2019-06-18   09:47:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för SM/JSM 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_J
Gren 1, 200m Frisim Damer Junior 
 
Sponsor: Aloe Vera 
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 
JSR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 
MR: Sarah Sjöström (1993) 1:57.34 2009-07-02 
FM: Rebecka Palm (1990) Linköpings ASS 2:03.80 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
389  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  1:56.55   
427  Coleman Michelle  1993  TÄBY SIM  AM2493  50 m  1:57.16   
34  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  2:00.48   
264  Stenkvist Henriette  1994  SK NEPTUN  AC4894  50 m  2:01.46   
429  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  50 m  2:04.13   
333  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  2:04.28   
464  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  2:04.35   
295  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  2:05.13   
461  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  2:05.32   
10  503  Gummesson Amina  1993  VÄXJÖ SS  BG7893  50 m  2:05.59   
11  163  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  2:05.63   
12  335  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  2:05.95   
13  487  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  2:06.19   
14  79  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  2:06.26   
15  250  Eriksson Jessica  1995  SK NEPTUN  AH0895  50 m  2:06.64   
16  462  Hippi Josefine  1994  VÄSBY SS  BA4494  50 m  2:06.73   
17  406  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  2:07.90   
18  300  Fransson Johanna  1994  S 71  AG1894  50 m  2:08.10   
19  160  Andersson Madelene  1995  LASS  BH3495  50 m  2:08.26   
20  411  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  2:08.39   
21  444  Hultin Shannyn  1993  UPSALA S  CI9293  50 m  2:08.78   
22  77  Baron Linda  1995  JÄRFÄLLA S  AB3495  50 m  2:08.83   
23  207  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  2:08.86   
24  86  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  2:08.97   
25  277  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  50 m  2:09.21   
26  83  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  2:09.54   
27  205  Olsson Linnéa  1994  MKK  BX0494  50 m  2:09.71   
28  78  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  2:09.86   
29  Halldén Louise  1998  DANDERYD  AW2498  50 m  2:10.04   
30  398  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  2:10.12   
31  275  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  2:10.14   
32  18  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  2:10.28   
33  386  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  50 m  2:10.55   
34  471  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  2:10.58   
35  36  Idoffsson Agnes  1994  HS  BK9694  50 m  2:10.59   
36  100  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  2:10.81   
37  92  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  2:11.18   
38  80  Åström Karin  1996  JÄRFÄLLA S  AI8896  50 m  2:11.39   
39  467  Sjösten Emma  1996  VÄSBY SS  AG2496  50 m  2:11.71   
40  121  Jönsson Annika  1993  KSLS  CH6893  Yard  1:51.92   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
1_S
Gren 1, 200m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: Aloe Vera 
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 
JSR: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 
MR: Sarah Sjöström (1993) 1:57.34 2009-07-02 
FM: Rebecka Palm (1990) Linköpings ASS 2:03.80 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
389  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  1:56.55   
427  Coleman Michelle  1993  TÄBY SIM  AM2493  50 m  1:57.16   
34  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  2:00.48   
264  Stenkvist Henriette  1994  SK NEPTUN  AC4894  50 m  2:01.46   
347  Gardell Stina  1990  SPÅRVÄGEN  AG9690  50 m  2:02.27   
171  Palm Rebecka  1990  LASS  AP4690  50 m  2:03.08   
202  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  2:03.64   
429  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  50 m  2:04.13   
333  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  2:04.28   
10  464  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  2:04.35   
11  295  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  2:05.13   
12  461  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  2:05.32   
13  503  Gummesson Amina  1993  VÄXJÖ SS  BG7893  50 m  2:05.59   
14  163  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  2:05.63   
15  466  Salomonsson Nadja  1992  VÄSBY SS  AD2892  50 m  2:05.84   
16  335  Hjalmarsson Louise  1997  SKÖVDE SS  AV8697  50 m  2:05.95   
17  487  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  2:06.19   
18  79  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  2:06.26   
19  250  Eriksson Jessica  1995  SK NEPTUN  AH0895  50 m  2:06.64   
20  462  Hippi Josefine  1994  VÄSBY SS  BA4494  50 m  2:06.73   
21  170  Palm Caroline  1992  LASS  AG1692  50 m  2:06.93   
22  435  Nilsson Frida  1992  TÄBY SIM  BL6292  50 m  2:07.68   
23  40  Lundahl Maria  1991  HS  AP5291  50 m  2:07.69   
24  410  Rosenquist Ebba  1989  SK TRITON  AI6489  50 m  2:07.82   
25  406  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  2:07.90   
26  300  Fransson Johanna  1994  S 71  AG1894  50 m  2:08.10   
27  160  Andersson Madelene  1995  LASS  BH3495  50 m  2:08.26   
28  411  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  2:08.39   
29  387  Lillieström Anna  1992  SÖDERTÖRN  AM6292  50 m  2:08.74   
30  444  Hultin Shannyn  1993  UPSALA S  CI9293  50 m  2:08.78   
31  77  Baron Linda  1995  JÄRFÄLLA S  AB3495  50 m  2:08.83   
32  207  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  2:08.86   
33  86  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  2:08.97   
34  277  Franzén Michelle  1993  NKK  AN0893  50 m  2:09.21   
35  297  Lindborg Eleonor  1992  SK RAN  BB9892  50 m  2:09.33   
36  83  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  2:09.54   
37  205  Olsson Linnéa  1994  MKK  BX0494  50 m  2:09.71   
38  78  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  2:09.86   
39  Halldén Louise  1998  DANDERYD  AW2498  50 m  2:10.04   
40  398  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  2:10.12   
41  275  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  2:10.14   
42  18  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  2:10.28   
43  386  Klasson Carin  1995  SÖDERTÖRN  BB4695  50 m  2:10.55   
44  471  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  2:10.58   
45  36  Idoffsson Agnes  1994  HS  BK9694  50 m  2:10.59   
46  100  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  2:10.81   
47  92  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  2:11.18   
48  80  Åström Karin  1996  JÄRFÄLLA S  AI8896  50 m  2:11.39   
49  467  Sjösten Emma  1996  VÄSBY SS  AG2496  50 m  2:11.71   
50  121  Jönsson Annika  1993  KSLS  CH6893  Yard  1:51.92   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
2_J
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Junior 
 
Sponsor: Halmstad Stadsnät 
SR: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 
JSR: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 
MR: Pierre Roger (1983) 1:59.00 2005-07-09 
FM:Jesper Björk (1993) Järfälla S 2:03.02 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
546  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  2:02.72   
534  Jonsson Jesper  1993  UDDEVALLA  AS9393  50 m  2:05.17   
221  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  50 m  2:06.62   
10  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  2:07.38   
113  Holm Oskar  1993  KARLSTAD  AP9993  50 m  2:08.29   
216  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  2:08.70   
226  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  2:09.37   
167  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  2:10.67   
458  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  50 m  2:11.02   
10  204  Nord Nicolas  1994  MKK  AL4194  50 m  2:11.03   
11  236  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  2:11.72   
12  237  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  50 m  2:11.74   
13  Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  50 m  2:12.43   
14  116  Rebner Axel  1994  KARLSTAD  AJ7194  50 m  2:12.93   
15  519  Knutsson Joel  1997  ÄNGELHOLM  AK5197  50 m  2:14.04   
16  12  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  50 m  2:14.64   
17  247  Alsparr Patrik  1993  SK NEPTUN  AJ9593  50 m  2:14.85   
18  299  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  2:15.29   
19  11  Aurén Marcus  1994  SK ENA  AO4194  50 m  2:15.52  EFT 
20  90  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  2:15.89   
21  527  Henriksson Carl-Henrik  1994  Ö-VIKS ASS  AD3794  50 m  2:16.34   
22  329  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  2:16.62   
23  64  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  2:17.01   
24  542  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  50 m  2:17.28   
25  Kerman Henry  1997  ANDERSTORP  AI6597  50 m  2:17.41   
26  115  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  50 m  2:17.48   
27  281  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:17.63   
28  53  Wallin Pontus  1996  HS  AC0396  50 m  2:17.78   
29  65  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  2:18.33   
30  469  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  2:19.61   
31  169  Norlander Carl  1997  LASS  AH5397  50 m  2:19.90   
32  496  Östberg Max  1996  VÄSTERÅS  AM1196  50 m  2:19.95   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
2_S
Gren 2, 200m Fjärilsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Halmstad Stadsnät 
SR: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 
JSR: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 
MR: Pierre Roger (1983) 1:59.00 2005-07-09 
FM:Jesper Björk (1993) Järfälla S 2:03.02 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
546  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  2:02.72   
38  Kron Kristian  1992  HS  AY2192  50 m  2:04.36   
534  Jonsson Jesper  1993  UDDEVALLA  AS9393  50 m  2:05.17   
221  Bratt Joachim  1995  MASS  AE6395  50 m  2:06.62   
346  Björk Viktor  1992  SPÅRVÄGEN  AW9592  50 m  2:07.17   
10  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  2:07.38   
113  Holm Oskar  1993  KARLSTAD  AP9993  50 m  2:08.29   
216  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  2:08.70   
226  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  2:09.37   
10  112  Gissén Erik  1992  KARLSTAD  AL0992  50 m  2:09.98   
11  167  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  2:10.67   
12  458  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  50 m  2:11.02   
13  204  Nord Nicolas  1994  MKK  AL4194  50 m  2:11.03   
14  252  Frank Simon  1990  SK NEPTUN  AS2590  50 m  2:11.26   
15  526  Edlund Andreas  1989  Ö-VIKS ASS  AB6989  50 m  2:11.42   
16  236  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  2:11.72   
17  237  Qvirist Edvin  1995  MASS  AC6995  50 m  2:11.74   
18  541  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  50 m  2:11.80   
19  Malm Markus  1997  ANDERSTORP  AE7397  50 m  2:12.43   
20  37  Jörgensen Makis  1992  HS  AE1792  50 m  2:12.66   
21  116  Rebner Axel  1994  KARLSTAD  AJ7194  50 m  2:12.93   
22  142  Norén Johan  1986  LANDSKRONA  AF9186  50 m  2:13.76   
23  519  Knutsson Joel  1997  ÄNGELHOLM  AK5197  50 m  2:14.04   
24  12  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  50 m  2:14.64   
25  247  Alsparr Patrik  1993  SK NEPTUN  AJ9593  50 m  2:14.85   
26  299  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  2:15.29   
27  11  Aurén Marcus  1994  SK ENA  AO4194  50 m  2:15.52  EFT 
28  90  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  2:15.89   
29  527  Henriksson Carl-Henrik  1994  Ö-VIKS ASS  AD3794  50 m  2:16.34   
30  329  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  2:16.62   
31  64  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  2:17.01   
32  542  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  50 m  2:17.28   
33  Kerman Henry  1997  ANDERSTORP  AI6597  50 m  2:17.41   
34  115  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  50 m  2:17.48   
35  281  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  2:17.63   
36  53  Wallin Pontus  1996  HS  AC0396  50 m  2:17.78   
37  65  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  2:18.33   
38  469  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  2:19.61   
39  169  Norlander Carl  1997  LASS  AH5397  50 m  2:19.90   
40  496  Östberg Max  1996  VÄSTERÅS  AM1196  50 m  2:19.95   
41  263  Sjödin Simon  1986  SK NEPTUN  AG6786  25 m  1:57.13   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
3_J
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Junior 
 
Sponsor: Joelyn Swimwear 
SR: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012-06-28 
JSR: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012-06-28 
MR: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012-06-28 
FM: Michelle Coleman (1993) Täby S 28.74 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
427  Coleman Michelle  1993  TÄBY SIM  AM2493  50 m  28.74   
201  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  28.93   
250  Eriksson Jessica  1995  SK NEPTUN  AH0895  50 m  30.06   
205  Olsson Linnéa  1994  MKK  BX0494  50 m  30.23   
125  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  50 m  30.45   
83  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  30.59   
460  Hedman Felicia  1995  VÄSBY SS  BR6895  50 m  30.87   
100  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  31.00   
352  Wahlström Emma  1994  SPÅRVÄGEN  AF9294  50 m  31.06   
10  339  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  50 m  31.12   
11  102  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  31.15   
12  509  Jönsson Dinah  1998  YSTADS SS  AN6498  50 m  31.18   
13  94  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  31.22   
14  442  Nilsson Ronja  1993  UMEÅ SS  CC9293  50 m  31.25   
15  396  Andersson Tove  1995  TRELLEBORG  AC0695  50 m  31.26   
16  275  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  31.38   
17  144  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  31.47   
18  104  Wranå Linnea  1998  KALMAR SS  AO1898  50 m  31.49   
19  217  Ivarsson Alice  1996  MOTALA SS  AA4296  50 m  31.51   
20  452  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  31.55   
21  338  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  50 m  31.62   
22  365  Peterson Julia  1995  SKK  BC8895  50 m  31.64   
23  283  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  31.67   
24  194  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  31.69   
25  18  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  31.70   
26  295  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  31.88   
27  207  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  31.90   
28  504  Johansson Lina  1994  VÄXJÖ SS  AF0694  50 m  31.93   
29  409  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  32.05   
30  449  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  32.05   
31  282  Nyman Ida  1993  NKK  AB3493  50 m  32.36   
32  30  Berg Alexandra  1995  HS  AZ2695  50 m  34.28   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
3_S
Gren 3, 50m Ryggsim Damer Senior 
 
Sponsor: Joelyn Swimwear 
SR: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012-06-28 
JSR: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012-06-28 
MR: Michelle Coleman (1993) 28.74 2012-06-28 
FM: Michelle Coleman (1993) Täby S 28.74 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
427  Coleman Michelle  1993  TÄBY SIM  AM2493  50 m  28.74   
407  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  28.75   
446  Svensson Emma  1992  UPSALA S  AA2692  50 m  28.90   
201  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  28.93   
33  Hafström Sandra  1991  HS  AR1891  50 m  29.80   
459  Granlund Petra  1987  VÄSBY SS  AW7887  50 m  30.04   
250  Eriksson Jessica  1995  SK NEPTUN  AH0895  50 m  30.06   
202  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  30.07   
353  Åhlin Anna  1991  SPÅRVÄGEN  AO7491  50 m  30.08   
10  510  Knutsson Eljena  1992  YSTADS SS  AE2892  50 m  30.14   
11  205  Olsson Linnéa  1994  MKK  BX0494  50 m  30.23   
12  385  Klarén Lovisa  1992  SÖDERTÖRN  AK1692  50 m  30.24   
13  24  Johansson Emma  1991  SK HAJEN  AQ8691  50 m  30.29   
14  125  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  50 m  30.45   
15  83  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  30.59   
16  530  Andersson Frida  1991  UDDEVALLA  AK1491  50 m  30.68   
17  460  Hedman Felicia  1995  VÄSBY SS  BR6895  50 m  30.87   
18  100  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  31.00   
19  352  Wahlström Emma  1994  SPÅRVÄGEN  AF9294  50 m  31.06   
20  468  Thydén Sara  1989  VÄSBY SS  AL9289  50 m  31.10   
21  339  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  50 m  31.12   
22  297  Lindborg Eleonor  1992  SK RAN  BB9892  50 m  31.13   
23  102  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  31.15   
24  509  Jönsson Dinah  1998  YSTADS SS  AN6498  50 m  31.18   
25  94  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  31.22   
26  442  Nilsson Ronja  1993  UMEÅ SS  CC9293  50 m  31.25   
27  396  Andersson Tove  1995  TRELLEBORG  AC0695  50 m  31.26   
28  275  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  31.38   
29  144  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  31.47   
30  104  Wranå Linnea  1998  KALMAR SS  AO1898  50 m  31.49   
31  217  Ivarsson Alice  1996  MOTALA SS  AA4296  50 m  31.51   
32  499  Andersson Madelene  1991  VÄXJÖ SS  BX0891  50 m  31.51   
33  452  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  31.55   
34  338  Stenhammar Emelie  1993  SKÖVDE SS  BH4293  50 m  31.62   
35  166  Jakobsson Frida  1992  LASS  AX7292  50 m  31.63   
36  365  Peterson Julia  1995  SKK  BC8895  50 m  31.64   
37  231  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  50 m  31.65   
38  283  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  31.67   
39  194  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  31.69   
40  18  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  31.70   
41  295  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  31.88   
42  207  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  31.90   
43  504  Johansson Lina  1994  VÄXJÖ SS  AF0694  50 m  31.93   
44  409  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  32.05   
45  449  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  32.05   
46  282  Nyman Ida  1993  NKK  AB3493  50 m  32.36   
47  30  Berg Alexandra  1995  HS  AZ2695  50 m  34.28   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
4_J
Gren 4, 100m Frisim Herrar Junior 
 
Sponsor: Arena 
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
JSR: Oscar Ekström (1994) 50.35 2012-07-06 
MR: Stefan Nystrand (1981) 48.70 2007-07-26 
FM: David Larsson (1989) Uddevalla S 50.81 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
162  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  50.35   
534  Jonsson Jesper  1993  UDDEVALLA  AS9393  50 m  51.52   
89  Gustavsson Emil  1995  JÖNKÖPING  AD9995  50 m  51.56   
551  Nilsson Martin  1993  POLISEN  AL6793  50 m  52.07   
91  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  52.23   
126  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  50 m  52.32   
225  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  52.36   
82  Andersson Anton  1993  JÖNKÖPING  AC1593  50 m  52.60   
85  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  52.82   
10  183  Zeidler Jacob  1994  SK LÖDDE  AB5394  50 m  53.29   
11  524  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  50 m  53.39   
12  134  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  50 m  53.51   
13  412  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  53.54   
14  173  Sjöberg Grim  1995  LASS  AB2995  50 m  53.83   
15  327  Mikaelsson Anton  1993  SKELLEFTEÅ  AA4193  50 m  53.86   
16  518  Kertes Viktor  1996  ÄNGELHOLM  AP5196  50 m  53.90   
17  127  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  50 m  53.91   
18  285  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  53.95   
19  553  Q Hammarlind Joakim  1993  POLISEN  AM7593  50 m  53.96   
20  302  Myhrberg Andreas  1993  S 71  AI6593  50 m  54.01   
21  167  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  54.03   
22  276  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  54.10   
23  299  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  54.12   
24  408  Lundin Anton  1994  SK TRITON  AD0394  50 m  54.33   
25  230  Holmqvist Filip  1994  MASS  AL8594  50 m  54.72   
26  146  Hvalgren Joakim  1993  SK LAXEN  AD8793  50 m  55.13   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
4_S
Gren 4, 100m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: Arena 
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
JSR: Oscar Ekström (1994) 50.35 2012-07-06 
MR: Stefan Nystrand (1981) 48.70 2007-07-26 
FM: David Larsson (1989) Uddevalla S 50.81 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
162  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  50.35   
557  Lindau Henrik  1990  KARLSKRONA  AD8190  50 m  50.75  EFT 
537  Larsson David  1989  UDDEVALLA  AF5989  50 m  50.81   
548  Ernstsson David  1992  POLISEN  AK8792  50 m  51.04   
531  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  51.05   
219  Andréasson Robin  1988  MASS  AN7788  50 m  51.09   
268  Vikström Christoffer  1987  SK NEPTUN  AB7987  50 m  51.24   
223  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  50 m  51.49   
534  Jonsson Jesper  1993  UDDEVALLA  AS9393  50 m  51.52   
10  89  Gustavsson Emil  1995  JÖNKÖPING  AD9995  50 m  51.56   
11  191  Bengtsson Johan  1991  MKK  AP8191  50 m  51.83   
12  168  Linge Alexander  1992  LASS  AG0592  50 m  52.02   
13  551  Nilsson Martin  1993  POLISEN  AL6793  50 m  52.07   
14  91  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  52.23   
15  126  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  50 m  52.32   
16  225  Eliasson Isak  1996  MASS  AJ5596  50 m  52.36   
17  501  Dahlberg Martin  1992  VÄXJÖ SS  AS7192  50 m  52.43   
18  258  Magnusson Linus  1990  SK NEPTUN  AB4790  50 m  52.56   
19  261  Nyström Alexander  1990  SK NEPTUN  AG1590  50 m  52.58   
20  82  Andersson Anton  1993  JÖNKÖPING  AC1593  50 m  52.60   
21  172  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  52.61   
22  199  Holmström Jonas  1992  MKK  AH1392  50 m  52.65   
23  253  Holmberg Sebastian  1991  SK NEPTUN  AG9391  50 m  52.75   
24  85  Forndal Daniel  1997  JÖNKÖPING  AB5797  50 m  52.82   
25  540  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  52.87   
26  55  Åberg Lejdström Gustav  1992  HS  AF5792  50 m  53.01   
27  183  Zeidler Jacob  1994  SK LÖDDE  AB5394  50 m  53.29   
28  112  Gissén Erik  1992  KARLSTAD  AL0992  50 m  53.30   
29  266  Thulin Jacob  1991  SK NEPTUN  AC4791  50 m  53.35   
30  524  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  50 m  53.39   
31  49  Steén Robbin  1987  HS  AE5187  50 m  53.41   
32  71  Svensson Marcus  1992  SS IDEN  AJ3192  50 m  53.43   
33  134  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  50 m  53.51   
34  412  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  53.54   
35  256  Lundgren Magnus  1991  SK NEPTUN  AI2991  50 m  53.55   
36  334  Bertrand Gabriel  1992  SKÖVDE SS  AC3392  50 m  53.63   
37  130  Persson Martin  1992  KUNGSBACKA  AC2792  50 m  53.75   
38  173  Sjöberg Grim  1995  LASS  AB2995  50 m  53.83   
39  327  Mikaelsson Anton  1993  SKELLEFTEÅ  AA4193  50 m  53.86   
40  518  Kertes Viktor  1996  ÄNGELHOLM  AP5196  50 m  53.90   
41  127  Hörndahl Viktor  1995  KUNGSBACKA  AT5395  50 m  53.91   
42  285  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  53.95   
43  553  Q Hammarlind Joakim  1993  POLISEN  AM7593  50 m  53.96   
44  302  Myhrberg Andreas  1993  S 71  AI6593  50 m  54.01   
45  167  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  54.03   
46  276  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  54.10   
47  299  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  54.12   
48  39  Lundahl Daniel  1991  HS  AG5991  50 m  54.19   
49  408  Lundin Anton  1994  SK TRITON  AD0394  50 m  54.33   
50  230  Holmqvist Filip  1994  MASS  AL8594  50 m  54.72   
51  146  Hvalgren Joakim  1993  SK LAXEN  AD8793  50 m  55.13   
52  87  Galic Toni  1989  JÖNKÖPING  AA9589  25 m  51.57   
53  269  Zätterström Theo  1991  SK NEPTUN  AE8591  Yard  45.90   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
5_J
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Junior 
 
Sponsor: Elia Express 
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 
JSR: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 
MR: Joline Höstman (1988) 2:26.56 2012-06-28 
FM: Joline Höstman (1988) Mölndals ASS 2:26.56 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
321  Mårtensson Elin  1993  SJÖBO SS  AT1893  50 m  2:30.37   
383  Eriksson Jessica  1993  SÖDERTÖRN  AT2293  50 m  2:32.65   
122  Jönsson Christina  1995  KSLS  BX9495  50 m  2:36.52   
344  Billquist Jessica  1996  SPÅRVÄGEN  AV1496  50 m  2:37.28   
424  Norrman Vendela  1995  TYRESÖ SS  AQ4495  50 m  2:37.32   
240  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  2:37.33   
182  Ternblad Nellie  1995  SK LÖDDE  AI2295  50 m  2:38.46   
432  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  2:39.92   
52  Tran Mari Louise  1997  HS  AL2897  50 m  2:39.94   
10  239  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  50 m  2:39.96   
11  300  Fransson Johanna  1994  S 71  AG1894  50 m  2:40.17   
12  470  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  2:40.32   
13  473  Åkerström Emelie  1995  VÄSBY SS  AM6295  50 m  2:40.37   
14  444  Hultin Shannyn  1993  UPSALA S  CI9293  50 m  2:40.77   
15  16  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  2:41.66   
16  286  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  2:42.11   
17  181  Ademar Karin  1993  SK LÖDDE  AG9493  50 m  2:43.20   
18  73  Wennberg Petra  1993  SS IDEN  AS2693  50 m  2:43.48   
19  103  Lindgren Tilda  1997  KALMAR SS  AV6297  50 m  2:43.53   
20  488  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  2:44.57   
21  123  Jönsson Michaela  1998  KSLS  BO3898  50 m  2:44.62   
22  351  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  50 m  2:45.65   
23  20  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  2:45.75   
24  310  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  2:45.86   
25  345  Björk Tove  1994  SPÅRVÄGEN  BB6694  50 m  2:46.64   
26  434  Karell Emma  1994  TÄBY SIM  AZ0694  50 m  2:46.82   
27  255  Lindberg Linnea  1996  SK NEPTUN  AL7696  50 m  2:47.04   
28  69  Christensson Jenny  1996  SS IDEN  BD4696  50 m  2:47.34   
29  411  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  2:47.78   
30  66  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  2:50.58   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
5_S
Gren 5, 200m Bröstsim Damer Senior 
 
Sponsor: Elia Express 
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 
JSR: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 
MR: Joline Höstman (1988) 2:26.56 2012-06-28 
FM: Joline Höstman (1988) Mölndals ASS 2:26.56 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
232  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  50 m  2:24.77   
445  Johansson Jennie  1988  UPSALA S  AV3688  50 m  2:29.77   
321  Mårtensson Elin  1993  SJÖBO SS  AT1893  50 m  2:30.37   
347  Gardell Stina  1990  SPÅRVÄGEN  AG9690  50 m  2:30.67   
21  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  50 m  2:30.92   
468  Thydén Sara  1989  VÄSBY SS  AL9289  50 m  2:32.20   
383  Eriksson Jessica  1993  SÖDERTÖRN  AT2293  50 m  2:32.65   
122  Jönsson Christina  1995  KSLS  BX9495  50 m  2:36.52   
344  Billquist Jessica  1996  SPÅRVÄGEN  AV1496  50 m  2:37.28   
10  424  Norrman Vendela  1995  TYRESÖ SS  AQ4495  50 m  2:37.32   
11  240  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  2:37.33   
12  17  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  50 m  2:38.21   
13  182  Ternblad Nellie  1995  SK LÖDDE  AI2295  50 m  2:38.46   
14  432  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  2:39.92   
15  52  Tran Mari Louise  1997  HS  AL2897  50 m  2:39.94   
16  239  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  50 m  2:39.96   
17  300  Fransson Johanna  1994  S 71  AG1894  50 m  2:40.17   
18  470  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  2:40.32   
19  473  Åkerström Emelie  1995  VÄSBY SS  AM6295  50 m  2:40.37   
20  444  Hultin Shannyn  1993  UPSALA S  CI9293  50 m  2:40.77   
21  16  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  2:41.66   
22  286  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  2:42.11   
23  181  Ademar Karin  1993  SK LÖDDE  AG9493  50 m  2:43.20   
24  539  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  50 m  2:43.21   
25  73  Wennberg Petra  1993  SS IDEN  AS2693  50 m  2:43.48   
26  103  Lindgren Tilda  1997  KALMAR SS  AV6297  50 m  2:43.53   
27  500  Bergström-Tronsmoen Silje  1991  VÄXJÖ SS  AS6491  50 m  2:44.08   
28  222  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  50 m  2:44.25   
29  488  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  2:44.57   
30  123  Jönsson Michaela  1998  KSLS  BO3898  50 m  2:44.62   
31  235  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  50 m  2:45.31   
32  351  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  50 m  2:45.65   
33  20  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  2:45.75   
34  310  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  2:45.86   
35  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  50 m  2:46.34   
36  345  Björk Tove  1994  SPÅRVÄGEN  BB6694  50 m  2:46.64   
37  434  Karell Emma  1994  TÄBY SIM  AZ0694  50 m  2:46.82   
38  255  Lindberg Linnea  1996  SK NEPTUN  AL7696  50 m  2:47.04   
39  69  Christensson Jenny  1996  SS IDEN  BD4696  50 m  2:47.34   
40  411  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  2:47.78   
41  66  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  2:50.58   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
6_J
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar Junior 
 
Sponsor: Elia Express 
SR: Martin Gustavsson (1980) 2:13.81 2004-05-12 
JSR: Erik Persson (1994) 2:14.55 2013-03-29 
MR: Martin Gustavsson (1980) 2:14.49 2001-06-27 
FM: Petros Katsampanis (1992) Spårvägens SF 2:17.17 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
129  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  2:14.55   
532  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  50 m  2:19.80   
549  Falk Hansson Joel  1994  POLISEN  AT7394  50 m  2:21.89   
84  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  2:23.32   
364  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  50 m  2:23.45   
421  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  50 m  2:24.56   
262  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  50 m  2:25.14   
260  McPheat Lachlan  1994  SK NEPTUN  AT3994  50 m  2:25.22   
412  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  2:26.08   
10  312  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  2:28.28   
11  436  Strand Ludvig  1994  TÄBY SIM  AE5794  50 m  2:28.32   
12  114  Ivars Nils  1993  KARLSTAD  AH8593  50 m  2:28.33   
13  226  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  2:28.34   
14  518  Kertes Viktor  1996  ÄNGELHOLM  AP5196  50 m  2:28.46   
15  95  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  50 m  2:29.17   
16  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  50 m  2:30.90   
17  51  Torell Styrbjörn  1993  HS  AO4793  50 m  2:30.98   
18  Petri Tim  1993  EKSJÖ SLS  AC3593  50 m  2:31.26   
19  536  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  50 m  2:33.23   
20  228  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  50 m  2:33.25   
21  145  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  2:33.70   
22  527  Henriksson Carl-Henrik  1994  Ö-VIKS ASS  AD3794  50 m  2:33.96   
23  293  Johansson Erik  1994  NÄSSJÖ  AF0394  50 m  2:35.75   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
6_S
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Elia Express 
SR: Martin Gustavsson (1980) 2:13.81 2004-05-12 
JSR: Erik Persson (1994) 2:14.55 2013-03-29 
MR: Martin Gustavsson (1980) 2:14.49 2001-06-27 
FM: Petros Katsampanis (1992) Spårvägens SF 2:17.17 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
129  Persson Erik  1994  KUNGSBACKA  AB6794  50 m  2:14.55   
457  Fürst Andreas  1990  VÄSBY SS  AE1990  50 m  2:18.67   
465  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  AC1392  50 m  2:19.32   
532  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  50 m  2:19.80   
549  Falk Hansson Joel  1994  POLISEN  AT7394  50 m  2:21.89   
71  Svensson Marcus  1992  SS IDEN  AJ3192  50 m  2:22.02   
267  Tour Niklas  1989  SK NEPTUN  AQ3789  50 m  2:23.07   
84  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  2:23.32   
364  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  50 m  2:23.45   
10  492  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  2:23.62   
11  421  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  50 m  2:24.56   
12  131  Peter Jeremy  1988  KUNGSBACKA  AQ5988  50 m  2:24.90   
13  262  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  50 m  2:25.14   
14  260  McPheat Lachlan  1994  SK NEPTUN  AT3994  50 m  2:25.22   
15  337  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  50 m  2:25.47   
16  493  Löfgren-Bengtson Erik  1989  VÄSTERÅS  AP4789  50 m  2:25.72   
17  448  Zarebski Pierre  1992  UPSALA S  AF0592  50 m  2:25.98   
18  150  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  2:26.05   
19  412  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  2:26.08   
20  312  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  2:28.28   
21  436  Strand Ludvig  1994  TÄBY SIM  AE5794  50 m  2:28.32   
22  114  Ivars Nils  1993  KARLSTAD  AH8593  50 m  2:28.33   
23  226  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  2:28.34   
24  518  Kertes Viktor  1996  ÄNGELHOLM  AP5196  50 m  2:28.46   
25  151  Nilsson Felix  1990  SK LAXEN  AM6590  50 m  2:28.84   
26  95  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  50 m  2:29.17   
27  Engfors-Nyqvist Sebastian  1996  ELFSBORG  AB9996  50 m  2:30.90   
28  51  Torell Styrbjörn  1993  HS  AO4793  50 m  2:30.98   
29  Petri Tim  1993  EKSJÖ SLS  AC3593  50 m  2:31.26   
30  536  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  50 m  2:33.23   
31  228  Hazard Ludvig  1995  MASS  AN9595  50 m  2:33.25   
32  145  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  2:33.70   
33  527  Henriksson Carl-Henrik  1994  Ö-VIKS ASS  AD3794  50 m  2:33.96   
34  184  Åkesson Erik  1990  SK LÖDDE  AT4190  50 m  2:34.62   
35  293  Johansson Erik  1994  NÄSSJÖ  AF0394  50 m  2:35.75   
36  535  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  25 m  2:13.75   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
7_J
Gren 7, 4X100m Frisim Damer Jr Junior 
 
SR: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 
JSR: Södertörns SS 3:50.92 2009-07-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
22  Göteborgs S  1993  GÖTEBORG    50 m     
57  Helsingborgs S Lag 1  1993  HS    50 m     
81  Järfälla S  1993  JÄRFÄLLA S    50 m     
96  Jönköpings SS  1993  JÖNKÖPING    50 m     
105  Kalmar SS  1993  KALMAR SS    50 m     
185  SK Lödde  1993  SK LÖDDE    50 m     
208  Malmö KK  1993  MKK    50 m     
241  Mölndals ASS  1993  MASS    50 m     
274  SK Neptun  1993  SK NEPTUN    50 m     
10  287  Norrköpings KK  1993  NKK    50 m     
11  303  S 71  1993  S 71    50 m     
12  318  S02  1993  S 02    50 m     
13  341  Skövde SS  1993  SKÖVDE SS    50 m     
14  358  Spårvägens SF  1993  SPÅRVÄGEN    50 m     
15  391  Södertörns SS  1993  SÖDERTÖRN    50 m     
16  414  SK Triton  1993  SK TRITON    50 m     
17  439  Täby S  1993  TÄBY SIM    50 m     
18  475  Väsby SS Lag 1  1993  VÄSBY SS    50 m     
19  476  Väsby SS Lag 2  1993  VÄSBY SS    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.01  Utskriftsdatum  26 juni 2013 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  13:14 
 
7_S
Gren 7, 4X100m Frisim Damer Jr Senior 
 
Sponsor: Halmstad&Co 
SR: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 
JSR: Södertörns SS 3:50.92 2009-07-01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
22  Göteborgs S  1993  GÖTEBORG    50 m     
57  Helsingborgs S Lag 1  1993  HS    50 m     
81  Järfälla S  1993  JÄRFÄLLA S    50 m     
96  Jönköpings SS  1993  JÖNKÖPING    50 m     
105  Kalmar SS  1993  KALMAR SS    50 m     
185  SK Lödde  1993  SK LÖDDE    50 m     
208  Malmö KK  1993  MKK    50 m     
241  Mölndals ASS  1993  MASS    50 m     
274  SK Neptun  1993  SK NEPTUN    50 m     
10  287  Norrköpings KK  1993  NKK    50 m     
11  303  S 71  1993  S 71    50 m     
12  318  S02  1993  S 02    50 m     
13  341  Skövde SS  1993  SKÖVDE SS    50 m     
14  358  Spårvägens SF  1993  SPÅRVÄGEN    50 m     
15  391  Södertörns SS  1993  SÖDERTÖRN    50 m     
16  414  SK Triton  1993  SK TRITON    50 m     
17  439  Täby S  1993  TÄBY SIM    50 m     
18  475  Väsby SS Lag 1  1993  VÄSBY SS    50 m     
19  476  Väsby SS Lag 2  1993  VÄSBY SS    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
8_S
Gren 8, 4X100m Frisim Damer Sr Senior 
 
Sponsor: Halmstad&Co 
SR: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 
JSR: Södertörns SS 3:50.92 2009-07-01 
MR: Väsby SS 3:44.34 2008-07-18 
FM: Täby S 3:44.35 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
56  Helsingborgs S  1992  HS    50 m     
97  Jönköpings SS  1992  JÖNKÖPING    50 m     
107  Kalmar SS  1992  KALMAR SS    50 m     
174  Linköpings ASS  1992  LASS    50 m     
211  Malmö KK  1992  MKK    50 m     
242  Mölndals ASS  1992  MASS    50 m     
270  SK Neptun  1992  SK NEPTUN    50 m     
317  S02  1992  S 02    50 m     
354  Spårvägens SF  1992  SPÅRVÄGEN    50 m     
10  394  Södertörns SS  1992  SÖDERTÖRN    50 m     
11  413  SK Triton  1992  SK TRITON    50 m     
12  438  Täby S  1992  TÄBY SIM    50 m     
13  474  Väsby SS Lag 1  1992  VÄSBY SS    50 m     
14  478  Väsby SS Lag 2  1992  VÄSBY SS    50 m     
15  479  Väsby SS Lag 3  1992  VÄSBY SS    50 m     
16  506  Växjö SS  1992  VÄXJÖ SS    50 m     
17  560  Göteborgs S  1992  GÖTEBORG    50 m     
18  561  Skövde SS  1992  SKÖVDE SS    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
9_J
Gren 9, 1500m Frisim Herrar Junior 
 
Sponsor: SIA Glass 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
JSR: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 
MR: Stefan Persson (1967) 15:26.17 1998-01-01 
FM: Gustav Åberg Lejdström (1992) Helsingborgs S 16:04.60 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
546  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  15:53.98   
116  Rebner Axel  1994  KARLSTAD  AJ7194  50 m  16:12.64   
233  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  16:15.34   
216  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  16:19.00   
45  Plato Simon  1993  HS  AO6993  50 m  16:20.47   
111  Björck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  16:24.49   
542  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  50 m  16:38.29   
218  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  16:40.72   
377  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  16:43.09   
10  490  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  16:49.80   
11  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  16:52.56   
12  397  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  17:00.54   
13  65  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  17:00.87   
14  31  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  17:00.97   
15  508  Christiansson Johan  1996  YSTADS SS  AD4396  50 m  17:01.00   
16  299  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  17:01.39   
17  115  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  50 m  17:01.93   
18  547  Brynnel Joen  1996  POLISEN  AU3196  50 m  17:03.53   
19  376  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  17:04.70   
20  284  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  50 m  17:11.57   
21  296  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  50 m  17:15.36   
22  494  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  17:18.51   
23  192  Bivesand Filip  1997  MKK  AH6597  50 m  17:26.88   
24  227  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  17:28.12   
25  25  Jönsson Johan  1995  SK HAJEN  AG1995  50 m  17:28.38   
26  12  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  50 m  17:31.05   
27  190  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  17:33.68   
28  294  Johansson Victor  1998  NÄSSJÖ  AA7798  50 m  17:35.77   
29  315  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  50 m  17:36.19   
30  11  Aurén Marcus  1994  SK ENA  AO4194  50 m  17:40.01   
31  316  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:40.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
9_S
Gren 9, 1500m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: SIA Glass 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
JSR: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 
MR: Stefan Persson (1967) 15:26.17 1998-01-01 
FM: Gustav Åberg Lejdström (1992) Helsingborgs S 16:04.60 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
43  Nordstrand Oskar  1991  HS  AI4991  50 m  15:47.51   
546  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  15:53.98   
116  Rebner Axel  1994  KARLSTAD  AJ7194  50 m  16:12.64   
233  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  16:15.34   
216  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  16:19.00   
45  Plato Simon  1993  HS  AO6993  50 m  16:20.47   
220  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  50 m  16:21.44   
111  Björck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  16:24.49   
542  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  50 m  16:38.29   
10  218  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  16:40.72   
11  377  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  16:43.09   
12  490  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  16:49.80   
13  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  16:52.56   
14  397  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  17:00.54   
15  65  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  17:00.87   
16  31  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  17:00.97   
17  508  Christiansson Johan  1996  YSTADS SS  AD4396  50 m  17:01.00   
18  299  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  17:01.39   
19  115  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  50 m  17:01.93   
20  547  Brynnel Joen  1996  POLISEN  AU3196  50 m  17:03.53   
21  376  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  17:04.70   
22  284  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  50 m  17:11.57   
23  296  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  50 m  17:15.36   
24  494  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  17:18.51   
25  192  Bivesand Filip  1997  MKK  AH6597  50 m  17:26.88   
26  227  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  17:28.12   
27  25  Jönsson Johan  1995  SK HAJEN  AG1995  50 m  17:28.38   
28  12  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  50 m  17:31.05   
29  190  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  17:33.68   
30  294  Johansson Victor  1998  NÄSSJÖ  AA7798  50 m  17:35.77   
31  315  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  50 m  17:36.19   
32  11  Aurén Marcus  1994  SK ENA  AO4194  50 m  17:40.01   
33  316  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:40.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
9_J
Gren 9, 1500m Frisim Herrar Junior 
 
Sponsor: SIA Glass 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
JSR: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 
MR: Stefan Persson (1967) 15:26.17 1998-01-01 
FM: Gustav Åberg Lejdström (1992) Helsingborgs S 16:04.60 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
546  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  15:53.98   
116  Rebner Axel  1994  KARLSTAD  AJ7194  50 m  16:12.64   
233  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  16:15.34   
216  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  16:19.00   
45  Plato Simon  1993  HS  AO6993  50 m  16:20.47   
111  Björck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  16:24.49   
542  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  50 m  16:38.29   
218  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  16:40.72   
377  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  16:43.09   
10  490  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  16:49.80   
11  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  16:52.56   
12  397  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  17:00.54   
13  65  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  17:00.87   
14  31  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  17:00.97   
15  508  Christiansson Johan  1996  YSTADS SS  AD4396  50 m  17:01.00   
16  299  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  17:01.39   
17  115  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  50 m  17:01.93   
18  547  Brynnel Joen  1996  POLISEN  AU3196  50 m  17:03.53   
19  376  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  17:04.70   
20  284  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  50 m  17:11.57   
21  296  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  50 m  17:15.36   
22  494  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  17:18.51   
23  192  Bivesand Filip  1997  MKK  AH6597  50 m  17:26.88   
24  227  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  17:28.12   
25  25  Jönsson Johan  1995  SK HAJEN  AG1995  50 m  17:28.38   
26  12  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  50 m  17:31.05   
27  190  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  17:33.68   
28  294  Johansson Victor  1998  NÄSSJÖ  AA7798  50 m  17:35.77   
29  315  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  50 m  17:36.19   
30  11  Aurén Marcus  1994  SK ENA  AO4194  50 m  17:40.01   
31  316  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:40.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
9_S
Gren 9, 1500m Frisim Herrar Senior 
 
Sponsor: SIA Glass 
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 
JSR: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 
MR: Stefan Persson (1967) 15:26.17 1998-01-01 
FM: Gustav Åberg Lejdström (1992) Helsingborgs S 16:04.60 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
43  Nordstrand Oskar  1991  HS  AI4991  50 m  15:47.51   
546  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  15:53.98   
116  Rebner Axel  1994  KARLSTAD  AJ7194  50 m  16:12.64   
233  Jedel Christopher  1995  MASS  AG7995  50 m  16:15.34   
216  Eriksson Gusten  1994  MOTALA SS  AD6594  50 m  16:19.00   
45  Plato Simon  1993  HS  AO6993  50 m  16:20.47   
220  Arnesen Tim  1987  MASS  AK4187  50 m  16:21.44   
111  Björck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  16:24.49   
542  Wanna Simon  1996  UDDEVALLA  AD3996  50 m  16:38.29   
10  218  Nieminen Rasmus  1997  MOTALA SS  AC5597  50 m  16:40.72   
11  377  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  16:43.09   
12  490  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  16:49.80   
13  Berggren Alexander  1994  ELFSBORG  AK5194  50 m  16:52.56   
14  397  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  17:00.54   
15  65  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  17:00.87   
16  31  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  17:00.97   
17  508  Christiansson Johan  1996  YSTADS SS  AD4396  50 m  17:01.00   
18  299  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  17:01.39   
19  115  Olsson Oskar  1995  KARLSTAD  AN7395  50 m  17:01.93   
20  547  Brynnel Joen  1996  POLISEN  AU3196  50 m  17:03.53   
21  376  Rogne Carl  1996  SÄFFLE SS  AC9796  50 m  17:04.70   
22  284  Podéus Henrik  1995  NKK  AG2195  50 m  17:11.57   
23  296  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  50 m  17:15.36   
24  494  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  17:18.51   
25  192  Bivesand Filip  1997  MKK  AH6597  50 m  17:26.88   
26  227  Havton Jonathan  1998  MASS  AW1398  50 m  17:28.12   
27  25  Jönsson Johan  1995  SK HAJEN  AG1995  50 m  17:28.38   
28  12  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  50 m  17:31.05   
29  190  Andersson Anton  1997  MKK  AI4997  50 m  17:33.68   
30  294  Johansson Victor  1998  NÄSSJÖ  AA7798  50 m  17:35.77   
31  315  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  50 m  17:36.19   
32  11  Aurén Marcus  1994  SK ENA  AO4194  50 m  17:40.01   
33  316  Sköld Johannes  1996  S 02  AE0196  50 m  17:40.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
10_J
Gren 10, 400m Medley Herrar Junior 
 
Sponsor: Rent-A-Wreck 
SR: Simon Sjödin (1986) 4:20.96 2011-12-03 
JSR: Fredrik Lundin (1975) 4:23.74 1993-08-04 
MR: Jan Bidrman (1966) 4:23.50 1989-01-01 
FM: Kristian Kron (1992) Helsingborgs SS 4:26.05 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
236  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  4:40.35   
10  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  4:45.17   
226  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  4:45.31   
23  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  4:45.96   
528  Troell Max  1995  SIM ENGELH  AA4395  50 m  4:46.13   
111  Björck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  4:46.50   
458  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  50 m  4:48.07   
312  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  4:50.08   
260  McPheat Lachlan  1994  SK NEPTUN  AT3994  50 m  4:50.16   
10  496  Östberg Max  1996  VÄSTERÅS  AM1196  50 m  4:51.55   
11  31  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  4:52.81   
12  11  Aurén Marcus  1994  SK ENA  AO4194  50 m  4:53.01   
13  299  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  4:53.02   
14  64  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  4:53.39   
15  469  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  4:55.74   
16  401  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  4:57.01   
17  377  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  4:57.37   
18  65  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  4:57.98   
19  281  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  4:58.12   
20  90  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  4:58.49   
21  296  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  50 m  4:58.89   
22  527  Henriksson Carl-Henrik  1994  Ö-VIKS ASS  AD3794  50 m  4:59.47   
23  315  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  50 m  5:00.12   
24  494  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  5:00.83   
25  490  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  5:00.93   
26  546  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  25 m  4:22.53  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
10_S
Gren 10, 400m Medley Herrar Senior 
 
Sponsor: Rent-A-Wreck 
SR: Simon Sjödin (1986) 4:20.96 2011-12-03 
JSR: Fredrik Lundin (1975) 4:23.74 1993-08-04 
MR: Jan Bidrman (1966) 4:23.50 1989-01-01 
FM: Kristian Kron (1992) Helsingborgs SS 4:26.05 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
38  Kron Kristian  1992  HS  AY2192  50 m  4:24.43   
252  Frank Simon  1990  SK NEPTUN  AS2590  50 m  4:28.00   
492  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  50 m  4:28.67   
540  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  4:38.89   
236  Löfgren Patrik  1996  MASS  AA4396  50 m  4:40.35   
10  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  4:45.17   
226  Havton Christopher  1997  MASS  AW9197  50 m  4:45.31   
23  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  4:45.96   
528  Troell Max  1995  SIM ENGELH  AA4395  50 m  4:46.13   
10  111  Björck-Teuscher Anton  1993  KARLSTAD  AH7593  50 m  4:46.50   
11  458  Fürst Markus  1996  VÄSBY SS  AA2196  50 m  4:48.07   
12  312  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  4:50.08   
13  260  McPheat Lachlan  1994  SK NEPTUN  AT3994  50 m  4:50.16   
14  496  Östberg Max  1996  VÄSTERÅS  AM1196  50 m  4:51.55   
15  31  Faberling Anton  1994  HS  AJ3794  50 m  4:52.81   
16  11  Aurén Marcus  1994  SK ENA  AO4194  50 m  4:53.01   
17  299  Westergren Mats  1994  SK RAN  AA0994  50 m  4:53.02   
18  64  Westerlind Joel  1996  HÄRNÖSAND  AD2796  50 m  4:53.39   
19  448  Zarebski Pierre  1992  UPSALA S  AF0592  50 m  4:53.89   
20  469  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  4:55.74   
21  401  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  4:57.01   
22  377  Hansson Theodor  1994  SÖDERTÄLJE  AG8394  50 m  4:57.37   
23  65  Boström Erik  1997  HÖGANÄS SS  AV5997  50 m  4:57.98   
24  281  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  4:58.12   
25  90  Larsson David  1996  JÖNKÖPING  AH7196  50 m  4:58.49   
26  296  Kindberg Marcus  1993  SK RAN  AI6993  50 m  4:58.89   
27  527  Henriksson Carl-Henrik  1994  Ö-VIKS ASS  AD3794  50 m  4:59.47   
28  315  Schariot Jakob  1995  S 02  AH6795  50 m  5:00.12   
29  494  Steiner Lukas  1998  VÄSTERÅS  AG8998  50 m  5:00.83   
30  490  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  50 m  5:00.93   
31  546  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  25 m  4:22.53  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
11_J
Gren 11, 200m Ryggsim Damer Junior 
 
Sponsor: KB Media 
SR: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 
JSR: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 
MR: Henriette Stenkvist (1994) 2:13.32 2011-06-29 
FM: Sandra Hafström (1991) Helsingborgs S 2:14.01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
264  Stenkvist Henriette  1994  SK NEPTUN  AC4894  50 m  2:14.81   
201  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  2:15.74   
339  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  50 m  2:17.38   
390  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  2:21.81   
79  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  2:21.85   
300  Fransson Johanna  1994  S 71  AG1894  50 m  2:22.02   
205  Olsson Linnéa  1994  MKK  BX0494  50 m  2:22.29   
352  Wahlström Emma  1994  SPÅRVÄGEN  AF9294  50 m  2:22.77   
83  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  2:24.36   
10  456  Bäck Emelie  1996  VÄSBY SS  AE4696  50 m  2:24.49   
11  194  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  2:24.50   
12  86  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  2:25.35   
13  104  Wranå Linnea  1998  KALMAR SS  AO1898  50 m  2:25.83   
14  323  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:25.91   
15  100  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  2:25.93   
16  314  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  2:26.16   
17  160  Andersson Madelene  1995  LASS  BH3495  50 m  2:26.20   
18  144  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  2:26.49   
19  249  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  2:27.06   
20  460  Hedman Felicia  1995  VÄSBY SS  BR6895  50 m  2:27.10   
21  92  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  2:27.22   
22  102  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  2:27.31   
23  451  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:27.75   
24  495  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  2:27.98   
25  505  Stillman Ebba  1996  VÄXJÖ SS  AH9496  50 m  2:28.72   
26  36  Idoffsson Agnes  1994  HS  BK9694  50 m  2:29.11   
27  396  Andersson Tove  1995  TRELLEBORG  AC0695  50 m  2:29.48   
28  384  Hägglund-Björklund Sara  1995  SÖDERTÖRN  BB3695  50 m  2:30.30   
29  509  Jönsson Dinah  1998  YSTADS SS  AN6498  50 m  2:31.34   
30  282  Nyman Ida  1993  NKK  AB3493  50 m  2:34.50   
31  444  Hultin Shannyn  1993  UPSALA S  CI9293  Yard  2:06.44   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
11_S
Gren 11, 200m Ryggsim Damer Senior 
 
Sponsor: KB Media 
SR: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 
JSR: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 
MR: Henriette Stenkvist (1994) 2:13.32 2011-06-29 
FM: Sandra Hafström (1991) Helsingborgs S 2:14.01 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
33  Hafström Sandra  1991  HS  AR1891  50 m  2:13.51   
264  Stenkvist Henriette  1994  SK NEPTUN  AC4894  50 m  2:14.81   
201  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  50 m  2:15.74   
339  Svensson Sofia  1993  SKÖVDE SS  AF0893  50 m  2:17.38   
347  Gardell Stina  1990  SPÅRVÄGEN  AG9690  50 m  2:17.61   
353  Åhlin Anna  1991  SPÅRVÄGEN  AO7491  50 m  2:20.49   
390  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  2:21.81   
79  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  2:21.85   
300  Fransson Johanna  1994  S 71  AG1894  50 m  2:22.02   
10  205  Olsson Linnéa  1994  MKK  BX0494  50 m  2:22.29   
11  352  Wahlström Emma  1994  SPÅRVÄGEN  AF9294  50 m  2:22.77   
12  202  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  2:22.99   
13  200  Jörlund Hanna  1991  MKK  BL6891  50 m  2:23.90   
14  170  Palm Caroline  1992  LASS  AG1692  50 m  2:24.32   
15  83  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  2:24.36   
16  456  Bäck Emelie  1996  VÄSBY SS  AE4696  50 m  2:24.49   
17  194  Granborg Amanda  1999  MKK  AE7699  50 m  2:24.50   
18  86  Galic Maria  1995  JÖNKÖPING  AD9495  50 m  2:25.35   
19  104  Wranå Linnea  1998  KALMAR SS  AO1898  50 m  2:25.83   
20  323  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:25.91   
21  100  Arvidsson Miranda  1998  KALMAR SS  AJ5298  50 m  2:25.93   
22  314  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  2:26.16   
23  160  Andersson Madelene  1995  LASS  BH3495  50 m  2:26.20   
24  144  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  2:26.49   
25  249  Ekman Christine  1994  SK NEPTUN  AE8294  50 m  2:27.06   
26  460  Hedman Felicia  1995  VÄSBY SS  BR6895  50 m  2:27.10   
27  92  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  2:27.22   
28  102  Lewton Josefin  1997  KALMAR SS  BF0297  50 m  2:27.31   
29  451  Håkansson Rebecca  1996  VELLINGE-N  AV3296  50 m  2:27.75   
30  495  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  2:27.98   
31  166  Jakobsson Frida  1992  LASS  AX7292  50 m  2:28.19   
32  499  Andersson Madelene  1991  VÄXJÖ SS  BX0891  50 m  2:28.22   
33  505  Stillman Ebba  1996  VÄXJÖ SS  AH9496  50 m  2:28.72   
34  36  Idoffsson Agnes  1994  HS  BK9694  50 m  2:29.11   
35  396  Andersson Tove  1995  TRELLEBORG  AC0695  50 m  2:29.48   
36  384  Hägglund-Björklund Sara  1995  SÖDERTÖRN  BB3695  50 m  2:30.30   
37  509  Jönsson Dinah  1998  YSTADS SS  AN6498  50 m  2:31.34   
38  282  Nyman Ida  1993  NKK  AB3493  50 m  2:34.50   
39  444  Hultin Shannyn  1993  UPSALA S  CI9293  Yard  2:06.44   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
12_J
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar Junior 
 
Sponsor: TYR 
SR: Simon Sjödin (1986) 55.10 2011-04-08 
JSR: Mattias Carlsson (1990) 56.59 2010-08-09 
MR: Pontus Renholm (1986) 55.67 2008-07-19 
FM: Mattias Carlsson (1990) Uddevalla S 56.79 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
91  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  57.31   
309  Bergman Fabian  1994  SALTSJÖB  AQ2194  50 m  57.93   
551  Nilsson Martin  1993  POLISEN  AL6793  50 m  58.26   
285  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  58.34   
23  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  58.66   
408  Lundin Anton  1994  SK TRITON  AD0394  50 m  58.76   
546  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  59.12   
254  Hökfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  59.61   
327  Mikaelsson Anton  1993  SKELLEFTEÅ  AA4193  50 m  59.65   
10  349  Karlsson Adam  1994  SPÅRVÄGEN  AC7594  50 m  1:00.53   
11  430  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  1:00.70   
12  128  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  1:00.71   
13  101  Classon John  1995  KALMAR SS  AL9995  50 m  1:00.92   
14  152  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  1:00.93   
15  552  Papantoniou Michail  1997  POLISEN  AX7397  50 m  1:01.19   
16  366  Thomée Lucas  1993  SKK  AE3193  50 m  1:01.50   
17  276  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  1:01.85   
18  312  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  1:02.15   
19  502  Davidsson Oskar  1993  VÄXJÖ SS  AD9993  50 m  1:02.25   
20  41  Möller Emil  1994  HS  AJ5994  50 m  1:02.27   
21  378  Kesenci Alexander  1995  SÖDERTÄLJE  AK7195  50 m  1:02.40   
22  197  Hjelm Julius  1994  MKK  AC6194  50 m  1:02.59   
23  412  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  1:02.60   
24  281  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  1:02.61   
25  257  Lutula Antonio  1993  SK NEPTUN  BC8793  50 m  1:02.74   
26  472  Zedendahl Oscar  1995  VÄSBY SS  AG4595  50 m  1:02.75   
27  68  Schollin Eric  1997  HÖGANÄS SS  AF2597  50 m  1:02.79   
28  388  Lind David  1994  SÖDERTÖRN  AK6994  50 m  1:02.92   
29  511  Lienau-Petersson Alexander  1993  YSTADS SS  AR5393  50 m  1:02.99   
30  169  Norlander Carl  1997  LASS  AH5397  50 m  1:03.07   
31  302  Myhrberg Andreas  1993  S 71  AI6593  50 m  1:03.14   
32  370  Andersson Jonas  1996  SK SYDSIM  AE2396  50 m  1:03.26   
33  469  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  1:03.47   
34  422  Espinoza Alexander  1993  TYRESÖ SS  BD9793  Yard  52.66  EXT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
12_S
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar Senior 
 
Sponsor: TYR 
SR: Simon Sjödin (1986) 55.10 2011-04-08 
JSR: Mattias Carlsson (1990) 56.59 2010-08-09 
MR: Pontus Renholm (1986) 55.67 2008-07-19 
FM: Mattias Carlsson (1990) Uddevalla S 56.79 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
531  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  56.64   
91  Pettersson Axel  1995  JÖNKÖPING  AE8995  50 m  57.31   
309  Bergman Fabian  1994  SALTSJÖB  AQ2194  50 m  57.93   
172  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  58.17   
551  Nilsson Martin  1993  POLISEN  AL6793  50 m  58.26   
285  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  58.34   
23  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  58.66   
408  Lundin Anton  1994  SK TRITON  AD0394  50 m  58.76   
546  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  59.12   
10  254  Hökfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  59.61   
11  327  Mikaelsson Anton  1993  SKELLEFTEÅ  AA4193  50 m  59.65   
12  112  Gissén Erik  1992  KARLSTAD  AL0992  50 m  59.78   
13  131  Peter Jeremy  1988  KUNGSBACKA  AQ5988  50 m  1:00.20   
14  349  Karlsson Adam  1994  SPÅRVÄGEN  AC7594  50 m  1:00.53   
15  533  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  50 m  1:00.64   
16  430  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  1:00.70   
17  128  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  1:00.71   
18  101  Classon John  1995  KALMAR SS  AL9995  50 m  1:00.92   
19  152  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  1:00.93   
20  419  Karlsson Tobias  1991  TUREBERG  AD5991  50 m  1:00.98   
21  552  Papantoniou Michail  1997  POLISEN  AX7397  50 m  1:01.19   
22  366  Thomée Lucas  1993  SKK  AE3193  50 m  1:01.50   
23  276  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  1:01.85   
24  206  Sahlström Lennie  1987  MKK  AE4187  50 m  1:01.99   
25  312  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  1:02.15   
26  502  Davidsson Oskar  1993  VÄXJÖ SS  AD9993  50 m  1:02.25   
27  41  Möller Emil  1994  HS  AJ5994  50 m  1:02.27   
28  378  Kesenci Alexander  1995  SÖDERTÄLJE  AK7195  50 m  1:02.40   
29  197  Hjelm Julius  1994  MKK  AC6194  50 m  1:02.59   
30  412  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  1:02.60   
31  281  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  1:02.61   
32  257  Lutula Antonio  1993  SK NEPTUN  BC8793  50 m  1:02.74   
33  472  Zedendahl Oscar  1995  VÄSBY SS  AG4595  50 m  1:02.75   
34  68  Schollin Eric  1997  HÖGANÄS SS  AF2597  50 m  1:02.79   
35  388  Lind David  1994  SÖDERTÖRN  AK6994  50 m  1:02.92   
36  511  Lienau-Petersson Alexander  1993  YSTADS SS  AR5393  50 m  1:02.99   
37  169  Norlander Carl  1997  LASS  AH5397  50 m  1:03.07   
38  302  Myhrberg Andreas  1993  S 71  AI6593  50 m  1:03.14   
39  370  Andersson Jonas  1996  SK SYDSIM  AE2396  50 m  1:03.26   
40  469  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  1:03.47   
41  422  Espinoza Alexander  1993  TYRESÖ SS  BD9793  Yard  52.66  EXT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
13_J
Gren 13, 50m Bröstsim Damer Junior 
 
Sponsor: Arena 
SR: Jennie Johansson (1988) 30.65 2012-06-29 
JSR: Rebecca Ejdervik (1987) 31.42 2008-07-18 
MR: Jennie Johansson (1988) 30.65 2012-06-29 
FM: Jennie Johansson (1998) Upsala S 30.65 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
383  Eriksson Jessica  1993  SÖDERTÖRN  AT2293  50 m  32.44   
321  Mårtensson Elin  1993  SJÖBO SS  AT1893  50 m  32.57   
344  Billquist Jessica  1996  SPÅRVÄGEN  AV1496  50 m  32.88   
447  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  50 m  33.18   
35  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  33.28   
46  Schippert Julia  1993  HS  AR1693  50 m  33.29   
255  Lindberg Linnea  1996  SK NEPTUN  AL7696  50 m  33.49   
136  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  50 m  33.53   
538  Niklasson Johanna  1996  UDDEVALLA  AQ6896  50 m  33.54   
10  452  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  33.73   
11  520  Rosvall Lina  1997  ÄNGELHOLM  AC2897  50 m  33.75   
12  52  Tran Mari Louise  1997  HS  AL2897  50 m  33.84   
13  20  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  33.86   
14  286  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  33.95   
15  103  Lindgren Tilda  1997  KALMAR SS  AV6297  50 m  34.03   
16  66  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  34.26   
17  310  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  34.26   
18  424  Norrman Vendela  1995  TYRESÖ SS  AQ4495  50 m  34.37   
19  163  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  34.38   
20  94  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  34.55   
21  238  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  50 m  34.68   
22  351  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  50 m  34.74   
23  69  Christensson Jenny  1996  SS IDEN  BD4696  50 m  34.75   
24  50  Söderberg Nathalie  1993  HS  AH4693  50 m  34.77   
25  488  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  34.85   
26  73  Wennberg Petra  1993  SS IDEN  AS2693  50 m  34.89   
27  550  Jaraquemada Ida  1996  POLISEN  AT2896  50 m  34.95   
28  182  Ternblad Nellie  1995  SK LÖDDE  AI2295  50 m  35.25   
29  16  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  35.35   
30  504  Johansson Lina  1994  VÄXJÖ SS  AF0694  50 m  35.55   
31  217  Ivarsson Alice  1996  MOTALA SS  AA4296  50 m  35.72   
32  411  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  35.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
13_S
Gren 13, 50m Bröstsim Damer Senior 
 
Sponsor: Arena 
SR: Jennie Johansson (1988) 30.65 2012-06-29 
JSR: Rebecca Ejdervik (1987) 31.42 2008-07-18 
MR: Jennie Johansson (1988) 30.65 2012-06-29 
FM: Jennie Johansson (1998) Upsala S 30.65 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
445  Johansson Jennie  1988  UPSALA S  AV3688  50 m  30.65   
428  Ejdervik Rebecca  1987  TÄBY SIM  AL5287  50 m  31.33   
232  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  50 m  32.15   
383  Eriksson Jessica  1993  SÖDERTÖRN  AT2293  50 m  32.44   
466  Salomonsson Nadja  1992  VÄSBY SS  AD2892  50 m  32.49   
321  Mårtensson Elin  1993  SJÖBO SS  AT1893  50 m  32.57   
17  Bengtsson Andrea  1991  GÖTEBORG  BW6691  50 m  32.65   
539  Olofsson Sandra  1990  UDDEVALLA  AK8290  50 m  32.78   
344  Billquist Jessica  1996  SPÅRVÄGEN  AV1496  50 m  32.88   
10  468  Thydén Sara  1989  VÄSBY SS  AL9289  50 m  33.01   
11  447  Westerlund Lina  1995  UPSALA S  BD5295  50 m  33.18   
12  147  Kubicka Anna  1989  SK LAXEN  AH0889  50 m  33.19   
13  35  Hansson Sophie  1998  HS  AM1298  50 m  33.28   
14  46  Schippert Julia  1993  HS  AR1693  50 m  33.29   
15  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  50 m  33.36   
16  405  Finnman Una  1991  SK TRITON  BL2891  50 m  33.39   
17  387  Lillieström Anna  1992  SÖDERTÖRN  AM6292  50 m  33.43   
18  21  Rutqvist Amanda  1991  GÖTEBORG  BC8291  50 m  33.47   
19  255  Lindberg Linnea  1996  SK NEPTUN  AL7696  50 m  33.49   
20  136  Avenius Isabelle  1996  KUNGÄLV  AX3496  50 m  33.53   
21  538  Niklasson Johanna  1996  UDDEVALLA  AQ6896  50 m  33.54   
22  452  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  33.73   
23  520  Rosvall Lina  1997  ÄNGELHOLM  AC2897  50 m  33.75   
24  52  Tran Mari Louise  1997  HS  AL2897  50 m  33.84   
25  20  Reinhold Viktoria  1996  GÖTEBORG  AW9696  50 m  33.86   
26  286  Wallberg Sara  1999  NKK  AJ2899  50 m  33.95   
27  407  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  33.97   
28  161  Bergström Therese  1987  LASS  AZ7487  50 m  33.98   
29  28  Andersson Klara  1991  HS  AV2491  50 m  34.00   
30  103  Lindgren Tilda  1997  KALMAR SS  AV6297  50 m  34.03   
31  399  Fagermar Linda  1989  TRELLEBORG  AO8289  50 m  34.12   
32  500  Bergström-Tronsmoen Silje  1991  VÄXJÖ SS  AS6491  50 m  34.17   
33  66  Juliusson Klara  1997  HÖGANÄS SS  AH3897  50 m  34.26   
34  310  Berg Lina  1996  S 02  AF0696  50 m  34.26   
35  424  Norrman Vendela  1995  TYRESÖ SS  AQ4495  50 m  34.37   
36  163  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  34.38   
37  94  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  34.55   
38  238  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  50 m  34.68   
39  351  Strömstedt Fanny  1996  SPÅRVÄGEN  AK4696  50 m  34.74   
40  69  Christensson Jenny  1996  SS IDEN  BD4696  50 m  34.75   
41  50  Söderberg Nathalie  1993  HS  AH4693  50 m  34.77   
42  488  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  50 m  34.85   
43  73  Wennberg Petra  1993  SS IDEN  AS2693  50 m  34.89   
44  550  Jaraquemada Ida  1996  POLISEN  AT2896  50 m  34.95   
45  182  Ternblad Nellie  1995  SK LÖDDE  AI2295  50 m  35.25   
46  16  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  35.35   
47  504  Johansson Lina  1994  VÄXJÖ SS  AF0694  50 m  35.55   
48  217  Ivarsson Alice  1996  MOTALA SS  AA4296  50 m  35.72   
49  411  Ståhl Moa  1995  SK TRITON  AV4695  50 m  35.88   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
14_J
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Junior 
 
Sponsor: Oscar Hansson 
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 
JSR: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 
MR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 
FM: Lars Frölander Linköpings ASS 24.12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
534  Jonsson Jesper  1993  UDDEVALLA  AS9393  50 m  24.66   
162  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  25.09   
524  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  50 m  25.17   
285  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  25.35   
134  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  50 m  25.51   
10  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  25.62   
546  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  25.72   
48  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  26.03   
67  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  26.04   
10  436  Strand Ludvig  1994  TÄBY SIM  AE5794  50 m  26.16   
11  117  Vestin Alexander  1996  KARLSTAD  AG8396  50 m  26.21   
12  247  Alsparr Patrik  1993  SK NEPTUN  AJ9593  50 m  26.25   
13  364  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  50 m  26.25   
14  369  Edholm Timay  1993  SUNDSVALL  AO1993  50 m  26.26   
15  167  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  26.28   
16  126  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  50 m  26.32   
17  183  Zeidler Jacob  1994  SK LÖDDE  AB5394  50 m  26.34   
18  146  Hvalgren Joakim  1993  SK LAXEN  AD8793  50 m  26.36   
19  553  Q Hammarlind Joakim  1993  POLISEN  AM7593  50 m  26.39   
20  141  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  26.40   
21  329  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  26.41   
22  72  Svensson Martin  1994  SS IDEN  AE7794  50 m  26.57   
23  93  Rochowiak Viktor  1993  JÖNKÖPING  AH4993  50 m  26.57   
24  556  Hjalmarsson Andreas  1994  KARLSKRONA  AS7794  50 m  26.58  EFT 
25  196  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  26.61   
26  224  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  50 m  26.77   
27  276  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  26.78   
28  420  Wangel Axel  1994  TUREBERG  AJ2994  50 m  26.87   
29  114  Ivars Nils  1993  KARLSTAD  AH8593  50 m  26.88   
30  404  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  AP5995  25 m  25.91   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
14_S
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar Senior 
 
Sponsor: Oscar Hansson 
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 
JSR: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 
MR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 
FM: Lars Frölander Linköpings ASS 24.12 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
164  Frölander Lars  1974  LASS  AA0174  50 m  23.96   
537  Larsson David  1989  UDDEVALLA  AF5989  50 m  24.30   
557  Lindau Henrik  1990  KARLSKRONA  AD8190  50 m  24.36  EFT 
253  Holmberg Sebastian  1991  SK NEPTUN  AG9391  50 m  24.50   
534  Jonsson Jesper  1993  UDDEVALLA  AS9393  50 m  24.66   
251  Flodqvist Pontus  1988  SK NEPTUN  AB5388  50 m  24.82   
548  Ernstsson David  1992  POLISEN  AK8792  50 m  25.07   
162  Ekström Oscar  1994  LASS  AA2994  50 m  25.09   
268  Vikström Christoffer  1987  SK NEPTUN  AB7987  50 m  25.10   
10  535  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  25.12   
11  524  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  50 m  25.17   
12  172  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  25.18   
13  418  Borin Niklas  1989  TUREBERG  AD5189  50 m  25.19   
14  258  Magnusson Linus  1990  SK NEPTUN  AB4790  50 m  25.24   
15  261  Nyström Alexander  1990  SK NEPTUN  AG1590  50 m  25.32   
16  285  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  25.35   
17  423  Helander Kim  1992  TYRESÖ SS  AF2392  50 m  25.40   
18  134  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  50 m  25.51   
19  10  Ackerstierna Adam  1995  SK ENA  AH4995  50 m  25.62   
20  168  Linge Alexander  1992  LASS  AG0592  50 m  25.71   
21  546  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  25.72   
22  256  Lundgren Magnus  1991  SK NEPTUN  AI2991  50 m  25.89   
23  39  Lundahl Daniel  1991  HS  AG5991  50 m  25.93   
24  541  Svensson Jesper  1990  UDDEVALLA  AP6390  50 m  25.95   
25  48  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  26.03   
26  67  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  26.04   
27  130  Persson Martin  1992  KUNGSBACKA  AC2792  50 m  26.06   
28  191  Bengtsson Johan  1991  MKK  AP8191  50 m  26.11   
29  419  Karlsson Tobias  1991  TUREBERG  AD5991  50 m  26.13   
30  436  Strand Ludvig  1994  TÄBY SIM  AE5794  50 m  26.16   
31  117  Vestin Alexander  1996  KARLSTAD  AG8396  50 m  26.21   
32  198  Hjelm Måns  1992  MKK  AC7992  50 m  26.24   
33  247  Alsparr Patrik  1993  SK NEPTUN  AJ9593  50 m  26.25   
34  364  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  50 m  26.25   
35  29  Andersson Niklas  1992  HS  AL3992  50 m  26.26   
36  369  Edholm Timay  1993  SUNDSVALL  AO1993  50 m  26.26   
37  167  Lindborg Kalle  1994  LASS  AX1994  50 m  26.28   
38  126  Eriksson Gustav  1994  KUNGSBACKA  AB9394  50 m  26.32   
39  183  Zeidler Jacob  1994  SK LÖDDE  AB5394  50 m  26.34   
40  146  Hvalgren Joakim  1993  SK LAXEN  AD8793  50 m  26.36   
41  553  Q Hammarlind Joakim  1993  POLISEN  AM7593  50 m  26.39   
42  141  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  26.40   
43  329  Svedberg Filip  1997  SKELLEFTEÅ  AJ0197  50 m  26.41   
44  72  Svensson Martin  1994  SS IDEN  AE7794  50 m  26.57   
45  93  Rochowiak Viktor  1993  JÖNKÖPING  AH4993  50 m  26.57   
46  556  Hjalmarsson Andreas  1994  KARLSKRONA  AS7794  50 m  26.58  EFT 
47  196  Hinderup Eric  1998  MKK  AH4798  50 m  26.61   
48  224  Cöster Julian  1995  MASS  AM7395  50 m  26.77   
49  276  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  26.78   
50  420  Wangel Axel  1994  TUREBERG  AJ2994  50 m  26.87   
51  114  Ivars Nils  1993  KARLSTAD  AH8593  50 m  26.88   
52  265  Stymne Petter  1983  SK NEPTUN  AB6983  25 m  25.44   
53  404  Attellesey Ahmad  1995  SK TRITON  AP5995  25 m  25.91   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
15_J
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer Junior 
 
Sponsor: Swedbank 
SR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
JSR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
MR: Therese Alshammar (1977) 57.56 2009-07-04 
FM: Martina Granström (1991) Jönköpings SS 59.41 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
389  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  57.17   
34  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  58.62   
333  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  1:02.10   
464  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  1:02.47   
283  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  1:02.67   
471  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  1:02.96   
207  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  1:03.62   
275  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  1:03.69   
503  Gummesson Amina  1993  VÄXJÖ SS  BG7893  50 m  1:03.75   
10  248  Dahlberg Jonna  1995  SK NEPTUN  AP9895  50 m  1:03.77   
11  461  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  1:03.84   
12  487  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  1:04.31   
13  525  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  1:04.61   
14  443  Wikström Ronja  1996  UMEÅ SS  BQ0696  50 m  1:04.79   
15  229  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  50 m  1:04.81   
16  153  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  50 m  1:05.04   
17  434  Karell Emma  1994  TÄBY SIM  AZ0694  50 m  1:05.07   
18  259  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  50 m  1:05.11   
19  449  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  1:05.24   
20  163  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  1:05.28   
21  437  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  50 m  1:05.46   
22  42  Nilsson Emma  1995  HS  BA7895  50 m  1:05.59   
23  124  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  1:05.59   
24  300  Fransson Johanna  1994  S 71  AG1894  50 m  1:05.68   
25  454  Gärdesmed Mathilda  1994  VÄRNAMO SS  AJ0294  50 m  1:05.75   
26  77  Baron Linda  1995  JÄRFÄLLA S  AB3495  50 m  1:05.87   
27  144  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  1:06.05   
28  15  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  1:06.08   
29  26  Olsson Julia  1993  SK HAJEN  AO2293  50 m  1:06.24   
30  234  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  50 m  1:06.32   
31  505  Stillman Ebba  1996  VÄXJÖ SS  AH9496  50 m  1:06.34   
32  504  Johansson Lina  1994  VÄXJÖ SS  AF0694  50 m  1:06.35   
33  13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:06.53   
34  400  Johnsson Josefine  1996  TRELLEBORG  AL7296  50 m  1:06.57   
35  520  Rosvall Lina  1997  ÄNGELHOLM  AC2897  50 m  1:06.93   
36  30  Berg Alexandra  1995  HS  AZ2695  50 m  1:07.31   
37  444  Hultin Shannyn  1993  UPSALA S  CI9293  Yard  56.96  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
15_S
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer Senior 
 
Sponsor: Swedbank 
SR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
JSR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
MR: Therese Alshammar (1977) 57.56 2009-07-04 
FM: Martina Granström (1991) Jönköpings SS 59.41 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
389  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  57.17   
88  Granström Martina  1991  JÖNKÖPING  BF3691  50 m  58.07   
34  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  58.62   
459  Granlund Petra  1987  VÄSBY SS  AW7887  50 m  1:00.57   
232  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  50 m  1:01.86   
24  Johansson Emma  1991  SK HAJEN  AQ8691  50 m  1:01.97   
333  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  1:02.10   
171  Palm Rebecka  1990  LASS  AP4690  50 m  1:02.39   
32  Fridell My  1992  HS  AG3292  50 m  1:02.41   
10  222  Bånnsgård Miranda  1992  MASS  AY3492  50 m  1:02.44   
11  464  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  1:02.47   
12  283  Podéus Elin  1997  NKK  AE8297  50 m  1:02.67   
13  410  Rosenquist Ebba  1989  SK TRITON  AI6489  50 m  1:02.87   
14  471  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  1:02.96   
15  231  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  50 m  1:03.09   
16  207  Tran Cassandra  1997  MKK  AN5697  50 m  1:03.62   
17  275  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  1:03.69   
18  503  Gummesson Amina  1993  VÄXJÖ SS  BG7893  50 m  1:03.75   
19  248  Dahlberg Jonna  1995  SK NEPTUN  AP9895  50 m  1:03.77   
20  435  Nilsson Frida  1992  TÄBY SIM  BL6292  50 m  1:03.78   
21  461  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  1:03.84   
22  487  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  1:04.31   
23  525  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  1:04.61   
24  443  Wikström Ronja  1996  UMEÅ SS  BQ0696  50 m  1:04.79   
25  229  Holm Ulrika  1996  MASS  AC1896  50 m  1:04.81   
26  153  Pettersson Ida  1993  SK LAXEN  AY1693  50 m  1:05.04   
27  434  Karell Emma  1994  TÄBY SIM  AZ0694  50 m  1:05.07   
28  259  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  50 m  1:05.11   
29  449  Kruners Nike  1996  VARBERG  AN3496  50 m  1:05.24   
30  163  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  1:05.28   
31  499  Andersson Madelene  1991  VÄXJÖ SS  BX0891  50 m  1:05.29   
32  437  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  50 m  1:05.46   
33  385  Klarén Lovisa  1992  SÖDERTÖRN  AK1692  50 m  1:05.52   
34  322  Nilsson Sandra  1988  SJÖBO SS  AT5888  50 m  1:05.54   
35  42  Nilsson Emma  1995  HS  BA7895  50 m  1:05.59   
36  124  Lindström Annie  1996  KSLS  AJ3696  50 m  1:05.59   
37  300  Fransson Johanna  1994  S 71  AG1894  50 m  1:05.68   
38  454  Gärdesmed Mathilda  1994  VÄRNAMO SS  AJ0294  50 m  1:05.75   
39  77  Baron Linda  1995  JÄRFÄLLA S  AB3495  50 m  1:05.87   
40  144  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  1:06.05   
41  15  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  1:06.08   
42  26  Olsson Julia  1993  SK HAJEN  AO2293  50 m  1:06.24   
43  234  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  50 m  1:06.32   
44  505  Stillman Ebba  1996  VÄXJÖ SS  AH9496  50 m  1:06.34   
45  504  Johansson Lina  1994  VÄXJÖ SS  AF0694  50 m  1:06.35   
46  13  Gustafsson Rebecka  1998  SK ENA  AH4698  50 m  1:06.53   
47  400  Johnsson Josefine  1996  TRELLEBORG  AL7296  50 m  1:06.57   
48  520  Rosvall Lina  1997  ÄNGELHOLM  AC2897  50 m  1:06.93   
49  30  Berg Alexandra  1995  HS  AZ2695  50 m  1:07.31   
50  444  Hultin Shannyn  1993  UPSALA S  CI9293  Yard  56.96  EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
16_J
Gren 16, 4X200m Frisim Herrar Jr Junior 
 
SR: Malmö KK 7:32.04 1989-07-27 
JSR: Uddevalla S 7:36.67 2009-07-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
61  Helsingborgs S Lag 1  1993  HS    50 m     
99  Jönköpings SS  1993  JÖNKÖPING    50 m     
119  Karlstads SS  1993  KARLSTAD    50 m     
133  Kungsbacka SS  1993  KUNGSBACKA    50 m     
157  SK Laxen Lag 1  1993  SK LAXEN    50 m     
179  Linköpings ASS  1993  LASS    50 m     
208  Malmö KK  1993  MKK    50 m     
243  Mölndals ASS Lag 1  1993  MASS    50 m     
245  Mölndals ASS Lag 2  1993  MASS    50 m     
10  319  S02  1993  S 02    50 m     
11  331  Skellefteå SS  1993  SKELLEFTEÅ    50 m     
12  379  Södertälje SS  1993  SÖDERTÄLJE    50 m     
13  555  Stockholmspolisens SIF  1993  POLISEN    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.01  Utskriftsdatum  26 juni 2013 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  13:18 
 
16_S
Gren 16, 4X200m Frisim Herrar Jr Senior 
 
Sponsor: Halmstad&Co 
SR: Malmö KK 7:32.04 1989-07-27 
JSR: Uddevalla S 7:36.67 2009-07-03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
61  Helsingborgs S Lag 1  1993  HS    50 m     
99  Jönköpings SS  1993  JÖNKÖPING    50 m     
119  Karlstads SS  1993  KARLSTAD    50 m     
133  Kungsbacka SS  1993  KUNGSBACKA    50 m     
157  SK Laxen Lag 1  1993  SK LAXEN    50 m     
179  Linköpings ASS  1993  LASS    50 m     
208  Malmö KK  1993  MKK    50 m     
243  Mölndals ASS Lag 1  1993  MASS    50 m     
245  Mölndals ASS Lag 2  1993  MASS    50 m     
10  319  S02  1993  S 02    50 m     
11  331  Skellefteå SS  1993  SKELLEFTEÅ    50 m     
12  379  Södertälje SS  1993  SÖDERTÄLJE    50 m     
13  555  Stockholmspolisens SIF  1993  POLISEN    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
17_S
Gren 17, 4X200m Frisim Herrar Sr Senior 
 
Sponsor: Halmstad&Co 
SR: Malmö KK 7:32.04 1989-07-27 
SR: Uddevalla S 7:36.67 2009-07-03 
MR: SK Neptun 7:29.36 2000-01-01 
FM: SK Neptun 7:37.08 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
60  Helsingborgs S  1992  HS    50 m     
98  Jönköpings SS  1992  JÖNKÖPING    50 m     
120  Karlstads SS  1992  KARLSTAD    50 m     
132  Kungsbacka SS  1992  KUNGSBACKA    50 m     
138  Kungälvs SS  1992  KUNGÄLV    50 m     
176  Linköpings ASS  1992  LASS    50 m     
211  Malmö KK  1992  MKK    50 m     
244  Mölndals ASS Lag 1  1992  MASS    50 m     
246  Mölndals ASS Lag 2  1992  MASS    50 m     
10  271  SK Neptun Lag 1  1992  SK NEPTUN    50 m     
11  272  SK Neptun Lag 2  1992  SK NEPTUN    50 m     
12  289  Norrköpings KK  1992  NKK    50 m     
13  330  Skellefteå SS  1992  SKELLEFTEÅ    50 m     
14  367  Stockholms KK  1992  SKK    50 m     
15  395  Södertörns SS  1992  SÖDERTÖRN    50 m     
16  482  Väsby SS  1992  VÄSBY SS    50 m     
17  498  Västerås SS  1992  VÄSTERÅS    50 m     
18  513  Ystads SS  1992  YSTADS SS    50 m     
19  543  Uddevalla S Lag 1  1992  UDDEVALLA    50 m     
20  554  Stockholmspolisens SIF  1992  POLISEN    50 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
18_J
Gren 18, 800m Frisim Damer Junior 
 
Sponsor: SIA Glass 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 
JSR: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
MR: Gabriella Fagundez (1985) 8:41.86 2008-07-19 
FM: Martina Granström (1991) Jönköpings SS 8:53.19 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
462  Hippi Josefine  1994  VÄSBY SS  BA4494  50 m  8:58.80   
429  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  50 m  9:01.84   
160  Andersson Madelene  1995  LASS  BH3495  50 m  9:02.32   
464  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  9:02.95   
79  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  9:06.79   
409  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  9:06.80   
406  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  9:09.18   
Halldén Louise  1998  DANDERYD  AW2498  50 m  9:10.02   
311  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  9:11.90   
10  503  Gummesson Amina  1993  VÄXJÖ SS  BG7893  50 m  9:12.40   
11  323  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:14.23   
12  467  Sjösten Emma  1996  VÄSBY SS  AG2496  50 m  9:14.36   
13  295  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  9:14.96   
14  471  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  9:15.00   
15  78  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  9:21.74   
16  80  Åström Karin  1996  JÄRFÄLLA S  AI8896  50 m  9:22.14   
17  495  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  9:25.19   
18  215  Andersen Elvira  1995  MARKARYD  AD6895  50 m  9:29.57   
19  398  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  9:36.76   
20  390  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  9:38.94   
21  Sundberg Alice  1999  DANDERYD  AS1299  50 m  9:39.05   
22  240  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  9:39.16   
23  314  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  9:40.87   
24  92  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  9:40.92   
25  403  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  9:42.25   
26  371  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  9:44.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
18_S
Gren 18, 800m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: SIA Glass 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 
JSR: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
MR: Gabriella Fagundez (1985) 8:41.86 2008-07-19 
FM: Martina Granström (1991) Jönköpings SS 8:53.19 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
88  Granström Martina  1991  JÖNKÖPING  BF3691  50 m  8:45.27   
462  Hippi Josefine  1994  VÄSBY SS  BA4494  50 m  8:58.80   
429  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  50 m  9:01.84   
160  Andersson Madelene  1995  LASS  BH3495  50 m  9:02.32   
464  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  9:02.95   
79  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  9:06.79   
409  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  9:06.80   
195  Hansson Josefine  1992  MKK  AL8292  50 m  9:08.34   
406  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  9:09.18   
10  Halldén Louise  1998  DANDERYD  AW2498  50 m  9:10.02   
11  311  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  9:11.90   
12  503  Gummesson Amina  1993  VÄXJÖ SS  BG7893  50 m  9:12.40   
13  323  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:14.23   
14  467  Sjösten Emma  1996  VÄSBY SS  AG2496  50 m  9:14.36   
15  295  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  9:14.96   
16  471  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  9:15.00   
17  170  Palm Caroline  1992  LASS  AG1692  50 m  9:20.40   
18  78  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  9:21.74   
19  80  Åström Karin  1996  JÄRFÄLLA S  AI8896  50 m  9:22.14   
20  495  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  9:25.19   
21  215  Andersen Elvira  1995  MARKARYD  AD6895  50 m  9:29.57   
22  398  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  9:36.76   
23  390  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  9:38.94   
24  Sundberg Alice  1999  DANDERYD  AS1299  50 m  9:39.05   
25  491  Hedberg Malin  1991  VÄSTERÅS  BI2291  50 m  9:39.12   
26  240  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  9:39.16   
27  314  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  9:40.87   
28  92  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  9:40.92   
29  403  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  9:42.25   
30  371  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  9:44.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
18_J
Gren 18, 800m Frisim Damer Junior 
 
Sponsor: SIA Glass 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 
JSR: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
MR: Gabriella Fagundez (1985) 8:41.86 2008-07-19 
FM: Martina Granström (1991) Jönköpings SS 8:53.19 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
462  Hippi Josefine  1994  VÄSBY SS  BA4494  50 m  8:58.80   
429  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  50 m  9:01.84   
160  Andersson Madelene  1995  LASS  BH3495  50 m  9:02.32   
464  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  9:02.95   
79  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  9:06.79   
409  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  9:06.80   
406  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  9:09.18   
Halldén Louise  1998  DANDERYD  AW2498  50 m  9:10.02   
311  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  9:11.90   
10  503  Gummesson Amina  1993  VÄXJÖ SS  BG7893  50 m  9:12.40   
11  323  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:14.23   
12  467  Sjösten Emma  1996  VÄSBY SS  AG2496  50 m  9:14.36   
13  295  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  9:14.96   
14  471  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  9:15.00   
15  78  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  9:21.74   
16  80  Åström Karin  1996  JÄRFÄLLA S  AI8896  50 m  9:22.14   
17  495  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  9:25.19   
18  215  Andersen Elvira  1995  MARKARYD  AD6895  50 m  9:29.57   
19  398  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  9:36.76   
20  390  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  9:38.94   
21  Sundberg Alice  1999  DANDERYD  AS1299  50 m  9:39.05   
22  240  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  9:39.16   
23  314  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  9:40.87   
24  92  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  9:40.92   
25  403  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  9:42.25   
26  371  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  9:44.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
18_S
Gren 18, 800m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: SIA Glass 
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 
JSR: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 
MR: Gabriella Fagundez (1985) 8:41.86 2008-07-19 
FM: Martina Granström (1991) Jönköpings SS 8:53.19 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
88  Granström Martina  1991  JÖNKÖPING  BF3691  50 m  8:45.27   
462  Hippi Josefine  1994  VÄSBY SS  BA4494  50 m  8:58.80   
429  Ericsson Elsa  1995  TÄBY SIM  AI0895  50 m  9:01.84   
160  Andersson Madelene  1995  LASS  BH3495  50 m  9:02.32   
464  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  9:02.95   
79  Eriksen Josefin  1995  JÄRFÄLLA S  AS2495  50 m  9:06.79   
409  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  9:06.80   
195  Hansson Josefine  1992  MKK  AL8292  50 m  9:08.34   
406  Forés Alba  1998  SK TRITON  AI5298  50 m  9:09.18   
10  Halldén Louise  1998  DANDERYD  AW2498  50 m  9:10.02   
11  311  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  9:11.90   
12  503  Gummesson Amina  1993  VÄXJÖ SS  BG7893  50 m  9:12.40   
13  323  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:14.23   
14  467  Sjösten Emma  1996  VÄSBY SS  AG2496  50 m  9:14.36   
15  295  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  9:14.96   
16  471  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  9:15.00   
17  170  Palm Caroline  1992  LASS  AG1692  50 m  9:20.40   
18  78  Eriksen Ida  1997  JÄRFÄLLA S  AD4497  50 m  9:21.74   
19  80  Åström Karin  1996  JÄRFÄLLA S  AI8896  50 m  9:22.14   
20  495  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  9:25.19   
21  215  Andersen Elvira  1995  MARKARYD  AD6895  50 m  9:29.57   
22  398  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  9:36.76   
23  390  Unnermark Vilma  1997  SÖDERTÖRN  AI9697  50 m  9:38.94   
24  Sundberg Alice  1999  DANDERYD  AS1299  50 m  9:39.05   
25  491  Hedberg Malin  1991  VÄSTERÅS  BI2291  50 m  9:39.12   
26  240  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  9:39.16   
27  314  Lundmark Tilde  1995  S 02  AD1495  50 m  9:40.87   
28  92  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  9:40.92   
29  403  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  9:42.25   
30  371  Heimsten Sofia  1997  SK SYDSIM  AT8697  50 m  9:44.06   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
19_J
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar Junior 
 
Sponsor: HFAB 
SR: Johannes Skagius (1995) 27.73 2013-04-20 
JSR: Johannes Skagius (1995) 27.73 2013-04-20 
MR Senior: Martin Gustavsson (1980) 28.86 2008-07-16 
FM: Johan Johansson (1991) Täby S 28.86 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
183  Zeidler Jacob  1994  SK LÖDDE  AB5394  50 m  29.09   
84  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  29.22   
532  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  50 m  29.30   
549  Falk Hansson Joel  1994  POLISEN  AT7394  50 m  29.52   
262  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  50 m  29.64   
421  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  50 m  29.73   
364  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  50 m  29.79   
27  Lindblom Robert  1995  HARNÄS SKU  AP6395  50 m  29.82   
301  Klügel Victor  1995  S 71  AC8595  50 m  30.21   
10  293  Johansson Erik  1994  NÄSSJÖ  AF0394  50 m  30.42   
11  114  Ivars Nils  1993  KARLSTAD  AH8593  50 m  30.53   
12  95  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  50 m  30.54   
13  51  Torell Styrbjörn  1993  HS  AO4793  50 m  30.59   
14  309  Bergman Fabian  1994  SALTSJÖB  AQ2194  50 m  30.61   
15  348  Gustafson Tobias  1994  SPÅRVÄGEN  AL8194  50 m  30.69   
16  145  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  30.79   
17  298  Thoft Jacob  1993  SK RAN  AE1993  50 m  30.79   
18  146  Hvalgren Joakim  1993  SK LAXEN  AD8793  50 m  30.80   
19  165  Gudjonsson Karl-Fredrik  1993  LASS  AK4393  50 m  30.82   
20  436  Strand Ludvig  1994  TÄBY SIM  AE5794  50 m  30.93   
21  517  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  30.96   
22  518  Kertes Viktor  1996  ÄNGELHOLM  AP5196  50 m  31.03   
23  134  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  50 m  31.17   
24  67  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  31.42   
25  155  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  31.44   
26  536  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  50 m  31.50   
27  230  Holmqvist Filip  1994  MASS  AL8594  50 m  31.51   
28  412  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  31.51   
29  Petri Tim  1993  EKSJÖ SLS  AC3593  50 m  31.77   
30  276  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  32.98   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
19_S
Gren 19, 50m Bröstsim Herrar Senior 
 
Sponsor: HFAB 
SR: Johannes Skagius (1995) 27.73 2013-04-20 
JSR: Johannes Skagius (1995) 27.73 2013-04-20 
MR Senior: Martin Gustavsson (1980) 28.86 2008-07-16 
FM: Johan Johansson (1991) Täby S 28.86 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
71  Svensson Marcus  1992  SS IDEN  AJ3192  50 m  29.05   
267  Tour Niklas  1989  SK NEPTUN  AQ3789  50 m  29.06   
183  Zeidler Jacob  1994  SK LÖDDE  AB5394  50 m  29.09   
465  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  AC1392  50 m  29.15   
278  Hekmati Deniz  1989  NKK  AQ3389  50 m  29.21   
84  Dobrescu Sebastian  1994  JÖNKÖPING  AC0794  50 m  29.22   
532  Elofsson Andreas  1995  UDDEVALLA  AF3995  50 m  29.30   
203  Möller Oskar  1990  MKK  AN0590  50 m  29.47   
87  Galic Toni  1989  JÖNKÖPING  AA9589  50 m  29.51   
10  549  Falk Hansson Joel  1994  POLISEN  AT7394  50 m  29.52   
11  262  Ridell Patric  1993  SK NEPTUN  AJ7393  50 m  29.64   
12  535  Koch Gulliver  1992  UDDEVALLA  AC7592  50 m  29.66   
13  421  Andersson Christoffer  1994  TYRESÖ SS  AM3594  50 m  29.73   
14  364  Morgan Alexander  1996  SKK  AE9796  50 m  29.79   
15  27  Lindblom Robert  1995  HARNÄS SKU  AP6395  50 m  29.82   
16  457  Fürst Andreas  1990  VÄSBY SS  AE1990  50 m  29.82   
17  131  Peter Jeremy  1988  KUNGSBACKA  AQ5988  50 m  29.86   
18  279  Jansson Anton  1992  NKK  AJ6392  50 m  29.93   
19  368  Dahlgren Johan  1986  SUNDSVALL  AB4986  50 m  30.11   
20  301  Klügel Victor  1995  S 71  AC8595  50 m  30.21   
21  558  Palmqvist David  1988  UDDEVALLA  AE8388  50 m  30.33  EFT 
22  148  Ladeborn Isak  1988  SK LAXEN  AA7988  50 m  30.37   
23  293  Johansson Erik  1994  NÄSSJÖ  AF0394  50 m  30.42   
24  198  Hjelm Måns  1992  MKK  AC7992  50 m  30.46   
25  151  Nilsson Felix  1990  SK LAXEN  AM6590  50 m  30.47   
26  114  Ivars Nils  1993  KARLSTAD  AH8593  50 m  30.53   
27  95  Thorvaldsson Kevin  1995  JÖNKÖPING  AA9595  50 m  30.54   
28  51  Torell Styrbjörn  1993  HS  AO4793  50 m  30.59   
29  184  Åkesson Erik  1990  SK LÖDDE  AT4190  50 m  30.61   
30  309  Bergman Fabian  1994  SALTSJÖB  AQ2194  50 m  30.61   
31  150  Löfgren Joakim  1992  SK LAXEN  AK8592  50 m  30.68   
32  348  Gustafson Tobias  1994  SPÅRVÄGEN  AL8194  50 m  30.69   
33  337  Johansson Christian  1988  SKÖVDE SS  AL3388  50 m  30.75   
34  145  Bjärudd Alfred  1996  SK LAXEN  AQ4596  50 m  30.79   
35  298  Thoft Jacob  1993  SK RAN  AE1993  50 m  30.79   
36  146  Hvalgren Joakim  1993  SK LAXEN  AD8793  50 m  30.80   
37  154  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN  AD8986  50 m  30.81   
38  165  Gudjonsson Karl-Fredrik  1993  LASS  AK4393  50 m  30.82   
39  436  Strand Ludvig  1994  TÄBY SIM  AE5794  50 m  30.93   
40  517  Kertes Daniel  1999  ÄNGELHOLM  AD8399  50 m  30.96   
41  518  Kertes Viktor  1996  ÄNGELHOLM  AP5196  50 m  31.03   
42  134  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  50 m  31.17   
43  67  Persson Mika  1998  HÖGANÄS SS  AM7798  50 m  31.42   
44  155  Widerberg Teodor  1998  SK LAXEN  AG0398  50 m  31.44   
45  536  Koch Noa  1996  UDDEVALLA  AA0396  50 m  31.50   
46  230  Holmqvist Filip  1994  MASS  AL8594  50 m  31.51   
47  412  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  31.51   
48  Petri Tim  1993  EKSJÖ SLS  AC3593  50 m  31.77   
49  276  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  32.98   
50  130  Persson Martin  1992  KUNGSBACKA  AC2792  50 m  33.16   
51  350  Nystrand Stefan  1981  SPÅRVÄGEN  AB1181  25 m  27.99   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
20_J
Gren 20, 400m Medley Damer Junior 
 
Sponsor: Klubb baren 
SR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21 
JSR: Stina Gardell (1989) 4:42.71 2009-08-02 
MR: Stina Gardell (1990) 4:44.40 2011-07-02 
FM: Stina Gardell (1990) Spårvägens SF 4:45.03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
333  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  4:54.96   
444  Hultin Shannyn  1993  UPSALA S  CI9293  50 m  4:56.76   
461  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  4:58.57   
248  Dahlberg Jonna  1995  SK NEPTUN  AP9895  50 m  5:01.65   
122  Jönsson Christina  1995  KSLS  BX9495  50 m  5:02.39   
234  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  50 m  5:02.48   
384  Hägglund-Björklund Sara  1995  SÖDERTÖRN  BB3695  50 m  5:04.08   
503  Gummesson Amina  1993  VÄXJÖ SS  BG7893  50 m  5:08.83   
487  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  5:09.44   
10  473  Åkerström Emelie  1995  VÄSBY SS  AM6295  50 m  5:09.78   
11  471  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  5:10.49   
12  239  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  50 m  5:11.38   
13  240  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  5:12.09   
14  123  Jönsson Michaela  1998  KSLS  BO3898  50 m  5:12.26   
15  434  Karell Emma  1994  TÄBY SIM  AZ0694  50 m  5:12.51   
16  495  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  5:13.74   
17  409  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  5:14.32   
18  92  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  5:14.73   
19  455  Andersson Jennie  1993  VÄSBY SS  AD2893  50 m  5:15.70   
20  373  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  5:17.73   
21  432  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  5:18.77   
22  36  Idoffsson Agnes  1994  HS  BK9694  50 m  5:18.89   
23  437  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  50 m  5:19.44   
24  403  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  5:20.76   
25  54  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  5:21.26   
26  16  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  5:21.42  EFT 
27  Halldén Louise  1998  DANDERYD  AW2498  50 m  5:21.45   
28  215  Andersen Elvira  1995  MARKARYD  AD6895  50 m  5:21.68   
29  15  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  5:21.76   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
20_S
Gren 20, 400m Medley Damer Senior 
 
Sponsor: Klubb baren 
SR: Stina Gardell (1990) 4:38.46 2012-05-21 
JSR: Stina Gardell (1989) 4:42.71 2009-08-02 
MR: Stina Gardell (1990) 4:44.40 2011-07-02 
FM: Stina Gardell (1990) Spårvägens SF 4:45.03 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
347  Gardell Stina  1990  SPÅRVÄGEN  AG9690  50 m  4:38.46   
232  Höstman Joline  1988  MASS  AL2488  50 m  4:53.08   
333  Bertrand Céline  1995  SKÖVDE SS  AB7295  50 m  4:54.96   
444  Hultin Shannyn  1993  UPSALA S  CI9293  50 m  4:56.76   
461  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  4:58.57   
88  Granström Martina  1991  JÖNKÖPING  BF3691  50 m  5:01.59   
248  Dahlberg Jonna  1995  SK NEPTUN  AP9895  50 m  5:01.65   
122  Jönsson Christina  1995  KSLS  BX9495  50 m  5:02.39   
234  Lindholm Sofia  1993  MASS  AM1693  50 m  5:02.48   
10  384  Hägglund-Björklund Sara  1995  SÖDERTÖRN  BB3695  50 m  5:04.08   
11  195  Hansson Josefine  1992  MKK  AL8292  50 m  5:06.01   
12  503  Gummesson Amina  1993  VÄXJÖ SS  BG7893  50 m  5:08.83   
13  487  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  50 m  5:09.44   
14  200  Jörlund Hanna  1991  MKK  BL6891  50 m  5:09.45   
15  473  Åkerström Emelie  1995  VÄSBY SS  AM6295  50 m  5:09.78   
16  471  Wiiand Agnes  1997  VÄSBY SS  AM1497  50 m  5:10.49   
17  499  Andersson Madelene  1991  VÄXJÖ SS  BX0891  50 m  5:11.32   
18  239  Westman Emma  1993  MASS  AP7693  50 m  5:11.38   
19  240  Westman Malin  1995  MASS  AA1695  50 m  5:12.09   
20  123  Jönsson Michaela  1998  KSLS  BO3898  50 m  5:12.26   
21  434  Karell Emma  1994  TÄBY SIM  AZ0694  50 m  5:12.51   
22  495  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  50 m  5:13.74   
23  409  Olsson Ellen  1995  SK TRITON  AA3695  50 m  5:14.32   
24  500  Bergström-Tronsmoen Silje  1991  VÄXJÖ SS  AS6491  50 m  5:14.49   
25  313  Hellström Ebba  1992  S 02  AK6692  50 m  5:14.60   
26  92  Pettersson Johanna  1996  JÖNKÖPING  AL2696  50 m  5:14.73   
27  455  Andersson Jennie  1993  VÄSBY SS  AD2893  50 m  5:15.70   
28  373  Johansson Malin  1997  SK SYDSIM  AL0497  50 m  5:17.73   
29  235  Löfgren Elise  1991  MASS  AF1691  50 m  5:17.91   
30  432  Johansson Emelie  1996  TÄBY SIM  AN2496  50 m  5:18.77   
31  36  Idoffsson Agnes  1994  HS  BK9694  50 m  5:18.89   
32  437  Uusaro Alexandra  1995  TÄBY SIM  AN0295  50 m  5:19.44   
33  403  Andersson Fanny  1997  SK TRITON  AO9497  50 m  5:20.76   
34  54  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  5:21.26   
35  16  Persson Amanda  1996  FILIPSTAD  AA5296  50 m  5:21.42  EFT 
36  Halldén Louise  1998  DANDERYD  AW2498  50 m  5:21.45   
37  215  Andersen Elvira  1995  MARKARYD  AD6895  50 m  5:21.68   
38  15  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  50 m  5:21.76   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
21_J
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Junior 
 
Sponsor: SIA Glass 
SR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 
JSR: Niklas Borin (1989) 26.46 2009-07-04 
MR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 
FM:Pontus Renholm (1986) 26.37 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
285  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  26.65   
551  Nilsson Martin  1993  POLISEN  AL6793  50 m  26.82   
309  Bergman Fabian  1994  SALTSJÖB  AQ2194  50 m  27.19   
546  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  27.53   
552  Papantoniou Michail  1997  POLISEN  AX7397  50 m  27.76   
408  Lundin Anton  1994  SK TRITON  AD0394  50 m  27.87   
23  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  27.88   
349  Karlsson Adam  1994  SPÅRVÄGEN  AC7594  50 m  27.99   
257  Lutula Antonio  1993  SK NEPTUN  BC8793  50 m  28.05   
10  327  Mikaelsson Anton  1993  SKELLEFTEÅ  AA4193  50 m  28.22   
11  101  Classon John  1995  KALMAR SS  AL9995  50 m  28.37   
12  254  Hökfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  28.57   
13  430  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  28.65   
14  502  Davidsson Oskar  1993  VÄXJÖ SS  AD9993  50 m  28.65   
15  128  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  28.68   
16  524  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  50 m  28.68   
17  93  Rochowiak Viktor  1993  JÖNKÖPING  AH4993  50 m  28.69   
18  152  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  28.73   
19  366  Thomée Lucas  1993  SKK  AE3193  50 m  28.78   
20  48  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  28.86   
21  197  Hjelm Julius  1994  MKK  AC6194  50 m  28.88   
22  276  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  28.94   
23  378  Kesenci Alexander  1995  SÖDERTÄLJE  AK7195  50 m  28.96   
24  281  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  28.97   
25  134  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  50 m  29.07   
26  117  Vestin Alexander  1996  KARLSTAD  AG8396  50 m  29.14   
27  68  Schollin Eric  1997  HÖGANÄS SS  AF2597  50 m  29.22   
28  469  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  29.26   
29  370  Andersson Jonas  1996  SK SYDSIM  AE2396  50 m  29.29   
30  302  Myhrberg Andreas  1993  S 71  AI6593  50 m  29.30   
31  472  Zedendahl Oscar  1995  VÄSBY SS  AG4595  50 m  29.35   
32  312  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  30.12   
33  412  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  33.17   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
21_S
Gren 21, 50m Ryggsim Herrar Senior 
 
Sponsor: SIA Glass 
SR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 
JSR: Niklas Borin (1989) 26.46 2009-07-04 
MR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 
FM:Pontus Renholm (1986) 26.37 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
418  Borin Niklas  1989  TUREBERG  AD5189  50 m  26.15   
198  Hjelm Måns  1992  MKK  AC7992  50 m  26.22   
531  Carlsson Mattias  1990  UDDEVALLA  AP3590  50 m  26.54   
285  Stojmenovic Stefan  1993  NKK  AR6593  50 m  26.65   
261  Nyström Alexander  1990  SK NEPTUN  AG1590  50 m  26.78   
551  Nilsson Martin  1993  POLISEN  AL6793  50 m  26.82   
172  Palmqvist Pontus  1991  LASS  AV7391  50 m  26.92   
253  Holmberg Sebastian  1991  SK NEPTUN  AG9391  50 m  27.16   
309  Bergman Fabian  1994  SALTSJÖB  AQ2194  50 m  27.19   
10  223  Carlsen Christoffer  1992  MASS  AM1192  50 m  27.40   
11  546  Björk Jesper  1993  POLISEN  AU5793  50 m  27.53   
12  552  Papantoniou Michail  1997  POLISEN  AX7397  50 m  27.76   
13  408  Lundin Anton  1994  SK TRITON  AD0394  50 m  27.87   
14  23  Fredriksson Petter  1997  SK HAJEN  AJ4197  50 m  27.88   
15  112  Gissén Erik  1992  KARLSTAD  AL0992  50 m  27.92   
16  349  Karlsson Adam  1994  SPÅRVÄGEN  AC7594  50 m  27.99   
17  257  Lutula Antonio  1993  SK NEPTUN  BC8793  50 m  28.05   
18  154  Ulfskans Jonas  1986  SK LAXEN  AD8986  50 m  28.08   
19  540  Risebrandt Fredrich  1992  UDDEVALLA  AF1392  50 m  28.12   
20  533  Fredriksson Jacob  1992  UDDEVALLA  AC9592  50 m  28.18   
21  327  Mikaelsson Anton  1993  SKELLEFTEÅ  AA4193  50 m  28.22   
22  206  Sahlström Lennie  1987  MKK  AE4187  50 m  28.34   
23  101  Classon John  1995  KALMAR SS  AL9995  50 m  28.37   
24  419  Karlsson Tobias  1991  TUREBERG  AD5991  50 m  28.41   
25  254  Hökfelt Gustav  1994  SK NEPTUN  AS1594  50 m  28.57   
26  131  Peter Jeremy  1988  KUNGSBACKA  AQ5988  50 m  28.59   
27  430  Ericsson Oskar  1997  TÄBY SIM  AF9397  50 m  28.65   
28  502  Davidsson Oskar  1993  VÄXJÖ SS  AD9993  50 m  28.65   
29  128  Johansson Oskar  1993  KUNGSBACKA  AY7593  50 m  28.68   
30  524  Kling Jonathan  1993  ÖSA  AF1193  50 m  28.68   
31  93  Rochowiak Viktor  1993  JÖNKÖPING  AH4993  50 m  28.69   
32  152  Olsson John  1995  SK LAXEN  AG0795  50 m  28.73   
33  366  Thomée Lucas  1993  SKK  AE3193  50 m  28.78   
34  130  Persson Martin  1992  KUNGSBACKA  AC2792  50 m  28.85   
35  48  Steen Fabian  1996  HS  AH9596  50 m  28.86   
36  197  Hjelm Julius  1994  MKK  AC6194  50 m  28.88   
37  276  Forsgren Marcus  1996  NKK  AM4196  50 m  28.94   
38  378  Kesenci Alexander  1995  SÖDERTÄLJE  AK7195  50 m  28.96   
39  281  Lovinge Hampus  1998  NKK  AE2998  50 m  28.97   
40  134  Arvidsson Anton  1994  KUNGÄLV  AF1594  50 m  29.07   
41  117  Vestin Alexander  1996  KARLSTAD  AG8396  50 m  29.14   
42  68  Schollin Eric  1997  HÖGANÄS SS  AF2597  50 m  29.22   
43  469  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  29.26   
44  370  Andersson Jonas  1996  SK SYDSIM  AE2396  50 m  29.29   
45  302  Myhrberg Andreas  1993  S 71  AI6593  50 m  29.30   
46  472  Zedendahl Oscar  1995  VÄSBY SS  AG4595  50 m  29.35   
47  312  Dimcevski Alexander  1995  S 02  AJ8595  50 m  30.12   
48  412  Wetterborg Rasmus  1996  SK TRITON  AC9396  50 m  33.17   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
22_J
Gren 22, 50m Frisim Damer Junior 
 
Sponsor: Bilmånsson 
SR: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
JSR: Sarah Sjöström (1993) 24.63 2012-04-14 
MR: Therese Alshammar (1977) 24.50 2012-07-01 
FM: Therese Alshammar (1977) Täby S 24.50 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
389  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  24.70   
427  Coleman Michelle  1993  TÄBY SIM  AM2493  50 m  25.73   
34  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  25.83   
464  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  26.02   
83  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  26.48   
238  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  50 m  26.55   
467  Sjösten Emma  1996  VÄSBY SS  AG2496  50 m  26.96   
295  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  26.98   
94  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  26.99   
10  217  Ivarsson Alice  1996  MOTALA SS  AA4296  50 m  27.10   
11  163  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  27.12   
12  250  Eriksson Jessica  1995  SK NEPTUN  AH0895  50 m  27.28   
13  452  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  27.30   
14  275  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  27.33   
15  47  Sjöberg Sofie  1994  HS  BV0494  50 m  27.38   
16  70  Persson Maria  1993  SS IDEN  AK7693  50 m  27.39   
17  54  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  27.44   
18  193  Börnfors Frida  1994  MKK  AP9494  50 m  27.49   
19  205  Olsson Linnéa  1994  MKK  BX0494  50 m  27.50   
20  332  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  50 m  27.53   
21  125  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  50 m  27.65   
22  18  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  27.68   
23  525  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  27.73   
24  311  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  27.75   
25  259  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  50 m  27.76   
26  326  Holmgren Linda  1993  SKELLEFTEÅ  AR3293  50 m  28.10   
27  201  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  25 m  26.27   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
22_S
Gren 22, 50m Frisim Damer Senior 
 
Sponsor: Bilmånsson 
SR: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
JSR: Sarah Sjöström (1993) 24.63 2012-04-14 
MR: Therese Alshammar (1977) 24.50 2012-07-01 
FM: Therese Alshammar (1977) Täby S 24.50 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
389  Sjöström Sarah  1993  SÖDERTÖRN  BN4493  50 m  24.70   
202  Lindborg Nathalie  1991  MKK  BN5691  50 m  25.53   
427  Coleman Michelle  1993  TÄBY SIM  AM2493  50 m  25.73   
34  Hansson Louise  1996  HS  AO1896  50 m  25.83   
446  Svensson Emma  1992  UPSALA S  AA2692  50 m  25.83   
407  Kuras Magdalena  1988  SK TRITON  AR9288  50 m  25.90   
464  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  50 m  26.02   
83  Carlén Erika  1994  JÖNKÖPING  AM5294  50 m  26.48   
238  Rosén Anna  1994  MASS  AD2894  50 m  26.55   
10  466  Salomonsson Nadja  1992  VÄSBY SS  AD2892  50 m  26.65   
11  171  Palm Rebecka  1990  LASS  AP4690  50 m  26.74   
12  24  Johansson Emma  1991  SK HAJEN  AQ8691  50 m  26.96   
13  467  Sjösten Emma  1996  VÄSBY SS  AG2496  50 m  26.96   
14  295  Dollmayer Wanda  1996  SK RAN  AL6696  50 m  26.98   
15  94  Thormalm Alma  1996  JÖNKÖPING  AA0296  50 m  26.99   
16  28  Andersson Klara  1991  HS  AV2491  50 m  27.03   
17  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  50 m  27.05   
18  217  Ivarsson Alice  1996  MOTALA SS  AA4296  50 m  27.10   
19  163  Ekström Vilma  1994  LASS  AE4494  50 m  27.12   
20  231  Höstman Isabelle  1990  MASS  BR8890  50 m  27.13   
21  435  Nilsson Frida  1992  TÄBY SIM  BL6292  50 m  27.15   
22  433  Johansson Mathilda  1991  TÄBY SIM  CB2491  50 m  27.24   
23  250  Eriksson Jessica  1995  SK NEPTUN  AH0895  50 m  27.28   
24  452  Thormalm Klara  1998  HVETLANDA  AA4898  50 m  27.30   
25  275  Diaz-Nilsson Rebecca  1996  NKK  AD8296  50 m  27.33   
26  445  Johansson Jennie  1988  UPSALA S  AV3688  50 m  27.34   
27  47  Sjöberg Sofie  1994  HS  BV0494  50 m  27.38   
28  387  Lillieström Anna  1992  SÖDERTÖRN  AM6292  50 m  27.38   
29  70  Persson Maria  1993  SS IDEN  AK7693  50 m  27.39   
30  54  Weiler Matilda  1998  HS  AF0898  50 m  27.44   
31  410  Rosenquist Ebba  1989  SK TRITON  AI6489  50 m  27.44   
32  166  Jakobsson Frida  1992  LASS  AX7292  50 m  27.46   
33  500  Bergström-Tronsmoen Silje  1991  VÄXJÖ SS  AS6491  50 m  27.46   
34  193  Börnfors Frida  1994  MKK  AP9494  50 m  27.49   
35  205  Olsson Linnéa  1994  MKK  BX0494  50 m  27.50   
36  32  Fridell My  1992  HS  AG3292  50 m  27.52   
37  332  Adolfsson Caroline  1993  SKÖVDE SS  AE4293  50 m  27.53   
38  125  Elvind Carolina  1994  KUNGSBACKA  BD4694  50 m  27.65   
39  18  Bielicz Linnéa  1994  GÖTEBORG  BJ3294  50 m  27.68   
40  525  Rohlin Johansson Vera  1995  ÖSA  AQ2695  50 m  27.73   
41  311  Dahlgren Erica  1997  S 02  AE3497  50 m  27.75   
42  259  Mattsson Rebecca  1995  SK NEPTUN  AQ0295  50 m  27.76   
43  326  Holmgren Linda  1993  SKELLEFTEÅ  AR3293  50 m  28.10   
44  201  Lindborg Ida  1994  MKK  AB0494  25 m  26.27   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.00  Utskriftsdatum  02 juli 2013 
Licensierad till: Simklubben Laxen  Utskriftstid  12:32 
 
23_J
Gren 23, 400m Frisim Herrar Junior 
 
Sponsor: ICA Maxi 
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 
JSR: Anders Holmertz (1968) 3:53.83 1986-08-21 
MR: Anders Holmertz (1968) 3:49.21 1988-01-01 
FM: Kristian Kron (1992) Helsingborgs S 4:00.84 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening </