Program för Sydsim LC Sprint Meet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 20
|
Tävling |
Sydsim LC Sprint Meet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
03 februari 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Arlöv |
|
Utskriftstid |
13:17 |
|
|
Arrangör |
SK Sydsim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 februari 2013 |
|
|
|
|
Gren 20, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (3) |
SR: Jonas Andersson (1984) 1:01.60 2008-03-18 |
SR Juniorer: Johannes Skagius (1995) 1:01.61 2012-07-08 |
|
Heat 1 (3) (14 år och yngre) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
274 |
1 |
Erik Boos |
1999 |
AD1399 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:30.90 |
224 |
2 |
Marko Vasilijevic |
1999 |
AH1999 |
SS IDEN |
|
50m |
1:27.40 |
240 |
3 |
Joel Mörck |
1999 |
AH4999 |
S 71 |
|
50m |
1:26.66 |
317 |
4 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:11.01 |
181 |
5 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:19.15 |
8 |
6 |
Willy Bai |
1999 |
AU0199 |
RONNEBY SS |
|
50m |
1:27.00 |
350 |
7 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:30.68 |
382 |
8 |
Simon Tufvesson |
1999 |
AN3599 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:33.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
150 |
1 |
Jacob Hesslevik |
1997 |
AE6997 |
HS |
|
50m |
1:18.81 |
143 |
2 |
Dennis Åberg |
1998 |
AC3398 |
HS |
|
50m |
1:16.55 |
46 |
3 |
Ludwig Wemlén |
1997 |
AG3197 |
MKK |
|
50m |
1:15.38 |
315 |
4 |
David Kruthammar |
1997 |
AN6197 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:14.70 |
119 |
5 |
Joel Knutsson |
1997 |
AK5197 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:15.19 |
161 |
6 |
Mika Persson |
1998 |
AM7798 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:15.71 |
225 |
7 |
Filip Wejfeldt |
1997 |
AF3797 |
SS IDEN |
|
50m |
1:17.87 |
177 |
8 |
Oskar Hoff |
1998 |
AH0198 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:22.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
40 |
1 |
Jakob Helman |
1996 |
AU1396 |
MKK |
|
50m |
1:15.05 |
74 |
2 |
Martin Rogmark |
1996 |
AI0196 |
SK HAJEN |
|
50m |
1:12.94 |
370 |
3 |
Martin Glifberg |
1992 |
AG8392 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:10.06 |
99 |
4 |
Jacob Zeidler |
1994 |
AB5394 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:08.14 |
319 |
5 |
Ludvig Strand |
1994 |
AE5794 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:09.84 |
238 |
6 |
Victor Klügel |
1995 |
AC8595 |
S 71 |
|
50m |
1:12.08 |
347 |
7 |
Mika Mononen |
1996 |
AQ5196 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:14.19 |
361 |
8 |
Christian Andersson |
1995 |
AC9995 |
YSTADS SS |
|
50m |
1:15.48 |
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
03 februari 2013 |
Licensierad till: Simklubben Sydsim |
Utskriftstid |
13:17 |
|