Startliste for H.C. Andersen Swim Cup
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 44
|
Stævne navn |
HCA CUP 2013 |
|
Udskriftsdato |
01 juni 2013 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
07:25 |
|
|
Arrangør |
STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 maj 2013 |
|
|
|
|
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (4) |
Sponsor: grønning PLANTEMILJØ |
H.C. Andersen Swim Cup Rekord - 0.59.10 |
2008 Tobias Urban Hansen(87) Kvik Kastrup |
|
Heat 1 (4) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
220 |
3 |
Marcus Sørensen |
2000 |
0041AL |
OSK |
|
50m |
1:45.88 |
177 |
4 |
Peter Eskjær-Køppen |
2002 |
0203AD |
HERLEV |
|
50m |
1:38.86 |
231 |
5 |
Jonas Fjord Kaldahl |
2000 |
0015AL |
OSLF |
|
50m |
1:40.02 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
216 |
1 |
Armin Sabanovic |
1999 |
9953AH |
OSK |
|
50m |
1:27.41 |
198 |
2 |
Anders Bruun-Petersen |
1999 |
9993AT |
OSK |
|
50m |
1:26.11 |
196 |
3 |
Benjamin Mads Andresen |
2000 |
0069AJ |
OSK |
|
50m |
1:21.59 |
282 |
4 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:19.40 |
239 |
5 |
Emil Teis Sietam |
1999 |
9957AA |
OSLF |
|
50m |
1:20.70 |
299 |
6 |
Benjamin Wagenwoort |
1999 |
|
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:25.00 |
235 |
7 |
Niclas Benjamin Nielsen |
1999 |
9951AP |
OSLF |
|
50m |
1:26.71 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
64 |
1 |
Jannik S. Vilhelmsen |
1999 |
9919AQ |
RINGE |
|
50m |
1:18.87 |
210 |
2 |
Jacob de Lisser |
2001 |
0119AB |
OSK |
|
50m |
1:18.15 |
226 |
3 |
Andreas Bui |
2000 |
0031AJ |
OSLF |
|
50m |
1:17.55 |
24 |
4 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
1:16.38 |
44 |
5 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
50m |
1:17.52 |
347 |
6 |
Jeppe S. Krag |
1999 |
9965AH |
DELTA |
|
50m |
1:18.15 |
221 |
7 |
Jens W. S. Andersen |
2000 |
0013AD |
OSLF |
|
50m |
1:18.32 |
204 |
8 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
OSK |
|
50m |
1:19.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
57 |
1 |
Lasse Lundstrøm |
1999 |
9977AQ |
RINGE |
|
50m |
1:15.80 |
193 |
2 |
Gustav Westerlin Larsen |
1999 |
9993AJ |
SVENDBORG |
|
50m |
1:15.15 |
238 |
3 |
Christian Rasmussen |
2000 |
0039AB |
OSLF |
|
50m |
1:14.15 |
190 |
4 |
Jakob Knoblauch |
1999 |
9991AE |
SVENDBORG |
|
50m |
1:09.63 |
108 |
5 |
Riccardo Grisanti |
1999 |
|
LUGANO |
|
50m |
1:10.14 |
52 |
6 |
August Korsgaard |
1999 |
9981AP |
RINGE |
|
50m |
1:14.49 |
136 |
7 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
0057AI |
KOLDING |
|
50m |
1:15.71 |
213 |
8 |
Thorstein Godske Pedersen |
2000 |
0043AN |
OSK |
|
50m |
1:16.17 |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 |
Udskriftsdato |
01 juni 2013 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
07:25 |
|