2020-04-06   17:55:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 2 Torsdag 27 juni kl. 09.00

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  26 juni 2013   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  20:23   
  Arrangör  SSF/Landskrona SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
 
Gren 8, 200m Medley Flickor  Försök (9) 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sophie Hansson 2:28.00 Helsingborg 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 2:25.73 Skuru IK 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Céline Bertrand 2:21.80 Skövde SS 
 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
284  Isabelle Wrejde  1999  AV5299  SK NEPTUN    25m  2:31.37 
132  Isabella Hong  1998  AK4698  KALMAR SS    25m  2:29.14 
590  Sandra Lendt  2000  AH0400  TRELLEB K    25m  2:30.03 
               
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
535  Clara Wiman  1996  AE8896  VÄSTERÅS    25m  2:26.04 
88  Klara Juliusson  1997  AH3897  HÖGANÄS SS    25m  2:24.36 
588  Amanda Hyllbrant  1999  AY6899  SK STRÄNGN    50m  2:42.83 
134  Ellen Lindeby  1999  AB9699  KALMAR SS    50m  2:41.46 
670  Michaela Mattsson  1999  AL4899  SK NEPTUN    50m  2:41.97 
699  Emma Persson  1999  AM7299  SK LÖDDE    50m  2:43.22 
123  Stina Victoria Nordberg  1996  BV4296  JÖNKÖPING    25m  2:25.66 
373  Ida Edin  1996  AS8896  SPÅRVÄGEN    25m  2:26.26 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
325  Victoria Jönsson  1999  AS7499  S 71    50m  2:41.37 
687  Frida Lannhard  2000  AB6800  LUDVIKA SS    50m  2:40.22 
60  Moa Holmkvist  1999  AE5899  HS    50m  2:39.95 
205  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  SK LÖDDE    50m  2:39.23 
609  Ida Pettersson  1999  AP2699  POLISEN    50m  2:39.95 
533  Andréa Persson  1999  AB5899  VÄSTERÅS    50m  2:40.22 
282  Caroline Wallenborg  2000  AL3800  SK NEPTUN    50m  2:40.93 
280  Alexandra Nilsson  1998  AJ5498  SK NEPTUN    50m  2:41.41 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
10  Alice Sundberg  1999  AS1299  DANDERYD    50m  2:38.09 
586  Lisa Eriksson  1998  AN3898  SK STRÄNGN    50m  2:37.29 
106  Malin Atran  1998  AN7698  JÄRFÄLLA S    50m  2:36.86 
582  Tiffani Segerbrand  1999  AI0699  SS04    50m  2:36.63 
29  Rebecka Gustafsson  1998  AH4698  SK ENA    50m  2:36.73 
319  Olivia Berglund  1998  AR9898  SK RAN    50m  2:37.09 
35  Sandra Lundqvist  1998  AH4898  FALUN    50m  2:37.31 
530  Hannah Brunzell  2001  AP6801  VÄSTERÅS    50m  2:39.03 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
111  Emma Rotstam  1998  AF7498  JÄRFÄLLA S    50m  2:36.29 
Frida Berglund  1998  AW7298  DANDERYD    50m  2:35.86 
71  Johanna Söderberg  1999  AE6899  HS    50m  2:35.49 
109  Isabelle Hanson  1998  AB4298  JÄRFÄLLA S    50m  2:34.95 
67  Johanna Palmkvist  1999  AN2899  HS    50m  2:35.11 
257  Amanda Magnusson  1999  AF9699  MASS    50m  2:35.72 
478  Julia Ewerbring  1998  AI8298  TÄBY SIM    50m  2:35.97 
322  Rebecca Berggren-Nylund  1999  AI1899  S 71    50m  2:36.43 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
327  Ellen Sandberg  1999  AE9499  S 71    50m  2:34.81 
129  Miranda Arvidsson  1998  AJ5298  KALMAR SS    50m  2:33.14 
64  Josefine Möller  1996  AN5296  HS    50m  2:31.75 
251  Ulrika Holm  1996  AC1896  MASS    50m  2:31.55 
527  Lina Berggren  1998  AB7698  VÄSTERÅS    50m  2:31.64 
105  Josefine Almvret  1999  AA0699  JÄRFÄLLA S    50m  2:32.82 
296  Sara Wallberg  1999  AJ2899  NKK    50m  2:33.76 
550  Dinah Jönsson  1998  AN6498  YSTADS SS    50m  2:34.88 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
165  Sara Linné  1997  AT5297  LANDSKRONA    50m  2:30.90 
11  Emma Varga  1997  AE1897  DANDERYD    50m  2:29.84 
372  Jessica Billquist  1996  AV1496  SPÅRVÄGEN    50m  2:28.28 
58  Sophie Hansson  1998  AM1298  HS    50m  2:26.25 
240  Alice Ivarsson  1996  AA4296  MOTALA SS    50m  2:27.13 
74  Matilda Weiler  1998  AF0898  HS    50m  2:29.41 
545  Ebba Stillman  1996  AH9496  VÄXJÖ SS    50m  2:30.15 
519  Emma Wahlund  1998  AB5298  VÄSBY SS    50m  2:31.54 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
66  Rebecca Nilsson  1996  AH5696  HS    50m  2:30.39 
480  Emelie Johansson  1996  AN2496  TÄBY SIM    50m  2:29.53 
457  Alba Forés  1998  AI5298  SK TRITON    50m  2:28.16 
354  Marlene Pavlu Lewin  1997  AH9497  SKURU IK    50m  2:25.73 
292  Elin Podéus  1997  AE8297  NKK    50m  2:27.03 
156  Isabelle Avenius  1996  AX3496  KUNGÄLV    50m  2:29.07 
37  Elin Svärd  1998  AL9498  FALUN    50m  2:30.05 
446  Vilma Unnermark  1997  AI9697  SÖDERTÖRN    50m  2:31.52 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
501  Rebecca Håkansson  1996  AV3296  VELLINGE-N    50m  2:30.30 
507  Emelie Bäck  1996  AE4696  VÄSBY SS    50m  2:29.47 
562  Lina Rosvall  1997  AC2897  ÄNGELHOLM    50m  2:27.30 
509  Jaqueline Hippi  1996  AJ8496  VÄSBY SS    50m  2:20.72 
124  Johanna Pettersson  1996  AL2696  JÖNKÖPING    50m  2:26.88 
520  Agnes Wiiand  1997  AM1497  VÄSBY SS    50m  2:28.51 
429  Alida Ramdén  1997  AP0297  SÖDERTÄLJE    50m  2:29.85 
415  Malin Johansson  1997  AL0497  SK SYDSIM    50m  2:31.29 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  26 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  20:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner