Startliste for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2 (DÃ…M2-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 25, 100m Butterfly Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 103 | Sandager Mads Christian | 1998 | GI40HERMES | 9859AA | 50 m | 1:02.88 | |
2 | 447 | Fallesen Magnus | 1998 | HERNING | 9869AB | 50 m | 1:03.28 | |
3 | 63 | Christian Daniel | 1998 | FARUM | 9829AJ | 50 m | 1:03.74 | |
4 | 195 | Rosenbom Mikkel-Emil | 1999 | HØRSHOLM | 9903AB | 50 m | 1:04.19 | |
5 | 40 | Paulsen Frederik Dalhøj | 1998 | BIRKERØD | 9833AK | 50 m | 1:04.30 | |
6 | 404 | Hansen Marcus Dan | 1999 | GSK | 9965AB | 50 m | 1:04.45 | |
7 | 420 | Høgild Mikkel B. | 1998 | VILDBJERG | 9855AI | 50 m | 1:04.84 | |
8 | 365 | Müller Johan | 1998 | TRITON B | 9879AA | 50 m | 1:05.58 | |
9 | 432 | Langhorn Sebastian | 1998 | LAKSEN | 9801AA | 50 m | 1:05.78 | |
10 | 328 | Eickhardt Casper | 1999 | ST ESBJERG | 9921AJ | 50 m | 1:06.44 | |
11 | 270 | Jørgensen Jonas B. | 1998 | LYSENG | 9823AM | 50 m | 1:08.69 | |
12 | 427 | Pedersen Simon Lundby | 1998 | WEST SWIM | 9813AB | 50 m | 1:08.81 | |
13 | 19 | Villumsen Søren | 1998 | AALBORG | 9881AT | 50 m | 1:09.18 | |
14 | 297 | Carstensen Magnus | 1999 | RINGSTED | 9903AH | 50 m | 1:09.31 | |
15 | 30 | Andersen Anton Borring | 1999 | ALLERØD | 9919AD | 50 m | 1:09.72 | |
16 | 298 | Hansen Bjørn | 1998 | RINGSTED | 9859AN | 50 m | 1:10.11 | |
17 | 105 | Rasmussen Nicolai Vive | 1998 | GI40HERMES | 9825AL | 50 m | 1:10.21 | |
18 | 416 | Wilquin Mathias | 1998 | VEST | 9873AH | 50 m | 1:10.32 | |
19 | 453 | Larsen Aksel Ruby | 1999 | SØNDERBORG | 9933AK | 50 m | 1:10.39 | |
20 | 324 | Olesen Michael Terp | 1999 | STRUER | 9917AA | 50 m | 1:10.43 | |
21 | 284 | Bøg Malthe | 1998 | OSK | 9815AC | 50 m | 1:10.45 | |
22 | 346 | Pedersen Marcus Piil | 1999 | SØLLERØD | 9985AN | 50 m | 1:10.48 | |
23 | 271 | Kristensen Mads D. | 1998 | LYSENG | 9831AB | 50 m | 1:10.68 | |
24 | 62 | Bech Thomas | 1998 | FARUM | 9857AM | 50 m | 1:10.71 | |
25 | 68 | Aagaard Christian Sejr | 1998 | FARUM | 9817AG | 50 m | 1:10.74 | |
26 | 210 | Hansen Jonas Gadegaard | 1998 | KOLDING | 9849AN | 50 m | 1:10.75 | |
27 | 27 | Kjærgaard Johannes | 1998 | AGF | 9813AR | 50 m | 1:10.79 | |
28 | 244 | Nielsen Mathias | 1999 | KØGE | 9905AH | 50 m | 1:10.82 | |
29 | 153 | Skovby Rune Holm | 1998 | HSK | 9819AO | 50 m | 1:10.85 | |
30 | 70 | Falck Daniel Starup | 1999 | FR.SUND | 9941AN | 50 m | 1:10.98 | |
31 | 204 | Hansen Mads Peter | 1998 | KALUNDBORG | 9845AM | 50 m | 1:11.25 | |
32 | 261 | Fournais Tobias | 1998 | LYNGBY | 9841AD | 50 m | 1:11.39 | |
33 | 233 | Ulrich Thor Hvid | 1999 | KVIK | 9919AE | 50 m | 1:11.68 | |
34 | 341 | Andersen Christian | 1999 | SØLLERØD | 9913AH | 50 m | 1:11.76 | |
35 | 124 | Hyllested Jonas | 1999 | GLADSAXE | 9955AB | 50 m | 1:12.40 | |
36 | 72 | Lundgaard Frederik | 1999 | FR.SUND | 9965AE | 50 m | 1:13.23 | |
37 | 92 | Møller Frederik O. | 1999 | GENTOFTE | 9935AC | 50 m | 1:13.61 | |
38 | 162 | Parnel Emil | 1999 | HELSINGØR | 9941AC | 50 m | 1:13.92 | |
39 | 222 | Hedegaard Emil | 1999 | KVIK | 9905AA | 50 m | 1:13.96 | |
40 | 394 | Sørensen Oliver Thor | 2000 | VI39 | 0081AA | 50 m | 1:14.13 | |
41 | 145 | Larsen Benjamin Ørnebjerg | 2000 | GREVE | 0087AC | 50 m | 1:14.40 | |
42 | 343 | Høgenhaug Pierre | 1999 | SØLLERØD | 9939AJ | 50 m | 1:14.73 | |
43 | 373 | Juul Jakob | 2000 | TRITON V | 0015AK | 50 m | 1:14.74 | |
44 | 314 | Hjort David | 2000 | SKOVBAKKEN | 0009AI | 50 m | 1:15.17 | |
45 | 345 | Nørgaard Alexander Aslak | 2000 | SØLLERØD | 0053AE | 50 m | 1:15.90 | |
46 | 73 | Wentorf Johan | 1999 | FR.SUND | 9939AH | 50 m | 1:16.17 | |
47 | 150 | Berg Magnus Stender | 1999 | HSK | 9939AF | 50 m | 1:16.37 | |
48 | 384 | Møldrup Marius | 1999 | AIF | 9977AI | 50 m | 1:16.39 | |
49 | 368 | Schmidt Jakob | 1999 | TRITON B | 9913AO | 50 m | 1:16.45 | |
50 | 101 | Weiss Frederik | 1999 | GENTOFTE | 9913AB | 50 m | 1:16.96 | |
51 | 35 | Jeppsson Kasper | 1999 | ALLERØD | 9961AG | 50 m | 1:17.15 | |
52 | 123 | Everland Asbjørn Lau | 1999 | GLADSAXE | 9983AD | 50 m | 1:17.21 | |
53 | 332 | Oprescu Rares | 1999 | ST ESBJERG | 9965AN | 50 m | 1:17.40 | |
54 | 391 | Mariegaard Valdemar | 1999 | VI39 | 9969AF | 50 m | 1:18.23 | |
55 | 183 | Kjærsgaard Marcus | 1999 | HVIDOVRE | 9959AP | 50 m | 1:18.27 | |
56 | 397 | Hougaard Nikolai | 1999 | STT | 9967AF | 50 m | 1:18.28 | |
57 | 309 | Frederiksen Jacob F. | 1999 | SILKEBORG | 9951AN | 50 m | 1:18.49 | |
58 | 212 | Jørgensen Kasper | 2000 | KOLDING | 0027AJ | 50 m | 1:18.53 | |
59 | 215 | Bitzer Kasper | 2000 | KORSØR | 0079AK | 50 m | 1:18.53 | |
60 | 371 | Hansen Andreas | 2000 | TRITON V | 0089AH | 50 m | 1:18.55 | |
61 | 121 | Vestergaard Andreas | 1999 | GI40HERMES | 9997AG | 50 m | 1:18.60 | |
62 | 286 | Nandgave Kartikey | 1998 | OSK | 9869AM | 50 m | 1:18.61 | |
63 | 450 | Mehlsen Thomas Thingstrup | 1999 | HERNING | 9949AK | 50 m | 1:18.65 | |
64 | 258 | Ellegaard Arthur Dalén | 2001 | LYNGBY | 0197AE | 50 m | 1:18.74 | |
65 | 389 | Hansen Mads Skøde | 1999 | VI39 | 9925AK | 50 m | 1:18.86 | |
66 | 412 | Lantz Sebastian Bidstrup | 1999 | VEST | 9901AH | 50 m | 1:18.93 | |
67 | 29 | Sørensen Jonas Hørslev | 1999 | AGF | 9939AD | 50 m | 1:20.40 | |
68 | 265 | Langkilde Kristoffer Buus | 1999 | LYNGBY | 9923AI | 50 m | 1:20.41 | |
69 | 207 | Larsen Carl Lykkebo | 1998 | KALUNDBORG | 9841AB | 50 m | 1:21.04 | |
70 | 151 | Christiansen Thomas | 1999 | HSK | 9957AO | 50 m | 1:26.88 | |
71 | 264 | Kortbæk Kristoffer | 1999 | LYNGBY | 9905AJ | 50 m | 1:29.95 | |
Oprettet af WinGrodan 1.19.08 | Udskriftsdato | 17 juni 2012 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 09:28 |