Program för Danmarks Mesterskaber langbane (DM-L/DJM-L/DÅM1-L)
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 12
|
Stævne navn |
Danmarks Mesterskaber (L) |
|
Udskriftsdato |
10 juli 2012 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
10 juli 2012 |
|
|
|
|
Løb 12, 400m Medley Herrer |
Indledende (4) |
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 4:06.16 2008-08-10 |
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-08 |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 |
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
107 |
1 |
Asger A. Schäfer |
1997 |
9787AD |
BIRKERØD |
|
50m |
5:14.80 |
207 |
2 |
Frederik Knudsen |
1997 |
9743AH |
GRINDSTED |
|
50m |
5:10.97 |
327 |
3 |
Christoffer Bjørner |
1997 |
9749AA |
GENTOFTE |
|
50m |
5:09.09 |
678 |
4 |
Victor Drevskich |
1996 |
9631AE |
MK 31 |
|
50m |
5:07.75 |
772 |
5 |
Rasmus Christensen |
1996 |
9695AD |
BOV |
|
50m |
5:09.09 |
531 |
6 |
Frederik H Thomsen |
1997 |
9755AD |
RINGE |
|
50m |
5:10.91 |
588 |
7 |
Tobias M. Kristensen |
1996 |
9621AJ |
STRUER |
|
50m |
5:11.23 |
757 |
8 |
Rasmus Larsen |
1997 |
9763AD |
WEST SWIM |
|
50m |
5:16.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
705 |
1 |
Benjamin S. Tollundgaard |
1996 |
9605AK |
STT |
|
50m |
5:06.68 |
686 |
2 |
Bjørn H. Bremholm Hansen |
1996 |
9651AA |
AIF |
|
50m |
4:59.49 |
281 |
3 |
Peter Mandrup Madsen |
1997 |
9733AH |
HORSENS |
|
50m |
4:55.97 |
727 |
4 |
Jacob Adolfsen |
1996 |
9603AJ |
VIBORG |
|
50m |
4:50.32 |
397 |
5 |
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
9737AB |
KVIK |
|
50m |
4:52.88 |
433 |
6 |
Morten Børre Petersen |
1996 |
9639AD |
KØGE |
|
50m |
4:57.10 |
43 |
7 |
Mikael Thode Sørensen |
1997 |
9771AB |
AALBORG |
|
50m |
5:02.43 |
94 |
8 |
Jacob Weberg |
1997 |
9791AC |
ALLERØD |
|
50m |
5:07.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Victor Bødker |
1997 |
9731AB |
GI40HERMES |
|
50m |
5:06.27 |
645 |
2 |
Rasmus Hasemann |
1996 |
9601AA |
TRITON B |
|
50m |
4:59.34 |
10 |
3 |
Thomas Birkkjær |
1996 |
9629AG |
AALBORG |
|
50m |
4:55.77 |
88 |
4 |
Andreas Borre Heltborg |
1996 |
9651AE |
ALLERØD |
|
50m |
4:50.15 |
532 |
5 |
Gustav Friberg |
1997 |
9709AB |
RINGSTED |
|
50m |
4:51.33 |
319 |
6 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
9751AE |
JYLLINGE |
|
50m |
4:56.78 |
184 |
7 |
Jonas Vibsig Berding |
1996 |
9693AA |
GLADSAXE |
|
50m |
5:01.44 |
151 |
8 |
Timon Wedekind |
1996 |
9633AB |
GI40HERMES |
|
50m |
5:07.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Daniel Nielsen |
1997 |
9799AM |
HERNING |
|
50m |
5:04.76 |
417 |
2 |
Rasmus Birkedal |
1997 |
9729AG |
KØGE |
|
50m |
4:57.14 |
608 |
3 |
Jonathan Müller |
1997 |
9751AB |
SK-SYD |
|
50m |
4:53.77 |
274 |
4 |
Thomas Knudsen |
1996 |
9633AD |
HOLSTEBRO |
|
50m |
4:47.03 |
506 |
5 |
Asger Skafte |
1996 |
9631AA |
OSK |
|
50m |
4:50.97 |
12 |
6 |
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
AALBORG |
|
50m |
4:56.03 |
240 |
7 |
Robert Asfeldt |
1996 |
9625AD |
HERNING |
|
50m |
5:00.81 |
614 |
8 |
Thor Simonsen |
1997 |
9743AL |
SØLLERØD |
|
50m |
5:06.95 |
Oprettet af WinGrodan 1.19.13 |
Udskriftsdato |
10 juli 2012 |
Licens til Swim Team Esbjerg |
Udskriftstidspunkt |
10:38 |
|