Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2011    Utskriftsdatum  01 maj 2011   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:35   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  29 april 2011         
 
 
Gren 1, 4X100m Medley Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m  100m      Tid  Status 











 
Göteborg Damer  Göteborg Sim            4:18.84   
  Johanna Pettersson  1992      33.61  1:08.81      1:08.81   
  Joline Höstman  1988      31.88  1:08.66      2:17.47   
  Isabelle Höstman  1990      29.51  1:04.19      3:21.66   
  Claire Hedenskog  1980      26.86  57.18      4:18.84   
                     
Mass Damer 1  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:22.03   
  Isabel Svensson  1989      33.44  1:08.54      1:08.54   
  Malin Westman  1995      33.86  1:12.29      2:20.83   
  Miranda Bånnsgård  1992      29.13  1:02.71      3:23.54   
  Anna Rosén  1994      27.68  58.49      4:22.03   
                     
Skövde SS Damer  1992  Skövde Simsällskap            4:32.35   
  Caroline Johansson  1992      33.58  1:10.90      1:10.90   
  Sofia Svensson  1993      36.84  1:18.69      2:29.59   
  Céline Bertrand  1995      29.35  1:03.45      3:33.04   
  Caroline Adolfsson  1993      28.62  59.31      4:32.35   
                     
Göteborg Damer Lag2  1990  Göteborg Sim            4:34.79   
  Anna Sirenius Lundberg  1994      33.40  1:09.18      1:09.18   
  Helena Kumblad  1987      33.39  1:13.35      2:22.53   
  Johanna Andersson  1996      31.94  1:11.99      3:34.52   
  Linnéa Bielicz  1994      28.32  1:00.27      4:34.79   
                     
Nkk Damer  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:35.21   
  Viktoria Smidare  1990      34.08  1:11.22      1:11.22   
  Isabella Hagberg  1996      36.51  1:18.14      2:29.36   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      29.95  1:06.22      3:35.58   
  Linda Pettersson  1991      28.11  59.63      4:35.21   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            4:36.92   
  Tilde Lundmark  1995      34.42  1:09.71      1:09.71   
  Lina Berg  1996      36.36  1:17.41      2:27.12   
  Ebba Hellström  1992      31.77  1:07.89      3:35.01   
  Erica Dahlgren  1997      29.33  1:01.91      4:36.92   
                     
Mass Damer 2  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:38.21   
  My Janzén  1997      34.85  1:13.73      1:13.73   
  Emma Westman  1993      35.15  1:14.78      2:28.51   
  Sofia Lindholm  1993      30.88  1:06.15      3:34.66   
  Emelie Zachrisson  1992      29.96  1:03.55      4:38.21   
                     
Göteborg Damer Lag 3  1996  Göteborg Sim            4:43.07   
  Inez Kristensson  1997      36.64  1:15.60      1:15.60   
  Andrea Bengtsson  1991      34.07  1:13.89      2:29.49   
  Alicia Lundqvist  1992      32.75  1:10.42      3:39.91   
  Alfhild Kristensson  1999      30.21  1:03.16      4:43.07   
                     
Lambertseter SK 1  Lambertseter Svømmeklubb  NOR          4:43.91   
  Ida Amalie Myhr  1997      35.51  1:14.80      1:14.80   
  Luna Elisabeth Søgaard  1994      34.52  1:14.38      2:29.18   
  Malene M. Pedersen  1996      32.53  1:10.89      3:40.07   
  Julie Rønningsen  1994      30.40  1:03.84      4:43.91   
                     
10  V F Sim 1  Varberg-Falkenberg Sim  SWE          4:49.12   
  Elin Kvarnemar  1995      35.62  1:14.35      1:14.35   
  Elin Palmqvist  1995      37.36  1:20.63      2:34.98   
  Ida Laurén  1994      32.44  1:11.32      3:46.30   
  Nike Kruners  1996      29.72  1:02.82      4:49.12   
                     
11  Bærumsv J1 Jr.  Bærumsvømmerne            4:50.66   
  Anna Bølgen  1995      35.03  1:13.15      1:13.15   
  Helle Backer  1995      40.62  1:27.42      2:40.57   
  Emilie Løvberg  1995      30.73  1:06.48      3:47.05   
  Andrea B Westbye  1995      30.27  1:03.61      4:50.66   
                     
12  Göteborg Damer Lag4  1996  Göteborg Sim            4:51.12   
  Mathilda Janzon  1998      35.39  1:13.48      1:13.48   
  Viktoria Reinhold  1996      35.68  1:18.67      2:32.15   
  Ulrika von Otter  1993      33.00  1:12.33      3:44.48   
  Malvina Reinhold  1992      30.54  1:06.64      4:51.12   
                     
13  Kungsbacka Damer 1  Kungsbacka Simsällskap            4:55.08   
  Gina Hvarfvenius  1997      36.17  1:14.67      1:14.67   
  Kristin Ivansson  1994      40.18  1:26.75      2:41.42   
  Ebba Rosenquist  1989      29.29  1:03.73      3:45.15   
  Sara Jonasson  1993      33.01  1:09.93      4:55.08   
                     
14  S02 Lag 2  1993  Simklubben S 02            4:56.36   
  Klara Simonsson  1995      33.76  1:10.18      1:10.18   
  Hanna Schariot  1993      41.20  1:27.66      2:37.84   
  Julia Bellvik  1996      32.56  1:12.85      3:50.69   
  Natalie Ylitalo  1995      30.41  1:05.67      4:56.36   
                     
15  Södertälje Lag 1  Södertälje Simsällskap            5:00.85   
  Alexandra Engsoo  1998      36.95  1:18.26      1:18.26   
  Erica Christensen  1997      41.39  1:27.01      2:45.27   
  Sandra Mattsson-Coll  1997      33.53  1:12.93      3:58.20   
  Alida Ramdén  1997      29.99  1:02.65      5:00.85   
                     
16  Lambertseter SK 2  Lambertseter Svømmeklubb  NOR          5:01.90   
  Ada-Emilie Bekk Berggren  1996      38.13  1:17.75      1:17.75   
  Anna Finstad  1996      40.65  1:26.57      2:44.32   
  Karla Ruud  1997      33.87  1:13.12      3:57.44   
  Marte Løvberg  1999      30.94  1:04.46      5:01.90   
                     
17  Södertälje Lag 2  Södertälje Simsällskap            5:02.48   
  Cynthia Illanes  1994      37.36  1:18.38      1:18.38   
  My Wigholm  1991      38.72  1:22.95      2:41.33   
  Mathilda Dahlin  1995      33.54  1:46.65      4:27.98   
  Isabel Mattsson-Coll  1993        34.50      5:02.48   
                     
18  Mass Damer 3  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            5:03.72   
  Josefin Krüger  1994      37.66  1:20.63      1:20.63   
  Elin Wallin  1994      39.00  1:22.95      2:43.58   
  Klara Carlström  1997      33.83  1:14.75      3:58.33   
  Ulrika Holm  1996      30.95  1:05.39      5:03.72   
                     
19  Landskrona Damer  1992  Landskrona Simsällskap            5:05.73   
  Lovisa Klarén  1992      33.82  1:11.14      1:11.14   
  Amanda Bergkvist  1996      40.53  1:29.08      2:40.22   
  Caroline Andersson-Ekströ  1994      33.04  1:11.20      3:51.42   
  Emelie Hermansson  1996      35.34  1:14.31      5:05.73   
                     
20  Skövde SS Damer [1994]  1994  Skövde Simsällskap            5:06.48   
  Lisen Andersson  1994      34.64  1:12.47      1:12.47   
  Elise Wallén  1998      42.41  1:31.98      2:44.45   
  Andrea Pavlic  1995      35.49  1:20.03      4:04.48   
  Louise Hjalmarsson  1997      29.15  1:02.00      5:06.48   
                     
21  S02 Lag 3  1994  Simklubben S 02            5:10.60   
  Hanna Erléus  1997      36.41  1:16.57      1:16.57   
  Sophie Antonsson  1997      43.50  1:32.40      2:48.97   
  Sandra Olsson  1992      34.92  1:15.23      4:04.20   
  Pernilla Lindberg  1994      31.82  1:06.40      5:10.60   
                     
22  Alingsås Damer [1912]  Alingsås SLS            5:11.25   
  Sofia Andersson  1992      34.30  1:11.62      1:11.62   
  Sophia Zellén  1996      41.30  1:30.79      2:42.41   
  Hanna Rydén  1996      36.22  1:19.55      4:01.96   
  Therese Wibrink  1998      32.19  1:09.29      5:11.25   
                     
23  Kss Lag 1  1986  Karlskrona Simsällskap            5:12.48   
  Sara Bergström  1991      35.15  1:16.17      1:16.17   
  Josephine Runeke  1991      39.57  1:25.66      2:41.83   
  Sanna Westerberg  1998      37.66  1:26.92      4:08.75   
  Lina Petersson  1986      29.56  1:03.73      5:12.48   
                     
24  Filipstad Damer  Filipstads Simklubb            5:13.33   
  Amanda Persson  1996      34.66  1:14.62      1:14.62   
  Lina Andersson  1996      37.90  1:23.44      2:38.06   
  Frida Henriksson  1995      35.56  1:22.32      4:00.38   
  Elin Höjd  1996      33.84  1:12.95      5:13.33   
                     
25  Ängelholm Damer  Ängelholms Simsällskap            5:13.58   
  Matilda Weiler  1998      35.62  1:15.33      1:15.33   
  Elin Borg  1996      41.41  1:30.19      2:45.52   
  Felicia Nilsson  1995      35.59  1:20.11      4:05.63   
  Kajsa Fritz  1993      31.48  1:07.95      5:13.58   
                     
26  Vellinge-N Lag1 Damer  1994  Vellinge-Näsets Simklubb            5:13.99   
  Jenny Thalin  1997      38.29  1:19.87      1:19.87   
  Rebecca Håkansson  1996      39.32  1:24.59      2:44.46   
  Johanna Keifer  1996      33.71  1:16.69      4:01.15   
  Emma Lundblad  1995      34.20  1:12.84      5:13.99   
                     
27  Bærumsv J2 Jr.  Bærumsvømmerne            5:15.25   
  Amanda Essebo  1996      39.45  1:22.71      1:22.71   
  Henriette Steinbakken  1994      43.95  1:34.00      2:56.71   
  Kjersti Dalen  1993      32.72  1:14.01      4:10.72   
  Maria Bølgen  1993      30.02  1:04.53      5:15.25   
                     
28  Lambertseter SK 3  Lambertseter Svømmeklubb  NOR          5:17.95   
  Line Henanger  1997      38.00  1:19.19      1:19.19   
  Marthe Karlsen  1994      39.14  2:00.69      3:19.88   
  Ada Jakobsen Avlund  1997      1:02.06  1:58.07      5:17.95   
  Marie Øseth  1998              5:17.95   
                     
29  Kungsbacka Damer 2  Kungsbacka Simsällskap            5:20.97   
  Elvira Hörndahl  1997      39.44  1:21.44      1:21.44   
  Isabelle Hoverberg  1996      43.53  1:32.04      2:53.48   
  Matilda Gustafsson  1995      35.33  1:19.79      4:13.27   
  Annica Molin  1996      31.40  1:07.70      5:20.97   
                     
30  Vellinge-N Lag2 Damer  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            5:33.56   
  Nadja Nilsson  1995      38.71  1:22.29      1:22.29   
  Sofie Thomée  1995      46.29  1:37.54      2:59.83   
  My Jensen  1993      37.23  1:23.17      4:23.00   
  Moa Nord  1992      33.46  1:10.56      5:33.56   
                     
31  Elfsborg Damer 1 [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            5:41.31   
  Tilda Öman  2000      42.69  1:26.21      1:26.21   
  Katharina Mirsch  1995      45.28  1:37.43      3:03.64   
  Linnéa Fahlberg  1998      38.58  1:26.72      4:30.36   
  Boel Knutson  1995      32.60  1:10.95      5:41.31   
                     
32  SK Alingså Damer  Simklubben Alingsås            6:05.38   
  Louise Hallkvist  1999      43.00  1:26.55      1:26.55   
  Maja Persson  1998      48.11  1:40.13      3:06.68   
  Sanna Lygnestrand  1999      39.43  1:27.85      4:34.53   
  Matilda Hermansson  1999      41.34  1:30.85      6:05.38   
                     
Bærumsv J3 Jr.  Bærumsvømmerne            DSQ   
  Hannah Bernstein  1998      40.20  1:26.42      1:26.42   
  Kine Hvidsten  1997              3:09.49   
                     
                     
 
Gren 2, 4X100m Medley Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Herrar 1  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:00.22   
  Christoffer Carlsen  1992      28.61  1:00.98      1:00.98   
  Rickard Berglund  1987      31.28  1:07.53      2:08.51   
  Robin Andréasson  1988      26.52  57.22      3:05.73   
  Marcus Tuomela  1988      25.85  54.49      4:00.22   
                     
Nkk Herrar  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:06.54   
  Stefan Stojmenovic  1993      29.43  1:01.73      1:01.73   
  Kevin Thorvaldsson  1995      33.13  1:11.61      2:13.34   
  Nikola Stojmenovic  1988      27.12  59.39      3:12.73   
  Mikael Wåhlin  1989      25.14  53.81      4:06.54   
                     
Bærumsv G1 Jr.  Bærumsvømmerne            4:06.81   
  Vegard Løvberg  1991      29.95  1:02.53      1:02.53   
  Sebastian Wigstrøm  1991      30.76  1:06.57      2:09.10   
  Carl Andreas Wathne  1991      28.34  1:01.66      3:10.76   
  Henry Emil Nordhagen  1993      26.38  56.05      4:06.81   
                     
Göteborg Herrar  Göteborg Sim            4:08.02   
  Johan Widén  1986      31.56  1:04.94      1:04.94   
  Andreas Holmskov  1984      31.76  1:08.75      2:13.69   
  Albert Barrabino  1985      27.15  57.89      3:11.58   
  Sebastian Pettersson  1994      26.80  56.44      4:08.02   
                     
Mass Herrar 2  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:09.12   
  Patric Kartberg  1992      29.86  1:02.17      1:02.17   
  Tim Arnesen  1987      32.77  1:11.53      2:13.70   
  Edvin Qvirist  1995      28.39  1:00.84      3:14.54   
  Johannes Lampela  1992      25.89  54.58      4:09.12   
                     
Mass Herrar 3  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:10.05   
  Patrik Löfgren  1996      30.33  1:02.14      1:02.14   
  Carl Leander  1990      33.04  1:10.59      2:12.73   
  Joachim Bratt  1995      28.48  1:02.18      3:14.91   
  Isak Eliasson  1996      25.79  55.14      4:10.05   
                     
Kungälv Herr Junior  1992  Kungälvs Simsällskap            4:10.22   
  Ossian Arvidsson  1992      31.54  1:03.77      1:03.77   
  Joakim Löfgren  1992      31.81  1:08.88      2:12.65   
  Johan Hildesson  1992      28.27  1:03.30      3:15.95   
  Anton Arvidsson  1994      26.25  54.27      4:10.22   
                     
SK Laxen Herrar  Simklubben Laxen            4:13.06   
  John Olsson  1995      31.94  1:05.12      1:05.12   
  Isak Ladeborn  1988      31.80  1:08.38      2:13.50   
  Jonas Jonson  1991      27.48  1:02.40      3:15.90   
  Mikael Blum  1995      27.39  57.16      4:13.06   
                     
Ängelholm Herrar  Ängelholms Simsällskap            4:16.19   
  Oskar Davidsson  1993      31.02  1:04.70      1:04.70   
  Jesper Wallhoff  1988      32.93  1:11.33      2:16.03   
  Emil Davidsson  1990      28.71  1:02.42      3:18.45   
  Fredrik Olofsson  1994      27.33  57.74      4:16.19   
                     
10  Bærumsv G2 Jr.  Bærumsvømmerne            4:16.33   
  Henrik Wathne  1994      30.93  1:03.86      1:03.86   
  Mads Henry Steinland  1997      32.95  1:12.18      2:16.04   
  Jakob Bernstein  1995      28.49  1:01.55      3:17.59   
  Lars Bergh Hvidsten  1993      27.56  58.74      4:16.33   
                     
11  Södertälje Lag 1  Södertälje Simsällskap            4:17.48   
  Alexander Kesenci  1995      31.11  1:04.13      1:04.13   
  Theodor Hansson  1994      35.96  1:16.19      2:20.32   
  Erik Emanuelsson  1993      27.65  59.59      3:19.91   
  Adis Licina  1994      27.39  57.57      4:17.48   
                     
12  S02 Lag 1  1994  Simklubben S 02            4:18.10   
  Alexander Dimcevski  1995      32.12  1:06.24      1:06.24   
  Filip Holmqvist  1994      31.84  1:09.27      2:15.51   
  Nils Montalva  1993      28.98  1:03.68      3:19.19   
  Elias Gausel  1996      27.74  58.91      4:18.10   
                     
13  Kungsbacka Herrar  Kungsbacka Simsällskap            4:20.85   
  Erik Asp  1995      34.24  1:10.94      1:10.94   
  Erik Persson  1994      31.23  1:05.32      2:16.26   
  Philip Hörndahl  1995      31.31  1:08.47      3:24.73   
  Viktor Hörndahl  1995      26.05  56.12      4:20.85   
                     
14  Elfsborg Herrar Lag 1  Simklubben Elfsborg            4:21.17   
  Arwid Anesten  1995      32.09  1:06.35      1:06.35   
  Fredrik Olsson  1994      33.34  1:12.31      2:18.66   
  Adrian Johannesson  1995      30.21  1:05.68      3:24.34   
  Alexander Berggren  1994      27.09  56.83      4:21.17   
                     
15  Mass Herrar 4  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:22.41   
  Daniel Blomberg  1993      32.60  1:08.59      1:08.59   
  Ludvig Hazard  1995      33.32  1:12.08      2:20.67   
  Niklas Löfgren  1989      28.45  1:03.65      3:24.32   
  Malcolm Granberg  1992      27.38  58.09      4:22.41   
                     
16  Göteborg Herrar Lag2  1996  Göteborg Sim            4:26.89   
  Gustav Blomgren  1993      33.39  1:08.83      1:08.83   
  Oskar Ehrnberg  1997      34.89  1:14.30      2:23.13   
  Oscar Frankenfelt  1994      29.52  1:04.27      3:27.40   
  Oskar Rutqvist  1993      28.25  59.49      4:26.89   
                     
17  Vellinge-N Lag1 Herrar  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            4:27.33   
  Gustav Nyrenstedt  1992      31.82  1:07.96      1:07.96   
  Rasmus Lundell  1995      36.27  1:17.69      2:25.65   
  Adam Rohde  1993      28.26  1:02.85      3:28.50   
  Henrik Jönsson  1991      27.63  58.83      4:27.33   
                     
18  SK Laxen Herrar 2  Simklubben Laxen            4:36.94   
  Gustav Norberg-Pettersson  1996      34.67  1:12.55      1:12.55   
  Alfred Bjärudd  1996      33.67  1:13.23      2:25.78   
  Timmie Rydberg  1996      30.78  1:08.05      3:33.83   
  André Idoffsson  1997      28.49  1:03.11      4:36.94   
                     
19  Kungsbacka Herrar 2  Kungsbacka Simsällskap            4:38.38   
  Simon Sundfors  1996      37.13  1:18.41      1:18.41   
  Joel Georgy  1996      34.54  1:14.66      2:33.07   
  Anton Johansson  1996      29.09  1:04.63      3:37.70   
  David Zachrisson  1996      28.47  1:00.68      4:38.38   
                     
20  Bærumsv G3 Jr.  Bærumsvømmerne            4:38.48   
  Fridtjof Bache Hungnes  1994      33.18  1:09.26      1:09.26   
  Magnus T. Buch  1992      35.02  1:17.53      2:26.79   
  Johann David Ørbeck  1995      30.07  1:06.69      3:33.48   
  Henrik Syversveen Lie  1996      30.37  1:05.00      4:38.48   
                     
21  Göteborg Herrar Lag3  1996  Göteborg Sim            4:39.71   
  Daniel Åslund  1992      32.99  1:10.03      1:10.03   
  Johan Ekstedt  1993      34.73  1:16.56      2:26.59   
  Alexander Triantafillou  1997      30.80  1:08.43      3:35.02   
  Erik Panzar  1996      30.14  1:04.69      4:39.71   
                     
22  Södertälje Lag 2  Södertälje Simsällskap            4:40.54   
  Oskar Emanuelsson  1994      33.47  1:09.39      1:09.39   
  Simon Nilsson  1991      36.21  1:17.20      2:26.59   
  André Lopez  1991      30.12  1:06.77      3:33.36   
  Albin Thelin  1997      31.66  1:07.18      4:40.54   
                     
23  Landskrona Herrar 1  Landskrona Simsällskap            4:41.55   
  Adam Schön-Svensson  1991      32.92  1:06.63      1:06.63   
  Salim Celikovic  1998      41.70  1:29.33      2:35.96   
  Johan Norén  1986      28.56  1:02.30      3:38.26   
  Simon Stoltenborg  1995      28.84  1:03.29      4:41.55   
                     
24  Harnäs Sku Herrar  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:52.37   
  Tim Zetterström  1995      2:32.37  3:06.10      3:06.10   
  Robert Lindblom  1995      40.75  1:10.85      4:16.95   
  Petter Cyrén  1996      35.42           
  Andreas Ericson  1993        4:52.37      4:52.37   
                     
25  Kss Lag 1  1993  Karlskrona Simsällskap            4:55.69   
  Andreas Hjalmarsson  1994      32.07  1:05.90      1:05.90   
  Fredrik Hjalmarsson  1998      41.84  1:30.83      2:36.73   
  Emil Bornerheim  1993      28.52  1:03.49      3:40.22   
  Alexander Ström  1998      34.93  1:15.47      4:55.69   
                     
26  Lambertseter SK 2  Lambertseter Svømmeklubb  NOR          4:56.18   
  Fridtjov Mørk  1998      36.68  1:16.46      1:16.46   
  Mikolaj Dobies  1998      36.75  1:22.75      2:39.21   
  Viktor Husø Richardsen  1998      34.92  1:17.49      3:56.70   
  Anders Erichsen Torvanger  1995      27.78  59.48      4:56.18   
                     
27  Vellinge-N Lag2 Herrar  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            5:01.13   
  Jim Ljungquist  1994      2:34.94  3:07.98      3:07.98   
  Anton Andersson  1997      39.06  1:13.93      4:21.91   
  Måns Tangvald  1995      39.22           
  Johan Persson  1998        5:01.13      5:01.13   
                     
28  Alingsås Herrar [1912]  Alingsås SLS            5:02.10   
  Erik Rådman  1993      2:39.41  3:15.88      3:15.88   
  Mateo Herrera  1995      43.99  1:13.44      4:29.32   
  Jesper Kaudern  1997      32.78           
  Mikael Frost  1993        5:02.10      5:02.10   
                     
29  Södertälje Lag 3  Södertälje Simsällskap  SWE          5:03.43   
  Alexander Lind  1997      37.51  1:15.90      1:15.90   
  Axel Ydenius  1997      41.14  1:28.44      2:44.34   
  Stefan Kureljusic  1997      33.88  1:16.23      4:00.57   
  Alexander Almqvist  1996      29.31  1:02.86      5:03.43   
                     
30  S02 Lag 2  1994  Simklubben S 02            5:05.15   
  Jakob Schariot  1995      35.61  1:13.20      1:13.20   
  Oscar Pettersson  1994      36.03  1:17.40      2:30.60   
  Johannes Sköld  1996      32.24  1:12.84      3:43.44   
  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998      38.76  1:21.71      5:05.15   
                     
31  Elfsborg Herrar 2 [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            5:12.47   
  Georg Hess  1996      33.14  1:10.06      1:10.06   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      37.15  1:19.30      2:29.36   
  Anton Lornell  1998      39.14  1:32.26      4:01.62   
  Hannes Wirfalk  1997      33.55  1:10.85      5:12.47   
                     
32  Landskrona Herrar 2  Landskrona Simsällskap            5:29.93   
  Filip Tretonius  1999      3:01.57  3:34.01      3:34.01   
  Ali Raeisi  1998      40.42  1:15.56      4:49.57   
  Alfred Christensson  1998      40.36           
  Henrik Albäck  1998        5:29.93      5:29.93   
                     
33  Elfsborg Pojkar [1996]  1996  Simklubben Elfsborg            5:47.62   
  Melker Olsson  2000      2:47.13  3:38.22      3:38.22   
  Emil Hammarlund  1995      55.50  1:31.65      5:09.87   
  William W Holappa  1999      37.75           
  Elliot Olsson  1999        5:47.62      5:47.62   
                     
Lambertseter SK 1  Lambertseter Svømmeklubb  NOR          DSQ   
  Kristian Henanger  1994      33.27        1:10.08   
                     
Landskrona Herrar 3  Landskrona Simsällskap            DSQ   
  Hampus Svensson  1999      2:54.00        3:37.39   
                     
                     
 
Gren 3, 200m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktoria S. Løken  1991  Lambertseter Svømmeklubb    30.20  1:01.59  1:33.76    2:05.32   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.69  1:03.87  1:37.56    2:10.31   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.95  1:03.83  1:37.57    2:10.74   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.22  1:03.96  1:38.87    2:11.55   
Emilie Løvberg  1995  Bærumsvømmerne    31.08  1:04.73  1:39.08    2:11.55   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    31.48  1:05.12  1:39.32    2:12.86   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.42  1:04.98  1:39.11    2:13.05   
Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.59  1:05.20  1:39.68    2:13.68   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    31.29  1:05.54  1:39.81    2:14.04   
10  Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    31.18  1:04.91  1:39.59    2:14.06   
11  Andrea B Westbye  1995  Bærumsvømmerne    32.01  1:06.45  1:41.68    2:15.72   
12  Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    31.15  1:05.63  1:40.74    2:16.01   
13  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    31.55  1:06.58  1:42.12    2:16.25   
14  Malene M. Pedersen  1996  Lambertseter Svømmeklubb    33.27  1:08.72  1:43.45    2:16.71   
15  Julie Rønningsen  1994  Lambertseter Svømmeklubb    32.20  1:07.82  1:43.31    2:16.77   
16  Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim    31.61  1:06.04  1:42.16    2:16.92   
17  Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    31.05  1:05.54  1:41.39    2:17.02   
18  Leona Pälvimäki  1997  Riihimäen Uimaseura  FIN  30.27  1:05.12  1:41.38    2:17.28   
19  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    31.96  1:06.45  1:41.91    2:17.62   
20  Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap    32.04  1:08.28  1:43.96    2:17.99   
21  Yvonne Tollander  1997  Riihimäen Uimaseura  FIN  32.08  1:06.48  1:42.38    2:18.09   
22  Anna Bølgen  1995  Bærumsvømmerne    32.25  1:07.35  1:42.91    2:18.31   
23  Noora Visto  1998  Riihimäen Uimaseura  FIN  32.07  1:07.22  1:43.51    2:18.61   
24  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    31.54  1:06.84  1:43.73    2:18.89   
25  Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    32.08  1:07.10  1:42.63    2:19.03   
26  Anna Sirenius Lundberg  1994  Göteborg Sim    32.55  1:07.39  1:43.60    2:19.33   
27  Josefine Rydberg  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.87  1:07.69  1:44.04    2:19.55   
28  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    32.64  1:07.66  1:43.97    2:19.58   
29  Mazy Fritz  1994  Södertälje Simsällskap    31.78  1:06.65  1:43.36    2:19.61   
30  Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    31.61  1:07.15  1:43.70    2:19.80   
31  Claudia Åvist  1997  Riihimäen Uimaseura  FIN  32.87  1:08.77  1:45.49    2:20.41   
32  Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.82  1:07.26  1:44.29    2:20.84   
33  Mette Karlsson  1995  S71    31.56  1:07.16  1:44.39    2:21.07   
34  Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    31.82  1:07.76  1:44.36    2:21.11   
35  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    32.20  1:07.86  1:45.38    2:21.46   
36  Erika Skåål  1985  Kungälvs Simsällskap    32.48  1:07.54  1:44.60    2:21.60   
37  Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    32.30  1:08.05  1:46.17    2:22.25   
38  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    33.56  1:11.08  1:48.71    2:22.75   
39  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    33.63  1:10.10  1:47.94    2:22.92   
40  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02    32.49  1:08.42  1:46.13    2:23.15   
41  Natalie Ylitalo  1995  Simklubben S 02    32.99  1:09.66  1:47.60    2:23.22   
42  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.90  1:09.01  1:46.48    2:23.23   
43  Ada-Emilie Bekk Berggren  1996  Lambertseter Svømmeklubb    33.51  1:11.07  1:48.16    2:23.37   
44  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    33.14  1:09.61  1:47.15    2:23.76   
45  Amanda Nielsen-Fernandez  1994  Kungälvs Simsällskap    31.70  1:07.19  1:45.45    2:24.04   
46  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    33.06  1:10.00  1:47.61    2:24.11   
47  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    32.11  1:08.61  1:47.18    2:24.19   
48  Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap    32.91  1:08.59  1:46.57    2:24.21   
49  Kjersti Dalen  1993  Bærumsvømmerne    33.45  1:09.86  1:47.95    2:24.27   
50  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    32.81  1:09.65  1:47.97    2:24.31   
51  My Wigholm  1991  Södertälje Simsällskap    32.15  1:08.39  1:46.57    2:24.65   
52  Maria Bølgen  1993  Bærumsvømmerne    31.93  1:08.44  1:47.37    2:25.26   
53  Marte Løvberg  1999  Lambertseter Svømmeklubb    33.82  1:11.86  1:49.13    2:25.33   
54  Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap  SWE  32.09  1:08.87  1:47.68    2:25.42   
55  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap    33.59  1:10.94  1:48.53    2:25.68   
56  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.66  1:09.73  1:48.20    2:25.69   
57  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    33.91  1:10.78  1:49.13    2:25.77   
58  Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    32.89  1:10.15  1:48.37    2:26.52   
59  Johanna Hultberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.12  1:10.89  1:49.62    2:26.54   
60  Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.94  1:08.24  1:47.28    2:26.74   
61  Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02    34.42  1:11.99  1:50.27    2:26.85   
62  Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    34.13  1:12.17  1:50.89    2:27.03   
63  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    34.71  1:13.15  1:50.74    2:27.15   
64  Ida Amalie Myhr  1997  Lambertseter Svømmeklubb    34.58  1:13.23  1:51.17    2:28.10   
65  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.39  1:10.90  1:50.17    2:28.38   
66  Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim    32.68  1:09.62  1:48.68    2:28.66   
67  My Jensen  1993  Vellinge-Näsets Simklubb    33.83  1:10.91  1:50.11    2:28.79   
68  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    33.55  1:10.88  1:50.40    2:29.25   
69  Henriette Steinbakken  1994  Bærumsvømmerne    33.68  1:12.14  1:51.12    2:29.88   
70  Caroline Andersson-Ekströ  1994  Landskrona Simsällskap    33.92  1:12.38  1:51.53    2:30.03   
71  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    33.81  1:13.41  1:53.24    2:30.43   
72  Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.21  1:11.05  1:51.78    2:31.47   
73  Johanna Keifer  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    34.40  1:13.11  1:53.24    2:31.79   
74  Charlotte Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.70  1:12.05  1:51.89    2:31.91   
75  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.87  1:13.41  1:52.73    2:32.19   
76  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap    35.08  1:13.28  1:52.96    2:32.28   
77  Moa Nord  1992  Vellinge-Näsets Simklubb    34.69  1:13.37  1:53.75    2:32.59   
78  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.40  1:13.50  1:54.26    2:32.81   
79  Alexandra Engsoo  1998  Södertälje Simsällskap    34.31  1:12.87  1:53.80    2:33.02   
80  Viktoria Engsoo  1996  Södertälje Simsällskap    33.26  1:11.47  1:52.98    2:33.63   
81  Susanna Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.25  1:11.54  1:52.04    2:33.66   
82  Sofia Karlborg  1996  Simklubben Laxen    34.91  1:13.87  1:54.16    2:33.76   
83  Solveig Ramallo  1993  Göteborg Sim    33.10  1:11.56  1:52.49    2:33.86   
84  Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.00  1:13.31  1:54.52    2:33.91   
85  Alexandra Rolf  1997  Simklubben Laxen    34.57  1:12.05  1:53.32    2:34.10   
86  Jessica Jönsson  1998  S71    33.99  1:13.69  1:54.91    2:34.27   
87  Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    35.02  1:15.05  1:55.52    2:34.31   
88  Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    34.53  1:13.33  1:54.10    2:35.18   
89  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    34.56  1:14.43  1:56.83    2:35.21   
90  Sofie Klügel  1998  S71    34.91  1:15.44  1:57.90    2:36.38   
91  Boel Knutson  1995  Simklubben Elfsborg    35.26  1:14.92  1:55.43    2:36.44   
92  Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS    35.39  1:15.06  1:57.44    2:36.49   
93  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.98  1:16.68  1:58.76    2:38.83   
94  Marie Øseth  1998  Lambertseter Svømmeklubb    36.09  1:17.26  1:58.53    2:38.98   
95  Madeleine Nesteby  1998  Bærumsvømmerne    36.37  1:17.97  1:58.94    2:39.27   
96  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.26  1:18.40  2:00.19    2:39.55   
97  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    36.86  1:18.21  2:00.05    2:40.51   
98  Victoria Jönsson  1999  S71    35.10  1:16.92  2:00.00    2:40.93   
99  Alicia Wiberg  1998  S71    36.39  1:17.69  2:01.17    2:40.95   
100  Karolina Alvekrans  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.24  1:17.63  2:00.74    2:41.39   
101  Nicole Modigh  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.59  1:15.22  1:59.23    2:41.46   
102  Alexandra Knudsen  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.12  1:16.59  1:59.59    2:42.11   
103  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap    36.67  1:18.16  2:01.12    2:42.62   
104  Ebba Folkesson  1998  Höganäs Simsällskap    34.76  1:15.40  2:00.27    2:43.23   
105  Hannah Bernstein  1998  Bærumsvømmerne    36.93  1:18.94  2:01.48    2:43.34   
106  Emma Lundblad  1995  Vellinge-Näsets Simklubb    37.42  1:18.77  2:01.66    2:43.94   
107  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    37.41  1:20.01  2:04.04    2:46.20   
107  Therese Johansson  1999  Säffle Simsällskap    38.29  1:20.36  2:04.94    2:46.20   
Ada Jakobsen Avlund  1997  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.56        53.17   
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    26.98        54.67   
Andreas Myhrberg  1993  S71    26.25        54.82   
Joona Merivirta  1993  Riihimäen Uimaseura  FIN  27.02        54.86   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    26.46        55.02   
Carl Leander  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.87        55.10   
Mikael Wåhlin  1989  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.07        55.17   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    26.52        55.21   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.87        55.28   
10  Johan Widén  1986  Göteborg Sim    26.91        55.36   
11  Sebastian Karlsson  1992  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.63        55.41   
12  Frede Rønning Rangnes  1994  Tønsberg Svømmeklubb    26.98        55.66   
13  Albert Barrabino  1985  Göteborg Sim    27.59        55.69   
14  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.54        55.72   
15  Rickard Berglund  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE  27.15        55.77   
16  Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.06        55.94   
17  Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    26.48        56.10   
18  Adam Schön-Svensson  1991  Landskrona Simsällskap  SWE  27.76        56.23   
19  Andreas Hjalmarsson  1994  Karlskrona Simsällskap    27.09        56.34   
20  Vegard Løvberg  1991  Bærumsvømmerne    27.53        56.38   
21  Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    27.69        56.44   
22  Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap    27.20        56.52   
23  Henry Emil Nordhagen  1993  Bærumsvømmerne    27.25        56.72   
24  Sebastian Wigstrøm  1991  Bærumsvømmerne    27.47        56.91   
25  Henrik Wathne  1994  Bærumsvømmerne    27.28        57.10   
26  Carl Andreas Wathne  1991  Bærumsvømmerne    27.93        57.36   
27  Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    27.65        57.38   
28  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    28.04        57.49   
29  Fredrik Olofsson  1994  Ängelholms Simsällskap    27.68        57.56   
30  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.79        57.59   
31  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    26.90        57.68   
32  Rasmus Lundell  1995  Vellinge-Näsets Simklubb    28.06        57.73   
33  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.78        57.76   
34  Armin Porobic  1996  Lambertseter Svømmeklubb    27.93        57.83   
35  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    28.17        57.96   
36  Jonas Jonson  1991  Simklubben Laxen    27.60        58.07   
37  Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    28.32        58.13   
38  Sebastian Pettersson  1994  Göteborg Sim    28.45        58.14   
39  Simon Nilsson  1991  Södertälje Simsällskap    28.48        58.17   
40  Gustav Nyrenstedt  1992  Vellinge-Näsets Simklubb    27.75        58.20   
41  Lars Bergh Hvidsten  1993  Bærumsvømmerne    28.24        58.21   
42  Jim Ljungquist  1994  Vellinge-Näsets Simklubb    28.50        58.53   
43  Malcolm Granberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.26        58.64   
44  Emil Bornerheim  1993  Karlskrona Simsällskap    28.33        59.10   
45  Jakob Bernstein  1995  Bærumsvømmerne    28.15        59.18   
46  Tony Brkic  1994  S71    27.52        59.32   
47  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    27.90        59.35   
48  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    27.96        59.38   
49  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.68        59.58   
50  Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.47        59.61   
51  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    28.87        59.76   
52  Oskar Rutqvist  1993  Göteborg Sim    28.67        59.77   
53  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    29.03        59.81   
54  Oskar Emanuelsson  1994  Södertälje Simsällskap    28.79        59.82   
55  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    28.75        59.85   
56  André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen    28.76        59.92   
57  Henrik Jönsson  1991  Vellinge-Näsets Simklubb    28.53        59.94   
58  Victor Möller  1996  Höganäs Simsällskap    29.26        59.97   
59  Christoffer Roos  1995  Ängelholms Simsällskap    28.66        59.99   
60  Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim    28.84        1:00.59   
61  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    28.98        1:00.65   
62  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap    29.55        1:00.71   
63  Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap    29.16        1:01.34   
64  Kristian Henanger  1994  Lambertseter Svømmeklubb    28.54        1:01.40   
65  Oliver Blomdell  1996  Höganäs Simsällskap    29.21        1:01.41   
66  Cedric Sjöberg  1996  Höganäs Simsällskap    29.59        1:01.76   
67  Oscar Frankenfelt  1994  Göteborg Sim    29.92        1:01.81   
68  Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    29.28        1:02.14   
69  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    30.14        1:02.31   
70  Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund    29.30        1:02.61   
71  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    29.66        1:02.73   
72  Torbjørn Øvrebø  1994  Lambertseter Svømmeklubb    30.70        1:02.89   
73  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    30.19        1:03.02   
74  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970    30.41        1:03.08   
75  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    30.33        1:03.15   
76  Alexander Almqvist  1996  Södertälje Simsällskap    30.20        1:03.19   
77  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    29.97        1:03.21   
78  Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    30.61        1:03.40   
79  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    29.13        1:03.42   
80  Daniel Svensson  1996  Säffle Simsällskap    29.86        1:03.45   
81  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    30.24        1:03.57   
82  Alexander Frost  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.05        1:03.62   
83  Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap    30.60        1:03.76   
84  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.33        1:04.08   
85  Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.07        1:04.37   
86  Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.73        1:04.65   
87  Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.91        1:05.30   
88  Fridtjov Mørk  1998  Lambertseter Svømmeklubb    31.86        1:05.74   
89  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.98        1:06.05   
90  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    30.90        1:06.06   
91  Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    31.73        1:06.44   
92  Stefan Kureljusic  1997  Södertälje Simsällskap    31.23        1:07.34   
93  Magnus Karlsborn  1998  Helsingborgs Simsällskap    31.28        1:07.75   
94  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    32.30        1:08.54   
95  Matthias Sandström-Karlss  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.18        1:08.63   
96  Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    32.97        1:08.68   
97  Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.85        1:08.79   
98  Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    33.32        1:08.83   
99  Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    32.58        1:09.04   
100  Viktor Husø Richardsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb    33.35        1:09.06   
101  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.11        1:09.07   
102  Stefan Kojic  1998  Höganäs Simsällskap    32.51        1:09.26   
103  Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.11        1:09.43   
104  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    33.05        1:09.50   
105  Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.12        1:10.06   
106  Jonathan Erös  1998  Höganäs Simsällskap    33.51        1:10.09   
107  Felix Färdmar  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.22        1:10.54   
108  Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsällskap    33.54        1:11.06   
109  Dennis Åberg  1998  Helsingborgs Simsällskap    33.34        1:11.09   
110  Robin Nordenmark  1998  Göteborg Sim    33.77        1:11.50   
111  Filip Tretonius  1999  Landskrona Simsällskap    34.45        1:11.63   
112  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.81        1:11.82   
113  Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap    35.06        1:13.34   
114  Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.02        1:13.67   
115  Viktor Carlsson  2000  Helsingborgs Simsällskap    35.65        1:13.69   
116  Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    36.06        1:14.42   
117  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    35.04        1:14.83   
118  Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    35.91        1:15.87   
119  Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    36.17        1:17.23   
120  Patrick Toth  2000  Lambertseter Svømmeklubb    36.67        1:17.28   
121  Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.76        1:17.50   
122  Philip Chen  2000  S71    39.33        1:19.23   
123  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    39.29        1:22.25   
124  David Wollersjö  2000  Alingsås SLS    39.76        1:26.96   
125  Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.09        1:28.14   
126  Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS  SWE  43.43        1:31.40   
127  Gustav Karlsson  2000  Simklubben S 02    43.29        1:35.82   
128  Alex Phu  2000  Göteborg Sim    43.73        1:37.53   
129  Jens Pettersson  2001  Uddevalla Sim    45.95        1:38.16   
130  Anton Amiri  2000  Göteborg Sim    46.27        1:43.30   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02            DNS   
Hannes Väre  1997  Riihimäen Uimaseura  FIN          DNS   
Jasper Sjöberg  1999  Höganäs Simsällskap            DNS   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Joline Höstman  1988  Göteborg Sim    33.07        1:10.11   
Helena Kumblad  1987  Göteborg Sim    33.96        1:13.72   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.84        1:14.30   
Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim    35.72        1:15.27   
Luna Elisabeth Søgaard  1994  Lambertseter Svømmeklubb    35.52        1:15.32   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    36.61        1:17.08   
Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    35.61        1:17.13   
Anna-Karin Lundin  1973  Kungälvs Simsällskap    36.28        1:17.29   
Madelene Andersson  1991  Ängelholms Simsällskap    35.52        1:17.81   
10  Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    36.08        1:18.28   
11  Johanna Andersson  1997  Ängelholms Simsällskap    37.32        1:18.34   
12  Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.70        1:18.55   
13  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    37.26        1:18.78   
14  Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.36        1:19.23   
15  Emelie Zachrisson  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.65        1:19.66   
16  Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.79        1:22.53   
17  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    38.63        1:22.79   
18  Josefine Möller  1996  Höganäs Simsällskap    38.88        1:22.90   
19  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    38.08        1:23.07   
20  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    39.44        1:23.28   
21  Josephine Runeke  1991  Karlskrona Simsällskap    39.14        1:23.46   
22  Matilda Weiler  1998  Ängelholms Simsällskap    39.12        1:23.84   
23  Marthe Karlsen  1994  Lambertseter Svømmeklubb    39.92        1:23.86   
24  Malvina Reinhold  1992  Göteborg Sim    37.79        1:24.56   
25  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.14        1:24.67   
26  Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    38.77        1:24.72   
27  Anna Ljung  1994  Kungälvs Simsällskap    39.25        1:24.93   
28  Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.84        1:25.36   
29  Josefin Nielsen-Fernandez  1996  Kungälvs Simsällskap    38.63        1:25.48   
30  Marte Løvberg  1999  Lambertseter Svømmeklubb    40.53        1:25.64   
31  Hanna Hagström  1991  Göteborg Sim    39.36        1:25.78   
32  Fanny Brink  1998  S71    40.78        1:26.88   
33  Erica Christensen  1997  Södertälje Simsällskap    41.10        1:26.91   
34  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.19        1:27.02   
35  Evelina Wensberg  1996  Säffle Simsällskap    41.37        1:27.04   
36  Hanna Rydén  1996  Alingsås SLS    41.44        1:27.35   
37  Jessica Chen  1998  S71    41.45        1:27.44   
38  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.76        1:27.89   
39  Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap  SWE  41.86        1:28.27   
40  Helle Backer  1995  Bærumsvømmerne    41.39        1:28.32   
41  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.34        1:28.78   
42  Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02    41.36        1:28.89   
43  Anna Finstad  1996  Lambertseter Svømmeklubb    42.27        1:29.13   
44  Ebba Nyman  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.47        1:29.14   
45  Ada Jakobsen Avlund  1997  Lambertseter Svømmeklubb    42.90        1:29.20   
46  Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.17        1:29.31   
47  Amanda Wittström  1997  Höganäs Simsällskap    42.40        1:29.33   
48  Maja Lauritsen  1999  Ängelholms Simsällskap    41.58        1:29.40   
49  Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    41.61        1:29.58   
50  Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.29        1:29.72   
51  Sofie Klügel  1998  S71    42.05        1:29.85   
52  Malin Engström  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.58        1:30.07   
53  Josefin Company Ekberg  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.70        1:30.25   
54  Jenny Thalin  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    41.49        1:30.49   
55  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    43.47        1:30.66   
56  Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.39        1:30.67   
57  Ann-Kristin Karlsson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    43.95        1:30.82   
58  Elin Borg  1996  Ängelholms Simsällskap    42.21        1:31.02   
59  Josefin Krüger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.96        1:31.09   
59  Sofi Marklew  1995  Deje Simsällskap  SWE  42.80        1:31.09   
61  Celine Hilton  2000  Lambertseter Svømmeklubb    43.61        1:31.68   
62  Sanna Sköld  1993  Grums Simsällskap    42.00        1:32.00   
63  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.95        1:32.08   
64  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    43.73        1:32.12   
65  Johanna Söderberg  1999  Helsingborgs Simsällskap    44.49        1:32.29   
66  Lisa Johansson  1998  Ängelholms Simsällskap    43.57        1:32.55   
67  Amanda Bergkvist  1996  Landskrona Simsällskap    43.11        1:32.70   
68  Victoria Jönsson  1999  S71    43.61        1:32.78   
69  Erica Fluur  1995  Simklubben 1970    44.72        1:33.12   
70  Elise Wallén  1998  Skövde Simsällskap    43.39        1:33.36   
71  Linnéa Sjödahl  2000  Ljungby Simsällskap    43.77        1:33.97   
72  Louise Ericson  1994  Trollhättans Simsällskap    43.94        1:33.99   
73  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    43.03        1:34.58   
74  Lejla Ladjarevic  1993  Simklubben Laxen    43.08        1:34.67   
75  Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    44.52        1:34.95   
76  Felicia Petersons  1998  Karlskrona Simsällskap    45.10        1:35.25   
77  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02    45.12        1:35.46   
78  Caroline Landén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    44.78        1:35.52   
79  Kamilia Najami  1998  Helsingborgs Simsällskap    46.56        1:35.57   
80  Jessica Jönsson  1998  S71    45.06        1:35.67   
81  Sara Rådman  1995  Alingsås SLS    43.86        1:36.69   
82  Vanja Alm  2000  Göteborg Sim    46.35        1:36.92   
83  Matilda Holström  1998  Simklubben Elfsborg    46.49        1:37.20   
84  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    46.47        1:37.30   
85  Isabelle Stenvold  1996  Trollhättans Simsällskap    44.79        1:37.67   
86  Katharina Mirsch  1995  Simklubben Elfsborg    45.60        1:38.16   
87  Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap    45.15        1:38.26   
88  Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    46.00        1:38.55   
89  Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    47.75        1:38.77   
90  Karolina Alvekrans  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    48.13        1:39.32   
91  Louise Grövnes  1995  S71    44.15        1:40.12   
92  Linea Holström  2000  Simklubben Elfsborg    48.77        1:42.63   
93  Micaela Jönsson  2001  S71    48.79        1:43.07   
94  Johanna Weiler  2000  Ängelholms Simsällskap    49.01        1:45.01   
95  Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    49.46        1:45.23   
96  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    50.88        1:47.39   
97  Jennie Levinsson  2000  Simklubben Elfsborg    50.74        1:47.51   
98  Julia Rosebrink  2000  Karlsborgs Simklubb    48.32        1:47.97   
99  Sofie Wirfalk  2000  Simklubben Elfsborg    51.80        1:48.40   
100  Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    51.27        1:49.72   
101  Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02    52.72        1:52.76   
102  Ida Lövgren  2001  Mariestads Simsällskap    52.31        1:53.31   
103  Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    53.69        1:53.40   
104  Fanny Andersson  2000  Höganäs Simsällskap    53.95        1:54.77   
105  Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    56.50        1:58.35   
106  Sofia Klahr  2000  Simklubben Elfsborg    57.33        1:59.29   
107  Alice Aurell  2001  Simklubben S 02    56.94        1:59.31   
108  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02    56.80        2:01.39   
109  Michaela Johansson  2000  Göteborg Sim    58.31        2:01.58   
110  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg    1:03.24        2:12.35   
111  Melissa Zabihi  2001  Simklubben S 02    1:03.30        2:16.26   
Amanda Böhn  2001  Simklubben S 02            DNS   
Francesca Grillo  1998  Asti Nouto  ITA          DNS   
Frida Lundbergh  1995  Ljungby Simsällskap            DNS   
Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim            DNS   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap            DNS   
Line Henanger  1997  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Alma Dizdar  1998  Höganäs Simsällskap            DSQ   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            DSQ   
Cathrine Sävman  2000  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
Saga Atlefjord  2000  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land          Tid  Status 











 
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.23   
Andreas Elofsson  1995  Falköpings Simsällskap            31.49   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap            31.59   
Isak Ladeborn  1988  Simklubben Laxen            31.61   
Jesper Wallhoff  1988  Ängelholms Simsällskap            31.72   
Robin Pålsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            31.78   
Christian Johansson  1988  Skövde Simsällskap            31.89   
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap            31.89   
Tim Arnesen  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.90   
10  Victor Klügel  1995  S71            31.97   
11  Tuomas Tiainen  1996  Riihimäen Uimaseura  FIN          32.20   
12  Andreas Holmskov  1984  Göteborg Sim            32.27   
12  Rickard Berglund  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap  SWE          32.27   
14  Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.29   
15  Marcus Decoy  1992  Alingsås SLS            32.30   
16  Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg            32.46   
17  Mads Henry Steinland  1997  Bærumsvømmerne            32.86   
18  Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            32.88   
19  Erik Öjstedt  1995  Ängelholms Simsällskap            33.00   
20  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            33.19   
21  Johannes Lampela  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.24   
22  Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.38   
23  Niklas Jonsson  1991  S77 Stenungsund            33.50   
24  Simon Sköld  1990  Grums Simsällskap            33.55   
25  Rasmus Lundell  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            33.76   
26  Gustav Andersson  1993  Ängelholms Simsällskap            33.95   
27  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen            34.00   
28  Emil Davidsson  1990  Ängelholms Simsällskap            34.01   
29  Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            34.09   
30  Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap            34.11   
31  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.18   
32  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02            34.20   
33  Mikael Laakso  1997  Riihimäen Uimaseura  FIN          34.45   
34  Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim            34.50   
35  Anders Erichsen Torvanger  1995  Lambertseter Svømmeklubb            34.62   
36  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim            34.67   
37  Marco Ramos  1993  Skövde Simsällskap            34.72   
38  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            34.89   
39  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            34.91   
40  Milton Lauritsen  1998  Ängelholms Simsällskap            35.07   
41  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            35.36   
42  Hannes Ronnerheim  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            35.40   
43  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            35.51   
44  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            35.57   
45  Magnus T. Buch  1992  Bærumsvømmerne            35.63   
46  Max Johansson  1994  Vellinge-Näsets Simklubb            35.97   
47  Erik Rådman  1993  Alingsås SLS            36.05   
48  Viktor Casimir  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.06   
49  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg            36.28   
49  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen            36.28   
51  David Olsson  1996  Ängelholms Simsällskap            36.40   
52  Jonathan Sühl  1994  Norrköpings Kappsimningsklubb            36.45   
53  Tony Brkic  1994  S71            36.47   
54  Mateo Herrera  1995  Alingsås SLS            36.60   
55  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            36.67   
56  Christoffer Källén  1993  Simklubben 1970            37.14   
57  Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.19   
58  Oskar Näsman  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.33   
59  Elias Eriksson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.39   
60  Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb            37.66   
61  Mikael Frost  1993  Alingsås SLS            37.73   
62  Linus Olsson  1996  Trollhättans Simsällskap            37.88   
63  Gabriel Rydén  1995  Ängelholms Simsällskap            38.03   
64  Mikolaj Dobies  1998  Lambertseter Svømmeklubb            38.33   
65  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap            38.39   
66  Joel Knutsson  1997  Ängelholms Simsällskap            38.41   
67  Dennis Åberg  1998  Helsingborgs Simsällskap            38.51   
68  Gustav Rogne  1992  Säffle Simsällskap            38.53   
69  Andreas Johansson  1995  Varabygdens Simsällskap            38.54   
70  Martin Selin  1995  Göteborg Sim            38.75   
71  Daniel Svensson  1996  Säffle Simsällskap            38.82   
72  Lexxus Sparcks  1995  Simklubben Vänersborg            38.91   
73  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            39.01   
74  Marcus Robertsson  1995  Kungsbacka Simsällskap            39.11   
75  Jonathan Ahlbäck  1995  Deje Simsällskap            39.40   
76  Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap            39.45   
77  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            39.48   
78  Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.62   
79  Hugo Rydberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            39.74   
79  Stefan Kureljusic  1997  Södertälje Simsällskap            39.74   
81  Björn Lindahl  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.03   
82  Robin Nordenmark  1998  Göteborg Sim            40.27   
83  Henrik Syversveen Lie  1996  Bærumsvømmerne            40.38   
84  Bror Vebjørn Remen  1997  Bærumsvømmerne            40.48   
85  Daniel Kertes  1999  Ängelholms Simsällskap            40.55   
86  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap            40.67   
87  Emil Helmersson  1997  Ängelholms Simsällskap            40.72   
88  Kasper Trolltoft  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.98   
89  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.02   
90  Calle Lindroth  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            41.15   
91  Jesper Kaudern  1997  Alingsås SLS            41.22   
92  Felix Färdmar  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.45   
93  Albin Larsson  1998  Skene Sim- och Idrottssällskap            41.57   
94  Rasmus Källén  1996  Simklubben 1970            41.86   
95  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.87   
96  Tobias Åberg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.90   
97  Alexander Almqvist  1996  Södertälje Simsällskap            42.06   
98  Arian Danai  1997  Kungsbacka Simsällskap            42.34   
99  Jesper Askenberg  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb            42.63   
100  Samuel Tibell  1998  Göteborg Sim            42.65   
101  Filip Svennblad  1997  Landskrona Simsällskap            42.73   
102  Erik Orstadius  1997  Göteborg Sim            42.91   
103  Ali Raeisi  1998  Landskrona Simsällskap            43.07   
104  Oscar Sands  1995  Göteborg Sim            43.26   
105  Hannes Wirfalk  1997  Simklubben Elfsborg            43.33   
106  Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim            43.44   
107  Erling Syversveen Lie  1999  Bærumsvømmerne            43.51   
108  Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap            43.59   
109  Viktor Husø Richardsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb            43.67   
110  Nils Selin  1997  Göteborg Sim            43.85   
111  Tim Petersson  1999  Landskrona Simsällskap            44.13   
112  Elliot Olsson  1999  Simklubben Elfsborg            44.31   
113  Emil Hassling  2000  Landskrona Simsällskap            44.35   
114  Eric Björkner  1998  Göteborg Sim            44.40   
115  Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.48   
116  Olof Hedner  1997  Göteborg Sim            45.10   
117  Tomoe Zenimoto Hvas  2000  Bærumsvømmerne            45.35   
118  Carl Petersson  1998  Kungsbacka Simsällskap            45.78   
119  Anton Dahlgren  1999  Varberg-Falkenberg Sim            45.90   
120  Simon Kärrsjö  1998  Göteborg Sim            46.25   
121  Ario Ebrahimpur  1997  Göteborg Sim            46.28   
122  Patrick Toth  2000  Lambertseter Svømmeklubb            46.30   
123  Samuel Sjögren  1999  Göteborg Sim            46.50   
124  Olof Carlström  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            46.77   
125  Erik Gingsjö  1998  Kungsbacka Simsällskap            47.43   
125  Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap            47.43   
127  Johan Killman  1999  Höganäs Simsällskap            47.53   
127  Noah Griphem  1999  Simklubben Elfsborg            47.53   
129  Olle-Theodor Lyxell  1999  Kungsbacka Simsällskap            47.57   
130  Oscar Örne  1999  Kungsbacka Simsällskap            47.60   
131  Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.78   
131  Viktor Carlsson  2000  Helsingborgs Simsällskap            47.78   
133  Liam Hallin  1998  Simklubben 1970            47.95   
134  Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.29   
135  Simon Ulvestig  1997  Simklubben 1970            48.38   
136  Henrik Albäck  1998  Landskrona Simsällskap            48.42   
137  Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim            48.94   
138  Daniel Bergkvist  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.89   
139  Joel Andreasson  1998  Göteborg Sim            50.18   
140  Anton Amiri  2000  Göteborg Sim            55.33   
141  Gustav Karlsson  2000  Simklubben S 02            55.35   
142  Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS  SWE          55.78   
Hampus Larsson  1995  Höganäs Simsällskap            DNS   
Kristoffer Dolve Birkelan  1994  Baerumsvömmerne/ntg            DNS   
Robin Jacobsson  1998  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Sander Sjöberg  1999  Höganäs Simsällskap            DNS   
Tobias Lindqvist  1993  Simklubben S 02            DNS   
Torbjørn Øvrebø  1994  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim            DSQ   
Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
Philip Chen  2000  S71            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Isabelle Höstman  1990  Göteborg Sim    29.50        1:03.38   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.64        1:03.39   
Joline Höstman  1988  Göteborg Sim    30.15        1:03.68   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.10        1:04.02   
Ebba Rosenquist  1989  Kungsbacka Simsällskap    30.06        1:04.20   
Viktoria S. Løken  1991  Lambertseter Svømmeklubb    30.70        1:06.28   
Emilie Løvberg  1995  Bærumsvømmerne    31.50        1:06.83   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.80        1:06.89   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    31.47        1:07.09   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.42        1:07.09   
11  Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.78        1:07.88   
12  Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    31.37        1:08.05   
13  Claudia Åvist  1997  Riihimäen Uimaseura  FIN  31.73        1:08.07   
14  Caroline Andersson-Ekströ  1994  Landskrona Simsällskap    32.34        1:08.41   
15  Andrea Bengtsson  1991  Göteborg Sim    32.17        1:08.45   
16  Johanna Pettersson  1992  Göteborg Sim    32.27        1:08.73   
17  Lovisa Klarén  1992  Landskrona Simsällskap    32.39        1:08.87   
18  Yvonne Tollander  1997  Riihimäen Uimaseura  FIN  31.78        1:08.96   
19  Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    32.33        1:09.52   
20  Alida Ramdén  1997  Södertälje Simsällskap    32.45        1:09.93   
21  Mette Karlsson  1995  S71    32.51        1:10.43   
22  Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    32.38        1:10.71   
23  Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.72        1:11.03   
24  Madelene Andersson  1991  Ängelholms Simsällskap    31.95        1:11.06   
24  Malene M. Pedersen  1996  Lambertseter Svømmeklubb    33.17        1:11.06   
26  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    31.72        1:11.44   
27  Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    32.93        1:11.62   
28  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    33.77        1:11.94   
29  Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    33.06        1:12.62   
30  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    33.68        1:12.90   
31  Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    34.39        1:13.45   
32  Karla Ruud  1997  Lambertseter Svømmeklubb    34.78        1:13.67   
33  Alicia Lundqvist  1992  Göteborg Sim    33.93        1:13.72   
34  Kaisa Kuitunen  1994  Riihimäen Uimaseura  FIN  32.68        1:13.85   
35  Ida Laurén  1994  Varberg-Falkenberg Sim    33.45        1:13.88   
36  Hanna Erléus  1997  Simklubben S 02    33.69        1:13.91   
37  Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    33.17        1:14.02   
38  Kjersti Dalen  1993  Bærumsvømmerne    33.68        1:14.04   
39  Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    33.70        1:14.08   
40  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.85        1:14.10   
41  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    33.62        1:14.51   
42  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    33.57        1:14.56   
43  Matilda Weiler  1998  Ängelholms Simsällskap    34.16        1:14.61   
44  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.20        1:14.82   
45  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    34.77        1:14.88   
46  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    32.61        1:14.94   
47  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    35.23        1:15.23   
48  Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02    35.16        1:15.26   
49  Andrea B Westbye  1995  Bærumsvømmerne    33.84        1:15.29   
50  Sara Jonasson  1993  Kungsbacka Simsällskap    34.64        1:15.53   
51  Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    35.70        1:15.64   
52  Mathilda Dahlin  1995  Södertälje Simsällskap    34.71        1:15.68   
53  Sandra Mattsson-Coll  1997  Södertälje Simsällskap    35.12        1:16.25   
54  Isabel Mattsson-Coll  1993  Södertälje Simsällskap    34.64        1:16.83   
55  Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.42        1:16.96   
56  Johanna Cavalli  1996  Simklubben Laxen    33.59        1:17.30   
57  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    36.26        1:17.48   
58  Charlotte Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.29        1:17.55   
59  Ida Amalie Myhr  1997  Lambertseter Svømmeklubb    35.30        1:17.60   
60  Johanna Keifer  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    34.84        1:17.92   
61  Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb    34.61        1:17.96   
62  Henriette Steinbakken  1994  Bærumsvømmerne    35.81        1:18.05   
63  Helle Backer  1995  Bærumsvømmerne    36.55        1:18.08   
64  Emma Sofie Augustsson  1999  SSK Skjetten Svømming  NOR  36.57        1:18.34   
65  Hanna Schariot  1993  Simklubben S 02    35.85        1:18.55   
66  Amanda Knudsen  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.52        1:18.96   
67  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    37.41        1:19.45   
68  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    35.83        1:19.91   
69  Felicia Nilsson  1995  Ängelholms Simsällskap    35.75        1:19.97   
70  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.63        1:20.09   
71  Matilda Gustafsson  1995  Kungsbacka Simsällskap    36.41        1:20.33   
72  Tekla Rosell  1998  Helsingborgs Simsällskap    37.38        1:21.12   
73  Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    36.74        1:21.90   
74  Linnea Sterner  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.99        1:22.15   
75  Emma Lundblad  1995  Vellinge-Näsets Simklubb    36.78        1:22.48   
76  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    37.37        1:22.53   
77  Isabelle Grahn  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.29        1:22.63   
78  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02    38.00        1:22.82   
79  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.51        1:22.89   
80  Kamilia Najami  1998  Helsingborgs Simsällskap    38.38        1:22.93   
81  My Jensen  1993  Vellinge-Näsets Simklubb    37.65        1:23.28   
82  Saga Stille  1996  Södertälje Simsällskap    37.28        1:23.54   
83  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    36.83        1:23.69   
84  Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    37.18        1:23.76   
85  Susanna Rosdahl  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.05        1:23.90   
86  Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap    37.98        1:24.41   
87  Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.27        1:24.52   
88  Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    39.06        1:25.60   
89  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.53        1:25.98   
90  Sanna Lygnestrand  1999  Simklubben Alingsås    38.89        1:26.05   
91  Malin Brokstorp  1999  Göteborg Sim    39.00        1:26.21   
92  Alicia Wiberg  1998  S71    38.42        1:26.56   
93  Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.57        1:27.30   
94  Marie Øseth  1998  Lambertseter Svømmeklubb    38.97        1:27.46   
95  Johanna Wendt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.59        1:27.49   
96  Amanda Essebo  1996  Bærumsvømmerne    37.90        1:27.83   
97  Mikaela Göltl  1999  Helsingborgs Simsällskap    39.28        1:28.45   
98  Linnéa Ivansson  1998  Kungsbacka Simsällskap    40.41        1:29.62   
99  Ella Fagerström  1998  Simklubben S 02    40.67        1:29.83   
100  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    39.38        1:29.98   
101  Moa Nord  1992  Vellinge-Näsets Simklubb    40.38        1:30.31   
102  Sofi Marklew  1995  Deje Simsällskap  SWE  41.06        1:31.02   
103  Gabriella Sanftleben  1999  Uddevalla Sim    40.80        1:31.64   
104  Sandra Wivestrand  1998  Alingsås SLS    41.48        1:31.78   
105  Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    42.78        1:33.29   
106  Lina Persson  1998  Karlskrona Simsällskap    40.09        1:36.46   
107  Hanna Stenfeldt  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    41.49        1:39.54   
108  Sara Rådman  1995  Alingsås SLS    45.99        1:41.31   
Jessica Jönsson  1998  S71            DSQ   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg            DSQ   
Lisa Jonsson  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
Rekina Skyttä  1993  Riihimäen Uimaseura  FIN          DSQ   
Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Robin Andréasson  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.71        1:00.33   
Vegard Løvberg  1991  Bærumsvømmerne    29.81        1:00.84   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.46        1:01.58   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.09        1:01.61   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    30.68        1:01.90   
Marcus Tuomela  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.29        1:02.15   
Patric Kartberg  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.48        1:02.37   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.77        1:02.69   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    31.15        1:03.34   
10  Henrik Wathne  1994  Bærumsvømmerne    31.96        1:04.10   
11  Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap    31.41        1:04.38   
12  Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    31.46        1:04.57   
13  Armin Porobic  1996  Lambertseter Svømmeklubb    30.57        1:04.80   
14  John Olsson  1995  Simklubben Laxen    31.64        1:04.81   
15  Oskar Davidsson  1993  Ängelholms Simsällskap    31.24        1:05.10   
16  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    32.36        1:05.28   
17  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    32.10        1:05.61   
18  Adis Licina  1994  Södertälje Simsällskap    31.80        1:05.76   
19  Sebastian Wigstrøm  1991  Bærumsvømmerne    31.17        1:05.80   
20  Christoffer Roos  1995  Ängelholms Simsällskap    31.70        1:06.29   
21  Carl Andreas Wathne  1991  Bærumsvømmerne    31.78        1:06.41   
22  Andreas Myhrberg  1993  S71    32.44        1:06.42   
23  Daniel Jodin  1992  Kungälvs Simsällskap    32.30        1:06.59   
24  Adam Schön-Svensson  1991  Landskrona Simsällskap  SWE  32.60        1:06.75   
25  Jakob Bernstein  1995  Bærumsvømmerne    33.00        1:07.21   
26  Henry Emil Nordhagen  1993  Bærumsvømmerne    32.45        1:07.26   
27  Simon Nilsson  1991  Södertälje Simsällskap    33.10        1:07.31   
28  Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.50        1:07.78   
29  Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap    32.97        1:07.81   
30  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.26        1:08.01   
31  Viktor Jönsson  1986  Simklubben Elfsborg    33.09        1:08.13   
32  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    33.49        1:08.14   
33  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.34        1:08.25   
34  Daniel Blomberg  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.29        1:08.33   
35  Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap    33.01        1:08.48   
36  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    33.82        1:08.63   
37  Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    33.91        1:08.67   
38  Aksel Øvern  1993  Lambertseter Svømmeklubb    33.13        1:08.76   
39  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    33.46        1:08.77   
40  Oskar Emanuelsson  1994  Södertälje Simsällskap    33.81        1:09.06   
41  Johann David Ørbeck  1995  Bærumsvømmerne    34.06        1:09.17   
42  Victor Möller  1996  Höganäs Simsällskap    33.69        1:09.19   
43  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    33.01        1:09.29   
44  Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    34.01        1:09.45   
45  Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.64        1:09.56   
46  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    33.14        1:09.57   
47  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    33.40        1:09.59   
48  Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    33.49        1:09.81   
49  Fridtjof Bache Hungnes  1994  Bærumsvømmerne    33.00        1:09.92   
50  Johan Norén  1986  Landskrona Simsällskap    34.73        1:10.16   
51  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    34.01        1:10.24   
52  Gustav Nyrenstedt  1992  Vellinge-Näsets Simklubb    33.74        1:10.30   
53  Kristian Henanger  1994  Lambertseter Svømmeklubb    34.15        1:10.42   
53  Mads Henry Steinland  1997  Bærumsvømmerne    34.07        1:10.42   
55  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    34.37        1:10.43   
56  Lassi Väre  1995  Riihimäen Uimaseura  FIN  34.20        1:10.45   
57  Hannes Väre  1997  Riihimäen Uimaseura  FIN  33.84        1:10.94   
58  Theodor Hansson  1994  Södertälje Simsällskap    35.39        1:10.97   
59  Tuomas Tiainen  1996  Riihimäen Uimaseura  FIN  34.98        1:11.16   
60  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    34.48        1:11.71   
61  Jim Ljungquist  1994  Vellinge-Näsets Simklubb    35.49        1:11.82   
62  Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    35.17        1:12.01   
63  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    34.65        1:12.03   
64  Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund    35.23        1:12.66   
65  Adam Rohde  1993  Vellinge-Näsets Simklubb    34.42        1:12.79   
66  Lars Bergh Hvidsten  1993  Bærumsvømmerne    35.03        1:13.23   
66  Mikael Laakso  1997  Riihimäen Uimaseura  FIN  34.92        1:13.23   
66  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    35.53        1:13.23   
69  Daniel Åslund  1992  Göteborg Sim    35.40        1:13.52   
70  Stefan Kojic  1998  Höganäs Simsällskap    35.20        1:13.63   
71  Andreas Nilsson  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.36        1:13.65   
72  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim    36.71        1:13.80   
73  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.93        1:13.84   
74  Denniz Sabo  1995  Karlshamns Simklubb    35.84        1:14.09   
75  Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    35.54        1:14.20   
76  Alexander Lind  1997  Södertälje Simsällskap    36.72        1:14.54   
77  Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.86        1:14.73   
78  Magnus Ericsson  1997  S77 Stenungsund    35.94        1:15.08   
79  Magnus T. Buch  1992  Bærumsvømmerne    36.34        1:15.41   
80  Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    35.64        1:15.58   
81  Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb    36.26        1:15.81   
82  Axel Ydenius  1997  Södertälje Simsällskap    36.88        1:16.18   
83  Fridtjov Mørk  1998  Lambertseter Svømmeklubb    37.31        1:16.29   
84  Henrik Syversveen Lie  1996  Bærumsvømmerne    38.10        1:16.77   
85  Andre Söderhäll  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:16.95        1:16.95   
86  David Zachrisson  1996  Kungsbacka Simsällskap    37.95        1:17.05   
87  Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.93        1:17.27   
88  Mika Persson  1998  Höganäs Simsällskap    37.02        1:17.36   
89  Alfred Christensson  1998  Landskrona Simsällskap    37.99        1:17.90   
90  Albin Thelin  1997  Södertälje Simsällskap    38.83        1:18.48   
91  Anton Andersson  1997  Vellinge-Näsets Simklubb    38.78        1:18.59   
92  Aron Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.36        1:19.43   
93  Oscar Brohammer  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.33        1:19.91   
94  Gustav Kroon  1998  Helsingborgs Simsällskap    38.77        1:20.21   
95  Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    39.05        1:20.40   
96  Anton Karlsson  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.37        1:20.57   
97  Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.74        1:20.91   
98  Viktor Husø Richardsen  1998  Lambertseter Svømmeklubb    39.46        1:21.36   
99  Albin Lövgren  1999  Mariestads Simsällskap    39.91        1:21.86   
100  Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    40.18        1:22.06   
101  Jonathan Ekelund  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.77        1:22.36   
102  Max Andersson  1998  Helsingborgs Simsällskap    39.66        1:22.45   
103  Anton Klasson  1998  Grums Simsällskap    39.45        1:22.81   
104  Pontus Staudinger  1998  Karlsborgs Simklubb    41.27        1:23.06   
105  Philip Bergstedt  1998  Alingsås SLS    41.23        1:24.04   
106  Filip Tretonius  1999  Landskrona Simsällskap    40.97        1:24.19   
106  Max Bergstrand  1998  Göteborg Sim    40.47        1:24.19   
108  Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    40.23        1:24.36   
109  Jonathan Erös  1998  Höganäs Simsällskap    40.45        1:24.49   
110  Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    40.82        1:24.67   
111  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    40.41        1:24.69   
112  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim    41.03        1:26.12   
113  Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    42.52        1:27.93   
114  Gustav Arvidsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    41.28        1:28.06   
115  William W Holappa  1999  Simklubben Elfsborg    44.03        1:30.73   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 4X100m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m  100m      Tid  Status 











 
Skövde SS Damer  1992  Skövde Simsällskap            3:58.99   
  Sofia Svensson  1993      29.56  1:01.16      1:01.16   
  Céline Bertrand  1995      28.33  58.95      2:00.11   
  Caroline Johansson  1992      28.49  59.45      2:59.56   
  Caroline Adolfsson  1993      29.10  59.43      3:58.99   
                     
Göteborg Damer  Göteborg Sim            4:00.60   
  Linnéa Bielicz  1994      29.68  1:00.40      1:00.40   
  Joline Höstman  1988      29.41  1:01.48      2:01.88   
  Claire Hedenskog  1980      26.96  57.36      2:59.24   
  Isabelle Höstman  1990      29.41  1:01.36      4:00.60   
                     
Mass Damer 1  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:03.50   
  Sofia Lindholm  1993      29.96  1:01.15      1:01.15   
  Isabel Svensson  1989      29.93  1:01.45      2:02.60   
  Miranda Bånnsgård  1992      29.02  1:01.59      3:04.19   
  Anna Rosén  1994      28.08  59.31      4:03.50   
                     
Nkk Damer  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:08.80   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      30.38  1:03.37      1:03.37   
  Linda Pettersson  1991      27.98  59.52      2:02.89   
  Michelle Franzén  1993      29.41  1:01.84      3:04.73   
  Viktoria Smidare  1990      31.07  1:04.07      4:08.80   
                     
Lambertseter SK 1  Lambertseter Svømmeklubb  NOR          4:10.83   
  Viktoria S. Løken  1991      28.60  59.09      59.09   
  Julie Rønningsen  1994      29.59  1:02.78      2:01.87   
  Malene M. Pedersen  1996      30.78  1:03.41      3:05.28   
  Luna Elisabeth Søgaard  1994      31.21  1:05.55      4:10.83   
                     
Mass Damer 2  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:11.39   
  Emma Westman  1993      30.22  1:02.50      1:02.50   
  Malin Westman  1995      29.66  1:00.77      2:03.27   
  Ulrika Holm  1996      31.07  1:05.46      3:08.73   
  Emelie Zachrisson  1992      29.62  1:02.66      4:11.39   
                     
Göteborg Damer Lag2  1990  Göteborg Sim            4:11.79   
  Andrea Bengtsson  1991      30.72  1:03.72      1:03.72   
  Anna Sirenius Lundberg  1994      29.99  1:02.09      2:05.81   
  Johanna Pettersson  1992      29.91  1:02.48      3:08.29   
  Alicia Lundqvist  1992      30.53  1:03.50      4:11.79   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            4:12.60   
  Klara Simonsson  1995      30.57  1:04.01      1:04.01   
  Ebba Hellström  1992      30.10  1:01.88      2:05.89   
  Erica Dahlgren  1997      30.28  1:02.88      3:08.77   
  Tilde Lundmark  1995      30.32  1:03.83      4:12.60   
                     
Nkk Damer Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:16.18   
  Mireille Magnusson  1994      31.24  1:03.36      1:03.36   
  Ida Nyman  1993      30.40  1:04.29      2:07.65   
  Hanna Klipic  1996      29.42  1:03.73      3:11.38   
  Josefine Rydberg  1995      30.79  1:04.80      4:16.18   
                     
10  Riihimäen Uimaseura  Riihimäen Uimaseura  FIN          4:17.46   
  Yvonne Tollander  1997      31.70  1:05.61      1:05.61   
  Leona Pälvimäki  1997      30.04  1:02.60      2:08.21   
  Claudia Åvist  1997      30.99  1:04.71      3:12.92   
  Noora Visto  1998      30.99  1:04.54      4:17.46   
                     
11  V F Sim 1  Varberg-Falkenberg Sim  SWE          4:17.56   
  Nike Kruners  1996      31.21  1:04.88      1:04.88   
  Elin Palmqvist  1995      30.26  1:04.09      2:08.97   
  Elin Kvarnemar  1995      29.93  1:03.32      3:12.29   
  Ida Laurén  1994      31.15  1:05.27      4:17.56   
                     
12  Södertälje Lag 1  Södertälje Simsällskap            4:18.53   
  Alida Ramdén  1997      31.01  1:03.11      1:03.11   
  My Wigholm  1991      31.06  1:05.03      2:08.14   
  Sandra Mattsson-Coll  1997      31.12  1:04.07      3:12.21   
  Isabel Mattsson-Coll  1993      31.74  1:06.32      4:18.53   
                     
13  Bærumsv J1 Jr.  Bærumsvømmerne            4:18.80   
  Anna Bølgen  1995      31.71  1:05.06      1:05.06   
  Maria Bølgen  1993      30.97  1:06.70      2:11.76   
  Emilie Løvberg  1995      30.33  1:03.10      3:14.86   
  Andrea B Westbye  1995      31.08  1:03.94      4:18.80   
                     
14  Göteborg Damer Lag 3  1996  Göteborg Sim            4:20.53   
  Alfhild Kristensson  1999      30.91  1:04.51      1:04.51   
  Malvina Reinhold  1992      30.99  1:06.77      2:11.28   
  Johanna Andersson  1996      31.41  1:05.28      3:16.56   
  Viktoria Reinhold  1996      30.51  1:03.97      4:20.53   
                     
15  Uddevalla Damer  Uddevalla Sim            4:21.65   
  Amanda Andersson  1996      32.06  1:06.51      1:06.51   
  Janina Fredriksson  1994      30.61  1:04.16      2:10.67   
  Amanda Sundström  1995      31.27  1:05.85      3:16.52   
  Felicia Andersson  1997      30.18  1:05.13      4:21.65   
                     
16  Mass Damer 3  1988  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:24.80   
  Johanna Åberg  1997      31.10  1:04.85      1:04.85   
  My Janzén  1997      30.45  1:04.85      2:09.70   
  Amanda Magnusson  1999      31.84  1:07.46      3:17.16   
  Klara Lundström  1995      30.90  1:07.64      4:24.80   
                     
17  Kungsbacka Damer  Kungsbacka Simsällskap            4:24.98   
  Kristin Ivansson  1994      31.19  1:07.31      1:07.31   
  Ebba Rosenquist  1989      28.98  1:01.16      2:08.47   
  Gina Hvarfvenius  1997      30.74  1:05.34      3:13.81   
  Sara Jonasson  1993      32.98  1:11.17      4:24.98   
                     
18  S02 Lag 2  1993  Simklubben S 02            4:26.77   
  Julia Bellvik  1996      31.57  1:07.33      1:07.33   
  Hanna Erléus  1997      31.00  1:06.55      2:13.88   
  Pernilla Lindberg  1994      32.86  1:07.65      3:21.53   
  Natalie Ylitalo  1995      30.32  1:05.24      4:26.77   
                     
19  Skövde SS Damer [1994]  1994  Skövde Simsällskap            4:27.64   
  Louise Hjalmarsson  1997      29.94  1:02.12      1:02.12   
  Andrea Pavlic  1995      30.84  1:06.41      2:08.53   
  Lisen Andersson  1994      31.66  1:06.65      3:15.18   
  Elise Wallén  1998      33.63  1:12.46      4:27.64   
                     
20  Göteborg Damer Lag4  1996  Göteborg Sim            4:28.13   
  Amanda Janzon  1997      32.87  1:07.29      1:07.29   
  Mathilda Janzon  1998      32.36  1:06.57      2:13.86   
  Matilda Kewenter  1997      32.39  1:07.78      3:21.64   
  Inez Kristensson  1997      31.69  1:06.49      4:28.13   
                     
21  Kss Lag 1  1986  Karlskrona Simsällskap            4:29.92   
  Josephine Runeke  1991      31.47  1:05.41      1:05.41   
  Sara Bergström  1991      31.40  1:07.55      2:12.96   
  Sanna Westerberg  1998      34.65  1:13.68      3:26.64   
  Lina Petersson  1986      29.66  1:03.28      4:29.92   
                     
22  SK Laxen Damer 1  Simklubben Laxen            4:29.98   
  Johanna Cavalli  1996      32.34  1:07.96      1:07.96   
  Ida Pettersson  1993      31.06  1:04.50      2:12.46   
  Lejla Ladjarevic  1993      32.12  1:08.67      3:21.13   
  Camilla Cavalli  1997      32.53  1:08.85      4:29.98   
                     
23  Lambertseter SK 2  Lambertseter Svømmeklubb  NOR          4:32.80   
  Ida Amalie Myhr  1997      32.40  1:08.60      1:08.60   
  Ada-Emilie Bekk Berggren  1996      32.29  1:08.52      2:17.12   
  Karla Ruud  1997      33.43  1:09.16      3:26.28   
  Marte Løvberg  1999      32.02  1:06.52      4:32.80   
                     
24  Södertälje Lag 2  Södertälje Simsällskap            4:33.02   
  Cynthia Illanes  1994      32.76  1:08.57      1:08.57   
  Alexandra Engsoo  1998      32.37  1:09.30      2:17.87   
  Mazy Fritz  1994      31.02  1:06.60      3:24.47   
  Viktoria Engsoo  1996      32.24  1:08.55      4:33.02   
                     
25  Kungsbacka Damer 1  Kungsbacka Simsällskap            4:33.83   
  Rebecca Franzén  1996      32.71  1:09.01      1:09.01   
  Elvira Hörndahl  1997      32.28  1:06.26      2:15.27   
  Matilda Gustafsson  1995      34.09  1:10.74      3:26.01   
  Isabelle Hoverberg  1996      32.39  1:07.82      4:33.83   
                     
26  Höganäs SS Flickor Lag1  1997  Höganäs Simsällskap            4:33.89   
  Klara Juliusson  1997      29.67  1:03.86      1:03.86   
  Joanna Engevall  1997      33.45  1:12.16      2:16.02   
  Josefine Möller  1996      31.69  1:08.43      3:24.45   
  Ellen Schollin  1997      32.02  1:09.44      4:33.89   
                     
27  Landskrona Damer  1992  Landskrona Simsällskap            4:34.99   
  Caroline Andersson-Ekströ  1994      31.04  1:05.74      1:05.74   
  Lovisa Klarén  1992      30.81  1:04.10      2:09.84   
  Amanda Bergkvist  1996      33.03  1:10.77      3:20.61   
  Emelie Hermansson  1996      34.83  1:14.38      4:34.99   
                     
28  Bærumsv J2 Jr.  Bærumsvømmerne            4:36.62   
  Amanda Essebo  1996      35.66  1:16.49      1:16.49   
  Henriette Steinbakken  1994      32.60  1:09.72      2:26.21   
  Kjersti Dalen  1993      30.86  1:04.50      3:30.71   
  Helle Backer  1995      31.46  1:05.91      4:36.62   
                     
29  Filipstad Damer  Filipstads Simklubb            4:37.62   
  Amanda Persson  1996      32.70  1:05.44      1:05.44   
  Frida Henriksson  1995      33.89  1:11.50      2:16.94   
  Ive Johansson  1998      33.11  1:11.11      3:28.05   
  Lina Andersson  1996      31.93  1:09.57      4:37.62   
                     
29  Ängelholm Damer  Ängelholms Simsällskap            4:37.62   
  Kajsa Fritz  1993      31.70  1:07.26      1:07.26   
  Elin Borg  1996      34.37  1:12.00      2:19.26   
  Felicia Nilsson  1995      33.71  1:12.64      3:31.90   
  Matilda Weiler  1998      31.15  1:05.72      4:37.62   
                     
31  Alingsås Damer [1912]  Alingsås SLS            4:37.63   
  Sophia Zellén  1996      32.96  1:09.00      1:09.00   
  Sofia Andersson  1992      31.85  1:06.55      2:15.55   
  Therese Wibrink  1998      33.54  1:10.53      3:26.08   
  Hanna Rydén  1996      33.92  1:11.55      4:37.63   
                     
32  Vellinge-N Lag1 Damer  1994  Vellinge-Näsets Simklubb            4:38.23   
  Johanna Keifer  1996      32.56  1:08.96      1:08.96   
  Rebecca Håkansson  1996      30.86  1:05.44      2:14.40   
  Emma Lundblad  1995      35.85  1:14.91      3:29.31   
  My Jensen  1993      32.74  1:08.92      4:38.23   
                     
33  Trollhättans Simsällskap  Trollhättans Simsällskap            4:40.66   
  Malin Nilsson  1995      31.95  1:07.86      1:07.86   
  Isabelle Stenvold  1996      32.40  1:09.01      2:16.87   
  Elin Ehner  1996      34.04  1:11.93      3:28.80   
  Lovisa Styrenius  1997      33.29  1:11.86      4:40.66   
                     
34  Lambertseter SK 3  Lambertseter Svømmeklubb  NOR          4:41.22   
  Anna Finstad  1996      33.22  1:09.55      1:09.55   
  Line Henanger  1997      33.06  1:09.85      2:19.40   
  Marthe Karlsen  1994      34.89  1:13.86      3:33.26   
  Ada Jakobsen Avlund  1997      32.61  1:07.96      4:41.22   
                     
35  Säffle SS Damer [1996]  1996  Säffle Simsällskap            4:41.29   
  Elin Thörner  1998      33.59  1:10.70      1:10.70   
  Therese Johansson  1999      35.34  1:14.02      2:24.72   
  Evelina Wensberg  1996      31.69  1:07.99      3:32.71   
  Petra Johansson  1997      33.03  1:08.58      4:41.29   
                     
36  S02 Lag 3  1994  Simklubben S 02            4:42.63   
  Lina Berg  1996      31.48  1:05.43      1:05.43   
  Sandra Olsson  1992      32.56  1:08.13      2:13.56   
  Hanna Schariot  1993      34.42  1:13.52      3:27.08   
  Ella Fagerström  1998      35.46  1:15.55      4:42.63   
                     
37  SK Laxen Damer 2  Simklubben Laxen            4:44.78   
  Victoria Nilsson  1997      34.87  1:11.81      1:11.81   
  Kajsa Bengtsson  1997      34.79  1:13.77      2:25.58   
  Alexandra Rolf  1997      32.35  1:09.08      3:34.66   
  Sofia Karlborg  1996      33.27  1:10.12      4:44.78   
                     
38  Vellinge-N Lag2 Damer  1996  Vellinge-Näsets Simklubb            4:48.00   
  Jenny Thalin  1997      34.04  1:12.45      1:12.45   
  Nadja Nilsson  1995      33.36  1:10.29      2:22.74   
  Sofie Thomée  1995      34.16  1:12.22      3:34.96   
  Moa Nord  1992      34.49  1:13.04      4:48.00   
                     
39  Kungsbacka Damer 2  Kungsbacka Simsällskap            4:49.11   
  Elvira Källberg  1997      32.99  1:11.04      1:11.04   
  Annica Molin  1996      31.52  1:07.49      2:18.53   
  Nathalie Silfors  1997      34.82  1:12.66      3:31.19   
  Linnéa Ivansson  1998      37.60  1:17.92      4:49.11   
                     
40  Bærumsv J3 Jr.  Bærumsvømmerne            4:49.62   
  Hannah Bernstein  1998      36.69  1:16.32      1:16.32   
  Kine Hvidsten  1997      33.59  1:10.85      2:27.17   
  Elise Raaen Bø  1997      32.89  1:07.66      3:34.83   
  Madeleine Nesteby  1998      35.65  1:14.79      4:49.62   
                     
41  Elfsborg Damer 1 [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            5:00.23   
  Boel Knutson  1995      33.92  1:11.72      1:11.72   
  Katharina Mirsch  1995      35.41  1:15.03      2:26.75   
  Tilda Öman  2000      36.89  1:17.34      3:44.09   
  Linnéa Fahlberg  1998      36.69  1:16.14      5:00.23   
                     
42  SK Alingså Damer  Simklubben Alingsås            5:35.51   
  Louise Hallkvist  1999      38.54  1:20.10      1:20.10   
  Matilda Hermansson  1999      35.81  1:15.99      2:36.09   
  Sanna Lygnestrand  1999      41.21  1:32.98      4:09.07   
  Maja Persson  1998      41.89  1:26.44      5:35.51   
                     
43  Elfsborg Damer 2 [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            5:49.16   
  Matilda Holström  1998      38.27  1:20.21      1:20.21   
  Sofie Wirfalk  2000      39.33  1:24.25      2:44.46   
  Jennie Levinsson  2000      42.89  1:32.32      4:16.78   
  Sofia Klahr  2000      43.76  1:32.38      5:49.16   
                     
Höganäs SS Flickor Lag 2  1995  Höganäs Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 10, 4X100m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Herrar 1  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:40.28   
  Christoffer Carlsen  1992      26.92  56.39      56.39   
  Tim Arnesen  1987      27.08  56.68      1:53.07   
  Marcus Tuomela  1988      26.04  54.21      2:47.28   
  Robin Andréasson  1988      26.05  53.00      3:40.28   
                     
Kungälv Herr Junior  1992  Kungälvs Simsällskap            3:40.43   
  Johan Hildesson  1992      27.33  55.05      55.05   
  Anton Arvidsson  1994      26.47  54.69      1:49.74   
  Ossian Arvidsson  1992      26.46  55.10      2:44.84   
  Joakim Löfgren  1992      26.28  55.59      3:40.43   
                     
Nkk Herrar  Norrköpings Kappsimningsklubb            3:40.99   
  Stefan Stojmenovic  1993      26.51  56.36      56.36   
  Nikola Stojmenovic  1988      26.59  54.92      1:51.28   
  Sebastian Karlsson  1992      26.48  55.00      2:46.28   
  Mikael Wåhlin  1989      26.63  54.71      3:40.99   
                     
Mass Herrar 2  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:42.17   
  Johannes Lampela  1992      26.88  55.98      55.98   
  Rickard Berglund  1987      26.52  55.00      1:50.98   
  Isak Eliasson  1996      26.21  55.09      2:46.07   
  Patric Kartberg  1992      27.08  56.10      3:42.17   
                     
Trollhättans Simsällskap  Trollhättans Simsällskap            3:46.11   
  Gustav Eriksson  1994      26.40  54.96      54.96   
  Emil Cardebrant  1900      27.13  56.82      1:51.78   
  Björn Marberg  1900      26.47  57.47      2:49.25   
  Simon Nilsson  1993      27.13  56.86      3:46.11   
                     
Göteborg Herrar  Göteborg Sim            3:46.32   
  Johan Widén  1986      27.13  56.22      56.22   
  Albert Barrabino  1985      26.07  54.22      1:50.44   
  Oskar Rutqvist  1993      27.76  58.50      2:48.94   
  Sebastian Pettersson  1994      27.40  57.38      3:46.32   
                     
Mass Herrar 3  1987  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:46.99   
  Carl Leander  1990      26.60  54.59      54.59   
  Malcolm Granberg  1992      27.11  57.13      1:51.72   
  Edvin Qvirist  1995      26.66  56.36      2:48.08   
  Joachim Bratt  1995      28.04  58.91      3:46.99   
                     
Bærumsv G1 Jr.  Bærumsvømmerne            3:47.05   
  Vegard Løvberg  1991      27.27  56.82      56.82   
  Sebastian Wigstrøm  1991      27.06  57.18      1:54.00   
  Carl Andreas Wathne  1991      26.90  55.97      2:49.97   
  Henry Emil Nordhagen  1993      27.59  57.08      3:47.05   
                     
SK Laxen Herrar  Simklubben Laxen            3:48.10   
  Isak Ladeborn  1988      26.74  56.32      56.32   
  Jonas Jonson  1991      27.09  57.14      1:53.46   
  Mikael Blum  1995      27.41  57.46      2:50.92   
  John Olsson  1995      27.41  57.18      3:48.10   
                     
10  Södertälje Lag 1  Södertälje Simsällskap            3:48.21   
  Erik Emanuelsson  1993      27.30  56.59      56.59   
  Simon Nilsson  1991      27.02  56.57      1:53.16   
  Theodor Hansson  1994      27.80  57.98      2:51.14   
  Adis Licina  1994      27.40  57.07      3:48.21   
                     
11  S02 Lag 1  1994  Simklubben S 02            3:49.52   
  Nils Montalva  1993      27.57  57.80      57.80   
  Elias Gausel  1996      28.27  59.38      1:57.18   
  Alexander Dimcevski  1995      28.04  58.36      2:55.54   
  Filip Holmqvist  1994      25.57  53.98      3:49.52   
                     
12  Elfsborg Herrar Lag 1  Simklubben Elfsborg            3:52.29   
  Adrian Johannesson  1995      27.50  56.53      56.53   
  Arwid Anesten  1995      27.91  58.03      1:54.56   
  Fredrik Olsson  1994      29.09  1:00.65      2:55.21   
  Alexander Berggren  1994      27.13  57.08      3:52.29   
                     
13  Vellinge-N Lag1 Herrar  1993  Vellinge-Näsets Simklubb            3:53.77   
  Jim Ljungquist  1994      28.48  58.96      58.96   
  Rasmus Lundell  1995      26.93  57.94      1:56.90   
  Henrik Jönsson  1991      27.76  58.90      2:55.80   
  Gustav Nyrenstedt  1992      26.94  57.97      3:53.77   
                     
14  Ängelholm Herrar  Ängelholms Simsällskap            3:56.46   
  Fredrik Olofsson  1994      27.78  57.68      57.68   
  Oskar Davidsson  1993      27.17  57.47      1:55.15   
  Gustav Andersson  1993      28.83  1:00.19      2:55.34   
  Erik Öjstedt  1995      29.55  1:01.12      3:56.46   
                     
15  Mass Herrar 4  1990  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:57.09   
  Niklas Löfgren  1989      29.32  1:00.28      1:00.28   
  Ludvig Hazard  1995      27.37  58.58      1:58.86   
  Patrik Löfgren  1996      27.52  57.47      2:56.33   
  Julian Cöster  1995      28.36  1:00.76      3:57.09   
                     
16  Bærumsv G2 Jr.  Bærumsvømmerne            3:58.51   
  Henrik Wathne  1994      28.82  58.16      58.16   
  Mads Henry Steinland  1997      28.67  1:00.94      1:59.10   
  Jakob Bernstein  1995      27.77  58.00      2:57.10   
  Lars Bergh Hvidsten  1993      28.57  1:01.41      3:58.51   
                     
17  Kungsbacka Herrar  Kungsbacka Simsällskap            3:59.08   
  Erik Persson  1994      27.79  56.95      56.95   
  Viktor Hörndahl  1995      27.16  57.72      1:54.67   
  Niklas Sandberg  1995      28.91  1:00.81      2:55.48   
  Erik Asp  1995      30.07  1:03.60      3:59.08   
                     
18  Riihimäen Uimaseura  Riihimäen Uimaseura  FIN          3:59.15   
  Joona Merivirta  1993      26.15  53.79      53.79   
  Jaan Tollander  1994      28.51  1:02.64      1:56.43   
  Tuomas Tiainen  1996      28.94  1:01.34      2:57.77   
  Lassi Väre  1995      28.77  1:01.38      3:59.15   
                     
19  Lambertseter SK 1  Lambertseter Svømmeklubb  NOR          3:59.87   
  Kristian Henanger  1994      28.85  1:00.82      1:00.82   
  Armin Porobic  1996      27.58  58.48      1:59.30   
  Aksel Øvern  1993      28.13  59.01      2:58.31   
  Torbjørn Øvrebø  1994      28.86  1:01.56      3:59.87   
                     
20  Höganäs SS Pågar Lag 1  1996  Höganäs Simsällskap            4:06.89   
  Oliver Blomdell  1996      29.08  1:01.45      1:01.45   
  Cedric Sjöberg  1996      29.35  1:01.89      2:03.34   
  Eric Schollin  1997      29.14  1:01.87      3:05.21   
  Victor Möller  1996      29.77  1:01.68      4:06.89   
                     
21  Södertälje Lag 2  Södertälje Simsällskap            4:07.34   
  Oskar Emanuelsson  1994      28.53  58.77      58.77   
  Alexander Kesenci  1995      27.75  58.74      1:57.51   
  André Lopez  1991      28.60  1:00.67      2:58.18   
  Axel Ydenius  1997      31.97  1:09.16      4:07.34   
                     
22  Kungsbacka Herrar 2  Kungsbacka Simsällskap            4:09.34   
  Joel Georgy  1996      27.85  58.37      58.37   
  Anton Johansson  1996      29.36  1:02.46      2:00.83   
  David Zachrisson  1996      29.39  1:01.75      3:02.58   
  Marcus Robertsson  1995      31.77  1:06.76      4:09.34   
                     
23  SK Laxen Herrar 3  Simklubben Laxen            4:09.55   
  Janne Ledin  1994      30.00  1:03.77      1:03.77   
  Alfred Bjärudd  1996      28.77  1:00.09      2:03.86   
  André Idoffsson  1997      30.24  1:03.78      3:07.64   
  Timmie Rydberg  1996      29.80  1:01.91      4:09.55   
                     
24  Vellinge-N Lag2 Herrar  1995  Vellinge-Näsets Simklubb            4:09.91   
  Max Johansson  1994      30.52  1:03.27      1:03.27   
  Adam Rohde  1993      26.57  56.40      1:59.67   
  Måns Tangvald  1995      29.96  1:02.71      3:02.38   
  Anton Andersson  1997      32.14  1:07.53      4:09.91   
                     
25  Bærumsv G3 Jr.  Bærumsvømmerne            4:10.81   
  Fridtjof Bache Hungnes  1994      30.24  1:03.53      1:03.53   
  Magnus T. Buch  1992      28.19  1:00.50      2:04.03   
  Johann David Ørbeck  1995      29.03  1:02.28      3:06.31   
  Henrik Syversveen Lie  1996      30.81  1:04.50      4:10.81   
                     
26  Alingsås Herrar [1912]  Alingsås SLS            4:17.49   
  Mikael Frost  1993      29.23  1:02.40      1:02.40   
  Marcus Decoy  1992      28.19  1:02.01      2:04.41   
  Philip Bergstedt  1998      33.43  1:09.46      3:13.87   
  Erik Rådman  1993      30.24  1:03.62      4:17.49   
                     
27  Uddevalla Herrar Lag1  Uddevalla Sim            4:19.64   
  Hampus Johansson  1995      28.95  1:00.92      1:00.92   
  Simon Bodestig  1996      29.73  1:03.03      2:03.95   
  Kalle Svensson  1997      30.34  1:04.79      3:08.74   
  Navid Fageeh  1997      32.91  1:10.90      4:19.64   
                     
28  Harnäs Sku Herrar  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:21.05   
  Tim Zetterström  1995      31.07  1:05.15      1:05.15   
  Robert Lindblom  1995      28.28  1:02.64      2:07.79   
  Petter Cyrén  1996      31.13  1:06.38      3:14.17   
  Andreas Ericson  1993      30.48  1:06.88      4:21.05   
                     
29  Kss Lag 1  1993  Karlskrona Simsällskap            4:21.65   
  Andreas Hjalmarsson  1994      27.27  57.00      57.00   
  Emil Bornerheim  1993      26.78  57.52      1:54.52   
  Fredrik Hjalmarsson  1998      33.42  1:10.84      3:05.36   
  Alexander Ström  1998      34.86  1:16.29      4:21.65   
                     
30  Lambertseter SK 2  Lambertseter Svømmeklubb  NOR          4:24.78   
  Anders Erichsen Torvanger  1995      28.50  59.85      59.85   
  Fridtjov Mørk  1998      32.40  1:06.22      2:06.07   
  Viktor Husø Richardsen  1998      32.31  1:07.95      3:14.02   
  Mikolaj Dobies  1998      34.04  1:10.76      4:24.78   
                     
31  S02 Lag 2  1994  Simklubben S 02            4:25.45   
  Jakob Schariot  1995      30.20  1:02.83      1:02.83   
  Johannes Sköld  1996      27.60  59.28      2:02.11   
  Oscar Pettersson  1994      27.97  59.34      3:01.45   
  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998      38.56  1:24.00      4:25.45   
                     
32  Södertälje Lag 3  Södertälje Simsällskap  SWE          4:28.20   
  Alexander Lind  1997      29.60  1:03.55      1:03.55   
  Stefan Kureljusic  1997      31.46  1:06.32      2:09.87   
  Alexander Lind  1997      32.70  1:09.38      3:19.25   
  Albin Thelin  1997      32.41  1:08.95      4:28.20   
                     
33  Elfsborg Herrar 2 [1998]  1998  Simklubben Elfsborg            4:29.42   
  Georg Hess  1996      1:01.81  2:11.09      2:11.09   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      1:12.41  2:18.33      4:29.42   
  Hannes Wirfalk  1997                 
  Emil Hammarlund  1995        4:29.42      4:29.42   
                     
34  Höganäs SS Pågar Lag 2  1995  Höganäs Simsällskap            4:29.86   
  Ian Fernström  1995      29.67  1:01.72      1:01.72   
  Stefan Kojic  1998      32.58  1:09.80      2:11.52   
  Mika Persson  1998      31.38  1:07.27      3:18.79   
  Jonathan Erös  1998      33.66  1:11.07      4:29.86   
                     
35  Landskrona Herrar 4  Landskrona Simsällskap            4:49.68   
  Filip Tretonius  1999      34.81  1:14.63      1:14.63   
  Filip Svennblad  1997      34.72  1:13.67      2:28.30   
  Simon Stoltenborg  1995      29.99  1:03.70      3:32.00   
  Victor Schagerlöf  1998      38.61  1:17.68      4:49.68   
                     
36  Landskrona Herrar 3  Landskrona Simsällskap            4:56.18   
  Hampus Svensson  1999      36.43  1:19.80      1:19.80   
  Adam Schön-Svensson  1991      26.53  56.41      2:16.21   
  Oskar Hoff  1998      37.00  1:21.39      3:37.60   
  Tim Petersson  1999      37.36  1:18.58      4:56.18   
                     
37  Landskrona Herrar 2  Landskrona Simsällskap            5:08.27   
  Ali Raeisi  1998      36.21  1:17.02      1:17.02   
  Henrik Albäck  1998      37.46  1:21.77      2:38.79   
  Emil Hassling  2000      36.16  1:17.05      3:55.84   
  Salim Celikovic  1998      35.53  1:12.43      5:08.27   
                     
38  Alingsås Herrar [1998]  1998  Alingsås SLS            5:08.97   
  Jesper Kaudern  1997      33.10  1:07.12      1:07.12   
  Mateo Herrera  1995      30.91  1:0