2020-06-02   19:20:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Torsdag 27 juni kl. 09.00

Heatlista Gren 7
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  26 juni 2013   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  20:23   
  Arrangör  SSF/Landskrona SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim Pojkar  Försök (9) 
14 år och yngre: Alexander Morgan (1996) 1:07.41 2010 FM: Daniel Kertes 1:10.91 Ängelholm 
15 år: Alexander Morgan (1996) 1:04.98 2011 FM: Benjamin Dzihic 1:10.39 Sundsvalls SS 
16 - 17 år: Johannes Skagius (1995) 1:01.80 2012 FM: Johannes Skagius 1:01.80 Sundsvall 
 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
220  Philip Tran  1999  AC8999  MKK    25m  1:14.06 
142  Elias Kromnow  1999  AL5799  KARLSKRONA    25m  1:13.72 
141  Fredrik Hjalmarsson  1998  AE8798  KARLSKRONA    25m  1:12.16 
Karl Gustav Gérnyi  1999  AG9599  DANDERYD    25m  1:13.13 
411  Sebastian Andersson  1999  AE0599  SK SYDSIM    25m  1:13.88 
118  William Josefsson-Rudberg  1998  AA7998  JÄRFÄLLA S    25m  1:15.42 
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
145  Alexander Ström  1998  AF7998  KARLSKRONA    50m  1:23.22 
150  Daniel Vålvik  1999  AM7199  KARLSTAD    50m  1:20.56 
656  Mattin Zarrabi  1998  AJ9998  TÄBY SIM    50m  1:19.98 
554  Rickard Andersson  1998  AD4198  YSTADS SS    50m  1:19.71 
704  Pontus Jonsson  2000  AM5300  POLISEN    50m  1:19.75 
149  Axel Widström  1998  AN5798  KARLSTAD    50m  1:20.51 
502  Anton Steindl  2000  AB2900  HVETLANDA    50m  1:21.20 
551  Mika Mononen  1996  AQ5196  YSTADS SS    25m  1:07.44 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
619  Olle-Theodor Lyxell  1999  AG4999  KUNGSBACKA    50m  1:19.47 
179  Gunnar Widerberg  2000  AG3700  SK LAXEN    50m  1:18.38 
112  Hugo Swanepoel  1998  AW5198  JÄRFÄLLA S    50m  1:18.23 
114  Samuel Talback  2000  AB8500  JÄRFÄLLA S    50m  1:17.73 
268  Oscar Brohammer  1998  AG9998  MASS    50m  1:18.18 
166  Tim Petersson  1999  AB9799  LANDSKRONA    50m  1:18.26 
34  Filip Antlöv  1998  AE5998  FALUN    50m  1:18.44 
617  Petter Norén Vosfeldt  1999  AH9599  HÄRNÖSAND    50m  1:19.71 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
154  Oskar Örne  1999  AG6999  KUNGSBACKA    50m  1:17.45 
497  Anton Dahlgren  1999  AM4999  VARBERG    50m  1:17.06 
18  Elliot Olsson  1999  AD2799  ELFSBORG    50m  1:16.80 
371  Albin Lövgren  1999  AC0199  SKÖVDE SS    50m  1:16.73 
440  Alexej Filinau  1998  AL3998  SÖDERTÖRN    50m  1:16.75 
176  Dennis Dukic  2000  AC4500  SK LAXEN    50m  1:17.01 
281  William Svalander  1998  AQ6998  SK NEPTUN    50m  1:17.34 
146  Adam Albringer  1999  AH8999  KARLSTAD    50m  1:17.67 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
252  Marco Häyhänen  1999  AD7999  MASS    50m  1:16.29 
31  Eldin Kadic  1999  AG5199  ESKILSTUNA    50m  1:16.16 
183  Tom Andersson  1998  AK2598  LASS    50m  1:16.11 
290  Calle Lindroth  1998  AC8998  NKK    50m  1:15.15 
241  Simon Linnér  1999  AE1999  MOTALA SS    50m  1:15.19 
30  William Brand  1998  AN2198  ESKILSTUNA    50m  1:16.13 
313  Julius Ekstrand  1998  AJ9798  POSEIDON    50m  1:16.24 
247  Alexander Havton  1998  AW2398  MASS    50m  1:16.31 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
161  Jesper Eklund  1998  AJ0198  KÖPINGS SS    50m  1:14.61 
410  Jonas Andersson  1996  AE2396  SK SYDSIM    50m  1:13.35 
76  Dennis Åberg  1998  AC3398  HS    50m  1:12.93 
Alexander Bogesten  1997  AB5997  ANDERSTORP    50m  1:12.36 
376  Arvid Kjellén  1998  AK7198  SPÅRVÄGEN    50m  1:12.57 
443  Denis Marijanovic  1996  AP3596  SÖDERTÖRN    50m  1:13.01 
212  Jakob Helman  1996  AU1396  MKK    50m  1:13.52 
163  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  1:14.72 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
14  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  AB9996  ELFSBORG    50m  1:11.74 
131  Robin Fröstberg  1996  AA7196  KALMAR SS    50m  1:11.23 
558  Daniel Kertes  1999  AD8399  ÄNGELHOLM    50m  1:09.44 
559  Viktor Kertes  1996  AP5196  ÄNGELHOLM    50m  1:07.81 
180  Teodor Widerberg  1998  AG0398  SK LAXEN    50m  1:09.17 
68  Otto Schippert  1996  AG7996  HS    50m  1:10.28 
560  Joel Knutsson  1997  AK5197  ÄNGELHOLM    50m  1:11.54 
50  Martin Rogmark  1996  AI0196  SK HAJEN    50m  1:12.36 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
42  Oskar Ehrnberg  1997  AP0597  GÖTEBORG    50m  1:11.66 
19  William Reinholdsson  1997  AP8597  ELFSBORG    50m  1:11.12 
481  Daniel Räisänen  1999  AE0199  TÄBY SIM    50m  1:09.38 
174  Alfred Bjärudd  1996  AQ4596  SK LAXEN    50m  1:07.50 
592  Noa Koch  1996  AA0396  UDDEVALLA    50m  1:08.41 
243  Pär Börjeson  1998  AC6798  MASS    50m  1:10.27 
513  Alexander Ozerov  1996  AS0396  VÄSBY SS    50m  1:11.47 
221  Ludwig Wemlén  1997  AG3197  MKK    50m  1:12.26 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
574  Marcus Åsberg  1996  AH4396  SK ÄGIR    50m  1:11.58 
596  Kalle Svensson  1997  AB4797  UDDEVALLA    50m  1:10.44 
288  Marcus Forsgren  1996  AM4196  NKK    50m  1:09.30 
398  Alexander Morgan  1996  AE9796  SKK    50m  1:04.83 
402  Benjamin Dzihic  1997  AO0397  SUNDSVALL    50m  1:07.92 
90  Mika Persson  1998  AM7798  HÖGANÄS SS    50m  1:10.22 
303  Adam Alstermark  1996  AS9196  NORRTÄLJE    50m  1:11.26 
404  Eric Lundström  1996  AD1796  SUNDSVALL    50m  1:11.77 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  26 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  20:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner