Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  JDM VSSF 25 m    Utskriftsdatum  08 januari 2012   
  Tävlingsort  Uddevalla    Utskriftstid  18:26   
  Arrangör  VSSF & Uddevalla Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 januari 2012         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Robin Andréasson (1988) 48.32 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    25.18        51.69   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    24.54        52.04   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    25.89        53.26   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap    25.61        53.26   
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    26.37        53.67   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    26.23        54.03   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    25.89        54.27   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    26.14        54.78   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Robin Andréasson (1988) 48.32 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: David Larsson (1989) 48.60 2009-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    25.71        52.69   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    25.69        52.76   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap    25.43        53.17   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    25.93        53.46   
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    26.31        53.55   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    26.16        53.81   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    25.66        53.85   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.18        54.16   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    26.30        54.70  Deltar ej i final 
10  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.58        54.76  Deltar ej i final 
11  Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    26.73        54.86  Deltar ej i final 
12  Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    26.23        55.30  Deltar ej i final 
13  Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    26.80        55.39  Deltar ej i final 
14  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    27.38        56.09  Deltar ej i final 
15  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    27.40        56.61  Deltar ej i final 
16  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    27.64        56.62  Deltar ej i final 
17  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    27.52        56.71  Deltar ej i final 
18  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap    26.89        56.99  Deltar ej i final 
19  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    27.65        57.04  Deltar ej i final 
20  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    27.60        57.20  Deltar ej i final 
21  Konrad Nilsson  1995  Simklubben S 02    28.02        57.47  Deltar ej i final 
22  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    27.88        57.48  Deltar ej i final 
23  André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen    27.40        57.66  Deltar ej i final 
24  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    27.64        57.87  Deltar ej i final 
25  Sebastian Pettersson  1994  Göteborg Sim    28.19        58.15  Deltar ej i final 
26  Joakim Bresche  1994  Simklubben Laxen    28.76        59.86  Deltar ej i final 
27  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    28.76        1:01.00  Deltar ej i final 
28  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg-Falkenberg Sim    28.69        1:01.15  Deltar ej i final 
29  Jesper Kaudern  1997  Alingsås SLS    30.39        1:02.36  Deltar ej i final 
30  Robin Sandgren  1997  Varberg-Falkenberg Sim    29.83        1:03.23  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    29.68  1:01.70  1:34.20    2:07.02   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    30.76  1:03.14  1:37.46    2:09.87   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.09  1:04.24  1:37.37    2:10.34   
Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    31.08  1:04.86  1:38.99    2:12.77   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    31.66  1:05.78  1:40.55    2:14.32   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.04  1:06.20  1:41.73    2:17.22   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    31.72  1:06.31  1:41.80    2:17.33   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    32.40  1:07.61  1:44.25    2:20.77   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage (1980) 1:57.46 1999-04-01 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 1:58.81 2005-03-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.99  1:04.06  1:37.32    2:10.45   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    31.56  1:03.70  1:37.09    2:11.52   
Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    31.04  1:04.68  1:38.76    2:13.14   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    32.19  1:06.15  1:40.08    2:13.65   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    31.44  1:05.27  1:39.35    2:13.65  Deltar ej i final 
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.35  1:04.86  1:39.11    2:13.73   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    31.57  1:05.43  1:40.17    2:13.83   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    30.97  1:04.91  1:40.45    2:14.11   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    32.64  1:06.96  1:41.53    2:14.64   
10  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    31.35  1:05.47  1:40.76    2:15.40  Deltar ej i final 
11  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    31.96  1:06.37  1:41.22    2:15.89  Deltar ej i final 
12  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02    32.35  1:06.45  1:41.36    2:16.83  Deltar ej i final 
13  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    32.38  1:07.91  1:44.34    2:19.88  Deltar ej i final 
14  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    32.09  1:08.16  1:44.83    2:19.92  Deltar ej i final 
15  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    32.22  1:07.83  1:43.97    2:20.18  Deltar ej i final 
16  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    32.36  1:07.78  1:44.04    2:20.48  Deltar ej i final 
17  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.65  1:06.21  1:43.08    2:20.68  Deltar ej i final 
18  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    32.84  1:09.27  1:46.85    2:23.87  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Andreas Elofsson  1995  Uddevalla Sim            30.59   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            31.12   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.95   
William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap            32.78   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.83   
Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02            33.02   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            33.11   
Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim            33.20   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
Distriktrekord Juniorer: Isak Ladeborn (1988) 28.28 2008-11-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Andreas Elofsson  1995  Uddevalla Sim            30.67   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg            31.57   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.73   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.40   
Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim            33.05   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg            33.23   
William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap            33.39   
Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02            33.45   
Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            33.77  Deltar ej i final 
10  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim            33.81  Deltar ej i final 
11  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            33.85  Deltar ej i final 
12  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            34.00  Deltar ej i final 
13  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            34.43  Deltar ej i final 
14  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            34.48  Deltar ej i final 
15  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg            34.50  Deltar ej i final 
15  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap            34.50  Deltar ej i final 
17  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            34.59  Deltar ej i final 
18  Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap            34.88  Deltar ej i final 
19  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02            34.93  Deltar ej i final 
20  Jakob Sundén  1995  Varberg-Falkenberg Sim            35.08  Deltar ej i final 
21  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            35.21  Deltar ej i final 
22  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap            35.23  Deltar ej i final 
23  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            35.38  Deltar ej i final 
24  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            35.58  Deltar ej i final 
25  Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap            35.63  Deltar ej i final 
26  Mikael Frost  1993  Alingsås SLS            35.66  Deltar ej i final 
27  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            35.87  Deltar ej i final 
28  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg-Falkenberg Sim            36.00  Deltar ej i final 
29  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            37.02  Deltar ej i final 
30  Elias Eriksson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            37.13  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.27 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.62        1:11.19   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.71        1:14.00   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.53        1:14.85   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    36.20        1:15.45   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    35.61        1:15.89   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    37.07        1:18.72   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    36.64        1:19.22   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    38.50        1:20.45   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 1:05.27 2010-12-04 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:06.13 2008-11-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.48        1:12.48   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.13        1:14.48   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.36        1:14.67   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    36.14        1:15.99   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    36.21        1:18.22   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    37.74        1:18.95   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    37.49        1:19.19   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    37.99        1:19.41   
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.03        1:19.71  Deltar ej i final 
10  Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    37.09        1:20.81  Deltar ej i final 
11  Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.82        1:22.07  Deltar ej i final 
12  Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.02        1:22.12  Deltar ej i final 
13  Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    39.00        1:22.25  Deltar ej i final 
14  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    38.83        1:22.42  Deltar ej i final 
15  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    39.43        1:23.77  Deltar ej i final 
16  Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim    40.83        1:25.18  Deltar ej i final 
17  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    39.64        1:25.25  Deltar ej i final 
18  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    40.98        1:27.66  Deltar ej i final 
19  Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim    41.35        1:29.14  Deltar ej i final 
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    29.02  1:01.46  1:34.69    2:05.85   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    29.12  1:01.59  1:34.42    2:08.20   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.21  1:03.62  1:37.65    2:12.36   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    30.44  1:05.57  1:40.27    2:14.67   
Oscar Frankenfelt  1994  Kungsbacka Simsällskap    30.41  1:04.35  1:39.72    2:16.07   
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    30.72  1:06.37  1:43.45    2:19.85   
Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    32.69  1:09.81  1:48.55    2:28.02   
Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    34.71  1:15.72  1:59.62    2:42.68   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Christer Wallin (1969) 1:58.78 1989-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:00.05 2008-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    29.94  1:03.16  1:36.98    2:11.39   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    29.73  1:02.75  1:36.72    2:11.44   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.91  1:04.51  1:39.09    2:14.15   
Rickard Wirzén  1993  Uddevalla Sim    30.85  1:04.96  1:39.82    2:15.29  Deltar ej i final 
Oscar Frankenfelt  1994  Kungsbacka Simsällskap    31.02  1:06.05  1:41.96    2:17.58   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    30.91  1:06.93  1:42.63    2:19.01   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.17  1:05.69  1:42.24    2:19.01  Deltar ej i final 
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.20  1:04.24  1:40.88    2:19.24  Deltar ej i final 
Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    30.72  1:06.20  1:42.88    2:20.51   
10  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    30.93  1:05.19  1:42.24    2:21.09  Deltar ej i final 
11  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    31.97  1:08.33  1:46.67    2:28.12   
12  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    32.05  1:10.69  1:50.48    2:31.51  Deltar ej i final 
13  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    32.77  1:11.54  1:51.80    2:32.58  Deltar ej i final 
14  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.27  1:09.24  1:49.10    2:34.52  Deltar ej i final 
15  Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    32.74  1:14.00  1:58.76    2:43.77   
Lexxus Sparcks  1995  Simklubben Vänersborg            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.81        1:01.45   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.10        1:04.96   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.46        1:05.95   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.64        1:06.98   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    32.18        1:07.20   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    31.88        1:07.81   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.54        1:09.52   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    32.95        1:10.98   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 59.17 1997-04-17 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 59.96 2011-04-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.28        1:03.48   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.81        1:05.85   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.44        1:06.26   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.75        1:06.82   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    31.98        1:07.21   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    31.56        1:07.75   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    32.60        1:09.87   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    32.83        1:10.25   
Ida Laurén  1994  Simklubben Laxen    33.41        1:11.68  Deltar ej i final 
10  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    33.51        1:11.93  Deltar ej i final 
11  Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    33.19        1:12.22  Deltar ej i final 
12  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    33.11        1:12.96  Deltar ej i final 
13  Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    35.17        1:13.32  Deltar ej i final 
14  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.32        1:15.17  Deltar ej i final 
15  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    35.10        1:15.45  Deltar ej i final 
16  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    35.56        1:18.13  Deltar ej i final 
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 55.72 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Fredrich Risebrandt (1992) 56.31 2011-11-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    26.61        58.06   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    28.97        1:00.83   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.17        1:00.87   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.79        1:00.93   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    28.86        1:01.45   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    28.49        1:02.18   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.09        1:02.54   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    29.84        1:04.37   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 55.72 2005-02-19 
Distriktrekord Juniorer: Fredrich Risebrandt (1992) 56.31 2011-11-24 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    27.05        1:00.32   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.31        1:01.00   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    30.51        1:01.88   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    28.24        1:01.99   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    29.53        1:02.01   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.72        1:02.61   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    29.16        1:02.73  Deltar ej i final 
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.04        1:02.99  Deltar ej i final 
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.04        1:03.58   
10  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    30.05        1:04.77   
11  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap    30.12        1:05.10  Deltar ej i final 
12  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    30.30        1:05.98  Deltar ej i final 
13  André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen    31.27        1:06.57  Deltar ej i final 
14  Andreas Elofsson  1995  Uddevalla Sim    32.46        1:06.99  Deltar ej i final 
15  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    30.89        1:07.39  Deltar ej i final 
16  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    31.02        1:07.95  Deltar ej i final 
17  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    32.16        1:08.38  Deltar ej i final 
18  Joakim Bresche  1994  Simklubben Laxen    31.83        1:08.84  Deltar ej i final 
19  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    33.38        1:09.37  Deltar ej i final 
20  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    33.48        1:09.81  Deltar ej i final 
21  Sebastian Pettersson  1994  Göteborg Sim    33.21        1:09.95  Deltar ej i final 
22  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    32.06        1:10.00  Deltar ej i final 
23  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    33.17        1:11.45  Deltar ej i final 
24  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen    33.03        1:11.70  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Claire Vilshed (1980) 28.49 2011-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap            30.41   
Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap            31.28   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim            31.76   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            31.91   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            32.27   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            32.30   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            32.39   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.40   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Claire Vilshed (1980) 28.49 2011-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 29.02 2007-11-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap            30.93   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap            31.41   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim            31.62   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.89   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02            32.12   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            32.27   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            32.56   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            32.61   
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap            32.81  Deltar ej i final 
10  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim            33.35  Deltar ej i final 
11  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim            33.90  Deltar ej i final 
12  Angelica Yngvesson  1996  Simklubben Elfsborg            33.93  Deltar ej i final 
13  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap            34.07  Deltar ej i final 
14  Astrid Hörbäck  1997  Varberg-Falkenberg Sim            34.09  Deltar ej i final 
15  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.13  Deltar ej i final 
16  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap            34.30  Deltar ej i final 
17  Josefin Krüger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.74  Deltar ej i final 
18  Elvira Hörndahl  1997  Kungsbacka Simsällskap            34.90  Deltar ej i final 
18  Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02            34.90  Deltar ej i final 
20  Johanna Janebäck  1996  Göteborg Sim            35.27  Deltar ej i final 
21  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap            35.64  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    28.38        57.47   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.26        57.98   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    29.20        1:00.16   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    29.46        1:01.01   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    30.02        1:01.70   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.64        1:02.77   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    30.71        1:03.50   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.28        1:03.65   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 53.42 2009-12-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.80        59.27   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    29.28        59.34   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    28.86        1:00.27   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.97        1:01.58   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    30.40        1:02.25   
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    30.67        1:02.58   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    30.45        1:02.72   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.19        1:03.76   
Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    31.05        1:03.99  Deltar ej i final 
10  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.49        1:06.75  Deltar ej i final 
11  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    33.12        1:07.33  Deltar ej i final 
12  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    33.22        1:07.51  Deltar ej i final 
13  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    33.14        1:08.02  Deltar ej i final 
14  Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.29        1:08.11  Deltar ej i final 
15  Jesper Larsson  1996  Trollhättans Simsällskap    32.91        1:08.12  Deltar ej i final 
16  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    32.65        1:08.26  Deltar ej i final 
17  Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund    33.00        1:08.32  Deltar ej i final 
18  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg-Falkenberg Sim    32.77        1:08.52  Deltar ej i final 
19  Hampus Johansson  1995  Uddevalla Sim    33.59        1:09.19  Deltar ej i final 
20  Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    33.83        1:09.24  Deltar ej i final 
21  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    34.17        1:10.73  Deltar ej i final 
22  Robin Sandgren  1997  Varberg-Falkenberg Sim    36.24        1:14.76  Deltar ej i final 
23  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund    37.75        1:17.54  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.11  1:06.99  1:46.43    2:19.40   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.84  1:08.20  1:50.20    2:23.78   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    31.74  1:07.48  1:51.31    2:23.99   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.14  1:11.80  1:55.61    2:29.22   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    33.40  1:10.82  1:55.06    2:29.59   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.23  1:14.76  1:57.49    2:31.83   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    32.98  1:12.49  1:58.31    2:34.08   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.42  1:12.90  2:00.15    2:35.49   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 2:11.19 1997-04-20 
Distriktrekord Juniorer: Sara Nordenstam (1983) 2:13.42 2000-03-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.18  1:08.07  1:48.70    2:22.18   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.10  1:08.87  1:50.78    2:23.60   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    32.59  1:09.40  1:53.79    2:29.73   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.99  1:14.59  1:56.51    2:30.76   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    32.44  1:11.32  1:55.21    2:30.89   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    33.32  1:11.52  1:55.47    2:31.21   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    33.64  1:13.66  1:58.18    2:33.45   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    33.61  1:12.93  1:58.41    2:33.85  Deltar ej i final 
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.18  1:12.39  1:59.12    2:33.96   
10  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    34.12  1:14.24  2:00.02    2:35.93  Deltar ej i final 
11  Ida Laurén  1994  Simklubben Laxen    34.53  1:14.62  2:02.23    2:38.31  Deltar ej i final 
12  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    33.93  1:14.91  2:01.53    2:38.69  Deltar ej i final 
13  Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.60  1:19.53  2:03.20    2:40.31  Deltar ej i final 
14  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    36.17  1:17.45  2:03.72    2:41.34  Deltar ej i final 
15  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    35.24  1:17.65  2:04.10    2:41.98  Deltar ej i final 
16  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    36.73  1:22.70  2:05.47    2:42.55  Deltar ej i final 
17  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    36.53  1:19.66  2:09.09    2:50.04  Deltar ej i final 
18  Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim    38.61  1:23.14  2:12.66    2:54.04  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 11, 800m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Malin Nilsson (1973) 8:30.72 1995-02-14 
Distriktrekord Juniorer: Ann Linder (1966) 8:38.54 1982-12-18 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    1:07.24  2:18.12  3:29.18  4:39.84  9:20.69   
          5:49.93  7:00.69  8:11.16       
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.38  2:17.95  3:29.14  4:40.02  9:22.32   
          5:51.36  7:02.86  8:13.22       
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    1:09.12  2:21.19  3:33.04  4:44.20  9:33.90   
          5:57.17  7:09.70  8:22.15       
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:08.61  2:21.33  3:34.34  4:48.20  9:37.20   
          6:01.34  7:13.54  8:26.08       
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.88  2:21.33  3:33.15  4:47.13  9:37.31   
          6:00.65  7:14.19  8:26.92       
Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    1:08.16  2:21.48  3:35.21  4:49.52  9:43.88   
          6:03.85  7:18.10  8:31.91       
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    1:06.97  2:20.44  3:34.57  4:49.06  9:45.31   
          6:03.49  7:17.60  8:31.51       
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    1:11.14  2:26.73  3:42.25  4:58.13  9:56.14   
          6:14.42  7:30.70  8:44.20       
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    1:11.62  2:27.13  3:42.13  4:57.09  9:56.30   
          6:13.11  7:29.05  8:43.38       
10  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    1:09.96  2:24.99  3:40.41  4:56.47  10:01.96   
          6:13.75  7:30.73  8:47.71       
11  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    1:08.80  2:24.37  3:41.56  4:57.72  10:05.03   
          6:15.30  7:33.68  8:51.02       
12  Pernilla Lindberg  1994  Simklubben S 02    1:11.60  2:26.93  3:42.56  4:59.00  10:05.53   
          6:15.62  7:32.73  8:49.97       
13  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:12.50  2:28.55  3:44.86  5:02.14  10:11.96   
          6:19.21  7:37.00  8:55.18       
14  Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    1:12.15  2:28.59  3:45.27  5:03.18  10:12.79   
          6:21.61  7:40.11  8:57.16       
15  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    1:12.12  2:28.00  3:45.53  5:03.48  10:13.44   
          6:22.45  7:40.17  8:58.21       
16  Sandra Olsson  1992  Simklubben S 02    1:12.71  2:29.95  3:47.15  5:05.29  10:14.98   
          6:23.54  7:41.89  8:59.98       
17  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    1:11.87  2:27.11  3:43.49  5:01.45  10:15.18   
          6:19.73  7:39.25  8:59.01       
18  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    1:12.02  2:28.46  3:45.68  5:03.34  10:16.01   
          6:21.58  7:40.15  8:58.61       
Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    32.27  1:08.65  1:45.65    2:22.70   
Andreas Elofsson  1995  Uddevalla Sim    32.98  1:10.16  1:47.22    2:24.98   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    34.66  1:12.04  1:50.17    2:29.06   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.46  1:14.43  1:52.67    2:30.63   
Konrad Nilsson  1995  Simklubben S 02    34.13  1:11.40  1:50.46    2:30.87   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.21  1:12.42  1:52.73    2:31.48   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    35.84  1:15.46  1:55.55    2:35.02   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    35.21  1:14.92  1:54.73    2:35.45   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 2:09.63 2009-12-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    32.93  1:10.59  1:47.79    2:26.50   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.20  1:11.03  1:49.80    2:30.09   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.00  1:11.70  1:50.94    2:30.72   
Andreas Elofsson  1995  Uddevalla Sim    34.11  1:13.74  1:53.41    2:31.43   
Konrad Nilsson  1995  Simklubben S 02    33.73  1:11.89  1:51.11    2:31.48   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    35.30  1:14.59  1:54.47    2:32.04   
William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    35.33  1:15.29  1:53.96    2:32.92   
Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    36.30  1:16.21  1:56.99    2:37.23   
William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap    35.48  1:15.75  1:55.76    2:37.45  Deltar ej i final 
10  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    36.52  1:17.79  1:57.76    2:38.95  Deltar ej i final 
11  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    35.80  1:16.72  1:59.45    2:39.97  Deltar ej i final 
12  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    36.49  1:16.39  1:57.61    2:40.84  Deltar ej i final 
13  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    35.32  1:15.82  1:58.30    2:41.19  Deltar ej i final 
14  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    37.06  1:18.36  2:00.20    2:42.11  Deltar ej i final 
15  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02    36.32  1:16.81  1:58.38    2:42.29  Deltar ej i final 
16  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg    36.59  1:17.92  2:01.23    2:42.95  Deltar ej i final 
17  Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap    37.33  1:18.85  2:00.87    2:43.79  Deltar ej i final 
18  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    37.67  1:19.81  2:02.59    2:47.03  Deltar ej i final 
19  Noa Koch  1996  Uddevalla Sim    36.73  1:19.72  2:05.11    2:49.56  Deltar ej i final 
19  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.48  1:19.44  2:03.67    2:49.56  Deltar ej i final 
21  Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap    37.23  1:20.04  2:04.51    2:49.70  Deltar ej i final 
22  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim    36.83  1:19.94  2:05.27    2:50.50  Deltar ej i final 
23  Elias Eriksson  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.98  1:24.07  2:07.79    2:52.16  Deltar ej i final 
24  Karl Olsson  1996  Uddevalla Sim    37.75  1:21.35  2:06.91    2:52.92  Deltar ej i final 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.37 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anna Rosén (1994) 25.52 2011-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.01   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            27.51   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            27.53   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap            28.17   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap            28.55   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            28.71   
Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap            28.72   
Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            29.27   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 24.37 2009-12-13 
Distriktrekord Juniorer: Anna Rosén (1994) 25.52 2011-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.92   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            27.61   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap            27.61   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            28.03  Deltar ej i final 
Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap            28.21   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap            28.30   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap            28.36   
Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            28.70   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            28.79   
10  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim            29.42  Deltar ej i final 
11  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            30.01  Deltar ej i final 
12  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap            30.02  Deltar ej i final 
13  Astrid Hörbäck  1997  Varberg-Falkenberg Sim            31.34  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 23.85 2011-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap            26.33   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim            26.42   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.55   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap            26.91   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.01   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.40   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            27.59   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap            27.92   
                     
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 23.85 2011-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 24.39 2003-03-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim            26.43   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap            26.55   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.92   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap            27.09   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.11   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap            27.49   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.51   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap            27.60   
Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            27.87  Deltar ej i final 
10  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.91  Deltar ej i final 
11  Ivar Stenberg  1993  Trollhättans Simsällskap            27.95  Deltar ej i final 
12  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            28.14  Deltar ej i final 
13  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            28.22  Deltar ej i final 
14  Oscar Frankenfelt  1994  Kungsbacka Simsällskap            28.41  Deltar ej i final 
15  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            28.44  Deltar ej i final 
16  Emil Elton  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            28.46  Deltar ej i final 
17  Martin Janson  1994  Simklubben S 02            28.51  Deltar ej i final 
18  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02            28.80  Deltar ej i final 
19  Sebastian Pettersson  1994  Göteborg Sim            28.96  Deltar ej i final 
20  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            29.02  Deltar ej i final 
21  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            29.08  Deltar ej i final 
22  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            29.23  Deltar ej i final 
23  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim            29.37  Deltar ej i final 
24  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            30.12  Deltar ej i final 
25  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            30.20  Deltar ej i final 
26  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            30.24  Deltar ej i final 
27  William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap            30.41  Deltar ej i final 
28  Mikael Lagging  1995  Göteborg Sim            30.51  Deltar ej i final 
29  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim            30.52  Deltar ej i final 
29  Jakob Sundén  1995  Varberg-Falkenberg Sim            30.52  Deltar ej i final 
31  Johan Staflund  1997  Skövde Simsällskap            30.54  Deltar ej i final 
32  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            30.72  Deltar ej i final 
33  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim            30.85  Deltar ej i final 
34  Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap            30.87  Deltar ej i final 
35  Robin Sandgren  1997  Varberg-Falkenberg Sim            30.95  Deltar ej i final 
36  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg-Falkenberg Sim            30.96  Deltar ej i final 
37  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap            30.97  Deltar ej i final 
38  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            30.99  Deltar ej i final 
39  Jesper Kaudern  1997  Alingsås SLS            31.04  Deltar ej i final 
40  Joakim Bresche  1994  Simklubben Laxen            31.17  Deltar ej i final 
41  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            31.25  Deltar ej i final 
42  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            31.62  Deltar ej i final 
Gulliver Koch  1992  Uddevalla Sim            DNS   
Lexxus Sparcks  1995  Simklubben Vänersborg            DNS   
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    32.94  1:07.96  1:43.00    2:17.56   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    34.57  1:10.77  1:47.25    2:23.74   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    34.37  1:10.76  1:47.85    2:23.82   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    34.29  1:11.16  1:47.93    2:24.03   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    35.17  1:12.45  1:50.21    2:26.31   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    35.75  1:13.53  1:51.99    2:28.72   
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    35.04  1:13.21  1:52.31    2:29.23   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.72  1:14.38  1:53.59    2:33.13   
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Johanna Larsson (1972) 2:12.80 1988-02-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    34.14  1:10.50  1:46.87    2:23.09   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    34.35  1:10.31  1:47.55    2:25.03   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    34.40  1:11.44  1:48.66    2:26.24   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    34.62  1:12.19  1:50.24    2:27.52   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.78  1:11.80  1:50.48    2:29.97   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    36.09  1:14.60  1:52.77    2:30.10   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    36.11  1:13.61  1:52.32    2:30.48   
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    35.26  1:13.06  1:52.38    2:30.71   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    35.83  1:15.09  1:56.04    2:36.50  Deltar ej i final 
10  Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim    36.71  1:16.56  1:56.91    2:37.40  Deltar ej i final 
11  Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.77  1:16.93  1:57.40    2:37.81  Deltar ej i final 
12  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    36.97  1:18.06  1:59.78    2:39.70  Deltar ej i final 
13  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    38.30  1:19.69  2:01.75    2:43.98  Deltar ej i final 
14  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    38.03  1:19.91  2:02.47    2:44.58  Deltar ej i final 
15  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    38.83  1:20.72  2:02.97    2:45.48  Deltar ej i final 
16  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    39.26  1:21.30  2:03.77    2:45.89  Deltar ej i final 
17  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    39.97  1:21.42  2:04.53    2:46.73  Deltar ej i final 
18  Astrid Hörbäck  1997  Varberg-Falkenberg Sim    39.90  1:23.95  2:07.62    2:48.76  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2005-03-10 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 1:39.71 2009-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Uddevalla Herrar Lag1  Uddevalla Sim            1:47.11   
  Rickard Wirzén  1993      28.79        28.79   
  Andreas Elofsson  1995      29.74        58.53   
  Jacob Fredriksson  1992      25.74        1:24.27   
  Fredrich Risebrandt  1992      22.84        1:47.11   
                     
Mass Herrar 1  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:48.10   
  Christoffer Carlsen  1992      26.99        26.99   
  Ludvig Hazard  1995      31.39        58.38   
  Patrik Löfgren  1996      26.15        1:24.53   
  Isak Eliasson  1996      23.57        1:48.10   
                     
Kungsbacka Herrar 1  Kungsbacka Simsällskap            1:48.75   
  Oskar Johansson  1993      28.33        28.33   
  Erik Persson  1994      29.18        57.51   
  Oscar Frankenfelt  1994      27.40        1:24.91   
  Viktor Hörndahl  1995      23.84        1:48.75   
                     
Trollhätta Herrar  1992  Trollhättans Simsällskap            1:50.74   
  Martin Persson  1992      28.40        28.40   
  Emil Cardebrant  1993      31.33        59.73   
  Jesper Lund  1993      27.57        1:27.30   
  Gustav Eriksson  1994      23.44        1:50.74   
                     
S02 Lag 1  1993  Simklubben S 02            1:51.23   
  Alexander Dimcevski  1995      28.81        28.81   
  Konrad Nilsson  1995      31.08        59.89   
  Filip Holmqvist  1994      26.26        1:26.15   
  Martin Janson  1994      25.08        1:51.23   
                     
Elfsborg 1 Herrar [160]  160  Simklubben Elfsborg            1:53.05   
  Arwid Anesten  1995      29.28        29.28   
  Adam Paulsson  1995      30.64        59.92   
  William Reinholdsson  1997      28.19        1:28.11   
  Adrian Johannesson  1995      24.94        1:53.05   
                     
Mass Herrar 2  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:54.47   
  Anton Welliver  1995      29.86        29.86   
  Joachim Bratt  1995      32.35        1:02.21   
  Edvin Qvirist  1995      27.28        1:29.49   
  Julian Cöster  1995      24.98        1:54.47   
                     
Kungsbacka Herrar 2  Kungsbacka Simsällskap            1:55.69   
  Erik Asp  1995      29.93        29.93   
  Joel Georgy  1996      31.87        1:01.80   
  Anton Johansson  1996      27.47        1:29.27   
  Niklas Sandberg  1995      26.42        1:55.69   
                     
Trollhätta Herrar [1993]  1993  Trollhättans Simsällskap            1:56.62   
  Steven Angelo Larsson  1998      31.39        31.39   
  William Mo  1996      32.80        1:04.19   
  Ivar Stenberg  1993      27.33        1:31.52   
  Simon Nilsson  1993      25.10        1:56.62   
                     
10  Kungälvs Herrar  1992  Kungälvs Simsällskap            1:56.97   
  Mathias Petrusson  1993      30.76        30.76   
  Joakim Löfgren  1992      30.68        1:01.44   
  Johan Hildesson  1992      27.23        1:28.67   
  Daniel Andersson  1997      28.30        1:56.97   
                     
11  S02 Lag 2  1994  Simklubben S 02            1:57.46   
  Johannes Sköld  1996      31.43        31.43   
  Oscar Pettersson  1994      32.85        1:04.28   
  Nils Montalva  1993      27.93        1:32.21   
  Elias Gausel  1996      25.25        1:57.46   
                     
12  Göteborg Herrar  Göteborg Sim            1:58.02   
  Gustav Blomgren  1993      31.71        31.71   
  Johan Ekstedt  1993      32.33        1:04.04   
  Alexander Triantafillou  1997      28.68        1:32.72   
  Sebastian Pettersson  1994      25.30        1:58.02   
                     
13  Uddevalla Herrar Lag2  Uddevalla Sim            2:01.38   
  Hampus Johansson  1995      32.35        32.35   
  Kalle Svensson  1997      32.70        1:05.05   
  Jesper Skoglund  1995      28.85        1:33.90   
  Simon Bodestig  1996      27.48        2:01.38   
                     
14  SK Laxen Herrar  Simklubben Laxen            2:02.36   
  Janne Ledin  1994      31.91        31.91   
  Teodor Widerberg  1998      35.30        1:07.21   
  Timmie Rydberg  1996      29.32        1:36.53   
  André Idoffsson  1997      25.83        2:02.36   
                     
15  Vf Sim  1994  Varberg-Falkenberg Sim            2:02.71   
  Rasmus Ekelöf  1995      31.78        31.78   
  Gustav Andersson  1994      34.34        1:06.12   
  Robin Sandgren  1997      30.08        1:36.20   
  Jakob Sundén  1995      26.51        2:02.71   
                     
                     
 
Gren 17, 4X200m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: S 77 Stenungsund (1900) 8:13.98 2005-03-12 
Distriktrekord Juniorer: Mölndals ASS (1900) 8:23.21 2009-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m      Tid  Status 











 
Skövde SS Damer  1992  Skövde Simsällskap            8:36.45   
  Louise Hjalmarsson  1997      1:05.45  2:12.29      2:12.29   
  Caroline Johansson  1992      1:04.18  2:11.79      4:24.08   
  Céline Bertrand  1995      59.31  2:03.35      6:27.43   
  Sofia Svensson  1993      1:03.26  2:09.02      8:36.45   
                     
Mass Damer Lag 1  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:41.55   
  Emma Westman  1993      1:04.77  2:09.62      2:09.62   
  Ulrika Holm  1996      1:03.47  2:12.28      4:21.90   
  Malin Westman  1995      1:03.24  2:11.67      6:33.57   
  Sofia Lindholm  1993      1:01.44  2:07.98      8:41.55   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            8:53.86   
  Ebba Hellström  1992      1:05.28  2:12.17      2:12.17   
  Amanda Zetterström  1994      1:04.90  2:13.86      4:26.03   
  Erica Dahlgren  1997      1:03.71  2:14.71      6:40.74   
  Tilde Lundmark  1995      1:04.26  2:13.12      8:53.86   
                     
Mass Damer Lag 2  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:55.22   
  Miranda Bånnsgård  1992      1:00.35  2:07.36      2:07.36   
  Anna Rosén  1994      1:02.61  2:09.88      4:17.24   
  Johanna Åberg  1997      1:06.49  2:19.14      6:36.38   
  Marta Qvirist  1998      1:07.30  2:18.84      8:55.22   
                     
Uddevalla Damer Lag1  Uddevalla Sim            9:13.03   
  Janina Fredriksson  1994      1:04.93  2:15.30      2:15.30   
  Amanda Sundström  1995      1:10.24  2:23.97      4:39.27   
  Felicia Andersson  1997      1:05.47  2:18.08      6:57.35   
  Amanda Andersson  1996      1:04.79  2:15.68      9:13.03   
                     
Kungsbacka Damer  Kungsbacka Simsällskap            9:16.63   
  Gina Hvarfvenius  1997      1:05.00  2:14.45      2:14.45   
  Annica Molin  1996      1:05.86  2:19.31      4:33.76   
  Elvira Hörndahl  1997      1:07.17  2:20.75      6:54.51   
  Kristin Ivansson  1994      1:07.27  2:22.12      9:16.63   
                     
Skövde SS Damer [1993]  1993  Skövde Simsällskap            9:17.98   
  Emelie Stenhammar  1993      1:06.55  2:16.49      2:16.49   
  Andrea Pavlic  1995      1:04.69  2:15.13      4:31.62   
  Lisen Andersson  1994      1:06.97  2:18.15      6:49.77   
  Julia Läth  1997      1:10.25  2:28.21      9:17.98   
                     
S02 Lag 2  1994  Simklubben S 02            9:25.63   
  Pernilla Lindberg  1994      1:08.28  2:17.86      2:17.86   
  Klara Simonsson  1995      1:07.49  2:21.07      4:38.93   
  Lina Berg  1996      1:07.91  2:20.81      6:59.74   
  Sandra Olsson  1992      1:11.08  2:25.89      9:25.63   
                     
Göteborg Damer  Göteborg Sim            9:32.34   
  Viktoria Reinhold  1996      1:08.18  2:21.37      2:21.37   
  Amanda Janzon  1997      1:08.74  2:23.08      4:44.45   
  Inez Kristensson  1997      1:08.47  2:22.96      7:07.41   
  Alfhild Kristensson  1999      1:09.57  2:24.93      9:32.34   
                     
Trollhätta Damer [1994]  1994  Trollhättans Simsällskap            DNS   
  Sofia Jansson  1994                 
  Sofie Jonasson  1994                 
  Malin Nilsson  1995                 
  Isabelle Stenvold  1996              DNS   
                     
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:42.39 2010-12-02 
Distriktrekord Juniorer: Skövde Simsällskap (1900) 1:44.16 2009-11-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Skövde SS Damer  1992  Skövde Simsällskap            1:47.60   
  Céline Bertrand  1995      27.03        27.03   
  Caroline Johansson  1992      26.53        53.56   
  Sofia Svensson  1993      27.35        1:20.91   
  Caroline Adolfsson  1993      26.69        1:47.60   
                     
Mass Damer Lag 1  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:47.63   
  Miranda Bånnsgård  1992      26.77        26.77   
  Sofia Lindholm  1993      27.47        54.24   
  Anna Rosén  1994      26.15        1:20.39   
  Ulrika Holm  1996      27.24        1:47.63   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            1:53.28   
  Erica Dahlgren  1997      28.47        28.47   
  Amanda Zetterström  1994      27.79        56.26   
  Klara Simonsson  1995      28.81        1:25.07   
  Ebba Hellström  1992      28.21        1:53.28   
                     
Skövde SS Damer [1993]  1993  Skövde Simsällskap            1:53.81   
  Louise Hjalmarsson  1997      27.99        27.99   
  Lisen Andersson  1994      29.27        57.26   
  Emelie Stenhammar  1993      27.84        1:25.10   
  Andrea Pavlic  1995      28.71        1:53.81   
                     
Uddevalla Damer Lag1  Uddevalla Sim            1:55.96   
  Janina Fredriksson  1994      28.97        28.97   
  Felicia Andersson  1997      28.40        57.37   
  Amanda Andersson  1996      28.70        1:26.07   
  Amanda Sundström  1995      29.89        1:55.96   
                     
Mass Damer Lag 2  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:56.21   
  Malin Westman  1995      28.67        28.67   
  Emma Westman  1993      28.71        57.38   
  Johanna Åberg  1997      29.17        1:26.55   
  Gabriella Petersson  1998      29.66        1:56.21   
                     
Vf Sim  1994  Varberg-Falkenberg Sim            1:56.47   
  Elin Palmqvist  1995      29.12        29.12   
  Nike Kruners  1996      27.67        56.79   
  Linnea Kobel  1996      29.97        1:26.76   
  Astrid Hörbäck  1997      29.71        1:56.47   
                     
Göteborg Damer  Göteborg Sim            1:56.99   
  Viktoria Reinhold  1996      29.53        29.53   
  Amanda Janzon  1997      29.32        58.85   
  Alfhild Kristensson  1999      28.87        1:27.72   
  Christina Ekstedt  1996      29.27        1:56.99   
                     
S02 Lag 2  1994  Simklubben S 02            2:00.08   
  Tilde Lundmark  1995      29.96        29.96   
  Lina Berg  1996      28.78        58.74   
  Pernilla Lindberg  1994      30.21        1:28.95   
  Linnea Kaldrup  1995      31.13        2:00.08   
                     
10  SK Laxen Damer 1  Simklubben Laxen            2:01.41   
  Felicia Torbjörnsson  1995      30.38        30.38   
  Ida Laurén  1994      29.28        59.66   
  Kajsa Bengtsson  1997      30.60        1:30.26   
  Victoria Nilsson  1997      31.15        2:01.41   
                     
Trollhätta Damer [1994]  1994  Trollhättans Simsällskap            DNS   
  Sofia Jansson  1994                 
  Sofie Jonasson  1994                 
  Malin Nilsson  1995                 
  Isabelle Stenvold  1996              DNS   
                     
Kungsbacka Damer  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
  Kristin Ivansson  1994      30.40        30.40   
  Gina Hvarfvenius  1997      28.63        59.03   
                     
                     
 
Gren 19, 400m Medley Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 4:18.06 2010-02-07 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.52  2:15.77  3:35.76    4:38.94   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:04.47  2:16.43  3:35.82    4:39.00   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:03.26  2:20.38  3:40.22    4:45.56   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    1:04.66  2:21.57  3:42.72    4:48.98   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.90  2:24.10  3:43.68    4:49.02   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    1:06.95  2:20.18  3:42.48    4:49.68   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    1:09.21  2:27.88  3:57.29    5:07.82   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    1:10.10  2:27.19  3:57.85    5:08.23   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    1:08.24  2:32.84  4:01.70    5:12.37   
10  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    1:16.48  2:38.38  4:03.56    5:14.92   
11  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    1:12.90  2:35.66  4:11.33    5:19.53   
12  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    1:16.22  2:36.25  4:10.55    5:22.16   
                     
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 3:47.52 2009-11-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    59.98  2:01.75  3:03.00    4:06.44   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    1:00.45  2:03.57  3:09.09    4:09.55   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    1:00.88  2:04.75  3:09.50    4:09.59   
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    58.56  2:02.83  3:09.25    4:11.40   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    1:00.53  2:04.15  3:09.03    4:13.96   
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    1:01.51  2:06.79  3:13.01    4:17.81   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    1:01.66  2:08.04  3:14.74    4:19.24   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.17  2:08.50  3:14.63    4:20.36   
Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    1:03.02  2:08.93  3:15.68    4:21.13   
10  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    1:02.37  2:09.32  3:16.41    4:21.15   
11  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.11  2:09.36  3:17.38    4:24.26   
12  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    1:03.59  2:10.20  3:20.55    4:33.56   
                     
 
Gren 21, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 4:03.98 2008-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 4:13.43 2007-02-02 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Damer Lag 1  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:25.97   
  Miranda Bånnsgård  1992      32.36  1:06.85      1:06.85   
  Malin Westman  1995      35.29  1:14.50      2:21.35   
  Sofia Lindholm  1993      30.87  1:05.92      3:27.27   
  Anna Rosén  1994      27.83  58.70      4:25.97   
                     
Skövde SS Damer  1992  Skövde Simsällskap            4:29.76   
  Emelie Stenhammar  1993      33.33  1:08.69      1:08.69   
  Sofia Svensson  1993      36.39  1:17.24      2:25.93   
  Céline Bertrand  1995      29.63  1:04.30      3:30.23   
  Caroline Johansson  1992      28.37  59.53      4:29.76   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            4:35.02   
  Tilde Lundmark  1995      33.33  1:08.29      1:08.29   
  Lina Berg  1996      35.82  1:15.99      2:24.28   
  Ebba Hellström  1992      32.28  1:08.95      3:33.23   
  Erica Dahlgren  1997      29.34  1:01.79      4:35.02   
                     
Mass Damer Lag 2  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:38.00   
  Amanda Magnusson  1999      35.33  1:12.88      1:12.88   
  Emma Westman  1993      36.04  1:16.56      2:29.44   
  Ulrika Holm  1996      31.62  1:06.33      3:35.77   
  Johanna Åberg  1997      29.82  1:02.23      4:38.00   
                     
Uddevalla Damer Lag1  Uddevalla Sim            4:38.82   
  Amanda Sundström  1995      33.30  1:08.43      1:08.43   
  Felicia Andersson  1997      36.27  1:19.79      2:28.22   
  Amanda Andersson  1996      30.99  1:09.22      3:37.44   
  Janina Fredriksson  1994      29.19  1:01.38      4:38.82   
                     
Skövde SS Damer [1993]  1993  Skövde Simsällskap            4:50.37   
  Louise Hjalmarsson  1997      35.86  1:13.72      1:13.72   
  Elise Wallen  1998      38.51  1:23.51      2:37.23   
  Lisen Andersson  1994      33.84  1:11.58      3:48.81   
  Andrea Pavlic  1995      28.96  1:01.56      4:50.37   
                     
Göteborg Damer  Göteborg Sim            4:51.00   
  Mathilda Janzon  1998      35.38  1:12.95      1:12.95   
  Viktoria Reinhold  1996      36.96  1:19.24      2:32.19   
  Inez Kristensson  1997      33.46  1:14.41      3:46.60   
  Alfhild Kristensson  1999      30.54  1:04.40      4:51.00   
                     
S02 Lag 2  1994  Simklubben S 02            4:52.80   
  Amanda Zetterström  1994      32.71  1:06.42      1:06.42   
  Klara Simonsson  1995      36.92  1:18.97      2:25.39   
  Pernilla Lindberg  1994      35.94  1:17.97      3:43.36   
  Linnea Kaldrup  1995      32.89  1:09.44      4:52.80   
                     
SK Laxen Damer 1  Simklubben Laxen            4:56.47   
  Kajsa Bengtsson  1997      36.66  1:16.28      1:16.28   
  Felicia Torbjörnsson  1995      38.77  1:21.89      2:38.17   
  Ida Laurén  1994      32.61  1:10.31      3:48.48   
  Victoria Nilsson  1997      31.93  1:07.99      4:56.47   
                     
Trollhätta Damer [1994]  1994  Trollhättans Simsällskap            DNS   
  Isabelle Stenvold  1996                 
  Sofia Jansson  1994                 
  Sofie Jonasson  1994                 
  Malin Nilsson  1995              DNS   
                     
Vf Sim  1994  Varberg-Falkenberg Sim            DSQ   
                     
                     
 
Gren 22, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:17.95 2009-11-26 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m      Tid  Status 











 
Trollhätta Herrar  1992  Trollhättans Simsällskap            3:33.54   
  Emil Cardebrant  1993      25.84  53.72      53.72   
  Martin Persson  1992      25.22  52.50      1:46.22   
  Simon Nilsson  1993      26.66  55.20      2:41.42   
  Gustav Eriksson  1994      24.99  52.12      3:33.54   
                     
Kungsbacka Herrar 1  Kungsbacka Simsällskap            3:33.90   
  Viktor Hörndahl  1995      26.15  54.08      54.08   
  Erik Persson  1994      24.67  51.45      1:45.53   
  Joel Georgy  1996      25.50  53.89      2:39.42   
  Oskar Johansson  1993      25.86  54.48      3:33.90   
                     
Mass Herrar 1  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:36.33   
  Isak Eliasson  1996      26.48  54.57      54.57   
  Patrik Löfgren  1996      26.08  55.08      1:49.65   
  Christoffer Carlsen  1992      24.78  52.32      2:41.97   
  Edvin Qvirist  1995      25.91  54.36      3:36.33   
                     
Elfsborg 1 Herrar [160]  160  Simklubben Elfsborg            3:38.61   
  Adam Paulsson  1995      26.65  54.43      54.43   
  Adrian Johannesson  1995      26.60  54.47      1:48.90   
  Arwid Anesten  1995      26.40  55.73      2:44.63   
  Alexander Berggren  1994      25.61  53.98      3:38.61   
                     
Uddevalla Herrar Lag1  Uddevalla Sim            3:41.01   
  Fredrich Risebrandt  1992      24.95  52.57      52.57   
  Jacob Fredriksson  1992      25.12  53.07      1:45.64   
  Johan Andersson  1995      26.77  57.42      2:43.06   
  Andreas Elofsson  1995      26.94  57.95      3:41.01   
                     
S02 Lag 1  1993  Simklubben S 02            3:42.18   
  Filip Holmqvist  1994      26.52  54.47      54.47   
  Martin Janson  1994      27.11  56.68      1:51.15   
  Alexander Dimcevski  1995      26.61  55.84      2:46.99   
  Elias Gausel  1996      26.22  55.19      3:42.18   
                     
Mass Herrar 2  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            3:46.68   
  Joachim Bratt  1995      27.00  56.34      56.34   
  Julian Cöster  1995      26.19  55.48      1:51.82   
  Ludvig Hazard  1995      26.84  57.71      2:49.53   
  Anton Welliver  1995      27.59  57.15      3:46.68   
                     
S02 Lag 2  1994  Simklubben S 02            3:49.82   
  Nils Montalva  1993      28.16  57.86      57.86   
  Oscar Pettersson  1994      27.40  57.28      1:55.14   
  Konrad Nilsson  1995      27.20  57.11      2:52.25   
  Johannes Sköld  1996      27.48  57.57      3:49.82   
                     
Göteborg Herrar  Göteborg Sim            3:51.27   
  Johan Ekstedt  1993      27.20  56.99      56.99   
  Alexander Triantafillou  1997      28.08  59.11      1:56.10   
  Sebastian Pettersson  1994      26.55  56.11      2:52.21   
  Mikael Lagging  1995      28.32  59.06      3:51.27   
                     
10  Trollhätta Herrar [1993]  1993  Trollhättans Simsällskap            3:54.96   
  Ivar Stenberg  1993      27.38  58.49      58.49   
  Jesper Lund  1993      27.05  56.93      1:55.42   
  Jesper Larsson  1996      28.91  1:00.62      2:56.04   
  William Mo  1996      27.61  58.92      3:54.96   
                     
11  Kungsbacka Herrar 2  Kungsbacka Simsällskap            3:56.25   
  Niklas Sandberg  1995      28.68  1:00.19      1:00.19   
  Anton Johansson  1996      27.93  58.45      1:58.64   
  Philip Hörndahl  1995      28.03  58.70      2:57.34   
  Erik Asp  1995      27.57  58.91      3:56.25   
                     
12  SK Laxen Herrar  Simklubben Laxen            3:56.27   
  Janne Ledin  1994      28.46  59.97      59.97   
  André Idoffsson  1997      27.16  58.52      1:58.49   
  Timmie Rydberg  1996      28.07  58.78      2:57.27   
  Teodor Widerberg  1998      27.79  59.00      3:56.27   
                     
13  Vf Sim  1994  Varberg-Falkenberg Sim            4:04.31   
  Alfred Larsson  1994      29.73  1:01.70      1:01.70   
  Rasmus Ekelöf  1995      28.07  59.96      2:01.66   
  Robin Sandgren  1997      29.46  1:01.83      3:03.49   
  Gustav Andersson  1994      28.99  1:00.82      4:04.31   
                     
14  Uddevalla Herrar Lag2  Uddevalla Sim            4:06.74   
  Simon Bodestig  1996      29.11  59.68      59.68   
  Kalle Svensson  1997      28.83  1:00.50      2:00.18   
  Jesper Skoglund  1995      28.16  59.57      2:59.75   
  Martin Andersson  1996      31.42  1:06.99      4:06.74   
                     
Kungälvs Herrar  1992  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.22        57.84   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    28.47        58.25   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    28.73        59.12   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    29.22        1:00.80   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    29.21        1:00.84   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    29.21        1:00.94   
Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    29.87        1:02.33   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    30.00        1:02.57   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Claire Hedenskog (1980) 53.09 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Josefin Lillhage (1980) 55.37 1998-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    29.03        1:00.11   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    29.11        1:00.32   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.03        1:00.63   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    29.18        1:00.67   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    29.64        1:00.95   
Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    29.74        1:01.58   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    29.88        1:01.85   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    29.33        1:01.95   
Janina Fredriksson  1994  Uddevalla Sim    30.03        1:02.65  Deltar ej i final 
10  Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    29.94        1:02.97  Deltar ej i final 
11  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    30.49        1:03.32  Deltar ej i final 
12  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    30.43        1:03.34  Deltar ej i final 
13  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    31.02        1:03.51  Deltar ej i final 
14  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    30.61        1:03.52  Deltar ej i final 
15  Johanna Åberg  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.49        1:03.63  Deltar ej i final 
16  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    30.96        1:03.85  Deltar ej i final 
17  Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap    30.45        1:03.89  Deltar ej i final 
18  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap    30.69        1:04.48  Deltar ej i final 
19  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    30.44        1:04.51  Deltar ej i final 
20  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    31.31        1:05.42  Deltar ej i final 
21  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    31.02        1:05.92  Deltar ej i final 
22  Malin Nilsson  1995  Trollhättans Simsällskap    31.60        1:05.94  Deltar ej i final 
23  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    32.36        1:07.85  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    28.39  57.67  1:27.33    1:56.50   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    28.63  58.58  1:28.48    1:57.85   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    28.66  59.90  1:29.25    1:58.03   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    28.30  58.70  1:29.74    1:59.24   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.24  58.26  1:29.11    1:59.30   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    28.53  59.69  1:30.56    2:00.54   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    28.34  59.40  1:30.33    2:00.93   
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    28.74  1:00.25  1:31.01    2:01.42   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Erik Andersson (1984) 1:45.76 2005-03-13 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:46.12 2009-01-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    27.61  57.54  1:27.56    1:57.40   
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    27.77  58.35  1:29.48    1:57.61   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    28.47  59.64  1:28.83    1:58.25   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    28.74  59.85  1:29.96    1:58.88   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    28.09  58.15  1:28.91    2:00.40   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    28.47  59.99  1:30.34    2:01.12   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.45  59.33  1:30.84    2:01.58   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    28.49  59.76  1:31.44    2:01.70   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    28.83  59.81  1:31.39    2:01.80  Deltar ej i final 
10  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.16  58.82  1:30.71    2:03.31  Deltar ej i final 
11  Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.69  59.96  1:31.81    2:03.73  Deltar ej i final 
12  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    28.41  59.61  1:32.25    2:04.31  Deltar ej i final 
13  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    29.23  1:00.15  1:32.42    2:04.32  Deltar ej i final 
14  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    30.11  1:01.48  1:33.38    2:04.55  Deltar ej i final 
15  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.20  59.24  1:31.76    2:05.47  Deltar ej i final 
16  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    28.81  1:00.05  1:32.80    2:06.01  Deltar ej i final 
17  André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen    29.15  1:01.47  1:33.92    2:06.22  Deltar ej i final 
18  Elias Gausel  1996  Simklubben S 02    30.48  1:02.41  1:34.21    2:06.37  Deltar ej i final 
19  Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    29.38  1:01.68  1:34.48    2:07.69  Deltar ej i final 
20  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    30.57  1:03.73  1:37.64    2:11.15  Deltar ej i final 
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 30.54 2009-11-07 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            32.81   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.43   
Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb            34.84   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            34.97   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            35.95   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            36.38   
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            36.42   
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.69   
                     
 
Gren 25, 50m Bröstsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 30.54 2009-11-07 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 31.01 2008-12-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.60   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            34.77   
Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb            35.37   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            35.69   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim            35.75   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim            36.19   
Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970            36.71   
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            36.77   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            37.19  Deltar ej i final 
10  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen            37.52  Deltar ej i final 
11  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap            37.89  Deltar ej i final 
12  Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap            38.32  Deltar ej i final 
13  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            38.89  Deltar ej i final 
14  Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.91  Deltar ej i final 
15  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap            39.29  Deltar ej i final 
16  Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim            39.43  Deltar ej i final 
17  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            39.68  Deltar ej i final 
18  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            39.94  Deltar ej i final 
19  Sophie Antonsson  1997  Kungälvs Simsällskap            40.02  Deltar ej i final 
20  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.69  Deltar ej i final 
21  Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim            40.75  Deltar ej i final 
22  Maja Bergstrand  1996  Göteborg Sim            41.19  Deltar ej i final 
Klara Lundström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Andreas Elofsson  1995  Uddevalla Sim    31.62        1:05.69   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    31.97        1:07.10   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    32.00        1:08.01   
Konrad Nilsson  1995  Simklubben S 02    33.07        1:09.12   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.33        1:10.59   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.06        1:12.80   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    34.30        1:12.94   
Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    34.67        1:13.00   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:01.24 2009-11-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Andreas Elofsson  1995  Uddevalla Sim    31.79        1:07.58   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    32.39        1:07.67  Deltar ej i final 
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    31.25        1:07.71   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    32.22        1:08.64   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.90        1:09.82   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.13        1:10.59   
Konrad Nilsson  1995  Simklubben S 02    32.77        1:10.71   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    33.31        1:11.38   
Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    34.20        1:11.96   
10  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    33.43        1:12.54  Deltar ej i final 
11  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    34.45        1:13.12  Deltar ej i final 
12  William Mo  1996  Trollhättans Simsällskap    34.78        1:13.37  Deltar ej i final 
13  Oscar Pettersson  1994  Simklubben S 02    34.63        1:13.57  Deltar ej i final 
14  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim    35.33        1:13.72  Deltar ej i final 
15  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim    34.60        1:14.24  Deltar ej i final 
16  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg    35.35        1:14.27  Deltar ej i final 
17  Emil Hammarlund  1995  Simklubben Elfsborg    35.72        1:15.45  Deltar ej i final 
18  Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap    35.47        1:15.71  Deltar ej i final 
19  Noa Koch  1996  Uddevalla Sim    35.21        1:15.97  Deltar ej i final 
20  Rasmus Olsson  1994  Trollhättans Simsällskap    35.92        1:16.07  Deltar ej i final 
21  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    35.99        1:16.72  Deltar ej i final 
22  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap    35.67        1:17.03  Deltar ej i final 
23  Jakob Sundén  1995  Varberg-Falkenberg Sim    36.69        1:17.62  Deltar ej i final 
24  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim    36.18        1:18.32  Deltar ej i final 
25  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    37.45        1:19.37  Deltar ej i final 
Filip Alsterberg  1994  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.37  1:04.29  1:40.03    2:16.91   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    32.14  1:08.59  1:46.03    2:23.39   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.81  1:09.10  1:46.56    2:24.24   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    33.71  1:11.82  1:49.98    2:28.36   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.22  1:11.27  1:50.47    2:29.90   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    33.54  1:13.94  1:56.41    2:39.20   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    34.73  1:14.67  1:56.56    2:39.40   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    35.78  1:16.65  1:59.28    2:40.71   
                     
 
Gren 27, 200m Fjärilsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
Distriktrekord Juniorer: Petra Granlund (1987) 2:10.22 2004-11-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.78  1:09.15  1:45.54    2:22.76   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    32.23  1:09.78  1:47.35    2:25.10   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.05  1:08.47  1:46.57    2:25.37   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    33.36  1:11.35  1:50.16    2:30.19   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.04  1:12.90  1:53.39    2:33.16   
Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    34.54  1:14.36  1:55.97    2:39.05   
Ida Laurén  1994  Simklubben Laxen    36.21  1:18.34  1:59.89    2:41.21  Deltar ej i final 
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    34.09  1:15.37  1:58.33    2:41.34   
Linnéa Fahlberg  1998  Simklubben Elfsborg    36.85  1:18.92  2:01.12    2:41.37   
10  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    37.15  1:19.70  2:04.27    2:47.28  Deltar ej i final 
11  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen    36.89  1:21.01  2:09.32    2:55.98  Deltar ej i final 
12  Sofie Jonasson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.76  1:21.08  2:08.36    2:56.73  Deltar ej i final 
13  Izabella Jedel  1996  Göteborg Sim    39.71  1:27.44  2:17.27    3:06.54  Deltar ej i final 
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 52.81 2011-11-24 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    27.42        57.19   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    27.47        58.48   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    27.94        58.51   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    28.02        59.35   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.52        1:00.19   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    28.63        1:01.60   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap    29.10        1:02.25   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    29.07        1:03.27   
                     
 
Gren 28, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: David Larsson (1989) 52.81 2011-11-24 
Distriktrekord Juniorer: Erik Andersson (1984) 52.88 2003-12-11 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    27.39        57.59   
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim    27.06        58.28   
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    27.14        58.31   
Martin Persson  1992  Trollhättans Simsällskap    27.46        59.29   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.88        59.69   
Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    28.11        1:00.09   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap    28.11        1:00.58   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    28.71        1:01.44   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.14        1:01.84  Deltar ej i final 
10  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    29.48        1:02.12  Deltar ej i final 
11  Oscar Frankenfelt  1994  Kungsbacka Simsällskap    29.33        1:02.18  Deltar ej i final 
12  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    29.69        1:03.34  Deltar ej i final 
13  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.65        1:03.37  Deltar ej i final 
14  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    29.78        1:03.68  Deltar ej i final 
15  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap    29.50        1:03.74  Deltar ej i final 
16  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    29.43        1:03.84  Deltar ej i final 
17  Konrad Nilsson  1995  Simklubben S 02    30.38        1:04.02  Deltar ej i final 
18  Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    29.89        1:04.03  Deltar ej i final 
19  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim    29.11        1:04.38  Deltar ej i final 
20  Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.12        1:04.39  Deltar ej i final 
21  Emil Elton  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.02        1:04.59  Deltar ej i final 
22  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.37        1:05.93  Deltar ej i final 
23  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim    30.35        1:06.43  Deltar ej i final 
24  Philip Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    31.15        1:07.08  Deltar ej i final 
25  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    31.24        1:08.04  Deltar ej i final 
26  Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    32.05        1:08.20  Deltar ej i final 
27  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    32.83        1:08.91  Deltar ej i final 
28  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim    32.27        1:08.94  Deltar ej i final 
29  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    32.03        1:09.24  Deltar ej i final 
30  Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    32.72        1:11.82  Deltar ej i final 
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Ivar Stenberg  1993  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Medley Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.78        1:05.71   
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    30.96        1:07.15   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    32.01        1:08.66   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    32.44        1:08.94   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.03        1:08.97   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.42        1:10.54   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    32.91        1:11.88   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    33.79        1:12.37   
                     
 
Gren 29, 100m Medley Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.03 1997-01-26 
Distriktrekord Juniorer: Louise Karlsson (1974) 1:01.61 1991-12-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    31.25        1:08.14   
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap    32.22        1:09.04   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    32.18        1:09.17   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.94        1:09.72   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.49        1:10.88   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.61        1:11.99   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    33.38        1:12.14   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap    33.50        1:12.90   
Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.20        1:13.49  Deltar ej i final 
10  Andrea Pavlic  1995  Skövde Simsällskap    34.28        1:13.69  Deltar ej i final 
11  Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    37.39        1:14.01  Deltar ej i final 
12  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    34.15        1:14.16  Deltar ej i final 
13  Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    36.32        1:14.57  Deltar ej i final 
14  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap    35.53        1:14.65  Deltar ej i final 
15  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap    34.63        1:14.75  Deltar ej i final 
16  Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.69        1:14.89  Deltar ej i final 
17  Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    35.42        1:14.92  Deltar ej i final 
18  Josefin Krüger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.74        1:16.69  Deltar ej i final 
19  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    35.83        1:17.11  Deltar ej i final 
20  Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.17        1:17.32  Deltar ej i final 
21  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.69        1:17.63  Deltar ej i final 
22  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim    38.22        1:20.26  Deltar ej i final 
23  Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim    37.50        1:20.37  Deltar ej i final 
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            29.25   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.48   
Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap            29.90   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.91   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            30.22   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            30.73   
Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            31.00   
Jesper Larsson  1996  Trollhättans Simsällskap            31.28   
                     
 
Gren 30, 50m Ryggsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 25.43 2009-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            28.63   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.87   
Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap            30.30   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            30.75   
Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.79   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap            30.90   
Jesper Larsson  1996  Trollhättans Simsällskap            31.03   
Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            31.24   
Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund            31.30  Deltar ej i final 
10  Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970            31.56  Deltar ej i final 
11  Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim            31.57  Deltar ej i final 
11  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg-Falkenberg Sim            31.57  Deltar ej i final 
13  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim            31.81  Deltar ej i final 
14  Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap            31.85  Deltar ej i final 
15  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            32.15  Deltar ej i final 
16  Hampus Johansson  1995  Uddevalla Sim            32.25  Deltar ej i final 
17  Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            32.27  Deltar ej i final 
18  André Leo  1993  Alingsås SLS            32.42  Deltar ej i final 
19  Gustav Olander  1994  Göteborg Sim            32.65  Deltar ej i final 
20  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            32.68  Deltar ej i final 
21  Gustav Andersson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            32.73  Deltar ej i final 
22  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim            32.76  Deltar ej i final 
23  Sebastian Pettersson  1994  Göteborg Sim            32.82  Deltar ej i final 
24  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            32.86  Deltar ej i final 
25  Robin Sandgren  1997  Varberg-Falkenberg Sim            33.29  Deltar ej i final 
26  Jakob Sundén  1995  Varberg-Falkenberg Sim            33.60  Deltar ej i final 
27  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            35.10  Deltar ej i final 
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Ivar Stenberg  1993  Trollhättans Simsällskap            DNS   
Karl Zimmerman  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    31.42        1:04.51   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    32.16        1:05.77   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    33.13        1:07.45   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    33.13        1:07.85   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    33.52        1:08.03   
Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap    32.77        1:08.29   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.57        1:08.66   
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    33.92        1:09.48   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
Distriktrekord Juniorer: Elin Harnebrandt (1988) 1:02.14 2007-04-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Sofia Svensson  1993  Skövde Simsällskap    33.68        1:07.76   
Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    33.20        1:08.04   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    33.76        1:08.35   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim    33.70        1:08.77   
Caroline Johansson  1992  Skövde Simsällskap    33.67        1:08.98   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    34.13        1:09.11  Deltar ej i final 
Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap    34.14        1:09.55   
Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap    33.98        1:09.65   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    34.18        1:10.23   
10  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    35.52        1:11.57  Deltar ej i final 
11  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    35.25        1:12.45  Deltar ej i final 
12  Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    36.19        1:12.93  Deltar ej i final 
13  Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.16        1:13.58  Deltar ej i final 
14  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    36.06        1:14.16  Deltar ej i final 
15  Astrid Hörbäck  1997  Varberg-Falkenberg Sim    36.56        1:14.46  Deltar ej i final 
16  Amanda Janzon  1997  Göteborg Sim    36.31        1:16.00  Deltar ej i final 
16  Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    36.95        1:16.00  Deltar ej i final 
18  Gabriella Petersson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.25        1:16.10  Deltar ej i final 
19  Josefin Krüger  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.61        1:16.62  Deltar ej i final 
20  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    37.57        1:18.57  Deltar ej i final 
21  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    38.44        1:18.73  Deltar ej i final 
22  Kajsa Bengtsson  1997  Simklubben Laxen    38.47        1:18.97  Deltar ej i final 
Mathilda Janzon  1998  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
Gren 32, 200m Medley Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    29.33  1:02.91  1:39.58    2:09.28   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    29.18  1:03.60  1:41.96    2:12.46   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    30.46  1:03.68  1:41.49    2:12.96   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.64  1:02.30  1:41.39    2:14.28   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    31.00  1:05.70  1:45.87    2:17.80   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    30.04  1:07.42  1:47.85    2:21.71   
Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    31.07  1:11.05  1:52.65    2:23.43   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    31.81  1:08.59  1:51.80    2:23.53   
                     
 
Gren 32, 200m Medley Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
Distriktrekord Juniorer: Anton Lagerqvist (1991) 1:59.83 2009-12-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.03  1:04.01  1:43.26    2:14.62   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    30.55  1:05.04  1:43.88    2:14.88   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    30.18  1:05.51  1:44.19    2:15.29   
Joakim Löfgren  1992  Kungälvs Simsällskap    28.25  1:04.31  1:43.04    2:15.44  Deltar ej i final 
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    30.42  1:04.60  1:45.20    2:16.81   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    30.61  1:04.87  1:44.48    2:18.02   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    31.44  1:07.38  1:49.00    2:20.37   
Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    29.89  1:08.53  1:47.90    2:20.58  Deltar ej i final 
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    30.62  1:08.59  1:49.38    2:22.45   
10  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    30.31  1:09.69  1:51.04    2:22.49   
11  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    31.73  1:08.86  1:49.99    2:22.96  Deltar ej i final 
12  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.62  1:12.39  1:52.82    2:25.86  Deltar ej i final 
13  William Reinholdsson  1997  Simklubben Elfsborg    31.52  1:10.46  1:52.10    2:27.60  Deltar ej i final 
14  Oskar Ehrnberg  1997  Göteborg Sim    33.16  1:10.78  1:52.39    2:27.85  Deltar ej i final 
15  Joakim Bresche  1994  Simklubben Laxen    31.52  1:09.28  1:54.14    2:28.84  Deltar ej i final 
16  Alfred Larsson  1994  Varberg-Falkenberg Sim    34.81  1:13.22  1:59.61    2:35.71  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 33, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Tomas Eriksson (1968) 15:33.74 1992-01-01 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 15:34.52 2010-02-06 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jacob Fredriksson  1992  Uddevalla Sim    1:01.23  2:05.91  3:11.72  4:18.32  16:17.69   
          5:24.56  6:30.56  7:36.89  8:42.79     
          9:48.49  10:53.98  11:59.26  13:04.51     
          14:09.77  15:14.85         
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.00  2:11.23  3:18.83  4:26.73  16:41.67   
          5:33.66  6:41.62  7:49.40  8:57.26     
          10:04.65  11:10.81  12:18.47  13:25.30     
          14:30.95  15:36.87         
Johan Hildesson  1992  Kungälvs Simsällskap    1:01.56  2:07.03  3:13.48  4:21.47  16:48.17   
          5:28.66  6:36.91  7:46.15  8:55.34     
          10:04.36  11:11.76  12:19.86  13:27.71     
          14:36.34  15:43.47         
Nils Montalva  1993  Simklubben S 02    1:05.93  2:16.50  3:26.85  4:37.05  17:15.62   
          5:46.78  6:56.06  8:05.60  9:14.77     
          10:23.80  11:33.22  12:42.26  13:51.61     
          15:00.90  16:10.28         
                     
 
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.89  1:13.16  1:53.71    2:34.98   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.30  1:17.74  1:58.70    2:40.09   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    38.38  1:19.80  2:02.46    2:44.70   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    38.30  1:20.35  2:02.69    2:44.91   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    39.42  1:22.90  2:06.63    2:50.41   
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.12  1:22.58  2:07.62    2:52.24   
Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.83  1:23.67  2:08.73    2:53.59   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    39.07  1:23.86  2:09.42    2:55.19   
                     
 
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-11 
Distriktrekord Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:22.02 2008-11-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.11  1:17.26  1:59.15    2:41.00   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.77  1:18.60  1:59.77    2:41.48   
Lina Berg  1996  Simklubben S 02    37.93  1:20.53  2:03.72    2:46.99   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    38.73  1:21.84  2:05.27    2:48.82   
Ulrika Krüger  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.53  1:23.45  2:07.30    2:50.99   
Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    39.92  1:24.23  2:08.33    2:52.19   
Elin Wallin  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    39.80  1:24.35  2:09.58    2:55.00   
Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    38.92  1:24.06  2:09.98    2:55.97   
Linnéa Winlöf  1994  Falköpings Simsällskap    40.24  1:25.92  2:12.49    2:58.22  Deltar ej i final 
10  Felicia Torbjörnsson  1995  Simklubben Laxen    40.30  1:25.59  2:12.52    2:58.50  Deltar ej i final 
11  Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    40.16  1:24.85  2:11.57    2:58.78  Deltar ej i final 
12  Amanda Platenik  1998  Simklubben 1970    38.57  1:23.61  2:11.60    2:58.80  Deltar ej i final 
13  Annica Molin  1996  Kungsbacka Simsällskap    40.46  1:25.57  2:12.21    2:59.47  Deltar ej i final 
14  Hanna Wester  1997  Uddevalla Sim    41.29  1:27.54  2:16.63    3:04.31  Deltar ej i final 
15  Rebecka Greberg  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    42.28  1:29.42  2:17.41    3:05.68  Deltar ej i final 
16  Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim    41.92  1:26.51  2:15.91    3:06.31  Deltar ej i final 
17  Sophie Antonsson  1997  Kungälvs Simsällskap    42.65  1:30.84  2:20.02    3:08.10  Deltar ej i final 
18  Josefine Karlsson  1997  Varberg-Falkenberg Sim    43.71  1:32.81  2:23.23    3:14.25  Deltar ej i final 
Isabelle Avenius  1996  Kungälvs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.04 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 22.44 2008-11-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim            23.72   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap            24.42   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            24.82   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            24.84   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            24.99   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg            25.67   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02            25.78   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            25.91   
                     
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Mathias Hageneier (1980) 22.04 2008-11-29 
Distriktrekord Juniorer: Robin Andréasson (1988) 22.44 2008-11-29 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Fredrich Risebrandt  1992  Uddevalla Sim            23.77   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap            24.59   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap            24.70   
Ossian Arvidsson  1992  Kungälvs Simsällskap            24.76   
Martin Janson  1994  Simklubben S 02            25.36   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg            25.57   
Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap            25.61   
Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            25.64   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            25.91  Deltar ej i final 
10  Janne Ledin  1994  Simklubben Laxen            25.98  Deltar ej i final 
11  Julian Cöster  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.03  Deltar ej i final 
12  André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen            26.11  Deltar ej i final 
13  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            26.20  Deltar ej i final 
14  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.22  Deltar ej i final 
15  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap            26.34  Deltar ej i final 
16  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            26.39  Deltar ej i final 
17  Ivar Stenberg  1993  Trollhättans Simsällskap            26.55  Deltar ej i final 
17  Mikael Frost  1993  Alingsås SLS            26.55  Deltar ej i final 
19  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            26.60  Deltar ej i final 
20  Sebastian Pettersson  1994  Göteborg Sim            26.73  Deltar ej i final 
21  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg            26.99  Deltar ej i final 
22  Tobias Lindqvist  1993  Simklubben S 02            27.22  Deltar ej i final 
23  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen            27.40  Deltar ej i final 
24  Jakob Sundén  1995  Varberg-Falkenberg Sim            27.43  Deltar ej i final 
25  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            27.66  Deltar ej i final 
26  Jonathan Elofsson  1993  Falköpings Simsällskap            27.81  Deltar ej i final 
27  Rasmus Ekelöf  1995  Varberg-Falkenberg Sim            27.98  Deltar ej i final 
28  Robin Sandgren  1997  Varberg-Falkenberg Sim            28.11  Deltar ej i final 
29  Joakim Bresche  1994  Simklubben Laxen            28.16  Deltar ej i final 
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 26.96 2011-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 26.96 2011-11-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            27.85   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            29.28   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.81   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            30.05   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap            30.30   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim            30.36   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            30.63   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.87   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Damer, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 26.96 2011-11-25 
Distriktrekord Juniorer: Miranda Bånnsgård (1992) 26.96 2011-11-25 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST          Tid  Status 











 
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap            28.98   
Miranda Bånnsgård  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            29.41   
Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap            29.78   
Ulrika Holm  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.20   
Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim            30.37   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            30.56   
Christin Heina  1996  Kungälvs Simsällskap            30.67   
Nike Kruners  1996  Varberg-Falkenberg Sim            30.91   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            31.31  Deltar ej i final 
10  Emelie Stenhammar  1993  Skövde Simsällskap            31.52  Deltar ej i final 
11  Lisen Andersson  1994  Skövde Simsällskap            31.53  Deltar ej i final 
12  Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02            31.70  Deltar ej i final 
13  Ida Almbratt  1994  Kungälvs Simsällskap            32.03  Deltar ej i final 
14  Kristin Ivansson  1994  Kungsbacka Simsällskap            32.88  Deltar ej i final 
15  Ida Laurén  1994  Simklubben Laxen            33.05  Deltar ej i final 
16  Klara Carlström  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap            33.72  Deltar ej i final 
17  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim            33.74  Deltar ej i final 
18  Victoria Nilsson  1997  Simklubben Laxen            34.52  Deltar ej i final 
19  Linnea Kobel  1996  Varberg-Falkenberg Sim            35.27  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    29.82  1:01.05  1:32.44    2:03.82   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    30.83  1:03.45  1:36.54    2:09.84   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    30.86  1:04.26  1:39.42    2:14.56   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.86  1:06.19  1:41.46    2:14.64   
Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    31.62  1:05.89  1:41.64    2:17.17   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.31  1:08.64  1:43.28    2:18.00   
Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    33.36  1:09.28  1:46.55    2:23.56   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.98  1:10.06  1:47.84    2:25.13   
                     
 
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar, Försök 
Distriktrekord Seniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
Distriktrekord Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 1:54.31 2009-11-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.20  1:06.35  1:40.48    2:14.66   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    31.90  1:05.77  1:40.86    2:14.71   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    32.14  1:06.53  1:41.48    2:16.83   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    33.32  1:08.20  1:43.03    2:17.79   
Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.24  1:08.60  1:43.38    2:18.01   
Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.79  1:07.79  1:43.88    2:21.25   
Hampus Herbertsson  1994  Simklubben 1970    33.34  1:08.41  1:46.05    2:23.11   
Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    33.32  1:10.51  1:49.01    2:26.15   
Gustav Blomgren  1993  Göteborg Sim    33.47  1:10.32  1:48.22    2:27.04  Deltar ej i final 
10  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02    35.65  1:12.89  1:50.26    2:27.17  Deltar ej i final 
11  Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund    35.90  1:13.95  1:52.23    2:29.74  Deltar ej i final 
12  Jesper Larsson  1996  Trollhättans Simsällskap    35.12  1:13.17  1:52.48    2:29.84  Deltar ej i final 
13  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen    35.23  1:12.79  1:51.86    2:29.86  Deltar ej i final 
14  Steven Angelo Larsson  1998  Trollhättans Simsällskap    35.08  1:14.28  1:53.52    2:30.96  Deltar ej i final 
15  Gustav Ingemansson  1995  Falköpings Simsällskap    36.05  1:15.45  1:56.02    2:35.95  Deltar ej i final 
16  Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    36.26  1:16.06  1:56.27    2:36.09  Deltar ej i final 
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Göteborg Sim (1900) 1:50.12 2009-11-28 
Distriktrekord Juniorer: Göteborg Sim (1900) 1:56.77 2006-02-04 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  50m        Tid  Status 











 
Skövde SS Damer  1992  Skövde Simsällskap            1:59.97   
  Sofia Svensson  1993      30.83        30.83   
  Céline Bertrand  1995      33.57        1:04.40   
  Caroline Adolfsson  1993      29.18        1:33.58   
  Caroline Johansson  1992      26.39        1:59.97   
                     
Mass Damer Lag 1  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:00.02   
  Miranda Bånnsgård  1992      30.91        30.91   
  Malin Westman  1995      34.05        1:04.96   
  Ulrika Holm  1996      29.07        1:34.03   
  Anna Rosén  1994      25.99        2:00.02   
                     
Uddevalla Damer Lag1  Uddevalla Sim            2:05.02   
  Amanda Sundström  1995      32.70        32.70   
  Felicia Andersson  1997      34.01        1:06.71   
  Amanda Andersson  1996      30.77        1:37.48   
  Janina Fredriksson  1994      27.54        2:05.02   
                     
S02 Lag 1  1992  Simklubben S 02            2:06.66   
  Klara Simonsson  1995      32.22        32.22   
  Lina Berg  1996      35.44        1:07.66   
  Ebba Hellström  1992      31.18        1:38.84   
  Amanda Zetterström  1994      27.82        2:06.66   
                     
Mass Damer Lag 2  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            2:08.82   
  Gabriella Petersson  1998      34.12        34.12   
  Emma Westman  1993      35.46        1:09.58   
  Sofia Lindholm  1993      30.13        1:39.71   
  Johanna Åberg  1997      29.11        2:08.82   
                     
Skövde SS Damer [1993]  1993  Skövde Simsällskap            2:09.31   
  Emelie Stenhammar  1993      32.12        32.12   
  Elise Wallen  1998      37.94        1:10.06   
  Lisen Andersson  1994      30.85        1:40.91   
  Louise Hjalmarsson  1997      28.40        2:09.31   
                     
Göteborg Damer  Göteborg Sim            2:10.23   
  Alfhild Kristensson  1999      33.16        33.16   
  Viktoria Reinhold  1996      35.47        1:08.63   
  Inez Kristensson  1997      31.56        1:40.19   
  Christina Ekstedt  1996      30.04        2:10.23   
                     
Kungälv Damer  Kungälvs Simsällskap            2:11.35   
  Isabelle Avenius  1996      33.17        33.17   
  Sophie Antonsson  1997      40.09        1:13.26   
  Christin Heina  1996      29.88        1:43.14   
  Ida Almbratt  1994      28.21        2:11.35   
                     
Kungsbacka Damer  Kungsbacka Simsällskap            2:13.43   
  Kristin Ivansson  1994      34.30        34.30   
  Annica Molin  1996      38.28        1:12.58   
  Gina Hvarfvenius  1997      31.84        1:44.42   
  Elvira Hörndahl  1997      29.01        2:13.43   
                     
10  Vf Sim  1994  Varberg-Falkenberg Sim            2:15.55   
  Nike Kruners  1996      32.61        32.61   
  Josefine Karlsson  1997      39.79        1:12.40   
  Linnea Kobel  1996      34.44        1:46.84   
  Elin Palmqvist  1995      28.71        2:15.55   
                     
11  S02 Lag 2  1994  Simklubben S 02            2:18.82   
  Tilde Lundmark  1995      33.49        33.49   
  Pernilla Lindberg  1994      42.52        1:16.01   
  Erica Dahlgren  1997      31.37        1:47.38   
  Linnea Kaldrup  1995      31.44        2:18.82   
                     
12  SK Laxen Damer 1  Simklubben Laxen            2:19.55   
  Victoria Nilsson  1997      38.22        38.22   
  Felicia Torbjörnsson  1995      37.27        1:15.49   
  Kajsa Bengtsson  1997      34.37        1:49.86   
  Ida Laurén  1994      29.69        2:19.55   
                     
13  Trollhätta Damer [1994]  1994  Trollhättans Simsällskap            2:21.65   
  Malin Nilsson  1995      35.98        35.98   
  Isabelle Stenvold  1996      40.20        1:16.18   
  Sofie Jonasson  1994      34.91        1:51.09   
  Lovisa Styrenius  1997      30.56        2:21.65   
                     
                     
 
Gren 39, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 
Distriktrekord Seniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
Distriktrekord Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:16.53 2009-11-27 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  DIST  100m  200m      Tid  Status 











 
Elfsborg 1 Herrar [160]  160  Simklubben Elfsborg            7:50.15   
  Adam Paulsson  1995      56.32  1:53.19      1:53.19   
  Adrian Johannesson  1995      56.53  1:57.30      3:50.49   
  Arwid Anesten  1995      57.75  2:03.50      5:53.99   
  Alexander Berggren  1994      55.69  1:56.16      7:50.15   
                     
Kungälvs Herrar  1992  Kungälvs Simsällskap            7:50.40   
  Ossian Arvidsson  1992      57.04  1:57.21      1:57.21