2020-05-29   16:58:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 8 Söndag 30 juni kl. 09.00

Heatlista Gren 31
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  30 juni 2013   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  07:03   
  Arrangör  SSF/Landskrona SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
 
Gren 31, 100m Fjärilsim Pojkar  Försök (9) 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Alfred Christensson 1:01.56 Landskro 
15 år: Linus Junefelt (1992) 57.77 2007 FM: Cruiz Llupa 1:00.40 Helsingborgs S 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.05 2010 FM: Adam Ackerstierna 56.67 SK Ena 
 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
459  Rasmus Wetterborg  1996  AC9396  SK TRITON    25m  58.17 
605  Martin Falk  1999  AC1199  POLISEN    50m  1:10.58 
347  Andre Filipsson  1999  AA9799  SKURU IK    50m  1:10.13 
669  Simon Blom  1999  AQ9199  SK NEPTUN    50m  1:10.55 
412  Teodor Cvijic  1999  AS0199  SK SYDSIM    50m  1:11.05 
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
147  Johan Rydahl  2001  AF4901  KARLSTAD    50m  1:09.85 
626  Nikola Mackic  1999  AF6199  SK LAXEN    50m  1:09.51 
41  Philip Borgström Bishop  1999  AK9999  GÖTEBORG    50m  1:08.82 
502  Anton Steindl  2000  AB2900  HVETLANDA    50m  1:08.68 
114  Samuel Talback  2000  AB8500  JÄRFÄLLA S    50m  1:08.70 
481  Daniel Räisänen  1999  AE0199  TÄBY SIM    50m  1:08.92 
491  Isak Wikström  1999  AJ3199  UMEÅ SS    50m  1:09.65 
564  Oskar Hanstål  1999  AJ1599  ÄNGELHOLM    50m  1:10.09 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
400  Kalle Sandahl  1999  AM8799  SKK    50m  1:07.58 
544  Daniel Jonsson  1999  AF8599  VÄXJÖ SS    50m  1:07.19 
146  Adam Albringer  1999  AH8999  KARLSTAD    50m  1:06.75 
32  Karl Lindoff  1998  AT1598  ESKILSTUNA    50m  1:06.54 
311  Alexander Löfqvist  1999  AM5399  OSKARSHAMN    50m  1:06.58 
340  Oscar Olsson  1999  AK2199  SJÖBO SS    50m  1:06.82 
188  Mattias Grynning  1999  AJ0599  LASS    50m  1:07.22 
442  Anton Marijanovic  2000  AG0100  SÖDERTÖRN    50m  1:08.54 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
176  Dennis Dukic  2000  AC4500  SK LAXEN    50m  1:06.41 
614  Steven Angelo Larsson  1998  AG2798  TROLLHÄTTA    50m  1:06.05 
427  Erik Brandt  1999  AD5999  SÖDERTÄLJE    50m  1:05.89 
315  Jesper Olsson  1998  AJ2798  POSEIDON    50m  1:05.82 
164  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    50m  1:05.84 
285  Erik Björklund  1998  AA2598  NJURUNDA    50m  1:05.91 
149  Axel Widström  1998  AN5798  KARLSTAD    50m  1:06.17 
534  Lukas Steiner  1998  AG8998  VÄSTERÅS    50m  1:06.53 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
471  Sebastian Pantzar  1999  AL1999  TYRESÖ SS    50m  1:05.73 
528  Filip Björkholm  1998  AP5798  VÄSTERÅS    50m  1:05.33 
445  Wilmer Tingbrand  1998  AM2998  SÖDERTÖRN    50m  1:04.73 
62  Stefan Kojic  1998  AO2598  HS    50m  1:04.20 
558  Daniel Kertes  1999  AD8399  ÄNGELHOLM    50m  1:04.49 
371  Albin Lövgren  1999  AC0199  SKÖVDE SS    50m  1:05.16 
500  Albin Larsson  1998  AF4798  VARBERG    50m  1:05.35 
399  Lukas Peterson  1998  AG8198  SKK    50m  1:05.81 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
247  Alexander Havton  1998  AW2398  MASS    50m  1:03.06 
85  Joel Westerlind  1996  AD2796  HÄRNÖSAND    50m  1:01.81 
213  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    50m  1:01.66 
122  David Larsson  1996  AH7196  JÖNKÖPING    50m  1:01.56 
108  Viktor Fridsjö  1998  AO4798  JÄRFÄLLA S    50m  1:01.64 
289  Alexander Frost  1997  AM5997  NKK    50m  1:01.79 
312  Erik Nicklasson  1998  AG2598  OSKARSHAMN    50m  1:02.66 
483  Sean Zhong  1998  AF2198  TÄBY SIM    50m  1:03.11 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
477  Oskar Ericsson  1997  AF9397  TÄBY SIM    50m  1:01.16 
63  Cruiz Llupa  1997  AG9397  HS    50m  1:00.40 
162  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    50m  59.61 
256  Patrik Löfgren  1996  AA4396  MASS    50m  58.82 
Markus Malm  1997  AE7397  ANDERSTORP    50m  59.47 
288  Marcus Forsgren  1996  AM4196  NKK    50m  59.83 
376  Arvid Kjellén  1998  AK7198  SPÅRVÄGEN    50m  1:00.77 
377  Anton Lüning  1996  AO0996  SPÅRVÄGEN    50m  1:01.39 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
153  Anton Johansson  1996  AJ5996  KUNGSBACKA    50m  1:01.03 
402  Benjamin Dzihic  1997  AO0397  SUNDSVALL    50m  1:00.31 
602  Joen Brynnel  1996  AU3196  POLISEN    50m  59.61 
508  Markus Fürst  1996  AA2196  VÄSBY SS    50m  58.72 
180  Teodor Widerberg  1998  AG0398  SK LAXEN    50m  59.42 
90  Mika Persson  1998  AM7798  HÖGANÄS SS    50m  59.82 
Henry Kerman  1997  AI6597  ANDERSTORP    50m  1:00.72 
495  Nathaniel Jousefi  1997  AQ1397  UPSALA S    50m  1:01.34 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
560  Joel Knutsson  1997  AK5197  ÄNGELHOLM    50m  1:00.80 
513  Alexander Ozerov  1996  AS0396  VÄSBY SS    50m  1:00.31 
54  Filip Dolk  1996  AG5996  HS    50m  59.58 
344  Filip Svedberg  1997  AJ0197  SKELLEFTEÅ    50m  58.48 
248  Christopher Havton  1997  AW9197  MASS    50m  59.00 
148  Alexander Vestin  1996  AG8396  KARLSTAD    50m  59.70 
70  Fabian Steen  1996  AH9596  HS    50m  1:00.61 
305  Victor Johansson  1998  AA7798  NÄSSJÖ    50m  1:01.24 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  30 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  07:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner