Startliste for Regionsmesterskaber Nordjylland 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 09:30
Seedede heat Løb 16
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2013 |
|
Udskriftsdato |
02 februar 2013 |
|
|
Stævne by |
Frederikshavn |
|
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & FFI-Swim |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 februar 2013 |
|
|
|
|
Løb 16, 100m Rygsvømning Damer |
Finaler (10) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
251 |
4 |
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
|
AALBORG |
|
25m |
|
329 |
5 |
Line Teilberg Madsen |
2000 |
0002BC |
THISTED |
|
25m |
|
264 |
6 |
Emma Ildal Djørup |
2002 |
0274AQ |
AALBORG |
|
25m |
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
113 |
3 |
Mia Kunoe Tarp |
2002 |
|
S 68 |
|
25m |
|
253 |
4 |
Sara Bjeldbak |
2002 |
0294AQ |
AALBORG |
|
25m |
|
12 |
5 |
Andrea Zanchetta |
2000 |
0088AU |
AABYBRO |
|
25m |
|
283 |
6 |
Maja Meinert |
2001 |
0118AO |
AALBORG |
|
25m |
|
153 |
7 |
Line Schou Pedersen |
2000 |
0038AY |
NORD |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
306 |
2 |
Caroline Schøn |
2001 |
0138AU |
AALBORG |
|
25m |
|
371 |
3 |
Camilla R Nielsen |
2003 |
|
SØHESTEN |
|
25m |
2:16.16 |
331 |
4 |
Julie Kappel Petersen |
2002 |
0282AN |
THISTED |
|
25m |
2:06.46 |
285 |
5 |
Chili Müller |
2002 |
0236AP |
AALBORG |
|
25m |
2:04.52 |
287 |
6 |
Liv Lindberg Nielsen |
2001 |
0194AO |
AALBORG |
|
25m |
2:04.61 |
316 |
7 |
Laura S. Olesen |
2005 |
0538AA |
AALBORG |
|
25m |
2:07.86 |
107 |
8 |
Heidi Nguyen |
1999 |
9954AW |
S 68 |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
255 |
2 |
Emma R. Boesen |
2000 |
0088AR |
AALBORG |
|
25m |
1:57.63 |
182 |
3 |
Ida Christensen |
2001 |
0126AU |
SMUT |
|
25m |
1:51.69 |
286 |
4 |
Caroline Rytter Nielsen |
2002 |
0294AL |
AALBORG |
|
25m |
1:48.65 |
263 |
5 |
Frederikke G. Christensen |
2000 |
0068AR |
AALBORG |
|
25m |
1:44.42 |
312 |
6 |
Johanne Westergaard |
2002 |
0256AI |
AALBORG |
|
25m |
1:48.57 |
365 |
7 |
Sofie Aastrup |
2002 |
0226AK |
SØHESTEN |
|
25m |
1:50.07 |
269 |
8 |
Cecilie Holst |
2002 |
0204AQ |
AALBORG |
|
25m |
1:52.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
92 |
2 |
Nanna Borup Ydesen |
1998 |
9818BC |
S 68 |
|
25m |
1:39.45 |
187 |
3 |
Emilia Nielsen |
2000 |
0074AP |
SMUT |
|
25m |
1:38.63 |
151 |
4 |
Camilla Ottesen |
2000 |
0032AE |
NORD |
|
25m |
1:37.05 |
360 |
5 |
Rikke Blach |
1997 |
9796AT |
SØHESTEN |
|
25m |
1:34.43 |
194 |
6 |
Michelle Pedersen |
2000 |
0072AK |
SMUT |
|
25m |
1:34.83 |
372 |
7 |
Freja Rold Nielsen |
1999 |
9982AB |
SØHESTEN |
|
25m |
1:38.25 |
368 |
8 |
Emma Steen |
2000 |
|
SØHESTEN |
|
25m |
1:39.36 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
292 |
2 |
Camilla Outzen |
2000 |
0092AK |
AALBORG |
|
25m |
1:33.31 |
200 |
3 |
Mathilde Hedemand |
1999 |
9978AQ |
JARL |
|
25m |
1:33.13 |
260 |
4 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
9904AT |
AALBORG |
|
25m |
1:31.51 |
270 |
5 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
25m |
1:29.00 |
218 |
6 |
Maria Ottesen |
1999 |
9974AG |
SKAGEN |
|
25m |
1:30.50 |
100 |
7 |
Astrid Yde |
2000 |
0004AS |
S 68 |
|
25m |
1:31.66 |
150 |
8 |
Sarah Nørhave |
1997 |
9746AX |
NORD |
|
25m |
1:33.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
128 |
2 |
Kirstine Lykke Sørensen |
1997 |
9762BA |
PINGVINEN |
|
25m |
1:28.89 |
86 |
3 |
Cecilie Kjærsgaard |
1997 |
9708AS |
S 68 |
|
25m |
1:28.43 |
279 |
4 |
Emma Lund |
2000 |
0014AR |
AALBORG |
|
25m |
1:27.03 |
146 |
5 |
Sigrid Jensen |
1999 |
9986AP |
NORD |
|
25m |
1:25.10 |
181 |
6 |
Caroline Christensen |
1999 |
9962AR |
SMUT |
|
25m |
1:25.60 |
205 |
7 |
Kirstine Frandsen |
2001 |
0168AA |
HOBRO |
|
25m |
1:27.50 |
314 |
8 |
Caroline Zimmer |
1999 |
9948AU |
AALBORG |
|
25m |
1:28.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
87 |
2 |
Line Meldgaard |
1997 |
9782AW |
S 68 |
|
25m |
1:24.47 |
101 |
3 |
Marie Brandt Pedersen |
2000 |
0056AS |
S 68 |
|
25m |
1:23.26 |
272 |
4 |
Sine Johansen |
2000 |
0098AH |
AALBORG |
|
25m |
1:22.42 |
275 |
5 |
Stefanie Brun Koch |
2001 |
0196AC |
AALBORG |
|
25m |
1:21.16 |
297 |
6 |
Johanne Marie Poulsen |
2001 |
0144AC |
AALBORG |
|
25m |
1:21.62 |
268 |
7 |
Line Hesselvang |
1998 |
9864AS |
AALBORG |
|
25m |
1:23.02 |
301 |
8 |
Lisa Rijkhoff |
2001 |
0136AF |
AALBORG |
|
25m |
1:24.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
358 |
2 |
Caroline Mikkelsen |
1998 |
9894AW |
SØHESTEN |
|
25m |
1:20.86 |
344 |
3 |
Anna Mathiasen |
2000 |
0066AP |
THISTED |
|
25m |
1:20.54 |
303 |
4 |
Signe Rosendal |
2000 |
0042AN |
AALBORG |
|
25m |
1:19.76 |
125 |
5 |
Line Juul Nielsen |
1997 |
9762AZ |
PINGVINEN |
|
25m |
1:18.14 |
317 |
6 |
Sarah Andersen |
1999 |
9974AT |
THISTED |
|
25m |
1:18.92 |
193 |
7 |
Isabella Pedersen |
1998 |
9862AU |
SMUT |
|
25m |
1:20.14 |
257 |
8 |
Julie Broekhoff |
1999 |
9952AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:20.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
294 |
2 |
Rikke M Pedersen |
1998 |
9888AR |
AALBORG |
|
25m |
1:17.41 |
73 |
3 |
Julie Rishøj Andersen |
1997 |
9714AT |
S 68 |
|
25m |
1:16.42 |
361 |
4 |
Katrine Kristensen |
1997 |
9706AN |
SØHESTEN |
|
25m |
1:15.65 |
178 |
5 |
Line Niss Bjerregaard |
1998 |
9866AG |
SMUT |
|
25m |
1:08.11 |
102 |
6 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
25m |
1:13.54 |
212 |
7 |
Jannie Burmeister |
1998 |
9832AJ |
SKAGEN |
|
25m |
1:16.00 |
296 |
8 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
25m |
1:17.10 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
02 februar 2013 |
Licens til Frederikshavn FI Svømning |
Udskriftstidspunkt |
08:12 |
|