23   
64  485  Tudt Isabella  2002  VARBERG  BI7402  50 m  1:28.65   
65  371  Stickel Sophia  2001  KUNGSBACKA  AY8601  50 m  1:29.28   
66  498  Persson Jennifer  2004  UDDEVALLA  AK4604  50 m  1:29.37   
67  400  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  50 m  1:30.26   
68  415  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  50 m  1:30.65   
69  81  Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  50 m  1:30.68   
70  355  Broman Ida  2003  KUNGSBACKA  BP5603  50 m  1:30.74   
71  271  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  50 m  1:30.85   
72  46  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  50 m  1:31.32   
73  410  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  50 m  1:32.63   
74  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  50 m  1:32.73   
75  313  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  50 m  1:32.99   
76  324  Belgrano Miranda  2002  GÖTEBORG  BR9402  50 m  1:33.26   
77  428  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  50 m  1:33.27   
78  429  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  50 m  1:33.40   
79  315  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  50 m  1:34.28   
80  320  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m  1:34.52   
81  327  Buer Stella  2004  GÖTEBORG  AZ3604  50 m  1:34.86   
82  232  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  50 m  1:34.87   
83  424  Sundblad Liine  2004  MASS  AS4404  50 m  1:36.03   
84  494  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  50 m  1:36.26   
85  345  Palmér Hanna  2002  GÖTEBORG  BR1602  50 m  1:39.33   
86  418  Sjöström Elsa  2006  MASS  AA0206  50 m  1:39.74   
87  399  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  50 m  1:40.23   
88  483  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  50 m  1:41.27   
89  417  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  50 m  1:41.30   
90  354  Björkman Ebba  2002  KUNGSBACKA  BD8202  50 m  1:41.51   
91  426  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  50 m  1:41.81   
92  401  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  50 m  1:42.66   
93  326  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  50 m  1:43.06   
94  496  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  50 m  1:44.53   
95  502  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  50 m  1:45.02   
96  380  Honsberg Ebba  2004  KUNGÄLV  BH7604  50 m  1:45.91   
97  472  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  50 m  1:46.34   
98  469  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  50 m  1:50.62   
99  456  Eklund Julia  2002  TROLLHÄTTA  BG0402  50 m  1:53.05   
100  323  Asterling Sofie  2003  GÖTEBORG  BD1203  50 m  1:55.26   
101  253  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m     
102  290  Nestorin Alicia  2002  UDDEVALLA  BP3602  50 m     
103  322  Asterling Linda  2005  GÖTEBORG  AY3205  50 m     
104  328  Carlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BT6204  50 m     
105  331  Hamdar Fatima  2004  GÖTEBORG  BU7404  50 m     
106  332  Hamdar Zainab  2003  GÖTEBORG  CA6203  50 m     
107  338  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  50 m     
108  357  Franck Ylva  2000  KUNGSBACKA  BP6400  50 m     
109  385  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  50 m     
110  422  Sonesson Linnea  2004  MASS  AK0104  50 m     
111  460  Johansson Emmy  2002  TROLLHÄTTA  BR7802  50 m     
112  473  Bylund Ebba  2003  VARBERG  BP0603  50 m     
113  481  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  50 m     
114  489  Andreasson Linnea  2004  UDDEVALLA  AO2404  50 m     
115  500  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  50 m     
116  504  Davidsson Ebba  2003  FALKENBERG  AW1603  50 m     
 
Gren 23, 100m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 53.69 2004-04-04 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 54.51 2003-06-27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
92  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  58.05   
295  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  58.16   
142  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  58.85   
155  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  50 m  59.09   
138  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  59.27   
288  Larsson Steven Angelo  1998  UDDEVALLA  AG2798  50 m  59.51   
66  Torola Miro  1995  GÖTEBORG  BD1195  50 m  59.52   
171  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  59.78   
264  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  50 m  1:00.00   
10  140  Sandgren Robin  1997  SK LAXEN  AW3997  50 m  1:00.86   
11  136  Mackic Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  50 m  1:00.98   
12  259  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  1:02.11   
13  67  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  1:02.48   
14  25  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  1:03.06   
15  31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  1:03.23   
16  119  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  50 m  1:03.37   
17  26  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  1:03.39   
18  175  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  50 m  1:03.58   
19  59  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  50 m  1:03.88   
20  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  50 m  1:04.02   
21  193  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  1:04.03   
22  131  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  1:04.45   
23  242  Lorentzon Ludwig  1999  TROLLHÄTTA  AK4999  50 m  1:04.61   
24  141  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  1:04.62   
25  43  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  50 m  1:04.85   
26  97  Larsson Ludwig  1999  KUNGSBACKA  AH7599  50 m  1:04.89   
27  129  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  50 m  1:05.10   
28  280  Engqvist Victor  1997  UDDEVALLA  AN1997  50 m  1:05.13   
29  189  Alexandersson Jacob  1995  S 77  AX7395  50 m  1:05.20   
30  99  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  50 m  1:05.32   
31  170  Löfgren Alfred  1998  MASS  AS9798  50 m  1:06.07   
32  267  Sundén Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  50 m  1:06.10   
33  44  Börjeson Pär  1998  GÖTEBORG  AC6798  50 m  1:06.49   
34  139  Sandgren Max  1999  SK LAXEN  AR7399  50 m  1:06.56   
35  199  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  50 m  1:06.58   
36  118  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  50 m  1:06.61   
37  132  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  1:06.76   
38  265  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  50 m  1:06.78   
39  284  Hansson Gabriel  2000  UDDEVALLA  AE8700  50 m  1:06.96   
40  68  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  50 m  1:07.00   
41  19  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  50 m  1:07.21   
42  10  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  50 m  1:07.39   
43  64  Söderberg Nicolas  2001  GÖTEBORG  AK6701  50 m  1:07.63   
44  204  Hallström Karl  2000  S 02  AG9100  50 m  1:07.95   
45  230  Schuldt David  2002  SK STIMMET  AF5902  50 m  1:07.99   
46  229  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  50 m  1:08.54   
47  51  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  50 m  1:08.74   
48  303  Storberg Erik  2000  FALKENBERG  AK1300  50 m  1:09.87   
49  117  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  50 m  1:09.95   
50  277  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  50 m  1:10.12   
51  192  Holmdahl Jesper  1999  S 77  AJ5599  50 m  1:10.64   
52  158  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  50 m  1:11.10   
53  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  50 m  1:11.83   
54  27  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  50 m  1:11.85   
55  263  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  50 m  1:11.99   
56  164  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  50 m  1:12.88   
57  76  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  50 m  1:13.93   
58  356  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  50 m  1:14.42   
59  266  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  50 m  1:15.27   
60  490  Aronsson Filip  2004  UDDEVALLA  AF1104  50 m  1:15.68   
61  240  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  50 m  1:16.26   
62  439  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  50 m  1:16.28   
63  390  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  50 m  1:17.52   
64  349  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  50 m  1:17.58   
65  283  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  1:18.16   
66  352  Lövgren Jesper  1999  SK GÖTENE  AL4999  50 m  1:18.56   
67  77  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  50 m  1:18.61   
68  403  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  50 m  1:18.91   
69  98  Norlin Kevin  2000  KUNGSBACKA  AV3700  50 m  1:19.00   
70  63  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  50 m  1:19.83   
71  505  Ettberger Martin  2001  FALKENBERG  AT8101  50 m  1:19.96   
72  407  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  50 m  1:20.02   
73  470  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  50 m  1:20.31   
74  510  Storberg Carl  2002  FALKENBERG  AK5502  50 m  1:21.26   
75  306  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG  AI0701  50 m  1:21.27   
76  258  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  50 m  1:21.39   
77  301  Andersson Dennis  2001  FALKENBERG  AU0701  50 m  1:22.49   
78  366  Olsson William  2002  KUNGSBACKA  AT7502  50 m  1:22.75   
79  451  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  50 m  1:23.35   
80  491  Börjesson Markus  2001  UDDEVALLA  AE5101  50 m  1:24.51   
81  445  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  50 m  1:25.59   
82  443  Forssell Gustav  2003  S 02  AL3503  50 m  1:26.03   
83  487  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  50 m  1:26.11   
84  339  Liu Nicolas  2003  GÖTEBORG  AR4703  50 m  1:26.94   
85  180  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  1:27.25   
86  393  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  50 m  1:28.38   
87  402  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  50 m  1:29.00   
88  509  Rehn Mats  2002  FALKENBERG  AW8902  50 m  1:29.12   
89  499  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  50 m  1:29.62   
90  344  Olsson Fagerberg Johan  2001  GÖTEBORG  AR8301  50 m  1:30.71   
91  507  Mcadam Alexander  2004  FALKENBERG  AE7504  50 m  1:30.95   
92  351  Zasowski Philip  2002  GÖTEBORG  AM5302  50 m  1:31.30   
93  431  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  1:32.21   
94  477  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  50 m  1:32.46   
95  453  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m  1:34.24   
96  420  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  1:34.88   
97  395  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  1:36.85   
98  479  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  50 m  1:36.91   
99  334  Hovbrandt Leo  2003  GÖTEBORG  AL1703  50 m  1:37.09   
100  478  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  50 m  1:38.88   
101  461  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  50 m  1:39.29   
102  465  Lokrantz Gustav  2004  TROLLHÄTTA  AH6704  50 m  1:45.31   
103  480  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  50 m  1:45.35   
104  497  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  50 m  1:45.62   
105  330  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  50 m  1:55.22   
106  404  Kinnander Felix  2004  MASS  AI6504  50 m  1:56.13   
107  476  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  50 m  1:57.83   
108  340  Ljungqvist Oscar  2002  GÖTEBORG  AQ5702  50 m     
109  378  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA  AT9502  50 m     
110  455  Johansson Simon  2003  SK STIMMET  AA9903  50 m     
111  459  Hägg William  2002  TROLLHÄTTA  AM1502  50 m     
112  471  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  50 m     
113  475  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  50 m     
 
Gren 24, 400m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 4:15.88 1995-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Anette Möller (1969) 4:19.78 1986-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
201  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  4:22.25   
55  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  4:37.87   
212  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  4:40.36   
219  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  4:40.74   
287  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  50 m  4:43.50   
172  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  4:44.40   
243  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  4:48.25   
176  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  50 m  4:50.25   
216  Lundgren Emma  2000  SKÖVDE SS  AG7400  50 m  4:51.24   
10  241  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  50 m  4:51.98   
11  177  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  50 m  4:52.18   
12  151  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  4:52.90   
13  289  Larsson Thilda  1999  UDDEVALLA  AA8299  50 m  4:54.63   
14  143  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  4:55.12   
15  22  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  50 m  4:56.30   
16  167  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  50 m  4:56.38   
17  244  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  50 m  4:56.80   
18  276  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  50 m  4:57.03   
19  218  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  4:57.12   
20  196  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  50 m  4:57.44   
21  50  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  50 m  4:57.68   
22  215  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  50 m  4:58.71   
23  47  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  4:58.86   
24  260  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  50 m  4:58.92   
25  246  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  50 m  4:58.93   
26  220  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  4:59.11   
27  262  Hedström Maja  2001  VARBERG  AI0201  50 m  4:59.62   
28  223  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  50 m  5:02.24   
29  150  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  50 m  5:03.04   
30  292  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  50 m  5:05.83   
31  179  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  50 m  5:07.19   
32  213  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  5:08.19   
33  52  Gronowitz Fannie  2003  GÖTEBORG  BA0203  50 m  5:08.26   
34  46  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  50 m  5:09.18   
35  154  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  50 m  5:09.91   
36  130  Bergstedt Moa  2000  SK LAXEN  AV1400  50 m  5:10.27   
37  93  Johansson Michaela  2000  KUNGSBACKA  AJ8400  50 m  5:10.41   
38  278  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  5:11.16   
39  30  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG  BE4601  50 m  5:12.12   
40  123  Thonander Felicia  2001  KUNGÄLV  AC8801  50 m  5:12.54   
41  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  50 m  5:12.55   
42  410  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  50 m  5:13.63   
43  214  Helgesson Sara  2000  SKÖVDE SS  AX5400  50 m  5:14.24   
44  251  Robertson Melina  2001  TROLLHÄTTA  AO9401  50 m  5:16.63   
45  350  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  50 m  5:17.71   
46  54  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AZ4602  50 m  5:17.74   
47  100  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  50 m  5:18.03   
48  387  Eni Matilda  2002  MARIESTAD  AF0402  50 m  5:21.70   
49  228  Baltzarsson Therese  2001  SK STIMMET  AE5201  50 m  5:22.32   
50  396  Gunnarsson Wilma  2002  MASS  AW9402  50 m  5:22.80   
51  271  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  50 m  5:23.65   
52  195  Abrahamsson Emma  2003  S 02  AZ7603  50 m  5:25.00   
53  125  Tjernström Nellie  2003  KUNGÄLV  AP9403  50 m  5:25.32   
54  33  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  50 m  5:25.79   
55  257  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  50 m  5:27.43   
56  69  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  50 m  5:28.15   
57  444  Kåberg Signe  2002  S 02  BG1402  50 m  5:28.72   
58  231  Stigsson Klara  2001  SK STIMMET  AL0201  50 m  5:29.34   
59  448  Emardson Alva  2001  SK 1970  BP6401  50 m  5:30.54   
60  291  Nilsson Tilda  2001  UDDEVALLA  AW2601  50 m  5:31.56   
61  417  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  50 m  5:32.85   
62  360  Hake Sofia  2003  KUNGSBACKA  BD4403  50 m  5:33.39   
63  105  Wetteskog Emma  2001  KUNGSBACKA  BI6801  50 m  5:34.02   
64  329  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  5:34.92   
65  343  Olsson Brandtvig Tove  2000  GÖTEBORG  BL0800  50 m  5:35.78   
66  290  Nestorin Alicia  2002  UDDEVALLA  BP3602  50 m  5:38.53   
67  316  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  50 m  5:40.03   
68  438  Berlin Ida  2002  S 02  AW6402  50 m  5:40.38   
69  488  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  50 m  5:42.60   
70  238  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  50 m  5:46.01   
71  311  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  50 m  5:46.36   
72  413  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  50 m  5:46.48   
73  412  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  50 m  5:46.55   
74  398  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  50 m  5:46.89   
75  388  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  50 m  5:47.91   
76  382  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  50 m  5:50.18   
77  376  Voss Julia  2001  KUNGSBACKA  BR7401  50 m  5:50.23   
78  389  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  50 m  5:50.25   
79  309  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  50 m  5:50.85   
80  38  Trollsfjord Elin  2001  ELFSBORG  BE6601  50 m  5:53.43   
81  399  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  50 m  5:54.91   
82  426  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  50 m  5:57.49   
83  409  Nyberg Melissa  2003  MASS  AW7403  50 m  5:59.32   
84  415  Sandberg Olivia  2003  MASS  BH0403  50 m  6:02.06   
85  157  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  50 m  6:03.85   
86  493  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  50 m  6:04.42   
87  469  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  50 m  6:04.45   
88  261  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  50 m  6:04.68   
89  496  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  50 m  6:05.24   
90  159  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  50 m  6:06.14   
91  472  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  50 m  6:07.05   
92  383  Skanse Lova  2003  KUNGÄLV  BS0203  50 m  6:08.21   
93  486  Törnros Alva  2002  VARBERG  BT1402  50 m  6:09.82   
94  320  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m  6:10.20   
95  495  Nielsen Lina  2005  UDDEVALLA  AD5605  50 m  6:10.91   
96  501  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  50 m  6:12.94   
97  454  Rosenqvist Tilda  2003  SKÖVDE SS  AB5803  50 m  6:13.38   
98  353  Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA  AY4203  50 m  6:14.07   
99  345  Palmér Hanna  2002  GÖTEBORG  BR1602  50 m  6:15.92   
100  313  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  50 m  6:16.40   
101  498  Persson Jennifer  2004  UDDEVALLA  AK4604  50 m  6:19.43   
102  319  Wahlberg Ebba  2002  ELFSBORG  AW4602  50 m  6:21.26   
103  323  Asterling Sofie  2003  GÖTEBORG  BD1203  50 m  6:21.77   
104  429  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  50 m  6:22.22   
105  506  Feldhusen Maja  2003  FALKENBERG  AP0803  50 m  6:23.27   
106  304  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  50 m  6:26.80   
107  400  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  50 m  6:28.39   
108  326  Berlin Viola  2002  GÖTEBORG  BO9602  50 m  6:28.85   
109  355  Broman Ida  2003  KUNGSBACKA  BP5603  50 m  6:29.13   
110  428  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  50 m  6:29.28   
111  481  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  50 m  6:29.64   
112  161  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  50 m  6:30.03   
113  397  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  50 m  6:33.90   
114  392  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  50 m  6:34.92   
115  483  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  50 m  6:35.06   
116  474  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  50 m  6:35.55   
117  433  Hallman Matilda  2003  S 77  BF7403  50 m  6:37.04   
118  502  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  50 m  6:40.12   
119  373  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA  BJ6403  50 m  6:40.14   
120  411  Ohlsson Linnea  2004  MASS  AS7204  50 m  6:44.23   
121  315  Sundqvist Cornelia  2003  ELFSBORG  BP3403  50 m  6:49.37   
122  500  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  50 m  7:08.33   
123  418  Sjöström Elsa  2006  MASS  AA0206  50 m  7:11.67   
124  468  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  50 m  7:12.34   
125  17  Karamovic Julia  2001  ELFSBORG  BP3801  50 m     
126  308  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m     
127  310  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  50 m     
128  312  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  50 m     
129  318  Wahlberg Agnes  2004  ELFSBORG  AE3604  50 m     
130  322  Asterling Linda  2005  GÖTEBORG  AY3205  50 m     
131  327  Buer Stella  2004  GÖTEBORG  AZ3604  50 m     
132  328  Carlsson Nadja  2004  GÖTEBORG  BT6204  50 m     
133  332  Hamdar Zainab  2003  GÖTEBORG  CA6203  50 m     
134  341  Olesen Angelica  2005  GÖTEBORG  AC0605  50 m     
135  354  Björkman Ebba  2002  KUNGSBACKA  BD8202  50 m     
136  359  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA  BW5202  50 m     
137  379  Hildebrand Ida  2002  KUNGÄLV  AL1602  50 m     
138  385  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  50 m     
139  401  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  50 m     
140  422  Sonesson Linnea  2004  MASS  AK0104  50 m     
141  467  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA  AQ9204  50 m     
142  489  Andreasson Linnea  2004  UDDEVALLA  AO2404  50 m     
143  494  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  50 m     
 
Gren 25, 400m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Adam Paulsson (1995) 3:52.33 2016-03-30 
Distriktrekord Juniorer: Adam Paulsson (1995) 3:54.12 2014-12-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
26  Paulsson Adam  1995  ELFSBORG  AB4395  50 m  3:52.33   
153  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  4:02.36   
166  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  4:02.46   
25  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  4:09.88   
198  Björck-Teuscher Anton  1993  S 02  AH7593  50 m  4:10.80   
92  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  4:14.16   
Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  4:14.82   
116  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  50 m  4:19.92   
245  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  4:22.12   
10  207  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  4:23.19   
11  31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  4:25.43   
12  170  Löfgren Alfred  1998  MASS  AS9798  50 m  4:26.37   
13  16  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  50 m  4:26.82   
14  199  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  50 m  4:29.55   
15  132  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  50 m  4:31.86   
16  279  Cuperus Rick  1999  UDDEVALLA  AV2599  50 m  4:34.99   
17  101  Sundfors Simon  1996  KUNGSBACKA  AV4996  50 m  4:35.00   
18  Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  50 m  4:35.50   
19  182  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  4:35.60   
20  99  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  50 m  4:35.66   
21  242  Lorentzon Ludwig  1999  TROLLHÄTTA  AK4999  50 m  4:35.90   
22  192  Holmdahl Jesper  1999  S 77  AJ5599  50 m  4:36.30   
23  70  Wollersjö David  2000  GÖTEBORG  AD1900  50 m  4:37.18   
24  193  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  4:39.22   
25  229  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  50 m  4:50.41   
26  29  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m  4:52.63   
27  158  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  50 m  4:54.87   
28  286  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  50 m  4:59.46   
29  233  Alhaskir Hazem  2002  TROLLHÄTTA  AY5702  50 m  5:01.79   
30  102  Svensson Sebastian  1999  KUNGSBACKA  AN6599  50 m  5:02.52   
31  204  Hallström Karl  2000  S 02  AG9100  50 m  5:03.28   
32  248  Tranberg Charlie  2002  TROLLHÄTTA  AK5102  50 m  5:03.40   
33  352  Lövgren Jesper  1999  SK GÖTENE  AL4999  50 m  5:05.42   
34  42  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  50 m  5:08.12   
35  285  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  50 m  5:09.22   
36  491  Börjesson Markus  2001  UDDEVALLA  AE5101  50 m  5:09.70   
37  64  Söderberg Nicolas  2001  GÖTEBORG  AK6701  50 m  5:10.13   
38  265  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  50 m  5:10.21   
39  408  Norland William  2001  MASS  AO0701  50 m  5:10.50   
40  445  Murray Maximus  2003  S 02  AB0903  50 m  5:14.03   
41  439  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  50 m  5:14.18   
42  407  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  50 m  5:15.05   
43  89  Hake Pontus  2001  KUNGSBACKA  AS8501  50 m  5:17.48   
44  208  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  5:18.17   
45  258  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  50 m  5:20.48   
46  403  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  50 m  5:21.11   
47  356  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  50 m  5:22.77   
48  390  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  50 m  5:23.06   
49  393  Evertsson Måns  2003  MASS  AR2103  50 m  5:26.49   
50  230  Schuldt David  2002  SK STIMMET  AF5902  50 m  5:26.50   
51  441  Eliasson Oscar  2001  S 02  AI9301  50 m  5:30.20   
52  443  Forssell Gustav  2003  S 02  AL3503  50 m  5:30.36   
53  405  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  50 m  5:30.99   
54  419  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  50 m  5:31.10   
55  306  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG  AI0701  50 m  5:33.59   
56  180  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  5:36.14   
57  420  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  5:41.38   
58  395  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  5:41.45   
59  499  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  50 m  5:41.93   
60  451  Klasson Erik  2003  SK 1970  AH1503  50 m  5:43.82   
61  351  Zasowski Philip  2002  GÖTEBORG  AM5302  50 m  5:55.22   
62  344  Olsson Fagerberg Johan  2001  GÖTEBORG  AR8301  50 m  5:56.31   
63  103  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  50 m  5:56.94   
64  497  Olsson Anton  2004  UDDEVALLA  AF2104  50 m  5:57.44   
65  457  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  50 m  6:01.94   
66  317  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  50 m  6:17.39   
67  477  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  50 m  6:20.69   
68  461  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  50 m  6:25.35   
69  339  Liu Nicolas  2003  GÖTEBORG  AR4703  50 m  6:32.07   
70  479  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  50 m  6:32.20   
71  334  Hovbrandt Leo  2003  GÖTEBORG  AL1703  50 m  6:39.95   
72  347  Rättgård August  2003  GÖTEBORG  AY8303  50 m  6:41.72   
73  330  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  50 m  6:42.31   
74  404  Kinnander Felix  2004  MASS  AI6504  50 m  6:43.26   
75  455  Johansson Simon  2003  SK STIMMET  AA9903  50 m  6:53.43   
76  431  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  6:54.10   
77  430  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  50 m  6:58.42   
78  476  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  50 m  7:06.25   
79  23  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  50 m     
80  27  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  50 m     
81  340  Ljungqvist Oscar  2002  GÖTEBORG  AQ5702  50 m     
82  349  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  50 m     
83  464  Lindblad Oscar  2003  TROLLHÄTTA  AL1903  50 m     
84  465  Lokrantz Gustav  2004  TROLLHÄTTA  AH6704  50 m     
85  478  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  50 m     
86  487  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  50 m     
87  78  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  4:32.79  EXT 
 
Gren 26, 4X100m Medley Damer 
Distriktrekord Seniorer: Mölndals ASS (1900) 4:16.47 2012-07-01 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:25.12 2007-07-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
72  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  4:16.30   
74  Göteborg Damer 2  GÖTEBORG    25 m  4:25.35   
296  Uddevalla Damer 1  UDDEVALLA    25 m  4:27.04   
35  Elfsborg Damer 1  2005  ELFSBORG    25 m  4:27.24   
209  S02 Damer  S 02    25 m  4:32.56   
107  Kungsbacka Damer Lag 1  KUNGSBACKA    25 m  4:37.28   
224  Skövde SS Damer  1999  SKÖVDE SS    50 m  4:41.83   
36  Elfsborg Damer 2  2006  ELFSBORG    25 m  4:41.96   
185  Mass Damer Lag 1  1988  MASS    25 m  4:42.38   
10  37  Elfsborg Damer 3 [1916]  ELFSBORG    25 m  4:47.61   
11  227  Skövde SS Damer Lag 2  2005  SKÖVDE SS    50 m  4:48.27   
12  250  Trollhättan Tjejer Lag 1  TROLLHÄTTA    25 m  4:49.61   
13  145  SK Laxen Damer [1995]  1995  SK LAXEN    50 m  4:49.63   
14  108  Kungsbacka Damer Lag 2  KUNGSBACKA    25 m  4:49.87   
15  297  Uddevalla Damer 2  UDDEVALLA    25 m  4:50.73   
16  268  Varberg Damer Lag 1  2001  VARBERG    50 m  4:58.14   
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.28 2010-07-17 
Distriktrekord Juniorer: Isabelle Höstman (1990) 27.28 2010-07-17 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
274  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  50 m  28.62   
Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  50 m  28.63   
272  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  50 m  29.57   
58  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  29.63   
212  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  29.78   
160  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  29.79   
137  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  29.93   
181  Swegmark Ida  2000  MASS  AZ6600  50 m  30.04   
53  Heina Christin  1996  GÖTEBORG  BA0296  50 m  30.07   
10  213  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  30.35   
11  177  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  50 m  30.40   
12  218  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  30.41   
13  217  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  30.71   
14  244  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  50 m  30.84   
15  48  Ekstedt Christina  1996  GÖTEBORG  AM2296  50 m  30.96   
16  61  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  31.11   
17  79  Andersson Malin  1999  KUNGSBACKA  AL0899  50 m  31.17   
18  275  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  31.35   
19  190  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  50 m  31.44   
20  85  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  50 m  31.59   
21  282  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  50 m  31.81   
22  134  Lange Helén  1996  SK LAXEN  AN1296  50 m  31.91   
23  144  Wrethander Hanna  1999  SK LAXEN  AK8699  50 m  31.96   
24  22  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  50 m  32.20   
25  159  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  50 m  32.28   
26  294  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  50 m  32.34   
27  236  André Johanna  1995  TROLLHÄTTA  BI9695  50 m  32.40   
28  91  Hultgren Ebba  2000  KUNGSBACKA  AL8400  50 m  32.42   
29  17  Karamovic Julia  2001  ELFSBORG  BP3801  50 m  32.51   
30  239  Håkansson Marie  1992  TROLLHÄTTA  CH2292  50 m  32.51   
31  276  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  50 m  32.53   
32  150  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  50 m  32.59   
33  255  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  50 m  32.60   
34  231  Stigsson Klara  2001  SK STIMMET  AL0201  50 m  32.64   
35  133  Johansson Petronella  2000  SK LAXEN  AW0600  50 m  32.74   
36  15  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  50 m  32.75   
37  302  Karlsson Linnea  1999  FALKENBERG  BJ1899  50 m  32.77   
38  50  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  50 m  32.83   
39  195  Abrahamsson Emma  2003  S 02  AZ7603  50 m  32.84   
40  256  Bengtsson Molly  2001  VARBERG  BL5401  50 m  32.86   
41  196  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  50 m  32.87   
42  211  Andersson Nellie  2000  SK 1970  AZ7800  50 m  33.54  EFT 
43  232  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  50 m  37.07  EFT 
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Christoffer Carlsen (1992) 24.09 2014-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.68 2003-06-29 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
142  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  25.70   
153  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  25.90   
288  Larsson Steven Angelo  1998  UDDEVALLA  AG2798  50 m  25.91   
295  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  25.99   
92  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  26.28   
135  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  26.28   
173  Persson Martin  1992  MASS  AC2792  50 m  26.37   
264  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  50 m  26.56   
155  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  50 m  26.69   
10  67  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  26.70   
11  138  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  26.83   
12  140  Sandgren Robin  1997  SK LAXEN  AW3997  50 m  26.98   
13  259  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  26.98   
14  119  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  50 m  27.46   
15  281  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  50 m  27.68   
16  136  Mackic Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  50 m  27.91   
17  131  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  27.94   
18  175  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  50 m  27.98   
19  129  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  50 m  28.20   
20  189  Alexandersson Jacob  1995  S 77  AX7395  50 m  28.49   
21  43  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  50 m  28.51   
22  193  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  28.52   
23  280  Engqvist Victor  1997  UDDEVALLA  AN1997  50 m  28.52   
24  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  50 m  28.58   
25  31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  28.60   
26  141  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  28.64   
27  56  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  50 m  28.71   
28  97  Larsson Ludwig  1999  KUNGSBACKA  AH7599  50 m  28.78   
29  19  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  50 m  28.95   
30  121  Thillman Rickard  1997  KUNGÄLV  AS3597  50 m  28.96   
31  44  Börjeson Pär  1998  GÖTEBORG  AC6798  50 m  29.03   
32  265  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  50 m  29.16   
33  25  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  29.46   
34  200  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  50 m  29.67   
35  199  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  50 m  29.69   
36  229  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  50 m  29.77   
37  117  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  50 m  29.86   
38  27  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  50 m  30.09   
39  277  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  50 m  30.10   
40  68  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  50 m  30.11   
41  284  Hansson Gabriel  2000  UDDEVALLA  AE8700  50 m  30.18   
42  10  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  50 m  30.20   
43  139  Sandgren Max  1999  SK LAXEN  AR7399  50 m  30.24   
44  164  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  50 m  30.33   
45  204  Hallström Karl  2000  S 02  AG9100  50 m  30.40   
46  57  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  50 m  30.42   
47  303  Storberg Erik  2000  FALKENBERG  AK1300  50 m  30.50   
48  230  Schuldt David  2002  SK STIMMET  AF5902  50 m  30.54   
49  254  Andersson Daniel  1999  VARBERG  AK5399  50 m  30.71   
50  120  Sjöberg Robert  1998  KUNGÄLV  AU8798  50 m  30.73   
51  279  Cuperus Rick  1999  UDDEVALLA  AV2599  50 m  30.75   
52  77  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  50 m  31.00   
53  242  Lorentzon Ludwig  1999  TROLLHÄTTA  AK4999  50 m  31.02   
54  158  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  50 m  31.04   
55  149  Madsen Anton  2002  LIDKÖPING  AN3102  50 m  31.08   
56  192  Holmdahl Jesper  1999  S 77  AJ5599  50 m  31.13   
57  76  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  50 m  31.21   
58  78  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  29.57  EXT 
 
Gren 29, 100m Frisim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 55.56 2008-03-18 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 57.13 1991-01-01 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
41  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  57.63   
212  Brockmar Nikki  1999  SKÖVDE SS  AR2299  50 m  59.21   
55  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  1:00.42   
53  Heina Christin  1996  GÖTEBORG  BA0296  50 m  1:00.48   
21  Melin Emelie  2000  ELFSBORG  AK9600  50 m  1:00.89   
169  Lindhé Alice  1999  MASS  AF7699  50 m  1:01.00   
217  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  1:01.22   
244  Rudqvist Olivia  2000  TROLLHÄTTA  AA2600  50 m  1:01.31   
241  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  50 m  1:01.86   
10  183  Åberg Johanna  1997  MASS  AP3497  50 m  1:01.88   
11  65  Tistrand Klara  2001  GÖTEBORG  AD9801  50 m  1:02.03   
12  213  Emanuelsson Fransson Vera  2001  SKÖVDE SS  AB7401  50 m  1:02.18   
13  216  Lundgren Emma  2000  SKÖVDE SS  AG7400  50 m  1:02.38   
14  223  Williamsson Liesel  2000  SKÖVDE SS  AX6400  50 m  1:02.43   
15  275  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  50 m  1:02.64   
16  177  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  50 m  1:02.85   
17  61  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  1:02.94   
18  273  Andersson Felicia  1997  UDDEVALLA  AA2297  50 m  1:03.08   
19  34  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  1:03.11   
20  60  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  1:03.16   
21  197  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  1:03.42   
22  32  Wirfalk Sofie  2000  ELFSBORG  AB2800  50 m  1:03.48   
23  190  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  50 m  1:03.54   
24  137  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  1:03.72   
25  130  Bergstedt Moa  2000  SK LAXEN  AV1400  50 m  1:03.85   
26  219  Staflund Erica  1999  SKÖVDE SS  AC9699  50 m  1:03.93   
27  95  Kvarnemar Elin  1995  KUNGSBACKA  BA3295  50 m  1:04.20   
28  144  Wrethander Hanna  1999  SK LAXEN  AK8699  50 m  1:04.20   
29  Berntsson Michelle  2000  ELFSBORG  BD6200  50 m  1:04.51   
30  58  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  1:04.56   
31  239  Håkansson Marie  1992  TROLLHÄTTA  CH2292  50 m  1:04.57   
32  50  Fallenhag Daniella  2000  GÖTEBORG  AR7800  50 m  1:04.58   
33  151  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  1:04.63   
34  287  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  50 m  1:04.66   
35  247  Svensson Kajsa  2000  TROLLHÄTTA  BD0600  50 m  1:04.74   
36  276  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  50 m  1:04.85   
37  100  Schyum Alexandra  2002  KUNGSBACKA  AN8202  50 m  1:04.87   
38  231  Stigsson Klara  2001  SK STIMMET  AL0201  50 m  1:04.91   
39  196  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  50 m  1:04.96   
40  228  Baltzarsson Therese  2001  SK STIMMET  AE5201  50 m  1:04.97   
41  167  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  50 m  1:05.30   
42  195  Abrahamsson Emma  2003  S 02  AZ7603  50 m  1:05.58   
43  30  Trollsfjord Filippa  2001  ELFSBORG  BE4601  50 m  1:05.59   
44  176  Qvirist Marta  1998  MASS  AD6498  50 m  1:05.80   
45  302  Karlsson Linnea  1999  FALKENBERG  BJ1899  50 m  1:05.84   
46  11  Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  50 m  1:05.85   
47  54  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AZ4602  50 m  1:05.88   
48  45  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  50 m  1:05.93   
49  292  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  50 m  1:06.04   
50  104  Westholm Sara  2001  KUNGSBACKA  AL8801  50 m  1:06.09   
51  90  Hallingborn-Ask Felicia  1999  KUNGSBACKA  BO8899  50 m  1:06.10   
52  215  Kramer Linn  2001  SKÖVDE SS  AD8801  50 m  1:06.15   
53  246  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  50 m  1:06.21   
54  262  Hedström Maja  2001  VARBERG  AI0201  50 m  1:06.27   
55  211  Andersson Nellie  2000  SK 1970  AZ7800  50 m  1:06.30   
56  123  Thonander Felicia  2001  KUNGÄLV  AC8801  50 m  1:06.35   
57  46  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  50 m  1:06.73   
58  15  Johansson Louise  1999  ELFSBORG  BF0299  50 m  1:06.81   
59  Dubo Emma  1999  ELFSBORG  AC5299  50 m  1:06.83   
60  52  Gronowitz Fannie  2003  GÖTEBORG  BA0203  50 m  1:07.18   
61  165  Janzén Saga  2002  MASS  AB9802  50 m  1:07.21   
62  179  Skogsberg Elvira  2001  MASS  AI2801  50 m  1:07.25   
63  214  Helgesson Sara  2000  SKÖVDE SS  AX5400  50 m  1:07.35   
64  260  Carlsson Thea  2002  VARBERG  AM9402  50 m  1:07.47   
65  154  Asserståhl Isabelle  2000  MASS  AZ4600  50 m  1:07.65   
66  251  Robertson Melina  2001  TROLLHÄTTA  AO9401  50 m  1:07.72   
67  69  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  50 m  1:07.85   
68  85  Dunberg Linnea  2000  KUNGSBACKA  AE8200  50 m  1:07.87   
69  391  Elsius Emma  2000  MASS  BA0400  50 m  1:07.90   
70  388  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  50 m  1:08.22   
71  115  Götestam Alice  2001  KUNGÄLV  AI7201  50 m  1:08.27   
72  253  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  1:08.49   
73  22  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  50 m  1:08.76   
74  278  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  1:09.15   
75  255  Balslev Clara  2001  VARBERG  AE7601  50 m  1:09.18   
76  14  Johansson Alma  2001  ELFSBORG  BE9401  50 m  1:09.59   
77  256  Bengtsson Molly  2001  VARBERG  BL5401  50 m  1:09.60   
78  206  Persson Denise  1998  S 02  BK8298  50 m  1:09.65   
79  33  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  50 m  1:09.79   
80  93  Johansson Michaela  2000  KUNGSBACKA  AJ8400  50 m  1:10.09   
81  387  Eni Matilda  2002  MARIESTAD  AF0402  50 m  1:10.12   
82  17  Karamovic Julia  2001  ELFSBORG  BP3801  50 m  1:10.17   
83  238  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  50 m  1:10.40   
84  125  Tjernström Nellie  2003  KUNGÄLV  AP9403  50 m  1:10.42   
85  191  Bergman Lisa  2002  S 77  AQ9802  50 m  1:10.69   
86  346  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  50 m  1:10.71   
87  350  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  50 m  1:10.77   
88  271  Alsop Lovisa  2001  UDDEVALLA  AJ9601  50 m  1:11.01   
89  291  Nilsson Tilda  2001  UDDEVALLA  AW2601  50 m  1:11.20   
90  412  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  50 m  1:11.25   
91  389  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  50 m  1:11.34   
92  87  Fredriksson Daniela  2000  KUNGSBACKA  AQ9200  50 m  1:11.64   
93  311  Lornell Hannah  2000  ELFSBORG  AI3200  50 m  1:11.65   
94  396  Gunnarsson Wilma  2002  MASS  AW9402  50 m  1:11.67   
95  493  Eriksson Hilda  2004  UDDEVALLA  AO5204  50 m  1:11.72   
96  81  Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  50 m  1:11.99   
97  290  Nestorin Alicia  2002  UDDEVALLA  BP3602  50 m  1:12.08   
98  488  Abrahamsson Sofia  2005  UDDEVALLA  AB8605  50 m  1:12.08   
99  257  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  50 m  1:12.12   
100  18  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  50 m  1:12.22   
101  360  Hake Sofia  2003  KUNGSBACKA  BD4403  50 m  1:12.42   
102  235  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  50 m  1:12.68   
103  152  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  50 m  1:13.10   
104  438  Berlin Ida  2002  S 02  AW6402  50 m  1:13.18   
105  508  Rehn Elsa  2000  FALKENBERG  BQ1800  50 m  1:13.31   
106  371  Stickel Sophia  2001  KUNGSBACKA  AY8601  50 m  1:13.44   
107  316  Svedberg Astrid  2001  ELFSBORG  AV5801  50 m  1:13.49   
108  448  Emardson Alva  2001  SK 1970  BP6401  50 m  1:13.55   
109  337  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  50 m  1:13.62   
110  432  Bergman Wilma  2002  S 77  AR0202  50 m  1:13.70   
111  359  Graffner Anna  2002  KUNGSBACKA  BW5202  50 m  1:13.73   
112  466  Lundqvist Jenc Sara  2002  TROLLHÄTTA  BG9202  50 m  1:14.07   
113  384  Wennroth Maja  1998  KUNGÄLV  BG3298  50 m  1:14.17   
114  309  Johansson Thörngren Felicia  2003  ELFSBORG  BA9203  50 m  1:14.28   
115  434  Löfdahl Amanda  2001  S 77  AQ0201  50 m  1:14.37   
116  426  Söderberg Ella  2001  MASS  BH0601  50 m  1:14.93   
117  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  50 m  1:14.94   
118  433  Hallman Matilda  2003  S 77  BF7403  50 m  1:14.98   
119  96  Källén Isabella  2001  KUNGSBACKA  BR6401  50 m  1:15.13   
120  413  Reuterberg Linnea  2001  MASS  AQ9601  50 m  1:15.18   
121  105  Wetteskog Emma  2001  KUNGSBACKA  BI6801  50 m  1:15.43   
122  232  Szczesniak Kinga  2001  SK STIMMET  AL5801  50 m  1:15.53   
123  444  Kåberg Signe  2002  S 02  BG1402  50 m  1:15.70   
124  440  Edberg Emelie  2002  S 02  BH6802  50 m  1:16.15   
125  343  Olsson Brandtvig Tove  2000  GÖTEBORG  BL0800  50 m  1:16.29   
126  423  Ström Alva  2003  MASS  BG5603  50 m  1:16.42   
127  428  Wang Elina  2004  MASS  AV4204  50 m  1:16.60   
128  354  Björkman Ebba  2002  KUNGSBACKA  BD8202  50 m  1:16.79   
129  417  Sjöstedt Clara  2003  MASS  BG6603  50 m  1:16.96   
130  382  Mattisson Amalia  2004  KUNGÄLV  AQ7804  50 m  1:17.09   
131  399  Hopmark Sara  2004  MASS  AJ7204  50 m  1:17.14   
132  501  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  50 m  1:18.01   
133  329  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  1:18.26   
134  485  Tudt Isabella  2002  VARBERG  BI7402  50 m  1:18.67   
135  157  Esborn Emilia  2003  MASS  AP7403  50 m  1:18.89   
136  Askengren Cajsa  2002  ELFSBORG  AO5802  50 m  1:19.06   
137  410  Nyqvist Sara  2003  MASS  BG4603  50 m  1:19.07   
138  353  Andersson Louise  2003  KUNGSBACKA  AY4203  50 m  1:19.14   
139  398  Gustavsson Tuva  2004  MASS  AF5604  50 m  1:19.14   
140  345  Palmér Hanna  2002  GÖTEBORG  BR1602  50 m  1:19.21   
141  304  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  50 m  1:19.31   
142  496  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  50 m  1:19.34   
143  400  Hopmark Tina  2002  MASS  BE9602  50 m  1:19.50   
144  446  Svensson Sophie  2003  S 02  AZ5803  50 m  1:19.61   
145  481  Olausson Alexandra  2003  VARBERG  AP1603  50 m  1:19.83   
146  498  Persson Jennifer  2004  UDDEVALLA  AK4604  50 m  1:20.07   
147  506  Feldhusen Maja  2003  FALKENBERG  AP0803  50 m  1:20.43   
148  454  Rosenqvist Tilda  2003  SKÖVDE SS  AB5803  50 m  1:21.00   
149  313  Persson Sofie  2004  ELFSBORG  AB5804  50 m  1:21.05   
150  370  Simonsson Moa  2003  KUNGSBACKA  BN5603  50 m  1:21.13   
151  392  Ericsson Wilma  2002  MASS  BE8602  50 m  1:21.51   
152  385  Viberg Sofia  2004  KUNGÄLV  AJ1404  50 m  1:21.62   
153  473  Bylund Ebba  2003  VARBERG  BP0603  50 m  1:21.70   
154  467  Olofsson Elsa  2004  TROLLHÄTTA  AQ9204  50 m  1:21.80   
155  494  Karfunkel Juni  2004  UDDEVALLA  AO9404  50 m  1:22.42   
156  320  Wahlberg Signe  2005  ELFSBORG  AA7805  50 m  1:22.50   
157  383  Skanse Lova  2003  KUNGÄLV  BS0203  50 m  1:23.14   
158  357  Franck Ylva  2000  KUNGSBACKA  BP6400  50 m  1:23.20   
159  504  Davidsson Ebba  2003  FALKENBERG  AW1603  50 m  1:23.62   
160  355  Broman Ida  2003  KUNGSBACKA  BP5603  50 m  1:23.77   
161  436  Svensson Emma  2001  S 77  BC8201  50 m  1:24.98   
162  401  Höstner Elsa  2003  MASS  BG8403  50 m  1:25.29   
163  422  Sonesson Linnea  2004  MASS  AK0104  50 m  1:25.68   
164  327  Buer Stella  2004  GÖTEBORG  AZ3604  50 m  1:25.75   
165  394  Flodin Hannah  2003  MASS  AK2403  50 m  1:26.08   
166  456  Eklund Julia  2002  TROLLHÄTTA  BG0402  50 m  1:26.30   
167  308  Häll Thilda  2005  ELFSBORG  AE5205  50 m  1:26.34   
168  375  Voss Amanda  2004  KUNGSBACKA  BM6404  50 m  1:26.40   
169  502  Östblom Matilda  2004  UDDEVALLA  AO4204  50 m  1:26.55   
170  472  Berggren Nikki  2005  VARBERG  AD9805  50 m  1:26.74   
171  379  Hildebrand Ida  2002  KUNGÄLV  AL1602  50 m  1:26.89   
172  486  Törnros Alva  2002  VARBERG  BT1402  50 m  1:26.90   
173  377  Ylisirkka Ida  2002  KUNGSBACKA  BU4402  50 m  1:27.23   
174  341  Olesen Angelica  2005  GÖTEBORG  AC0605  50 m  1:27.54   
175  314  Siversjö Sofia  2004  ELFSBORG  AF3604  50 m  1:27.63   
176  321  Wesslund Möll Viola  2005  ELFSBORG  AP5405  50 m  1:27.70   
177  373  Svensson Izabella  2003  KUNGSBACKA  BJ6403  50 m  1:27.94   
178  358  Fredriksson Alicia  2005  KUNGSBACKA  AR5805  50 m  1:28.37   
179  310  Lilja Hannah  2004  ELFSBORG  AE2604  50 m  1:28.84   
180  500  Rödin Moa  2004  UDDEVALLA  BH8404  50 m  1:29.06   
181  372  Svangård Rut  2005  KUNGSBACKA  AV7405  50 m  1:29.42   
182  483  Tingstorp Alva  2005  VARBERG  AB6405  50 m  1:29.42   
183  414  Rolf Gabriella  2004  MASS  AW7204  50 m  1:30.93   
184  406  Lindhé Elsa  2003  MASS  AC3403  50 m  1:31.02   
185  368  Sahlberg Ida  2004  KUNGSBACKA  AV9204  50 m  1:31.31   
186  380  Honsberg Ebba  2004  KUNGÄLV  BH7604  50 m  1:31.90   
187  397  Gustafsson Agnes  2002  MASS  AT1602  50 m  1:33.30   
188  468  Särkiniemi Carlsson Emelie  2005  TROLLHÄTTA  AF4205  50 m  1:33.51   
189  474  Engström Emmi  2005  VARBERG  AL3605  50 m  1:35.86   
190  338  Liu Evelina  2004  GÖTEBORG  BK7404  50 m  1:36.06   
191  333  Hemberg Filippa  2004  GÖTEBORG  BT5204  50 m  1:36.65   
192  418  Sjöström Elsa  2006  MASS  AA0206  50 m  1:37.21   
193  312  Nilsson Sarah  2003  ELFSBORG  BN6603  50 m  1:40.81   
194  363  Höök Linnea  2004  KUNGSBACKA  BO1404  50 m  1:41.55   
195  361  Hildebrand Sigrid  2006  KUNGSBACKA  AP3606  50 m  1:41.74   
196  427  Söderberg Tova  2004  MASS  AJ8204  50 m  1:46.98   
197  364  Magnusson Ida  2005  KUNGSBACKA  BF4205  50 m  1:50.66   
198  369  Simonsson Isa  2006  KUNGSBACKA  AM4206  50 m  1:57.70   
199  331  Hamdar Fatima  2004  GÖTEBORG  BU7404  50 m     
200  332  Hamdar Zainab  2003  GÖTEBORG  CA6203  50 m     
201  365  Norlin Jonna  2006  KUNGSBACKA  AM2206  50 m     
202  489  Andreasson Linnea  2004  UDDEVALLA  AO2404  50 m     
 
Gren 30, 100m Frisim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Christoffer Carlsen (1992) 49.49 2014-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Isak Eliasson (1996) 50.66 2015-04-02 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
153  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  50.93   
202  Gausel Elias  1996  S 02  AE1196  50 m  53.20   
116  Hildesson Johan  1992  KUNGÄLV  AK2592  50 m  53.89   
142  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  54.13   
135  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  54.60   
Cavka Anes  1999  ELFSBORG  AG9799  50 m  55.07   
140  Sandgren Robin  1997  SK LAXEN  AW3997  50 m  55.51   
245  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  55.51   
25  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  55.64   
10  28  Reinholdsson William  1997  ELFSBORG  AP8597  50 m  55.69   
11  119  Petrusson Mathias  1993  KUNGÄLV  BB4393  50 m  55.69   
12  155  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  50 m  55.76   
13  Albringer Adam  1999  ELFSBORG  AH8999  50 m  55.85   
14  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  55.88   
15  295  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  55.89   
16  198  Björck-Teuscher Anton  1993  S 02  AH7593  50 m  55.92   
17  94  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  56.00   
18  166  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  56.04   
19  111  Andersson Daniel  1997  KUNGÄLV  AQ7197  50 m  56.10   
20  175  Qvirist Aron  1998  MASS  AB7198  50 m  56.46   
21  207  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  56.84   
22  118  Josefsson Tobias  1997  KUNGÄLV  AT7397  50 m  56.95   
23  23  Olsson Elliot  1999  ELFSBORG  AD2799  50 m  57.30   
24  67  Triantafillou Alexander  1997  GÖTEBORG  AG5597  50 m  57.43   
25  113  Emanuelsson Fredrik  1999  KUNGÄLV  AN3199  50 m  57.48   
26  288  Larsson Steven Angelo  1998  UDDEVALLA  AG2798  50 m  57.66   
27  129  Ackerman Max  1995  SK LAXEN  AN8195  50 m  57.81   
28  199  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  50 m  57.81   
29  267  Sundén Jakob  1995  VARBERG  AQ3195  50 m  58.01   
30  234  Alhaskir Tarek  1997  TROLLHÄTTA  AZ3597  50 m  58.04   
31  189  Alexandersson Jacob  1995  S 77  AX7395  50 m  58.19   
32  259  Carlsson Jonatan  2001  VARBERG  AJ6301  50 m  58.28   
33  70  Wollersjö David  2000  GÖTEBORG  AD1900  50 m  58.42   
34  82  Brohammer Oscar  1998  KUNGSBACKA  AG9998  50 m  58.59   
35  68  Vallin Gustav  2001  GÖTEBORG  AV0501  50 m  58.63   
36  303  Storberg Erik  2000  FALKENBERG  AK1300  50 m  58.64   
37  148  Lundgren Malte  2002  LIDKÖPING  AC5302  50 m  58.69   
38  106  Örne Oskar  1999  KUNGSBACKA  AG6999  50 m  58.79   
39  101  Sundfors Simon  1996  KUNGSBACKA  AV4996  50 m  58.88   
40  16  Johansson Viktor  1999  ELFSBORG  AI0599  50 m  58.99   
41  193  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  59.06   
42  Carlsson Philip  1990  ELFSBORG  AP7590  50 m  59.12   
43  19  Lornell Anton  1998  ELFSBORG  AI3998  50 m  59.34   
44  83  Dahlgren Anton  1999  KUNGSBACKA  AM4999  50 m  59.44   
45  277  Assor Alexander  2000  UDDEVALLA  AE2900  50 m  59.46   
46  44  Börjeson Pär  1998  GÖTEBORG  AC6798  50 m  59.50   
47  240  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  50 m  59.56   
48  141  Widerberg Gunnar  2000  SK LAXEN  AG3700  50 m  59.58   
49  242  Lorentzon Ludwig  1999  TROLLHÄTTA  AK4999  50 m  1:00.04   
50  265  Löfvenborg Hjalmar  1999  VARBERG  AU3999  50 m  1:00.17   
51  57  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  50 m  1:00.79   
52  386  Andersson Johannes  1999  SK LAXEN  AM6999  50 m  1:00.86   
53  229  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  50 m  1:01.27   
54  76  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  50 m  1:01.73   
55  156  Eriksson Harald  2000  MASS  AO3700  50 m  1:01.86   
56  13  Hyvönen Elias  2000  ELFSBORG  AA7700  50 m  1:02.02   
57  192  Holmdahl Jesper  1999  S 77  AJ5599  50 m  1:02.47   
58  117  Isaksson Martin  1998  KUNGÄLV  AW2198  50 m  1:02.48   
59  233  Alhaskir Hazem  2002  TROLLHÄTTA  AY5702  50 m  1:02.56   
60  204  Hallström Karl  2000  S 02  AG9100  50 m  1:02.58   
61  284  Hansson Gabriel  2000  UDDEVALLA  AE8700  50 m  1:02.90   
62  164  Iséni Leo  2001  MASS  AE6301  50 m  1:02.96   
63  200  Cuszynski-Kruk Mikolaj  1998  S 02  AP7198  50 m  1:03.01   
64  248  Tranberg Charlie  2002  TROLLHÄTTA  AK5102  50 m  1:03.35   
65  139  Sandgren Max  1999  SK LAXEN  AR7399  50 m  1:03.39   
66  29  Svenneby Albin  2001  ELFSBORG  AL4301  50 m  1:03.43   
67  51  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  50 m  1:03.48   
68  158  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  50 m  1:03.58   
69  230  Schuldt David  2002  SK STIMMET  AF5902  50 m  1:04.00   
70  352  Lövgren Jesper  1999  SK GÖTENE  AL4999  50 m  1:04.00   
71  77  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  50 m  1:04.03   
72  162  Hagedorn Linus  2002  MASS  AI9702  50 m  1:04.60   
73  390  Bohlin Torsten  1999  MASS  AX5999  50 m  1:04.93   
74  27  Reinholdsson David  2002  ELFSBORG  AI3502  50 m  1:05.11   
75  301  Andersson Dennis  2001  FALKENBERG  AU0701  50 m  1:05.12   
76  149  Madsen Anton  2002  LIDKÖPING  AN3102  50 m  1:05.44   
77  349  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  50 m  1:05.47   
78  120  Sjöberg Robert  1998  KUNGÄLV  AU8798  50 m  1:05.59   
79  98  Norlin Kevin  2000  KUNGSBACKA  AV3700  50 m  1:05.61   
80  102  Svensson Sebastian  1999  KUNGSBACKA  AN6599  50 m  1:05.66   
81  286  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  50 m  1:05.93   
82  266  Olausson Zacharias  2000  VARBERG  AG4700  50 m  1:05.97   
83  283  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  1:06.17   
84  63  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  50 m  1:06.21   
85  42  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  50 m  1:06.28   
86  408  Norland William  2001  MASS  AO0701  50 m  1:06.39   
87  487  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  50 m  1:06.57   
88  505  Ettberger Martin  2001  FALKENBERG  AT8101  50 m  1:06.74   
89  208  Wrakén Felix  2003  S 02  AB8903  50 m  1:06.76   
90  263  Josefson Erik  2000  VARBERG  AG2500  50 m  1:06.77   
91  510  Storberg Carl  2002  FALKENBERG  AK5502  50 m  1:07.20   
92  114  Gustafsson Noah  2000  KUNGÄLV  AT9700  50 m  1:07.58   
93  407  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  50 m  1:07.73   
94  285  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  50 m  1:07.77   
95  84  Dahlgren Hampus  2001  KUNGSBACKA  AG7501  50 m  1:07.84   
96  490  Aronsson Filip  2004  UDDEVALLA  AF1104  50 m  1:07.87   
97  403  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  50 m  1:08.35   
98  491  Börjesson Markus  2001  UDDEVALLA  AE5101  50 m  1:08.76   
99  439  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  50 m  1:08.93   
100  306  Eriksson-Hemberg Albin  2001  ELFSBORG  AI0701  50 m  1:08.96   
101  340  Ljungqvist Oscar  2002  GÖTEBORG  AQ5702  50 m  1:09.46   
102  431  Välkki Alvin  2004  MASS  AE3504  50 m  1:10.10   
103  112  Dagberg Aksel  2000  KUNGÄLV  AX7500  50 m  1:10.17   
104  258  Carlenius Noa  2002  VARBERG  AE9302  50 m  1:10.36   
105  450  Kivistö Simon  1998  SK 1970  AS7798  50 m  1:10.50   
106  480  Mravac Teo  2004  VARBERG  AC8504  50 m  1:10.50   
107  89  Hake Pontus  2001  KUNGSBACKA  AS8501  50 m  1:10.96   
108  317  Söderqvist Kevin  2004  ELFSBORG  AF9704  50 m  1:11.13   
109  441  Eliasson Oscar  2001  S 02  AI9301  50 m  1:11.42   
110  425  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  50 m  1:11.51   
111  419  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  50 m  1:11.57   
112  443  Forssell Gustav  2003  S 02  AL3503  50 m  1:11.69   
113  499  Robertsson Elias  2004  UDDEVALLA  AE8904  50 m  1:11.75   
114  86  Ekholm Richard  2002  KUNGSBACKA  AV1702  50 m  1:11.90   
115  420  Skogsberg Karl  2003  MASS  AF2103  50 m  1:12.11   
116  351  Zasowski Philip  2002  GÖTEBORG  AM5302  50 m  1:13.02   
117  447  Troberg Eskola Vide  2003  S 02  AN3303  50 m  1:13.07   
118  330  Egnell Loke  2003  GÖTEBORG  AR2703  50 m  1:13.26   
119  402  Iséni Elliot  2003  MASS  AF1103  50 m  1:13.41   
120  344  Olsson Fagerberg Johan  2001  GÖTEBORG  AR8301  50 m  1:14.12   
121  459  Hägg William  2002  TROLLHÄTTA  AM1502  50 m  1:14.25   
122  395  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  1:14.73   
123  464  Lindblad Oscar  2003  TROLLHÄTTA  AL1903  50 m  1:15.10   
124  180  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  1:15.28   
125  103  Svensson Sebastian  2001  KUNGSBACKA  AU3101  50 m  1:15.66   
126  509  Rehn Mats  2002  FALKENBERG  AW8902  50 m  1:16.08   
127  507  Mcadam Alexander  2004  FALKENBERG  AE7504  50 m  1:16.92   
128  405  Klebom Hampus  2004  MASS  AC4504  50 m  1:16.97   
129  453  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m  1:17.35   
130  477  Josefson Viking  2002  VARBERG  AQ2702  50 m  1:18.13   
131  339  Liu Nicolas  2003  GÖTEBORG  AR4703  50 m  1:18.51   
132  378  Zachrisson Jonathan  2002  KUNGSBACKA  AT9502  50 m  1:18.60   
133  366  Olsson William  2002  KUNGSBACKA  AT7502  50 m  1:18.81   
134  479  Lövenklev Samuel  2003  VARBERG  AU7703  50 m  1:19.99   
135  457  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  50 m  1:20.48   
136  475  Huldén Pelle  2002  VARBERG  AE8302  50 m  1:20.59   
137  404  Kinnander Felix  2004  MASS  AI6504  50 m  1:21.05   
138  305  Deák Bálint  2002  ELFSBORG  AG1902  50 m  1:21.41   
139  478  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  50 m  1:23.08   
140  461  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  50 m  1:23.38   
141  484  Tudt Alex  2002  VARBERG  AQ2902  50 m  1:23.57   
142  458  Hägg Anton  2004  TROLLHÄTTA  AG2904  50 m  1:23.89   
143  465  Lokrantz Gustav  2004  TROLLHÄTTA  AH6704  50 m  1:24.69   
144  503  Curlow Emil  2002  FALKENBERG  AO7902  50 m  1:25.64   
145  362  Hilmersson Hugo  2002  KUNGSBACKA  AV7102  50 m  1:27.26   
146  455  Johansson Simon  2003  SK STIMMET  AA9903  50 m  1:27.77   
147  471  Andersson Julius  2005  VARBERG  AE9505  50 m  1:27.77   
148  430  Wretborn Simon  2003  MASS  AJ0903  50 m  1:29.87   
149  476  Jimenez Kailan  2005  VARBERG  AE4505  50 m  1:30.28   
150  482  Ornek Joseph  2005  VARBERG  AE5705  50 m  1:30.60   
151  336  Johansson Simon  2003  GÖTEBORG  AY5703  50 m  1:35.03   
152  348  Saied Daniel  2003  GÖTEBORG  AW3503  50 m  1:41.11   
153  374  Thorsell Maximilian  2007  KUNGSBACKA  AC6907  50 m  1:46.52   
154  78  Edvardsson Albin  2000  HS  AN1300  50 m  59.10  EXT 
 
Gren 31, 200m Fjärilsim Damer 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:12.79 2005-07-25 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:12.79 2005-07-25 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
201  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  2:24.63   
160  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  2:31.15   
218  Rosebrink Tuva  2001  SKÖVDE SS  AJ7601  50 m  2:32.13   
243  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  50 m  2:38.24   
217  Lövgren Ida  2001  SKÖVDE SS  AB2801  50 m  2:39.53   
220  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  2:41.25   
91  Hultgren Ebba  2000  KUNGSBACKA  AL8400  50 m  2:41.65   
282  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  50 m  2:41.88   
143  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  50 m  2:43.66   
10  58  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  2:46.40   
11  214  Helgesson Sara  2000  SKÖVDE SS  AX5400  50 m  2:48.11   
12  133  Johansson Petronella  2000  SK LAXEN  AW0600  50 m  2:49.33   
13  216  Lundgren Emma  2000  SKÖVDE SS  AG7400  50 m  2:52.42   
14  346  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  50 m  2:52.78   
15  278  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  2:53.79   
16  261  Geigel Ellie  2003  VARBERG  BR2203  50 m  2:56.80   
17  18  Lilja Astrid  2002  ELFSBORG  AE3602  50 m  2:57.38   
18  159  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  50 m  2:58.19   
19  350  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  50 m  2:59.21   
20  96  Källén Isabella  2001  KUNGSBACKA  BR6401  50 m  3:00.84   
21  80  Bekken Sofia  2001  KUNGSBACKA  AE6601  50 m  3:01.02   
22  69  Wierzbowska Oliwia  2003  GÖTEBORG  BD6803  50 m  3:01.49   
23  81  Bengtsson Matilda  2002  KUNGSBACKA  AK7802  50 m  3:04.77   
24  376  Voss Julia  2001  KUNGSBACKA  BR7401  50 m  3:07.48   
25  52  Gronowitz Fannie  2003  GÖTEBORG  BA0203  50 m  3:07.63   
26  371  Stickel Sophia  2001  KUNGSBACKA  AY8601  50 m  3:08.80   
27  389  Bergman Amayah  2002  MASS  BD1202  50 m  3:10.26   
28  304  Berge Kleber Elsa  2004  ELFSBORG  AY5204  50 m  3:31.30   
29  469  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  50 m  3:40.10   
30  429  Virén Astrid  2004  MASS  AV5204  50 m     
31  449  Kivistö Meia  2003  SK 1970  AK8203  50 m     
32  498  Persson Jennifer  2004  UDDEVALLA  AK4604  50 m     
 
Gren 32, 200m Fjärilsim Herrar 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 2:01.08 1989-07-25 
Distriktrekord Juniorer: Jesper Jonsson (1993) 2:04.52 2013-07-03 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
92  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  2:09.09   
66  Torola Miro  1995  GÖTEBORG  BD1195  50 m  2:10.88   
171  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  2:12.02   
138  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  2:14.59   
295  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  50 m  2:17.89   
136  Mackic Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  50 m  2:19.78   
31  Westerlund Holappa William  1999  ELFSBORG  AC0599  50 m  2:23.66   
280  Engqvist Victor  1997  UDDEVALLA  AN1997  50 m  2:25.36   
43  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  50 m  2:26.77   
10  99  Sandberg Niklas  1995  KUNGSBACKA  AQ1195  50 m  2:27.68   
11  59  Phu Alex  2000  GÖTEBORG  AP6700  50 m  2:28.10   
12  97  Larsson Ludwig  1999  KUNGSBACKA  AH7599  50 m  2:28.63   
13  170  Löfgren Alfred  1998  MASS  AS9798  50 m  2:31.13   
14  193  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  50 m  2:31.16   
15  10  Engström David  2001  ELFSBORG  AM1701  50 m  2:38.01   
16  221  Wallén Marcus  1999  SKÖVDE SS  AE8199  50 m  2:38.58   
17  230  Schuldt David  2002  SK STIMMET  AF5902  50 m  2:43.31   
18  229  Johansson Robin  2000  SK STIMMET  AC7100  50 m  2:43.37   
19  158  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  50 m  2:44.53   
20  356  Einarsson Jonathan  2001  KUNGSBACKA  AQ4101  50 m  2:51.91   
21  439  Clasén Daniel  2003  S 02  AL1503  50 m  2:58.05   
22  403  Jedbratt Felix  2003  MASS  AJ7703  50 m  3:02.64   
23  180  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  50 m  3:07.94   
24  344  Olsson Fagerberg Johan  2001  GÖTEBORG  AR8301  50 m  3:21.56   
25  395  Fredholm Lukas  2003  MASS  AE9903  50 m  3:24.44   
26  425  Swegmark Max  2004  MASS  AE2504  50 m  3:25.88   
27  51  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  50 m     
28  366  Olsson William  2002  KUNGSBACKA  AT7502  50 m     
29  453  Partanen Dennis  2003  SKÖVDE SS  AI5703  50 m     
30  461  Klefsjö Filip  2004  TROLLHÄTTA  AR9304  50 m     
31  470  Almqvist Malte  2004  VARBERG  AB9904  50 m     
32  478  Kvorning Arvid  2005  VARBERG  AB9705  50 m     
33  487  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG  AG5302  50 m     
34  490  Aronsson Filip&nb