2018-04-25   14:10:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Yngre 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 50m Fjärilsim Po 13 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:28.13 år 2005 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
113  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  29.35   
Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  32.43   
Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  33.23   
54  Hegmegi Oskar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  33.86   
28  Söderberg Nicolas  2001  GÖTEBORG  AK6701  25 m  34.62   
215  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  50 m  34.67   
110  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  35.11   
19  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  35.79   
360  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  35.85   
10  181  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  35.92   
11  210  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  36.73   
12  140  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  36.79   
13  220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  36.98   
14  310  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  38.17   
15  340  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  38.36   
16  299  Moureau Axel  2001  SÖDERTÄLJE  AL7901  25 m  38.78   
17  327  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  39.02   
18  361  Ericsson Hjalmar  2001  NKK  AK1101  50 m  39.71   
19  117  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  39.80   
20  108  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  40.59   
21  102  Kromnow Erik  2001  KARLSKRONA  AL9701  25 m  40.60   
22  295  Hellberg Robert  2001  SÖDERTÄLJE  AE7701  25 m  40.88   
23  261  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  40.89   
24  369  Könemann David  2001  NKK  AD0101  25 m  41.35   
25  42  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  41.46   
26  136  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m  42.19   
27  64  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  43.44   
28  121  Bjärudd Ludwig  2001  SK LAXEN  AQ3901  25 m  43.86   
29  13  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  43.95   
30  366  Hoffner Linus  2001  NKK  AR8101  25 m  45.10   
31  27  Svedberg Max  2001  GÖTEBORG  AR3301  25 m  47.49   
32  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  47.91   
33  114  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  48.40   
34  190  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  25 m  49.97   
35  150  Addenbrooke Freke  2001  LASS  AP8701  25 m  52.69   
36  240  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m  56.32   
37  285  Stenström Elliot  2001  SKURU IK  AJ7101  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
2_S
Gren 2, 50m Bröstsim FL 13 
 
NR: Emma Ekman 1989 Ludvika SS 00:35.38 år 2002 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
328  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  34.82   
370  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  36.42   
204  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  37.30   
57  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  37.36   
301  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  37.78   
24  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  38.07   
10  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  38.82   
348  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  39.64   
131  Norrman Elin  2001  SK LAXEN  AX4601  25 m  40.19   
10  321  Tabarte Amanda  2001  UDDEVALLA  AX9801  25 m  40.26   
11  269  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  40.32   
12  368  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  40.56   
13  213  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  40.76   
14  36  Borg Jennifer  2001  HARNÄS SKU  AF1801  25 m  40.87   
15  201  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  40.99   
16  173  Holmertz Tuva  2001  LASS  AU0601  25 m  41.13   
17  271  Wennerberg Wilma  2001  SK STRÄNGN  AG3201  25 m  41.85   
18  212  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  42.37   
19  63  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  42.56   
20  216  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  42.61   
21  278  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  42.63   
22  195  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  42.78   
23  206  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  50 m  43.09   
24  315  Gustavsson Maja  2001  UDDEVALLA  AL3401  25 m  43.53   
25  91  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  43.55   
26  38  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  43.66   
27  124  Grüneberger Erika  2001  SK LAXEN  AZ6201  25 m  43.78   
28  320  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  44.24   
29  23  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  25 m  44.37   
30  194  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  44.83   
31  178  Karlsson Elsa  2001  LASS  BA9401  25 m  45.22   
32  208  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  45.27   
33  151  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  45.29   
34  317  Kihlberg Linnea  2001  UDDEVALLA  AX7801  25 m  45.84   
35  311  Cuperus Dagmar  2001  UDDEVALLA  BM7401  25 m  46.06   
36  46  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  46.07   
37  235  Wistrand Alda  2001  HK SIM  AW2801  25 m  46.21   
38  69  Ruotanen Emma  2001  JÖNKÖPING  AX3801  25 m  46.41   
39  11  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  46.54   
40  313  Dahlberg Wilma  2001  UDDEVALLA  AL1401  25 m  46.59   
41  264  Olsson Madeleine  2001  SÄFFLE SS  AW4601  25 m  46.79   
42  241  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  46.96   
43  74  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  47.21   
44  258  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  47.30   
45  17  Mickelsson Emma  2001  GÖTEBORG  BJ7801  25 m  47.32   
46  373  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  47.32   
47  343  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  47.33   
48  339  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  47.46   
49  307  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  47.86   
50  62  Malmkvist Eira  2001  JÖNKÖPING  AL8201  25 m  47.89   
51  92  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  48.18   
52  237  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  48.32   
53  226  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  48.51   
54  39  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  48.58   
55  186  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  48.64   
56  336  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  48.77   
57  322  Tallberg Nora  2001  UDDEVALLA  BH0201  25 m  48.85   
58  229  Karlsson Elin  2001  HK SIM  AW6601  25 m  48.93   
59  22  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  25 m  49.94   
60  133  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN  BJ4401  25 m  50.16   
61  305  Frykman Lova  2001  SOLSTA  BR0201  25 m  51.49   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
3_S
Gren 3, 50m Ryggsim Po 12 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:31.11 år 2004 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
125  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  36.38   
118  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  37.38   
246  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  39.30   
358  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  39.92   
314  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  40.02   
188  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  40.03   
282  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  40.28   
234  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  40.64   
44  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  41.63   
10  293  Jaramillo-Lopez Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  25 m  42.03   
11  275  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  42.10   
12  363  Ericsson Vilhelm  2002  NKK  AH4102  25 m  42.24   
13  214  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  50 m  42.27   
14  67  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  42.32   
15  66  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  42.79   
16  93  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  43.00   
17  308  Marjetta-Olsson Nicolai  2002  SOLSTA  AB0702  25 m  43.23   
18  123  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m  43.37   
19  238  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  43.37   
20  283  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  43.39   
21  304  Clarito Simon  2002  SOLSTA  AO8102  25 m  43.47   
22  279  Flykt-Rosen Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  43.74   
23  157  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  44.44   
24  222  Tan Kevin  2002  MASS  AD1102  50 m  44.68   
25  33  Zasowski Philip  2002  GÖTEBORG  AM5302  25 m  44.77   
26  50  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  45.14   
27  153  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  45.67   
28  185  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m  45.84   
29  103  Nilsson Elias  2002  KARLSKRONA  AD9502  25 m  46.30   
30  316  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  46.51   
31  135  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  25 m  46.64   
32  193  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  47.64   
33  20  Nordberg Marcus  2002  GÖTEBORG  AM4302  25 m  48.07   
34  334  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  48.11   
35  184  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  48.35   
36  249  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  48.48   
37  287  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  49.13   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
4_S
Gren 4, 50m Frisim FL 12 
 
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 00:29.03 år 2007 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  29.89   
319  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  30.65   
268  Eriksson Maja  2002  SK STRÄNGN  AM6602  25 m  30.77   
130  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  31.15   
21  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  31.27   
142  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  31.31   
101  Gladher Disa  2002  KARLSKRONA  AA2202  25 m  31.39   
245  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  31.78   
70  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  32.41   
10  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  32.51   
11  338  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  32.53   
12  296  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  33.26   
13  228  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  33.48   
14  345  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  33.54   
15  95  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  33.62   
16  40  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  33.71   
17  239  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  33.72   
18  176  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  33.80   
19  132  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  33.85   
20  169  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  33.85   
21  286  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  33.96   
22  18  Mohammadi Natalia  2002  GÖTEBORG  AT2402  25 m  33.97   
23  161  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  34.02   
24  143  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  34.69   
25  312  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  34.73   
26  329  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  34.75   
27  250  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  34.92   
28  364  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  35.02   
29  162  Bylehn Hanna  2002  LASS  BE9802  25 m  35.17   
30  12  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  35.23   
31  273  Lilja Astrid  2002  SKENE SIM  AE3602  25 m  35.27   
32  267  Bäckström Saga  2002  SK STRÄNGN  AD9202  25 m  35.34   
33  61  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  35.39   
34  309  Marjetta-Olsson Tilde  2002  SOLSTA  AF3602  25 m  35.39   
35  15  Inghammar Linnea  2002  GÖTEBORG  AT0402  25 m  35.42   
36  137  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  35.46   
37  16  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  25 m  35.50   
38  335  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  35.74   
39  89  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  35.79   
40  48  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  35.95   
41  127  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  35.95   
42  144  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  36.19   
43  375  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  36.37   
44  333  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m  36.40   
45  232  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  36.74   
46  97  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  36.80   
47  120  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  36.88   
48  342  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  37.12   
49  248  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  37.23   
50  203  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  37.40   
51  354  Axelsson Maja  2002  NKK  AJ7802  25 m  37.48   
52  231  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  37.52   
53  217  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  37.59   
54  90  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  37.63   
55  26  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  37.80   
56  168  Grynning Johanna  2002  LASS  AI2202  25 m  37.93   
57  331  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  38.08   
58  247  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  38.30   
59  159  Barkehed Felicia  2002  LASS  AZ8402  25 m  38.38   
60  60  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  25 m  38.44   
61  56  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  38.62   
62  288  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  38.62   
63  233  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  38.83   
64  242  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  38.86   
65  29  Thundal Maja  2002  GÖTEBORG  BJ3202  25 m  39.16   
66  30  Vondrak Paulina  2002  GÖTEBORG  BI0602  25 m  39.44   
67  202  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  25 m  39.46   
68  115  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  39.98   
69  263  Olsson Louise  2002  SÄFFLE SS  AL5602  25 m  40.21   
70  172  Haywood Helen  2002  LASS  BK6202  25 m  40.44   
71  244  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  40.73   
72  175  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  41.41   
73  31  Vondrak Rebecca  2002  GÖTEBORG  BI9402  25 m  41.78   
74  265  Westberg Linnéa  2002  SÄFFLE SS  BD3402  25 m  42.31   
75  323  Wilenius Tea  2002  UDDEVALLA  BG0602  25 m  42.53   
76  371  O´Brian Ellie  2002  NKK  AZ3402  25 m  42.62   
77  276  Almgren Josefin  2002  SKURU IK  AX0602  25 m  42.75   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
5_S
Gren 5, 400m Frisim Po 11 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:48.12 år 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
257  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  5:18.62   
139  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  50 m  5:42.08   
196  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  6:15.07   
219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  6:21.00   
270  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  6:23.42   
111  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  6:32.41   
259  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  25 m  6:35.58   
119  Löfdahl Oscar  2004  KUNGÄLV  AA0504  25 m  6:40.18   
260  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  7:02.70   
10  100  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  25 m     
11  126  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN  AH3103  25 m     
12  138  Vaide Axel  2005  SK LAXEN  AB2705  25 m     
13  218  Petersson Viggo  2003  MASS  AF3103  25 m     
14  297  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m     
15  300  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m     
16  372  Piotrowski Lukasz  2003  NKK  AN3103  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
6_S
Gren 6, 50m Bröstsim FL 11 
 
NR: Johanna Nicklasson 1996 Karlsborgs 00:38.33 år 2007 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m  41.50   
274  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  41.64   
174  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  42.42   
205  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  43.51   
170  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  44.90   
341  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  46.04   
112  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  46.83   
47  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  47.11   
180  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  47.43   
10  179  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  47.46   
11  105  Petersson Sarah  2003  KARLSKRONA  AC7803  25 m  48.40   
12  359  Düring Hanna  2003  NKK  AL6603  25 m  48.67   
13  65  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  49.42   
14  357  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  49.45   
15  262  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  49.96   
16  298  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  50.09   
17  141  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN  AO3803  25 m  50.31   
18  209  Andersson Liv  2003  MASS  AW4403  25 m  50.87   
19  337  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  50.92   
20  41  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  51.12   
21  128  Kjaergaard Henna  2003  SK LAXEN  AQ3803  25 m  52.11   
22  14  Grundström Thea  2003  GÖTEBORG  BA1203  25 m  52.22   
23  211  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  52.36   
24  177  Kardfall Alice  2003  LASS  AI0603  25 m  52.55   
25  182  Källsand Hedvig  2004  LASS  AA7604  25 m  52.55   
26  166  Friberg Elin  2004  LASS  AD1404  25 m  53.06   
27  227  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  53.72   
28  284  Rydström Tilde  2003  SKURU IK  AX3603  25 m  54.05   
29  134  Schriever-Abeln Maja  2003  SK LAXEN  AR3203  25 m  54.06   
30  192  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  54.06   
31  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  54.23   
32  55  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  55.01   
33  367  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  55.22   
34  200  Bjarme Diana  2003  LUDVIKA SS  AC9803  25 m  56.18   
35  306  Lindahl Cecilia  2004  SOLSTA  AS1204  25 m  56.39   
36  294  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  50 m  56.53   
37  165  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  56.70   
38  122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  57.15   
39  73  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  58.35   
40  365  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  58.52   
41  183  Linné Elsa  2003  LASS  AX4803  25 m  58.87   
42  280  Heinz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  59.98   
43  277  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  1:00.11   
44  156  Arnell Maja  2004  LASS  AO8204  25 m  1:00.44   
45  187  Nilsson Elvira  2004  LASS  AF3804  25 m  1:01.23   
46  129  Lindblad Cazzandra  2003  SK LAXEN  AQ5803  25 m  1:01.72   
47  362  Ericsson Selma  2004  NKK  AG8604  25 m  1:03.24   
48  289  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  1:04.29   
49  154  Arildsson Julia  2005  LASS  AE6805  25 m  1:17.79   
50  353  Arampampasli Rebecca  2004  NKK  AD7804  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
7_S
Gren 7, 100m Ryggsim Po 13 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:02.24 år 2005 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:10.41   
360  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:14.01   
220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:14.97   
318  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  1:15.04   
327  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:15.38   
Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  1:15.45   
54  Hegmegi Oskar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:16.05   
215  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  1:17.33   
340  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:17.47   
10  181  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:19.16   
11  25  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  1:19.98   
12  210  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:20.38   
13  19  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  1:20.40   
14  107  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:20.56   
15  352  Börjesson Markus  2001  S 77  AE5101  25 m  1:21.55   
16  37  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  1:27.82   
17  140  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  1:28.41   
18  299  Moureau Axel  2001  SÖDERTÄLJE  AL7901  25 m  1:29.03   
19  295  Hellberg Robert  2001  SÖDERTÄLJE  AE7701  25 m  1:29.74   
20  361  Ericsson Hjalmar  2001  NKK  AK1101  25 m  1:30.99   
21  369  Könemann David  2001  NKK  AD0101  25 m  1:32.16   
22  27  Svedberg Max  2001  GÖTEBORG  AR3301  25 m  1:32.59   
23  64  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  1:32.82   
24  136  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m  1:33.06   
25  366  Hoffner Linus  2001  NKK  AR8101  25 m  1:33.97   
26  99  Arlehall Jesper  2001  KARLSKRONA  AA8501  25 m  1:34.46   
27  42  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  1:34.49   
28  28  Söderberg Nicolas  2001  GÖTEBORG  AK6701  25 m  1:36.77   
29  332  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  1:37.19   
30  190  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  25 m  1:38.36   
31  240  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m  1:41.91   
32  121  Bjärudd Ludwig  2001  SK LAXEN  AQ3901  25 m  1:42.26   
33  13  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  1:44.46   
34  150  Addenbrooke Freke  2001  LASS  AP8701  25 m  1:47.47   
35  285  Stenström Elliot  2001  SKURU IK  AJ7101  25 m  1:47.90   
36  114  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  1:50.47   
37  197  Wiklundh Max  2001  LASS  AR0301  25 m  1:53.67   
38  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
8_S
Gren 8, 100m Frisim FL 13 
 
NR: Céline Bertrand 1995 Skövde SS 01:00.60 år 2008 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
216  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:00.78   
328  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:02.98   
347  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:03.86   
301  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  1:04.12   
212  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:05.49   
57  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:05.83   
24  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  1:06.04   
271  Wennerberg Wilma  2001  SK STRÄNGN  AG3201  25 m  1:06.06   
368  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:06.52   
10  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:06.95   
11  194  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  1:08.63   
12  370  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:08.71   
13  348  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:08.75   
14  131  Norrman Elin  2001  SK LAXEN  AX4601  25 m  1:08.83   
15  269  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  1:09.54   
16  45  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:09.82   
17  63  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:10.30   
18  208  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  1:10.49   
19  39  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  1:10.53   
20  201  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:10.77   
21  320  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  1:10.77   
22  10  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  1:10.98   
23  186  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  1:11.05   
24  195  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  1:11.07   
25  68  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  1:11.28   
26  38  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  1:11.35   
27  204  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:12.00   
28  46  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:12.35   
29  213  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  1:12.89   
30  91  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:13.05   
31  92  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  1:13.13   
32  278  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  1:13.50   
33  151  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  1:13.71   
34  59  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  1:14.36   
35  258  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  1:14.41   
36  229  Karlsson Elin  2001  HK SIM  AW6601  25 m  1:14.52   
37  11  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  1:14.57   
38  206  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:14.57   
39  237  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  1:14.72   
40  311  Cuperus Dagmar  2001  UDDEVALLA  BM7401  25 m  1:15.11   
41  178  Karlsson Elsa  2001  LASS  BA9401  25 m  1:15.14   
42  62  Malmkvist Eira  2001  JÖNKÖPING  AL8201  25 m  1:15.48   
43  69  Ruotanen Emma  2001  JÖNKÖPING  AX3801  25 m  1:15.55   
44  307  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  1:15.74   
45  173  Holmertz Tuva  2001  LASS  AU0601  25 m  1:15.78   
46  96  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  1:16.54   
47  336  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  1:16.63   
48  230  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:16.68   
49  22  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  25 m  1:16.82   
50  281  Hjelmborn Ottilia  2001  SKURU IK  BE3801  25 m  1:16.93   
51  373  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  1:17.12   
52  235  Wistrand Alda  2001  HK SIM  AW2801  25 m  1:17.55   
53  343  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:17.99   
54  74  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  1:18.16   
55  17  Mickelsson Emma  2001  GÖTEBORG  BJ7801  25 m  1:18.74   
56  58  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  25 m  1:18.80   
57  317  Kihlberg Linnea  2001  UDDEVALLA  AX7801  25 m  1:18.88   
58  133  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN  BJ4401  25 m  1:19.51   
59  23  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  25 m  1:20.90   
60  322  Tallberg Nora  2001  UDDEVALLA  BH0201  25 m  1:21.01   
61  241  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:21.05   
62  124  Grüneberger Erika  2001  SK LAXEN  AZ6201  25 m  1:21.46   
63  321  Tabarte Amanda  2001  UDDEVALLA  AX9801  25 m  1:22.73   
64  315  Gustavsson Maja  2001  UDDEVALLA  AL3401  25 m  1:22.90   
65  313  Dahlberg Wilma  2001  UDDEVALLA  AL1401  25 m  1:23.34   
66  264  Olsson Madeleine  2001  SÄFFLE SS  AW4601  25 m  1:23.55   
67  226  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:26.14   
68  339  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  50 m  1:28.13   
69  104  Palmgren Sarah  2001  KARLSKRONA  AE6801  25 m  1:30.24   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
9_S
Gren 9, 100m Fjärilsim Po 12 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:07.72 år 2004 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
125  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  1:19.12   
109  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  1:22.24   
123  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m  1:29.00   
283  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  1:30.02   
314  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  1:31.34   
363  Ericsson Vilhelm  2002  NKK  AH4102  25 m  1:36.03   
188  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  1:36.21   
358  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:36.74   
308  Marjetta-Olsson Nicolai  2002  SOLSTA  AB0702  25 m  1:38.28   
10  246  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  1:41.35   
11  93  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m     
12  135  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  25 m     
13  214  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m     
14  234  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m     
15  293  Jaramillo-Lopez Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
10_S
Gren 10, 100m Bröstsim FL 12 
 
NR: Hannah Brunzell 2001 VästeråsSS 01:17.09 år 2013 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
101  Gladher Disa  2002  KARLSKRONA  AA2202  25 m  1:24.36   
319  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  1:26.86   
130  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  1:28.99   
70  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:29.58   
199  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  1:30.83   
268  Eriksson Maja  2002  SK STRÄNGN  AM6602  25 m  1:31.11   
273  Lilja Astrid  2002  SKENE SIM  AE3602  25 m  1:31.72   
375  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  1:32.92   
143  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  1:33.67   
10  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  1:34.49   
11  338  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:35.14   
12  12  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  1:35.41   
13  21  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  1:35.79   
14  15  Inghammar Linnea  2002  GÖTEBORG  AT0402  25 m  1:35.90   
15  142  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  1:36.33   
16  40  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  1:36.44   
17  48  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:36.79   
18  309  Marjetta-Olsson Tilde  2002  SOLSTA  AF3602  25 m  1:36.93   
19  18  Mohammadi Natalia  2002  GÖTEBORG  AT2402  25 m  1:37.14   
20  335  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:37.19   
21  345  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:37.29   
22  247  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  1:38.00   
23  248  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:38.62   
24  137  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  1:39.41   
25  329  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:39.42   
26  29  Thundal Maja  2002  GÖTEBORG  BJ3202  25 m  1:39.53   
27  342  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  1:39.89   
28  95  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:40.01   
29  26  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  1:40.30   
30  16  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  25 m  1:40.35   
31  312  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  1:40.78   
32  228  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:41.06   
33  233  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:41.59   
34  97  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  1:41.75   
35  30  Vondrak Paulina  2002  GÖTEBORG  BI0602  25 m  1:41.79   
36  169  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  1:41.81   
37  127  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  1:42.20   
38  120  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  1:42.59   
39  159  Barkehed Felicia  2002  LASS  AZ8402  25 m  1:43.05   
40  144  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  1:43.80   
41  242  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  1:44.01   
42  296  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  1:44.89   
43  168  Grynning Johanna  2002  LASS  AI2202  25 m  1:44.98   
44  354  Axelsson Maja  2002  NKK  AJ7802  25 m  1:45.03   
45  31  Vondrak Rebecca  2002  GÖTEBORG  BI9402  25 m  1:45.05   
46  217  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  1:45.89   
47  331  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  1:46.18   
48  263  Olsson Louise  2002  SÄFFLE SS  AL5602  25 m  1:46.37   
49  232  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:46.42   
50  231  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:46.63   
51  175  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  1:46.93   
52  288  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  1:47.41   
53  90  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:48.74   
54  132  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  1:51.70   
55  203  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  1:51.70   
56  323  Wilenius Tea  2002  UDDEVALLA  BG0602  25 m  1:52.51   
57  265  Westberg Linnéa  2002  SÄFFLE SS  BD3402  25 m  1:54.98   
58  202  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  25 m  1:59.93   
59  172  Haywood Helen  2002  LASS  BK6202  25 m  2:02.20   
60  276  Almgren Josefin  2002  SKURU IK  AX0602  25 m  2:09.94   
61  191  Sjöberg Rebecka  2002  LASS  BK7202  25 m     
62  333  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
11_S
Gren 11, 100m Ryggsim Po 11 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:12.78 år 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
257  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  1:16.17   
139  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m  1:22.26   
Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:24.95   
100  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  25 m  1:30.07   
71  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:30.22   
196  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  1:30.28   
259  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  25 m  1:34.34   
346  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:37.64   
94  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:37.98   
10  219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:38.04   
11  160  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  1:38.27   
12  119  Löfdahl Oscar  2004  KUNGÄLV  AA0504  25 m  1:38.41   
13  138  Vaide Axel  2005  SK LAXEN  AB2705  25 m  1:38.90   
14  300  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  1:39.00   
15  326  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  1:39.19   
16  221  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  1:40.90   
17  260  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  1:41.27   
18  53  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:41.28   
19  126  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN  AH3103  25 m  1:42.66   
20  198  Villegas Christian  2003  LASS  AI2503  25 m  1:46.41   
21  167  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  1:48.43   
22  189  Oscarson Ture  2004  LASS  AE9904  25 m  1:52.44   
23  152  Almén Olle  2003  LASS  AH3503  25 m  1:53.52   
24  344  Rydberg Olle  2003  VÄSTERÅS  AH4703  25 m  1:57.13   
25  158  Aziz Kristian  2003  LASS  AH2503  50 m  1:58.61   
26  163  Crnovrsanin Emir  2003  LASS  AM7903  25 m     
27  297  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m     
28  372  Piotrowski Lukasz  2003  NKK  AN3103  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
12_S
Gren 12, 100m Frisim FL 11 
 
NR: Rebecka Nilsson 1996 NKK 01:08.60 år 2007 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m  1:11.04   
52  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  1:11.85   
274  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  1:11.97   
298  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  1:14.45   
174  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:14.66   
205  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:15.23   
49  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  1:18.03   
180  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:18.78   
357  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  1:19.16   
10  112  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  1:19.33   
11  179  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  1:19.80   
12  341  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:19.97   
13  192  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:20.12   
14  141  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN  AO3803  25 m  1:22.00   
15  106  Pålsson Tuva  2003  KARLSKRONA  AC8803  25 m  1:22.77   
16  243  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  50 m  1:22.97   
17  73  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  1:23.18   
18  55  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:23.47   
19  170  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  1:24.01   
20  382  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  1:25.05   
21  128  Kjaergaard Henna  2003  SK LAXEN  AQ3803  25 m  1:26.06   
22  211  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m  1:26.08   
23  122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  1:26.70   
24  262  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:26.75   
25  47  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  1:27.76   
26  294  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  25 m  1:27.76   
27  359  Düring Hanna  2003  NKK  AL6603  25 m  1:28.59   
28  51  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  1:29.03   
29  165  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  1:29.21   
30  65  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:29.29   
31  72  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  1:30.73   
32  227  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  1:34.55   
33  129  Lindblad Cazzandra  2003  SK LAXEN  AQ5803  25 m  1:34.60   
34  14  Grundström Thea  2003  GÖTEBORG  BA1203  25 m  1:34.81   
35  177  Kardfall Alice  2003  LASS  AI0603  25 m  1:34.93   
36  365  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m  1:35.76   
37  41  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  1:36.16   
38  182  Källsand Hedvig  2004  LASS  AA7604  25 m  1:36.22   
39  134  Schriever-Abeln Maja  2003  SK LAXEN  AR3203  25 m  1:38.66   
40  367  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  1:39.94   
41  183  Linné Elsa  2003  LASS  AX4803  25 m  1:43.52   
42  166  Friberg Elin  2004  LASS  AD1404  25 m  1:44.05   
43  187  Nilsson Elvira  2004  LASS  AF3804  25 m  1:44.40   
44  284  Rydström Tilde  2003  SKURU IK  AX3603  25 m  1:45.05   
45  337  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  1:45.63   
46  362  Ericsson Selma  2004  NKK  AG8604  25 m  1:49.68   
47  105  Petersson Sarah  2003  KARLSKRONA  AC7803  25 m  1:49.90   
48  156  Arnell Maja  2004  LASS  AO8204  25 m  1:56.42   
49  289  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  1:57.77   
50  154  Arildsson Julia  2005  LASS  AE6805  25 m  2:16.82   
51  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m     
52  200  Bjarme Diana  2003  LUDVIKA SS  AC9803  25 m     
53  209  Andersson Liv  2003  MASS  AW4403  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
13_S
Gren 13, 400m Frisim Po 13 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 04:20.19 år 2005 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  4:54.30   
Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  5:02.45   
117  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  5:03.37   
327  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  5:03.56   
220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  5:07.87   
107  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  5:08.09   
181  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  5:09.91   
360  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  5:14.46   
110  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  5:15.26   
10  210  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  5:16.86   
11  318  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  5:16.97   
12  25  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  5:20.09   
13  37  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  5:22.91   
14  19  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  5:27.99   
15  140  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  5:36.81   
16  310  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  5:36.92   
17  352  Börjesson Markus  2001  S 77  AE5101  25 m  5:40.54   
18  54  Hegmegi Oskar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  5:42.01   
19  108  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  5:42.09   
20  295  Hellberg Robert  2001  SÖDERTÄLJE  AE7701  25 m  5:55.59   
21  361  Ericsson Hjalmar  2001  NKK  AK1101  25 m  5:57.75   
22  102  Kromnow Erik  2001  KARLSKRONA  AL9701  25 m  5:59.06   
23  64  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  6:00.89   
24  136  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m  6:10.14   
25  261  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  6:14.33   
26  190  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  25 m  6:49.45   
27  299  Moureau Axel  2001  SÖDERTÄLJE  AL7901  25 m  7:20.72   
28  121  Bjärudd Ludwig  2001  SK LAXEN  AQ3901  25 m     
29  285  Stenström Elliot  2001  SKURU IK  AJ7101  25 m     
30  332  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
14_S
Gren 14, 200m Medley FL 12 
 
NR: Ellen Olsson 1995 SK Triton 02:35.50 år 2007 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
142  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  2:52.86   
Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  2:53.28   
319  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  2:54.23   
176  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  2:56.12   
130  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  2:56.85   
21  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  2:57.07   
70  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  2:57.27   
Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  2:58.77   
338  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  2:59.11   
10  345  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  3:00.13   
11  228  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  3:00.46   
12  335  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  3:01.94   
13  286  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  3:02.29   
14  245  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  3:03.00   
15  16  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  25 m  3:07.99   
16  137  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  3:08.43   
17  169  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  3:09.68   
18  199  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  50 m  3:11.40   
19  161  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  3:11.41   
20  40  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  3:12.02   
21  342  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  3:12.14   
22  48  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  3:13.22   
23  273  Lilja Astrid  2002  SKENE SIM  AE3602  25 m  3:13.28   
24  127  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  3:13.31   
25  239  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  3:13.49   
26  329  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  3:14.31   
27  12  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  3:15.51   
28  89  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  3:17.47   
29  132  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  3:18.22   
30  143  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  3:18.55   
31  312  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  50 m  3:19.19   
32  101  Gladher Disa  2002  KARLSKRONA  AA2202  25 m  3:20.17   
33  61  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  3:20.85   
34  120  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  3:23.88   
35  232  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  3:26.94   
36  203  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  3:27.41   
37  90  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  3:27.59   
38  296  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  50 m  3:30.51   
39  97  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  3:30.63   
40  168  Grynning Johanna  2002  LASS  AI2202  25 m  3:30.99   
41  217  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  3:31.02   
42  18  Mohammadi Natalia  2002  GÖTEBORG  AT2402  50 m  3:32.15   
43  144  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  3:32.38   
44  60  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  25 m  3:32.99   
45  244  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  3:43.37   
46  202  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  50 m  4:00.55   
47  15  Inghammar Linnea  2002  GÖTEBORG  AT0402  25 m     
48  26  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m     
49  30  Vondrak Paulina  2002  GÖTEBORG  BI0602  25 m     
50  31  Vondrak Rebecca  2002  GÖTEBORG  BI9402  25 m     
51  56  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m     
52  231  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m     
53  233  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m     
54  268  Eriksson Maja  2002  SK STRÄNGN  AM6602  25 m     
55  288  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m     
56  309  Marjetta-Olsson Tilde  2002  SOLSTA  AF3602  25 m     
57  331  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m     
58  333  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m     
59  364  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m     
60  371  O´Brian Ellie  2002  NKK  AZ3402  25 m     
61  375  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
15_S
Gren 15, 50m Fjärilsim Po 11 
 
NR: Hampus Lovinge 1998 NKK 00:33.32 år 2009 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
257  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  34.22   
100  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  25 m  38.08   
139  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m  38.47   
270  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  39.20   
300  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  39.89   
Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  40.78   
196  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  40.87   
126  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN  AH3103  25 m  43.43   
346  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  45.21   
10  219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  45.32   
11  71  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  46.46   
12  259  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  25 m  47.73   
13  94  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  48.31   
14  198  Villegas Christian  2003  LASS  AI2503  25 m  48.32   
15  138  Vaide Axel  2005  SK LAXEN  AB2705  25 m  49.90   
16  160  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  50.08   
17  111  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  50 m  50.66   
18  167  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  53.65   
19  53  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  55.12   
20  119  Löfdahl Oscar  2004  KUNGÄLV  AA0504  25 m  55.98   
21  221  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m     
22  297  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m     
23  326  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m     
24  344  Rydberg Olle  2003  VÄSTERÅS  AH4703  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
16_S
Gren 16, 4X50m Ryggsim FL 13oy 
 
NR: Kungälvs SS KungälvsSS 02:20.89 år 2005 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
290  Skuru Ik Damer [lag 1]  2001  SKURU IK    25 m  2:12.20   
349  Västerås Damer Lag 1  2002  VÄSTERÅS    25 m  2:19.51   
34  Göteborg Lag 1  2001  GÖTEBORG    25 m  2:25.00   
75  Jönköping Damer [2001]  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:28.95   
225  Mass Tjejer 1  2001  MASS    25 m  2:33.16   
379  Lass Lag1  2001  LASS    25 m  2:33.48   
272  SK Strängn Damer [2001]  2001  SK STRÄNGN    25 m  2:35.06   
145  SK Laxen Damer [2001]  2001  SK LAXEN    25 m  2:35.33   
98  Karlsko Sf Damer 1 [01-]  2001  KARLSKO SF    25 m  2:36.42   
10  376  Nkk Damer Lag 1  2001  NKK    25 m  2:37.31   
11  324  Uddevalla Damer [2001]  2001  UDDEVALLA    25 m  2:38.17   
12  43  Harnäs Sku Damer [2001]  2001  HARNÄS SKU    25 m  2:38.66   
13  236  Hk Sim Lag 1  2001  HK SIM    25 m  2:39.43   
14  380  Lass Lag 2  2001  LASS    25 m  2:39.49   
15  35  Göteborg Lag 2  2001  GÖTEBORG    25 m  2:40.00   
16  77  Jönköping Flickor Lag 3  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:40.79   
17  251  Ösa Flickor Lag 1[2002]  2002  ÖSA    25 m  2:41.23   
18  76  Jönköping Damer Lag 2  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:42.20   
19  350  Västerås Damer Lag 2  2002  VÄSTERÅS    25 m  2:43.08   
20  302  Södertälje Dam 1  2002  SÖDERTÄLJE    25 m  2:43.51   
21  207  Ludvika SS Damer [2001]  2001  LUDVIKA SS    25 m  2:44.68   
22  79  Jönköping Flickor Lag 4  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:44.93   
23  381  Lass Lag 3  2001  LASS    25 m  2:47.90   
24  146  SK Laxen Damer 2 [2001]  2001  SK LAXEN    25 m  2:50.00   
25  253  Ösa Flickor Lag 2[2002]  2002  ÖSA    25 m  2:53.74   
26  377  Nkk Damer Lag 2  2001  NKK    25 m  2:58.01   
27  266  Säffle SS Damer [2002]  2002  SÄFFLE SS    25 m  2:58.39   
28  147  SK Laxen Damer 3 [2001]  2001  SK LAXEN    25 m  2:58.50   
29  81  Jönköping Flickor Lag 5  2001  JÖNKÖPING    25 m  3:01.76   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
17_S
Gren 17, 4X50m Frisim Po 13oy 
 
NR: Karlstads SS KarlstadsS 01:55.40 år 2005 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
116  Karlstads SS P13  2001  KARLSTAD    25 m  2:00.93   
34  Göteborg Lag 1  2001  GÖTEBORG    25 m  2:04.00   
223  Mass Killar 1  2001  MASS    25 m  2:06.71   
378  Nkk Herrar Lag 1  2001  NKK    25 m  2:10.26   
148  SK Laxen Herrar [2002]  2002  SK LAXEN    25 m  2:10.42   
379  Lass Lag1  2001  LASS    25 m  2:11.78   
292  Skuru Ik Herrar [lag 1]  2001  SKURU IK    25 m  2:17.20   
351  Västerås Herrar Lag 1  2002  VÄSTERÅS    25 m  2:17.49   
85  Jönköping Pojkar Lag 1  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:17.54   
10  325  Uddevalla Herrar Lag 1  2001  UDDEVALLA    25 m  2:19.10   
11  303  Södertälje Herr 1  2002  SÖDERTÄLJE    25 m  2:20.18   
12  255  Ösa Herrar Lag 2  2001  ÖSA    25 m  2:23.04   
13  149  SK Laxen Herrar 2  2001  SK LAXEN    25 m  2:24.00   
14  87  Jönköping Pojkar Lag 2  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:24.02   
15  380  Lass Lag 2  2001  LASS    25 m  2:25.79   
16  224  Mass Killar 2  2001  MASS    25 m  2:27.01   
17  381  Lass Lag 3  2001  LASS    25 m  2:35.49   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
18_S
Gren 18, 50m Fjärilsim FL 13 
 
NR: Céline Bertrand 1995 Skövde SS 00:30.29 år 2008 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
347  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  30.06   
301  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  31.50   
212  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  50 m  32.96   
328  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  33.28   
57  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  33.58   
368  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  33.98   
45  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  34.06   
216  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  50 m  34.43   
24  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  35.11   
10  204  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  35.79   
11  348  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  36.10   
12  195  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  36.20   
13  307  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  36.28   
14  271  Wennerberg Wilma  2001  SK STRÄNGN  AG3201  25 m  36.32   
15  201  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  36.37   
16  36  Borg Jennifer  2001  HARNÄS SKU  AF1801  25 m  36.44   
17  281  Hjelmborn Ottilia  2001  SKURU IK  BE3801  25 m  36.51   
18  151  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  36.63   
19  131  Norrman Elin  2001  SK LAXEN  AX4601  25 m  36.72   
20  91  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  37.11   
21  23  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  25 m  37.12   
22  68  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  37.12   
23  59  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  37.24   
24  38  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  37.30   
25  278  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  37.87   
26  320  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  38.11   
27  336  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  38.21   
28  124  Grüneberger Erika  2001  SK LAXEN  AZ6201  25 m  38.28   
29  10  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  38.36   
30  269  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  38.36   
31  133  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN  BJ4401  25 m  38.57   
32  63  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  38.85   
33  311  Cuperus Dagmar  2001  UDDEVALLA  BM7401  25 m  38.95   
34  373  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  39.02   
35  237  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  39.05   
36  206  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  39.09   
37  343  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  39.24   
38  315  Gustavsson Maja  2001  UDDEVALLA  AL3401  25 m  39.50   
39  62  Malmkvist Eira  2001  JÖNKÖPING  AL8201  25 m  39.59   
40  208  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  39.60   
41  58  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  25 m  39.62   
42  173  Holmertz Tuva  2001  LASS  AU0601  25 m  39.91   
43  370  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  39.96   
44  321  Tabarte Amanda  2001  UDDEVALLA  AX9801  25 m  40.40   
45  229  Karlsson Elin  2001  HK SIM  AW6601  25 m  40.72   
46  258  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  41.03   
47  264  Olsson Madeleine  2001  SÄFFLE SS  AW4601  25 m  41.18   
48  39  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  41.28   
49  69  Ruotanen Emma  2001  JÖNKÖPING  AX3801  25 m  41.77   
50  230  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  41.87   
51  11  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  42.22   
52  178  Karlsson Elsa  2001  LASS  BA9401  25 m  42.42   
53  96  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  43.48   
54  92  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  43.93   
55  317  Kihlberg Linnea  2001  UDDEVALLA  AX7801  25 m  44.03   
56  235  Wistrand Alda  2001  HK SIM  AW2801  25 m  44.18   
57  313  Dahlberg Wilma  2001  UDDEVALLA  AL1401  25 m  44.30   
58  104  Palmgren Sarah  2001  KARLSKRONA  AE6801  25 m  45.04   
59  17  Mickelsson Emma  2001  GÖTEBORG  BJ7801  25 m  45.39   
60  322  Tallberg Nora  2001  UDDEVALLA  BH0201  25 m  45.86   
61  186  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  46.14   
62  213  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  46.95   
63  339  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  49.90   
64  22  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
19_S
Gren 19, 50m Bröstsim Po 13 
 
NR: Mitchell Hägglund 1986 SPIF 00:33.60 år 1999 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
113  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  34.59   
Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  37.60   
28  Söderberg Nicolas  2001  GÖTEBORG  AK6701  25 m  38.48   
110  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  38.65   
Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  38.76   
215  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  38.83   
310  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  39.07   
42  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  40.58   
107  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  40.69   
10  19  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  40.78   
11  327  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  41.81   
12  220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  50 m  42.14   
13  25  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  43.08   
14  64  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  43.43   
15  261  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  43.74   
16  352  Börjesson Markus  2001  S 77  AE5101  25 m  43.77   
17  102  Kromnow Erik  2001  KARLSKRONA  AL9701  25 m  43.80   
18  181  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  43.82   
19  361  Ericsson Hjalmar  2001  NKK  AK1101  25 m  44.23   
20  140  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  44.72   
21  366  Hoffner Linus  2001  NKK  AR8101  25 m  44.74   
22  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  44.88   
23  108  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  45.28   
24  210  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  45.88   
25  369  Könemann David  2001  NKK  AD0101  25 m  45.94   
26  299  Moureau Axel  2001  SÖDERTÄLJE  AL7901  25 m  46.58   
27  121  Bjärudd Ludwig  2001  SK LAXEN  AQ3901  25 m  46.72   
28  37  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  48.11   
29  295  Hellberg Robert  2001  SÖDERTÄLJE  AE7701  25 m  48.50   
30  114  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  49.18   
31  332  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  50.33   
32  13  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  51.38   
33  150  Addenbrooke Freke  2001  LASS  AP8701  25 m  52.40   
34  171  Hallander Albin  2001  LASS  AV1501  25 m  53.57   
35  136  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  50 m  54.74   
36  99  Arlehall Jesper  2001  KARLSKRONA  AA8501  25 m  54.77   
37  240  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m  55.41   
38  285  Stenström Elliot  2001  SKURU IK  AJ7101  25 m  57.06   
39  197  Wiklundh Max  2001  LASS  AR0301  25 m  59.25   
40  27  Svedberg Max  2001  GÖTEBORG  AR3301  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
20_S
Gren 20, 50m Ryggsim FL 12 
 
NR: Caroline Bornius 1992 Göteborg S 00:33.27 år 2004 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  35.44   
21  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  35.57   
338  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  36.35   
319  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  36.48   
142  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  36.51   
228  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  36.80   
130  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  37.37   
70  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  37.45   
268  Eriksson Maja  2002  SK STRÄNGN  AM6602  25 m  37.82   
10  95  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  38.47   
11  286  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  38.67   
12  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  38.72   
13  199  Årebo Lena  2002  LASS  AJ1202  25 m  38.91   
14  245  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  38.97   
15  137  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  39.07   
16  375  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  39.19   
17  161  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  39.24   
18  345  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  39.86   
19  176  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  40.19   
20  267  Bäckström Saga  2002  SK STRÄNGN  AD9202  25 m  40.19   
21  239  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  40.20   
22  101  Gladher Disa  2002  KARLSKRONA  AA2202  25 m  40.29   
23  40  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  40.36   
24  97  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  40.70   
25  364  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  40.84   
26  335  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  40.89   
27  248  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  41.46   
28  312  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  41.58   
29  89  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  41.60   
30  61  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  41.83   
31  162  Bylehn Hanna  2002  LASS  BE9802  25 m  41.85   
32  132  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  41.97   
33  250  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  42.12   
34  120  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  42.22   
35  12  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  42.26   
36  144  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  42.31   
37  143  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  42.38   
38  217  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  42.62   
39  16  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  25 m  42.63   
40  169  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  42.73   
41  15  Inghammar Linnea  2002  GÖTEBORG  AT0402  25 m  42.94   
42  309  Marjetta-Olsson Tilde  2002  SOLSTA  AF3602  25 m  43.05   
43  273  Lilja Astrid  2002  SKENE SIM  AE3602  25 m  43.15   
44  232  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  43.26   
45  127  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  43.53   
46  159  Barkehed Felicia  2002  LASS  AZ8402  25 m  43.79   
47  48  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  44.02   
48  90  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  44.04   
49  329  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  44.04   
50  18  Mohammadi Natalia  2002  GÖTEBORG  AT2402  25 m  44.16   
51  26  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  44.30   
52  342  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  44.57   
53  296  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  44.93   
54  30  Vondrak Paulina  2002  GÖTEBORG  BI0602  25 m  44.95   
55  168  Grynning Johanna  2002  LASS  AI2202  25 m  44.98   
56  203  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  45.22   
57  288  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  45.43   
58  115  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  45.47   
59  242  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  45.69   
60  247  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  45.76   
61  191  Sjöberg Rebecka  2002  LASS  BK7202  25 m  45.97   
62  333  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m  45.97   
63  60  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  25 m  46.27   
64  331  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  46.83   
65  29  Thundal Maja  2002  GÖTEBORG  BJ3202  25 m  46.94   
66  276  Almgren Josefin  2002  SKURU IK  AX0602  25 m  46.96   
67  244  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  47.05   
68  354  Axelsson Maja  2002  NKK  AJ7802  25 m  47.15   
69  233  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  47.36   
70  202  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  25 m  47.43   
71  371  O´Brian Ellie  2002  NKK  AZ3402  25 m  47.49   
72  172  Haywood Helen  2002  LASS  BK6202  25 m  47.50   
73  323  Wilenius Tea  2002  UDDEVALLA  BG0602  25 m  49.04   
74  265  Westberg Linnéa  2002  SÄFFLE SS  BD3402  25 m  49.56   
75  56  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  49.77   
76  263  Olsson Louise  2002  SÄFFLE SS  AL5602  25 m  51.07   
77  175  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  51.21   
78  31  Vondrak Rebecca  2002  GÖTEBORG  BI9402  25 m  52.56   
79  231  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  55.46   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
21_S
Gren 21, 50m Frisim Po 12 
 
NR: Johan Rydahl 2001 Karlstads SS 00:27.80 år 2013 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
125  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  29.82   
188  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  31.99   
109  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  32.01   
314  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  32.70   
358  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  32.77   
234  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  32.99   
44  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  33.00   
118  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  33.03   
222  Tan Kevin  2002  MASS  AD1102  50 m  33.80   
10  214  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  33.92   
11  363  Ericsson Vilhelm  2002  NKK  AH4102  25 m  34.27   
12  246  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  34.41   
13  93  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  34.74   
14  282  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  34.89   
15  50  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  35.04   
16  123  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m  35.17   
17  66  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  35.37   
18  67  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  35.66   
19  157  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  35.74   
20  249  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  35.78   
21  304  Clarito Simon  2002  SOLSTA  AO8102  25 m  35.78   
22  184  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  36.17   
23  283  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  36.36   
24  275  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  36.63   
25  238  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  36.76   
26  135  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  25 m  36.84   
27  103  Nilsson Elias  2002  KARLSKRONA  AD9502  25 m  37.18   
28  153  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  37.33   
29  293  Jaramillo-Lopez Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  25 m  37.55   
30  20  Nordberg Marcus  2002  GÖTEBORG  AM4302  25 m  37.84   
31  193  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  38.08   
32  308  Marjetta-Olsson Nicolai  2002  SOLSTA  AB0702  25 m  38.19   
33  279  Flykt-Rosen Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  38.71   
34  33  Zasowski Philip  2002  GÖTEBORG  AM5302  25 m  38.95   
35  185  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m  40.66   
36  316  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m  41.06   
37  334  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  42.56   
38  287  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  42.75   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
22_S
Gren 22, 400m Frisim FL 11 
 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 05:11.14 år 2002 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
274  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  5:27.35   
52  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  5:50.75   
179  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  6:07.77   
174  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  6:10.15   
243  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  6:13.06   
112  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  25 m  6:15.68   
382  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  6:43.67   
205  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  6:47.53   
262  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  6:53.13   
10  41  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  6:54.83   
11  192  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  6:59.11   
12  141  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN  AO3803  25 m  7:10.51   
13  Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m     
14  47  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m     
15  49  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m     
16  65  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m     
17  72  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m     
18  73  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m     
19  122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m     
20  128  Kjaergaard Henna  2003  SK LAXEN  AQ3803  25 m     
21  129  Lindblad Cazzandra  2003  SK LAXEN  AQ5803  25 m     
22  134  Schriever-Abeln Maja  2003  SK LAXEN  AR3203  25 m     
23  180  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m     
24  211  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m     
25  227  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m     
26  294  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  25 m     
27  298  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
23_S
Gren 23, 50m Bröstsim Po 11 
 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 00:39.17 år 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
257  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  42.85   
196  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  44.39   
139  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m  45.17   
270  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  46.10   
297  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  47.04   
346  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  47.04   
100  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  25 m  47.36   
71  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  48.14   
259  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  25 m  48.70   
10  219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  49.13   
11  160  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  49.42   
12  221  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  49.44   
13  330  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  49.48   
14  111  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  49.52   
15  372  Piotrowski Lukasz  2003  NKK  AN3103  25 m  49.68   
16  326  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m  49.76   
17  Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  50.60   
18  218  Petersson Viggo  2003  MASS  AF3103  25 m  51.48   
19  53  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  51.87   
20  126  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN  AH3103  50 m  51.98   
21  158  Aziz Kristian  2003  LASS  AH2503  25 m  52.46   
22  260  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  52.66   
23  344  Rydberg Olle  2003  VÄSTERÅS  AH4703  25 m  52.88   
24  138  Vaide Axel  2005  SK LAXEN  AB2705  25 m  53.32   
25  94  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  53.39   
26  300  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  53.59   
27  198  Villegas Christian  2003  LASS  AI2503  25 m  55.89   
28  167  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  57.32   
29  119  Löfdahl Oscar  2004  KUNGÄLV  AA0504  25 m  1:02.23   
30  155  Arim Nassim  2004  LASS  AI9104  25 m  1:03.13   
31  152  Almén Olle  2003  LASS  AH3503  25 m  1:13.59   
32  163  Crnovrsanin Emir  2003  LASS  AM7903  25 m     
33  355  Basov Sergej  2003  NKK  AL5703  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
24_S
Gren 24, 100m Ryggsim FL 13 
 
NR: Emilia Nilsson 1988 LASS 01:09.71 år 2001 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
347  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:06.77   
328  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:09.90   
212  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:11.99   
301  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  1:12.32   
24  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  1:15.95   
45  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  1:17.51   
348  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:17.54   
Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:18.13   
368  Härdelin Josefine  2001  NKK  AF4601  25 m  1:18.21   
10  63  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:19.36   
11  370  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:19.40   
12  194  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  1:20.07   
13  269  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  1:20.53   
14  278  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  1:20.96   
15  311  Cuperus Dagmar  2001  UDDEVALLA  BM7401  25 m  1:21.03   
16  36  Borg Jennifer  2001  HARNÄS SKU  AF1801  25 m  1:21.39   
17  281  Hjelmborn Ottilia  2001  SKURU IK  BE3801  25 m  1:21.57   
18  96  Rydh-Dufva Inez  2001  KARLSKO SF  AF2601  25 m  1:21.96   
19  68  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  1:22.48   
20  237  Wiberg-Jansson Paula  2001  NYKÖPING  AX4801  25 m  1:22.58   
21  208  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  1:22.66   
22  91  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:22.90   
23  186  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  1:23.18   
24  201  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:23.25   
25  258  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  1:24.81   
26  46  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:24.91   
27  69  Ruotanen Emma  2001  JÖNKÖPING  AX3801  25 m  1:25.05   
28  206  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:25.15   
29  213  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  1:26.28   
30  59  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  1:26.51   
31  230  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  1:26.78   
32  10  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  1:27.18   
33  307  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  1:27.26   
34  58  Jungåker Paula  2001  JÖNKÖPING  AS7801  25 m  1:28.71   
35  39  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  1:29.14   
36  173  Holmertz Tuva  2001  LASS  AU0601  25 m  1:29.23   
37  336  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  1:29.35   
38  229  Karlsson Elin  2001  HK SIM  AW6601  25 m  1:29.54   
39  373  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  1:29.67   
40  241  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:29.97   
41  313  Dahlberg Wilma  2001  UDDEVALLA  AL1401  25 m  1:30.08   
42  178  Karlsson Elsa  2001  LASS  BA9401  25 m  1:30.17   
43  343  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:30.56   
44  23  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  25 m  1:31.98   
45  11  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  1:32.33   
46  38  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  1:32.68   
47  204  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:32.83   
48  74  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  1:33.17   
49  322  Tallberg Nora  2001  UDDEVALLA  BH0201  25 m  1:34.19   
50  235  Wistrand Alda  2001  HK SIM  AW2801  25 m  1:35.85   
51  22  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  25 m  1:36.40   
52  17  Mickelsson Emma  2001  GÖTEBORG  BJ7801  25 m  1:36.47   
53  133  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN  BJ4401  25 m  1:36.57   
54  124  Grüneberger Erika  2001  SK LAXEN  AZ6201  25 m  1:37.63   
55  339  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  1:37.95   
56  317  Kihlberg Linnea  2001  UDDEVALLA  AX7801  25 m  1:38.18   
57  226  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:38.20   
58  62  Malmkvist Eira  2001  JÖNKÖPING  AL8201  25 m  1:38.88   
59  321  Tabarte Amanda  2001  UDDEVALLA  AX9801  25 m  1:39.23   
60  315  Gustavsson Maja  2001  UDDEVALLA  AL3401  25 m  1:40.88   
61  104  Palmgren Sarah  2001  KARLSKRONA  AE6801  25 m  1:46.84   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
25_S
Gren 25, 100m Frisim Po 13 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:56.49 år 2005 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
113  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  56.86   
Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  1:03.76   
Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:04.31   
327  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:04.67   
117  Aldrin John  2001  KATRINEHOL  AI8101  25 m  1:04.88   
215  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  1:04.91   
360  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:06.60   
210  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:06.82   
181  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:07.70   
10  110  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:07.89   
11  220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:08.37   
12  19  Nislander Gustav  2001  GÖTEBORG  AQ0301  25 m  1:08.42   
13  340  Laxbäck Anton  2001  VÄSTERÅS  AM4101  25 m  1:09.71   
14  54  Hegmegi Oskar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:10.01   
15  107  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:10.41   
16  318  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  1:10.80   
17  352  Börjesson Markus  2001  S 77  AE5101  25 m  1:11.08   
18  25  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  1:11.47   
19  28  Söderberg Nicolas  2001  GÖTEBORG  AK6701  25 m  1:12.60   
20  361  Ericsson Hjalmar  2001  NKK  AK1101  25 m  1:13.04   
21  108  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  1:13.19   
22  310  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  1:13.75   
23  295  Hellberg Robert  2001  SÖDERTÄLJE  AE7701  25 m  1:14.70   
24  102  Kromnow Erik  2001  KARLSKRONA  AL9701  25 m  1:14.87   
25  140  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  1:14.91   
26  64  Mozdzynski Karol  2001  JÖNKÖPING  AF4101  25 m  1:15.04   
27  37  Carlsson Adam  2001  HARNÄS SKU  AK1901  25 m  1:15.31   
28  42  Ålenius Marcus  2001  HARNÄS SKU  AQ6901  25 m  1:17.51   
29  261  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  1:17.77   
30  366  Hoffner Linus  2001  NKK  AR8101  25 m  1:19.48   
31  136  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  50 m  1:19.99   
32  332  Fahlén Max  2001  VÄSTERÅS  AM1101  25 m  1:20.35   
33  121  Bjärudd Ludwig  2001  SK LAXEN  AQ3901  25 m  1:22.13   
34  299  Moureau Axel  2001  SÖDERTÄLJE  AL7901  25 m  1:22.77   
35  27  Svedberg Max  2001  GÖTEBORG  AR3301  25 m  1:22.90   
36  190  Oscarsson Albert  2001  LASS  AH0101  25 m  1:23.85   
37  369  Könemann David  2001  NKK  AD0101  25 m  1:24.83   
38  13  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m  1:24.90   
39  99  Arlehall Jesper  2001  KARLSKRONA  AA8501  25 m  1:29.08   
40  Bohlin Karl  2001  GÖTEBORG  AV6301  25 m  1:29.13   
41  285  Stenström Elliot  2001  SKURU IK  AJ7101  25 m  1:30.85   
42  150  Addenbrooke Freke  2001  LASS  AP8701  25 m  1:34.06   
43  114  Rönnquist Axel  2001  KARLSTAD  AR2101  25 m  1:34.74   
44  197  Wiklundh Max  2001  LASS  AR0301  25 m  1:35.46   
45  240  Engström Markus  2001  ÖSA  AN5701  25 m  1:37.84   
46  171  Hallander Albin  2001  LASS  AV1501  25 m  1:39.07   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
26_S
Gren 26, 100m Fjärilsim FL 12 
 
NR: Martina Granström 1991 Jönköpings 01:11.12 år 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
142  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  1:17.53   
21  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  1:19.56   
268  Eriksson Maja  2002  SK STRÄNGN  AM6602  25 m  1:20.33   
319  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  1:20.43   
335  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:22.16   
169  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  1:24.27   
267  Bäckström Saga  2002  SK STRÄNGN  AD9202  25 m  1:25.06   
342  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  1:26.25   
Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  1:26.33   
10  245  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  1:26.34   
11  286  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  1:27.89   
12  228  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:29.45   
13  176  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  1:30.22   
14  296  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  1:30.31   
15  130  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  1:32.12   
16  338  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  1:32.24   
17  143  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  1:33.29   
18  329  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  50 m  1:33.90   
19  127  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  1:34.03   
20  101  Gladher Disa  2002  KARLSKRONA  AA2202  25 m  1:35.25   
21  89  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:37.27   
22  137  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  1:40.23   
23  90  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:40.86   
24  61  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  1:42.14   
25  132  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  1:44.05   
26  203  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  1:45.01   
27  120  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  1:45.02   
28  232  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:46.68   
29  244  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  1:47.26   
30  217  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  1:50.32   
31  97  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  1:50.90   
32  144  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  1:52.72   
33  371  O´Brian Ellie  2002  NKK  AZ3402  25 m  1:54.67   
34  16  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  25 m     
35  18  Mohammadi Natalia  2002  GÖTEBORG  AT2402  25 m     
36  26  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m     
37  202  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  25 m     
38  231  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m     
39  233  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m     
40  333  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
27_S
Gren 27, 100m Bröstsim Po 12 
 
NR: Sverre Naess 1992 Sarpsborg 01:18.03 år 2004 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
125  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  1:27.21   
358  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:31.51   
123  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m  1:33.45   
304  Clarito Simon  2002  SOLSTA  AO8102  25 m  1:35.50   
109  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  1:36.00   
44  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  1:36.14   
314  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  1:36.43   
67  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  1:36.89   
222  Tan Kevin  2002  MASS  AD1102  25 m  1:37.69   
10  238  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:40.69   
11  188  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  1:41.21   
12  275  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  1:41.71   
13  234  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:44.71   
14  33  Zasowski Philip  2002  GÖTEBORG  AM5302  25 m  1:46.22   
15  282  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  1:47.43   
16  20  Nordberg Marcus  2002  GÖTEBORG  AM4302  25 m  1:47.50   
17  157  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  1:48.56   
18  184  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  1:48.79   
19  193  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  1:48.99   
20  363  Ericsson Vilhelm  2002  NKK  AH4102  25 m  1:49.73   
21  153  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  1:50.94   
22  93  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  1:51.26   
23  279  Flykt-Rosen Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  1:51.35   
24  287  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  1:51.51   
25  334  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  1:51.85   
26  293  Jaramillo-Lopez Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  25 m  2:05.56   
27  135  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  25 m     
28  316  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
28_S
Gren 28, 100m Ryggsim FL 11 
 
NR: Emilia Nilsson 1988 LASS 01:19.09 år 1999 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
274  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  1:22.59   
52  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  1:24.34   
Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m  1:25.08   
341  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  1:30.57   
180  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:30.90   
49  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  1:32.82   
192  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:33.29   
55  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  1:34.71   
243  Johansson Cornelia  2003  ÖSA  AF1803  25 m  1:34.73   
10  298  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  1:34.96   
11  65  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  1:36.67   
12  205  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:37.42   
13  382  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  1:37.51   
14  141  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN  AO3803  25 m  1:37.62   
15  357  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  1:38.37   
16  122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  1:38.60   
17  129  Lindblad Cazzandra  2003  SK LAXEN  AQ5803  25 m  1:38.73   
18  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  1:39.06   
19  170  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  1:39.09   
20  51  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  1:39.91   
21  262  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:40.70   
22  73  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  1:42.37   
23  128  Kjaergaard Henna  2003  SK LAXEN  AQ3803  25 m  1:42.38   
24  179  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  1:42.82   
25  41  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  1:43.60   
26  72  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  1:48.41   
27  294  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  50 m  1:49.36   
28  165  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  1:51.26   
29  177  Kardfall Alice  2003  LASS  AI0603  50 m  1:55.86   
30  134  Schriever-Abeln Maja  2003  SK LAXEN  AR3203  25 m  1:56.77   
31  112  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  1:56.89   
32  166  Friberg Elin  2004  LASS  AD1404  25 m  1:57.38   
33  182  Källsand Hedvig  2004  LASS  AA7604  25 m  1:57.82   
34  362  Ericsson Selma  2004  NKK  AG8604  25 m  2:01.06   
35  337  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  2:03.39   
36  183  Linné Elsa  2003  LASS  AX4803  25 m  2:04.13   
37  187  Nilsson Elvira  2004  LASS  AF3804  25 m  2:11.66   
38  14  Grundström Thea  2003  GÖTEBORG  BA1203  25 m     
39  105  Petersson Sarah  2003  KARLSKRONA  AC7803  25 m     
40  106  Pålsson Tuva  2003  KARLSKRONA  AC8803  25 m     
41  200  Bjarme Diana  2003  LUDVIKA SS  AC9803  25 m     
42  211  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m     
43  227  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m     
44  289  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m     
45  359  Düring Hanna  2003  NKK  AL6603  25 m     
46  365  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m     
47  367  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
29_S
Gren 29, 100m Frisim Po 11 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:05.15 år 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
257  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  1:06.03   
139  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m  1:11.59   
100  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  25 m  1:13.40   
71  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:16.56   
196  Wallin Erik  2003  LASS  AH0103  25 m  1:16.82   
Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m  1:18.69   
270  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  1:19.53   
219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:21.57   
111  Mathisen Ludvig  2003  KARLSTAD  AD7903  25 m  1:22.42   
10  126  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN  AH3103  25 m  1:22.47   
11  300  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  1:23.76   
12  198  Villegas Christian  2003  LASS  AI2503  25 m  1:23.79   
13  259  Andersson Jonathan  2003  SÄFFLE SS  AB2903  25 m  1:25.17   
14  138  Vaide Axel  2005  SK LAXEN  AB2705  25 m  1:25.52   
15  297  Lööw Erik  2003  SÖDERTÄLJE  AH1303  25 m  1:25.74   
16  94  Löfbom Philip  2003  KARLSKO SF  AC0903  25 m  1:25.94   
17  221  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m  1:26.83   
18  119  Löfdahl Oscar  2004  KUNGÄLV  AA0504  25 m  1:26.94   
19  160  Barkehed William  2003  LASS  AH3903  25 m  1:27.73   
20  260  Edberg Jacob  2003  SÄFFLE SS  AB1903  25 m  1:28.06   
21  167  Gidlöf Filip  2003  LASS  AB9303  25 m  1:30.42   
22  346  Sterling Lucas  2004  VÄSTERÅS  AC6704  25 m  1:30.44   
23  152  Almén Olle  2003  LASS  AH3503  25 m  1:30.50   
24  330  Dijkhuizen Tom  2003  VÄSTERÅS  AH5703  25 m  1:31.57   
25  218  Petersson Viggo  2003  MASS  AF3103  25 m  1:32.98   
26  53  Hegmegi Anton  2005  JÖNKÖPING  AA2105  25 m  1:33.85   
27  158  Aziz Kristian  2003  LASS  AH2503  25 m  1:35.83   
28  189  Oscarson Ture  2004  LASS  AE9904  25 m  1:40.88   
29  344  Rydberg Olle  2003  VÄSTERÅS  AH4703  25 m  1:46.67   
30  155  Arim Nassim  2004  LASS  AI9104  25 m  1:49.14   
31  163  Crnovrsanin Emir  2003  LASS  AM7903  25 m  1:51.58   
32  164  Edlund Gustav  2004  LASS  AG7504  25 m  1:57.47   
33  326  Berglund Vilgot  2003  VÄSTERÅS  AH6703  25 m     
34  372  Piotrowski Lukasz  2003  NKK  AN3103  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
30_S
Gren 30, 400m Frisim FL 13 
 
NR: Johanna Johnsson 1997 ÄlmhultsSS 04:40.53 år 2010 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
216  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  4:50.18   
328  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  4:51.69   
347  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  4:53.66   
Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  4:57.19   
212  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  5:01.32   
57  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  5:01.34   
301  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  5:03.16   
24  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  5:04.55   
194  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  5:08.11   
10  271  Wennerberg Wilma  2001  SK STRÄNGN  AG3201  25 m  5:10.62   
11  45  Arberg Agnes  2001  JÖNKÖPING  AF6201  25 m  5:11.11   
12  38  Carlsson Elina  2001  HARNÄS SKU  AS5801  25 m  5:24.43   
13  63  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  5:24.53   
14  46  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  5:24.79   
15  186  Mokhtari Sandra  2001  LASS  AR7801  25 m  5:26.80   
16  320  Strömberg Annie  2001  UDDEVALLA  AL9401  25 m  5:30.19   
17  278  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  5:33.86   
18  39  Eriksson Alice  2001  HARNÄS SKU  AZ9601  25 m  5:33.88   
19  229  Karlsson Elin  2001  HK SIM  AW6601  25 m  5:37.77   
20  91  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  5:40.71   
21  68  Prior Emilia  2001  JÖNKÖPING  AA9801  25 m  5:41.11   
22  311  Cuperus Dagmar  2001  UDDEVALLA  BM7401  25 m  5:41.31   
23  201  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  5:42.19   
24  92  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  5:42.92   
25  69  Ruotanen Emma  2001  JÖNKÖPING  AX3801  25 m  5:43.94   
26  204  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  5:45.22   
27  258  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  5:45.77   
28  131  Norrman Elin  2001  SK LAXEN  AX4601  25 m  5:46.12   
29  10  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  50 m  5:47.98   
30  59  Klasson Fanny  2001  JÖNKÖPING  AJ4401  25 m  5:48.32   
31  336  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  5:58.94   
32  22  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  25 m  6:00.07   
33  230  Lundgren Jennie  2001  HK SIM  AG2401  25 m  6:00.81   
34  307  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  6:02.03   
35  74  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  6:03.27   
36  23  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  25 m  6:06.30   
37  206  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  6:08.04   
38  17  Mickelsson Emma  2001  GÖTEBORG  BJ7801  25 m  6:12.93   
39  124  Grüneberger Erika  2001  SK LAXEN  AZ6201  25 m  6:15.92   
40  133  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN  BJ4401  25 m  6:19.85   
41  235  Wistrand Alda  2001  HK SIM  AW2801  25 m  6:21.21   
42  339  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  6:25.74   
43  11  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  50 m  6:29.25   
44  241  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  6:39.23   
45  343  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m     
46  373  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
31_S
Gren 31, 200m Medley Po 12 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 02:26.62 år 2004 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
125  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  2:45.78   
109  Jovancic Milos  2002  KARLSTAD  AH1302  25 m  2:54.15   
358  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  3:05.52   
123  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m  3:07.29   
314  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  3:11.72   
188  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  3:12.10   
118  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  50 m  3:15.79   
222  Tan Kevin  2002  MASS  AD1102  25 m  3:17.14   
246  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  25 m  3:17.14   
10  234  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  3:19.33   
11  283  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  3:19.78   
12  363  Ericsson Vilhelm  2002  NKK  AH4102  50 m  3:20.38   
13  67  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  3:24.40   
14  66  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  3:27.16   
15  157  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  3:35.02   
16  135  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  25 m  3:36.77   
17  193  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  3:38.10   
18  214  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m     
19  293  Jaramillo-Lopez Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  25 m     
20  316  Josephson Jakob  2002  UDDEVALLA  AN8102  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
32_S
Gren 32, 50m Fjärilsim FL 11 
 
NR: Frida Berggren 1994 VästeråsSS 00:34.39 år 2005 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
52  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  37.00   
Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m  37.15   
298  Malmström Filippa  2003  SÖDERTÄLJE  AK3803  25 m  37.35   
180  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  38.17   
274  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  38.51   
174  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  38.82   
Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403  25 m  40.81   
106  Pålsson Tuva  2003  KARLSKRONA  AC8803  25 m  40.85   
205  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  40.91   
10  49  Egelrud Matilda  2003  JÖNKÖPING  AB2603  25 m  41.16   
11  179  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  25 m  41.47   
12  359  Düring Hanna  2003  NKK  AL6603  25 m  42.70   
13  357  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  42.71   
14  192  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  42.73   
15  112  Rydahl Isabelle  2003  KARLSTAD  AC0203  50 m  42.85   
16  382  Koutchinskaia Darja  2003  LASS  AQ5203  25 m  43.15   
17  141  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN  AO3803  25 m  43.25   
18  128  Kjaergaard Henna  2003  SK LAXEN  AQ3803  25 m  43.89   
19  51  Elgh Jane  2004  JÖNKÖPING  AB1604  25 m  44.02   
20  294  Floby Christina  2003  SÖDERTÄLJE  AK2803  25 m  44.09   
21  341  Mörtstrand Elvira  2003  VÄSTERÅS  AH9603  25 m  44.53   
22  262  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  44.55   
23  227  Hagsten Skarda Magdalena  2003  HK SIM  AO6603  25 m  45.33   
24  47  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  46.03   
25  73  Tellfjord Tilda  2003  JÖNKÖPING  AC9203  25 m  46.37   
26  65  Nilsson Matilda  2004  JÖNKÖPING  AD0804  25 m  46.40   
27  337  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  48.27   
28  122  Fritz Hannah  2003  SK LAXEN  BB5603  25 m  48.81   
29  129  Lindblad Cazzandra  2003  SK LAXEN  AQ5803  25 m  48.81   
30  165  Fransson Alice  2004  LASS  AF4804  25 m  49.03   
31  134  Schriever-Abeln Maja  2003  SK LAXEN  AR3203  25 m  49.25   
32  55  Holmquist Moa  2004  JÖNKÖPING  AG1604  25 m  49.62   
33  14  Grundström Thea  2003  GÖTEBORG  BA1203  25 m  49.80   
34  41  Florén Frida  2004  HARNÄS SKU  AB1404  25 m  50.27   
35  105  Petersson Sarah  2003  KARLSKRONA  AC7803  25 m  52.60   
36  72  Stjärnås Natalie  2003  JÖNKÖPING  AL3403  25 m  53.80   
37  367  Holgersson Ebba  2005  NKK  AE7205  25 m  54.97   
38  183  Linné Elsa  2003  LASS  AX4803  25 m  55.01   
39  209  Andersson Liv  2003  MASS  AW4403  25 m     
40  211  Gradinarska Boiana  2004  MASS  AJ5204  25 m     
41  277  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m     
42  280  Heinz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m     
43  353  Arampampasli Rebecca  2004  NKK  AD7804  25 m     
44  362  Ericsson Selma  2004  NKK  AG8604  25 m     
45  365  Hazard Ebba  2004  NKK  AC5204  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
33_S
Gren 33, 4X50m Ryggsim Po 13oy 
 
NR: Mass Killar 1 1998 MASS 02:17.25 år 2011 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
292  Skuru Ik Herrar [lag 1]  2001  SKURU IK    25 m  2:20.10   
116  Karlstads SS P13  2001  KARLSTAD    25 m  2:23.80   
34  Göteborg Lag 1  2001  GÖTEBORG    25 m  2:30.00   
223  Mass Killar 1  2001  MASS    25 m  2:33.63   
148  SK Laxen Herrar [2002]  2002  SK LAXEN    25 m  2:38.36   
378  Nkk Herrar Lag 1  2001  NKK    25 m  2:39.13   
351  Västerås Herrar Lag 1  2002  VÄSTERÅS    25 m  2:39.40   
379  Lass Lag1  2001  LASS    25 m  2:41.05   
325  Uddevalla Herrar Lag 1  2001  UDDEVALLA    25 m  2:43.23   
10  85  Jönköping Pojkar Lag 1  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:44.41   
11  303  Södertälje Herr 1  2002  SÖDERTÄLJE    25 m  2:48.55   
12  87  Jönköping Pojkar Lag 2  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:54.16   
13  149  SK Laxen Herrar 2  2001  SK LAXEN    25 m  2:56.00   
14  255  Ösa Herrar Lag 2  2001  ÖSA    25 m  2:56.09   
15  380  Lass Lag 2  2001  LASS    25 m  2:58.80   
16  224  Mass Killar 2  2001  MASS    25 m  3:08.93   
17  381  Lass Lag 3  2001  LASS    25 m  3:10.11   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
34_S
Gren 34, 4X50m Frisim FL 13oy 
 
NR: SK Triton SK Triton 01:59.79 år 2007 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
349  Västerås Damer Lag 1  2002  VÄSTERÅS    25 m  2:02.24   
225  Mass Tjejer 1  2001  MASS    25 m  2:04.79   
34  Göteborg Lag 1  2001  GÖTEBORG    25 m  2:05.00   
290  Skuru Ik Damer [lag 1]  2001  SKURU IK    25 m  2:07.30   
145  SK Laxen Damer [2001]  2001  SK LAXEN    25 m  2:07.80   
272  SK Strängn Damer [2001]  2001  SK STRÄNGN    25 m  2:08.22   
75  Jönköping Damer [2001]  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:08.40   
207  Ludvika SS Damer [2001]  2001  LUDVIKA SS    25 m  2:10.21   
379  Lass Lag1  2001  LASS    25 m  2:10.71   
10  324  Uddevalla Damer [2001]  2001  UDDEVALLA    25 m  2:11.23   
11  76  Jönköping Damer Lag 2  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:11.53   
12  376  Nkk Damer Lag 1  2001  NKK    25 m  2:12.99   
13  43  Harnäs Sku Damer [2001]  2001  HARNÄS SKU    25 m  2:14.01   
14  302  Södertälje Dam 1  2002  SÖDERTÄLJE    25 m  2:14.60   
15  236  Hk Sim Lag 1  2001  HK SIM    25 m  2:15.59   
16  380  Lass Lag 2  2001  LASS    25 m  2:15.67   
17  251  Ösa Flickor Lag 1[2002]  2002  ÖSA    25 m  2:15.76   
18  77  Jönköping Flickor Lag 3  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:16.39   
19  35  Göteborg Lag 2  2001  GÖTEBORG    25 m  2:17.00   
20  350  Västerås Damer Lag 2  2002  VÄSTERÅS    25 m  2:17.98   
21  98  Karlsko Sf Damer 1 [01-]  2001  KARLSKO SF    25 m  2:18.87   
22  146  SK Laxen Damer 2 [2001]  2001  SK LAXEN    25 m  2:19.50   
23  381  Lass Lag 3  2001  LASS    25 m  2:19.70   
24  266  Säffle SS Damer [2002]  2002  SÄFFLE SS    25 m  2:26.74   
25  147  SK Laxen Damer 3 [2001]  2001  SK LAXEN    25 m  2:28.00   
26  253  Ösa Flickor Lag 2[2002]  2002  ÖSA    25 m  2:28.05   
27  79  Jönköping Flickor Lag 4  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:28.20   
28  291  Skuru Ik Damer [lag 2 ]  2001  SKURU IK    25 m  2:30.00   
29  81  Jönköping Flickor Lag 5  2001  JÖNKÖPING    25 m  2:30.47   
30  377  Nkk Damer Lag 2  2001  NKK    25 m  2:34.10   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
35_S
Gren 35, 100m Fjärilsim Po 13 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:01.90 år 2005 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
113  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  1:04.20   
Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  1:11.88   
Källquist Jakob  2001  GÄVLE SS  AC0901  25 m  1:13.16   
215  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  1:15.04   
107  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:20.53   
210  Fredholm Alexander  2001  MASS  AE2301  25 m  1:21.07   
110  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:22.08   
360  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:22.31   
327  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:23.08   
10  220  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:23.66   
11  140  Vaide Isak  2001  SK LAXEN  AN0901  25 m  1:24.55   
12  181  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:25.38   
13  54  Hegmegi Oskar  2001  JÖNKÖPING  AB9301  25 m  1:26.46   
14  310  Alaei Samuel  2001  UDDEVALLA  AG7101  25 m  1:27.71   
15  318  Larsson Edwin  2001  UDDEVALLA  AB3501  25 m  1:27.74   
16  361  Ericsson Hjalmar  2001  NKK  AK1101  25 m  1:31.09   
17  108  Andersson Linus  2001  KARLSTAD  AP4301  25 m  1:31.48   
18  352  Börjesson Markus  2001  S 77  AE5101  25 m  1:34.30   
19  295  Hellberg Robert  2001  SÖDERTÄLJE  AE7701  25 m  1:34.71   
20  299  Moureau Axel  2001  SÖDERTÄLJE  AL7901  25 m  1:35.08   
21  261  Lithner Daniel  2001  SÄFFLE SS  AJ9701  25 m  1:38.60   
22  25  Segerdahl William  2001  GÖTEBORG  AI4301  25 m  1:44.60   
23  13  Feng Max  2001  GÖTEBORG  AR6301  25 m     
24  28  Söderberg Nicolas  2001  GÖTEBORG  AK6701  25 m     
25  136  Torbjörnsson Oliver  2001  SK LAXEN  AO2301  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
36_S
Gren 36, 100m Bröstsim FL 13 
 
NR: Sara Ottosson-Bixo 1995 VästeråsSS 01:14.32 år 2008 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
328  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:13.27   
370  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  25 m  1:18.77   
216  Olsson Tova  2001  MASS  AB8801  25 m  1:21.53   
301  Sundstrand Emma  2001  SÖDERTÄLJE  AJ3201  25 m  1:22.84   
348  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:23.09   
57  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  25 m  1:23.43   
204  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:23.96   
24  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  25 m  1:25.04   
212  Gradinarska Kamelia  2001  MASS  AI3601  25 m  1:25.09   
10  213  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  25 m  1:25.44   
11  201  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:26.56   
12  36  Borg Jennifer  2001  HARNÄS SKU  AF1801  25 m  1:26.85   
13  269  Lönnberg Clara  2001  SK STRÄNGN  AF9801  25 m  1:27.06   
14  131  Norrman Elin  2001  SK LAXEN  AX4601  25 m  1:27.36   
15  173  Holmertz Tuva  2001  LASS  AU0601  25 m  1:28.24   
16  271  Wennerberg Wilma  2001  SK STRÄNGN  AG3201  25 m  1:28.71   
17  10  Dahlström Olivia  2001  GÖTEBORG  AV5601  25 m  1:28.78   
18  194  Thörnros Alice  2001  LASS  AT8601  25 m  1:31.28   
19  278  Carlson Claudia  2001  SKURU IK  AM4601  25 m  1:31.30   
20  206  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:31.78   
21  195  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  25 m  1:32.16   
22  321  Tabarte Amanda  2001  UDDEVALLA  AX9801  25 m  1:32.36   
23  91  Grandelius Saga  2001  KARLSKO SF  AE1801  25 m  1:33.09   
24  63  Melander Thyra  2001  JÖNKÖPING  AJ7401  25 m  1:33.41   
25  124  Grüneberger Erika  2001  SK LAXEN  AZ6201  25 m  1:35.09   
26  46  Brink Matilda  2001  JÖNKÖPING  AJ2401  25 m  1:35.44   
27  151  Almén Alice  2001  LASS  AI0801  25 m  1:35.98   
28  208  Alvekrans Amanda  2001  MASS  AI7401  25 m  1:36.93   
29  315  Gustavsson Maja  2001  UDDEVALLA  AL3401  25 m  1:36.99   
30  178  Karlsson Elsa  2001  LASS  BA9401  25 m  1:38.10   
31  343  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:38.46   
32  311  Cuperus Dagmar  2001  UDDEVALLA  BM7401  25 m  1:38.79   
33  74  Wilhelmsson Ebba  2001  JÖNKÖPING  AJ8401  25 m  1:39.14   
34  307  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  1:39.59   
35  11  de Jonge Johanna  2001  GÖTEBORG  BE1401  25 m  1:40.20   
36  264  Olsson Madeleine  2001  SÄFFLE SS  AW4601  25 m  1:41.04   
37  373  Ullstrand Ida  2001  NKK  BG8601  25 m  1:41.05   
38  23  Persson Tilde  2001  GÖTEBORG  BK2201  25 m  1:41.10   
39  339  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  1:41.15   
40  317  Kihlberg Linnea  2001  UDDEVALLA  AX7801  25 m  1:41.17   
41  226  Eriksson Ellen  2001  HK SIM  BP7201  25 m  1:41.24   
42  62  Malmkvist Eira  2001  JÖNKÖPING  AL8201  25 m  1:42.28   
43  235  Wistrand Alda  2001  HK SIM  AW2801  25 m  1:43.10   
44  17  Mickelsson Emma  2001  GÖTEBORG  BJ7801  25 m  1:44.10   
45  241  Gabot Salma  2001  ÖSA  AN1801  25 m  1:44.12   
46  92  Lekberg Sanna  2001  KARLSKO SF  AM4201  25 m  1:45.44   
47  322  Tallberg Nora  2001  UDDEVALLA  BH0201  25 m  1:46.26   
48  229  Karlsson Elin  2001  HK SIM  AW6601  25 m  1:46.49   
49  258  Andersson Caroline  2001  SÄFFLE SS  AV4601  25 m  1:48.51   
50  313  Dahlberg Wilma  2001  UDDEVALLA  AL1401  25 m  1:49.31   
51  133  Pålsson Therese  2001  SK LAXEN  BJ4401  25 m  1:49.48   
52  22  Olsson Sissy  2001  GÖTEBORG  BH1601  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
37_S
Gren 37, 100m Ryggsim Po 12 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:06.40 år 2004 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
125  Gustavsson Julius  2002  SK LAXEN  AD0102  25 m  1:18.55   
118  Kernen Emil  2002  KATRINEHOL  AC7702  25 m  1:20.04   
358  Brolin John  2002  NKK  AB6302  25 m  1:26.71   
214  Lundborg Ludwig  2002  MASS  AJ7702  25 m  1:26.93   
314  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  25 m  1:28.42   
363  Ericsson Vilhelm  2002  NKK  AH4102  25 m  1:28.66   
188  Nilsson Sebastian  2002  LASS  AM2302  25 m  1:28.82   
66  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  25 m  1:29.75   
123  Gaudenz Finn  2002  SK LAXEN  AL9502  25 m  1:29.79   
10  238  Baastad Simon  2002  ÖSA  AC2102  25 m  1:30.15   
11  283  Malmfors Morgan  2002  SKURU IK  AJ6702  25 m  1:30.54   
12  308  Marjetta-Olsson Nicolai  2002  SOLSTA  AB0702  25 m  1:31.58   
13  282  Lindskog Hugo  2002  SKURU IK  AG8102  25 m  1:31.93   
14  67  Petkoczi Patrik  2002  JÖNKÖPING  AG3702  25 m  1:33.97   
15  293  Jaramillo-Lopez Sebastian  2002  SÖDERTÄLJE  AJ7302  25 m  1:34.18   
16  93  Lübeck Viktor  2002  KARLSKO SF  AG9302  25 m  1:34.20   
17  275  Allberg Johan  2002  SKURU IK  AH7502  25 m  1:34.80   
18  234  Thungren Andreas  2002  HK SIM  AL1502  25 m  1:34.82   
19  44  Agestav Daniel  2002  JÖNKÖPING  AB7102  25 m  1:34.86   
20  157  Axelsson Elias  2002  LASS  AJ9102  25 m  1:35.18   
21  33  Zasowski Philip  2002  GÖTEBORG  AM5302  25 m  1:35.38   
22  50  Ekström William  2002  JÖNKÖPING  AC5902  25 m  1:36.15   
23  222  Tan Kevin  2002  MASS  AD1102  50 m  1:36.61   
24  279  Flykt-Rosen Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  1:39.08   
25  20  Nordberg Marcus  2002  GÖTEBORG  AM4302  25 m  1:40.30   
26  193  Staaf Ruben  2002  LASS  AI2702  25 m  1:41.52   
27  184  Lundqvist Nicola  2002  LASS  AM0302  25 m  1:42.54   
28  103  Nilsson Elias  2002  KARLSKRONA  AD9502  25 m  1:42.96   
29  135  Swedblom Anton  2002  SK LAXEN  AR1302  25 m  1:43.99   
30  334  Granlund Per  2002  VÄSTERÅS  AH9502  25 m  1:44.22   
31  153  Andersson Måns  2002  LASS  AH5102  25 m  1:44.35   
32  185  Lust Isak  2002  LASS  AJ8902  25 m  1:46.92   
33  249  Wilhelmsson Oscar  2002  ÖSA  AM3902  25 m  1:48.10   
34  287  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  1:53.34   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
38_S
Gren 38, 100m Frisim FL 12 
 
NR: Céline Bertrand 1995 Karlsborgs 01:03.11 år 2007 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
319  Persson Linnea  2002  UDDEVALLA  AL1802  25 m  1:07.51   
Fredriksson Linda  2002  ELFSBORG  AA4802  25 m  1:08.87   
268  Eriksson Maja  2002  SK STRÄNGN  AM6602  25 m  1:09.23   
142  Wijk Mellie  2002  SK LAXEN  AM1602  25 m  1:10.77   
21  Nordenmark Michelle  2002  GÖTEBORG  AN6602  25 m  1:10.78   
345  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:11.03   
70  Sabic Nadija  2002  JÖNKÖPING  AI7802  25 m  1:12.25   
176  Järvikari Felicia  2002  LASS  AH9802  25 m  1:12.34   
169  Gunnarsson Elin  2002  LASS  AJ6802  25 m  1:12.35   
10  40  Florén Clara  2002  HARNÄS SKU  AL6202  25 m  1:12.36   
11  95  Rydh-Dufva Agnes  2002  KARLSKO SF  AM9202  25 m  1:12.37   
12  338  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  25 m  1:12.40   
13  245  Langarap Miriam  2002  ÖSA  AM3602  25 m  1:12.41   
14  130  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  25 m  1:12.69   
15  296  Jonsson Carolina  2002  SÖDERTÄLJE  AU5402  25 m  1:13.02   
16  Apelqvist Tove  2002  ELFSBORG  AO6802  25 m  1:13.35   
17  286  Westborg Anna  2002  SKURU IK  AE0402  25 m  1:13.38   
18  228  Jansson Elsa  2002  HK SIM  AB7202  25 m  1:13.87   
19  239  Cullberg Emma  2002  ÖSA  BA8202  25 m  1:14.40   
20  161  Bjerlöw Ia  2002  LASS  AA7602  25 m  1:14.76   
21  273  Lilja Astrid  2002  SKENE SIM  AE3602  25 m  1:15.07   
22  101  Gladher Disa  2002  KARLSKRONA  AA2202  25 m  1:15.10   
23  335  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:15.94   
24  132  Ottosson Petronella  2002  SK LAXEN  AN8802  25 m  1:16.20   
25  329  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:16.56   
26  267  Bäckström Saga  2002  SK STRÄNGN  AD9202  25 m  1:17.33   
27  16  Johansson Wilma  2002  GÖTEBORG  AN0602  25 m  1:17.36   
28  312  Cuperus Marit  2002  UDDEVALLA  BD0202  25 m  1:17.68   
29  162  Bylehn Hanna  2002  LASS  BE9802  25 m  1:18.08   
30  15  Inghammar Linnea  2002  GÖTEBORG  AT0402  25 m  1:18.40   
31  61  Lindström Tilda  2002  JÖNKÖPING  AC0602  25 m  1:19.01   
32  12  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  25 m  1:19.06   
33  137  Wahlbeck Elsa  2002  SK LAXEN  AM4202  25 m  1:19.10   
34  143  Wollentz Julia  2002  SK LAXEN  AO1202  25 m  1:19.90   
35  250  Åhlund Josefine  2002  ÖSA  AU5802  25 m  1:20.06   
36  248  Titus Jennifer  2002  ÖSA  AG5402  25 m  1:20.14   
37  309  Marjetta-Olsson Tilde  2002  SOLSTA  AF3602  25 m  1:20.19   
38  18  Mohammadi Natalia  2002  GÖTEBORG  AT2402  25 m  1:20.22   
39  89  Andersson Stina  2002  KARLSKO SF  AG2202  25 m  1:20.60   
40  127  Karlberg Emilia  2002  SK LAXEN  AM0602  25 m  1:20.81   
41  203  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AB0802  25 m  1:20.91   
42  168  Grynning Johanna  2002  LASS  AI2202  25 m  1:21.34   
43  247  Rönnqvist-Jerlström Saga  2002  ÖSA  AX4802  25 m  1:21.56   
44  375  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  25 m  1:21.58   
45  48  Davis Emmie  2002  JÖNKÖPING  AK7202  25 m  1:21.87   
46  231  Olsson Ellen  2002  HK SIM  AV3202  25 m  1:21.89   
47  333  Grabmüller Andrea  2002  VÄSTERÅS  AZ3802  25 m  1:22.09   
48  342  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  1:22.31   
49  97  Åhling Wilma  2002  KARLSKO SF  AU6802  25 m  1:22.35   
50  232  Sibelius Emma  2002  HK SIM  AN7402  25 m  1:22.46   
51  144  Ålenius Josephine  2002  SK LAXEN  AY2402  25 m  1:22.85   
52  217  Petersson Magdalena  2002  MASS  AA6602  25 m  1:23.34   
53  288  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  1:23.44   
54  354  Axelsson Maja  2002  NKK  AJ7802  25 m  1:23.48   
55  374  Westerberg Sofia  2002  NKK  AP9402  25 m  1:23.64   
56  60  Kullberg Agnes  2002  JÖNKÖPING  AI8802  25 m  1:23.96   
57  90  Ek Matilda  2002  KARLSKO SF  AG5202  25 m  1:23.96   
58  364  Gårdman Klara  2002  NKK  BF8402  25 m  1:24.11   
59  159  Barkehed Felicia  2002  LASS  AZ8402  25 m  1:24.88   
60  120  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  25 m  1:25.35   
61  26  Simonsson Ella  2002  GÖTEBORG  BK2202  25 m  1:25.81   
62  331  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  25 m  1:25.93   
63  172  Haywood Helen  2002  LASS  BK6202  25 m  1:26.81   
64  115  Träff Michelle  2002  KARLSTAD  BE0602  25 m  1:27.28   
65  29  Thundal Maja  2002  GÖTEBORG  BJ3202  25 m  1:28.58   
66  233  Stenman Josefine  2002  HK SIM  AR3202  25 m  1:29.02   
67  242  Gustafsson Lovisa  2002  ÖSA  BG4402  25 m  1:29.86   
68  263  Olsson Louise  2002  SÄFFLE SS  AL5602  25 m  1:30.34   
69  276  Almgren Josefin  2002  SKURU IK  AX0602  25 m  1:32.09   
70  175  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  25 m  1:32.20   
71  191  Sjöberg Rebecka  2002  LASS  BK7202  25 m  1:32.91   
72  56  Holsmark Moa  2002  JÖNKÖPING  BA4802  25 m  1:34.66   
73  30  Vondrak Paulina  2002  GÖTEBORG  BI0602  25 m  1:36.32   
74  244  König Tyra  2002  ÖSA  AL2402  25 m  1:37.37   
75  371  O´Brian Ellie  2002  NKK  AZ3402  25 m  1:37.61   
76  31  Vondrak Rebecca  2002  GÖTEBORG  BI9402  25 m  1:40.18   
77  323  Wilenius Tea  2002  UDDEVALLA  BG0602  25 m  1:40.18   
78  356  Björk Tuwa  2002  NKK  AA2212  25 m  1:40.24   
79  265  Westberg Linnéa  2002  SÄFFLE SS  BD3402  25 m  1:42.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
39_S
Gren 39, 100m Fjärilsim Po 11 
 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:14.29 år 2003 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
257  Bevréus William  2003  S 71  AA5703  25 m  1:18.91   
100  Auer Axel  2003  KARLSKRONA  AB8103  25 m  1:28.22   
139  Vaide Hugo  2003  SK LAXEN  AD8903  25 m  1:31.28   
300  Oerther Theo  2003  SÖDERTÄLJE  AF0503  25 m  1:33.97   
270  Malmquist Eric  2003  SK STRÄNGN  AC1703  25 m  1:40.53   
219  Sjöström Oscar  2003  MASS  AA2103  25 m  1:48.40   
Hansson Carl  2003  GÄVLE SS  AE9703  25 m     
126  Jonsson Gustaf  2003  SK LAXEN  AH3103  25 m     
138  Vaide Axel  2005  SK LAXEN  AB2705  25 m     
10  221  Sundblad Marcus  2003  MASS  AF4103  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.07  Utskriftsdatum  15 januari 2014 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  20:11 
 
40_S
Gren 40, 100m Bröstsim FL 11 
 
NR: Anna Eriksson 1999 SK Strängnäs 01:25.56 år 2010 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
174  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  25 m  1:29.70   
Englund Linnéa  2003  DEJE SS  AI5403  25 m  1:30.64   
274  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  25 m  1:31.03   
170  Gustafsson Olivia  2004  LASS  AA8604  25 m  1:43.06   
47  Carlheim Wilma  2003  JÖNKÖPING  AI6403  25 m  1:43.95   
180  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  25 m  1:44.40   
357  Broden Hilma  2003  NKK  AS8203  25 m  1:46.72   
359  Düring Hanna  2003  NKK  AL6603  25 m  1:47.11   
262  Lithner Ida  2004  SÄFFLE SS  AB6204  25 m  1:47.13   
10  205  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:47.37   
11  141  Widerberg Karin  2003  SK LAXEN  AO3803  25 m  1:47.46   
12  209  Andersson Liv  2003  MASS  AW4403  25 m  1:49.54   
13  128  Kjaergaard Henna  2003  SK LAXEN  AQ3803  25 m  1:54.40   
14  105  Petersson Sarah  2003  KARLSKRONA  AC7803  25 m  1:55.06   
15  192  Smedbäck Thilde  2004  LASS  AD3404  25 m  1:55.95   
16  337  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  1:55.96   
17  Moberg Tindra  2003  ELFSBORG  AU5403