Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
HCA CUP 2013 |
|
Udskriftsdato |
31 maj 2013 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
16:17 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 maj 2013 |
|
|
|
|
Løb 1, 50m Frisvømning Damer |
Indledende (14) |
Sponsor: RSM Plus |
H.C. Andersen Swim Cup Rekord - 0.25.68 |
2008 Jenanette Ottesen(87) Kvik Kastrup |
|
Heat 1 (14) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
241 |
3 |
Erantis F P Sørensen |
2002 |
0238AF |
OSLF |
|
50m |
49.82 |
218 |
4 |
Maibritt Skjoldborg |
2002 |
0284AO |
OSK |
|
50m |
44.02 |
215 |
5 |
Amalie Ringkvist |
2002 |
0218AF |
OSK |
|
50m |
44.26 |
222 |
6 |
Mia Andersen |
2002 |
0266AQ |
OSLF |
|
50m |
53.05 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
240 |
1 |
Anna Kathrine Skjøth |
2001 |
0108AP |
OSLF |
|
50m |
41.94 |
224 |
2 |
Karen Hazell Brink |
2002 |
0206AA |
OSLF |
|
50m |
40.91 |
202 |
3 |
Signe Juul Grønning |
2001 |
0132AM |
OSK |
|
50m |
38.29 |
309 |
4 |
Frederikke Olsen |
2000 |
0034AN |
OSLF |
|
50m |
37.46 |
288 |
5 |
Amalie Frederiksen |
2001 |
0182AP |
HERLUFSHOL |
|
50m |
38.01 |
228 |
6 |
Frederikke Honore |
2001 |
0134AQ |
OSLF |
|
50m |
40.29 |
212 |
7 |
Nanna Nielsen |
2000 |
0036AF |
OSK |
|
50m |
41.84 |
342 |
8 |
Charlotte Bisgaard |
2001 |
0134AE |
DELTA |
|
50m |
42.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
316 |
1 |
Gry Floor |
2000 |
0028AR |
OSK |
|
50m |
36.81 |
175 |
2 |
Maja Egebjerg Brast |
2002 |
0206AF |
HERLEV |
|
50m |
36.67 |
237 |
3 |
Sarah Emilie Praëm |
2001 |
0138AI |
OSLF |
|
50m |
35.70 |
101 |
4 |
Bianca Quadri |
1998 |
|
LUGANO |
|
50m |
35.65 |
54 |
5 |
Freja Linde |
1999 |
9992AS |
RINGE |
|
50m |
35.66 |
297 |
6 |
Line Pedersen |
2001 |
0198AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
36.41 |
211 |
7 |
Christine Nielsen |
2001 |
0188AI |
OSK |
|
50m |
36.76 |
223 |
8 |
Anne Hazell Brink |
1999 |
9956AF |
OSLF |
|
50m |
37.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Claudia Olsen |
1998 |
9854AR |
FREM |
|
50m |
35.38 |
40 |
2 |
Cecilie Ahrentsen |
1998 |
9838AB |
RINGE |
|
50m |
34.27 |
208 |
3 |
Emma Juul |
1999 |
9924BD |
OSK |
|
50m |
34.26 |
184 |
4 |
Felia Busk |
2000 |
0078AR |
SVENDBORG |
|
50m |
34.15 |
209 |
5 |
Sigrid Lei Lamberg |
2002 |
0288AI |
OSK |
|
50m |
34.25 |
325 |
6 |
Sidse Thorup |
1999 |
9944AJ |
OSK |
|
50m |
34.26 |
194 |
7 |
Emilie Madsen |
2000 |
0066AW |
SVENDBORG |
|
50m |
35.09 |
214 |
8 |
Marianne Petersen |
1998 |
9846AP |
OSK |
|
50m |
35.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
56 |
1 |
Karen Brilner Lund |
1999 |
9936AJ |
RINGE |
|
50m |
33.90 |
200 |
2 |
Helena Avlaja Eriksen |
2001 |
0112AM |
OSK |
|
50m |
33.63 |
48 |
3 |
Julie Hansen |
1998 |
9808AE |
RINGE |
|
50m |
33.42 |
317 |
4 |
Sif Floor |
2000 |
0018AR |
OSK |
|
50m |
33.21 |
350 |
5 |
Sille Raahede Nielsen |
1998 |
9804AW |
DELTA |
|
50m |
33.36 |
140 |
6 |
Annabell Skytt Kristensen |
1999 |
9926AP |
KOLDING |
|
50m |
33.44 |
272 |
7 |
Emma Jensen |
1999 |
9956AJ |
FREM |
|
50m |
33.70 |
50 |
8 |
Silja Kirkegård |
1998 |
9834AU |
RINGE |
|
50m |
34.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
180 |
1 |
Emily Krontoft |
1998 |
9858AI |
HERLEV |
|
50m |
33.11 |
59 |
2 |
Amalie Pedersen |
2000 |
0062AU |
RINGE |
|
50m |
32.57 |
47 |
3 |
Sofie Hald |
1999 |
9982AC |
RINGE |
|
50m |
32.52 |
351 |
4 |
Alberte Pedersen |
1998 |
9844BC |
DELTA |
|
50m |
32.50 |
178 |
5 |
Laura Hartz |
1998 |
9868AY |
HERLEV |
|
50m |
32.51 |
104 |
6 |
Kawtar Stify |
1999 |
|
LUGANO |
|
50m |
32.53 |
185 |
7 |
Freya Ellehus |
2000 |
0076AJ |
SVENDBORG |
|
50m |
32.80 |
313 |
8 |
Cecilie Baraviec |
2000 |
0016AB |
OSK |
|
50m |
33.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
92 |
1 |
Julie Brosbøl Olsen |
1999 |
9962AB |
HVIDOVRE |
|
50m |
32.18 |
270 |
2 |
Mathilde Aagaard Hansen |
1999 |
9906AF |
FREM |
|
50m |
32.02 |
324 |
3 |
Helena Terp |
1999 |
9924AO |
OSK |
|
50m |
31.87 |
337 |
4 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
HERLEV |
|
50m |
31.77 |
315 |
5 |
Isabella Drest |
1999 |
9968AO |
OSK |
|
50m |
31.80 |
14 |
6 |
Helena V. Ellling |
2000 |
0078AC |
SILKEBORG |
|
50m |
31.88 |
33 |
7 |
Mathilde Vilain Stübe |
2000 |
0014AS |
SILKEBORG |
|
50m |
32.14 |
39 |
8 |
Diana Au |
2000 |
0068AK |
SILKEBORG |
|
50m |
32.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
10 |
1 |
Nicoline Bredahl |
2000 |
0034AY |
SILKEBORG |
|
50m |
31.73 |
141 |
2 |
Ida Kusk |
1999 |
9954AV |
KOLDING |
|
50m |
31.67 |
31 |
3 |
Nicoline Pontoppidan |
1998 |
9876AL |
SILKEBORG |
|
50m |
31.57 |
179 |
4 |
Maiken Jakobsen |
1999 |
9962AK |
HERLEV |
|
50m |
31.50 |
219 |
5 |
Amalie Fisker Sørensen |
1997 |
9756AN |
OSK |
|
50m |
31.53 |
98 |
6 |
Scilla Koch |
1997 |
|
LUGANO |
|
50m |
31.59 |
93 |
7 |
Mathilde Olsen |
1998 |
9892AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
31.70 |
186 |
8 |
Frida Frydendal |
1999 |
9952AL |
SVENDBORG |
|
50m |
31.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
8 |
1 |
Cecilie Bach Bertelsen |
1997 |
9734AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
31.35 |
310 |
2 |
Natasja Simonsen |
1995 |
9506AY |
OSLF |
|
50m |
31.22 |
352 |
3 |
Kirstine M. Pedersen |
1999 |
9912AE |
DELTA |
|
50m |
30.97 |
188 |
4 |
Matilda Holse |
1998 |
9854AS |
SVENDBORG |
|
50m |
30.94 |
321 |
5 |
Line Bremer Mortensen |
2000 |
0044AB |
OSK |
|
50m |
30.95 |
318 |
6 |
Emma Hansen |
1999 |
9986AJ |
OSK |
|
50m |
31.08 |
199 |
7 |
Mette Bruun-Petersen |
2001 |
0196AT |
OSK |
|
50m |
31.27 |
122 |
8 |
Silke Meyer |
1998 |
9886AE |
NYBORG |
|
50m |
31.48 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Pernille Luise Kellmann |
1998 |
9832AA |
SØNDERBORG |
|
50m |
30.67 |
67 |
2 |
Caroline Amalie Duus |
1998 |
9804AB |
TRITON B |
|
50m |
30.61 |
168 |
3 |
Sofie Boel Torp |
1997 |
9704ak |
SKIVE |
|
50m |
30.40 |
137 |
4 |
Anne Katrine Jørgensen |
2000 |
0006AE |
KOLDING |
|
50m |
30.28 |
41 |
5 |
Nicoline Ahrentsen |
2000 |
0016AA |
RINGE |
|
50m |
30.28 |
115 |
6 |
Therese Hovgaard Jensen |
2000 |
0058AL |
NYBORG |
|
50m |
30.47 |
170 |
7 |
Nanna Johansen |
1996 |
9662ah |
ROSKILDE |
|
50m |
30.61 |
176 |
8 |
Celine Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
50m |
30.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
58 |
1 |
Stine Madsen |
1999 |
9972AC |
RINGE |
|
50m |
30.08 |
298 |
2 |
Ida Petersen |
1998 |
9866AH |
HERLUFSHOL |
|
50m |
30.05 |
12 |
3 |
Sofie W. Bunten |
1999 |
9974AK |
SILKEBORG |
|
50m |
29.85 |
296 |
4 |
Simone Nielsen |
1996 |
9658AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
29.58 |
302 |
5 |
Amalie Müller Lindemann |
1999 |
9966AW |
SØNDERBORG |
|
50m |
29.65 |
326 |
6 |
Hanne Welinder |
1995 |
9594AC |
OSK |
|
50m |
30.00 |
45 |
7 |
Helene Grønnegaard |
1998 |
9816AG |
RINGE |
|
50m |
30.07 |
49 |
8 |
Anna Hertzog |
1999 |
9966AJ |
RINGE |
|
50m |
30.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
293 |
1 |
Didde Karstensen |
1996 |
9654AO |
HERLUFSHOL |
|
50m |
29.42 |
62 |
2 |
Matilde Schrøder |
1996 |
9664AG |
RINGE |
|
50m |
28.80 |
29 |
3 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
50m |
28.49 |
36 |
4 |
Line H. Vestergaard |
1996 |
9666AP |
SILKEBORG |
|
50m |
27.22 |
96 |
5 |
Elina Wagner |
1996 |
9654AC |
HVIDOVRE |
|
50m |
28.14 |
323 |
6 |
Camilla Rask |
1999 |
9984AJ |
OSK |
|
50m |
28.63 |
250 |
7 |
Pernille Christiansen |
1995 |
9558AK |
KØGE |
|
50m |
29.05 |
126 |
8 |
Asvatha P. Veerasingham |
1993 |
9398AE |
NYBORG |
|
50m |
29.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
71 |
1 |
Stine Raaby Jensen |
1995 |
9564AK |
TRITON B |
|
50m |
29.23 |
346 |
2 |
Mia Jensen |
1998 |
9848AZ |
DELTA |
|
50m |
28.73 |
34 |
3 |
Signe Tolstrup |
1995 |
9588AI |
SILKEBORG |
|
50m |
28.24 |
332 |
4 |
Silvia Rezzonico |
1994 |
|
LUGANO |
|
50m |
26.94 |
142 |
5 |
Freja Hamann Larsen |
1999 |
9914AC |
KOLDING |
|
50m |
28.13 |
84 |
6 |
Frederikke Dons |
1998 |
9894AE |
HVIDOVRE |
|
50m |
28.61 |
327 |
7 |
Anna Wermuth |
1996 |
9658AM |
OSK |
|
50m |
28.90 |
65 |
8 |
Andrea Aagaard |
1996 |
9663AD |
RINGE |
|
50m |
29.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
130 |
1 |
Cecilie Jensen |
1994 |
9474AV |
HOLSTEBRO |
|
50m |
29.17 |
91 |
2 |
Trine Meier |
1995 |
9564AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
28.67 |
28 |
3 |
Kalinka T. Mogensen |
1995 |
9506AA |
SILKEBORG |
|
50m |
28.17 |
255 |
4 |
Christina Munkholm |
1996 |
9672AB |
KØGE |
|
50m |
26.65 |
353 |
5 |
Cathrine Stapelfeld |
1997 |
9784AF |
DELTA |
|
50m |
27.38 |
68 |
6 |
Christina Hvid Edill |
1995 |
9546AC |
TRITON B |
|
50m |
28.61 |
97 |
7 |
Natalie Bertarelli |
1997 |
|
LUGANO |
|
50m |
28.82 |
20 |
8 |
Ditte V. Hansen |
1997 |
9716AR |
SILKEBORG |
|
50m |
29.51 |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 |
Udskriftsdato |
31 maj 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
16:17 |
|