Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider |
Tävling | UGP2 och Smé-Simmet | Utskriftsdatum | 24 mars 2012 | |||
Tävlingsort | Eskilstuna | Utskriftstid | 19:16 | |||
Arrangör | Eskilstuna Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 mars 2012 |
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | 438 | 32.11 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
2 | Ida Asplund | 1999 | 341 | 34.90 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
3 | Sofia Bjälevik | 1999 | 306 | 36.18 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
4 | Ajla Omic | 1999 | 298 | 36.52 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
5 | Emelie Nilsson | 1999 | 266 | 37.90 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
6 | Lina Nederman | 2000 | 257 | 38.37 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
7 | Klara Eriksson | 2000 | 254 | 38.48 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Ellinor Larsson | 1999 | 246 | 38.92 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Josefin Zetterberg | 2000 | 244 | 39.01 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
10 | My Lord | 1999 | 237 | 39.38 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
11 | Ida Nederman | 2000 | 236 | 39.43 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
12 | Clara Momats | 2000 | 233 | 39.62 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
13 | Therese Johansson | 1999 | 231 | 39.71 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
14 | Tea Tagesson | 2000 | 229 | 39.83 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
15 | Linnea Åkerman | 1999 | 228 | 39.92 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
16 | Amanda Hagsten | 2000 | 219 | 40.45 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
17 | Emilia Eerola | 1999 | 214 | 40.73 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
18 | Moa Franzén | 1999 | 212 | 40.90 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
19 | Linnea Fundberg | 1999 | 207 | 41.22 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
20 | Alexandra Kinell | 2000 | 202 | 41.57 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
21 | Amanda Granlund | 1999 | 201 | 41.61 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
22 | Nora Laine | 2000 | 183 | 42.91 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
23 | Julia Nordvall | 2000 | 173 | 43.75 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
24 | Madelene Nilsson | 1999 | 172 | 43.85 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
25 | Adina Nyström | 1999 | 166 | 44.36 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
26 | Elsa Jansson | 2002 | 153 | 45.55 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
27 | Tova Persson | 2000 | 144 | 46.46 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
28 | Elin Kårehagen | 2001 | 143 | 46.61 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
29 | Helena Westerlund | 1999 | 142 | 46.77 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
29 | Saga Grandelius | 2001 | 142 | 46.77 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
31 | Linnéa Ärlegård | 1999 | 111 | 50.69 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
32 | Johanna Allerhed | 2001 | 96 | 53.27 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
33 | Ida Fundberg | 2002 | 75 | 57.87 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Frida Hammar | 2002 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Jenny Isakssen | 2000 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Linn Boije | 2000 | DSQ | |||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | 544 | 29.86 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
2 | Mikaela Jarlemark | 1998 | 416 | 32.65 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
3 | Petra Johansson | 1997 | 402 | 33.03 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
4 | Therese Karlsson | 1997 | 378 | 33.73 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
5 | Ive Johansson | 1998 | 376 | 33.77 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
6 | Linn Gustafsson | 1998 | 366 | 34.07 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
7 | Elin Löfving | 1997 | 361 | 34.25 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
8 | Hanna Eckerwall | 1997 | 334 | 35.15 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
9 | Elin Håkansson | 1997 | 330 | 35.29 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
10 | Klara Wallteng | 1997 | 317 | 35.76 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
11 | Klara Johansson | 1997 | 311 | 35.98 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
12 | Emilia Franzén | 1997 | 302 | 36.34 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
13 | Julia Mulikova | 1998 | 287 | 36.98 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
14 | Linnéa Palmqvist | 1998 | 281 | 37.23 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
15 | Sofia Ander | 1998 | 271 | 37.66 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
16 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | 271 | 37.68 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
17 | Amanda Göthlin | 1998 | 251 | 38.63 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
18 | Amanda Fors | 1998 | 248 | 38.80 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
19 | Elin Larsson | 1998 | 247 | 38.85 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
20 | Elin Höglander | 1997 | 242 | 39.13 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
21 | Julia Larsson | 1998 | 231 | 39.71 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
22 | Amanda Chienh | 1997 | 231 | 39.74 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
23 | Elin Hermansson | 1997 | 226 | 40.01 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
24 | Anncharlott Smedberg | 1998 | 218 | 40.52 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
25 | Elin Strand | 1998 | 193 | 42.19 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
26 | Moa-Lill Häggkvist | 1998 | 190 | 42.39 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
27 | Fanny Paulson | 1998 | 160 | 44.87 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Lisa Eriksson | 1998 | DNF | |||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
- | Moa Sundholm | 1997 | DNF | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Josefine Nilsson | 1998 | DSQ | |||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Caroline Just | 1992 | 524 | 30.24 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
2 | Amanda Persson | 1996 | 515 | 30.42 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Alice Rigbäck | 1994 | 474 | 31.26 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
4 | Ellen Lindefelt | 1994 | 437 | 32.12 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
5 | Matea Bradaric | 1993 | 436 | 32.16 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
6 | Ebba Engström | 1995 | 432 | 32.26 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
7 | Nelly Neuman | 1996 | 426 | 32.40 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
8 | Lina Andersson | 1996 | 402 | 33.04 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
9 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | 385 | 33.52 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
10 | Ida Augustsson | 1994 | 359 | 34.29 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
11 | Kajsa-Stina Häggqvist | 1994 | 306 | 36.18 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
12 | Frida Henriksson | 1995 | 293 | 36.69 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
13 | Sandra Andersson | 1994 | 235 | 39.52 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
14 | Emelie Ingelmark | 1995 | 222 | 40.28 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
15 | Lovisa Nilsson | 1994 | 202 | 41.53 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
16 | Sofie Elmesiöö | 1994 | 181 | 43.13 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
17 | Agnes Skogfors | 1996 | 177 | 43.46 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | 259 | 34.18 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
2 | Elias Landström | 2000 | 227 | 35.74 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Emil Haakonsen | 1999 | 209 | 36.74 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
4 | Marcus Hellberg | 2000 | 161 | 40.04 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
5 | Tim Baastad | 2000 | 141 | 41.84 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
6 | Isak Brundin | 2000 | 139 | 42.06 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
7 | Vilmer Jansson | 2000 | 133 | 42.73 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
8 | Viktor Syrén | 2000 | 125 | 43.59 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
9 | Igor Blagojevic | 2000 | 81 | 50.39 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
- | Eric Valjus | 2000 | DSQ | |||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anton Schough | 1998 | 344 | 31.10 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Karl Lindoff | 1998 | 326 | 31.67 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
3 | Timo Oosterveld | 1998 | 316 | 32.01 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
4 | Jesper Eklund | 1998 | 300 | 32.55 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Axel Björstam | 1997 | 240 | 35.10 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
6 | Victor Westin | 1998 | 218 | 36.20 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
7 | Mathias Wester | 1997 | 210 | 36.65 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
8 | Ludvig Nyrén | 1997 | 203 | 37.07 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
9 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | 197 | 37.48 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
10 | Kristoffer Karlsson | 1997 | 181 | 38.56 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
11 | Henrik Karlsson | 1998 | 168 | 39.47 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
12 | Lucas Daggert | 1997 | 165 | 39.71 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Simon Wanna | 1996 | 466 | 28.11 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
2 | Filip Tagesson | 1996 | 450 | 28.45 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Martin Lundberg | 1995 | 448 | 28.50 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
4 | Norbert Vajda | 1993 | 403 | 29.51 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
5 | Philip Rasko | 1992 | 403 | 29.52 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
6 | Daniel Curacica | 1995 | 402 | 29.55 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
6 | Dennis Finnström | 1995 | 402 | 29.55 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
8 | Erik Skogfors | 1996 | 398 | 29.63 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
9 | Christofer Röbech | 1994 | 389 | 29.86 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
10 | Carl Rogne | 1996 | 368 | 30.43 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
11 | Axel Brorsson | 1996 | 359 | 30.66 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
12 | Victor Zetterman | 1995 | 347 | 31.03 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
13 | Nicklas Eriksson | 1996 | 342 | 31.17 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
14 | Adam Ardinge | 1996 | 332 | 31.49 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
15 | Gustav Rogne | 1992 | 331 | 31.53 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
16 | Drago Blagojevic | 1995 | 328 | 31.61 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
17 | Kenan Olovcic | 1995 | 317 | 31.98 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
18 | Anton Gelin | 1995 | 315 | 32.03 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
- | Kristoffer Hedlund | 1996 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Sofia Bjälevik | 1999 | 344 | 36.69 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Moa Franzén | 1999 | 318 | 37.65 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Ida Asplund | 1999 | 300 | 38.39 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
4 | Ajla Omic | 1999 | 297 | 38.50 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
5 | Emelie Nilsson | 1999 | 291 | 38.79 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
6 | Klara Eriksson | 2000 | 288 | 38.91 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Linnea Fundberg | 1999 | 286 | 38.99 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
8 | Linnea Åkerman | 1999 | 277 | 39.41 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
9 | Amanda Granlund | 1999 | 268 | 39.88 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
10 | Therese Johansson | 1999 | 266 | 39.95 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
11 | Lina Nederman | 2000 | 258 | 40.36 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
12 | Josefin Zetterberg | 2000 | 256 | 40.46 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
13 | Ida Nederman | 2000 | 253 | 40.66 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
14 | Clara Momats | 2000 | 250 | 40.77 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
15 | Tea Tagesson | 2000 | 243 | 41.21 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
16 | My Lord | 1999 | 239 | 41.42 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
17 | Julia Nordvall | 2000 | 230 | 41.96 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
18 | Tova Wauge | 2000 | 228 | 42.09 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
19 | Amanda Hagsten | 2000 | 227 | 42.13 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
20 | Tilde Eklind | 1999 | 221 | 42.53 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
21 | Elin Kårehagen | 2001 | 219 | 42.66 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
22 | Adina Nyström | 1999 | 211 | 43.18 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
23 | Madelene Nilsson | 1999 | 192 | 44.54 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
24 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | 190 | 44.74 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
25 | Tova Persson | 2000 | 189 | 44.79 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
26 | Ellinor Larsson | 1999 | 188 | 44.88 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
27 | Nora Laine | 2000 | 180 | 45.51 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
28 | Emilia Eerola | 1999 | 171 | 46.27 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
29 | Linnea Liberg | 2000 | 166 | 46.77 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
30 | Maja Kleringer-Wellander | 2000 | 166 | 46.78 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
31 | Linn Boije | 2000 | 166 | 46.79 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
32 | Elsa Jansson | 2002 | 162 | 47.11 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
33 | Helena Westerlund | 1999 | 158 | 47.56 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
34 | Ida Fundberg | 2002 | 156 | 47.76 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
35 | Johanna Allerhed | 2001 | 123 | 51.64 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
36 | Katarina Lindoff | 2000 | 122 | 51.85 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
37 | Maja Gustafsson | 2001 | 121 | 51.92 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
38 | Linnéa Ärlegård | 1999 | 120 | 52.16 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
39 | Felicia Lindh | 2000 | 110 | 53.56 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
40 | Johanna Pettersson | 2003 | 98 | 55.76 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
41 | Izabella Kullman | 2002 | 71 | 1:01.97 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
42 | Rebecca Ny | 2001 | 68 | 1:03.06 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
43 | Josefin Fundberg | 2004 | 67 | 1:03.35 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Elina Tedsjö | 2000 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Nora Egeld | 1999 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Alma Ålskog | 1999 | DSQ | |||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
- | Frida Hammar | 2002 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Lisa Eriksson | 1998 | 442 | 33.75 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
2 | Elin Håkansson | 1997 | 434 | 33.95 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
3 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | 406 | 34.71 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
4 | Klara Johansson | 1997 | 400 | 34.89 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
5 | Hanna Eckerwall | 1997 | 392 | 35.12 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
6 | Mikaela Jarlemark | 1998 | 379 | 35.51 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
7 | Petra Johansson | 1997 | 358 | 36.20 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
8 | Emilia Franzén | 1997 | 357 | 36.22 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
9 | Sofia Ander | 1998 | 345 | 36.63 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
10 | Linn Gustafsson | 1998 | 344 | 36.67 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
11 | Therese Karlsson | 1997 | 340 | 36.83 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
12 | Klara Wallteng | 1997 | 311 | 37.92 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
13 | Elin Löfving | 1997 | 298 | 38.49 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
14 | Julia Mulikova | 1998 | 284 | 39.08 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
15 | Amanda Fors | 1998 | 274 | 39.56 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
16 | Moa-Lill Häggkvist | 1998 | 273 | 39.64 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
17 | Elin Hermansson | 1997 | 266 | 39.95 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
17 | Sofia Landin | 1997 | 266 | 39.95 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
19 | Julia Larsson | 1998 | 258 | 40.35 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
20 | Anncharlott Smedberg | 1998 | 256 | 40.45 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
21 | Elin Höglander | 1997 | 251 | 40.74 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
22 | Amanda Göthlin | 1998 | 240 | 41.33 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
23 | Elin Strand | 1998 | 240 | 41.38 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
24 | Elin Larsson | 1998 | 234 | 41.72 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
25 | Elin Waara | 1997 | 231 | 41.91 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
26 | Linnéa Palmqvist | 1998 | 225 | 42.24 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
27 | Josefine Nilsson | 1998 | 203 | 43.75 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
28 | Amanda Chienh | 1997 | 203 | 43.76 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
29 | Fanny Paulson | 1998 | 170 | 46.39 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
30 | Felicia Carlsson | 1998 | 149 | 48.49 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
- | Ellen Egeld | 1997 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Moa Sundholm | 1997 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Persson | 1996 | 542 | 31.53 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alice Rigbäck | 1994 | 479 | 32.84 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Caroline Just | 1992 | 442 | 33.74 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
4 | Ellen Lindefelt | 1994 | 418 | 34.36 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
5 | Ebba Engström | 1995 | 410 | 34.60 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
6 | Matea Bradaric | 1993 | 404 | 34.77 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
7 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | 394 | 35.07 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
8 | Kajsa-Stina Häggqvist | 1994 | 356 | 36.26 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
9 | Ida Augustsson | 1994 | 345 | 36.66 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
10 | Elin Höjd | 1996 | 316 | 37.72 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
11 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | 309 | 38.02 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
12 | Sandra Andersson | 1994 | 308 | 38.05 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
13 | Emelie Ingelmark | 1995 | 253 | 40.62 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
14 | Agnes Skogfors | 1996 | 240 | 41.33 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
15 | Tyra Bremer | 1996 | 172 | 46.18 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
- | Sofie Elmesiöö | 1994 | DSQ | |||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | 219 | 37.49 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
2 | Alexander Karlsson | 1999 | 213 | 37.83 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
3 | Emil Haakonsen | 1999 | 212 | 37.94 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
4 | Isak Brundin | 2000 | 179 | 40.12 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
5 | Jakob Idesten | 1999 | 160 | 41.68 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
6 | Alexander Nylén | 2000 | 154 | 42.15 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
7 | Marcus Hellberg | 2000 | 130 | 44.60 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
8 | Vilmer Jansson | 2000 | 126 | 45.08 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
9 | Simon Baastad | 2002 | 101 | 48.62 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
10 | Arvid Heikinniemi | 2001 | 97 | 49.24 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
11 | Jakob Meeker | 2001 | 81 | 52.21 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
12 | Wiktor Gavoura | 1999 | 68 | 55.35 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Alex Ly | 2003 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Viktor Syrén | 2000 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anton Schough | 1998 | 305 | 33.60 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Timo Oosterveld | 1998 | 297 | 33.87 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
3 | Karl Lindoff | 1998 | 261 | 35.37 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
4 | Ludvig Nyrén | 1997 | 239 | 36.42 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
5 | Kristoffer Karlsson | 1997 | 225 | 37.19 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
6 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | 206 | 38.29 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
7 | Jesper Eklund | 1998 | 204 | 38.41 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
8 | Victor Westin | 1998 | 202 | 38.52 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
9 | Axel Björstam | 1997 | 196 | 38.95 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
10 | Henrik Karlsson | 1998 | 193 | 39.11 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
11 | Mathias Wester | 1997 | 175 | 40.45 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
12 | Daniel Katana | 1998 | 166 | 41.10 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
13 | Lucas Daggert | 1997 | 139 | 43.67 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Filip Tagesson | 1996 | 429 | 29.98 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Christofer Röbech | 1994 | 411 | 30.41 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
3 | Simon Wanna | 1996 | 394 | 30.83 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
4 | Norbert Vajda | 1993 | 373 | 31.41 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
5 | Victor Zetterman | 1995 | 360 | 31.78 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
6 | Nicklas Eriksson | 1996 | 352 | 32.02 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Philip Rasko | 1992 | 337 | 32.48 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
8 | Martin Lundberg | 1995 | 324 | 32.92 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
9 | Drago Blagojevic | 1995 | 310 | 33.41 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
10 | Dennis Finnström | 1995 | 309 | 33.44 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
11 | Kenan Olovcic | 1995 | 303 | 33.66 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
12 | Axel Brorsson | 1996 | 301 | 33.75 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
13 | Erik Skogfors | 1996 | 295 | 33.98 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
14 | Adam Ardinge | 1996 | 281 | 34.52 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
15 | Gustav Rogne | 1992 | 242 | 36.30 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
16 | Anton Gelin | 1995 | 203 | 38.48 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
17 | Daniel Curacica | 1995 | 188 | 39.50 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Kristoffer Hedlund | 1996 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | 425 | 38.31 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
2 | Sofia Bjälevik | 1999 | 339 | 41.29 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
3 | Amanda Granlund | 1999 | 285 | 43.78 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Nora Laine | 2000 | 284 | 43.81 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Josefin Zetterberg | 2000 | 264 | 44.90 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
6 | Julia Nordvall | 2000 | 260 | 45.11 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Adina Nyström | 1999 | 260 | 45.13 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
8 | Ida Nederman | 2000 | 259 | 45.19 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
9 | Amanda Hagsten | 2000 | 258 | 45.26 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
10 | Clara Momats | 2000 | 254 | 45.48 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
11 | Tea Tagesson | 2000 | 248 | 45.81 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
12 | Linnea Åkerman | 1999 | 248 | 45.87 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
13 | Ida Asplund | 1999 | 245 | 46.01 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
14 | Lina Nederman | 2000 | 234 | 46.72 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
15 | Helena Westerlund | 1999 | 230 | 46.98 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
16 | Tova Wauge | 2000 | 226 | 47.30 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
17 | Linn Boije | 2000 | 222 | 47.53 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
18 | Tilde Eklind | 1999 | 215 | 48.09 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
19 | Ellinor Larsson | 1999 | 206 | 48.75 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
20 | Alexandra Kinell | 2000 | 203 | 49.03 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
21 | My Lord | 1999 | 200 | 49.21 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
22 | Elin Kårehagen | 2001 | 200 | 49.22 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
23 | Linnéa Ärlegård | 1999 | 191 | 50.00 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
24 | Felicia Lindh | 2000 | 191 | 50.03 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
25 | Tilda Granlund | 2001 | 190 | 50.10 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
26 | Saga Grandelius | 2001 | 186 | 50.45 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
27 | Elsa Jansson | 2002 | 178 | 51.20 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
28 | Katarina Lindoff | 2000 | 177 | 51.31 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
29 | Emilia Eerola | 1999 | 170 | 52.00 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
30 | Ylva Rehnholm | 2000 | 167 | 52.33 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
31 | Tova Persson | 2000 | 166 | 52.42 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
32 | Frida Hammar | 2002 | 160 | 53.06 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
33 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | 136 | 56.04 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
34 | Linnea Liberg | 2000 | 131 | 56.74 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
35 | Johanna Allerhed | 2001 | 128 | 57.16 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
36 | Maja Gustafsson | 2001 | 124 | 57.81 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
37 | Ida Fundberg | 2002 | 117 | 58.83 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
38 | Maja Kleringer-Wellander | 2000 | 117 | 58.93 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
- | Donya Dam | 1999 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Elina Tedsjö | 2000 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Frida Gustafsson | 2001 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Julia Landin | 2000 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Nora Egeld | 1999 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Izabella Kullman | 2002 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Johanna Pettersson | 2003 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Josefin Fundberg | 2004 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Rebecca Ny | 2001 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Mikaela Jarlemark | 1998 | 447 | 37.68 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
2 | Amanda Göthlin | 1998 | 432 | 38.09 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Klara Wallteng | 1997 | 406 | 38.89 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
4 | Sofia Ander | 1998 | 384 | 39.61 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
5 | Linn Gustafsson | 1998 | 351 | 40.81 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
6 | Ive Johansson | 1998 | 350 | 40.87 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
7 | Elin Waara | 1997 | 309 | 42.61 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
8 | Linnéa Palmqvist | 1998 | 308 | 42.64 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
9 | Elin Håkansson | 1997 | 304 | 42.83 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
10 | Julia Larsson | 1998 | 301 | 42.99 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
11 | Sofia Landin | 1997 | 292 | 43.41 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
12 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | 291 | 43.45 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
13 | Hanna Eckerwall | 1997 | 285 | 43.76 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
14 | Therese Karlsson | 1997 | 274 | 44.34 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
15 | Emilia Franzén | 1997 | 272 | 44.47 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
16 | Elin Larsson | 1998 | 270 | 44.55 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
17 | Amanda Chienh | 1997 | 260 | 45.13 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
18 | Amanda Fors | 1998 | 259 | 45.18 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
19 | Elin Hermansson | 1997 | 248 | 45.87 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
20 | Elin Höglander | 1997 | 235 | 46.68 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
21 | Elin Strand | 1998 | 219 | 47.76 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
22 | Fanny Paulson | 1998 | 215 | 48.05 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
23 | Anncharlott Smedberg | 1998 | 204 | 48.93 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
24 | Josefine Nilsson | 1998 | 203 | 49.00 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
25 | Felicia Carlsson | 1998 | 198 | 49.42 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
- | Ellen Egeld | 1997 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Moa Sundholm | 1997 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Amanda Persson | 1996 | 546 | 35.23 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Caroline Just | 1992 | 491 | 36.50 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
3 | Lina Andersson | 1996 | 487 | 36.61 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
4 | Alice Rigbäck | 1994 | 480 | 36.79 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
5 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | 474 | 36.93 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
6 | Ida Augustsson | 1994 | 385 | 39.58 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
7 | Nelly Neuman | 1996 | 371 | 40.07 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
8 | Frida Henriksson | 1995 | 368 | 40.18 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
9 | Ellen Lindefelt | 1994 | 366 | 40.26 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
10 | Matea Bradaric | 1993 | 360 | 40.48 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
11 | Ebba Engström | 1995 | 356 | 40.65 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
12 | Elin Höjd | 1996 | 339 | 41.31 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
13 | Sandra Andersson | 1994 | 270 | 44.54 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
14 | Sofie Elmesiöö | 1994 | 261 | 45.06 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
15 | Lovisa Nilsson | 1994 | 258 | 45.25 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
16 | Agnes Skogfors | 1996 | 217 | 47.96 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Tyra Bremer | 1996 | DSQ | |||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | 328 | 36.63 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
2 | Elias Landström | 2000 | 213 | 42.25 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Jakob Idesten | 1999 | 177 | 44.98 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
4 | Alexander Karlsson | 1999 | 175 | 45.15 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
5 | Emil Haakonsen | 1999 | 167 | 45.88 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
6 | Vilmer Jansson | 2000 | 144 | 48.22 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
7 | Isak Brundin | 2000 | 142 | 48.43 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
8 | Tim Baastad | 2000 | 133 | 49.49 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
9 | Igor Blagojevic | 2000 | 124 | 50.60 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
10 | Wiktor Gavoura | 1999 | 117 | 51.59 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
11 | Elias Paulson | 2000 | 95 | 55.33 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
12 | Max Lindblom | 1999 | 87 | 56.93 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
13 | Jakob Meeker | 2001 | 66 | 1:02.34 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Alex Ly | 2003 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Viktor Syrén | 2000 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Arvid Heikinniemi | 2001 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Oskar Lundberg | 2000 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Simon Baastad | 2002 | DSQ | |||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Jesper Eklund | 1998 | 398 | 34.33 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
2 | Ognjen Blagojevic | 1997 | 378 | 34.93 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
3 | Anton Schough | 1998 | 271 | 39.04 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
4 | Victor Westin | 1998 | 248 | 40.17 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
5 | Axel Björstam | 1997 | 239 | 40.67 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
6 | Karl Lindoff | 1998 | 234 | 40.96 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
7 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | 212 | 42.37 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
8 | Timo Oosterveld | 1998 | 210 | 42.45 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
9 | Mathias Wester | 1997 | 179 | 44.82 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
10 | Lucas Daggert | 1997 | 174 | 45.24 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Gren 12, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Christoffer Andersson | 1980 | 532 | 31.17 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
2 | Christofer Röbech | 1994 | 454 | 32.86 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
3 | Simon Wanna | 1996 | 424 | 33.60 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
4 | Drago Blagojevic | 1995 | 422 | 33.67 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
5 | Daniel Curacica | 1995 | 407 | 34.06 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
6 | Norbert Vajda | 1993 | 389 | 34.60 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
7 | Filip Tagesson | 1996 | 375 | 35.00 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
8 | Martin Lundberg | 1995 | 375 | 35.03 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
9 | Philip Rasko | 1992 | 355 | 35.65 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
10 | Carl Rogne | 1996 | 351 | 35.81 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
11 | Adam Ardinge | 1996 | 338 | 36.26 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
12 | Gustav Rogne | 1992 | 312 | 37.22 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
13 | Nicklas Eriksson | 1996 | 284 | 38.41 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
14 | Julian Placek | 1995 | 258 | 39.64 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
15 | Victor Zetterman | 1995 | 240 | 40.64 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
16 | Kenan Olovcic | 1995 | 208 | 42.63 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
- | Kristoffer Hedlund | 1996 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | 478 | 29.73 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
2 | Linnea Åkerman | 1999 | 370 | 32.39 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
3 | Ajla Omic | 1999 | 360 | 32.68 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
4 | Josefin Zetterberg | 2000 | 359 | 32.70 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
5 | Sofia Bjälevik | 1999 | 354 | 32.86 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
6 | Amanda Granlund | 1999 | 353 | 32.91 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
7 | Ida Asplund | 1999 | 350 | 33.00 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
8 | Linnea Fundberg | 1999 | 348 | 33.04 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
9 | Klara Eriksson | 2000 | 344 | 33.17 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
10 | Emelie Nilsson | 1999 | 329 | 33.69 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
11 | Moa Franzén | 1999 | 317 | 34.11 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
12 | Adina Nyström | 1999 | 316 | 34.15 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
12 | My Lord | 1999 | 316 | 34.15 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
14 | Therese Johansson | 1999 | 314 | 34.21 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
15 | Amanda Hagsten | 2000 | 280 | 35.52 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
16 | Linn Boije | 2000 | 279 | 35.58 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
17 | Tova Wauge | 2000 | 278 | 35.63 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
18 | Clara Momats | 2000 | 277 | 35.65 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
19 | Tea Tagesson | 2000 | 277 | 35.66 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
20 | Lina Nederman | 2000 | 276 | 35.69 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
21 | Alexandra Kinell | 2000 | 271 | 35.91 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
22 | Ellinor Larsson | 1999 | 265 | 36.18 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
23 | Julia Nordvall | 2000 | 265 | 36.20 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
24 | Ida Nederman | 2000 | 258 | 36.53 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
25 | Emilia Eerola | 1999 | 255 | 36.67 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
26 | Tova Persson | 2000 | 254 | 36.72 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
27 | Madelene Nilsson | 1999 | 247 | 37.04 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
28 | Elin Kårehagen | 2001 | 235 | 37.66 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
29 | Nora Laine | 2000 | 233 | 37.81 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
30 | Alma Ålskog | 1999 | 228 | 38.04 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
31 | Linnéa Ärlegård | 1999 | 221 | 38.48 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
32 | Maja Kleringer-Wellander | 2000 | 219 | 38.57 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
33 | Elsa Jansson | 2002 | 215 | 38.81 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
34 | Helena Westerlund | 1999 | 214 | 38.87 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
34 | Tilde Eklind | 1999 | 214 | 38.87 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
36 | Paula Wiberg-Jansson | 2001 | 209 | 39.18 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
37 | Angelica Näsman | 1999 | 165 | 42.38 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
38 | Katarina Lindoff | 2000 | 160 | 42.80 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
39 | Linnea Liberg | 2000 | 136 | 45.20 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
40 | Maja Gustafsson | 2001 | 136 | 45.24 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
41 | Frida Hammar | 2002 | 135 | 45.33 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
42 | Tilda Granlund | 2001 | 134 | 45.48 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
43 | Tilda Wik | 2001 | 133 | 45.58 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
44 | Ida Fundberg | 2002 | 122 | 46.87 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
45 | Felicia Lindh | 2000 | 104 | 49.39 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
46 | Josefin Fundberg | 2004 | 71 | 56.16 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
47 | Rebecca Ny | 2001 | 58 | 1:00.18 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
48 | Izabella Kullman | 2002 | 45 | 1:05.49 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Donya Dam | 1999 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Julia Landin | 2000 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Nora Egeld | 1999 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Rebecka Gustafsson | 1998 | 582 | 27.84 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | 521 | 28.90 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
3 | Mikaela Jarlemark | 1998 | 472 | 29.87 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
4 | Hanna Eckerwall | 1997 | 460 | 30.11 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
5 | Ive Johansson | 1998 | 455 | 30.22 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
6 | Petra Johansson | 1997 | 443 | 30.50 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
7 | Therese Karlsson | 1997 | 442 | 30.53 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
8 | Elin Håkansson | 1997 | 432 | 30.76 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
9 | Linn Gustafsson | 1998 | 428 | 30.84 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
10 | Klara Johansson | 1997 | 426 | 30.89 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
11 | Sofia Ander | 1998 | 421 | 31.01 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
12 | Emilia Franzén | 1997 | 399 | 31.59 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
13 | Amanda Fors | 1998 | 377 | 32.18 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
14 | Klara Wallteng | 1997 | 374 | 32.28 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
15 | Linnéa Palmqvist | 1998 | 370 | 32.38 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
16 | Elin Löfving | 1997 | 370 | 32.39 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
17 | Julia Mulikova | 1998 | 359 | 32.72 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
18 | Amanda Lundin-Bornström | 1998 | 357 | 32.77 | ||||||
Fagersta Simklubb | ||||||||||
19 | Elin Larsson | 1998 | 339 | 33.35 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
20 | Josefine Nilsson | 1998 | 338 | 33.39 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
21 | Elin Strand | 1998 | 321 | 33.95 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
22 | Elin Höglander | 1997 | 314 | 34.19 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
23 | Amanda Göthlin | 1998 | 305 | 34.53 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
24 | Elin Hermansson | 1997 | 304 | 34.56 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
25 | Moa-Lill Häggkvist | 1998 | 296 | 34.89 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
26 | Julia Larsson | 1998 | 294 | 34.98 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
27 | Amanda Chienh | 1997 | 291 | 35.07 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
28 | Sofia Landin | 1997 | 290 | 35.13 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
29 | Anncharlott Smedberg | 1998 | 258 | 36.54 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
30 | Fanny Paulson | 1998 | 179 | 41.28 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
31 | Felicia Carlsson | 1998 | 171 | 41.87 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
- | Ellen Egeld | 1997 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Moa Sundholm | 1997 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Alice Rigbäck | 1994 | 584 | 27.82 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
2 | Caroline Just | 1992 | 568 | 28.07 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
3 | Amanda Persson | 1996 | 551 | 28.36 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Erika Meeker | 1975 | 524 | 28.84 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
5 | Lina Andersson | 1996 | 496 | 29.37 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
6 | Ebba Engström | 1995 | 491 | 29.47 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
7 | Ellen Lindefelt | 1994 | 436 | 30.67 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
8 | Nelly Neuman | 1996 | 426 | 30.89 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
9 | Matea Bradaric | 1993 | 416 | 31.14 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
10 | Kajsa-Stina Häggqvist | 1994 | 413 | 31.22 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
11 | Ida-Karin Fjällmyr | 1995 | 413 | 31.23 | ||||||
Simklubben Ena | ||||||||||
12 | Lovisa Rasko-Nguyen | 1995 | 399 | 31.59 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
13 | Ida Augustsson | 1994 | 386 | 31.93 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
14 | Frida Henriksson | 1995 | 379 | 32.12 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
15 | Sandra Andersson | 1994 | 354 | 32.88 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
16 | Elin Höjd | 1996 | 351 | 32.96 | ||||||
Filipstads Simklubb | ||||||||||
17 | Lovisa Nilsson | 1994 | 316 | 34.13 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
18 | Sofie Elmesiöö | 1994 | 303 | 34.62 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
19 | Carolina Vinefur | 1996 | 288 | 35.20 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
20 | Tyra Bremer | 1996 | 263 | 36.30 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
21 | Agnes Skogfors | 1996 | 242 | 37.30 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Eldin Kadic | 1999 | 279 | 31.06 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
2 | Emil Haakonsen | 1999 | 260 | 31.82 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
3 | Elias Landström | 2000 | 227 | 33.29 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
4 | Isak Brundin | 2000 | 222 | 33.51 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
5 | Alexander Karlsson | 1999 | 217 | 33.79 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
6 | Vilmer Jansson | 2000 | 202 | 34.57 | ||||||
Simklubben Nautilus | ||||||||||
7 | Jakob Idesten | 1999 | 190 | 35.30 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
8 | Alexander Nylén | 2000 | 178 | 36.12 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
9 | Tim Baastad | 2000 | 166 | 36.93 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
10 | Eric Valjus | 2000 | 162 | 37.23 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
11 | Igor Blagojevic | 2000 | 148 | 38.41 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
12 | Marcus Hellberg | 2000 | 140 | 39.07 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
13 | Arvid Heikinniemi | 2001 | 110 | 42.38 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
14 | Simon Baastad | 2002 | 105 | 43.06 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
15 | Wiktor Gavoura | 1999 | 90 | 45.34 | ||||||
Strängnäs Simsällskap | ||||||||||
- | Alex Ly | 2003 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Jakob Meeker | 2001 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Viktor Syrén | 2000 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Jonathan Olsson | 2001 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Oskar Lundberg | 2000 | DSQ | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Ognjen Blagojevic | 1997 | 375 | 28.14 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
2 | Anton Schough | 1998 | 373 | 28.21 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
3 | Karl Lindoff | 1998 | 346 | 28.91 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
4 | Jesper Eklund | 1998 | 327 | 29.46 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
5 | Ludvig Nyrén | 1997 | 321 | 29.64 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
6 | Timo Oosterveld | 1998 | 309 | 30.02 | ||||||
SK Strängnäs Frisimmare | ||||||||||
7 | Kristoffer Karlsson | 1997 | 297 | 30.42 | ||||||
Borlänge Simsällskap | ||||||||||
8 | Victor Westin | 1998 | 269 | 31.44 | ||||||
Sala Simsällskap | ||||||||||
9 | Daniel Katana | 1998 | 249 | 32.26 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
10 | Henrik Karlsson | 1998 | 243 | 32.54 | ||||||
Flens Simsällskap | ||||||||||
11 | Sebastian Brand-Larsson | 1998 | 238 | 32.74 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
12 | Axel Björstam | 1997 | 235 | 32.88 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
13 | Mathias Wester | 1997 | 225 | 33.39 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
14 | Lucas Daggert | 1997 | 195 | 35.01 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | Tid | Status | ||||
Förening | ||||||||||
1 | Simon Wanna | 1996 | 509 | 25.43 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
2 | Norbert Vajda | 1993 | 475 | 26.02 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
3 | Martin Lundberg | 1995 | 472 | 26.08 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
4 | Filip Tagesson | 1996 | 467 | 26.16 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
5 | Daniel Curacica | 1995 | 451 | 26.47 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
6 | Nicklas Eriksson | 1996 | 446 | 26.56 | ||||||
Nyköpings Simsällskap | ||||||||||
7 | Christofer Röbech | 1994 | 443 | 26.63 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
8 | Dennis Finnström | 1995 | 390 | 27.79 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
9 | Victor Zetterman | 1995 | 389 | 27.81 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
10 | Gustav Rogne | 1992 | 383 | 27.96 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
11 | Carl Rogne | 1996 | 381 | 28.00 | ||||||
Säffle Simsällskap | ||||||||||
12 | Erik Skogfors | 1996 | 377 | 28.11 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
13 | Axel Brorsson | 1996 | 368 | 28.34 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
14 | Anton Gelin | 1995 | 363 | 28.46 | ||||||
Köpings Simsällskap | ||||||||||
15 | Philip Rasko | 1992 | 344 | 28.97 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
16 | Adam Ardinge | 1996 | 339 | 29.12 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
17 | Kenan Olovcic | 1995 | 337 | 29.18 | ||||||
Örebro Simallians | ||||||||||
18 | Drago Blagojevic | 1995 | 305 | 30.17 | ||||||
Karlskoga Simförening | ||||||||||
19 | Julian Placek | 1995 | 246 | 32.39 | ||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
- | Kristoffer Hedlund | 1996 | DNS | |||||||
Eskilstuna Simklubb | ||||||||||
Skapad av WinGrodan 1.19.05 | Utskriftsdatum | 24 mars 2012 |
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb | Utskriftstid | 19:16 |