2020-05-29   12:59:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 8 Söndag 30 juni kl. 09.00

32_S
Gren 32, 100m Ryggsim Flickor 
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006 FM: Miranda Arvidsson 1:06.91 Kalmar 
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008 FM: Marlene Pavlu Lewin 1:05.68 Skuru IK 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 1:03.38 2012 FM: Louise Hansson 1:03.38 Helsingborg S 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
210  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  1:08.23   
43  Kristensson Alfhild  1999  GÖTEBORG  AI6699  50 m  1:08.50   
561  Rosvall Hanna  2000  ÄNGELHOLM  AM7200  50 m  1:10.13   
430  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:11.22   
105  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  1:11.43   
21  Öman Tilda  2000  ELFSBORG  AI7200  50 m  1:11.69   
204  Andersson Lova  2000  LJUNGBY SS  AA3600  50 m  1:11.76   
516  Sparrman Kajsa  1999  VÄSBY SS  AH4299  50 m  1:12.00   
589  Lareva Davilda  2000  TRELLEB K  AE4400  50 m  1:12.06   
10  67  Palmkvist Johanna  1999  HS  AN2899  50 m  1:12.17   
11  60  Holmkvist Moa  1999  HS  AE5899  50 m  1:12.25   
12  71  Söderberg Johanna  1999  HS  AE6899  50 m  1:12.44   
13  89  Liljeqvist Ida  1999  HÖGANÄS SS  AR4499  50 m  1:12.56   
14  536  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  50 m  1:12.66   
15  257  Magnusson Amanda  1999  MASS  AF9699  50 m  1:12.74   
16  584  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  50 m  1:12.79   
17  397  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  50 m  1:12.88   
18  490  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  50 m  1:13.01   
19  580  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  50 m  1:13.03   
20  432  Wadsten Clara  1999  SÖDERTÄLJE  AA1899  50 m  1:13.06   
21  134  Lindeby Ellen  1999  KALMAR SS  AB9699  50 m  1:13.12   
22  489  Eriksson JohannaLouise  2000  UMEÅ SS  AJ0400  50 m  1:13.35   
23  284  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  50 m  1:13.39   
24  335  Gebart Hanna  2000  S 02  AB4400  50 m  1:13.42   
25  190  Lampi Lovisa  1999  LASS  AQ4899  25 m  1:08.85   
15 år 
129  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  1:06.44   
550  Jönsson Dinah  1998  YSTADS SS  AN6498  50 m  1:07.22   
136  Wranå Linnea  1998  KALMAR SS  AO1898  50 m  1:07.30   
132  Hong Isabella  1998  KALMAR SS  AK4698  50 m  1:10.31   
503  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  1:10.60   
346  Engsoo Alexandra  1998  SKURU IK  AF3898  50 m  1:10.66   
349  Hassler Anna  1998  SKURU IK  AK5298  50 m  1:11.60   
586  Eriksson Lisa  1998  SK STRÄNGN  AN3898  50 m  1:11.66   
607  Kacinskas Danute  1998  POLISEN  BO7698  50 m  1:11.78   
10  36  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  50 m  1:12.05   
11  493  Carlsson Linnéa  1998  UPSALA S  AC8298  50 m  1:12.30   
12  214  Liljegren Hanna  1998  MKK  AM7898  50 m  1:12.72   
13  689  Cronsjö Moa  1998  SS IDEN  AM1498  50 m  1:13.52   
14  56  Hallbäck Mimmi  1998  HS  AM2298  50 m  1:13.70   
15  273  Petersson Gabriella  1998  MASS  AF8298  50 m  1:13.96   
16  185  Elm Elin  1998  LASS  AG5498  50 m  1:14.28   
17  Brännlund Linda  1998  DANDERYD  AW6298  50 m  1:14.29   
18  191  Magnusson Emma  1998  LASS  AL9698  50 m  1:14.41   
19  275  Rehnberg Linn  1998  MASS  AG0298  50 m  1:14.54   
20  96  Widén Elin  1998  HÖGANÄS SS  AI4498  50 m  1:15.62  EFT 
21  323  Chen Jessica  1998  S 71  AL1298  50 m  1:16.24   
22  310  Orajärvi Miranda  1998  OSBY SS  AF7898  25 m  1:09.25   
23  697  Palmqvist Thilde  1998  HVETLANDA  AY1298  25 m  1:13.27   
16 - 17 år 
354  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  1:04.88   
133  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  1:06.51   
169  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  1:07.65   
446  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  1:07.72   
11  Varga Emma  1997  DANDERYD  AE1897  50 m  1:07.91   
499  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  1:08.44   
507  Bäck Emelie  1996  VÄSBY SS  AE4696  50 m  1:08.64   
501  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  1:09.07   
219  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  1:09.14   
10  545  Stillman Ebba  1996  VÄXJÖ SS  AH9496  50 m  1:09.28   
11  101  Månsson Linnéa  1996  SS IDEN  AJ6296  50 m  1:09.29   
12  165  Linné Sara  1997  LANDSKRONA  AT5297  50 m  1:09.46   
13  158  Nielsen-Fernandes Josephine  1996  KUNGÄLV  AB6896  50 m  1:09.64   
14  351  Kimander Amanda  1997  SKURU IK  AQ3497  50 m  1:09.70   
15  562  Rosvall Lina  1997  ÄNGELHOLM  AC2897  50 m  1:09.81   
16  124  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  1:09.82   
17  211  Gustafsson Andrea  1996  MKK  AV0896  50 m  1:09.82   
18  240  Ivarsson Alice  1996  MOTALA SS  AA4296  50 m  1:09.93   
19  444  Nykvist Greta  1996  SÖDERTÖRN  AU7496  50 m  1:09.99   
20  107  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  1:10.12   
21  405  Svensson Cecilia  1997  SUNDSVALL  AH9297  50 m  1:10.30   
22  455  Borg Ida  1997  SK TRITON  AB8897  50 m  1:10.57   
23  279  Myers Charlotte  1997  SK NEPTUN  BQ2497  25 m  1:06.85   
24  383  Wallén Malin  1997  SPÅRVÄGEN  AZ7897  25 m  1:06.99   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  23 juni 2013 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  21:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner