Startliste for Danske Bank Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 20
|
Stævne navn |
DANSKE BANK CUP 2008 |
|
Udskriftsdato |
03 maj 2008 |
|
|
Stævne by |
Greve |
|
Udskriftstidspunkt |
08:34 |
|
|
Arrangør |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
Løb 20, 100m Rygsvømning |
Finaler (11) |
Sponsor: DANSKE BANK |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
503 |
3 |
Caroline Madsen |
1997 |
9758AN |
ROSKILDE |
|
25m |
|
447 |
4 |
Charlotte M. M. Jensen |
1995 |
|
ISHØJ |
|
25m |
|
233 |
5 |
Michelle Ann Bech |
1995 |
|
SOLRØD |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
311 |
2 |
Cecilie H Jensen |
1997 |
9748AG |
SHS-STEVNS |
|
25m |
|
250 |
3 |
Camilla Kristensen |
1998 |
9832AH |
MK 31 |
|
25m |
2:15.00 |
273 |
4 |
Ditte Rosten Jakobsen |
1997 |
9706AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:05.00 |
100 |
5 |
Caroline Windfeldt Trolle |
1998 |
9802AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:07.42 |
406 |
6 |
Sarah Sand |
1996 |
|
VORDINGB |
|
25m |
|
298 |
7 |
Stine Eriksen |
1993 |
9384AH |
DRAGSHOLM |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
243 |
1 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
MK 31 |
|
25m |
2:00.00 |
263 |
2 |
Sille Andersen |
1998 |
9888AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:00.00 |
62 |
3 |
Signe Bro |
1999 |
9942AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:52.62 |
277 |
4 |
Natasja Larsen |
1996 |
9694AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:51.46 |
332 |
5 |
Signe Yde |
1996 |
9632AK |
GSK-VAT |
|
25m |
1:52.56 |
325 |
6 |
Camilla Strunge Nielsen |
1997 |
9718AD |
GSK-VAT |
|
25m |
1:55.77 |
69 |
7 |
Frederikke Gunni |
1999 |
|
GENTOFTE |
|
25m |
2:00.00 |
245 |
8 |
Sarah Brylov |
1997 |
9742AH |
MK 31 |
|
25m |
2:03.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
157 |
1 |
Sarah Bugge Larsen |
1996 |
|
RØNNE |
|
25m |
1:48.59 |
41 |
2 |
Benedicte Zilmer |
1997 |
9724AN |
GREVE GTI |
|
25m |
1:45.69 |
108 |
3 |
Anna Pil Hjørne |
1996 |
9662AP |
ISHØJ |
|
25m |
1:45.14 |
13 |
4 |
Kristine Barrett |
1998 |
9886AB |
GREVE GTI |
|
25m |
1:44.68 |
440 |
5 |
Sophie Lindhardt |
1996 |
9622AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:44.73 |
118 |
6 |
Bianca Ø. P. Rasmussen |
1995 |
9532AO |
ISHØJ |
|
25m |
1:45.55 |
356 |
7 |
Olivia Kjær |
1996 |
9654AB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:46.49 |
31 |
8 |
Ida Olsen |
1996 |
9684AI |
GREVE GTI |
|
25m |
1:50.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
437 |
1 |
Frederikke Holm Iversen |
1998 |
9862AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:42.33 |
272 |
2 |
Mette Nygaard Hansen |
1994 |
9454AT |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:40.46 |
40 |
3 |
Rikke Willumsen |
1996 |
9644AL |
GREVE GTI |
|
25m |
1:40.00 |
93 |
4 |
Sara Saur |
1997 |
9704AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:37.45 |
328 |
5 |
Signe Grønskov Petersen |
1996 |
9644AH |
GSK-VAT |
|
25m |
1:37.69 |
110 |
6 |
Emilie Jensen |
1998 |
9874AG |
ISHØJ |
|
25m |
1:40.43 |
294 |
7 |
Sofie Witthøft |
1997 |
9794AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:42.05 |
543 |
8 |
Camilla Andersen |
1995 |
|
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:43.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
559 |
1 |
Lærke Rasmussen |
1997 |
9784AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:35.50 |
442 |
2 |
Amalie Mikkelsen |
1997 |
9728AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:33.61 |
235 |
3 |
Katrine Feld |
1993 |
9318AN |
SOLRØD |
|
50m |
1:32.71 |
434 |
4 |
Marie Deigaard |
1996 |
9644AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:31.65 |
107 |
5 |
Sandra Hess |
1996 |
9618AI |
ISHØJ |
|
25m |
1:31.80 |
106 |
6 |
Mie Bonè |
1996 |
9668AI |
ISHØJ |
|
25m |
1:32.72 |
115 |
7 |
Camilla Cheung Petersen |
1990 |
9046AF |
ISHØJ |
|
25m |
1:34.04 |
52 |
8 |
Josephine Skov |
1997 |
9768AG |
TUNE GTI |
|
25m |
1:36.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
546 |
1 |
Melissa Brander |
1994 |
9492AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:28.52 |
117 |
2 |
Stine Poulsen |
1990 |
9016AE |
ISHØJ |
|
25m |
1:28.04 |
433 |
3 |
Christina Dam-Henriksen |
1996 |
9612AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:27.56 |
159 |
4 |
Bettina Mauritsen |
1991 |
9198AI |
RØNNE |
|
25m |
1:26.77 |
368 |
5 |
Emma Vilstrup |
1994 |
9446AQ |
NÆSTVED |
|
25m |
1:27.38 |
353 |
6 |
Sara Jensen |
1996 |
9684AB |
NÆSTVED |
|
25m |
1:27.84 |
362 |
7 |
Olivia Mortensen |
1996 |
9692AH |
NÆSTVED |
|
25m |
1:28.48 |
364 |
8 |
Elisa Nilsson |
1996 |
9604AK |
NÆSTVED |
|
25m |
1:30.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
387 |
1 |
Freja Dalsten |
1995 |
9506AF |
VORDINGB |
|
25m |
1:25.68 |
53 |
2 |
Henriette Stuhr |
1996 |
9644AB |
TUNE GTI |
|
25m |
1:24.44 |
73 |
3 |
Helena Holm Iversen |
1995 |
9596AI |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.40 |
540 |
4 |
Amalie Løhr Simonsen |
1994 |
9448AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:22.43 |
39 |
5 |
Pernille Vegge |
1995 |
9578AG |
GREVE GTI |
|
25m |
1:23.01 |
494 |
6 |
Nanna Johansen |
1996 |
9662AH |
ROSKILDE |
|
25m |
1:23.75 |
349 |
7 |
Rebecca Ilsøe |
1987 |
8784AA |
NÆSTVED |
|
50m |
1:24.91 |
234 |
8 |
Margritt Bech |
1993 |
9376AN |
SOLRØD |
|
25m |
1:25.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
280 |
1 |
Pia Nicolaisen |
1994 |
9422AO |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:21.83 |
236 |
2 |
Anna Henriksen |
1994 |
9466AP |
SOLRØD |
|
25m |
1:21.60 |
120 |
3 |
Ena Terkelsen |
1995 |
9508AJ |
ISHØJ |
|
25m |
1:20.71 |
373 |
4 |
Julie Marie Gadfelt |
1996 |
9602AB |
FARUM |
|
25m |
1:20.12 |
366 |
5 |
Tanja Sørensen |
1995 |
9596AE |
NÆSTVED |
|
25m |
1:20.48 |
57 |
6 |
Nicole Agger-Nielsen |
1995 |
9556AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.29 |
539 |
7 |
Johanne Juul Nielsen |
1996 |
9672AC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:21.62 |
97 |
8 |
Julie Bjørner Søe |
1995 |
9582AH |
GENTOFTE |
|
25m |
1:21.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Pernille Dahl |
1992 |
9202AO |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:19.13 |
81 |
2 |
Sophie Kirchheiner |
1994 |
9478AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:17.97 |
582 |
3 |
Michelle Jørgensen |
1989 |
8944AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:17.12 |
61 |
4 |
Sarah Bro |
1996 |
9686AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.67 |
12 |
5 |
Kathrine Barrett |
1996 |
9688AF |
GREVE GTI |
|
25m |
1:16.70 |
370 |
6 |
Maria Bastiansen |
1995 |
9504AD |
FARUM |
|
25m |
1:17.17 |
164 |
7 |
Christina G. Sørensen |
1991 |
9162AG |
RØNNE |
|
25m |
1:18.28 |
105 |
8 |
Johanne Appelsø |
1994 |
9412AM |
ISHØJ |
|
25m |
1:19.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
545 |
1 |
Kit Ballegaard |
1988 |
8886AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:16.03 |
286 |
2 |
Camilla Katz Sørensen |
1995 |
9582AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:14.58 |
407 |
3 |
Sandra Semberlund |
1994 |
9472AD |
VORDINGB |
|
25m |
1:12.98 |
544 |
4 |
Pernille Line Andersen |
1992 |
9268AF |
HERLUFSHOL |
|
25m |
1:11.70 |
354 |
5 |
Pernille Juel |
1994 |
9418AF |
NÆSTVED |
|
25m |
1:12.30 |
379 |
6 |
Laura Tvermoes |
1993 |
9324AC |
FARUM |
|
25m |
1:14.16 |
292 |
7 |
Marianne Vinsand |
1995 |
9574AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:15.00 |
88 |
8 |
Donika Nikqi |
1994 |
9406AE |
GENTOFTE |
|
25m |
1:16.34 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.16.06 |
Licens til Tune I.F. Svømmeafdeling |
|