Program för Ullbergstrofén 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 22
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2013 |
|
Utskriftsdatum |
27 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
17:25 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
26 april 2013 |
|
|
|
|
Gren 22, 100m Fjärilsim Herrar |
Försök (12) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
335 |
2 |
Naevid Kiasat |
2001 |
AF6501 |
LASS |
|
50m |
1:34.67 |
726 |
3 |
Oskar Gustafson |
2002 |
AE1302 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:32.70 |
3 |
4 |
Leander West Furumo |
2000 |
|
Lørenskog |
|
50m |
1:27.23 |
414 |
5 |
Daniel Någård |
2001 |
AE0701 |
MASS |
|
50m |
1:24.43 |
431 |
6 |
Sam Taheri |
2000 |
AF5300 |
MASS |
|
50m |
1:24.90 |
753 |
7 |
Elias Andersson |
2000 |
AA6700 |
SK ALINGSÅ |
|
50m |
1:31.64 |
4 |
8 |
Mats Kamnes |
2000 |
|
Lørenskog |
|
50m |
1:33.50 |
142 |
9 |
Love Emilsson |
2000 |
AS2900 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:36.17 |
|
10 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
46 |
1 |
William Kerman |
2001 |
AA6501 |
ANDERSTORP |
|
50m |
1:22.39 |
652 |
2 |
Samuel Rudqvist |
1999 |
AA7799 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
1:20.96 |
292 |
3 |
Alexander Madarov |
1999 |
AS9999 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:20.03 |
304 |
4 |
Gunnar Widerberg |
2000 |
AG3700 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:19.31 |
561 |
5 |
Sebastian Paling |
1997 |
AE9797 |
S 02 |
|
50m |
1:18.87 |
162 |
6 |
Tom Kristofferson |
1998 |
AN5398 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:18.91 |
547 |
7 |
Mikolaj Cuszynski-Kruk |
1998 |
AP7198 |
S 02 |
|
50m |
1:19.61 |
17 |
8 |
Thomas Johansen |
1999 |
|
Vestbyen |
|
50m |
1:20.75 |
813 |
9 |
Erik Ottosson |
1999 |
AM9799 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:21.69 |
537 |
10 |
Jesper Holmdahl |
1999 |
AJ5599 |
S 77 |
|
50m |
1:24.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
606 |
1 |
Marcus Wallén |
1999 |
AE8199 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:18.35 |
174 |
2 |
Alex Phu |
2000 |
AP6700 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:18.28 |
814 |
3 |
Alex Peschel |
1998 |
AM5398 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:16.14 |
135 |
4 |
Sherman Cheng |
1999 |
AJ0399 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:15.86 |
235 |
5 |
Max Karlsson |
1999 |
AG2999 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:15.75 |
318 |
6 |
Daniel Engelson |
1998 |
AE4198 |
LASS |
|
50m |
1:15.85 |
206 |
7 |
Elias Kromnow |
1999 |
AL5799 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:15.88 |
249 |
8 |
Filip Schill-Örne |
1998 |
AM1598 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
1:16.73 |
463 |
9 |
David Josefsson |
1997 |
AM6997 |
NKK |
|
50m |
1:18.32 |
163 |
10 |
Simon Kärrsjö |
1998 |
AQ4398 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:18.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
201 |
1 |
Viktor Cado |
1999 |
AC3399 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:14.56 |
618 |
2 |
Timo Oosterveld |
1998 |
AC5398 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
1:13.52 |
740 |
3 |
Albin Robertsson |
1998 |
AF1398 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:12.89 |
440 |
4 |
Tobias Åberg |
2000 |
AB2500 |
MASS |
|
50m |
1:12.31 |
297 |
5 |
Fabian Persson |
1998 |
AS4798 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:11.13 |
291 |
6 |
Nikola Macki´c |
1999 |
AF6199 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:11.66 |
815 |
7 |
Joel Severin |
1997 |
AQ5797 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:12.38 |
148 |
8 |
Eric Gustafsson |
1997 |
AG5397 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:13.49 |
180 |
9 |
Nils Selin |
1997 |
AP1997 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:14.53 |
324 |
10 |
Mattias Grynning |
1999 |
AJ0599 |
LASS |
|
50m |
1:14.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
481 |
1 |
Sebastian Runqvist |
1999 |
AL8399 |
NKK |
|
50m |
1:10.61 |
621 |
2 |
Andreas Westerlund |
1996 |
AV0396 |
STRÄNGNÄS |
|
50m |
1:10.05 |
131 |
3 |
Philip Borgström Bishop |
1999 |
AK9999 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:09.80 |
824 |
4 |
Kristoffer Wallenbro |
1997 |
AN8197 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:09.58 |
54 |
5 |
Casper Eriksson |
1996 |
AD4796 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:09.26 |
633 |
6 |
Måns Tangvald |
1995 |
AN3595 |
SK SYDSIM |
|
50m |
1:09.28 |
777 |
7 |
Christian Norberg |
1998 |
AD6398 |
POLISEN |
|
50m |
1:09.62 |
724 |
8 |
Navid Fageeh |
1997 |
AS2797 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:10.02 |
654 |
9 |
Kristoffer Larsson |
1997 |
AO9197 |
VARABYGDEN |
|
50m |
1:10.31 |
583 |
10 |
Rasmus Källén |
1996 |
AF3596 |
SK 1970 |
|
50m |
1:10.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
420 |
1 |
Aron Qvirist |
1998 |
AB7198 |
MASS |
|
50m |
1:08.95 |
271 |
2 |
Tobias Josefsson |
1997 |
AT7397 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:08.58 |
90 |
3 |
Karl Lindoff |
1998 |
AT1598 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:08.09 |
204 |
4 |
Fredrik Hjalmarsson |
1998 |
AE8798 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:07.98 |
284 |
5 |
Dennis Dukic |
2000 |
AC4500 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:07.87 |
279 |
6 |
Max Ackerman |
1995 |
AN8195 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:07.94 |
298 |
7 |
Mårten Petersson |
1998 |
AK8998 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:08.06 |
44 |
8 |
Alexander Bogesten |
1997 |
AB5997 |
ANDERSTORP |
|
50m |
1:08.40 |
469 |
9 |
Calle Lindroth |
1998 |
AC8998 |
NKK |
|
50m |
1:08.87 |
765 |
10 |
Niclas Eriksson |
1998 |
AL2398 |
POLISEN |
|
50m |
1:08.99 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
502 |
1 |
Kim Myrlander |
1991 |
AF5991 |
NÄSSJÖ |
|
50m |
1:07.19 |
683 |
2 |
Jakob Sundén |
1995 |
AQ3195 |
VARBERG |
|
50m |
1:07.11 |
512 |
3 |
Alexander Löfqvist |
1999 |
AM5399 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
1:06.94 |
473 |
4 |
David Magnusson |
1995 |
AM4395 |
NKK |
|
50m |
1:06.52 |
49 |
5 |
Gustaf Mild |
1997 |
AE6397 |
ANDERSTORP |
|
50m |
1:06.25 |
698 |
6 |
Pontus Jörgensen |
1994 |
AB9794 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:06.45 |
91 |
7 |
Martin Lundberg |
1995 |
AI2795 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:06.64 |
507 |
8 |
Alfred Roos |
1996 |
AN6596 |
NÄSSJÖ |
|
50m |
1:07.07 |
657 |
9 |
Gustav Andersson |
1994 |
AS3794 |
VARBERG |
|
50m |
1:07.16 |
799 |
10 |
Oliver Freiholtz |
1997 |
AK5797 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:07.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
806 |
1 |
David Holm-Reise |
1997 |
AI2397 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:05.47 |
798 |
2 |
Mattias Freiholtz |
1996 |
AP4596 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:04.85 |
818 |
3 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:04.52 |
302 |
4 |
Timmie Rydberg |
1996 |
AM9596 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:04.21 |
600 |
5 |
Albin Lövgren |
1999 |
AC0199 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:04.21 |
170 |
6 |
Gustav Olander |
1994 |
AO6794 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:04.21 |
643 |
7 |
Carl Rogne |
1996 |
AC9796 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
1:04.31 |
95 |
8 |
Erik Skogfors |
1996 |
AP1996 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:04.52 |
83 |
9 |
Axel Brorsson |
1996 |
AX9396 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:05.05 |
601 |
10 |
Johan Staflund |
1997 |
AE7197 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:05.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
396 |
1 |
Ludvig Hazard |
1995 |
AN9595 |
MASS |
|
50m |
1:03.54 |
745 |
2 |
Jesper Skoglund |
1995 |
AD6995 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:03.45 |
290 |
3 |
Joakim Löfgren |
1992 |
AK8592 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:03.17 |
281 |
4 |
Mikael Blum |
1995 |
AC0595 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:03.03 |
699 |
5 |
Daniel Kertes |
1999 |
AD8399 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:02.84 |
274 |
6 |
Mathias Petrusson |
1993 |
BB4393 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:02.94 |
186 |
7 |
Alexander Triantafillou |
1997 |
AG5597 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:03.04 |
513 |
8 |
Erik Nicklasson |
1998 |
AG2598 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
1:03.34 |
69 |
9 |
William Reinholdsson |
1997 |
AP8597 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:03.52 |
280 |
10 |
Alfred Bjärudd |
1996 |
AQ4596 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:04.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
499 |
1 |
Erik Johansson |
1994 |
AF0394 |
NÄSSJÖ |
|
50m |
1:02.25 |
810 |
2 |
Anton Lüning |
1996 |
AO0996 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:01.67 |
159 |
3 |
Joakim Kling |
1991 |
AG3391 |
GÖTEBORG |
|
50m |
1:00.29 |
244 |
4 |
Erik Persson |
1994 |
AB6794 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
59.46 |
421 |
5 |
Edvin Qvirist |
1995 |
AC6995 |
MASS |
|
50m |
57.96 |
384 |
6 |
Isak Eliasson |
1996 |
AJ5596 |
MASS |
|
50m |
59.17 |
203 |
7 |
Andreas Hjalmarsson |
1994 |
AS7794 |
KARLSKRONA |
|
50m |
59.95 |
296 |
8 |
John Olsson |
1995 |
AG0795 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:00.80 |
349 |
9 |
Kevin Petersson |
1994 |
AE6594 |
LASS |
|
50m |
1:01.78 |
582 |
10 |
Christoffer Källén |
1993 |
AO5593 |
SK 1970 |
|
50m |
1:02.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
695 |
1 |
Emil Davidsson |
1990 |
AS0190 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:02.10 |
500 |
2 |
Victor Johansson |
1998 |
AA7798 |
NÄSSJÖ |
|
50m |
1:01.24 |
48 |
3 |
Markus Malm |
1997 |
AE7397 |
ANDERSTORP |
|
50m |
1:00.21 |
262 |
4 |
Anton Arvidsson |
1994 |
AF1594 |
KUNGÄLV |
|
50m |
59.31 |
96 |
5 |
Måns Stomvall |
1990 |
AS7790 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
57.69 |
88 |
6 |
Alexander Kotevski |
1994 |
AI8994 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
58.94 |
219 |
7 |
Gustav Eriksson |
1994 |
AB9394 |
KUNGSBACKA |
|
50m |
59.68 |
478 |
8 |
Henrik Podéus |
1995 |
AG2195 |
NKK |
|
50m |
1:00.56 |
560 |
9 |
Nils Montalva |
1993 |
AE2393 |
S 02 |
|
50m |
1:01.76 |
700 |
10 |
Joel Knutsson |
1997 |
AK5197 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:02.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
808 |
1 |
Arvid Kjellén |
1998 |
AK7198 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:01.91 |
321 |
2 |
Oskar Gannholm-Johansson |
1996 |
AC3196 |
LASS |
|
50m |
1:01.17 |
455 |
3 |
Alexander Frost |
1997 |
AM5997 |
NKK |
|
50m |
1:00.14 |
780 |
4 |
Joakim Q Hammarlind |
1993 |
AM7593 |
POLISEN |
|
50m |
59.18 |
348 |
5 |
Pontus Palmqvist |
1991 |
AV7391 |
LASS |
|
50m |
55.61 |
453 |
6 |
Marcus Forsgren |
1996 |
AM4196 |
NKK |
|
50m |
58.58 |
374 |
7 |
Joachim Bratt |
1995 |
AE6395 |
MASS |
|
50m |
59.60 |
45 |
8 |
Henry Kerman |
1997 |
AI6597 |
ANDERSTORP |
|
50m |
1:00.43 |
344 |
9 |
Carl Norlander |
1997 |
AH5397 |
LASS |
|
50m |
1:01.69 |
482 |
10 |
Hugo Rydberg |
1998 |
AA8798 |
NKK |
|
50m |
1:02.41 |
Skapad av WinGrodan 1.21.01 |
Utskriftsdatum |
27 april 2013 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
17:25 |
|