2020-06-02   12:29:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Neptuniaden o kval till Nordiska Ungdomsmästerskapen 2008

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 67
Heatlista 
 
  Tävling  Neptuniaden o Kval till NUM 20    Utskriftsdatum  18 May 2008   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  15:19   
  Arrangör  SK Neptun         
 
 
 
Gren 67, 50m Ryggsim Herrar  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
434  Marcus Landelius  1991  AF6191  STRÄNGNÄS    25m  32.94 
76  Harald Johansson  1991  AC5391  SS DELFIN    25m  32.90 
436  Jesper Ny  1992  AC3792  STRÄNGNÄS    25m  32.93 
               
               
               
  10               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
347  Christian Johansson  1988  AL3388  SKÖVDE SS    25m  32.84 
788  Christopher Olsson  1992  AT7792  STRÄNGNÄS    50m  32.02 
649  Henrik Ocklind  1993  AV8993  UPSALA S    25m  31.91 
399  Kristoffer Ek  1990  AE1590  SS04    50m  31.77 
708  Ted Johansson  1990  AE3590  ÖSB    25m  31.58 
202  Zacharias Sjöberg  1991  AI0391  LASS    50m  31.70 
646  Samuel Larsson  1992  AP3592  UPSALA S    50m  31.89 
350  Philip Käll  1990  AF5590  SKÖVDE SS    25m  31.99 
137  Jonathan Johansen  1992  AC7392  HS    25m  32.63 
589  10  Oskar Brändefors  1992  AJ8992  UPPLANDS-B    25m  32.89 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
785  Magnus Lundgren  1991  AI2991  SK NEPTUN    25m  31.00 
344  Oleg Filippov  1988  AE2788  SKÖVDE SS    25m  30.81 
351  Mattias Thorsell  1989  AE1589  SKÖVDE SS    25m  30.45 
395  Henrik Dahlin  1992  AE2192  SS04    25m  29.99 
77  André Liljegren  1990  AG6190  SS DELFIN    25m  29.86 
207  Oskar Ekström  1994  AA2994  LASS    50m  29.95 
125  André Frodlund  1992  AI0392  HS    25m  30.05 
662  Cristian Strömberg  1993  AN0193  VÄSBY SS    25m  30.62 
309  Emil Claesson  1990  AT1990  SKURU IK    25m  30.97 
204  10  Thomas Törnström  1992  AG1592  LASS    25m  31.57 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
122  Robin Petersson  1991  AO3791  HS    25m  29.83 
422  Matti Melin  1991  AI0591  SKK    50m  29.78 
177  Mårten Agnesson  1990  AC7390  LASS    25m  29.73 
603  Mårten Ericsson  1991  AQ1991  UPSALA S    25m  29.51 
450  Benny Hesselgren  1990  AJ0790  SÖDERTÖRN    25m  29.34 
192  Eric Karlborg  1993  AL8993  LASS    25m  29.40 
699  Zebastian Karlsson  1990  AG7790  VÄSTERVIK    25m  29.54 
655  Henrik Nordborg  1992  AU6792  VELLINGE-N    25m  29.75 
640  Pierre Zarebski  1992  AF0592  UPSALA S    25m  29.79 
17  10  Simon Sønderup Jensen  1988  8875AC  AALBORG    25m  29.85 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Födelseår  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
222  Stefan Stojmenovic  1993  AR6593  NKK    25m  28.87 
484  Kristian Kron  1992  AY2192  SÖDERTÖRN    25m  28.66 
379  Richard Gröhn  1991  AH5791  SPÅRVÄGEN    25m  28.44 
752  Simon Frank  1990  AS2590  SK NEPTUN    25m  27.51 
507  Niklas Borin  1989  AD5189  TUREBERG    25m  26.28 
553  Sebastian Holmberg  1991  AG9391  TÄBY SIM    25m  26.98 
722  Måns Hjelm  1992  AC7992  SS IDEN    25m  27.62 
217  Patric Kartberg  1992  AL0392  MASS    25m  28.57 
663  Martin Nilsson  1993  AL6793  VÄSBY SS    25m  28.84 
181  10  Samuel Bälter  1991  AM3791  LASS    25m  29.33 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.06 
Licensierad till: IC Control 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner