Startliste for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 24
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
26 maj 2013 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:13 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2013 |
|
|
|
|
Løb 24, 100m Frisvømning Damer |
Finaler (12) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
61 |
1 |
Astrid Ulrich-Jørgensen |
2002 |
0286AK |
GLADSAXE |
|
25m |
1:32.99 |
280 |
2 |
Astrid Høgh Sørensen |
2002 |
0246AB |
VI39 |
|
25m |
1:20.55 |
271 |
3 |
Caroline Mathiesen |
2001 |
0172AG |
AIF |
|
25m |
1:19.56 |
25 |
4 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
1:19.75 |
184 |
5 |
Laura Grøn Teschl |
2002 |
0262AL |
GENTOFTE |
|
25m |
1:23.34 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
322 |
1 |
Anna Haugsted Pihl |
2003 |
0384AA |
HILLERØD |
|
25m |
1:18.71 |
26 |
2 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
25m |
1:18.25 |
243 |
3 |
Sofie Krühlmann |
2002 |
0288AE |
KVIK |
|
25m |
1:18.02 |
48 |
4 |
Ida Kjørtsholtsen |
2001 |
0152AX |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.07 |
49 |
5 |
Rebecca Lawætz |
2002 |
0298AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.59 |
176 |
6 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
0206AG |
GENTOFTE |
|
25m |
1:19.54 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
225 |
1 |
Charlotte Malberg |
2002 |
0276AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:17.64 |
73 |
2 |
Caroline Nørby |
2001 |
0178AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:17.12 |
195 |
3 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
FR.SUND |
|
25m |
1:16.92 |
251 |
4 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
1:17.06 |
112 |
5 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:17.22 |
170 |
6 |
Claudia Sperling |
2002 |
0222AL |
LYNGBY |
|
25m |
1:17.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
268 |
1 |
Lærke Rask Sander |
2002 |
0212AL |
MK 31 |
|
25m |
1:16.52 |
80 |
2 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:16.08 |
5 |
3 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:15.88 |
36 |
4 |
Lærke Knak |
2002 |
0262AJ |
TUNE |
|
25m |
1:15.94 |
282 |
5 |
Victoria Vorm |
2001 |
0104AF |
VI39 |
|
25m |
1:16.19 |
70 |
6 |
Anna Graffe |
2002 |
0262AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:16.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
204 |
1 |
Karla Louise Balle |
2001 |
0122AO |
HELSINGØR |
|
25m |
1:15.86 |
248 |
2 |
Victoria Martensen Norden |
2001 |
0196AD |
KVIK |
|
25m |
1:15.55 |
137 |
3 |
Clara Gjerløv |
2002 |
0224AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:14.91 |
217 |
4 |
Ida Sophie Ahm |
2001 |
0122AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:15.39 |
76 |
5 |
Mille Graasbøll |
2002 |
0234AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:15.73 |
275 |
6 |
Mathilde Laugesen |
2001 |
0176AL |
VI39 |
|
25m |
1:15.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
136 |
1 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:14.72 |
59 |
2 |
Alina Sherfig |
2001 |
0142AD |
GLADSAXE |
|
25m |
1:13.86 |
297 |
3 |
Katja Petersson |
2001 |
0134AA |
JYLLINGE |
|
25m |
1:13.17 |
284 |
4 |
Xandra Huryn |
2001 |
0138AB |
STT |
|
25m |
1:13.24 |
290 |
5 |
Laura Petersson |
2001 |
0108AF |
STT |
|
25m |
1:14.58 |
325 |
6 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
25m |
1:14.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
6 |
1 |
Andrea Paaske |
2001 |
0186AF |
ROSKILDE |
|
25m |
1:12.80 |
222 |
2 |
Benedikte Dam Hoffmann |
2001 |
0144AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.33 |
119 |
3 |
Sofie Nielsen |
2001 |
0198AF |
SLAGELSE |
|
25m |
1:11.84 |
90 |
4 |
Silja Nielsdóttir Hansen |
2001 |
0104AT |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:12.26 |
221 |
5 |
Johanne Hingebjerg |
2002 |
0298AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:12.61 |
270 |
6 |
Mia Søgaard |
2001 |
0112AC |
MK 31 |
|
25m |
1:12.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
40 |
1 |
Cecilie Daluiso Salmonsen |
2001 |
0108AH |
TUNE |
|
25m |
1:11.75 |
298 |
2 |
Rebecca Hauerberg Terp |
2001 |
0164AP |
JYLLINGE |
|
25m |
1:11.57 |
22 |
3 |
Freja Schmidt |
2001 |
0196AJ |
TRITON B |
|
25m |
1:11.11 |
294 |
4 |
Emma Poulsen |
2001 |
0172AD |
GSK |
|
25m |
1:11.18 |
161 |
5 |
Cassandra Hammershøj |
2001 |
0174AK |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.58 |
266 |
6 |
Mille Bruun Høvring |
2001 |
0156AG |
MK 31 |
|
25m |
1:11.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
138 |
1 |
Lea Joensen |
2001 |
0118AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:10.31 |
169 |
2 |
Alix Reynolds |
2001 |
0128AP |
LYNGBY |
|
25m |
1:09.84 |
39 |
3 |
Vilde Schulze Matthisen |
2001 |
0176AC |
TUNE |
|
25m |
1:09.65 |
14 |
4 |
Julie Brandt |
2001 |
0182AH |
TRITON B |
|
25m |
1:09.83 |
287 |
5 |
Monica Kristiansen |
2001 |
0108AB |
STT |
|
25m |
1:10.15 |
327 |
6 |
Sofia Qvade Rasmusen |
2001 |
0138AH |
HILLERØD |
|
25m |
1:10.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
237 |
1 |
Regitze Gaard |
2001 |
0178AG |
KVIK |
|
25m |
1:08.34 |
235 |
2 |
Laura Findahl Andersen |
2001 |
0142AA |
KVIK |
|
25m |
1:08.27 |
181 |
3 |
Mathilde Nielsen |
2001 |
0118AD |
GENTOFTE |
|
25m |
1:08.04 |
86 |
4 |
Stine Eskebo Nielsen |
2001 |
0156AB |
VEST |
|
25m |
1:08.26 |
238 |
5 |
Kajsa Gregersen |
2001 |
0186AM |
KVIK |
|
25m |
1:08.30 |
249 |
6 |
Cecilie Olsen |
2001 |
0178AI |
KVIK |
|
25m |
1:09.30 |
|
|
Heat 11 (12) (11 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Martha Vitus Tversted |
2002 |
0202AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:11.64 |
253 |
2 |
Julie Krøyer Svendsen |
2002 |
0222AA |
KVIK |
|
25m |
1:07.76 |
102 |
3 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
VORDINGB |
|
25m |
1:06.75 |
239 |
4 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
25m |
1:07.13 |
33 |
5 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
25m |
1:07.77 |
168 |
6 |
Ida Gelineck Padborg |
2002 |
0226AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:12.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
20 |
1 |
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
0168AD |
TRITON B |
|
25m |
1:07.11 |
110 |
2 |
Frida Hausting Jørgensen |
2001 |
0114AK |
SØLLERØD |
|
25m |
1:05.41 |
218 |
3 |
Mathilde Hager |
2001 |
0154AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:05.13 |
85 |
4 |
Sarah Missing |
2001 |
0192AN |
VEST |
|
25m |
1:05.34 |
246 |
5 |
Josefine Nickelsen |
2001 |
0146AO |
KVIK |
|
25m |
1:06.36 |
53 |
6 |
Ida Just Mikkelsen |
2001 |
0102AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:07.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 |
Udskriftsdato |
26 maj 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:13 |
|