Program för Neptuniaden
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 12
|
Tävling |
Neptuniaden |
|
Utskriftsdatum |
18 maj 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:38 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
18 maj 2013 |
|
|
|
|
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
106 |
1 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
AD7598 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
3:36.87 |
475 |
2 |
Mathias Murmester |
1998 |
AW6798 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
3:35.54 |
82 |
3 |
Samuel Bladin |
1999 |
AO4399 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:16.93 |
81 |
4 |
Emil Bengtsson |
1999 |
AT1599 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:13.75 |
230 |
5 |
Simon Gipperth |
1998 |
AF1798 |
SALTSJÖB |
|
25m |
3:13.75 |
849 |
6 |
Eddie Eriksson |
1999 |
99B051 |
IFÅ |
|
25m |
3:28.83 |
463 |
7 |
Simon Jändel |
1998 |
AU7798 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
3:36.52 |
23 |
8 |
Adam Ekblom |
1998 |
AT3398 |
DANDERYD |
|
50m |
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
275 |
0 |
Arvid Levander |
1998 |
AU7198 |
SKURU IK |
|
25m |
3:09.20 |
868 |
1 |
Oskar Nordquist |
1999 |
|
AUi |
|
50m |
3:05.46 |
98 |
2 |
Fredrik Olsson |
1999 |
AI2399 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:05.23 |
695 |
3 |
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
VÄSBY SS |
|
25m |
3:02.94 |
354 |
4 |
Alex Peschel |
1998 |
AM5398 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:00.73 |
86 |
5 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
AO4798 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:01.99 |
583 |
6 |
Edwin Häger |
1999 |
AQ9999 |
TÄBY SIM |
|
50m |
3:04.75 |
4 |
7 |
Jasiek Rowinski |
1999 |
AF9599 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
3:05.42 |
111 |
8 |
Emil Östrand |
1998 |
AB2598 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
3:06.99 |
124 |
9 |
Simon Blom |
1999 |
AQ9199 |
SK NEPTUN |
|
50m |
3:12.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
660 |
0 |
Andreas Bergfeldt |
1999 |
AK7599 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:59.82 |
685 |
1 |
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:56.35 |
615 |
2 |
Mattin Zarrabi |
1998 |
AJ9998 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:53.97 |
27 |
3 |
Joel Hambraeus |
1998 |
AL8198 |
DANDERYD |
|
25m |
2:51.24 |
378 |
4 |
Olof Askling |
1999 |
AM7799 |
SKK |
|
25m |
2:50.23 |
75 |
5 |
Petter Norén Vosfeldt |
1999 |
AH9599 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
2:50.47 |
668 |
6 |
Karl Frylmark |
1999 |
AK6599 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:52.34 |
869 |
7 |
Eetu Ahjosaari |
1999 |
|
AUi |
|
50m |
2:55.16 |
864 |
8 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
AUi |
|
50m |
2:57.36 |
430 |
9 |
Ludwig Hareskog |
1998 |
AH5398 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
3:00.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
105 |
0 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
AW5198 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:48.98 |
866 |
1 |
Vilho Mäenpää |
1998 |
|
AUi |
|
50m |
2:44.06 |
115 |
2 |
Simon Linnér |
1999 |
AE1999 |
MOTALA SS |
|
25m |
2:43.42 |
46 |
3 |
Eldin Kadic |
1999 |
AG5199 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:42.31 |
604 |
4 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:36.52 |
24 |
5 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
DANDERYD |
|
25m |
2:39.87 |
55 |
6 |
Filip Antlöv |
1998 |
AE5998 |
FALUN |
|
25m |
2:42.60 |
91 |
7 |
Alexander Kubat |
1998 |
AJ5998 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:43.93 |
455 |
8 |
Alexej Filinau |
1998 |
AL3998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:45.19 |
44 |
9 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:49.47 |
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
18 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
12:38 |
|