2020-05-26   21:56:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Trollsimmet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 200m Medley Damer 
 
Sponsor: Advokatfirman Kjällgren 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
275  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:27.63   
329  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  2:31.99   
362  Niklasson Johanna  1996  UDDEVALLA  AQ6896  25 m  2:34.66   
332  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  2:40.63   
152  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  2:45.98   
352  Jernberg Maja  2000  UDDEVALLA  AO9400  25 m  2:52.36   
383  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  2:52.85   
371  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  2:54.14   
356  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  2:55.59   
10  32  Wium Ada Margrethe  1998  Øvre Eiker    25 m  2:56.26   
11  174  Nilsson Emelie  1999  KARLSKO SF  AU7899  25 m  2:57.73   
12  150  Holm Olivia  2000  SK GÖTENE  AC8200  25 m  2:57.87   
13  318  Nolin Rebecca  1995  VÄNERSBORG  BR7495  25 m  2:58.57   
14  219  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  2:58.58   
15  71  Söderman Linnéa  1998  ALINGSÅS  AL0298  25 m  3:01.77   
16  224  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  50 m  3:01.91   
17  107  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  50 m  3:04.38   
18  340  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m  3:04.39   
19  410  Hermansson Matilda  1999  SK ALINGSÅ  AF1299  25 m  3:05.84  EFT 
20  134  Westerlund Maja  1999  GÖTEBORG  BB2699  50 m  3:06.48   
21  92  Ehrnberg Sara  1999  GÖTEBORG  AT3499  25 m  3:08.50   
22  347  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  50 m  3:08.87   
23  83  Berglin Nora  1998  GÖTEBORG  BK5298  50 m  3:10.93   
24  286  Lundqvist-Jenc Emilia  1999  TROLLHÄTTA  BK3899  50 m  3:11.65   
25  135  Wingstrand Ebba  1999  GÖTEBORG  AS3299  25 m  3:12.27   
26  131  Thyberg-Ng Caitlin  1999  GÖTEBORG  BH4499  25 m  3:13.21   
27  80  Andreasson Alice  1998  GÖTEBORG  BB7298  25 m  3:13.89   
28  123  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  50 m  3:16.27   
29  163  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  3:17.79   
30  270  Guldbrand Linnéa  1999  TROLLHÄTTA  AL1299  25 m  3:21.53   
31  335  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  3:23.05   
32  145  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  3:23.91   
33  128  Sturve Näslund Lovisa  2000  GÖTEBORG  BD0200  25 m  3:25.68   
34  166  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  50 m  3:26.18   
35  144  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  3:26.73   
36  350  Hedlund Alice  1999  UDDEVALLA  AP9499  25 m  3:27.06   
37  16  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  3:30.97   
38  82  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  50 m  3:32.59   
39  376  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  3:34.29   
40  368  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  50 m  3:35.19   
41  292  Robertsson Melina  2001  TROLLHÄTTA  AO9401  50 m  3:36.24   
42  147  Graje Cornelia  2000  SK GÖTENE  AV9400  50 m  3:39.54   
43  14  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m     
44  54  Eni Matilda  2002  TÖREBODA  AF0402  25 m     
45  81  Backman Märta  2000  GÖTEBORG  BC4800  25 m     
46  89  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m     
47  96  Eriksson Felicia  2000  GÖTEBORG  BI7200  25 m     
48  214  Böhn Amanda  2001  S 02  AB2201  25 m     
49  226  Kanerva Julia  1998  S 02  BM6498  25 m     
50  235  Persson Denise  1998  S 02  BK8298  25 m     
51  240  Wendt Matilda  1997  S 02  BD8897  25 m     
52  287  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m     
53  288  Metcalfe Sara  2002  TROLLHÄTTA  AL8602  25 m     
54  295  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m     
55  296  Svensson Kajsa  2000  TROLLHÄTTA  BD0600  25 m     
56  324  Eklund Ramböl Agnes  2001  SOLSTA  AG2801  25 m     
57  326  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m     
58  406  Svantesson Agnes  2001  SK ALINGSÅ  AM2201  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
2_S
Gren 2, 200m Medley Herrar 
 
Sponsor: MIO Trollhättan 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
369  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  2:02.71   
358  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  2:07.79   
333  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  2:19.21   
342  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  25 m  2:20.27   
380  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  2:25.92   
374  Skoglund Jesper  1995  UDDEVALLA  AD6995  25 m  2:26.55   
282  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  2:28.56   
65  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  2:28.80   
366  Olsson Karl  1996  UDDEVALLA  AF8396  25 m  2:31.17   
10  382  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  25 m  2:35.41   
11  146  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  2:37.56   
12  359  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  25 m  2:37.79   
13  343  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  2:38.43   
14  18  Palmér Gustav  1998  MARIESTAD  AF6798  25 m  2:43.05   
15  416  Böhn Jesper  1998  S 02  AD5998  25 m  2:44.22  EFT 
16  55  Larsson Kristoffer  1997  VARABYGDEN  AO9197  25 m  2:46.30   
17  234  Paling Sebastian  1997  S 02  AE9797  25 m  2:47.65   
18  378  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  2:49.71   
19  151  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  2:50.20   
20  334  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  2:50.26   
21  108  Kristofferson Tom  1998  GÖTEBORG  AN5398  25 m  2:52.08   
22  360  Koch Viggo  1997  UDDEVALLA  AN5997  50 m  2:53.87   
23  294  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  2:55.07   
24  375  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  2:57.17   
25  370  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  2:57.39   
26  265  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m  3:07.76   
27  67  Hyvönen Elias  2000  ALINGSÅS  AA7700  25 m  3:08.45   
28  95  Engström Lukas  1998  GÖTEBORG  AO0998  50 m  3:09.04   
29  239  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  50 m  3:09.42   
30  98  Gravander Öfwerman Ruben  1998  GÖTEBORG  AV6398  50 m  3:09.62   
31  78  Andersson Edvin  1998  GÖTEBORG  AT3798  50 m  3:15.73   
32  167  Hellberg Marcus  2000  KARLSKO SF  AG7700  25 m  3:19.04   
33  328  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  50 m  3:23.94   
34  114  Losman Emil  1998  GÖTEBORG  AV5198  50 m  3:24.54   
35  124  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  50 m  3:26.63   
36  93  Emilsson Love  2000  GÖTEBORG  AS2900  25 m  3:30.39   
37  348  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  3:32.25   
38  232  Mahdi Adam  1999  S 02  AM9199  25 m  3:34.57   
39  19  Palmér Jakob  2001  MARIESTAD  AC6901  25 m  3:37.56   
40  130  Söderberg Nicolas  2001  GÖTEBORG  AK6701  25 m     
41  276  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  25 m     
42  284  Lorentzon Ludwig  1999  TROLLHÄTTA  AK4999  25 m     
43  299  Tranberg Charlie  2002  TROLLHÄTTA  AK5102  25 m     
44  373  Simonsson Jesper  2000  UDDEVALLA  AN5900  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
3_S
Gren 3, 50m Frisim Damer 
 
Sponsor: Mats & Arne Arkitektkor 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
31  Stenseth Stine Lise  1994  Øvre Eiker    25 m  26.56   
25  Hals Mari  1997  Øvre Eiker    25 m  29.70   
289  Nilsson Malin  1995  TROLLHÄTTA  AF7495  25 m  29.77   
152  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  30.01   
259  André Johanna  1995  TROLLHÄTTA  BI9695  25 m  30.14   
26  Hals Ragnhild  1995  Øvre Eiker    25 m  30.18   
361  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  30.24   
318  Nolin Rebecca  1995  VÄNERSBORG  BR7495  50 m  30.86   
27  Krogstad Maria  1994  Øvre Eiker    25 m  31.32   
10  150  Holm Olivia  2000  SK GÖTENE  AC8200  25 m  31.44   
11  399  Vium Solvår  1995  Øvre Eiker    25 m  31.71  EFT 
12  404  Lygnestrand Sanna  1999  SK ALINGSÅ  AG5499  25 m  31.85   
13  401  Hallkvist Louise  1999  SK ALINGSÅ  AE0299  25 m  32.21   
14  Kramer Tove  1999  MARIESTAD  AX4699  50 m  32.30   
15  28  Pedersen Hege Hetland  1996  Øvre Eiker    25 m  32.96   
16  270  Guldbrand Linnéa  1999  TROLLHÄTTA  AL1299  25 m  33.21   
17  99  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  25 m  33.48   
18  50  Johansson Agnes  1996  SVENLJUNGA  BU8296  25 m  33.79   
19  71  Söderman Linnéa  1998  ALINGSÅS  AL0298  25 m  33.81   
20  169  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  33.87   
21  Lövgren Ida  2001  MARIESTAD  AB2801  25 m  33.95   
22  30  Rasmussen Maren  1997  Øvre Eiker    25 m  33.99  EFT 
23  410  Hermansson Matilda  1999  SK ALINGSÅ  AF1299  25 m  34.52   
24  135  Wingstrand Ebba  1999  GÖTEBORG  AS3299  50 m  34.55   
25  213  Borg Wermäng Regina  1999  S 02  AG5899  25 m  34.59   
26  24  Fossheim Stine Reistad  1999  Øvre Eiker    25 m  34.78   
27  133  Wennberg Karin  1999  GÖTEBORG  AT2499  25 m  34.79   
28  89  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  35.17   
29  311  Gillberg Ada  2000  VÄNERSBORG  AJ3400  25 m  35.30   
30  191  Skåås Filippa  2001  LYSEKIL SS  AH5201  25 m  35.42   
31  80  Andreasson Alice  1998  GÖTEBORG  BB7298  25 m  35.43   
32  123  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  25 m  35.55   
33  62  Andersson Ida  1999  LIDKÖPING  AY7499  25 m  35.74   
34  179  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  50 m  35.84   
35  286  Lundqvist-Jenc Emilia  1999  TROLLHÄTTA  BK3899  25 m  35.94   
36  120  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  35.99   
37  407  Johansson Amanda  1997  TROLLHÄTTA  BJ4497  25 m  36.05   
38  144  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  36.08   
39  Kramer Linn  2001  MARIESTAD  AD8801  25 m  36.32   
40  87  Borre Carolina  1999  GÖTEBORG  AW9699  50 m  36.97   
41  145  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  37.07   
42  327  Rangedahl Tess  2000  SOLSTA  AE1400  25 m  37.16   
43  225  Kaldrup Malin  2000  S 02  AA1600  50 m  37.35   
44  82  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  50 m  37.41   
45  312  Gillberg Moa  1998  VÄNERSBORG  AZ3898  25 m  37.41   
46  52  Årebäck Louise  1996  SVENLJUNGA  BU7496  25 m  37.52   
47  240  Wendt Matilda  1997  S 02  BD8897  25 m  37.52   
48  166  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  50 m  37.68   
49  96  Eriksson Felicia  2000  GÖTEBORG  BI7200  50 m  37.75   
50  185  Ålskog Alma  1999  KARLSKO SF  BG1299  25 m  38.04   
51  324  Eklund Ramböl Agnes  2001  SOLSTA  AG2801  25 m  38.11   
52  Kramer Ida  2002  MARIESTAD  AJ3402  25 m  38.21   
53  188  Alsop Lovisa  2001  LYSEKIL SS  AJ9601  25 m  38.39   
54  189  Dahlqvist Evelina  2000  LYSEKIL SS  AO0600  25 m  38.41   
55  14  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  50 m  38.68   
56  292  Robertsson Melina  2001  TROLLHÄTTA  AO9401  25 m  38.84   
57  161  Broström Mimmi  1999  KARLSKO SF  AV6699  25 m  38.91   
58  200  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  25 m  38.95   
59  106  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  50 m  39.06   
60  326  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  39.25   
61  222  Hasselgren Ida  2001  S 02  BI5401  25 m  39.34   
62  245  Apelqvist Tove  2002  SKENE SIM  AO6802  25 m  39.40   
63  178  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  39.63   
64  16  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  39.69   
65  171  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  39.73   
66  229  Lindstedt Cecilia  2000  S 02  AD1600  25 m  39.73   
67  54  Eni Matilda  2002  TÖREBODA  AF0402  25 m  40.11   
68  267  Faarinen Lovisa  1999  TROLLHÄTTA  BF6299  25 m  40.15   
69  29  Pedersen Line Hetland  2000  Øvre Eiker    25 m  40.17   
70  91  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  40.43   
71  42  Furufors Johanna  1999  STRÖMSTAD    25 m  40.61   
72  147  Graje Cornelia  2000  SK GÖTENE  AV9400  25 m  41.02   
73  251  Lilja Astrid  2002  SKENE SIM  AE3602  25 m  41.16   
74  287  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  41.36   
75  60  Hukvist Alexandra P.  2001  LIDKÖPING  AL5201  25 m  41.39   
76  59  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  41.47   
77  295  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m  41.50   
78  325  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  25 m  41.55   
79  159  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  41.59   
80  202  Bergman Lisa  2002  S 77  AQ9802  25 m  41.92   
81  180  Sand Mathilda  2000  KARLSKO SF  AL5600  25 m  41.93   
82  217  Diep Karin  1999  S 02  BN3299  25 m  42.24   
83  406  Svantesson Agnes  2001  SK ALINGSÅ  AM2201  25 m  42.31   
84  46  Lundqvist Linnea  2000  STRÖMSTAD  BJ3800  25 m  43.08   
85  230  Lindstedt Frida  2002  S 02  AZ5402  25 m  43.33   
86  184  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  43.37   
87  279  Kottusch Loella  2000  TROLLHÄTTA  AU1400  25 m  43.41   
88  250  Lidbom Nora  2002  SKENE SIM  AP0202  50 m  43.65   
89  314  Kullenberg Alva  2000  VÄNERSBORG  AU8200  25 m  43.73   
90  253  Lygdman Elna  2001  SKENE SIM  AW7601  25 m  44.00   
91  44  Hilding Thea  1999  STRÖMSTAD  AH6499  25 m  44.46   
92  22  Zanderau Willma  2003  MARIESTAD  AB7203  25 m  45.02   
93  203  Bergman Wilma  2002  S 77  AR0202  25 m  45.08   
94  398  Olofsson Ellen  2000  S 77  BK3600  25 m  45.22   
95  112  Liljenberg Sara  2001  GÖTEBORG  BH8401  25 m  45.42   
96  168  Jernelöv Matilda  2000  KARLSKO SF  AW4200  25 m  46.00   
97  94  Emilsson Smilla  2002  GÖTEBORG  AW5402  25 m  46.62   
98  181  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  46.64   
99  164  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  46.83   
100  233  Paktinat Sadaf  2001  S 02  AV4801  25 m  46.90   
101  197  Johansson Elin  2002  MELLERUD  AK8802  25 m  47.09   
102  228  Knutsen-Rohman Alva  2000  S 02  BD4600  25 m  47.14   
103  266  Eriksson Moa  2003  TROLLHÄTTA  AM3203  25 m  48.00   
104  212  Berlin Ida  2002  S 02  AW6402  25 m  48.25   
105  57  Edvardsson Julia  2000  TUMLARNA  AU7200  25 m  48.69   
106  20  Vestman Malin  2003  MARIESTAD  AL5803  50 m  49.51   
107  247  Cervin Yasemin  2001  SKENE SIM  AN5601  25 m  50.02   
108  273  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m  50.13   
109  210  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  25 m  50.34   
110  288  Metcalfe Sara  2002  TROLLHÄTTA  AL8602  25 m  50.52   
111  255  Skoglund Emelia  2003  SKENE SIM  AB4603  25 m  50.91   
112  158  Agerhem Linn  1999  KARLSKO SF  AV6899  25 m  51.14   
113  408  Laatikainen-Potts Chloé  2002  TROLLHÄTTA  AN9402  25 m  52.23  EFT 
114  23  Kaprón Nikita  2003  MARIESTAD  AL2803  25 m  52.42   
115  278  Kottusch Lithea  2003  TROLLHÄTTA  AC4403  25 m  53.06   
116  280  Langer Mimmi  2001  TROLLHÄTTA  AW7801  25 m  56.74   
117  190  Skåås Celina  2004  LYSEKIL SS  AE4403  25 m  57.08   
118  13  Mellander Thyra  2003  MARIESTAD  AP2803  25 m  57.35   
119  195  Hagström Klara  2001  MELLERUD  AY8801  25 m  57.71   
120  298  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  58.92   
121  411  Fagerström Ester  2003  S 02  AI3603  25 m  1:00.24  EFT 
122  221  Hashmati Negin  2000  S 02  BC6800  25 m  1:00.37   
123  17  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  1:01.78   
124  277  Jonasson Ebba  2003  TROLLHÄTTA  AM0403  25 m  1:07.36   
125  193  Eriksson Elin  2004  MELLERUD  AB5204  25 m  1:07.44   
126  264  Edkvist Ellen  2003  TROLLHÄTTA  AM4203  25 m  1:07.82   
127  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m     
128  21  Zanderau Tilde  2005  MARIESTAD  AA8605  25 m     
129  58  Brotten Olivia  2003  TUMLARNA    25 m     
130  101  Hellberg Sofia  2000  GÖTEBORG  BL7600  25 m     
131  110  Köhler Agnes  2000  GÖTEBORG  BL8600  25 m     
132  115  Mickelsson Emma  2001  GÖTEBORG  BJ7801  25 m     
133  117  Moustakas Anna-Natalia  1999  GÖTEBORG  AV4199  25 m     
134  121  Olsson Brandtvik Tove  2000  GÖTEBORG  BL0800  25 m     
135  122  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  25 m     
136  127  Starrost Elma  2002  GÖTEBORG  AZ3602  25 m     
137  182  Wulfstrand Linn  2001  KARLSKO SF  BK2401  25 m     
138  183  Åberg Signe  2000  KARLSKO SF  BL7800  25 m     
139  258  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m     
140  262  Bodebring Tuva  2003  TROLLHÄTTA  AM5203  25 m     
141  341  Ejdestig Tindra  2001  UDDEVALLA  BK3401  25 m     
142  351  Hellberg Klara  2000  UDDEVALLA  BD3400  25 m     
143  355  Johansson Jensen Felicia  2002  UDDEVALLA  AZ0802  25 m     
144  363  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  25 m     
145  364  Nyqvist Erika  2000  UDDEVALLA  BL8800  25 m     
146  419  Rowlands Leia  2000  ALINGSÅS  BD6600  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
4_S
Gren 4, 50m Frisim Herrar 
 
Sponsor: Kinnarps Interiör 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
369  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  23.06   
367  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  24.54   
382  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  25 m  25.03   
336  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  25 m  26.48   
281  Larsson Jesper  1996  TROLLHÄTTA  AU1196  25 m  27.79   
320  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  25 m  28.80   
18  Palmér Gustav  1998  MARIESTAD  AF6798  25 m  29.04   
146  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  29.26   
65  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  30.18   
10  151  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  30.19   
11  313  Johansson Fredrik  1996  VÄNERSBORG  AR3596  25 m  30.27   
12  69  Lundgren Arvid  1997  ALINGSÅS  AX5597  25 m  31.21   
13  Bolin David  1998  MARIESTAD  AU3798  50 m  31.40   
14  108  Kristofferson Tom  1998  GÖTEBORG  AN5398  50 m  31.63   
15  294  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  31.75   
16  75  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  25 m  32.08   
17  126  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  50 m  32.19   
18  297  Svensson Ludwig  1997  TROLLHÄTTA  AU2197  25 m  32.61   
19  265  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  50 m  32.83   
20  78  Andersson Edvin  1998  GÖTEBORG  AT3798  50 m  32.95   
21  307  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  33.16   
22  239  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  50 m  33.83   
23  114  Losman Emil  1998  GÖTEBORG  AV5198  50 m  34.05   
24  98  Gravander Öfwerman Ruben  1998  GÖTEBORG  AV6398  50 m  34.17   
25  317  Malm Isak  1998  VÄNERSBORG  AP0998  25 m  35.05   
26  72  Vandija Alexander  2000  ALINGSÅS  AL5900  25 m  35.16   
27  204  Börjesson Markus  2001  S 77  AE5101  25 m  35.39   
28  176  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  35.90   
29  93  Emilsson Love  2000  GÖTEBORG  AS2900  50 m  36.55   
30  160  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  36.62   
31  67  Hyvönen Elias  2000  ALINGSÅS  AA7700  25 m  36.92   
32  51  Pettersson Linus  2002  SVENLJUNGA  AC3902  25 m  37.03   
33  153  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  37.14   
34  232  Mahdi Adam  1999  S 02  AM9199  25 m  37.42   
35  315  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  38.28   
36  149  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  39.06   
37  130  Söderberg Nicolas  2001  GÖTEBORG  AK6701  25 m  39.42   
38  19  Palmér Jakob  2001  MARIESTAD  AC6901  50 m  39.67   
39  215  Cvjetkovic Marko  2000  S 02  AQ8900  25 m  39.96   
40  Bolin Gabriel  2001  MARIESTAD  AK7501  50 m  40.00   
41  95  Engström Lukas  1998  GÖTEBORG  AO0998  25 m  40.07   
42  220  Hallström Karl  2000  S 02  AG9100  25 m  40.11   
43  15  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  40.43   
44  73  Vandija Christoffer  2002  ALINGSÅS  AB2902  25 m  40.85   
45  64  Öhman Daniel  2002  LIDKÖPING  AL9302  25 m  41.01   
46  201  Bergman Hugo  1999  S 77  AJ6599  25 m  41.10   
47  227  Karlsson Gustav  2000  S 02  AG0300  25 m  41.37   
48  414  Bengtsson Hampus  2000  S 02  AT7700  25 m  41.48  EFT 
49  223  Husepian Patrik  2001  S 02  AK1701  25 m  41.55   
50  211  Berger Jacob  2002  S 02  AB3502  25 m  41.76   
51  63  Hjalmarsson Philip  1998  LIDKÖPING  AS2598  25 m  41.95   
52  48  Stenbråten William  2001  STRÖMSTAD  AP0901  25 m  41.97   
53  118  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  42.76   
54  246  Arnell Eskil  2001  SKENE SIM  AK9501  50 m  43.15   
55  172  Lübeck Victor  2002  KARLSKO SF  AG9302  50 m  43.80   
56  276  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  25 m  43.91   
57  415  Ryberg Kristoffer  2002  ALINGSÅS  AD2102  25 m  44.50  EFT 
58  Leijon Markus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  44.63   
59  285  Lundberg Alexander  2002  TROLLHÄTTA  AG5302  25 m  45.10   
60  397  de Paaz Edwin  2001  GÖTEBORG  AO9301  25 m  45.18   
61  77  Ahlstrand Erik  1999  GÖTEBORG  AU6199  25 m  45.73   
62  249  Eriksson-Hemberg Albin  2001  SKENE SIM  AI0701  25 m  46.90   
63  236  Sjulander Carl-Ruben  2001  S 02  AK2701  25 m  46.97   
64  49  Falchenberg Joel  2000  SVENLJUNGA  AN7900  25 m  47.52   
65  47  Simonsson Elias  2001  STRÖMSTAD    25 m  47.53   
66  79  Andersson Erik  1998  GÖTEBORG  AW8398  50 m  48.46   
67  299  Tranberg Charlie  2002  TROLLHÄTTA  AK5102  25 m  48.64   
68  173  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  48.93   
69  218  Enouri Anas  2000  S 02  AQ3500  25 m  49.84   
70  301  Westerlund-Karlsson Albin  2001  TROLLHÄTTA  AK6301  25 m  50.68   
71  256  W.Persson Felix  2003  SKENE SIM  AB8903  25 m  52.04   
72  216  Diep Ivan  2001  S 02  AN3901  25 m  55.91   
73  272  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  25 m  56.52   
74  290  Nilsson Selldén Sixten  2001  TROLLHÄTTA  AQ9301  25 m  58.10   
75  300  Truong Michael  1999  TROLLHÄTTA  AU5599  25 m  58.52   
76  268  Freeman Adam  2001  TROLLHÄTTA  AM5501  25 m  1:00.35   
77  56  Hansson Karl  1999  TUMLARNA    25 m     
78  97  Gardine Archie  2000  GÖTEBORG  AU9700  25 m     
79  105  Jigrup Eric  2000  GÖTEBORG  AU7700  25 m     
80  113  Linder Oscar  2000  GÖTEBORG  AU8700  25 m     
81  119  Nordberg Marcus  2002  GÖTEBORG  AM4302  25 m     
82  129  Svedberg Max  2001  GÖTEBORG  AR3301  25 m     
83  136  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  25 m     
84  137  Zasowski Philip  2002  GÖTEBORG  AM5302  25 m     
85  165  Goullu Måns  2003  KARLSKO SF  AH1703  25 m     
86  170  Larsson Jonathan  2000  KARLSKO SF  AU2900  25 m     
87  175  Nilsson Robin  2002  KARLSKO SF  AM7302  25 m     
88  192  Åberg Oskar  2004  LYSEKIL SS  AA7504  25 m     
89  199  Niklasson Tim  2003  MELLERUD  AH0703  25 m     
90  254  Lygdman Ivan  2003  SKENE SIM  AG9303  25 m     
91  261  Björk Arvid  2003  TROLLHÄTTA  AF9903  25 m     
92  263  Chung Patrik  2000  TROLLHÄTTA  AU4900  25 m     
93  269  Grahn Filip  2001  TROLLHÄTTA  AQ6301  25 m     
94  274  Hägg William  2002  TROLLHÄTTA    25 m     
95  412  Fransson Hugo  2005  TROLLHÄTTA  AA4105  25 m    EFT 
96  413  Matei Michael  2001  TROLLHÄTTA    25 m    EFT 
97  418  Eliasson Oscar  2001  ALINGSÅS  AI9301  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
5_S
Gren 5, 100m Ryggsim Damer 
 
Sponsor: Möbelhuset nattinatti 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
331  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  25 m  1:03.31   
377  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  1:05.48   
417  Näslund Louise  1997  LIDKÖPING  AS1497  25 m  1:10.79  EFT 
275  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:12.69   
329  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  1:12.89   
361  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  1:14.46   
332  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:15.61   
289  Nilsson Malin  1995  TROLLHÄTTA  AF7495  25 m  1:17.13   
219  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  1:17.20   
10  401  Hallkvist Louise  1999  SK ALINGSÅ  AE0299  25 m  1:17.26   
11  152  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  1:17.68   
12  25  Hals Mari  1997  Øvre Eiker    25 m  1:19.18   
13  316  Larsson Thilda  1999  VÄNERSBORG  AA8299  25 m  1:19.44   
14  259  André Johanna  1995  TROLLHÄTTA  BI9695  25 m  1:19.78   
15  27  Krogstad Maria  1994  Øvre Eiker    25 m  1:20.58   
16  150  Holm Olivia  2000  SK GÖTENE  AC8200  25 m  1:22.66   
17  356  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  50 m  1:22.89   
18  30  Rasmussen Maren  1997  Øvre Eiker    25 m  1:23.52   
19  99  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  25 m  1:23.67   
20  133  Wennberg Karin  1999  GÖTEBORG  AT2499  50 m  1:24.25   
21  340  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m  1:25.20   
22  208  Ryrbo Wilma  1999  S 77  AT0299  25 m  1:25.27   
23  179  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  50 m  1:25.74   
24  107  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  50 m  1:26.85   
25  352  Jernberg Maja  2000  UDDEVALLA  AO9400  25 m  1:27.01   
26  43  Hilding Freja  1995  STRÖMSTAD  BN2495  25 m  1:27.11   
27  174  Nilsson Emelie  1999  KARLSKO SF  AU7899  25 m  1:27.32   
28  92  Ehrnberg Sara  1999  GÖTEBORG  AT3499  25 m  1:27.38   
29  Kramer Tove  1999  MARIESTAD  AX4699  25 m  1:27.51   
30  134  Westerlund Maja  1999  GÖTEBORG  BB2699  50 m  1:29.01   
31  87  Borre Carolina  1999  GÖTEBORG  AW9699  25 m  1:29.51   
32  226  Kanerva Julia  1998  S 02  BM6498  50 m  1:29.90   
33  131  Thyberg-Ng Caitlin  1999  GÖTEBORG  BH4499  25 m  1:30.32   
34  347  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  1:31.66   
35  327  Rangedahl Tess  2000  SOLSTA  AE1400  25 m  1:31.72   
36  145  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  1:31.91   
37  24  Fossheim Stine Reistad  1999  Øvre Eiker    25 m  1:32.02   
38  169  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:32.26   
39  83  Berglin Nora  1998  GÖTEBORG  BK5298  50 m  1:32.31   
40  120  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  50 m  1:33.54   
41  191  Skåås Filippa  2001  LYSEKIL SS  AH5201  25 m  1:34.35   
42  354  Johansson Julia  1999  UDDEVALLA  BD4499  25 m  1:34.87   
43  350  Hedlund Alice  1999  UDDEVALLA  AP9499  25 m  1:35.01   
44  166  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:35.23   
45  144  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  1:35.43   
46  123  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  50 m  1:35.62   
47  240  Wendt Matilda  1997  S 02  BD8897  50 m  1:35.67   
48  335  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  1:35.69   
49  52  Årebäck Louise  1996  SVENLJUNGA  BU7496  25 m  1:35.74   
50  89  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  1:36.32   
51  326  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  1:36.53   
52  82  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  50 m  1:36.63   
53  406  Svantesson Agnes  2001  SK ALINGSÅ  AM2201  25 m  1:36.80   
54  222  Hasselgren Ida  2001  S 02  BI5401  25 m  1:36.88   
55  270  Guldbrand Linnéa  1999  TROLLHÄTTA  AL1299  25 m  1:37.16   
56  128  Sturve Näslund Lovisa  2000  GÖTEBORG  BD0200  25 m  1:37.17   
57  177  Palmqvist Elin  2000  KARLSKO SF  AM0400  25 m  1:37.34   
58  106  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  50 m  1:38.17   
59  16  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:39.48   
60  Kramer Linn  2001  MARIESTAD  AD8801  25 m  1:39.50   
61  59  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  1:40.73   
62  81  Backman Märta  2000  GÖTEBORG  BC4800  25 m  1:41.68   
63  214  Böhn Amanda  2001  S 02  AB2201  25 m  1:41.92   
64  14  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m  1:42.07   
65  324  Eklund Ramböl Agnes  2001  SOLSTA  AG2801  25 m  1:42.25   
66  161  Broström Mimmi  1999  KARLSKO SF  AV6699  25 m  1:42.37   
67  368  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  50 m  1:42.39   
68  376  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  1:43.99   
69  189  Dahlqvist Evelina  2000  LYSEKIL SS  AO0600  25 m  1:44.95   
70  287  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  1:46.00   
71  419  Rowlands Leia  2000  ALINGSÅS  BD6600  25 m  1:48.22  EFT 
72  279  Kottusch Loella  2000  TROLLHÄTTA  AU1400  25 m  1:48.63   
73  398  Olofsson Ellen  2000  S 77  BK3600  25 m  1:49.15   
74  384  Wetterlind Carolina  2000  UDDEVALLA  BB1800  25 m  1:50.77   
75  339  Dahlberg Wilma  2001  UDDEVALLA  AL1401  25 m  1:50.84   
76  357  Kihlberg Linnea  2001  UDDEVALLA  AX7801  50 m  1:50.95   
77  295  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m  1:52.20   
78  60  Hukvist Alexandra P.  2001  LIDKÖPING  AL5201  25 m  1:52.67   
79  147  Graje Cornelia  2000  SK GÖTENE  AV9400  25 m  1:53.00   
80  29  Pedersen Line Hetland  2000  Øvre Eiker    25 m  1:53.40   
81  217  Diep Karin  1999  S 02  BN3299  25 m  1:53.87  EFT 
82  180  Sand Mathilda  2000  KARLSKO SF  AL5600  25 m  1:55.46   
83  228  Knutsen-Rohman Alva  2000  S 02  BD4600  50 m  1:58.21   
84  325  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  25 m  1:59.67   
85  229  Lindstedt Cecilia  2000  S 02  AD1600  25 m  2:05.54   
86  337  Börjesson Emilly  2001  UDDEVALLA  AT9601  50 m  2:06.88   
87  408  Laatikainen-Potts Chloé  2002  TROLLHÄTTA  AN9402  25 m  2:08.61  EFT 
88  45  Källvik Wilma  2001  STRÖMSTAD    25 m     
89  54  Eni Matilda  2002  TÖREBODA  AF0402  25 m     
90  94  Emilsson Smilla  2002  GÖTEBORG  AW5402  25 m     
91  96  Eriksson Felicia  2000  GÖTEBORG  BI7200  25 m     
92  101  Hellberg Sofia  2000  GÖTEBORG  BL7600  25 m     
93  102  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AZ4602  25 m     
94  110  Köhler Agnes  2000  GÖTEBORG  BL8600  25 m     
95  115  Mickelsson Emma  2001  GÖTEBORG  BJ7801  25 m     
96  117  Moustakas Anna-Natalia  1999  GÖTEBORG  AV4199  25 m     
97  121  Olsson Brandtvik Tove  2000  GÖTEBORG  BL0800  25 m     
98  122  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  25 m     
99  127  Starrost Elma  2002  GÖTEBORG  AZ3602  25 m     
100  178  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m     
101  210  Avdic Selma  2003  S 02  AM6803  25 m     
102  212  Berlin Ida  2002  S 02  AW6402  25 m     
103  221  Hashmati Negin  2000  S 02  BC6800  25 m     
104  230  Lindstedt Frida  2002  S 02  AZ5402  25 m     
105  233  Paktinat Sadaf  2001  S 02  AV4801  25 m     
106  235  Persson Denise  1998  S 02  BK8298  25 m     
107  273  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m     
108  277  Jonasson Ebba  2003  TROLLHÄTTA  AM0403  25 m     
109  278  Kottusch Lithea  2003  TROLLHÄTTA  AC4403  25 m     
110  288  Metcalfe Sara  2002  TROLLHÄTTA  AL8602  25 m     
111  296  Svensson Kajsa  2000  TROLLHÄTTA  BD0600  25 m     
112  344  Fransson Matilda  2000  UDDEVALLA  BJ1800  25 m     
113  372  Simonsson Emilia  2002  UDDEVALLA  AL3802  25 m     
114  381  Tabarte Amanda  2001  UDDEVALLA  AX9801  25 m     
115  411  Fagerström Ester  2003  S 02  AI3603  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
6_S
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar 
 
Sponsor: Advokatfirman Kjällgren 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
367  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  1:00.15   
281  Larsson Jesper  1996  TROLLHÄTTA  AU1196  25 m  1:06.03   
282  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  1:06.10   
333  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  1:06.11   
380  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  1:06.89   
65  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  1:09.19   
55  Larsson Kristoffer  1997  VARABYGDEN  AO9197  25 m  1:10.78   
342  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  25 m  1:11.36   
336  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  25 m  1:12.51   
10  359  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  25 m  1:17.20   
11  334  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  1:17.32   
12  238  Söderlund Christian  1998  S 02  AD2198  25 m  1:17.60   
13  234  Paling Sebastian  1997  S 02  AE9797  25 m  1:17.62   
14  297  Svensson Ludwig  1997  TROLLHÄTTA  AU2197  25 m  1:17.73   
15  108  Kristofferson Tom  1998  GÖTEBORG  AN5398  25 m  1:18.69   
16  370  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  1:18.92   
17  307  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  1:20.51   
18  151  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  1:22.27   
19  18  Palmér Gustav  1998  MARIESTAD  AF6798  25 m  1:22.99   
20  78  Andersson Edvin  1998  GÖTEBORG  AT3798  50 m  1:23.45   
21  378  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  1:23.75   
22  75  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  25 m  1:24.13   
23  126  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  25 m  1:24.17   
24  294  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  50 m  1:24.39   
25  69  Lundgren Arvid  1997  ALINGSÅS  AX5597  25 m  1:24.56   
26  375  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  1:24.60   
27  265  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m  1:26.59   
28  72  Vandija Alexander  2000  ALINGSÅS  AL5900  25 m  1:27.50   
29  204  Börjesson Markus  2001  S 77  AE5101  50 m  1:28.04   
30  315  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  1:28.22   
31  95  Engström Lukas  1998  GÖTEBORG  AO0998  50 m  1:28.85   
32  124  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  1:28.96   
33  114  Losman Emil  1998  GÖTEBORG  AV5198  50 m  1:29.89   
34  365  Olsson David  1999  UDDEVALLA  AO6799  25 m  1:29.94   
35  176  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:30.93   
36  346  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m  1:31.35   
37  160  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  1:34.81   
38  232  Mahdi Adam  1999  S 02  AM9199  50 m  1:35.44   
39  93  Emilsson Love  2000  GÖTEBORG  AS2900  50 m  1:35.66   
40  167  Hellberg Marcus  2000  KARLSKO SF  AG7700  25 m  1:35.72   
41  328  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  1:36.87   
42  319  Olsson Rasmus  1999  VÄNERSBORG  AA1999  25 m  1:37.94   
43  220  Hallström Karl  2000  S 02  AG9100  25 m  1:38.19   
44  227  Karlsson Gustav  2000  S 02  AG0300  25 m  1:39.64   
45  373  Simonsson Jesper  2000  UDDEVALLA  AN5900  25 m  1:40.37   
46  51  Pettersson Linus  2002  SVENLJUNGA  AC3902  25 m  1:41.53   
47  153  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  1:43.67   
48  48  Stenbråten William  2001  STRÖMSTAD  AP0901  25 m  1:45.56   
49  348  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  1:45.93   
50  246  Arnell Eskil  2001  SKENE SIM  AK9501  25 m  1:48.22   
51  276  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  25 m  1:49.97   
52  215  Cvjetkovic Marko  2000  S 02  AQ8900  25 m  1:52.61   
53  218  Enouri Anas  2000  S 02  AQ3500  25 m  1:52.86   
54  149  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  1:56.42   
55  79  Andersson Erik  1998  GÖTEBORG  AW8398  50 m  1:57.04   
56  249  Eriksson-Hemberg Albin  2001  SKENE SIM  AI0701  50 m  2:04.47   
57  300  Truong Michael  1999  TROLLHÄTTA  AU5599  25 m  2:12.60   
58  77  Ahlstrand Erik  1999  GÖTEBORG  AU6199  25 m     
59  97  Gardine Archie  2000  GÖTEBORG  AU9700  25 m     
60  105  Jigrup Eric  2000  GÖTEBORG  AU7700  25 m     
61  113  Linder Oscar  2000  GÖTEBORG  AU8700  25 m     
62  118  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m     
63  119  Nordberg Marcus  2002  GÖTEBORG  AM4302  25 m    EFT 
64  129  Svedberg Max  2001  GÖTEBORG  AR3301  25 m     
65  136  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  25 m     
66  137  Zasowski Philip  2002  GÖTEBORG  AM5302  25 m     
67  211  Berger Jacob  2002  S 02  AB3502  25 m     
68  216  Diep Ivan  2001  S 02  AN3901  25 m     
69  223  Husepian Patrik  2001  S 02  AK1701  25 m     
70  236  Sjulander Carl-Ruben  2001  S 02  AK2701  25 m     
71  353  Johansson Johannes  2002  UDDEVALLA  AG1102  25 m     
72  397  de Paaz Edwin  2001  GÖTEBORG  AO9301  25 m     
73  414  Bengtsson Hampus  2000  S 02  AT7700  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
7_S
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
377  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  2:27.76   
31  Stenseth Stine Lise  1994  Øvre Eiker    25 m  2:30.00   
404  Lygnestrand Sanna  1999  SK ALINGSÅ  AG5499  25 m  2:51.39   
28  Pedersen Hege Hetland  1996  Øvre Eiker    25 m  3:05.54   
163  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  3:26.16   
308  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG  AB4897  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
8_S
Gren 8, 200m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
338  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  2:00.05   
345  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  2:05.12   
369  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  2:14.06   
320  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  25 m  2:26.88   
146  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  2:40.96   
343  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  50 m  2:52.37   
366  Olsson Karl  1996  UDDEVALLA  AF8396  50 m  2:58.12   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
9_S
Gren 9, 4X100m Fr Damer 14-Yngre 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
385  Uddevalla Damer 1  UDDEVALLA    25 m  4:41.16   
241  S02 Damer Lag 1  S 02    25 m  4:55.89   
186  Karlsko Sf Damer  KARLSKO SF    25 m  5:07.23   
302  Trollhättans SS Lag 1  1998  TROLLHÄTTA    25 m  5:08.01   
138  Göteborg Damer  GÖTEBORG    25 m  5:10.00   
387  Uddevalla Damer 2  UDDEVALLA    25 m  5:16.38   
139  Göteborg Damer Lag2  1990  GÖTEBORG    25 m  5:22.00   
140  Göteborg Damer Lag3  1990  GÖTEBORG    25 m  5:30.00   
242  S02 Damer Lag 2  S 02    25 m  5:33.28   
10  305  Trollhättans SS Lag 2  1998  TROLLHÄTTA    25 m  5:56.87   
11  388  Uddevalla Damer 3  UDDEVALLA    25 m  6:12.82   
12  390  Uddevalla Damer 4  UDDEVALLA    25 m  6:24.64   
13  10  Lag 1 Mariestads SS  MARIESTAD    25 m     
14  154  SK Götene Damer  SK GÖTENE    25 m     
15  306  Trollhättans SS Lag 3  1998  TROLLHÄTTA    25 m     
16  321  Vänersborg Damer  VÄNERSBORG    25 m     
17  402  SK Alingsås Lag 1  SK ALINGSÅ    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
10_S
Gren 10, 4X100m Fr Herrar 14-Yngre 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
392  Uddevalla Herrar 1  UDDEVALLA    25 m  4:38.08   
141  Göteborg Herrar  GÖTEBORG    25 m  4:48.00   
142  Göteborg Herrar Lag2  1996  GÖTEBORG    25 m  4:58.00   
143  Göteborg Herrar Lag3  1996  GÖTEBORG    25 m  5:02.00   
302  Trollhättans SS Lag 1  1998  TROLLHÄTTA    25 m  5:08.20   
243  S02 Herrar  S 02    25 m  5:12.81   
394  Uddevalla Herrar 2  UDDEVALLA    25 m  5:19.08   
244  S02 Herrar Lag 2  S 02    25 m  6:05.75   
12  Lag 3 Mariestads SS  MARIESTAD    25 m     
10  76  Alingsås Herrar  ALINGSÅS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
11_S
Gren 11, 400m Frisim Damer 
 
Sponsor: Växtlaget Sverige AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
31  Stenseth Stine Lise  1994  Øvre Eiker    25 m  4:23.83   
329  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  4:43.78   
275  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  4:44.28   
361  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  4:52.00   
362  Niklasson Johanna  1996  UDDEVALLA  AQ6896  25 m  4:57.93   
332  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  5:04.77   
316  Larsson Thilda  1999  VÄNERSBORG  AA8299  25 m  5:04.97   
28  Pedersen Hege Hetland  1996  Øvre Eiker    25 m  5:09.89   
152  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  5:17.54   
10  356  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  50 m  5:20.52   
11  174  Nilsson Emelie  1999  KARLSKO SF  AU7899  25 m  5:24.70   
12  401  Hallkvist Louise  1999  SK ALINGSÅ  AE0299  25 m  5:26.40   
13  Kramer Tove  1999  MARIESTAD  AX4699  25 m  5:27.35   
14  371  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  5:29.87   
15  352  Jernberg Maja  2000  UDDEVALLA  AO9400  25 m  5:39.22   
16  107  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  5:41.01   
17  99  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  50 m  5:42.48   
18  134  Westerlund Maja  1999  GÖTEBORG  BB2699  25 m  5:46.35   
19  71  Söderman Linnéa  1998  ALINGSÅS  AL0298  25 m  5:46.58   
20  92  Ehrnberg Sara  1999  GÖTEBORG  AT3499  25 m  5:46.59   
21  169  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  5:53.64   
22  340  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m  5:53.73   
23  237  Sjulander Jennifer  1998  S 02  BM4298  50 m  5:55.37   
24  270  Guldbrand Linnéa  1999  TROLLHÄTTA  AL1299  25 m  5:57.77   
25  347  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  5:57.90   
26  144  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  5:58.71   
27  225  Kaldrup Malin  2000  S 02  AA1600  25 m  5:59.57   
28  131  Thyberg-Ng Caitlin  1999  GÖTEBORG  BH4499  25 m  6:05.43   
29  128  Sturve Näslund Lovisa  2000  GÖTEBORG  BD0200  50 m  6:06.66   
30  286  Lundqvist-Jenc Emilia  1999  TROLLHÄTTA  BK3899  50 m  6:09.10   
31  80  Andreasson Alice  1998  GÖTEBORG  BB7298  25 m  6:09.60   
32  163  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  6:16.64   
33  87  Borre Carolina  1999  GÖTEBORG  AW9699  25 m  6:17.26   
34  29  Pedersen Line Hetland  2000  Øvre Eiker    25 m  6:18.40   
35  354  Johansson Julia  1999  UDDEVALLA  BD4499  25 m  6:19.23   
36  350  Hedlund Alice  1999  UDDEVALLA  AP9499  25 m  6:21.11   
37  14  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m  6:23.53   
38  407  Johansson Amanda  1997  TROLLHÄTTA  BJ4497  25 m  6:24.83  EFT 
39  161  Broström Mimmi  1999  KARLSKO SF  AV6699  25 m  6:25.08   
40  83  Berglin Nora  1998  GÖTEBORG  BK5298  50 m  6:26.56   
41  267  Faarinen Lovisa  1999  TROLLHÄTTA  BF6299  25 m  6:39.16   
42  16  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  6:41.97   
43  335  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  6:42.48   
44  376  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  6:45.22   
45  82  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  50 m  6:54.12   
46  292  Robertsson Melina  2001  TROLLHÄTTA  AO9401  25 m     
47  295  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m     
48  296  Svensson Kajsa  2000  TROLLHÄTTA  BD0600  25 m     
49  368  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
12_S
Gren 12, 400m Frisim Herrar 
 
Sponsor: Kinnarps Interiör 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
382  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  25 m  4:12.52   
260  Andrée Roger  1971  TROLLHÄTTA  AA4971  25 m  4:32.01   
366  Olsson Karl  1996  UDDEVALLA  AF8396  25 m  4:32.99   
281  Larsson Jesper  1996  TROLLHÄTTA  AU1196  25 m  4:36.65   
65  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  4:37.08   
282  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  4:38.99   
380  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  4:43.23   
336  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  50 m  4:44.97   
146  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  4:49.54   
10  151  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  5:09.33   
11  294  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  5:10.02   
12  55  Larsson Kristoffer  1997  VARABYGDEN  AO9197  25 m  5:10.19   
13  334  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  5:12.89   
14  234  Paling Sebastian  1997  S 02  AE9797  25 m  5:17.29   
15  18  Palmér Gustav  1998  MARIESTAD  AF6798  50 m  5:18.71   
16  108  Kristofferson Tom  1998  GÖTEBORG  AN5398  50 m  5:20.59   
17  378  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  5:28.59   
18  126  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  25 m  5:28.86   
19  370  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  5:33.87   
20  176  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  5:41.27   
21  95  Engström Lukas  1998  GÖTEBORG  AO0998  50 m  5:53.73   
22  78  Andersson Edvin  1998  GÖTEBORG  AT3798  25 m  6:14.87   
23  365  Olsson David  1999  UDDEVALLA  AO6799  25 m  6:15.66   
24  328  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  6:25.55   
25  93  Emilsson Love  2000  GÖTEBORG  AS2900  50 m  7:09.79   
26  98  Gravander Öfwerman Ruben  1998  GÖTEBORG  AV6398  25 m     
27  124  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m     
28  238  Söderlund Christian  1998  S 02  AD2198  25 m     
29  246  Arnell Eskil  2001  SKENE SIM  AK9501  25 m     
30  265  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m     
31  348  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m     
32  373  Simonsson Jesper  2000  UDDEVALLA  AN5900  25 m     
33  375  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
13_S
Gren 13, 50m Bröstsim Damer 
 
Sponsor: Möbelhuset nattinatti 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
362  Niklasson Johanna  1996  UDDEVALLA  AQ6896  50 m  34.02   
275  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  34.97   
25  Hals Mari  1997  Øvre Eiker    25 m  37.40   
383  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  38.33   
270  Guldbrand Linnéa  1999  TROLLHÄTTA  AL1299  25 m  39.87   
123  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  50 m  40.01   
399  Vium Solvår  1995  Øvre Eiker    25 m  40.29  EFT 
404  Lygnestrand Sanna  1999  SK ALINGSÅ  AG5499  25 m  40.52   
107  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  40.73   
10  312  Gillberg Moa  1998  VÄNERSBORG  AZ3898  25 m  41.93   
11  26  Hals Ragnhild  1995  Øvre Eiker    25 m  42.25   
12  286  Lundqvist-Jenc Emilia  1999  TROLLHÄTTA  BK3899  25 m  43.40   
13  311  Gillberg Ada  2000  VÄNERSBORG  AJ3400  25 m  43.76   
14  410  Hermansson Matilda  1999  SK ALINGSÅ  AF1299  25 m  43.89  EFT 
15  62  Andersson Ida  1999  LIDKÖPING  AY7499  25 m  43.96   
16  80  Andreasson Alice  1998  GÖTEBORG  BB7298  25 m  44.31   
17  92  Ehrnberg Sara  1999  GÖTEBORG  AT3499  25 m  44.39   
18  157  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  50 m  44.42   
19  89  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  50 m  44.73   
20  Kramer Linn  2001  MARIESTAD  AD8801  25 m  44.78   
21  53  Årebäck Wilma  1999  SVENLJUNGA  BI7699  25 m  45.02   
22  24  Fossheim Stine Reistad  1999  Øvre Eiker    25 m  45.09   
23  50  Johansson Agnes  1996  SVENLJUNGA  BU8296  25 m  45.94   
24  135  Wingstrand Ebba  1999  GÖTEBORG  AS3299  50 m  46.02   
25  42  Furufors Johanna  1999  STRÖMSTAD    25 m  46.20   
26  144  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  46.25   
27  52  Årebäck Louise  1996  SVENLJUNGA  BU7496  25 m  46.95   
28  120  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  47.08   
29  71  Söderman Linnéa  1998  ALINGSÅS  AL0298  25 m  47.12   
30  235  Persson Denise  1998  S 02  BK8298  25 m  47.42   
31  381  Tabarte Amanda  2001  UDDEVALLA  AX9801  25 m  47.52   
32  407  Johansson Amanda  1997  TROLLHÄTTA  BJ4497  25 m  47.73  EFT 
33  147  Graje Cornelia  2000  SK GÖTENE  AV9400  25 m  47.90   
34  327  Rangedahl Tess  2000  SOLSTA  AE1400  25 m  47.93   
35  200  Back Alva  2002  S 77  AQ8802  25 m  48.03   
36  60  Hukvist Alexandra P.  2001  LIDKÖPING  AL5201  25 m  48.05   
37  59  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  48.20   
38  133  Wennberg Karin  1999  GÖTEBORG  AT2499  25 m  48.60   
39  87  Borre Carolina  1999  GÖTEBORG  AW9699  25 m  48.91   
40  166  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  48.97   
41  46  Lundqvist Linnea  2000  STRÖMSTAD  BJ3800  25 m  49.04   
42  145  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  49.21   
43  384  Wetterlind Carolina  2000  UDDEVALLA  BB1800  25 m  49.27   
44  54  Eni Matilda  2002  TÖREBODA  AF0402  25 m  49.37   
45  178  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  49.81   
46  106  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  25 m  49.86  EFT 
47  179  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  50.00   
48  245  Apelqvist Tove  2002  SKENE SIM  AO6802  25 m  50.08   
49  161  Broström Mimmi  1999  KARLSKO SF  AV6699  50 m  50.13   
50  406  Svantesson Agnes  2001  SK ALINGSÅ  AM2201  25 m  50.35   
51  325  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  25 m  50.46   
52  91  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  50.68   
53  191  Skåås Filippa  2001  LYSEKIL SS  AH5201  25 m  50.70   
54  16  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  50.85   
55  14  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m  51.12   
56  323  Andersson Sara  2000  SOLSTA  BG0800  25 m  51.62   
57  Kramer Ida  2002  MARIESTAD  AJ3402  25 m  51.84   
58  202  Bergman Lisa  2002  S 77  AQ9802  25 m  51.94   
59  295  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m  52.20   
60  168  Jernelöv Matilda  2000  KARLSKO SF  AW4200  25 m  52.22   
61  96  Eriksson Felicia  2000  GÖTEBORG  BI7200  25 m  52.38   
62  81  Backman Märta  2000  GÖTEBORG  BC4800  25 m  52.55   
63  188  Alsop Lovisa  2001  LYSEKIL SS  AJ9601  25 m  52.63   
64  22  Zanderau Willma  2003  MARIESTAD  AB7203  25 m  52.89   
65  357  Kihlberg Linnea  2001  UDDEVALLA  AX7801  25 m  53.18   
66  181  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  53.54   
67  324  Eklund Ramböl Agnes  2001  SOLSTA  AG2801  25 m  53.85   
68  267  Faarinen Lovisa  1999  TROLLHÄTTA  BF6299  25 m  53.86   
69  251  Lilja Astrid  2002  SKENE SIM  AE3602  25 m  54.14   
70  288  Metcalfe Sara  2002  TROLLHÄTTA  AL8602  25 m  54.28   
71  314  Kullenberg Alva  2000  VÄNERSBORG  AU8200  25 m  54.42   
72  279  Kottusch Loella  2000  TROLLHÄTTA  AU1400  25 m  54.56   
73  326  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  54.95   
74  278  Kottusch Lithea  2003  TROLLHÄTTA  AC4403  25 m  55.08   
75  94  Emilsson Smilla  2002  GÖTEBORG  AW5402  25 m  55.11   
76  405  Olesen Ellinor  2002  SK ALINGSÅ  AS8202  25 m  55.11   
77  344  Fransson Matilda  2000  UDDEVALLA  BJ1800  25 m  55.34   
78  171  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  55.43   
79  419  Rowlands Leia  2000  ALINGSÅS  BD6600  25 m  55.79  EFT 
80  253  Lygdman Elna  2001  SKENE SIM  AW7601  25 m  55.83   
81  177  Palmqvist Elin  2000  KARLSKO SF  AM0400  25 m  55.95   
82  250  Lidbom Nora  2002  SKENE SIM  AP0202  25 m  56.31   
83  159  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  56.56   
84  57  Edvardsson Julia  2000  TUMLARNA  AU7200  25 m  56.75   
85  185  Ålskog Alma  1999  KARLSKO SF  BG1299  25 m  57.12   
86  198  Lundgren Alva  2001  MELLERUD  AZ2201  25 m  57.20   
87  247  Cervin Yasemin  2001  SKENE SIM  AN5601  25 m  57.35   
88  292  Robertsson Melina  2001  TROLLHÄTTA  AO9401  25 m  57.45   
89  189  Dahlqvist Evelina  2000  LYSEKIL SS  AO0600  25 m  57.84   
90  203  Bergman Wilma  2002  S 77  AR0202  25 m  58.40   
91  164  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  58.48   
92  255  Skoglund Emelia  2003  SKENE SIM  AB4603  25 m  58.99   
93  45  Källvik Wilma  2001  STRÖMSTAD    25 m  59.56   
94  17  Olsson Elsa  2003  MARIESTAD  AP4803  25 m  59.78   
95  180  Sand Mathilda  2000  KARLSKO SF  AL5600  25 m  1:00.14   
96  184  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  50 m  1:00.39   
97  266  Eriksson Moa  2003  TROLLHÄTTA  AM3203  25 m  1:01.13   
98  372  Simonsson Emilia  2002  UDDEVALLA  AL3802  25 m  1:01.75   
99  195  Hagström Klara  2001  MELLERUD  AY8801  25 m  1:02.90   
100  273  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m  1:05.04  EFT 
101  190  Skåås Celina  2004  LYSEKIL SS  AE4403  25 m  1:06.96   
102  158  Agerhem Linn  1999  KARLSKO SF  AV6899  50 m  1:16.16   
103  197  Johansson Elin  2002  MELLERUD  AK8802  25 m  1:16.75   
104  258  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  1:17.89   
105  298  Thompson Izabella  2003  TROLLHÄTTA  AG0203  25 m  1:22.90   
106  277  Jonasson Ebba  2003  TROLLHÄTTA  AM0403  25 m  1:23.16   
107  264  Edkvist Ellen  2003  TROLLHÄTTA  AM4203  25 m  1:27.22   
108  Kampe Ellen  2003  MARIESTAD  AP3803  25 m     
109  13  Mellander Thyra  2003  MARIESTAD  AP2803  25 m     
110  20  Vestman Malin  2003  MARIESTAD  AL5803  25 m     
111  21  Zanderau Tilde  2005  MARIESTAD  AA8605  25 m     
112  23  Kaprón Nikita  2003  MARIESTAD  AL2803  25 m     
113  44  Hilding Thea  1999  STRÖMSTAD  AH6499  25 m     
114  58  Brotten Olivia  2003  TUMLARNA    25 m     
115  61  Torén Amanda  2003  LIDKÖPING  AE5403  25 m     
116  101  Hellberg Sofia  2000  GÖTEBORG  BL7600  25 m     
117  102  Hemberg Hannah  2002  GÖTEBORG  AZ4602  25 m     
118  110  Köhler Agnes  2000  GÖTEBORG  BL8600  25 m     
119  112  Liljenberg Sara  2001  GÖTEBORG  BH8401  25 m     
120  115  Mickelsson Emma  2001  GÖTEBORG  BJ7801  25 m     
121  117  Moustakas Anna-Natalia  1999  GÖTEBORG  AV4199  25 m     
122  121  Olsson Brandtvik Tove  2000  GÖTEBORG  BL0800  25 m     
123  122  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  25 m     
124  127  Starrost Elma  2002  GÖTEBORG  AZ3602  25 m     
125  183  Åberg Signe  2000  KARLSKO SF  BL7800  25 m     
126  193  Eriksson Elin  2004  MELLERUD  AB5204  25 m     
127  252  Lilja Hannah  2004  SKENE SIM  AE2604  25 m     
128  262  Bodebring Tuva  2003  TROLLHÄTTA  AM5203  25 m     
129  341  Ejdestig Tindra  2001  UDDEVALLA  BK3401  25 m     
130  355  Johansson Jensen Felicia  2002  UDDEVALLA  AZ0802  25 m     
131  363  Nordström Tilde  2004  UDDEVALLA  AG0204  25 m     
132  398  Olofsson Ellen  2000  S 77  BK3600  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
14_S
Gren 14, 50m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
358  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  28.33   
342  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  25 m  29.85   
338  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  25 m  30.93   
359  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  25 m  31.22   
367  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  31.97   
333  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  32.44   
343  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  35.21   
320  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  25 m  36.10   
360  Koch Viggo  1997  UDDEVALLA  AN5997  50 m  39.55   
10  18  Palmér Gustav  1998  MARIESTAD  AF6798  25 m  39.68   
11  65  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  39.72  EFT 
12  98  Gravander Öfwerman Ruben  1998  GÖTEBORG  AV6398  50 m  40.01   
13  69  Lundgren Arvid  1997  ALINGSÅS  AX5597  25 m  41.27   
14  265  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m  41.65   
15  151  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  42.87   
16  Bolin David  1998  MARIESTAD  AU3798  25 m  42.92   
17  67  Hyvönen Elias  2000  ALINGSÅS  AA7700  25 m  43.08   
18  126  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  25 m  45.03   
19  307  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  45.12   
20  201  Bergman Hugo  1999  S 77  AJ6599  25 m  47.06   
21  204  Börjesson Markus  2001  S 77  AE5101  25 m  47.06   
22  309  Creutz Viktor  1999  VÄNERSBORG  AO4799  25 m  47.51   
23  130  Söderberg Nicolas  2001  GÖTEBORG  AK6701  25 m  47.63   
24  75  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  25 m  48.06   
25  317  Malm Isak  1998  VÄNERSBORG  AP0998  25 m  48.06   
26  149  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  48.07   
27  160  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  48.40   
28  72  Vandija Alexander  2000  ALINGSÅS  AL5900  25 m  48.42   
29  114  Losman Emil  1998  GÖTEBORG  AV5198  25 m  48.55   
30  63  Hjalmarsson Philip  1998  LIDKÖPING  AS2598  25 m  49.76   
31  124  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  50 m  50.77   
32  64  Öhman Daniel  2002  LIDKÖPING  AL9302  25 m  50.83   
33  79  Andersson Erik  1998  GÖTEBORG  AW8398  50 m  51.69   
34  51  Pettersson Linus  2002  SVENLJUNGA  AC3902  25 m  51.98   
35  153  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  51.99   
36  167  Hellberg Marcus  2000  KARLSKO SF  AG7700  25 m  52.13   
37  118  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  52.49   
38  397  de Paaz Edwin  2001  GÖTEBORG  AO9301  25 m  52.72   
39  Leijon Markus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  53.12   
40  276  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  25 m  53.53   
41  319  Olsson Rasmus  1999  VÄNERSBORG  AA1999  25 m  53.54   
42  19  Palmér Jakob  2001  MARIESTAD  AC6901  25 m  53.64   
43  310  Creutz Villiam  2002  VÄNERSBORG  AE0902  25 m  54.22   
44  15  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  54.38   
45  Bolin Gabriel  2001  MARIESTAD  AK7501  25 m  56.32   
46  256  W.Persson Felix  2003  SKENE SIM  AB8903  25 m  56.69   
47  415  Ryberg Kristoffer  2002  ALINGSÅS  AD2102  25 m  56.84  EFT 
48  249  Eriksson-Hemberg Albin  2001  SKENE SIM  AI0701  25 m  57.33   
49  246  Arnell Eskil  2001  SKENE SIM  AK9501  25 m  57.47   
50  148  Graje Linus  2002  SK GÖTENE  AL8902  50 m  58.67   
51  299  Tranberg Charlie  2002  TROLLHÄTTA  AK5102  25 m  1:00.14   
52  272  Heal Leon  2003  TROLLHÄTTA  AG0103  25 m  1:02.30   
53  48  Stenbråten William  2001  STRÖMSTAD  AP0901  25 m  1:02.76   
54  49  Falchenberg Joel  2000  SVENLJUNGA  AN7900  25 m  1:03.44   
55  290  Nilsson Selldén Sixten  2001  TROLLHÄTTA  AQ9301  25 m  1:05.14   
56  172  Lübeck Victor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  1:06.13   
57  73  Vandija Christoffer  2002  ALINGSÅS  AB2902  25 m  1:06.51   
58  173  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:06.75   
59  285  Lundberg Alexander  2002  TROLLHÄTTA  AG5302  25 m  1:08.90   
60  47  Simonsson Elias  2001  STRÖMSTAD    25 m  1:09.71   
61  268  Freeman Adam  2001  TROLLHÄTTA  AM5501  25 m  1:11.66   
62  254  Lygdman Ivan  2003  SKENE SIM  AG9303  25 m  1:15.07   
63  192  Åberg Oskar  2004  LYSEKIL SS  AA7504  25 m  1:15.36   
64  56  Hansson Karl  1999  TUMLARNA    25 m     
65  93  Emilsson Love  2000  GÖTEBORG  AS2900  25 m     
66  105  Jigrup Eric  2000  GÖTEBORG  AU7700  25 m     
67  113  Linder Oscar  2000  GÖTEBORG  AU8700  25 m     
68  136  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  25 m     
69  137  Zasowski Philip  2002  GÖTEBORG  AM5302  25 m     
70  165  Goullu Måns  2003  KARLSKO SF  AH1703  25 m     
71  170  Larsson Jonathan  2000  KARLSKO SF  AU2900  25 m     
72  175  Nilsson Robin  2002  KARLSKO SF  AM7302  25 m     
73  199  Niklasson Tim  2003  MELLERUD  AH0703  25 m     
74  261  Björk Arvid  2003  TROLLHÄTTA  AF9903  25 m     
75  263  Chung Patrik  2000  TROLLHÄTTA  AU4900  25 m     
76  269  Grahn Filip  2001  TROLLHÄTTA  AQ6301  25 m     
77  274  Hägg William  2002  TROLLHÄTTA    25 m     
78  300  Truong Michael  1999  TROLLHÄTTA  AU5599  25 m     
79  353  Johansson Johannes  2002  UDDEVALLA  AG1102  25 m     
80  412  Fransson Hugo  2005  TROLLHÄTTA  AA4105  25 m    EFT 
81  413  Matei Michael  2001  TROLLHÄTTA    25 m    EFT 
82  418  Eliasson Oscar  2001  ALINGSÅS  AI9301  25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer 
 
Sponsor: Advokatfirman Kjällgren 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
377  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  1:05.65   
31  Stenseth Stine Lise  1994  Øvre Eiker    25 m  1:07.95   
275  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  1:07.99   
329  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  1:10.77   
259  André Johanna  1995  TROLLHÄTTA  BI9695  25 m  1:14.90   
332  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:16.27   
404  Lygnestrand Sanna  1999  SK ALINGSÅ  AG5499  25 m  1:16.38   
361  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  50 m  1:17.18   
152  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  1:20.32   
10  352  Jernberg Maja  2000  UDDEVALLA  AO9400  50 m  1:21.83   
11  410  Hermansson Matilda  1999  SK ALINGSÅ  AF1299  25 m  1:24.88  EFT 
12  371  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  1:25.06   
13  174  Nilsson Emelie  1999  KARLSKO SF  AU7899  50 m  1:25.11   
14  32  Wium Ada Margrethe  1998  Øvre Eiker    25 m  1:28.53   
15  134  Westerlund Maja  1999  GÖTEBORG  BB2699  50 m  1:29.24   
16  Lövgren Ida  2001  MARIESTAD  AB2801  50 m  1:29.90   
17  163  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  1:30.89   
18  347  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  1:31.73   
19  107  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  50 m  1:32.85   
20  169  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:34.76   
21  296  Svensson Kajsa  2000  TROLLHÄTTA  BD0600  50 m  1:36.27   
22  157  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  50 m  1:36.45   
23  Kramer Linn  2001  MARIESTAD  AD8801  50 m  1:37.80   
24  131  Thyberg-Ng Caitlin  1999  GÖTEBORG  BH4499  50 m  1:37.82   
25  335  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  50 m  1:39.94   
26  145  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  1:40.09   
27  208  Ryrbo Wilma  1999  S 77  AT0299  25 m  1:41.14   
28  128  Sturve Näslund Lovisa  2000  GÖTEBORG  BD0200  50 m  1:42.14   
29  376  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  1:44.09   
30  135  Wingstrand Ebba  1999  GÖTEBORG  AS3299  50 m  1:44.54   
31  350  Hedlund Alice  1999  UDDEVALLA  AP9499  25 m  1:50.98   
32  324  Eklund Ramböl Agnes  2001  SOLSTA  AG2801  25 m  2:02.64   
33  50  Johansson Agnes  1996  SVENLJUNGA  BU8296  25 m    EFT 
34  81  Backman Märta  2000  GÖTEBORG  BC4800  25 m     
35  188  Alsop Lovisa  2001  LYSEKIL SS  AJ9601  25 m     
36  406  Svantesson Agnes  2001  SK ALINGSÅ  AM2201  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
16_S
Gren 16, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
345  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  25 m  56.37   
369  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  57.04   
358  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  57.41   
374  Skoglund Jesper  1995  UDDEVALLA  AD6995  25 m  1:02.88   
333  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  1:04.43   
320  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  25 m  1:04.54   
282  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  50 m  1:06.05   
380  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  1:06.75   
342  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  25 m  1:07.58   
10  336  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  25 m  1:07.96   
11  343  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  1:09.25   
12  55  Larsson Kristoffer  1997  VARABYGDEN  AO9197  25 m  1:09.32   
13  146  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  1:10.99   
14  65  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  1:11.78   
15  313  Johansson Fredrik  1996  VÄNERSBORG  AR3596  25 m  1:11.97   
16  18  Palmér Gustav  1998  MARIESTAD  AF6798  25 m  1:12.63   
17  234  Paling Sebastian  1997  S 02  AE9797  25 m  1:19.50   
18  151  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  1:22.85   
19  360  Koch Viggo  1997  UDDEVALLA  AN5997  50 m  1:24.79   
20  378  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  25 m  1:25.05   
21  375  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  1:26.30   
22  75  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  25 m  1:29.07   
23  294  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  1:30.86   
24  126  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  50 m  1:31.65   
25  167  Hellberg Marcus  2000  KARLSKO SF  AG7700  50 m  1:36.45   
26  176  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  50 m  1:36.77   
27  328  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
17_S
Gren 17, 200m Ryggsim Damer 
 
Sponsor: MIO Trollhättan 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
377  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  2:22.25   
289  Nilsson Malin  1995  TROLLHÄTTA  AF7495  25 m  2:42.88   
401  Hallkvist Louise  1999  SK ALINGSÅ  AE0299  25 m  2:43.84   
308  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG  AB4897  25 m  2:48.49   
356  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  2:51.39   
316  Larsson Thilda  1999  VÄNERSBORG  AA8299  25 m  2:51.95   
30  Rasmussen Maren  1997  Øvre Eiker    25 m  2:54.75   
383  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  2:55.66   
133  Wennberg Karin  1999  GÖTEBORG  AT2499  25 m  2:56.85   
10  32  Wium Ada Margrethe  1998  Øvre Eiker    25 m  2:57.93   
11  Kramer Tove  1999  MARIESTAD  AX4699  25 m  3:01.33   
12  92  Ehrnberg Sara  1999  GÖTEBORG  AT3499  25 m  3:03.12   
13  237  Sjulander Jennifer  1998  S 02  BM4298  25 m  3:05.26   
14  179  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  3:06.47   
15  145  Andersson Hult Julia  1998  SK GÖTENE  BH4698  25 m  3:22.53   
16  166  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  3:23.24   
17  354  Johansson Julia  1999  UDDEVALLA  BD4499  25 m  3:23.39   
18  144  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  3:33.27   
19  406  Svantesson Agnes  2001  SK ALINGSÅ  AM2201  25 m  3:39.33   
20  29  Pedersen Line Hetland  2000  Øvre Eiker    25 m  3:49.21   
21  295  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m  3:54.83   
22  54  Eni Matilda  2002  TÖREBODA  AF0402  25 m     
23  147  Graje Cornelia  2000  SK GÖTENE  AV9400  25 m     
24  178  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m     
25  327  Rangedahl Tess  2000  SOLSTA  AE1400  25 m     
26  339  Dahlberg Wilma  2001  UDDEVALLA  AL1401  25 m     
27  340  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m     
28  357  Kihlberg Linnea  2001  UDDEVALLA  AX7801  25 m     
29  381  Tabarte Amanda  2001  UDDEVALLA  AX9801  25 m     
30  384  Wetterlind Carolina  2000  UDDEVALLA  BB1800  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
18_S
Gren 18, 200m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
65  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  2:24.94   
281  Larsson Jesper  1996  TROLLHÄTTA  AU1196  25 m  2:25.96   
282  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  2:26.08   
55  Larsson Kristoffer  1997  VARABYGDEN  AO9197  25 m  2:43.49   
234  Paling Sebastian  1997  S 02  AE9797  25 m  2:46.57   
307  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  2:50.41   
108  Kristofferson Tom  1998  GÖTEBORG  AN5398  50 m  2:51.40   
238  Söderlund Christian  1998  S 02  AD2198  25 m  2:56.30   
370  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  50 m  2:56.90   
10  151  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  3:00.52   
11  334  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  50 m  3:03.00   
12  315  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  3:05.45   
13  95  Engström Lukas  1998  GÖTEBORG  AO0998  50 m  3:06.53   
14  265  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  50 m  3:06.93   
15  72  Vandija Alexander  2000  ALINGSÅS  AL5900  25 m  3:11.29   
16  204  Börjesson Markus  2001  S 77  AE5101  50 m  3:12.85   
17  346  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m  3:17.42   
18  153  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  3:38.46   
19  160  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m     
20  246  Arnell Eskil  2001  SKENE SIM  AK9501  25 m     
21  365  Olsson David  1999  UDDEVALLA  AO6799  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
19_S
Gren 19, 4X100m Fr Damer 15-Äldre 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
303  Trollhättans SS Lag 1  1994  TROLLHÄTTA    25 m  4:19.62   
33  Övre Eiker SK J1 Jr.  Øvre Eiker    25 m  4:24.27   
385  Uddevalla Damer 1  UDDEVALLA    25 m  4:24.32   
34  Övre Eiker SK J2 Jr.  Øvre Eiker    25 m  5:08.43   
387  Uddevalla Damer 2  UDDEVALLA    25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
20_S
Gren 20, 4X100m Fr Herrar 15-Äldre 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
392  Uddevalla Herrar 1  UDDEVALLA    25 m  3:42.25   
395  Uddevalla Herrar 3  UDDEVALLA    25 m  3:50.24   
394  Uddevalla Herrar 2  UDDEVALLA    25 m  3:50.39   
396  Uddevalla Herrar 4  UDDEVALLA    25 m  4:01.73   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
21_S
Gren 21, 400m Medley Damer 
 
Sponsor: Nyttodata Väst AB 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
275  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  5:13.26   
377  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  5:15.81   
31  Stenseth Stine Lise  1994  Øvre Eiker    25 m  5:19.95   
329  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  5:19.96   
362  Niklasson Johanna  1996  UDDEVALLA  AQ6896  25 m  5:40.45   
174  Nilsson Emelie  1999  KARLSKO SF  AU7899  25 m  6:04.41   
371  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  25 m  6:06.51   
152  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  6:18.61   
150  Holm Olivia  2000  SK GÖTENE  AC8200  25 m  6:34.07   
10  347  Gustafson Elin  1999  UDDEVALLA  AM5699  25 m  6:41.72   
11  169  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  6:51.44   
12  163  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  25 m  6:52.13   
13  335  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
22_S
Gren 22, 400m Medley Herrar 
 
Sponsor: Kinnarps Interiör 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
333  Andersson Johan  1995  UDDEVALLA  AB9595  25 m  5:06.37   
380  Svensson Kalle  1997  UDDEVALLA  AB4797  25 m  5:13.23   
342  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  25 m  5:20.66   
18  Palmér Gustav  1998  MARIESTAD  AF6798  25 m  5:43.20   
146  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  5:44.66   
343  Fageeh Navid  1997  UDDEVALLA  AS2797  25 m  5:51.96   
366  Olsson Karl  1996  UDDEVALLA  AF8396  50 m  5:57.74   
378  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  50 m  6:18.24   
132  Vahnberg Jack  1997  GÖTEBORG  AP1597  25 m  6:18.85   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
23_S
Gren 23, 50m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
377  Sundström Amanda  1995  UDDEVALLA  AD9295  25 m  30.38   
74  Wibrink Therese  1998  ALINGSÅS  AO9698  25 m  35.32   
152  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  35.79   
289  Nilsson Malin  1995  TROLLHÄTTA  AF7495  25 m  35.98   
308  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG  AB4897  25 m  36.38   
219  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  36.92   
401  Hallkvist Louise  1999  SK ALINGSÅ  AE0299  25 m  36.94   
27  Krogstad Maria  1994  Øvre Eiker    25 m  37.39   
318  Nolin Rebecca  1995  VÄNERSBORG  BR7495  25 m  37.66   
10  150  Holm Olivia  2000  SK GÖTENE  AC8200  25 m  37.91   
11  25  Hals Mari  1997  Øvre Eiker    25 m  37.97   
12  283  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  25 m  38.05   
13  26  Hals Ragnhild  1995  Øvre Eiker    25 m  38.80   
14  340  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m  38.97   
15  30  Rasmussen Maren  1997  Øvre Eiker    25 m  38.98   
16  311  Gillberg Ada  2000  VÄNERSBORG  AJ3400  25 m  39.18   
17  133  Wennberg Karin  1999  GÖTEBORG  AT2499  50 m  39.31   
18  356  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  25 m  39.31   
19  399  Vium Solvår  1995  Øvre Eiker    25 m  39.33  EFT 
20  Kramer Tove  1999  MARIESTAD  AX4699  25 m  40.22   
21  179  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  40.26   
22  71  Söderman Linnéa  1998  ALINGSÅS  AL0298  25 m  40.27   
23  312  Gillberg Moa  1998  VÄNERSBORG  AZ3898  25 m  40.65   
24  209  Aurell Alice  2001  S 02  AB1201  25 m  40.85   
25  24  Fossheim Stine Reistad  1999  Øvre Eiker    25 m  41.08   
26  352  Jernberg Maja  2000  UDDEVALLA  AO9400  25 m  41.33   
27  92  Ehrnberg Sara  1999  GÖTEBORG  AT3499  25 m  41.49   
28  120  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  41.49   
29  327  Rangedahl Tess  2000  SOLSTA  AE1400  25 m  41.82   
30  88  Cheng Carmen  1997  GÖTEBORG  BG7697  25 m  42.15   
31  28  Pedersen Hege Hetland  1996  Øvre Eiker    25 m  42.53   
32  87  Borre Carolina  1999  GÖTEBORG  AW9699  25 m  42.64   
33  147  Graje Cornelia  2000  SK GÖTENE  AV9400  25 m  43.00   
34  123  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  25 m  43.09   
35  157  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  50 m  43.19   
36  135  Wingstrand Ebba  1999  GÖTEBORG  AS3299  50 m  43.38   
37  166  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  43.41   
38  50  Johansson Agnes  1996  SVENLJUNGA  BU8296  25 m  43.72   
39  52  Årebäck Louise  1996  SVENLJUNGA  BU7496  25 m  43.75   
40  368  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  44.75   
41  89  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  45.05   
42  144  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  45.09   
43  128  Sturve Näslund Lovisa  2000  GÖTEBORG  BD0200  25 m  45.11   
44  271  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m  45.13   
45  106  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  50 m  45.49   
46  Kramer Linn  2001  MARIESTAD  AD8801  25 m  45.51   
47  103  Jahani Chakame  1998  GÖTEBORG  AV4298  25 m  45.57   
48  125  Sengstschmid Ulrike  1999  GÖTEBORG  BL5899  50 m  45.81   
49  324  Eklund Ramböl Agnes  2001  SOLSTA  AG2801  25 m  45.89   
50  326  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  45.89   
51  245  Apelqvist Tove  2002  SKENE SIM  AO6802  25 m  45.90   
52  177  Palmqvist Elin  2000  KARLSKO SF  AM0400  25 m  46.10   
53  178  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  46.41   
54  32  Wium Ada Margrethe  1998  Øvre Eiker    25 m  46.96   
55  82  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  50 m  47.03   
56  16  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  47.66   
57  14  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m  48.46   
58  185  Ålskog Alma  1999  KARLSKO SF  BG1299  25 m  48.59   
59  180  Sand Mathilda  2000  KARLSKO SF  AL5600  25 m  48.63   
60  405  Olesen Ellinor  2002  SK ALINGSÅ  AS8202  25 m  48.76   
61  85  Björkner Elise  2001  GÖTEBORG  AY6801  25 m  48.79   
62  287  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  48.82   
63  295  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m  49.04   
64  419  Rowlands Leia  2000  ALINGSÅS  BD6600  25 m  49.10  EFT 
65  214  Böhn Amanda  2001  S 02  AB2201  25 m  49.27   
66  279  Kottusch Loella  2000  TROLLHÄTTA  AU1400  25 m  49.48   
67  292  Robertsson Melina  2001  TROLLHÄTTA  AO9401  25 m  49.52   
68  59  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  49.69   
69  250  Lidbom Nora  2002  SKENE SIM  AP0202  50 m  50.04   
70  60  Hukvist Alexandra P.  2001  LIDKÖPING  AL5201  25 m  50.08   
71  251  Lilja Astrid  2002  SKENE SIM  AE3602  25 m  50.39   
72  155  Eriksson Fanny  2002  KARLSBORG  AR9202  25 m  50.62   
73  159  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  50.92   
74  184  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  51.21   
75  314  Kullenberg Alva  2000  VÄNERSBORG  AU8200  25 m  51.25   
76  22  Zanderau Willma  2003  MARIESTAD  AB7203  25 m  51.29   
77  181  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  51.56   
78  325  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  25 m  51.88   
79  171  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  51.95   
80  207  Ryding Elina  2000  S 77  BG2800  25 m  52.01   
81  29  Pedersen Line Hetland  2000  Øvre Eiker    25 m  52.57   
82  231  Lipatnikova Anna  2000  S 02  AD2600  25 m  52.67   
83  57  Edvardsson Julia  2000  TUMLARNA  AU7200  25 m  53.62   
84  403  Lindqvist Julia  1999  SK ALINGSÅ  BC9899  25 m  54.15   
85  288  Metcalfe Sara  2002  TROLLHÄTTA  AL8602  25 m  54.17   
86  164  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  54.42   
87  94  Emilsson Smilla  2002  GÖTEBORG  AW5402  25 m  55.02   
88  253  Lygdman Elna  2001  SKENE SIM  AW7601  25 m  55.02   
89  168  Jernelöv Matilda  2000  KARLSKO SF  AW4200  25 m  56.84   
90  266  Eriksson Moa  2003  TROLLHÄTTA  AM3203  25 m  57.50   
91  258  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  25 m  57.89   
92  255  Skoglund Emelia  2003  SKENE SIM  AB4603  25 m  58.51   
93  273  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m  59.35   
94  408  Laatikainen-Potts Chloé  2002  TROLLHÄTTA  AN9402  25 m  1:01.06  EFT 
95  264  Edkvist Ellen  2003  TROLLHÄTTA  AM4203  25 m  1:01.48   
96  158  Agerhem Linn  1999  KARLSKO SF  AV6899  25 m  1:02.02   
97  194  Fredriksson Maria  2001  MELLERUD  AV6601  25 m  1:03.67   
98  278  Kottusch Lithea  2003  TROLLHÄTTA  AC4403  25 m  1:08.10   
99  Kramer Ida  2002  MARIESTAD  AJ3402  25 m     
100  54  Eni Matilda  2002  TÖREBODA  AF0402  25 m     
101  58  Brotten Olivia  2003  TUMLARNA    25 m     
102  90  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m     
103  101  Hellberg Sofia  2000  GÖTEBORG  BL7600  25 m     
104  110  Köhler Agnes  2000  GÖTEBORG  BL8600  25 m     
105  115  Mickelsson Emma  2001  GÖTEBORG  BJ7801  25 m     
106  116  Mohammadi Natalia  2002  GÖTEBORG  AT2402  25 m     
107  121  Olsson Brandtvik Tove  2000  GÖTEBORG  BL0800  25 m     
108  122  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  25 m     
109  127  Starrost Elma  2002  GÖTEBORG  AZ3602  25 m     
110  182  Wulfstrand Linn  2001  KARLSKO SF  BK2401  25 m     
111  196  Hallgren Emma  2001  MELLERUD  AV8601  25 m     
112  262  Bodebring Tuva  2003  TROLLHÄTTA  AM5203  25 m     
113  277  Jonasson Ebba  2003  TROLLHÄTTA  AM0403  25 m     
114  280  Langer Mimmi  2001  TROLLHÄTTA  AW7801  25 m     
115  341  Ejdestig Tindra  2001  UDDEVALLA  BK3401  25 m     
116  355  Johansson Jensen Felicia  2002  UDDEVALLA  AZ0802  25 m     
117  398  Olofsson Ellen  2000  S 77  BK3600  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
24_S
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
369  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  27.91   
367  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  28.57   
257  Staudinger Pontus  1998  SKÖVDE SS  AA6798  25 m  33.64   
65  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  34.29   
336  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  25 m  34.46   
334  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  34.61   
313  Johansson Fredrik  1996  VÄNERSBORG  AR3596  25 m  34.74   
146  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  35.20   
307  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  36.79   
10  151  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  38.05   
11  Bolin David  1998  MARIESTAD  AU3798  25 m  38.06   
12  69  Lundgren Arvid  1997  ALINGSÅS  AX5597  25 m  39.25   
13  78  Andersson Edvin  1998  GÖTEBORG  AT3798  50 m  39.44   
14  294  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  40.22   
15  315  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  40.51   
16  72  Vandija Alexander  2000  ALINGSÅS  AL5900  25 m  41.00   
17  75  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  25 m  41.54   
18  124  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  41.64   
19  114  Losman Emil  1998  GÖTEBORG  AV5198  50 m  41.76   
20  204  Börjesson Markus  2001  S 77  AE5101  25 m  42.16   
21  160  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  25 m  43.02   
22  68  Kaudern Jesper  1997  ALINGSÅS  AN4997  25 m  43.12   
23  346  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  25 m  43.37   
24  109  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  25 m  43.53   
25  95  Engström Lukas  1998  GÖTEBORG  AO0998  50 m  44.35   
26  167  Hellberg Marcus  2000  KARLSKO SF  AG7700  25 m  44.60   
27  67  Hyvönen Elias  2000  ALINGSÅS  AA7700  25 m  44.62   
28  153  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  44.70   
29  319  Olsson Rasmus  1999  VÄNERSBORG  AA1999  25 m  44.86   
30  239  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  25 m  44.87   
31  206  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  25 m  45.87   
32  232  Mahdi Adam  1999  S 02  AM9199  25 m  45.97   
33  51  Pettersson Linus  2002  SVENLJUNGA  AC3902  25 m  46.44   
34  66  Edvardsson Albin  2000  ALINGSÅS  AN1300  25 m  46.46   
35  156  Niklasson Ted  2001  KARLSBORG  AD4701  50 m  46.78   
36  220  Hallström Karl  2000  S 02  AG9100  25 m  47.20   
37  130  Söderberg Nicolas  2001  GÖTEBORG  AK6701  25 m  48.89   
38  227  Karlsson Gustav  2000  S 02  AG0300  25 m  48.96   
39  15  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  48.99   
40  77  Ahlstrand Erik  1999  GÖTEBORG  AU6199  25 m  49.66   
41  73  Vandija Christoffer  2002  ALINGSÅS  AB2902  25 m  50.03   
42  19  Palmér Jakob  2001  MARIESTAD  AC6901  25 m  50.07   
43  49  Falchenberg Joel  2000  SVENLJUNGA  AN7900  25 m  50.62   
44  172  Lübeck Victor  2002  KARLSKO SF  AG9302  50 m  50.89   
45  276  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  25 m  51.64   
46  Bolin Gabriel  2001  MARIESTAD  AK7501  25 m  52.44   
47  397  de Paaz Edwin  2001  GÖTEBORG  AO9301  25 m  52.70   
48  246  Arnell Eskil  2001  SKENE SIM  AK9501  25 m  52.84   
49  218  Enouri Anas  2000  S 02  AQ3500  25 m  53.20   
50  149  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  53.46   
51  285  Lundberg Alexander  2002  TROLLHÄTTA  AG5302  25 m  53.82   
52  248  Engström David  2001  SKENE SIM  AM1701  25 m  54.33   
53  301  Westerlund-Karlsson Albin  2001  TROLLHÄTTA  AK6301  25 m  54.43   
54  Leijon Markus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  55.89   
55  256  W.Persson Felix  2003  SKENE SIM  AB8903  25 m  57.51   
56  173  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  58.29   
57  299  Tranberg Charlie  2002  TROLLHÄTTA  AK5102  25 m  58.44   
58  249  Eriksson-Hemberg Albin  2001  SKENE SIM  AI0701  25 m  59.92   
59  192  Åberg Oskar  2004  LYSEKIL SS  AA7504  25 m  1:05.73   
60  93  Emilsson Love  2000  GÖTEBORG  AS2900  25 m     
61  105  Jigrup Eric  2000  GÖTEBORG  AU7700  25 m     
62  136  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  25 m     
63  175  Nilsson Robin  2002  KARLSKO SF  AM7302  25 m     
64  199  Niklasson Tim  2003  MELLERUD  AH0703  25 m     
65  261  Björk Arvid  2003  TROLLHÄTTA  AF9903  25 m     
66  269  Grahn Filip  2001  TROLLHÄTTA  AQ6301  25 m     
67  290  Nilsson Selldén Sixten  2001  TROLLHÄTTA  AQ9301  25 m     
68  413  Matei Michael  2001  TROLLHÄTTA    25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
25_S
Gren 25, 100m Frisim Damer 
 
Sponsor: MIO Trollhättan 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
31  Stenseth Stine Lise  1994  Øvre Eiker    25 m  57.57   
329  Andersson Amanda  1996  UDDEVALLA  AO7696  25 m  1:01.60   
289  Nilsson Malin  1995  TROLLHÄTTA  AF7495  25 m  1:03.80   
259  André Johanna  1995  TROLLHÄTTA  BI9695  25 m  1:04.53   
361  Larsson Matilda  1998  UDDEVALLA  AD1698  25 m  1:04.53   
74  Wibrink Therese  1998  ALINGSÅS  AO9698  25 m  1:04.75   
332  Andersson Hilda  1999  UDDEVALLA  AM7699  25 m  1:05.68   
404  Lygnestrand Sanna  1999  SK ALINGSÅ  AG5499  25 m  1:06.22   
152  Larm Matilda  1999  SK GÖTENE  AD5699  25 m  1:06.61   
10  25  Hals Mari  1997  Øvre Eiker    25 m  1:07.63   
11  318  Nolin Rebecca  1995  VÄNERSBORG  BR7495  50 m  1:07.98   
12  27  Krogstad Maria  1994  Øvre Eiker    25 m  1:08.74   
13  401  Hallkvist Louise  1999  SK ALINGSÅ  AE0299  25 m  1:08.82   
14  316  Larsson Thilda  1999  VÄNERSBORG  AA8299  25 m  1:08.85   
15  Kramer Tove  1999  MARIESTAD  AX4699  25 m  1:09.63   
16  308  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG  AB4897  25 m  1:09.68   
17  28  Pedersen Hege Hetland  1996  Øvre Eiker    25 m  1:09.83   
18  150  Holm Olivia  2000  SK GÖTENE  AC8200  25 m  1:10.71   
19  71  Söderman Linnéa  1998  ALINGSÅS  AL0298  25 m  1:11.05   
20  219  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  25 m  1:11.48   
21  356  Jonsson Malin  1997  UDDEVALLA  AX4497  50 m  1:11.84   
22  174  Nilsson Emelie  1999  KARLSKO SF  AU7899  50 m  1:11.95   
23  107  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  50 m  1:12.23   
24  237  Sjulander Jennifer  1998  S 02  BM4298  50 m  1:12.55   
25  30  Rasmussen Maren  1997  Øvre Eiker    25 m  1:12.59   
26  Lövgren Ida  2001  MARIESTAD  AB2801  50 m  1:13.65   
27  134  Westerlund Maja  1999  GÖTEBORG  BB2699  50 m  1:13.67   
28  24  Fossheim Stine Reistad  1999  Øvre Eiker    25 m  1:14.19   
29  99  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  25 m  1:14.32   
30  352  Jernberg Maja  2000  UDDEVALLA  AO9400  25 m  1:14.56   
31  407  Johansson Amanda  1997  TROLLHÄTTA  BJ4497  25 m  1:14.71  EFT 
32  340  Dao Kim  1999  UDDEVALLA  AX9899  25 m  1:14.94   
33  50  Johansson Agnes  1996  SVENLJUNGA  BU8296  25 m  1:14.97   
34  133  Wennberg Karin  1999  GÖTEBORG  AT2499  25 m  1:15.40   
35  286  Lundqvist-Jenc Emilia  1999  TROLLHÄTTA  BK3899  25 m  1:15.62   
36  270  Guldbrand Linnéa  1999  TROLLHÄTTA  AL1299  25 m  1:15.76   
37  169  Kinell Alexandra  2000  KARLSKO SF  AF2200  25 m  1:15.89   
38  135  Wingstrand Ebba  1999  GÖTEBORG  AS3299  50 m  1:16.08   
39  283  Lokrantz Elin  2000  TROLLHÄTTA  AM2200  25 m  1:16.15   
40  131  Thyberg-Ng Caitlin  1999  GÖTEBORG  BH4499  50 m  1:16.83   
41  213  Borg Wermäng Regina  1999  S 02  AG5899  25 m  1:17.46   
42  80  Andreasson Alice  1998  GÖTEBORG  BB7298  50 m  1:17.55   
43  410  Hermansson Matilda  1999  SK ALINGSÅ  AF1299  25 m  1:17.83  EFT 
44  157  Rosebrink Julia  2000  KARLSBORG  AO1200  25 m  1:18.46   
45  144  Andersson Elin  1999  SK GÖTENE  AG1499  25 m  1:18.53   
46  179  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  50 m  1:18.55   
47  92  Ehrnberg Sara  1999  GÖTEBORG  AT3499  50 m  1:18.63   
48  103  Jahani Chakame  1998  GÖTEBORG  AV4298  25 m  1:18.68   
49  335  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  25 m  1:18.88   
50  53  Årebäck Wilma  1999  SVENLJUNGA  BI7699  25 m  1:19.45   
51  88  Cheng Carmen  1997  GÖTEBORG  BG7697  50 m  1:19.51   
52  225  Kaldrup Malin  2000  S 02  AA1600  25 m  1:19.81   
53  209  Aurell Alice  2001  S 02  AB1201  50 m  1:20.29   
54  87  Borre Carolina  1999  GÖTEBORG  AW9699  50 m  1:20.65   
55  163  Eerola Emilia  1999  KARLSKO SF  BE1499  50 m  1:20.84   
56  89  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  1:20.89   
57  128  Sturve Näslund Lovisa  2000  GÖTEBORG  BD0200  50 m  1:21.16   
58  354  Johansson Julia  1999  UDDEVALLA  BD4499  25 m  1:21.35   
59  123  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  50 m  1:21.61   
60  214  Böhn Amanda  2001  S 02  AB2201  25 m  1:22.50   
61  Kramer Linn  2001  MARIESTAD  AD8801  25 m  1:22.77   
62  231  Lipatnikova Anna  2000  S 02  AD2600  25 m  1:22.83   
63  166  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:22.89   
64  161  Broström Mimmi  1999  KARLSKO SF  AV6699  25 m  1:22.95   
65  376  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  50 m  1:23.14   
66  296  Svensson Kajsa  2000  TROLLHÄTTA  BD0600  25 m  1:24.49   
67  185  Ålskog Alma  1999  KARLSKO SF  BG1299  25 m  1:24.75   
68  14  Nordkvist Alice  2000  MARIESTAD  AV8400  25 m  1:24.76   
69  120  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  1:25.02   
70  16  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:25.32   
71  29  Pedersen Line Hetland  2000  Øvre Eiker    25 m  1:25.87   
72  350  Hedlund Alice  1999  UDDEVALLA  AP9499  25 m  1:25.90   
73  106  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  50 m  1:26.20   
74  326  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  1:26.35   
75  324  Eklund Ramböl Agnes  2001  SOLSTA  AG2801  25 m  1:26.43   
76  125  Sengstschmid Ulrike  1999  GÖTEBORG  BL5899  50 m  1:26.68   
77  82  Berggren Andrea  2000  GÖTEBORG  BC5800  50 m  1:26.87   
78  267  Faarinen Lovisa  1999  TROLLHÄTTA  BF6299  25 m  1:26.96   
79  292  Robertsson Melina  2001  TROLLHÄTTA  AO9401  50 m  1:27.21   
80  327  Rangedahl Tess  2000  SOLSTA  AE1400  25 m  1:28.23   
81  Kovala Mollie  2001  MARIESTAD  AM8201  50 m  1:28.69   
82  171  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  50 m  1:29.49   
83  287  Lätt Annie  2001  TROLLHÄTTA  AO0601  25 m  1:30.15   
84  54  Eni Matilda  2002  TÖREBODA  AF0402  50 m  1:30.58   
85  147  Graje Cornelia  2000  SK GÖTENE  AV9400  25 m  1:30.73   
86  59  Torén Matilda  2001  LIDKÖPING  AO1601  25 m  1:31.42   
87  178  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  50 m  1:31.58   
88  Kramer Ida  2002  MARIESTAD  AJ3402  50 m  1:32.20   
89  279  Kottusch Loella  2000  TROLLHÄTTA  AU1400  50 m  1:32.55   
90  85  Björkner Elise  2001  GÖTEBORG  AY6801  25 m  1:33.62   
91  405  Olesen Ellinor  2002  SK ALINGSÅ  AS8202  25 m  1:34.31   
92  60  Hukvist Alexandra P.  2001  LIDKÖPING  AL5201  25 m  1:34.66   
93  403  Lindqvist Julia  1999  SK ALINGSÅ  BC9899  25 m  1:35.17   
94  384  Wetterlind Carolina  2000  UDDEVALLA  BB1800  25 m  1:35.29   
95  295  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m  1:35.86   
96  419  Rowlands Leia  2000  ALINGSÅS  BD6600  25 m  1:36.66  EFT 
97  155  Eriksson Fanny  2002  KARLSBORG  AR9202  50 m  1:37.27   
98  398  Olofsson Ellen  2000  S 77  BK3600  25 m  1:37.49   
99  180  Sand Mathilda  2000  KARLSKO SF  AL5600  25 m  1:37.93   
100  339  Dahlberg Wilma  2001  UDDEVALLA  AL1401  25 m  1:40.90   
101  253  Lygdman Elna  2001  SKENE SIM  AW7601  25 m  1:43.03   
102  344  Fransson Matilda  2000  UDDEVALLA  BJ1800  50 m  1:44.16   
103  90  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  1:44.55   
104  181  Waara Emma  2000  KARLSKO SF  AU2800  25 m  1:48.21   
105  207  Ryding Elina  2000  S 77  BG2800  25 m  1:49.06   
106  158  Agerhem Linn  1999  KARLSKO SF  AV6899  25 m  1:52.06   
107  349  Gustavsson Maja  2001  UDDEVALLA  AL3401  50 m  1:55.34   
108  408  Laatikainen-Potts Chloé  2002  TROLLHÄTTA  AN9402  25 m  2:02.17  EFT 
109  94  Emilsson Smilla  2002  GÖTEBORG  AW5402  25 m     
110  101  Hellberg Sofia  2000  GÖTEBORG  BL7600  25 m     
111  110  Köhler Agnes  2000  GÖTEBORG  BL8600  25 m     
112  111  Leandersson Felicia  2001  GÖTEBORG  AV0801  25 m     
113  115  Mickelsson Emma  2001  GÖTEBORG  BJ7801  25 m     
114  116  Mohammadi Natalia  2002  GÖTEBORG  AT2402  25 m     
115  121  Olsson Brandtvik Tove  2000  GÖTEBORG  BL0800  25 m     
116  122  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  25 m     
117  127  Starrost Elma  2002  GÖTEBORG  AZ3602  25 m     
118  159  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m     
119  164  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m     
120  168  Jernelöv Matilda  2000  KARLSKO SF  AW4200  25 m     
121  184  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m     
122  245  Apelqvist Tove  2002  SKENE SIM  AO6802  25 m     
123  250  Lidbom Nora  2002  SKENE SIM  AP0202  25 m     
124  251  Lilja Astrid  2002  SKENE SIM  AE3602  25 m     
125  255  Skoglund Emelia  2003  SKENE SIM  AB4603  25 m     
126  264  Edkvist Ellen  2003  TROLLHÄTTA  AM4203  25 m     
127  266  Eriksson Moa  2003  TROLLHÄTTA  AM3203  25 m     
128  271  Hasslin Klara  2001  TROLLHÄTTA  AF3201  25 m     
129  273  Hellström Tilda  2002  TROLLHÄTTA  AX9402  25 m     
130  277  Jonasson Ebba  2003  TROLLHÄTTA  AM0403  25 m     
131  278  Kottusch Lithea  2003  TROLLHÄTTA  AC4403  25 m     
132  288  Metcalfe Sara  2002  TROLLHÄTTA  AL8602  25 m     
133  337  Börjesson Emilly  2001  UDDEVALLA  AT9601  25 m     
134  357  Kihlberg Linnea  2001  UDDEVALLA  AX7801  25 m     
135  372  Simonsson Emilia  2002  UDDEVALLA  AL3802  25 m     
136  381  Tabarte Amanda  2001  UDDEVALLA  AX9801  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
26_S
Gren 26, 100m Frisim Herrar 
 
Sponsor: Advokatfirman Kjällgren 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
369  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  25 m  50.84   
367  Palmqvist Emil  1990  UDDEVALLA  AF8590  25 m  52.37   
382  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  25 m  54.09   
336  Bodestig Simon  1996  UDDEVALLA  AT7396  25 m  58.85   
282  Larsson Steven Angelo  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  25 m  59.16   
65  Bergstedt Philip  1998  ALINGSÅS  AG9598  25 m  59.42   
374  Skoglund Jesper  1995  UDDEVALLA  AD6995  25 m  59.69   
68  Kaudern Jesper  1997  ALINGSÅS  AN4997  25 m  1:00.76   
146  Engqvist Victor  1997  SK GÖTENE  AN1997  25 m  1:00.79   
10  320  Sparcks Lexxus  1995  VÄNERSBORG  BA4995  25 m  1:03.51   
11  257  Staudinger Pontus  1998  SKÖVDE SS  AA6798  25 m  1:04.12   
12  234  Paling Sebastian  1997  S 02  AE9797  25 m  1:05.10   
13  151  Larm Erik  1997  SK GÖTENE  AJ9197  25 m  1:05.47   
14  86  Björkner Eric  1998  GÖTEBORG  AS9998  50 m  1:05.97   
15  334  Andersson Martin  1998  UDDEVALLA  AE0798  25 m  1:06.18   
16  294  Rudqvist Samuel  1999  TROLLHÄTTA  AA7799  25 m  1:07.38   
17  69  Lundgren Arvid  1997  ALINGSÅS  AX5597  25 m  1:07.46   
18  313  Johansson Fredrik  1996  VÄNERSBORG  AR3596  25 m  1:07.81   
19  Bolin David  1998  MARIESTAD  AU3798  50 m  1:08.47   
20  75  Wollersjö David  2000  ALINGSÅS  AD1900  25 m  1:08.82   
21  108  Kristofferson Tom  1998  GÖTEBORG  AN5398  25 m  1:09.24   
22  238  Söderlund Christian  1998  S 02  AD2198  25 m  1:09.81   
23  132  Vahnberg Jack  1997  GÖTEBORG  AP1597  50 m  1:09.96   
24  378  Sundström Pontus  1998  UDDEVALLA  AD8398  50 m  1:10.60   
25  360  Koch Viggo  1997  UDDEVALLA  AN5997  50 m  1:10.72   
26  126  Sjögren Samuel  1999  GÖTEBORG  AJ2399  50 m  1:11.71   
27  375  Ström Max  2000  UDDEVALLA  AK2300  25 m  1:11.97   
28  307  Assor Alexander  2000  VÄNERSBORG  AE2900  25 m  1:13.06   
29  265  Eriksson Jesper  1999  TROLLHÄTTA  AO5799  25 m  1:13.15   
30  370  Robertsson Oskar  2000  UDDEVALLA  AE6100  25 m  1:13.21   
31  95  Engström Lukas  1998  GÖTEBORG  AO0998  50 m  1:13.33   
32  239  Vartoomian Leo  2000  S 02  AJ1300  25 m  1:13.34   
33  78  Andersson Edvin  1998  GÖTEBORG  AT3798  25 m  1:14.89   
34  66  Edvardsson Albin  2000  ALINGSÅS  AN1300  25 m  1:15.70   
35  204  Börjesson Markus  2001  S 77  AE5101  25 m  1:16.66   
36  365  Olsson David  1999  UDDEVALLA  AO6799  50 m  1:16.70   
37  109  Kärrsjö Simon  1998  GÖTEBORG  AQ4398  50 m  1:17.17   
38  176  Nylén Alexander  2000  KARLSKO SF  AD4300  25 m  1:18.07   
39  114  Losman Emil  1998  GÖTEBORG  AV5198  50 m  1:18.29   
40  72  Vandija Alexander  2000  ALINGSÅS  AL5900  25 m  1:18.36   
41  328  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  1:18.37   
42  98  Gravander Öfwerman Ruben  1998  GÖTEBORG  AV6398  50 m  1:18.97   
43  317  Malm Isak  1998  VÄNERSBORG  AP0998  25 m  1:19.32   
44  160  Blagojevic Igor  2000  KARLSKO SF  AG5700  50 m  1:20.39   
45  70  Schramm Nathanael  1999  ALINGSÅS  AS2799  25 m  1:20.57   
46  156  Niklasson Ted  2001  KARLSBORG  AD4701  25 m  1:20.70   
47  315  Larsson Edwin  2001  VÄNERSBORG  AB3501  25 m  1:21.08   
48  373  Simonsson Jesper  2000  UDDEVALLA  AN5900  25 m  1:21.50   
49  206  Holmdahl Linus  2001  S 77  AE4101  25 m  1:21.76   
50  124  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  50 m  1:23.16   
51  93  Emilsson Love  2000  GÖTEBORG  AS2900  50 m  1:23.23   
52  346  Gunderssen Andreas  2001  UDDEVALLA  AG8101  50 m  1:23.41   
53  227  Karlsson Gustav  2000  S 02  AG0300  50 m  1:24.62   
54  232  Mahdi Adam  1999  S 02  AM9199  25 m  1:25.04   
55  220  Hallström Karl  2000  S 02  AG9100  25 m  1:25.82   
56  51  Pettersson Linus  2002  SVENLJUNGA  AC3902  25 m  1:27.06   
57  167  Hellberg Marcus  2000  KARLSKO SF  AG7700  25 m  1:27.10   
58  130  Söderberg Nicolas  2001  GÖTEBORG  AK6701  25 m  1:27.13   
59  153  Sohlberg Ludvig  1999  SK GÖTENE  AD5199  25 m  1:27.27   
60  284  Lorentzon Ludwig  1999  TROLLHÄTTA  AK4999  25 m  1:27.63   
61  19  Palmér Jakob  2001  MARIESTAD  AC6901  25 m  1:27.83   
62  149  Gustavsson Axel  2000  SK GÖTENE  AO8100  25 m  1:27.97   
63  348  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  1:28.61   
64  73  Vandija Christoffer  2002  ALINGSÅS  AB2902  25 m  1:32.60   
65  276  Johannesson Hampus  2000  TROLLHÄTTA  AM6300  25 m  1:34.03   
66  15  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  1:34.29   
67  77  Ahlstrand Erik  1999  GÖTEBORG  AU6199  25 m  1:38.42   
68  172  Lübeck Victor  2002  KARLSKO SF  AG9302  50 m  1:39.52   
69  269  Grahn Filip  2001  TROLLHÄTTA  AQ6301  25 m  1:41.80   
70  218  Enouri Anas  2000  S 02  AQ3500  25 m  1:41.87   
71  249  Eriksson-Hemberg Albin  2001  SKENE SIM  AI0701  25 m  1:41.93   
72  Leijon Markus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  1:43.49   
73  173  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  50 m  1:48.92   
74  Bolin Gabriel  2001  MARIESTAD  AK7501  25 m     
75  104  Jansson Pär  1999  GÖTEBORG  AT2999  25 m     
76  105  Jigrup Eric  2000  GÖTEBORG  AU7700  25 m     
77  136  Vondrak Robin  2001  GÖTEBORG  AR1301  25 m     
78  170  Larsson Jonathan  2000  KARLSKO SF  AU2900  25 m     
79  248  Engström David  2001  SKENE SIM  AM1701  25 m     
80  290  Nilsson Selldén Sixten  2001  TROLLHÄTTA  AQ9301  25 m     
81  299  Tranberg Charlie  2002  TROLLHÄTTA  AK5102  25 m    EFT 
82  353  Johansson Johannes  2002  UDDEVALLA  AG1102  25 m     
83  397  de Paaz Edwin  2001  GÖTEBORG  AO9301  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  28 september 2012 
Licensierad till: Simklubben Götene  Utskriftstid  20:58 
 
27_S
Gren 27, 200m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
275  Jansson Sofia  1994  TROLLHÄTTA  AH6294  25 m  2:39.53   
362  Niklasson Johanna  1996  UDDEVALLA  AQ6896  25 m  2:49.04   
383  Wester Hanna  1997  UDDEVALLA  AN7297  25 m  3:00.60   
404  Lygnestrand Sanna  1999  SK ALINGSÅ  AG5499  25 m  3:04.10   
32  Wium Ada Margrethe  1998  Øvre Eiker    25 m  3:12.96   
99  Gunnarsson Johanna  1999  GÖTEBORG  AT1499  25 m  3:17.24   
123  Phu Vanessa  1998  GÖTEBORG  BL3498  25 m  3:18.49   
107  Kjellander Josefine  1997  GÖTEBORG  BA2897  25 m  3:19.52   
92  Ehrnberg Sara  1999  GÖTEBORG  AT3499  50 m  3:22.65   
10  270  Guldbrand Linnéa  1999  TROLLHÄTTA  AL1299  50 m  3:24.48   
11  371  Sanftleben Gabriella  1999  UDDEVALLA  AD9499  50 m  3:26.05   
12  410  Hermansson Matilda  1999  SK ALINGSÅ  AF1299  25 m  3:26.43  EFT 
13  103  Jahani Chakame  1998  GÖTEBORG  AV4298  25 m  3:26.93   
14  224  Johansson Elsa  1998  S 02  BM1298  50 m  3:27.52   
15  407  Johansson Amanda  1997  TROLLHÄTTA  BJ4497  25 m  3:27.73  EFT 
16  213  Borg Wermäng Regina  1999  S 02  AG5899  25 m  3:31.92   
17  80  Andreasson Alice  1998  GÖTEBORG  BB7298  25 m  3:32.19   
18  Kovala Mollie  2001  MARIESTAD  AM8201  25 m  3:33.73   
19  125  Sengstschmid Ulrike  1999  GÖTEBORG  BL5899  50 m  3:34.01   
20  225  Kaldrup Malin  2000  S 02  AA1600  25 m  3:37.89   
21  166  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  3:52.34   
22  325  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  25 m  3:52.97   
23  161  Broström Mimmi  1999  KARLSKO SF  AV6699  50 m  3:54.52   
24  295  Ström Emilia  2002  TROLLHÄTTA  AD0602  25 m  4:08.38   
25  60  Hukvist Alexandra P.  2001  LIDKÖPING  AL5201  25 m     
26  85  Björkner Elise  2001  GÖTEBORG  AY6801  25 m     
27  134  Westerlund Maja  1999  GÖTEBORG  BB2699  25 m     
28  147  Graje Cornelia  2000  SK GÖTENE  AV9400  25 m     
29  226  Kanerva Julia  1998  S 02  BM6498  25 m     
30  237  Sjulander Jennifer  1998  S 02  BM4298  25 m     
31  271