Program for Stockholm Summer Games 2013
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Gren 127, 100m Bröstsim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 39 | Laid Priidik | 1996 | TOPSC | 50 m | 1:06.56 | ||
2 | 38 | Palkmets Egert | 1996 | TOPSC | 50 m | 1:07.51 | ||
3 | 211 | Block Niklas | 1995 | SK ÄGIR | AB3395 | 25 m | 1:07.94 | |
4 | 123 | Uriko Henry Gerhard | 1999 | ASK | 50 m | 1:11.85 | ||
5 | 257 | Bådholm Marcus | 1991 | SKURU IK | AQ8391 | 50 m | 1:12.46 | |
6 | 308 | Westerlund Andreas | 1996 | STRÄNGNÄS | AV0396 | 25 m | 1:13.39 | |
7 | 15 | Kleven Øystein | 1981 | Narvik SK | 25 m | 1:15.47 | ||
8 | 6 | Hjelmstad Martin | 1997 | Skjetten | 50 m | 1:15.81 | ||
9 | 360 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 25 m | 1:17.52 | |
10 | 506 | Karlsen Brage | 1995 | Alta SK | 50 m | 1:18.32 | ||
11 | 125 | Langel Marko-Matteus | 1999 | ASK | 50 m | 1:18.39 | ||
12 | 129 | Akulenko Artur | 1998 | ASK | 50 m | 1:19.15 | ||
13 | 385 | Nyblom Niklas | 1999 | VÄSBY SS | AK2999 | 25 m | 1:19.17 | |
14 | 459 | Söderlund Erlend | 1997 | TS&LK | 50 m | 1:19.24 | ||
15 | 408 | Widholm Anton | 1999 | VÄSBY SS | AE6199 | 25 m | 1:19.60 | |
16 | 457 | Olden Larsen Morten | 1998 | TS&LK | 50 m | 1:19.78 | ||
17 | 7 | Bratli Birger | 1998 | Skjetten | 50 m | 1:20.16 | ||
18 | 342 | Bergfeldt Andreas | 1999 | VÄSBY SS | AK7599 | 25 m | 1:20.86 | |
19 | 359 | Frisk-Garcia Oscar | 1996 | VÄSBY SS | AF7396 | 25 m | 1:21.01 | |
20 | 148 | Vellemaa Simon | 2000 | SHARK | 50 m | 1:21.08 | ||
21 | 456 | Volden Kristian | 1998 | TS&LK | 50 m | 1:21.40 | ||
22 | 72 | Refseth Ådne Viken | 1997 | Vestbyen | 50 m | 1:21.98 | ||
23 | 264 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 50 m | 1:22.02 | |
24 | 8 | Aanesen Viktor | 1999 | Skjetten | 50 m | 1:22.54 | ||
25 | 5 | Dahle Stian | 1997 | Skjetten | 50 m | 1:22.72 | ||
26 | 461 | Ystenes Björn Erik | 1995 | TS&LK | 50 m | 1:22.87 | ||
27 | 288 | Persson Edvin | 1999 | SS MORA | AI9399 | 25 m | 1:23.23 | |
28 | 23 | Wenham Adam Ismael | 1997 | Tromsø SK | 50 m | 1:23.45 | ||
29 | 291 | Edebrink Johan | 1996 | STRÄNGNÄS | AL6996 | 25 m | 1:23.48 | |
30 | 430 | Schreck Klaudius | 2001 | SK NEPTUN | an2701 | 50 m | 1:23.50 | |
31 | 318 | Eriksson Jesper | 1999 | TROLLHÄTTA | AO5799 | 25 m | 1:24.46 | |
32 | 446 | Ahlin Johan Lein | 1997 | Namsos SK | 50 m | 1:25.14 | ||
33 | 275 | Levander Arvid | 1998 | SKURU IK | AU7198 | 50 m | 1:26.15 | |
34 | 304 | Oosterveld Timo | 1998 | STRÄNGNÄS | AC5398 | 25 m | 1:27.82 | |
35 | 75 | Örbog Iver | 1999 | Vestbyen | 50 m | 1:28.08 | ||
36 | 263 | Filipsson Andre | 1999 | SKURU IK | AA9799 | 50 m | 1:28.27 | |
37 | 69 | Moldsvor Martin | 1998 | Vestbyen | 50 m | 1:28.32 | ||
38 | 126 | Keskar Sander | 2000 | ASK | 50 m | 1:28.36 | ||
39 | 46 | Sovtsa Mark | 2001 | TOPSC | 50 m | 1:29.00 | ||
40 | 73 | Roseth Jonas | 1999 | Vestbyen | 50 m | 1:29.95 | ||
41 | 349 | Brandt Simon | 2000 | VÄSBY SS | AJ4700 | 25 m | 1:30.00 | |
42 | 133 | Simson Andreas | 2002 | ASK | 50 m | 1:30.22 | ||
43 | 98 | Johansen Rikard | 1999 | Fauske SK | 50 m | 1:30.34 | ||
44 | 68 | Johansen Thomas | 1999 | Vestbyen | 50 m | 1:30.51 | ||
45 | 405 | Unevik Dag | 2001 | VÄSBY SS | AI5501 | 25 m | 1:30.75 | |
46 | 398 | Swahn Daniel | 1995 | VÄSBY SS | AW7995 | 50 m | 1:30.76 | |
47 | 122 | Sorokin Robin Alexander | 1999 | ASK | 50 m | 1:31.24 | ||
48 | 365 | Grankvist Oscar | 2000 | VÄSBY SS | AL9500 | 25 m | 1:31.43 | |
49 | 82 | Eriksson Eddie | 1999 | IFÅ | 99B051 | 25 m | 1:31.64 | |
50 | 127 | Kibin Aleks | 2000 | ASK | 50 m | 1:32.33 | ||
51 | 464 | Dahle Öfsti Christian | 2001 | TS&LK | 50 m | 1:32.65 | ||
52 | 297 | Hoflin Markus | 1999 | STRÄNGNÄS | AN5799 | 25 m | 1:32.74 | |
53 | 245 | Rehn Oliver | 2001 | SK NEPTUN | AF5101 | 25 m | 1:32.82 | |
54 | 463 | Barstad Jonas F | 2000 | TS&LK | 50 m | 1:32.92 | ||
55 | 134 | Roosimaa Aleksander | 2001 | ASK | 50 m | 1:33.26 | ||
56 | 466 | Moe Simon | 2001 | TS&LK | 50 m | 1:33.90 | ||
57 | 136 | Kask Gregory | 2002 | ASK | 50 m | 1:34.87 | ||
58 | 465 | Pettersen Magne | 1999 | TS&LK | 50 m | 1:34.91 | ||
59 | 94 | Brustad Håvard | 2000 | Fauske SK | 50 m | 1:36.00 | ||
60 | 376 | Lernå William | 2002 | VÄSBY SS | AF4102 | 25 m | 1:36.66 | |
61 | 431 | Zalomski Kaspar | 2000 | SK NEPTUN | AK7100 | 50 m | 1:36.84 | |
62 | 70 | Olderö Marcus | 1999 | Vestbyen | 50 m | 1:37.63 | ||
63 | 462 | Loeng Kristoffer | 2001 | TS&LK | 50 m | 1:37.76 | ||
64 | 146 | Kövask Rednar | 1998 | SHARK | 50 m | 1:37.90 | ||
65 | 67 | Ansnes Erlend | 1997 | Vestbyen | 50 m | 1:37.96 | ||
66 | 394 | Rengart Noah | 2002 | VÄSBY SS | AD1302 | 25 m | 1:38.12 | |
67 | 388 | Packwood Marcus | 2002 | VÄSBY SS | AD2302 | 25 m | 1:38.50 | |
68 | 14 | Jensen Christoffer Rune | 2001 | Narvik SK | 25 m | 1:38.82 | ||
69 | 147 | Tsalov Kirill | 2003 | SHARK | 50 m | 1:40.09 | ||
70 | 351 | Böschen Isac | 2002 | VÄSBY SS | AF3102 | 25 m | 1:40.80 | |
71 | 145 | Kövask Rasmus | 2002 | SHARK | 50 m | 1:41.67 | ||
72 | 460 | Juul Wolfgang Eilert | 2000 | TS&LK | 50 m | 1:42.05 | ||
73 | 150 | Vompa Mark Tomi | 2003 | SHARK | 50 m | 1:42.67 | ||
74 | 380 | Mattsson William | 2004 | VÄSBY SS | AA1104 | 25 m | 1:43.40 | |
75 | 237 | Johansson Sebastian | 2003 | SK NEPTUN | AD0903 | 50 m | 1:43.90 | |
76 | 440 | Melinder Martin | 2001 | VÄSBY SS | AG1301 | 50 m | 1:46.87 | |
77 | 223 | Andersson Felix | 2002 | SK NEPTUN | AC4502 | 25 m | 1:48.42 | |
78 | 339 | Andersson Gustaf | 2002 | VÄSBY SS | AC2302 | 25 m | 1:48.72 | |
79 | 277 | Lyrberg Tim | 2003 | SKURU IK | AB6303 | 25 m | 1:49.10 | |
80 | 389 | Parsa Arian | 2002 | VÄSBY SS | AD3302 | 25 m | 1:49.27 | |
81 | 132 | Talviste Hektor | 2002 | ASK | 50 m | 1:49.80 | ||
82 | 190 | Björklund Liam | 2003 | ÖSMO SS | AB6503 | 50 m | 1:49.85 | |
83 | 396 | Sköld Theodor | 2001 | VÄSBY SS | AJ1701 | 25 m | 1:53.61 | |
84 | 215 | Ekroth Dante | 2001 | SK ÄGIR | AC9501 | 25 m | 2:00.35 | |
85 | 356 | Farkhapour Robin | 2001 | VÄSBY SS | AO5101 | 25 m | 2:03.11 | |
86 | 216 | Lundgren Simon | 2001 | SK ÄGIR | AL0501 | 50 m | 2:12.94 | |
87 | 502 | Jessen Arild | 2000 | Alta SK | 50 m | 2:15.68 | ||
88 | 176 | Ekstrand Arnold | 2001 | HUDIKSVALL | AT3901 | 50 m | ||
89 | 179 | Silen Albin | 2003 | HUDIKSVALL | AM2103 | 50 m | ||
90 | 199 | Tegbo Sebastian | 2001 | ÖSMO SS | AT9501 | 50 m | ||
91 | 201 | Finnerman Totte | 2000 | SALA SS | AX2100 | 50 m | ||
92 | 249 | Xia Daniel | 2001 | SK NEPTUN | AJ3901 | 50 m | ||
93 | 361 | Frylmark Oscar | 2001 | VÄSBY SS | AI3501 | 50 m | ||
94 | 406 | Vespertini Leonardo | 2003 | VÄSBY SS | AH9503 | 50 m | ||
95 | 489 | Blom Simon | 1999 | SK NEPTUN | AQ9199 | 50 m | 1:22.72 | EFT |
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 juli 2013 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF | Utskriftstid | 19:29 |