Startliste for Farum Cup 2012
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 8
|
Stævne navn |
Farum Cup 2012 |
|
Udskriftsdato |
27 april 2012 |
|
|
Stævne by |
Farum |
|
Udskriftstidspunkt |
16:51 |
|
|
Arrangør |
Farum Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
27 april 2012 |
|
|
|
|
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer |
Indledende (11) |
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.89 2011-07-31 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
23 |
1 |
Iben Jeppesen |
2000 |
0002AO |
HELSINGE |
|
50m |
|
35 |
2 |
Filippa Sand |
2003 |
0342AF |
HELSINGE |
|
50m |
1:20.52 |
333 |
3 |
Sofie Nording-Grooss |
2001 |
0138AP |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:01.01 |
7 |
4 |
Caroline Bjergager |
2001 |
0172AS |
HELSINGE |
|
50m |
1:03.46 |
191 |
5 |
Julie Nielsen |
1999 |
9994AN |
HOLBÆK |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
336 |
1 |
Kirstine Duer Thorsen |
2001 |
0116AP |
VÆRLØSE |
|
50m |
59.01 |
279 |
2 |
Freja Schmidt |
2001 |
0196AJ |
TRITON B |
|
50m |
57.39 |
216 |
3 |
Vanja Marjanovic |
2001 |
AB9601 |
KARLSHAMN |
|
50m |
56.59 |
338 |
4 |
Emma Walbjørn |
2000 |
0034AX |
VÆRLØSE |
|
50m |
57.15 |
341 |
5 |
Tine Østergaard |
2000 |
0044AX |
VÆRLØSE |
|
50m |
58.82 |
320 |
6 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
0268AN |
VÆRLØSE |
|
50m |
1:01.01 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
197 |
1 |
Karoline Rasmussen |
1999 |
9942AV |
HOLBÆK |
|
50m |
55.91 |
169 |
2 |
Mai Andersen |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
54.91 |
327 |
3 |
Celina Hansen Larsen |
1997 |
9714BA |
VÆRLØSE |
|
50m |
54.48 |
167 |
4 |
Alberte Andersen |
2001 |
0174AJ |
HOLBÆK |
|
50m |
54.52 |
21 |
5 |
Klara Lea Haugegaard |
2000 |
0098AX |
HELSINGE |
|
50m |
55.50 |
424 |
6 |
Carolina Sahl Rasmussen |
2001 |
0126AB |
FARUM |
|
50m |
56.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
416 |
1 |
Camilla Husegaard |
2002 |
0276AH |
FARUM |
|
50m |
53.90 |
132 |
2 |
Maria Euström |
2000 |
AL1800 |
TRELLEB K |
|
50m |
53.13 |
218 |
3 |
Alva Olsson |
2001 |
AF0401 |
KARLSHAMN |
|
50m |
52.94 |
328 |
4 |
Vibe Raaby Laursen |
1998 |
9846AQ |
VÆRLØSE |
|
50m |
53.01 |
284 |
5 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
50m |
53.19 |
142 |
6 |
Hannah Olsson-Lindhé |
2003 |
AB6203 |
TRELLEB K |
|
50m |
53.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Isabelle Sering |
2002 |
AI2602 |
TRELLEB K |
|
50m |
52.04 |
323 |
2 |
Nikoline Holde-Jensen |
1999 |
9946BA |
VÆRLØSE |
|
50m |
51.64 |
141 |
3 |
Aida Lottrup |
2001 |
|
TRELLEB K |
|
50m |
50.70 |
259 |
4 |
Katrine Jensen |
2000 |
0034AA |
TRITON B |
|
50m |
51.55 |
203 |
5 |
Emelie Briskog |
1999 |
AH4699 |
KARLSHAMN |
|
50m |
51.97 |
209 |
6 |
Annie Johansson |
2002 |
AA2602 |
KARLSHAMN |
|
50m |
52.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Emilia Frederiksen |
2000 |
AJ8800 |
TRELLEB K |
|
50m |
49.73 |
34 |
2 |
Emilie Poulsson |
1998 |
9894AY |
HELSINGE |
|
50m |
49.36 |
403 |
3 |
Simone Jørgensen |
1999 |
9928AN |
FARUM |
|
50m |
49.11 |
222 |
4 |
Ida Johansson |
1997 |
AM8897 |
KARLSHAMN |
|
50m |
49.16 |
213 |
5 |
Elin Magnusson |
2002 |
AA7802 |
KARLSHAMN |
|
50m |
49.37 |
205 |
6 |
Lovisa Bylund |
2001 |
AE1401 |
KARLSHAMN |
|
50m |
49.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
423 |
1 |
Nikoline Kraglund Poulsen |
2000 |
0064AV |
FARUM |
|
50m |
48.83 |
422 |
2 |
Lotte Kraglund Poulsen |
2000 |
0024AV |
FARUM |
|
50m |
47.60 |
184 |
3 |
Pernille Jensen |
1998 |
9858AZ |
HOLBÆK |
|
50m |
45.47 |
220 |
4 |
Linn Rosenius |
2002 |
AA4602 |
KARLSHAMN |
|
50m |
47.26 |
307 |
5 |
Jannie Eickhardt |
2001 |
0134AI |
ST ESBJERG |
|
50m |
47.76 |
134 |
6 |
Julia Frederiksen |
2001 |
AD4801 |
TRELLEB K |
|
50m |
49.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
143 |
1 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEB K |
|
50m |
43.63 |
147 |
2 |
Anna Svensson-Fehér |
2000 |
AF0400 |
TRELLEB K |
|
50m |
42.70 |
139 |
3 |
Davilda Lareva |
2000 |
AE4400 |
TRELLEB K |
|
50m |
41.23 |
353 |
4 |
Nadia Nørskov Vogt |
2000 |
0046AC |
WEST SWIM |
|
50m |
42.51 |
285 |
5 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
50m |
43.16 |
207 |
6 |
Josefin Hansson |
1993 |
AG1293 |
KARLSHAMN |
|
50m |
45.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Louise Lynæs Larsen |
1997 |
9782AQ |
HOLBÆK |
|
50m |
40.84 |
266 |
2 |
Emma Lyngby Larsen |
1998 |
9822AB |
TRITON B |
|
50m |
39.70 |
348 |
3 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
WEST SWIM |
|
50m |
37.15 |
251 |
4 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
50m |
38.45 |
201 |
5 |
Emma Vanggård |
1996 |
9646AF |
HOLBÆK |
|
50m |
40.48 |
219 |
6 |
Ida Rosenius |
2000 |
AI7400 |
KARLSHAMN |
|
50m |
41.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
256 |
1 |
Diana Jacobsen |
1998 |
9838AK |
TRITON B |
|
50m |
40.80 |
140 |
2 |
Sandra Lendt |
2000 |
AH0400 |
TRELLEB K |
|
50m |
38.85 |
316 |
3 |
Linda Fagermar |
1989 |
AO8289 |
TRELLEBORG |
|
50m |
35.67 |
286 |
4 |
Bolette Thomsen |
1997 |
9786AI |
TRITON B |
|
50m |
37.69 |
156 |
5 |
Mathilde Hallgren |
1997 |
9748AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
40.34 |
217 |
6 |
Emma Mattsson |
1992 |
AK1292 |
KARLSHAMN |
|
50m |
41.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
277 |
1 |
Line Refsgaard |
2000 |
0004AD |
TRITON B |
|
50m |
40.58 |
310 |
2 |
Anna C. Lange |
1998 |
9814AU |
ST ESBJERG |
|
50m |
38.62 |
85 |
3 |
Sara Krog Christoffersen |
1996 |
9682AF |
BIRKERØD |
|
50m |
35.33 |
317 |
4 |
Minna Fagermar |
1993 |
AN6493 |
TRELLEBORG |
|
50m |
37.61 |
246 |
5 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
50m |
40.09 |
155 |
6 |
Anna Deleuran |
1995 |
9536AB |
HERLUFSHOL |
|
50m |
40.88 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 |
Udskriftsdato |
27 april 2012 |
Licens til Farum Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
16:51 |
|