Program för Summer Games
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Heatlista Gren 105
|
Tävling |
Stockholm Summer Games 2012 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2012 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:13 |
|
|
Arrangör |
Polisens IF |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 juli 2012 |
|
|
|
|
Gren 105, 100m Fjärilsim Herrar |
Finaler (11) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
272 |
2 |
Marcus Packwood |
2002 |
AD2302 |
VÄSBY SS |
|
50m |
|
8 |
3 |
Elias Waagaard |
1997 |
AU4597 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
|
403 |
4 |
Elias Wirdby-Myren |
2002 |
AH0902 |
POLISEN |
|
50m |
|
147 |
5 |
Elliot Nyström |
2002 |
AD6902 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
|
273 |
6 |
Arian Parsa |
2002 |
AD3302 |
VÄSBY SS |
|
50m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
498 |
1 |
Christian Dahle Øfsti |
2001 |
|
TS&LK |
|
50m |
|
547 |
2 |
Andreas Lea Monslaup |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:58.69 |
3 |
3 |
Filip Lindberg |
1998 |
AO5798 |
HUDIKSVALL |
|
25m |
1:49.68 |
548 |
4 |
Sondre Lea Monslaup |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:48.58 |
525 |
5 |
Joakin Haug Rojas |
2000 |
|
Kirkenes |
|
50m |
1:49.28 |
639 |
6 |
Oscar Johansson |
2000 |
AN1500 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:53.00 |
208 |
7 |
Roger Öncu |
1997 |
AQ3397 |
UPSALA S |
|
25m |
2:11.32 |
277 |
8 |
Noah Rengart |
2002 |
AD1302 |
VÄSBY SS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
215 |
1 |
Cosmos Sharman |
2000 |
AL4700 |
WISBY SS |
|
25m |
1:43.48 |
496 |
2 |
Eilert Juul Wolfgang |
2000 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:40.88 |
23 |
3 |
Axel Modin |
2000 |
AJ5900 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:36.69 |
545 |
4 |
Mathias Lamo Kristensen |
1998 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:35.19 |
536 |
5 |
Mats Skretting Beneventi |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:36.16 |
235 |
6 |
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:36.72 |
616 |
7 |
Veeti Koskinen |
1999 |
|
LaUS |
|
50m |
1:41.00 |
14 |
8 |
Samuel Bladin |
1999 |
AO4399 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:43.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
220 |
1 |
William Yttergren |
2000 |
AL6700 |
WISBY SS |
|
25m |
1:33.05 |
544 |
2 |
Ole Jørmeland |
1998 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:31.27 |
35 |
3 |
Emil Östrand |
1998 |
AB2598 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:29.45 |
26 |
4 |
Fredrik Olsson |
1999 |
AI2399 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:28.39 |
461 |
5 |
Mark Sovtsa |
2001 |
|
TOP |
|
50m |
1:29.15 |
263 |
6 |
Kian Moradi |
1999 |
AG9399 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:29.73 |
21 |
7 |
David Karlsson |
1999 |
AK1199 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:31.42 |
218 |
8 |
Oskar Thuresson |
1999 |
AB2399 |
WISBY SS |
|
25m |
1:33.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
172 |
1 |
Tobias Fernandez |
1999 |
AN7799 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:26.91 |
17 |
2 |
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:26.46 |
497 |
3 |
Kristoffer Loeng |
2001 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:24.44 |
144 |
4 |
Viktor Jändel |
1996 |
AV6196 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:21.75 |
268 |
5 |
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:22.86 |
401 |
6 |
Dennis Wilkman |
1998 |
AE6198 |
POLISEN |
|
50m |
1:25.71 |
61 |
7 |
Fredrik Svensson |
1997 |
AT7797 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:26.49 |
228 |
8 |
Andreas Bergfeldt |
1999 |
AK7599 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:27.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
92 |
1 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:20.84 |
651 |
2 |
Stefan Kureljusic |
1997 |
AI9197 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:20.00 |
113 |
3 |
Björn Seeliger |
2000 |
AB0101 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:19.72 |
363 |
4 |
Philip Ericsson |
1998 |
AI7998 |
POLISEN |
|
50m |
1:19.52 |
101 |
5 |
Alexander Lind |
1997 |
AI0397 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:19.53 |
495 |
6 |
Bjørn Erik Ystenes |
1995 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:19.86 |
494 |
7 |
Joakim Gjerde |
1998 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:20.45 |
54 |
8 |
Simon Blom |
1999 |
AQ9199 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:21.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
493 |
1 |
Kristian Volden |
1998 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:18.87 |
31 |
2 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:17.78 |
18 |
3 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:17.60 |
491 |
4 |
Jon Olav Båtbukt |
1998 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:16.83 |
56 |
5 |
Patricio Gabriel |
1998 |
AL6998 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:17.52 |
20 |
6 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
AA7998 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:17.69 |
114 |
7 |
Daniel Soume |
1996 |
AI6596 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:18.44 |
212 |
8 |
Linus Kahl |
2001 |
AE1501 |
WISBY SS |
|
25m |
1:18.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
136 |
1 |
Philip Albornoz |
1995 |
AU9795 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:16.34 |
511 |
2 |
Erlend Søderlund |
1997 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:15.87 |
609 |
3 |
|
0 |
|
|
|
50m |
1:12.90 |
510 |
4 |
Manith Randula Attanapola |
1997 |
|
TS&LK |
|
50m |
1:12.41 |
610 |
5 |
Aleksi Nieminen |
1999 |
|
LaUS |
|
50m |
1:12.90 |
334 |
6 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
AD3998 |
SS04 |
|
25m |
1:13.24 |
556 |
7 |
Jens Petter Turøy |
1999 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:16.14 |
341 |
8 |
Arvin Shamlou |
1997 |
AT1397 |
SS04 |
|
25m |
1:16.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
134 |
1 |
Zack Abelsson |
1998 |
AD4398 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:10.89 |
551 |
2 |
Olav Ravndal Skjølingsta |
1995 |
|
Stavang.SC |
|
50m |
1:09.01 |
389 |
3 |
Michail Papantoniou |
1997 |
AX7397 |
POLISEN |
|
50m |
1:08.37 |
84 |
4 |
Oskar Emanuelsson |
1994 |
AL2394 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:07.46 |
78 |
5 |
Erik Brandt |
1999 |
AD5999 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:08.05 |
517 |
6 |
Erlend Alexandersen Dahlb |
1995 |
|
Setermoen |
|
50m |
1:08.52 |
416 |
7 |
Tor Einar Sandvik |
1996 |
|
Narvik SK |
|
50m |
1:10.08 |
24 |
8 |
Sebastian Modin |
1997 |
AO8597 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:11.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
248 |
1 |
Andreas Gustavsson |
1994 |
AM6794 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:06.97 |
456 |
2 |
Miko Lilleorg |
1998 |
|
TOP |
|
50m |
1:06.60 |
229 |
3 |
Max Bergh |
1996 |
AD7196 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:05.28 |
91 |
4 |
Theodor Hansson |
1994 |
AG8394 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:04.77 |
515 |
5 |
Andreas Bjørkli |
1995 |
|
Setermoen |
|
50m |
1:05.13 |
480 |
6 |
Dimitri Rabey |
1994 |
|
Alta SK |
|
50m |
1:05.79 |
245 |
7 |
Gustav Frödeberg |
1997 |
AA5197 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:06.64 |
420 |
8 |
Brage Flem Habberstad |
1996 |
|
Vestbyen |
|
25m |
1:07.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
201 |
1 |
Sean Johansson |
1997 |
AO1197 |
UPSALA S |
|
50m |
1:04.17 |
394 |
2 |
Rasmus Salomonsson |
1993 |
AP0193 |
POLISEN |
|
50m |
1:02.57 |
82 |
3 |
Erik Emanuelsson |
1993 |
AH2193 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:00.65 |
356 |
4 |
Tim Andersson-Lind |
1989 |
AG1389 |
POLISEN |
|
25m |
57.63 |
376 |
5 |
Mitchell Hägglund |
1986 |
AG6386 |
POLISEN |
|
25m |
58.27 |
337 |
6 |
Robert Makhinya |
1995 |
BC9595 |
SS04 |
|
50m |
1:02.22 |
604 |
7 |
Farhad Mohammadasghari |
1996 |
AW1996 |
POLISEN |
|
50m |
1:02.78 |
293 |
8 |
Samuel Törnqvist |
1997 |
AI6197 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:04.74 |
Skapad av WinGrodan 1.19.01 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2012 |
Licensierad till: Polisens IF |
Utskriftstid |
08:13 |
|