Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | SumSim Region Skåne/Blekinge | Utskriftsdatum | 14 november 2010 | |||
Tävlingsort | Helsingborg | Utskriftstid | 19:52 | |||
Arrangör | Helsingborgs Simsällskap - Skåne Sim | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 13 november 2010 |
Gren 1, 200m Fjärilsim Fl 15-16, Finaler |
Sponsor: Mäklarf Olausson & Partn. |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexandra Berg | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 31.38 | 1:06.00 | 1:43.01 | 2:21.97 | |||
2 | Linnea Olausson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 34.50 | 1:12.28 | 1:50.90 | 2:28.60 | |||
3 | Erika Kaspersson | 1994 | Eslövs Simsällskap | 33.97 | 1:11.50 | 1:50.67 | 2:30.32 | |||
4 | Emma Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.51 | 1:11.94 | 1:51.95 | 2:34.64 | |||
5 | Sandra Engberg | 1995 | Simklubben Lödde | 34.39 | 1:15.38 | 1:54.84 | 2:35.02 | |||
6 | Josefine Bivesand | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.31 | 1:13.00 | 1:53.79 | 2:35.46 | |||
7 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 35.18 | 1:16.28 | 1:59.12 | 2:39.74 | |||
8 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 33.34 | 1:11.51 | 1:53.94 | 2:39.91 | |||
9 | Mette Karlsson | 1995 | Kristianstads SLS | 34.88 | 1:15.10 | 1:58.37 | 2:42.48 | |||
10 | Elin Hemby | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.74 | 1:16.04 | 1:58.26 | 2:43.39 | |||
11 | Rebecka Hjertstrand | 1994 | Kristianstads SLS | 35.08 | 1:15.61 | 1:59.52 | 2:45.85 | |||
12 | Emmy Lundh | 1995 | Trelleborgs Simsällskap | 35.80 | 1:18.80 | 2:02.77 | 2:47.95 | |||
13 | Josefine Åkesson | 1995 | Ystads Simsällskap | 37.30 | 1:20.10 | 2:06.05 | 2:54.35 | |||
14 | Julia Rosberg | 1995 | Simklubben Lödde | 35.99 | 1:19.92 | 2:07.71 | 2:56.30 | |||
15 | Cecilia Lundin | 1994 | Simklubben Poseidon | 36.89 | 1:21.16 | 2:08.42 | 2:57.49 | |||
16 | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.12 | 1:18.80 | 2:08.89 | 2:58.32 | |||
17 | Louise Albäck | 1995 | Simklubben Lödde | 41.11 | 1:30.04 | 2:23.24 | 3:13.31 | |||
Gren 2, 200m Medley Po 15-16, Finaler |
Sponsor: Freker Sport |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | 28.06 | 1:00.49 | 1:38.62 | 2:10.58 | |||
2 | Anton Lundin | 1994 | Simklubben Triton | 29.30 | 1:02.20 | 1:40.70 | 2:12.98 | |||
3 | Jacob Zeidler | 1994 | Simklubben Lödde | 28.73 | 1:04.46 | 1:43.41 | 2:15.84 | |||
4 | Julius Hjelm | 1994 | Simsällskapet Iden | 29.33 | 1:04.02 | 1:45.49 | 2:16.46 | |||
5 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 29.80 | 1:04.31 | 1:47.95 | 2:19.09 | |||
6 | Linus Wannebro | 1995 | Kristianstads SLS | 29.29 | 1:05.58 | 1:46.65 | 2:19.94 | |||
7 | Max Troell | 1995 | Föreningen Sim Team Engelholm | 29.52 | 1:04.79 | 1:46.99 | 2:21.19 | |||
8 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 30.04 | 1:05.66 | 1:48.02 | 2:21.60 | |||
9 | Simon Boman | 1994 | Simsällskapet Iden | 31.71 | 1:09.57 | 1:50.20 | 2:25.40 | |||
10 | Jonatan Andersson | 1995 | Simklubben Ran | 30.94 | 1:08.30 | 1:53.82 | 2:26.28 | |||
11 | Jim Ljungqvist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.14 | 1:09.68 | 1:52.54 | 2:26.32 | |||
12 | Victor Klügel | 1995 | S71 | 31.40 | 1:12.45 | 1:50.95 | 2:26.86 | |||
13 | Nicolas Nord | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.70 | 1:07.27 | 1:53.91 | 2:27.94 | |||
14 | Markus Svensson | 1995 | Simklubben Ran | 31.89 | 1:07.95 | 1:56.07 | 2:29.93 | |||
15 | Eddie Lu | 1994 | Kristianstads SLS | 31.67 | 1:12.31 | 1:55.35 | 2:32.54 | |||
16 | Denniz Sabo | 1995 | Karlshamns Simklubb | 31.02 | 1:11.00 | 1:58.20 | 2:33.09 | |||
17 | Ted Troell | 1994 | Föreningen Sim Team Engelholm | 34.50 | 1:15.33 | 2:00.38 | 2:34.90 | |||
18 | Hector Herlin | 1995 | Ystads Simsällskap | 32.95 | 1:12.24 | 1:58.50 | 2:36.30 | |||
19 | Joachim Dahlberg | 1995 | Kristianstads SLS | 34.62 | 1:16.53 | 2:00.66 | 2:37.53 | |||
20 | Tim Göransson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.79 | 1:11.40 | 1:58.52 | 2:37.75 | |||
Gren 3, 200m Frisim Fl 14, Finaler |
Sponsor: Adolfsbergs Café |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Hansson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 30.64 | 1:03.68 | 1:36.94 | 2:08.61 | |||
2 | Jeanette Reinert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 30.81 | 1:03.84 | 1:36.93 | 2:08.80 | |||
3 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 31.20 | 1:04.61 | 1:37.98 | 2:10.86 | |||
4 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 31.48 | 1:05.32 | 1:39.70 | 2:13.31 | |||
5 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 31.17 | 1:05.00 | 1:39.17 | 2:13.72 | |||
6 | Rebecca Nilsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 30.82 | 1:04.37 | 1:39.03 | 2:14.74 | |||
7 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.99 | 1:04.58 | 1:40.15 | 2:15.19 | |||
8 | Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | Simklubben Poseidon | 31.46 | 1:05.71 | 1:40.98 | 2:15.63 | |||
9 | Ida Gutlic | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.23 | 1:05.75 | 1:41.64 | 2:18.51 | |||
10 | Madelen Rydqvist | 1996 | Skåre Swim Club | 32.54 | 1:07.76 | 1:44.05 | 2:20.09 | |||
11 | Alma Dahlberg | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 31.92 | 1:07.65 | 1:44.28 | 2:20.57 | |||
12 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 31.23 | 1:06.58 | 1:43.60 | 2:20.66 | |||
13 | Rebecca Nordberg | 1996 | Eslövs Simsällskap | 32.49 | 1:08.71 | 1:45.52 | 2:22.30 | |||
14 | Cecilia Boman | 1996 | Simsällskapet Iden | 32.07 | 1:08.56 | 1:46.22 | 2:24.18 | |||
15 | Emilia Andreasson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 31.94 | 1:07.71 | 1:46.53 | 2:24.21 | |||
16 | Johanna Keifer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.50 | 1:09.53 | 1:48.08 | 2:26.22 | |||
17 | Amanda Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 33.15 | 1:10.38 | 1:49.48 | 2:27.14 | |||
18 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 33.60 | 1:11.30 | 1:50.14 | 2:27.79 | |||
19 | Elina Johnsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 33.39 | 1:11.07 | 1:50.57 | 2:28.36 | |||
20 | Hanna Nilsson | 1996 | Kristianstads SLS | 32.34 | 1:09.16 | 1:49.22 | 2:29.24 | |||
21 | Maria Mijatovic | 1996 | Simklubben Poseidon | 32.72 | 1:10.13 | 1:49.90 | 2:29.49 | |||
Gren 4, 1500m Frisim Po 15-16, Finaler |
Sponsor: Wallhoff Ek. Konsult |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Oscar Pihl | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:03.93 | 2:11.63 | 3:20.78 | 4:30.61 | 17:15.77 | ||
5:40.85 | 6:50.05 | 7:59.38 | 9:07.75 | |||||||
10:17.17 | 11:27.14 | 12:37.26 | 13:46.68 | |||||||
14:57.26 | 16:07.82 | |||||||||
2 | Martin Blivik | 1995 | Karlskrona Simsällskap | 1:04.71 | 2:14.24 | 3:23.91 | 4:34.64 | 17:25.27 | ||
5:44.40 | 6:54.71 | 8:05.77 | 9:16.75 | |||||||
10:27.91 | 11:38.49 | 12:47.66 | 13:57.32 | |||||||
15:07.20 | 16:17.09 | |||||||||
3 | Viktor Christiansson | 1995 | Tyringe Simsällskap | 1:01.66 | 2:10.65 | 3:20.94 | 4:30.84 | 17:36.79 | ||
5:41.58 | 6:51.78 | 8:02.48 | 9:13.18 | |||||||
10:25.35 | 11:36.90 | 12:48.72 | 14:01.45 | |||||||
15:13.92 | 16:26.38 | |||||||||
4 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.18 | 2:18.97 | 3:31.56 | 4:44.85 | 17:59.65 | ||
5:58.23 | 7:10.48 | 8:22.83 | 9:34.87 | |||||||
10:47.53 | 12:00.21 | 13:12.85 | 14:25.47 | |||||||
15:39.30 | 16:51.92 | |||||||||
5 | Alex Diep | 1995 | Kristianstads SLS | 1:04.68 | 2:15.88 | 3:28.22 | 4:39.64 | 18:03.11 | ||
5:51.62 | 7:04.19 | 8:16.73 | 9:29.81 | |||||||
10:41.67 | 11:54.02 | 13:07.81 | 14:21.56 | |||||||
15:35.40 | 16:50.48 | |||||||||
6 | Robin Jönsson | 1994 | Simsällskapet Iden | 1:07.90 | 2:19.99 | 3:32.22 | 4:45.83 | 18:04.08 | ||
5:58.01 | 7:10.73 | 8:23.93 | 9:37.24 | |||||||
10:50.14 | 12:03.95 | 13:17.40 | 14:29.51 | |||||||
15:42.45 | 16:55.23 | |||||||||
7 | Oskar Olofsson | 1995 | Simklubben Ran | 1:05.66 | 2:16.03 | 3:27.54 | 4:40.44 | 18:04.20 | ||
5:52.85 | 7:05.99 | 8:19.08 | 9:32.44 | |||||||
10:46.40 | 11:59.77 | 13:13.86 | 14:27.86 | |||||||
15:41.95 | 16:55.73 | |||||||||
8 | Axel Flodfält | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:05.67 | 2:15.10 | 3:25.08 | 4:35.48 | 18:19.60 | ||
5:47.47 | 7:01.15 | 8:15.47 | 9:30.74 | |||||||
10:45.71 | 12:01.22 | 13:17.10 | 14:33.49 | |||||||
15:50.11 | 17:05.47 | |||||||||
9 | Oliver Titikic | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.88 | 2:21.23 | 3:34.31 | 4:47.75 | 18:25.61 | ||
6:01.68 | 7:15.83 | 8:30.89 | 9:45.53 | |||||||
11:00.17 | 12:15.14 | 13:29.91 | 14:45.37 | |||||||
16:00.43 | 17:14.77 | |||||||||
10 | Fredrik Olofsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 1:06.47 | 2:17.00 | 3:30.38 | 4:45.76 | 18:54.55 | ||
6:01.75 | 7:18.84 | 8:37.01 | 9:54.76 | |||||||
11:11.91 | 12:29.34 | 13:46.96 | 15:05.30 | |||||||
16:22.96 | 17:39.82 | |||||||||
11 | Johan Jönsson | 1995 | Simklubben Hajen | 1:10.71 | 2:27.62 | 3:45.06 | 5:02.55 | 19:21.44 | ||
6:20.04 | 7:38.48 | 8:56.71 | 10:14.30 | |||||||
11:33.07 | 12:52.33 | 14:08.54 | 15:26.71 | |||||||
16:46.30 | 18:04.90 | |||||||||
12 | Philip Broberg | 1994 | Simsällskapet Delfin | 1:11.33 | 2:31.73 | 3:52.94 | 5:16.20 | 20:52.76 | ||
6:40.92 | 8:07.47 | 9:34.60 | 10:59.53 | |||||||
12:25.56 | 13:50.86 | 15:17.46 | 16:43.23 | |||||||
18:07.76 | 19:31.21 | |||||||||
Gren 5, 200m Frisim Fl 15-16, Finaler |
Sponsor: Örestads Vågteknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Olsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.60 | 1:01.09 | 1:33.76 | 2:06.97 | |||
2 | Frida Börnfors | 1994 | Simklubben Sydsim | 29.40 | 1:01.26 | 1:34.94 | 2:09.70 | |||
3 | Ellen Olsson | 1995 | Skåre Swim Club | 30.27 | 1:03.54 | 1:37.10 | 2:10.20 | |||
4 | Tove Andersson | 1995 | Trelleborgs Simsällskap | 30.15 | 1:04.01 | 1:38.82 | 2:12.06 | |||
5 | Michelle Hansen | 1994 | Simklubben Sydsim | 30.68 | 1:03.56 | 1:37.87 | 2:12.31 | |||
6 | Moa Ståhl | 1995 | Simklubben Poseidon | 29.65 | 1:02.34 | 1:36.93 | 2:12.85 | |||
7 | Hanna Rahm-Andersson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 30.60 | 1:03.70 | 1:38.41 | 2:13.07 | |||
8 | Sofie Sjöberg | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 30.26 | 1:03.13 | 1:37.95 | 2:13.22 | |||
9 | Agnes Idoffsson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 30.42 | 1:03.62 | 1:38.75 | 2:14.00 | |||
10 | Lisa Rigby | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 31.11 | 1:05.13 | 1:39.87 | 2:14.91 | |||
11 | Lina Hinderup | 1994 | Simklubben Ran | 31.75 | 1:04.92 | 1:40.27 | 2:15.26 | |||
12 | Emma Jansson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.48 | 1:05.44 | 1:40.24 | 2:15.35 | |||
13 | Ingrid Cerutti | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.67 | 1:04.52 | 1:40.69 | 2:17.06 | |||
14 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 31.70 | 1:06.54 | 1:41.94 | 2:17.08 | |||
15 | Jenny Tärnhuvud | 1994 | Simklubben Lödde | 31.82 | 1:06.49 | 1:42.82 | 2:17.26 | |||
16 | Josefine Bivesand | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.98 | 1:06.98 | 1:43.36 | 2:19.35 | |||
17 | Désirée Andersson | 1994 | Ystads Simsällskap | 32.02 | 1:06.57 | 1:42.53 | 2:19.49 | |||
18 | Elin Persson | 1995 | Kristianstads SLS | 32.09 | 1:07.96 | 1:45.19 | 2:20.73 | |||
19 | Felicia Hantorp | 1995 | Simklubben Ran | 31.54 | 1:07.37 | 1:44.37 | 2:20.99 | |||
20 | Jill Lundström | 1994 | Simsällskapet Iden | 31.87 | 1:07.07 | 1:44.55 | 2:21.95 | |||
21 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 31.72 | 1:07.85 | 1:45.10 | 2:22.37 | |||
Gren 6, 400m Frisim Po 13 o y, Finaler |
Sponsor: LEMAN Int.Sys.Transp.AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Fredrik Liljedahl-Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 1:02.38 | 2:13.00 | 3:25.42 | 4:36.96 | |||
2 | Marcos Cerutti | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:05.04 | 2:17.29 | 3:31.01 | 4:44.84 | |||
3 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.13 | 2:21.17 | 3:34.65 | 4:47.35 | |||
4 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:09.62 | 2:21.62 | 3:34.89 | 4:48.92 | |||
5 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 1:05.89 | 2:18.37 | 3:33.73 | 4:50.99 | |||
6 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:05.51 | 2:18.81 | 3:34.50 | 4:51.19 | |||
7 | Viktor Rosenqvist | 1997 | Simklubben Lödde | 1:09.32 | 2:24.19 | 3:39.02 | 4:52.11 | |||
8 | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | 1:13.12 | 2:29.59 | 3:43.92 | 4:57.94 | |||
9 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.21 | 2:25.32 | 3:43.31 | 4:58.46 | |||
10 | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:07.81 | 2:24.03 | 3:41.94 | 4:59.97 | |||
11 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 1:08.22 | 2:24.87 | 3:43.12 | 5:00.68 | |||
12 | Niklas Jagerstål | 1999 | Eslövs Simsällskap | 1:09.43 | 2:25.98 | 3:44.74 | 5:03.45 | |||
13 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 1:08.21 | 2:25.98 | 3:46.50 | 5:03.87 | |||
14 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.53 | 2:25.10 | 3:44.67 | 5:04.48 | |||
15 | Jacob Witt | 1997 | Höganäs Simsällskap | 1:08.73 | 2:25.02 | 3:48.52 | 5:12.14 | |||
16 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 1:09.53 | 2:28.39 | 3:49.86 | 5:12.40 | |||
17 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.92 | 2:34.62 | 3:56.87 | 5:15.98 | |||
18 | Stanley Luu | 1997 | Kristianstads SLS | 1:11.80 | 2:33.67 | 3:57.08 | 5:16.07 | |||
19 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.20 | 2:37.66 | 4:00.03 | 5:21.12 | |||
20 | Alexander Stjepanetic | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:12.42 | 2:34.81 | 3:59.83 | 5:22.20 | |||
21 | Askan Ansari | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:14.19 | 2:37.61 | 4:01.32 | 5:23.82 | |||
Gren 7, 200m Medley Fl 13 o y, Finaler |
Sponsor: Kökscentrum AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 32.58 | 1:09.99 | 1:52.17 | 2:27.18 | |||
2 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.80 | 1:09.02 | 1:52.92 | 2:29.30 | |||
3 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 31.99 | 1:09.34 | 1:56.52 | 2:30.81 | |||
4 | Sara Linné | 1997 | Simsällskapet Iden | 32.88 | 1:10.64 | 1:55.24 | 2:32.55 | |||
5 | Felicia Sandström | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 34.66 | 1:13.65 | 1:58.44 | 2:33.64 | |||
6 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 33.45 | 1:12.03 | 1:57.38 | 2:34.72 | |||
7 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 33.85 | 1:13.87 | 1:59.74 | 2:36.77 | |||
8 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 33.95 | 1:13.36 | 2:02.30 | 2:37.60 | |||
9 | Mari Louise Tran | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.63 | 1:16.65 | 2:00.38 | 2:37.62 | |||
10 | Fanny Andersson | 1997 | Skåre Swim Club | 35.27 | 1:18.31 | 2:02.90 | 2:38.71 | |||
11 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 34.65 | 1:15.13 | 2:02.82 | 2:39.20 | |||
12 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.22 | 1:15.47 | 2:02.92 | 2:41.07 | |||
13 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 36.77 | 1:16.23 | 2:05.38 | 2:41.58 | |||
14 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 35.44 | 1:19.05 | 2:07.33 | 2:42.53 | |||
15 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.52 | 1:18.64 | 2:03.35 | 2:42.56 | |||
16 | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.58 | 1:18.02 | 2:05.55 | 2:42.78 | |||
17 | Cecilia Laursen | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.43 | 1:18.10 | 2:07.52 | 2:43.26 | |||
18 | Julia Wiktor | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.66 | 1:15.05 | 2:04.70 | 2:44.75 | |||
19 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 36.42 | 1:18.89 | 2:10.44 | 2:47.46 | |||
20 | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | 35.38 | 1:19.00 | 2:10.42 | 2:48.35 | |||
21 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.19 | 1:21.05 | 2:12.48 | 2:51.20 | |||
Gren 8, 200m Bröstsim Po 15-16, Finaler |
Sponsor: Koloriten Offset AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jacob Zeidler | 1994 | Simklubben Lödde | 33.05 | 1:09.78 | 1:48.36 | 2:28.22 | |||
2 | Victor Klügel | 1995 | S71 | 34.92 | 1:13.99 | 1:53.07 | 2:34.94 | |||
3 | Linus Wannebro | 1995 | Kristianstads SLS | 34.47 | 1:14.37 | 1:55.43 | 2:35.26 | |||
4 | Simon Boman | 1994 | Simsällskapet Iden | 35.39 | 1:14.63 | 1:54.46 | 2:35.55 | |||
5 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.70 | 1:14.59 | 1:55.44 | 2:36.87 | |||
6 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 35.77 | 1:15.77 | 1:57.49 | 2:38.21 | |||
7 | Erik Öjstedt | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 35.87 | 1:17.17 | 1:59.03 | 2:41.08 | |||
8 | Anton Faberling | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 35.61 | 1:15.91 | 1:58.54 | 2:41.09 | |||
9 | Luke Postema | 1995 | Sjöbo Simsällskap | 34.09 | 1:15.22 | 1:58.55 | 2:41.47 | |||
10 | Hampus Larsson | 1995 | Höganäs Simsällskap | 34.99 | 1:14.65 | 1:58.00 | 2:44.80 | |||
11 | Joachim Dahlberg | 1995 | Kristianstads SLS | 35.64 | 1:18.04 | 2:02.47 | 2:44.85 | |||
12 | Petter Hansson | 1995 | Eslövs Simsällskap | 37.84 | 1:19.74 | 2:02.54 | 2:45.06 | |||
13 | Ted Troell | 1994 | Föreningen Sim Team Engelholm | 37.12 | 1:21.20 | 2:05.75 | 2:49.22 | |||
14 | Timmie Hermansson | 1995 | S71 | 37.48 | 1:20.90 | 2:05.81 | 2:50.01 | |||
15 | Andreas Thoft | 1995 | Simklubben Ran | 38.58 | 1:23.06 | 2:08.27 | 2:50.24 | |||
16 | Eddie Lu | 1994 | Kristianstads SLS | 37.33 | 1:19.88 | 2:05.63 | 2:51.90 | |||
17 | Max Johansson | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.74 | 1:22.31 | 2:08.70 | 2:54.85 | |||
- | Kerim Kozo | 1995 | Landskrona Simsällskap | DNS | ||||||
- | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DNF | ||||||
- | Henrik Nilsson | 1994 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Ryggsim Fl 15-16, Finaler |
Sponsor: Akribi System AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.60 | 1:02.66 | |||||
2 | Linnéa Olsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.28 | 1:04.32 | |||||
3 | Emma Tran Ngan | 1995 | Simklubben Ran | 32.29 | 1:06.25 | |||||
4 | Frida Börnfors | 1994 | Simklubben Sydsim | 32.99 | 1:06.87 | |||||
5 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 32.78 | 1:07.05 | |||||
6 | Elinor Andersson | 1994 | Sjöbo Simsällskap | 32.91 | 1:07.62 | |||||
7 | Ellen Olsson | 1995 | Skåre Swim Club | 32.72 | 1:07.90 | |||||
8 | Malin Algotsson | 1995 | Simklubben Sydsim | 32.97 | 1:08.14 | |||||
9 | Tove Andersson | 1995 | Trelleborgs Simsällskap | 33.50 | 1:08.17 | |||||
10 | Amelia Berlin | 1995 | Simklubben Sydsim | 33.34 | 1:08.92 | |||||
11 | Linnea Larsson | 1995 | Sjöbo Simsällskap | 33.21 | 1:09.30 | |||||
12 | Lisa Rigby | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 34.02 | 1:09.90 | |||||
13 | Alexandra Berg | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 33.31 | 1:10.06 | |||||
14 | Hanna Rahm-Andersson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 34.19 | 1:10.11 | |||||
15 | Lydia Rönning | 1994 | Simklubben Ran | 34.07 | 1:10.97 | |||||
16 | Martina Lomnitz | 1995 | Karlshamns Simklubb | 34.10 | 1:11.05 | |||||
17 | Lina Hinderup | 1994 | Simklubben Ran | 34.46 | 1:11.46 | |||||
18 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 34.68 | 1:11.49 | |||||
19 | Rebecka Sylvander | 1995 | Simklubben Lödde | 34.27 | 1:11.56 | |||||
20 | Angelina Righult | 1994 | Simklubben Ran | 34.54 | 1:11.70 | |||||
21 | Hanna Nilsson | 1995 | Simklubben Hajen | 35.01 | 1:13.77 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim Po 14, Finaler |
Sponsor: Helsingborgshem AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 27.95 | 1:02.62 | |||||
2 | Efrem Ghirmai | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.62 | 1:03.08 | |||||
3 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 29.22 | 1:04.86 | |||||
4 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 31.21 | 1:05.94 | |||||
5 | Gustav Holmström | 1996 | Simklubben Lödde | 31.14 | 1:06.23 | |||||
6 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 30.93 | 1:06.71 | |||||
7 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 31.29 | 1:08.59 | |||||
8 | Otto Schippert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 31.86 | 1:09.01 | |||||
9 | Sigfrid Lindberg | 1996 | Simklubben Ran | 31.48 | 1:09.12 | |||||
10 | Anton Fransson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.60 | 1:09.22 | |||||
11 | Tom Hangård | 1996 | Simsällskapet Iden | 32.36 | 1:10.97 | |||||
12 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 32.05 | 1:11.36 | |||||
13 | Johannes Nilsson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 32.21 | 1:12.19 | |||||
14 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 31.97 | 1:12.58 | |||||
15 | Oliver Sandell | 1996 | Kristianstads SLS | 33.83 | 1:13.06 | |||||
16 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 34.10 | 1:13.87 | |||||
17 | Oscar Fridh | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.87 | 1:15.20 | |||||
18 | Omar Azzam | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.75 | 1:16.04 | |||||
19 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 34.52 | 1:19.51 | |||||
20 | Cedric Sjöberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 34.76 | 1:19.77 | |||||
- | Alexander Olsson | 1996 | Eslövs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 11, 400m Medley Fl 14, Finaler |
Sponsor: Engelholms Glass |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Louise Hansson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 1:04.06 | 2:23.18 | 3:52.37 | 5:02.75 | |||
2 | Ida Gutlic | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:13.54 | 2:35.07 | 4:06.61 | 5:18.91 | |||
3 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:11.76 | 2:32.21 | 4:07.49 | 5:21.13 | |||
4 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:16.66 | 2:40.72 | 4:06.90 | 5:23.36 | |||
5 | Emelie Carlsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 1:17.43 | 2:42.06 | 4:15.94 | 5:33.57 | |||
6 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 1:17.93 | 2:42.26 | 4:18.60 | 5:41.54 | |||
7 | Johanna Keifer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:14.35 | 2:41.54 | 4:24.45 | 5:42.53 | |||
8 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 1:26.68 | 2:56.04 | 4:29.93 | 5:46.60 | |||
9 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 1:22.69 | 2:50.65 | 4:33.81 | 5:54.79 | |||
10 | Julia Falk-Saunders | 1996 | Simklubben Triton | 1:25.20 | 2:54.12 | 4:38.15 | 5:56.30 | |||
11 | Cecilia Boman | 1996 | Simsällskapet Iden | 1:23.00 | 2:54.72 | 4:36.82 | 5:56.47 | |||
12 | Amanda Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 1:25.67 | 2:57.24 | 4:42.45 | 6:01.28 | |||
13 | Emilia Ernstsson | 1996 | S71 | 1:26.36 | 2:57.86 | 4:43.09 | 6:02.99 | |||
14 | Linnéa Månsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 1:18.63 | 2:48.21 | 4:40.37 | 6:04.40 | |||
15 | Emma Stenberg | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:18.81 | 2:54.11 | 4:38.05 | 6:04.44 | |||
16 | Ella Nygren | 1996 | Simsällskapet Iden | 1:26.33 | 2:58.36 | 4:49.26 | 6:15.01 | |||
- | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 12, 4X100m Medley Po 16 o y, Finaler |
Sponsor: Rantzows Sport AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Triton Herrar [1994] | 1994 | Simklubben Triton | 4:09.40 | ||||||
Anton Lundin | 1994 | 29.19 | 59.61 | 59.61 | ||||||
Henrik Nilsson | 1994 | 32.19 | 1:09.55 | 2:09.16 | ||||||
Rasmus Wetterborg | 1996 | 29.27 | 1:02.91 | 3:12.07 | ||||||
Henrik Ridell | 1994 | 26.15 | 57.33 | 4:09.40 | ||||||
2 | SS Iden Herrar [1994] | 1994 | Simsällskapet Iden | 4:12.18 | ||||||
Julius Hjelm | 1994 | 30.57 | 1:02.74 | 1:02.74 | ||||||
Simon Boman | 1994 | 32.93 | 1:10.71 | 2:13.45 | ||||||
Martin Svensson | 1994 | 28.01 | 59.37 | 3:12.82 | ||||||
Robin Jönsson | 1994 | 28.29 | 59.36 | 4:12.18 | ||||||
3 | Hs Lag 1 Pojkar | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 4:12.26 | ||||||
Linus Davidsson | 1994 | 29.56 | 1:01.21 | 1:01.21 | ||||||
Anton Faberling | 1994 | 34.49 | 1:14.45 | 2:15.66 | ||||||
Emil Möller | 1994 | 27.12 | 1:00.86 | 3:16.52 | ||||||
Alexander Johansson | 1995 | 26.82 | 55.74 | 4:12.26 | ||||||
4 | SK Ran Herrar Lag 1 | 1994 | Simklubben Ran | 4:17.54 | ||||||
Markus Svensson | 1995 | 31.24 | 1:04.82 | 1:04.82 | ||||||
Andreas Thoft | 1995 | 35.64 | 1:17.44 | 2:22.26 | ||||||
Jonatan Andersson | 1995 | 28.95 | 1:03.41 | 3:25.67 | ||||||
Mats Westergren | 1994 | 24.68 | 51.87 | 4:17.54 | ||||||
5 | Mkk Herrar [1994] | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:19.94 | ||||||
Nicolas Nord | 1994 | 32.17 | 1:07.44 | 1:07.44 | ||||||
Anton Persson | 1994 | 33.67 | 1:11.02 | 2:18.46 | ||||||
August Ström | 1995 | 28.76 | 1:03.89 | 3:22.35 | ||||||
Gustav Hellqvist | 1995 | 27.44 | 57.59 | 4:19.94 | ||||||
6 | Karlskrona Herrar [1994] | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 4:19.99 | ||||||
Mattias Carlbrand | 1994 | 30.30 | 1:03.13 | 1:03.13 | ||||||
Hugo Eckernäs | 1994 | 34.94 | 1:17.16 | 2:20.29 | ||||||
Andreas Hjalmarsson | 1994 | 27.77 | 1:01.55 | 3:21.84 | ||||||
Martin Blivik | 1995 | 27.73 | 58.15 | 4:19.99 | ||||||
7 | Ängelholm Herrar [1994] | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 4:25.17 | ||||||
Christoffer Roos | 1995 | 31.81 | 1:05.77 | 1:05.77 | ||||||
Erik Öjstedt | 1995 | 34.87 | 1:14.81 | 2:20.58 | ||||||
Viktor Kertes | 1996 | 29.74 | 1:05.84 | 3:26.42 | ||||||
Fredrik Olofsson | 1994 | 27.50 | 58.75 | 4:25.17 | ||||||
8 | Hs Lag 2 Pojkar | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 4:26.22 | ||||||
Timmie Frodlund | 1994 | 30.34 | 1:03.70 | 1:03.70 | ||||||
Tim Göransson | 1995 | 36.14 | 1:20.26 | 2:23.96 | ||||||
Oliver Titikic | 1995 | 30.31 | 1:05.53 | 3:29.49 | ||||||
Oscar Pihl | 1995 | 26.51 | 56.73 | 4:26.22 | ||||||
9 | Ksls Herrar [1994] | 1994 | Kristianstads SLS | 4:27.96 | ||||||
Alex Diep | 1995 | 33.94 | 1:10.49 | 1:10.49 | ||||||
Joachim Dahlberg | 1995 | 34.57 | 1:15.83 | 2:26.32 | ||||||
Linus Wannebro | 1995 | 29.99 | 1:04.14 | 3:30.46 | ||||||
Eddie Lu | 1994 | 27.18 | 57.50 | 4:27.96 | ||||||
10 | Ystads SS Herrar [1995] | 1995 | Ystads Simsällskap | 4:31.81 | ||||||
Axel Flodfält | 1995 | 31.83 | 1:08.03 | 1:08.03 | ||||||
Christian Andersson | 1995 | 35.06 | 1:13.40 | 2:21.43 | ||||||
Hector Herlin | 1995 | 31.83 | 1:10.30 | 3:31.73 | ||||||
Joachim Olsson | 1995 | 28.08 | 1:00.08 | 4:31.81 | ||||||
11 | SK Ran Herrar Lag 2 | 1994 | Simklubben Ran | 4:32.67 | ||||||
Rasmus Andersson | 1995 | 31.32 | 1:05.61 | 1:05.61 | ||||||
Oskar Olofsson | 1995 | 36.31 | 1:17.70 | 2:23.31 | ||||||
Sigfrid Lindberg | 1996 | 34.27 | 1:12.17 | 3:35.48 | ||||||
Simon Samson | 1995 | 26.64 | 57.19 | 4:32.67 | ||||||
12 | Vellinge-N Herrar [1994] | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:34.66 | ||||||
Jim Ljungqvist | 1994 | 34.24 | 1:09.13 | 1:09.13 | ||||||
Rasmus Lundell | 1995 | 33.13 | 1:11.65 | 2:20.78 | ||||||
Måns Tangvald | 1995 | 31.90 | 1:11.50 | 3:32.28 | ||||||
Max Johansson | 1994 | 29.78 | 1:02.38 | 4:34.66 | ||||||
13 | S 71 Herrar [1994] | 1994 | S71 | 4:35.41 | ||||||
Max Åfeldt | 1995 | 35.71 | 1:15.10 | 1:15.10 | ||||||
Victor Klügel | 1995 | 32.62 | 1:10.00 | 2:25.10 | ||||||
Tony Brkic | 1994 | 30.46 | 1:37.34 | 4:02.44 | ||||||
Timmie Hermansson | 1995 | 32.97 | 32.97 | 4:35.41 | ||||||
Gren 13, 4X100m Frisim Fl 16 o y, Finaler |
Sponsor: Filborna Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mkk Damer 1 | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:58.48 | ||||||
Linnéa Olsson | 1994 | 28.45 | 58.72 | 58.72 | ||||||
Emma Jansson | 1994 | 29.11 | 1:00.95 | 1:59.67 | ||||||
Ingrid Cerutti | 1995 | 29.12 | 1:01.48 | 3:01.15 | ||||||
Ida Lindborg | 1994 | 27.31 | 57.33 | 3:58.48 | ||||||
2 | SK Ran Damer Lag 1 | 1994 | Simklubben Ran | 4:03.21 | ||||||
Wanda Dollmayer | 1996 | 28.92 | 59.45 | 59.45 | ||||||
Lina Hinderup | 1994 | 29.72 | 1:02.02 | 2:01.47 | ||||||
Emma Tran Ngan | 1995 | 29.37 | 1:01.49 | 3:02.96 | ||||||
Angelina Righult | 1994 | 28.43 | 1:00.25 | 4:03.21 | ||||||
3 | Hs Lag 1 Flickor | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 4:03.74 | ||||||
Sofie Sjöberg | 1994 | 28.67 | 59.85 | 59.85 | ||||||
Lisa Rigby | 1994 | 29.10 | 1:01.31 | 2:01.16 | ||||||
Agnes Idoffsson | 1994 | 29.43 | 1:01.43 | 3:02.59 | ||||||
Hanna Rahm-Andersson | 1995 | 28.97 | 1:01.15 | 4:03.74 | ||||||
4 | SK Sydsim Damer [1994] | 1994 | Simklubben Sydsim | 4:05.83 | ||||||
Frida Börnfors | 1994 | 28.15 | 58.79 | 58.79 | ||||||
Michelle Hansen | 1994 | 29.74 | 1:01.90 | 2:00.69 | ||||||
Amelia Berlin | 1995 | 29.88 | 1:03.76 | 3:04.45 | ||||||
Erika Hultman | 1994 | 29.31 | 1:01.38 | 4:05.83 | ||||||
5 | SK Lödde Damer [1994] | 1994 | Simklubben Lödde | 4:05.90 | ||||||
Elin Mähl | 1994 | 29.14 | 1:02.13 | 1:02.13 | ||||||
Jenny Tärnhuvud | 1994 | 28.71 | 59.88 | 2:02.01 | ||||||
Rebecka Sylvander | 1995 | 29.05 | 1:02.21 | 3:04.22 | ||||||
Nellie Ternblad | 1995 | 29.05 | 1:01.68 | 4:05.90 | ||||||
6 | Poseidon Damer [1994] | 1994 | Simklubben Poseidon | 4:10.17 | ||||||
Moa Ståhl | 1995 | 29.34 | 1:00.35 | 1:00.35 | ||||||
Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | 30.05 | 1:02.25 | 2:02.60 | ||||||
Carolina Schersten | 1994 | 30.53 | 1:05.07 | 3:07.67 | ||||||
Josefina Widerström | 1994 | 29.25 | 1:02.50 | 4:10.17 | ||||||
7 | Hs Lag 2 Flickor | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 4:10.65 | ||||||
Emma Nilsson | 1995 | 30.15 | 1:03.25 | 1:03.25 | ||||||
Alexandra Berg | 1995 | 28.52 | 1:00.69 | 2:03.94 | ||||||
Linnea Olausson | 1995 | 29.57 | 1:02.14 | 3:06.08 | ||||||
Nadine Söderberg | 1995 | 30.33 | 1:04.57 | 4:10.65 | ||||||
8 | Ksls Damer [1994] | 1994 | Kristianstads SLS | 4:17.16 | ||||||
Annie Lindström | 1996 | 29.24 | 1:01.04 | 1:01.04 | ||||||
Elin Persson | 1995 | 31.40 | 1:06.40 | 2:07.44 | ||||||
Isabelle Enderle | 1994 | 29.70 | 1:05.01 | 3:12.45 | ||||||
Jenny Blom | 1995 | 30.30 | 1:04.71 | 4:17.16 | ||||||
9 | SK Ran Damer Lag 2 | 1994 | Simklubben Ran | 4:17.85 | ||||||
Felice Fröberg | 1995 | 30.82 | 1:03.95 | 1:03.95 | ||||||
Felicia Johansson | 1995 | 30.36 | 1:04.49 | 2:08.44 | ||||||
Felicia Hantorp | 1995 | 30.87 | 1:05.61 | 3:14.05 | ||||||
Lydia Rönning | 1994 | 29.61 | 1:03.80 | 4:17.85 | ||||||
10 | Poseidon Lag 2 [1994] | 1994 | Simklubben Poseidon | 4:23.81 | ||||||
Cecilia Lundin | 1994 | 31.68 | 1:06.49 | 1:06.49 | ||||||
Maria Mijatovic | 1996 | 31.32 | 1:05.28 | 2:11.77 | ||||||
Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | 30.06 | 1:03.61 | 3:15.38 | ||||||
Zarah Hermansson-Barak | 1995 | 32.34 | 1:08.43 | 4:23.81 | ||||||
11 | SK Hajen Damer [1994] | 1994 | Simklubben Hajen | 4:24.66 | ||||||
Anna Hovenberg | 1995 | 30.81 | 1:07.11 | 1:07.11 | ||||||
Elin Lundgren | 1995 | 31.81 | 1:05.60 | 2:12.71 | ||||||
Isabella Kharraziha | 1995 | 31.58 | 1:06.22 | 3:18.93 | ||||||
Hanna Nilsson | 1995 | 30.78 | 1:05.73 | 4:24.66 | ||||||
12 | Höganäs SS Damer [1994] | 1994 | Höganäs Simsällskap | 4:29.16 | ||||||
Nadia Taman | 1994 | 31.38 | 1:06.22 | 1:06.22 | ||||||
Johanna Ek | 1995 | 30.60 | 1:08.70 | 2:14.92 | ||||||
Mia Mlivic | 1995 | 28.74 | 1:04.91 | 3:19.83 | ||||||
Karin Sandin | 1995 | 32.75 | 1:09.33 | 4:29.16 | ||||||
13 | Tyringe SS | 1994 | Tyringe Simsällskap | 4:31.32 | ||||||
Emilia Andreasson | 1996 | 32.02 | 1:06.64 | 1:06.64 | ||||||
Sarah Danielsson | 1994 | 32.06 | 1:07.94 | 2:14.58 | ||||||
Maria Nilsson | 1996 | 32.75 | 1:10.85 | 3:25.43 | ||||||
Erika Larsen | 1995 | 31.42 | 1:05.89 | 4:31.32 | ||||||
14 | Ksls Damer Lag 2 [1994] | 1994 | Kristianstads SLS | 4:33.48 | ||||||
Hanna Nilsson | 1996 | 33.01 | 1:08.91 | 1:08.91 | ||||||
Maja Duveborn | 1995 | 32.47 | 1:08.10 | 2:17.01 | ||||||
Rebecka Hjertstrand | 1994 | 32.47 | 1:08.36 | 3:25.37 | ||||||
Isabelle Göransson | 1995 | 31.97 | 1:08.11 | 4:33.48 | ||||||
15 | Vellinge-N Damer [1994] | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:40.17 | ||||||
Isabelle Hallgren | 1995 | 32.92 | 1:08.61 | 1:08.61 | ||||||
Nadja Nilsson | 1995 | 32.83 | 1:09.58 | 2:18.19 | ||||||
Emma Lundblad | 1995 | 32.94 | 1:10.45 | 3:28.64 | ||||||
Sofie Thomée | 1995 | 33.63 | 1:11.53 | 4:40.17 | ||||||
- | Trelleborg Damer [1994] | 1994 | Trelleborgs Simsällskap | DNS | ||||||
Tove Andersson | 1995 | |||||||||
Emmy Lundh | 1995 | |||||||||
Frida Nilsson | 1995 | |||||||||
Hanna Cronqvist | 1996 | DNS | ||||||||
- | Mkk Damer 2 | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Josefine Bivesand | 1995 | 30.81 | 1:04.34 | 1:04.34 | ||||||
Elin Hemby | 1994 | 2:08.92 | ||||||||
- | Ystads SS Damer [1994] | 1994 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 200m Fjärilsim Po 15-16, Finaler |
Sponsor: Växelgruppen AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | 29.49 | 1:03.39 | 1:36.00 | 2:10.87 | |||
2 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 30.36 | 1:05.00 | 1:40.81 | 2:17.86 | |||
3 | Henrik Nilsson | 1994 | Simklubben Triton | 30.41 | 1:06.29 | 1:42.95 | 2:19.63 | |||
4 | Linus Wannebro | 1995 | Kristianstads SLS | 30.92 | 1:06.44 | 1:44.80 | 2:23.56 | |||
5 | Nicolas Nord | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.78 | 1:06.12 | 1:42.67 | 2:24.67 | |||
6 | Viktor Christiansson | 1995 | Tyringe Simsällskap | 31.64 | 1:09.04 | 1:48.24 | 2:26.92 | |||
7 | Oliver Titikic | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.34 | 1:09.51 | 1:49.76 | 2:29.33 | |||
8 | August Ström | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.82 | 1:09.41 | 1:49.14 | 2:29.63 | |||
9 | Denniz Sabo | 1995 | Karlshamns Simklubb | 34.35 | 1:14.07 | 1:54.71 | 2:34.37 | |||
10 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.41 | 1:14.24 | 1:55.49 | 2:35.13 | |||
11 | Petter Hansson | 1995 | Eslövs Simsällskap | 35.32 | 1:13.48 | 1:54.07 | 2:35.50 | |||
12 | Hector Herlin | 1995 | Ystads Simsällskap | 33.63 | 1:13.86 | 1:53.80 | 2:35.93 | |||
13 | Gustav Josterud | 1994 | Simsällskapet Delfin | 35.05 | 1:16.38 | 1:59.75 | 2:44.22 | |||
14 | Gabriel Rydén | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 37.67 | 1:23.88 | 2:14.10 | 3:03.07 | |||
- | Anton Faberling | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 200m Medley Fl 15-16, Finaler |
Sponsor: Nya Blomstergruppen Söder |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 32.36 | 1:07.29 | 1:49.27 | 2:21.70 | |||
2 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.09 | 1:05.11 | 1:50.76 | 2:24.73 | |||
3 | Ellen Olsson | 1995 | Skåre Swim Club | 33.87 | 1:11.48 | 1:54.20 | 2:27.63 | |||
4 | Alexandra Berg | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 30.69 | 1:08.32 | 1:53.72 | 2:28.64 | |||
5 | Sandra Engberg | 1995 | Simklubben Lödde | 32.04 | 1:11.16 | 1:57.22 | 2:32.07 | |||
6 | Tove Andersson | 1995 | Trelleborgs Simsällskap | 32.11 | 1:12.00 | 1:57.54 | 2:32.44 | |||
7 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 32.64 | 1:12.75 | 1:57.51 | 2:33.42 | |||
8 | Jenny Tärnhuvud | 1994 | Simklubben Lödde | 33.65 | 1:12.75 | 1:59.35 | 2:34.74 | |||
9 | Emma Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 33.08 | 1:14.79 | 2:00.99 | 2:37.17 | |||
10 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 33.34 | 1:14.91 | 2:02.53 | 2:38.34 | |||
11 | Elin Hemby | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.41 | 1:16.08 | 2:02.14 | 2:38.47 | |||
12 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 33.15 | 1:12.95 | 2:02.34 | 2:38.68 | |||
13 | Pernilla Andersson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 34.99 | 1:15.74 | 2:02.80 | 2:41.23 | |||
14 | Mette Karlsson | 1995 | Kristianstads SLS | 34.50 | 1:15.14 | 2:04.87 | 2:41.70 | |||
15 | Rebecka Sylvander | 1995 | Simklubben Lödde | 36.23 | 1:15.11 | 2:05.58 | 2:41.90 | |||
16 | Rebecka Hjertstrand | 1994 | Kristianstads SLS | 35.14 | 1:15.82 | 2:02.10 | 2:42.48 | |||
- | Moa Ståhl | 1995 | Simklubben Poseidon | DNS | ||||||
Gren 16, 200m Frisim Po 14, Finaler |
Sponsor: Pub Ro |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 27.99 | 59.40 | 1:30.63 | 2:00.88 | |||
2 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 28.36 | 59.50 | 1:30.57 | 2:01.05 | |||
3 | Efrem Ghirmai | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 27.88 | 59.41 | 1:31.22 | 2:01.54 | |||
4 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 29.04 | 1:00.96 | 1:33.60 | 2:05.46 | |||
5 | Fabian Steen | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.81 | 1:01.18 | 1:33.84 | 2:05.80 | |||
6 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 28.90 | 1:00.69 | 1:33.92 | 2:06.92 | |||
7 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 29.70 | 1:02.13 | 1:35.70 | 2:08.58 | |||
8 | Anton Fransson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.23 | 1:02.49 | 1:36.03 | 2:08.95 | |||
9 | Enzo Schön | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 29.58 | 1:02.51 | 1:36.46 | 2:10.14 | |||
10 | Tom Hangård | 1996 | Simsällskapet Iden | 30.29 | 1:04.20 | 1:38.02 | 2:10.19 | |||
11 | Oscar Fridh | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.87 | 1:02.05 | 1:36.10 | 2:10.97 | |||
12 | Alfred Ahlberg | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 28.69 | 1:01.69 | 1:36.38 | 2:11.18 | |||
13 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 30.96 | 1:05.26 | 1:39.32 | 2:13.44 | |||
14 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 29.42 | 1:02.80 | 1:38.97 | 2:14.15 | |||
15 | Marcus Andersson-Arvidsso | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.40 | 1:04.46 | 1:40.26 | 2:15.76 | |||
16 | Cedric Sjöberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 30.13 | 1:04.09 | 1:40.07 | 2:16.22 | |||
17 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 31.16 | 1:06.21 | 1:41.67 | 2:16.24 | |||
18 | Axel Andersson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 31.68 | 1:07.14 | 1:43.04 | 2:17.52 | |||
19 | Alexander Olsson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 32.14 | 1:07.90 | 1:44.14 | 2:19.98 | |||
20 | Tim Jensen | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 32.81 | 1:09.34 | 1:47.78 | 2:27.65 | |||
21 | David Olsson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 32.10 | 1:09.60 | 1:49.57 | 2:28.59 | |||
Gren 17, 100m Frisim Fl 13 o y, Finaler |
Sponsor: VH Madarin |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.20 | 1:00.58 | |||||
2 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 29.28 | 1:00.79 | |||||
3 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 28.78 | 1:00.90 | |||||
4 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 29.22 | 1:01.07 | |||||
5 | Sara Linné | 1997 | Simsällskapet Iden | 29.69 | 1:02.17 | |||||
6 | Felicia Sandström | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 30.28 | 1:03.71 | |||||
7 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 30.72 | 1:03.83 | |||||
8 | Alba Forés | 1998 | Eslövs Simsällskap | 31.11 | 1:04.29 | |||||
9 | Clara Vater | 1997 | Simklubben Lödde | 30.68 | 1:04.47 | |||||
10 | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 31.04 | 1:04.67 | |||||
11 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.12 | 1:04.76 | |||||
12 | Mari Louise Tran | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 31.67 | 1:04.82 | |||||
13 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 31.15 | 1:05.37 | |||||
14 | Sofia Heimsten | 1997 | Simklubben Sydsim | 31.68 | 1:05.76 | |||||
15 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 31.21 | 1:05.88 | |||||
16 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 32.42 | 1:06.40 | |||||
17 | Cecilia Laursen | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.52 | 1:06.78 | |||||
18 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 32.49 | 1:07.26 | |||||
19 | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | 32.72 | 1:07.84 | |||||
20 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 33.23 | 1:09.24 | |||||
21 | Julia Wiktor | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 32.56 | 1:09.29 | |||||
Gren 18, 100m Ryggsim Po 13 o y, Finaler |
Sponsor: Reprografen i Hbg AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 32.07 | 1:05.88 | |||||
2 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 32.42 | 1:07.40 | |||||
3 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 33.19 | 1:09.36 | |||||
4 | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.72 | 1:11.67 | |||||
5 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.57 | 1:11.88 | |||||
6 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.65 | 1:12.42 | |||||
7 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.40 | 1:12.60 | |||||
8 | Philip Hermansson-Barak | 1997 | Simklubben Poseidon | 34.88 | 1:12.80 | |||||
9 | Stanley Luu | 1997 | Kristianstads SLS | 34.70 | 1:13.21 | |||||
10 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 36.12 | 1:13.65 | |||||
11 | Viktor Rosenqvist | 1997 | Simklubben Lödde | 35.96 | 1:14.62 | |||||
12 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.67 | 1:14.73 | |||||
13 | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | 37.07 | 1:14.75 | |||||
14 | Antony Truong | 1997 | Kristianstads SLS | 35.52 | 1:15.06 | |||||
15 | Edvin Paul | 1998 | Simklubben Poseidon | 34.92 | 1:15.16 | |||||
16 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.53 | 1:15.76 | |||||
17 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 37.26 | 1:16.66 | |||||
18 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 35.98 | 1:16.74 | |||||
19 | Jacob Witt | 1997 | Höganäs Simsällskap | 37.56 | 1:17.86 | |||||
20 | Gustav Kroon | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 39.08 | 1:21.40 | |||||
- | Alexander Stjepanetic | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 200m Bröstsim Fl 15-16, Finaler |
Sponsor: Ernst & Young |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 36.61 | 1:17.11 | 1:58.79 | 2:38.41 | |||
2 | Nellie Ternblad | 1995 | Simklubben Lödde | 36.35 | 1:17.10 | 1:58.11 | 2:38.82 | |||
3 | Amelia Berlin | 1995 | Simklubben Sydsim | 37.28 | 1:19.03 | 2:01.37 | 2:44.63 | |||
4 | Emma Jansson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.70 | 1:18.92 | 2:01.70 | 2:44.72 | |||
5 | Lina Söderberg | 1994 | Simklubben Lödde | 36.82 | 1:18.28 | 2:02.52 | 2:48.75 | |||
6 | Moa Ståhl | 1995 | Simklubben Poseidon | 39.30 | 1:22.87 | 2:07.10 | 2:51.58 | |||
7 | Nadine Söderberg | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 38.35 | 1:21.41 | 2:06.69 | 2:51.63 | |||
8 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 39.63 | 1:23.81 | 2:08.59 | 2:51.64 | |||
9 | Sandra Engberg | 1995 | Simklubben Lödde | 40.62 | 1:24.27 | 2:08.94 | 2:54.65 | |||
10 | Rebecka Hjertstrand | 1994 | Kristianstads SLS | 41.46 | 1:27.23 | 2:14.23 | 3:01.00 | |||
11 | Maja Lundström | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.61 | 1:26.77 | 2:14.18 | 3:01.55 | |||
12 | Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | Simklubben Poseidon | 39.74 | 1:26.64 | 2:14.24 | 3:01.56 | |||
13 | Jenniefer Lundberg | 1994 | Simklubben Sydsim | 41.17 | 1:28.44 | 2:14.42 | 3:01.67 | |||
14 | Maja Duveborn | 1995 | Kristianstads SLS | 41.73 | 1:27.79 | 2:15.88 | 3:03.37 | |||
15 | Isabelle Göransson | 1995 | Kristianstads SLS | 42.48 | 1:30.40 | 2:18.69 | 3:05.95 | |||
16 | Anna Hovenberg | 1995 | Simklubben Hajen | 41.98 | 1:30.07 | 2:19.61 | 3:08.78 | |||
17 | Lydia Douglasdotter | 1995 | Simsällskapet Delfin | 42.61 | 1:31.89 | 2:22.78 | 3:14.76 | |||
18 | Nanna Rydstedt | 1994 | Simklubben Poseidon | 43.69 | 1:33.41 | 2:24.81 | 3:16.00 | |||
19 | Sara Johansson | 1995 | Ystads Simsällskap | 43.80 | 1:33.91 | 2:26.12 | 3:16.20 | |||
20 | Frida Isaksson | 1994 | Simsällskapet Delfin | 43.01 | 1:33.87 | 2:26.82 | 3:21.05 | |||
Gren 20, 200m Frisim Po 15-16, Finaler |
Sponsor: Harry´s |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | 27.26 | 56.37 | 1:25.46 | 1:54.27 | |||
2 | Anton Lundin | 1994 | Simklubben Triton | 28.04 | 58.28 | 1:28.67 | 1:59.23 | |||
3 | Emil Möller | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 28.13 | 58.78 | 1:29.50 | 2:00.72 | |||
4 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 28.28 | 59.02 | 1:30.16 | 2:00.89 | |||
5 | Jacob Zeidler | 1994 | Simklubben Lödde | 28.16 | 58.98 | 1:30.42 | 2:01.15 | |||
6 | Max Troell | 1995 | Föreningen Sim Team Engelholm | 29.34 | 1:00.96 | 1:32.15 | 2:02.75 | |||
7 | Viktor Christiansson | 1995 | Tyringe Simsällskap | 28.60 | 1:00.68 | 1:33.45 | 2:03.56 | |||
8 | Oscar Pihl | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 28.35 | 1:00.00 | 1:32.52 | 2:04.19 | |||
9 | Linus Davidsson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 28.66 | 59.94 | 1:32.81 | 2:04.23 | |||
10 | Alexander Johansson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 28.44 | 1:00.14 | 1:32.75 | 2:04.39 | |||
10 | Linus Wannebro | 1995 | Kristianstads SLS | 28.05 | 59.44 | 1:32.24 | 2:04.39 | |||
12 | Tony Brkic | 1994 | S71 | 28.68 | 59.85 | 1:32.66 | 2:06.09 | |||
13 | Oliver Titikic | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 29.50 | 1:01.63 | 1:35.15 | 2:07.71 | |||
14 | Eddie Lu | 1994 | Kristianstads SLS | 29.21 | 1:01.61 | 1:34.09 | 2:08.15 | |||
15 | Alex Diep | 1995 | Kristianstads SLS | 29.59 | 1:02.42 | 1:36.57 | 2:09.65 | |||
16 | Oskar Olofsson | 1995 | Simklubben Ran | 29.71 | 1:02.26 | 1:36.56 | 2:10.03 | |||
17 | Nicolas Nord | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.86 | 1:02.39 | 1:36.46 | 2:10.11 | |||
18 | Gilbert Erlandsson | 1995 | Simsällskapet Delfin | 29.09 | 1:01.31 | 1:35.72 | 2:10.28 | |||
19 | Ted Troell | 1994 | Föreningen Sim Team Engelholm | 29.59 | 1:03.05 | 1:37.90 | 2:11.40 | |||
- | Tom Postema | 1994 | Sjöbo Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 21, 100m Fjärilsim Fl 14, Finaler |
Sponsor: Kökscentrum AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Louise Hansson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.67 | 1:01.47 | |||||
2 | Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | Simklubben Poseidon | 31.24 | 1:05.65 | |||||
3 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 31.55 | 1:07.11 | |||||
4 | Josefine Johnsson | 1996 | Simklubben Ran | 31.28 | 1:07.23 | |||||
5 | Wanda Dollmayer | 1996 | Simklubben Ran | 32.78 | 1:08.40 | |||||
6 | Ida Gutlic | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.70 | 1:08.73 | |||||
7 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.07 | 1:09.42 | |||||
8 | Linnéa Månsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 33.97 | 1:11.64 | |||||
9 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 33.13 | 1:11.84 | |||||
10 | Johanna Keifer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.17 | 1:12.69 | |||||
11 | Maria Mijatovic | 1996 | Simklubben Poseidon | 35.43 | 1:14.41 | |||||
12 | Annica Dam | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.09 | 1:14.59 | |||||
13 | Nellie Järvinen | 1996 | Simsällskapet Delfin | 34.31 | 1:15.80 | |||||
14 | Madelen Rydqvist | 1996 | Skåre Swim Club | 35.93 | 1:16.31 | |||||
15 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 35.87 | 1:17.40 | |||||
16 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 36.90 | 1:17.54 | |||||
17 | Emma Stenberg | 1996 | Ystads Simsällskap | 36.61 | 1:18.19 | |||||
18 | Emilia Andreasson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 35.83 | 1:18.73 | |||||
19 | Amanda Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 36.54 | 1:19.29 | |||||
20 | Elina Johnsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 37.29 | 1:20.33 | |||||
21 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 37.79 | 1:22.56 | |||||
Gren 22, 400m Medley Po 14, Finaler |
Sponsor: Rantzows Sport AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 1:10.76 | 2:30.66 | 3:59.44 | 5:09.26 | |||
2 | Tom Hangård | 1996 | Simsällskapet Iden | 1:15.34 | 2:41.49 | 4:09.59 | 5:18.04 | |||
3 | Alexander Olsson | 1996 | Eslövs Simsällskap | 1:12.85 | 2:34.20 | 4:10.00 | 5:22.80 | |||
4 | Jonathan Westin | 1996 | Simklubben Triton | 1:22.58 | 2:51.14 | 4:38.90 | 6:01.96 | |||
Gren 23, 100m Fjärilsim Fl 13 o y, Finaler |
Sponsor: Regnbågens Kiosk&Gatukök |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.59 | 1:04.09 | |||||
2 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 30.98 | 1:06.40 | |||||
3 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 32.51 | 1:10.04 | |||||
4 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 33.54 | 1:11.70 | |||||
5 | Clara Vater | 1997 | Simklubben Lödde | 33.59 | 1:12.65 | |||||
6 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.59 | 1:14.05 | |||||
7 | Fanny Andersson | 1997 | Skåre Swim Club | 35.51 | 1:14.49 | |||||
8 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 34.51 | 1:14.75 | |||||
9 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 36.54 | 1:15.03 | |||||
10 | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | 36.67 | 1:15.10 | |||||
11 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 35.23 | 1:15.76 | |||||
12 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.39 | 1:15.96 | |||||
13 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 35.82 | 1:15.98 | |||||
14 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 36.28 | 1:16.02 | |||||
15 | Cecilia Laursen | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.66 | 1:16.12 | |||||
16 | Julia Wiktor | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.93 | 1:16.56 | |||||
17 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 35.11 | 1:16.63 | |||||
18 | Sara Linné | 1997 | Simsällskapet Iden | 34.22 | 1:16.64 | |||||
19 | Ellen Sandberg | 1999 | S71 | 35.25 | 1:17.69 | |||||
20 | Mari Louise Tran | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.90 | 1:18.12 | |||||
21 | Marie Hanson | 1997 | Simklubben Triton | 36.63 | 1:18.83 | |||||
Gren 24, 100m Bröstsim Po 13 o y, Finaler |
Sponsor: Flaggfabriken Kronan AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Liljedahl-Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 35.72 | 1:14.74 | |||||
2 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 38.05 | 1:18.30 | |||||
3 | Antony Truong | 1997 | Kristianstads SLS | 38.09 | 1:21.46 | |||||
4 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.94 | 1:21.54 | |||||
5 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.16 | 1:21.70 | |||||
6 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 38.48 | 1:21.71 | |||||
7 | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 39.02 | 1:22.25 | |||||
8 | Yusuf Yucel | 1997 | Simklubben Poseidon | 39.43 | 1:22.93 | |||||
9 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 40.10 | 1:23.51 | |||||
10 | Viktor Rosenqvist | 1997 | Simklubben Lödde | 39.63 | 1:23.78 | |||||
11 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 41.96 | 1:26.39 | |||||
12 | Emil Helmersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 40.51 | 1:26.53 | |||||
13 | Stanley Luu | 1997 | Kristianstads SLS | 41.67 | 1:27.14 | |||||
14 | Markus Benner-Lundqvist | 1997 | Simklubben Poseidon | 41.28 | 1:27.34 | |||||
15 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 41.57 | 1:27.74 | |||||
16 | Isac Troell | 1997 | Föreningen Sim Team Engelholm | 42.92 | 1:27.80 | |||||
17 | Philip Tran | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 41.34 | 1:27.89 | |||||
18 | Dennis Åberg | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 41.94 | 1:28.12 | |||||
19 | Simon Hansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 41.61 | 1:29.19 | |||||
20 | Philip Johansson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 41.56 | 1:29.22 | |||||
- | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mika Persson | 1998 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 25, 800m Frisim Fl 15-16, Finaler |
Sponsor: Filborna Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ellen Olsson | 1995 | Skåre Swim Club | 1:04.53 | 2:12.42 | 3:20.42 | 4:28.64 | 8:58.15 | ||
5:36.11 | 6:44.26 | 7:51.94 | ||||||||
2 | Erika Kaspersson | 1994 | Eslövs Simsällskap | 1:07.19 | 2:17.58 | 3:28.19 | 4:39.53 | 9:23.37 | ||
5:50.67 | 7:02.49 | 8:13.37 | ||||||||
3 | Lina Hinderup | 1994 | Simklubben Ran | 1:07.36 | 2:17.80 | 3:29.14 | 4:42.37 | 9:35.21 | ||
5:55.79 | 7:09.27 | 8:22.83 | ||||||||
4 | Agnes Idoffsson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.35 | 2:22.19 | 3:34.65 | 4:47.49 | 9:38.56 | ||
5:59.47 | 7:12.47 | 8:26.34 | ||||||||
5 | Elin Persson | 1995 | Kristianstads SLS | 1:08.52 | 2:21.07 | 3:34.09 | 4:47.26 | 9:42.78 | ||
6:00.21 | 7:14.04 | 8:28.44 | ||||||||
6 | Lisa Rigby | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.37 | 2:22.62 | 3:35.69 | 4:49.88 | 9:47.67 | ||
6:03.57 | 7:18.91 | 8:33.61 | ||||||||
7 | Josefine Bivesand | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:10.10 | 2:25.25 | 3:40.88 | 4:57.35 | 10:03.53 | ||
6:14.14 | 7:31.32 | 8:48.08 | ||||||||
8 | Hanna Rahm-Andersson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.69 | 2:24.11 | 3:38.93 | 4:55.46 | 10:04.27 | ||
6:12.44 | 7:29.95 | 8:47.77 | ||||||||
9 | Désirée Andersson | 1994 | Ystads Simsällskap | 1:11.98 | 2:27.44 | 3:43.41 | 5:00.20 | 10:07.32 | ||
6:17.14 | 7:35.55 | 8:53.49 | ||||||||
10 | Jenny Tärnhuvud | 1994 | Simklubben Lödde | 1:11.65 | 2:30.17 | 3:48.06 | 5:06.50 | 10:18.91 | ||
6:25.33 | 7:43.52 | 9:01.97 | ||||||||
11 | Rebecka Sylvander | 1995 | Simklubben Lödde | 1:13.07 | 2:31.41 | 3:50.73 | 5:09.86 | 10:23.98 | ||
6:29.03 | 7:48.11 | 9:06.62 | ||||||||
12 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 1:14.50 | 2:33.18 | 3:52.44 | 5:11.33 | 10:25.89 | ||
6:30.66 | 7:48.98 | 9:08.20 | ||||||||
13 | Sarah Danielsson | 1994 | Tyringe Simsällskap | 1:12.53 | 2:30.34 | 3:49.26 | 5:08.84 | 10:27.56 | ||
6:28.58 | 7:48.65 | 9:08.92 | ||||||||
14 | Josefine Åkesson | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:13.96 | 2:33.53 | 3:53.38 | 5:12.66 | 10:29.92 | ||
6:31.75 | 7:51.60 | 9:12.71 | ||||||||
15 | Jenny Blom | 1995 | Kristianstads SLS | 1:12.42 | 2:30.84 | 3:50.48 | 5:10.42 | 10:30.04 | ||
6:31.22 | 7:50.78 | 9:12.26 | ||||||||
16 | Lina Söderberg | 1994 | Simklubben Lödde | 1:13.45 | 2:33.54 | 3:54.27 | 5:15.00 | 10:39.68 | ||
6:36.94 | 7:59.40 | 9:20.30 | ||||||||
17 | Isabelle Göransson | 1995 | Kristianstads SLS | 1:13.68 | 2:32.78 | 3:53.40 | 5:15.31 | 10:44.81 | ||
6:39.43 | 8:02.60 | 9:25.01 | ||||||||
18 | Emma Lundblad | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:16.50 | 2:38.97 | 4:01.11 | 5:23.62 | 10:51.10 | ||
6:46.88 | 8:10.02 | 9:33.31 | ||||||||
19 | Anna Hovenberg | 1995 | Simklubben Hajen | 1:19.20 | 2:45.81 | 4:14.23 | 5:42.12 | 11:38.38 | ||
7:12.61 | 8:41.41 | 10:11.00 | ||||||||
Gren 26, 100m Ryggsim Po 15-16, Finaler |
Sponsor: Fremlab AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Lundin | 1994 | Simklubben Triton | 29.29 | 59.73 | |||||
2 | Emil Möller | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 30.09 | 1:01.23 | |||||
3 | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | 30.76 | 1:01.90 | |||||
4 | Julius Hjelm | 1994 | Simsällskapet Iden | 30.20 | 1:02.15 | |||||
5 | Martin Svensson | 1994 | Simsällskapet Iden | 31.35 | 1:03.21 | |||||
6 | Mattias Carlbrand | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 30.28 | 1:03.26 | |||||
7 | Linus Davidsson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 31.06 | 1:03.63 | |||||
8 | Timmie Frodlund | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 30.91 | 1:03.83 | |||||
9 | Markus Svensson | 1995 | Simklubben Ran | 31.17 | 1:04.14 | |||||
10 | Oscar Pihl | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 31.64 | 1:04.87 | |||||
11 | Max Troell | 1995 | Föreningen Sim Team Engelholm | 32.38 | 1:05.22 | |||||
12 | Christoffer Roos | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 31.75 | 1:05.29 | |||||
13 | Rasmus Andersson | 1995 | Simklubben Ran | 31.56 | 1:05.34 | |||||
14 | Axel Flodfält | 1995 | Ystads Simsällskap | 32.44 | 1:06.63 | |||||
15 | Gustav Hellqvist | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.55 | 1:07.29 | |||||
16 | Martin Blivik | 1995 | Karlskrona Simsällskap | 32.51 | 1:07.36 | |||||
17 | Henrik Hindberg | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.69 | 1:07.80 | |||||
18 | Alexander Johansson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 33.92 | 1:07.95 | |||||
19 | Denniz Sabo | 1995 | Karlshamns Simklubb | 33.21 | 1:07.99 | |||||
20 | Jacob Zeidler | 1994 | Simklubben Lödde | 32.83 | 1:08.36 | |||||
21 | Tony Brkic | 1994 | S71 | 34.46 | 1:09.21 | |||||
22 | Simon Stoltenborg | 1995 | Landskrona Simsällskap | 33.25 | 1:09.43 | |||||
23 | Alex Diep | 1995 | Kristianstads SLS | 34.14 | 1:11.51 | |||||
Gren 27, 4X100m Medley Fl 14 o y, Finaler |
Sponsor: Konica Minolta |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Lag 1 Flickor | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 4:24.65 | ||||||
Jeanette Reinert | 1996 | 33.16 | 1:07.51 | 1:07.51 | ||||||
Mari Louise Tran | 1997 | 36.36 | 1:14.90 | 2:22.41 | ||||||
Louise Hansson | 1996 | 28.09 | 1:01.58 | 3:23.99 | ||||||
Rebecca Nilsson | 1996 | 28.57 | 1:00.66 | 4:24.65 | ||||||
2 | Mkk Damer 1 | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:33.83 | ||||||
Ida Gutlic | 1996 | 32.86 | 1:07.04 | 1:07.04 | ||||||
Andrea Gustafsson | 1996 | 35.95 | 1:16.63 | 2:23.67 | ||||||
Cassandra Tran | 1997 | 31.28 | 1:06.41 | 3:30.08 | ||||||
Hannah Skog | 1997 | 30.38 | 1:03.75 | 4:33.83 | ||||||
3 | Ängelholm Damer [1996] | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 4:43.90 | ||||||
Alma Dahlberg | 1996 | 35.83 | 1:13.56 | 1:13.56 | ||||||
Johanna Andersson | 1997 | 37.46 | 1:17.23 | 2:30.79 | ||||||
Lina Rosvall | 1997 | 31.16 | 1:07.82 | 3:38.61 | ||||||
Matilda Weiler | 1998 | 30.37 | 1:05.29 | 4:43.90 | ||||||
4 | SS Iden Damer [1996] | 1996 | Simsällskapet Iden | 4:48.71 | ||||||
Sara Linné | 1997 | 33.49 | 1:09.21 | 1:09.21 | ||||||
Jenny Christensson | 1996 | 37.93 | 1:20.10 | 2:29.31 | ||||||
Cecilia Boman | 1996 | 34.10 | 1:14.61 | 3:43.92 | ||||||
Ella Nygren | 1996 | 30.79 | 1:04.79 | 4:48.71 | ||||||
5 | Hs Lag 2 Flickor | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 4:49.46 | ||||||
Julia Wiktor | 1997 | 36.43 | 1:14.72 | 1:14.72 | ||||||
Sophie Hansson | 1998 | 36.38 | 1:15.31 | 2:30.03 | ||||||
Emelie Carlsson | 1996 | 34.30 | 1:14.81 | 3:44.84 | ||||||
Linn Månsson | 1997 | 30.45 | 1:04.62 | 4:49.46 | ||||||
6 | SK Triton Damer [1996] | 1996 | Simklubben Triton | 4:50.69 | ||||||
Ida Borg | 1997 | 35.52 | 1:12.86 | 1:12.86 | ||||||
Lina Wingren | 1996 | 36.01 | 1:16.25 | 2:29.11 | ||||||
Johanna Nilsson | 1996 | 34.97 | 1:16.35 | 3:45.46 | ||||||
Amanda Nilsson | 1996 | 30.88 | 1:05.23 | 4:50.69 | ||||||
7 | Sjöbo SS Damer [1996] | 1996 | Sjöbo Simsällskap | 4:52.54 | ||||||
Erica Sjöholm | 1997 | 33.55 | 1:09.60 | 1:09.60 | ||||||
Felicia Malmqvist | 1996 | 37.20 | 1:22.62 | 2:32.22 | ||||||
Augusta Andersson | 1997 | 35.79 | 1:17.42 | 3:49.64 | ||||||
Felicia Sandström | 1997 | 29.95 | 1:02.90 | 4:52.54 | ||||||
8 | Vellinge-N Damer [1996] | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:55.07 | ||||||
Rebecca Håkansson | 1996 | 32.94 | 1:08.16 | 1:08.16 | ||||||
Jenny Thalin | 1997 | 40.74 | 1:26.39 | 2:34.55 | ||||||
Johanna Keifer | 1996 | 32.64 | 1:12.10 | 3:46.65 | ||||||
Amanda Werthén | 1997 | 31.69 | 1:08.42 | 4:55.07 | ||||||
9 | Höganäs SS Damer [1996] | 1996 | Höganäs Simsällskap | 4:57.06 | ||||||
Joanna Engevall | 1997 | 37.84 | 1:19.12 | 1:19.12 | ||||||
Klara Juliusson | 1997 | 34.99 | 1:15.54 | 2:34.66 | ||||||
Josefine Möller | 1996 | 34.54 | 1:15.19 | 3:49.85 | ||||||
Ellen Schollin | 1997 | 31.32 | 1:07.21 | 4:57.06 | ||||||
10 | Eslövs SS Damer [1996] | 1996 | Eslövs Simsällskap | 5:00.86 | ||||||
Alba Forés | 1998 | 35.20 | 1:12.56 | 1:12.56 | ||||||
Natalie Varady | 1997 | 40.27 | 1:26.87 | 2:39.43 | ||||||
Emma Kaspersson | 1997 | 36.08 | 1:15.72 | 3:55.15 | ||||||
Rebecca Nordberg | 1996 | 31.83 | 1:05.71 | 5:00.86 | ||||||
11 | SS Delfin Damer [1996] | 1996 | Simsällskapet Delfin | 5:01.59 | ||||||
Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 36.43 | 1:14.98 | 1:14.98 | ||||||
Sofie Klügel | 1998 | 39.85 | 1:25.34 | 2:40.32 | ||||||
Nellie Järvinen | 1996 | 33.74 | 1:13.52 | 3:53.84 | ||||||
Ebba Persson | 1997 | 32.38 | 1:07.75 | 5:01.59 | ||||||
12 | SK Lödde Damer [1996] | 1996 | Simklubben Lödde | 5:03.55 | ||||||
Clara Vater | 1997 | 33.98 | 1:09.88 | 1:09.88 | ||||||
Erika Sällberg | 1997 | 38.97 | 1:22.46 | 2:32.34 | ||||||
Vilma Segerdahl | 1998 | 36.28 | 1:19.09 | 3:51.43 | ||||||
Viktoria Ramkvist | 1996 | 19.48 | 1:12.12 | 5:03.55 | ||||||
13 | S 71 Damer [1996] Lag 1 | 1996 | S71 | 5:11.45 | ||||||
Tove Persson Bivall | 1997 | 37.27 | 1:18.92 | 1:18.92 | ||||||
Jonna Nordström | 1997 | 39.48 | 1:24.88 | 2:43.80 | ||||||
Ellen Sandberg | 1999 | 36.52 | 1:17.84 | 4:01.64 | ||||||
Julia Larsson | 1996 | 32.06 | 1:09.81 | 5:11.45 | ||||||
14 | Poseidon Damer [1996] | 1996 | Simklubben Poseidon | 5:27.67 | ||||||
Clara Jeppsson | 1997 | 39.54 | 1:21.25 | 1:21.25 | ||||||
Emma Eriksson | 1997 | 39.88 | 1:23.97 | 2:45.22 | ||||||
Anna Kebke | 1997 | 41.07 | 1:28.83 | 4:14.05 | ||||||
Jennie Wikforss | 1997 | 33.32 | 1:13.62 | 5:27.67 | ||||||
15 | SK Hajen Damer [1996] | 1996 | Simklubben Hajen | 5:29.07 | ||||||
Malin Svensson | 1999 | 38.71 | 1:20.42 | 1:20.42 | ||||||
Natalie Lundgren | 1996 | 41.88 | 1:28.93 | 2:49.35 | ||||||
Malin Barta | 1997 | 39.22 | 2:01.32 | 4:50.67 | ||||||
Li Björner Oh | 1998 | 38.40 | 38.40 | 5:29.07 | ||||||
- | Mkk Damer [1996] | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Amanda Granborg | 1999 | 37.14 | 1:16.60 | 1:16.60 | ||||||
Annica Dam | 1996 | 2:40.15 | ||||||||
- | S 71 Damer [1996] Lag 2 | 1996 | S71 | DSQ | ||||||
Emilia Ernstsson | 1996 | 37.32 | 1:17.56 | |||||||
- | Ystads SS Damer [1996] | 1996 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Dinah Jönsson | 1998 | 34.98 | 1:12.68 | 1:12.68 | ||||||
Angelica Körner | 1996 | 43.02 | 2:47.43 | |||||||
Emma Stenberg | 1996 | 4:05.15 | ||||||||
- | Ystads SS Lag Ii [1996] | 1996 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 28, 4X100m Frisim Po 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Lag 1 Pojkar | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 3:51.53 | ||||||
Fabian Steen | 1996 | 27.09 | 56.95 | 56.95 | ||||||
Enzo Schön | 1996 | 27.29 | 57.30 | 1:54.25 | ||||||
Filip Kroon | 1997 | 29.62 | 1:02.54 | 2:56.79 | ||||||
Efrem Ghirmai | 1996 | 25.78 | 54.74 | 3:51.53 | ||||||
2 | Mkk Herrar [1996] | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:00.82 | ||||||
Anton Fransson | 1996 | 28.11 | 58.60 | 58.60 | ||||||
Oscar Fridh | 1996 | 27.71 | 58.82 | 1:57.42 | ||||||
Marcus Andersson-Arvidsso | 1996 | 28.53 | 1:01.39 | 2:58.81 | ||||||
Eric Hinderup | 1998 | 29.58 | 1:02.01 | 4:00.82 | ||||||
3 | Hs Lag 2 Pojkar | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 4:01.12 | ||||||
Oskar Nilsson | 1997 | 28.87 | 1:00.41 | 1:00.41 | ||||||
Otto Schippert | 1996 | 28.09 | 59.58 | 1:59.99 | ||||||
Cruiz Llupa | 1997 | 28.64 | 1:01.38 | 3:01.37 | ||||||
Filip Dolk | 1996 | 28.83 | 59.75 | 4:01.12 | ||||||
4 | Höganäs SS Herrar [1996] | 1996 | Höganäs Simsällskap | 4:03.19 | ||||||
Oliver Blomdell | 1996 | 29.33 | 1:00.81 | 1:00.81 | ||||||
Victor Möller | 1996 | 28.03 | 59.40 | 2:00.21 | ||||||
Eric Schollin | 1997 | 29.23 | 1:02.39 | 3:02.60 | ||||||
Cedric Sjöberg | 1996 | 28.56 | 1:00.59 | 4:03.19 | ||||||
5 | Ystads SS Herrar [1996] | 1996 | Ystads Simsällskap | 4:06.66 | ||||||
Johan Christiansson | 1996 | 28.24 | 58.86 | 58.86 | ||||||
Fredrik Liljedahl-Olsson | 1997 | 28.66 | 1:00.12 | 1:58.98 | ||||||
Mika Mononen | 1996 | 27.80 | 58.29 | 2:57.27 | ||||||
Adam Åkesson | 1996 | 32.36 | 1:09.39 | 4:06.66 | ||||||
6 | SK Sydsim Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Sydsim | 4:13.96 | ||||||
Marcos Cerutti | 1997 | 29.36 | 1:02.24 | 1:02.24 | ||||||
Jonas Andersson | 1996 | 29.15 | 1:01.34 | 2:03.58 | ||||||
Philip Thornberg | 1996 | 30.13 | 1:04.51 | 3:08.09 | ||||||
Erik Nilsson | 1996 | 31.09 | 1:05.87 | 4:13.96 | ||||||
7 | Mkk Herrar 2 | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:17.40 | ||||||
Filip Bivesand | 1997 | 31.29 | 1:04.22 | 1:04.22 | ||||||
Ludwig Wemlén | 1997 | 30.98 | 1:04.23 | 2:08.45 | ||||||
Omar Azzam | 1996 | 30.26 | 1:04.43 | 3:12.88 | ||||||
Simon Karlsson | 1997 | 30.52 | 1:04.52 | 4:17.40 | ||||||
8 | Hs Lag 3 Pojkar | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 4:17.89 | ||||||
Johan Dahlstrand | 1996 | 30.31 | 1:04.21 | 1:04.21 | ||||||
Alexander Almeida Sundell | 1997 | 30.16 | 1:04.99 | 2:09.20 | ||||||
Axel Andersson | 1996 | 30.50 | 1:04.11 | 3:13.31 | ||||||
Olle Williamsson | 1998 | 30.66 | 1:04.58 | 4:17.89 | ||||||
9 | Ksls Herrar [1996] | 1996 | Kristianstads SLS | 4:18.77 | ||||||
Björn Elmberg | 1996 | 31.19 | 1:06.92 | 1:06.92 | ||||||
Antony Truong | 1997 | 28.61 | 1:01.89 | 2:08.81 | ||||||
Oliver Sandell | 1996 | 31.57 | 1:06.03 | 3:14.84 | ||||||
Stanley Luu | 1997 | 30.72 | 1:03.93 | 4:18.77 | ||||||
10 | Ängelholm Herrar [1996] | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 4:22.13 | ||||||
David Olsson | 1996 | 30.27 | 1:04.26 | 1:04.26 | ||||||
Daniel Kertes | 1999 | 32.52 | 1:08.14 | 2:12.40 | ||||||
Milton Lauritsen | 1998 | 31.86 | 1:06.12 | 3:18.52 | ||||||
Mattias Andersson | 1996 | 29.76 | 1:03.61 | 4:22.13 | ||||||
11 | Poseidon Lag1[1996] | 1996 | Simklubben Poseidon | 4:23.81 | ||||||
Gustav Östlund | 1997 | 31.10 | 1:06.59 | 1:06.59 | ||||||
Edvin Paul | 1998 | 31.58 | 1:06.14 | 2:12.73 | ||||||
Jacob Greiff | 1997 | 31.31 | 1:07.14 | 3:19.87 | ||||||
Hugo Cedervall | 1997 | 30.25 | 1:03.94 | 4:23.81 | ||||||
12 | SS Iden Herrar [1996] | 1996 | Simsällskapet Iden | 4:30.59 | ||||||
Tom Hangård | 1996 | 29.00 | 1:01.36 | 1:01.36 | ||||||
Filip Wejfeldt | 1997 | 29.87 | 1:03.95 | 2:05.31 | ||||||
Simon Roszko | 1997 | 34.32 | 1:13.99 | 3:19.30 | ||||||
Esbjörn Ohlsson | 1996 | 33.52 | 1:11.29 | 4:30.59 | ||||||
13 | Eslövs SS Herrar [1996] | 1996 | Eslövs Simsällskap | 4:38.93 | ||||||
Alexander Olsson | 1996 | 31.75 | 1:05.97 | 1:05.97 | ||||||
Erik Andrén | 1998 | 35.77 | 1:14.22 | 2:20.19 | ||||||
Jesper Olsson | 1998 | 35.01 | 1:13.08 | 3:33.27 | ||||||
Erik Krappe | 1996 | 30.56 | 1:05.66 | 4:38.93 | ||||||
14 | Poseidon Lag2 [1996] | 1996 | Simklubben Poseidon | 4:40.60 | ||||||
Philip Hermansson-Barak | 1997 | 32.34 | 1:08.12 | 1:08.12 | ||||||
Markus Benner-Lundqvist | 1997 | 33.69 | 1:11.02 | 2:19.14 | ||||||
Victor Lanzinger | 1997 | 33.44 | 1:11.87 | 3:31.01 | ||||||
Yusuf Yucel | 1997 | 33.11 | 1:09.59 | 4:40.60 | ||||||
15 | SK Hajen Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Hajen | 4:44.07 | ||||||
Petter Fredriksson | 1997 | 30.73 | 1:04.61 | 1:04.61 | ||||||
Marcus Henriksson | 1997 | 33.84 | 1:14.88 | 2:19.49 | ||||||
Johan Valeur | 1996 | 34.20 | 1:11.03 | 3:30.52 | ||||||
Felix Midlöv | 1998 | 34.59 | 1:13.55 | 4:44.07 | ||||||
16 | SK Lödde Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Lödde | 4:45.59 | ||||||
Viktor Rosenqvist | 1997 | 30.35 | 1:03.07 | 1:03.07 | ||||||
Vidar Åsly | 1997 | 32.88 | 1:09.18 | 2:12.25 | ||||||
Lukas Gunnarsson | 1998 | 33.82 | 1:49.20 | 4:01.45 | ||||||
Alexander Hedre | 1999 | 44.14 | 44.14 | 4:45.59 | ||||||
17 | Vellinge-N Herrar [1996] | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:52.27 | ||||||
Anton Andersson | 1997 | 32.75 | 1:09.52 | 1:09.52 | ||||||
Johan Persson | 1998 | 34.72 | 1:14.32 | 2:23.84 | ||||||
Hampus Persson | 1997 | 33.61 | 1:10.97 | 3:34.81 | ||||||
Flores van der Bossche | 1998 | 35.60 | 1:17.46 | 4:52.27 | ||||||
Gren 29, 100m Frisim Po 15-16, Finaler |
Sponsor: Trendator AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | 25.05 | 52.16 | |||||
2 | Anton Lundin | 1994 | Simklubben Triton | 26.24 | 54.41 | |||||
3 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 26.37 | 55.04 | |||||
4 | Julius Hjelm | 1994 | Simsällskapet Iden | 26.48 | 55.26 | |||||
5 | Viktor Christiansson | 1995 | Tyringe Simsällskap | 26.92 | 55.53 | |||||
6 | Martin Svensson | 1994 | Simsällskapet Iden | 27.21 | 55.81 | |||||
7 | Alexander Johansson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 27.18 | 55.92 | |||||
8 | Max Troell | 1995 | Föreningen Sim Team Engelholm | 27.23 | 55.96 | |||||
9 | Linus Wannebro | 1995 | Kristianstads SLS | 26.59 | 56.60 | |||||
10 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 26.72 | 56.84 | |||||
11 | Emil Möller | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 27.17 | 56.86 | |||||
12 | Linus Davidsson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 27.65 | 56.89 | |||||
13 | Fredrik Olofsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 27.66 | 57.53 | |||||
14 | Oscar Pihl | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 27.58 | 57.55 | |||||
15 | August Ström | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.98 | 58.23 | |||||
16 | Simon Samson | 1995 | Simklubben Ran | 27.88 | 58.33 | |||||
17 | Tony Brkic | 1994 | S71 | 27.91 | 58.82 | |||||
18 | Eddie Lu | 1994 | Kristianstads SLS | 28.10 | 58.96 | |||||
19 | Gilbert Erlandsson | 1995 | Simsällskapet Delfin | 28.08 | 58.98 | |||||
20 | Oskar Olofsson | 1995 | Simklubben Ran | 29.15 | 59.78 | |||||
- | Nicolas Nord | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 30, 400m Frisim Fl 15-16, Finaler |
Sponsor: Filborna Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ellen Olsson | 1995 | Skåre Swim Club | 1:04.51 | 2:13.68 | 3:21.97 | 4:28.35 | |||
2 | Linnéa Olsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.98 | 2:14.11 | 3:23.50 | 4:32.36 | |||
3 | Hanna Rahm-Andersson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:05.14 | 2:15.75 | 3:28.07 | 4:39.54 | |||
4 | Erika Kaspersson | 1994 | Eslövs Simsällskap | 1:07.79 | 2:18.94 | 3:30.40 | 4:41.58 | |||
5 | Agnes Idoffsson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 1:08.22 | 2:19.51 | 3:31.80 | 4:43.53 | |||
6 | Michelle Hansen | 1994 | Simklubben Sydsim | 1:07.73 | 2:19.62 | 3:33.48 | 4:46.69 | |||
7 | Elin Persson | 1995 | Kristianstads SLS | 1:09.13 | 2:22.96 | 3:36.23 | 4:49.14 | |||
8 | Moa Ståhl | 1995 | Simklubben Poseidon | 1:09.01 | 2:22.97 | 3:37.72 | 4:53.30 | |||
9 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 1:09.97 | 2:24.65 | 3:40.14 | 4:54.42 | |||
10 | Josefine Bivesand | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.96 | 2:24.27 | 3:40.22 | 4:55.55 | |||
11 | Désirée Andersson | 1994 | Ystads Simsällskap | 1:11.71 | 2:27.17 | 3:42.36 | 4:57.87 | |||
12 | Mette Karlsson | 1995 | Kristianstads SLS | 1:10.57 | 2:27.07 | 3:43.77 | 4:58.08 | |||
13 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 1:10.23 | 2:26.21 | 3:43.14 | 4:59.31 | |||
14 | Josefina Widerström | 1994 | Simklubben Poseidon | 1:10.29 | 2:28.80 | 3:47.79 | 5:05.16 | |||
15 | Isabelle Göransson | 1995 | Kristianstads SLS | 1:12.91 | 2:29.60 | 3:48.09 | 5:06.80 | |||
16 | Jenny Blom | 1995 | Kristianstads SLS | 1:12.90 | 2:32.27 | 3:52.66 | 5:11.71 | |||
17 | Lina Söderberg | 1994 | Simklubben Lödde | 1:12.60 | 2:31.81 | 3:53.14 | 5:14.06 | |||
18 | Carolina Schersten | 1994 | Simklubben Poseidon | 1:12.97 | 2:35.58 | 3:59.71 | 5:22.92 | |||
19 | Maja Duveborn | 1995 | Kristianstads SLS | 1:14.69 | 2:37.35 | 4:02.18 | 5:25.59 | |||
- | Lina Hinderup | 1994 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 31, 200m Medley Po 14, Finaler |
Sponsor: Wallhoff Ek. konsult |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 28.72 | 1:03.45 | 1:44.06 | 2:15.13 | |||
2 | Fabian Steen | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.67 | 1:03.88 | 1:45.27 | 2:18.10 | |||
3 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 29.67 | 1:07.42 | 1:49.35 | 2:21.80 | |||
4 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 31.56 | 1:07.80 | 1:51.01 | 2:24.15 | |||
5 | Otto Schippert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 32.57 | 1:09.97 | 1:50.94 | 2:25.12 | |||
6 | Anton Fransson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.41 | 1:08.37 | 1:51.08 | 2:25.17 | |||
7 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 33.29 | 1:10.43 | 1:53.49 | 2:26.32 | |||
8 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 32.17 | 1:09.40 | 1:53.39 | 2:26.48 | |||
9 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 31.46 | 1:10.55 | 1:56.44 | 2:30.20 | |||
10 | Oscar Fridh | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.21 | 1:12.67 | 1:58.09 | 2:30.83 | |||
11 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 32.28 | 1:10.50 | 1:57.73 | 2:32.51 | |||
12 | Axel Andersson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 33.95 | 1:15.25 | 1:58.31 | 2:33.62 | |||
13 | Alfred Ahlberg | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 32.94 | 1:09.56 | 1:58.69 | 2:33.84 | |||
14 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 34.60 | 1:14.52 | 2:01.37 | 2:39.48 | |||
15 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 35.60 | 1:16.98 | 2:05.96 | 2:40.07 | |||
16 | Johannes Nilsson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 33.41 | 1:16.03 | 2:05.95 | 2:42.70 | |||
17 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 34.93 | 1:17.74 | 2:05.64 | 2:43.08 | |||
18 | Tim Jensen | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 38.28 | 1:18.46 | 2:06.81 | 2:45.45 | |||
19 | Cedric Sjöberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 34.26 | 1:16.00 | 2:11.20 | 2:50.21 | |||
- | Jonathan Westin | 1996 | Simklubben Triton | DNS | ||||||
- | Adam Åkesson | 1996 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 32, 200m Ryggsim Fl 14, Finaler |
Sponsor: Adolfsbergs Café |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Hansson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 31.67 | 1:07.20 | 1:43.44 | 2:18.34 | |||
2 | Jeanette Reinert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 34.10 | 1:10.94 | 1:48.26 | 2:25.27 | |||
3 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 34.75 | 1:11.77 | 1:50.44 | 2:27.44 | |||
4 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.31 | 1:13.03 | 1:51.80 | 2:30.26 | |||
5 | Ida Gutlic | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.75 | 1:12.66 | 1:52.22 | 2:31.57 | |||
6 | Alma Dahlberg | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 36.23 | 1:15.04 | 1:56.16 | 2:37.55 | |||
7 | Linnéa Månsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 34.67 | 1:13.79 | 1:56.49 | 2:37.60 | |||
8 | Emelie Carlsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 36.38 | 1:16.10 | 1:57.20 | 2:38.03 | |||
9 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 37.72 | 1:18.13 | 1:58.36 | 2:38.11 | |||
10 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 38.08 | 1:18.94 | 2:00.29 | 2:41.10 | |||
11 | Emilia Andreasson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 37.21 | 1:18.01 | 2:00.40 | 2:41.32 | |||
12 | Johanna Keifer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 37.50 | 1:18.41 | 2:00.95 | 2:42.12 | |||
13 | Cecilia Boman | 1996 | Simsällskapet Iden | 38.02 | 1:19.78 | 2:01.71 | 2:42.82 | |||
14 | Madelen Rydqvist | 1996 | Skåre Swim Club | 38.62 | 1:19.82 | 2:01.52 | 2:43.22 | |||
15 | Nellie Järvinen | 1996 | Simsällskapet Delfin | 37.37 | 1:18.97 | 2:01.96 | 2:45.19 | |||
16 | Julia Falk-Saunders | 1996 | Simklubben Triton | 37.99 | 1:19.94 | 2:02.85 | 2:45.44 | |||
17 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 38.31 | 1:21.97 | 2:05.62 | 2:45.49 | |||
18 | Emilia Ernstsson | 1996 | S71 | 39.02 | 1:21.64 | 2:04.28 | 2:45.94 | |||
19 | Sofie Ericsson | 1996 | Simklubben Triton | 38.09 | 1:20.49 | 2:04.44 | 2:46.41 | |||
20 | Maria Nilsson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 38.59 | 1:23.12 | 2:08.54 | 2:51.88 | |||
21 | Amanda Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 39.90 | 1:24.21 | 2:10.81 | 2:55.16 | |||
Gren 33, 100m Bröstsim Po 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jacob Zeidler | 1994 | Simklubben Lödde | 31.58 | 1:07.24 | |||||
2 | Victor Klügel | 1995 | S71 | 31.86 | 1:08.93 | |||||
3 | Max Troell | 1995 | Föreningen Sim Team Engelholm | 32.81 | 1:09.50 | |||||
4 | Henrik Nilsson | 1994 | Simklubben Triton | 32.98 | 1:09.78 | |||||
5 | Luke Postema | 1995 | Sjöbo Simsällskap | 32.90 | 1:11.09 | |||||
6 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.21 | 1:11.63 | |||||
7 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.87 | 1:12.13 | |||||
8 | Erik Öjstedt | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 33.74 | 1:12.19 | |||||
9 | Christian Andersson | 1995 | Ystads Simsällskap | 34.49 | 1:12.47 | |||||
10 | Simon Boman | 1994 | Simsällskapet Iden | 34.52 | 1:13.26 | |||||
11 | Hampus Larsson | 1995 | Höganäs Simsällskap | 34.18 | 1:13.93 | |||||
12 | Ted Troell | 1994 | Föreningen Sim Team Engelholm | 35.67 | 1:15.14 | |||||
13 | Anton Faberling | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 35.53 | 1:15.26 | |||||
14 | Tony Brkic | 1994 | S71 | 36.90 | 1:15.34 | |||||
15 | Andreas Thoft | 1995 | Simklubben Ran | 36.99 | 1:15.91 | |||||
16 | Eddie Lu | 1994 | Kristianstads SLS | 36.22 | 1:16.00 | |||||
17 | Joachim Dahlberg | 1995 | Kristianstads SLS | 35.54 | 1:16.04 | |||||
18 | Max Åfeldt | 1995 | S71 | 34.98 | 1:17.12 | |||||
19 | Petter Hansson | 1995 | Eslövs Simsällskap | 37.26 | 1:17.27 | |||||
20 | Kerim Kozo | 1995 | Landskrona Simsällskap | 34.70 | 1:17.62 | |||||
21 | Oskar Olofsson | 1995 | Simklubben Ran | 36.81 | 1:18.30 | |||||
Gren 34, 200m Ryggsim Fl 15-16, Finaler |
Sponsor: Fremlab AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.50 | 1:05.41 | 1:39.80 | 2:14.25 | |||
2 | Linnéa Olsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.81 | 1:08.87 | 1:45.22 | 2:20.88 | |||
3 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 34.05 | 1:10.47 | 1:46.96 | 2:22.66 | |||
4 | Elinor Andersson | 1994 | Sjöbo Simsällskap | 33.89 | 1:10.44 | 1:47.74 | 2:24.84 | |||
5 | Lisa Rigby | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 33.79 | 1:10.33 | 1:47.73 | 2:25.29 | |||
6 | Emma Tran Ngan | 1995 | Simklubben Ran | 34.29 | 1:10.90 | 1:48.94 | 2:27.22 | |||
7 | Tove Andersson | 1995 | Trelleborgs Simsällskap | 34.47 | 1:12.73 | 1:51.94 | 2:28.21 | |||
8 | Ellen Olsson | 1995 | Skåre Swim Club | 34.59 | 1:12.63 | 1:50.79 | 2:28.37 | |||
9 | Malin Algotsson | 1995 | Simklubben Sydsim | 34.27 | 1:11.55 | 1:50.09 | 2:29.27 | |||
10 | Lina Hinderup | 1994 | Simklubben Ran | 35.43 | 1:13.13 | 1:52.04 | 2:31.43 | |||
11 | Martina Lomnitz | 1995 | Karlshamns Simklubb | 35.11 | 1:13.35 | 1:52.71 | 2:31.83 | |||
12 | Lydia Rönning | 1994 | Simklubben Ran | 34.60 | 1:13.78 | 1:54.44 | 2:33.81 | |||
13 | Michelle Hansen | 1994 | Simklubben Sydsim | 36.59 | 1:16.19 | 1:56.18 | 2:34.76 | |||
14 | Rebecka Sylvander | 1995 | Simklubben Lödde | 35.16 | 1:13.89 | 1:54.51 | 2:35.07 | |||
15 | Marie Topphem | 1995 | Ystads Simsällskap | 36.72 | 1:16.76 | 1:56.58 | 2:35.32 | |||
16 | Linnea Larsson | 1995 | Sjöbo Simsällskap | 36.48 | 1:16.04 | 1:56.79 | 2:37.36 | |||
17 | Felicia Hantorp | 1995 | Simklubben Ran | 36.52 | 1:16.73 | 1:57.90 | 2:37.43 | |||
18 | Rebecka Hjertstrand | 1994 | Kristianstads SLS | 37.10 | 1:17.14 | 1:58.23 | 2:37.96 | |||
19 | Isabelle Göransson | 1995 | Kristianstads SLS | 36.48 | 1:16.79 | 1:58.41 | 2:39.33 | |||
20 | Hanna Nilsson | 1995 | Simklubben Hajen | 36.10 | 1:16.79 | 1:59.62 | 2:42.52 | |||
21 | Désirée Andersson | 1994 | Ystads Simsällskap | 37.97 | 1:19.65 | 2:03.26 | 2:45.68 | |||
Gren 35, 200m Medley Po 13 o y, Finaler |
Sponsor: Kökscentrum |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 34.26 | 1:09.13 | 1:55.45 | 2:30.96 | |||
2 | Fredrik Liljedahl-Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 33.26 | 1:14.61 | 1:58.07 | 2:32.12 | |||
3 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.18 | 1:14.03 | 1:58.67 | 2:35.26 | |||
4 | Viktor Rosenqvist | 1997 | Simklubben Lödde | 32.07 | 1:12.50 | 1:59.22 | 2:36.00 | |||
5 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 32.91 | 1:15.30 | 2:02.53 | 2:36.67 | |||
6 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 33.09 | 1:13.70 | 2:01.54 | 2:37.31 | |||
7 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 32.44 | 1:13.06 | 2:02.61 | 2:37.55 | |||
8 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 33.30 | 1:17.07 | 2:01.55 | 2:38.89 | |||
9 | Antony Truong | 1997 | Kristianstads SLS | 31.25 | 1:12.55 | 2:01.27 | 2:39.60 | |||
10 | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 35.34 | 1:15.28 | 2:02.49 | 2:40.03 | |||
11 | Filip Wejfeldt | 1997 | Simsällskapet Iden | 35.98 | 1:16.03 | 2:02.48 | 2:40.05 | |||
12 | Anton Andersson | 1997 | Vellinge-Näsets Simklubb | 36.30 | 1:16.45 | 2:02.41 | 2:40.10 | |||
13 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 34.14 | 1:16.08 | 2:05.70 | 2:41.75 | |||
14 | Rasmus Ericsson | 1998 | Simklubben Triton | 38.08 | 1:17.41 | 2:06.09 | 2:43.30 | |||
15 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.21 | 1:15.33 | 2:07.38 | 2:43.62 | |||
16 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.97 | 1:16.21 | 2:08.19 | 2:44.33 | |||
16 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 34.25 | 1:11.03 | 2:07.09 | 2:44.33 | |||
18 | Alexander Stjepanetic | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.63 | 1:16.82 | 2:07.08 | 2:45.66 | |||
19 | Stanley Luu | 1997 | Kristianstads SLS | 35.99 | 1:17.75 | 2:08.70 | 2:46.71 | |||
20 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 34.88 | 1:21.52 | 2:15.67 | 2:54.74 | |||
- | Jacob Witt | 1997 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 36, 400m Frisim Fl 13 o y, Finaler |
Sponsor: Rantzows Sport AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.16 | 2:14.56 | 3:23.83 | 4:32.88 | |||
2 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 1:05.94 | 2:16.74 | 3:29.14 | 4:40.81 | |||
3 | Felicia Sandström | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:05.88 | 2:17.12 | 3:29.72 | 4:41.62 | |||
4 | Alba Forés | 1998 | Eslövs Simsällskap | 1:07.89 | 2:19.63 | 3:32.20 | 4:42.68 | |||
5 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 1:07.16 | 2:18.94 | 3:31.53 | 4:43.86 | |||
6 | Fanny Andersson | 1997 | Skåre Swim Club | 33.64 | 1:48.14 | 3:02.65 | 4:53.87 | |||
7 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.58 | 2:19.50 | 3:35.97 | 4:55.24 | |||
8 | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.85 | 2:26.37 | 3:41.02 | 4:57.01 | |||
9 | Emma Kaspersson | 1997 | Eslövs Simsällskap | 1:10.04 | 2:24.56 | 3:41.20 | 4:58.58 | |||
10 | Clara Vater | 1997 | Simklubben Lödde | 1:08.60 | 2:24.13 | 3:42.14 | 5:00.59 | |||
11 | Sofia Heimsten | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:09.79 | 2:26.95 | 3:43.94 | 5:01.04 | |||
12 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 1:09.07 | 2:25.85 | 3:43.95 | 5:01.52 | |||
13 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 1:11.68 | 2:29.05 | 3:45.80 | 5:02.95 | |||
14 | Augusta Andersson | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 1:11.16 | 2:27.41 | 3:44.98 | 5:03.58 | |||
15 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 1:10.12 | 2:27.84 | 3:47.27 | 5:04.75 | |||
16 | Hanna Liljegren | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:11.61 | 2:30.21 | 3:48.85 | 5:06.04 | |||
17 | Natalie Varady | 1997 | Eslövs Simsällskap | 1:12.63 | 2:31.00 | 3:49.81 | 5:06.75 | |||
18 | Mathilda Edlund | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:12.32 | 2:32.43 | 3:52.94 | 5:10.36 | |||
19 | Ebba Persson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 1:12.71 | 2:32.71 | 3:53.37 | 5:11.20 | |||
20 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:15.36 | 2:34.55 | 3:53.29 | 5:11.23 | |||
21 | Emma Eriksson | 1997 | Simklubben Poseidon | 1:17.15 | 2:40.45 | 4:06.80 | 5:32.26 | |||
Gren 37, 400m Medley Po 15-16, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | 1:02.61 | 2:14.13 | 3:35.37 | 4:37.16 | |||
2 | Jacob Zeidler | 1994 | Simklubben Lödde | 1:05.73 | 2:22.62 | 3:48.23 | 4:55.98 | |||
3 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:08.80 | 2:25.65 | 3:49.91 | 4:58.47 | |||
4 | Max Troell | 1995 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:13.38 | 2:30.02 | 3:57.44 | 5:04.68 | |||
5 | Axel Flodfält | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:09.99 | 2:27.87 | 3:56.86 | 5:07.26 | |||
6 | Oliver Titikic | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:09.12 | 2:28.00 | 3:59.99 | 5:10.45 | |||
7 | Alex Diep | 1995 | Kristianstads SLS | 1:11.36 | 2:36.22 | 4:02.96 | 5:10.47 | |||
8 | Anton Faberling | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.03 | 2:30.33 | 3:58.01 | 5:10.63 | |||
9 | Jim Ljungqvist | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:12.13 | 2:33.73 | 4:07.02 | 5:17.01 | |||
10 | Nicolas Nord | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.70 | 2:29.20 | 4:06.47 | 5:18.00 | |||
11 | Petter Hansson | 1995 | Eslövs Simsällskap | 1:15.74 | 2:44.16 | 4:10.00 | 5:22.28 | |||
12 | Johan Jönsson | 1995 | Simklubben Hajen | 1:21.34 | 2:44.41 | 4:22.57 | 5:35.80 | |||
13 | Max Johansson | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.50 | 2:48.54 | 4:21.59 | 5:38.83 | |||
14 | Måns Tangvald | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:15.56 | 2:48.42 | 4:27.90 | 5:48.35 | |||
Gren 38, 100m Fjärilsim Fl 15-16, Finaler |
Sponsor: Mäklarf. Olausson & Partn |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.62 | 1:03.05 | |||||
2 | Alexandra Berg | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 29.18 | 1:03.66 | |||||
3 | Linnea Olausson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:06.32 | 1:06.32 | |||||
4 | Emma Nilsson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:06.35 | 1:06.35 | |||||
5 | Sandra Engberg | 1995 | Simklubben Lödde | 31.13 | 1:07.58 | |||||
6 | Frida Börnfors | 1994 | Simklubben Sydsim | 31.44 | 1:07.90 | |||||
7 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 31.30 | 1:08.22 | |||||
8 | Emma Jansson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.21 | 1:08.54 | |||||
9 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 32.34 | 1:08.83 | |||||
10 | Tove Andersson | 1995 | Trelleborgs Simsällskap | 32.50 | 1:08.85 | |||||
11 | Amelia Berlin | 1995 | Simklubben Sydsim | 32.66 | 1:09.25 | |||||
12 | Lisa Rigby | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 32.28 | 1:09.26 | |||||
13 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 32.66 | 1:09.29 | |||||
14 | Jenny Tärnhuvud | 1994 | Simklubben Lödde | 33.28 | 1:10.21 | |||||
15 | Mette Karlsson | 1995 | Kristianstads SLS | 32.63 | 1:10.27 | |||||
16 | Ingrid Cerutti | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.56 | 1:10.43 | |||||
17 | Nellie Ternblad | 1995 | Simklubben Lödde | 32.10 | 1:10.71 | |||||
18 | Josefine Bivesand | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.30 | 1:11.11 | |||||
19 | Julia Rosberg | 1995 | Simklubben Lödde | 34.27 | 1:12.85 | |||||
20 | Malin Algotsson | 1995 | Simklubben Sydsim | 33.92 | 1:13.85 | |||||
21 | Erika Kaspersson | 1994 | Eslövs Simsällskap | 34.46 | 1:14.11 | |||||
Gren 39, 800m Frisim Po 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:04.50 | 2:12.90 | 3:22.10 | 4:30.88 | 9:05.26 | ||
5:39.52 | 6:49.06 | 7:57.85 | ||||||||
2 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 1:04.59 | 2:14.14 | 3:22.93 | 4:31.80 | 9:08.71 | ||
5:41.65 | 6:52.44 | 8:02.17 | ||||||||
3 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 1:04.01 | 2:12.45 | 3:21.99 | 4:32.38 | 9:09.35 | ||
5:42.54 | 6:53.13 | 8:02.84 | ||||||||
4 | Tom Hangård | 1996 | Simsällskapet Iden | 1:05.97 | 2:18.57 | 3:30.96 | 4:43.79 | 9:31.91 | ||
5:56.68 | 7:08.47 | 8:21.32 | ||||||||
5 | Gustav Holmström | 1996 | Simklubben Lödde | 1:09.05 | 2:22.61 | 3:36.12 | 4:49.51 | 9:37.21 | ||
6:02.34 | 7:14.77 | 8:27.33 | ||||||||
6 | Oscar Fridh | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.57 | 2:20.38 | 3:34.73 | 4:50.85 | 9:52.11 | ||
6:07.60 | 7:23.46 | 8:39.29 | ||||||||
7 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.49 | 2:23.97 | 3:37.14 | 4:51.16 | 9:55.56 | ||
6:07.61 | 7:24.64 | 8:41.03 | ||||||||
8 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 1:08.15 | 2:23.52 | 3:39.47 | 4:56.26 | 10:00.39 | ||
6:13.90 | 7:30.78 | 8:48.03 | ||||||||
9 | Marcus Andersson-Arvidsso | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:08.52 | 2:23.41 | 3:39.70 | 4:57.29 | 10:04.03 | ||
6:13.89 | 7:31.41 | 8:48.32 | ||||||||
10 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 1:14.56 | 2:33.02 | 3:52.27 | 5:11.78 | 10:30.67 | ||
6:32.13 | 7:51.44 | 9:11.29 | ||||||||
11 | Cedric Sjöberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 1:10.45 | 2:26.79 | 3:45.16 | 5:05.50 | 10:30.92 | ||
6:27.01 | 7:49.28 | 9:10.11 | ||||||||
12 | Björn Elmberg | 1996 | Kristianstads SLS | 1:13.54 | 2:34.51 | 3:56.94 | 5:20.09 | 10:43.05 | ||
6:43.22 | 8:04.33 | 9:25.59 | ||||||||
13 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 1:11.93 | 2:31.17 | 3:53.22 | 5:15.38 | 10:51.64 | ||
6:39.39 | 8:04.29 | 9:28.43 | ||||||||
14 | Jonathan Westin | 1996 | Simklubben Triton | 1:13.54 | 2:35.55 | 3:58.09 | 5:21.19 | 10:51.97 | ||
6:45.19 | 8:09.09 | 9:32.88 | ||||||||
15 | Simon Lundmark | 1996 | Landskrona Simsällskap | 1:15.67 | 2:39.17 | 4:05.05 | 5:31.89 | 11:20.94 | ||
6:58.65 | 8:26.35 | 9:53.87 | ||||||||
16 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 1:20.90 | 2:48.51 | 4:18.52 | 5:49.05 | 11:46.90 | ||
7:19.48 | 8:50.03 | 10:21.00 | ||||||||
Gren 40, 200m Bröstsim Fl 14, Finaler |
Sponsor: Areva NP Uddcomb AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rebecca Nilsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 35.85 | 1:16.14 | 1:58.10 | 2:41.32 | |||
2 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 37.26 | 1:18.93 | 2:02.04 | 2:43.09 | |||
3 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.88 | 1:18.38 | 2:01.12 | 2:43.77 | |||
4 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 39.71 | 1:21.72 | 2:04.91 | 2:47.61 | |||
5 | Ida Gutlic | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.62 | 1:23.19 | 2:07.90 | 2:52.41 | |||
6 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 38.41 | 1:21.91 | 2:07.81 | 2:54.68 | |||
7 | Emelie Carlsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 39.33 | 1:23.22 | 2:08.83 | 2:55.41 | |||
8 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 40.56 | 1:23.66 | 2:10.05 | 2:55.57 | |||
9 | Madelen Rydqvist | 1996 | Skåre Swim Club | 39.49 | 1:23.51 | 2:09.26 | 2:55.90 | |||
10 | Felicia Malmqvist | 1996 | Sjöbo Simsällskap | 39.45 | 1:25.65 | 2:13.08 | 3:01.20 | |||
11 | Maria Nilsson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 41.92 | 1:28.87 | 2:17.19 | 3:03.89 | |||
12 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 43.00 | 1:30.00 | 2:18.51 | 3:06.21 | |||
13 | Hanna Hinderup | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 42.24 | 1:28.69 | 2:18.93 | 3:07.03 | |||
14 | Julia Falk-Saunders | 1996 | Simklubben Triton | 44.05 | 1:31.18 | 2:19.43 | 3:07.24 | |||
15 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 41.60 | 1:28.68 | 2:18.07 | 3:08.06 | |||
16 | Emma Stenberg | 1996 | Ystads Simsällskap | 42.61 | 1:30.49 | 2:20.30 | 3:09.55 | |||
17 | Amanda Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 43.79 | 1:32.68 | 2:22.82 | 3:10.87 | |||
18 | Natalie Lundgren | 1996 | Simklubben Hajen | 42.65 | 1:32.19 | 2:22.56 | 3:14.07 | |||
19 | Filippa Edfast | 1996 | Simsällskapet Delfin | 44.11 | 1:35.09 | 2:27.59 | 3:16.35 | |||
20 | Kate Rova | 1996 | Simklubben Poseidon | 44.68 | 1:36.87 | 2:28.09 | 3:20.14 | |||
- | Annica Dam | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 41, 4X100m Frisim 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | SK Triton Herrar [1994] | 1994 | Simklubben Triton | 3:41.11 | ||||||
Anton Lundin | 1994 | 26.03 | 54.39 | 54.39 | ||||||
Henrik Nilsson | 1994 | 26.61 | 55.91 | 1:50.30 | ||||||
Henrik Ridell | 1994 | 26.48 | 56.60 | 2:46.90 | ||||||
Rasmus Wetterborg | 1996 | 25.70 | 54.21 | 3:41.11 | ||||||
2 | Hs Lag 1 Pojkar | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 3:41.87 | ||||||
Linus Davidsson | 1994 | 26.97 | 55.75 | 55.75 | ||||||
Emil Möller | 1994 | 25.84 | 55.04 | 1:50.79 | ||||||
Oscar Pihl | 1995 | 26.76 | 56.34 | 2:47.13 | ||||||
Alexander Johansson | 1995 | 26.30 | 54.74 | 3:41.87 | ||||||
3 | SK Ran Herrar Lag 1 | 1994 | Simklubben Ran | 3:46.32 | ||||||
Jonatan Andersson | 1995 | 27.66 | 57.71 | 57.71 | ||||||
Oskar Olofsson | 1995 | 28.26 | 59.34 | 1:57.05 | ||||||
Simon Samson | 1995 | 27.03 | 57.75 | 2:54.80 | ||||||
Mats Westergren | 1994 | 24.60 | 51.52 | 3:46.32 | ||||||
4 | Karlskrona Herrar [1994] | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 3:48.29 | ||||||
Andreas Hjalmarsson | 1994 | 26.23 | 54.71 | 54.71 | ||||||
Mattias Carlbrand | 1994 | 25.95 | 55.80 | 1:50.51 | ||||||
Alfred Ahlberg | 1996 | 27.69 | 58.94 | 2:49.45 | ||||||
Martin Blivik | 1995 | 28.11 | 58.84 | 3:48.29 | ||||||
5 | Ängelholm Herrar [1994] | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 3:49.44 | ||||||
Viktor Kertes | 1996 | 26.67 | 55.85 | 55.85 | ||||||
Fredrik Olofsson | 1994 | 27.00 | 57.90 | 1:53.75 | ||||||
Erik Öjstedt | 1995 | 26.91 | 56.95 | 2:50.70 | ||||||
Christoffer Roos | 1995 | 15.90 | 58.74 | 3:49.44 | ||||||
6 | SS Iden Herrar [1994] | 1994 | Simsällskapet Iden | 3:50.39 | ||||||
Martin Svensson | 1994 | 27.90 | 57.30 | 57.30 | ||||||
Robin Jönsson | 1994 | 28.43 | 59.55 | 1:56.85 | ||||||
Julius Hjelm | 1994 | 26.21 | 54.95 | 2:51.80 | ||||||
Simon Boman | 1994 | 27.48 | 58.59 | 3:50.39 | ||||||
7 | Mkk Herrar 1 | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 3:53.05 | ||||||
Gustav Hellqvist | 1995 | 28.27 | 58.57 | 58.57 | ||||||
August Ström | 1995 | 17.49 | 56.94 | 1:55.51 | ||||||
Nicolas Nord | 1994 | 27.83 | 59.14 | 2:54.65 | ||||||
Johan Nilsson | 1994 | 27.47 | 58.40 | 3:53.05 | ||||||
8 | Ksls Herrar [1994] | 1994 | Kristianstads SLS | 3:53.54 | ||||||
Linus Wannebro | 1995 | 26.57 | 55.71 | 55.71 | ||||||
Eddie Lu | 1994 | 27.60 | 57.72 | 1:53.43 | ||||||
Joachim Dahlberg | 1995 | 28.24 | 1:01.11 | 2:54.54 | ||||||
Alex Diep | 1995 | 27.82 | 59.00 | 3:53.54 | ||||||
9 | SK Ran Herrar Lag 2 | 1994 | Simklubben Ran | 3:55.50 | ||||||
Andreas Thoft | 1995 | 29.45 | 1:01.43 | 1:01.43 | ||||||
Albert Shpatollaj | 1994 | 25.97 | 55.16 | 1:56.59 | ||||||
Markus Svensson | 1995 | 27.81 | 59.28 | 2:55.87 | ||||||
Rasmus Andersson | 1995 | 27.67 | 59.63 | 3:55.50 | ||||||
10 | Vellinge-N Herrar [1994] | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 3:57.98 | ||||||
Jim Ljungqvist | 1994 | 27.86 | 57.19 | 57.19 | ||||||
Max Johansson | 1994 | 29.72 | 1:02.58 | 1:59.77 | ||||||
Rasmus Lundell | 1995 | 25.87 | 55.82 | 2:55.59 | ||||||
Måns Tangvald | 1995 | 29.84 | 1:02.39 | 3:57.98 | ||||||
11 | Hs Lag 2 Pojkar | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 4:00.02 | ||||||
Timmie Frodlund | 1994 | 27.71 | 59.03 | 59.03 | ||||||
Oliver Titikic | 1995 | 28.84 | 59.96 | 1:58.99 | ||||||
Anton Faberling | 1994 | 28.19 | 59.58 | 2:58.57 | ||||||
Tim Göransson | 1995 | 28.57 | 1:01.45 | 4:00.02 | ||||||
12 | Ystads SS Herrar [1996] | 1996 | Ystads Simsällskap | 4:02.70 | ||||||
Joachim Olsson | 1995 | 27.86 | 59.60 | 59.60 | ||||||
Axel Flodfält | 1995 | 27.55 | 59.23 | 1:58.83 | ||||||
Christian Andersson | 1995 | 28.88 | 1:00.22 | 2:59.05 | ||||||
Hector Herlin | 1995 | 29.37 | 1:03.65 | 4:02.70 | ||||||
13 | S 71 Herrar [1994] | 1994 | S71 | 4:05.96 | ||||||
Victor Klügel | 1995 | 28.83 | 1:01.15 | 1:01.15 | ||||||
Tony Brkic | 1994 | 27.58 | 58.02 | 1:59.17 | ||||||
Max Åfeldt | 1995 | 29.14 | 1:03.83 | 3:03.00 | ||||||
Timmie Hermansson | 1995 | 29.93 | 1:02.96 | 4:05.96 | ||||||
14 | Landskrona Herrar [1994] | 1994 | Landskrona Simsällskap | 4:06.53 | ||||||
Kerim Kozo | 1995 | 29.04 | 1:03.09 | 1:03.09 | ||||||
Simon Stoltenborg | 1995 | 28.96 | 1:01.36 | 2:04.45 | ||||||
Robin Svensson | 1994 | 26.80 | 59.61 | 3:04.06 | ||||||
Ivan Mosic | 1995 | 29.01 | 1:02.47 | 4:06.53 | ||||||
15 | Tyringe SS | 1994 | Tyringe Simsällskap | 4:07.12 | ||||||
Emil Alfredsson | 1995 | 29.56 | 1:02.73 | 1:02.73 | ||||||
Johannes Nilsson | 1996 | 31.75 | 1:07.98 | 2:10.71 | ||||||
Simon Wictorsson | 1995 | 28.77 | 1:00.10 | 3:10.81 | ||||||
Viktor Christiansson | 1995 | 26.74 | 56.31 | 4:07.12 | ||||||
Gren 42, 4X100m Medley Fl 16 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Mkk Damer 1 | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:23.03 | ||||||
Linnéa Olsson | 1994 | 31.26 | 1:04.42 | 1:04.42 | ||||||
Emma Jansson | 1994 | 34.25 | 1:13.38 | 2:17.80 | ||||||
Ida Lindborg | 1994 | 28.53 | 1:02.69 | 3:20.49 | ||||||
Ingrid Cerutti | 1995 | 29.70 | 1:02.54 | 4:23.03 | ||||||
2 | SK Sydsim Damer [1994] | 1994 | Simklubben Sydsim | 4:29.09 | ||||||
Frida Börnfors | 1994 | 32.82 | 1:06.98 | 1:06.98 | ||||||
Amelia Berlin | 1995 | 34.63 | 1:15.01 | 2:21.99 | ||||||
Erika Hultman | 1994 | 30.59 | 1:06.53 | 3:28.52 | ||||||
Michelle Hansen | 1994 | 28.81 | 1:00.57 | 4:29.09 | ||||||
3 | Hs Lag 1 Flickor | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 4:30.46 | ||||||
Lisa Rigby | 1994 | 34.02 | 1:10.43 | 1:10.43 | ||||||
Nadine Söderberg | 1995 | 35.57 | 1:17.63 | 2:28.06 | ||||||
Alexandra Berg | 1995 | 28.97 | 1:03.37 | 3:31.43 | ||||||
Sofie Sjöberg | 1994 | 27.62 | 59.03 | 4:30.46 | ||||||
4 | SK Lödde Damer [1994] | 1994 | Simklubben Lödde | 4:32.36 | ||||||
Rebecka Sylvander | 1995 | 34.59 | 1:11.18 | 1:11.18 | ||||||
Nellie Ternblad | 1995 | 33.99 | 1:13.17 | 2:24.35 | ||||||
Sandra Engberg | 1995 | 31.08 | 1:07.10 | 3:31.45 | ||||||
Jenny Tärnhuvud | 1994 | 28.85 | 1:00.91 | 4:32.36 | ||||||
5 | SK Ran Damer Lag 1 | 1994 | Simklubben Ran | 4:37.09 | ||||||
Emma Tran Ngan | 1995 | 32.10 | 1:06.31 | 1:06.31 | ||||||
Lydia Rönning | 1994 | 38.19 | 1:23.61 | 2:29.92 | ||||||
Josefine Johnsson | 1996 | 30.50 | 1:06.02 | 3:35.94 | ||||||
Angelina Righult | 1994 | 28.38 | 1:01.15 | 4:37.09 | ||||||
6 | Hs Lag 2 Flickor | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 4:38.77 | ||||||
Hanna Rahm-Andersson | 1995 | 33.74 | 1:10.46 | 1:10.46 | ||||||
Pernilla Andersson | 1994 | 37.10 | 1:21.22 | 2:31.68 | ||||||
Emma Nilsson | 1995 | 30.06 | 1:05.89 | 3:37.57 | ||||||
Agnes Idoffsson | 1994 | 29.67 | 1:01.20 | 4:38.77 | ||||||
7 | Poseidon Damer [1994] | 1994 | Simklubben Poseidon | 4:38.86 | ||||||
Josefina Widerström | 1994 | 36.60 | 1:15.94 | 1:15.94 | ||||||
Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | 36.31 | 1:17.48 | 2:33.42 | ||||||
Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | 30.30 | 1:06.05 | 3:39.47 | ||||||
Moa Ståhl | 1995 | 28.69 | 59.39 | 4:38.86 | ||||||
8 | Ksls Damer [1994] | 1994 | Kristianstads SLS | 4:49.08 | ||||||
Rebecka Hjertstrand | 1994 | 35.84 | 1:13.77 | 1:13.77 | ||||||
Elin Persson | 1995 | 38.30 | 1:22.78 | 2:36.55 | ||||||
Annie Lindström | 1996 | 31.09 | 1:07.02 | 3:43.57 | ||||||
Isabelle Enderle | 1994 | 30.44 | 1:05.51 | 4:49.08 | ||||||
9 | SK Hajen Damer [1994] | 1994 | Simklubben Hajen | 4:51.90 | ||||||
Hanna Nilsson | 1995 | 34.81 | 1:12.88 | 1:12.88 | ||||||
Anna Hovenberg | 1995 | 38.13 | 1:24.09 | 2:36.97 | ||||||
Elin Lundgren | 1995 | 32.86 | 1:10.16 | 3:47.13 | ||||||
Isabella Kharraziha | 1995 | 30.72 | 1:04.77 | 4:51.90 | ||||||
10 | Mkk Damer 2 | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:53.74 | ||||||
Elin Hemby | 1994 | 36.27 | 1:14.98 | 1:14.98 | ||||||
Maja Lundström | 1995 | 38.78 | 1:22.94 | 2:37.92 | ||||||
Josefine Bivesand | 1995 | 33.66 | 1:10.63 | 3:48.55 | ||||||
Hannah Lindberg | 1995 | 30.52 | 1:05.19 | 4:53.74 | ||||||
11 | Ksls Damer Lag 2 [1994] | 1994 | Kristianstads SLS | 5:11.62 | ||||||
Hanna Nilsson | 1996 | 38.08 | 1:17.93 | 1:17.93 | ||||||
Maja Duveborn | 1995 | 40.93 | 1:26.64 | 2:44.57 | ||||||
Isabelle Göransson | 1995 | 36.17 | 1:22.77 | 4:07.34 | ||||||
Jenny Blom | 1995 | 30.31 | 1:04.28 | 5:11.62 | ||||||
12 | Höganäs SS Damer [1994] | 1994 | Höganäs Simsällskap | 5:13.48 | ||||||
Nadia Taman | 1994 | 34.83 | 1:11.89 | 1:11.89 | ||||||
Mia Mlivic | 1995 | 39.03 | 1:29.07 | 2:40.96 | ||||||
Johanna Ek | 1995 | 35.45 | 1:22.56 | 4:03.52 | ||||||
Karin Sandin | 1995 | 33.08 | 1:09.96 | 5:13.48 | ||||||
13 | Vellinge-N Damer [1994] | 1994 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:16.29 | ||||||
Nadja Nilsson | 1995 | 37.14 | 1:17.58 | 1:17.58 | ||||||
Isabelle Hallgren | 1995 | 42.87 | 1:29.40 | 2:46.98 | ||||||
Emma Lundblad | 1995 | 35.44 | 1:18.04 | 4:05.02 | ||||||
Sofie Thomée | 1995 | 32.78 | 1:11.27 | 5:16.29 | ||||||
- | Ystads SS Lag I [1994] | 1994 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Marie Topphem | 1995 | 33.79 | 1:10.70 | |||||||
Gren 43, 100m Frisim Fl 15-16, Finaler |
Sponsor: Örestads Vågteknik |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lindborg | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.88 | 58.00 | |||||
2 | Linnéa Olsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 28.13 | 58.35 | |||||
3 | Frida Börnfors | 1994 | Simklubben Sydsim | 28.27 | 58.76 | |||||
4 | Sofie Sjöberg | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 28.56 | 59.97 | |||||
5 | Tove Andersson | 1995 | Trelleborgs Simsällskap | 29.16 | 1:00.14 | |||||
6 | Elin Mähl | 1994 | Simklubben Lödde | 29.19 | 1:01.00 | |||||
7 | Jenny Tärnhuvud | 1994 | Simklubben Lödde | 29.60 | 1:01.10 | |||||
7 | Moa Ståhl | 1995 | Simklubben Poseidon | 29.60 | 1:01.10 | |||||
9 | Angelina Righult | 1994 | Simklubben Ran | 29.64 | 1:01.13 | |||||
10 | Michelle Hansen | 1994 | Simklubben Sydsim | 29.62 | 1:01.36 | |||||
11 | Hanna Rahm-Andersson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 29.53 | 1:01.38 | |||||
12 | Emma Jansson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.84 | 1:01.63 | |||||
13 | Lisa Rigby | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 29.85 | 1:02.04 | |||||
14 | Emma Tran Ngan | 1995 | Simklubben Ran | 29.97 | 1:02.14 | |||||
15 | Amelia Berlin | 1995 | Simklubben Sydsim | 29.95 | 1:02.50 | |||||
16 | Agnes Idoffsson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 30.22 | 1:02.53 | |||||
17 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | Landskrona Simsällskap | 30.12 | 1:03.01 | |||||
18 | Erica Ydesand | 1994 | Osby Simsällskap | 29.87 | 1:03.25 | |||||
19 | Ingrid Cerutti | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.33 | 1:03.30 | |||||
20 | Sandra Engberg | 1995 | Simklubben Lödde | 30.72 | 1:03.52 | |||||
21 | Elin Persson | 1995 | Kristianstads SLS | 30.58 | 1:05.13 | |||||
Gren 44, 400m Frisim Po 15-16, Finaler |
Sponsor: S-O Redovisningstjänst |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | 59.04 | 2:01.40 | 3:03.37 | 4:05.71 | |||
2 | Anton Lundin | 1994 | Simklubben Triton | 59.86 | 2:04.21 | 3:08.30 | 4:12.03 | |||
3 | Emil Möller | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 1:02.12 | 2:07.38 | 3:11.87 | 4:16.59 | |||
4 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 1:00.30 | 2:06.20 | 3:12.97 | 4:19.09 | |||
5 | Linus Wannebro | 1995 | Kristianstads SLS | 1:02.05 | 2:08.03 | 3:14.95 | 4:19.64 | |||
6 | Oscar Pihl | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:00.95 | 2:06.83 | 3:15.14 | 4:22.37 | |||
7 | Jacob Zeidler | 1994 | Simklubben Lödde | 1:02.54 | 2:09.26 | 3:16.87 | 4:24.70 | |||
8 | Max Troell | 1995 | Föreningen Sim Team Engelholm | 1:03.29 | 2:11.17 | 3:18.80 | 4:25.49 | |||
9 | Viktor Christiansson | 1995 | Tyringe Simsällskap | 1:02.34 | 2:10.00 | 3:18.86 | 4:26.84 | |||
10 | Alex Diep | 1995 | Kristianstads SLS | 1:05.66 | 2:15.33 | 3:24.48 | 4:31.49 | |||
11 | Oliver Titikic | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 1:04.60 | 2:13.79 | 3:23.09 | 4:31.54 | |||
12 | Martin Blivik | 1995 | Karlskrona Simsällskap | 1:03.98 | 2:13.31 | 3:22.85 | 4:31.61 | |||
13 | Tony Brkic | 1994 | S71 | 1:03.20 | 2:11.25 | 3:21.80 | 4:32.93 | |||
14 | Nicolas Nord | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:04.33 | 2:13.79 | 3:24.24 | 4:35.43 | |||
15 | Oskar Olofsson | 1995 | Simklubben Ran | 1:03.94 | 2:13.62 | 3:25.30 | 4:35.47 | |||
16 | Johan Nilsson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.28 | 2:16.39 | 3:27.56 | 4:36.65 | |||
17 | Robin Jönsson | 1994 | Simsällskapet Iden | 1:03.98 | 2:14.84 | 3:26.72 | 4:38.61 | |||
18 | Fredrik Olofsson | 1994 | Ängelholms Simsällskap | 1:03.92 | 2:14.66 | 3:28.40 | 4:42.73 | |||
19 | Simon Wictorsson | 1995 | Tyringe Simsällskap | 1:05.65 | 2:18.34 | 3:31.94 | 4:44.40 | |||
20 | Johan Jönsson | 1995 | Simklubben Hajen | 1:06.48 | 2:19.61 | 3:34.03 | 4:46.13 | |||
21 | Eddie Lu | 1994 | Kristianstads SLS | 1:05.62 | 2:19.93 | 3:37.63 | 4:55.54 | |||
Gren 45, 200m Medley Fl 14, Finaler |
Sponsor: Konica Minolta |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Louise Hansson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.36 | 1:04.22 | 1:45.80 | 2:18.13 | |||
2 | Jeanette Reinert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 31.36 | 1:08.29 | 1:52.34 | 2:25.84 | |||
3 | Rebecca Nilsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 33.43 | 1:10.72 | 1:53.54 | 2:29.53 | |||
4 | Amanda Hörberg-Zdanowski | 1996 | Simklubben Poseidon | 31.95 | 1:10.36 | 1:55.35 | 2:30.11 | |||
5 | Ida Gutlic | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.98 | 1:11.06 | 1:56.12 | 2:31.12 | |||
6 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 32.54 | 1:11.09 | 1:56.70 | 2:31.24 | |||
7 | Andrea Gustafsson | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.81 | 1:14.33 | 1:56.86 | 2:31.93 | |||
8 | Josefine Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 34.23 | 1:14.81 | 2:00.14 | 2:36.35 | |||
9 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 31.78 | 1:15.27 | 2:02.46 | 2:37.97 | |||
10 | Emelie Carlsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 35.05 | 1:15.44 | 2:00.89 | 2:38.25 | |||
11 | Johanna Keifer | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.25 | 1:14.06 | 2:03.86 | 2:40.16 | |||
12 | Madelen Rydqvist | 1996 | Skåre Swim Club | 35.39 | 1:18.62 | 2:04.21 | 2:41.65 | |||
13 | Emilia Andreasson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 35.15 | 1:17.08 | 2:06.79 | 2:43.02 | |||
14 | Jenny Christensson | 1996 | Simsällskapet Iden | 37.14 | 1:17.98 | 2:06.05 | 2:43.34 | |||
15 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 37.08 | 1:21.77 | 2:06.42 | 2:44.06 | |||
16 | Annica Dam | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.27 | 1:17.83 | 2:04.89 | 2:44.08 | |||
17 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 36.43 | 1:18.03 | 2:07.64 | 2:44.86 | |||
18 | Amanda Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 37.09 | 1:20.35 | 2:09.89 | 2:45.82 | |||
19 | Cecilia Boman | 1996 | Simsällskapet Iden | 35.44 | 1:17.90 | 2:09.01 | 2:46.59 | |||
20 | Nellie Järvinen | 1996 | Simsällskapet Delfin | 34.81 | 1:18.33 | 2:09.69 | 2:46.69 | |||
21 | Elina Johnsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 37.64 | 1:22.60 | 2:12.15 | 2:51.03 | |||
Gren 46, 200m Ryggsim Po 14, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 31.53 | 1:04.99 | 1:39.78 | 2:14.33 | |||
2 | Efrem Ghirmai | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 32.13 | 1:06.99 | 1:43.35 | 2:19.05 | |||
3 | Victor Lloyd | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 33.70 | 1:10.60 | 1:48.41 | 2:24.89 | |||
4 | Enzo Schön | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 33.47 | 1:10.16 | 1:48.60 | 2:24.99 | |||
5 | Fabian Steen | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 32.17 | 1:08.61 | 1:47.20 | 2:25.12 | |||
6 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Sydsim | 33.99 | 1:10.94 | 1:49.02 | 2:25.98 | |||
7 | Alfred Ahlberg | 1996 | Karlskrona Simsällskap | 33.29 | 1:09.76 | 1:48.23 | 2:26.24 | |||
8 | Filip Dolk | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 35.40 | 1:13.46 | 1:51.17 | 2:28.92 | |||
9 | Oscar Fridh | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.27 | 1:14.09 | 1:52.39 | 2:29.91 | |||
10 | Victor Möller | 1996 | Höganäs Simsällskap | 34.47 | 1:13.09 | 1:54.12 | 2:32.32 | |||
11 | Gustav Holmström | 1996 | Simklubben Lödde | 36.52 | 1:15.80 | 1:55.42 | 2:34.70 | |||
12 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 35.63 | 1:14.76 | 1:55.31 | 2:35.00 | |||
13 | Tim Jensen | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 37.32 | 1:17.44 | 1:59.15 | 2:40.57 | |||
14 | Oliver Blomdell | 1996 | Höganäs Simsällskap | 39.63 | 1:20.57 | 2:02.43 | 2:43.52 | |||
15 | Johannes Nilsson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 38.87 | 1:22.03 | 2:05.81 | 2:48.59 | |||
16 | Erik Nilsson | 1996 | Simklubben Sydsim | 39.04 | 1:21.78 | 2:06.88 | 2:51.13 | |||
17 | Adam Åkesson | 1996 | Ystads Simsällskap | 41.34 | 1:25.42 | 2:10.14 | 2:53.48 | |||
18 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 43.67 | 1:32.34 | 2:21.27 | 3:09.19 | |||
- | Cedric Sjöberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Jonathan Westin | 1996 | Simklubben Triton | DSQ | ||||||
Gren 47, 100m Ryggsim Fl 13 o y, Finaler |
Sponsor: Harry´s |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 32.37 | 1:07.56 | |||||
2 | Clara Vater | 1997 | Simklubben Lödde | 33.14 | 1:08.14 | |||||
3 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.06 | 1:08.21 | |||||
4 | Erica Sjöholm | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 32.90 | 1:08.37 | |||||
4 | Sara Linné | 1997 | Simsällskapet Iden | 33.07 | 1:08.37 | |||||
6 | Dinah Jönsson | 1998 | Ystads Simsällskap | 34.37 | 1:11.70 | |||||
7 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.79 | 1:12.03 | |||||
8 | Ida Borg | 1997 | Simklubben Triton | 35.70 | 1:12.72 | |||||
9 | Alba Forés | 1998 | Eslövs Simsällskap | 36.28 | 1:13.17 | |||||
10 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 35.39 | 1:13.53 | |||||
11 | Julia Wiktor | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.09 | 1:13.85 | |||||
12 | Moa Cronsjö | 1998 | Simsällskapet Iden | 35.47 | 1:14.65 | |||||
13 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 36.46 | 1:15.29 | |||||
14 | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.31 | 1:16.83 | |||||
15 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 37.73 | 1:17.72 | |||||
15 | Sofia Heimsten | 1997 | Simklubben Sydsim | 37.89 | 1:17.72 | |||||
17 | Amanda Granborg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.59 | 1:17.89 | |||||
17 | Helen Izzeddine | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 37.81 | 1:17.89 | |||||
19 | Malin Johansson | 1997 | Simklubben Sydsim | 37.82 | 1:17.93 | |||||
20 | Sara Nilsson | 1998 | Simsällskapet Iden | 38.07 | 1:18.38 | |||||
21 | Emma Eriksson | 1997 | Simklubben Poseidon | 39.54 | 1:21.12 | |||||
Gren 48, 100m Frisim Po 13 o y, Finaler |
Sponsor: Eurotrade AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Fredrik Liljedahl-Olsson | 1997 | Ystads Simsällskap | 28.60 | 58.45 | |||||
2 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 28.54 | 58.71 | |||||
3 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 28.99 | 1:00.15 | |||||
4 | Marcos Cerutti | 1997 | Simklubben Sydsim | 29.05 | 1:00.95 | |||||
5 | Antony Truong | 1997 | Kristianstads SLS | 29.00 | 1:01.17 | |||||
6 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 29.49 | 1:01.42 | |||||
7 | Viktor Rosenqvist | 1997 | Simklubben Lödde | 29.73 | 1:02.15 | |||||
8 | Eric Schollin | 1997 | Höganäs Simsällskap | 29.51 | 1:02.66 | |||||
9 | Filip Bivesand | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.49 | 1:02.94 | |||||
10 | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | 30.61 | 1:03.02 | |||||
11 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 29.98 | 1:03.31 | |||||
12 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.31 | 1:03.37 | |||||
13 | Jacob Witt | 1997 | Höganäs Simsällskap | 30.36 | 1:03.88 | |||||
14 | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 30.51 | 1:04.06 | |||||
15 | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 30.02 | 1:04.10 | |||||
16 | Stanley Luu | 1997 | Kristianstads SLS | 31.09 | 1:04.68 | |||||
17 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 30.58 | 1:04.99 | |||||
18 | Milton Lauritsen | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 31.34 | 1:05.36 | |||||
19 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 31.50 | 1:06.07 | |||||
20 | Daniel Kertes | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 32.21 | 1:06.47 | |||||
21 | Josef Isaksson | 1997 | S71 | 31.95 | 1:06.91 | |||||
Gren 49, 100m Bröstsim Fl 15-16, Finaler |
Sponsor: Kemira Kemi AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johanna Fransson | 1994 | S71 | 35.35 | 1:13.59 | |||||
2 | Nellie Ternblad | 1995 | Simklubben Lödde | 35.05 | 1:13.60 | |||||
3 | Emma Jansson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.71 | 1:14.48 | |||||
4 | Amelia Berlin | 1995 | Simklubben Sydsim | 35.85 | 1:15.86 | |||||
5 | Lina Söderberg | 1994 | Simklubben Lödde | 36.77 | 1:17.28 | |||||
6 | Moa Ståhl | 1995 | Simklubben Poseidon | 37.50 | 1:18.14 | |||||
7 | Nadine Söderberg | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 36.82 | 1:18.82 | |||||
8 | Agnes Ekfors-Elvin | 1995 | Simklubben Poseidon | 36.70 | 1:19.48 | |||||
9 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 37.81 | 1:19.66 | |||||
10 | Erica Ydesand | 1994 | Osby Simsällskap | 37.59 | 1:20.93 | |||||
11 | Pernilla Andersson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 38.79 | 1:21.05 | |||||
12 | Maja Lundström | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.66 | 1:21.79 | |||||
13 | Elin Persson | 1995 | Kristianstads SLS | 39.49 | 1:23.97 | |||||
14 | Rebecka Hjertstrand | 1994 | Kristianstads SLS | 40.08 | 1:24.16 | |||||
15 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 39.65 | 1:24.20 | |||||
16 | Lydia Rönning | 1994 | Simklubben Ran | 39.65 | 1:25.19 | |||||
17 | Anna Hovenberg | 1995 | Simklubben Hajen | 40.08 | 1:25.38 | |||||
18 | Felicia Johansson | 1995 | Simklubben Ran | 40.45 | 1:26.19 | |||||
19 | Maja Duveborn | 1995 | Kristianstads SLS | 41.02 | 1:26.52 | |||||
20 | Rebecka Sylvander | 1995 | Simklubben Lödde | 41.27 | 1:27.57 | |||||
21 | Josefina Widerström | 1994 | Simklubben Poseidon | 41.92 | 1:28.60 | |||||
Gren 50, 200m Ryggsim Po 15-16, Finaler |
Sponsor: LEMAN Int.Sys.Transp.AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Lundin | 1994 | Simklubben Triton | 30.88 | 1:03.03 | 1:35.55 | 2:07.84 | |||
2 | Emil Möller | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 31.08 | 1:04.37 | 1:37.49 | 2:10.39 | |||
3 | Julius Hjelm | 1994 | Simsällskapet Iden | 31.67 | 1:05.15 | 1:39.08 | 2:13.78 | |||
4 | Linus Davidsson | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 32.00 | 1:07.10 | 1:42.62 | 2:17.18 | |||
5 | Timmie Frodlund | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 32.55 | 1:06.59 | 1:42.50 | 2:18.21 | |||
6 | Markus Svensson | 1995 | Simklubben Ran | 31.77 | 1:06.39 | 1:42.25 | 2:18.51 | |||
7 | Christoffer Roos | 1995 | Ängelholms Simsällskap | 32.91 | 1:08.33 | 1:44.42 | 2:19.69 | |||
8 | Alexander Johansson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.86 | 1:08.66 | 1:45.28 | 2:20.20 | |||
9 | Oscar Pihl | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.50 | 1:08.14 | 1:44.55 | 2:20.46 | |||
10 | Rasmus Andersson | 1995 | Simklubben Ran | 32.36 | 1:07.44 | 1:44.21 | 2:20.63 | |||
11 | Max Troell | 1995 | Föreningen Sim Team Engelholm | 34.20 | 1:10.69 | 1:46.80 | 2:20.98 | |||
12 | Martin Blivik | 1995 | Karlskrona Simsällskap | 33.85 | 1:10.40 | 1:47.45 | 2:23.83 | |||
13 | Gustav Hellqvist | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.22 | 1:10.83 | 1:49.16 | 2:26.36 | |||
14 | Henrik Hindberg | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.89 | 1:12.20 | 1:51.01 | 2:27.70 | |||
15 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 35.20 | 1:14.58 | 1:54.71 | 2:32.82 | |||
16 | Simon Stoltenborg | 1995 | Landskrona Simsällskap | 35.94 | 1:14.55 | 1:54.43 | 2:33.13 | |||
17 | Johan Jönsson | 1995 | Simklubben Hajen | 37.31 | 1:16.35 | 1:56.50 | 2:33.48 | |||
18 | Tom Postema | 1994 | Sjöbo Simsällskap | 35.14 | 1:13.89 | 1:54.19 | 2:33.84 | |||
19 | Alex Diep | 1995 | Kristianstads SLS | 36.97 | 1:17.37 | 1:57.64 | 2:36.51 | |||
- | Hector Herlin | 1995 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 51, 800m Frisim Fl 14, Finaler |
Sponsor: Växelgruppen AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Jeanette Reinert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 1:05.47 | 2:14.19 | 3:22.93 | 4:32.31 | 9:12.85 | ||
5:42.03 | 6:53.61 | 8:04.54 | ||||||||
2 | Rebecca Håkansson | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 1:09.42 | 2:22.74 | 3:36.56 | 4:51.10 | 9:47.75 | ||
6:06.10 | 7:20.14 | 8:34.05 | ||||||||
3 | Hanna Cronqvist | 1996 | Trelleborgs Simsällskap | 1:07.75 | 2:20.59 | 3:34.25 | 4:48.81 | 9:51.28 | ||
6:03.84 | 7:19.82 | 8:36.36 | ||||||||
4 | Madelen Rydqvist | 1996 | Skåre Swim Club | 1:10.06 | 2:23.55 | 3:37.61 | 4:52.11 | 9:52.90 | ||
6:07.33 | 7:22.74 | 8:38.46 | ||||||||
5 | Emelie Carlsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 1:10.42 | 2:25.41 | 3:41.23 | 4:57.27 | 9:58.37 | ||
6:12.93 | 7:28.62 | 8:44.15 | ||||||||
6 | Johanna Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 1:11.68 | 2:28.54 | 3:47.09 | 5:06.46 | 10:26.83 | ||
6:26.06 | 7:46.47 | 9:07.55 | ||||||||
7 | Amanda Nilsson | 1996 | Simklubben Triton | 1:12.85 | 2:31.19 | 3:47.70 | 5:07.81 | 10:27.35 | ||
6:28.43 | 7:49.37 | 9:10.00 | ||||||||
8 | Lina Wingren | 1996 | Simklubben Triton | 1:14.92 | 2:34.83 | 3:52.88 | 5:12.23 | 10:27.49 | ||
6:31.86 | 7:51.85 | 9:10.78 | ||||||||
9 | Annie Lindström | 1996 | Kristianstads SLS | 1:10.24 | 2:26.65 | 3:44.37 | 5:05.10 | 10:28.23 | ||
6:27.23 | 7:48.31 | 9:09.71 | ||||||||
10 | Amanda Bergkvist | 1996 | Landskrona Simsällskap | 1:14.25 | 2:32.92 | 3:53.08 | 5:12.79 | 10:31.35 | ||
6:32.10 | 7:52.78 | 9:12.99 | ||||||||
11 | Emilia Andreasson | 1996 | Tyringe Simsällskap | 1:15.13 | 2:35.70 | 3:57.59 | 5:19.55 | 10:39.56 | ||
6:41.12 | 8:02.75 | 9:23.12 | ||||||||
12 | Emilia Ernstsson | 1996 | S71 | 1:15.66 | 2:36.09 | 3:57.27 | 5:18.67 | 10:42.42 | ||
6:39.19 | 8:00.65 | 9:22.65 | ||||||||
13 | Filippa Edfast | 1996 | Simsällskapet Delfin | 1:14.94 | 2:35.72 | 3:59.63 | 5:23.69 | 10:50.09 | ||
6:46.44 | 8:08.22 | 9:30.89 | ||||||||
14 | Elina Johnsson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 1:14.89 | 2:36.01 | 3:57.17 | 5:19.33 | 10:50.49 | ||
6:42.02 | 8:05.38 | 9:28.94 | ||||||||
15 | Hanna Nilsson | 1996 | Kristianstads SLS | 1:16.94 | 2:40.39 | 4:03.97 | 5:27.72 | 10:56.08 | ||
6:50.03 | 8:13.44 | 9:36.95 | ||||||||
16 | Frida Folkestad | 1996 | Simsällskapet Delfin | 1:15.03 | 2:35.78 | 3:57.92 | 5:21.58 | 11:00.52 | ||
6:48.05 | 8:11.84 | 9:37.09 | ||||||||
17 | Johanna Nilsson | 1996 | Ystads Simsällskap | 1:15.40 | 2:39.20 | 4:05.87 | 5:31.07 | 11:11.46 | ||
6:57.64 | 8:23.09 | 9:48.81 | ||||||||
18 | Viktoria Ramkvist | 1996 | Simklubben Lödde | 1:18.39 | 2:44.30 | 4:10.23 | 5:38.27 | 11:20.81 | ||
7:05.29 | 8:31.16 | 9:58.12 | ||||||||
19 | Julia Klingberg | 1996 | Höganäs Simsällskap | 1:14.87 | 2:39.29 | 4:07.22 | 5:36.83 | 11:33.10 | ||
7:07.37 | 8:35.80 | 10:05.50 | ||||||||
20 | Elin Önnestam | 1996 | Simklubben Lödde | 1:19.39 | 2:46.59 | 4:15.62 | 5:47.26 | 11:55.19 | ||
7:19.62 | 8:53.15 | 10:25.81 | ||||||||
Gren 52, 200m Bröstsim Po 14, Finaler |
Sponsor: Rantzows Sport AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Rasmus Wetterborg | 1996 | Simklubben Triton | 34.46 | 1:13.89 | 1:53.91 | 2:33.10 | |||
2 | Mika Mononen | 1996 | Ystads Simsällskap | 35.90 | 1:15.49 | 1:56.38 | 2:37.66 | |||
3 | Otto Schippert | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 36.03 | 1:16.85 | 1:57.60 | 2:38.67 | |||
4 | Axel Andersson | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 36.83 | 1:17.66 | 1:59.67 | 2:42.07 | |||
5 | Johan Christiansson | 1996 | Ystads Simsällskap | 36.78 | 1:17.91 | 2:00.71 | 2:43.68 | |||
6 | Viktor Kertes | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 36.01 | 1:17.21 | 2:00.03 | 2:44.37 | |||
7 | Jonas Andersson | 1996 | Simklubben Sydsim | 37.52 | 1:19.67 | 2:02.36 | 2:44.56 | |||
8 | Tom Hangård | 1996 | Simsällskapet Iden | 39.78 | 1:24.13 | 2:08.95 | 2:52.49 | |||
9 | Philip Thornberg | 1996 | Simklubben Sydsim | 38.38 | 1:21.94 | 2:08.30 | 2:54.41 | |||
10 | David Olsson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 40.25 | 1:23.97 | 2:10.38 | 2:55.73 | |||
11 | Marcus Andersson-Arvidsso | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 39.35 | 1:25.30 | 2:11.25 | 2:57.00 | |||
12 | Jakob Hellman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 40.39 | 1:27.35 | 2:15.07 | 3:01.85 | |||
13 | Erik Hanstål | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 40.22 | 1:26.40 | 2:15.38 | 3:02.22 | |||
14 | Mattias Andersson | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 39.89 | 1:27.11 | 2:15.91 | 3:04.37 | |||
15 | Simon Lundmark | 1996 | Landskrona Simsällskap | 40.44 | 1:26.95 | 2:16.15 | 3:05.77 | |||
16 | Jonas Hansson | 1996 | Karlshamns Simklubb | 39.91 | 1:27.85 | 2:18.08 | 3:06.54 | |||
17 | Dragomir Petrov | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.67 | 1:25.40 | 2:17.16 | 3:11.53 | |||
18 | Jonathan Westin | 1996 | Simklubben Triton | 43.04 | 1:32.52 | 2:23.63 | 3:11.87 | |||
19 | Johan Valeur | 1996 | Simklubben Hajen | 44.71 | 1:34.72 | 2:24.74 | 3:14.65 | |||
20 | Esbjörn Ohlsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 45.74 | 1:39.15 | 2:32.66 | 3:23.63 | |||
- | Adam Åkesson | 1996 | Ystads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 53, 100m Bröstsim Fl 13 o y, Finaler |
Sponsor: Helsingborgshem AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mari Louise Tran | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 36.17 | 1:14.79 | |||||
2 | Klara Juliusson | 1997 | Höganäs Simsällskap | 35.60 | 1:15.25 | |||||
3 | Sophie Hansson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 36.19 | 1:15.46 | |||||
4 | Johanna Andersson | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 38.17 | 1:17.63 | |||||
5 | Lina Rosvall | 1997 | Ängelholms Simsällskap | 36.63 | 1:17.69 | |||||
6 | Sara Linné | 1997 | Simsällskapet Iden | 36.67 | 1:18.11 | |||||
7 | Cassandra Tran | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.32 | 1:19.97 | |||||
8 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 37.19 | 1:20.14 | |||||
9 | Felicia Sandström | 1997 | Sjöbo Simsällskap | 37.44 | 1:20.49 | |||||
10 | Fanny Andersson | 1997 | Skåre Swim Club | 38.85 | 1:21.56 | |||||
11 | Matilda Weiler | 1998 | Ängelholms Simsällskap | 38.25 | 1:21.69 | |||||
12 | Hannah Skog | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.71 | 1:21.91 | |||||
13 | Sofie Klügel | 1998 | Simsällskapet Delfin | 38.83 | 1:23.25 | |||||
14 | Emma Eriksson | 1997 | Simklubben Poseidon | 39.90 | 1:23.98 | |||||
15 | Liz Eversholt-Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 39.78 | 1:24.06 | |||||
16 | Jonna Nordström | 1997 | S71 | 38.69 | 1:24.15 | |||||
17 | Erika Sällberg | 1997 | Simklubben Lödde | 40.51 | 1:24.19 | |||||
18 | Emelie Nilsson | 1997 | Tyringe Simsällskap | 41.47 | 1:25.43 | |||||
19 | Jessica Chen | 1998 | S71 | 40.63 | 1:25.53 | |||||
20 | Fanny Brink | 1998 | S71 | 40.47 | 1:25.62 | |||||
21 | Linn Månsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 40.09 | 1:25.75 | |||||
Gren 54, 100m Fjärilsim Po 13 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Antony Truong | 1997 | Kristianstads SLS | 31.56 | 1:06.81 | |||||
2 | Viktor Rosenqvist | 1997 | Simklubben Lödde | 31.99 | 1:08.92 | |||||
3 | Oskar Nilsson | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 32.17 | 1:10.58 | |||||
4 | Marcos Cerutti | 1997 | Simklubben Sydsim | 32.27 | 1:11.82 | |||||
5 | Cruiz Llupa | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 32.42 | 1:11.87 | |||||
6 | Petter Fredriksson | 1997 | Simklubben Hajen | 34.08 | 1:12.38 | |||||
7 | Oliver Gustafsson | 1997 | Simsällskapet Delfin | 33.20 | 1:12.46 | |||||
8 | Alfred Christensson | 1998 | Landskrona Simsällskap | 34.24 | 1:13.28 | |||||
9 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.24 | 1:13.61 | |||||
10 | Simon Karlsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.67 | 1:14.10 | |||||
11 | Jacob Witt | 1997 | Höganäs Simsällskap | 34.09 | 1:14.36 | |||||
12 | Stanley Luu | 1997 | Kristianstads SLS | 35.38 | 1:15.31 | |||||
13 | Filip Kroon | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.82 | 1:15.53 | |||||
14 | Gustav Östlund | 1997 | Simklubben Poseidon | 34.89 | 1:16.06 | |||||
15 | Alexander Almeida Sundell | 1997 | Helsingborgs Simsällskap | 34.98 | 1:16.39 | |||||
16 | Hugo Cedervall | 1997 | Simklubben Poseidon | 36.25 | 1:17.19 | |||||
17 | Max Andersson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | 35.49 | 1:18.51 | |||||
18 | Felix Midlöv | 1998 | Simklubben Hajen | 36.78 | 1:19.71 | |||||
19 | Jacob Greiff | 1997 | Simklubben Poseidon | 35.02 | 1:25.58 | |||||
- | Olle Williamsson | 1998 | Helsingborgs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Eric Hinderup | 1998 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 55, 400m Medley Fl 15-16, Finaler |
Sponsor: Kökscentrum AB |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Jansson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:13.21 | 2:34.93 | 4:02.10 | 5:13.70 | |||
2 | Erika Hultman | 1994 | Simklubben Sydsim | 1:11.34 | 2:36.75 | 4:07.67 | 5:20.21 | |||
3 | Sandra Engberg | 1995 | Simklubben Lödde | 1:13.36 | 2:39.80 | 4:13.24 | 5:28.28 | |||
4 | Désirée Andersson | 1994 | Ystads Simsällskap | 1:20.00 | 2:43.51 | 4:16.14 | 5:28.42 | |||
5 | Nellie Ternblad | 1995 | Simklubben Lödde | 1:17.94 | 2:47.23 | 4:20.04 | 5:36.75 | |||
6 | Elin Lundgren | 1995 | Simklubben Hajen | 1:17.78 | 2:48.23 | 4:23.67 | 5:38.11 | |||
7 | Rebecka Hjertstrand | 1994 | Kristianstads SLS | 1:16.05 | 2:42.64 | 4:19.53 | 5:38.23 | |||
8 | Jenny Tärnhuvud | 1994 | Simklubben Lödde | 1:15.50 | 2:41.87 | 4:22.32 | 5:41.04 | |||
9 | Michelle Lövdahl | 1995 | Simklubben Lödde | 1:20.56 | 2:46.75 | 4:26.33 | 5:42.71 | |||
10 | Lina Söderberg | 1994 | Simklubben Lödde | 1:20.62 | 2:52.24 | 4:26.25 | 5:48.05 | |||
11 | Emmy Lundh | 1995 | Trelleborgs Simsällskap | 1:16.84 | 2:43.08 | 4:28.27 | 5:53.73 | |||
12 | Josefine Åkesson | 1995 | Ystads Simsällskap | 1:21.19 | 2:45.79 | 4:33.55 | 5:53.87 | |||
13 | Maja Duveborn | 1995 | Kristianstads SLS | 1:27.75 | 3:01.77 | 4:41.91 | 6:04.66 | |||
- | Lina Hinderup | 1994 | Simklubben Ran | DSQ | ||||||
Gren 56, 100m Fjärilsim Po 15-16, Finaler |
Sponsor: Dykshopen.se |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Svensson | 1994 | Simsällskapet Iden | 28.15 | 59.87 | |||||
2 | Mats Westergren | 1994 | Simklubben Ran | 28.01 | 1:00.07 | |||||
3 | Andreas Hjalmarsson | 1994 | Karlskrona Simsällskap | 28.81 | 1:00.94 | |||||
4 | Jacob Zeidler | 1994 | Simklubben Lödde | 28.29 | 1:01.27 | |||||
5 | Anton Lundin | 1994 | Simklubben Triton | 29.24 | 1:01.59 | |||||
6 | Emil Möller | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 28.79 | 1:02.50 | |||||
7 | Viktor Christiansson | 1995 | Tyringe Simsällskap | 29.71 | 1:02.51 | |||||
8 | Linus Wannebro | 1995 | Kristianstads SLS | 28.81 | 1:03.13 | |||||
9 | Rasmus Lundell | 1995 | Vellinge-Näsets Simklubb | 29.30 | 1:03.39 | |||||
10 | Henrik Nilsson | 1994 | Simklubben Triton | 29.61 | 1:03.52 | |||||
11 | August Ström | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.86 | 1:03.59 | |||||
12 | Jonatan Andersson | 1995 | Simklubben Ran | 29.81 | 1:04.07 | |||||
13 | Nicolas Nord | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.76 | 1:04.98 | |||||
14 | Denniz Sabo | 1995 | Karlshamns Simklubb | 30.15 | 1:05.88 | |||||
15 | Oliver Titikic | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 31.57 | 1:06.20 | |||||
16 | Anton Faberling | 1994 | Helsingborgs Simsällskap | 31.00 | 1:06.63 | |||||
17 | Gustav Hellqvist | 1995 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.19 | 1:06.67 | |||||
18 | Rasmus Andersson | 1995 | Simklubben Ran | 31.39 | 1:09.48 | |||||
19 | Simon Wictorsson | 1995 | Tyringe Simsällskap | 32.30 | 1:09.65 | |||||
20 | Tim Göransson | 1995 | Helsingborgs Simsällskap | 32.36 | 1:10.99 | |||||
- | Pontus Jörgensen | 1994 | Ängelholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 57, 4X100m Frisim Fl 14 o y, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Lag 1 Flickor | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 3:59.16 | ||||||
Jeanette Reinert | 1996 | 28.88 | 59.76 | 59.76 | ||||||
Rebecca Nilsson | 1996 | 28.68 | 59.66 | 1:59.42 | ||||||
Linn Månsson | 1997 | 30.45 | 1:03.98 | 3:03.40 | ||||||
Louise Hansson | 1996 | 26.58 | 55.76 | 3:59.16 | ||||||
2 | Mkk Damer 1 | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:07.90 | ||||||
Andrea Gustafsson | 1996 | 30.21 | 1:03.40 | 1:03.40 | ||||||
Ida Gutlic | 1996 | 28.67 | 1:00.77 | 2:04.17 | ||||||
Hannah Skog | 1997 | 29.95 | 1:02.95 | 3:07.12 | ||||||
Cassandra Tran | 1997 | 28.80 | 1:00.78 | 4:07.90 | ||||||
3 | Ängelholm Damer [1996] | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 4:13.20 | ||||||
Alma Dahlberg | 1996 | 30.51 | 1:03.85 | 1:03.85 | ||||||
Lina Rosvall | 1997 | 29.40 | 1:01.68 | 2:05.53 | ||||||
Johanna Andersson | 1997 | 30.07 | 1:03.26 | 3:08.79 | ||||||
Matilda Weiler | 1998 | 30.31 | 1:04.41 | 4:13.20 | ||||||
4 | SS Iden Damer [1996] | 1996 | Simsällskapet Iden | 4:16.85 | ||||||
Sara Linné | 1997 | 29.46 | 1:03.44 | 1:03.44 | ||||||
Jenny Christensson | 1996 | 30.14 | 1:02.67 | 2:06.11 | ||||||
Cecilia Boman | 1996 | 31.31 | 1:05.44 | 3:11.55 | ||||||
Linnéa Månsson | 1996 | 30.69 | 1:05.30 | 4:16.85 | ||||||
5 | Sjöbo SS Damer [1996] | 1996 | Sjöbo Simsällskap | 4:20.58 | ||||||
Erica Sjöholm | 1997 | 29.71 | 1:02.25 | 1:02.25 | ||||||
Felicia Malmqvist | 1996 | 31.79 | 1:07.78 | 2:10.03 | ||||||
My Jönsson | 1996 | 31.37 | 1:06.71 | 3:16.74 | ||||||
Felicia Sandström | 1997 | 30.64 | 1:03.84 | 4:20.58 | ||||||
6 | Hs Lag 2 Flickor | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 4:23.06 | ||||||
Elina Johnsson | 1996 | 31.37 | 1:05.94 | 1:05.94 | ||||||
Mari Louise Tran | 1997 | 30.48 | 1:04.10 | 2:10.04 | ||||||
Emelie Carlsson | 1996 | 30.95 | 1:05.06 | 3:15.10 | ||||||
Sophie Hansson | 1998 | 31.07 | 1:07.96 | 4:23.06 | ||||||
7 | Vellinge-N Damer [1996] | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 4:26.36 | ||||||
Amanda Werthén | 1997 | 32.44 | 1:09.16 | 1:09.16 | ||||||
Rebecca Håkansson | 1996 | 29.36 | 1:02.22 | 2:11.38 | ||||||
Johanna Keifer | 1996 | 31.40 | 1:05.84 | 3:17.22 | ||||||
Jenny Thalin | 1997 | 32.18 | 1:09.14 | 4:26.36 | ||||||
8 | Höganäs SS Damer [1996] | 1996 | Höganäs Simsällskap | 4:26.45 | ||||||
Klara Juliusson | 1997 | 29.53 | 1:02.68 | 1:02.68 | ||||||
Josefine Möller | 1996 | 31.48 | 1:06.92 | 2:09.60 | ||||||
Joanna Engevall | 1997 | 31.98 | 1:09.19 | 3:18.79 | ||||||
Ellen Schollin | 1997 | 31.80 | 1:07.66 | 4:26.45 | ||||||
9 | SK Triton Damer [1996] | 1996 | Simklubben Triton | 4:26.98 | ||||||
Amanda Nilsson | 1996 | 31.20 | 1:05.24 | 1:05.24 | ||||||
Johanna Nilsson | 1996 | 31.57 | 1:05.96 | 2:11.20 | ||||||
Lina Wingren | 1996 | 32.94 | 1:09.55 | 3:20.75 | ||||||
Ida Borg | 1997 | 32.00 | 1:06.23 | 4:26.98 | ||||||
10 | SS Delfin Damer [1996] | 1996 | Simsällskapet Delfin | 4:31.29 | ||||||
Sofie Klügel | 1998 | 33.54 | 1:10.56 | 1:10.56 | ||||||
Nellie Järvinen | 1996 | 31.38 | 1:06.78 | 2:17.34 | ||||||
Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 30.43 | 1:05.06 | 3:22.40 | ||||||
Ebba Persson | 1997 | 33.05 | 1:08.89 | 4:31.29 | ||||||
11 | SK Lödde Damer [1996] | 1996 | Simklubben Lödde | 4:35.44 | ||||||
Erika Sällberg | 1997 | 33.10 | 1:09.94 | 1:09.94 | ||||||
Clara Vater | 1997 | 30.91 | 1:04.67 | 2:14.61 | ||||||
Erica Johnsson | 1996 | 32.34 | 1:14.39 | 3:29.00 | ||||||
Elin Önnestam | 1996 | 28.80 | 1:06.44 | 4:35.44 | ||||||
12 | S 71 Damer [1996] Lag 1 | 1996 | S71 | 4:37.40 | ||||||
Emilia Ernstsson | 1996 | 33.61 | 1:10.47 | 1:10.47 | ||||||
Ellen Sandberg | 1999 | 33.03 | 1:09.25 | 2:19.72 | ||||||
Julia Larsson | 1996 | 31.78 | 1:08.96 | 3:28.68 | ||||||
Alicia Wiberg | 1998 | 32.57 | 1:08.72 | 4:37.40 | ||||||
13 | Ystads SS Lag I [1996] | 1996 | Ystads Simsällskap | 4:39.63 | ||||||
Dinah Jönsson | 1998 | 31.88 | 1:06.93 | 1:06.93 | ||||||
Emma Stenberg | 1996 | 33.69 | 1:11.23 | 2:18.16 | ||||||
Johanna Nilsson | 1996 | 32.91 | 1:09.92 | 3:28.08 | ||||||
Emma Persson | 1997 | 33.85 | 1:11.55 | 4:39.63 | ||||||
14 | Hs Lag 3 Flickor | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 4:39.91 | ||||||
Helen Izzeddine | 1997 | 32.42 | 1:08.25 | 1:08.25 | ||||||
Liz Eversholt-Nilsson | 1997 | 33.50 | 1:10.50 | 2:18.75 | ||||||
Julia Wiktor | 1997 | 32.04 | 1:08.62 | 3:27.37 | ||||||
Nicole Lidholm | 1996 | 34.33 | 1:12.54 | 4:39.91 | ||||||
15 | S 71 Damer [1996] Lag 2 | 1996 | S71 | 4:43.63 | ||||||
Jessica Jönsson | 1998 | 32.68 | 1:09.06 | 1:09.06 | ||||||
Fanny Brink | 1998 | 33.66 | 1:11.21 | 2:20.27 | ||||||
Rebecca Berggren-Nylund | 1999 | 34.52 | 1:13.76 | 3:34.03 | ||||||
Jonna Nordström | 1997 | 32.47 | 1:09.60 | 4:43.63 | ||||||
16 | Poseidon Damer [1996] | 1996 | Simklubben Poseidon | 4:48.13 | ||||||
Emma Eriksson | 1997 | 33.38 | 1:09.15 | 1:09.15 | ||||||
Clara Jeppsson | 1997 | 34.65 | 1:12.87 | 2:22.02 | ||||||
Jennie Wikforss | 1997 | 33.54 | 1:14.48 | 3:36.50 | ||||||
Anna Kebke | 1997 | 34.48 | 1:11.63 | 4:48.13 | ||||||
17 | SK Hajen Damer [1996] | 1996 | Simklubben Hajen | 4:50.92 | ||||||
Malin Svensson | 1999 | 33.42 | 1:11.19 | 1:11.19 | ||||||
Natalie Lundgren | 1996 | 33.74 | 1:11.05 | 2:22.24 | ||||||
Li Björner Oh | 1998 | 33.15 | 1:11.16 | 3:33.40 | ||||||
Ottilia Ljung | 1996 | 36.73 | 1:17.52 | 4:50.92 | ||||||
18 | Ystads SS Lag Ii [1996] | 1996 | Ystads Simsällskap | 5:14.24 | ||||||
Sara Andersson | 1997 | 35.90 | 1:17.36 | 1:17.36 | ||||||
Amanda Strömberg | 1998 | 36.76 | 1:17.91 | 2:35.27 | ||||||
Vilma Flodfält | 1999 | 37.03 | 1:19.24 | 3:54.51 | ||||||
Matilda Åkesson | 1999 | 37.06 | 1:19.73 | 5:14.24 | ||||||
- | Mkk Damer [1996] | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Hanna Liljegren | 1998 | 33.10 | 1:08.50 | |||||||
Gren 58, 4X100m Medley Po 14 o y, Finaler |
Sponsor: Filbrona Arena |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Hs Lag 1 Pojkar | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 4:22.62 | ||||||
Fabian Steen | 1996 | 30.43 | 1:03.93 | 1:03.93 | ||||||
Otto Schippert | 1996 | 34.10 | 1:13.02 | 2:16.95 | ||||||
Efrem Ghirmai | 1996 | 27.54 | 1:01.96 | 3:18.91 | ||||||
Filip Kroon | 1997 | 30.13 | 1:03.71 | 4:22.62 | ||||||
2 | SK Sydsim Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Sydsim | 4:40.23 | ||||||
Jonas Andersson | 1996 | 33.63 | 1:09.44 | 1:09.44 | ||||||
Philip Thornberg | 1996 | 35.91 | 1:16.27 | 2:25.71 | ||||||
Marcos Cerutti | 1997 | 30.95 | 1:09.44 | 3:35.15 | ||||||
Erik Nilsson | 1996 | 30.35 | 1:05.08 | 4:40.23 | ||||||
3 | Ystads SS Herrar [1996] | 1996 | Ystads Simsällskap | 4:43.04 | ||||||
Mika Mononen | 1996 | 33.32 | 1:09.57 | 1:09.57 | ||||||
Fredrik Liljedahl-Olsson | 1997 | 34.77 | 1:15.72 | 2:25.29 | ||||||
Johan Christiansson | 1996 | 31.64 | 1:08.56 | 3:33.85 | ||||||
Adam Åkesson | 1996 | 32.80 | 1:09.19 | 4:43.04 | ||||||
4 | Ksls Herrar [1996] | 1996 | Kristianstads SLS | 4:46.17 | ||||||
Stanley Luu | 1997 | 35.43 | 1:14.03 | 1:14.03 | ||||||
Björn Elmberg | 1996 | 37.24 | 1:20.12 | 2:34.15 | ||||||
Antony Truong | 1997 | 30.81 | 1:07.31 | 3:41.46 | ||||||
Oliver Sandell | 1996 | 30.89 | 1:04.71 | 4:46.17 | ||||||
5 | Hs Lag 3 Pojkar | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 4:56.29 | ||||||
Alexander Almeida Sundell | 1997 | 35.35 | 1:12.85 | 1:12.85 | ||||||
Simon Hansson | 1997 | 40.65 | 1:25.78 | 2:38.63 | ||||||
Cruiz Llupa | 1997 | 31.91 | 1:12.72 | 3:51.35 | ||||||
Olle Williamsson | 1998 | 31.07 | 1:04.94 | 4:56.29 | ||||||
6 | Mkk Herrar 2 | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 4:56.44 | ||||||
Filip Bivesand | 1997 | 37.22 | 1:17.37 | 1:17.37 | ||||||
Marcus Andersson-Arvidsso | 1996 | 35.89 | 1:18.87 | 2:36.24 | ||||||
Omar Azzam | 1996 | 33.30 | 1:15.07 | 3:51.31 | ||||||
Simon Karlsson | 1997 | 31.02 | 1:05.13 | 4:56.44 | ||||||
7 | Poseidon Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Poseidon | 5:01.11 | ||||||
Philip Hermansson-Barak | 1997 | 35.95 | 1:14.53 | 1:14.53 | ||||||
Yusuf Yucel | 1997 | 38.86 | 1:22.72 | 2:37.25 | ||||||
Gustav Östlund | 1997 | 36.69 | 1:19.80 | 3:57.05 | ||||||
Hugo Cedervall | 1997 | 30.54 | 1:04.06 | 5:01.11 | ||||||
8 | SK Hajen Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Hajen | 5:01.47 | ||||||
Petter Fredriksson | 1997 | 33.24 | 1:08.34 | 1:08.34 | ||||||
Martin Rogmark | 1996 | 39.12 | 1:25.19 | 2:33.53 | ||||||
Felix Midlöv | 1998 | 37.35 | 1:19.32 | 3:52.85 | ||||||
Johan Valeur | 1996 | 33.50 | 1:08.62 | 5:01.47 | ||||||
9 | Ängelholm Herrar [1996] | 1996 | Ängelholms Simsällskap | 5:06.74 | ||||||
Emil Helmersson | 1997 | 37.98 | 1:18.48 | 1:18.48 | ||||||
David Olsson | 1996 | 36.92 | 1:19.59 | 2:38.07 | ||||||
Daniel Kertes | 1999 | 37.66 | 1:23.11 | 4:01.18 | ||||||
Mattias Andersson | 1996 | 31.20 | 1:05.56 | 5:06.74 | ||||||
10 | SK Lödde Herrar [1996] | 1996 | Simklubben Lödde | 5:07.38 | ||||||
Gustav Holmström | 1996 | 34.74 | 1:12.23 | 1:12.23 | ||||||
Viktor Rosenqvist | 1997 | 39.19 | 1:24.84 | 2:37.07 | ||||||
Lukas Gunnarsson | 1998 | 36.59 | 1:21.62 | 3:58.69 | ||||||
Vidar Åsly | 1997 | 32.18 | 1:08.69 | 5:07.38 | ||||||
11 | SS Iden Herrar [1996] | 1996 | Simsällskapet Iden | 5:11.27 | ||||||
Filip Wejfeldt | 1997 | 35.33 | 1:13.83 | 1:13.83 | ||||||
Esbjörn Ohlsson | 1996 | 42.23 | 1:33.03 | 2:46.86 | ||||||
Tom Hangård | 1996 | 32.41 | 1:10.85 | 3:57.71 | ||||||
Simon Roszko | 1997 | 35.32 | 1:13.56 | 5:11.27 | ||||||
12 | Landskrona Herrar [1996] | 1996 | Landskrona Simsällskap | 5:15.83 | ||||||
Simon Henriksson | 1997 | 40.31 | 1:23.34 | 1:23.34 | ||||||
Simon Lundmark | 1996 | 39.23 | 1:25.79 | 2:49.13 | ||||||
Alfred Christensson | 1998 | 33.39 | 1:15.27 | 4:04.40 | ||||||
Filip Svennblad | 1997 | 33.77 | 1:11.43 | 5:15.83 | ||||||
13 | Vellinge-N Herrar [1996] | 1996 | Vellinge-Näsets Simklubb | 5:36.56 | ||||||
Flores van der Bossche | 1998 | 41.39 | 1:28.60 | 1:28.60 | ||||||
Johan Persson | 1998 | 45.38 | 1:37.41 | 3:06.01 | ||||||
Anton Andersson | 1997 | 35.37 | 1:19.63 | 4:25.64 | ||||||
Hampus Persson | 1997 | 32.99 | 1:10.92 | 5:36.56 | ||||||
- | Hs Lag 2 Pojkar | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | DSQ | ||||||
Enzo Schön | 1996 | 32.17 | 1:06.73 | 1:06.73 | ||||||
Axel Andersson | 1996 | 36.84 | 2:24.39 | |||||||
Filip Dolk | 1996 | 3:31.13 | ||||||||
- | Höganäs SS Herrar [1996] | 1996 | Höganäs Simsällskap | DSQ | ||||||
Eric Schollin | 1997 | 32.84 | 1:07.95 | 1:07.95 | ||||||
Victor Möller | 1996 | 37.30 | 2:29.82 | |||||||
Jacob Witt | 1997 | 3:42.77 | ||||||||
- | Mkk Herrar [1996] | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Eric Hinderup | 1998 | 37.03 | 1:15.36 | 1:15.36 | ||||||
Ludwig Wemlén | 1997 | 2:37.80 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.18.22 | Utskriftsdatum | 14 november 2010 |
Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap | Utskriftstid | 19:52 |