Resultat Totalt Senior - Officiell |
Tävling | DM/JDM(50m) 2016 | Utskriftsdatum | 14 juni 2016 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 20:09 | |||
Arrangör | Järfälla S & Stockholms simförbund | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 11 juni 2016 |
Gren 1, 200m Medley Herrar, Finaler, Senior |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 |
SR Juniorer: Erik Persson (1994) 2:03.72 2013-07-11 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 28.37 | 1:01.21 | 1:37.93 | 2:08.13 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 28.26 | 1:03.36 | 1:39.77 | 2:11.37 | |||
3 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 28.99 | 1:03.31 | 1:43.57 | 2:13.54 | |||
4 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 29.32 | 1:04.83 | 1:42.94 | 2:13.96 | |||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 29.09 | 1:05.33 | 1:45.72 | 2:17.79 | |||
6 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 29.46 | 1:02.76 | 1:45.75 | 2:19.71 | |||
7 | Daniel Jonsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.82 | 1:04.29 | 1:49.76 | 2:21.91 | |||
8 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.68 | 1:08.11 | 1:49.12 | 2:22.59 | |||
9 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.58 | 1:09.07 | 1:48.62 | 2:22.65 | |||
10 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 29.29 | 1:06.84 | 1:49.64 | 2:23.19 | |||
11 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.78 | 1:07.72 | 1:50.36 | 2:23.48 | |||
12 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.43 | 1:09.81 | 1:52.11 | 2:24.98 | |||
13 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 30.07 | 1:09.57 | 1:51.47 | 2:25.05 | |||
14 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 29.92 | 1:10.55 | 1:50.52 | 2:25.56 | |||
15 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 29.13 | 1:07.74 | 1:52.34 | 2:25.83 | |||
- | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler, Senior |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 |
SR Juniorer: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 1:06.16 | 2:15.77 | 3:25.41 | 4:34.56 | 9:08.31 | ||
5:44.06 | 6:52.92 | 8:01.84 | ||||||||
2 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:07.00 | 2:17.63 | 3:28.81 | 4:39.89 | 9:21.61 | ||
5:49.87 | 7:00.49 | 8:11.31 | ||||||||
3 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:07.47 | 2:18.67 | 3:29.92 | 4:41.74 | 9:26.79 | ||
5:53.54 | 7:05.23 | 8:16.56 | ||||||||
4 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 1:08.64 | 2:20.08 | 3:31.49 | 4:42.72 | 9:29.37 | ||
5:54.66 | 7:06.59 | 8:18.60 | ||||||||
5 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 1:09.27 | 2:20.13 | 3:31.12 | 4:42.54 | 9:37.53 | ||
5:55.43 | 7:09.98 | 8:25.10 | ||||||||
6 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 1:08.40 | 2:21.75 | 3:35.23 | 4:49.04 | 9:42.46 | ||
6:02.55 | 7:16.48 | 8:30.26 | ||||||||
7 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:08.18 | 2:23.35 | 3:38.35 | 4:53.22 | 9:47.00 | ||
6:07.55 | 7:23.16 | 8:36.71 | ||||||||
8 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 1:08.66 | 2:23.00 | 3:37.09 | 4:51.68 | 9:49.24 | ||
6:06.42 | 7:21.35 | 8:35.55 | ||||||||
9 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:08.79 | 2:23.99 | 3:38.64 | 4:54.68 | 9:53.12 | ||
6:10.44 | 7:26.17 | 8:41.31 | ||||||||
10 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:09.14 | 2:23.97 | 3:39.76 | 4:55.51 | 9:53.44 | ||
6:11.47 | 7:27.32 | 8:41.33 | ||||||||
11 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:08.28 | 2:23.09 | 3:39.29 | 4:55.14 | 9:53.91 | ||
6:11.12 | 7:26.81 | 8:41.91 | ||||||||
12 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:08.63 | 2:22.68 | 3:38.75 | 4:54.36 | 10:02.50 | ||
6:11.38 | 7:29.23 | 8:47.46 | ||||||||
13 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:11.33 | 2:28.45 | 3:46.77 | 5:03.91 | 10:07.65 | ||
6:20.86 | 7:37.77 | 8:52.92 | ||||||||
14 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:11.86 | 2:28.82 | 3:46.02 | 5:02.95 | 10:09.09 | ||
6:20.15 | 7:37.16 | 8:53.92 | ||||||||
15 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:11.02 | 2:27.18 | 3:44.00 | 5:01.37 | 10:13.00 | ||
6:18.62 | 7:37.10 | 8:55.24 | ||||||||
16 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.21 | 2:27.48 | 3:44.67 | 5:02.12 | 10:14.17 | ||
6:19.79 | 7:38.29 | 8:56.70 | ||||||||
17 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:12.90 | 2:30.93 | 3:49.38 | 5:08.05 | 10:20.54 | ||
6:26.30 | 7:45.17 | 9:03.38 | ||||||||
18 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 1:11.64 | 2:29.88 | 3:49.46 | 5:10.76 | 10:36.96 | ||
6:33.19 | 7:56.01 | 9:18.03 | ||||||||
19 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 1:13.47 | 2:32.89 | 3:54.13 | 5:16.05 | 10:43.47 | ||
6:37.99 | 8:00.25 | 9:22.65 | ||||||||
20 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:08.83 | 2:24.21 | 3:40.27 | 4:55.56 | 10:47.84 | ||
6:23.65 | 7:50.31 | 9:19.12 | ||||||||
21 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:12.83 | 2:32.61 | 3:53.66 | 5:16.79 | 10:52.31 | ||
6:39.87 | 8:04.82 | 9:28.75 | ||||||||
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
SR Juniorer: Oscar Ekström (1994) 22.94 2014-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 23.50 | ||||||
2 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 23.67 | ||||||
3 | Jesper Jonsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 24.13 | ||||||
4 | Linus Magnusson | 1990 | Simklubben Neptun | 24.22 | ||||||
5 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 24.28 | ||||||
6 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 24.32 | ||||||
7 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 24.69 | ||||||
8 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 25.02 | ||||||
9 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 25.06 | ||||||
10 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.19 | ||||||
11 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 25.20 | ||||||
12 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 25.31 | ||||||
13 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 25.56 | ||||||
14 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 25.59 | ||||||
15 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 25.64 | ||||||
16 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 25.72 | ||||||
17 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 25.85 | ||||||
18 | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | 25.87 | ||||||
19 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 25.93 | ||||||
- | Fabian Bergman | 1994 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler, Senior |
SR: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 24.63 2012-04-14 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 27.54 | ||||||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Simklubben Neptun | 27.65 | ||||||
3 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 27.71 | ||||||
4 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 27.79 | ||||||
5 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.93 | ||||||
6 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.02 | ||||||
7 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.30 | ||||||
8 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 28.33 | ||||||
9 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 28.35 | ||||||
10 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.45 | ||||||
11 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.46 | ||||||
12 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.59 | ||||||
13 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 28.65 | ||||||
13 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 28.65 | ||||||
15 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 28.72 | ||||||
16 | Julia Thurfjell | 1994 | Tyresö Simsällskap | 28.85 | ||||||
17 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.03 | ||||||
18 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 29.15 | ||||||
19 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 29.30 | ||||||
20 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.45 | ||||||
21 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 29.67 | ||||||
22 | Milana Salih | 1997 | Simklubben Neptun | 29.72 | ||||||
23 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.76 | ||||||
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 |
SR Juniorer: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 32.12 | 1:08.49 | 1:45.42 | 2:23.30 | |||
2 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 32.97 | 1:10.40 | 1:48.33 | 2:26.88 | |||
3 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 33.74 | 1:10.87 | 1:49.09 | 2:27.90 | |||
4 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 34.04 | 1:12.87 | 1:51.51 | 2:29.07 | |||
5 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.84 | 1:14.30 | 1:51.57 | 2:29.33 | |||
6 | Johan Dahlgren | 1986 | Simklubben Neptun | 34.05 | 1:11.67 | 1:50.32 | 2:30.15 | |||
7 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 34.12 | 1:12.46 | 1:51.70 | 2:31.20 | |||
8 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 34.83 | 1:14.32 | 1:53.43 | 2:31.95 | |||
9 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 34.47 | 1:13.41 | 1:53.00 | 2:32.56 | |||
10 | Carlandrea Puoti | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 34.48 | 1:13.99 | 1:53.55 | 2:33.74 | |||
11 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.96 | 1:13.66 | 1:53.90 | 2:35.03 | |||
12 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.44 | 1:14.16 | 1:54.29 | 2:35.42 | |||
13 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.64 | 1:13.74 | 1:54.84 | 2:36.52 | |||
14 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 35.87 | 1:17.83 | 2:00.02 | 2:40.51 | |||
15 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.43 | 1:18.05 | 1:58.93 | 2:40.96 | |||
16 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 36.03 | 1:17.36 | 1:59.81 | 2:41.93 | |||
17 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 36.47 | 1:17.57 | 1:59.67 | 2:42.42 | |||
18 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.13 | 1:17.80 | 2:00.81 | 2:43.77 | |||
19 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 37.37 | 1:19.55 | 2:02.76 | 2:45.72 | |||
20 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 36.25 | 1:20.09 | 2:02.99 | 2:46.15 | |||
21 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 36.79 | 1:18.96 | 2:03.11 | 2:46.64 | |||
22 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 36.57 | 1:19.20 | 2:03.14 | 2:46.89 | |||
23 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 37.27 | 1:20.39 | 2:05.41 | 2:48.95 | |||
24 | Arvid Styrman | 2002 | Spårvägen Simförening | 36.51 | 1:19.12 | 2:03.56 | 2:49.01 | |||
25 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 37.45 | 1:19.79 | 2:04.50 | 2:49.47 | |||
26 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 37.53 | 1:20.63 | 2:05.74 | 2:51.10 | |||
27 | Robin Cederqvist | 1989 | Wisby Simsällskap | 36.62 | 1:19.95 | 2:05.40 | 2:51.37 | |||
- | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 6, 200m Bröstsim Damer, Finaler, Senior |
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jessica Eriksson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 34.20 | 1:12.40 | 1:51.72 | 2:31.48 | |||
2 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 35.12 | 1:13.92 | 1:53.53 | 2:34.22 | |||
3 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 36.01 | 1:17.22 | 1:59.55 | 2:42.52 | |||
4 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 36.47 | 1:17.94 | 2:00.38 | 2:42.84 | |||
5 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 37.20 | 1:18.99 | 2:01.47 | 2:45.00 | |||
6 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 38.17 | 1:20.26 | 2:03.17 | 2:45.35 | |||
7 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 36.66 | 1:17.88 | 2:01.35 | 2:45.49 | |||
8 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 36.38 | 1:17.94 | 2:01.22 | 2:45.85 | |||
9 | Julia Thurfjell | 1994 | Tyresö Simsällskap | 37.44 | 1:20.38 | 2:04.23 | 2:48.59 | |||
10 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 38.19 | 1:21.97 | 2:05.51 | 2:49.10 | |||
11 | Milana Salih | 1997 | Simklubben Neptun | 37.55 | 1:20.56 | 2:05.20 | 2:49.14 | |||
12 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.82 | 1:21.68 | 2:06.29 | 2:49.41 | |||
13 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 38.68 | 1:22.87 | 2:07.03 | 2:51.59 | |||
14 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.21 | 1:22.88 | 2:07.67 | 2:52.21 | |||
15 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 37.06 | 1:20.53 | 2:05.59 | 2:52.24 | |||
16 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 39.65 | 1:23.94 | 2:08.24 | 2:52.48 | |||
17 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 39.27 | 1:22.72 | 2:08.19 | 2:53.66 | |||
18 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 39.37 | 1:23.51 | 2:08.52 | 2:54.13 | |||
19 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 38.36 | 1:22.86 | 2:08.39 | 2:54.40 | |||
20 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 40.12 | 1:25.41 | 2:09.23 | 2:54.58 | |||
20 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.34 | 1:24.62 | 2:10.15 | 2:54.58 | |||
22 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 40.37 | 1:25.85 | 2:11.89 | 2:56.13 | |||
23 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 39.54 | 1:24.11 | 2:10.10 | 2:56.55 | |||
24 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 40.83 | 1:25.34 | 2:10.85 | 2:56.67 | |||
25 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 40.28 | 1:25.24 | 2:10.72 | 2:57.42 | |||
26 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 40.06 | 1:25.25 | 2:12.32 | 2:59.01 | |||
27 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 39.30 | 1:25.71 | 2:14.74 | 3:04.86 | |||
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
SR Juniorer: Oscar Ekström (1994) 54.40 2014-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Jonsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 25.78 | 55.31 | |||||
2 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 26.26 | 56.13 | |||||
3 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 26.80 | 58.35 | |||||
4 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 27.62 | 59.41 | |||||
5 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 27.23 | 1:00.00 | |||||
6 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.89 | 1:00.11 | |||||
7 | Alfred Åström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 27.90 | 1:00.66 | |||||
8 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 28.91 | 1:00.68 | |||||
9 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.81 | 1:01.44 | |||||
10 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.16 | 1:01.68 | |||||
11 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 29.39 | 1:02.42 | |||||
12 | Lukas Peterson | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.04 | 1:02.77 | |||||
13 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 28.84 | 1:02.89 | |||||
14 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 29.40 | 1:05.41 | |||||
15 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.63 | 1:06.65 | |||||
16 | Daniel Jonsson | 1999 | Södertörns Simsällskap | 30.83 | 1:09.35 | |||||
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior |
SR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ebba Rosenquist | 1989 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.60 | 1:03.84 | |||||
2 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.56 | 1:04.46 | |||||
3 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 30.38 | 1:04.96 | |||||
4 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.19 | 1:06.05 | |||||
5 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.01 | 1:06.19 | |||||
6 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.55 | 1:06.24 | |||||
7 | Hanna Jörlund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 31.25 | 1:06.97 | |||||
8 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 31.48 | 1:07.02 | |||||
9 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 30.81 | 1:07.13 | |||||
10 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 31.92 | 1:07.39 | |||||
11 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 31.42 | 1:07.64 | |||||
12 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.61 | 1:08.01 | |||||
13 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.26 | 1:08.28 | |||||
14 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 32.16 | 1:08.61 | |||||
15 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.40 | 1:09.18 | |||||
16 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 32.74 | 1:09.19 | |||||
17 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 32.83 | 1:09.61 | |||||
18 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.93 | 1:09.72 | |||||
19 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 32.37 | 1:09.88 | |||||
20 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.82 | 1:10.67 | |||||
21 | Veronica Stureborg | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.50 | 1:10.88 | |||||
22 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 32.99 | 1:11.07 | |||||
23 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 33.03 | 1:11.50 | |||||
24 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.87 | 1:11.51 | |||||
25 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 32.68 | 1:11.88 | |||||
26 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 32.99 | 1:12.30 | |||||
27 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.28 | 1:12.49 | |||||
28 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.72 | 1:12.53 | |||||
29 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.12 | 1:12.55 | |||||
30 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.47 | 1:14.93 | |||||
31 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.60 | 1:14.95 | |||||
32 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.70 | 1:16.07 | |||||
33 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.88 | 1:16.17 | |||||
- | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 9, 400m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 3:53.83 1986-08-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:00.08 | 2:04.87 | 3:08.50 | 4:12.09 | |||
2 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 1:00.55 | 2:05.93 | 3:11.15 | 4:15.54 | |||
3 | Gustav Swedenborg | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:00.28 | 2:05.14 | 3:11.21 | 4:18.26 | |||
4 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:02.37 | 2:08.93 | 3:14.74 | 4:18.88 | |||
5 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 1:01.67 | 2:07.41 | 3:13.42 | 4:19.22 | |||
6 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:03.20 | 2:10.36 | 3:17.63 | 4:21.62 | |||
7 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 1:01.92 | 2:08.02 | 3:14.11 | 4:22.59 | |||
8 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:01.85 | 2:08.24 | 3:16.08 | 4:22.84 | |||
9 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:02.58 | 2:10.02 | 3:16.65 | 4:23.23 | |||
10 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:02.95 | 2:10.51 | 3:18.42 | 4:25.18 | |||
11 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:04.82 | 2:12.75 | 3:23.29 | 4:29.38 | |||
12 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 1:04.62 | 2:13.16 | 3:23.52 | 4:32.03 | |||
13 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:04.87 | 2:13.83 | 3:23.85 | 4:32.26 | |||
14 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 1:02.97 | 2:10.86 | 3:22.05 | 4:34.01 | |||
15 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 1:04.57 | 2:14.54 | 3:25.66 | 4:36.55 | |||
16 | Emil Östrand | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 1:03.72 | 2:13.95 | 3:25.83 | 4:37.37 | |||
17 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:05.40 | 2:16.10 | 3:28.89 | 4:41.39 | |||
18 | Olof Askling | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:05.67 | 2:15.34 | 3:28.00 | 4:41.48 | |||
19 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 1:05.74 | 2:17.93 | 3:31.94 | 4:44.66 | |||
20 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 1:04.67 | 2:20.12 | 3:38.13 | 4:54.74 | |||
Gren 10, 4X200m Frisim Damer, Finaler, Senior |
SR: Väsby SS (1900) 8:09.29 2007-07-25 |
SR Juniorer: Södertörns SS (1900) 8:16.63 2009-07-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 8:40.68 | ||||||
Christine Ekman | 1994 | 1:03.63 | 2:09.17 | 2:09.17 | ||||||
Charlotte Myers | 1997 | 1:05.88 | 2:14.07 | 4:23.24 | ||||||
Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 1:02.27 | 2:10.78 | 6:34.02 | ||||||
Jessica Eriksson | 1995 | 1:01.39 | 2:06.66 | 8:40.68 | ||||||
2 | Södertörn Damer | 0 | Södertörns Simsällskap | 8:48.37 | ||||||
Carin Klasson | 1995 | 1:02.99 | 2:09.92 | 2:09.92 | ||||||
Cassandra Engback | 1999 | 1:04.86 | 2:15.63 | 4:25.55 | ||||||
Hanna Jörlund | 1991 | 1:04.03 | 2:13.74 | 6:39.29 | ||||||
Jessica Eriksson | 1993 | 1:02.43 | 2:09.08 | 8:48.37 | ||||||
3 | Järfälla S Damer | 1997 | Järfälla Simsällskap | 8:49.39 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 1:02.36 | 2:09.32 | 2:09.32 | ||||||
Linda Baron | 1995 | 1:05.80 | 2:14.07 | 4:23.39 | ||||||
Sandra Bergerstam | 2001 | 1:04.19 | 2:14.86 | 6:38.25 | ||||||
Isabelle Hanson | 1998 | 1:04.13 | 2:11.14 | 8:49.39 | ||||||
4 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1989 | Väsby Simsällskap | 8:52.44 | ||||||
Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 1:03.98 | 2:12.22 | 2:12.22 | ||||||
Tove Sparrman | 1996 | 1:03.92 | 2:13.86 | 4:26.08 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 1:02.36 | 2:12.98 | 6:39.06 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 1:03.75 | 2:13.38 | 8:52.44 | ||||||
5 | SK Neptun Damer Junior | 1995 | Simklubben Neptun | 9:02.80 | ||||||
Alexandra Vartiainen | 2001 | 1:05.95 | 2:14.88 | 2:14.88 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 1:08.42 | 2:17.85 | 4:32.73 | ||||||
Rebecka Ehn | 2000 | 1:05.40 | 2:13.42 | 6:46.15 | ||||||
Vilma Brolund | 2001 | 1:06.80 | 2:16.65 | 9:02.80 | ||||||
6 | Södertörn Damer Lag 2 | 0 | Södertörns Simsällskap | 9:13.05 | ||||||
Rebecca Zerne | 2001 | 1:09.09 | 2:23.38 | 2:23.38 | ||||||
Greta Nykvist | 1996 | 1:03.89 | 2:15.79 | 4:39.17 | ||||||
Emma Roloff | 2002 | 1:06.06 | 2:14.14 | 6:53.31 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 1:06.60 | 2:19.74 | 9:13.05 | ||||||
7 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1989 | Väsby Simsällskap | 9:14.38 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 1:05.55 | 2:15.38 | 2:15.38 | ||||||
Kajsa Sparrman | 1999 | 1:06.86 | 2:18.74 | 4:34.12 | ||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 1:08.88 | 2:23.10 | 6:57.22 | ||||||
Cornelia Eklund | 2000 | 1:06.31 | 2:17.16 | 9:14.38 | ||||||
8 | Spårvägen Damer 1 | 1995 | Spårvägen Simförening | 9:16.35 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 1:05.70 | 2:17.40 | 2:17.40 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 1:05.59 | 2:17.05 | 4:34.45 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 1:06.08 | 2:19.72 | 6:54.17 | ||||||
Julia Augustsson | 2000 | 1:08.63 | 2:22.18 | 9:16.35 | ||||||
9 | Skk Damer Lag 1 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 9:19.62 | ||||||
Saga Skarin | 2000 | 1:09.00 | 2:21.29 | 2:21.29 | ||||||
Ebba Rosenquist | 1989 | 1:04.66 | 2:12.07 | 4:33.36 | ||||||
Siri Selander | 1999 | 1:08.95 | 2:22.79 | 6:56.15 | ||||||
Klara Alte | 2002 | 1:09.34 | 2:23.47 | 9:19.62 | ||||||
10 | Skk Damer [2001]lag 2 | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 9:35.63 | ||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 1:06.49 | 2:17.76 | 2:17.76 | ||||||
Elsa Nordström | 2001 | 1:09.10 | 2:23.29 | 4:41.05 | ||||||
Amanda Eriksson | 2001 | 1:10.90 | 2:28.34 | 7:09.39 | ||||||
Klara Eklöf | 2002 | 1:10.66 | 2:26.24 | 9:35.63 | ||||||
11 | Spårvägen Damer 2 | 1995 | Spårvägen Simförening | 9:38.92 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 1:09.50 | 2:24.15 | 2:24.15 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 1:09.84 | 2:25.06 | 4:49.21 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 1:11.11 | 2:28.30 | 7:17.51 | ||||||
Fanny Strömstedt | 1996 | 1:07.10 | 2:21.41 | 9:38.92 | ||||||
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler, Senior |
SR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21 |
SR Juniorer: Stina Gardell (1989) 4:42.71 2009-08-02 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Simklubben Neptun | 1:07.25 | 2:25.78 | 3:50.26 | 4:55.74 | |||
2 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 1:10.95 | 2:28.41 | 3:55.79 | 5:04.97 | |||
3 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:10.78 | 2:31.83 | 4:02.03 | 5:11.94 | |||
4 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 1:14.94 | 2:39.32 | 4:03.29 | 5:14.20 | |||
5 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 1:13.75 | 2:35.79 | 4:06.32 | 5:15.33 | |||
6 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 1:12.87 | 2:40.50 | 4:06.65 | 5:15.35 | |||
7 | Hanna Jörlund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 1:11.57 | 2:32.45 | 4:04.95 | 5:15.96 | |||
8 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:15.19 | 2:39.43 | 4:11.19 | 5:21.92 | |||
9 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 1:14.26 | 2:37.29 | 4:11.76 | 5:22.04 | |||
10 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 1:14.46 | 2:38.98 | 4:09.75 | 5:24.07 | |||
11 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:12.72 | 2:38.54 | 4:11.37 | 5:25.08 | |||
12 | Linnéa Sandh | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:13.35 | 2:39.72 | 4:17.68 | 5:30.22 | |||
13 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:16.07 | 2:43.02 | 4:16.26 | 5:30.74 | |||
14 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:18.23 | 2:43.11 | 4:16.89 | 5:32.00 | |||
15 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 1:15.67 | 2:43.56 | 4:17.71 | 5:32.52 | |||
16 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:15.60 | 2:40.40 | 4:16.88 | 5:33.15 | |||
17 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 1:15.44 | 2:41.64 | 4:17.54 | 5:33.21 | |||
18 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 1:16.85 | 2:44.38 | 4:19.02 | 5:33.51 | |||
19 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 1:13.69 | 2:40.91 | 4:18.90 | 5:36.56 | |||
20 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 1:26.67 | 2:53.72 | 4:24.03 | 5:41.37 | |||
21 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 1:20.79 | 2:43.93 | 4:26.79 | 5:43.63 | |||
22 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:25.71 | 2:51.22 | 4:34.29 | 5:46.97 | |||
23 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:24.40 | 2:54.66 | 4:32.66 | 5:47.02 | |||
24 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:19.82 | 2:48.39 | 4:27.24 | 5:47.28 | |||
25 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 1:19.19 | 2:49.70 | 4:28.15 | 5:49.01 | |||
26 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:20.12 | 2:49.32 | 4:32.70 | 5:49.55 | |||
27 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:17.55 | 2:51.10 | 4:38.71 | 6:04.80 | |||
- | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 |
SR Juniorer: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jesper Jonsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 25.40 | ||||||
2 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 25.43 | ||||||
3 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 25.76 | ||||||
4 | Linus Magnusson | 1990 | Simklubben Neptun | 25.79 | ||||||
5 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 25.85 | ||||||
6 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 25.88 | ||||||
7 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 26.18 | ||||||
8 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.43 | ||||||
9 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 26.61 | ||||||
10 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.91 | ||||||
10 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 26.91 | ||||||
12 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 26.92 | ||||||
13 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 26.94 | ||||||
14 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 27.03 | ||||||
15 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 27.12 | ||||||
16 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.16 | ||||||
17 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 27.18 | ||||||
18 | Tobias Westholm | 1996 | Norrtälje Simklubb | 27.44 | ||||||
19 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 27.57 | ||||||
20 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 27.64 | ||||||
21 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.80 | ||||||
22 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | Simklubben Neptun | 28.22 | ||||||
23 | Emil Strömberg | 1990 | Solna Sundbyberg SS 04 | 28.38 | ||||||
24 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 28.39 | ||||||
25 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.46 | ||||||
26 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 28.54 | ||||||
- | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alfred Åström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior |
SR: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 25.64 2012-05-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 27.48 | ||||||
2 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.72 | ||||||
3 | Ebba Rosenquist | 1989 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.06 | ||||||
4 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 29.50 | ||||||
5 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 29.69 | ||||||
6 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.00 | ||||||
7 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.12 | ||||||
8 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 30.23 | ||||||
9 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.39 | ||||||
10 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 30.63 | ||||||
11 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.69 | ||||||
12 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.73 | ||||||
13 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.75 | ||||||
14 | Erica Christensen Weistrand | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.79 | ||||||
15 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.88 | ||||||
16 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 30.99 | ||||||
17 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.07 | ||||||
18 | Veronica Stureborg | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.13 | ||||||
19 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.20 | ||||||
20 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.26 | ||||||
21 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 31.29 | ||||||
22 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.70 | ||||||
23 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.81 | ||||||
24 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.83 | ||||||
25 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 31.86 | ||||||
26 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.17 | ||||||
27 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 32.21 | ||||||
28 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.26 | ||||||
29 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 32.34 | ||||||
30 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.56 | ||||||
31 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.23 | ||||||
- | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Mattias Carlsson (1990) 1:59.29 2014-04-10 |
SR Juniorer: Axel Pettersson (1995) 2:00.41 2014-04-27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Fabian Bergman | 1994 | Simklubben Neptun | 29.70 | 1:01.65 | 1:35.38 | 2:09.12 | |||
2 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 31.22 | 1:04.28 | 1:38.24 | 2:10.20 | |||
3 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 30.75 | 1:04.81 | 1:39.42 | 2:11.76 | |||
4 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.97 | 1:04.95 | 1:39.94 | 2:13.61 | |||
5 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 32.26 | 1:07.67 | 1:43.60 | 2:18.23 | |||
6 | Carlandrea Puoti | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 32.67 | 1:08.00 | 1:43.60 | 2:18.57 | |||
7 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.77 | 1:09.12 | 1:45.53 | 2:21.21 | |||
8 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 33.10 | 1:09.29 | 1:45.78 | 2:21.67 | |||
9 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 33.22 | 1:08.63 | 1:46.12 | 2:22.18 | |||
10 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 32.75 | 1:09.25 | 1:46.71 | 2:23.62 | |||
11 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.87 | 1:08.86 | 1:46.67 | 2:24.15 | |||
12 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.89 | 1:10.61 | 1:48.12 | 2:24.73 | |||
13 | Emil Östrand | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 33.34 | 1:09.44 | 1:47.37 | 2:24.78 | |||
13 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.09 | 1:10.31 | 1:47.94 | 2:24.78 | |||
15 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 33.47 | 1:10.75 | 1:48.19 | 2:24.98 | |||
16 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 34.77 | 1:11.93 | 1:49.86 | 2:26.04 | |||
17 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.49 | 1:11.53 | 1:48.97 | 2:26.34 | |||
18 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.00 | 1:09.83 | 1:48.02 | 2:26.66 | |||
19 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.17 | 1:11.54 | 1:49.90 | 2:27.92 | |||
20 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.16 | 1:12.11 | 1:51.51 | 2:29.32 | |||
21 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.53 | 1:12.17 | 1:50.40 | 2:29.35 | |||
22 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.53 | 1:11.71 | 1:51.14 | 2:30.61 | |||
23 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 33.03 | 1:11.02 | 1:51.24 | 2:31.40 | |||
24 | Wilhelm Muzikants | 2001 | Täby Sim | 33.98 | 1:10.41 | 1:58.45 | 2:40.79 | |||
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler, Senior |
SR: Michelle Coleman (1993) 2:10.56 2014-04-10 |
SR Juniorer: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Simklubben Neptun | 33.55 | 1:10.55 | 1:47.56 | 2:23.04 | |||
2 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.51 | 1:10.90 | 1:47.75 | 2:23.53 | |||
3 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.93 | 1:12.52 | 1:51.18 | 2:28.90 | |||
4 | Hanna Jörlund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 36.14 | 1:14.02 | 1:52.74 | 2:30.60 | |||
5 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 36.20 | 1:13.87 | 1:52.47 | 2:30.69 | |||
6 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 36.59 | 1:15.75 | 1:55.17 | 2:32.55 | |||
7 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 36.93 | 1:16.46 | 1:55.53 | 2:32.76 | |||
8 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 36.44 | 1:15.58 | 1:54.88 | 2:32.84 | |||
9 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.95 | 1:14.80 | 1:54.88 | 2:33.73 | |||
10 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 36.64 | 1:15.92 | 1:55.89 | 2:34.90 | |||
11 | Veronica Stureborg | 1999 | Spårvägen Simförening | 36.29 | 1:16.67 | 1:56.72 | 2:35.47 | |||
12 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 36.09 | 1:15.87 | 1:56.43 | 2:36.09 | |||
13 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.93 | 1:16.36 | 1:56.75 | 2:36.47 | |||
14 | Louise Ericsson | 2001 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 37.23 | 1:16.74 | 1:57.28 | 2:36.54 | |||
15 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 36.58 | 1:15.92 | 1:56.19 | 2:36.61 | |||
16 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 37.27 | 1:16.71 | 1:56.67 | 2:36.71 | |||
17 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 36.60 | 1:16.45 | 1:56.99 | 2:36.96 | |||
18 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.77 | 1:16.26 | 1:56.71 | 2:37.02 | |||
19 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 37.25 | 1:17.28 | 1:57.78 | 2:37.50 | |||
20 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.59 | 1:18.03 | 1:58.59 | 2:37.59 | |||
21 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 36.59 | 1:15.86 | 1:57.12 | 2:38.08 | |||
22 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.23 | 1:18.96 | 1:59.11 | 2:38.39 | |||
23 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.76 | 1:17.24 | 1:58.86 | 2:40.34 | |||
24 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.13 | 1:17.13 | 1:58.79 | 2:40.56 | |||
25 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 37.27 | 1:17.12 | 1:58.69 | 2:40.76 | |||
26 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 36.97 | 1:18.06 | 2:00.49 | 2:41.07 | |||
27 | Matilda Pfeiff | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.95 | 1:17.74 | 2:00.48 | 2:41.37 | |||
28 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 37.17 | 1:17.76 | 2:00.13 | 2:42.77 | |||
29 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 37.84 | 1:18.55 | 2:00.99 | 2:42.97 | |||
30 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 39.37 | 1:20.87 | 2:02.92 | 2:43.79 | |||
31 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.79 | 1:19.67 | 2:02.76 | 2:45.25 | |||
32 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 37.93 | 1:19.65 | 2:02.48 | 2:45.54 | |||
33 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.96 | 1:20.99 | 2:04.10 | 2:46.00 | |||
34 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 39.61 | 1:22.24 | 2:05.85 | 2:48.19 | |||
- | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 |
SR Juniorer: Oscar Ekström (1994) 50.35 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jesper Jonsson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 25.42 | 52.22 | |||||
2 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 25.87 | 53.16 | |||||
3 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 25.85 | 54.15 | |||||
4 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 26.26 | 54.41 | |||||
5 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 26.69 | 54.64 | |||||
6 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 26.88 | 55.02 | |||||
7 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 26.68 | 55.73 | |||||
8 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 27.26 | 55.81 | |||||
9 | Alexander Kesenci | 1995 | Södertälje Simsällskap | 26.95 | 56.02 | |||||
10 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 27.01 | 56.03 | |||||
11 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 27.40 | 56.35 | |||||
12 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 27.39 | 56.36 | |||||
13 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 27.09 | 56.42 | |||||
14 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 27.38 | 56.48 | |||||
15 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 26.53 | 56.53 | |||||
16 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 27.27 | 56.75 | |||||
17 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 27.41 | 56.86 | |||||
18 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 27.21 | 56.95 | |||||
19 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 27.20 | 56.96 | |||||
20 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 28.05 | 56.97 | |||||
21 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 27.80 | 57.35 | |||||
22 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 27.66 | 57.74 | |||||
23 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 27.40 | 57.94 | |||||
24 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 27.35 | 57.96 | |||||
25 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 28.15 | 59.21 | |||||
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler, Senior |
SR: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 52.87 2013-08-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 27.57 | 57.71 | |||||
2 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 28.20 | 58.70 | |||||
3 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 28.94 | 59.91 | |||||
4 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.34 | 59.96 | |||||
5 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.88 | 1:00.92 | |||||
6 | Ebba Rosenquist | 1989 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.55 | 1:01.07 | |||||
7 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 29.24 | 1:01.13 | |||||
8 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.63 | 1:01.22 | |||||
9 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 29.78 | 1:01.35 | |||||
10 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Väsby Simsällskap | 29.78 | 1:01.48 | |||||
10 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 29.84 | 1:01.48 | |||||
12 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.19 | 1:01.52 | |||||
13 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 29.40 | 1:01.56 | |||||
14 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 29.16 | 1:01.60 | |||||
15 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 29.96 | 1:01.68 | |||||
16 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 29.06 | 1:02.02 | |||||
17 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.33 | 1:02.29 | |||||
18 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 30.27 | 1:02.57 | |||||
19 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 30.40 | 1:02.60 | |||||
20 | Tina Huslid | 2000 | Södertälje Simsällskap | 29.52 | 1:02.66 | |||||
21 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.18 | 1:02.73 | |||||
22 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.45 | 1:02.83 | |||||
23 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.71 | 1:02.97 | |||||
24 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 30.25 | 1:03.04 | |||||
25 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 30.76 | 1:03.34 | |||||
26 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 29.79 | 1:03.46 | |||||
27 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 30.08 | 1:03.49 | |||||
28 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 30.21 | 1:03.67 | |||||
29 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 30.82 | 1:03.68 | |||||
29 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 30.33 | 1:03.68 | |||||
31 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 30.86 | 1:03.75 | |||||
32 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.55 | 1:03.80 | |||||
33 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.93 | 1:04.33 | |||||
34 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.21 | 1:04.61 | |||||
35 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.47 | 1:04.77 | |||||
36 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.74 | 1:05.09 | |||||
37 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.36 | 1:05.21 | |||||
38 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 30.68 | 1:05.28 | |||||
39 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.36 | 1:05.56 | |||||
40 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 31.82 | 1:08.29 | |||||
- | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | DNS | ||||||
Gren 18, 1500m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 1:02.70 | 2:09.03 | 3:15.85 | 4:23.03 | 16:55.55 | ||
5:30.30 | 6:38.02 | 7:46.12 | 8:54.55 | |||||||
10:03.06 | 11:11.32 | 12:19.99 | 13:28.96 | |||||||
14:38.30 | 15:47.41 | |||||||||
2 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 1:03.11 | 2:09.68 | 3:16.80 | 4:24.28 | 17:04.43 | ||
5:32.18 | 6:40.35 | 7:48.69 | 8:57.77 | |||||||
10:06.95 | 11:16.29 | 12:25.30 | 13:35.33 | |||||||
14:45.44 | 15:55.51 | |||||||||
3 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 1:03.76 | 2:13.26 | 3:23.65 | 4:34.00 | 17:28.17 | ||
5:44.24 | 6:54.34 | 8:04.26 | 9:14.33 | |||||||
10:24.21 | 11:34.07 | 12:44.50 | 13:55.25 | |||||||
15:06.58 | 16:18.31 | |||||||||
4 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 1:04.65 | 2:13.88 | 3:23.93 | 4:35.04 | 17:41.78 | ||
5:46.61 | 6:58.76 | 8:10.88 | 9:24.26 | |||||||
10:37.54 | 11:49.43 | 13:00.42 | 14:11.53 | |||||||
15:22.01 | 16:31.95 | |||||||||
5 | Elias Fröde | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:04.73 | 2:14.46 | 3:25.36 | 4:36.19 | 17:43.45 | ||
5:46.98 | 6:57.99 | 8:09.15 | 9:21.26 | |||||||
10:33.46 | 11:46.13 | 12:57.52 | 14:09.57 | |||||||
15:21.51 | 16:33.04 | |||||||||
6 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 1:06.52 | 2:17.75 | 3:29.48 | 4:40.85 | 17:47.48 | ||
5:52.37 | 7:04.40 | 8:16.17 | 9:28.02 | |||||||
10:38.96 | 11:50.61 | 13:02.43 | 14:14.06 | |||||||
15:25.69 | 16:37.13 | |||||||||
7 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 1:06.95 | 2:20.40 | 3:33.26 | 4:45.74 | 18:03.34 | ||
5:58.33 | 7:11.37 | 8:24.17 | 9:37.20 | |||||||
10:50.17 | 12:03.34 | 13:16.58 | 14:29.63 | |||||||
15:42.40 | 16:55.22 | |||||||||
8 | Oliver Rehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:05.68 | 2:15.83 | 3:25.73 | 4:36.29 | 18:03.35 | ||
5:47.99 | 7:00.71 | 8:12.77 | 9:25.95 | |||||||
10:39.56 | 11:52.87 | 13:07.33 | 14:21.60 | |||||||
15:35.93 | 16:49.99 | |||||||||
9 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 1:07.84 | 2:21.16 | 3:35.58 | 4:49.34 | 18:30.90 | ||
6:03.91 | 7:17.95 | 8:32.04 | 9:46.41 | |||||||
11:01.71 | 12:16.66 | 13:32.30 | 14:47.88 | |||||||
16:02.66 | 17:17.38 | |||||||||
10 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:10.48 | 2:25.05 | 3:39.68 | 4:54.78 | 18:41.76 | ||
6:11.06 | 7:27.53 | 8:43.96 | 9:59.93 | |||||||
11:15.43 | 12:31.40 | 13:46.28 | 15:00.27 | |||||||
16:14.93 | 17:29.99 | |||||||||
- | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 19, 4X100m Medley Damer, Finaler, Senior |
SR: Täby Sim (1900) 4:06.42 2009-07-05 |
SR Juniorer: Södertörns SS (1900) 4:15.19 2010-07-16 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 4:21.84 | ||||||
Jessica Eriksson | 1995 | 31.50 | 1:05.31 | 1:05.31 | ||||||
Linnea Lindberg | 1996 | 35.06 | 1:16.49 | 2:21.80 | ||||||
Rebecca Mattsson | 1995 | 28.52 | 1:02.67 | 3:24.47 | ||||||
Jaqueline Hippi | 1996 | 27.67 | 57.37 | 4:21.84 | ||||||
2 | SK Neptun Damer Lag 2 | 0 | Simklubben Neptun | 4:25.75 | ||||||
Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 32.64 | 1:06.99 | 1:06.99 | ||||||
Alexandra Nilsson | 1998 | 34.22 | 1:13.49 | 2:20.48 | ||||||
Charlotte Myers | 1997 | 30.39 | 1:05.19 | 3:25.67 | ||||||
Christine Ekman | 1994 | 28.85 | 1:00.08 | 4:25.75 | ||||||
3 | Södertörn Damer | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:29.92 | ||||||
Hanna Jörlund | 1991 | 34.26 | 1:10.48 | 1:10.48 | ||||||
Caroline Speiner | 1994 | 34.23 | 1:13.61 | 2:24.09 | ||||||
Carin Klasson | 1995 | 30.54 | 1:05.96 | 3:30.05 | ||||||
Cassandra Engback | 1999 | 28.44 | 59.87 | 4:29.92 | ||||||
4 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1989 | Väsby Simsällskap | 4:31.50 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 33.50 | 1:08.50 | 1:08.50 | ||||||
Julia Björkén | 2001 | 36.48 | 1:18.22 | 2:26.72 | ||||||
Josefin Lindkvist | 1993 | 28.65 | 1:03.44 | 3:30.16 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 29.22 | 1:01.34 | 4:31.50 | ||||||
5 | Tyresö SS Damer | 0 | Tyresö Simsällskap | 4:32.50 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 32.95 | 1:08.42 | 1:08.42 | ||||||
Vendela Norrman | 1995 | 33.33 | 1:11.94 | 2:20.36 | ||||||
Julia Thurfjell | 1994 | 30.91 | 1:11.76 | 3:32.12 | ||||||
Linda Härmat | 1996 | 28.98 | 1:00.38 | 4:32.50 | ||||||
6 | Järfälla S Damer | 1997 | Järfälla Simsällskap | 4:36.24 | ||||||
Linda Baron | 1995 | 34.06 | 1:09.52 | 1:09.52 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 36.30 | 1:17.93 | 2:27.45 | ||||||
Isabelle Hanson | 1998 | 31.62 | 1:08.17 | 3:35.62 | ||||||
Linnéa Sandh | 2000 | 28.98 | 1:00.62 | 4:36.24 | ||||||
7 | SK Neptun Damer Junior | 1995 | Simklubben Neptun | 4:39.64 | ||||||
Sophie Bladin | 2002 | 36.35 | 1:15.33 | 1:15.33 | ||||||
Alexandra Vartiainen | 2001 | 34.72 | 1:14.16 | 2:29.49 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 31.40 | 1:07.68 | 3:37.17 | ||||||
Vilma Brolund | 2001 | 29.61 | 1:02.47 | 4:39.64 | ||||||
8 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1989 | Väsby Simsällskap | 4:40.13 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 35.20 | 1:12.22 | 1:12.22 | ||||||
Emma Wahlund | 1998 | 36.16 | 1:15.98 | 2:28.20 | ||||||
Hanne Melin Romstad | 1999 | 33.34 | 1:11.10 | 3:39.30 | ||||||
Tove Sparrman | 1996 | 28.69 | 1:00.83 | 4:40.13 | ||||||
9 | Södertälje Damer Jun 1 | 1997 | Södertälje Simsällskap | 4:41.80 | ||||||
Emma Sundstrand | 2001 | 34.59 | 1:11.21 | 1:11.21 | ||||||
Erica Christensen Weistrand | 1997 | 37.61 | 1:20.85 | 2:32.06 | ||||||
Filippa Malmström | 2003 | 30.76 | 1:07.56 | 3:39.62 | ||||||
Tina Huslid | 2000 | 29.12 | 1:02.18 | 4:41.80 | ||||||
10 | Spårvägen Damer 1 | 1995 | Spårvägen Simförening | 4:43.00 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 34.86 | 1:12.87 | 1:12.87 | ||||||
Fanny Strömstedt | 1996 | 35.50 | 1:17.10 | 2:29.97 | ||||||
Agnes Fährlin | 1998 | 32.28 | 1:10.55 | 3:40.52 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 29.75 | 1:02.48 | 4:43.00 | ||||||
11 | Täby Sim Damer Lag 1 | 1995 | Täby Sim | 4:43.31 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 34.36 | 1:11.70 | 1:11.70 | ||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 36.26 | 1:18.35 | 2:30.05 | ||||||
Jennie Ewerbring | 2003 | 32.56 | 1:11.02 | 3:41.07 | ||||||
Frida Berglund | 1998 | 29.51 | 1:02.24 | 4:43.31 | ||||||
12 | SS04 Damer | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:44.10 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 35.97 | 1:14.78 | 1:14.78 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 33.95 | 1:16.09 | 2:30.87 | ||||||
Rebecca Höglind | 1998 | 32.65 | 1:12.66 | 3:43.53 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 28.74 | 1:00.57 | 4:44.10 | ||||||
13 | Spårvägen Damer 2 | 1995 | Spårvägen Simförening | 4:45.67 | ||||||
Veronica Stureborg | 1999 | 33.59 | 1:10.28 | 1:10.28 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 37.42 | 1:20.79 | 2:31.07 | ||||||
Astrid Onno | 2000 | 33.12 | 1:10.96 | 3:42.03 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 30.52 | 1:03.64 | 4:45.67 | ||||||
14 | Täby Sim Damer Lag 2 | 1997 | Täby Sim | 4:53.35 | ||||||
Kristina Isacson | 2001 | 35.83 | 1:13.60 | 1:13.60 | ||||||
Smilla Malm | 2003 | 37.07 | 1:20.92 | 2:34.52 | ||||||
Ellen Banestig | 2002 | 33.19 | 1:12.42 | 3:46.94 | ||||||
Marianne Dellwik | 1997 | 31.07 | 1:06.41 | 4:53.35 | ||||||
15 | Skk Damer [2001]lag 2 | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:54.91 | ||||||
Rebecca Gustafsson | 2003 | 36.07 | 1:14.30 | 1:14.30 | ||||||
Amanda Eriksson | 2001 | 38.80 | 1:23.49 | 2:37.79 | ||||||
Elsa Nordström | 2001 | 32.58 | 1:10.30 | 3:48.09 | ||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 31.34 | 1:06.82 | 4:54.91 | ||||||
16 | Täby Sim Damer Lag 3 | 1999 | Täby Sim | 4:55.77 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 36.74 | 1:15.68 | 1:15.68 | ||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 37.92 | 1:20.89 | 2:36.57 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 34.75 | 1:16.05 | 3:52.62 | ||||||
Sofia Lennerthson | 1999 | 29.39 | 1:03.15 | 4:55.77 | ||||||
17 | Södertörn Damer Lag 2 | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:56.03 | ||||||
Alwa Widmark | 2002 | 36.76 | 1:17.58 | 1:17.58 | ||||||
Emma Roloff | 2002 | 37.78 | 1:22.07 | 2:39.65 | ||||||
Greta Nykvist | 1996 | 31.61 | 1:11.75 | 3:51.40 | ||||||
Wilma Roloff | 2000 | 31.01 | 1:04.63 | 4:56.03 | ||||||
18 | Skuru Ik Damer Lag 1 | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 5:08.15 | ||||||
Matilda Högberg-Klang | 2000 | 38.42 | 1:21.29 | 1:21.29 | ||||||
Felicia Östlund | 2002 | 39.53 | 1:25.89 | 2:47.18 | ||||||
Anna Westborg | 2002 | 33.44 | 1:12.71 | 3:59.89 | ||||||
Josefin Almgren | 2002 | 32.01 | 1:08.26 | 5:08.15 | ||||||
Gren 20, 4X100m Medley Herrar, Finaler, Senior |
SR: SK Neptun (1900) 3:41.84 2009-07-02 |
SR Juniorer: Jönköpings SS (1900) 3:49.07 2014-07-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 3:52.88 | ||||||
Gustav Hökfelt | 1994 | 27.92 | 57.38 | 57.38 | ||||||
Patric Ridell | 1993 | 30.52 | 1:04.97 | 2:02.35 | ||||||
Simon Frank | 1990 | 26.07 | 57.42 | 2:59.77 | ||||||
Pontus Flodqvist | 1988 | 25.10 | 53.11 | 3:52.88 | ||||||
2 | SK Neptun Herrar Lag 2 | 0 | Simklubben Neptun | 3:54.31 | ||||||
Fabian Bergman | 1994 | 28.23 | 58.24 | 58.24 | ||||||
Johan Dahlgren | 1986 | 31.63 | 1:07.48 | 2:05.72 | ||||||
Alexander Nyström | 1990 | 25.87 | 55.35 | 3:01.07 | ||||||
Linus Magnusson | 1990 | 25.72 | 53.24 | 3:54.31 | ||||||
3 | Södertälje Lag 1 | 1997 | Södertälje Simsällskap | 3:58.88 | ||||||
Björn Seeliger | 2000 | 28.44 | 59.43 | 59.43 | ||||||
Ludwig Hareskog | 1998 | 31.42 | 1:07.16 | 2:06.59 | ||||||
Erik Brandt | 1999 | 26.69 | 57.93 | 3:04.52 | ||||||
Alexander Kesenci | 1995 | 25.48 | 54.36 | 3:58.88 | ||||||
4 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 97 | Täby Sim | 3:59.20 | ||||||
Filip Hedman | 1998 | 29.75 | 1:02.83 | 1:02.83 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 30.05 | 1:05.05 | 2:07.88 | ||||||
Samuel Törnqvist | 1997 | 25.96 | 55.69 | 3:03.57 | ||||||
David Kruthammar | 1997 | 26.51 | 55.63 | 3:59.20 | ||||||
5 | Södertörn Herrar | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:02.20 | ||||||
Anton Marijanovic | 2000 | 31.66 | 1:03.59 | 1:03.59 | ||||||
Pontus Jonsson | 2000 | 32.38 | 1:10.28 | 2:13.87 | ||||||
Jesper Jonsson | 1993 | 25.37 | 54.74 | 3:08.61 | ||||||
Joel Huth | 1996 | 25.77 | 53.59 | 4:02.20 | ||||||
6 | Spif SF Herrar Lag 1 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 4:03.82 | ||||||
Martin Nilsson | 1993 | 28.79 | 1:00.27 | 1:00.27 | ||||||
Carlandrea Puoti | 1999 | 31.85 | 1:09.25 | 2:09.52 | ||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 27.07 | 59.26 | 3:08.78 | ||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 26.21 | 55.04 | 4:03.82 | ||||||
7 | Skk Herrar Lag 1 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:07.28 | ||||||
Lucas Thomée | 1993 | 30.93 | 1:03.30 | 1:03.30 | ||||||
Alexander Morgan | 1996 | 30.99 | 1:07.02 | 2:10.32 | ||||||
Lukas Peterson | 1998 | 27.57 | 1:01.21 | 3:11.53 | ||||||
Philip Björklund | 1992 | 26.08 | 55.75 | 4:07.28 | ||||||
8 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1990 | Väsby Simsällskap | 4:08.29 | ||||||
Oscar Zedendahl | 1995 | 30.15 | 1:01.58 | 1:01.58 | ||||||
Andreas Fürst | 1990 | 31.22 | 1:07.90 | 2:09.48 | ||||||
Robert Palosaari | 1992 | 28.16 | 1:01.38 | 3:10.86 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 26.99 | 57.43 | 4:08.29 | ||||||
9 | Tyresö SS | 0 | Tyresö Simsällskap | 4:08.56 | ||||||
Olle Sköld | 1999 | 28.92 | 59.92 | 59.92 | ||||||
Christoffer Andersson | 1994 | 30.57 | 1:05.62 | 2:05.54 | ||||||
Daniel Redelius | 2000 | 29.50 | 1:06.04 | 3:11.58 | ||||||
Philip Parsons | 1999 | 27.12 | 56.98 | 4:08.56 | ||||||
10 | Järfälla S Herrar | 1998 | Järfälla Simsällskap | 4:13.06 | ||||||
Samuel Talback | 2000 | 30.89 | 1:05.13 | 1:05.13 | ||||||
Hugo Swanepoel | 1998 | 31.14 | 1:08.46 | 2:13.59 | ||||||
Robin Hanson | 2001 | 27.08 | 58.92 | 3:12.51 | ||||||
Elias Fröde | 2001 | 28.31 | 1:00.55 | 4:13.06 | ||||||
11 | Väsby SS Herrar Lag 2 | 1990 | Väsby Simsällskap | 4:15.50 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 32.17 | 1:06.48 | 1:06.48 | ||||||
Karl Frylmark | 1999 | 31.80 | 1:09.79 | 2:16.27 | ||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 29.29 | 1:03.19 | 3:19.46 | ||||||
Max Sundberg | 1999 | 27.03 | 56.04 | 4:15.50 | ||||||
12 | SK Neptun Herrar Junior | 0 | Simklubben Neptun | 4:18.35 | ||||||
Karl Gustav Gérnyi | 1999 | 31.32 | 1:04.69 | 1:04.69 | ||||||
Morgan Martinsson | 2001 | 34.04 | 1:12.76 | 2:17.45 | ||||||
Simon Blom | 1999 | 29.74 | 1:04.37 | 3:21.82 | ||||||
Oliver Rehn | 2001 | 26.77 | 56.53 | 4:18.35 | ||||||
13 | Södertörn Herrar Lag 2 | 0 | Södertörns Simsällskap | 4:22.04 | ||||||
Jonathan Sandqvist | 2003 | 32.47 | 1:07.77 | 1:07.77 | ||||||
Klaudius Schreck | 2001 | 33.49 | 1:14.42 | 2:22.19 | ||||||
Filip Antlöv | 1998 | 29.46 | 1:04.16 | 3:26.35 | ||||||
Marcus Stridfäldt | 1995 | 25.81 | 55.69 | 4:22.04 | ||||||
14 | Spif SF Herrar Lag 2 | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 4:23.31 | ||||||
Emil Östrand | 1998 | 30.98 | 1:04.17 | 1:04.17 | ||||||
Elias Hysing | 2000 | 36.03 | 1:18.80 | 2:22.97 | ||||||
Alfred Åström | 1997 | 28.47 | 1:02.96 | 3:25.93 | ||||||
Martin Falk | 1999 | 27.05 | 57.38 | 4:23.31 | ||||||
15 | Skk Herrar Lag 2 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:27.72 | ||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 32.84 | 1:08.51 | 1:08.51 | ||||||
Sebastian Tufvesson | 2000 | 33.43 | 1:13.52 | 2:22.03 | ||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 30.17 | 1:05.95 | 3:27.98 | ||||||
Emil Gunneriusson | 2000 | 27.82 | 59.74 | 4:27.72 | ||||||
16 | Spårvägen Herrar [1995] | 1995 | Spårvägen Simförening | 4:28.81 | ||||||
Gustav Henriksen | 2002 | 32.25 | 1:06.78 | 1:06.78 | ||||||
Arvid Styrman | 2002 | 35.59 | 1:17.65 | 2:24.43 | ||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 29.67 | 1:04.77 | 3:29.20 | ||||||
Erik Ottosson | 1999 | 28.02 | 59.61 | 4:28.81 | ||||||
- | Åkersberga Herrar [1995] | 1995 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Wictor Häggblad | 1994 | |||||||||
Oskar Nilsson | 1995 | |||||||||
Oscar Gullberg | 1999 | |||||||||
Thomas Östervall | 2000 | DNS | ||||||||
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler, Senior |
SR: Stina Gardell (1990) 2:12.29 2012-05-23 |
SR Juniorer: Louise Hansson (1996) 2:12.72 2015-03-31 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Simklubben Neptun | 30.42 | 1:08.42 | 1:49.10 | 2:21.22 | |||
2 | Hanna Jörlund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 31.22 | 1:08.24 | 1:50.72 | 2:25.36 | |||
3 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 32.61 | 1:10.57 | 1:54.57 | 2:28.39 | |||
4 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.34 | 1:12.72 | 1:55.35 | 2:29.02 | |||
5 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.48 | 1:10.59 | 1:55.48 | 2:30.01 | |||
6 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 30.57 | 1:08.74 | 1:55.75 | 2:30.10 | |||
7 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 34.29 | 1:16.27 | 1:56.28 | 2:31.23 | |||
8 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 32.09 | 1:11.32 | 1:56.91 | 2:32.05 | |||
9 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.19 | 1:12.18 | 1:57.64 | 2:32.39 | |||
10 | Rebecka Ehn | 2000 | Simklubben Neptun | 32.81 | 1:11.81 | 1:57.13 | 2:32.57 | |||
11 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.38 | 1:13.44 | 1:56.39 | 2:33.52 | |||
12 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 32.72 | 1:12.63 | 1:59.91 | 2:34.37 | |||
13 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 32.98 | 1:13.58 | 2:00.17 | 2:34.73 | |||
14 | Elin Peng | 2003 | Väsby Simsällskap | 31.99 | 1:12.39 | 1:59.58 | 2:34.98 | |||
15 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.34 | 1:12.50 | 1:58.99 | 2:35.02 | |||
16 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 33.10 | 1:13.53 | 2:00.09 | 2:35.03 | |||
17 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.60 | 1:15.28 | 2:00.40 | 2:35.10 | |||
18 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 33.15 | 1:15.04 | 1:58.80 | 2:35.83 | |||
19 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 32.57 | 1:14.28 | 1:59.24 | 2:35.87 | |||
20 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 33.93 | 1:16.48 | 2:02.06 | 2:37.13 | |||
21 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.88 | 1:12.58 | 2:00.84 | 2:37.50 | |||
22 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 33.40 | 1:13.73 | 1:59.99 | 2:37.53 | |||
23 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.31 | 1:15.18 | 2:03.76 | 2:37.60 | |||
23 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 33.34 | 1:13.79 | 2:01.69 | 2:37.60 | |||
25 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.92 | 1:15.62 | 2:02.28 | 2:37.76 | |||
26 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 33.51 | 1:13.80 | 2:02.91 | 2:38.19 | |||
27 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.31 | 1:15.87 | 2:01.45 | 2:38.39 | |||
28 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 33.55 | 1:15.84 | 1:59.70 | 2:39.01 | |||
29 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 33.75 | 1:16.17 | 2:03.02 | 2:39.10 | |||
30 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 34.27 | 1:14.14 | 2:00.72 | 2:39.46 | |||
31 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.93 | 1:14.02 | 2:03.51 | 2:40.00 | |||
32 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 34.20 | 1:15.21 | 2:02.37 | 2:40.43 | |||
33 | Veronica Stureborg | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.14 | 1:12.51 | 2:03.49 | 2:41.20 | |||
34 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.50 | 1:17.32 | 2:03.02 | 2:41.24 | |||
35 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 34.44 | 1:17.32 | 2:03.94 | 2:41.49 | |||
36 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.40 | 1:17.79 | 2:06.93 | 2:44.05 | |||
37 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 35.03 | 1:18.63 | 2:07.27 | 2:46.11 | |||
- | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 22, 800m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Anders Holmertz (1968) 8:02.78 1988-03-22 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 8:08.06 1985-07-07 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:00.86 | 2:05.95 | 3:12.22 | 4:18.57 | 8:39.24 | ||
5:24.47 | 6:30.34 | 7:36.13 | ||||||||
2 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 1:00.87 | 2:06.15 | 3:12.04 | 4:18.01 | 8:40.05 | ||
5:23.97 | 6:30.49 | 7:37.21 | ||||||||
3 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:03.71 | 2:11.59 | 3:19.46 | 4:27.57 | 8:55.39 | ||
5:35.70 | 6:43.59 | 7:50.82 | ||||||||
4 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 1:03.17 | 2:10.23 | 3:18.60 | 4:27.22 | 8:57.73 | ||
5:35.11 | 6:42.95 | 7:51.07 | ||||||||
5 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 1:03.00 | 2:09.85 | 3:17.65 | 4:25.46 | 9:01.64 | ||
5:34.81 | 6:44.38 | 7:53.89 | ||||||||
6 | Niclas Eriksson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 1:01.66 | 2:09.08 | 3:17.63 | 4:27.07 | 9:05.83 | ||
5:36.99 | 6:47.05 | 7:57.39 | ||||||||
7 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 1:04.30 | 2:14.06 | 3:24.53 | 4:34.62 | 9:09.56 | ||
5:43.09 | 6:52.16 | 8:01.28 | ||||||||
8 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 1:03.71 | 2:11.87 | 3:21.06 | 4:31.61 | 9:13.16 | ||
5:41.74 | 6:51.91 | 8:03.32 | ||||||||
9 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 1:03.79 | 2:13.39 | 3:23.94 | 4:35.18 | 9:16.76 | ||
5:46.55 | 6:57.32 | 8:08.18 | ||||||||
10 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 1:07.94 | 2:19.33 | 3:30.74 | 4:42.72 | 9:25.00 | ||
5:54.76 | 7:06.76 | 8:18.58 | ||||||||
11 | Martin Melinder | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:05.94 | 2:16.84 | 3:28.64 | 4:40.23 | 9:25.63 | ||
5:52.02 | 7:04.37 | 8:16.53 | ||||||||
12 | Victor Halldén | 2000 | Täby Sim | 1:05.33 | 2:16.34 | 3:28.28 | 4:39.84 | 9:26.68 | ||
5:51.68 | 7:03.93 | 8:16.99 | ||||||||
13 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 1:06.01 | 2:16.42 | 3:25.83 | 4:37.13 | 9:28.19 | ||
5:49.21 | 7:02.73 | 8:18.67 | ||||||||
14 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 1:05.79 | 2:16.72 | 3:28.18 | 4:41.44 | 9:31.33 | ||
5:54.21 | 7:07.63 | 8:21.14 | ||||||||
15 | Alfred Åström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 1:07.98 | 2:20.60 | 3:33.40 | 4:46.81 | 9:33.36 | ||
5:58.53 | 7:10.46 | 8:23.42 | ||||||||
16 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 1:07.15 | 2:18.98 | 3:31.79 | 4:45.20 | 9:37.47 | ||
5:57.95 | 7:11.37 | 8:25.33 | ||||||||
17 | Eric Hansson | 2002 | Väsby Simsällskap | 1:06.12 | 2:18.53 | 3:32.38 | 4:46.15 | 9:38.87 | ||
6:00.75 | 7:14.43 | 8:28.17 | ||||||||
18 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 1:06.52 | 2:20.03 | 3:34.19 | 4:49.26 | 9:40.63 | ||
6:03.25 | 7:16.39 | 8:29.02 | ||||||||
19 | Carlandrea Puoti | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 1:07.10 | 2:19.90 | 3:33.58 | 4:47.26 | 9:42.33 | ||
6:01.11 | 7:16.06 | 8:31.36 | ||||||||
20 | Gabriel Henkel | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 1:07.32 | 2:19.59 | 3:32.31 | 4:46.92 | 9:43.43 | ||
6:01.85 | 7:17.03 | 8:31.75 | ||||||||
21 | Emil Gunneriusson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.10 | 2:24.82 | 3:40.73 | 4:57.15 | 9:50.34 | ||
6:11.63 | 7:26.23 | 8:40.18 | ||||||||
22 | Carl Wennerholm | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.88 | 2:25.78 | 3:40.65 | 4:57.52 | 9:50.45 | ||
6:12.74 | 7:27.25 | 8:40.98 | ||||||||
23 | Nikolaus Siotis | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:07.62 | 2:22.09 | 3:37.99 | 4:54.60 | 10:00.20 | ||
6:11.14 | 7:27.48 | 8:44.36 | ||||||||
24 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:09.78 | 2:26.76 | 3:43.46 | 5:01.00 | 10:01.90 | ||
6:18.03 | 7:33.92 | 8:48.63 | ||||||||
25 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:08.81 | 2:23.38 | 3:39.36 | 4:57.08 | 10:06.09 | ||
6:15.05 | 7:31.99 | 8:49.51 | ||||||||
26 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 1:10.03 | 2:27.89 | 3:46.44 | 5:05.22 | 10:11.08 | ||
6:23.29 | 7:41.46 | 8:58.62 | ||||||||
27 | Jesper Granath | 2002 | Wisby Simsällskap | 1:11.55 | 2:29.28 | 3:46.45 | 5:05.20 | 10:12.06 | ||
6:22.68 | 7:41.00 | 8:58.74 | ||||||||
28 | Viktor Jändel | 1996 | Södertörns Simsällskap | 1:13.46 | 2:33.58 | 3:53.09 | 5:12.47 | 10:15.56 | ||
6:30.76 | 7:47.70 | 9:04.63 | ||||||||
29 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:06.18 | 2:19.56 | 3:37.21 | 4:59.35 | 10:24.12 | ||
6:21.43 | 7:43.84 | 9:05.31 | ||||||||
30 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:04.71 | 2:17.38 | 3:32.97 | 4:48.25 | 10:25.01 | ||
6:17.79 | 7:43.84 | 9:06.00 | ||||||||
31 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 1:12.06 | 2:30.44 | 3:49.60 | 5:10.57 | 10:41.57 | ||
6:33.04 | 7:54.62 | 9:18.68 | ||||||||
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler, Senior |
SR: Sarah Sjöström (1993) 28.22 2015-03-06 |
SR Juniorer: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012-06-28 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.20 | ||||||
2 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Simklubben Neptun | 31.48 | ||||||
3 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.64 | ||||||
4 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.86 | ||||||
5 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.27 | ||||||
6 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 32.42 | ||||||
7 | Tuva Glimmerud-Gullbjörk | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.95 | ||||||
8 | Linda Härmat | 1996 | Tyresö Simsällskap | 32.96 | ||||||
9 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 32.98 | ||||||
10 | Veronica Stureborg | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.07 | ||||||
11 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.20 | ||||||
12 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 33.27 | ||||||
13 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.72 | ||||||
14 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 33.99 | ||||||
15 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 34.13 | ||||||
16 | Rebecca Sandström | 2003 | Lidingö Simklubb | 34.14 | ||||||
17 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 34.21 | ||||||
18 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 34.28 | ||||||
19 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 34.46 | ||||||
20 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 34.51 | ||||||
21 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 34.53 | ||||||
22 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.55 | ||||||
23 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 34.58 | ||||||
24 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.71 | ||||||
25 | Kristina Isacson | 2001 | Täby Sim | 34.83 | ||||||
26 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 34.85 | ||||||
27 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.90 | ||||||
28 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.96 | ||||||
29 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.01 | ||||||
30 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.28 | ||||||
31 | Anna Frisk Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.30 | ||||||
32 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 35.61 | ||||||
33 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 35.76 | ||||||
34 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 35.81 | ||||||
35 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 36.58 | ||||||
36 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 36.76 | ||||||
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 |
SR Juniorer: Axel Pettersson (1995) 26.18 2014-04-27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 26.83 | ||||||
2 | Filip Hedman | 1998 | Täby Sim | 28.01 | ||||||
3 | Fabian Bergman | 1994 | Simklubben Neptun | 28.07 | ||||||
4 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 28.14 | ||||||
5 | Erik Brandt | 1999 | Södertälje Simsällskap | 28.45 | ||||||
6 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 28.47 | ||||||
7 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.27 | ||||||
8 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 29.55 | ||||||
9 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 30.06 | ||||||
10 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 30.12 | ||||||
11 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.15 | ||||||
12 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.42 | ||||||
12 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.42 | ||||||
14 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.51 | ||||||
15 | Carl Käll Jönsson | 1999 | Simklubben Neptun | 30.84 | ||||||
16 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 30.95 | ||||||
17 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 31.00 | ||||||
18 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 31.03 | ||||||
19 | Emil Östrand | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 31.12 | ||||||
20 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 31.34 | ||||||
21 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.98 | ||||||
22 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | Simklubben Neptun | 32.17 | ||||||
23 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 32.24 | ||||||
24 | Alexander Dimitriou | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.51 | ||||||
- | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler, Senior |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.77 2015-05-30 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jaqueline Hippi | 1996 | Simklubben Neptun | 29.51 | 1:01.12 | 1:33.10 | 2:04.84 | |||
2 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 29.79 | 1:01.99 | 1:35.38 | 2:08.36 | |||
3 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 29.36 | 1:01.91 | 1:36.09 | 2:09.11 | |||
4 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 30.32 | 1:03.18 | 1:36.74 | 2:09.76 | |||
5 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 30.74 | 1:03.82 | 1:38.03 | 2:11.71 | |||
6 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 30.15 | 1:03.01 | 1:37.29 | 2:12.18 | |||
7 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.74 | 1:04.28 | 1:38.61 | 2:12.98 | |||
8 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 31.80 | 1:06.24 | 1:41.11 | 2:14.47 | |||
9 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 31.53 | 1:05.23 | 1:39.98 | 2:14.53 | |||
10 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.95 | 1:04.91 | 1:40.06 | 2:14.74 | |||
11 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 31.75 | 1:05.81 | 1:40.70 | 2:14.99 | |||
12 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 31.93 | 1:06.43 | 1:41.79 | 2:15.70 | |||
13 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 31.68 | 1:05.92 | 1:40.97 | 2:16.01 | |||
14 | Ida Eriksen | 1997 | Järfälla Simsällskap | 30.86 | 1:05.54 | 1:41.83 | 2:17.26 | |||
15 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.62 | 1:06.97 | 1:42.65 | 2:17.49 | |||
16 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 31.71 | 1:07.32 | 1:43.38 | 2:17.60 | |||
17 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 32.06 | 1:06.92 | 1:42.71 | 2:17.79 | |||
18 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.10 | 1:08.79 | 1:43.35 | 2:18.52 | |||
19 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 31.70 | 1:06.74 | 1:42.71 | 2:18.73 | |||
20 | Saga Skarin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.59 | 1:06.95 | 1:43.84 | 2:20.50 | |||
21 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 32.39 | 1:07.95 | 1:44.93 | 2:21.04 | |||
22 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 31.81 | 1:07.94 | 1:45.18 | 2:22.11 | |||
23 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.12 | 1:09.58 | 1:46.03 | 2:22.27 | |||
- | Malin Wallén | 1997 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
SR Juniorer: Christoffer Wikstöm (1987) 1:50.12 2007-07-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 27.73 | 58.38 | 1:28.79 | 1:58.24 | |||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 27.76 | 58.73 | 1:30.32 | 2:00.90 | |||
3 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 27.89 | 58.50 | 1:29.85 | 2:01.53 | |||
4 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 29.23 | 1:00.73 | 1:32.28 | 2:03.29 | |||
5 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 29.40 | 1:01.96 | 1:32.96 | 2:03.70 | |||
6 | Dennis Wilkman | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 28.45 | 59.25 | 1:31.40 | 2:04.09 | |||
7 | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | 29.03 | 1:00.73 | 1:33.77 | 2:06.19 | |||
8 | Joel Huth | 1996 | Södertörns Simsällskap | 27.70 | 59.16 | 1:32.35 | 2:06.54 | |||
9 | Markus Kron | 1994 | Södertörns Simsällskap | 29.70 | 1:02.23 | 1:34.98 | 2:07.28 | |||
10 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 28.86 | 1:01.66 | 1:36.02 | 2:10.26 | |||
11 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 29.60 | 1:02.39 | 1:36.54 | 2:10.50 | |||
12 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 29.12 | 1:02.47 | 1:37.58 | 2:10.54 | |||
13 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 29.28 | 1:02.57 | 1:38.04 | 2:12.20 | |||
Gren 27, 100m Bröstsim Damer, Finaler, Senior |
SR: Jennie Johansson (1988) 1:06.68 2013-04-27 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:07.79 2008-06-06 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jessica Eriksson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 32.69 | 1:09.94 | |||||
2 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 34.28 | 1:12.76 | |||||
3 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 35.06 | 1:14.67 | |||||
4 | Milana Salih | 1997 | Simklubben Neptun | 35.14 | 1:14.73 | |||||
5 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 35.53 | 1:15.24 | |||||
6 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 35.64 | 1:15.44 | |||||
7 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 35.49 | 1:16.95 | |||||
8 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 35.69 | 1:17.08 | |||||
9 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 35.87 | 1:17.17 | |||||
10 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 36.32 | 1:17.19 | |||||
11 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 36.70 | 1:18.17 | |||||
12 | Emma Wahlund | 1998 | Väsby Simsällskap | 37.20 | 1:18.26 | |||||
13 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 36.68 | 1:18.29 | |||||
14 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 36.68 | 1:18.57 | |||||
14 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.58 | 1:18.57 | |||||
16 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 36.98 | 1:18.60 | |||||
17 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.88 | 1:19.35 | |||||
18 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 37.51 | 1:19.62 | |||||
19 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 38.07 | 1:20.58 | |||||
20 | Hanna Jörlund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 37.53 | 1:20.66 | |||||
21 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 37.50 | 1:20.80 | |||||
22 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 36.80 | 1:20.88 | |||||
23 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 37.95 | 1:20.98 | |||||
24 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 38.17 | 1:21.02 | |||||
25 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.17 | 1:21.51 | |||||
26 | Erica Christensen Weistrand | 1997 | Södertälje Simsällskap | 38.01 | 1:21.90 | |||||
26 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 38.07 | 1:21.90 | |||||
28 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.12 | 1:22.51 | |||||
29 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 38.18 | 1:22.57 | |||||
30 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 38.92 | 1:22.78 | |||||
31 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 38.36 | 1:23.33 | |||||
32 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.30 | 1:23.91 | |||||
33 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 39.14 | 1:24.33 | |||||
34 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.20 | 1:25.41 | |||||
35 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 40.63 | 1:25.59 | |||||
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 |
SR Juniorer: Johannes Skagius (1995) 1:00.85 2013-04-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 30.78 | 1:05.89 | |||||
2 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 31.34 | 1:06.28 | |||||
3 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 31.09 | 1:06.66 | |||||
4 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 31.53 | 1:07.09 | |||||
5 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 32.01 | 1:08.03 | |||||
6 | Johan Dahlgren | 1986 | Simklubben Neptun | 32.17 | 1:08.08 | |||||
7 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.26 | 1:09.69 | |||||
8 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.97 | 1:10.06 | |||||
9 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.19 | 1:10.43 | |||||
10 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 32.46 | 1:10.64 | |||||
11 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.90 | 1:11.00 | |||||
12 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 33.00 | 1:11.39 | |||||
13 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 33.62 | 1:11.68 | |||||
14 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.50 | 1:11.69 | |||||
15 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.39 | 1:12.56 | |||||
16 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 33.35 | 1:12.98 | |||||
17 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.84 | 1:13.03 | |||||
18 | Sebastian Tufvesson | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.40 | 1:14.52 | |||||
19 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.40 | 1:14.65 | |||||
20 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 35.81 | 1:15.51 | |||||
21 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 35.40 | 1:16.29 | |||||
22 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 35.42 | 1:16.36 | |||||
23 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 35.39 | 1:16.37 | |||||
24 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 34.78 | 1:16.74 | |||||
25 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 35.91 | 1:16.97 | |||||
26 | Robin Cederqvist | 1989 | Wisby Simsällskap | 35.02 | 1:17.04 | |||||
27 | Elias Hysing | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 38.70 | 1:22.72 | |||||
- | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler, Senior |
SR: Sarah Sjöström (1993) 4:06.04 2014-03-16 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 4:12.24 2013-03-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 1:05.36 | 2:14.59 | 3:23.35 | 4:29.99 | |||
2 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 1:05.21 | 2:14.72 | 3:23.91 | 4:33.09 | |||
3 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 1:06.49 | 2:16.36 | 3:26.96 | 4:37.55 | |||
4 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 1:05.64 | 2:17.48 | 3:30.40 | 4:40.49 | |||
5 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 1:07.96 | 2:20.97 | 3:33.08 | 4:43.94 | |||
6 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:07.18 | 2:20.47 | 3:33.96 | 4:45.66 | |||
7 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 1:09.40 | 2:22.45 | 3:34.92 | 4:46.55 | |||
8 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:07.59 | 2:20.96 | 3:35.19 | 4:47.03 | |||
9 | Ebba Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:10.79 | 2:24.87 | 3:37.96 | 4:49.42 | |||
10 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 1:08.31 | 2:21.95 | 3:36.50 | 4:49.96 | |||
11 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 1:09.44 | 2:23.57 | 3:37.94 | 4:51.92 | |||
12 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 1:09.94 | 2:24.92 | 3:39.85 | 4:52.49 | |||
13 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 1:08.80 | 2:23.99 | 3:39.13 | 4:53.66 | |||
14 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:09.04 | 2:24.84 | 3:41.79 | 4:57.32 | |||
15 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 1:12.73 | 2:28.59 | 3:43.40 | 4:57.49 | |||
16 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 1:11.10 | 2:27.06 | 3:44.31 | 5:02.77 | |||
17 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 1:12.39 | 2:31.49 | 3:50.10 | 5:07.37 | |||
18 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:16.21 | 2:35.27 | 3:54.30 | 5:12.46 | |||
- | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 30, 4X200m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Malmö KK (1900) 7:32.04 1989-07-27 |
SR Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:36.67 2009-07-03 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Södertäljejunior | 1997 | Södertälje Simsällskap | 7:59.01 | ||||||
Ludwig Hareskog | 1998 | 58.08 | 1:59.96 | 1:59.96 | ||||||
Björn Seeliger | 2000 | 56.83 | 1:59.17 | 3:59.13 | ||||||
Theodor Hansson | 1994 | 59.79 | 2:04.58 | 6:03.71 | ||||||
Erik Brandt | 1999 | 55.55 | 1:55.30 | 7:59.01 | ||||||
2 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 97 | Täby Sim | 8:00.65 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 57.08 | 2:00.71 | 2:00.71 | ||||||
Samuel Törnqvist | 1997 | 55.36 | 1:56.84 | 3:57.55 | ||||||
Filip Hedman | 1998 | 57.39 | 2:01.71 | 5:59.26 | ||||||
Anton Sandberg | 1999 | 58.31 | 2:01.39 | 8:00.65 | ||||||
3 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 8:08.54 | ||||||
Patric Ridell | 1993 | 1:00.69 | 2:07.64 | 2:07.64 | ||||||
Fabian Bergman | 1994 | 57.71 | 2:00.69 | 4:08.33 | ||||||
William Lulek | 1998 | 57.08 | 1:58.90 | 6:07.23 | ||||||
Simon Frank | 1990 | 57.64 | 2:01.31 | 8:08.54 | ||||||
4 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1990 | Väsby Simsällskap | 8:22.09 | ||||||
Max Sundberg | 1999 | 58.84 | 2:01.60 | 2:01.60 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 1:00.69 | 2:07.23 | 4:08.83 | ||||||
Oscar Zedendahl | 1995 | 59.96 | 2:06.45 | 6:15.28 | ||||||
Robert Palosaari | 1992 | 1:01.38 | 2:06.81 | 8:22.09 | ||||||
5 | Spif SF Herrar Lag 1 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 8:27.04 | ||||||
Emil Östrand | 1998 | 59.24 | 2:07.39 | 2:07.39 | ||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 58.33 | 2:02.94 | 4:10.33 | ||||||
Carlandrea Puoti | 1999 | 59.43 | 2:07.17 | 6:17.50 | ||||||
Martin Falk | 1999 | 1:00.19 | 2:09.54 | 8:27.04 | ||||||
6 | Spif SF Herrar Lag 2 | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 8:35.67 | ||||||
Alfred Åström | 1997 | 59.58 | 2:05.72 | 2:05.72 | ||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 59.67 | 2:07.25 | 4:12.97 | ||||||
Elias Hysing | 2000 | 1:01.07 | 2:06.19 | 6:19.16 | ||||||
David Stålmarck | 2001 | 1:05.08 | 2:16.51 | 8:35.67 | ||||||
7 | Södertörn Herrar | 0 | Södertörns Simsällskap | 8:36.00 | ||||||
Joel Huth | 1996 | 57.54 | 1:58.85 | 1:58.85 | ||||||
Pontus Jonsson | 2000 | 1:02.08 | 2:09.05 | 4:07.90 | ||||||
Markus Kron | 1994 | 59.54 | 2:07.36 | 6:15.26 | ||||||
Max Lundberg | 2001 | 1:07.31 | 2:20.74 | 8:36.00 | ||||||
8 | SK Neptun Herrar Junior | 0 | Simklubben Neptun | 8:36.69 | ||||||
Karl Gustav Gérnyi | 1999 | 57.67 | 2:01.88 | 2:01.88 | ||||||
Simon Blom | 1999 | 1:03.08 | 2:12.20 | 4:14.08 | ||||||
Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | 1:03.35 | 2:13.74 | 6:27.82 | ||||||
Carl Käll Jönsson | 1999 | 1:01.35 | 2:08.87 | 8:36.69 | ||||||
9 | Väsby SS Herrar Lag 2 | 1990 | Väsby Simsällskap | 8:42.27 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 1:00.45 | 2:07.87 | 2:07.87 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 1:01.56 | 2:09.23 | 4:17.10 | ||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 1:04.25 | 2:13.63 | 6:30.73 | ||||||
Martin Melinder | 2001 | 1:02.70 | 2:11.54 | 8:42.27 | ||||||
10 | Spårvägen Herrar [1995] | 1995 | Spårvägen Simförening | 8:50.48 | ||||||
Erik Ottosson | 1999 | 1:00.90 | 2:07.07 | 2:07.07 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 1:03.23 | 2:15.37 | 4:22.44 | ||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 1:03.69 | 2:13.27 | 6:35.71 | ||||||
Andreas Wallén | 2002 | 1:03.11 | 2:14.77 | 8:50.48 | ||||||
11 | Skk Herrar Lag 1 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 9:02.72 | ||||||
Emil Gunneriusson | 2000 | 1:03.08 | 2:13.05 | 2:13.05 | ||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 1:05.04 | 2:16.41 | 4:29.46 | ||||||
Carl Wennerholm | 2002 | 1:05.50 | 2:15.31 | 6:44.77 | ||||||
Linus Thörn | 2002 | 1:05.24 | 2:17.95 | 9:02.72 | ||||||
Gren 31, 400m Medley Herrar, Finaler, Senior |
SR: Simon Sjödin (1986) 4:19.68 2014-07-03 |
SR Juniorer: Erik Persson (1994) 4:19.82 2014-04-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | William Lulek | 1998 | Simklubben Neptun | 1:05.26 | 2:15.27 | 3:32.72 | 4:35.79 | |||
2 | Robin Hanson | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:03.45 | 2:15.44 | 3:40.29 | 4:44.10 | |||
3 | Karl Gustav Gérnyi | 1999 | Simklubben Neptun | 1:05.56 | 2:19.28 | 3:43.66 | 4:49.05 | |||
4 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 1:07.35 | 2:23.97 | 3:45.93 | 4:52.44 | |||
5 | Hugo Eriksson | 1999 | Turebergs Simklubb | 1:07.28 | 2:24.19 | 3:47.06 | 4:53.54 | |||
6 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 1:08.16 | 2:23.41 | 3:48.64 | 4:57.13 | |||
7 | Martin Falk | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 1:09.02 | 2:24.67 | 3:51.77 | 5:02.01 | |||
8 | Samuel Talback | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:07.56 | 2:26.87 | 3:52.69 | 5:02.97 | |||
9 | Carlandrea Puoti | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 1:09.44 | 2:28.20 | 3:52.69 | 5:03.07 | |||
10 | Linus Kahl | 2001 | Wisby Simsällskap | 1:08.32 | 2:31.69 | 3:57.82 | 5:04.46 | |||
11 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:10.02 | 2:31.40 | 3:54.50 | 5:04.61 | |||
12 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 1:11.43 | 2:34.13 | 3:55.39 | 5:04.99 | |||
13 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 1:07.97 | 2:30.32 | 3:57.85 | 5:08.94 | |||
14 | Andreas Wallén | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:11.40 | 2:35.55 | 4:04.39 | 5:13.66 | |||
15 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 1:10.57 | 2:29.04 | 4:03.22 | 5:13.68 | |||
16 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 1:10.05 | 2:33.86 | 4:02.07 | 5:16.30 | |||
17 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 1:09.53 | 2:30.88 | 4:01.97 | 5:16.63 | |||
18 | Pontus Westberg | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:11.55 | 2:36.40 | 4:07.47 | 5:18.25 | |||
19 | Theodor Sköld | 2001 | Väsby Simsällskap | 1:13.33 | 2:39.84 | 4:12.14 | 5:29.64 | |||
- | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
- | Theodor Hansson | 1994 | Södertälje Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler, Senior |
SR: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 |
SR Juniorer: Rebecca Ejdervik (1987) 31.54 2007-03-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Jessica Eriksson | 1993 | Södertörns Simsällskap | 32.00 | ||||||
2 | Sophia Norén | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.20 | ||||||
3 | Milana Salih | 1997 | Simklubben Neptun | 33.59 | ||||||
4 | Vendela Norrman | 1995 | Tyresö Simsällskap | 34.02 | ||||||
5 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 34.11 | ||||||
6 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 34.58 | ||||||
7 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 34.71 | ||||||
8 | Alexandra Nilsson | 1998 | Simklubben Neptun | 34.75 | ||||||
9 | Emelie Fast | 2004 | Södertörns Simsällskap | 34.84 | ||||||
10 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 34.87 | ||||||
11 | Fanny Strömstedt | 1996 | Spårvägen Simförening | 34.88 | ||||||
12 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 35.47 | ||||||
13 | Emma Rotstam | 1998 | Järfälla Simsällskap | 35.52 | ||||||
14 | Erica Christensen Weistrand | 1997 | Södertälje Simsällskap | 35.66 | ||||||
15 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 35.74 | ||||||
16 | Julia Björkén | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.84 | ||||||
17 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.90 | ||||||
18 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 36.09 | ||||||
19 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.12 | ||||||
20 | Astrid Albertsson | 2000 | Väsby Simsällskap | 36.64 | ||||||
21 | Solène Arnou | 2000 | Södertälje Simsällskap | 37.19 | ||||||
22 | Rebecca Höglind | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.39 | ||||||
23 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 37.60 | ||||||
24 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 37.76 | ||||||
25 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 37.90 | ||||||
26 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.91 | ||||||
27 | Smilla Malm | 2003 | Täby Sim | 37.94 | ||||||
28 | Tuva Björkén | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.00 | ||||||
29 | Andrea Belin | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.05 | ||||||
30 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 38.06 | ||||||
31 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 38.18 | ||||||
32 | Sofia Karls | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.27 | ||||||
33 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.47 | ||||||
34 | Isabell Barrios | 2002 | Södertörns Simsällskap | 38.69 | ||||||
35 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 38.86 | ||||||
36 | Olivia Barrios | 2004 | Södertörns Simsällskap | 39.03 | ||||||
37 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.92 | ||||||
Gren 33, 50m Bröstsim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 |
SR Juniorer: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Morgan | 1996 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.63 | ||||||
2 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 29.98 | ||||||
3 | Christoffer Andersson | 1994 | Tyresö Simsällskap | 29.99 | ||||||
4 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 30.58 | ||||||
5 | Ludvig Strand | 1994 | Simklubben Neptun | 30.62 | ||||||
6 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 30.75 | ||||||
7 | Ludwig Hareskog | 1998 | Södertälje Simsällskap | 30.90 | ||||||
8 | Victor Wågström | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 30.94 | ||||||
9 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 31.00 | ||||||
10 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 31.10 | ||||||
11 | Johan Dahlgren | 1986 | Simklubben Neptun | 31.19 | ||||||
12 | Henrik Bolle | 1996 | Turebergs Simklubb | 31.49 | ||||||
13 | Hugo Swanepoel | 1998 | Järfälla Simsällskap | 31.64 | ||||||
14 | Edward Eliasson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.72 | ||||||
15 | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | 32.19 | ||||||
16 | Pontus Jonsson | 2000 | Södertörns Simsällskap | 32.24 | ||||||
17 | Klaudius Schreck | 2001 | Södertörns Simsällskap | 32.35 | ||||||
18 | Martin Magnusson | 1995 | Norrtälje Simklubb | 32.50 | ||||||
19 | Marcus Stridfäldt | 1995 | Södertörns Simsällskap | 32.79 | ||||||
20 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 33.39 | ||||||
21 | Algot Lindwall | 2002 | Tyresö Simsällskap | 33.48 | ||||||
22 | Morgan Martinsson | 2001 | Simklubben Neptun | 34.16 | ||||||
23 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.30 | ||||||
24 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.63 | ||||||
25 | Robin Cederqvist | 1989 | Wisby Simsällskap | 35.02 | ||||||
26 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 35.12 | ||||||
27 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 35.46 | ||||||
Gren 34, 200m Fjärilsim Damer, Finaler, Senior |
SR: Martina Granström (1991) 2:07.83 2012-07-31 |
SR Juniorer: Martina Granström (1991) 2:08.01 2011-07-27 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 31.30 | 1:06.27 | 1:42.60 | 2:20.63 | |||
2 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 32.49 | 1:09.47 | 1:47.39 | 2:24.68 | |||
3 | Isabelle Hanson | 1998 | Järfälla Simsällskap | 33.03 | 1:10.34 | 1:47.62 | 2:26.91 | |||
4 | Ebba Rosenquist | 1989 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.90 | 1:10.14 | 1:50.30 | 2:27.54 | |||
5 | Isabelle Wrejde | 1999 | Simklubben Neptun | 33.08 | 1:10.84 | 1:49.84 | 2:28.17 | |||
6 | Josefin Lindkvist | 1993 | Väsby Simsällskap | 29.72 | 1:05.39 | 1:45.23 | 2:28.55 | |||
7 | Hanna Jörlund | 1991 | Södertörns Simsällskap | 33.56 | 1:10.93 | 1:49.33 | 2:28.89 | |||
8 | Filippa Malmström | 2003 | Södertälje Simsällskap | 31.51 | 1:09.47 | 1:49.59 | 2:31.24 | |||
9 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 32.47 | 1:10.61 | 1:50.59 | 2:31.58 | |||
10 | Charlotte Myers | 1997 | Simklubben Neptun | 32.11 | 1:09.14 | 1:49.82 | 2:32.94 | |||
11 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.83 | 1:13.36 | 1:53.79 | 2:33.61 | |||
12 | Hanne Melin Romstad | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.40 | 1:14.58 | 1:55.52 | 2:35.55 | |||
13 | Astrid Onno | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.13 | 1:15.18 | 1:55.59 | 2:36.22 | |||
14 | Dimitra Tsirona | 2002 | Järfälla Simsällskap | 34.11 | 1:14.81 | 1:56.86 | 2:36.94 | |||
15 | Jessica Berg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 32.48 | 1:11.86 | 1:54.92 | 2:37.23 | |||
16 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.80 | 1:13.71 | 1:55.43 | 2:38.20 | |||
17 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 34.07 | 1:14.63 | 1:56.79 | 2:38.77 | |||
18 | Cornelia Eklund | 2000 | Väsby Simsällskap | 33.79 | 1:13.77 | 1:56.68 | 2:40.98 | |||
19 | Nadia Welin-Berger | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.55 | 1:15.12 | 2:00.02 | 2:44.18 | |||
20 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 35.57 | 1:17.10 | 2:00.84 | 2:45.70 | |||
21 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.37 | 1:14.81 | 2:00.27 | 2:45.81 | |||
22 | Hannah Zaalouk | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.70 | 1:17.47 | 2:02.21 | 2:46.71 | |||
23 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.17 | 1:17.96 | 2:03.70 | 2:48.74 | |||
24 | Johanna Persson | 2001 | Täby Sim | 37.12 | 1:20.39 | 2:04.93 | 2:51.06 | |||
25 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.17 | 1:19.03 | 2:05.49 | 2:52.99 | |||
26 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 35.41 | 1:18.51 | 2:05.04 | 2:54.02 | |||
27 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 36.15 | 1:20.04 | 2:08.63 | 2:56.50 | |||
Gren 35, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 |
SR Juniorer: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Samuel Törnqvist | 1997 | Täby Sim | 28.67 | 1:01.87 | 1:34.98 | 2:07.19 | |||
2 | Daniel Räisänen | 1999 | Täby Sim | 28.55 | 1:01.58 | 1:36.00 | 2:12.07 | |||
3 | Oskar Iwarsson | 2000 | Turebergs Simklubb | 31.31 | 1:06.14 | 1:41.62 | 2:15.93 | |||
4 | Simon Blom | 1999 | Simklubben Neptun | 30.08 | 1:04.80 | 1:40.38 | 2:16.48 | |||
5 | Jacob Danielsson | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 28.40 | 1:01.87 | 1:38.04 | 2:18.48 | |||
6 | Alfred Åström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 30.25 | 1:05.65 | 1:42.10 | 2:19.76 | |||
7 | Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | Simklubben Neptun | 29.94 | 1:06.00 | 1:43.83 | 2:20.33 | |||
8 | Zack Abelsson | 1998 | Södertörns Simsällskap | 30.79 | 1:07.08 | 1:44.94 | 2:22.36 | |||
9 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 31.10 | 1:07.07 | 1:46.53 | 2:25.36 | |||
10 | Daniel Redelius | 2000 | Tyresö Simsällskap | 29.71 | 1:06.03 | 1:45.30 | 2:26.17 | |||
11 | Christian Norberg | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 31.57 | 1:08.98 | 1:48.05 | 2:26.52 | |||
12 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 30.92 | 1:06.92 | 1:46.31 | 2:27.64 | |||
13 | Joel Hambraeus | 1998 | Danderyds Sim | 32.12 | 1:09.85 | 1:49.35 | 2:28.25 | |||
14 | Gustav Frödeberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.79 | 1:09.47 | 1:49.20 | 2:29.83 | |||
15 | Christopher Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 31.28 | 1:08.82 | 1:49.23 | 2:31.44 | |||
16 | William Yttergren | 2000 | Wisby Simsällskap | 32.00 | 1:10.54 | 1:50.99 | 2:33.59 | |||
17 | David Stålmarck | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.00 | 1:13.57 | 1:54.28 | 2:35.00 | |||
18 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 30.99 | 1:08.81 | 1:50.52 | 2:35.26 | |||
19 | Walter Forsberg Meinhart | 1999 | Simklubben Neptun | 35.10 | 1:15.96 | 1:56.82 | 2:35.93 | |||
20 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 34.17 | 1:14.32 | 1:55.86 | 2:38.46 | |||
21 | Theo Oerther | 2003 | Södertälje Simsällskap | 34.60 | 1:15.00 | 1:57.35 | 2:39.67 | |||
22 | Max Lundberg | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.42 | 1:16.87 | 2:00.44 | 2:45.54 | |||
- | Filip Antlöv | 1998 | Södertörns Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 36, 100m Ryggsim Damer, Finaler, Senior |
SR: Sarah Sjöström (1993) 59.98 2015-04-04 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marlene Pavlu Lewin | 1997 | Simklubben Neptun | 32.40 | 1:06.93 | |||||
2 | Jaqueline Hippi | 1996 | Simklubben Neptun | 33.33 | 1:07.65 | |||||
3 | Anna Miram | 1999 | Väsby Simsällskap | 33.39 | 1:07.68 | |||||
4 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.45 | 1:08.56 | |||||
5 | Veronica Stureborg | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.21 | 1:09.38 | |||||
6 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 33.78 | 1:09.49 | |||||
7 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.32 | 1:10.16 | |||||
8 | Greta Nykvist | 1996 | Södertörns Simsällskap | 34.37 | 1:10.21 | |||||
9 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 34.13 | 1:10.75 | |||||
10 | Astrid Hammar | 2000 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.40 | 1:11.57 | |||||
11 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.29 | 1:11.67 | |||||
12 | Carolina Jonsson | 2002 | Södertälje Simsällskap | 34.58 | 1:11.77 | |||||
13 | Thea Boij Du Rietz | 2002 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 34.82 | 1:11.83 | |||||
14 | Hanna Sangfelt | 1997 | Täby Sim | 34.54 | 1:11.95 | |||||
15 | Linda Baron | 1995 | Järfälla Simsällskap | 34.73 | 1:12.07 | |||||
16 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.69 | 1:12.08 | |||||
17 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.50 | 1:12.10 | |||||
18 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 34.63 | 1:12.14 | |||||
19 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 34.13 | 1:12.20 | |||||
19 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 34.11 | 1:12.20 | |||||
21 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 35.15 | 1:12.60 | |||||
22 | Tova Andersson | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.69 | 1:12.71 | |||||
23 | Linnea Gipperth | 2003 | Saltsjöbadens Idrottsförening | 35.98 | 1:12.77 | |||||
24 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 35.59 | 1:12.86 | |||||
25 | Frida Björkman | 1999 | Tyresö Simsällskap | 36.09 | 1:13.66 | |||||
26 | Linn Herlin | 2002 | Spårvägen Simförening | 35.88 | 1:13.73 | |||||
27 | Linda Lidström | 1997 | Järfälla Simsällskap | 35.88 | 1:13.89 | |||||
28 | Tiffani Segerbrand | 1999 | Solna Sundbyberg SS 04 | 35.65 | 1:14.11 | |||||
29 | Filippa Berndtson | 1997 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.75 | 1:14.70 | |||||
30 | Louise Peacock | 2001 | Väsby Simsällskap | 35.86 | 1:14.82 | |||||
31 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.89 | 1:15.16 | |||||
32 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 37.06 | 1:16.36 | |||||
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar, Finaler, Senior |
SR: Mattias Carlsson (1990) 54.85 2014-08-18 |
SR Juniorer: Axel Pettersson (1995) 56.17 2014-04-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 28.10 | 57.89 | |||||
2 | Fabian Bergman | 1994 | Simklubben Neptun | 28.16 | 58.07 | |||||
3 | Björn Seeliger | 2000 | Södertälje Simsällskap | 27.85 | 58.31 | |||||
4 | Olle Sköld | 1999 | Tyresö Simsällskap | 28.79 | 59.59 | |||||
5 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 30.98 | 1:02.57 | |||||
6 | Stefan Varga | 2000 | Danderyds Sim | 30.65 | 1:02.70 | |||||
7 | Carlandrea Puoti | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 30.25 | 1:02.79 | |||||
8 | Axel Ydenius | 1997 | Södertälje Simsällskap | 30.87 | 1:04.35 | |||||
9 | Philip Parsons | 1999 | Tyresö Simsällskap | 31.38 | 1:04.41 | |||||
10 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 31.13 | 1:04.50 | |||||
11 | Emil Östrand | 1998 | Stockholmspolisens IF SF | 31.36 | 1:04.96 | |||||
12 | Erik Ottosson | 1999 | Spårvägen Simförening | 31.66 | 1:05.52 | |||||
13 | Guillermo Illanes | 2000 | Södertälje Simsällskap | 32.30 | 1:06.28 | |||||
13 | Simon Brandt | 2000 | Väsby Simsällskap | 32.23 | 1:06.28 | |||||
15 | Anton Sandberg | 1999 | Täby Sim | 32.46 | 1:06.59 | |||||
16 | Christoffer Vang-Jensen | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 32.52 | 1:06.61 | |||||
17 | Gustav Henriksen | 2002 | Spårvägen Simförening | 32.56 | 1:06.71 | |||||
18 | Max Sundberg | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.69 | 1:06.90 | |||||
19 | Jonas Malmring | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.19 | 1:07.43 | |||||
20 | Rasmus Rantanen | 1997 | Södertälje Simsällskap | 32.33 | 1:07.49 | |||||
21 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 32.91 | 1:07.75 | |||||
22 | Isak Gustafsson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.73 | 1:08.06 | |||||
23 | Fredric Wernqvist | 1998 | Södertälje Simsällskap | 32.51 | 1:08.27 | |||||
24 | Linus Nykvist | 2001 | Järfälla Simsällskap | 33.79 | 1:08.75 | |||||
25 | Elias Folkesson | 1999 | Norrtälje Simklubb | 34.53 | 1:10.83 | |||||
26 | William Lernå | 2002 | Väsby Simsällskap | 34.09 | 1:10.84 | |||||
27 | Alex Kaufmann | 1999 | Spårvägen Simförening | 34.77 | 1:11.73 | |||||
28 | Niklas Nyblom | 1999 | Väsby Simsällskap | 34.77 | 1:12.75 | |||||
- | Carl-Åke Willberg | 1998 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
Gren 38, 1500m Frisim Damer, Finaler, Senior |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 16:39.98 2007-07-26 |
SR Juniorer: Martina Granström (1991) 16:56.43 2009-07-05 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Christine Ekman | 1994 | Simklubben Neptun | 1:05.40 | 2:15.24 | 3:24.80 | 4:34.08 | 17:15.76 | ||
5:43.20 | 6:52.50 | 8:01.79 | 9:11.17 | |||||||
10:20.71 | 11:29.98 | 12:39.26 | 13:48.92 | |||||||
14:58.55 | 16:08.51 | |||||||||
2 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 1:09.96 | 2:24.69 | 3:39.49 | 4:53.88 | 18:30.94 | ||
6:08.41 | 7:23.19 | 8:38.45 | 9:52.87 | |||||||
11:07.29 | 12:22.00 | 13:36.75 | 14:51.02 | |||||||
16:05.68 | 17:19.97 | |||||||||
3 | Linnéa Sandh | 2000 | Järfälla Simsällskap | 1:09.08 | 2:23.90 | 3:38.14 | 4:51.38 | 18:49.36 | ||
6:05.08 | 7:19.74 | 8:35.57 | 9:51.41 | |||||||
11:07.03 | 12:23.41 | 13:40.70 | 14:56.92 | |||||||
16:14.66 | 17:32.69 | |||||||||
4 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 1:12.76 | 2:29.97 | 3:47.94 | 5:05.54 | 19:10.11 | ||
6:22.37 | 7:39.26 | 8:56.78 | 10:13.98 | |||||||
11:31.68 | 12:48.84 | 14:06.25 | 15:23.26 | |||||||
16:39.69 | 17:56.58 | |||||||||
5 | Sandra Bergerstam | 2001 | Järfälla Simsällskap | 1:11.73 | 2:28.55 | 3:46.85 | 5:05.25 | 19:11.52 | ||
6:23.63 | 7:39.91 | 8:56.27 | 10:13.69 | |||||||
11:31.15 | 12:48.77 | 14:05.82 | 15:23.19 | |||||||
16:40.72 | 17:58.56 | |||||||||
6 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:11.72 | 2:27.85 | 3:44.98 | 5:02.51 | 19:25.56 | ||
6:20.27 | 7:38.45 | 8:57.06 | 10:16.46 | |||||||
11:35.21 | 12:53.79 | 14:12.45 | 15:31.37 | |||||||
16:49.96 | 18:08.55 | |||||||||
7 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 1:11.46 | 2:26.76 | 3:42.40 | 4:57.11 | 19:29.01 | ||
6:15.34 | 7:33.56 | 8:51.94 | 10:10.07 | |||||||
11:28.34 | 12:48.99 | 14:09.04 | 15:30.00 | |||||||
16:50.51 | 18:10.85 | |||||||||
8 | Nora Jomaa | 1999 | Simklubben Neptun | 1:12.48 | 2:28.59 | 3:45.15 | 5:02.89 | 19:37.49 | ||
6:21.41 | 7:38.83 | 8:57.27 | 10:16.17 | |||||||
11:36.88 | 12:57.22 | 14:18.40 | 15:38.09 | |||||||
16:58.32 | 18:18.74 | |||||||||
9 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 1:14.48 | 2:33.95 | 3:54.15 | 5:14.01 | 19:48.17 | ||
6:34.59 | 7:53.77 | 9:13.63 | 10:34.17 | |||||||
11:54.04 | 13:14.84 | 14:35.30 | 15:55.06 | |||||||
17:14.66 | 18:33.63 | |||||||||
10 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 1:14.92 | 2:35.14 | 3:55.29 | 5:14.74 | 19:48.70 | ||
6:33.43 | 7:53.48 | 9:12.21 | 10:32.31 | |||||||
11:52.27 | 13:12.41 | 14:33.35 | 15:53.60 | |||||||
17:14.08 | 18:33.35 | |||||||||
11 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 1:12.31 | 2:31.79 | 3:52.81 | 5:13.75 | 20:24.75 | ||
6:35.66 | 7:58.06 | 9:21.13 | 10:43.76 | |||||||
12:06.76 | 13:30.06 | 14:53.50 | 16:17.07 | |||||||
17:40.81 | 19:03.80 | |||||||||
12 | Linda Brännlund | 1998 | Täby Sim | 1:15.17 | 2:35.62 | 3:57.01 | 5:18.93 | 20:35.97 | ||
6:40.67 | 8:02.50 | 9:25.21 | 10:47.89 | |||||||
12:12.53 | 13:38.72 | 15:04.27 | 16:28.28 | |||||||
17:50.78 | 19:13.27 | |||||||||
Gren 39, 4X100m Frisim Herrar, Finaler, Senior |
SR: LASS (1900) 3:19.93 2009-07-05 |
SR Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:27.04 2009-07-04 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 3:33.24 | ||||||
Pontus Flodqvist | 1988 | 25.50 | 53.53 | 53.53 | ||||||
Linus Magnusson | 1990 | 24.55 | 52.59 | 1:46.12 | ||||||
William Lulek | 1998 | 25.62 | 53.77 | 2:39.89 | ||||||
Fabian Bergman | 1994 | 25.62 | 53.35 | 3:33.24 | ||||||
2 | SK Neptun Herrar Lag 2 | 0 | Simklubben Neptun | 3:33.91 | ||||||
Gustav Hökfelt | 1994 | 25.74 | 54.48 | 54.48 | ||||||
Alexander Nyström | 1990 | 24.58 | 51.22 | 1:45.70 | ||||||
Simon Frank | 1990 | 25.26 | 53.28 | 2:38.98 | ||||||
Patric Ridell | 1993 | 26.13 | 54.93 | 3:33.91 | ||||||
3 | Södertälje Junior | 1997 | Södertälje Simsällskap | 3:37.89 | ||||||
Björn Seeliger | 2000 | 25.33 | 54.22 | 54.22 | ||||||
Ludwig Hareskog | 1998 | 26.21 | 55.50 | 1:49.72 | ||||||
Theodor Hansson | 1994 | 26.88 | 55.74 | 2:45.46 | ||||||
Erik Brandt | 1999 | 24.83 | 52.43 | 3:37.89 | ||||||
4 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 97 | Täby Sim | 3:40.83 | ||||||
Filip Hedman | 1998 | 26.16 | 54.87 | 54.87 | ||||||
Samuel Törnqvist | 1997 | 26.27 | 55.07 | 1:49.94 | ||||||
Daniel Räisänen | 1999 | 25.87 | 54.70 | 2:44.64 | ||||||
Anton Sandberg | 1999 | 26.78 | 56.19 | 3:40.83 | ||||||
5 | Södertörn Herrar | 0 | Södertörns Simsällskap | 3:41.25 | ||||||
Zack Abelsson | 1998 | 26.88 | 56.78 | 56.78 | ||||||
Marcus Stridfäldt | 1995 | 26.39 | 56.05 | 1:52.83 | ||||||
Joel Huth | 1996 | 25.49 | 52.79 | 2:45.62 | ||||||
Markus Kron | 1994 | 26.90 | 55.63 | 3:41.25 | ||||||
6 | Skk Herrar Lag 1 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 3:41.42 | ||||||
Lukas Peterson | 1998 | 26.25 | 54.67 | 54.67 | ||||||
Alexander Morgan | 1996 | 25.70 | 55.64 | 1:50.31 | ||||||
Lucas Thomée | 1993 | 25.90 | 55.30 | 2:45.61 | ||||||
Philip Björklund | 1992 | 26.21 | 55.81 | 3:41.42 | ||||||
7 | Spif SF Herrar Lag 1 | 0 | Stockholmspolisens IF SF | 3:43.94 | ||||||
Jacob Danielsson | 1998 | 26.58 | 55.43 | 55.43 | ||||||
Niclas Eriksson | 1998 | 26.67 | 55.56 | 1:50.99 | ||||||
Emil Östrand | 1998 | 26.97 | 56.72 | 2:47.71 | ||||||
Carlandrea Puoti | 1999 | 26.58 | 56.23 | 3:43.94 | ||||||
8 | Tyresö SS | 0 | Tyresö Simsällskap | 3:44.64 | ||||||
Philip Parsons | 1999 | 27.77 | 57.42 | 57.42 | ||||||
Olle Sköld | 1999 | 25.07 | 52.73 | 1:50.15 | ||||||
Christoffer Andersson | 1994 | 26.17 | 54.50 | 2:44.65 | ||||||
Daniel Redelius | 2000 | 27.82 | 59.99 | 3:44.64 | ||||||
9 | Väsby SS Herrar Lag 1 | 1990 | Väsby Simsällskap | 3:46.11 | ||||||
Gustav Frödeberg | 1997 | 27.36 | 58.06 | 58.06 | ||||||
Robert Palosaari | 1992 | 26.88 | 56.12 | 1:54.18 | ||||||
Max Sundberg | 1999 | 27.01 | 55.92 | 2:50.10 | ||||||
Oscar Zedendahl | 1995 | 26.50 | 56.01 | 3:46.11 | ||||||
10 | Danderyd Herrar | 0 | Danderyds Sim | 3:48.79 | ||||||
Andreas Welander | 1985 | 26.79 | 57.52 | 57.52 | ||||||
Carl-Åke Willberg | 1998 | 26.51 | 56.81 | 1:54.33 | ||||||
Joel Hambraeus | 1998 | 27.22 | 57.17 | 2:51.50 | ||||||
Stefan Varga | 2000 | 27.46 | 57.29 | 3:48.79 | ||||||
11 | Järfälla S Herrar | 1998 | Järfälla Simsällskap | 3:49.25 | ||||||
Robin Hanson | 2001 | 26.53 | 55.11 | 55.11 | ||||||
Samuel Talback | 2000 | 27.64 | 57.87 | 1:52.98 | ||||||
Hugo Swanepoel | 1998 | 26.67 | 57.48 | 2:50.46 | ||||||
Elias Fröde | 2001 | 27.61 | 58.79 | 3:49.25 | ||||||
12 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 1997 | Täby Sim | 3:50.73 | ||||||
Victor Halldén | 2000 | 27.64 | 58.67 | 58.67 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 27.31 | 57.08 | 1:55.75 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 26.61 | 55.27 | 2:51.02 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 28.09 | 59.71 | 3:50.73 | ||||||
13 | SK Neptun Herrar Junior | 0 | Simklubben Neptun | 3:52.64 | ||||||
Karl Gustav Gérnyi | 1999 | 26.64 | 55.02 | 55.02 | ||||||
Simon Blom | 1999 | 28.99 | 1:01.65 | 1:56.67 | ||||||
Victor Klingeryd Jalamo | 2000 | 28.91 | 1:01.04 | 2:57.71 | ||||||
Carl Käll Jönsson | 1999 | 25.93 | 54.93 | 3:52.64 | ||||||
14 | Spårvägen Herrar [1995] | 1995 | Spårvägen Simförening | 3:58.16 | ||||||
Alex Kaufmann | 1999 | 28.21 | 1:00.25 | 1:00.25 | ||||||
Jonas Malmring | 2001 | 27.83 | 58.83 | 1:59.08 | ||||||
Erik Ottosson | 1999 | 27.31 | 58.05 | 2:57.13 | ||||||
Andreas Wallén | 2002 | 29.14 | 1:01.03 | 3:58.16 | ||||||
15 | Väsby SS Herrar Lag 2 | 1990 | Väsby Simsällskap | 3:59.30 | ||||||
Simon Brandt | 2000 | 28.08 | 57.56 | 57.56 | ||||||
Anton Widholm | 1999 | 27.71 | 58.84 | 1:56.40 | ||||||
Niklas Nyblom | 1999 | 28.46 | 59.65 | 2:56.05 | ||||||
Christopher Lindholm | 2002 | 29.63 | 1:03.25 | 3:59.30 | ||||||
16 | Spif SF Herrar Lag 2 | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 4:01.42 | ||||||
Alfred Åström | 1997 | 28.05 | 58.51 | 58.51 | ||||||
Christoffer Vang-Jensen | 2001 | 28.65 | 1:01.61 | 2:00.12 | ||||||
Alexander Dimitriou | 2000 | 27.15 | 59.24 | 2:59.36 | ||||||
David Stålmarck | 2001 | 29.54 | 1:02.06 | 4:01.42 | ||||||
17 | Skk Herrar Lag 2 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:01.89 | ||||||
Fredrik Jacobsson | 2001 | 28.56 | 1:00.29 | 1:00.29 | ||||||
Emil Gunneriusson | 2000 | 28.17 | 59.09 | 1:59.38 | ||||||
Isak Gustafsson | 2001 | 28.99 | 1:01.71 | 3:01.09 | ||||||
Tor Selander | 2002 | 28.81 | 1:00.80 | 4:01.89 | ||||||
18 | Väsby SS Pojkar Lag 1 | 2001 | Väsby Simsällskap | 4:07.76 | ||||||
Theodor Sköld | 2001 | 29.09 | 1:02.71 | 1:02.71 | ||||||
William Lernå | 2002 | 28.89 | 1:02.09 | 2:04.80 | ||||||
Eric Hansson | 2002 | 29.71 | 1:01.81 | 3:06.61 | ||||||
Martin Melinder | 2001 | 29.28 | 1:01.15 | 4:07.76 | ||||||
Gren 40, 4X100m Frisim Damer, Finaler, Senior |
SR: Väsby SS (1900) 3:44.34 2008-07-18 |
SR Juniorer: Södertörns SS (1900) 3:50.92 2009-07-01 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Väsby SS Damer Lag 1 | 1989 | Väsby Simsällskap | 3:58.25 | ||||||
Josefin Lindkvist | 1993 | 27.79 | 57.84 | 57.84 | ||||||
Tove Sparrman | 1996 | 28.52 | 1:00.30 | 1:58.14 | ||||||
Louise Halldén | 1998 | 28.88 | 1:00.90 | 2:59.04 | ||||||
Emma Dimitriou Sagré | 1999 | 28.51 | 59.21 | 3:58.25 | ||||||
2 | Södertörn Damer | 0 | Södertörns Simsällskap | 3:58.78 | ||||||
Cassandra Engback | 1999 | 28.83 | 1:00.63 | 1:00.63 | ||||||
Jessica Eriksson | 1993 | 27.55 | 57.97 | 1:58.60 | ||||||
Carin Klasson | 1995 | 28.57 | 59.42 | 2:58.02 | ||||||
Hanna Jörlund | 1991 | 28.80 | 1:00.76 | 3:58.78 | ||||||
3 | SK Neptun Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 4:03.64 | ||||||
Charlotte Myers | 1997 | 30.15 | 1:01.98 | 1:01.98 | ||||||
Christine Ekman | 1994 | 29.67 | 1:01.73 | 2:03.71 | ||||||
Marlene Pavlu Lewin | 1997 | 28.22 | 59.64 | 3:03.35 | ||||||
Rebecca Mattsson | 1995 | 28.41 | 1:00.29 | 4:03.64 | ||||||
4 | Tyresö SS Damer [1995] | 1996 | Tyresö Simsällskap | 4:08.16 | ||||||
Sara Olsson | 1999 | 29.60 | 1:01.26 | 1:01.26 | ||||||
Linda Härmat | 1996 | 29.46 | 1:00.93 | 2:02.19 | ||||||
Josefin Alm | 2001 | 31.61 | 1:05.61 | 3:07.80 | ||||||
Josefin Ossmyr | 1999 | 28.87 | 1:00.36 | 4:08.16 | ||||||
5 | Väsby SS Damer Lag 2 | 1989 | Väsby Simsällskap | 4:09.65 | ||||||
Tova Andersson | 2001 | 29.60 | 1:02.49 | 1:02.49 | ||||||
Elin Peng | 2003 | 29.05 | 1:02.09 | 2:04.58 | ||||||
Anna Miram | 1999 | 28.93 | 1:02.29 | 3:06.87 | ||||||
Ebba Andersson | 2001 | 29.80 | 1:02.78 | 4:09.65 | ||||||
6 | Järfälla S Damer | 1997 | Järfälla Simsällskap | 4:11.25 | ||||||
Linnéa Sandh | 2000 | 30.60 | 1:04.71 | 1:04.71 | ||||||
Emma Rotstam | 1998 | 28.95 | 1:01.01 | 2:05.72 | ||||||
Linda Baron | 1995 | 30.03 | 1:01.95 | 3:07.67 | ||||||
Sandra Bergerstam | 2001 | 30.44 | 1:03.58 | 4:11.25 | ||||||
7 | Södertälje Damer Jun 1 | 1997 | Södertälje Simsällskap | 4:11.46 | ||||||
Tina Huslid | 2000 | 29.44 | 1:03.15 | 1:03.15 | ||||||
Emma Sundstrand | 2001 | 29.41 | 1:01.05 | 2:04.20 | ||||||
Filippa Malmström | 2003 | 30.78 | 1:04.78 | 3:08.98 | ||||||
Carolina Jonsson | 2002 | 29.96 | 1:02.48 | 4:11.46 | ||||||
8 | Spårvägen Damer 1 | 1995 | Spårvägen Simförening | 4:14.13 | ||||||
Emma Garmelius | 1999 | 29.67 | 1:02.23 | 1:02.23 | ||||||
Elin Grenholm | 1999 | 30.68 | 1:04.21 | 2:06.44 | ||||||
Nina Bring | 1999 | 30.30 | 1:03.48 | 3:09.92 | ||||||
Linn Herlin | 2002 | 30.38 | 1:04.21 | 4:14.13 | ||||||
9 | Skk Damer Lag 1 | 0 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:14.41 | ||||||
Ebba Rosenquist | 1989 | 28.90 | 59.94 | 59.94 | ||||||
Saga Skarin | 2000 | 30.68 | 1:04.06 | 2:04.00 | ||||||
Hanna Reithner | 2000 | 31.46 | 1:05.21 | 3:09.21 | ||||||
Siri Selander | 1999 | 31.13 | 1:05.20 | 4:14.41 | ||||||
10 | Täby Sim Damer Lag 1 | 1995 | Täby Sim | 4:14.82 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 30.76 | 1:05.25 | 1:05.25 | ||||||
Ellen Banestig | 2002 | 29.02 | 1:01.96 | 2:07.21 | ||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 30.15 | 1:03.69 | 3:10.90 | ||||||
Hanna Sangfelt | 1997 | 30.15 | 1:03.92 | 4:14.82 | ||||||
11 | SK Neptun Damer Junior | 1995 | Simklubben Neptun | 4:15.67 | ||||||
Alexandra Vartiainen | 2001 | 30.64 | 1:03.09 | 1:03.09 | ||||||
Isabelle Wrejde | 1999 | 30.67 | 1:03.24 | 2:06.33 | ||||||
Rebecka Ehn | 2000 | 30.57 | 1:03.13 | 3:09.46 | ||||||
Nora Jomaa | 1999 | 31.28 | 1:06.21 | 4:15.67 | ||||||
12 | Skk Damer [2001]lag 2 | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 4:16.81 | ||||||
Smilla Lönnberg | 2001 | 29.37 | 1:01.24 | 1:01.24 | ||||||
Elsa Nordström | 2001 | 30.95 | 1:03.97 | 2:05.21 | ||||||
Amanda Eriksson | 2001 | 30.42 | 1:04.84 | 3:10.05 | ||||||
Klara Eklöf | 2002 | 32.15 | 1:06.76 | 4:16.81 | ||||||
13 | SS04 Damer | 0 | Solna Sundbyberg SS 04 | 4:21.08 | ||||||
Tiffani Segerbrand | 1999 | 29.17 | 1:00.24 | 1:00.24 | ||||||
Sophia Norén | 1998 | 30.89 | 1:04.95 | 2:05.19 | ||||||
Hannah Zaalouk | 2001 | 32.54 | 1:10.85 | 3:16.04 | ||||||
Filippa Berndtson | 1997 | 30.84 | 1:05.04 | 4:21.08 | ||||||
14 | Spårvägen Damer 2 | 1995 | Spårvägen Simförening | 4:22.79 | ||||||
Fanny Odin | 2000 | 31.63 | 1:05.96 | 1:05.96 | ||||||
Zafira Vaamonde | 2001 | 31.74 | 1:06.86 | 2:12.82 | ||||||
Veronica Stureborg | 1999 | 30.88 | 1:06.33 | 3:19.15 | ||||||
Fanny Strömstedt | 1996 | 30.18 | 1:03.64 | 4:22.79 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.02 | Utskriftsdatum | 14 juni 2016 |
Licensierad till: Stockholms Simförbund | Utskriftstid | 20:09 |