2018-11-21   11:53:37
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS äldre och yngre 50m 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

15_S
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 
 
NUSS Rekord: Linus Junefelt Jönköpings SS 1:09.47 2004-01-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
333  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  25 m  1:10.70   
102  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  1:11.38   
27  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  25 m  1:11.58   
158  Svensson Garri  2000  LJUNGBY SS  AL4300  25 m  1:12.86   
241  Myrlander Jonathan  2000  NÄSSJÖ  AA7300  25 m  1:13.64   
345  Ohlsén Erik  2000  VÄSTERVIK  AF4300  25 m  1:14.17   
317  Kvist Samuel  2000  SK TRITON  AB0700  25 m  1:14.49   
65  Egelrud Filip  2000  JÖNKÖPING  AC4900  25 m  1:14.60   
84  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  25 m  1:15.41   
10  336  Kahl Linus  2001  WISBY SS  AE1501  25 m  1:16.97   
11  206  Engström Max  2001  NKK  AC9301  25 m  1:17.00   
12  199  Sjöström Viktor  2001  MASS  AB2101  25 m  1:17.74   
13  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  25 m  1:17.83   
14  304  Tufvesson Sebastian  2000  SKK  AJ5100  25 m  1:18.32   
15  390  Mylläri Anton  2001  ÖSMO SS  AB9501  25 m  1:18.60   
16  323  Stenberg Philip  2001  SK TRITON  AB9101  25 m  1:18.89   
17  340  Pettersson Robin  2000  VÄRNAMO SS  AD2500  25 m  1:18.97   
18  74  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  25 m  1:19.25   
19  171  Krysén Erik  2000  LUDVIKA SS  AE0100  25 m  1:19.71   
20  95  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:20.56   
21  218  Lovinge Victor  2000  NKK  AD6300  25 m  1:20.64   
22  430  Karlsson Daniel  2000  LASS  AW3100  50 m  1:20.90   
23  42  Pedersen Jacob  2000  SK ENA  AE9500  25 m  1:21.26   
24  68  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  25 m  1:21.34   
25  237  Castenson Victor  2000  NÄSSJÖ  AA9900  25 m  1:21.86   
26  195  Någård Daniel  2001  MASS  AE0701  25 m  1:22.03   
27  202  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  25 m  1:22.06   
28  355  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  1:23.11   
29  369  Baastad Tim  2000  ÖSA  AM4700  25 m  1:24.12   
30  356  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  50 m  1:24.30   
31  129  Kiasat Naevid  2001  LASS  AF6501  25 m  1:24.81   
32  99  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:25.48   
33  64  Danielsson Jesper  2000  JÖNKÖPING  AP2500  25 m  1:25.83  RES 
34  133  Lindqvist Wilhelm  2000  LASS  AH6300  25 m  1:26.39  RES 
35  Arvidsson Jonathan  2000  ELFSBORG  AE1900  25 m  1:26.40  RES 
36  354  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:28.36  RES 
37  161  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:29.08  RES 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  18 juni 2013 
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap  Utskriftstid  14:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner