Startliste for Triton Open
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Triton Mitre Open 2014 |
|
Udskriftsdato |
23 marts 2014 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|
|
Arrangør |
Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
28 marts 2014 |
|
|
|
|
Løb 3, 50m Frisvømning Damer |
Finaler (20) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
691 |
3 |
Cecilia Nisgaard |
2001 |
0174AE |
TRITON B |
|
50m |
|
689 |
4 |
Agnete Nielsen |
1987 |
|
TRITON B |
|
50m |
|
653 |
5 |
Olivia Nørregaard Christe |
2003 |
|
TRITON B |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
173 |
1 |
Sille Mundt |
2002 |
0294AP |
VÆRLØSE |
|
50m |
|
697 |
2 |
Ellen Lund Pontoppidan |
2004 |
0468AE |
TRITON B |
|
50m |
55.62 |
169 |
3 |
Amalie Lester |
2003 |
0358AQ |
VÆRLØSE |
|
50m |
52.08 |
164 |
4 |
Helena Gyldenlev |
2002 |
0206AV |
VÆRLØSE |
|
50m |
51.17 |
702 |
5 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
50m |
51.77 |
252 |
6 |
Caroline Dyrby Hoffmeyer |
2003 |
0364AR |
GLADSAXE |
|
50m |
53.86 |
185 |
7 |
Silja Østerbye |
2003 |
0346AP |
VÆRLØSE |
|
50m |
56.59 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
719 |
1 |
Lea Wilms |
2002 |
0294AS |
TRITON B |
|
50m |
48.31 |
186 |
2 |
Annemarie Østergaard |
2003 |
0356AP |
VÆRLØSE |
|
50m |
46.73 |
163 |
3 |
Emma Bussenius |
2004 |
0416AK |
VÆRLØSE |
|
50m |
45.16 |
699 |
4 |
Ida Rishøj |
2002 |
0286AF |
TRITON B |
|
50m |
44.30 |
337 |
5 |
Erika Lyhne Haslund |
2003 |
0304AR |
HOVEDSTAD |
|
50m |
45.00 |
168 |
6 |
Frederikke L. B. Høngaard |
2003 |
0342AR |
VÆRLØSE |
|
50m |
45.28 |
184 |
7 |
Emma Øksnebjerg |
2004 |
0444AI |
VÆRLØSE |
|
50m |
46.94 |
162 |
8 |
Mikala Ravn Borch |
2003 |
0348AR |
VÆRLØSE |
|
50m |
49.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
378 |
1 |
Emilie Schmidt-Lund |
2003 |
0368AN |
HOVEDSTAD |
|
50m |
43.24 |
345 |
2 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
42.53 |
668 |
3 |
Ellen Sophie E. Jensen |
2003 |
0352AR |
TRITON B |
|
50m |
41.81 |
692 |
4 |
Clara Nyborg-Vedsted |
2002 |
0294AE |
TRITON B |
|
50m |
41.66 |
444 |
5 |
Emma Bille Engell |
2002 |
0242AO |
HVIDOVRE |
|
50m |
41.70 |
171 |
6 |
Johanne Brown Marloth |
2003 |
0396AJ |
VÆRLØSE |
|
50m |
42.18 |
383 |
7 |
Naja Thomsen |
2003 |
0398AK |
HOVEDSTAD |
|
50m |
42.60 |
279 |
8 |
Linnea Ulka |
2003 |
0378AP |
GLADSAXE |
|
50m |
43.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
694 |
1 |
Emilie Nyegaard |
2001 |
0188AF |
TRITON B |
|
50m |
41.03 |
170 |
2 |
Sofie Lund-Scherbeck |
2003 |
0398AJ |
VÆRLØSE |
|
50m |
40.65 |
263 |
3 |
Lia Palmberg Nordhald |
2003 |
0394AS |
GLADSAXE |
|
50m |
40.43 |
243 |
4 |
Cathrine Duedahl-Olesen |
2003 |
0334AG |
GLADSAXE |
|
50m |
39.72 |
250 |
5 |
Caroline Koch Lind Hansen |
2003 |
0374AR |
GLADSAXE |
|
50m |
40.28 |
344 |
6 |
Asta Holmegaard |
2002 |
0264AM |
HOVEDSTAD |
|
50m |
40.59 |
273 |
7 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
50m |
40.97 |
451 |
8 |
Ida Young Iversen |
2002 |
0232AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
41.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
415 |
1 |
Nikoline Damm Asser Hanse |
2003 |
0362AI |
GLADSAXE |
|
50m |
39.54 |
339 |
2 |
Nora Hertel |
2003 |
0362AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
39.26 |
440 |
3 |
Anna Adelholm |
2001 |
0102AS |
HVIDOVRE |
|
50m |
39.00 |
685 |
4 |
Victoria F. Mikkelsen |
2001 |
0102AQ |
TRITON B |
|
50m |
38.57 |
371 |
5 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
38.68 |
667 |
6 |
Cecilie Berg Jensen |
2001 |
0154AQ |
TRITON B |
|
50m |
39.12 |
363 |
7 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
39.52 |
253 |
8 |
Line Holm |
2003 |
0398AH |
GLADSAXE |
|
50m |
39.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
181 |
1 |
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
0228AQ |
VÆRLØSE |
|
50m |
38.35 |
249 |
2 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
50m |
37.73 |
450 |
3 |
Caroline Hyldebrandt-Lars |
2002 |
0292AQ |
HVIDOVRE |
|
50m |
37.00 |
251 |
4 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
50m |
36.84 |
327 |
5 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
36.91 |
287 |
6 |
Camilla Friis |
2001 |
0146AV |
GLADSAXE |
|
50m |
37.30 |
647 |
7 |
Marie Emilie Belmadani |
2000 |
0004AY |
TRITON B |
|
50m |
37.85 |
457 |
8 |
Rebekka Windahl |
2001 |
0158AM |
HVIDOVRE |
|
50m |
38.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
148 |
1 |
Annasofie Halling Olesen |
1997 |
9762AW |
ROSKILDE |
|
50m |
36.36 |
260 |
2 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
36.06 |
655 |
3 |
Isabel Kol Eriksen |
2001 |
0122AH |
TRITON B |
|
50m |
36.04 |
245 |
4 |
Luna Granborg |
2002 |
0282AQ |
GLADSAXE |
|
50m |
35.89 |
454 |
5 |
Emma Petersen |
2002 |
|
HVIDOVRE |
|
50m |
36.00 |
361 |
6 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
36.05 |
291 |
7 |
Mia B. Schrøder Jensen |
2001 |
0106AN |
GLADSAXE |
|
50m |
36.27 |
166 |
8 |
Ida Holm Hansen |
2002 |
0268AN |
VÆRLØSE |
|
50m |
36.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
693 |
1 |
Emma Nyborg-Vedsted |
1999 |
9934AP |
TRITON B |
|
50m |
35.73 |
289 |
2 |
Caroline Sofie Hermannsen |
2001 |
0182AQ |
GLADSAXE |
|
50m |
35.54 |
175 |
3 |
Sofie Nording-Grooss |
2001 |
0138AP |
VÆRLØSE |
|
50m |
35.45 |
369 |
4 |
Lea Overgård Olesen |
2002 |
0282AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.34 |
646 |
5 |
Kamille Auerbach-Lind |
2001 |
0112AL |
TRITON B |
|
50m |
35.41 |
656 |
6 |
Emilie Fischer |
2001 |
0156AK |
TRITON B |
|
50m |
35.47 |
429 |
7 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
A6 |
|
50m |
35.56 |
683 |
8 |
Alberte Mammen |
2001 |
0196AE |
TRITON B |
|
50m |
35.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
133 |
1 |
Bolette Mandrup Jensen |
2000 |
0046AR |
ROSKILDE |
|
50m |
35.21 |
365 |
2 |
Charlotte Malberg |
2002 |
0276AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
35.02 |
423 |
3 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
A6 |
|
50m |
35.00 |
85 |
4 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
50m |
34.97 |
447 |
5 |
Alma Hansen |
2002 |
|
HVIDOVRE |
|
50m |
35.00 |
712 |
6 |
Ida Sund |
2000 |
0064AX |
TRITON B |
|
50m |
35.01 |
664 |
7 |
Louise Holm |
1999 |
9908AS |
TRITON B |
|
50m |
35.06 |
714 |
8 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
50m |
35.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
660 |
1 |
Johanne B. Hansen |
2002 |
0264AF |
TRITON B |
|
50m |
34.93 |
650 |
2 |
Victoria Grøn Brandelev |
2000 |
0058AK |
TRITON B |
|
50m |
34.68 |
288 |
3 |
Amalie Marie Hermannsen |
2000 |
0094BE |
GLADSAXE |
|
50m |
34.55 |
143 |
4 |
Silke Mehr |
2000 |
0096AX |
ROSKILDE |
|
50m |
34.37 |
255 |
5 |
Nicoline Ingemann-Peterse |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
50m |
34.45 |
141 |
6 |
Freja Loop |
1997 |
9756AV |
ROSKILDE |
|
50m |
34.64 |
124 |
7 |
Christina Christensen |
2001 |
0114AP |
ROSKILDE |
|
50m |
34.92 |
256 |
8 |
Rebecca Lawætz |
2002 |
0298AI |
GLADSAXE |
|
50m |
34.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Nora Nesvik |
2002 |
0244AS |
GLADSAXE |
|
50m |
34.19 |
107 |
2 |
Alberte R. Jakobsen |
2001 |
0138AC |
GSK |
|
50m |
33.74 |
398 |
3 |
Jamilla Bistrup |
2001 |
0124AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
33.52 |
420 |
4 |
Julie Bojesen |
2001 |
0176AM |
A6 |
|
50m |
33.45 |
675 |
5 |
Susanne Johansen |
1974 |
|
TRITON B |
|
50m |
33.50 |
258 |
6 |
Victoria Leth |
2002 |
0236AO |
GLADSAXE |
|
50m |
33.58 |
453 |
7 |
Maja Emilie Nielsen |
2002 |
0206AN |
HVIDOVRE |
|
50m |
34.00 |
414 |
8 |
Cassandra Louisa Lin Hans |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
50m |
34.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
297 |
1 |
Kristina Louise Molberg |
2000 |
0016AX |
GLADSAXE |
|
50m |
33.13 |
131 |
2 |
Emma Rose Jacobsen |
2000 |
0022AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
32.96 |
205 |
3 |
Cecilie Salskov Jensen |
2000 |
0012AQ |
HØRSHOLM |
|
50m |
32.54 |
203 |
4 |
Nicoline Hove |
1999 |
9996AV |
HØRSHOLM |
|
50m |
32.52 |
217 |
5 |
Alba Cecilie Runge |
2000 |
0086BC |
HØRSHOLM |
|
50m |
32.52 |
192 |
6 |
Anna Fiedler |
2001 |
0198AN |
HØRSHOLM |
|
50m |
32.60 |
179 |
7 |
Katrine Høyer Tindbæk |
1999 |
9988AU |
VÆRLØSE |
|
50m |
33.07 |
215 |
8 |
Cecilie Meyn |
2000 |
0002BD |
HØRSHOLM |
|
50m |
33.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
666 |
1 |
Laura Janner |
2002 |
0214AB |
TRITON B |
|
50m |
32.43 |
180 |
2 |
Emma Walbjørn |
2000 |
0034AX |
VÆRLØSE |
|
50m |
32.27 |
83 |
3 |
Maria Holst Hansen |
2000 |
0074AC |
MK 31 |
|
50m |
32.04 |
98 |
4 |
Xandra Huryn |
2001 |
0138AB |
STT |
|
50m |
31.97 |
706 |
5 |
Nanna Sonne |
1999 |
9906AH |
TRITON B |
|
50m |
32.02 |
711 |
6 |
Sofie Strandby |
1999 |
9976AC |
TRITON B |
|
50m |
32.19 |
102 |
7 |
Monica Kristiansen |
2001 |
0108AB |
STT |
|
50m |
32.36 |
703 |
8 |
Anne-Katrine Schmidt |
1974 |
|
TRITON B |
|
50m |
32.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
665 |
1 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
50m |
31.84 |
132 |
2 |
Ida Brix Jakobsen |
1998 |
9876AN |
ROSKILDE |
|
50m |
31.63 |
299 |
3 |
Nicoline Toth Nielsen |
2000 |
0066AS |
GLADSAXE |
|
50m |
31.60 |
435 |
4 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
0164AP |
A6 |
|
50m |
31.42 |
293 |
5 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
50m |
31.58 |
204 |
6 |
Marina Nissen Jakobsen |
2000 |
0022AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
31.60 |
410 |
7 |
Julie Brosbøl Olsen |
1999 |
9962AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
31.81 |
193 |
8 |
Anna Graffe |
2002 |
0262AI |
HØRSHOLM |
|
50m |
31.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
424 |
1 |
Astrid Dyrmose Kestner |
2000 |
0008AB |
A6 |
|
50m |
30.96 |
340 |
2 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
30.89 |
126 |
3 |
Laura Dahl |
1998 |
9824AN |
ROSKILDE |
|
50m |
30.74 |
430 |
4 |
Katja Petersson |
2001 |
0134AA |
A6 |
|
50m |
30.68 |
688 |
5 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
TRITON B |
|
50m |
30.70 |
146 |
6 |
Lisa Hemme Nielsen |
2000 |
0076AH |
ROSKILDE |
|
50m |
30.77 |
418 |
7 |
Line Aunstrup |
2000 |
0064AM |
A6 |
|
50m |
30.92 |
405 |
8 |
Amalie Lange |
1998 |
9814BD |
HVIDOVRE |
|
50m |
31.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
234 |
1 |
Lærke Wilhelmsen |
1996 |
9692AC |
GLADSAXE |
|
50m |
30.61 |
103 |
2 |
Josefine Nickelsen |
2001 |
0146AO |
STT |
|
50m |
30.59 |
213 |
3 |
Caroline Sofie Lund |
2000 |
0048AS |
HØRSHOLM |
|
50m |
30.45 |
149 |
4 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
50m |
30.39 |
718 |
5 |
Helena Berg Wenk |
2000 |
0052AD |
TRITON B |
|
50m |
30.44 |
651 |
6 |
Julie Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
50m |
30.52 |
81 |
7 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
MK 31 |
|
50m |
30.59 |
677 |
8 |
Katja Kousgard |
1974 |
7402AA |
TRITON B |
|
50m |
30.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
671 |
1 |
Louise Møller Jessen |
1997 |
9704AE |
TRITON B |
|
50m |
30.24 |
221 |
2 |
Caroline Schwenger |
2000 |
0098AM |
HØRSHOLM |
|
50m |
30.14 |
399 |
3 |
Simone Bukholt |
1999 |
9954AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.97 |
295 |
4 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
50m |
29.85 |
681 |
5 |
Emma Anne Ljungstrøm |
1999 |
9908AH |
TRITON B |
|
50m |
29.97 |
402 |
6 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
50m |
30.08 |
99 |
7 |
Xenia Huryn |
2000 |
0088AW |
STT |
|
50m |
30.23 |
109 |
8 |
Emma Poulsen |
2001 |
0172AD |
GSK |
|
50m |
30.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
407 |
1 |
Frederikke Mertins |
2000 |
0014AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
29.81 |
229 |
2 |
Kamilla Larsen |
1996 |
9636AQ |
GLADSAXE |
|
50m |
29.58 |
125 |
3 |
Nina Corydon-Petersen |
1999 |
9922AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
29.47 |
679 |
4 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
50m |
29.40 |
391 |
5 |
Rikke Munkholm |
1998 |
9812AB |
STT |
|
50m |
29.44 |
159 |
6 |
Lærke Viereck |
1997 |
9754AT |
ROSKILDE |
|
50m |
29.55 |
129 |
7 |
Simone Friis |
1991 |
9156AG |
ROSKILDE |
|
50m |
29.64 |
393 |
8 |
Rikke Knudsen |
1998 |
9878AI |
MK 31 |
|
50m |
29.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
654 |
1 |
Amanda Duus |
2000 |
0076AA |
TRITON B |
|
50m |
29.18 |
227 |
2 |
Iben Helstrup Jensen |
1996 |
9674AA |
GLADSAXE |
|
50m |
28.67 |
187 |
3 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
28.15 |
230 |
4 |
Thea Hovmand Larsen |
1997 |
9746AH |
GLADSAXE |
|
50m |
27.39 |
228 |
5 |
Line Kjær |
1996 |
9648AS |
GLADSAXE |
|
50m |
27.80 |
432 |
6 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
A6 |
|
50m |
28.64 |
389 |
7 |
Nanna Drewsen |
1998 |
9848AH |
VI39 |
|
50m |
28.93 |
428 |
8 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
A6 |
|
50m |
29.31 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
23 marts 2014 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
10:54 |
|