2019-12-15   23:31:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Region Midtjylland 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  08:55   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
559  Mathias Mortensen  2002  0255AC  HERNING    25m   
710  Jakob Kobberø  2001  0149AH  DURUP    25m   
639  Christian Houe Andersen  2000    VIBORG    25m  3:33.41 
676  Tobias Skovboe  2001    VIBORG    25m   
646  Lasse Møller Bjørnskov  2000  0099AR  VIBORG    25m   
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
651  Gustav Fløche Fuglsang  2002    VIBORG    25m  3:15.77 
576  Viktor Udbye  1999    HERNING    25m  3:13.82 
717  Oliver Veile  2001  0141AD  DURUP    50m  3:08.26 
524  Nicki Kjellerup Andersen  2002  0213AB  HERNING    25m  3:10.59 
668  Johan Nielsen  2001    VIBORG    25m  3:14.62 
675  Andreas Thanild Schøler  2000  0059AN  VIBORG    25m  3:18.40 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
662  Sebastian Leimbeck  2001  0167AM  VIBORG    25m  3:05.38 
674  Johan Rasmussen  1999  9979AR  VIBORG    25m  3:03.38 
661  Mikkel Kristensen  2000  0017AP  VIBORG    25m  2:58.50 
666  Tobias Møllegaard  2000  0045AJ  VIBORG    25m  3:00.19 
714  Kristian Avnskov Pedersen  1999  9929AQ  DURUP    50m  3:04.37 
718  Sebastian Veile  2003  0301AD  DURUP    25m  3:05.79 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
625  Tobias Meier  2000  0091AO  SKIVE    25m  2:51.43 
619  Oliver L Nelander  2002  0295AF  IKAST    25m  2:46.63 
553  Anders Thingstrup Mehlsen  2001  0101AG  HERNING    25m  2:41.70 
712  Mads F. Nielsen  1999  9995AP  DURUP    25m  2:42.44 
519  Kristian Ravnborg  1999  9995AA  STRUER    25m  2:50.99 
612  Jonas Terpager Hansen  2000  0039AI  IKAST    25m  2:52.99 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
671  Marcus Pedersen  2000  0033AK  VIBORG    25m  2:37.66 
613  Magnus Dyg Holme  2002  0205AG  IKAST    25m  2:34.59 
644  Alfred Bentzen  1999  9957AQ  VIBORG    25m  2:23.40 
512  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  STRUER    25m  2:33.83 
719  Kristoffer Østergaard  1999  9947AK  DURUP    25m  2:35.92 
659  Mikkel Weis Kallesøe  2000  0095AR  VIBORG    50m  2:37.88 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
514  Mathias Kær  1999  9947AN  STRUER    25m  2:19.75 
521  Alex Terp  1997  9721AF  STRUER    25m  2:17.70 
523  Mark Andersen  1997  9799AC  HERNING    25m  2:15.90 
516  William Kaaber  1999  9967AN  STRUER    25m  2:16.91 
515  Laurits Kaaber  1999  9957AN  STRUER    50m  2:19.37 
571  Jens Sørensen  2001  0159AD  HERNING    25m  2:21.36 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
554  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  9949AK  HERNING    25m  2:10.05 
513  Casper Trier Jensen  1996  9665AH  STRUER    25m  2:05.58 
556  Laust Moesgaard  1996  9667AG  HERNING    25m  1:53.74 
518  Michael Terp Olesen  1999  9917AA  STRUER    25m  2:03.78 
551  Sebastian Lodahl  1999  9973AJ  HERNING    25m  2:07.98 
618  Frederick K. Madsen  1999  9927AM  IKAST    25m  2:15.12 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark