Ohjelma Dansk Open Masters
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Løb 1, 4X50m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 1:55.00 | ||
2 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 1:55.00 | ||
3 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 1:55.00 | ||
4 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 1:55.00 | ||
5 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 1:55.00 | ||
6 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 1:55.00 | ||
7 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 1:55.00 | ||
8 | 3 | Esbjerg B | 159 | ESBJERG | 25 m | 1:55.01 | ||
9 | 3 | Esbjerg B | 159 | ESBJERG | 25 m | 1:55.01 | ||
10 | 3 | Esbjerg B | 159 | ESBJERG | 25 m | 1:55.01 | ||
11 | 3 | Esbjerg B | 159 | ESBJERG | 25 m | 1:55.01 | ||
12 | 3 | Esbjerg B | 159 | ESBJERG | 25 m | 1:55.01 | ||
13 | 3 | Esbjerg B | 159 | ESBJERG | 25 m | 1:55.01 | ||
14 | 187 | Sigma D | 201 | SIGMA | 25 m | 1:57.13 | ||
15 | 187 | Sigma D | 201 | SIGMA | 25 m | 1:57.13 | ||
16 | 187 | Sigma D | 201 | SIGMA | 25 m | 1:57.13 | ||
17 | 187 | Sigma D | 201 | SIGMA | 25 m | 1:57.13 | ||
18 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 1:58.98 | ||
19 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 1:58.98 | ||
20 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 1:58.98 | ||
21 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 1:58.98 | ||
22 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 1:58.98 | ||
23 | 232 | Triton Sprint B 1 | 159 | TRITON B | 25 m | 2:00.00 | ||
24 | 232 | Triton Sprint B 1 | 159 | TRITON B | 25 m | 2:00.00 | ||
25 | 232 | Triton Sprint B 1 | 159 | TRITON B | 25 m | 2:00.00 | ||
26 | 232 | Triton Sprint B 1 | 159 | TRITON B | 25 m | 2:00.00 | ||
27 | 232 | Triton Sprint B 1 | 159 | TRITON B | 25 m | 2:00.00 | ||
28 | 232 | Triton Sprint B 1 | 159 | TRITON B | 25 m | 2:00.00 | ||
29 | 5 | Esbjerg D | 239 | ESBJERG | 25 m | 2:00.42 | ||
30 | 5 | Esbjerg D | 239 | ESBJERG | 25 m | 2:00.42 | ||
31 | 5 | Esbjerg D | 239 | ESBJERG | 25 m | 2:00.42 | ||
32 | 5 | Esbjerg D | 239 | ESBJERG | 25 m | 2:00.42 | ||
33 | 234 | Esv Masters Vejle B | 159 | VEJLE | 25 m | 2:01.00 | ||
34 | 234 | Esv Masters Vejle B | 159 | VEJLE | 25 m | 2:01.00 | ||
35 | 234 | Esv Masters Vejle B | 159 | VEJLE | 25 m | 2:01.00 | ||
36 | 234 | Esv Masters Vejle B | 159 | VEJLE | 25 m | 2:01.00 | ||
37 | 234 | Esv Masters Vejle B | 159 | VEJLE | 25 m | 2:01.00 | ||
38 | 234 | Esv Masters Vejle B | 159 | VEJLE | 25 m | 2:01.00 | ||
39 | 139 | Køge Herrer D 1 | 203 | KØGE | 25 m | 2:10.00 | ||
40 | 139 | Køge Herrer D 1 | 203 | KØGE | 25 m | 2:10.00 | ||
41 | 139 | Køge Herrer D 1 | 203 | KØGE | 25 m | 2:10.00 | ||
42 | 139 | Køge Herrer D 1 | 203 | KØGE | 25 m | 2:10.00 | ||
43 | 75 | Glostrup D 1 | 239 | GSK | 25 m | 2:19.00 | ||
44 | 75 | Glostrup D 1 | 239 | GSK | 25 m | 2:19.00 | ||
45 | 75 | Glostrup D 1 | 239 | GSK | 25 m | 2:19.00 | ||
46 | 75 | Glostrup D 1 | 239 | GSK | 25 m | 2:19.00 | ||
47 | 93 | Hermes Old Boys F | 280 | HOVEDSTAD | 25 m | 2:35.00 | ||
48 | 93 | Hermes Old Boys F | 280 | HOVEDSTAD | 25 m | 2:35.00 | ||
49 | 159 | Roskilde C 1 | 196 | ROSKILDE | 25 m | |||
50 | 159 | Roskilde C 1 | 196 | ROSKILDE | 25 m | |||
51 | 159 | Roskilde C 1 | 196 | ROSKILDE | 25 m | |||
52 | 159 | Roskilde C 1 | 196 | ROSKILDE | 25 m | |||
53 | 159 | Roskilde C 1 | 196 | ROSKILDE | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 2, 4X50m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 119 | Ku Svøm, Damer | 119 | KU-SVØM | 25 m | 2:06.00 | ||
2 | 119 | Ku Svøm, Damer | 119 | KU-SVØM | 25 m | 2:06.00 | ||
3 | 119 | Ku Svøm, Damer | 119 | KU-SVØM | 25 m | 2:06.00 | ||
4 | 119 | Ku Svøm, Damer | 119 | KU-SVØM | 25 m | 2:06.00 | ||
5 | 119 | Ku Svøm, Damer | 119 | KU-SVØM | 25 m | 2:06.00 | ||
6 | 119 | Ku Svøm, Damer | 119 | KU-SVØM | 25 m | 2:06.00 | ||
7 | 119 | Ku Svøm, Damer | 119 | KU-SVØM | 25 m | 2:06.00 | ||
8 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 2:14.99 | ||
9 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 2:14.99 | ||
10 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 2:14.99 | ||
11 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 2:14.99 | ||
12 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 2:14.99 | ||
13 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 2:14.99 | ||
14 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 2:14.99 | ||
15 | 6 | Esbjerg Pre | 96 | ESBJERG | 25 m | 2:15.00 | ||
16 | 6 | Esbjerg Pre | 96 | ESBJERG | 25 m | 2:15.00 | ||
17 | 6 | Esbjerg Pre | 96 | ESBJERG | 25 m | 2:15.00 | ||
18 | 6 | Esbjerg Pre | 96 | ESBJERG | 25 m | 2:15.00 | ||
19 | 6 | Esbjerg Pre | 96 | ESBJERG | 25 m | 2:15.00 | ||
20 | 6 | Esbjerg Pre | 96 | ESBJERG | 25 m | 2:15.00 | ||
21 | 6 | Esbjerg Pre | 96 | ESBJERG | 25 m | 2:15.00 | ||
22 | 6 | Esbjerg Pre | 96 | ESBJERG | 25 m | 2:15.00 | ||
23 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 2:27.95 | ||
24 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 2:27.95 | ||
25 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 2:27.95 | ||
26 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 2:27.95 | ||
27 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 2:27.95 | ||
28 | 213 | Stt Dame D 2 | 239 | VATCPH-STT | 25 m | 3:05.00 | ||
29 | 213 | Stt Dame D 2 | 239 | VATCPH-STT | 25 m | 3:05.00 | ||
30 | 213 | Stt Dame D 2 | 239 | VATCPH-STT | 25 m | 3:05.00 | ||
31 | 213 | Stt Dame D 2 | 239 | VATCPH-STT | 25 m | 3:05.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 170 | Gjerløv Mads | 1972 | BIRKERØD | 7237AA | 25 m | 2:00.28 | |
2 | 11 | Carstensen Jacob | 1978 | ESBJERG | 7833AA | 50 m | 2:00.76 | |
3 | 18 | Johannessen Sørin Martin | 1991 | ESBJERG | 9149AF | 25 m | 2:03.45 | |
4 | 190 | Adelskov David | 1987 | SILKEBORG | 8709AB | 25 m | 2:05.00 | |
5 | 221 | Jørgensen Rasmus | 1989 | TRITON B | 8983AB | 25 m | 2:07.65 | |
6 | 90 | Bruun Lauge | 1992 | HOVEDSTAD | 25 m | 2:10.00 | ||
7 | 115 | Vestergaard Thomas | 1989 | KU-SVØM | 8997AB | 25 m | 2:10.00 | |
8 | 177 | Nielsen Michael | 1985 | BIRKERØD | 8531AA | 25 m | 2:10.73 | |
9 | 110 | Pedersen Jan Boier | 1983 | HOVEDSTAD | 8371AA | 25 m | 2:11.11 | |
10 | 34 | Stokholm Henry | 1969 | ESBJERG | 25 m | 2:12.00 | ||
11 | 200 | Stokholm Morten | 1974 | SILKEBORG | 25 m | 2:14.51 | ||
12 | 83 | Hansen Thomas | 1975 | H2Odense | 7579AA | 25 m | 2:15.62 | |
13 | 10 | Børsting Torben | 1968 | ESBJERG | 25 m | 2:17.75 | ||
14 | 175 | Madsen Mads | 1973 | BIRKERØD | 7389AA | 25 m | 2:20.00 | |
15 | 196 | Nielsen Tommy | 1973 | SILKEBORG | 25 m | 2:20.03 | ||
16 | 17 | Jakobsen Rolf B. | 1972 | ESBJERG | 7203AB | 25 m | 2:21.50 | |
17 | 148 | Møller Per F. | 1960 | NÆSTVED | 6007AA | 25 m | 2:22.22 | |
18 | 178 | Nissen Ole Garm | 1978 | BIRKERØD | 7841AB | 50 m | 2:24.84 | |
19 | 54 | Pedersen Anders Meinert | 1961 | DELTA | 6125AA | 25 m | 2:26.19 | |
20 | 169 | Drachmann Christian | 1968 | BIRKERØD | 6833AA | 50 m | 2:27.79 | |
21 | 194 | Mikkelsen Jens | 1968 | SILKEBORG | 6825AA | 25 m | 2:30.00 | |
22 | 195 | Nielsen Per Nørgaard | 1968 | SILKEBORG | 25 m | 2:32.15 | ||
23 | 198 | Rasmussen Jørn Dahl | 1964 | SILKEBORG | 6479AA | 25 m | 2:38.25 | |
24 | 94 | Hyllested Bo | 1949 | HOVEDSTAD | 4921AA | 25 m | 2:50.00 | |
25 | 96 | Johansen Jan | 1940 | HOVEDSTAD | 4001AA | 25 m | 3:03.00 | |
26 | 97 | Hyllested Finn | 1944 | HOVEDSTAD | 4401AA | 25 m | 3:30.00 | |
27 | 243 | Pihl Carsten | 1978 | AABYBRO | 7891AB | 25 m | 3:58.67 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 4, 200m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 219 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 25 m | 2:03.75 | |
2 | 82 | Metzsch Susanne | 1968 | H2Odense | 6832AA | 25 m | 2:14.06 | |
3 | 165 | Frandsen Nina Rudkjær | 1985 | ALLERØD | 8524AA | 25 m | 2:20.00 | |
4 | 26 | Møller Nicole | 1993 | ESBJERG | 9376AD | 25 m | 2:20.01 | |
5 | 91 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HOVEDSTAD | 9044AA | 25 m | 2:21.39 | |
6 | 135 | Sørensen Margit | 1972 | KØGE | 7216AA | 25 m | 2:30.00 | |
7 | 218 | Borgstrøm Michelle | 1989 | TRITON B | 8962AG | 25 m | 2:30.00 | |
8 | 174 | Karlby Lone Tolstrup | 1976 | BIRKERØD | 7622AA | 25 m | 2:35.00 | |
9 | 167 | Andersen Ane | 1990 | BIRKERØD | 9016AF | 50 m | 2:36.06 | |
10 | 179 | Olin Ulla | 1963 | BIRKERØD | 6322AA | 50 m | 2:46.20 | |
11 | 104 | Ketelsen Elisabeth | 1943 | HOVEDSTAD | 4322AA | 25 m | 3:07.97 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 5, 100m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 78 | Pedersen Anders Bo | 1981 | H2Odense | 8191AA | 25 m | 57.19 | |
2 | 172 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 50 m | 57.78 | |
3 | 29 | Olesen Martin Terp | 1994 | ESBJERG | 9449AD | 25 m | 58.50 | |
4 | 38 | Wesselink Kris | 1990 | ESBJERG | 9065AG | 25 m | 59.17 | |
5 | 220 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 25 m | 59.19 | |
6 | 53 | Nørregaard Morten | 1977 | DELTA | 7737AA | 25 m | 1:02.14 | |
7 | 223 | Waterval Jesper | 1975 | TRITON B | 7521AB | 25 m | 1:02.56 | |
8 | 13 | Christiansen Sigurd | 1989 | ESBJERG | 8993AD | 25 m | 1:04.56 | |
9 | 237 | Graversen Kasper | 1981 | VEJLE | 8111AA | 25 m | 1:05.85 | |
10 | 157 | Hagbarth Simon | 1974 | ROSKILDE | 7477AA | 25 m | 1:09.25 | |
11 | 235 | Olsen Tim | 1986 | VEJLE | 8699AB | 25 m | 1:09.99 | |
12 | 14 | Hansen Lasse K. | 1989 | ESBJERG | 8905AA | 25 m | 1:10.00 | |
13 | 238 | Andersen Bjørn | 1972 | VEJLE | 25 m | 1:10.00 | ||
14 | 168 | Dalsgaard Anders | 1970 | BIRKERØD | 7055AA | 25 m | 1:15.30 | |
15 | 112 | Lange Jesper | 1967 | HVIDOVRE | 6739AA | 25 m | 1:16.70 | |
16 | 70 | Schmidt Peter | 1979 | GSK | 7935AA | 25 m | 1:19.99 | |
17 | 152 | Kjærum Jens | 1957 | ROSKILDE | 5791AA | 25 m | 1:28.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 6, 100m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 36 | Sørensen Katrine Holm | 1992 | ESBJERG | 9282AG | 25 m | 1:02.30 | |
2 | 127 | Petersen Josefine Børthy | 1993 | KU-SVØM | 9354AF | 25 m | 1:08.90 | |
3 | 35 | Søndergaard Katja | 1992 | ESBJERG | 9288AE | 25 m | 1:09.50 | |
4 | 103 | Jensen Nicole | 1996 | HOVEDSTAD | 25 m | 1:09.50 | ||
5 | 108 | Pedersen Carola | 1989 | HOVEDSTAD | 8958AB | 25 m | 1:16.00 | |
6 | 51 | Detlef Kirsten | 1986 | DELTA | 8686AB | 25 m | 1:18.00 | |
7 | 79 | Pii Anne-Sofie | 1970 | H2Odense | 7014AA | 25 m | 1:22.82 | |
8 | 9 | Borg Betina | 1982 | ESBJERG | 8218AA | 25 m | 1:23.47 | |
9 | 74 | Sørensen Kate | 1961 | GSK | 6142AA | 25 m | 1:25.00 | |
10 | 179 | Olin Ulla | 1963 | BIRKERØD | 6322AA | 25 m | 1:27.72 | |
11 | 153 | Baunkjær Lene Dreistrup | 1967 | ROSKILDE | 6744AA | 25 m | 1:29.00 | |
12 | 73 | Jacobsen Signe Kjær | 1994 | GSK | 9406AD | 25 m | 1:30.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 7, 50m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 25 | Møller Anders | 1991 | ESBJERG | 9129AC | 25 m | 23.99 | |
2 | 66 | Kilen Anders | 1975 | GLADSAXE | 7531AA | 25 m | 24.20 | |
3 | 170 | Gjerløv Mads | 1972 | BIRKERØD | 7237AA | 25 m | 24.72 | |
4 | 60 | Nielsen Frederik F. | 1994 | DELTA | 9495AE | 25 m | 25.04 | |
5 | 220 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 25 m | 25.40 | |
6 | 177 | Nielsen Michael | 1985 | BIRKERØD | 8531AA | 25 m | 25.55 | |
7 | 221 | Jørgensen Rasmus | 1989 | TRITON B | 8983AB | 25 m | 25.62 | |
8 | 19 | Kehlet Sigurd | 1993 | ESBJERG | 9399AK | 25 m | 26.03 | |
9 | 180 | Pedersen Henrik | 1965 | BIRKERØD | 6561AA | 25 m | 26.06 | |
10 | 203 | Johansen Dan Ole | 1960 | VATCPH-STT | 6075AA | 25 m | 26.21 | |
11 | 8 | Fonnesbech Nichlas | 1996 | ESBJERG | 9619AM | 25 m | 26.50 | |
12 | 241 | Sehested Andreas | 1996 | VEJLE | 9611AP | 25 m | 26.50 | |
13 | 149 | Nielsen Lars | 1979 | NÆSTVED | 7973AB | 25 m | 26.57 | |
14 | 16 | Jacobsen Bo | 1967 | ESBJERG | 6781AA | 25 m | 26.80 | |
15 | 10 | Børsting Torben | 1968 | ESBJERG | 25 m | 27.00 | ||
16 | 83 | Hansen Thomas | 1975 | H2Odense | 7579AA | 25 m | 27.00 | |
17 | 90 | Bruun Lauge | 1992 | HOVEDSTAD | 25 m | 27.00 | ||
18 | 118 | Jensen Jeppe | 1992 | KU-SVØM | 9207AI | 25 m | 27.00 | |
19 | 28 | Nikolajsen Lars | 1967 | ESBJERG | 6769AA | 25 m | 27.31 | |
20 | 24 | Madsen Jan | 1975 | ESBJERG | 25 m | 27.50 | ||
21 | 45 | Odgaard Tommy | 1986 | HILLERØD | 25 m | 27.50 | ||
22 | 48 | Eriksen Jens Erik | 1964 | AGF | 6453AB | 25 m | 27.50 | |
23 | 156 | From Jacob | 1975 | ROSKILDE | 7543AB | 25 m | 27.70 | |
24 | 245 | Olesen Jesper Præst | 1979 | ESBJERG | 25 m | 27.80 | ||
25 | 40 | Wolf Paul | 1973 | ESBJERG | 25 m | 28.20 | ||
26 | 181 | Pedersen John Bøgehus | 1968 | BIRKERØD | 6837AA | 25 m | 29.07 | |
27 | 69 | Toft Søren | 1956 | GSK | 5681AA | 25 m | 29.50 | |
28 | 7 | Armstrong Jordan | 1994 | ESBJERG | 9489AI | 25 m | 29.97 | |
29 | 217 | Bondi Andrea | 1989 | TRITON B | 25 m | 30.00 | ||
30 | 133 | Backs Martin | 1972 | KØGE | 7297AA | 25 m | 30.23 | |
31 | 240 | Graversen Morten | 1948 | VEJLE | 4831AA | 25 m | 37.50 | |
32 | 97 | Hyllested Finn | 1944 | HOVEDSTAD | 4401AA | 25 m | 38.00 | |
33 | 96 | Johansen Jan | 1940 | HOVEDSTAD | 4001AA | 25 m | 39.00 | |
34 | 46 | Olsen Per | 1954 | HILLERØD | 5461AA | 50 m | 45.39 | |
35 | 105 | Kjær Erik | 1935 | HOVEDSTAD | 3511AA | 25 m | 1:01.72 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 8, 50m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 219 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 25 m | 25.98 | |
2 | 81 | Jensen Kirsten | 1971 | H2Odense | 7132AA | 25 m | 28.75 | |
3 | 82 | Metzsch Susanne | 1968 | H2Odense | 6832AA | 25 m | 28.79 | |
4 | 91 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HOVEDSTAD | 9044AA | 25 m | 28.82 | |
5 | 222 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 25 m | 28.88 | |
6 | 128 | Nyström Emma Festirstein | 1996 | KU-SVØM | 9632BA | 25 m | 28.90 | |
7 | 22 | Larsen Freja Hamann | 1999 | ESBJERG | 9914AC | 25 m | 28.95 | |
8 | 123 | Rübner-Petersen Susanne | 1994 | KU-SVØM | 9448AA | 25 m | 29.00 | |
9 | 103 | Jensen Nicole | 1996 | HOVEDSTAD | 25 m | 29.34 | ||
10 | 30 | Philipsen Marie | 1992 | ESBJERG | 9244AG | 25 m | 29.50 | |
11 | 35 | Søndergaard Katja | 1992 | ESBJERG | 9288AE | 25 m | 29.50 | |
12 | 165 | Frandsen Nina Rudkjær | 1985 | ALLERØD | 8524AA | 25 m | 29.77 | |
13 | 155 | Degner Louise G. | 1981 | ROSKILDE | 8108AA | 25 m | 29.80 | |
14 | 122 | Hasager Linea | 1991 | KU-SVØM | 9182AD | 25 m | 29.90 | |
15 | 167 | Andersen Ane | 1990 | BIRKERØD | 9016AF | 25 m | 29.97 | |
16 | 37 | Theilgaard Kirstine | 1997 | ESBJERG | 9734AV | 25 m | 30.00 | |
17 | 154 | Lauridsen Rikke Grønlund | 1990 | ROSKILDE | 9034AD | 25 m | 30.00 | |
18 | 229 | Jensen Maria | 1992 | TRITON B | 9292AK | 25 m | 30.00 | |
19 | 173 | Juul Tilde | 1974 | BIRKERØD | 7426AA | 25 m | 30.50 | |
20 | 129 | Correia Anna | 1999 | KU-SVØM | 25 m | 30.79 | ||
21 | 51 | Detlef Kirsten | 1986 | DELTA | 8686AB | 50 m | 31.00 | |
22 | 107 | Roslyng Anne | 1983 | HOVEDSTAD | 8376AA | 25 m | 31.00 | |
23 | 108 | Pedersen Carola | 1989 | HOVEDSTAD | 8958AB | 25 m | 31.07 | |
24 | 211 | Thulstrup Pia | 1961 | VATCPH-STT | 6144AA | 25 m | 31.37 | |
25 | 42 | Thorning Tanja Kongerslev | 1982 | HILLERØD | 8238AA | 25 m | 31.50 | |
26 | 144 | Carstensen Tine | 1962 | NÆSTVED | 6212AA | 25 m | 31.91 | |
27 | 61 | Møllebæk Tanja | 1986 | DELTA | 25 m | 32.00 | ||
28 | 27 | Nikolajsen Charlotte | 1977 | ESBJERG | 7796AA | 25 m | 32.65 | |
29 | 151 | Gaebler Nahid | 1967 | OPNØR | 6726AA | 25 m | 33.32 | |
30 | 206 | Damberg Inge-Lise | 1957 | VATCPH-STT | 5762AA | 25 m | 34.88 | |
31 | 209 | Jørgensen Marie-Louise R. | 1972 | VATCPH-STT | 7228AA | 25 m | 35.20 | |
32 | 204 | Gryholt Heidi | 1965 | VATCPH-STT | 6544AA | 50 m | 41.16 | |
33 | 89 | Haas Helen | 1968 | HORSENS | 6822AA | 25 m | 48.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 33 | Sleiman Jonas Bruun | 1998 | ESBJERG | 9807AD | 25 m | 1:05.45 | |
2 | 31 | Rasmussen Christian | 1993 | ESBJERG | 9325AK | 25 m | 1:08.47 | |
3 | 50 | Kærsgaard Jon | 1984 | AGF | 8447AA | 25 m | 1:09.00 | |
4 | 190 | Adelskov David | 1987 | SILKEBORG | 8709AB | 25 m | 1:10.00 | |
5 | 11 | Carstensen Jacob | 1978 | ESBJERG | 7833AA | 50 m | 1:10.26 | |
6 | 18 | Johannessen Sørin Martin | 1991 | ESBJERG | 9149AF | 25 m | 1:10.48 | |
7 | 145 | Frederiksen Christian A. | 1981 | NÆSTVED | 8155AA | 25 m | 1:10.76 | |
8 | 110 | Pedersen Jan Boier | 1983 | HOVEDSTAD | 8371AA | 25 m | 1:11.11 | |
9 | 49 | Eriksen Michael | 1979 | AGF | 7961AA | 50 m | 1:11.23 | |
10 | 236 | Graversen Christian | 1978 | VEJLE | 7823AA | 25 m | 1:13.00 | |
11 | 56 | Aaberg Kenneth | 1995 | DELTA | 9501AC | 25 m | 1:13.46 | |
12 | 177 | Nielsen Michael | 1985 | BIRKERØD | 8531AA | 25 m | 1:16.01 | |
13 | 171 | Holmsteen Peter | 1963 | BIRKERØD | 6361AA | 25 m | 1:16.24 | |
14 | 83 | Hansen Thomas | 1975 | H2Odense | 7579AA | 25 m | 1:18.86 | |
15 | 137 | Olsen Jacob | 1972 | KØGE | 7229AA | 25 m | 1:19.00 | |
16 | 113 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | HØRSHOLM | 9897AA | 25 m | 1:20.00 | |
17 | 194 | Mikkelsen Jens | 1968 | SILKEBORG | 6825AA | 25 m | 1:21.01 | |
18 | 44 | Starcke Bjørn | 1963 | HILLERØD | 6373AA | 25 m | 1:21.76 | |
19 | 134 | Larsen Mads Bo | 1964 | KØGE | 6465AA | 25 m | 1:22.00 | |
20 | 196 | Nielsen Tommy | 1973 | SILKEBORG | 25 m | 1:24.21 | ||
21 | 85 | Pedersen Morten | 1964 | H2Odense | 6495AA | 25 m | 1:25.23 | |
22 | 175 | Madsen Mads | 1973 | BIRKERØD | 7389AA | 50 m | 1:27.41 | |
23 | 132 | Harning Morten | 1966 | KU-SVØM | 6695AA | 25 m | 1:28.90 | |
24 | 67 | Sørensen Preben | 1957 | GSK | 5761AA | 25 m | 1:32.00 | |
25 | 95 | Nielsen Flemming | 1954 | HOVEDSTAD | 5411AA | 25 m | 1:33.00 | |
26 | 243 | Pihl Carsten | 1978 | AABYBRO | 7891AB | 25 m | 2:01.27 | |
27 | 205 | Rasmussen Henrik Schramm | 1967 | VATCPH-STT | 6719AA | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 23 | Lauridsen Simone H. | 1999 | ESBJERG | 9952AG | 25 m | 1:15.00 | |
2 | 191 | Adelskov Tina Flaskager | 1986 | SILKEBORG | 8662AA | 25 m | 1:15.44 | |
3 | 21 | Lange Anna C. | 1998 | ESBJERG | 9814AU | 25 m | 1:17.50 | |
4 | 222 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 25 m | 1:17.96 | |
5 | 131 | Rosenthal Stephanie | 1998 | KU-SVØM | 25 m | 1:19.00 | ||
6 | 128 | Nyström Emma Festirstein | 1996 | KU-SVØM | 9632BA | 25 m | 1:19.50 | |
7 | 43 | Shakoor Line Rønn | 1974 | HILLERØD | 25 m | 1:20.23 | ||
8 | 121 | Ambjørn Sara | 1992 | KU-SVØM | 9202AL | 25 m | 1:23.00 | |
9 | 126 | Gasbjerg Lærke Smidt | 1988 | KU-SVØM | 8896AA | 25 m | 1:25.00 | |
10 | 32 | Rødgaard Line | 1982 | ESBJERG | 8232AA | 25 m | 1:25.09 | |
11 | 80 | Mikkelsen Karen | 1986 | H2Odense | 8642AC | 25 m | 1:25.39 | |
12 | 193 | Kristensen Mie | 1979 | SILKEBORG | 25 m | 1:26.00 | ||
13 | 154 | Lauridsen Rikke Grønlund | 1990 | ROSKILDE | 9034AD | 25 m | 1:27.00 | |
14 | 151 | Gaebler Nahid | 1967 | OPNØR | 6726AA | 25 m | 1:41.70 | |
15 | 101 | Møller Hanne | 1958 | HOVEDSTAD | 5802AA | 25 m | 1:45.50 | |
16 | 207 | Pedersen Berit Marx | 1950 | VATCPH-STT | 5012AA | 50 m | 1:47.05 | |
17 | 208 | Lundgaard Sinne | 1966 | VATCPH-STT | 6664AA | 25 m | 1:59.99 | |
18 | 89 | Haas Helen | 1968 | HORSENS | 6822AA | 25 m | 2:05.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 11, 4X100m Medley Mix |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 124 | Ku Svøm, Mix | 119 | KU-SVØM | 25 m | 1:59.00 | ||
2 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 4:16.00 | ||
3 | 3 | Esbjerg B | 159 | ESBJERG | 25 m | 4:25.00 | ||
4 | 6 | Esbjerg Pre | 96 | ESBJERG | 25 m | 4:35.00 | ||
5 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 4:35.01 | ||
6 | 187 | Sigma D | 201 | SIGMA | 25 m | 4:50.36 | ||
7 | 57 | Delta B 11 | 159 | DELTA | 25 m | 4:52.64 | ||
8 | 86 | H2 Odense Mix C 11 | 175 | H2Odense | 25 m | 5:05.27 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 39 | Wildenschild Alexander | 1997 | ESBJERG | 9707AG | 25 m | 2:06.94 | |
2 | 172 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 25 m | 2:10.00 | |
3 | 78 | Pedersen Anders Bo | 1981 | H2Odense | 8191AA | 25 m | 2:15.41 | |
4 | 15 | Hansen Peter Lund | 1992 | ESBJERG | 9259AG | 25 m | 2:21.00 | |
5 | 63 | Vogel Mark | 1970 | GLADSAXE | 7091AA | 25 m | 2:25.80 | |
6 | 223 | Waterval Jesper | 1975 | TRITON B | 7521AB | 50 m | 2:26.29 | |
7 | 34 | Stokholm Henry | 1969 | ESBJERG | 25 m | 2:27.00 | ||
8 | 115 | Vestergaard Thomas | 1989 | KU-SVØM | 8997AB | 25 m | 2:35.00 | |
9 | 158 | Echardt Christian | 1974 | ROSKILDE | 7443AA | 25 m | 2:39.00 | |
10 | 178 | Nissen Ole Garm | 1978 | BIRKERØD | 7841AB | 50 m | 2:52.72 | |
11 | 70 | Schmidt Peter | 1979 | GSK | 7935AA | 25 m | 2:55.50 | |
12 | 68 | Hansen Kaj | 1974 | GSK | 7461AA | 25 m | 2:58.00 | |
13 | 71 | Brink Jess | 1966 | GSK | 6651AA | 25 m | 3:00.00 | |
14 | 54 | Pedersen Anders Meinert | 1961 | DELTA | 6125AA | 25 m | 3:03.60 | |
15 | 130 | Rasmussen Ebbe | 1949 | KU-SVØM | 4901AA | 25 m | 3:10.10 | |
16 | 105 | Kjær Erik | 1935 | HOVEDSTAD | 3511AA | 25 m | 4:54.88 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 191 | Adelskov Tina Flaskager | 1986 | SILKEBORG | 8662AA | 25 m | 2:20.02 | |
2 | 120 | Hansen Laura Smidt | 1992 | KU-SVØM | 9268AK | 25 m | 2:34.00 | |
3 | 91 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HOVEDSTAD | 9044AA | 25 m | 2:35.00 | |
4 | 81 | Jensen Kirsten | 1971 | H2Odense | 7132AA | 25 m | 2:41.36 | |
5 | 107 | Roslyng Anne | 1983 | HOVEDSTAD | 8376AA | 25 m | 2:45.00 | |
6 | 155 | Degner Louise G. | 1981 | ROSKILDE | 8108AA | 25 m | 2:47.00 | |
7 | 151 | Gaebler Nahid | 1967 | OPNØR | 6726AA | 25 m | 2:50.00 | |
8 | 135 | Sørensen Margit | 1972 | KØGE | 7216AA | 25 m | 2:54.50 | |
9 | 108 | Pedersen Carola | 1989 | HOVEDSTAD | 8958AB | 25 m | 3:05.00 | |
10 | 193 | Kristensen Mie | 1979 | SILKEBORG | 25 m | 3:05.00 | ||
11 | 147 | Larsen Vibeke | 1961 | NÆSTVED | 6114AA | 25 m | 3:07.86 | |
12 | 104 | Ketelsen Elisabeth | 1943 | HOVEDSTAD | 4322AA | 25 m | 3:20.26 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 14, 4X200m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 188 | Sigma D | 203 | SIGMA | 25 m | 8:32.20 | ||
2 | 2 | Esbjerg A..vvv | 119 | ESBJERG | 25 m | 8:45.00 | ||
3 | 234 | Esv Masters Vejle B | 159 | VEJLE | 25 m | 8:45.00 | ||
4 | 201 | Ssk Herrer C Silkeborg | 199 | SILKEBORG | 25 m | 9:30.02 | ||
5 | 140 | Køge Herrer D 14 | 203 | KØGE | 25 m | 9:40.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 15, 4X200m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 182 | Sigma B | 151 | SIGMA | 25 m | 10:03.15 | ||
2 | 106 | Hermes Old Ladies D | 200 | HOVEDSTAD | 25 m | 12:05.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 16, 4X50m Medley Mix |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 2:00.01 | ||
2 | 6 | Esbjerg Pre | 96 | ESBJERG | 25 m | 2:02.00 | ||
3 | 124 | Ku Svøm, Mix | 119 | KU-SVØM | 25 m | 2:02.00 | ||
4 | 3 | Esbjerg B | 159 | ESBJERG | 25 m | 2:02.01 | ||
5 | 111 | Hermes Young Mix B | 120 | HOVEDSTAD | 25 m | 2:10.00 | ||
6 | 230 | Tritin Sprint Mix B 16 | 159 | TRITON B | 25 m | 2:10.00 | ||
7 | 47 | Hils Masters C | 171 | HILLERØD | 25 m | 2:12.10 | ||
8 | 58 | Delta B 16 | 159 | DELTA | 25 m | 2:13.57 | ||
9 | 187 | Sigma D | 201 | SIGMA | 25 m | 2:17.13 | ||
10 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 2:18.00 | ||
11 | 87 | H2Odense Mix C 16 | 179 | H2Odense | 25 m | 2:18.75 | ||
12 | 76 | Glostrup C 16 | 199 | GSK | 25 m | 2:20.00 | ||
13 | 212 | Stt Mix E 16 | 279 | VATCPH-STT | 25 m | 2:25.00 | ||
14 | 109 | Hermes Old Mix F | 280 | HOVEDSTAD | 25 m | 3:15.00 | ||
15 | 161 | Roskilde C 16 | 196 | ROSKILDE | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 91 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HOVEDSTAD | 9044AA | 25 m | 1:08.76 | |
2 | 120 | Hansen Laura Smidt | 1992 | KU-SVØM | 9268AK | 25 m | 1:10.00 | |
3 | 81 | Jensen Kirsten | 1971 | H2Odense | 7132AA | 25 m | 1:12.43 | |
4 | 37 | Theilgaard Kirstine | 1997 | ESBJERG | 9734AV | 25 m | 1:13.00 | |
5 | 82 | Metzsch Susanne | 1968 | H2Odense | 6832AA | 25 m | 1:13.65 | |
6 | 135 | Sørensen Margit | 1972 | KØGE | 7216AA | 25 m | 1:15.00 | |
7 | 165 | Frandsen Nina Rudkjær | 1985 | ALLERØD | 8524AA | 25 m | 1:15.82 | |
8 | 107 | Roslyng Anne | 1983 | HOVEDSTAD | 8376AA | 25 m | 1:16.00 | |
9 | 155 | Degner Louise G. | 1981 | ROSKILDE | 8108AA | 25 m | 1:17.80 | |
10 | 42 | Thorning Tanja Kongerslev | 1982 | HILLERØD | 8238AA | 25 m | 1:17.88 | |
11 | 167 | Andersen Ane | 1990 | BIRKERØD | 9016AF | 25 m | 1:19.41 | |
12 | 173 | Juul Tilde | 1974 | BIRKERØD | 7426AA | 25 m | 1:21.05 | |
13 | 147 | Larsen Vibeke | 1961 | NÆSTVED | 6114AA | 25 m | 1:25.04 | |
14 | 104 | Ketelsen Elisabeth | 1943 | HOVEDSTAD | 4322AA | 25 m | 1:29.04 | |
15 | 100 | Johansen Majken | 1958 | HOVEDSTAD | 5842AA | 25 m | 1:59.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 29 | Olesen Martin Terp | 1994 | ESBJERG | 9449AD | 25 m | 1:01.01 | |
2 | 223 | Waterval Jesper | 1975 | TRITON B | 7521AB | 25 m | 1:03.22 | |
3 | 15 | Hansen Peter Lund | 1992 | ESBJERG | 9259AG | 25 m | 1:04.04 | |
4 | 53 | Nørregaard Morten | 1977 | DELTA | 7737AA | 25 m | 1:04.64 | |
5 | 241 | Sehested Andreas | 1996 | VEJLE | 9611AP | 25 m | 1:05.00 | |
6 | 63 | Vogel Mark | 1970 | GLADSAXE | 7091AA | 25 m | 1:07.00 | |
7 | 170 | Gjerløv Mads | 1972 | BIRKERØD | 7237AA | 25 m | 1:07.39 | |
8 | 34 | Stokholm Henry | 1969 | ESBJERG | 25 m | 1:07.99 | ||
9 | 14 | Hansen Lasse K. | 1989 | ESBJERG | 8905AA | 25 m | 1:10.00 | |
10 | 158 | Echardt Christian | 1974 | ROSKILDE | 7443AA | 25 m | 1:12.00 | |
11 | 178 | Nissen Ole Garm | 1978 | BIRKERØD | 7841AB | 25 m | 1:13.45 | |
12 | 10 | Børsting Torben | 1968 | ESBJERG | 25 m | 1:13.63 | ||
13 | 133 | Backs Martin | 1972 | KØGE | 7297AA | 25 m | 1:16.45 | |
14 | 70 | Schmidt Peter | 1979 | GSK | 7935AA | 25 m | 1:17.99 | |
15 | 67 | Sørensen Preben | 1957 | GSK | 5761AA | 25 m | 1:25.00 | |
16 | 130 | Rasmussen Ebbe | 1949 | KU-SVØM | 4901AA | 25 m | 1:28.50 | |
17 | 105 | Kjær Erik | 1935 | HOVEDSTAD | 3511AA | 25 m | 2:18.82 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 19, 50m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 23 | Lauridsen Simone H. | 1999 | ESBJERG | 9952AG | 25 m | 34.80 | |
2 | 222 | Strandby Sofie | 1999 | TRITON B | 9976AC | 25 m | 35.28 | |
3 | 219 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 25 m | 35.31 | |
4 | 21 | Lange Anna C. | 1998 | ESBJERG | 9814AU | 25 m | 35.50 | |
5 | 131 | Rosenthal Stephanie | 1998 | KU-SVØM | 25 m | 36.00 | ||
6 | 65 | Seheim Sofie | 1991 | GLADSAXE | 9174AF | 25 m | 36.50 | |
7 | 211 | Thulstrup Pia | 1961 | VATCPH-STT | 6144AA | 50 m | 36.59 | |
8 | 30 | Philipsen Marie | 1992 | ESBJERG | 9244AG | 25 m | 36.99 | |
9 | 121 | Ambjørn Sara | 1992 | KU-SVØM | 9202AL | 25 m | 37.00 | |
10 | 154 | Lauridsen Rikke Grønlund | 1990 | ROSKILDE | 9034AD | 25 m | 37.00 | |
11 | 43 | Shakoor Line Rønn | 1974 | HILLERØD | 25 m | 37.16 | ||
12 | 193 | Kristensen Mie | 1979 | SILKEBORG | 25 m | 38.50 | ||
13 | 122 | Hasager Linea | 1991 | KU-SVØM | 9182AD | 25 m | 38.70 | |
14 | 80 | Mikkelsen Karen | 1986 | H2Odense | 8642AC | 25 m | 38.89 | |
15 | 126 | Gasbjerg Lærke Smidt | 1988 | KU-SVØM | 8896AA | 25 m | 39.00 | |
16 | 51 | Detlef Kirsten | 1986 | DELTA | 8686AB | 50 m | 40.00 | |
17 | 123 | Rübner-Petersen Susanne | 1994 | KU-SVØM | 9448AA | 25 m | 40.00 | |
18 | 125 | Lønne Mie | 1992 | KU-SVØM | 9238AB | 25 m | 40.00 | |
19 | 32 | Rødgaard Line | 1982 | ESBJERG | 8232AA | 25 m | 40.81 | |
20 | 27 | Nikolajsen Charlotte | 1977 | ESBJERG | 7796AA | 25 m | 41.81 | |
21 | 167 | Andersen Ane | 1990 | BIRKERØD | 9016AF | 25 m | 42.00 | |
22 | 101 | Møller Hanne | 1958 | HOVEDSTAD | 5802AA | 25 m | 46.00 | |
23 | 204 | Gryholt Heidi | 1965 | VATCPH-STT | 6544AA | 50 m | 48.83 | |
24 | 208 | Lundgaard Sinne | 1966 | VATCPH-STT | 6664AA | 25 m | 54.25 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 33 | Sleiman Jonas Bruun | 1998 | ESBJERG | 9807AD | 25 m | 29.47 | |
2 | 18 | Johannessen Sørin Martin | 1991 | ESBJERG | 9149AF | 25 m | 30.04 | |
3 | 220 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 25 m | 30.38 | |
4 | 50 | Kærsgaard Jon | 1984 | AGF | 8447AA | 25 m | 30.50 | |
5 | 145 | Frederiksen Christian A. | 1981 | NÆSTVED | 8155AA | 25 m | 30.92 | |
6 | 116 | Christensen Christian | 1991 | KU-SVØM | 9181AB | 25 m | 31.00 | |
7 | 190 | Adelskov David | 1987 | SILKEBORG | 8709AB | 25 m | 31.00 | |
8 | 49 | Eriksen Michael | 1979 | AGF | 7961AA | 50 m | 32.24 | |
9 | 60 | Nielsen Frederik F. | 1994 | DELTA | 9495AE | 25 m | 33.28 | |
10 | 66 | Kilen Anders | 1975 | GLADSAXE | 7531AA | 25 m | 33.50 | |
11 | 236 | Graversen Christian | 1978 | VEJLE | 7823AA | 25 m | 33.50 | |
12 | 177 | Nielsen Michael | 1985 | BIRKERØD | 8531AA | 25 m | 33.89 | |
13 | 134 | Larsen Mads Bo | 1964 | KØGE | 6465AA | 25 m | 34.58 | |
14 | 137 | Olsen Jacob | 1972 | KØGE | 7229AA | 25 m | 34.99 | |
15 | 205 | Rasmussen Henrik Schramm | 1967 | VATCPH-STT | 6719AA | 25 m | 35.14 | |
16 | 237 | Graversen Kasper | 1981 | VEJLE | 8111AA | 25 m | 35.79 | |
17 | 44 | Starcke Bjørn | 1963 | HILLERØD | 6373AA | 25 m | 35.91 | |
18 | 203 | Johansen Dan Ole | 1960 | VATCPH-STT | 6075AA | 25 m | 35.93 | |
19 | 235 | Olsen Tim | 1986 | VEJLE | 8699AB | 25 m | 35.99 | |
20 | 83 | Hansen Thomas | 1975 | H2Odense | 7579AA | 25 m | 36.37 | |
21 | 245 | Olesen Jesper Præst | 1979 | ESBJERG | 25 m | 37.50 | ||
22 | 69 | Toft Søren | 1956 | GSK | 5681AA | 25 m | 38.50 | |
23 | 181 | Pedersen John Bøgehus | 1968 | BIRKERØD | 6837AA | 25 m | 38.80 | |
24 | 175 | Madsen Mads | 1973 | BIRKERØD | 7389AA | 50 m | 39.19 | |
25 | 132 | Harning Morten | 1966 | KU-SVØM | 6695AA | 25 m | 40.42 | |
26 | 242 | Grøn Rasmus | 1999 | AABYBRO | 9993AS | 25 m | 41.69 | |
27 | 152 | Kjærum Jens | 1957 | ROSKILDE | 5791AA | 25 m | 43.41 | |
28 | 243 | Pihl Carsten | 1978 | AABYBRO | 7891AB | 25 m | 50.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 21, 200m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 191 | Adelskov Tina Flaskager | 1986 | SILKEBORG | 8662AA | 25 m | 2:22.17 | |
2 | 36 | Sørensen Katrine Holm | 1992 | ESBJERG | 9282AG | 25 m | 2:24.00 | |
3 | 128 | Nyström Emma Festirstein | 1996 | KU-SVØM | 9632BA | 25 m | 2:32.50 | |
4 | 127 | Petersen Josefine Børthy | 1993 | KU-SVØM | 9354AF | 25 m | 2:40.00 | |
5 | 120 | Hansen Laura Smidt | 1992 | KU-SVØM | 9268AK | 25 m | 2:42.00 | |
6 | 103 | Jensen Nicole | 1996 | HOVEDSTAD | 25 m | 2:47.34 | ||
7 | 79 | Pii Anne-Sofie | 1970 | H2Odense | 7014AA | 25 m | 2:50.66 | |
8 | 174 | Karlby Lone Tolstrup | 1976 | BIRKERØD | 7622AA | 25 m | 2:53.61 | |
9 | 80 | Mikkelsen Karen | 1986 | H2Odense | 8642AC | 25 m | 2:57.33 | |
10 | 193 | Kristensen Mie | 1979 | SILKEBORG | 25 m | 3:00.00 | ||
11 | 218 | Borgstrøm Michelle | 1989 | TRITON B | 8962AG | 25 m | 3:00.00 | |
12 | 74 | Sørensen Kate | 1961 | GSK | 6142AA | 25 m | 3:05.00 | |
13 | 179 | Olin Ulla | 1963 | BIRKERØD | 6322AA | 50 m | 3:11.53 | |
14 | 153 | Baunkjær Lene Dreistrup | 1967 | ROSKILDE | 6744AA | 25 m | 3:12.50 | |
15 | 73 | Jacobsen Signe Kjær | 1994 | GSK | 9406AD | 25 m | 3:18.99 | |
16 | 207 | Pedersen Berit Marx | 1950 | VATCPH-STT | 5012AA | 25 m | 3:41.57 | |
17 | 206 | Damberg Inge-Lise | 1957 | VATCPH-STT | 5762AA | 50 m | 3:57.79 | |
18 | 102 | Møller Else | 1958 | HOVEDSTAD | 5812AA | 25 m | 3:59.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 22, 200m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 33 | Sleiman Jonas Bruun | 1998 | ESBJERG | 9807AD | 25 m | 2:06.47 | |
2 | 220 | Hasemann Rasmus | 1996 | TRITON B | 9601AA | 25 m | 2:09.76 | |
3 | 172 | Iversen Claus Lerche | 1977 | BIRKERØD | 7741AA | 50 m | 2:14.17 | |
4 | 25 | Møller Anders | 1991 | ESBJERG | 9129AC | 25 m | 2:15.00 | |
5 | 78 | Pedersen Anders Bo | 1981 | H2Odense | 8191AA | 25 m | 2:15.91 | |
6 | 190 | Adelskov David | 1987 | SILKEBORG | 8709AB | 25 m | 2:18.00 | |
7 | 223 | Waterval Jesper | 1975 | TRITON B | 7521AB | 25 m | 2:19.62 | |
8 | 110 | Pedersen Jan Boier | 1983 | HOVEDSTAD | 8371AA | 25 m | 2:22.22 | |
9 | 18 | Johannessen Sørin Martin | 1991 | ESBJERG | 9149AF | 25 m | 2:23.35 | |
10 | 180 | Pedersen Henrik | 1965 | BIRKERØD | 6561AA | 25 m | 2:26.31 | |
11 | 56 | Aaberg Kenneth | 1995 | DELTA | 9501AC | 25 m | 2:28.08 | |
12 | 238 | Andersen Bjørn | 1972 | VEJLE | 25 m | 2:35.00 | ||
13 | 150 | Petersen Christian | 1971 | NÆSTVED | 7125AA | 25 m | 2:35.21 | |
14 | 17 | Jakobsen Rolf B. | 1972 | ESBJERG | 7203AB | 25 m | 2:36.00 | |
15 | 45 | Odgaard Tommy | 1986 | HILLERØD | 25 m | 2:38.00 | ||
16 | 90 | Bruun Lauge | 1992 | HOVEDSTAD | 25 m | 2:40.00 | ||
17 | 157 | Hagbarth Simon | 1974 | ROSKILDE | 7477AA | 25 m | 2:40.00 | |
18 | 168 | Dalsgaard Anders | 1970 | BIRKERØD | 7055AA | 25 m | 2:40.00 | |
19 | 158 | Echardt Christian | 1974 | ROSKILDE | 7443AA | 25 m | 2:41.00 | |
20 | 171 | Holmsteen Peter | 1963 | BIRKERØD | 6361AA | 50 m | 2:42.36 | |
21 | 217 | Bondi Andrea | 1989 | TRITON B | 25 m | 2:50.00 | ||
22 | 195 | Nielsen Per Nørgaard | 1968 | SILKEBORG | 25 m | 2:50.32 | ||
23 | 71 | Brink Jess | 1966 | GSK | 6651AA | 25 m | 2:58.00 | |
24 | 85 | Pedersen Morten | 1964 | H2Odense | 6495AA | 25 m | 3:00.01 | |
25 | 112 | Lange Jesper | 1967 | HVIDOVRE | 6739AA | 25 m | 3:03.02 | |
26 | 198 | Rasmussen Jørn Dahl | 1964 | SILKEBORG | 6479AA | 25 m | 3:03.56 | |
27 | 94 | Hyllested Bo | 1949 | HOVEDSTAD | 4921AA | 25 m | 3:10.00 | |
28 | 242 | Grøn Rasmus | 1999 | AABYBRO | 9993AS | 25 m | 3:15.08 | |
29 | 95 | Nielsen Flemming | 1954 | HOVEDSTAD | 5411AA | 25 m | 3:20.00 | |
30 | 96 | Johansen Jan | 1940 | HOVEDSTAD | 4001AA | 25 m | 4:04.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 23, 4X50m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 1:57.00 | ||
2 | 119 | Ku Svøm, Damer | 119 | KU-SVØM | 25 m | 2:01.00 | ||
3 | 6 | Esbjerg Pre | 96 | ESBJERG | 25 m | 2:02.00 | ||
4 | 184 | Sigma C | 164 | SIGMA | 25 m | 2:02.44 | ||
5 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 2:10.00 | ||
6 | 214 | Stt Dame E 23 | 279 | VATCPH-STT | 25 m | 2:26.00 | ||
7 | 98 | Hermes Old Ladies E | 240 | HOVEDSTAD | 25 m | 3:20.00 | ||
8 | 3 | Esbjerg B | 159 | ESBJERG | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 24, 4X50m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 187 | Sigma D | 201 | SIGMA | 25 m | 1:40.90 | ||
2 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 1:42.50 | ||
3 | 233 | Triton Sprint B 24 | 159 | TRITON B | 25 m | 1:45.00 | ||
4 | 183 | Sigma C | 173 | SIGMA | 25 m | 1:45.01 | ||
5 | 5 | Esbjerg D | 239 | ESBJERG | 25 m | 1:48.50 | ||
6 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 1:49.49 | ||
7 | 3 | Esbjerg B | 159 | ESBJERG | 25 m | 1:49.50 | ||
8 | 234 | Esv Masters Vejle B | 159 | VEJLE | 25 m | 1:52.00 | ||
9 | 141 | Køge Herrer D 24 | 203 | KØGE | 25 m | 1:54.00 | ||
10 | 93 | Hermes Old Boys F | 280 | HOVEDSTAD | 25 m | 2:20.00 | ||
11 | 162 | Roskilde C 24 | 196 | ROSKILDE | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 25, 800m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 91 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HOVEDSTAD | 9044AA | 25 m | 10:26.73 | |
2 | 103 | Jensen Nicole | 1996 | HOVEDSTAD | 25 m | 10:30.33 | ||
3 | 12 | Christiansen Nanna M. | 1993 | ESBJERG | 9356AI | 25 m | 11:00.00 | |
4 | 107 | Roslyng Anne | 1983 | HOVEDSTAD | 8376AA | 25 m | 12:00.00 | |
5 | 108 | Pedersen Carola | 1989 | HOVEDSTAD | 8958AB | 25 m | 12:00.00 | |
6 | 20 | Kielsholm Susanne | 1979 | ESBJERG | 7934AA | 25 m | 13:00.00 | |
7 | 197 | Nissen Charlotte | 1971 | SILKEBORG | 7184AA | 25 m | 13:35.00 | |
8 | 104 | Ketelsen Elisabeth | 1943 | HOVEDSTAD | 4322AA | 25 m | 13:41.49 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 26, 800m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 11 | Carstensen Jacob | 1978 | ESBJERG | 7833AA | 50 m | 8:53.09 | |
2 | 13 | Christiansen Sigurd | 1989 | ESBJERG | 8993AD | 25 m | 9:30.00 | |
3 | 190 | Adelskov David | 1987 | SILKEBORG | 8709AB | 25 m | 9:45.00 | |
4 | 150 | Petersen Christian | 1971 | NÆSTVED | 7125AA | 25 m | 9:51.52 | |
5 | 200 | Stokholm Morten | 1974 | SILKEBORG | 25 m | 9:52.51 | ||
6 | 238 | Andersen Bjørn | 1972 | VEJLE | 25 m | 9:55.00 | ||
7 | 113 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | HØRSHOLM | 9897AA | 25 m | 10:00.00 | |
8 | 169 | Drachmann Christian | 1968 | BIRKERØD | 6833AA | 25 m | 10:09.90 | |
9 | 148 | Møller Per F. | 1960 | NÆSTVED | 6007AA | 25 m | 10:15.15 | |
10 | 34 | Stokholm Henry | 1969 | ESBJERG | 25 m | 10:30.00 | ||
11 | 54 | Pedersen Anders Meinert | 1961 | DELTA | 6125AA | 25 m | 10:31.07 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 27, 4X50m Frisvømning Mix |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 231 | Tritin Sprint Mix B 27 | 159 | TRITON B | 25 m | 1:50.00 | ||
2 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 1:50.50 | ||
3 | 124 | Ku Svøm, Mix | 119 | KU-SVØM | 25 m | 1:52.00 | ||
4 | 187 | Sigma D | 201 | SIGMA | 25 m | 1:52.45 | ||
5 | 6 | Esbjerg Pre | 96 | ESBJERG | 25 m | 1:53.50 | ||
6 | 3 | Esbjerg B | 159 | ESBJERG | 25 m | 1:53.51 | ||
7 | 111 | Hermes Young Mix B | 120 | HOVEDSTAD | 25 m | 1:55.00 | ||
8 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 1:56.00 | ||
9 | 59 | Delta C 27 | 160 | DELTA | 25 m | 1:59.00 | ||
10 | 142 | Køge Mix C 27 | 197 | KØGE | 25 m | 2:00.00 | ||
11 | 88 | H2Odense Mix C 27 | 191 | H2Odense | 25 m | 2:01.29 | ||
12 | 77 | Glostrup C 27 | 199 | GSK | 25 m | 2:10.00 | ||
13 | 163 | Roskilde C 27 | 196 | ROSKILDE | 25 m | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 28, 50m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 29 | Olesen Martin Terp | 1994 | ESBJERG | 9449AD | 25 m | 25.86 | |
2 | 25 | Møller Anders | 1991 | ESBJERG | 9129AC | 25 m | 26.35 | |
3 | 31 | Rasmussen Christian | 1993 | ESBJERG | 9325AK | 25 m | 26.42 | |
4 | 16 | Jacobsen Bo | 1967 | ESBJERG | 6781AA | 25 m | 27.60 | |
5 | 170 | Gjerløv Mads | 1972 | BIRKERØD | 7237AA | 25 m | 27.96 | |
6 | 116 | Christensen Christian | 1991 | KU-SVØM | 9181AB | 25 m | 28.00 | |
7 | 223 | Waterval Jesper | 1975 | TRITON B | 7521AB | 25 m | 28.11 | |
8 | 239 | Seistrup Fredrik | 1984 | VEJLE | 8425AA | 25 m | 28.50 | |
9 | 177 | Nielsen Michael | 1985 | BIRKERØD | 8531AA | 25 m | 28.95 | |
10 | 235 | Olsen Tim | 1986 | VEJLE | 8699AB | 25 m | 28.99 | |
11 | 90 | Bruun Lauge | 1992 | HOVEDSTAD | 25 m | 29.00 | ||
12 | 118 | Jensen Jeppe | 1992 | KU-SVØM | 9207AI | 25 m | 29.00 | |
13 | 19 | Kehlet Sigurd | 1993 | ESBJERG | 9399AK | 25 m | 29.10 | |
14 | 171 | Holmsteen Peter | 1963 | BIRKERØD | 6361AA | 25 m | 29.44 | |
15 | 8 | Fonnesbech Nichlas | 1996 | ESBJERG | 9619AM | 25 m | 29.50 | |
16 | 237 | Graversen Kasper | 1981 | VEJLE | 8111AA | 25 m | 29.59 | |
17 | 40 | Wolf Paul | 1973 | ESBJERG | 25 m | 30.00 | ||
18 | 178 | Nissen Ole Garm | 1978 | BIRKERØD | 7841AB | 50 m | 30.98 | |
19 | 236 | Graversen Christian | 1978 | VEJLE | 7823AA | 25 m | 31.00 | |
20 | 205 | Rasmussen Henrik Schramm | 1967 | VATCPH-STT | 6719AA | 25 m | 31.07 | |
21 | 72 | Egenhardt Martin | 1977 | GSK | 7727AA | 25 m | 31.50 | |
22 | 137 | Olsen Jacob | 1972 | KØGE | 7229AA | 25 m | 31.50 | |
23 | 44 | Starcke Bjørn | 1963 | HILLERØD | 6373AA | 25 m | 31.57 | |
24 | 112 | Lange Jesper | 1967 | HVIDOVRE | 6739AA | 25 m | 31.62 | |
25 | 166 | Gydesen Jes | 1961 | ALLERØD | 6111AA | 50 m | 32.28 | |
26 | 84 | Bertram Flemming | 1964 | H2Odense | 6433AA | 25 m | 32.49 | |
27 | 133 | Backs Martin | 1972 | KØGE | 7297AA | 25 m | 33.92 | |
28 | 71 | Brink Jess | 1966 | GSK | 6651AA | 25 m | 34.00 | |
29 | 152 | Kjærum Jens | 1957 | ROSKILDE | 5791AA | 25 m | 34.35 | |
30 | 198 | Rasmussen Jørn Dahl | 1964 | SILKEBORG | 6479AA | 25 m | 34.61 | |
31 | 195 | Nielsen Per Nørgaard | 1968 | SILKEBORG | 25 m | 35.02 | ||
32 | 95 | Nielsen Flemming | 1954 | HOVEDSTAD | 5411AA | 25 m | 41.00 | |
33 | 96 | Johansen Jan | 1940 | HOVEDSTAD | 4001AA | 25 m | 42.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 29, 50m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 219 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 25 m | 28.79 | |
2 | 91 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HOVEDSTAD | 9044AA | 25 m | 30.05 | |
3 | 35 | Søndergaard Katja | 1992 | ESBJERG | 9288AE | 25 m | 31.00 | |
4 | 22 | Larsen Freja Hamann | 1999 | ESBJERG | 9914AC | 25 m | 31.02 | |
5 | 51 | Detlef Kirsten | 1986 | DELTA | 8686AB | 50 m | 33.00 | |
6 | 108 | Pedersen Carola | 1989 | HOVEDSTAD | 8958AB | 25 m | 33.00 | |
7 | 167 | Andersen Ane | 1990 | BIRKERØD | 9016AF | 25 m | 33.29 | |
8 | 52 | Møllebæk Camilla | 1990 | DELTA | 9054AA | 50 m | 33.50 | |
9 | 211 | Thulstrup Pia | 1961 | VATCPH-STT | 6144AA | 25 m | 33.56 | |
10 | 129 | Correia Anna | 1999 | KU-SVØM | 25 m | 33.95 | ||
11 | 74 | Sørensen Kate | 1961 | GSK | 6142AA | 25 m | 35.00 | |
12 | 125 | Lønne Mie | 1992 | KU-SVØM | 9238AB | 25 m | 35.00 | |
13 | 9 | Borg Betina | 1982 | ESBJERG | 8218AA | 25 m | 35.50 | |
14 | 73 | Jacobsen Signe Kjær | 1994 | GSK | 9406AD | 25 m | 35.89 | |
15 | 179 | Olin Ulla | 1963 | BIRKERØD | 6322AA | 25 m | 37.02 | |
16 | 153 | Baunkjær Lene Dreistrup | 1967 | ROSKILDE | 6744AA | 25 m | 37.50 | |
17 | 206 | Damberg Inge-Lise | 1957 | VATCPH-STT | 5762AA | 25 m | 42.49 | |
18 | 207 | Pedersen Berit Marx | 1950 | VATCPH-STT | 5012AA | 50 m | 44.53 | |
19 | 100 | Johansen Majken | 1958 | HOVEDSTAD | 5842AA | 25 m | 51.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 33 | Sleiman Jonas Bruun | 1998 | ESBJERG | 9807AD | 25 m | 51.48 | |
2 | 18 | Johannessen Sørin Martin | 1991 | ESBJERG | 9149AF | 25 m | 55.76 | |
3 | 241 | Sehested Andreas | 1996 | VEJLE | 9611AP | 25 m | 56.50 | |
4 | 221 | Jørgensen Rasmus | 1989 | TRITON B | 8983AB | 25 m | 56.51 | |
5 | 13 | Christiansen Sigurd | 1989 | ESBJERG | 8993AD | 25 m | 56.64 | |
6 | 177 | Nielsen Michael | 1985 | BIRKERØD | 8531AA | 25 m | 56.84 | |
7 | 180 | Pedersen Henrik | 1965 | BIRKERØD | 6561AA | 25 m | 58.50 | |
8 | 10 | Børsting Torben | 1968 | ESBJERG | 25 m | 58.99 | ||
9 | 203 | Johansen Dan Ole | 1960 | VATCPH-STT | 6075AA | 25 m | 59.00 | |
10 | 149 | Nielsen Lars | 1979 | NÆSTVED | 7973AB | 25 m | 59.41 | |
11 | 19 | Kehlet Sigurd | 1993 | ESBJERG | 9399AK | 25 m | 59.50 | |
12 | 48 | Eriksen Jens Erik | 1964 | AGF | 6453AB | 25 m | 59.50 | |
13 | 200 | Stokholm Morten | 1974 | SILKEBORG | 25 m | 59.91 | ||
14 | 8 | Fonnesbech Nichlas | 1996 | ESBJERG | 9619AM | 25 m | 59.99 | |
15 | 90 | Bruun Lauge | 1992 | HOVEDSTAD | 25 m | 1:00.00 | ||
16 | 168 | Dalsgaard Anders | 1970 | BIRKERØD | 7055AA | 25 m | 1:00.00 | |
17 | 28 | Nikolajsen Lars | 1967 | ESBJERG | 6769AA | 25 m | 1:00.51 | |
18 | 157 | Hagbarth Simon | 1974 | ROSKILDE | 7477AA | 25 m | 1:00.60 | |
19 | 245 | Olesen Jesper Præst | 1979 | ESBJERG | 25 m | 1:01.50 | ||
20 | 113 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | HØRSHOLM | 9897AA | 25 m | 1:02.00 | |
21 | 156 | From Jacob | 1975 | ROSKILDE | 7543AB | 25 m | 1:02.60 | |
22 | 24 | Madsen Jan | 1975 | ESBJERG | 25 m | 1:03.50 | ||
23 | 17 | Jakobsen Rolf B. | 1972 | ESBJERG | 7203AB | 25 m | 1:03.58 | EFT |
24 | 40 | Wolf Paul | 1973 | ESBJERG | 25 m | 1:04.00 | ||
25 | 217 | Bondi Andrea | 1989 | TRITON B | 25 m | 1:04.00 | ||
26 | 7 | Armstrong Jordan | 1994 | ESBJERG | 9489AI | 25 m | 1:05.00 | |
27 | 181 | Pedersen John Bøgehus | 1968 | BIRKERØD | 6837AA | 25 m | 1:06.76 | |
28 | 138 | Christensen Peter | 1965 | KØGE | 6543AA | 25 m | 1:10.00 | |
29 | 94 | Hyllested Bo | 1949 | HOVEDSTAD | 4921AA | 25 m | 1:18.00 | |
30 | 97 | Hyllested Finn | 1944 | HOVEDSTAD | 4401AA | 25 m | 1:30.00 | |
31 | 243 | Pihl Carsten | 1978 | AABYBRO | 7891AB | 25 m | 1:48.27 | |
32 | 46 | Olsen Per | 1954 | HILLERØD | 5461AA | 50 m | 1:49.96 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 31, 100m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 219 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 25 m | 56.39 | |
2 | 82 | Metzsch Susanne | 1968 | H2Odense | 6832AA | 25 m | 1:01.57 | |
3 | 127 | Petersen Josefine Børthy | 1993 | KU-SVØM | 9354AF | 25 m | 1:02.90 | |
4 | 81 | Jensen Kirsten | 1971 | H2Odense | 7132AA | 25 m | 1:02.95 | |
5 | 91 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HOVEDSTAD | 9044AA | 25 m | 1:03.14 | |
6 | 165 | Frandsen Nina Rudkjær | 1985 | ALLERØD | 8524AA | 25 m | 1:04.02 | |
7 | 123 | Rübner-Petersen Susanne | 1994 | KU-SVØM | 9448AA | 25 m | 1:06.00 | |
8 | 229 | Jensen Maria | 1992 | TRITON B | 9292AK | 25 m | 1:06.00 | |
9 | 167 | Andersen Ane | 1990 | BIRKERØD | 9016AF | 25 m | 1:07.04 | |
10 | 173 | Juul Tilde | 1974 | BIRKERØD | 7426AA | 25 m | 1:07.69 | |
11 | 107 | Roslyng Anne | 1983 | HOVEDSTAD | 8376AA | 25 m | 1:08.00 | |
12 | 80 | Mikkelsen Karen | 1986 | H2Odense | 8642AC | 25 m | 1:09.12 | |
13 | 136 | Engberg Louise Green | 1978 | KØGE | 7866AA | 25 m | 1:10.54 | |
14 | 20 | Kielsholm Susanne | 1979 | ESBJERG | 7934AA | 25 m | 1:16.00 | |
15 | 151 | Gaebler Nahid | 1967 | OPNØR | 6726AA | 25 m | 1:16.04 | |
16 | 206 | Damberg Inge-Lise | 1957 | VATCPH-STT | 5762AA | 25 m | 1:19.70 | |
17 | 104 | Ketelsen Elisabeth | 1943 | HOVEDSTAD | 4322AA | 25 m | 1:22.09 | |
18 | 209 | Jørgensen Marie-Louise R. | 1972 | VATCPH-STT | 7228AA | 25 m | 1:23.10 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 29 | Olesen Martin Terp | 1994 | ESBJERG | 9449AD | 25 m | 27.45 | |
2 | 15 | Hansen Peter Lund | 1992 | ESBJERG | 9259AG | 25 m | 29.65 | |
3 | 14 | Hansen Lasse K. | 1989 | ESBJERG | 8905AA | 25 m | 30.00 | |
4 | 53 | Nørregaard Morten | 1977 | DELTA | 7737AA | 25 m | 30.17 | |
5 | 241 | Sehested Andreas | 1996 | VEJLE | 9611AP | 25 m | 30.30 | |
6 | 169 | Drachmann Christian | 1968 | BIRKERØD | 6833AA | 25 m | 31.74 | |
7 | 34 | Stokholm Henry | 1969 | ESBJERG | 25 m | 31.99 | ||
8 | 158 | Echardt Christian | 1974 | ROSKILDE | 7443AA | 25 m | 33.00 | |
9 | 133 | Backs Martin | 1972 | KØGE | 7297AA | 25 m | 34.02 | |
10 | 70 | Schmidt Peter | 1979 | GSK | 7935AA | 25 m | 34.50 | |
11 | 166 | Gydesen Jes | 1961 | ALLERØD | 6111AA | 25 m | 34.72 | |
12 | 72 | Egenhardt Martin | 1977 | GSK | 7727AA | 25 m | 35.00 | |
13 | 84 | Bertram Flemming | 1964 | H2Odense | 6433AA | 25 m | 37.84 | |
14 | 67 | Sørensen Preben | 1957 | GSK | 5761AA | 25 m | 38.00 | |
15 | 71 | Brink Jess | 1966 | GSK | 6651AA | 25 m | 38.00 | |
16 | 130 | Rasmussen Ebbe | 1949 | KU-SVØM | 4901AA | 25 m | 39.80 | |
17 | 96 | Johansen Jan | 1940 | HOVEDSTAD | 4001AA | 25 m | 45.00 | |
18 | 243 | Pihl Carsten | 1978 | AABYBRO | 7891AB | 25 m | 59.55 | |
19 | 105 | Kjær Erik | 1935 | HOVEDSTAD | 3511AA | 25 m | 1:01.93 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 33, 50m Rygsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 91 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HOVEDSTAD | 9044AA | 25 m | 30.89 | |
2 | 82 | Metzsch Susanne | 1968 | H2Odense | 6832AA | 25 m | 34.22 | |
3 | 37 | Theilgaard Kirstine | 1997 | ESBJERG | 9734AV | 25 m | 34.50 | |
4 | 165 | Frandsen Nina Rudkjær | 1985 | ALLERØD | 8524AA | 25 m | 34.85 | |
5 | 107 | Roslyng Anne | 1983 | HOVEDSTAD | 8376AA | 25 m | 35.00 | |
6 | 135 | Sørensen Margit | 1972 | KØGE | 7216AA | 25 m | 35.30 | |
7 | 42 | Thorning Tanja Kongerslev | 1982 | HILLERØD | 8238AA | 25 m | 36.30 | |
8 | 155 | Degner Louise G. | 1981 | ROSKILDE | 8108AA | 25 m | 36.80 | |
9 | 176 | Maunsbach Cecilia | 1964 | BIRKERØD | 6464AA | 25 m | 37.78 | |
10 | 211 | Thulstrup Pia | 1961 | VATCPH-STT | 6144AA | 25 m | 38.32 | |
11 | 193 | Kristensen Mie | 1979 | SILKEBORG | 25 m | 38.60 | ||
12 | 151 | Gaebler Nahid | 1967 | OPNØR | 6726AA | 25 m | 41.92 | |
13 | 100 | Johansen Majken | 1958 | HOVEDSTAD | 5842AA | 25 m | 53.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 34, 200m Brystsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 11 | Carstensen Jacob | 1978 | ESBJERG | 7833AA | 25 m | 2:21.79 | |
2 | 110 | Pedersen Jan Boier | 1983 | HOVEDSTAD | 8371AA | 25 m | 2:30.30 | |
3 | 18 | Johannessen Sørin Martin | 1991 | ESBJERG | 9149AF | 25 m | 2:33.14 | |
4 | 56 | Aaberg Kenneth | 1995 | DELTA | 9501AC | 25 m | 2:36.75 | |
5 | 236 | Graversen Christian | 1978 | VEJLE | 7823AA | 25 m | 2:45.00 | |
6 | 196 | Nielsen Tommy | 1973 | SILKEBORG | 25 m | 2:55.19 | ||
7 | 134 | Larsen Mads Bo | 1964 | KØGE | 6465AA | 25 m | 3:00.00 | |
8 | 171 | Holmsteen Peter | 1963 | BIRKERØD | 6361AA | 50 m | 3:00.57 | |
9 | 194 | Mikkelsen Jens | 1968 | SILKEBORG | 6825AA | 25 m | 3:05.92 | |
10 | 69 | Toft Søren | 1956 | GSK | 5681AA | 25 m | 3:09.00 | |
11 | 132 | Harning Morten | 1966 | KU-SVØM | 6695AA | 25 m | 3:13.12 | |
12 | 85 | Pedersen Morten | 1964 | H2Odense | 6495AA | 25 m | 3:27.31 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 35, 200m Brystsvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 43 | Shakoor Line Rønn | 1974 | HILLERØD | 25 m | 2:52.95 | ||
2 | 126 | Gasbjerg Lærke Smidt | 1988 | KU-SVØM | 8896AA | 25 m | 3:00.00 | |
3 | 80 | Mikkelsen Karen | 1986 | H2Odense | 8642AC | 25 m | 3:06.03 | |
4 | 207 | Pedersen Berit Marx | 1950 | VATCPH-STT | 5012AA | 50 m | 3:59.26 | |
5 | 101 | Møller Hanne | 1958 | HOVEDSTAD | 5802AA | 25 m | 4:05.00 | |
6 | 208 | Lundgaard Sinne | 1966 | VATCPH-STT | 6664AA | 25 m | 4:17.88 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 36, 100m Medley Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 33 | Sleiman Jonas Bruun | 1998 | ESBJERG | 9807AD | 25 m | 57.34 | |
2 | 25 | Møller Anders | 1991 | ESBJERG | 9129AC | 25 m | 59.97 | |
3 | 31 | Rasmussen Christian | 1993 | ESBJERG | 9325AK | 25 m | 1:01.45 | |
4 | 223 | Waterval Jesper | 1975 | TRITON B | 7521AB | 25 m | 1:03.01 | |
5 | 110 | Pedersen Jan Boier | 1983 | HOVEDSTAD | 8371AA | 25 m | 1:05.05 | |
6 | 180 | Pedersen Henrik | 1965 | BIRKERØD | 6561AA | 25 m | 1:06.97 | |
7 | 239 | Seistrup Fredrik | 1984 | VEJLE | 8425AA | 25 m | 1:08.00 | |
8 | 118 | Jensen Jeppe | 1992 | KU-SVØM | 9207AI | 25 m | 1:09.00 | |
9 | 205 | Rasmussen Henrik Schramm | 1967 | VATCPH-STT | 6719AA | 25 m | 1:09.47 | |
10 | 90 | Bruun Lauge | 1992 | HOVEDSTAD | 25 m | 1:10.00 | ||
11 | 235 | Olsen Tim | 1986 | VEJLE | 8699AB | 25 m | 1:11.99 | |
12 | 137 | Olsen Jacob | 1972 | KØGE | 7229AA | 25 m | 1:13.01 | |
13 | 168 | Dalsgaard Anders | 1970 | BIRKERØD | 7055AA | 25 m | 1:13.67 | |
14 | 113 | Sparre Asbjørn Laksafoss | 1998 | HØRSHOLM | 9897AA | 25 m | 1:15.00 | |
15 | 238 | Andersen Bjørn | 1972 | VEJLE | 25 m | 1:15.00 | ||
16 | 85 | Pedersen Morten | 1964 | H2Odense | 6495AA | 25 m | 1:15.34 | |
17 | 17 | Jakobsen Rolf B. | 1972 | ESBJERG | 7203AB | 25 m | 1:15.44 | |
18 | 67 | Sørensen Preben | 1957 | GSK | 5761AA | 25 m | 1:18.00 | |
19 | 198 | Rasmussen Jørn Dahl | 1964 | SILKEBORG | 6479AA | 25 m | 1:18.33 | |
20 | 94 | Hyllested Bo | 1949 | HOVEDSTAD | 4921AA | 25 m | 1:25.00 | |
21 | 95 | Nielsen Flemming | 1954 | HOVEDSTAD | 5411AA | 25 m | 1:30.00 | |
22 | 96 | Johansen Jan | 1940 | HOVEDSTAD | 4001AA | 25 m | 1:44.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 37, 100m Medley Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 219 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 25 m | 1:06.32 | |
2 | 23 | Lauridsen Simone H. | 1999 | ESBJERG | 9952AG | 25 m | 1:10.00 | |
3 | 21 | Lange Anna C. | 1998 | ESBJERG | 9814AU | 25 m | 1:12.00 | |
4 | 91 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HOVEDSTAD | 9044AA | 25 m | 1:12.16 | |
5 | 82 | Metzsch Susanne | 1968 | H2Odense | 6832AA | 25 m | 1:13.22 | |
6 | 229 | Jensen Maria | 1992 | TRITON B | 9292AK | 25 m | 1:15.00 | |
7 | 26 | Møller Nicole | 1993 | ESBJERG | 9376AD | 25 m | 1:15.21 | |
8 | 81 | Jensen Kirsten | 1971 | H2Odense | 7132AA | 25 m | 1:16.57 | |
9 | 125 | Lønne Mie | 1992 | KU-SVØM | 9238AB | 25 m | 1:17.00 | |
10 | 193 | Kristensen Mie | 1979 | SILKEBORG | 25 m | 1:18.00 | ||
11 | 42 | Thorning Tanja Kongerslev | 1982 | HILLERØD | 8238AA | 25 m | 1:20.00 | |
12 | 51 | Detlef Kirsten | 1986 | DELTA | 8686AB | 25 m | 1:20.00 | |
13 | 52 | Møllebæk Camilla | 1990 | DELTA | 9054AA | 25 m | 1:20.00 | |
14 | 165 | Frandsen Nina Rudkjær | 1985 | ALLERØD | 8524AA | 25 m | 1:20.00 | |
15 | 32 | Rødgaard Line | 1982 | ESBJERG | 8232AA | 25 m | 1:20.93 | |
16 | 74 | Sørensen Kate | 1961 | GSK | 6142AA | 25 m | 1:21.00 | |
17 | 136 | Engberg Louise Green | 1978 | KØGE | 7866AA | 25 m | 1:22.22 | |
18 | 154 | Lauridsen Rikke Grønlund | 1990 | ROSKILDE | 9034AD | 25 m | 1:23.00 | |
19 | 153 | Baunkjær Lene Dreistrup | 1967 | ROSKILDE | 6744AA | 25 m | 1:26.50 | |
20 | 73 | Jacobsen Signe Kjær | 1994 | GSK | 9406AD | 25 m | 1:28.20 | |
21 | 89 | Haas Helen | 1968 | HORSENS | 6822AA | 25 m | 1:52.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 38, 200m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 38 | Wesselink Kris | 1990 | ESBJERG | 9065AG | 25 m | 2:25.10 | |
2 | 170 | Gjerløv Mads | 1972 | BIRKERØD | 7237AA | 25 m | 2:26.00 | |
3 | 237 | Graversen Kasper | 1981 | VEJLE | 8111AA | 25 m | 2:29.90 | |
4 | 14 | Hansen Lasse K. | 1989 | ESBJERG | 8905AA | 25 m | 2:30.00 | |
5 | 150 | Petersen Christian | 1971 | NÆSTVED | 7125AA | 25 m | 2:35.22 | |
6 | 178 | Nissen Ole Garm | 1978 | BIRKERØD | 7841AB | 25 m | 2:40.00 | |
7 | 56 | Aaberg Kenneth | 1995 | DELTA | 9501AC | 25 m | 2:47.16 | |
8 | 112 | Lange Jesper | 1967 | HVIDOVRE | 6739AA | 25 m | 3:02.99 | |
9 | 54 | Pedersen Anders Meinert | 1961 | DELTA | 6125AA | 25 m | 3:05.37 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 39, 200m Butterfly Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 128 | Nyström Emma Festirstein | 1996 | KU-SVØM | 9632BA | 25 m | 2:33.40 | |
2 | 12 | Christiansen Nanna M. | 1993 | ESBJERG | 9356AI | 25 m | 2:46.50 | |
3 | 108 | Pedersen Carola | 1989 | HOVEDSTAD | 8958AB | 25 m | 2:57.65 | |
4 | 179 | Olin Ulla | 1963 | BIRKERØD | 6322AA | 25 m | 3:17.87 | |
5 | 102 | Møller Else | 1958 | HOVEDSTAD | 5812AA | 25 m | 4:50.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 40, 400m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 11 | Carstensen Jacob | 1978 | ESBJERG | 7833AA | 25 m | 4:02.00 | |
2 | 18 | Johannessen Sørin Martin | 1991 | ESBJERG | 9149AF | 25 m | 4:30.00 | |
3 | 200 | Stokholm Morten | 1974 | SILKEBORG | 25 m | 4:40.06 | ||
4 | 170 | Gjerløv Mads | 1972 | BIRKERØD | 7237AA | 50 m | 4:41.96 | |
5 | 150 | Petersen Christian | 1971 | NÆSTVED | 7125AA | 25 m | 4:43.11 | |
6 | 238 | Andersen Bjørn | 1972 | VEJLE | 25 m | 4:45.00 | ||
7 | 157 | Hagbarth Simon | 1974 | ROSKILDE | 7477AA | 25 m | 4:59.00 | |
8 | 148 | Møller Per F. | 1960 | NÆSTVED | 6007AA | 25 m | 5:00.00 | |
9 | 175 | Madsen Mads | 1973 | BIRKERØD | 7389AA | 25 m | 5:05.00 | |
10 | 54 | Pedersen Anders Meinert | 1961 | DELTA | 6125AA | 25 m | 5:06.07 | |
11 | 196 | Nielsen Tommy | 1973 | SILKEBORG | 25 m | 5:08.05 | ||
12 | 84 | Bertram Flemming | 1964 | H2Odense | 6433AA | 25 m | 5:17.76 | |
13 | 195 | Nielsen Per Nørgaard | 1968 | SILKEBORG | 25 m | 5:20.24 | ||
14 | 243 | Pihl Carsten | 1978 | AABYBRO | 7891AB | 25 m | 7:21.56 | |
15 | 97 | Hyllested Finn | 1944 | HOVEDSTAD | 4401AA | 25 m | 7:30.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 41, 400m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 219 | Hansen Megan Forslund | 1997 | TRITON B | 9702AC | 25 m | 4:20.82 | |
2 | 91 | Christiansen Anna-Marie | 1990 | HOVEDSTAD | 9044AA | 25 m | 4:59.05 | |
3 | 167 | Andersen Ane | 1990 | BIRKERØD | 9016AF | 25 m | 5:16.23 | |
4 | 218 | Borgstrøm Michelle | 1989 | TRITON B | 8962AG | 25 m | 5:23.41 | |
5 | 179 | Olin Ulla | 1963 | BIRKERØD | 6322AA | 25 m | 5:41.82 | |
6 | 104 | Ketelsen Elisabeth | 1943 | HOVEDSTAD | 4322AA | 25 m | 6:42.76 | |
7 | 197 | Nissen Charlotte | 1971 | SILKEBORG | 7184AA | 25 m | 6:45.00 | |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 42, 4X100m Frisvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 3:50.00 | ||
2 | 189 | Sigma D | 206 | SIGMA | 25 m | 3:50.30 | ||
3 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 3:50.50 | ||
4 | 3 | Esbjerg B | 159 | ESBJERG | 25 m | 3:52.50 | ||
5 | 5 | Esbjerg D | 239 | ESBJERG | 25 m | 3:56.00 | ||
6 | 244 | Esv Masters Vejle C 42 | 199 | VEJLE | 25 m | 3:58.00 | ||
7 | 185 | Sigma C | 184 | SIGMA | 25 m | 4:07.00 | ||
8 | 143 | Køge Herrer D 42 | 203 | KØGE | 25 m | 4:14.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Løb 43, 4X100m Frisvømning Damer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 1 | Esbjerg A | 119 | ESBJERG | 25 m | 4:14.00 | ||
2 | 6 | Esbjerg Pre | 96 | ESBJERG | 25 m | 4:15.00 | ||
3 | 186 | Sigma C | 163 | SIGMA | 25 m | 4:30.02 | ||
4 | 4 | Esbjerg C | 199 | ESBJERG | 25 m | 4:50.00 | ||
5 | 106 | Hermes Old Ladies D | 200 | HOVEDSTAD | 25 m | 5:27.00 | ||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 16 marts 2019 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:47 |