Program for Sum-Sim 2013
Below are all entry- and startlists shown by session.
Gren 1, 4X200m Frisim P 15 o y |
15 år och yngre: Helsingborgs S 8:18.18 2011 FM: Malmö KK 8:33.82 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 265 | Mölndals ASS Lag 1 | 1998 | MASS | 50 m | 8:33.47 | ||
2 | 82 | Helsingborgs S Lag 1 | 1999 | HS | 50 m | 8:36.33 | ||
3 | 302 | Norrköpings KK | 1998 | NKK | 50 m | 8:36.76 | ||
4 | 486 | Täby S Lag 1 | 1998 | TÄBY SIM | 50 m | 8:37.16 | ||
5 | 170 | Landskrona SS Lag 1 | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 8:45.18 | ||
6 | 464 | SK Triton | 1998 | SK TRITON | 50 m | 8:56.34 | ||
7 | 117 | Järfälla S | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 8:57.51 | ||
8 | 448 | Södertörns SS | 1998 | SÖDERTÖRN | 50 m | 9:00.15 | ||
9 | 231 | Malmö KK Lag 1 | 1998 | MKK | 50 m | 9:01.31 | ||
10 | 542 | Västerås SS | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 9:02.24 | ||
11 | 151 | Karlstads SS | 1998 | KARLSTAD | 50 m | 9:03.71 | ||
12 | 201 | Linköpings ASS Lag 1 | 1998 | LASS | 50 m | 9:05.67 | ||
13 | 317 | SK Poseidon Lag 1 | 1998 | POSEIDON | 50 m | 9:06.12 | ||
14 | 694 | Stockholmspolisens SIF | 1998 | POLISEN | 50 m | 9:06.74 | ||
15 | 267 | Mölndals ASS Lag 2 | 1998 | MASS | 50 m | 9:08.43 | ||
16 | 367 | Skuru IK Lag 1 | 2000 | SKURU IK | 50 m | 9:08.56 | ||
17 | 235 | Malmö KK Lag 2 | 1998 | MKK | 50 m | 9:09.55 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |
Gren 2, 4X200m Frisim F 15 o y |
15 år och yngre: Väsby SS 8:43.86 2011 FM: Järfälla S 8:56.28 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 138 | Kalmar SS | 1998 | KALMAR SS | 50 m | 8:54.34 | ||
2 | 116 | Järfälla S | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 8:59.32 | ||
3 | 13 | Danderyds S | 1998 | DANDERYD | 50 m | 9:00.64 | ||
4 | 78 | Helsingborgs S Lag 1 | 1999 | HS | 50 m | 9:06.33 | ||
5 | 328 | S 71 Lag 1 | 1998 | S 71 | 50 m | 9:18.13 | ||
6 | 538 | Västerås SS | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 9:21.94 | ||
7 | 272 | Mölndals ASS | 1998 | MASS | 50 m | 9:22.09 | ||
8 | 198 | Linköpings ASS Lag 1 | 1998 | LASS | 50 m | 9:22.36 | ||
9 | 587 | SK Strängnäs Frisimmare | 1998 | SK STRÄNGN | 50 m | 9:25.50 | ||
10 | 694 | Stockholmspolisens SIF | 1998 | POLISEN | 50 m | 9:32.02 | ||
11 | 385 | Spårvägens SF Lag 1 | 1998 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 9:32.76 | ||
12 | 642 | S 71 Lag 2 | 1998 | S 71 | 50 m | 9:40.81 | ||
13 | 702 | SK Lödde | 1998 | SK LÖDDE | 50 m | 9:49.63 | EFT |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |
Gren 3, 4X200m Frisim P 16-17 |
16 - 17 år: Helsingborgs S 7:54.27 2009 FM: Mölndals ASS 7:55.53 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
17 år och yngre |
1 | 80 | Helsingborgs S Lag 1 | 1996 | HS | 50 m | 8:00.23 | ||
2 | 264 | Mölndals ASS | 1996 | MASS | 50 m | 8:14.76 | ||
3 | 524 | Väsby SS Lag 1 | 1996 | VÄSBY SS | 50 m | 8:22.81 | ||
4 | 539 | Västerås SS | 1996 | VÄSTERÅS | 50 m | 8:25.65 | ||
5 | 299 | Norrköpings KK | 1996 | NKK | 50 m | 8:29.98 | ||
6 | 4 | Anderstorps SS | 1997 | ANDERSTORP | 50 m | 8:31.72 | ||
7 | 181 | SK Laxen | 1996 | SK LAXEN | 50 m | 8:32.35 | ||
8 | 81 | Helsingborgs S Lag 2 | 1996 | HS | 50 m | 8:32.41 | ||
9 | 228 | Malmö KK | 1996 | MKK | 50 m | 8:33.26 | ||
10 | 391 | Spårvägens SF | 1996 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 8:33.28 | ||
11 | 128 | Jönköpings SS | 1996 | JÖNKÖPING | 50 m | 8:36.57 | ||
12 | 695 | Stockholmspolisens SIF | 1996 | POLISEN | 50 m | 8:36.67 | ||
13 | 362 | Skuru IK | 1996 | SKURU IK | 50 m | 8:36.98 | ||
14 | 487 | Täby S Lag 1 | 1997 | TÄBY SIM | 50 m | 8:39.03 | ||
15 | 93 | Höganäs SS | 1997 | HÖGANÄS SS | 50 m | 8:39.98 | ||
16 | 409 | Sundsvalls SS | 1997 | SUNDSVALL | 50 m | 8:40.80 | ||
17 | 571 | Örebro SA | 1996 | ÖSA | 50 m | 8:42.33 | ||
18 | 575 | SK Ägir | 1996 | SK ÄGIR | 50 m | 8:42.56 | ||
19 | 155 | Kungsbacka SS | 1996 | KUNGSBACKA | 50 m | 8:43.08 | ||
20 | 49 | SK Hajen | 1996 | SK HAJEN | 50 m | 8:47.51 | ||
21 | 610 | Eskilstuna SK | 1998 | ESKILSTUNA | 50 m | 8:47.57 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |
Gren 4, 4X200m Frisim F 16-17 |
16 - 17 år: Väsby SS 8:36.85 2012 FM: Väsby SS 8:36.85 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
17 år och yngre |
1 | 77 | Helsingborgs S Lag 1 | 1996 | HS | 50 m | 8:37.97 | ||
2 | 521 | Väsby SS Lag 1 | 1996 | VÄSBY SS | 50 m | 8:39.74 | ||
3 | 195 | Linköpings ASS Lag 1 | 1996 | LASS | 50 m | 8:52.12 | ||
4 | 337 | S02 | 1996 | S 02 | 50 m | 8:54.00 | ||
5 | 358 | Skuru IK | 1999 | SKURU IK | 50 m | 8:54.12 | ||
6 | 126 | Jönköpings SS | 1996 | JÖNKÖPING | 50 m | 8:56.83 | ||
7 | 461 | SK Triton | 1996 | SK TRITON | 50 m | 8:58.27 | ||
8 | 297 | Norrköpings KK | 1996 | NKK | 50 m | 8:59.71 | ||
9 | 46 | Göteborgs S | 1997 | GÖTEBORG | 50 m | 9:02.00 | ||
10 | 384 | Spårvägens SF Lag 1 | 1996 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 9:02.81 | ||
11 | 222 | Malmö KK Lag 1 | 1996 | MKK | 50 m | 9:07.76 | ||
12 | 523 | Väsby SS Lag 2 | 1996 | VÄSBY SS | 50 m | 9:07.85 | ||
13 | 408 | Sundsvalls SS | 1997 | SUNDSVALL | 50 m | 9:10.22 | ||
14 | 226 | Malmö KK Lag 2 | 1997 | MKK | 50 m | 9:14.18 | ||
15 | 260 | Mölndals ASS | 1996 | MASS | 50 m | 9:14.32 | ||
16 | 417 | SK Sydsim | 1997 | SK SYDSIM | 50 m | 9:14.45 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |
Gren 5, 400m Frisim Pojkar |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Filip Grimberg 4:23.15 Hultsfred |
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Daniel Forndal 4:13.23 Jönköpings SS |
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Adam Paulsson 4:03.94 Elfsborg |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 558 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 4:23.61 | |
2 | 8 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | DANDERYD | AG9599 | 50 m | 4:27.27 | |
3 | 471 | Pantzar Sebastian | 1999 | TYRESÖ SS | AL1999 | 50 m | 4:30.76 | |
4 | 254 | Leander Tor | 1999 | MASS | AA5999 | 50 m | 4:31.80 | |
5 | 147 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | AF4901 | 50 m | 4:36.31 | |
6 | 481 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 50 m | 4:38.28 | |
7 | 146 | Albringer Adam | 1999 | KARLSTAD | AH8999 | 50 m | 4:38.47 | |
8 | 188 | Grynning Mattias | 1999 | LASS | AJ0599 | 50 m | 4:38.95 | |
9 | 184 | Askmalm Albert | 2000 | LASS | AA5900 | 50 m | 4:40.59 | |
10 | 176 | Dukic Dennis | 2000 | SK LAXEN | AC4500 | 50 m | 4:41.46 | |
11 | 452 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 4:41.92 | |
12 | 548 | Christiansson Filip | 1999 | YSTADS SS | AO6199 | 50 m | 4:43.25 | |
13 | 371 | Lövgren Albin | 1999 | SKÖVDE SS | AC0199 | 50 m | 4:43.84 | |
14 | 458 | Jagerstål Niklas | 1999 | SK TRITON | AF8199 | 50 m | 4:44.32 | |
15 | 544 | Jonsson Daniel | 1999 | VÄXJÖ SS | AF8599 | 50 m | 4:44.95 | |
16 | 286 | Björklund Johan | 1999 | NJURUNDA | AE7199 | 50 m | 4:45.64 | |
17 | 605 | Falk Martin | 1999 | POLISEN | AC1199 | 50 m | 4:48.49 | |
18 | 617 | Norén Vosfeldt Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | AH9599 | 50 m | 4:51.16 | |
19 | 347 | Filipsson Andre | 1999 | SKURU IK | AA9799 | 50 m | 4:51.45 | |
20 | 466 | Palmqvist Gustaf | 2001 | SK TRITON | AC5101 | 50 m | 4:54.42 | |
21 | 665 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | AA6300 | 50 m | 4:56.15 | |
22 | 703 | Rudqvist Samuel | 1999 | TROLLHÄTTA | AA7799 | 50 m | 5:00.89 | |
23 | 238 | Wemlén Rickard | 2000 | MKK | AF0900 | 50 m | 5:06.22 | |
24 | 491 | Wikström Isak | 1999 | UMEÅ SS | AJ3199 | 25 m | 4:28.66 |
15 år |
1 | 449 | Christensen Cebastian | 1998 | TRELLEBORG | AE7798 | 50 m | 4:17.01 | |
2 | 83 | Grimberg Filip | 1998 | HULTSFRED | AL0198 | 50 m | 4:18.27 | |
3 | 305 | Johansson Victor | 1998 | NÄSSJÖ | AA7798 | 50 m | 4:19.24 | |
4 | 352 | Lulek William | 1998 | SKURU IK | AJ6998 | 50 m | 4:20.56 | |
5 | 250 | Havton Jonathan | 1998 | MASS | AW1398 | 50 m | 4:22.92 | |
6 | 113 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 50 m | 4:23.59 | |
7 | 61 | Karlsborn Magnus | 1998 | HS | AJ3398 | 50 m | 4:24.85 | |
8 | 534 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | AG8998 | 50 m | 4:25.59 | |
9 | 342 | Lindström Gustav | 1998 | SKELLEFTEÅ | AD3598 | 50 m | 4:27.19 | |
10 | 249 | Havton Gregory | 1998 | MASS | AV0798 | 50 m | 4:27.57 | |
11 | 294 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | AA8798 | 50 m | 4:29.54 | |
12 | 215 | Lindblom William | 1998 | MKK | AN7798 | 50 m | 4:32.77 | |
13 | 456 | Ericsson Rasmus | 1998 | SK TRITON | AB4198 | 50 m | 4:33.37 | |
14 | 217 | Sodemann Elliot | 1998 | MKK | AX1598 | 50 m | 4:34.17 | |
15 | 528 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | AP5798 | 50 m | 4:34.29 | |
16 | 380 | Sjöblom Ahlström Daniel | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR0798 | 50 m | 4:35.36 | |
17 | 604 | Eriksson Niclas | 1998 | POLISEN | AL2398 | 50 m | 4:35.65 | |
18 | 216 | Olsen David | 1998 | MKK | AR3798 | 50 m | 4:38.26 | |
19 | 483 | Zhong Sean | 1998 | TÄBY SIM | AF2198 | 50 m | 4:38.76 | |
20 | 183 | Andersson Tom | 1998 | LASS | AK2598 | 50 m | 4:40.65 | |
21 | 672 | Brynnel Odhin | 1998 | SK NEPTUN | AS5798 | 50 m | 4:41.38 | |
22 | 161 | Eklund Jesper | 1998 | KÖPINGS SS | AJ0198 | 50 m | 4:41.62 | |
23 | 118 | Josefsson-Rudberg William | 1998 | JÄRFÄLLA S | AA7998 | 50 m | 4:49.44 | |
24 | 295 | Sandström-Karlsson Matthias | 1998 | NKK | AL3598 | 25 m | 4:21.85 |
16 - 17 år |
1 | 532 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | AJ1597 | 50 m | 4:06.49 | |
2 | 120 | Forndal Daniel | 1997 | JÖNKÖPING | AB5797 | 50 m | 4:07.90 | |
3 | 245 | Eliasson Isak | 1996 | MASS | AJ5596 | 50 m | 4:09.37 | |
4 | 193 | Norlander Carl | 1997 | LASS | AH5397 | 50 m | 4:12.91 | |
5 | 597 | Wanna Simon | 1996 | UDDEVALLA | AD3996 | 50 m | 4:13.67 | |
6 | 242 | Nieminen Rasmus | 1997 | MOTALA SS | AC5597 | 50 m | 4:13.78 | |
7 | 508 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 50 m | 4:14.42 | |
8 | 3 | Malm Markus | 1997 | ANDERSTORP | AE7397 | 50 m | 4:16.16 | |
9 | 602 | Brynnel Joen | 1996 | POLISEN | AU3196 | 50 m | 4:18.75 | |
10 | 73 | Wallin Pontus | 1996 | HS | AC0396 | 50 m | 4:18.84 | |
11 | 85 | Westerlind Joel | 1996 | HÄRNÖSAND | AD2796 | 50 m | 4:20.86 | |
12 | 209 | Bivesand Filip | 1997 | MKK | AH6597 | 50 m | 4:21.26 | |
13 | 459 | Wetterborg Rasmus | 1996 | SK TRITON | AC9396 | 50 m | 4:21.97 | |
14 | 208 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 4:21.98 | |
15 | 453 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 4:22.47 | |
16 | 549 | Christiansson Johan | 1996 | YSTADS SS | AD4396 | 50 m | 4:23.20 | |
17 | 283 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 4:25.73 | |
18 | 86 | Boström Erik | 1997 | HÖGANÄS SS | AV5997 | 50 m | 4:25.78 | |
19 | 374 | Freiholtz Mattias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AP4596 | 50 m | 4:27.11 | |
20 | 547 | Wiman Hugo | 1997 | VÄXJÖ SS | AP3797 | 50 m | 4:31.48 | |
21 | 613 | Skogfors Erik | 1996 | ESKILSTUNA | AP1996 | 50 m | 4:38.65 | |
22 | 336 | Sköld Johannes | 1996 | S 02 | AE0196 | 25 m | 4:12.14 | |
23 | 426 | Rogne Carl | 1996 | SÄFFLE SS | AC9796 | 25 m | 4:13.91 | |
24 | 343 | Lindström Herman | 1996 | SKELLEFTEÅ | AM8996 | 25 m | 4:14.90 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |
Gren 6, 100m Frisim Flickor |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Alba Forés 59.78 SK Triton |
15 år: Louise Hansson (1996) 56.61 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 58.55 Skuru IK |
16 - 17 år: Louise Hanson (1996) 56.43 2012 FM: Louise Hansson 56.43 Helsingborg |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 89 | Liljeqvist Ida | 1999 | HÖGANÄS SS | AR4499 | 50 m | 1:00.68 | |
2 | 585 | Eriksson Anna | 1999 | SK STRÄNGN | AI0499 | 50 m | 1:01.51 | |
3 | 609 | Pettersson Ida | 1999 | POLISEN | AP2699 | 50 m | 1:01.90 | |
4 | 439 | Engback Cassandra | 1999 | SÖDERTÖRN | AQ0499 | 50 m | 1:02.02 | |
5 | 43 | Kristensson Alfhild | 1999 | GÖTEBORG | AI6699 | 50 m | 1:02.38 | |
6 | 71 | Söderberg Johanna | 1999 | HS | AE6899 | 50 m | 1:02.66 | |
7 | 396 | Karlson Alma | 1999 | SKK | AH8299 | 50 m | 1:02.70 | |
8 | 322 | Berggren-Nylund Rebecca | 1999 | S 71 | AI1899 | 50 m | 1:02.78 | |
9 | 255 | Lindhé Alice | 1999 | MASS | AF7699 | 50 m | 1:02.80 | |
10 | 326 | Mikael Knar | 1999 | S 71 | AQ2299 | 50 m | 1:02.83 | |
11 | 369 | Brockmar Nikki | 1999 | SKÖVDE SS | AR2299 | 50 m | 1:02.86 | |
12 | 590 | Lendt Sandra | 2000 | TRELLEB K | AH0400 | 50 m | 1:03.05 | |
13 | 403 | Hedlund Frida | 1999 | SUNDSVALL | AG5699 | 50 m | 1:03.09 | |
14 | 105 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 1:03.17 | |
15 | 561 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | AM7200 | 50 m | 1:03.33 | |
16 | 296 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | AJ2899 | 50 m | 1:03.36 | |
17 | 210 | Granborg Amanda | 1999 | MKK | AE7699 | 50 m | 1:03.38 | |
18 | 650 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | AG6800 | 50 m | 1:03.88 | |
19 | 67 | Palmkvist Johanna | 1999 | HS | AN2899 | 50 m | 1:04.21 | |
20 | 360 | Croneborg Alba | 2000 | SKURU IK | AE6200 | 50 m | 1:04.27 | |
21 | 263 | Olsson Tova | 2001 | MASS | AB8801 | 50 m | 1:04.55 | |
22 | 430 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | AF4600 | 25 m | 1:00.61 | |
23 | 284 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 25 m | 1:00.69 | |
24 | 306 | Prior Antonia | 1999 | NÄSSJÖ | AB2499 | 25 m | 1:01.23 |
15 år |
1 | 457 | Forés Alba | 1998 | SK TRITON | AI5298 | 50 m | 59.04 | |
2 | 129 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | AJ5298 | 50 m | 59.69 | |
3 | 74 | Weiler Matilda | 1998 | HS | AF0898 | 50 m | 1:00.63 | |
4 | 29 | Gustafsson Rebecka | 1998 | SK ENA | AH4698 | 50 m | 1:00.82 | |
5 | 9 | Halldén Louise | 1998 | DANDERYD | AW2498 | 50 m | 1:01.14 | |
6 | 503 | Thormalm Klara | 1998 | HVETLANDA | AA4898 | 50 m | 1:01.29 | |
7 | 111 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 1:01.92 | |
8 | 413 | Grewell My | 1998 | SK SYDSIM | BE2698 | 50 m | 1:02.15 | |
9 | 382 | Sundstedt Emma | 1998 | SPÅRVÄGEN | BE7498 | 50 m | 1:02.38 | |
10 | 136 | Wranå Linnea | 1998 | KALMAR SS | AO1898 | 50 m | 1:02.39 | |
11 | 6 | Berglund Frida | 1998 | DANDERYD | AW7298 | 50 m | 1:02.46 | |
12 | 191 | Magnusson Emma | 1998 | LASS | AL9698 | 50 m | 1:02.49 | |
13 | 550 | Jönsson Dinah | 1998 | YSTADS SS | AN6498 | 50 m | 1:02.64 | |
14 | 586 | Eriksson Lisa | 1998 | SK STRÄNGN | AN3898 | 50 m | 1:02.70 | |
15 | 607 | Kacinskas Danute | 1998 | POLISEN | BO7698 | 50 m | 1:02.90 | |
16 | 132 | Hong Isabella | 1998 | KALMAR SS | AK4698 | 50 m | 1:02.91 | |
17 | 35 | Lundqvist Sandra | 1998 | FALUN | AH4898 | 50 m | 1:03.33 | |
18 | 185 | Elm Elin | 1998 | LASS | AG5498 | 50 m | 1:03.43 | |
19 | 36 | Nordlund Julia | 1998 | FALUN | AL2498 | 50 m | 1:03.55 | |
20 | 7 | Brännlund Linda | 1998 | DANDERYD | AW6298 | 50 m | 1:03.58 | |
21 | 12 | Österman Ida | 1998 | DANDERYD | BA0298 | 50 m | 1:03.85 | |
22 | 258 | Qvirist Marta | 1998 | MASS | AD6498 | 50 m | 1:03.89 | |
23 | 401 | Bergqvist Lina | 1998 | SUNDSVALL | AG3498 | 50 m | 1:04.23 | |
24 | 275 | Rehnberg Linn | 1998 | MASS | AG0298 | 50 m | 1:04.52 |
16 - 17 år |
1 | 320 | Dollmayer Wanda | 1996 | SK RAN | AL6696 | 50 m | 57.97 | |
2 | 509 | Hippi Jaqueline | 1996 | VÄSBY SS | AJ8496 | 50 m | 57.97 | |
3 | 354 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 50 m | 58.46 | |
4 | 370 | Hjalmarsson Louise | 1997 | SKÖVDE SS | AV8697 | 50 m | 59.26 | |
5 | 515 | Sjösten Emma | 1996 | VÄSBY SS | AG2496 | 50 m | 59.31 | |
6 | 125 | Thormalm Alma | 1996 | JÖNKÖPING | AA0296 | 50 m | 59.37 | |
7 | 429 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 59.78 | |
8 | 240 | Ivarsson Alice | 1996 | MOTALA SS | AA4296 | 50 m | 59.79 | |
9 | 219 | Tran Cassandra | 1997 | MKK | AN5697 | 50 m | 59.89 | |
10 | 450 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 50 m | 59.89 | |
11 | 287 | Diaz-Nilsson Rebecca | 1996 | NKK | AD8296 | 50 m | 1:00.02 | |
12 | 499 | Kruners Nike | 1996 | VARBERG | AN3496 | 50 m | 1:00.03 | |
13 | 115 | Åström Karin | 1996 | JÄRFÄLLA S | AI8896 | 50 m | 1:00.05 | |
14 | 66 | Nilsson Rebecca | 1996 | HS | AH5696 | 50 m | 1:00.16 | |
15 | 514 | Salih Milana | 1997 | VÄSBY SS | AX4697 | 50 m | 1:00.30 | |
16 | 11 | Varga Emma | 1997 | DANDERYD | AE1897 | 50 m | 1:00.40 | |
17 | 107 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 50 m | 1:00.78 | |
18 | 505 | Trollstad Fanny | 1997 | VÄRNAMO SS | AH5497 | 50 m | 1:00.82 | |
19 | 157 | Heina Christin | 1996 | KUNGÄLV | BA0296 | 50 m | 1:00.86 | |
20 | 517 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 50 m | 1:00.87 | |
21 | 431 | Sjöblom Olivia | 1997 | SÖDERTÄLJE | AX0497 | 50 m | 1:01.08 | |
22 | 124 | Pettersson Johanna | 1996 | JÖNKÖPING | AL2696 | 50 m | 1:01.10 | |
23 | 152 | Lindström Annie | 1996 | KSLS | AJ3696 | 25 m | 58.58 | |
24 | 133 | Lewton Josefin | 1997 | KALMAR SS | BF0297 | 25 m | 59.01 | |
25 | 88 | Juliusson Klara | 1997 | HÖGANÄS SS | AH3897 | 25 m | 59.02 | |
26 | 211 | Gustafsson Andrea | 1996 | MKK | AV0896 | 25 m | 59.05 | |
27 | 45 | Reinhold Viktoria | 1996 | GÖTEBORG | AW9696 | 25 m | 59.07 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar |
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Kertes 1:10.91 Ängelholm |
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Benjamin Dzihic 1:10.39 Sundsvalls SS |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Johannes Skagius 1:01.80 Sundsvall |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 481 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 50 m | 1:09.38 | |
2 | 558 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 1:09.44 | |
3 | 163 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 1:14.72 | |
4 | 241 | Linnér Simon | 1999 | MOTALA SS | AE1999 | 50 m | 1:15.19 | |
5 | 31 | Kadic Eldin | 1999 | ESKILSTUNA | AG5199 | 50 m | 1:16.16 | |
6 | 252 | Häyhänen Marco | 1999 | MASS | AD7999 | 50 m | 1:16.29 | |
7 | 371 | Lövgren Albin | 1999 | SKÖVDE SS | AC0199 | 50 m | 1:16.73 | |
8 | 18 | Olsson Elliot | 1999 | ELFSBORG | AD2799 | 50 m | 1:16.80 | |
9 | 176 | Dukic Dennis | 2000 | SK LAXEN | AC4500 | 50 m | 1:17.01 | |
10 | 497 | Dahlgren Anton | 1999 | VARBERG | AM4999 | 50 m | 1:17.06 | |
11 | 154 | Örne Oskar | 1999 | KUNGSBACKA | AG6999 | 50 m | 1:17.45 | |
12 | 146 | Albringer Adam | 1999 | KARLSTAD | AH8999 | 50 m | 1:17.67 | |
13 | 114 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 50 m | 1:17.73 | |
14 | 166 | Petersson Tim | 1999 | LANDSKRONA | AB9799 | 50 m | 1:18.26 | |
15 | 179 | Widerberg Gunnar | 2000 | SK LAXEN | AG3700 | 50 m | 1:18.38 | |
16 | 188 | Grynning Mattias | 1999 | LASS | AJ0599 | 50 m | 1:19.41 | |
17 | 619 | Lyxell Olle-Theodor | 1999 | KUNGSBACKA | AG4999 | 50 m | 1:19.47 | |
18 | 617 | Norén Vosfeldt Petter | 1999 | HÄRNÖSAND | AH9599 | 50 m | 1:19.71 | |
19 | 704 | Jonsson Pontus | 2000 | POLISEN | AM5300 | 50 m | 1:19.75 | |
20 | 150 | Vålvik Daniel | 1999 | KARLSTAD | AM7199 | 50 m | 1:20.56 | |
21 | 502 | Steindl Anton | 2000 | HVETLANDA | AB2900 | 50 m | 1:21.20 | |
22 | 8 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | DANDERYD | AG9599 | 25 m | 1:13.13 | |
23 | 142 | Kromnow Elias | 1999 | KARLSKRONA | AL5799 | 25 m | 1:13.72 | |
24 | 411 | Andersson Sebastian | 1999 | SK SYDSIM | AE0599 | 25 m | 1:13.88 | |
25 | 220 | Tran Philip | 1999 | MKK | AC8999 | 25 m | 1:14.06 |
15 år |
1 | 180 | Widerberg Teodor | 1998 | SK LAXEN | AG0398 | 50 m | 1:09.17 | |
2 | 90 | Persson Mika | 1998 | HÖGANÄS SS | AM7798 | 50 m | 1:10.22 | |
3 | 243 | Börjeson Pär | 1998 | MASS | AC6798 | 50 m | 1:10.27 | |
4 | 294 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | AA8798 | 50 m | 1:11.84 | |
5 | 376 | Kjellén Arvid | 1998 | SPÅRVÄGEN | AK7198 | 50 m | 1:12.57 | |
6 | 76 | Åberg Dennis | 1998 | HS | AC3398 | 50 m | 1:12.93 | |
7 | 161 | Eklund Jesper | 1998 | KÖPINGS SS | AJ0198 | 50 m | 1:14.61 | |
8 | 290 | Lindroth Calle | 1998 | NKK | AC8998 | 50 m | 1:15.15 | |
9 | 183 | Andersson Tom | 1998 | LASS | AK2598 | 50 m | 1:16.11 | |
10 | 30 | Brand William | 1998 | ESKILSTUNA | AN2198 | 50 m | 1:16.13 | |
11 | 313 | Ekstrand Julius | 1998 | POSEIDON | AJ9798 | 50 m | 1:16.24 | |
12 | 247 | Havton Alexander | 1998 | MASS | AW2398 | 50 m | 1:16.31 | |
13 | 440 | Filinau Alexej | 1998 | SÖDERTÖRN | AL3998 | 50 m | 1:16.75 | |
14 | 281 | Svalander William | 1998 | SK NEPTUN | AQ6998 | 50 m | 1:17.34 | |
15 | 268 | Brohammer Oscar | 1998 | MASS | AG9998 | 50 m | 1:18.18 | |
16 | 112 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 50 m | 1:18.23 | |
17 | 34 | Antlöv Filip | 1998 | FALUN | AE5998 | 50 m | 1:18.44 | |
18 | 554 | Andersson Rickard | 1998 | YSTADS SS | AD4198 | 50 m | 1:19.71 | |
19 | 656 | Zarrabi Mattin | 1998 | TÄBY SIM | AJ9998 | 50 m | 1:19.98 | |
20 | 149 | Widström Axel | 1998 | KARLSTAD | AN5798 | 50 m | 1:20.51 | |
21 | 145 | Ström Alexander | 1998 | KARLSKRONA | AF7998 | 50 m | 1:23.22 | |
22 | 141 | Hjalmarsson Fredrik | 1998 | KARLSKRONA | AE8798 | 25 m | 1:12.16 | |
23 | 118 | Josefsson-Rudberg William | 1998 | JÄRFÄLLA S | AA7998 | 25 m | 1:15.42 |
16 - 17 år |
1 | 398 | Morgan Alexander | 1996 | SKK | AE9796 | 50 m | 1:04.83 | |
2 | 174 | Bjärudd Alfred | 1996 | SK LAXEN | AQ4596 | 50 m | 1:07.50 | |
3 | 559 | Kertes Viktor | 1996 | ÄNGELHOLM | AP5196 | 50 m | 1:07.81 | |
4 | 402 | Dzihic Benjamin | 1997 | SUNDSVALL | AO0397 | 50 m | 1:07.92 | |
5 | 592 | Koch Noa | 1996 | UDDEVALLA | AA0396 | 50 m | 1:08.41 | |
6 | 288 | Forsgren Marcus | 1996 | NKK | AM4196 | 50 m | 1:09.30 | |
7 | 68 | Schippert Otto | 1996 | HS | AG7996 | 50 m | 1:10.28 | |
8 | 596 | Svensson Kalle | 1997 | UDDEVALLA | AB4797 | 50 m | 1:10.44 | |
9 | 19 | Reinholdsson William | 1997 | ELFSBORG | AP8597 | 50 m | 1:11.12 | |
10 | 131 | Fröstberg Robin | 1996 | KALMAR SS | AA7196 | 50 m | 1:11.23 | |
11 | 303 | Alstermark Adam | 1996 | NORRTÄLJE | AS9196 | 50 m | 1:11.26 | |
12 | 513 | Ozerov Alexander | 1996 | VÄSBY SS | AS0396 | 50 m | 1:11.47 | |
13 | 560 | Knutsson Joel | 1997 | ÄNGELHOLM | AK5197 | 50 m | 1:11.54 | |
14 | 574 | Åsberg Marcus | 1996 | SK ÄGIR | AH4396 | 50 m | 1:11.58 | |
15 | 42 | Ehrnberg Oskar | 1997 | GÖTEBORG | AP0597 | 50 m | 1:11.66 | |
16 | 14 | Engfors-Nyqvist Sebastian | 1996 | ELFSBORG | AB9996 | 50 m | 1:11.74 | |
17 | 404 | Lundström Eric | 1996 | SUNDSVALL | AD1796 | 50 m | 1:11.77 | |
18 | 221 | Wemlén Ludwig | 1997 | MKK | AG3197 | 50 m | 1:12.26 | |
19 | 1 | Bogesten Alexander | 1997 | ANDERSTORP | AB5997 | 50 m | 1:12.36 | |
20 | 50 | Rogmark Martin | 1996 | SK HAJEN | AI0196 | 50 m | 1:12.36 | |
21 | 443 | Marijanovic Denis | 1996 | SÖDERTÖRN | AP3596 | 50 m | 1:13.01 | |
22 | 410 | Andersson Jonas | 1996 | SK SYDSIM | AE2396 | 50 m | 1:13.35 | |
23 | 212 | Helman Jakob | 1996 | MKK | AU1396 | 50 m | 1:13.52 | |
24 | 551 | Mononen Mika | 1996 | YSTADS SS | AQ5196 | 25 m | 1:07.44 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |
Gren 8, 200m Medley Flickor |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sophie Hansson 2:28.00 Helsingborg |
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 2:25.73 Skuru IK |
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Céline Bertrand 2:21.80 Skövde SS |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 105 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 2:32.82 | |
2 | 296 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | AJ2899 | 50 m | 2:33.76 | |
3 | 327 | Sandberg Ellen | 1999 | S 71 | AE9499 | 50 m | 2:34.81 | |
4 | 67 | Palmkvist Johanna | 1999 | HS | AN2899 | 50 m | 2:35.11 | |
5 | 71 | Söderberg Johanna | 1999 | HS | AE6899 | 50 m | 2:35.49 | |
6 | 257 | Magnusson Amanda | 1999 | MASS | AF9699 | 50 m | 2:35.72 | |
7 | 322 | Berggren-Nylund Rebecca | 1999 | S 71 | AI1899 | 50 m | 2:36.43 | |
8 | 582 | Segerbrand Tiffani | 1999 | SS04 | AI0699 | 50 m | 2:36.63 | |
9 | 10 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 50 m | 2:38.09 | |
10 | 530 | Brunzell Hannah | 2001 | VÄSTERÅS | AP6801 | 50 m | 2:39.03 | |
11 | 205 | Brinkhagen Julia | 1999 | SK LÖDDE | AM3299 | 50 m | 2:39.23 | |
12 | 60 | Holmkvist Moa | 1999 | HS | AE5899 | 50 m | 2:39.95 | |
13 | 609 | Pettersson Ida | 1999 | POLISEN | AP2699 | 50 m | 2:39.95 | |
14 | 533 | Persson Andréa | 1999 | VÄSTERÅS | AB5899 | 50 m | 2:40.22 | |
15 | 687 | Lannhard Frida | 2000 | LUDVIKA SS | AB6800 | 50 m | 2:40.22 | |
16 | 282 | Wallenborg Caroline | 2000 | SK NEPTUN | AL3800 | 50 m | 2:40.93 | |
17 | 325 | Jönsson Victoria | 1999 | S 71 | AS7499 | 50 m | 2:41.37 | |
18 | 134 | Lindeby Ellen | 1999 | KALMAR SS | AB9699 | 50 m | 2:41.46 | |
19 | 670 | Mattsson Michaela | 1999 | SK NEPTUN | AL4899 | 50 m | 2:41.97 | |
20 | 588 | Hyllbrant Amanda | 1999 | SK STRÄNGN | AY6899 | 50 m | 2:42.83 | |
21 | 646 | Ossmyr Josefin | 1999 | TYRESÖ SS | AS0299 | 50 m | 2:43.04 | |
22 | 699 | Persson Emma | 1999 | SK LÖDDE | AM7299 | 50 m | 2:43.22 | |
23 | 89 | Liljeqvist Ida | 1999 | HÖGANÄS SS | AR4499 | 25 m | 2:28.39 | |
24 | 590 | Lendt Sandra | 2000 | TRELLEB K | AH0400 | 25 m | 2:30.03 | |
25 | 284 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 25 m | 2:31.37 |
15 år |
1 | 58 | Hansson Sophie | 1998 | HS | AM1298 | 50 m | 2:26.25 | |
2 | 457 | Forés Alba | 1998 | SK TRITON | AI5298 | 50 m | 2:28.16 | |
3 | 74 | Weiler Matilda | 1998 | HS | AF0898 | 50 m | 2:29.41 | |
4 | 37 | Svärd Elin | 1998 | FALUN | AL9498 | 50 m | 2:30.05 | |
5 | 519 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 2:31.54 | |
6 | 527 | Berggren Lina | 1998 | VÄSTERÅS | AB7698 | 50 m | 2:31.64 | |
7 | 129 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | AJ5298 | 50 m | 2:33.14 | |
8 | 550 | Jönsson Dinah | 1998 | YSTADS SS | AN6498 | 50 m | 2:34.88 | |
9 | 109 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 2:34.95 | |
10 | 6 | Berglund Frida | 1998 | DANDERYD | AW7298 | 50 m | 2:35.86 | |
11 | 478 | Ewerbring Julia | 1998 | TÄBY SIM | AI8298 | 50 m | 2:35.97 | |
12 | 111 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 2:36.29 | |
13 | 29 | Gustafsson Rebecka | 1998 | SK ENA | AH4698 | 50 m | 2:36.73 | |
14 | 106 | Atran Malin | 1998 | JÄRFÄLLA S | AN7698 | 50 m | 2:36.86 | |
15 | 319 | Berglund Olivia | 1998 | SK RAN | AR9898 | 50 m | 2:37.09 | |
16 | 586 | Eriksson Lisa | 1998 | SK STRÄNGN | AN3898 | 50 m | 2:37.29 | |
17 | 35 | Lundqvist Sandra | 1998 | FALUN | AH4898 | 50 m | 2:37.31 | |
18 | 280 | Nilsson Alexandra | 1998 | SK NEPTUN | AJ5498 | 50 m | 2:41.41 | |
19 | 132 | Hong Isabella | 1998 | KALMAR SS | AK4698 | 25 m | 2:29.14 |
16 - 17 år |
1 | 509 | Hippi Jaqueline | 1996 | VÄSBY SS | AJ8496 | 50 m | 2:20.72 | |
2 | 354 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 50 m | 2:25.73 | |
3 | 124 | Pettersson Johanna | 1996 | JÖNKÖPING | AL2696 | 50 m | 2:26.88 | |
4 | 292 | Podéus Elin | 1997 | NKK | AE8297 | 50 m | 2:27.03 | |
5 | 240 | Ivarsson Alice | 1996 | MOTALA SS | AA4296 | 50 m | 2:27.13 | |
6 | 562 | Rosvall Lina | 1997 | ÄNGELHOLM | AC2897 | 50 m | 2:27.30 | |
7 | 372 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 50 m | 2:28.28 | |
8 | 520 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 2:28.51 | |
9 | 156 | Avenius Isabelle | 1996 | KUNGÄLV | AX3496 | 50 m | 2:29.07 | |
10 | 507 | Bäck Emelie | 1996 | VÄSBY SS | AE4696 | 50 m | 2:29.47 | |
11 | 480 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 50 m | 2:29.53 | |
12 | 11 | Varga Emma | 1997 | DANDERYD | AE1897 | 50 m | 2:29.84 | |
13 | 429 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 2:29.85 | |
14 | 545 | Stillman Ebba | 1996 | VÄXJÖ SS | AH9496 | 50 m | 2:30.15 | |
15 | 501 | Håkansson Rebecca | 1996 | VELLINGE-N | AV3296 | 50 m | 2:30.30 | |
16 | 66 | Nilsson Rebecca | 1996 | HS | AH5696 | 50 m | 2:30.39 | |
17 | 165 | Linné Sara | 1997 | LANDSKRONA | AT5297 | 50 m | 2:30.90 | |
18 | 415 | Johansson Malin | 1997 | SK SYDSIM | AL0497 | 50 m | 2:31.29 | |
19 | 446 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 50 m | 2:31.52 | |
20 | 251 | Holm Ulrika | 1996 | MASS | AC1896 | 50 m | 2:31.55 | |
21 | 64 | Möller Josefine | 1996 | HS | AN5296 | 50 m | 2:31.75 | |
22 | 88 | Juliusson Klara | 1997 | HÖGANÄS SS | AH3897 | 25 m | 2:24.36 | |
23 | 123 | Nordberg Stina Victoria | 1996 | JÖNKÖPING | BV4296 | 25 m | 2:25.66 | |
24 | 535 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 25 m | 2:26.04 | |
25 | 373 | Edin Ida | 1996 | SPÅRVÄGEN | AS8896 | 25 m | 2:26.26 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:07.80 2007 FM: Christopher Havton 2:13.49 Mölndal |
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 2:06.61 2009 FM: Adam Ackerstierna 2:07.38 SK Ena |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 108 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 2:16.58 | |
2 | 291 | Lovinge Hampus | 1998 | NKK | AE2998 | 50 m | 2:17.63 | |
3 | 247 | Havton Alexander | 1998 | MASS | AW2398 | 50 m | 2:18.15 | |
4 | 162 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | AH0398 | 50 m | 2:19.78 | |
5 | 376 | Kjellén Arvid | 1998 | SPÅRVÄGEN | AK7198 | 50 m | 2:20.41 | |
6 | 305 | Johansson Victor | 1998 | NÄSSJÖ | AA7798 | 50 m | 2:21.24 | |
7 | 249 | Havton Gregory | 1998 | MASS | AV0798 | 50 m | 2:22.57 | |
8 | 312 | Nicklasson Erik | 1998 | OSKARSHAMN | AG2598 | 50 m | 2:22.83 | |
9 | 528 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | AP5798 | 50 m | 2:23.56 | |
10 | 483 | Zhong Sean | 1998 | TÄBY SIM | AF2198 | 50 m | 2:25.48 | |
11 | 534 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | AG8998 | 50 m | 2:28.26 | |
12 | 146 | Albringer Adam | 1999 | KARLSTAD | AH8999 | 50 m | 2:30.48 | |
13 | 164 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | AH0198 | 50 m | 2:31.42 | |
14 | 188 | Grynning Mattias | 1999 | LASS | AJ0599 | 50 m | 2:32.16 | |
15 | 315 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | AJ2798 | 50 m | 2:33.07 | |
16 | 250 | Havton Jonathan | 1998 | MASS | AW1398 | 50 m | 2:33.59 | |
17 | 400 | Sandahl Kalle | 1999 | SKK | AM8799 | 50 m | 2:33.69 | |
18 | 311 | Löfqvist Alexander | 1999 | OSKARSHAMN | AM5399 | 50 m | 2:33.82 | |
19 | 595 | Robertsson Albin | 1998 | UDDEVALLA | AF1398 | 50 m | 2:33.97 | |
20 | 669 | Blom Simon | 1999 | SK NEPTUN | AQ9199 | 50 m | 2:35.40 | |
21 | 644 | Abelsson Zack | 1998 | SÖDERTÖRN | AD4398 | 50 m | 2:35.81 | |
22 | 399 | Peterson Lukas | 1998 | SKK | AG8198 | 50 m | 2:35.82 | |
23 | 502 | Steindl Anton | 2000 | HVETLANDA | AB2900 | 50 m | 2:36.56 | |
24 | 340 | Olsson Oscar | 1999 | SJÖBO SS | AK2199 | 50 m | 2:36.65 |
16 - 17 år |
1 | 248 | Havton Christopher | 1997 | MASS | AW9197 | 50 m | 2:09.37 | |
2 | 63 | Llupa Cruiz | 1997 | HS | AG9397 | 50 m | 2:10.58 | |
3 | 508 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 50 m | 2:11.02 | |
4 | 256 | Löfgren Patrik | 1996 | MASS | AA4396 | 50 m | 2:11.72 | |
5 | 3 | Malm Markus | 1997 | ANDERSTORP | AE7397 | 50 m | 2:12.43 | |
6 | 122 | Larsson David | 1996 | JÖNKÖPING | AH7196 | 50 m | 2:15.89 | |
7 | 344 | Svedberg Filip | 1997 | SKELLEFTEÅ | AJ0197 | 50 m | 2:16.62 | |
8 | 560 | Knutsson Joel | 1997 | ÄNGELHOLM | AK5197 | 50 m | 2:16.63 | |
9 | 85 | Westerlind Joel | 1996 | HÄRNÖSAND | AD2796 | 50 m | 2:17.01 | |
10 | 597 | Wanna Simon | 1996 | UDDEVALLA | AD3996 | 50 m | 2:17.28 | |
11 | 73 | Wallin Pontus | 1996 | HS | AC0396 | 50 m | 2:17.78 | |
12 | 2 | Kerman Henry | 1997 | ANDERSTORP | AI6597 | 50 m | 2:18.16 | |
13 | 86 | Boström Erik | 1997 | HÖGANÄS SS | AV5997 | 50 m | 2:18.33 | |
14 | 153 | Johansson Anton | 1996 | KUNGSBACKA | AJ5996 | 50 m | 2:18.50 | |
15 | 518 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 50 m | 2:19.61 | |
16 | 193 | Norlander Carl | 1997 | LASS | AH5397 | 50 m | 2:19.90 | |
17 | 54 | Dolk Filip | 1996 | HS | AG5996 | 50 m | 2:19.91 | |
18 | 537 | Östberg Max | 1996 | VÄSTERÅS | AM1196 | 50 m | 2:19.95 | |
19 | 453 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 2:20.76 | |
20 | 477 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 50 m | 2:21.71 | |
21 | 148 | Vestin Alexander | 1996 | KARLSTAD | AG8396 | 50 m | 2:22.16 | |
22 | 84 | Norén-Vosveldt Gustav | 1996 | HÄRNÖSAND | AL0396 | 50 m | 2:22.21 | |
23 | 426 | Rogne Carl | 1996 | SÄFFLE SS | AC9796 | 50 m | 2:22.41 | |
24 | 283 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 2:22.48 | |
25 | 348 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 50 m | 2:22.67 | |
26 | 506 | Bergh Max | 1996 | VÄSBY SS | AD7196 | 50 m | 2:23.19 | |
27 | 119 | Clemedtson Jakob | 1996 | JÖNKÖPING | AG1196 | 50 m | 2:23.37 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |
Gren 10, 1500m Frisim Flickor |
Ny gren |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 9 | Halldén Louise | 1998 | DANDERYD | AW2498 | 50 m | 17:52.64 | |
2 | 457 | Forés Alba | 1998 | SK TRITON | AI5298 | 50 m | 17:56.46 | |
3 | 111 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 18:02.62 | |
4 | 10 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 50 m | 18:27.90 | |
5 | 109 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 18:55.77 | |
6 | 631 | Rönnbäck Erika | 1998 | LASS | AF9498 | 50 m | 19:10.30 | |
7 | 191 | Magnusson Emma | 1998 | LASS | AL9698 | 50 m | 19:26.65 | |
8 | 670 | Mattsson Michaela | 1999 | SK NEPTUN | AL4899 | 50 m | 19:38.30 | |
9 | 692 | Grönberg Madeleine | 1999 | SK TRITON | AH3699 | 50 m | 19:48.54 | |
10 | 709 | Pettersson Matilda | 1999 | VARBERG | AK6699 | 50 m | 20:00.19 | EFT |
11 | 663 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | AL9699 | 50 m | 20:10.04 | |
12 | 346 | Engsoo Alexandra | 1998 | SKURU IK | AF3898 | 50 m | 20:17.33 | |
13 | 629 | Gidlöf Elise | 1999 | LASS | AI8499 | 50 m | 20:20.71 | |
14 | 668 | Andersson Sara | 2000 | SK NEPTUN | AO6600 | 50 m | 20:52.86 |
16 - 17 år |
1 | 341 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 50 m | 17:34.09 | |
2 | 333 | Dahlgren Erica | 1997 | S 02 | AE3497 | 50 m | 17:38.73 | |
3 | 107 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 50 m | 17:54.41 | |
4 | 520 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 18:03.81 | |
5 | 454 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 18:14.08 | |
6 | 504 | Öhman Emma | 1997 | WISBY SS | AL8297 | 50 m | 18:14.59 | |
7 | 535 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 50 m | 18:15.05 | |
8 | 517 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 50 m | 18:15.58 | |
9 | 189 | Henell Sofia | 1997 | LASS | AD0297 | 50 m | 18:22.10 | |
10 | 338 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 50 m | 18:29.07 | |
11 | 414 | Heimsten Sofia | 1997 | SK SYDSIM | AT8697 | 50 m | 18:33.71 | |
12 | 276 | Hedgren-Rylander Ellinor | 1997 | SK NEPTUN | BL9897 | 50 m | 18:56.74 | |
13 | 666 | Bergström Rebecka | 1997 | SS04 | AH1297 | 50 m | 19:14.13 | |
14 | 618 | Hvarfvenius Gina | 1997 | KUNGSBACKA | AY5297 | 50 m | 19:40.92 | |
15 | 643 | Bellvik Julia | 1996 | S 02 | AH8296 | 50 m | 19:44.50 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |
Gren 10, 1500m Frisim Flickor |
Ny gren |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 9 | Halldén Louise | 1998 | DANDERYD | AW2498 | 50 m | 17:52.64 | |
2 | 457 | Forés Alba | 1998 | SK TRITON | AI5298 | 50 m | 17:56.46 | |
3 | 111 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 18:02.62 | |
4 | 10 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 50 m | 18:27.90 | |
5 | 109 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 18:55.77 | |
6 | 631 | Rönnbäck Erika | 1998 | LASS | AF9498 | 50 m | 19:10.30 | |
7 | 191 | Magnusson Emma | 1998 | LASS | AL9698 | 50 m | 19:26.65 | |
8 | 670 | Mattsson Michaela | 1999 | SK NEPTUN | AL4899 | 50 m | 19:38.30 | |
9 | 692 | Grönberg Madeleine | 1999 | SK TRITON | AH3699 | 50 m | 19:48.54 | |
10 | 709 | Pettersson Matilda | 1999 | VARBERG | AK6699 | 50 m | 20:00.19 | EFT |
11 | 663 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | AL9699 | 50 m | 20:10.04 | |
12 | 346 | Engsoo Alexandra | 1998 | SKURU IK | AF3898 | 50 m | 20:17.33 | |
13 | 629 | Gidlöf Elise | 1999 | LASS | AI8499 | 50 m | 20:20.71 | |
14 | 668 | Andersson Sara | 2000 | SK NEPTUN | AO6600 | 50 m | 20:52.86 |
16 - 17 år |
1 | 341 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 50 m | 17:34.09 | |
2 | 333 | Dahlgren Erica | 1997 | S 02 | AE3497 | 50 m | 17:38.73 | |
3 | 107 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 50 m | 17:54.41 | |
4 | 520 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 18:03.81 | |
5 | 454 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 18:14.08 | |
6 | 504 | Öhman Emma | 1997 | WISBY SS | AL8297 | 50 m | 18:14.59 | |
7 | 535 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 50 m | 18:15.05 | |
8 | 517 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 50 m | 18:15.58 | |
9 | 189 | Henell Sofia | 1997 | LASS | AD0297 | 50 m | 18:22.10 | |
10 | 338 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 50 m | 18:29.07 | |
11 | 414 | Heimsten Sofia | 1997 | SK SYDSIM | AT8697 | 50 m | 18:33.71 | |
12 | 276 | Hedgren-Rylander Ellinor | 1997 | SK NEPTUN | BL9897 | 50 m | 18:56.74 | |
13 | 666 | Bergström Rebecka | 1997 | SS04 | AH1297 | 50 m | 19:14.13 | |
14 | 618 | Hvarfvenius Gina | 1997 | KUNGSBACKA | AY5297 | 50 m | 19:40.92 | |
15 | 643 | Bellvik Julia | 1996 | S 02 | AH8296 | 50 m | 19:44.50 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |
Gren 11, 4X100m Medley P 15 o y |
15 år och yngre: Helsingborgs S 4:14.05 2011 FM: Malmö KK 4:16.72 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 486 | Täby S Lag 1 | 1998 | TÄBY SIM | 50 m | 4:16.36 | ||
2 | 302 | Norrköpings KK | 1998 | NKK | 50 m | 4:17.20 | ||
3 | 170 | Landskrona SS Lag 1 | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 4:17.76 | ||
4 | 82 | Helsingborgs S Lag 1 | 1999 | HS | 50 m | 4:18.75 | ||
5 | 265 | Mölndals ASS Lag 1 | 1998 | MASS | 50 m | 4:19.88 | ||
6 | 448 | Södertörns SS | 1998 | SÖDERTÖRN | 50 m | 4:28.15 | ||
7 | 367 | Skuru IK Lag 1 | 2000 | SKURU IK | 50 m | 4:28.42 | ||
8 | 267 | Mölndals ASS Lag 2 | 1998 | MASS | 50 m | 4:28.71 | ||
9 | 151 | Karlstads SS | 1998 | KARLSTAD | 50 m | 4:32.62 | ||
10 | 117 | Järfälla S | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 4:35.19 | ||
11 | 317 | SK Poseidon Lag 1 | 1998 | POSEIDON | 50 m | 4:35.30 | ||
12 | 435 | Södertälje SS | 1998 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:36.16 | ||
13 | 171 | Landskrona SS Lag 2 | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 4:36.37 | ||
14 | 610 | Eskilstuna SK | 1998 | ESKILSTUNA | 50 m | 4:36.70 | ||
15 | 231 | Malmö KK Lag 1 | 1998 | MKK | 50 m | 4:37.38 | ||
16 | 694 | Stockholmspolisens SIF | 1998 | POLISEN | 50 m | 4:37.86 | ||
17 | 182 | SK Laxen | 1998 | SK LAXEN | 50 m | 4:37.92 | ||
18 | 542 | Västerås SS | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 4:38.23 | ||
19 | 201 | Linköpings ASS Lag 1 | 1998 | LASS | 50 m | 4:38.70 | ||
20 | 473 | Tyresö SS Lag 1 | 1998 | TYRESÖ SS | 50 m | 4:39.00 | ||
21 | 27 | SK Elfsborg | 1998 | ELFSBORG | 50 m | 4:41.33 | ||
22 | 143 | Karlskrona SS | 1998 | KARLSKRONA | 50 m | 4:41.74 | ||
23 | 235 | Malmö KK Lag 2 | 1998 | MKK | 50 m | 4:41.87 | ||
24 | 423 | SK Sydsim | 1999 | SK SYDSIM | 50 m | 4:43.45 | ||
25 | 467 | SK Triton Lag 1 | 1998 | SK TRITON | 50 m | 4:43.91 | ||
26 | 553 | Ystads SS Lag 1 | 1998 | YSTADS SS | 50 m | 4:45.57 | ||
27 | 488 | Täby S Lag 2 | 1998 | TÄBY SIM | 50 m | 4:45.68 | ||
28 | 269 | Mölndals ASS Lag 3 | 1998 | MASS | 50 m | 4:46.29 | ||
29 | 47 | Göteborg Lag 1 | 1999 | GÖTEBORG | 50 m | 4:47.32 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |
Gren 12, 4X100m Medley P 16-17 |
17 år och yngre: Jönköpings SS 3:59.08 2012 FM: Jönköpings SS 3:59.08 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
17 år och yngre |
1 | 80 | Helsingborgs S Lag 1 | 1996 | HS | 50 m | 4:06.58 | ||
2 | 264 | Mölndals ASS | 1996 | MASS | 50 m | 4:08.33 | ||
3 | 563 | Ängelholms SS | 1996 | ÄNGELHOLM | 50 m | 4:08.54 | ||
4 | 181 | SK Laxen | 1996 | SK LAXEN | 50 m | 4:09.00 | ||
5 | 539 | Västerås SS | 1996 | VÄSTERÅS | 50 m | 4:10.89 | ||
6 | 524 | Väsby SS Lag 1 | 1996 | VÄSBY SS | 50 m | 4:11.14 | ||
7 | 362 | Skuru IK | 1996 | SKURU IK | 50 m | 4:11.95 | ||
8 | 391 | Spårvägens SF | 1996 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 4:14.34 | ||
9 | 81 | Helsingborgs S Lag 2 | 1996 | HS | 50 m | 4:14.94 | ||
10 | 695 | Stockholmspolisens SIF | 1996 | POLISEN | 50 m | 4:15.52 | ||
11 | 409 | Sundsvalls SS | 1997 | SUNDSVALL | 50 m | 4:18.84 | ||
12 | 128 | Jönköpings SS | 1996 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:19.12 | ||
13 | 25 | SK Elfsborg | 1996 | ELFSBORG | 50 m | 4:19.14 | ||
14 | 299 | Norrköpings KK | 1996 | NKK | 50 m | 4:19.37 | ||
15 | 4 | Anderstorps SS | 1997 | ANDERSTORP | 50 m | 4:20.30 | ||
16 | 487 | Täby S Lag 1 | 1997 | TÄBY SIM | 50 m | 4:20.82 | ||
17 | 49 | SK Hajen | 1996 | SK HAJEN | 50 m | 4:21.10 | ||
18 | 496 | Upsala S | 1997 | UPSALA S | 50 m | 4:22.36 | ||
19 | 199 | Linköpings ASS | 1996 | LASS | 50 m | 4:23.25 | ||
20 | 93 | Höganäs SS | 1997 | HÖGANÄS SS | 50 m | 4:23.32 | ||
21 | 599 | Uddevalla S | 1996 | UDDEVALLA | 50 m | 4:23.44 | ||
22 | 155 | Kungsbacka SS | 1996 | KUNGSBACKA | 50 m | 4:23.72 | ||
23 | 419 | SK Sydsim | 1996 | SK SYDSIM | 50 m | 4:24.23 | ||
24 | 139 | Kalmar SS | 1996 | KALMAR SS | 50 m | 4:24.30 | ||
25 | 228 | Malmö KK | 1996 | MKK | 50 m | 4:24.55 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |
Gren 13, 400m Frisim Flickor |
14 år och yngre: Ida Matsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Alba Forés SK Triton |
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Ida Eriksen 4:30.60 Järfälla S |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Elsa Ericsson 4:24.80 Täby S |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 10 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 50 m | 4:44.22 | |
2 | 210 | Granborg Amanda | 1999 | MKK | AE7699 | 50 m | 4:46.45 | |
3 | 67 | Palmkvist Johanna | 1999 | HS | AN2899 | 50 m | 4:46.73 | |
4 | 322 | Berggren-Nylund Rebecca | 1999 | S 71 | AI1899 | 50 m | 4:47.99 | |
5 | 105 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 4:48.93 | |
6 | 369 | Brockmar Nikki | 1999 | SKÖVDE SS | AR2299 | 50 m | 4:50.36 | |
7 | 43 | Kristensson Alfhild | 1999 | GÖTEBORG | AI6699 | 50 m | 4:51.23 | |
8 | 580 | Gordon Alexandra | 2000 | SS04 | AN2800 | 50 m | 4:53.13 | |
9 | 403 | Hedlund Frida | 1999 | SUNDSVALL | AG5699 | 50 m | 4:54.20 | |
10 | 71 | Söderberg Johanna | 1999 | HS | AE6899 | 50 m | 4:54.27 | |
11 | 284 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 50 m | 4:54.28 | |
12 | 692 | Grönberg Madeleine | 1999 | SK TRITON | AH3699 | 50 m | 4:55.64 | |
13 | 60 | Holmkvist Moa | 1999 | HS | AE5899 | 50 m | 4:57.97 | |
14 | 670 | Mattsson Michaela | 1999 | SK NEPTUN | AL4899 | 50 m | 5:00.11 | |
15 | 687 | Lannhard Frida | 2000 | LUDVIKA SS | AB6800 | 50 m | 5:00.71 | |
16 | 650 | Jerresand Cornelia | 2000 | TÄBY SIM | AG6800 | 50 m | 5:01.38 | |
17 | 387 | Bring Nina | 1999 | SPÅRVÄGEN | AR8699 | 50 m | 5:02.48 | |
18 | 21 | Öman Tilda | 2000 | ELFSBORG | AI7200 | 50 m | 5:03.66 | EFT |
19 | 360 | Croneborg Alba | 2000 | SKURU IK | AE6200 | 25 m | 4:56.65 | |
20 | 668 | Andersson Sara | 2000 | SK NEPTUN | AO6600 | 25 m | 5:11.09 | EFT |
15 år |
1 | 457 | Forés Alba | 1998 | SK TRITON | AI5298 | 50 m | 4:29.35 | |
2 | 9 | Halldén Louise | 1998 | DANDERYD | AW2498 | 50 m | 4:32.68 | |
3 | 111 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 4:40.22 | |
4 | 109 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 4:40.87 | |
5 | 6 | Berglund Frida | 1998 | DANDERYD | AW7298 | 50 m | 4:41.53 | |
6 | 531 | Byström Frida | 1998 | VÄSTERÅS | AH2298 | 50 m | 4:46.05 | |
7 | 74 | Weiler Matilda | 1998 | HS | AF0898 | 50 m | 4:46.28 | |
8 | 593 | Larsson Matilda | 1998 | UDDEVALLA | AD1698 | 50 m | 4:49.85 | |
9 | 7 | Brännlund Linda | 1998 | DANDERYD | AW6298 | 50 m | 4:50.28 | |
10 | 132 | Hong Isabella | 1998 | KALMAR SS | AK4698 | 50 m | 4:51.35 | |
11 | 258 | Qvirist Marta | 1998 | MASS | AD6498 | 50 m | 4:51.46 | |
12 | 191 | Magnusson Emma | 1998 | LASS | AL9698 | 50 m | 4:52.76 | |
13 | 102 | Nilsson Sara | 1998 | SS IDEN | AF3498 | 50 m | 4:52.79 | |
14 | 136 | Wranå Linnea | 1998 | KALMAR SS | AO1898 | 50 m | 4:53.11 | |
15 | 214 | Liljegren Hanna | 1998 | MKK | AM7898 | 50 m | 4:53.28 | |
16 | 413 | Grewell My | 1998 | SK SYDSIM | BE2698 | 50 m | 4:53.71 | |
17 | 401 | Bergqvist Lina | 1998 | SUNDSVALL | AG3498 | 50 m | 4:53.88 | |
18 | 36 | Nordlund Julia | 1998 | FALUN | AL2498 | 50 m | 4:57.17 | |
19 | 615 | Karlsson Amanda | 1998 | SK HAJEN | AD2898 | 50 m | 5:02.36 | |
20 | 638 | Jönsson Jessica | 1998 | S 71 | AQ8298 | 50 m | 5:03.31 | EFT |
21 | 382 | Sundstedt Emma | 1998 | SPÅRVÄGEN | BE7498 | 25 m | 4:39.94 |
16 - 17 år |
1 | 107 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 50 m | 4:30.60 | |
2 | 341 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 50 m | 4:32.08 | |
3 | 370 | Hjalmarsson Louise | 1997 | SKÖVDE SS | AV8697 | 50 m | 4:33.15 | |
4 | 333 | Dahlgren Erica | 1997 | S 02 | AE3497 | 50 m | 4:34.11 | |
5 | 450 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 50 m | 4:35.73 | |
6 | 507 | Bäck Emelie | 1996 | VÄSBY SS | AE4696 | 50 m | 4:35.77 | |
7 | 515 | Sjösten Emma | 1996 | VÄSBY SS | AG2496 | 50 m | 4:35.95 | |
8 | 520 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 4:36.59 | |
9 | 535 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 50 m | 4:37.79 | |
10 | 115 | Åström Karin | 1996 | JÄRFÄLLA S | AI8896 | 50 m | 4:37.93 | |
11 | 124 | Pettersson Johanna | 1996 | JÖNKÖPING | AL2696 | 50 m | 4:38.62 | |
12 | 354 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 50 m | 4:39.68 | |
13 | 454 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 4:41.81 | |
14 | 414 | Heimsten Sofia | 1997 | SK SYDSIM | AT8697 | 50 m | 4:43.48 | |
15 | 415 | Johansson Malin | 1997 | SK SYDSIM | AL0497 | 50 m | 4:45.58 | |
16 | 110 | Lidström Linda | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD7497 | 50 m | 4:45.78 | |
17 | 505 | Trollstad Fanny | 1997 | VÄRNAMO SS | AH5497 | 50 m | 4:46.15 | |
18 | 618 | Hvarfvenius Gina | 1997 | KUNGSBACKA | AY5297 | 50 m | 4:46.42 | |
19 | 504 | Öhman Emma | 1997 | WISBY SS | AL8297 | 50 m | 4:47.24 | |
20 | 666 | Bergström Rebecka | 1997 | SS04 | AH1297 | 50 m | 4:47.27 | |
21 | 664 | Johnsson Johanna | 1997 | ÄLMHULT | AA6297 | 50 m | 4:48.76 | |
22 | 189 | Henell Sofia | 1997 | LASS | AD0297 | 50 m | 4:50.65 | |
23 | 517 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 50 m | 4:51.15 | |
24 | 192 | Magnusson Linnea | 1996 | LASS | AG6296 | 25 m | 4:32.61 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |
Gren 14, 100m Frisim Pojkar |
14 år och yngre: Johan Johansson (1991) 54.43 2005 FM: Eric Hindrup 55.05 Malmö KK |
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Daniel Forndal 54.46 Jönköpings SS |
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Emil Gustavsson 53.20 Jönköpings SS |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 558 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 55.63 | |
2 | 471 | Pantzar Sebastian | 1999 | TYRESÖ SS | AL1999 | 50 m | 56.44 | |
3 | 427 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 57.30 | |
4 | 167 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 50 m | 58.08 | |
5 | 254 | Leander Tor | 1999 | MASS | AA5999 | 50 m | 58.45 | |
6 | 8 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | DANDERYD | AG9599 | 50 m | 58.67 | |
7 | 146 | Albringer Adam | 1999 | KARLSTAD | AH8999 | 50 m | 59.18 | |
8 | 316 | Vasilijevic Marko | 1999 | POSEIDON | AH1999 | 50 m | 59.23 | |
9 | 544 | Jonsson Daniel | 1999 | VÄXJÖ SS | AF8599 | 50 m | 59.23 | |
10 | 184 | Askmalm Albert | 2000 | LASS | AA5900 | 50 m | 59.32 | |
11 | 371 | Lövgren Albin | 1999 | SKÖVDE SS | AC0199 | 50 m | 59.42 | |
12 | 163 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 59.48 | |
13 | 442 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | AG0100 | 50 m | 59.72 | |
14 | 311 | Löfqvist Alexander | 1999 | OSKARSHAMN | AM5399 | 50 m | 59.76 | |
15 | 293 | Runqvist Sebastian | 1999 | NKK | AL8399 | 50 m | 1:00.05 | |
16 | 220 | Tran Philip | 1999 | MKK | AC8999 | 50 m | 1:00.14 | |
17 | 150 | Vålvik Daniel | 1999 | KARLSTAD | AM7199 | 50 m | 1:00.31 | |
18 | 548 | Christiansson Filip | 1999 | YSTADS SS | AO6199 | 50 m | 1:00.32 | |
19 | 412 | Cvijic Teodor | 1999 | SK SYDSIM | AS0199 | 50 m | 1:00.51 | |
20 | 147 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | AF4901 | 50 m | 1:00.53 | |
21 | 481 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 50 m | 1:00.69 | |
22 | 154 | Örne Oskar | 1999 | KUNGSBACKA | AG6999 | 50 m | 1:00.81 | |
23 | 529 | Bonetti Alessandro | 1999 | VÄSTERÅS | AG5399 | 50 m | 1:01.19 | |
24 | 458 | Jagerstål Niklas | 1999 | SK TRITON | AF8199 | 50 m | 1:01.33 |
15 år |
1 | 83 | Grimberg Filip | 1998 | HULTSFRED | AL0198 | 50 m | 53.92 | |
2 | 213 | Hinderup Eric | 1998 | MKK | AH4798 | 50 m | 54.89 | |
3 | 75 | Williamsson Olle | 1998 | HS | AH4198 | 50 m | 55.28 | |
4 | 90 | Persson Mika | 1998 | HÖGANÄS SS | AM7798 | 50 m | 55.63 | |
5 | 479 | Hedman Filip | 1998 | TÄBY SIM | AO1598 | 50 m | 56.15 | |
6 | 180 | Widerberg Teodor | 1998 | SK LAXEN | AG0398 | 50 m | 56.50 | |
7 | 380 | Sjöblom Ahlström Daniel | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR0798 | 50 m | 56.54 | |
8 | 449 | Christensen Cebastian | 1998 | TRELLEBORG | AE7798 | 50 m | 56.62 | |
9 | 294 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | AA8798 | 50 m | 56.65 | |
10 | 61 | Karlsborn Magnus | 1998 | HS | AJ3398 | 50 m | 56.99 | |
11 | 305 | Johansson Victor | 1998 | NÄSSJÖ | AA7798 | 50 m | 57.34 | |
12 | 570 | Schough Anton | 1998 | ÖSA | AR7998 | 50 m | 57.82 | |
13 | 295 | Sandström-Karlsson Matthias | 1998 | NKK | AL3598 | 50 m | 57.98 | |
14 | 483 | Zhong Sean | 1998 | TÄBY SIM | AF2198 | 50 m | 58.02 | |
15 | 162 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | AH0398 | 50 m | 58.05 | |
16 | 330 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 50 m | 58.06 | |
17 | 281 | Svalander William | 1998 | SK NEPTUN | AQ6998 | 50 m | 58.08 | |
18 | 342 | Lindström Gustav | 1998 | SKELLEFTEÅ | AD3598 | 50 m | 58.29 | |
19 | 62 | Kojic Stefan | 1998 | HS | AO2598 | 50 m | 58.40 | |
20 | 482 | Willberg Carl-Åke | 1998 | TÄBY SIM | AG1398 | 50 m | 58.41 | |
21 | 604 | Eriksson Niclas | 1998 | POLISEN | AL2398 | 50 m | 58.62 | |
22 | 249 | Havton Gregory | 1998 | MASS | AV0798 | 50 m | 58.64 | |
23 | 216 | Olsen David | 1998 | MKK | AR3798 | 50 m | 58.72 | |
24 | 290 | Lindroth Calle | 1998 | NKK | AC8998 | 25 m | 56.59 |
16 - 17 år |
1 | 245 | Eliasson Isak | 1996 | MASS | AJ5596 | 50 m | 52.36 | |
2 | 120 | Forndal Daniel | 1997 | JÖNKÖPING | AB5797 | 50 m | 52.82 | |
3 | 69 | Schön Enzo | 1996 | HS | AN1396 | 50 m | 52.89 | |
4 | 459 | Wetterborg Rasmus | 1996 | SK TRITON | AC9396 | 50 m | 53.54 | |
5 | 559 | Kertes Viktor | 1996 | ÄNGELHOLM | AP5196 | 50 m | 53.90 | |
6 | 55 | Ghirmai Efrem | 1996 | HS | AC1396 | 50 m | 54.07 | |
7 | 70 | Steen Fabian | 1996 | HS | AH9596 | 50 m | 54.12 | |
8 | 508 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 50 m | 54.13 | |
9 | 398 | Morgan Alexander | 1996 | SKK | AE9796 | 50 m | 54.31 | |
10 | 608 | Papantoniou Michail | 1997 | POLISEN | AX7397 | 50 m | 54.45 | |
11 | 532 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | AJ1597 | 50 m | 54.55 | |
12 | 288 | Forsgren Marcus | 1996 | NKK | AM4196 | 50 m | 54.67 | |
13 | 602 | Brynnel Joen | 1996 | POLISEN | AU3196 | 50 m | 54.76 | |
14 | 343 | Lindström Herman | 1996 | SKELLEFTEÅ | AM8996 | 50 m | 55.03 | |
15 | 513 | Ozerov Alexander | 1996 | VÄSBY SS | AS0396 | 50 m | 55.31 | |
16 | 242 | Nieminen Rasmus | 1997 | MOTALA SS | AC5597 | 50 m | 55.40 | |
17 | 3 | Malm Markus | 1997 | ANDERSTORP | AE7397 | 50 m | 55.45 | |
18 | 441 | Huth Joel | 1996 | SÖDERTÖRN | AK1596 | 50 m | 55.58 | |
19 | 48 | Fredriksson Petter | 1997 | SK HAJEN | AJ4197 | 50 m | 55.63 | |
20 | 334 | Gausel Elias | 1996 | S 02 | AE1196 | 50 m | 55.77 | |
21 | 65 | Nilsson Oskar | 1997 | HS | AH4597 | 50 m | 55.85 | |
22 | 148 | Vestin Alexander | 1996 | KARLSTAD | AG8396 | 50 m | 55.95 | |
23 | 574 | Åsberg Marcus | 1996 | SK ÄGIR | AH4396 | 25 m | 53.06 | |
24 | 187 | Gannholm-Johansson Oskar | 1996 | LASS | AC3196 | 25 m | 53.41 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor |
14 år och yngre: Sophie Hansson (1998) 1:12.51 2011 FM: Sophie Hansson 1:14.02 HS |
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006 FM: Johanna Andersson 1:14.66 Ängelholms SS |
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 1:09.32 2007 FM: Lina Westerlund 1:13.51 Upsala S |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 296 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | AJ2899 | 50 m | 1:14.46 | |
2 | 590 | Lendt Sandra | 2000 | TRELLEB K | AH0400 | 50 m | 1:16.32 | |
3 | 566 | Fredriksson Isabelle | 1999 | ÖSA | AG9699 | 50 m | 1:18.08 | |
4 | 325 | Jönsson Victoria | 1999 | S 71 | AS7499 | 50 m | 1:18.49 | |
5 | 321 | Lindberg Stina | 2000 | SK RAN | AC6200 | 50 m | 1:18.61 | |
6 | 327 | Sandberg Ellen | 1999 | S 71 | AE9499 | 50 m | 1:18.65 | |
7 | 533 | Persson Andréa | 1999 | VÄSTERÅS | AB5899 | 50 m | 1:18.99 | |
8 | 530 | Brunzell Hannah | 2001 | VÄSTERÅS | AP6801 | 50 m | 1:19.26 | |
9 | 207 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | AI3299 | 50 m | 1:19.69 | |
10 | 582 | Segerbrand Tiffani | 1999 | SS04 | AI0699 | 50 m | 1:19.78 | |
11 | 282 | Wallenborg Caroline | 2000 | SK NEPTUN | AL3800 | 50 m | 1:20.00 | |
12 | 205 | Brinkhagen Julia | 1999 | SK LÖDDE | AM3299 | 50 m | 1:20.42 | |
13 | 407 | Öberg Hanna | 2000 | SUNDSVALL | AC6400 | 50 m | 1:20.42 | |
14 | 322 | Berggren-Nylund Rebecca | 1999 | S 71 | AI1899 | 50 m | 1:20.57 | |
15 | 186 | Fransson Alma | 1999 | LASS | AN1299 | 50 m | 1:20.68 | |
16 | 498 | Dunberg Linnea | 2000 | VARBERG | AE8200 | 50 m | 1:21.02 | |
17 | 87 | Johansson Maja | 1999 | HÖGANÄS SS | AW2899 | 50 m | 1:21.34 | |
18 | 651 | Korssell Caroline | 1999 | TÄBY SIM | AE0499 | 50 m | 1:22.04 | |
19 | 686 | Fredriksson Maja | 1999 | LUDVIKA SS | AF6299 | 50 m | 1:22.40 | |
20 | 39 | Tinnerholm Hanna | 1999 | FALUN | AG8299 | 50 m | 1:23.19 | |
21 | 671 | Jomaa Nora | 1999 | SK NEPTUN | AW7499 | 50 m | 1:24.13 | |
22 | 274 | Karlsson Ann-Kristin | 1999 | MASS | AH5899 | 50 m | 1:24.66 | |
23 | 557 | Andersson Klara | 2000 | ÄNGELHOLM | AC8800 | 25 m | 1:17.34 | |
24 | 140 | Gladher Tea | 2000 | KARLSKRONA | AB1400 | 25 m | 1:17.59 | |
25 | 379 | Nilsson Julia | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM0699 | 25 m | 1:17.92 |
15 år |
1 | 58 | Hansson Sophie | 1998 | HS | AM1298 | 50 m | 1:11.19 | |
2 | 527 | Berggren Lina | 1998 | VÄSTERÅS | AB7698 | 50 m | 1:15.56 | |
3 | 519 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 1:16.64 | |
4 | 74 | Weiler Matilda | 1998 | HS | AF0898 | 50 m | 1:16.87 | EFT |
5 | 106 | Atran Malin | 1998 | JÄRFÄLLA S | AN7698 | 50 m | 1:17.77 | |
6 | 319 | Berglund Olivia | 1998 | SK RAN | AR9898 | 50 m | 1:18.58 | |
7 | 177 | Nilsson Fanny | 1998 | SK LAXEN | AT9498 | 50 m | 1:19.45 | |
8 | 280 | Nilsson Alexandra | 1998 | SK NEPTUN | AJ5498 | 50 m | 1:19.89 | |
9 | 478 | Ewerbring Julia | 1998 | TÄBY SIM | AI8298 | 50 m | 1:20.26 | |
10 | 29 | Gustafsson Rebecka | 1998 | SK ENA | AH4698 | 50 m | 1:20.82 | |
11 | 323 | Chen Jessica | 1998 | S 71 | AL1298 | 50 m | 1:21.00 | |
12 | 503 | Thormalm Klara | 1998 | HVETLANDA | AA4898 | 50 m | 1:21.14 | |
13 | 581 | Norén Sophia | 1998 | SS04 | AN9698 | 50 m | 1:22.18 | |
14 | 601 | Berg Jessica | 1998 | POLISEN | BJ7698 | 50 m | 1:23.86 | |
15 | 712 | Norlin Julia | 1998 | VÄSBY SS | AG0498 | 50 m | 1:24.77 | EFT |
16 | 639 | Klügel Sofie | 1998 | S 71 | AC1698 | 50 m | 1:24.80 | |
17 | 615 | Karlsson Amanda | 1998 | SK HAJEN | AD2898 | 50 m | 1:26.40 | |
18 | 493 | Carlsson Linnéa | 1998 | UPSALA S | AC8298 | 50 m | 1:26.64 | |
19 | 111 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 25 m | 1:17.80 | |
20 | 696 | Steindl Elin | 1998 | HVETLANDA | AO2898 | 25 m | 1:19.34 | |
21 | 697 | Palmqvist Thilde | 1998 | HVETLANDA | AY1298 | 25 m | 1:22.14 |
16 - 17 år |
1 | 372 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 50 m | 1:11.75 | |
2 | 72 | Tran Mari Louise | 1997 | HS | AL2897 | 50 m | 1:13.32 | |
3 | 156 | Avenius Isabelle | 1996 | KUNGÄLV | AX3496 | 50 m | 1:13.98 | |
4 | 278 | Lindberg Linnea | 1996 | SK NEPTUN | AL7696 | 50 m | 1:14.10 | |
5 | 562 | Rosvall Lina | 1997 | ÄNGELHOLM | AC2897 | 50 m | 1:14.10 | |
6 | 45 | Reinhold Viktoria | 1996 | GÖTEBORG | AW9696 | 50 m | 1:14.76 | |
7 | 514 | Salih Milana | 1997 | VÄSBY SS | AX4697 | 50 m | 1:15.25 | |
8 | 88 | Juliusson Klara | 1997 | HÖGANÄS SS | AH3897 | 50 m | 1:15.58 | |
9 | 332 | Berg Lina | 1996 | S 02 | AF0696 | 50 m | 1:15.74 | |
10 | 99 | Christensson Jenny | 1996 | SS IDEN | BD4696 | 50 m | 1:15.90 | |
11 | 594 | Niklasson Johanna | 1996 | UDDEVALLA | AQ6896 | 50 m | 1:16.02 | |
12 | 135 | Lindgren Tilda | 1997 | KALMAR SS | AV6297 | 50 m | 1:16.08 | |
13 | 40 | Persson Amanda | 1996 | FILIPSTAD | AA5296 | 50 m | 1:16.24 | |
14 | 480 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 50 m | 1:16.50 | |
15 | 381 | Strömstedt Fanny | 1996 | SPÅRVÄGEN | AK4696 | 50 m | 1:16.74 | |
16 | 378 | Malmgren Lovisa | 1997 | SPÅRVÄGEN | AN4297 | 50 m | 1:16.86 | |
17 | 606 | Jaraquemada Ida | 1996 | POLISEN | AT2896 | 50 m | 1:16.87 | |
18 | 125 | Thormalm Alma | 1996 | JÖNKÖPING | AA0296 | 50 m | 1:17.10 | |
19 | 429 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 1:17.15 | |
20 | 59 | Holm Johanna | 1996 | HS | AI7896 | 50 m | 1:17.52 | |
21 | 428 | Christensen Erica | 1997 | SÖDERTÄLJE | AO5897 | 50 m | 1:18.11 | |
22 | 353 | McPheat Enya | 1997 | SKURU IK | AS4697 | 50 m | 1:18.16 | |
23 | 460 | Wingren Lina | 1996 | SK TRITON | AQ7896 | 50 m | 1:18.37 | |
24 | 92 | Wittström Amanda | 1997 | HÖGANÄS SS | BO0497 | 50 m | 1:18.55 | |
25 | 373 | Edin Ida | 1996 | SPÅRVÄGEN | AS8896 | 50 m | 1:18.74 | |
26 | 64 | Möller Josefine | 1996 | HS | AN5296 | 50 m | 1:18.93 | |
27 | 175 | Cederholm Hanna | 1997 | SK LAXEN | AM4497 | 50 m | 1:19.20 | |
28 | 123 | Nordberg Stina Victoria | 1996 | JÖNKÖPING | BV4296 | 25 m | 1:15.19 | |
29 | 546 | Wetterlund Therese | 1996 | VÄXJÖ SS | AV9496 | 25 m | 1:15.81 | |
30 | 165 | Linné Sara | 1997 | LANDSKRONA | AT5297 | 25 m | 1:15.86 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 16, 200m Medley Pojkar |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006 FM: William Lulek 2:20.69 Skuru IK |
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007 FM: Petter Fredriksson 2:14.46 SK Hajen |
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 2:06.39 2011 FM: Adam Ackerstierna 2:08.42 SK Ena |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 558 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 2:21.28 | |
2 | 8 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | DANDERYD | AG9599 | 50 m | 2:23.04 | |
3 | 481 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 50 m | 2:23.94 | |
4 | 146 | Albringer Adam | 1999 | KARLSTAD | AH8999 | 50 m | 2:25.69 | |
5 | 371 | Lövgren Albin | 1999 | SKÖVDE SS | AC0199 | 50 m | 2:25.96 | |
6 | 427 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 2:28.09 | |
7 | 163 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 2:28.37 | |
8 | 254 | Leander Tor | 1999 | MASS | AA5999 | 50 m | 2:29.97 | |
9 | 544 | Jonsson Daniel | 1999 | VÄXJÖ SS | AF8599 | 50 m | 2:30.12 | |
10 | 150 | Vålvik Daniel | 1999 | KARLSTAD | AM7199 | 50 m | 2:30.30 | |
11 | 114 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 50 m | 2:30.53 | |
12 | 176 | Dukic Dennis | 2000 | SK LAXEN | AC4500 | 50 m | 2:31.14 | |
13 | 220 | Tran Philip | 1999 | MKK | AC8999 | 50 m | 2:31.38 | |
14 | 529 | Bonetti Alessandro | 1999 | VÄSTERÅS | AG5399 | 50 m | 2:31.49 | |
15 | 497 | Dahlgren Anton | 1999 | VARBERG | AM4999 | 50 m | 2:31.54 | |
16 | 147 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | AF4901 | 50 m | 2:31.71 | |
17 | 293 | Runqvist Sebastian | 1999 | NKK | AL8399 | 50 m | 2:32.43 | |
18 | 184 | Askmalm Albert | 2000 | LASS | AA5900 | 50 m | 2:32.68 | |
19 | 347 | Filipsson Andre | 1999 | SKURU IK | AA9799 | 50 m | 2:32.97 | |
20 | 491 | Wikström Isak | 1999 | UMEÅ SS | AJ3199 | 50 m | 2:32.97 | |
21 | 442 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | AG0100 | 50 m | 2:33.29 | |
22 | 20 | Westerlund Holappa William | 1999 | ELFSBORG | AC0599 | 50 m | 2:33.48 | |
23 | 188 | Grynning Mattias | 1999 | LASS | AJ0599 | 50 m | 2:33.87 | |
24 | 605 | Falk Martin | 1999 | POLISEN | AC1199 | 50 m | 2:34.20 | |
25 | 168 | Tretonius Filip | 1999 | LANDSKRONA | AC3999 | 50 m | 2:34.45 |
15 år |
1 | 352 | Lulek William | 1998 | SKURU IK | AJ6998 | 50 m | 2:14.91 | |
2 | 180 | Widerberg Teodor | 1998 | SK LAXEN | AG0398 | 50 m | 2:19.97 | |
3 | 380 | Sjöblom Ahlström Daniel | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR0798 | 50 m | 2:21.18 | |
4 | 75 | Williamsson Olle | 1998 | HS | AH4198 | 50 m | 2:21.34 | |
5 | 291 | Lovinge Hampus | 1998 | NKK | AE2998 | 50 m | 2:21.50 | |
6 | 294 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | AA8798 | 50 m | 2:21.64 | |
7 | 61 | Karlsborn Magnus | 1998 | HS | AJ3398 | 50 m | 2:22.61 | |
8 | 90 | Persson Mika | 1998 | HÖGANÄS SS | AM7798 | 50 m | 2:23.01 | |
9 | 247 | Havton Alexander | 1998 | MASS | AW2398 | 50 m | 2:25.39 | |
10 | 281 | Svalander William | 1998 | SK NEPTUN | AQ6998 | 50 m | 2:26.08 | |
11 | 376 | Kjellén Arvid | 1998 | SPÅRVÄGEN | AK7198 | 50 m | 2:26.94 | |
12 | 528 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | AP5798 | 50 m | 2:27.34 | |
13 | 456 | Ericsson Rasmus | 1998 | SK TRITON | AB4198 | 50 m | 2:27.57 | |
14 | 113 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 50 m | 2:27.94 | |
15 | 76 | Åberg Dennis | 1998 | HS | AC3398 | 50 m | 2:28.23 | |
16 | 108 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 2:28.27 | |
17 | 315 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | AJ2798 | 50 m | 2:28.29 | |
18 | 162 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | AH0398 | 50 m | 2:28.51 | |
19 | 215 | Lindblom William | 1998 | MKK | AN7798 | 50 m | 2:28.68 | |
20 | 161 | Eklund Jesper | 1998 | KÖPINGS SS | AJ0198 | 50 m | 2:30.59 | |
21 | 482 | Willberg Carl-Åke | 1998 | TÄBY SIM | AG1398 | 25 m | 2:20.88 | |
22 | 479 | Hedman Filip | 1998 | TÄBY SIM | AO1598 | 25 m | 2:21.95 | |
23 | 570 | Schough Anton | 1998 | ÖSA | AR7998 | 25 m | 2:22.56 | |
24 | 62 | Kojic Stefan | 1998 | HS | AO2598 | 25 m | 2:23.19 |
16 - 17 år |
1 | 256 | Löfgren Patrik | 1996 | MASS | AA4396 | 50 m | 2:09.20 | |
2 | 120 | Forndal Daniel | 1997 | JÖNKÖPING | AB5797 | 50 m | 2:11.87 | |
3 | 459 | Wetterborg Rasmus | 1996 | SK TRITON | AC9396 | 50 m | 2:13.41 | |
4 | 477 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 50 m | 2:14.33 | |
5 | 48 | Fredriksson Petter | 1997 | SK HAJEN | AJ4197 | 50 m | 2:14.46 | |
6 | 193 | Norlander Carl | 1997 | LASS | AH5397 | 50 m | 2:14.48 | |
7 | 288 | Forsgren Marcus | 1996 | NKK | AM4196 | 50 m | 2:15.05 | |
8 | 559 | Kertes Viktor | 1996 | ÄNGELHOLM | AP5196 | 50 m | 2:16.30 | |
9 | 73 | Wallin Pontus | 1996 | HS | AC0396 | 50 m | 2:16.54 | |
10 | 537 | Östberg Max | 1996 | VÄSTERÅS | AM1196 | 50 m | 2:17.54 | |
11 | 608 | Papantoniou Michail | 1997 | POLISEN | AX7397 | 50 m | 2:17.60 | |
12 | 518 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 50 m | 2:17.61 | |
13 | 248 | Havton Christopher | 1997 | MASS | AW9197 | 50 m | 2:17.93 | |
14 | 85 | Westerlind Joel | 1996 | HÄRNÖSAND | AD2796 | 50 m | 2:18.62 | |
15 | 122 | Larsson David | 1996 | JÖNKÖPING | AH7196 | 50 m | 2:18.74 | |
16 | 2 | Kerman Henry | 1997 | ANDERSTORP | AI6597 | 50 m | 2:18.99 | |
17 | 453 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 2:20.63 | |
18 | 410 | Andersson Jonas | 1996 | SK SYDSIM | AE2396 | 50 m | 2:20.73 | |
19 | 443 | Marijanovic Denis | 1996 | SÖDERTÖRN | AP3596 | 50 m | 2:21.39 | |
20 | 283 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 2:21.40 | |
21 | 653 | Kruthammar David | 1997 | TÄBY SIM | AN6197 | 50 m | 2:21.77 | |
22 | 245 | Eliasson Isak | 1996 | MASS | AJ5596 | 25 m | 2:11.66 | |
23 | 174 | Bjärudd Alfred | 1996 | SK LAXEN | AQ4596 | 25 m | 2:12.59 | |
24 | 344 | Svedberg Filip | 1997 | SKELLEFTEÅ | AJ0197 | 25 m | 2:14.09 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor |
15 år och yngre: Mikaela Laurén (1976) 2:17.29 1991 FM: Elin Podéus 2:20.29 Norrköpings KK |
16 - 17 år: Martina Granström (1991) 2:18.30 2007 FM: Jonna Dahlberg 2:21.03 SK Neptun |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 109 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 2:25.96 | |
2 | 37 | Svärd Elin | 1998 | FALUN | AL9498 | 50 m | 2:30.24 | |
3 | 457 | Forés Alba | 1998 | SK TRITON | AI5298 | 50 m | 2:32.83 | |
4 | 284 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 50 m | 2:32.94 | |
5 | 327 | Sandberg Ellen | 1999 | S 71 | AE9499 | 50 m | 2:32.98 | |
6 | 561 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | AM7200 | 50 m | 2:33.64 | |
7 | 585 | Eriksson Anna | 1999 | SK STRÄNGN | AI0499 | 50 m | 2:33.99 | |
8 | 15 | Fahlberg Linnéa | 1998 | ELFSBORG | AC5898 | 50 m | 2:37.89 | |
9 | 12 | Österman Ida | 1998 | DANDERYD | BA0298 | 50 m | 2:38.26 | |
10 | 35 | Lundqvist Sandra | 1998 | FALUN | AH4898 | 50 m | 2:42.64 | |
11 | 205 | Brinkhagen Julia | 1999 | SK LÖDDE | AM3299 | 50 m | 2:44.58 | |
12 | 668 | Andersson Sara | 2000 | SK NEPTUN | AO6600 | 50 m | 2:47.54 | |
13 | 700 | Segerdahl Vilma | 1998 | SK LÖDDE | AV6298 | 50 m | 2:48.11 | |
14 | 661 | Flodfält Vilma | 1999 | YSTADS SS | AF9499 | 50 m | 2:48.44 | |
15 | 629 | Gidlöf Elise | 1999 | LASS | AI8499 | 50 m | 2:49.05 | |
16 | 693 | Stenberg Sara | 2001 | SK TRITON | AB1801 | 50 m | 2:52.85 | |
17 | 129 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | AJ5298 | 25 m | 2:27.13 | |
18 | 29 | Gustafsson Rebecka | 1998 | SK ENA | AH4698 | 25 m | 2:33.38 | |
19 | 134 | Lindeby Ellen | 1999 | KALMAR SS | AB9699 | 25 m | 2:35.84 | |
20 | 670 | Mattsson Michaela | 1999 | SK NEPTUN | AL4899 | 25 m | 2:49.25 | EFT |
16 - 17 år |
1 | 292 | Podéus Elin | 1997 | NKK | AE8297 | 50 m | 2:17.17 | |
2 | 520 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 2:20.73 | |
3 | 287 | Diaz-Nilsson Rebecca | 1996 | NKK | AD8296 | 50 m | 2:23.15 | |
4 | 545 | Stillman Ebba | 1996 | VÄXJÖ SS | AH9496 | 50 m | 2:24.47 | |
5 | 219 | Tran Cassandra | 1997 | MKK | AN5697 | 50 m | 2:24.77 | |
6 | 44 | Kristensson Inez | 1997 | GÖTEBORG | AK1897 | 50 m | 2:26.49 | |
7 | 526 | Berggren Elin | 1996 | VÄSTERÅS | AG5296 | 50 m | 2:27.21 | |
8 | 338 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 50 m | 2:27.83 | |
9 | 510 | Kjellberg Isabell | 1997 | VÄSBY SS | AR7497 | 50 m | 2:27.89 | |
10 | 454 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 2:28.53 | |
11 | 451 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 2:29.74 | |
12 | 115 | Åström Karin | 1996 | JÄRFÄLLA S | AI8896 | 50 m | 2:29.89 | |
13 | 492 | Wikström Ronja | 1996 | UMEÅ SS | BQ0696 | 50 m | 2:30.23 | |
14 | 341 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 50 m | 2:31.06 | |
15 | 331 | Andersson Johanna | 1996 | S 02 | AW4496 | 50 m | 2:31.69 | |
16 | 279 | Myers Charlotte | 1997 | SK NEPTUN | BQ2497 | 50 m | 2:32.93 | |
17 | 450 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 50 m | 2:34.35 | |
18 | 239 | Winquist Rebecka | 1996 | MARKARYD | AD2296 | 50 m | 2:34.63 | |
19 | 603 | Burt Ayleen | 1997 | POLISEN | BB5497 | 50 m | 2:35.32 | |
20 | 33 | Neuman Nelly | 1996 | ESKILSTUNA | BC9296 | 50 m | 2:35.76 | |
21 | 591 | Andersson Amanda | 1996 | UDDEVALLA | AO7696 | 50 m | 2:36.59 | |
22 | 425 | Johansson Petra | 1997 | SÄFFLE SS | AF3897 | 50 m | 2:36.70 | |
23 | 57 | Hansson Louise | 1996 | HS | AO1896 | 25 m | 2:10.82 | |
24 | 40 | Persson Amanda | 1996 | FILIPSTAD | AA5296 | 25 m | 2:25.42 | |
25 | 512 | Lantz Josefin | 1996 | VÄSBY SS | AW5696 | 25 m | 2:30.04 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 16:17.44 2006 FM: Carl Norlander 16:40.77 LASS |
16 - 17 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.92 2012 FM: Adam Paulsson 15:59.92 SK Elfsborg |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 449 | Christensen Cebastian | 1998 | TRELLEBORG | AE7798 | 50 m | 17:00.54 | |
2 | 113 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 50 m | 17:17.29 | |
3 | 534 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | AG8998 | 50 m | 17:18.51 | |
4 | 305 | Johansson Victor | 1998 | NÄSSJÖ | AA7798 | 50 m | 17:25.48 | |
5 | 250 | Havton Jonathan | 1998 | MASS | AW1398 | 50 m | 17:28.12 | |
6 | 217 | Sodemann Elliot | 1998 | MKK | AX1598 | 50 m | 17:45.97 | |
7 | 456 | Ericsson Rasmus | 1998 | SK TRITON | AB4198 | 50 m | 17:49.67 | |
8 | 491 | Wikström Isak | 1999 | UMEÅ SS | AJ3199 | 50 m | 18:18.04 | |
9 | 108 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 18:19.14 | |
10 | 183 | Andersson Tom | 1998 | LASS | AK2598 | 50 m | 18:31.37 | |
11 | 672 | Brynnel Odhin | 1998 | SK NEPTUN | AS5798 | 50 m | 18:37.15 | |
12 | 312 | Nicklasson Erik | 1998 | OSKARSHAMN | AG2598 | 50 m | 18:40.22 | EFT |
13 | 705 | Norberg Christian | 1998 | POLISEN | AD6398 | 50 m | 18:47.83 | |
14 | 118 | Josefsson-Rudberg William | 1998 | JÄRFÄLLA S | AA7998 | 50 m | 19:07.43 | |
15 | 674 | Forsberg Meinhart Walter | 1999 | SK NEPTUN | AQ0399 | 50 m | 19:12.81 | |
16 | 466 | Palmqvist Gustaf | 2001 | SK TRITON | AC5101 | 50 m | 19:24.59 | |
17 | 669 | Blom Simon | 1999 | SK NEPTUN | AQ9199 | 50 m | 19:41.98 | EFT |
18 | 640 | Mörck Joel | 1999 | S 71 | AH4999 | 50 m | 19:49.34 | |
19 | 678 | Linnér Svante | 2000 | MOTALA SS | AK4700 | 50 m | 20:31.78 | |
20 | 714 | Ranevi Tobias | 1999 | SK LÖDDE | AK7999 | 50 m | 21:03.87 | EFT |
21 | 145 | Ström Alexander | 1998 | KARLSKRONA | AF7998 | 50 m | 21:43.17 |
16 - 17 år |
1 | 193 | Norlander Carl | 1997 | LASS | AH5397 | 50 m | 16:31.81 | |
2 | 597 | Wanna Simon | 1996 | UDDEVALLA | AD3996 | 50 m | 16:38.29 | |
3 | 508 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 50 m | 16:38.86 | |
4 | 242 | Nieminen Rasmus | 1997 | MOTALA SS | AC5597 | 50 m | 16:40.72 | |
5 | 532 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | AJ1597 | 50 m | 16:53.79 | |
6 | 549 | Christiansson Johan | 1996 | YSTADS SS | AD4396 | 50 m | 17:01.00 | |
7 | 602 | Brynnel Joen | 1996 | POLISEN | AU3196 | 50 m | 17:03.53 | |
8 | 426 | Rogne Carl | 1996 | SÄFFLE SS | AC9796 | 50 m | 17:04.70 | |
9 | 209 | Bivesand Filip | 1997 | MKK | AH6597 | 50 m | 17:18.87 | |
10 | 336 | Sköld Johannes | 1996 | S 02 | AE0196 | 50 m | 17:19.10 | |
11 | 579 | Troell Isac | 1997 | SIM ENGELH | AB3597 | 50 m | 17:25.49 | |
12 | 153 | Johansson Anton | 1996 | KUNGSBACKA | AJ5996 | 50 m | 17:31.63 | |
13 | 283 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 17:32.69 | |
14 | 208 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 17:33.68 | |
15 | 345 | Bååthe Axel | 1997 | SKURU IK | AQ6597 | 50 m | 17:45.79 | |
16 | 100 | Hangård Tom | 1996 | SS IDEN | AL3796 | 50 m | 17:51.67 | |
17 | 374 | Freiholtz Mattias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AP4596 | 50 m | 17:58.03 | |
18 | 453 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 18:02.06 | |
19 | 314 | Olsson Alexander | 1996 | POSEIDON | AK1796 | 50 m | 18:02.85 | |
20 | 547 | Wiman Hugo | 1997 | VÄXJÖ SS | AP3797 | 50 m | 18:04.18 | |
21 | 569 | Nyström Erik | 1996 | ÖSA | AC6596 | 50 m | 18:04.72 | |
22 | 5 | Mild Gustaf | 1997 | ANDERSTORP | AE6397 | 50 m | 18:36.36 | |
23 | 364 | Hjärne Hannes | 1997 | SKURU IK | AF7797 | 50 m | 18:38.79 | |
24 | 613 | Skogfors Erik | 1996 | ESKILSTUNA | AP1996 | 50 m | 19:01.15 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 18, 1500m Frisim Pojkar |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 16:17.44 2006 FM: Carl Norlander 16:40.77 LASS |
16 - 17 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.92 2012 FM: Adam Paulsson 15:59.92 SK Elfsborg |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 449 | Christensen Cebastian | 1998 | TRELLEBORG | AE7798 | 50 m | 17:00.54 | |
2 | 113 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 50 m | 17:17.29 | |
3 | 534 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | AG8998 | 50 m | 17:18.51 | |
4 | 305 | Johansson Victor | 1998 | NÄSSJÖ | AA7798 | 50 m | 17:25.48 | |
5 | 250 | Havton Jonathan | 1998 | MASS | AW1398 | 50 m | 17:28.12 | |
6 | 217 | Sodemann Elliot | 1998 | MKK | AX1598 | 50 m | 17:45.97 | |
7 | 456 | Ericsson Rasmus | 1998 | SK TRITON | AB4198 | 50 m | 17:49.67 | |
8 | 491 | Wikström Isak | 1999 | UMEÅ SS | AJ3199 | 50 m | 18:18.04 | |
9 | 108 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 18:19.14 | |
10 | 183 | Andersson Tom | 1998 | LASS | AK2598 | 50 m | 18:31.37 | |
11 | 672 | Brynnel Odhin | 1998 | SK NEPTUN | AS5798 | 50 m | 18:37.15 | |
12 | 312 | Nicklasson Erik | 1998 | OSKARSHAMN | AG2598 | 50 m | 18:40.22 | EFT |
13 | 705 | Norberg Christian | 1998 | POLISEN | AD6398 | 50 m | 18:47.83 | |
14 | 118 | Josefsson-Rudberg William | 1998 | JÄRFÄLLA S | AA7998 | 50 m | 19:07.43 | |
15 | 674 | Forsberg Meinhart Walter | 1999 | SK NEPTUN | AQ0399 | 50 m | 19:12.81 | |
16 | 466 | Palmqvist Gustaf | 2001 | SK TRITON | AC5101 | 50 m | 19:24.59 | |
17 | 669 | Blom Simon | 1999 | SK NEPTUN | AQ9199 | 50 m | 19:41.98 | EFT |
18 | 640 | Mörck Joel | 1999 | S 71 | AH4999 | 50 m | 19:49.34 | |
19 | 678 | Linnér Svante | 2000 | MOTALA SS | AK4700 | 50 m | 20:31.78 | |
20 | 714 | Ranevi Tobias | 1999 | SK LÖDDE | AK7999 | 50 m | 21:03.87 | EFT |
21 | 145 | Ström Alexander | 1998 | KARLSKRONA | AF7998 | 50 m | 21:43.17 |
16 - 17 år |
1 | 193 | Norlander Carl | 1997 | LASS | AH5397 | 50 m | 16:31.81 | |
2 | 597 | Wanna Simon | 1996 | UDDEVALLA | AD3996 | 50 m | 16:38.29 | |
3 | 508 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 50 m | 16:38.86 | |
4 | 242 | Nieminen Rasmus | 1997 | MOTALA SS | AC5597 | 50 m | 16:40.72 | |
5 | 532 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | AJ1597 | 50 m | 16:53.79 | |
6 | 549 | Christiansson Johan | 1996 | YSTADS SS | AD4396 | 50 m | 17:01.00 | |
7 | 602 | Brynnel Joen | 1996 | POLISEN | AU3196 | 50 m | 17:03.53 | |
8 | 426 | Rogne Carl | 1996 | SÄFFLE SS | AC9796 | 50 m | 17:04.70 | |
9 | 209 | Bivesand Filip | 1997 | MKK | AH6597 | 50 m | 17:18.87 | |
10 | 336 | Sköld Johannes | 1996 | S 02 | AE0196 | 50 m | 17:19.10 | |
11 | 579 | Troell Isac | 1997 | SIM ENGELH | AB3597 | 50 m | 17:25.49 | |
12 | 153 | Johansson Anton | 1996 | KUNGSBACKA | AJ5996 | 50 m | 17:31.63 | |
13 | 283 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 17:32.69 | |
14 | 208 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 17:33.68 | |
15 | 345 | Bååthe Axel | 1997 | SKURU IK | AQ6597 | 50 m | 17:45.79 | |
16 | 100 | Hangård Tom | 1996 | SS IDEN | AL3796 | 50 m | 17:51.67 | |
17 | 374 | Freiholtz Mattias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AP4596 | 50 m | 17:58.03 | |
18 | 453 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 18:02.06 | |
19 | 314 | Olsson Alexander | 1996 | POSEIDON | AK1796 | 50 m | 18:02.85 | |
20 | 547 | Wiman Hugo | 1997 | VÄXJÖ SS | AP3797 | 50 m | 18:04.18 | |
21 | 569 | Nyström Erik | 1996 | ÖSA | AC6596 | 50 m | 18:04.72 | |
22 | 5 | Mild Gustaf | 1997 | ANDERSTORP | AE6397 | 50 m | 18:36.36 | |
23 | 364 | Hjärne Hannes | 1997 | SKURU IK | AF7797 | 50 m | 18:38.79 | |
24 | 613 | Skogfors Erik | 1996 | ESKILSTUNA | AP1996 | 50 m | 19:01.15 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 19, 4X100m Medley F 15 o y |
15 år och yngre: Helsingborgs S 4:25.64 2011 FM: Kalmar SS 4:31.77 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 78 | Helsingborgs S Lag 1 | 1999 | HS | 50 m | 4:29.31 | ||
2 | 116 | Järfälla S | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 4:37.60 | ||
3 | 538 | Västerås SS | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 4:39.88 | ||
4 | 138 | Kalmar SS | 1998 | KALMAR SS | 50 m | 4:40.11 | ||
5 | 198 | Linköpings ASS Lag 1 | 1998 | LASS | 50 m | 4:40.76 | ||
6 | 38 | Falu Simsällskap Lag 1 | 1998 | FALUN | 50 m | 4:44.65 | ||
7 | 328 | S 71 Lag 1 | 1998 | S 71 | 50 m | 4:45.41 | ||
8 | 95 | Höganäs SS | 2001 | HÖGANÄS SS | 50 m | 4:50.50 | ||
9 | 587 | SK Strängnäs Frisimmare | 1998 | SK STRÄNGN | 50 m | 4:51.74 | ||
10 | 385 | Spårvägens SF Lag 1 | 1998 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 4:52.18 | ||
11 | 13 | Danderyds S | 1998 | DANDERYD | 50 m | 4:52.46 | ||
12 | 681 | SK Neptun | 1998 | SK NEPTUN | 50 m | 4:52.50 | ||
13 | 79 | Helsingborgs S Lag 2 | 1999 | HS | 50 m | 4:52.68 | ||
14 | 22 | SK Elfsborg | 1998 | ELFSBORG | 50 m | 4:52.77 | ||
15 | 272 | Mölndals ASS | 1998 | MASS | 50 m | 4:53.05 | ||
16 | 484 | Täby S Lag 1 | 1998 | TÄBY SIM | 50 m | 4:53.17 | ||
17 | 694 | Stockholmspolisens SIF | 1998 | POLISEN | 50 m | 4:53.21 | ||
18 | 522 | Väsby SS Lag 1 | 1998 | VÄSBY SS | 50 m | 4:53.27 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 juni 2013 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 20:06 |
Gren 20, 4X100m Medley F 16-17 |
16 - 17 år: SK Neptun 4:22.76 2012 FM: SK Neptun 4:22.76 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
17 år och yngre |
1 | 521 | Väsby SS Lag 1 | 1996 | VÄSBY SS | 50 m | 4:23.06 | ||
2 | 77 | Helsingborgs S Lag 1 | 1996 | HS | 50 m | 4:23.48 | ||
3 | 384 | Spårvägens SF Lag 1 | 1996 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 4:24.56 | ||
4 | 355 | Skuru IK | 1999 | SKURU IK | 50 m | 4:27.08 | ||
5 | 103 | SS Iden | 1996 | SS IDEN | 50 m | 4:27.51 | ||
6 | 297 | Norrköpings KK | 1996 | NKK | 50 m | 4:29.99 | ||
7 | 46 | Göteborgs S | 1997 | GÖTEBORG | 50 m | 4:31.11 | ||
8 | 126 | Jönköpings SS | 1996 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:33.93 | ||
9 | 461 | SK Triton | 1996 | SK TRITON | 50 m | 4:34.49 | ||
10 | 337 | S02 | 1996 | S 02 | 50 m | 4:36.54 | ||
11 | 523 | Väsby SS Lag 2 | 1996 | VÄSBY SS | 50 m | 4:36.72 | ||
12 | 137 | Kalmar SS | 1996 | KALMAR SS | 50 m | 4:37.51 | ||
13 | 222 | Malmö KK Lag 1 | 1996 | MKK | 50 m | 4:38.22 | ||
14 | 260 | Mölndals ASS | 1996 | MASS | 50 m | 4:38.28 | ||
15 | 434 | Södertälje SS | 1996 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:41.82 | ||
16 | 159 | Kungälvs SS | 1996 | KUNGÄLV | 50 m | 4:43.26 | ||
17 | 485 | Täby S Lag 1 | 1996 | TÄBY SIM | 50 m | 4:43.26 | ||
18 | 598 | Uddevalla S | 1996 | UDDEVALLA | 50 m | 4:43.74 | ||
19 | 408 | Sundsvalls SS | 1997 | SUNDSVALL | 50 m | 4:44.65 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 21, 400m Medley Pojkar |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:42.94 2007 FM: Carl Norlander 4:47.55 LASS |
16 - 17 år: Erik Persson (1994) 4:28.59 2011 FM: Adam Paulsson 4:43.70 SK Elfsborg |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 352 | Lulek William | 1998 | SKURU IK | AJ6998 | 50 m | 4:52.41 | |
2 | 291 | Lovinge Hampus | 1998 | NKK | AE2998 | 50 m | 4:58.12 | |
3 | 534 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | AG8998 | 50 m | 5:00.83 | |
4 | 113 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 50 m | 5:01.99 | |
5 | 250 | Havton Jonathan | 1998 | MASS | AW1398 | 50 m | 5:03.42 | |
6 | 247 | Havton Alexander | 1998 | MASS | AW2398 | 50 m | 5:05.31 | |
7 | 481 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 50 m | 5:08.28 | |
8 | 294 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | AA8798 | 50 m | 5:09.52 | |
9 | 108 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 5:11.48 | |
10 | 217 | Sodemann Elliot | 1998 | MKK | AX1598 | 50 m | 5:15.96 | |
11 | 528 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | AP5798 | 50 m | 5:16.13 | |
12 | 188 | Grynning Mattias | 1999 | LASS | AJ0599 | 50 m | 5:16.92 | |
13 | 112 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 50 m | 5:18.45 | |
14 | 497 | Dahlgren Anton | 1999 | VARBERG | AM4999 | 50 m | 5:18.79 | |
15 | 315 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | AJ2798 | 50 m | 5:20.01 | |
16 | 164 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | AH0198 | 50 m | 5:21.14 | |
17 | 312 | Nicklasson Erik | 1998 | OSKARSHAMN | AG2598 | 50 m | 5:21.66 | |
18 | 34 | Antlöv Filip | 1998 | FALUN | AE5998 | 50 m | 5:24.20 | |
19 | 669 | Blom Simon | 1999 | SK NEPTUN | AQ9199 | 50 m | 5:24.75 | |
20 | 281 | Svalander William | 1998 | SK NEPTUN | AQ6998 | 50 m | 5:30.50 | |
21 | 215 | Lindblom William | 1998 | MKK | AN7798 | 50 m | 5:33.08 | |
22 | 674 | Forsberg Meinhart Walter | 1999 | SK NEPTUN | AQ0399 | 50 m | 5:49.84 | |
23 | 380 | Sjöblom Ahlström Daniel | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR0798 | 25 m | 4:53.89 | |
24 | 75 | Williamsson Olle | 1998 | HS | AH4198 | 25 m | 5:00.51 |
16 - 17 år |
1 | 256 | Löfgren Patrik | 1996 | MASS | AA4396 | 50 m | 4:40.35 | |
2 | 248 | Havton Christopher | 1997 | MASS | AW9197 | 50 m | 4:45.31 | |
3 | 48 | Fredriksson Petter | 1997 | SK HAJEN | AJ4197 | 50 m | 4:45.96 | |
4 | 193 | Norlander Carl | 1997 | LASS | AH5397 | 50 m | 4:47.55 | |
5 | 508 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 50 m | 4:48.07 | |
6 | 73 | Wallin Pontus | 1996 | HS | AC0396 | 50 m | 4:51.54 | |
7 | 537 | Östberg Max | 1996 | VÄSTERÅS | AM1196 | 50 m | 4:51.55 | |
8 | 85 | Westerlind Joel | 1996 | HÄRNÖSAND | AD2796 | 50 m | 4:53.39 | |
9 | 518 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 50 m | 4:55.74 | |
10 | 288 | Forsgren Marcus | 1996 | NKK | AM4196 | 50 m | 4:55.79 | |
11 | 453 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 4:57.01 | |
12 | 63 | Llupa Cruiz | 1997 | HS | AG9397 | 50 m | 4:57.49 | |
13 | 86 | Boström Erik | 1997 | HÖGANÄS SS | AV5997 | 50 m | 4:57.98 | |
14 | 283 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 4:58.17 | |
15 | 122 | Larsson David | 1996 | JÖNKÖPING | AH7196 | 50 m | 4:58.49 | |
16 | 494 | Johansson Sean | 1997 | UPSALA S | AO1197 | 50 m | 5:02.08 | |
17 | 2 | Kerman Henry | 1997 | ANDERSTORP | AI6597 | 50 m | 5:04.09 | |
18 | 560 | Knutsson Joel | 1997 | ÄNGELHOLM | AK5197 | 50 m | 5:05.57 | |
19 | 336 | Sköld Johannes | 1996 | S 02 | AE0196 | 50 m | 5:07.23 | |
20 | 208 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 5:09.22 | |
21 | 348 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 50 m | 5:12.73 | |
22 | 5 | Mild Gustaf | 1997 | ANDERSTORP | AE6397 | 50 m | 5:16.18 | |
23 | 344 | Svedberg Filip | 1997 | SKELLEFTEÅ | AJ0197 | 25 m | 4:43.83 | |
24 | 549 | Christiansson Johan | 1996 | YSTADS SS | AD4396 | 25 m | 4:48.28 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 22, 100m Fjärilsim Flickor |
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 57.66 2007 FM: Alba Forés 1:05.83 SK Triton |
15 år: Louise Hansson (1996) 1:01.87 2011 FM: Agnes Wiiand 1:03.54 Väsby SS |
16 - 17 år: Céline Bertrand (1995) 1:01.19 2011 FM: Céline Bertand 1:02.62 Skövde SS |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 585 | Eriksson Anna | 1999 | SK STRÄNGN | AI0499 | 50 m | 1:06.83 | |
2 | 327 | Sandberg Ellen | 1999 | S 71 | AE9499 | 50 m | 1:07.90 | |
3 | 89 | Liljeqvist Ida | 1999 | HÖGANÄS SS | AR4499 | 50 m | 1:07.95 | |
4 | 561 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | AM7200 | 50 m | 1:08.35 | |
5 | 284 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 50 m | 1:09.19 | |
6 | 396 | Karlson Alma | 1999 | SKK | AH8299 | 50 m | 1:09.39 | |
7 | 324 | Christiansen Emilia | 1999 | S 71 | AL8499 | 50 m | 1:10.10 | |
8 | 439 | Engback Cassandra | 1999 | SÖDERTÖRN | AQ0499 | 50 m | 1:10.20 | |
9 | 134 | Lindeby Ellen | 1999 | KALMAR SS | AB9699 | 50 m | 1:11.31 | |
10 | 257 | Magnusson Amanda | 1999 | MASS | AF9699 | 50 m | 1:11.64 | |
11 | 67 | Palmkvist Johanna | 1999 | HS | AN2899 | 50 m | 1:11.72 | |
12 | 403 | Hedlund Frida | 1999 | SUNDSVALL | AG5699 | 50 m | 1:11.74 | |
13 | 609 | Pettersson Ida | 1999 | POLISEN | AP2699 | 50 m | 1:12.34 | |
14 | 190 | Lampi Lovisa | 1999 | LASS | AQ4899 | 50 m | 1:13.04 | |
15 | 255 | Lindhé Alice | 1999 | MASS | AF7699 | 50 m | 1:13.05 | |
16 | 668 | Andersson Sara | 2000 | SK NEPTUN | AO6600 | 50 m | 1:13.37 | |
17 | 536 | Åberg Victoria | 2001 | VÄSTERÅS | AL7201 | 50 m | 1:13.47 | |
18 | 60 | Holmkvist Moa | 1999 | HS | AE5899 | 50 m | 1:14.10 | |
19 | 661 | Flodfält Vilma | 1999 | YSTADS SS | AF9499 | 50 m | 1:14.20 | |
20 | 584 | Bergkvist Emma | 2000 | SK STRÄNGN | AA5600 | 50 m | 1:14.55 | |
21 | 205 | Brinkhagen Julia | 1999 | SK LÖDDE | AM3299 | 50 m | 1:14.70 | |
22 | 692 | Grönberg Madeleine | 1999 | SK TRITON | AH3699 | 50 m | 1:15.44 | |
23 | 588 | Hyllbrant Amanda | 1999 | SK STRÄNGN | AY6899 | 50 m | 1:18.48 | |
24 | 304 | Eriksson Hanna | 1999 | NÄSSJÖ | AD2499 | 25 m | 1:08.19 |
15 år |
1 | 457 | Forés Alba | 1998 | SK TRITON | AI5298 | 50 m | 1:04.36 | |
2 | 37 | Svärd Elin | 1998 | FALUN | AL9498 | 50 m | 1:06.08 | |
3 | 29 | Gustafsson Rebecka | 1998 | SK ENA | AH4698 | 50 m | 1:06.53 | |
4 | 74 | Weiler Matilda | 1998 | HS | AF0898 | 50 m | 1:07.13 | |
5 | 503 | Thormalm Klara | 1998 | HVETLANDA | AA4898 | 50 m | 1:07.48 | |
6 | 12 | Österman Ida | 1998 | DANDERYD | BA0298 | 50 m | 1:08.10 | |
7 | 129 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | AJ5298 | 50 m | 1:08.59 | |
8 | 109 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 1:08.65 | |
9 | 35 | Lundqvist Sandra | 1998 | FALUN | AH4898 | 50 m | 1:09.69 | |
10 | 185 | Elm Elin | 1998 | LASS | AG5498 | 50 m | 1:10.26 | |
11 | 601 | Berg Jessica | 1998 | POLISEN | BJ7698 | 50 m | 1:10.29 | |
12 | 382 | Sundstedt Emma | 1998 | SPÅRVÄGEN | BE7498 | 50 m | 1:10.33 | |
13 | 470 | Vezzoli Beatrice | 1998 | TUREBERG | AR7498 | 50 m | 1:10.40 | |
14 | 15 | Fahlberg Linnéa | 1998 | ELFSBORG | AC5898 | 50 m | 1:10.99 | |
15 | 550 | Jönsson Dinah | 1998 | YSTADS SS | AN6498 | 50 m | 1:11.11 | |
16 | 56 | Hallbäck Mimmi | 1998 | HS | AM2298 | 50 m | 1:11.15 | |
17 | 567 | Gustafsson Linn | 1998 | ÖSA | AI9898 | 50 m | 1:11.29 | |
18 | 386 | Adlerborn Caroline | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR3498 | 50 m | 1:13.20 | |
19 | 700 | Segerdahl Vilma | 1998 | SK LÖDDE | AV6298 | 50 m | 1:13.54 | |
20 | 641 | Wiberg Alicia | 1998 | S 71 | AJ9698 | 50 m | 1:15.39 | |
21 | 662 | Strömberg Amanda | 1998 | YSTADS SS | AR7698 | 50 m | 1:15.61 | |
22 | 697 | Palmqvist Thilde | 1998 | HVETLANDA | AY1298 | 25 m | 1:09.33 | |
23 | 696 | Steindl Elin | 1998 | HVETLANDA | AO2898 | 25 m | 1:15.82 |
16 - 17 år |
1 | 292 | Podéus Elin | 1997 | NKK | AE8297 | 50 m | 1:02.67 | |
2 | 520 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 1:02.96 | |
3 | 219 | Tran Cassandra | 1997 | MKK | AN5697 | 50 m | 1:03.62 | |
4 | 287 | Diaz-Nilsson Rebecca | 1996 | NKK | AD8296 | 50 m | 1:03.69 | |
5 | 492 | Wikström Ronja | 1996 | UMEÅ SS | BQ0696 | 50 m | 1:04.79 | |
6 | 251 | Holm Ulrika | 1996 | MASS | AC1896 | 50 m | 1:04.81 | |
7 | 499 | Kruners Nike | 1996 | VARBERG | AN3496 | 50 m | 1:05.24 | |
8 | 152 | Lindström Annie | 1996 | KSLS | AJ3696 | 50 m | 1:05.59 | |
9 | 169 | Vater Clara | 1997 | LANDSKRONA | AH7497 | 50 m | 1:06.05 | |
10 | 429 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 1:06.14 | |
11 | 372 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 50 m | 1:06.31 | |
12 | 545 | Stillman Ebba | 1996 | VÄXJÖ SS | AH9496 | 50 m | 1:06.34 | |
13 | 451 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 1:06.57 | |
14 | 446 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 50 m | 1:06.63 | |
15 | 44 | Kristensson Inez | 1997 | GÖTEBORG | AK1897 | 50 m | 1:06.78 | |
16 | 562 | Rosvall Lina | 1997 | ÄNGELHOLM | AC2897 | 50 m | 1:06.93 | |
17 | 511 | Lagebro Vilma | 1996 | VÄSBY SS | AW6696 | 50 m | 1:07.08 | |
18 | 454 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 1:07.16 | |
19 | 526 | Berggren Elin | 1996 | VÄSTERÅS | AG5296 | 50 m | 1:07.46 | |
20 | 239 | Winquist Rebecka | 1996 | MARKARYD | AD2296 | 50 m | 1:07.48 | |
21 | 331 | Andersson Johanna | 1996 | S 02 | AW4496 | 50 m | 1:07.57 | |
22 | 515 | Sjösten Emma | 1996 | VÄSBY SS | AG2496 | 50 m | 1:07.58 | |
23 | 279 | Myers Charlotte | 1997 | SK NEPTUN | BQ2497 | 50 m | 1:07.63 | |
24 | 125 | Thormalm Alma | 1996 | JÖNKÖPING | AA0296 | 50 m | 1:07.73 | |
25 | 480 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 25 m | 1:05.78 | |
26 | 123 | Nordberg Stina Victoria | 1996 | JÖNKÖPING | BV4296 | 25 m | 1:05.80 | |
27 | 450 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 25 m | 1:05.90 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 23, 100m Ryggsim Pojkar |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Eric Hinderup 1:03.47 Malmö KK |
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Petter Fredriksson 1:00.48 SK Hajen |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 FM: Axel Pettersson 57.33 Jönköpings SS |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 8 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | DANDERYD | AG9599 | 50 m | 1:06.68 | |
2 | 167 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 50 m | 1:06.88 | |
3 | 146 | Albringer Adam | 1999 | KARLSTAD | AH8999 | 50 m | 1:07.81 | |
4 | 442 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | AG0100 | 50 m | 1:08.07 | |
5 | 150 | Vålvik Daniel | 1999 | KARLSTAD | AM7199 | 50 m | 1:08.25 | |
6 | 254 | Leander Tor | 1999 | MASS | AA5999 | 50 m | 1:08.28 | |
7 | 544 | Jonsson Daniel | 1999 | VÄXJÖ SS | AF8599 | 50 m | 1:08.68 | |
8 | 529 | Bonetti Alessandro | 1999 | VÄSTERÅS | AG5399 | 50 m | 1:09.03 | |
9 | 184 | Askmalm Albert | 2000 | LASS | AA5900 | 50 m | 1:09.15 | |
10 | 206 | Hedre Alexander | 1999 | SK LÖDDE | AJ9799 | 50 m | 1:09.24 | |
11 | 476 | Alin Isak | 1999 | TÄBY SIM | AP0799 | 50 m | 1:09.60 | |
12 | 339 | Larsson Isak | 2000 | SJÖBO SS | AF4900 | 50 m | 1:09.95 | |
13 | 605 | Falk Martin | 1999 | POLISEN | AC1199 | 50 m | 1:10.06 | |
14 | 163 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 1:10.15 | |
15 | 412 | Cvijic Teodor | 1999 | SK SYDSIM | AS0199 | 50 m | 1:10.16 | |
16 | 244 | Ekelund Jonathan | 1999 | MASS | AA4999 | 50 m | 1:10.23 | |
17 | 114 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 50 m | 1:10.27 | |
18 | 548 | Christiansson Filip | 1999 | YSTADS SS | AO6199 | 50 m | 1:10.67 | |
19 | 371 | Lövgren Albin | 1999 | SKÖVDE SS | AC0199 | 50 m | 1:10.78 | |
20 | 347 | Filipsson Andre | 1999 | SKURU IK | AA9799 | 50 m | 1:10.99 | |
21 | 121 | Henningsson Jakob | 1999 | JÖNKÖPING | AF9799 | 50 m | 1:11.09 | |
22 | 293 | Runqvist Sebastian | 1999 | NKK | AL8399 | 50 m | 1:11.42 | |
23 | 491 | Wikström Isak | 1999 | UMEÅ SS | AJ3199 | 50 m | 1:11.45 | |
24 | 427 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 25 m | 1:04.40 | |
25 | 471 | Pantzar Sebastian | 1999 | TYRESÖ SS | AL1999 | 25 m | 1:05.76 | |
26 | 168 | Tretonius Filip | 1999 | LANDSKRONA | AC3999 | 25 m | 1:06.64 | |
27 | 472 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | AK4599 | 25 m | 1:06.67 |
15 år |
1 | 291 | Lovinge Hampus | 1998 | NKK | AE2998 | 50 m | 1:02.61 | |
2 | 213 | Hinderup Eric | 1998 | MKK | AH4798 | 50 m | 1:03.47 | |
3 | 482 | Willberg Carl-Åke | 1998 | TÄBY SIM | AG1398 | 50 m | 1:03.70 | |
4 | 330 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 50 m | 1:04.08 | |
5 | 380 | Sjöblom Ahlström Daniel | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR0798 | 50 m | 1:05.19 | |
6 | 479 | Hedman Filip | 1998 | TÄBY SIM | AO1598 | 50 m | 1:05.22 | |
7 | 62 | Kojic Stefan | 1998 | HS | AO2598 | 50 m | 1:05.31 | |
8 | 61 | Karlsborn Magnus | 1998 | HS | AJ3398 | 50 m | 1:06.34 | |
9 | 246 | Eliasson Joel | 1998 | MASS | AN3198 | 50 m | 1:06.74 | |
10 | 614 | Angelo Larsson Steven | 1998 | TROLLHÄTTA | AG2798 | 50 m | 1:07.10 | EFT |
11 | 259 | Zimmerman Karl | 1998 | MASS | AD1598 | 50 m | 1:07.50 | |
12 | 83 | Grimberg Filip | 1998 | HULTSFRED | AL0198 | 50 m | 1:07.68 | |
13 | 350 | Johnsson Christopher | 1998 | SKURU IK | AG2198 | 50 m | 1:08.14 | |
14 | 433 | Wernqvist Fredric | 1998 | SÖDERTÄLJE | AH8398 | 50 m | 1:08.69 | |
15 | 295 | Sandström-Karlsson Matthias | 1998 | NKK | AL3598 | 50 m | 1:08.75 | |
16 | 149 | Widström Axel | 1998 | KARLSTAD | AN5798 | 50 m | 1:08.79 | |
17 | 90 | Persson Mika | 1998 | HÖGANÄS SS | AM7798 | 50 m | 1:08.85 | |
18 | 17 | Lornell Anton | 1998 | ELFSBORG | AI3998 | 50 m | 1:08.89 | |
19 | 570 | Schough Anton | 1998 | ÖSA | AR7998 | 50 m | 1:08.91 | |
20 | 456 | Ericsson Rasmus | 1998 | SK TRITON | AB4198 | 50 m | 1:09.27 | |
21 | 32 | Lindoff Karl | 1998 | ESKILSTUNA | AT1598 | 50 m | 1:09.54 | |
22 | 568 | Meding Isak | 1998 | ÖSA | AP2198 | 50 m | 1:09.55 | |
23 | 342 | Lindström Gustav | 1998 | SKELLEFTEÅ | AD3598 | 25 m | 1:04.57 | |
24 | 416 | Simis Mihail | 1998 | SK SYDSIM | AK2798 | 25 m | 1:04.74 |
16 - 17 år |
1 | 48 | Fredriksson Petter | 1997 | SK HAJEN | AJ4197 | 50 m | 58.66 | |
2 | 256 | Löfgren Patrik | 1996 | MASS | AA4396 | 50 m | 1:00.50 | |
3 | 477 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 50 m | 1:00.70 | |
4 | 608 | Papantoniou Michail | 1997 | POLISEN | AX7397 | 50 m | 1:01.19 | |
5 | 288 | Forsgren Marcus | 1996 | NKK | AM4196 | 50 m | 1:01.85 | |
6 | 459 | Wetterborg Rasmus | 1996 | SK TRITON | AC9396 | 50 m | 1:02.60 | |
7 | 91 | Schollin Eric | 1997 | HÖGANÄS SS | AF2597 | 50 m | 1:02.79 | |
8 | 532 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | AJ1597 | 50 m | 1:03.21 | |
9 | 410 | Andersson Jonas | 1996 | SK SYDSIM | AE2396 | 50 m | 1:03.26 | |
10 | 518 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 50 m | 1:03.47 | |
11 | 54 | Dolk Filip | 1996 | HS | AG5996 | 50 m | 1:03.64 | |
12 | 130 | Evaldsson Mattias | 1997 | KALMAR SS | AQ4597 | 50 m | 1:04.13 | |
13 | 375 | Henriksson Tobias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AN4796 | 50 m | 1:04.24 | |
14 | 16 | Hess Georg | 1996 | ELFSBORG | AD0396 | 50 m | 1:04.42 | |
15 | 3 | Malm Markus | 1997 | ANDERSTORP | AE7397 | 50 m | 1:04.58 | |
16 | 187 | Gannholm-Johansson Oskar | 1996 | LASS | AC3196 | 50 m | 1:04.78 | |
17 | 178 | Norberg-Pettersson Gustav | 1996 | SK LAXEN | AM8596 | 50 m | 1:05.16 | |
18 | 348 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 50 m | 1:05.52 | |
19 | 194 | Olsson Daniel | 1996 | LASS | AF0396 | 50 m | 1:05.93 | |
20 | 616 | Almeida Sundell Alexander | 1997 | HS | AH3597 | 50 m | 1:06.51 | |
21 | 667 | Rantanen Rasmus | 1997 | FALUN | AI7397 | 50 m | 1:07.08 | |
22 | 612 | Brorsson Axel | 1996 | ESKILSTUNA | AX9396 | 50 m | 1:08.09 | |
23 | 660 | Persson Hampus | 1997 | VELLINGE-N | AI3997 | 50 m | 1:12.31 | |
24 | 245 | Eliasson Isak | 1996 | MASS | AJ5596 | 25 m | 59.66 | EFT |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 24, 200m Frisim Flickor |
15 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 2:03.98 2007 FM: Alba Forés 2:08.76 SK Triton |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:02.65 2012 FM: Louise Hansson 2:02.65 Helsingborgs S |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 457 | Forés Alba | 1998 | SK TRITON | AI5298 | 50 m | 2:07.90 | |
2 | 9 | Halldén Louise | 1998 | DANDERYD | AW2498 | 50 m | 2:10.04 | |
3 | 111 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 2:10.53 | |
4 | 382 | Sundstedt Emma | 1998 | SPÅRVÄGEN | BE7498 | 50 m | 2:11.54 | |
5 | 6 | Berglund Frida | 1998 | DANDERYD | AW7298 | 50 m | 2:14.18 | |
6 | 43 | Kristensson Alfhild | 1999 | GÖTEBORG | AI6699 | 50 m | 2:15.69 | |
7 | 74 | Weiler Matilda | 1998 | HS | AF0898 | 50 m | 2:15.70 | |
8 | 105 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 2:15.76 | |
9 | 258 | Qvirist Marta | 1998 | MASS | AD6498 | 50 m | 2:16.15 | |
10 | 403 | Hedlund Frida | 1999 | SUNDSVALL | AG5699 | 50 m | 2:16.67 | |
11 | 369 | Brockmar Nikki | 1999 | SKÖVDE SS | AR2299 | 50 m | 2:16.72 | |
12 | 132 | Hong Isabella | 1998 | KALMAR SS | AK4698 | 50 m | 2:16.89 | |
13 | 413 | Grewell My | 1998 | SK SYDSIM | BE2698 | 50 m | 2:17.17 | |
14 | 10 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 50 m | 2:17.28 | |
15 | 322 | Berggren-Nylund Rebecca | 1999 | S 71 | AI1899 | 50 m | 2:17.94 | |
16 | 214 | Liljegren Hanna | 1998 | MKK | AM7898 | 50 m | 2:19.64 | |
17 | 185 | Elm Elin | 1998 | LASS | AG5498 | 50 m | 2:20.52 | |
18 | 326 | Mikael Knar | 1999 | S 71 | AQ2299 | 50 m | 2:21.41 | EFT |
19 | 21 | Öman Tilda | 2000 | ELFSBORG | AI7200 | 50 m | 2:21.96 | EFT |
20 | 692 | Grönberg Madeleine | 1999 | SK TRITON | AH3699 | 50 m | 2:22.90 | |
21 | 584 | Bergkvist Emma | 2000 | SK STRÄNGN | AA5600 | 50 m | 2:23.84 | EFT |
22 | 29 | Gustafsson Rebecka | 1998 | SK ENA | AH4698 | 25 m | 2:10.20 | |
23 | 527 | Berggren Lina | 1998 | VÄSTERÅS | AB7698 | 25 m | 2:10.93 |
16 - 17 år |
1 | 320 | Dollmayer Wanda | 1996 | SK RAN | AL6696 | 50 m | 2:05.13 | |
2 | 509 | Hippi Jaqueline | 1996 | VÄSBY SS | AJ8496 | 50 m | 2:05.32 | |
3 | 370 | Hjalmarsson Louise | 1997 | SKÖVDE SS | AV8697 | 50 m | 2:05.95 | |
4 | 219 | Tran Cassandra | 1997 | MKK | AN5697 | 50 m | 2:08.86 | |
5 | 333 | Dahlgren Erica | 1997 | S 02 | AE3497 | 50 m | 2:09.46 | |
6 | 107 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 50 m | 2:09.86 | |
7 | 450 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 50 m | 2:10.12 | |
8 | 287 | Diaz-Nilsson Rebecca | 1996 | NKK | AD8296 | 50 m | 2:10.14 | |
9 | 520 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 2:10.58 | |
10 | 251 | Holm Ulrika | 1996 | MASS | AC1896 | 50 m | 2:11.10 | |
11 | 124 | Pettersson Johanna | 1996 | JÖNKÖPING | AL2696 | 50 m | 2:11.18 | |
12 | 115 | Åström Karin | 1996 | JÄRFÄLLA S | AI8896 | 50 m | 2:11.39 | |
13 | 515 | Sjösten Emma | 1996 | VÄSBY SS | AG2496 | 50 m | 2:11.71 | |
14 | 431 | Sjöblom Olivia | 1997 | SÖDERTÄLJE | AX0497 | 50 m | 2:14.39 | |
15 | 505 | Trollstad Fanny | 1997 | VÄRNAMO SS | AH5497 | 50 m | 2:14.55 | |
16 | 517 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 50 m | 2:14.80 | |
17 | 192 | Magnusson Linnea | 1996 | LASS | AG6296 | 50 m | 2:15.30 | |
18 | 157 | Heina Christin | 1996 | KUNGÄLV | BA0296 | 50 m | 2:15.31 | |
19 | 414 | Heimsten Sofia | 1997 | SK SYDSIM | AT8697 | 50 m | 2:15.80 | |
20 | 197 | Kindstrand Daniela | 1997 | LASS | AK2297 | 50 m | 2:16.10 | |
21 | 189 | Henell Sofia | 1997 | LASS | AD0297 | 50 m | 2:16.55 | |
22 | 127 | Karlsson Emelia | 1997 | JÖNKÖPING | AL2497 | 50 m | 2:16.58 | |
23 | 429 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 25 m | 2:06.39 | |
24 | 66 | Nilsson Rebecca | 1996 | HS | AH5696 | 25 m | 2:08.55 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 25, 200m Bröstsim Pojkar |
15 år och yngre: Anton Lagerqvist (1991) 2:24.48 2006 FM: Benjamin Dzihic 2:32.57 Sundsval |
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 2:17.52 2012 FM: Johannes Skagius 2:17.52 Sundsvall |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 481 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 50 m | 2:31.32 | |
2 | 180 | Widerberg Teodor | 1998 | SK LAXEN | AG0398 | 50 m | 2:35.67 | |
3 | 243 | Börjeson Pär | 1998 | MASS | AC6798 | 50 m | 2:35.83 | |
4 | 558 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 2:37.17 | |
5 | 76 | Åberg Dennis | 1998 | HS | AC3398 | 50 m | 2:39.55 | |
6 | 294 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | AA8798 | 50 m | 2:40.42 | |
7 | 247 | Havton Alexander | 1998 | MASS | AW2398 | 50 m | 2:44.08 | |
8 | 497 | Dahlgren Anton | 1999 | VARBERG | AM4999 | 50 m | 2:44.25 | |
9 | 252 | Häyhänen Marco | 1999 | MASS | AD7999 | 50 m | 2:44.44 | |
10 | 90 | Persson Mika | 1998 | HÖGANÄS SS | AM7798 | 50 m | 2:44.72 | |
11 | 290 | Lindroth Calle | 1998 | NKK | AC8998 | 50 m | 2:45.40 | |
12 | 31 | Kadic Eldin | 1999 | ESKILSTUNA | AG5199 | 50 m | 2:45.43 | |
13 | 176 | Dukic Dennis | 2000 | SK LAXEN | AC4500 | 50 m | 2:45.75 | |
14 | 161 | Eklund Jesper | 1998 | KÖPINGS SS | AJ0198 | 50 m | 2:46.09 | |
15 | 241 | Linnér Simon | 1999 | MOTALA SS | AE1999 | 50 m | 2:46.35 | |
16 | 183 | Andersson Tom | 1998 | LASS | AK2598 | 50 m | 2:46.70 | |
17 | 34 | Antlöv Filip | 1998 | FALUN | AE5998 | 50 m | 2:46.99 | |
18 | 440 | Filinau Alexej | 1998 | SÖDERTÖRN | AL3998 | 50 m | 2:47.45 | |
19 | 313 | Ekstrand Julius | 1998 | POSEIDON | AJ9798 | 50 m | 2:47.56 | |
20 | 30 | Brand William | 1998 | ESKILSTUNA | AN2198 | 50 m | 2:49.47 | |
21 | 112 | Swanepoel Hugo | 1998 | JÄRFÄLLA S | AW5198 | 50 m | 2:50.00 | |
22 | 281 | Svalander William | 1998 | SK NEPTUN | AQ6998 | 50 m | 2:51.25 | |
23 | 179 | Widerberg Gunnar | 2000 | SK LAXEN | AG3700 | 50 m | 2:53.72 | |
24 | 376 | Kjellén Arvid | 1998 | SPÅRVÄGEN | AK7198 | 25 m | 2:34.86 |
16 - 17 år |
1 | 398 | Morgan Alexander | 1996 | SKK | AE9796 | 50 m | 2:23.45 | |
2 | 248 | Havton Christopher | 1997 | MASS | AW9197 | 50 m | 2:28.34 | |
3 | 559 | Kertes Viktor | 1996 | ÄNGELHOLM | AP5196 | 50 m | 2:28.46 | |
4 | 402 | Dzihic Benjamin | 1997 | SUNDSVALL | AO0397 | 50 m | 2:29.42 | |
5 | 14 | Engfors-Nyqvist Sebastian | 1996 | ELFSBORG | AB9996 | 50 m | 2:30.90 | |
6 | 42 | Ehrnberg Oskar | 1997 | GÖTEBORG | AP0597 | 50 m | 2:33.05 | |
7 | 592 | Koch Noa | 1996 | UDDEVALLA | AA0396 | 50 m | 2:33.23 | |
8 | 174 | Bjärudd Alfred | 1996 | SK LAXEN | AQ4596 | 50 m | 2:33.70 | |
9 | 68 | Schippert Otto | 1996 | HS | AG7996 | 50 m | 2:34.10 | |
10 | 212 | Helman Jakob | 1996 | MKK | AU1396 | 50 m | 2:34.43 | |
11 | 53 | Andersson Axel | 1996 | HS | AH7796 | 50 m | 2:34.70 | |
12 | 131 | Fröstberg Robin | 1996 | KALMAR SS | AA7196 | 50 m | 2:35.79 | |
13 | 560 | Knutsson Joel | 1997 | ÄNGELHOLM | AK5197 | 50 m | 2:35.86 | |
14 | 1 | Bogesten Alexander | 1997 | ANDERSTORP | AB5997 | 50 m | 2:36.76 | |
15 | 551 | Mononen Mika | 1996 | YSTADS SS | AQ5196 | 50 m | 2:37.73 | |
16 | 19 | Reinholdsson William | 1997 | ELFSBORG | AP8597 | 50 m | 2:37.90 | |
17 | 513 | Ozerov Alexander | 1996 | VÄSBY SS | AS0396 | 50 m | 2:37.97 | |
18 | 221 | Wemlén Ludwig | 1997 | MKK | AG3197 | 50 m | 2:38.27 | |
19 | 596 | Svensson Kalle | 1997 | UDDEVALLA | AB4797 | 50 m | 2:38.65 | |
20 | 410 | Andersson Jonas | 1996 | SK SYDSIM | AE2396 | 50 m | 2:38.68 | |
21 | 443 | Marijanovic Denis | 1996 | SÖDERTÖRN | AP3596 | 50 m | 2:39.17 | |
22 | 552 | Åkesson Adam | 1996 | YSTADS SS | AR7996 | 50 m | 2:39.29 | |
23 | 404 | Lundström Eric | 1996 | SUNDSVALL | AD1796 | 25 m | 2:26.59 | |
24 | 2 | Kerman Henry | 1997 | ANDERSTORP | AI6597 | 25 m | 2:29.86 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor |
15 år och yngre: Ida Lindborg (1994) 2:17.76 2009 FM: Vilma Unnermark 2:23.94 Södertörn |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:18.09 2012 FM: Louise Hansson 2:18.09 Helsingborg |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 210 | Granborg Amanda | 1999 | MKK | AE7699 | 50 m | 2:24.50 | |
2 | 136 | Wranå Linnea | 1998 | KALMAR SS | AO1898 | 50 m | 2:25.83 | |
3 | 129 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | AJ5298 | 50 m | 2:25.93 | |
4 | 561 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | AM7200 | 50 m | 2:31.10 | |
5 | 550 | Jönsson Dinah | 1998 | YSTADS SS | AN6498 | 50 m | 2:31.34 | |
6 | 43 | Kristensson Alfhild | 1999 | GÖTEBORG | AI6699 | 50 m | 2:31.71 | |
7 | 132 | Hong Isabella | 1998 | KALMAR SS | AK4698 | 50 m | 2:32.02 | |
8 | 346 | Engsoo Alexandra | 1998 | SKURU IK | AF3898 | 50 m | 2:33.48 | |
9 | 36 | Nordlund Julia | 1998 | FALUN | AL2498 | 50 m | 2:33.81 | |
10 | 586 | Eriksson Lisa | 1998 | SK STRÄNGN | AN3898 | 50 m | 2:33.91 | |
11 | 71 | Söderberg Johanna | 1999 | HS | AE6899 | 50 m | 2:34.53 | |
12 | 580 | Gordon Alexandra | 2000 | SS04 | AN2800 | 50 m | 2:36.82 | |
13 | 134 | Lindeby Ellen | 1999 | KALMAR SS | AB9699 | 50 m | 2:36.85 | |
14 | 397 | Martin Ebba | 2000 | SKK | AH4200 | 50 m | 2:36.85 | |
15 | 607 | Kacinskas Danute | 1998 | POLISEN | BO7698 | 50 m | 2:37.02 | |
16 | 214 | Liljegren Hanna | 1998 | MKK | AM7898 | 50 m | 2:37.17 | |
17 | 490 | Sandström Saga | 2000 | UMEÅ SS | AJ8200 | 50 m | 2:37.20 | |
18 | 56 | Hallbäck Mimmi | 1998 | HS | AM2298 | 50 m | 2:38.77 | |
19 | 432 | Wadsten Clara | 1999 | SÖDERTÄLJE | AA1899 | 50 m | 2:39.19 | |
20 | 335 | Gebart Hanna | 2000 | S 02 | AB4400 | 50 m | 2:40.50 | |
21 | 7 | Brännlund Linda | 1998 | DANDERYD | AW6298 | 50 m | 2:41.24 | |
22 | 688 | Miram Anna | 1999 | LUDVIKA SS | AG7299 | 50 m | 2:41.36 | |
23 | 190 | Lampi Lovisa | 1999 | LASS | AQ4899 | 50 m | 2:41.45 | |
24 | 493 | Carlsson Linnéa | 1998 | UPSALA S | AC8298 | 50 m | 2:41.96 | |
25 | 60 | Holmkvist Moa | 1999 | HS | AE5899 | 50 m | 2:43.05 | |
26 | 503 | Thormalm Klara | 1998 | HVETLANDA | AA4898 | 25 m | 2:27.14 |
16 - 17 år |
1 | 57 | Hansson Louise | 1996 | HS | AO1896 | 50 m | 2:18.09 | |
2 | 446 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 50 m | 2:21.81 | |
3 | 507 | Bäck Emelie | 1996 | VÄSBY SS | AE4696 | 50 m | 2:24.49 | |
4 | 341 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 50 m | 2:25.91 | |
5 | 169 | Vater Clara | 1997 | LANDSKRONA | AH7497 | 50 m | 2:26.49 | |
6 | 499 | Kruners Nike | 1996 | VARBERG | AN3496 | 50 m | 2:26.86 | |
7 | 124 | Pettersson Johanna | 1996 | JÖNKÖPING | AL2696 | 50 m | 2:27.22 | |
8 | 133 | Lewton Josefin | 1997 | KALMAR SS | BF0297 | 50 m | 2:27.31 | |
9 | 501 | Håkansson Rebecca | 1996 | VELLINGE-N | AV3296 | 50 m | 2:27.75 | |
10 | 535 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 50 m | 2:27.98 | |
11 | 545 | Stillman Ebba | 1996 | VÄXJÖ SS | AH9496 | 50 m | 2:28.72 | |
12 | 165 | Linné Sara | 1997 | LANDSKRONA | AT5297 | 50 m | 2:29.21 | |
13 | 98 | Boman Cecilia | 1996 | SS IDEN | AV3696 | 50 m | 2:30.49 | |
14 | 415 | Johansson Malin | 1997 | SK SYDSIM | AL0497 | 50 m | 2:30.85 | |
15 | 455 | Borg Ida | 1997 | SK TRITON | AB8897 | 50 m | 2:30.95 | |
16 | 351 | Kimander Amanda | 1997 | SKURU IK | AQ3497 | 50 m | 2:31.23 | |
17 | 11 | Varga Emma | 1997 | DANDERYD | AE1897 | 50 m | 2:31.59 | |
18 | 211 | Gustafsson Andrea | 1996 | MKK | AV0896 | 50 m | 2:32.79 | |
19 | 218 | Thalin Jenny | 1997 | MKK | BC8697 | 50 m | 2:32.80 | |
20 | 279 | Myers Charlotte | 1997 | SK NEPTUN | BQ2497 | 50 m | 2:33.51 | |
21 | 110 | Lidström Linda | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD7497 | 50 m | 2:33.91 | |
22 | 383 | Wallén Malin | 1997 | SPÅRVÄGEN | AZ7897 | 50 m | 2:34.05 | |
23 | 127 | Karlsson Emelia | 1997 | JÖNKÖPING | AL2497 | 50 m | 2:34.07 | |
24 | 223 | Skog Hannah | 1997 | MKK | AK3297 | 50 m | 2:35.91 | |
25 | 654 | Sangfelt Hanna | 1997 | TÄBY SIM | AC4497 | 50 m | 2:36.45 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 26 juni 2013 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap | Utskriftstid | 12:18 |
Gren 27, 800m Frisim Pojkar |
Ny gren |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 83 | Grimberg Filip | 1998 | HULTSFRED | AL0198 | 50 m | 8:52.69 | |
2 | 113 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 50 m | 8:54.56 | |
3 | 305 | Johansson Victor | 1998 | NÄSSJÖ | AA7798 | 50 m | 8:54.80 | |
4 | 449 | Christensen Cebastian | 1998 | TRELLEBORG | AE7798 | 50 m | 8:58.13 | |
5 | 294 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | AA8798 | 50 m | 9:02.42 | |
6 | 250 | Havton Jonathan | 1998 | MASS | AW1398 | 50 m | 9:06.82 | |
7 | 534 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | AG8998 | 50 m | 9:08.29 | |
8 | 456 | Ericsson Rasmus | 1998 | SK TRITON | AB4198 | 50 m | 9:12.35 | |
9 | 61 | Karlsborn Magnus | 1998 | HS | AJ3398 | 50 m | 9:14.87 | |
10 | 217 | Sodemann Elliot | 1998 | MKK | AX1598 | 50 m | 9:21.38 | |
11 | 528 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | AP5798 | 50 m | 9:25.41 | |
12 | 254 | Leander Tor | 1999 | MASS | AA5999 | 50 m | 9:30.40 | |
13 | 604 | Eriksson Niclas | 1998 | POLISEN | AL2398 | 50 m | 9:32.84 | |
14 | 249 | Havton Gregory | 1998 | MASS | AV0798 | 50 m | 9:35.31 | |
15 | 672 | Brynnel Odhin | 1998 | SK NEPTUN | AS5798 | 50 m | 9:46.24 | |
16 | 452 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 9:48.62 | |
17 | 161 | Eklund Jesper | 1998 | KÖPINGS SS | AJ0198 | 50 m | 9:53.89 | |
18 | 705 | Norberg Christian | 1998 | POLISEN | AD6398 | 50 m | 9:59.88 | |
19 | 674 | Forsberg Meinhart Walter | 1999 | SK NEPTUN | AQ0399 | 50 m | 10:19.60 | |
20 | 466 | Palmqvist Gustaf | 2001 | SK TRITON | AC5101 | 50 m | 10:20.65 | EFT |
21 | 703 | Rudqvist Samuel | 1999 | TROLLHÄTTA | AA7799 | 50 m | 10:21.46 | EFT |
22 | 465 | Sjödin Henrik | 1998 | SK TRITON | AB0798 | 50 m | 10:27.75 | EFT |
23 | 145 | Ström Alexander | 1998 | KARLSKRONA | AF7998 | 50 m | 11:01.31 | |
24 | 713 | Stenberg Philip | 2001 | SK TRITON | AB9101 | 50 m | 11:08.18 | EFT |
16 - 17 år |
1 | 245 | Eliasson Isak | 1996 | MASS | AJ5596 | 50 m | 8:39.77 | |
2 | 193 | Norlander Carl | 1997 | LASS | AH5397 | 50 m | 8:42.94 | |
3 | 532 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | AJ1597 | 50 m | 8:44.24 | |
4 | 508 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 50 m | 8:48.15 | |
5 | 242 | Nieminen Rasmus | 1997 | MOTALA SS | AC5597 | 50 m | 8:49.25 | |
6 | 120 | Forndal Daniel | 1997 | JÖNKÖPING | AB5797 | 50 m | 8:51.79 | |
7 | 209 | Bivesand Filip | 1997 | MKK | AH6597 | 50 m | 8:56.49 | |
8 | 426 | Rogne Carl | 1996 | SÄFFLE SS | AC9796 | 50 m | 8:57.73 | |
9 | 602 | Brynnel Joen | 1996 | POLISEN | AU3196 | 50 m | 8:58.80 | |
10 | 73 | Wallin Pontus | 1996 | HS | AC0396 | 50 m | 8:59.49 | |
11 | 597 | Wanna Simon | 1996 | UDDEVALLA | AD3996 | 50 m | 8:59.66 | |
12 | 283 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 9:04.18 | |
13 | 336 | Sköld Johannes | 1996 | S 02 | AE0196 | 50 m | 9:05.47 | |
14 | 537 | Östberg Max | 1996 | VÄSTERÅS | AM1196 | 50 m | 9:05.52 | |
15 | 549 | Christiansson Johan | 1996 | YSTADS SS | AD4396 | 50 m | 9:06.13 | |
16 | 208 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 9:09.84 | |
17 | 453 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 9:11.90 | |
18 | 406 | Westrin Jakob | 1996 | SUNDSVALL | AC1796 | 50 m | 9:12.26 | |
19 | 345 | Bååthe Axel | 1997 | SKURU IK | AQ6597 | 50 m | 9:16.04 | |
20 | 579 | Troell Isac | 1997 | SIM ENGELH | AB3597 | 50 m | 9:18.60 | |
21 | 547 | Wiman Hugo | 1997 | VÄXJÖ SS | AP3797 | 50 m | 9:34.91 | EFT |
22 | 613 | Skogfors Erik | 1996 | ESKILSTUNA | AP1996 | 50 m | 9:41.03 | |
23 | 5 | Mild Gustaf | 1997 | ANDERSTORP | AE6397 | 50 m | 9:44.49 | |
24 | 660 | Persson Hampus | 1997 | VELLINGE-N | AI3997 | 50 m | 9:51.09 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 27, 800m Frisim Pojkar |
Ny gren |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 83 | Grimberg Filip | 1998 | HULTSFRED | AL0198 | 50 m | 8:52.69 | |
2 | 113 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 50 m | 8:54.56 | |
3 | 305 | Johansson Victor | 1998 | NÄSSJÖ | AA7798 | 50 m | 8:54.80 | |
4 | 449 | Christensen Cebastian | 1998 | TRELLEBORG | AE7798 | 50 m | 8:58.13 | |
5 | 294 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | AA8798 | 50 m | 9:02.42 | |
6 | 250 | Havton Jonathan | 1998 | MASS | AW1398 | 50 m | 9:06.82 | |
7 | 534 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | AG8998 | 50 m | 9:08.29 | |
8 | 456 | Ericsson Rasmus | 1998 | SK TRITON | AB4198 | 50 m | 9:12.35 | |
9 | 61 | Karlsborn Magnus | 1998 | HS | AJ3398 | 50 m | 9:14.87 | |
10 | 217 | Sodemann Elliot | 1998 | MKK | AX1598 | 50 m | 9:21.38 | |
11 | 528 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | AP5798 | 50 m | 9:25.41 | |
12 | 254 | Leander Tor | 1999 | MASS | AA5999 | 50 m | 9:30.40 | |
13 | 604 | Eriksson Niclas | 1998 | POLISEN | AL2398 | 50 m | 9:32.84 | |
14 | 249 | Havton Gregory | 1998 | MASS | AV0798 | 50 m | 9:35.31 | |
15 | 672 | Brynnel Odhin | 1998 | SK NEPTUN | AS5798 | 50 m | 9:46.24 | |
16 | 452 | Lloyd Axel | 1999 | TRELLEBORG | AE4599 | 50 m | 9:48.62 | |
17 | 161 | Eklund Jesper | 1998 | KÖPINGS SS | AJ0198 | 50 m | 9:53.89 | |
18 | 705 | Norberg Christian | 1998 | POLISEN | AD6398 | 50 m | 9:59.88 | |
19 | 674 | Forsberg Meinhart Walter | 1999 | SK NEPTUN | AQ0399 | 50 m | 10:19.60 | |
20 | 466 | Palmqvist Gustaf | 2001 | SK TRITON | AC5101 | 50 m | 10:20.65 | EFT |
21 | 703 | Rudqvist Samuel | 1999 | TROLLHÄTTA | AA7799 | 50 m | 10:21.46 | EFT |
22 | 465 | Sjödin Henrik | 1998 | SK TRITON | AB0798 | 50 m | 10:27.75 | EFT |
23 | 145 | Ström Alexander | 1998 | KARLSKRONA | AF7998 | 50 m | 11:01.31 | |
24 | 713 | Stenberg Philip | 2001 | SK TRITON | AB9101 | 50 m | 11:08.18 | EFT |
16 - 17 år |
1 | 245 | Eliasson Isak | 1996 | MASS | AJ5596 | 50 m | 8:39.77 | |
2 | 193 | Norlander Carl | 1997 | LASS | AH5397 | 50 m | 8:42.94 | |
3 | 532 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | AJ1597 | 50 m | 8:44.24 | |
4 | 508 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 50 m | 8:48.15 | |
5 | 242 | Nieminen Rasmus | 1997 | MOTALA SS | AC5597 | 50 m | 8:49.25 | |
6 | 120 | Forndal Daniel | 1997 | JÖNKÖPING | AB5797 | 50 m | 8:51.79 | |
7 | 209 | Bivesand Filip | 1997 | MKK | AH6597 | 50 m | 8:56.49 | |
8 | 426 | Rogne Carl | 1996 | SÄFFLE SS | AC9796 | 50 m | 8:57.73 | |
9 | 602 | Brynnel Joen | 1996 | POLISEN | AU3196 | 50 m | 8:58.80 | |
10 | 73 | Wallin Pontus | 1996 | HS | AC0396 | 50 m | 8:59.49 | |
11 | 597 | Wanna Simon | 1996 | UDDEVALLA | AD3996 | 50 m | 8:59.66 | |
12 | 283 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 9:04.18 | |
13 | 336 | Sköld Johannes | 1996 | S 02 | AE0196 | 50 m | 9:05.47 | |
14 | 537 | Östberg Max | 1996 | VÄSTERÅS | AM1196 | 50 m | 9:05.52 | |
15 | 549 | Christiansson Johan | 1996 | YSTADS SS | AD4396 | 50 m | 9:06.13 | |
16 | 208 | Andersson Anton | 1997 | MKK | AI4997 | 50 m | 9:09.84 | |
17 | 453 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 9:11.90 | |
18 | 406 | Westrin Jakob | 1996 | SUNDSVALL | AC1796 | 50 m | 9:12.26 | |
19 | 345 | Bååthe Axel | 1997 | SKURU IK | AQ6597 | 50 m | 9:16.04 | |
20 | 579 | Troell Isac | 1997 | SIM ENGELH | AB3597 | 50 m | 9:18.60 | |
21 | 547 | Wiman Hugo | 1997 | VÄXJÖ SS | AP3797 | 50 m | 9:34.91 | EFT |
22 | 613 | Skogfors Erik | 1996 | ESKILSTUNA | AP1996 | 50 m | 9:41.03 | |
23 | 5 | Mild Gustaf | 1997 | ANDERSTORP | AE6397 | 50 m | 9:44.49 | |
24 | 660 | Persson Hampus | 1997 | VELLINGE-N | AI3997 | 50 m | 9:51.09 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 28, 4X100m Frisim F 15 o y |
15 år och yngre: Väsby SS 4:00.58 2011 FM: Kalmar SS 4:07.57 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 78 | Helsingborgs S Lag 1 | 1999 | HS | 50 m | 4:05.30 | ||
2 | 138 | Kalmar SS | 1998 | KALMAR SS | 50 m | 4:07.18 | ||
3 | 13 | Danderyds S | 1998 | DANDERYD | 50 m | 4:08.55 | ||
4 | 328 | S 71 Lag 1 | 1998 | S 71 | 50 m | 4:13.05 | ||
5 | 359 | Skuru IK Lag 1 | 2000 | SKURU IK | 50 m | 4:15.28 | ||
6 | 587 | SK Strängnäs Frisimmare | 1998 | SK STRÄNGN | 50 m | 4:16.18 | ||
7 | 272 | Mölndals ASS | 1998 | MASS | 50 m | 4:16.53 | ||
8 | 116 | Järfälla S | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 4:16.68 | ||
9 | 307 | Nässjö Damer Lag 1 | 1998 | NÄSSJÖ | 50 m | 4:17.41 | ||
10 | 95 | Höganäs SS | 2001 | HÖGANÄS SS | 50 m | 4:18.33 | ||
11 | 198 | Linköpings ASS Lag 1 | 1998 | LASS | 50 m | 4:19.20 | ||
12 | 38 | Falu Simsällskap Lag 1 | 1998 | FALUN | 50 m | 4:19.88 | ||
13 | 694 | Stockholmspolisens SIF | 1998 | POLISEN | 50 m | 4:20.23 | ||
14 | 385 | Spårvägens SF Lag 1 | 1998 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 4:20.38 | ||
15 | 583 | SS04 Damer | 1998 | SS04 | 50 m | 4:20.72 | ||
16 | 538 | Västerås SS | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 4:20.74 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 29, 4X100m Frisim F 16-17 |
16 - 17 år: Täby S 3:52.06 2009 FM: Väsby SS 3:57.13 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
17 år och yngre |
1 | 521 | Väsby SS Lag 1 | 1996 | VÄSBY SS | 50 m | 3:58.11 | ||
2 | 357 | Skuru IK | 1999 | SKURU IK | 50 m | 4:03.14 | ||
3 | 46 | Göteborgs S | 1997 | GÖTEBORG | 50 m | 4:05.43 | ||
4 | 77 | Helsingborgs S Lag 1 | 1996 | HS | 50 m | 4:05.51 | ||
5 | 126 | Jönköpings SS | 1996 | JÖNKÖPING | 50 m | 4:06.04 | ||
6 | 297 | Norrköpings KK | 1996 | NKK | 50 m | 4:06.18 | ||
7 | 461 | SK Triton | 1996 | SK TRITON | 50 m | 4:07.91 | ||
8 | 337 | S02 | 1996 | S 02 | 50 m | 4:08.55 | ||
9 | 434 | Södertälje SS | 1996 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:09.52 | ||
10 | 523 | Väsby SS Lag 2 | 1996 | VÄSBY SS | 50 m | 4:09.80 | ||
11 | 222 | Malmö KK Lag 1 | 1996 | MKK | 50 m | 4:09.99 | ||
12 | 195 | Linköpings ASS Lag 1 | 1996 | LASS | 50 m | 4:10.68 | ||
13 | 137 | Kalmar SS | 1996 | KALMAR SS | 50 m | 4:10.71 | ||
14 | 384 | Spårvägens SF Lag 1 | 1996 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 4:11.05 | ||
15 | 260 | Mölndals ASS | 1996 | MASS | 50 m | 4:11.61 | ||
16 | 226 | Malmö KK Lag 2 | 1997 | MKK | 50 m | 4:12.43 | ||
17 | 485 | Täby S Lag 1 | 1996 | TÄBY SIM | 50 m | 4:12.52 | ||
18 | 408 | Sundsvalls SS | 1997 | SUNDSVALL | 50 m | 4:12.80 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 30, 400m Medley Flickor |
15 år och yngre: Martina Granström (1991) 4:57.57 2006 FM: Erica Sjöholm 5:09.28 Sjöbo SS |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:55.22 2000 FM: Jonna Dahlberg 5:01.72 SK Neptun |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 457 | Forés Alba | 1998 | SK TRITON | AI5298 | 50 m | 5:10.58 | |
2 | 74 | Weiler Matilda | 1998 | HS | AF0898 | 50 m | 5:21.26 | |
3 | 9 | Halldén Louise | 1998 | DANDERYD | AW2498 | 50 m | 5:21.45 | |
4 | 37 | Svärd Elin | 1998 | FALUN | AL9498 | 50 m | 5:21.76 | |
5 | 109 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 5:23.11 | |
6 | 527 | Berggren Lina | 1998 | VÄSTERÅS | AB7698 | 50 m | 5:25.24 | |
7 | 111 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 5:27.41 | |
8 | 6 | Berglund Frida | 1998 | DANDERYD | AW7298 | 50 m | 5:28.53 | |
9 | 327 | Sandberg Ellen | 1999 | S 71 | AE9499 | 50 m | 5:30.12 | |
10 | 284 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 50 m | 5:34.68 | EFT |
11 | 35 | Lundqvist Sandra | 1998 | FALUN | AH4898 | 50 m | 5:36.17 | |
12 | 670 | Mattsson Michaela | 1999 | SK NEPTUN | AL4899 | 50 m | 5:39.62 | |
13 | 668 | Andersson Sara | 2000 | SK NEPTUN | AO6600 | 50 m | 5:46.72 | |
14 | 693 | Stenberg Sara | 2001 | SK TRITON | AB1801 | 50 m | 6:04.11 | EFT |
15 | 282 | Wallenborg Caroline | 2000 | SK NEPTUN | AL3800 | 25 m | 5:40.44 | EFT |
16 | 692 | Grönberg Madeleine | 1999 | SK TRITON | AH3699 | 25 m | 5:42.68 |
16 - 17 år |
1 | 509 | Hippi Jaqueline | 1996 | VÄSBY SS | AJ8496 | 50 m | 4:58.57 | |
2 | 341 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 50 m | 5:06.86 | |
3 | 520 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 5:10.49 | |
4 | 535 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 50 m | 5:13.74 | |
5 | 292 | Podéus Elin | 1997 | NKK | AE8297 | 50 m | 5:13.94 | |
6 | 124 | Pettersson Johanna | 1996 | JÖNKÖPING | AL2696 | 50 m | 5:14.73 | |
7 | 415 | Johansson Malin | 1997 | SK SYDSIM | AL0497 | 50 m | 5:17.93 | |
8 | 480 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 50 m | 5:20.68 | |
9 | 454 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 5:20.76 | |
10 | 501 | Håkansson Rebecca | 1996 | VELLINGE-N | AV3296 | 50 m | 5:23.34 | |
11 | 40 | Persson Amanda | 1996 | FILIPSTAD | AA5296 | 50 m | 5:23.71 | |
12 | 673 | Bjelak Emina | 1997 | SK NEPTUN | BC2897 | 50 m | 5:24.38 | |
13 | 603 | Burt Ayleen | 1997 | POLISEN | BB5497 | 50 m | 5:24.47 | |
14 | 115 | Åström Karin | 1996 | JÄRFÄLLA S | AI8896 | 50 m | 5:26.39 | |
15 | 526 | Berggren Elin | 1996 | VÄSTERÅS | AG5296 | 50 m | 5:27.44 | |
16 | 591 | Andersson Amanda | 1996 | UDDEVALLA | AO7696 | 50 m | 5:27.45 | |
17 | 383 | Wallén Malin | 1997 | SPÅRVÄGEN | AZ7897 | 50 m | 5:28.52 | |
18 | 64 | Möller Josefine | 1996 | HS | AN5296 | 50 m | 5:29.63 | |
19 | 331 | Andersson Johanna | 1996 | S 02 | AW4496 | 50 m | 5:30.79 | |
20 | 276 | Hedgren-Rylander Ellinor | 1997 | SK NEPTUN | BL9897 | 50 m | 5:32.24 | |
21 | 664 | Johnsson Johanna | 1997 | ÄLMHULT | AA6297 | 50 m | 5:32.43 | |
22 | 189 | Henell Sofia | 1997 | LASS | AD0297 | 50 m | 5:36.63 | |
23 | 123 | Nordberg Stina Victoria | 1996 | JÖNKÖPING | BV4296 | 25 m | 5:12.27 | |
24 | 444 | Nykvist Greta | 1996 | SÖDERTÖRN | AU7496 | 25 m | 5:13.07 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 31, 100m Fjärilsim Pojkar |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Alfred Christensson 1:01.56 Landskro |
15 år: Linus Junefelt (1992) 57.77 2007 FM: Cruiz Llupa 1:00.40 Helsingborgs S |
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.05 2010 FM: Adam Ackerstierna 56.67 SK Ena |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 558 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 1:04.49 | |
2 | 371 | Lövgren Albin | 1999 | SKÖVDE SS | AC0199 | 50 m | 1:05.16 | |
3 | 471 | Pantzar Sebastian | 1999 | TYRESÖ SS | AL1999 | 50 m | 1:05.73 | |
4 | 427 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 1:05.89 | |
5 | 176 | Dukic Dennis | 2000 | SK LAXEN | AC4500 | 50 m | 1:06.41 | |
6 | 311 | Löfqvist Alexander | 1999 | OSKARSHAMN | AM5399 | 50 m | 1:06.58 | |
7 | 146 | Albringer Adam | 1999 | KARLSTAD | AH8999 | 50 m | 1:06.75 | |
8 | 340 | Olsson Oscar | 1999 | SJÖBO SS | AK2199 | 50 m | 1:06.82 | |
9 | 544 | Jonsson Daniel | 1999 | VÄXJÖ SS | AF8599 | 50 m | 1:07.19 | |
10 | 188 | Grynning Mattias | 1999 | LASS | AJ0599 | 50 m | 1:07.22 | |
11 | 400 | Sandahl Kalle | 1999 | SKK | AM8799 | 50 m | 1:07.58 | |
12 | 184 | Askmalm Albert | 2000 | LASS | AA5900 | 50 m | 1:08.42 | |
13 | 442 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | AG0100 | 50 m | 1:08.54 | |
14 | 502 | Steindl Anton | 2000 | HVETLANDA | AB2900 | 50 m | 1:08.68 | |
15 | 114 | Talback Samuel | 2000 | JÄRFÄLLA S | AB8500 | 50 m | 1:08.70 | |
16 | 41 | Borgström Bishop Philip | 1999 | GÖTEBORG | AK9999 | 50 m | 1:08.82 | |
17 | 481 | Räisänen Daniel | 1999 | TÄBY SIM | AE0199 | 50 m | 1:08.92 | |
18 | 626 | Mackic Nikola | 1999 | SK LAXEN | AF6199 | 50 m | 1:09.51 | |
19 | 491 | Wikström Isak | 1999 | UMEÅ SS | AJ3199 | 50 m | 1:09.65 | |
20 | 147 | Rydahl Johan | 2001 | KARLSTAD | AF4901 | 50 m | 1:09.85 | |
21 | 564 | Hanstål Oskar | 1999 | ÄNGELHOLM | AJ1599 | 50 m | 1:10.09 | |
22 | 347 | Filipsson Andre | 1999 | SKURU IK | AA9799 | 50 m | 1:10.13 | |
23 | 669 | Blom Simon | 1999 | SK NEPTUN | AQ9199 | 50 m | 1:10.55 | |
24 | 605 | Falk Martin | 1999 | POLISEN | AC1199 | 50 m | 1:10.58 | |
25 | 412 | Cvijic Teodor | 1999 | SK SYDSIM | AS0199 | 50 m | 1:11.05 |
15 år |
1 | 180 | Widerberg Teodor | 1998 | SK LAXEN | AG0398 | 50 m | 59.42 | |
2 | 162 | Christensson Alfred | 1998 | LANDSKRONA | AH0398 | 50 m | 59.61 | |
3 | 90 | Persson Mika | 1998 | HÖGANÄS SS | AM7798 | 50 m | 59.82 | |
4 | 376 | Kjellén Arvid | 1998 | SPÅRVÄGEN | AK7198 | 50 m | 1:00.77 | |
5 | 291 | Lovinge Hampus | 1998 | NKK | AE2998 | 50 m | 1:01.22 | |
6 | 305 | Johansson Victor | 1998 | NÄSSJÖ | AA7798 | 50 m | 1:01.24 | |
7 | 294 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | AA8798 | 50 m | 1:01.60 | |
8 | 108 | Fridsjö Viktor | 1998 | JÄRFÄLLA S | AO4798 | 50 m | 1:01.64 | |
9 | 213 | Hinderup Eric | 1998 | MKK | AH4798 | 50 m | 1:01.66 | |
10 | 312 | Nicklasson Erik | 1998 | OSKARSHAMN | AG2598 | 50 m | 1:02.66 | |
11 | 247 | Havton Alexander | 1998 | MASS | AW2398 | 50 m | 1:03.06 | |
12 | 483 | Zhong Sean | 1998 | TÄBY SIM | AF2198 | 50 m | 1:03.11 | |
13 | 62 | Kojic Stefan | 1998 | HS | AO2598 | 50 m | 1:04.20 | |
14 | 445 | Tingbrand Wilmer | 1998 | SÖDERTÖRN | AM2998 | 50 m | 1:04.73 | |
15 | 342 | Lindström Gustav | 1998 | SKELLEFTEÅ | AD3598 | 50 m | 1:04.80 | |
16 | 528 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | AP5798 | 50 m | 1:05.33 | |
17 | 500 | Larsson Albin | 1998 | VARBERG | AF4798 | 50 m | 1:05.35 | |
18 | 399 | Peterson Lukas | 1998 | SKK | AG8198 | 50 m | 1:05.81 | |
19 | 315 | Olsson Jesper | 1998 | POSEIDON | AJ2798 | 50 m | 1:05.82 | |
20 | 164 | Hoff Oskar | 1998 | LANDSKRONA | AH0198 | 50 m | 1:05.84 | |
21 | 285 | Björklund Erik | 1998 | NJURUNDA | AA2598 | 50 m | 1:05.91 | |
22 | 614 | Angelo Larsson Steven | 1998 | TROLLHÄTTA | AG2798 | 50 m | 1:06.05 | EFT |
23 | 149 | Widström Axel | 1998 | KARLSTAD | AN5798 | 50 m | 1:06.17 | |
24 | 534 | Steiner Lukas | 1998 | VÄSTERÅS | AG8998 | 50 m | 1:06.53 | |
25 | 32 | Lindoff Karl | 1998 | ESKILSTUNA | AT1598 | 50 m | 1:06.54 | |
26 | 141 | Hjalmarsson Fredrik | 1998 | KARLSKRONA | AE8798 | 25 m | 1:04.14 |
16 - 17 år |
1 | 344 | Svedberg Filip | 1997 | SKELLEFTEÅ | AJ0197 | 50 m | 58.48 | |
2 | 508 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 50 m | 58.72 | |
3 | 256 | Löfgren Patrik | 1996 | MASS | AA4396 | 50 m | 58.82 | |
4 | 248 | Havton Christopher | 1997 | MASS | AW9197 | 50 m | 59.00 | |
5 | 3 | Malm Markus | 1997 | ANDERSTORP | AE7397 | 50 m | 59.47 | |
6 | 54 | Dolk Filip | 1996 | HS | AG5996 | 50 m | 59.58 | |
7 | 602 | Brynnel Joen | 1996 | POLISEN | AU3196 | 50 m | 59.61 | |
8 | 148 | Vestin Alexander | 1996 | KARLSTAD | AG8396 | 50 m | 59.70 | |
9 | 288 | Forsgren Marcus | 1996 | NKK | AM4196 | 50 m | 59.83 | |
10 | 245 | Eliasson Isak | 1996 | MASS | AJ5596 | 50 m | 59.85 | |
11 | 402 | Dzihic Benjamin | 1997 | SUNDSVALL | AO0397 | 50 m | 1:00.31 | |
12 | 513 | Ozerov Alexander | 1996 | VÄSBY SS | AS0396 | 50 m | 1:00.31 | |
13 | 63 | Llupa Cruiz | 1997 | HS | AG9397 | 50 m | 1:00.40 | |
14 | 70 | Steen Fabian | 1996 | HS | AH9596 | 50 m | 1:00.61 | |
15 | 2 | Kerman Henry | 1997 | ANDERSTORP | AI6597 | 50 m | 1:00.72 | |
16 | 560 | Knutsson Joel | 1997 | ÄNGELHOLM | AK5197 | 50 m | 1:00.80 | |
17 | 153 | Johansson Anton | 1996 | KUNGSBACKA | AJ5996 | 50 m | 1:01.03 | |
18 | 477 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 50 m | 1:01.16 | |
19 | 495 | Jousefi Nathaniel | 1997 | UPSALA S | AQ1397 | 50 m | 1:01.34 | |
20 | 377 | Lüning Anton | 1996 | SPÅRVÄGEN | AO0996 | 50 m | 1:01.39 | |
21 | 122 | Larsson David | 1996 | JÖNKÖPING | AH7196 | 50 m | 1:01.56 | |
22 | 289 | Frost Alexander | 1997 | NKK | AM5997 | 50 m | 1:01.79 | |
23 | 85 | Westerlind Joel | 1996 | HÄRNÖSAND | AD2796 | 50 m | 1:01.81 | |
24 | 459 | Wetterborg Rasmus | 1996 | SK TRITON | AC9396 | 25 m | 58.17 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 32, 100m Ryggsim Flickor |
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Miranda Arvidsson 1:06.91 Kalmar |
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Marlene Pavlu Lewin 1:05.68 Skuru IK |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Louise Hansson 1:03.38 Helsingborg S |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 210 | Granborg Amanda | 1999 | MKK | AE7699 | 50 m | 1:08.23 | |
2 | 43 | Kristensson Alfhild | 1999 | GÖTEBORG | AI6699 | 50 m | 1:08.50 | |
3 | 561 | Rosvall Hanna | 2000 | ÄNGELHOLM | AM7200 | 50 m | 1:10.13 | |
4 | 430 | Ramdén Hilma | 2000 | SÖDERTÄLJE | AF4600 | 50 m | 1:11.22 | |
5 | 105 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 1:11.43 | |
6 | 21 | Öman Tilda | 2000 | ELFSBORG | AI7200 | 50 m | 1:11.69 | |
7 | 204 | Andersson Lova | 2000 | LJUNGBY SS | AA3600 | 50 m | 1:11.76 | |
8 | 516 | Sparrman Kajsa | 1999 | VÄSBY SS | AH4299 | 50 m | 1:12.00 | |
9 | 589 | Lareva Davilda | 2000 | TRELLEB K | AE4400 | 50 m | 1:12.06 | |
10 | 67 | Palmkvist Johanna | 1999 | HS | AN2899 | 50 m | 1:12.17 | |
11 | 60 | Holmkvist Moa | 1999 | HS | AE5899 | 50 m | 1:12.25 | |
12 | 71 | Söderberg Johanna | 1999 | HS | AE6899 | 50 m | 1:12.44 | |
13 | 89 | Liljeqvist Ida | 1999 | HÖGANÄS SS | AR4499 | 50 m | 1:12.56 | |
14 | 536 | Åberg Victoria | 2001 | VÄSTERÅS | AL7201 | 50 m | 1:12.66 | |
15 | 257 | Magnusson Amanda | 1999 | MASS | AF9699 | 50 m | 1:12.74 | |
16 | 584 | Bergkvist Emma | 2000 | SK STRÄNGN | AA5600 | 50 m | 1:12.79 | |
17 | 397 | Martin Ebba | 2000 | SKK | AH4200 | 50 m | 1:12.88 | |
18 | 490 | Sandström Saga | 2000 | UMEÅ SS | AJ8200 | 50 m | 1:13.01 | |
19 | 580 | Gordon Alexandra | 2000 | SS04 | AN2800 | 50 m | 1:13.03 | |
20 | 432 | Wadsten Clara | 1999 | SÖDERTÄLJE | AA1899 | 50 m | 1:13.06 | |
21 | 134 | Lindeby Ellen | 1999 | KALMAR SS | AB9699 | 50 m | 1:13.12 | |
22 | 489 | Eriksson JohannaLouise | 2000 | UMEÅ SS | AJ0400 | 50 m | 1:13.35 | |
23 | 284 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 50 m | 1:13.39 | |
24 | 335 | Gebart Hanna | 2000 | S 02 | AB4400 | 50 m | 1:13.42 | |
25 | 190 | Lampi Lovisa | 1999 | LASS | AQ4899 | 25 m | 1:08.85 |
15 år |
1 | 129 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | AJ5298 | 50 m | 1:06.44 | |
2 | 550 | Jönsson Dinah | 1998 | YSTADS SS | AN6498 | 50 m | 1:07.22 | |
3 | 136 | Wranå Linnea | 1998 | KALMAR SS | AO1898 | 50 m | 1:07.30 | |
4 | 132 | Hong Isabella | 1998 | KALMAR SS | AK4698 | 50 m | 1:10.31 | |
5 | 503 | Thormalm Klara | 1998 | HVETLANDA | AA4898 | 50 m | 1:10.60 | |
6 | 346 | Engsoo Alexandra | 1998 | SKURU IK | AF3898 | 50 m | 1:10.66 | |
7 | 349 | Hassler Anna | 1998 | SKURU IK | AK5298 | 50 m | 1:11.60 | |
8 | 586 | Eriksson Lisa | 1998 | SK STRÄNGN | AN3898 | 50 m | 1:11.66 | |
9 | 607 | Kacinskas Danute | 1998 | POLISEN | BO7698 | 50 m | 1:11.78 | |
10 | 36 | Nordlund Julia | 1998 | FALUN | AL2498 | 50 m | 1:12.05 | |
11 | 493 | Carlsson Linnéa | 1998 | UPSALA S | AC8298 | 50 m | 1:12.30 | |
12 | 214 | Liljegren Hanna | 1998 | MKK | AM7898 | 50 m | 1:12.72 | |
13 | 689 | Cronsjö Moa | 1998 | SS IDEN | AM1498 | 50 m | 1:13.52 | |
14 | 56 | Hallbäck Mimmi | 1998 | HS | AM2298 | 50 m | 1:13.70 | |
15 | 273 | Petersson Gabriella | 1998 | MASS | AF8298 | 50 m | 1:13.96 | |
16 | 185 | Elm Elin | 1998 | LASS | AG5498 | 50 m | 1:14.28 | |
17 | 7 | Brännlund Linda | 1998 | DANDERYD | AW6298 | 50 m | 1:14.29 | |
18 | 191 | Magnusson Emma | 1998 | LASS | AL9698 | 50 m | 1:14.41 | |
19 | 275 | Rehnberg Linn | 1998 | MASS | AG0298 | 50 m | 1:14.54 | |
20 | 96 | Widén Elin | 1998 | HÖGANÄS SS | AI4498 | 50 m | 1:15.62 | EFT |
21 | 323 | Chen Jessica | 1998 | S 71 | AL1298 | 50 m | 1:16.24 | |
22 | 310 | Orajärvi Miranda | 1998 | OSBY SS | AF7898 | 25 m | 1:09.25 | |
23 | 697 | Palmqvist Thilde | 1998 | HVETLANDA | AY1298 | 25 m | 1:13.27 |
16 - 17 år |
1 | 354 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 50 m | 1:04.88 | |
2 | 133 | Lewton Josefin | 1997 | KALMAR SS | BF0297 | 50 m | 1:06.51 | |
3 | 169 | Vater Clara | 1997 | LANDSKRONA | AH7497 | 50 m | 1:07.65 | |
4 | 446 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 50 m | 1:07.72 | |
5 | 11 | Varga Emma | 1997 | DANDERYD | AE1897 | 50 m | 1:07.91 | |
6 | 499 | Kruners Nike | 1996 | VARBERG | AN3496 | 50 m | 1:08.44 | |
7 | 507 | Bäck Emelie | 1996 | VÄSBY SS | AE4696 | 50 m | 1:08.64 | |
8 | 501 | Håkansson Rebecca | 1996 | VELLINGE-N | AV3296 | 50 m | 1:09.07 | |
9 | 219 | Tran Cassandra | 1997 | MKK | AN5697 | 50 m | 1:09.14 | |
10 | 545 | Stillman Ebba | 1996 | VÄXJÖ SS | AH9496 | 50 m | 1:09.28 | |
11 | 101 | Månsson Linnéa | 1996 | SS IDEN | AJ6296 | 50 m | 1:09.29 | |
12 | 165 | Linné Sara | 1997 | LANDSKRONA | AT5297 | 50 m | 1:09.46 | |
13 | 158 | Nielsen-Fernandes Josephine | 1996 | KUNGÄLV | AB6896 | 50 m | 1:09.64 | |
14 | 351 | Kimander Amanda | 1997 | SKURU IK | AQ3497 | 50 m | 1:09.70 | |
15 | 562 | Rosvall Lina | 1997 | ÄNGELHOLM | AC2897 | 50 m | 1:09.81 | |
16 | 124 | Pettersson Johanna | 1996 | JÖNKÖPING | AL2696 | 50 m | 1:09.82 | |
17 | 211 | Gustafsson Andrea | 1996 | MKK | AV0896 | 50 m | 1:09.82 | |
18 | 240 | Ivarsson Alice | 1996 | MOTALA SS | AA4296 | 50 m | 1:09.93 | |
19 | 444 | Nykvist Greta | 1996 | SÖDERTÖRN | AU7496 | 50 m | 1:09.99 | |
20 | 107 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 50 m | 1:10.12 | |
21 | 405 | Svensson Cecilia | 1997 | SUNDSVALL | AH9297 | 50 m | 1:10.30 | |
22 | 455 | Borg Ida | 1997 | SK TRITON | AB8897 | 50 m | 1:10.57 | |
23 | 279 | Myers Charlotte | 1997 | SK NEPTUN | BQ2497 | 25 m | 1:06.85 | |
24 | 383 | Wallén Malin | 1997 | SPÅRVÄGEN | AZ7897 | 25 m | 1:06.99 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 33, 200m Frisim Pojkar |
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Daniel Forndal 1:59.55 Jönköping |
16 - 17 år: Mats Westergren (1994) 1:52.87 2011 FM: Adam Paulsson 1:53.38 SK Elfsborg |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 83 | Grimberg Filip | 1998 | HULTSFRED | AL0198 | 50 m | 1:58.29 | |
2 | 449 | Christensen Cebastian | 1998 | TRELLEBORG | AE7798 | 50 m | 2:01.26 | |
3 | 305 | Johansson Victor | 1998 | NÄSSJÖ | AA7798 | 50 m | 2:01.87 | |
4 | 75 | Williamsson Olle | 1998 | HS | AH4198 | 50 m | 2:02.03 | |
5 | 558 | Kertes Daniel | 1999 | ÄNGELHOLM | AD8399 | 50 m | 2:02.93 | |
6 | 250 | Havton Jonathan | 1998 | MASS | AW1398 | 50 m | 2:03.41 | |
7 | 294 | Rydberg Hugo | 1998 | NKK | AA8798 | 50 m | 2:03.78 | |
8 | 61 | Karlsborn Magnus | 1998 | HS | AJ3398 | 50 m | 2:04.19 | |
9 | 342 | Lindström Gustav | 1998 | SKELLEFTEÅ | AD3598 | 50 m | 2:05.32 | |
10 | 249 | Havton Gregory | 1998 | MASS | AV0798 | 50 m | 2:05.77 | |
11 | 167 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 50 m | 2:05.86 | |
12 | 471 | Pantzar Sebastian | 1999 | TYRESÖ SS | AL1999 | 50 m | 2:06.27 | |
13 | 570 | Schough Anton | 1998 | ÖSA | AR7998 | 50 m | 2:07.13 | |
14 | 113 | Swedenborg Gustav | 1998 | JÄRFÄLLA S | AD7598 | 50 m | 2:07.15 | |
15 | 479 | Hedman Filip | 1998 | TÄBY SIM | AO1598 | 50 m | 2:07.58 | |
16 | 254 | Leander Tor | 1999 | MASS | AA5999 | 50 m | 2:07.72 | |
17 | 380 | Sjöblom Ahlström Daniel | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR0798 | 50 m | 2:07.76 | |
18 | 180 | Widerberg Teodor | 1998 | SK LAXEN | AG0398 | 50 m | 2:07.80 | |
19 | 8 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | DANDERYD | AG9599 | 50 m | 2:08.12 | |
20 | 528 | Björkholm Filip | 1998 | VÄSTERÅS | AP5798 | 50 m | 2:08.18 | |
21 | 483 | Zhong Sean | 1998 | TÄBY SIM | AF2198 | 50 m | 2:08.76 | |
22 | 604 | Eriksson Niclas | 1998 | POLISEN | AL2398 | 50 m | 2:09.50 | |
23 | 220 | Tran Philip | 1999 | MKK | AC8999 | 50 m | 2:11.32 | |
24 | 482 | Willberg Carl-Åke | 1998 | TÄBY SIM | AG1398 | 25 m | 2:02.24 | |
25 | 216 | Olsen David | 1998 | MKK | AR3798 | 25 m | 2:03.35 |
16 - 17 år |
1 | 245 | Eliasson Isak | 1996 | MASS | AJ5596 | 50 m | 1:55.60 | |
2 | 120 | Forndal Daniel | 1997 | JÖNKÖPING | AB5797 | 50 m | 1:56.01 | |
3 | 532 | Dahlman Gustaf | 1997 | VÄSTERÅS | AJ1597 | 50 m | 1:56.77 | |
4 | 508 | Fürst Markus | 1996 | VÄSBY SS | AA2196 | 50 m | 1:58.18 | |
5 | 69 | Schön Enzo | 1996 | HS | AN1396 | 50 m | 1:59.26 | |
6 | 3 | Malm Markus | 1997 | ANDERSTORP | AE7397 | 50 m | 1:59.55 | |
7 | 242 | Nieminen Rasmus | 1997 | MOTALA SS | AC5597 | 50 m | 1:59.65 | |
8 | 602 | Brynnel Joen | 1996 | POLISEN | AU3196 | 50 m | 1:59.67 | |
9 | 459 | Wetterborg Rasmus | 1996 | SK TRITON | AC9396 | 50 m | 2:00.13 | |
10 | 73 | Wallin Pontus | 1996 | HS | AC0396 | 50 m | 2:00.18 | |
11 | 193 | Norlander Carl | 1997 | LASS | AH5397 | 50 m | 2:00.42 | |
12 | 559 | Kertes Viktor | 1996 | ÄNGELHOLM | AP5196 | 50 m | 2:00.61 | |
13 | 288 | Forsgren Marcus | 1996 | NKK | AM4196 | 50 m | 2:01.00 | |
14 | 597 | Wanna Simon | 1996 | UDDEVALLA | AD3996 | 50 m | 2:02.10 | |
15 | 85 | Westerlind Joel | 1996 | HÄRNÖSAND | AD2796 | 50 m | 2:02.12 | |
16 | 48 | Fredriksson Petter | 1997 | SK HAJEN | AJ4197 | 50 m | 2:02.35 | |
17 | 549 | Christiansson Johan | 1996 | YSTADS SS | AD4396 | 50 m | 2:02.91 | |
18 | 209 | Bivesand Filip | 1997 | MKK | AH6597 | 50 m | 2:03.55 | |
19 | 334 | Gausel Elias | 1996 | S 02 | AE1196 | 50 m | 2:03.89 | |
20 | 336 | Sköld Johannes | 1996 | S 02 | AE0196 | 50 m | 2:04.23 | |
21 | 283 | Weidlitz Filip | 1997 | SK NEPTUN | AP4397 | 50 m | 2:04.47 | |
22 | 443 | Marijanovic Denis | 1996 | SÖDERTÖRN | AP3596 | 50 m | 2:05.89 | |
23 | 2 | Kerman Henry | 1997 | ANDERSTORP | AI6597 | 50 m | 2:05.94 | |
24 | 537 | Östberg Max | 1996 | VÄSTERÅS | AM1196 | 25 m | 1:58.26 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 34, 200m Bröstsim Flickor |
15 år och yngre: Emelie Johansson (1996) 2:33.24 2010 FM: Sophie Hansson 2:37.41 HS |
16 - 17 år: Elin Mårtensson (1993) 2:30.28 2010 FM: Nellie Ternblad 2:38.46 SK Lödde |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 58 | Hansson Sophie | 1998 | HS | AM1298 | 50 m | 2:35.66 | |
2 | 519 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 2:40.32 | |
3 | 296 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | AJ2899 | 50 m | 2:42.11 | |
4 | 527 | Berggren Lina | 1998 | VÄSTERÅS | AB7698 | 50 m | 2:44.57 | |
5 | 590 | Lendt Sandra | 2000 | TRELLEB K | AH0400 | 50 m | 2:47.56 | |
6 | 533 | Persson Andréa | 1999 | VÄSTERÅS | AB5899 | 50 m | 2:48.99 | |
7 | 530 | Brunzell Hannah | 2001 | VÄSTERÅS | AP6801 | 50 m | 2:49.40 | |
8 | 582 | Segerbrand Tiffani | 1999 | SS04 | AI0699 | 50 m | 2:49.65 | |
9 | 478 | Ewerbring Julia | 1998 | TÄBY SIM | AI8298 | 50 m | 2:50.16 | |
10 | 319 | Berglund Olivia | 1998 | SK RAN | AR9898 | 50 m | 2:50.79 | |
11 | 566 | Fredriksson Isabelle | 1999 | ÖSA | AG9699 | 50 m | 2:50.99 | |
12 | 205 | Brinkhagen Julia | 1999 | SK LÖDDE | AM3299 | 50 m | 2:51.32 | |
13 | 280 | Nilsson Alexandra | 1998 | SK NEPTUN | AJ5498 | 50 m | 2:51.34 | |
14 | 325 | Jönsson Victoria | 1999 | S 71 | AS7499 | 50 m | 2:52.42 | |
15 | 106 | Atran Malin | 1998 | JÄRFÄLLA S | AN7698 | 50 m | 2:52.67 | |
16 | 498 | Dunberg Linnea | 2000 | VARBERG | AE8200 | 50 m | 2:53.30 | |
17 | 322 | Berggren-Nylund Rebecca | 1999 | S 71 | AI1899 | 50 m | 2:54.30 | |
18 | 186 | Fransson Alma | 1999 | LASS | AN1299 | 50 m | 2:55.98 | |
19 | 282 | Wallenborg Caroline | 2000 | SK NEPTUN | AL3800 | 50 m | 2:56.17 | |
20 | 407 | Öberg Hanna | 2000 | SUNDSVALL | AC6400 | 50 m | 2:56.69 | |
21 | 177 | Nilsson Fanny | 1998 | SK LAXEN | AT9498 | 50 m | 2:57.30 | |
22 | 207 | Ranevi Louise | 1999 | SK LÖDDE | AI3299 | 50 m | 2:58.48 | |
23 | 671 | Jomaa Nora | 1999 | SK NEPTUN | AW7499 | 50 m | 2:59.65 | |
24 | 503 | Thormalm Klara | 1998 | HVETLANDA | AA4898 | 25 m | 2:43.02 |
16 - 17 år |
1 | 372 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 50 m | 2:36.76 | |
2 | 480 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 50 m | 2:39.92 | |
3 | 72 | Tran Mari Louise | 1997 | HS | AL2897 | 50 m | 2:39.94 | |
4 | 40 | Persson Amanda | 1996 | FILIPSTAD | AA5296 | 50 m | 2:41.66 | |
5 | 429 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 2:44.09 | |
6 | 381 | Strömstedt Fanny | 1996 | SPÅRVÄGEN | AK4696 | 50 m | 2:45.65 | |
7 | 45 | Reinhold Viktoria | 1996 | GÖTEBORG | AW9696 | 50 m | 2:45.75 | |
8 | 332 | Berg Lina | 1996 | S 02 | AF0696 | 50 m | 2:45.86 | |
9 | 135 | Lindgren Tilda | 1997 | KALMAR SS | AV6297 | 50 m | 2:46.56 | |
10 | 278 | Lindberg Linnea | 1996 | SK NEPTUN | AL7696 | 50 m | 2:47.04 | |
11 | 99 | Christensson Jenny | 1996 | SS IDEN | BD4696 | 50 m | 2:47.34 | |
12 | 59 | Holm Johanna | 1996 | HS | AI7896 | 50 m | 2:47.40 | |
13 | 92 | Wittström Amanda | 1997 | HÖGANÄS SS | BO0497 | 50 m | 2:48.70 | |
14 | 460 | Wingren Lina | 1996 | SK TRITON | AQ7896 | 50 m | 2:49.55 | |
15 | 64 | Möller Josefine | 1996 | HS | AN5296 | 50 m | 2:49.66 | |
16 | 594 | Niklasson Johanna | 1996 | UDDEVALLA | AQ6896 | 50 m | 2:49.81 | |
17 | 373 | Edin Ida | 1996 | SPÅRVÄGEN | AS8896 | 50 m | 2:49.82 | |
18 | 253 | Krüger Ulrika | 1996 | MASS | BA3896 | 50 m | 2:50.00 | |
19 | 353 | McPheat Enya | 1997 | SKURU IK | AS4697 | 50 m | 2:50.17 | |
20 | 156 | Avenius Isabelle | 1996 | KUNGÄLV | AX3496 | 50 m | 2:50.22 | |
21 | 88 | Juliusson Klara | 1997 | HÖGANÄS SS | AH3897 | 50 m | 2:50.58 | |
22 | 514 | Salih Milana | 1997 | VÄSBY SS | AX4697 | 50 m | 2:50.65 | |
23 | 606 | Jaraquemada Ida | 1996 | POLISEN | AT2896 | 50 m | 2:51.18 | |
24 | 378 | Malmgren Lovisa | 1997 | SPÅRVÄGEN | AN4297 | 50 m | 2:51.70 | |
25 | 123 | Nordberg Stina Victoria | 1996 | JÖNKÖPING | BV4296 | 50 m | 2:51.77 | |
26 | 125 | Thormalm Alma | 1996 | JÖNKÖPING | AA0296 | 25 m | 2:42.05 | |
27 | 454 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 25 m | 2:44.88 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 35, 200m Ryggsim Pojkar |
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007 FM: Petter Fredriksson 2:13.97 SK Haje |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 2:03.74 2012 FM: Axel Pettersson 2:03.74 Jönköpings SS |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 291 | Lovinge Hampus | 1998 | NKK | AE2998 | 50 m | 2:14.18 | |
2 | 330 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 50 m | 2:19.37 | |
3 | 482 | Willberg Carl-Åke | 1998 | TÄBY SIM | AG1398 | 50 m | 2:22.61 | |
4 | 380 | Sjöblom Ahlström Daniel | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR0798 | 50 m | 2:22.66 | |
5 | 8 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | DANDERYD | AG9599 | 50 m | 2:22.92 | |
6 | 456 | Ericsson Rasmus | 1998 | SK TRITON | AB4198 | 50 m | 2:23.71 | |
7 | 250 | Havton Jonathan | 1998 | MASS | AW1398 | 50 m | 2:24.14 | |
8 | 259 | Zimmerman Karl | 1998 | MASS | AD1598 | 50 m | 2:24.86 | |
9 | 61 | Karlsborn Magnus | 1998 | HS | AJ3398 | 50 m | 2:25.41 | |
10 | 427 | Brandt Erik | 1999 | SÖDERTÄLJE | AD5999 | 50 m | 2:25.87 | |
11 | 479 | Hedman Filip | 1998 | TÄBY SIM | AO1598 | 50 m | 2:26.07 | |
12 | 150 | Vålvik Daniel | 1999 | KARLSTAD | AM7199 | 50 m | 2:26.17 | |
13 | 246 | Eliasson Joel | 1998 | MASS | AN3198 | 50 m | 2:27.68 | |
14 | 442 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | AG0100 | 50 m | 2:27.87 | |
15 | 544 | Jonsson Daniel | 1999 | VÄXJÖ SS | AF8599 | 50 m | 2:28.09 | |
16 | 167 | Svensson Hampus | 1999 | LANDSKRONA | AE5199 | 50 m | 2:28.20 | |
17 | 149 | Widström Axel | 1998 | KARLSTAD | AN5798 | 50 m | 2:28.41 | |
18 | 529 | Bonetti Alessandro | 1999 | VÄSTERÅS | AG5399 | 50 m | 2:28.99 | |
19 | 17 | Lornell Anton | 1998 | ELFSBORG | AI3998 | 50 m | 2:29.86 | |
20 | 206 | Hedre Alexander | 1999 | SK LÖDDE | AJ9799 | 50 m | 2:29.94 | |
21 | 350 | Johnsson Christopher | 1998 | SKURU IK | AG2198 | 50 m | 2:30.10 | |
22 | 472 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | AK4599 | 50 m | 2:30.73 | |
23 | 548 | Christiansson Filip | 1999 | YSTADS SS | AO6199 | 50 m | 2:30.79 | |
24 | 352 | Lulek William | 1998 | SKURU IK | AJ6998 | 25 m | 2:15.87 |
16 - 17 år |
1 | 48 | Fredriksson Petter | 1997 | SK HAJEN | AJ4197 | 50 m | 2:07.18 | |
2 | 256 | Löfgren Patrik | 1996 | MASS | AA4396 | 50 m | 2:09.66 | |
3 | 477 | Ericsson Oskar | 1997 | TÄBY SIM | AF9397 | 50 m | 2:12.06 | |
4 | 518 | Törnqvist Samuel | 1997 | VÄSBY SS | AI6197 | 50 m | 2:15.77 | |
5 | 608 | Papantoniou Michail | 1997 | POLISEN | AX7397 | 50 m | 2:16.28 | |
6 | 410 | Andersson Jonas | 1996 | SK SYDSIM | AE2396 | 50 m | 2:16.51 | |
7 | 91 | Schollin Eric | 1997 | HÖGANÄS SS | AF2597 | 50 m | 2:17.29 | |
8 | 375 | Henriksson Tobias | 1996 | SPÅRVÄGEN | AN4796 | 50 m | 2:19.32 | |
9 | 122 | Larsson David | 1996 | JÖNKÖPING | AH7196 | 50 m | 2:20.08 | |
10 | 343 | Lindström Herman | 1996 | SKELLEFTEÅ | AM8996 | 50 m | 2:20.55 | |
11 | 178 | Norberg-Pettersson Gustav | 1996 | SK LAXEN | AM8596 | 50 m | 2:20.61 | |
12 | 194 | Olsson Daniel | 1996 | LASS | AF0396 | 50 m | 2:20.96 | |
13 | 130 | Evaldsson Mattias | 1997 | KALMAR SS | AQ4597 | 50 m | 2:21.27 | |
14 | 348 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 50 m | 2:21.69 | |
15 | 85 | Westerlind Joel | 1996 | HÄRNÖSAND | AD2796 | 50 m | 2:21.94 | |
16 | 277 | Lind Alexander | 1997 | SK NEPTUN | AI0397 | 50 m | 2:22.05 | |
17 | 453 | Lloyd Victor | 1996 | TRELLEBORG | AH8796 | 50 m | 2:22.39 | |
18 | 667 | Rantanen Rasmus | 1997 | FALUN | AI7397 | 50 m | 2:24.19 | |
19 | 691 | Dahlberg Emil | 1997 | SUNDSVALL | AC6997 | 50 m | 2:25.59 | |
20 | 616 | Almeida Sundell Alexander | 1997 | HS | AH3597 | 50 m | 2:27.33 | |
21 | 660 | Persson Hampus | 1997 | VELLINGE-N | AI3997 | 25 m | 2:28.22 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 36, 800m Frisim Flickor |
15 år och yngre: Martina Granström (1991) 9:05.07 2006 FM: Erica Sjöholm 9:19.44 Sjöbo SS |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 8:54.54 2000 FM: Elsa Ericsson 9:08.39 Täby S |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 457 | Forés Alba | 1998 | SK TRITON | AI5298 | 50 m | 9:09.18 | |
2 | 9 | Halldén Louise | 1998 | DANDERYD | AW2498 | 50 m | 9:10.02 | |
3 | 111 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 9:29.77 | |
4 | 10 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 50 m | 9:31.32 | |
5 | 109 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 9:37.16 | |
6 | 210 | Granborg Amanda | 1999 | MKK | AE7699 | 50 m | 9:53.26 | |
7 | 105 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 9:58.02 | |
8 | 129 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | AJ5298 | 50 m | 10:01.04 | |
9 | 258 | Qvirist Marta | 1998 | MASS | AD6498 | 50 m | 10:01.74 | |
10 | 593 | Larsson Matilda | 1998 | UDDEVALLA | AD1698 | 50 m | 10:03.77 | |
11 | 369 | Brockmar Nikki | 1999 | SKÖVDE SS | AR2299 | 50 m | 10:05.46 | |
12 | 132 | Hong Isabella | 1998 | KALMAR SS | AK4698 | 50 m | 10:11.42 | |
13 | 692 | Grönberg Madeleine | 1999 | SK TRITON | AH3699 | 50 m | 10:14.11 | |
14 | 670 | Mattsson Michaela | 1999 | SK NEPTUN | AL4899 | 50 m | 10:26.00 | |
15 | 638 | Jönsson Jessica | 1998 | S 71 | AQ8298 | 50 m | 10:26.25 | |
16 | 699 | Persson Emma | 1999 | SK LÖDDE | AM7299 | 50 m | 10:27.91 | |
17 | 663 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | AL9699 | 50 m | 10:29.26 | |
18 | 668 | Andersson Sara | 2000 | SK NEPTUN | AO6600 | 50 m | 10:43.75 | EFT |
19 | 693 | Stenberg Sara | 2001 | SK TRITON | AB1801 | 50 m | 10:48.85 | EFT |
16 - 17 år |
1 | 333 | Dahlgren Erica | 1997 | S 02 | AE3497 | 50 m | 9:11.90 | |
2 | 341 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 50 m | 9:14.23 | |
3 | 507 | Bäck Emelie | 1996 | VÄSBY SS | AE4696 | 50 m | 9:14.30 | |
4 | 515 | Sjösten Emma | 1996 | VÄSBY SS | AG2496 | 50 m | 9:14.36 | |
5 | 520 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 9:15.00 | |
6 | 287 | Diaz-Nilsson Rebecca | 1996 | NKK | AD8296 | 50 m | 9:15.30 | |
7 | 370 | Hjalmarsson Louise | 1997 | SKÖVDE SS | AV8697 | 50 m | 9:18.90 | |
8 | 107 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 50 m | 9:21.74 | |
9 | 115 | Åström Karin | 1996 | JÄRFÄLLA S | AI8896 | 50 m | 9:22.14 | |
10 | 535 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 50 m | 9:25.19 | |
11 | 446 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 50 m | 9:30.57 | |
12 | 189 | Henell Sofia | 1997 | LASS | AD0297 | 50 m | 9:31.66 | |
13 | 526 | Berggren Elin | 1996 | VÄSTERÅS | AG5296 | 50 m | 9:32.31 | |
14 | 338 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 50 m | 9:34.07 | |
15 | 454 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 9:34.34 | |
16 | 450 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 50 m | 9:36.76 | |
17 | 517 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 50 m | 9:38.12 | |
18 | 504 | Öhman Emma | 1997 | WISBY SS | AL8297 | 50 m | 9:38.25 | |
19 | 501 | Håkansson Rebecca | 1996 | VELLINGE-N | AV3296 | 50 m | 9:39.77 | |
20 | 414 | Heimsten Sofia | 1997 | SK SYDSIM | AT8697 | 50 m | 9:44.06 | |
21 | 110 | Lidström Linda | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD7497 | 50 m | 9:55.15 | |
22 | 451 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 9:57.02 | |
23 | 591 | Andersson Amanda | 1996 | UDDEVALLA | AO7696 | 50 m | 9:57.43 | |
24 | 618 | Hvarfvenius Gina | 1997 | KUNGSBACKA | AY5297 | 50 m | 9:58.25 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 36, 800m Frisim Flickor |
15 år och yngre: Martina Granström (1991) 9:05.07 2006 FM: Erica Sjöholm 9:19.44 Sjöbo SS |
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 8:54.54 2000 FM: Elsa Ericsson 9:08.39 Täby S |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 457 | Forés Alba | 1998 | SK TRITON | AI5298 | 50 m | 9:09.18 | |
2 | 9 | Halldén Louise | 1998 | DANDERYD | AW2498 | 50 m | 9:10.02 | |
3 | 111 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 9:29.77 | |
4 | 10 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 50 m | 9:31.32 | |
5 | 109 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 9:37.16 | |
6 | 210 | Granborg Amanda | 1999 | MKK | AE7699 | 50 m | 9:53.26 | |
7 | 105 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 9:58.02 | |
8 | 129 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | AJ5298 | 50 m | 10:01.04 | |
9 | 258 | Qvirist Marta | 1998 | MASS | AD6498 | 50 m | 10:01.74 | |
10 | 593 | Larsson Matilda | 1998 | UDDEVALLA | AD1698 | 50 m | 10:03.77 | |
11 | 369 | Brockmar Nikki | 1999 | SKÖVDE SS | AR2299 | 50 m | 10:05.46 | |
12 | 132 | Hong Isabella | 1998 | KALMAR SS | AK4698 | 50 m | 10:11.42 | |
13 | 692 | Grönberg Madeleine | 1999 | SK TRITON | AH3699 | 50 m | 10:14.11 | |
14 | 670 | Mattsson Michaela | 1999 | SK NEPTUN | AL4899 | 50 m | 10:26.00 | |
15 | 638 | Jönsson Jessica | 1998 | S 71 | AQ8298 | 50 m | 10:26.25 | |
16 | 699 | Persson Emma | 1999 | SK LÖDDE | AM7299 | 50 m | 10:27.91 | |
17 | 663 | Åkesson Matilda | 1999 | YSTADS SS | AL9699 | 50 m | 10:29.26 | |
18 | 668 | Andersson Sara | 2000 | SK NEPTUN | AO6600 | 50 m | 10:43.75 | EFT |
19 | 693 | Stenberg Sara | 2001 | SK TRITON | AB1801 | 50 m | 10:48.85 | EFT |
16 - 17 år |
1 | 333 | Dahlgren Erica | 1997 | S 02 | AE3497 | 50 m | 9:11.90 | |
2 | 341 | Sjöholm Erica | 1997 | SJÖBO SS | AJ0497 | 50 m | 9:14.23 | |
3 | 507 | Bäck Emelie | 1996 | VÄSBY SS | AE4696 | 50 m | 9:14.30 | |
4 | 515 | Sjösten Emma | 1996 | VÄSBY SS | AG2496 | 50 m | 9:14.36 | |
5 | 520 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 9:15.00 | |
6 | 287 | Diaz-Nilsson Rebecca | 1996 | NKK | AD8296 | 50 m | 9:15.30 | |
7 | 370 | Hjalmarsson Louise | 1997 | SKÖVDE SS | AV8697 | 50 m | 9:18.90 | |
8 | 107 | Eriksen Ida | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD4497 | 50 m | 9:21.74 | |
9 | 115 | Åström Karin | 1996 | JÄRFÄLLA S | AI8896 | 50 m | 9:22.14 | |
10 | 535 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 50 m | 9:25.19 | |
11 | 446 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 50 m | 9:30.57 | |
12 | 189 | Henell Sofia | 1997 | LASS | AD0297 | 50 m | 9:31.66 | |
13 | 526 | Berggren Elin | 1996 | VÄSTERÅS | AG5296 | 50 m | 9:32.31 | |
14 | 338 | Andersson Augusta | 1997 | SJÖBO SS | AM9297 | 50 m | 9:34.07 | |
15 | 454 | Andersson Fanny | 1997 | SK TRITON | AO9497 | 50 m | 9:34.34 | |
16 | 450 | Cronqvist Hanna | 1996 | TRELLEBORG | AD5496 | 50 m | 9:36.76 | |
17 | 517 | Sparrman Tove | 1996 | VÄSBY SS | AQ3296 | 50 m | 9:38.12 | |
18 | 504 | Öhman Emma | 1997 | WISBY SS | AL8297 | 50 m | 9:38.25 | |
19 | 501 | Håkansson Rebecca | 1996 | VELLINGE-N | AV3296 | 50 m | 9:39.77 | |
20 | 414 | Heimsten Sofia | 1997 | SK SYDSIM | AT8697 | 50 m | 9:44.06 | |
21 | 110 | Lidström Linda | 1997 | JÄRFÄLLA S | AD7497 | 50 m | 9:55.15 | |
22 | 451 | Johnsson Josefine | 1996 | TRELLEBORG | AL7296 | 50 m | 9:57.02 | |
23 | 591 | Andersson Amanda | 1996 | UDDEVALLA | AO7696 | 50 m | 9:57.43 | |
24 | 618 | Hvarfvenius Gina | 1997 | KUNGSBACKA | AY5297 | 50 m | 9:58.25 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 37, 4X100m Frisim P 15 o y |
15 år och yngre: Helsingborgs S 3:42.13 2011 FM: Malmö KK 3:49.51 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 302 | Norrköpings KK | 1998 | NKK | 50 m | 3:49.38 | ||
2 | 82 | Helsingborgs S Lag 1 | 1999 | HS | 50 m | 3:52.10 | ||
3 | 170 | Landskrona SS Lag 1 | 1998 | LANDSKRONA | 50 m | 3:52.94 | ||
4 | 486 | Täby S Lag 1 | 1998 | TÄBY SIM | 50 m | 3:53.27 | ||
5 | 265 | Mölndals ASS Lag 1 | 1998 | MASS | 50 m | 3:54.50 | ||
6 | 367 | Skuru IK Lag 1 | 2000 | SKURU IK | 50 m | 3:59.05 | ||
7 | 448 | Södertörns SS | 1998 | SÖDERTÖRN | 50 m | 4:00.80 | ||
8 | 117 | Järfälla S | 1998 | JÄRFÄLLA S | 50 m | 4:01.68 | ||
9 | 151 | Karlstads SS | 1998 | KARLSTAD | 50 m | 4:02.55 | ||
10 | 317 | SK Poseidon Lag 1 | 1998 | POSEIDON | 50 m | 4:02.79 | ||
11 | 464 | SK Triton | 1998 | SK TRITON | 50 m | 4:03.94 | ||
12 | 231 | Malmö KK Lag 1 | 1998 | MKK | 50 m | 4:04.55 | ||
13 | 542 | Västerås SS | 1998 | VÄSTERÅS | 50 m | 4:05.97 | ||
14 | 435 | Södertälje SS | 1998 | SÖDERTÄLJE | 50 m | 4:06.63 | ||
15 | 473 | Tyresö SS Lag 1 | 1998 | TYRESÖ SS | 50 m | 4:07.12 | ||
16 | 182 | SK Laxen | 1998 | SK LAXEN | 50 m | 4:07.51 | ||
17 | 267 | Mölndals ASS Lag 2 | 1998 | MASS | 50 m | 4:07.92 | ||
18 | 201 | Linköpings ASS Lag 1 | 1998 | LASS | 50 m | 4:07.95 | ||
19 | 235 | Malmö KK Lag 2 | 1998 | MKK | 50 m | 4:08.12 | ||
20 | 610 | Eskilstuna SK | 1998 | ESKILSTUNA | 50 m | 4:08.58 | ||
21 | 393 | Spårvägens SF | 1998 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 4:08.62 | ||
22 | 694 | Stockholmspolisens SIF | 1998 | POLISEN | 50 m | 4:08.82 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |
Gren 38, 4X100m Frisim P 16-17 |
16 - 17 år: Helsingborgs S 3:34.71 2012 FM: Helsingborgs S 3:34.71 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
17 år och yngre |
1 | 80 | Helsingborgs S Lag 1 | 1996 | HS | 50 m | 3:36.19 | ||
2 | 539 | Västerås SS | 1996 | VÄSTERÅS | 50 m | 3:42.13 | ||
3 | 563 | Ängelholms SS | 1996 | ÄNGELHOLM | 50 m | 3:43.44 | ||
4 | 362 | Skuru IK | 1996 | SKURU IK | 50 m | 3:43.80 | ||
5 | 524 | Väsby SS Lag 1 | 1996 | VÄSBY SS | 50 m | 3:45.47 | ||
6 | 81 | Helsingborgs S Lag 2 | 1996 | HS | 50 m | 3:45.64 | ||
7 | 264 | Mölndals ASS | 1996 | MASS | 50 m | 3:46.15 | ||
8 | 199 | Linköpings ASS | 1996 | LASS | 50 m | 3:46.74 | ||
9 | 181 | SK Laxen | 1996 | SK LAXEN | 50 m | 3:47.40 | ||
10 | 599 | Uddevalla S | 1996 | UDDEVALLA | 50 m | 3:47.66 | ||
11 | 447 | Södertörns SS | 1996 | SÖDERTÖRN | 50 m | 3:49.60 | ||
12 | 299 | Norrköpings KK | 1996 | NKK | 50 m | 3:50.70 | ||
13 | 695 | Stockholmspolisens SIF | 1996 | POLISEN | 50 m | 3:50.82 | ||
14 | 391 | Spårvägens SF | 1996 | SPÅRVÄGEN | 50 m | 3:51.24 | ||
15 | 409 | Sundsvalls SS | 1997 | SUNDSVALL | 50 m | 3:51.31 | ||
16 | 93 | Höganäs SS | 1997 | HÖGANÄS SS | 50 m | 3:51.45 | ||
17 | 228 | Malmö KK | 1996 | MKK | 50 m | 3:51.72 | ||
18 | 487 | Täby S Lag 1 | 1997 | TÄBY SIM | 50 m | 3:51.74 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:44 |