2020-05-29   16:59:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 8 Söndag 30 juni kl. 09.00

Heatlista Gren 35
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2013    Utskriftsdatum  30 juni 2013   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  07:03   
  Arrangör  SSF/Landskrona SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  26 juni 2013         
 
 
 
Gren 35, 200m Ryggsim Pojkar  Försök (6) 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007 FM: Petter Fredriksson 2:13.97 SK Haje 
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 2:03.74 2012 FM: Axel Pettersson 2:03.74 Jönköpings SS 
 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
660  Hampus Persson  1997  AI3997  VELLINGE-N    25m  2:28.22 
541  Gunnar Granlund  1996  AK2996  VÄSTERÅS    50m  2:33.86 
352  William Lulek  1998  AJ6998  SKURU IK    25m  2:15.87 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
472  Olle Sköld  1999  AK4599  TYRESÖ SS    50m  2:30.73 
206  Alexander Hedre  1999  AJ9799  SK LÖDDE    50m  2:29.94 
529  Alessandro Bonetti  1999  AG5399  VÄSTERÅS    50m  2:28.99 
544  Daniel Jonsson  1999  AF8599  VÄXJÖ SS    50m  2:28.09 
149  Axel Widström  1998  AN5798  KARLSTAD    50m  2:28.41 
17  Anton Lornell  1998  AI3998  ELFSBORG    50m  2:29.86 
350  Christopher Johnsson  1998  AG2198  SKURU IK    50m  2:30.10 
548  Filip Christiansson  1999  AO6199  YSTADS SS    50m  2:30.79 

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
246  Joel Eliasson  1998  AN3198  MASS    50m  2:27.68 
150  Daniel Vålvik  1999  AM7199  KARLSTAD    50m  2:26.17 
427  Erik Brandt  1999  AD5999  SÖDERTÄLJE    50m  2:25.87 
259  Karl Zimmerman  1998  AD1598  MASS    50m  2:24.86 
691  Emil Dahlberg  1997  AC6997  SUNDSVALL    50m  2:25.59 
479  Filip Hedman  1998  AO1598  TÄBY SIM    50m  2:26.07 
616  Alexander Almeida Sundell  1997  AH3597  HS    50m  2:27.33 
442  Anton Marijanovic  2000  AG0100  SÖDERTÖRN    50m  2:27.87 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Karl Gustav Gérnyi  1999  AG9599  DANDERYD    50m  2:22.92 
348  Tim Filipsson  1996  AH9196  SKURU IK    50m  2:21.69 
375  Tobias Henriksson  1996  AN4796  SPÅRVÄGEN    50m  2:19.32 
477  Oskar Ericsson  1997  AF9397  TÄBY SIM    50m  2:12.06 
608  Michail Papantoniou  1997  AX7397  POLISEN    50m  2:16.28 
178  Gustav Norberg-Pettersson  1996  AM8596  SK LAXEN    50m  2:20.61 
453  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG    50m  2:22.39 
667  Rasmus Rantanen  1997  AI7397  FALUN    50m  2:24.19 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
380  Daniel Sjöblom Ahlström  1998  AR0798  SPÅRVÄGEN    50m  2:22.66 
130  Mattias Evaldsson  1997  AQ4597  KALMAR SS    50m  2:21.27 
91  Eric Schollin  1997  AF2597  HÖGANÄS SS    50m  2:17.29 
256  Patrik Löfgren  1996  AA4396  MASS    50m  2:09.66 
518  Samuel Törnqvist  1997  AI6197  VÄSBY SS    50m  2:15.77 
122  David Larsson  1996  AH7196  JÖNKÖPING    50m  2:20.08 
277  Alexander Lind  1997  AI0397  SK NEPTUN    50m  2:22.05 
250  Jonathan Havton  1998  AW1398  MASS    50m  2:24.14 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
482  Carl-Åke Willberg  1998  AG1398  TÄBY SIM    50m  2:22.61 
194  Daniel Olsson  1996  AF0396  LASS    50m  2:20.96 
410  Jonas Andersson  1996  AE2396  SK SYDSIM    50m  2:16.51 
48  Petter Fredriksson  1997  AJ4197  SK HAJEN    50m  2:07.18 
291  Hampus Lovinge  1998  AE2998  NKK    50m  2:14.18 
330  Elias Altman  1998  AH6998  SALTSJÖB    50m  2:19.37 
85  Joel Westerlind  1996  AD2796  HÄRNÖSAND    50m  2:21.94 
456  Rasmus Ericsson  1998  AB4198  SK TRITON    50m  2:23.71 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  30 juni 2013 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  07:03 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner