Program för Neptuniaden
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 72
|
Tävling |
Neptuniaden |
|
Utskriftsdatum |
19 maj 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
15:12 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
18 maj 2013 |
|
|
|
|
Gren 72, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (5) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
477 |
3 |
Elliot Nyström |
2002 |
AD6902 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
|
155 |
4 |
Sebastian Johansson |
2003 |
AD0903 |
SK NEPTUN |
|
50m |
|
794 |
5 |
Oscar Grönqvist |
2000 |
AU9300 |
POLISEN |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
325 |
0 |
Martin Hallbäck |
2001 |
AP8101 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:55.69 |
335 |
1 |
Ludvig Jansson |
2002 |
AI0902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:53.85 |
543 |
2 |
Algot Lindwall |
2002 |
AJ4102 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:48.84 |
120 |
3 |
Felix Andersson |
2002 |
AC4502 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:48.42 |
829 |
4 |
Edvin Wirdby Myren |
2002 |
AH1902 |
POLISEN |
|
25m |
1:47.97 |
3 |
5 |
Marcus Nordh |
2000 |
AS7900 |
BOLLNÄS SS |
|
25m |
1:48.11 |
471 |
6 |
Max Lundberg |
2001 |
AQ8301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:48.43 |
347 |
7 |
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:51.66 |
837 |
8 |
Aaron O´malley |
2002 |
ai3902 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:54.40 |
147 |
9 |
Leo Herrmann |
2002 |
AN0902 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:55.83 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
766 |
0 |
Jesper Sandberg |
2001 |
AB4701 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
1:46.77 |
367 |
1 |
Gustav Wahlberg |
2000 |
AR3100 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:44.90 |
303 |
2 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:42.78 |
637 |
3 |
Carl Göransson |
2000 |
AQ8300 |
UPSALA S |
|
25m |
1:37.88 |
484 |
4 |
Adam Sehmi |
2001 |
AG3301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:37.29 |
96 |
5 |
Axel Modin |
2000 |
AJ5900 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:37.64 |
301 |
6 |
Alexander Berglund |
2000 |
AO4900 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:41.68 |
821 |
7 |
Erik Sidén |
2000 |
AN4100 |
POLISEN |
|
25m |
1:43.41 |
830 |
8 |
Elias Wirdby Myren |
2002 |
AH0902 |
POLISEN |
|
25m |
1:45.40 |
511 |
9 |
Isak Nordin |
2001 |
AK3501 |
TUREBERG |
|
25m |
1:46.87 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
783 |
0 |
Kenzo Buchli |
2000 |
AL0700 |
POLISEN |
|
25m |
1:36.77 |
224 |
1 |
Elias Nordgren |
2001 |
AE2101 |
SALA SS |
|
25m |
1:34.46 |
220 |
2 |
Isak Brundin |
2000 |
AJ8100 |
SALA SS |
|
25m |
1:32.99 |
479 |
3 |
Felix Persson |
2000 |
AN8300 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:32.70 |
560 |
4 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
AK4100 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:29.55 |
607 |
5 |
Victor Simic |
2000 |
AD5500 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:32.51 |
183 |
6 |
Oliver Rehn |
2001 |
AF5101 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:32.82 |
26 |
7 |
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
DANDERYD |
|
25m |
1:34.00 |
570 |
8 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:35.41 |
207 |
9 |
Kacper Zalomski |
2000 |
AK7100 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:36.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
28 |
0 |
Jakob Rejdemyhr |
2000 |
AP1900 |
DANDERYD |
|
25m |
1:28.86 |
89 |
1 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:27.30 |
87 |
2 |
Elias Fröde |
2001 |
AE9901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:26.24 |
500 |
3 |
Fredrik Annergren |
2001 |
AC8301 |
TUREBERG |
|
25m |
1:23.16 |
108 |
4 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:16.92 |
803 |
5 |
Pontus Jonsson |
2000 |
AM5300 |
POLISEN |
|
50m |
1:22.88 |
843 |
6 |
Klaudius Schreck |
2001 |
an2701 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:24.29 |
299 |
7 |
Rikard Arnebjer |
2000 |
AR8300 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:26.36 |
34 |
8 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
DANDERYD |
|
25m |
1:27.59 |
205 |
9 |
Jonatan Wächter |
2000 |
AP7100 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:29.36 |
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
19 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
15:12 |
|