2020-05-29   16:37:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 8 Söndag 30 juni kl. 09.00

31_S
Gren 31, 100m Fjärilsim Pojkar 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Alfred Christensson 1:01.56 Landskro 
15 år: Linus Junefelt (1992) 57.77 2007 FM: Cruiz Llupa 1:00.40 Helsingborgs S 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.05 2010 FM: Adam Ackerstierna 56.67 SK Ena 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
558  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  1:04.49   
371  Lövgren Albin  1999  SKÖVDE SS  AC0199  50 m  1:05.16   
471  Pantzar Sebastian  1999  TYRESÖ SS  AL1999  50 m  1:05.73   
427  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  1:05.89   
176  Dukic Dennis  2000  SK LAXEN  AC4500  50 m  1:06.41   
311  Löfqvist Alexander  1999  OSKARSHAMN  AM5399  50 m  1:06.58   
146  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  50 m  1:06.75   
340  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  1:06.82   
544  Jonsson Daniel  1999  VÄXJÖ SS  AF8599  50 m  1:07.19   
10  188  Grynning Mattias  1999  LASS  AJ0599  50 m  1:07.22   
11  400  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  50 m  1:07.58   
12  184  Askmalm Albert  2000  LASS  AA5900  50 m  1:08.42   
13  442  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  1:08.54   
14  502  Steindl Anton  2000  HVETLANDA  AB2900  50 m  1:08.68   
15  114  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  50 m  1:08.70   
16  41  Borgström Bishop Philip  1999  GÖTEBORG  AK9999  50 m  1:08.82   
17  481  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  50 m  1:08.92   
18  626  Mackic Nikola  1999  SK LAXEN  AF6199  50 m  1:09.51   
19  491  Wikström Isak  1999  UMEÅ SS  AJ3199  50 m  1:09.65   
20  147  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  50 m  1:09.85   
21  564  Hanstål Oskar  1999  ÄNGELHOLM  AJ1599  50 m  1:10.09   
22  347  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  50 m  1:10.13   
23  669  Blom Simon  1999  SK NEPTUN  AQ9199  50 m  1:10.55   
24  605  Falk Martin  1999  POLISEN  AC1199  50 m  1:10.58   
25  412  Cvijic Teodor  1999  SK SYDSIM  AS0199  50 m  1:11.05   
15 år 
180  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  59.42   
162  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  59.61   
90  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  59.82   
376  Kjellén Arvid  1998  SPÅRVÄGEN  AK7198  50 m  1:00.77   
291  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  1:01.22   
305  Johansson Victor  1998  NÄSSJÖ  AA7798  50 m  1:01.24   
294  Rydberg Hugo  1998  NKK  AA8798  50 m  1:01.60   
108  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  1:01.64   
213  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  1:01.66   
10  312  Nicklasson Erik  1998  OSKARSHAMN  AG2598  50 m  1:02.66   
11  247  Havton Alexander  1998  MASS  AW2398  50 m  1:03.06   
12  483  Zhong Sean  1998  TÄBY SIM  AF2198  50 m  1:03.11   
13  62  Kojic Stefan  1998  HS  AO2598  50 m  1:04.20   
14  445  Tingbrand Wilmer  1998  SÖDERTÖRN  AM2998  50 m  1:04.73   
15  342  Lindström Gustav  1998  SKELLEFTEÅ  AD3598  50 m  1:04.80   
16  528  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  50 m  1:05.33   
17  500  Larsson Albin  1998  VARBERG  AF4798  50 m  1:05.35   
18  399  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  50 m  1:05.81   
19  315  Olsson Jesper  1998  POSEIDON  AJ2798  50 m  1:05.82   
20  164  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  1:05.84   
21  285  Björklund Erik  1998  NJURUNDA  AA2598  50 m  1:05.91   
22  614  Angelo Larsson Steven  1998  TROLLHÄTTA  AG2798  50 m  1:06.05  EFT 
23  149  Widström Axel  1998  KARLSTAD  AN5798  50 m  1:06.17   
24  534  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  1:06.53   
25  32  Lindoff Karl  1998  ESKILSTUNA  AT1598  50 m  1:06.54   
26  141  Hjalmarsson Fredrik  1998  KARLSKRONA  AE8798  25 m  1:04.14   
16 - 17 år 
344  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  58.48   
508  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  50 m  58.72   
256  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  58.82   
248  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  59.00   
Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  50 m  59.47   
54  Dolk Filip  1996  HS  AG5996  50 m  59.58   
602  Brynnel Joen  1996  POLISEN  AU3196  50 m  59.61   
148  Vestin Alexander  1996  KARLSTAD  AG8396  50 m  59.70   
288  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  59.83   
10  245  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  59.85   
11  402  Dzihic Benjamin  1997  SUNDSVALL  AO0397  50 m  1:00.31   
12  513  Ozerov Alexander  1996  VÄSBY SS  AS0396  50 m  1:00.31   
13  63  Llupa Cruiz  1997  HS  AG9397  50 m  1:00.40   
14  70  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  1:00.61   
15  Kerman Henry  1997  ANDERSTORP  AI6597  50 m  1:00.72   
16  560  Knutsson Joel  1997  ÄNGELHOLM  AK5197  50 m  1:00.80   
17  153  Johansson Anton  1996  KUNGSBACKA  AJ5996  50 m  1:01.03   
18  477  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  1:01.16   
19  495  Jousefi Nathaniel  1997  UPSALA S  AQ1397  50 m  1:01.34   
20  377  Lüning Anton  1996  SPÅRVÄGEN  AO0996  50 m  1:01.39   
21  122  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  1:01.56   
22  289  Frost Alexander  1997  NKK  AM5997  50 m  1:01.79   
23  85  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  1:01.81   
24  459  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  25 m  58.17   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  23 juni 2013 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  21:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner