2018-11-12   19:59:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Västerås Meet 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Konrad Christian  1989  BOTK-RÖNN  AG2589  25 m  55.43   
288  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  ac9592  50 m  56.37   
197  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  25 m  57.90   
128  Björklund Philip  1992  SKK  AG2192  25 m  58.98   
287  Kling Jonathan  1993  ÖSA  af1193  50 m  59.30   
161  Gradin André  1994  SÖDERTÄLJE  AN1194  50 m  1:00.00   
188  Jousefi Nathaniel  1997  UPSALA S  AQ1397  25 m  1:00.15   
252  Östberg Max  1996  VÄSTERÅS  AM1196  25 m  1:00.94   
137  Lönn Ossian  1996  SKK  AX2996  25 m  1:01.29   
10  162  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  1:01.43   
11  91  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  1:01.76   
12  149  Thomée Lucas  1993  SKK  AE3193  25 m  1:02.62   
13  126  Ankarberg Ossian  1996  SKK  AX6196  25 m  1:03.25   
14  46  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  25 m  1:03.40   
15  58  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  25 m  1:03.44   
16  57  Norén-Vosveldt Gustav  1996  HÄRNÖSAND  AL0396  25 m  1:03.75   
17  256  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  1:03.87   
18  189  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  25 m  1:04.10   
19  62  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  1:04.31   
20  74  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  1:04.38   
21  190  Nilsson Fredrik  1997  UPSALA S  AL2997  25 m  1:04.56   
22  118  Filipsson Tim  1996  SKURU IK  AH9196  50 m  1:04.63   
23  71  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  1:05.13   
24  29  Gérnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  25 m  1:05.16   
25  227  Granlund Gunnar  1996  VÄSTERÅS  AK2996  25 m  1:05.25   
26  245  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  1:05.43   
27  158  Emanuelsson Oskar  1994  SÖDERTÄLJE  AL2394  50 m  1:05.54   
28  145  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  25 m  1:05.88   
29  41  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:05.96   
30  146  Pettersson Gustav  1994  SKK  BB7194  25 m  1:06.07   
31  36  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  1:06.42   
32  272  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  1:06.59   
33  195  Thuresson Gustav  1997  WISBY SS  AG6597  25 m  1:07.24   
34  89  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  1:07.44   
35  147  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  25 m  1:07.92   
36  26  Aabel Nordkvist Jens Jacob  1995  DANDERYD  BB2995  25 m  1:08.24   
37  117  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  25 m  1:09.01   
38  267  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  1:09.05   
39  153  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  1:10.20   
40  54  Kranenbarg Jelle  1996  HÄRNÖSAND  AW0196  25 m  1:10.36   
41  79  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  1:12.71   
42  182  Arlasjö Simon  1996  UPSALA S  AW3796  25 m  1:13.45   
43  52  Wåhlander Oskar  1996  HARNÄS SKU  AU8396  25 m  1:13.87   
44  70  Ahlbäck Jonathan  1995  KARLSTAD  AS7595  25 m  1:14.08   
45  106  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  1:14.21   
46  68  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  1:14.49   
47  63  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  1:15.03   
48  220  Ejdersund Gustav  1998  VÄSTERÅS  AD8598  25 m  1:15.63   
49  50  Sjökvist Gustav  1996  HARNÄS SKU  AO9996  25 m  1:18.67   
50  174  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  1:19.38   
51  15  Sund Kasper  1994  BOTK-RÖNN  AP9794  25 m  1:19.43   
52  12  Koufakis Andreas  1998  BOTK-RÖNN  AQ5598  25 m  1:19.92   
53  85  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:20.89   
54  103  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  1:21.59   
55  76  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  1:22.97   
56  171  Panahi Adrian  1998  SÖDERTÄLJE  AH7398  50 m  1:22.99   
57  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:24.67   
58  94  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:26.24   
59  266  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:28.04   
60  78  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:31.35   
61  11  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  1:41.16   
62  170  Noory Samir  1999  SÖDERTÄLJE  AP4799  50 m  1:43.54   
63  241  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  1:43.83   
64  77  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  50 m     
65  215  Chabok Araz  2000  VÄSTERÅS  AV0100  50 m     
66  299  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  ah4995  50 m  56.61  EFT 
67  293  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  1:23.51  EFT 
68  223  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  50 m  1:38.17  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
2_S
Gren 2, 200m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
201  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  2:17.04   
202  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  2:24.82   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:25.44   
200  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  2:28.42   
138  Malmberg Lovisa  1995  SKK  AH9895  25 m  2:29.48   
263  Jonsson Anna  1994  ÖSA  AK3694  25 m  2:30.28   
27  Berglund Frida  1998  DANDERYD  AW7298  25 m  2:31.09   
30  Halldén Louise  1998  DANDERYD  AW2498  25 m  2:31.64   
Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  2:32.15   
10  270  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  25 m  2:32.15   
11  59  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  2:32.82   
12  75  Linderholm Maja  1996  KARLSTAD  AX1296  25 m  2:33.60   
13  31  Sundberg Alice  1999  DANDERYD  AS1299  25 m  2:33.95   
14  283  Eriksson Anna  1999  SK STRÄNGN  AI0499  25 m  2:34.49   
15  130  Finati Sara  1992  SKK  BR3892  25 m  2:34.76   
16  122  Kimander Amanda  1997  SKURU IK  AQ3497  50 m  2:35.59   
17  242  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:36.75   
18  32  Österman Ida  1998  DANDERYD  BA0298  25 m  2:37.50   
19  61  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  25 m  2:37.81   
20  209  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  2:38.31   
21  39  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  2:39.06   
22  102  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:41.32   
23  150  Wetterborg Johanna  1992  SKK  BC0892  25 m  2:41.72   
24  65  Levander Tilde  2000  JÄRFÄLLA S  AI7600  25 m  2:42.25   
25  129  Blomquist Julia  1998  SKK  AR8298  25 m  2:42.29   
26  285  Hyllbrant Amanda  1999  SK STRÄNGN  AY6899  25 m  2:44.10   
27  148  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  2:44.41   
28  45  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  25 m  2:45.16   
29  Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  2:45.95   
30  133  Hagström Louise  1998  SKK  AZ1898  25 m  2:47.66   
31  181  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  2:47.74   
32  73  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  2:48.04   
33  156  Dahlin Mathilda  1995  SÖDERTÄLJE  AG3495  50 m  2:48.42   
34  100  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  2:48.45   
35  258  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  50 m  2:49.66   
36  251  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  2:50.11   
37  60  Atran Malin  1998  JÄRFÄLLA S  AN7698  50 m  2:50.42   
38  96  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  2:51.37   
39  Sandberg Linnea  1996  BORLÄNGE  BD0896  25 m  2:52.07   
40  47  Hansson Emelie  1997  HARNÄS SKU  AY4897  25 m  2:52.73   
41  14  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  2:53.88   
42  80  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  25 m  2:55.64   
43  173  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  2:57.69   
44  51  Tengqvist Moa  1997  HARNÄS SKU  BJ3497  25 m  3:01.08   
45  152  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  50 m  3:02.52   
46  166  Jansmarker Elin  1999  SÖDERTÄLJE  AI3499  50 m  3:03.63   
47  286  Nyström Adina  1999  SK STRÄNGN  BD3699  25 m  3:04.73   
48  141  Nylander Ebba  1998  SKK  AV7898  25 m  3:04.76   
49  164  Hofvander Ida  1998  SÖDERTÄLJE  AQ8898  25 m  3:05.36   
50  237  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  3:06.49   
51  95  Hellsing Johanna  1996  LUDVIKA SS  AB9296  25 m  3:07.17   
52  22  Söderholm Marina Feria  1998  BÅLSTA SK  AG8298  25 m  3:07.55   
53  159  Emmesjö Sara  1998  SÖDERTÄLJE  AD5498  50 m  3:08.25   
54  231  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  3:13.83   
55  168  Mariani-Lopez Lenina  1999  SÖDERTÄLJE  AS2699  50 m  3:13.95   
56  155  Christensen Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  50 m  3:14.65   
57  154  Bäckdahl Anna  1999  SÖDERTÄLJE  AM6699  50 m  3:15.04   
58  280  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  3:16.81   
59  213  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  3:18.66   
60  203  Bergqvist Ebba  2000  VÄSTERÅS  AW0400  25 m  3:20.28   
61  217  Claesson Ida  2001  VÄSTERÅS  AN3201  25 m  3:20.38   
62  278  Eklund Ramböl Agnes  2001  SOLSTA  AG2801  25 m  3:22.23   
63  279  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  25 m  3:32.80   
64  199  Andersson Klara  2001  VÄSTERÅS  BA2801  25 m  3:43.13   
65  93  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  3:48.98   
66  16  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m     
67  49  Karlsson Wilma  1997  HARNÄS SKU  BQ3697  50 m     
68  90  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  50 m     
69  92  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  50 m     
70  104  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  50 m     
71  222  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  50 m     
72  243  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m     
73  98  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  2:38.17  EFT 
74  292  Nyström Terése  1999  TYRESÖ SS  AR7899  25 m  3:03.91  EFT 
75  294  Back Sofie  1999  TYRESÖ SS  AU0699  50 m  3:16.72  EFT 
76  295  Kesti Cornelia  1995  UPSALA S  BS5895  50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
3_S
Gren 3, 200m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
140  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  25 m  2:14.81   
235  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  2:16.75   
240  Löfgren-Bengtson Erik  1989  VÄSTERÅS  AP4789  25 m  2:19.26   
29  Gérnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  25 m  2:39.87   
36  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  2:42.60   
13  Rindå Tobias  1995  BOTK-RÖNN  AB8195  25 m  2:42.66   
26  Aabel Nordkvist Jens Jacob  1995  DANDERYD  BB2995  25 m  2:43.07   
120  Hjärne Hannes  1997  SKURU IK  AF7797  50 m  2:44.06   
67  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  25 m  2:48.98   
10  127  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  2:50.23   
11  56  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  25 m  2:50.47   
12  192  Öncu Roger  1997  UPSALA S  AQ3397  25 m  2:52.16   
13  43  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  2:52.41   
14  143  Näslund Thomas  1997  SKK  AQ3797  25 m  2:53.13   
15  85  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  2:55.68   
16  254  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  2:55.95   
17  163  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  3:00.16   
18  233  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  3:00.71   
19  Carlstedt Felix  1998  BOTK-RÖNN  AU5997  25 m  3:02.27   
20  15  Sund Kasper  1994  BOTK-RÖNN  AP9794  25 m  3:03.40   
21  106  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  3:04.05   
22  94  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  3:04.88   
23  84  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  3:08.01   
24  Karlsson Mikael  1998  BOTK-RÖNN  AQ0198  25 m  3:08.73   
25  78  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  3:09.39   
26  219  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  3:11.70   
27  103  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  50 m  3:15.39   
28  25  Villman Viktor  1995  BÅLSTA SK  AR8795  25 m  3:32.99   
29  207  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  3:34.46   
30  241  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  3:37.89   
31  221  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  3:58.17   
32  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  50 m     
33  82  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
4_S
Gren 4, 200m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
124  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  2:23.26   
248  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:25.37   
284  Eriksson Lisa  1998  SK STRÄNGN  AN3898  25 m  2:26.85   
40  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  2:28.11   
144  Peterson Julia  1995  SKK  BC8895  25 m  2:28.47   
105  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  2:29.39   
183  Carlsson Linnéa  1998  UPSALA S  AC8298  25 m  2:30.97   
116  Engsoo Alexandra  1998  SKURU IK  AF3898  50 m  2:33.48   
276  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  25 m  2:33.67   
10  66  Lidström Linda  1997  JÄRFÄLLA S  AD7497  50 m  2:33.91   
11  209  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  2:34.17   
12  75  Linderholm Maja  1996  KARLSTAD  AX1296  25 m  2:34.48   
13  28  Brännlund Linda  1998  DANDERYD  AW6298  25 m  2:36.48   
14  177  Wadsten Clara  1999  SÖDERTÄLJE  AA1899  25 m  2:36.90   
15  281  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  2:37.95   
16  102  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:38.79   
17  211  Byström Frida  1998  VÄSTERÅS  AH2298  25 m  2:39.09   
18  125  von Sydow Sofia  1997  SKURU IK  AH1697  50 m  2:39.10   
19  139  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  25 m  2:39.81   
20  257  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  2:40.93   
21  Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  2:41.06   
22  Häggqvist Kajsa-Stina  1994  BORLÄNGE  BX5294  25 m  2:41.24   
23  165  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  2:45.96   
24  113  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  2:46.75   
25  35  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  2:46.78   
26  107  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  2:51.14   
27  51  Tengqvist Moa  1997  HARNÄS SKU  BJ3497  25 m  2:56.45   
28  119  Herlitz Emilia  1997  SKURU IK  AP7497  50 m  2:58.37   
29  265  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  2:59.92   
30  255  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  3:11.27   
31  154  Bäckdahl Anna  1999  SÖDERTÄLJE  AM6699  50 m  3:12.88   
32  251  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  3:15.09   
33  231  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  3:15.86   
34  176  Tillenius Sara  2000  SÖDERTÄLJE  AF3600  50 m  3:16.12   
35  157  Emanuelsson Karin  1999  SÖDERTÄLJE  AJ8499  50 m  3:18.20   
36  237  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  3:20.76   
37  244  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  3:21.49   
38  234  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  3:22.04   
39  246  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  3:31.84   
40  243  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  3:49.72   
41  24  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  50 m     
42  289  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  3:05.15  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
5_S
Gren 5, 400m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
218  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  4:00.76   
197  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  25 m  4:01.76   
228  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  4:09.08   
58  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  25 m  4:15.56   
193  Persson Oskar  1995  WISBY SS  AL7595  25 m  4:19.40   
162  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  4:21.69   
245  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  4:22.39   
29  Gérnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  25 m  4:23.56   
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  4:24.27   
10  205  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  4:24.30   
11  272  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  4:26.74   
12  277  Makhinya Robert  1995  SS04  BC9595  25 m  4:27.58   
13  194  Strömbeck Gustav  1997  WISBY SS  AM3397  25 m  4:28.90   
14  74  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  4:29.21   
15  71  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  4:29.67   
16  115  Bååthe Axel  1997  SKURU IK  AQ6597  50 m  4:30.49   
17  132  Gudehn Felix  1995  SKK  AR1195  25 m  4:30.56   
18  268  Nyström Erik  1996  ÖSA  AC6596  25 m  4:31.15   
19  158  Emanuelsson Oskar  1994  SÖDERTÄLJE  AL2394  50 m  4:31.69   
20  68  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  4:32.21   
21  210  Byström Fredrik  1996  VÄSTERÅS  AO5596  25 m  4:33.04   
22  48  Hillman Samuel  1997  HARNÄS SKU  AK1197  25 m  4:34.48   
23  26  Aabel Nordkvist Jens Jacob  1995  DANDERYD  BB2995  25 m  4:35.39   
24  256  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  4:37.32   
25  253  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  25 m  4:37.75   
26  117  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  25 m  4:44.00   
27  118  Filipsson Tim  1996  SKURU IK  AH9196  50 m  4:44.89   
28  99  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  4:45.32   
29  79  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  4:46.24   
30  41  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  4:47.63   
31  220  Ejdersund Gustav  1998  VÄSTERÅS  AD8598  25 m  4:48.11   
32  206  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  4:48.42   
33  254  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  4:48.64   
34  54  Kranenbarg Jelle  1996  HÄRNÖSAND  AW0196  25 m  4:49.46   
35  69  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  25 m  4:50.12   
36  70  Ahlbäck Jonathan  1995  KARLSTAD  AS7595  25 m  4:53.77   
37  267  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  4:54.04   
38  131  Gudehn Axel  1998  SKK  AL4398  25 m  4:55.11   
39  52  Wåhlander Oskar  1996  HARNÄS SKU  AU8396  25 m  4:56.17   
40  233  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  4:56.64   
41  208  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  4:59.60   
42  84  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  5:03.67   
43  106  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  5:04.71   
44  62  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  5:05.30   
45  182  Arlasjö Simon  1996  UPSALA S  AW3796  25 m  5:09.85   
46  76  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  5:10.12   
47  38  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  5:13.16   
48  103  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  5:16.21   
49  20  Stankiewicz Isac  1998  BÅLSTA SK  AE3998  25 m  5:16.47   
50  11  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  5:17.51   
51  64  Josefsson-Rudberg William  1998  JÄRFÄLLA S  AA7998  25 m  5:18.99   
52  174  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  5:19.35   
53  221  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  5:20.37   
54  170  Noory Samir  1999  SÖDERTÄLJE  AP4799  25 m  5:20.63   
55  Carlstedt Felix  1998  BOTK-RÖNN  AU5997  25 m  5:21.78   
56  Karlsson Mikael  1998  BOTK-RÖNN  AQ0198  25 m  5:25.77   
57  94  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  5:26.34   
58  12  Koufakis Andreas  1998  BOTK-RÖNN  AQ5598  25 m  5:32.26   
59  266  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  5:36.03   
60  153  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  5:42.32   
61  219  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  5:54.51   
62  175  Tellgren Sebastian  1998  SÖDERTÄLJE  AI5198  50 m  5:59.07   
63  223  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  6:00.55   
64  120  Hjärne Hannes  1997  SKURU IK  AF7797  50 m  6:11.07   
65  171  Panahi Adrian  1998  SÖDERTÄLJE  AH7398  50 m  6:50.59   
66  56  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  50 m     
67  83  Eklund Jesper  1998  KÖPINGS SS  AJ0198  50 m  4:45.83  EFT 
68  293  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  5:18.75  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
6_S
Gren 6, 800m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
201  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  9:02.75   
30  Halldén Louise  1998  DANDERYD  AW2498  25 m  9:04.05   
263  Jonsson Anna  1994  ÖSA  AK3694  25 m  9:14.92   
31  Sundberg Alice  1999  DANDERYD  AS1299  25 m  9:25.35   
200  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  9:26.34   
27  Berglund Frida  1998  DANDERYD  AW7298  25 m  9:32.16   
196  Öhman Emma  1997  WISBY SS  AL8297  25 m  9:32.28   
59  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  25 m  9:35.72   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  9:38.98   
10  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  9:49.05   
11  262  Johansson Ida  1996  ÖSA  AH2696  25 m  9:49.16   
12  40  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  9:52.73   
13  60  Atran Malin  1998  JÄRFÄLLA S  AN7698  25 m  10:05.85   
14  66  Lidström Linda  1997  JÄRFÄLLA S  AD7497  50 m  10:08.59   
15  142  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  25 m  10:20.43   
16  275  Bergström Rebecka  1997  SS04  AH1297  50 m  10:20.51   
17  Häggqvist Kajsa-Stina  1994  BORLÄNGE  BX5294  25 m  10:21.11   
18  156  Dahlin Mathilda  1995  SÖDERTÄLJE  AG3495  25 m  10:30.42   
19  135  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  10:33.94   
20  37  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  25 m  10:34.06   
21  148  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  10:37.13   
22  134  Karlson Alma  1999  SKK  AH8299  50 m  10:40.50   
23  136  Läckgren Petronella  1995  SKK  BF0295  25 m  10:41.03   
24  32  Österman Ida  1998  DANDERYD  BA0298  25 m  10:43.25   
25  129  Blomquist Julia  1998  SKK  AR8298  25 m  10:43.88   
26  285  Hyllbrant Amanda  1999  SK STRÄNGN  AY6899  25 m  10:54.29   
27  33  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  10:59.74   
28  164  Hofvander Ida  1998  SÖDERTÄLJE  AQ8898  25 m  11:15.03   
29  166  Jansmarker Elin  1999  SÖDERTÄLJE  AI3499  50 m  11:37.02   
30  282  Beyermann Pamela  1998  SK STRÄNGN  AS4498  50 m  11:42.15   
31  259  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  50 m  11:42.69   
32  169  Nano Frida  1999  SÖDERTÄLJE  AI5499  50 m  11:53.98   
33  168  Mariani-Lopez Lenina  1999  SÖDERTÄLJE  AS2699  50 m  12:10.49   
34  152  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  50 m  12:17.43   
35  157  Emanuelsson Karin  1999  SÖDERTÄLJE  AJ8499  50 m  13:06.90   
36  119  Herlitz Emilia  1997  SKURU IK  AP7497  50 m     
37  257  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m     
38  274  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  50 m     
39  286  Nyström Adina  1999  SK STRÄNGN  BD3699  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
7_S
Gren 7, 200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
201  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  2:01.68   
263  Jonsson Anna  1994  ÖSA  AK3694  25 m  2:04.74   
30  Halldén Louise  1998  DANDERYD  AW2498  25 m  2:07.17   
270  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  25 m  2:09.54   
124  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  2:09.65   
248  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:10.86   
27  Berglund Frida  1998  DANDERYD  AW7298  25 m  2:10.93   
202  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  2:10.93   
105  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  2:11.09   
10  44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:11.48   
11  224  Fahlborg Ida  1996  VÄSTERÅS  AR7496  25 m  2:13.63   
12  196  Öhman Emma  1997  WISBY SS  AL8297  25 m  2:13.96   
13  138  Malmberg Lovisa  1995  SKK  AH9895  25 m  2:14.08   
14  200  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  2:14.08   
15  284  Eriksson Lisa  1998  SK STRÄNGN  AN3898  25 m  2:14.74   
16  172  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  2:15.51   
17  134  Karlson Alma  1999  SKK  AH8299  25 m  2:15.52   
18  283  Eriksson Anna  1999  SK STRÄNGN  AI0499  25 m  2:16.59   
19  40  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  2:16.71   
20  276  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  25 m  2:17.01   
21  28  Brännlund Linda  1998  DANDERYD  AW6298  25 m  2:18.23   
22  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  2:18.33   
23  66  Lidström Linda  1997  JÄRFÄLLA S  AD7497  50 m  2:19.60   
24  122  Kimander Amanda  1997  SKURU IK  AQ3497  50 m  2:20.03   
25  275  Bergström Rebecka  1997  SS04  AH1297  50 m  2:20.10   
26  59  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  2:20.40   
27  53  Zettergren Louise  1997  HARNÄS SKU  AK3497  25 m  2:20.72   
28  281  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  2:20.79   
29  39  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  2:20.84   
30  135  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  2:21.64   
31  Häggqvist Kajsa-Stina  1994  BORLÄNGE  BX5294  25 m  2:22.20   
32  125  von Sydow Sofia  1997  SKURU IK  AH1697  50 m  2:22.22   
33  142  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  25 m  2:23.15   
34  148  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  2:23.46   
35  116  Engsoo Alexandra  1998  SKURU IK  AF3898  50 m  2:25.13   
36  129  Blomquist Julia  1998  SKK  AR8298  25 m  2:25.21   
37  151  Agnekrans Josefin  1994  SÖDERTÄLJE  AK2494  50 m  2:25.97   
38  73  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  2:26.02   
39  285  Hyllbrant Amanda  1999  SK STRÄNGN  AY6899  25 m  2:27.19   
40  173  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  2:27.37   
41  250  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  2:27.67   
42  258  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  50 m  2:28.25   
43  282  Beyermann Pamela  1998  SK STRÄNGN  AS4498  25 m  2:28.64   
44  Sandberg Linnea  1996  BORLÄNGE  BD0896  25 m  2:28.75   
45  37  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  25 m  2:29.34   
46  98  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  2:29.95   
47  136  Läckgren Petronella  1995  SKK  BF0295  25 m  2:30.59   
48  33  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  2:31.06   
49  107  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  2:33.54   
50  164  Hofvander Ida  1998  SÖDERTÄLJE  AQ8898  25 m  2:34.12   
51  169  Nano Frida  1999  SÖDERTÄLJE  AI5499  50 m  2:37.02   
52  49  Karlsson Wilma  1997  HARNÄS SKU  BQ3697  25 m  2:37.21   
53  259  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  2:37.37   
54  165  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  50 m  2:37.48   
55  251  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  2:38.46   
56  95  Hellsing Johanna  1996  LUDVIKA SS  AB9296  25 m  2:38.76   
57  152  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  50 m  2:40.86   
58  159  Emmesjö Sara  1998  SÖDERTÄLJE  AD5498  50 m  2:41.34   
59  166  Jansmarker Elin  1999  SÖDERTÄLJE  AI3499  50 m  2:41.44   
60  21  Söderholm Filippa Feria  1996  BÅLSTA SK  AU1496  25 m  2:44.52   
61  168  Mariani-Lopez Lenina  1999  SÖDERTÄLJE  AS2699  50 m  2:45.08   
62  17  Eklund Clara  2000  BÅLSTA SK  AV5800  25 m  2:47.75   
63  156  Dahlin Mathilda  1995  SÖDERTÄLJE  AG3495  50 m  2:48.78   
64  176  Tillenius Sara  2000  SÖDERTÄLJE  AF3600  50 m  2:51.70   
65  231  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  2:53.01   
66  278  Eklund Ramböl Agnes  2001  SOLSTA  AG2801  25 m  2:55.12   
67  246  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  2:55.25   
68  225  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  2:57.40   
69  213  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  2:58.88   
70  249  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  3:00.02   
71  154  Bäckdahl Anna  1999  SÖDERTÄLJE  AM6699  50 m  3:01.19   
72  157  Emanuelsson Karin  1999  SÖDERTÄLJE  AJ8499  50 m  3:02.17   
73  203  Bergqvist Ebba  2000  VÄSTERÅS  AW0400  25 m  3:06.74   
74  280  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  3:07.68   
75  271  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  3:09.54   
76  300  Vuori Viktoria  1995  SK ENA  ak7895  50 m  2:23.83  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
8_S
Gren 8, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
202  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  1:14.17   
130  Finati Sara  1992  SKK  BR3892  25 m  1:14.51   
Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  1:14.72   
260  Hagström Hanna  1991  ÖSA  AR3691  25 m  1:15.60   
242  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:15.80   
209  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:17.09   
257  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  1:17.62   
109  Wallenborg Caroline  2000  SK NEPTUN  AL3800  25 m  1:18.46   
88  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:18.89   
10  10  Konrad Nathali  1993  BOTK-RÖNN  AU4493  25 m  1:19.65   
11  60  Atran Malin  1998  JÄRFÄLLA S  AN7698  50 m  1:20.36   
12  32  Österman Ida  1998  DANDERYD  BA0298  25 m  1:20.46   
13  45  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  25 m  1:21.80   
14  47  Hansson Emelie  1997  HARNÄS SKU  AY4897  25 m  1:22.92   
15  150  Wetterborg Johanna  1992  SKK  BC0892  25 m  1:23.01   
16  96  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:23.34   
17  133  Hagström Louise  1998  SKK  AZ1898  25 m  1:23.42   
18  211  Byström Frida  1998  VÄSTERÅS  AH2298  25 m  1:23.57   
19  31  Sundberg Alice  1999  DANDERYD  AS1299  25 m  1:23.63   
20  100  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:24.17   
21  141  Nylander Ebba  1998  SKK  AV7898  25 m  1:25.13   
22  155  Christensen Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  50 m  1:26.39   
23  35  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  1:26.74   
24  181  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  1:27.43   
25  113  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:27.63   
26  286  Nyström Adina  1999  SK STRÄNGN  BD3699  25 m  1:28.03   
27  14  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  1:28.05   
28  237  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:32.39   
29  265  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  1:33.23   
30  104  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:33.50   
31  95  Hellsing Johanna  1996  LUDVIKA SS  AB9296  25 m  1:36.77   
32  249  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:37.64   
33  279  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  25 m  1:38.32   
34  225  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  1:39.64   
35  212  Båvenäs Rebecca  1999  VÄSTERÅS  AK3299  25 m  1:40.04   
36  230  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:40.88   
37  234  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  1:41.54   
38  213  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:43.43   
39  203  Bergqvist Ebba  2000  VÄSTERÅS  AW0400  25 m  1:43.52   
40  244  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:44.39   
41  271  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:44.53   
42  217  Claesson Ida  2001  VÄSTERÅS  AN3201  25 m  1:45.33   
43  273  Seger Emma  1997  ÖSA  BA4897  25 m  1:46.57   
44  278  Eklund Ramböl Agnes  2001  SOLSTA  AG2801  25 m  1:48.44   
45  280  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  1:50.07   
46  199  Andersson Klara  2001  VÄSTERÅS  BA2801  25 m  1:50.93   
47  239  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  25 m  1:51.81   
48  255  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:52.63   
49  232  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  1:55.96   
50  236  Kuivaniemi Wilma  2002  VÄSTERÅS  AJ4802  25 m  1:58.09   
51  243  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  1:58.11   
52  93  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  1:59.23   
53  92  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m  2:00.47   
54  90  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  25 m  2:03.28   
55  24  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  50 m     
56  222  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  50 m     
57  292  Nyström Terése  1999  TYRESÖ SS  AR7899  25 m  1:27.32  EFT 
58  294  Back Sofie  1999  TYRESÖ SS  AU0699  25 m  1:28.58  EFT 
59  295  Kesti Cornelia  1995  UPSALA S  BS5895  50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
9_S
Gren 9, 200m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Konrad Christian  1989  BOTK-RÖNN  AG2589  25 m  2:02.89   
197  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  25 m  2:05.84   
235  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  2:09.19   
252  Östberg Max  1996  VÄSTERÅS  AM1196  25 m  2:10.04   
58  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  25 m  2:15.32   
57  Norén-Vosveldt Gustav  1996  HÄRNÖSAND  AL0396  25 m  2:18.52   
190  Nilsson Fredrik  1997  UPSALA S  AL2997  25 m  2:19.18   
118  Filipsson Tim  1996  SKURU IK  AH9196  50 m  2:22.41   
277  Makhinya Robert  1995  SS04  BC9595  50 m  2:22.51   
10  245  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  2:23.29   
11  29  Gérnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  25 m  2:27.57   
12  62  Fridsjö Viktor  1998  JÄRFÄLLA S  AO4798  50 m  2:29.04   
13  71  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  2:29.05   
14  147  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  25 m  2:31.81   
15  26  Aabel Nordkvist Jens Jacob  1995  DANDERYD  BB2995  25 m  2:31.82   
16  145  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  25 m  2:32.81   
17  46  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  25 m  2:36.01   
18  182  Arlasjö Simon  1996  UPSALA S  AW3796  25 m  2:45.41   
19  153  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  2:52.94   
20  170  Noory Samir  1999  SÖDERTÄLJE  AP4799  25 m  2:57.05   
21  15  Sund Kasper  1994  BOTK-RÖNN  AP9794  50 m  3:22.60   
22  78  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  3:47.63   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
10_S
Gren 10, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
124  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  1:04.88   
144  Peterson Julia  1995  SKK  BC8895  25 m  1:06.62   
263  Jonsson Anna  1994  ÖSA  AK3694  25 m  1:06.96   
200  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  1:07.65   
105  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  1:08.52   
122  Kimander Amanda  1997  SKURU IK  AQ3497  50 m  1:09.54   
284  Eriksson Lisa  1998  SK STRÄNGN  AN3898  25 m  1:09.73   
40  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  1:10.23   
151  Agnekrans Josefin  1994  SÖDERTÄLJE  AK2494  25 m  1:10.47   
10  102  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:10.74   
11  281  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  1:10.75   
12  276  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  25 m  1:10.79   
13  134  Karlson Alma  1999  SKK  AH8299  25 m  1:11.16   
14  116  Engsoo Alexandra  1998  SKURU IK  AF3898  50 m  1:11.42   
15  270  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  25 m  1:11.53   
16  139  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  25 m  1:11.75   
17  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  1:11.79   
18  209  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:11.90   
19  44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:11.92   
20  75  Linderholm Maja  1996  KARLSTAD  AX1296  25 m  1:12.11   
21  224  Fahlborg Ida  1996  VÄSTERÅS  AR7496  25 m  1:12.13   
22  80  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  25 m  1:12.39   
23  28  Brännlund Linda  1998  DANDERYD  AW6298  25 m  1:12.62   
24  59  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  1:12.64   
25  250  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:12.99   
26  73  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  1:13.53   
27  66  Lidström Linda  1997  JÄRFÄLLA S  AD7497  50 m  1:13.74   
28  125  von Sydow Sofia  1997  SKURU IK  AH1697  50 m  1:13.75   
29  35  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  1:14.11   
30  211  Byström Frida  1998  VÄSTERÅS  AH2298  25 m  1:14.83   
31  45  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  25 m  1:15.47   
32  Häggqvist Kajsa-Stina  1994  BORLÄNGE  BX5294  25 m  1:16.06   
33  Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  1:16.32   
34  34  Karlsson Therese  1997  FAGERSTA  AF9497  25 m  1:16.47   
35  98  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:16.64   
36  257  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  1:16.72   
37  156  Dahlin Mathilda  1995  SÖDERTÄLJE  AG3495  50 m  1:17.34   
38  113  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:17.82   
39  258  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  1:17.91   
40  177  Wadsten Clara  1999  SÖDERTÄLJE  AA1899  50 m  1:18.12   
41  107  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:18.83   
42  181  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  1:19.58   
43  96  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:19.84   
44  173  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:20.04   
45  282  Beyermann Pamela  1998  SK STRÄNGN  AS4498  25 m  1:20.70   
46  17  Eklund Clara  2000  BÅLSTA SK  AV5800  25 m  1:20.85   
47  14  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  1:21.17   
48  251  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:21.23   
49  274  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  1:21.58   
50  265  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  1:24.42   
51  33  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:24.47   
52  152  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  50 m  1:25.24   
53  169  Nano Frida  1999  SÖDERTÄLJE  AI5499  50 m  1:25.39   
54  165  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  50 m  1:25.71   
55  164  Hofvander Ida  1998  SÖDERTÄLJE  AQ8898  25 m  1:26.45   
56  166  Jansmarker Elin  1999  SÖDERTÄLJE  AI3499  50 m  1:27.05   
57  176  Tillenius Sara  2000  SÖDERTÄLJE  AF3600  50 m  1:27.12   
58  237  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:27.37   
59  286  Nyström Adina  1999  SK STRÄNGN  BD3699  25 m  1:27.81   
60  212  Båvenäs Rebecca  1999  VÄSTERÅS  AK3299  25 m  1:28.20   
61  49  Karlsson Wilma  1997  HARNÄS SKU  BQ3697  25 m  1:28.75   
62  280  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  1:28.93   
63  104  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:29.56   
64  154  Bäckdahl Anna  1999  SÖDERTÄLJE  AM6699  50 m  1:29.64   
65  255  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:30.01   
66  88  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:30.47   
67  157  Emanuelsson Karin  1999  SÖDERTÄLJE  AJ8499  50 m  1:30.50   
68  203  Bergqvist Ebba  2000  VÄSTERÅS  AW0400  25 m  1:30.77   
69  246  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:31.92   
70  236  Kuivaniemi Wilma  2002  VÄSTERÅS  AJ4802  25 m  1:35.75   
71  199  Andersson Klara  2001  VÄSTERÅS  BA2801  25 m  1:36.19   
72  217  Claesson Ida  2001  VÄSTERÅS  AN3201  25 m  1:36.43   
73  225  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  1:36.75   
74  213  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:36.95   
75  168  Mariani-Lopez Lenina  1999  SÖDERTÄLJE  AS2699  50 m  1:37.59   
76  244  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:37.69   
77  278  Eklund Ramböl Agnes  2001  SOLSTA  AG2801  25 m  1:38.99   
78  234  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  1:39.01   
79  271  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:39.56   
80  93  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  1:45.80   
81  92  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m  1:56.20   
82  216  Claesson Emma  2001  VÄSTERÅS  AN2201  25 m  1:56.55   
83  232  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  2:03.39   
84  16  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m     
85  24  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  50 m     
86  90  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  50 m     
87  222  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  50 m     
88  292  Nyström Terése  1999  TYRESÖ SS  AR7899  25 m  1:23.83  EFT 
89  289  Jernstedt Edith  2002  VÄSTERÅS  AG1202  50 m  1:25.90  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
11_S
Gren 11, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
128  Björklund Philip  1992  SKK  AG2192  25 m  53.08   
140  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  25 m  53.11   
287  Kling Jonathan  1993  ÖSA  af1193  50 m  53.69   
288  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  ac9592  50 m  54.22   
149  Thomée Lucas  1993  SKK  AE3193  25 m  54.80   
132  Gudehn Felix  1995  SKK  AR1195  25 m  55.15   
91  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  55.16   
74  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  56.09   
58  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  25 m  56.12   
10  188  Jousefi Nathaniel  1997  UPSALA S  AQ1397  25 m  56.15   
11  189  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  25 m  56.27   
12  42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  56.40   
13  46  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  25 m  56.45   
14  89  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  56.53   
15  29  Gérnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  25 m  56.75   
16  210  Byström Fredrik  1996  VÄSTERÅS  AO5596  25 m  56.98   
17  137  Lönn Ossian  1996  SKK  AX2996  25 m  57.00   
18  126  Ankarberg Ossian  1996  SKK  AX6196  25 m  57.17   
19  228  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  57.29   
20  158  Emanuelsson Oskar  1994  SÖDERTÄLJE  AL2394  50 m  57.46   
21  253  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  25 m  57.48   
22  50  Sjökvist Gustav  1996  HARNÄS SKU  AO9996  25 m  57.52   
23  26  Aabel Nordkvist Jens Jacob  1995  DANDERYD  BB2995  25 m  57.68   
24  252  Östberg Max  1996  VÄSTERÅS  AM1196  25 m  57.76   
25  180  Persson Andreas  1996  SÖDERTÖRN  AK2596  50 m  57.81   
26  99  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  57.84   
27  195  Thuresson Gustav  1997  WISBY SS  AG6597  25 m  58.08   
28  146  Pettersson Gustav  1994  SKK  BB7194  25 m  58.19   
29  71  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  58.21   
30  13  Rindå Tobias  1995  BOTK-RÖNN  AB8195  25 m  58.23   
31  161  Gradin André  1994  SÖDERTÄLJE  AN1194  50 m  58.32   
32  227  Granlund Gunnar  1996  VÄSTERÅS  AK2996  25 m  58.72   
33  256  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  58.76   
34  272  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  59.30   
35  79  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  59.72   
36  54  Kranenbarg Jelle  1996  HÄRNÖSAND  AW0196  25 m  59.81   
37  145  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  25 m  1:00.09   
38  120  Hjärne Hannes  1997  SKURU IK  AF7797  50 m  1:00.11   
39  205  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  1:00.17   
40  25  Villman Viktor  1995  BÅLSTA SK  AR8795  25 m  1:00.26   
41  117  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  25 m  1:00.82   
42  206  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  1:00.84   
43  41  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:01.01   
44  131  Gudehn Axel  1998  SKK  AL4398  25 m  1:01.13   
45  57  Norén-Vosveldt Gustav  1996  HÄRNÖSAND  AL0396  25 m  1:01.74   
46  220  Ejdersund Gustav  1998  VÄSTERÅS  AD8598  25 m  1:02.02   
47  70  Ahlbäck Jonathan  1995  KARLSTAD  AS7595  25 m  1:02.08   
48  171  Panahi Adrian  1998  SÖDERTÄLJE  AH7398  25 m  1:02.29   
49  153  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  1:02.42   
50  254  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  1:03.13   
51  143  Näslund Thomas  1997  SKK  AQ3797  25 m  1:03.89   
52  76  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  1:04.43   
53  36  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  1:04.48   
54  56  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  25 m  1:04.48   
55  43  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  1:04.62   
56  233  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  1:04.77   
57  106  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  1:04.95   
58  208  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  1:05.16   
59  Carlstedt Felix  1998  BOTK-RÖNN  AU5997  25 m  1:05.27   
60  23  Walo Carl  1997  BÅLSTA SK  AV6197  25 m  1:05.53   
61  103  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  1:05.77   
62  84  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  1:05.90   
63  15  Sund Kasper  1994  BOTK-RÖNN  AP9794  25 m  1:06.14   
64  20  Stankiewicz Isac  1998  BÅLSTA SK  AE3998  25 m  1:06.15   
65  12  Koufakis Andreas  1998  BOTK-RÖNN  AQ5598  25 m  1:06.59   
66  85  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:06.86   
67  174  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  1:07.13   
68  38  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  1:07.28   
69  163  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  1:07.37   
70  266  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:08.27   
71  11  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  1:08.53   
72  Karlsson Mikael  1998  BOTK-RÖNN  AQ0198  25 m  1:09.41   
73  94  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:09.46   
74  221  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  1:09.65   
75  82  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  1:09.69   
76  207  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:11.29   
77  175  Tellgren Sebastian  1998  SÖDERTÄLJE  AI5198  50 m  1:12.06   
78  77  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  1:12.11   
79  219  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:12.19   
80  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  1:14.01   
81  19  Sjösten Linus  1999  BÅLSTA SK  AI5199  25 m  1:15.76   
82  223  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  1:15.88   
83  78  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:17.56   
84  170  Noory Samir  1999  SÖDERTÄLJE  AP4799  50 m  1:20.97   
85  241  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  1:23.81   
86  229  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  25 m  1:25.33   
87  204  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:31.89   
88  214  Carlsson Hampus  1998  VÄSTERÅS  AV8998  25 m  2:25.74   
89  18  Gustavsson Simon  1997  BÅLSTA SK  AY8797  50 m     
90  226  Gecer Sebastian  2002  VÄSTERÅS  AK1902  50 m     
91  238  Lundgren Carl  2001  VÄSTERÅS  AT6901  50 m     
92  247  Sunnerfelt Philip  1999  VÄSTERÅS  AV7199  50 m     
93  218  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  50 m  53.18  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
12_S
Gren 12, 400m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
201  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  4:48.04   
248  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  5:05.75   
27  Berglund Frida  1998  DANDERYD  AW7298  25 m  5:17.96   
31  Sundberg Alice  1999  DANDERYD  AS1299  25 m  5:19.58   
30  Halldén Louise  1998  DANDERYD  AW2498  25 m  5:19.96   
10  Konrad Nathali  1993  BOTK-RÖNN  AU4493  25 m  5:24.44   
262  Johansson Ida  1996  ÖSA  AH2696  25 m  5:26.88   
209  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  5:33.58   
32  Österman Ida  1998  DANDERYD  BA0298  25 m  5:36.07   
10  39  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  5:37.98   
11  75  Linderholm Maja  1996  KARLSTAD  AX1296  25 m  5:38.35   
12  109  Wallenborg Caroline  2000  SK NEPTUN  AL3800  25 m  5:40.44   
13  Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  5:44.60   
14  135  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  5:51.30   
15  129  Blomquist Julia  1998  SKK  AR8298  25 m  5:55.51   
16  203  Bergqvist Ebba  2000  VÄSTERÅS  AW0400  25 m  7:19.58   
17  51  Tengqvist Moa  1997  HARNÄS SKU  BJ3497  50 m     
18  257  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  50 m     
19  285  Hyllbrant Amanda  1999  SK STRÄNGN  AY6899  50 m     
20  202  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  5:11.04  EFT 
21  295  Kesti Cornelia  1995  UPSALA S  BS5895  50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
13_S
Gren 13, 1500m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
218  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  16:48.22   
193  Persson Oskar  1995  WISBY SS  AL7595  25 m  17:00.35   
245  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  17:01.88   
162  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  17:25.98   
68  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  17:27.79   
268  Nyström Erik  1996  ÖSA  AC6596  25 m  17:28.55   
194  Strömbeck Gustav  1997  WISBY SS  AM3397  25 m  17:44.50   
115  Bååthe Axel  1997  SKURU IK  AQ6597  50 m  17:45.79   
272  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  18:00.74   
10  74  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  18:02.76   
11  48  Hillman Samuel  1997  HARNÄS SKU  AK1197  25 m  18:20.23   
12  52  Wåhlander Oskar  1996  HARNÄS SKU  AU8396  25 m  19:00.19   
13  117  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  25 m  19:15.70   
14  127  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  19:20.89   
15  220  Ejdersund Gustav  1998  VÄSTERÅS  AD8598  25 m  19:34.63   
16  192  Öncu Roger  1997  UPSALA S  AQ3397  25 m  19:54.78   
17  76  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  19:57.35   
18  118  Filipsson Tim  1996  SKURU IK  AH9196  50 m  20:47.06   
19  Carlstedt Felix  1998  BOTK-RÖNN  AU5997  50 m     
20  Karlsson Mikael  1998  BOTK-RÖNN  AQ0198  50 m     
21  11  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  50 m     
22  12  Koufakis Andreas  1998  BOTK-RÖNN  AQ5598  50 m     
23  84  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  50 m     
24  233  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  50 m     
25  254  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  50 m     
26  267  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
14_S
Gren 14, 200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
235  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  1:52.08   
197  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  25 m  1:54.35   
Konrad Christian  1989  BOTK-RÖNN  AG2589  25 m  1:55.81   
218  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  1:55.93   
128  Björklund Philip  1992  SKK  AG2192  25 m  1:56.71   
58  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  25 m  2:01.01   
287  Kling Jonathan  1993  ÖSA  af1193  50 m  2:02.69   
162  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  2:02.99   
132  Gudehn Felix  1995  SKK  AR1195  25 m  2:03.03   
10  74  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  2:03.45   
11  193  Persson Oskar  1995  WISBY SS  AL7595  25 m  2:03.54   
12  42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  2:04.01   
13  111  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  2:05.62   
14  188  Jousefi Nathaniel  1997  UPSALA S  AQ1397  25 m  2:06.07   
15  272  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  2:06.09   
16  29  Gérnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  25 m  2:06.10   
17  158  Emanuelsson Oskar  1994  SÖDERTÄLJE  AL2394  50 m  2:06.18   
18  189  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  25 m  2:06.22   
19  210  Byström Fredrik  1996  VÄSTERÅS  AO5596  25 m  2:06.61   
20  194  Strömbeck Gustav  1997  WISBY SS  AM3397  25 m  2:06.70   
21  245  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  2:06.88   
22  126  Ankarberg Ossian  1996  SKK  AX6196  25 m  2:07.04   
23  256  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  2:07.59   
24  114  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  25 m  2:07.65   
25  227  Granlund Gunnar  1996  VÄSTERÅS  AK2996  25 m  2:08.19   
26  50  Sjökvist Gustav  1996  HARNÄS SKU  AO9996  25 m  2:08.36   
27  180  Persson Andreas  1996  SÖDERTÖRN  AK2596  50 m  2:08.76   
28  277  Makhinya Robert  1995  SS04  BC9595  50 m  2:09.34   
29  205  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  2:09.69   
30  48  Hillman Samuel  1997  HARNÄS SKU  AK1197  25 m  2:10.19   
31  99  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  2:10.26   
32  26  Aabel Nordkvist Jens Jacob  1995  DANDERYD  BB2995  25 m  2:11.40   
33  146  Pettersson Gustav  1994  SKK  BB7194  25 m  2:11.79   
34  123  Lulek William  1998  SKURU IK  AJ6998  50 m  2:11.86   
35  54  Kranenbarg Jelle  1996  HÄRNÖSAND  AW0196  25 m  2:12.98   
36  267  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  2:14.30   
37  57  Norén-Vosveldt Gustav  1996  HÄRNÖSAND  AL0396  25 m  2:14.37   
38  220  Ejdersund Gustav  1998  VÄSTERÅS  AD8598  25 m  2:15.31   
39  206  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  2:15.71   
40  70  Ahlbäck Jonathan  1995  KARLSTAD  AS7595  25 m  2:15.75   
41  161  Gradin André  1994  SÖDERTÄLJE  AN1194  50 m  2:19.44   
42  254  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  2:19.80   
43  52  Wåhlander Oskar  1996  HARNÄS SKU  AU8396  25 m  2:20.02   
44  153  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  2:20.49   
45  147  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  25 m  2:22.24   
46  79  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  2:22.83   
47  76  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  2:25.53   
48  38  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  2:25.54   
49  106  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  2:27.16   
50  Carlstedt Felix  1998  BOTK-RÖNN  AU5997  25 m  2:28.72   
51  174  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  2:30.62   
52  12  Koufakis Andreas  1998  BOTK-RÖNN  AQ5598  25 m  2:31.68   
53  84  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  2:34.91   
54  207  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  2:39.54   
55  Karlsson Mikael  1998  BOTK-RÖNN  AQ0198  25 m  2:39.80   
56  266  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  2:40.40   
57  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:42.30   
58  11  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  50 m  2:44.35   
59  175  Tellgren Sebastian  1998  SÖDERTÄLJE  AI5198  50 m  2:45.36   
60  223  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  2:50.38   
61  78  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  2:55.19   
62  170  Noory Samir  1999  SÖDERTÄLJE  AP4799  50 m  2:58.20   
63  171  Panahi Adrian  1998  SÖDERTÄLJE  AH7398  50 m  3:20.69   
64  23  Walo Carl  1997  BÅLSTA SK  AV6197  50 m     
65  293  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  2:28.73  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
15_S
Gren 15, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
140  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  25 m  1:02.34   
240  Löfgren-Bengtson Erik  1989  VÄSTERÅS  AP4789  25 m  1:04.90   
46  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  25 m  1:10.50   
228  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  1:11.39   
83  Eklund Jesper  1998  KÖPINGS SS  AJ0198  25 m  1:11.99   
13  Rindå Tobias  1995  BOTK-RÖNN  AB8195  25 m  1:13.41   
120  Hjärne Hannes  1997  SKURU IK  AF7797  50 m  1:13.84   
195  Thuresson Gustav  1997  WISBY SS  AG6597  25 m  1:14.10   
71  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  1:14.18   
10  137  Lönn Ossian  1996  SKK  AX2996  25 m  1:14.95   
11  26  Aabel Nordkvist Jens Jacob  1995  DANDERYD  BB2995  25 m  1:15.16   
12  41  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:15.95   
13  25  Villman Viktor  1995  BÅLSTA SK  AR8795  25 m  1:16.17   
14  91  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  1:16.50   
15  36  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  1:16.92   
16  69  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  25 m  1:16.98   
17  89  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  1:17.16   
18  64  Josefsson-Rudberg William  1998  JÄRFÄLLA S  AA7998  25 m  1:17.18   
19  127  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  1:18.03   
20  192  Öncu Roger  1997  UPSALA S  AQ3397  25 m  1:18.35   
21  56  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  25 m  1:18.61   
22  254  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  1:18.62   
23  143  Näslund Thomas  1997  SKK  AQ3797  25 m  1:18.88   
24  268  Nyström Erik  1996  ÖSA  AC6596  25 m  1:19.00   
25  121  Jareman Martin  1996  SKURU IK  AN9396  50 m  1:19.24   
26  43  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  1:20.15   
27  103  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  1:21.74   
28  163  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  1:22.57   
29  85  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:22.96   
30  15  Sund Kasper  1994  BOTK-RÖNN  AP9794  25 m  1:24.57   
31  233  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  1:25.37   
32  78  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  1:27.59   
33  219  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:28.32   
34  94  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:28.85   
35  266  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:29.16   
36  82  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  25 m  1:29.50   
37  77  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  1:33.73   
38  221  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  1:37.05   
39  207  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  1:37.90   
40  241  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  1:42.10   
41  214  Carlsson Hampus  1998  VÄSTERÅS  AV8998  25 m  1:54.94   
42  204  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:57.32   
43  18  Gustavsson Simon  1997  BÅLSTA SK  AY8797  50 m     
44  226  Gecer Sebastian  2002  VÄSTERÅS  AK1902  50 m     
45  229  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  50 m     
46  238  Lundgren Carl  2001  VÄSTERÅS  AT6901  50 m     
47  247  Sunnerfelt Philip  1999  VÄSTERÅS  AV7199  50 m     
48  293  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  1:39.40  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
16_S
Gren 16, 200m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Güneri Petra  1989  BOTK-RÖNN  AV7489  25 m  2:19.75   
200  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  2:25.37   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:27.90   
110  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  25 m  2:30.17   
10  Konrad Nathali  1993  BOTK-RÖNN  AU4493  25 m  2:31.27   
283  Eriksson Anna  1999  SK STRÄNGN  AI0499  25 m  2:33.48   
39  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  2:34.29   
134  Karlson Alma  1999  SKK  AH8299  25 m  2:39.04   
32  Österman Ida  1998  DANDERYD  BA0298  25 m  2:42.48   
10  179  Nykvist Greta  1996  SÖDERTÖRN  AU7496  50 m  2:45.54   
11  135  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  2:47.97   
12  Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  2:53.82   
13  51  Tengqvist Moa  1997  HARNÄS SKU  BJ3497  25 m  3:17.59   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
17_S
Gren 17, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
288  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  ac9592  50 m  57.04   
149  Thomée Lucas  1993  SKK  AE3193  25 m  58.34   
218  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  1:00.41   
58  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  25 m  1:02.25   
167  Kesenci Alexander  1995  SÖDERTÄLJE  AK7195  50 m  1:02.40   
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  1:02.50   
114  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  25 m  1:03.22   
29  Gérnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  25 m  1:04.10   
132  Gudehn Felix  1995  SKK  AR1195  25 m  1:05.46   
10  191  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  25 m  1:05.76   
11  91  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  1:06.36   
12  253  Bergquist Simon  1996  ÖSA  AI8996  25 m  1:06.40   
13  89  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  1:06.75   
14  227  Granlund Gunnar  1996  VÄSTERÅS  AK2996  25 m  1:06.82   
15  206  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  1:06.83   
16  272  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  1:06.96   
17  118  Filipsson Tim  1996  SKURU IK  AH9196  50 m  1:07.08   
18  74  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  1:07.09   
19  99  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:07.54   
20  111  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  1:07.68   
21  121  Jareman Martin  1996  SKURU IK  AN9396  50 m  1:08.04   
22  117  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  25 m  1:08.18   
23  158  Emanuelsson Oskar  1994  SÖDERTÄLJE  AL2394  50 m  1:08.51   
24  268  Nyström Erik  1996  ÖSA  AC6596  25 m  1:08.88   
25  267  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  1:09.13   
26  13  Rindå Tobias  1995  BOTK-RÖNN  AB8195  25 m  1:09.20   
27  131  Gudehn Axel  1998  SKK  AL4398  25 m  1:09.72   
28  67  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  25 m  1:10.23   
29  120  Hjärne Hannes  1997  SKURU IK  AF7797  50 m  1:10.34   
30  84  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  1:10.76   
31  220  Ejdersund Gustav  1998  VÄSTERÅS  AD8598  25 m  1:12.62   
32  79  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  1:12.89   
33  178  Wernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  50 m  1:13.56   
34  254  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  1:14.35   
35  43  Sander Gustav  1998  FALUN  AG8798  25 m  1:14.58   
36  57  Norén-Vosveldt Gustav  1996  HÄRNÖSAND  AL0396  25 m  1:14.63   
37  70  Ahlbäck Jonathan  1995  KARLSTAD  AS7595  25 m  1:15.08   
38  54  Kranenbarg Jelle  1996  HÄRNÖSAND  AW0196  25 m  1:15.46   
39  94  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  1:16.31   
40  12  Koufakis Andreas  1998  BOTK-RÖNN  AQ5598  25 m  1:16.43   
41  174  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  1:16.81   
42  38  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  1:18.08   
43  175  Tellgren Sebastian  1998  SÖDERTÄLJE  AI5198  50 m  1:18.35   
44  233  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  1:18.56   
45  23  Walo Carl  1997  BÅLSTA SK  AV6197  50 m  1:20.98   
46  85  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:22.54   
47  103  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  1:22.54   
48  Carlstedt Felix  1998  BOTK-RÖNN  AU5997  25 m  1:22.68   
49  11  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  1:23.25   
50  77  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  1:23.75   
51  266  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  1:24.27   
52  221  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  1:25.71   
53  223  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  1:26.18   
54  219  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  1:34.79   
55  241  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  1:38.19   
56  19  Sjösten Linus  1999  BÅLSTA SK  AI5199  25 m  1:41.49   
57  204  Björk Linus  2002  VÄSTERÅS  AB6902  25 m  1:42.00   
58  229  Holmberg Jonathan  2000  VÄSTERÅS  AT1300  25 m  1:44.25   
59  226  Gecer Sebastian  2002  VÄSTERÅS  AK1902  50 m     
60  247  Sunnerfelt Philip  1999  VÄSTERÅS  AV7199  50 m     
61  298  Lutula Antonio  1993  SK NEPTUN  BC8793  25 m  57.68  EFT 
62  207  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  50 m  1:19.20  EFT 
63  293  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  1:20.84  EFT 
64  215  Chabok Araz  2000  VÄSTERÅS  AV0100  50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
18_S
Gren 18, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
201  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  57.66   
263  Jonsson Anna  1994  ÖSA  AK3694  25 m  57.82   
270  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  25 m  58.00   
124  Pavlu Lewin Marlene  1997  SKURU IK  AH9497  50 m  58.46   
172  Ramdén Alida  1997  SÖDERTÄLJE  AP0297  50 m  59.39   
105  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  59.74   
Güneri Petra  1989  BOTK-RÖNN  AV7489  25 m  59.82   
130  Finati Sara  1992  SKK  BR3892  25 m  1:00.46   
10  Konrad Nathali  1993  BOTK-RÖNN  AU4493  25 m  1:00.58   
10  144  Peterson Julia  1995  SKK  BC8895  25 m  1:00.78   
11  138  Malmberg Lovisa  1995  SKK  AH9895  25 m  1:00.93   
12  44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:01.25   
13  179  Nykvist Greta  1996  SÖDERTÖRN  AU7496  50 m  1:01.25   
14  27  Berglund Frida  1998  DANDERYD  AW7298  25 m  1:01.37   
15  284  Eriksson Lisa  1998  SK STRÄNGN  AN3898  25 m  1:01.38   
16  283  Eriksson Anna  1999  SK STRÄNGN  AI0499  25 m  1:01.43   
17  202  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  1:01.46   
18  200  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  1:01.60   
19  150  Wetterborg Johanna  1992  SKK  BC0892  25 m  1:01.71   
20  224  Fahlborg Ida  1996  VÄSTERÅS  AR7496  25 m  1:02.16   
21  211  Byström Frida  1998  VÄSTERÅS  AH2298  25 m  1:02.47   
22  276  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  25 m  1:02.87   
23  53  Zettergren Louise  1997  HARNÄS SKU  AK3497  25 m  1:03.34   
24  32  Österman Ida  1998  DANDERYD  BA0298  25 m  1:03.38   
25  28  Brännlund Linda  1998  DANDERYD  AW6298  25 m  1:03.41   
26  248  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  1:03.41   
27  116  Engsoo Alexandra  1998  SKURU IK  AF3898  50 m  1:03.49   
28  281  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  1:03.83   
29  260  Hagström Hanna  1991  ÖSA  AR3691  25 m  1:04.38   
30  40  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  1:04.51   
31  34  Karlsson Therese  1997  FAGERSTA  AF9497  25 m  1:04.53   
32  75  Linderholm Maja  1996  KARLSTAD  AX1296  25 m  1:04.53   
33  39  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  1:04.67   
34  258  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  1:05.15   
35  173  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  50 m  1:05.51   
36  250  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:05.56   
37  242  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  1:05.62   
38  148  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  1:05.70   
39  257  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  1:05.96   
40  285  Hyllbrant Amanda  1999  SK STRÄNGN  AY6899  25 m  1:06.06   
41  Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  1:06.14   
42  47  Hansson Emelie  1997  HARNÄS SKU  AY4897  25 m  1:06.25   
43  102  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:06.29   
44  129  Blomquist Julia  1998  SKK  AR8298  25 m  1:06.32   
45  73  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  1:06.38   
46  Häggqvist Kajsa-Stina  1994  BORLÄNGE  BX5294  25 m  1:06.39   
47  100  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:06.51   
48  45  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  25 m  1:06.54   
49  80  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  25 m  1:06.54   
50  Sandberg Linnea  1996  BORLÄNGE  BD0896  25 m  1:06.87   
51  133  Hagström Louise  1998  SKK  AZ1898  25 m  1:06.97   
52  155  Christensen Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  50 m  1:07.07   
53  209  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:07.30   
54  156  Dahlin Mathilda  1995  SÖDERTÄLJE  AG3495  50 m  1:07.35   
55  98  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:07.44   
56  160  Fredin Moa  1996  SÖDERTÄLJE  BQ2296  50 m  1:07.49   
57  35  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  1:07.80   
58  107  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:07.99   
59  184  Grele Ellinor  1998  UPSALA S  AT6898  25 m  1:08.30   
60  136  Läckgren Petronella  1995  SKK  BF0295  25 m  1:08.49   
61  96  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:08.60   
62  181  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  1:08.74   
63  177  Wadsten Clara  1999  SÖDERTÄLJE  AA1899  50 m  1:09.08   
64  169  Nano Frida  1999  SÖDERTÄLJE  AI5499  50 m  1:09.51   
65  14  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  1:09.64   
66  159  Emmesjö Sara  1998  SÖDERTÄLJE  AD5498  50 m  1:09.98   
67  33  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:10.13   
68  16  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  25 m  1:10.37   
69  165  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  50 m  1:10.45   
70  95  Hellsing Johanna  1996  LUDVIKA SS  AB9296  25 m  1:10.61   
71  251  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  1:10.82   
72  186  Holmberg Ellen  1998  UPSALA S  AT9898  25 m  1:11.36   
73  259  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  1:11.43   
74  265  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  1:11.48   
75  17  Eklund Clara  2000  BÅLSTA SK  AV5800  25 m  1:12.08   
76  152  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  50 m  1:12.41   
77  49  Karlsson Wilma  1997  HARNÄS SKU  BQ3697  25 m  1:12.88   
78  22  Söderholm Marina Feria  1998  BÅLSTA SK  AG8298  25 m  1:13.37   
79  88  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:13.90   
80  141  Nylander Ebba  1998  SKK  AV7898  25 m  1:14.25   
81  212  Båvenäs Rebecca  1999  VÄSTERÅS  AK3299  25 m  1:14.34   
82  286  Nyström Adina  1999  SK STRÄNGN  BD3699  25 m  1:14.76   
83  112  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  1:15.56   
84  168  Mariani-Lopez Lenina  1999  SÖDERTÄLJE  AS2699  50 m  1:16.39   
85  237  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:16.43   
86  231  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  1:16.63   
87  274  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  1:16.68   
88  185  Grele Linnea  1995  UPSALA S  BV0295  25 m  1:18.26   
89  278  Eklund Ramböl Agnes  2001  SOLSTA  AG2801  25 m  1:18.29   
90  164  Hofvander Ida  1998  SÖDERTÄLJE  AQ8898  50 m  1:18.43   
91  176  Tillenius Sara  2000  SÖDERTÄLJE  AF3600  50 m  1:18.92   
92  104  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:20.73   
93  280  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  1:21.41   
94  246  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  1:21.81   
95  213  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:22.08   
96  203  Bergqvist Ebba  2000  VÄSTERÅS  AW0400  25 m  1:22.43   
97  244  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  25 m  1:22.97   
98  230  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  1:23.37   
99  279  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  25 m  1:23.82   
100  225  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  25 m  1:23.98   
101  249  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  25 m  1:24.56   
102  255  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  1:24.82   
103  236  Kuivaniemi Wilma  2002  VÄSTERÅS  AJ4802  25 m  1:26.03   
104  271  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  1:26.57   
105  93  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  1:32.09   
106  234  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  1:36.39   
107  216  Claesson Emma  2001  VÄSTERÅS  AN2201  25 m  1:36.97   
108  92  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m  1:39.13   
109  90  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  25 m  1:48.99   
110  232  Holmberg Sofi  2003  VÄSTERÅS  AB3403  25 m  1:54.99   
111  222  Engström Edith  2002  VÄSTERÅS  AW7802  50 m     
112  239  Lundgren Clara  2001  VÄSTERÅS  BI0201  50 m     
113  243  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  50 m     
114  291  Starck Sofia Nyberg  1997  TYRESÖ SS  BJ6897  25 m  1:07.13  EFT 
115  292  Nyström Terése  1999  TYRESÖ SS  AR7899  25 m  1:11.71  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
19_S
Gren 19, 400m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Konrad Christian  1989  BOTK-RÖNN  AG2589  25 m  4:39.85   
252  Östberg Max  1996  VÄSTERÅS  AM1196  25 m  4:40.42   
228  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  4:43.01   
58  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  25 m  4:45.25   
29  Gérnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  25 m  4:56.89   
162  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  4:57.11   
123  Lulek William  1998  SKURU IK  AJ6998  50 m  4:58.31   
245  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  4:59.23   
46  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  25 m  5:02.58   
10  205  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  5:05.68   
11  195  Thuresson Gustav  1997  WISBY SS  AG6597  25 m  5:05.83   
12  118  Filipsson Tim  1996  SKURU IK  AH9196  50 m  5:08.35   
13  71  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  5:10.69   
14  36  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  5:14.57   
15  145  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  25 m  5:19.40   
16  190  Nilsson Fredrik  1997  UPSALA S  AL2997  25 m  5:20.81   
17  127  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  5:27.84   
18  233  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  5:40.50   
19  153  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  5:45.75   
20  76  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  5:55.91   
21  163  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  6:01.42   
22  15  Sund Kasper  1994  BOTK-RÖNN  AP9794  25 m  6:08.45   
23  106  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  6:11.66   
24  Karlsson Mikael  1998  BOTK-RÖNN  AQ0198  25 m  6:16.80   
25  171  Panahi Adrian  1998  SÖDERTÄLJE  AH7398  50 m  6:26.95   
26  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  6:34.05   
27  170  Noory Samir  1999  SÖDERTÄLJE  AP4799  25 m  6:41.33   
28  272  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
20_S
Gren 20, 1500m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
30  Halldén Louise  1998  DANDERYD  AW2498  25 m  17:43.56   
196  Öhman Emma  1997  WISBY SS  AL8297  25 m  18:05.51   
27  Berglund Frida  1998  DANDERYD  AW7298  25 m  19:04.86   
108  Mattsson Michaela  1999  SK NEPTUN  AL4899  25 m  19:09.15   
139  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  25 m  19:49.61   
275  Bergström Rebecka  1997  SS04  AH1297  50 m  19:56.88   
142  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  25 m  20:11.05   
125  von Sydow Sofia  1997  SKURU IK  AH1697  25 m  20:21.64   
Häggqvist Kajsa-Stina  1994  BORLÄNGE  BX5294  50 m  20:43.82   
10  282  Beyermann Pamela  1998  SK STRÄNGN  AS4498  25 m  20:58.06   
11  51  Tengqvist Moa  1997  HARNÄS SKU  BJ3497  25 m  22:21.71   
12  14  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  22:52.07   
13  21  Söderholm Filippa Feria  1996  BÅLSTA SK  AU1496  25 m  23:10.06   
14  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  50 m     
15  31  Sundberg Alice  1999  DANDERYD  AS1299  50 m     
16  33  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  50 m     
17  37  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  50 m     
18  262  Johansson Ida  1996  ÖSA  AH2696  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
21_S
Gren 21, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
201  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  1:02.35   
270  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  25 m  1:02.49   
Güneri Petra  1989  BOTK-RÖNN  AV7489  25 m  1:04.59   
10  Konrad Nathali  1993  BOTK-RÖNN  AU4493  25 m  1:05.17   
134  Karlson Alma  1999  SKK  AH8299  25 m  1:05.38   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:05.76   
110  Wrejde Isabelle  1999  SK NEPTUN  AV5299  25 m  1:05.92   
138  Malmberg Lovisa  1995  SKK  AH9895  25 m  1:06.45   
200  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  1:06.85   
10  283  Eriksson Anna  1999  SK STRÄNGN  AI0499  25 m  1:07.28   
11  32  Österman Ida  1998  DANDERYD  BA0298  25 m  1:08.23   
12  179  Nykvist Greta  1996  SÖDERTÖRN  AU7496  25 m  1:09.74   
13  39  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  1:09.86   
14  281  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  1:10.46   
15  53  Zettergren Louise  1997  HARNÄS SKU  AK3497  25 m  1:10.62   
16  173  Ramdén Hilma  2000  SÖDERTÄLJE  AF4600  25 m  1:11.90   
17  144  Peterson Julia  1995  SKK  BC8895  25 m  1:14.06   
18  73  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  1:14.17   
19  211  Byström Frida  1998  VÄSTERÅS  AH2298  25 m  1:14.21   
20  75  Linderholm Maja  1996  KARLSTAD  AX1296  25 m  1:14.26   
21  98  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:14.54   
22  28  Brännlund Linda  1998  DANDERYD  AW6298  25 m  1:14.81   
23  184  Grele Ellinor  1998  UPSALA S  AT6898  25 m  1:14.83   
24  150  Wetterborg Johanna  1992  SKK  BC0892  50 m  1:14.88   
25  258  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  1:14.96   
26  156  Dahlin Mathilda  1995  SÖDERTÄLJE  AG3495  50 m  1:15.44   
27  209  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  1:15.52   
28  119  Herlitz Emilia  1997  SKURU IK  AP7497  50 m  1:15.75   
29  186  Holmberg Ellen  1998  UPSALA S  AT9898  25 m  1:16.10   
30  250  Åberg Victoria  2001  VÄSTERÅS  AL7201  25 m  1:16.48   
31  Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  1:16.52   
32  148  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  1:16.57   
33  275  Bergström Rebecka  1997  SS04  AH1297  50 m  1:17.52   
34  14  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  1:18.28   
35  35  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  1:18.39   
36  96  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:18.59   
37  100  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:18.63   
38  177  Wadsten Clara  1999  SÖDERTÄLJE  AA1899  50 m  1:19.14   
39  282  Beyermann Pamela  1998  SK STRÄNGN  AS4498  25 m  1:19.14   
40  152  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  50 m  1:19.64   
41  Sandberg Linnea  1996  BORLÄNGE  BD0896  25 m  1:21.14   
42  160  Fredin Moa  1996  SÖDERTÄLJE  BQ2296  50 m  1:21.50   
43  139  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  25 m  1:24.92   
44  102  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:25.87   
45  159  Emmesjö Sara  1998  SÖDERTÄLJE  AD5498  50 m  1:27.79   
46  22  Söderholm Marina Feria  1998  BÅLSTA SK  AG8298  25 m  1:30.48   
47  231  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  1:33.20   
48  168  Mariani-Lopez Lenina  1999  SÖDERTÄLJE  AS2699  50 m  1:34.28   
49  213  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  1:34.28   
50  280  Lindahl Felicia  2001  SOLSTA  AG3801  25 m  1:34.74   
51  237  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  1:34.83   
52  51  Tengqvist Moa  1997  HARNÄS SKU  BJ3497  50 m  1:36.77   
53  278  Eklund Ramböl Agnes  2001  SOLSTA  AG2801  25 m  1:36.78   
54  217  Claesson Ida  2001  VÄSTERÅS  AN3201  25 m  1:38.27   
55  176  Tillenius Sara  2000  SÖDERTÄLJE  AF3600  25 m  1:47.23   
56  165  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  50 m  1:48.45   
57  199  Andersson Klara  2001  VÄSTERÅS  BA2801  25 m  1:56.76   
58  93  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  50 m  2:03.71   
59  16  Bergerstam Sandra  2001  BÅLSTA SK  AI1401  50 m     
60  92  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  50 m     
61  185  Grele Linnea  1995  UPSALA S  BV0295  50 m     
62  80  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  50 m  1:15.19  EFT 
63  291  Starck Sofia Nyberg  1997  TYRESÖ SS  BJ6897  25 m  1:15.36  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
22_S
Gren 22, 200m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Konrad Christian  1989  BOTK-RÖNN  AG2589  25 m  2:10.76   
288  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  ac9592  50 m  2:11.80   
252  Östberg Max  1996  VÄSTERÅS  AM1196  25 m  2:13.14   
58  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  25 m  2:14.83   
29  Gérnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  25 m  2:18.70   
245  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  2:21.02   
46  Cyrén Petter  1996  HARNÄS SKU  AU8796  25 m  2:21.43   
272  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  2:22.56   
161  Gradin André  1994  SÖDERTÄLJE  AN1194  25 m  2:22.85   
10  195  Thuresson Gustav  1997  WISBY SS  AG6597  25 m  2:22.98   
11  188  Jousefi Nathaniel  1997  UPSALA S  AQ1397  25 m  2:23.55   
12  114  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  25 m  2:24.30   
13  71  Albringer Adam  1999  KARLSTAD  AH8999  25 m  2:24.94   
14  118  Filipsson Tim  1996  SKURU IK  AH9196  50 m  2:25.51   
15  26  Aabel Nordkvist Jens Jacob  1995  DANDERYD  BB2995  25 m  2:25.59   
16  227  Granlund Gunnar  1996  VÄSTERÅS  AK2996  25 m  2:25.65   
17  74  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  2:25.80   
18  210  Byström Fredrik  1996  VÄSTERÅS  AO5596  25 m  2:25.97   
19  189  Lindström Leon  1996  UPSALA S  AH3196  25 m  2:27.90   
20  13  Rindå Tobias  1995  BOTK-RÖNN  AB8195  25 m  2:28.40   
21  146  Pettersson Gustav  1994  SKK  BB7194  25 m  2:28.75   
22  67  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  25 m  2:29.00   
23  167  Kesenci Alexander  1995  SÖDERTÄLJE  AK7195  50 m  2:29.05   
24  256  Finnström Dennis  1995  ÖSA  AP9195  25 m  2:29.05   
25  41  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  2:29.80   
26  117  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  25 m  2:29.95   
27  69  Talback Samuel  2000  JÄRFÄLLA S  AB8500  25 m  2:30.61   
28  145  Peterson Lukas  1998  SKK  AG8198  25 m  2:30.61   
29  137  Lönn Ossian  1996  SKK  AX2996  25 m  2:30.63   
30  268  Nyström Erik  1996  ÖSA  AC6596  25 m  2:31.06   
31  36  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  2:31.49   
32  277  Makhinya Robert  1995  SS04  BC9595  50 m  2:31.55   
33  267  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  2:32.22   
34  120  Hjärne Hannes  1997  SKURU IK  AF7797  25 m  2:32.34   
35  64  Josefsson-Rudberg William  1998  JÄRFÄLLA S  AA7998  25 m  2:32.42   
36  48  Hillman Samuel  1997  HARNÄS SKU  AK1197  25 m  2:34.12   
37  57  Norén-Vosveldt Gustav  1996  HÄRNÖSAND  AL0396  25 m  2:34.50   
38  206  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  2:34.56   
39  70  Ahlbäck Jonathan  1995  KARLSTAD  AS7595  25 m  2:35.57   
40  126  Ankarberg Ossian  1996  SKK  AX6196  50 m  2:35.65   
41  220  Ejdersund Gustav  1998  VÄSTERÅS  AD8598  25 m  2:36.46   
42  254  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  2:37.53   
43  143  Näslund Thomas  1997  SKK  AQ3797  25 m  2:38.00   
44  79  Rydahl Johan  2001  KARLSTAD  AF4901  25 m  2:38.05   
45  106  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  2:38.72   
46  54  Kranenbarg Jelle  1996  HÄRNÖSAND  AW0196  25 m  2:38.93   
47  208  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  2:39.50   
48  233  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  2:40.23   
49  85  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  2:41.03   
50  56  Norén Vosfeldt Petter  1999  HÄRNÖSAND  AH9599  25 m  2:41.97   
51  68  Swedenborg Gustav  1998  JÄRFÄLLA S  AD7598  50 m  2:45.47   
52  163  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  50 m  2:45.55   
53  76  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  2:46.28   
54  94  Gustafsson Jakob  1999  LUDVIKA SS  AL0399  25 m  2:49.22   
55  103  Rydelius Jacob  1999  LUDVIKA SS  AL9799  25 m  2:49.38   
56  221  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  2:50.70   
57  Carlstedt Felix  1998  BOTK-RÖNN  AU5997  25 m  2:50.98   
58  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:54.61   
59  12  Koufakis Andreas  1998  BOTK-RÖNN  AQ5598  25 m  2:55.13   
60  77  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  2:56.18   
61  15  Sund Kasper  1994  BOTK-RÖNN  AP9794  25 m  2:57.51   
62  Karlsson Mikael  1998  BOTK-RÖNN  AQ0198  25 m  2:57.63   
63  171  Panahi Adrian  1998  SÖDERTÄLJE  AH7398  50 m  2:58.96   
64  266  Lindberg Jesper  1999  ÖSA  AU4399  25 m  3:01.82   
65  11  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  25 m  3:02.00   
66  219  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  25 m  3:12.26   
67  223  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  3:13.19   
68  78  Mathisen August  2001  KARLSTAD  AF5901  25 m  3:15.69   
69  241  Nilsson Victor  2000  VÄSTERÅS  AL9300  25 m  3:25.01   
70  207  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  3:25.61   
71  170  Noory Samir  1999  SÖDERTÄLJE  AP4799  50 m  3:25.76   
72  82  Vålvik Johannes  1999  KARLSTAD  AR4799  50 m     
73  299  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  ah4995  50 m  2:09.39  EFT 
74  158  Emanuelsson Oskar  1994  SÖDERTÄLJE  AL2394  50 m  2:26.94  EFT 
75  293  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  2:51.84  EFT 
76  215  Chabok Araz  2000  VÄSTERÅS  AV0100  50 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
23_S
Gren 23, 200m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
202  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  2:38.22   
Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  2:42.35   
130  Finati Sara  1992  SKK  BR3892  25 m  2:46.41   
257  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  2:47.28   
209  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  2:47.98   
242  Persson Andréa  1999  VÄSTERÅS  AB5899  25 m  2:49.58   
10  Konrad Nathali  1993  BOTK-RÖNN  AU4493  25 m  2:52.28   
109  Wallenborg Caroline  2000  SK NEPTUN  AL3800  25 m  2:54.06   
60  Atran Malin  1998  JÄRFÄLLA S  AN7698  50 m  2:56.64   
10  45  Tinnerholm Hanna  1999  FALUN  AG8299  25 m  2:57.56   
11  133  Hagström Louise  1998  SKK  AZ1898  25 m  3:00.11   
12  88  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  3:01.31   
13  47  Hansson Emelie  1997  HARNÄS SKU  AY4897  25 m  3:01.40   
14  96  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  3:05.27   
15  155  Christensen Erica  1997  SÖDERTÄLJE  AO5897  50 m  3:06.30   
16  251  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  3:07.66   
17  141  Nylander Ebba  1998  SKK  AV7898  25 m  3:08.62   
18  285  Hyllbrant Amanda  1999  SK STRÄNGN  AY6899  25 m  3:09.37   
19  286  Nyström Adina  1999  SK STRÄNGN  BD3699  25 m  3:17.70   
20  185  Grele Linnea  1995  UPSALA S  BV0295  25 m  3:17.77   
21  35  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  3:21.57   
22  237  Lindgren Elin  2000  VÄSTERÅS  AP4600  25 m  3:23.56   
23  265  Larsson Elin  1998  ÖSA  BD2898  25 m  3:24.83   
24  14  Rundberg My  1999  BOTK-RÖNN  AL3699  25 m  3:24.87   
25  234  Johansson Nora  2001  VÄSTERÅS  AI1201  25 m  3:31.08   
26  104  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  3:31.33   
27  95  Hellsing Johanna  1996  LUDVIKA SS  AB9296  25 m  3:35.96   
28  230  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  25 m  3:36.97   
29  213  Båvenäs Sofia  2002  VÄSTERÅS  AD9802  25 m  3:38.90   
30  273  Seger Emma  1997  ÖSA  BA4897  25 m  3:40.31   
31  279  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  25 m  3:40.97   
32  271  Rääf Sandra  2000  ÖSA  AW8200  25 m  3:49.54   
33  216  Claesson Emma  2001  VÄSTERÅS  AN2201  25 m  3:54.21   
34  24  Viinapuu Anna  2000  BÅLSTA SK  AH8400  50 m     
35  112  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  50 m     
36  225  Faleke-Novy Julia  2000  VÄSTERÅS  BK1600  50 m     
37  244  Rydberg Ebba  2001  VÄSTERÅS  AN1401  50 m     
38  249  Vongheer Ebba  2000  VÄSTERÅS  BG6600  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
24_S
Gren 24, 200m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
149  Thomée Lucas  1993  SKK  AE3193  25 m  2:04.10   
198  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  25 m  2:07.63   
218  Dahlman Gustaf  1997  VÄSTERÅS  AJ1597  25 m  2:08.87   
58  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  25 m  2:14.85   
167  Kesenci Alexander  1995  SÖDERTÄLJE  AK7195  50 m  2:16.49   
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  2:17.69   
29  Gérnyi Karl Gustav  1999  DANDERYD  AG9599  25 m  2:19.32   
272  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  2:20.19   
132  Gudehn Felix  1995  SKK  AR1195  25 m  2:23.36   
10  118  Filipsson Tim  1996  SKURU IK  AH9196  50 m  2:25.00   
11  206  Bonetti Alessandro  1999  VÄSTERÅS  AG5399  25 m  2:26.05   
12  74  Haglund Elias  1996  KARLSTAD  AJ9596  25 m  2:26.29   
13  111  Eriksson Nicklas  1996  NYKÖPING  AW0796  25 m  2:27.47   
14  267  Meding Isak  1998  ÖSA  AP2198  25 m  2:27.53   
15  158  Emanuelsson Oskar  1994  SÖDERTÄLJE  AL2394  50 m  2:27.72   
16  99  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  2:27.91   
17  131  Gudehn Axel  1998  SKK  AL4398  25 m  2:30.47   
18  121  Jareman Martin  1996  SKURU IK  AN9396  50 m  2:33.45   
19  220  Ejdersund Gustav  1998  VÄSTERÅS  AD8598  25 m  2:35.36   
20  153  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  50 m  2:39.20   
21  70  Ahlbäck Jonathan  1995  KARLSTAD  AS7595  25 m  2:39.57   
22  254  Daggert Lucas  1997  ÖSA  AT1997  25 m  2:40.83   
23  84  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  2:43.11   
24  208  Brobacke Harald  1999  VÄSTERÅS  AG6399  25 m  2:44.66   
25  233  Johansson Anton  1999  VÄSTERÅS  AG4399  25 m  2:45.63   
26  174  Seeliger Björn  2000  SÖDERTÄLJE  AB0101  50 m  2:52.78   
27  221  Ejlegård William  2000  VÄSTERÅS  AD9300  25 m  2:53.20   
28  72  Albringer David  2001  KARLSTAD  AF2101  25 m  2:59.12   
29  175  Tellgren Sebastian  1998  SÖDERTÄLJE  AI5198  50 m  3:00.50   
30  77  Lovén Vilhelm  1999  KARLSTAD  AP4999  25 m  3:00.68   
31  207  Brewitz Johan  2001  VÄSTERÅS  AH2101  25 m  3:03.10   
32  223  Eriksson Oscar  2000  VÄSTERÅS  AN9700  25 m  3:06.56   
33  178  Wernqvist Fredric  1998  SÖDERTÄLJE  AH8398  50 m  3:17.93   
34  19  Sjösten Linus  1999  BÅLSTA SK  AI5199  50 m     
35  191  Torosyan Edmon  1997  UPSALA S  AY4997  50 m     
36  293  Skytt Emil  1999  VÄSTERÅS  AL1599  25 m  2:54.42  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
25_S
Gren 25, 400m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
263  Jonsson Anna  1994  ÖSA  AK3694  25 m  4:22.88   
30  Halldén Louise  1998  DANDERYD  AW2498  25 m  4:26.71   
248  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  4:34.05   
270  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  25 m  4:35.96   
200  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  4:36.30   
27  Berglund Frida  1998  DANDERYD  AW7298  25 m  4:37.60   
Güneri Petra  1989  BOTK-RÖNN  AV7489  25 m  4:37.89   
31  Sundberg Alice  1999  DANDERYD  AS1299  25 m  4:38.11   
105  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  4:39.69   
10  196  Öhman Emma  1997  WISBY SS  AL8297  25 m  4:40.29   
11  202  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  4:40.46   
12  44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  4:45.79   
13  284  Eriksson Lisa  1998  SK STRÄNGN  AN3898  25 m  4:46.31   
14  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  4:46.40   
15  276  Gordon Alexandra  2000  SS04  AN2800  25 m  4:47.30   
16  40  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  4:49.00   
17  262  Johansson Ida  1996  ÖSA  AH2696  25 m  4:49.76   
18  59  Almvret Josefine  1999  JÄRFÄLLA S  AA0699  50 m  4:49.77   
19  66  Lidström Linda  1997  JÄRFÄLLA S  AD7497  50 m  4:50.35   
20  28  Brännlund Linda  1998  DANDERYD  AW6298  25 m  4:50.62   
21  61  Eklund Cornelia  2000  JÄRFÄLLA S  AC1800  25 m  4:54.23   
22  283  Eriksson Anna  1999  SK STRÄNGN  AI0499  25 m  4:55.92   
23  80  Watz Lina  1996  KARLSTAD  BQ5496  25 m  4:56.21   
24  142  Näslund Sofia  1999  SKK  AZ5299  25 m  4:57.56   
25  135  Lindahl Moa  1999  SKK  AM1699  25 m  4:57.66   
26  75  Linderholm Maja  1996  KARLSTAD  AX1296  25 m  4:58.00   
27  65  Levander Tilde  2000  JÄRFÄLLA S  AI7600  25 m  4:58.85   
28  Häggqvist Kajsa-Stina  1994  BORLÄNGE  BX5294  25 m  4:59.26   
29  148  Selander Siri  1999  SKK  AU1899  25 m  4:59.94   
30  98  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  5:00.36   
31  281  Bergkvist Emma  2000  SK STRÄNGN  AA5600  25 m  5:01.44   
32  136  Läckgren Petronella  1995  SKK  BF0295  25 m  5:04.01   
33  Eriksson Mikaela  1997  BOTK-RÖNN  BM0697  25 m  5:05.25   
34  102  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  5:05.85   
35  177  Wadsten Clara  1999  SÖDERTÄLJE  AA1899  25 m  5:06.67   
36  209  Brunzell Hannah  2001  VÄSTERÅS  AP6801  25 m  5:07.21   
37  37  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  25 m  5:07.28   
38  139  Martin Ebba  2000  SKK  AH4200  25 m  5:08.19   
39  39  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  5:08.39   
40  129  Blomquist Julia  1998  SKK  AR8298  25 m  5:11.94   
41  285  Hyllbrant Amanda  1999  SK STRÄNGN  AY6899  25 m  5:14.46   
42  Sandberg Linnea  1996  BORLÄNGE  BD0896  25 m  5:15.48   
43  33  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  5:15.79   
44  73  Eklund-Ramböl Elvira  1997  KARLSTAD  AV5497  25 m  5:16.17   
45  258  Gustafsson Linn  1998  ÖSA  AI9898  25 m  5:18.42   
46  251  Ångström Emelie  2001  VÄSTERÅS  AN8201  25 m  5:25.41   
47  116  Engsoo Alexandra  1998  SKURU IK  AF3898  50 m  5:29.58   
48  164  Hofvander Ida  1998  SÖDERTÄLJE  AQ8898  25 m  5:29.74   
49  112  Kårehagen Elin  2001  NYKÖPING  AG7601  25 m  5:30.59   
50  257  Fredriksson Isabelle  1999  ÖSA  AG9699  25 m  5:31.24   
51  181  Ossmyr Josefin  1999  TYRESÖ SS  AS0299  50 m  5:32.89   
52  259  Göthlin Amanda  1998  ÖSA  AU4498  25 m  5:33.75   
53  165  Huslid Tina  2000  SÖDERTÄLJE  AF0600  25 m  5:35.01   
54  152  Blomberg Emelie  1999  SÖDERTÄLJE  AU4899  50 m  5:46.21   
55  176  Tillenius Sara  2000  SÖDERTÄLJE  AF3600  25 m  5:46.89   
56  168  Mariani-Lopez Lenina  1999  SÖDERTÄLJE  AS2699  50 m  5:53.71   
57  107  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  5:54.02   
58  274  Smedberg AnnCharlott  1998  ÖSA  AP0298  25 m  5:54.51   
59  286  Nyström Adina  1999  SK STRÄNGN  BD3699  25 m  6:09.00   
60  156  Dahlin Mathilda  1995  SÖDERTÄLJE  AG3495  50 m  6:12.44   
61  231  Holmberg Karolin  2001  VÄSTERÅS  AG5201  25 m  6:16.19   
62  246  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  25 m  6:19.72   
63  255  Engström Terese  1999  ÖSA  BF1899  25 m  6:26.23   
64  104  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  6:42.68   
65  243  Rehnman Lina  2002  VÄSTERÅS  AZ4802  25 m  6:57.18   
66  279  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  25 m  7:00.86   
67  93  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  7:18.81   
68  90  Fälldin Cecilia  2002  LUDVIKA SS  AG8602  50 m     
69  92  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  50 m     
70  290  Derwinger Julia  1998  TYRESÖ SS  AZ9698  50 m  5:19.38  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 
26_S
Gren 26, 800m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
235  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  8:16.67   
228  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  8:42.84   
193  Persson Oskar  1995  WISBY SS  AL7595  25 m  8:49.80   
245  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  25 m  8:57.42   
162  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  9:01.54   
205  Björkholm Filip  1998  VÄSTERÅS  AP5798  25 m  9:14.10   
115  Bååthe Axel  1997  SKURU IK  AQ6597  50 m  9:16.04   
194  Strömbeck Gustav  1997  WISBY SS  AM3397  25 m  9:19.98   
190  Nilsson Fredrik  1997  UPSALA S  AL2997  25 m  9:20.57   
10  58  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  25 m  9:35.31   
11  272  Schough Anton  1998  ÖSA  AR7998  25 m  9:42.05   
12  153  Brandt Erik  1999  SÖDERTÄLJE  AD5999  25 m  9:48.83   
13  127  Askling Olof  1999  SKK  AM7799  25 m  9:57.19   
14  117  Filipsson Andre  1999  SKURU IK  AA9799  25 m  10:05.52   
15  163  Hareskog Ludwig  1998  SÖDERTÄLJE  AH5398  25 m  10:05.64   
16  120  Hjärne Hannes  1997  SKURU IK  AF7797  25 m  10:29.32   
17  76  Lindow Niclas  1999  KARLSTAD  AN6999  25 m  10:34.43   
18  147  Sandahl Kalle  1999  SKK  AM8799  25 m  10:38.18   
19  192  Öncu Roger  1997  UPSALA S  AQ3397  25 m  10:42.98   
20  Karlsson Mikael  1998  BOTK-RÖNN  AQ0198  25 m  11:46.21   
21  12  Koufakis Andreas  1998  BOTK-RÖNN  AQ5598  25 m  12:34.10   
22  11  Koufakis Alexander  2000  BOTK-RÖNN  AM8100  50 m  12:44.92   
23  Carlstedt Felix  1998  BOTK-RÖNN  AU5997  50 m     
24  84  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  50 m     
25  106  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  50 m     
26  219  Dijkhuizen Gijs  2000  VÄSTERÅS  AL8300  50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  26 april 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  20:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner