2019-12-06   12:42:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Region Midtjylland 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 19
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  14 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  08:55   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
577  Johannes Wemmelund  2001    HERNING    25m   
574  Ejnar Truelsen  2002  0259AK  HERNING    25m   
639  Christian Houe Andersen  2000    VIBORG    25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
519  Kristian Ravnborg  1999  9995AA  STRUER    25m   
575  Robert Udbye  2002    HERNING    25m  2:13.74 
576  Viktor Udbye  1999    HERNING    25m  1:57.55 
648  Oliver Dalsgaard  2004    VIBORG    25m  2:13.00 
650  Nicolai Friborg  2000  0037AO  VIBORG    25m  2:23.41 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
625  Tobias Meier  2000  0091AO  SKIVE    25m  1:45.37 
665  Christian Mangaard  1999    VIBORG    25m  1:40.31 
612  Jonas Terpager Hansen  2000  0039AI  IKAST    25m  1:38.70 
674  Johan Rasmussen  1999  9979AR  VIBORG    25m  1:39.15 
667  Jeppe Soelberg Nielsen  1999  9911AS  VIBORG    25m  1:42.17 
661  Mikkel Kristensen  2000  0017AP  VIBORG    25m  1:48.60 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
613  Magnus Dyg Holme  2002  0205AG  IKAST    25m  1:35.65 
630  Dinand Aalbers  1998  9845AU  SKIVE    25m  1:33.89 
515  Laurits Kaaber  1999  9957AN  STRUER    50m  1:32.15 
714  Kristian Avnskov Pedersen  1999  9929AQ  DURUP    25m  1:32.43 
620  Jonas Sander  1999  9921AC  IKAST    25m  1:34.58 
672  Mathias Pedersen  2002  0233AG  VIBORG    25m  1:38.32 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
626  Frederik Nørgaard  1999  9975AS  SKIVE    25m  1:29.43 
533  Jens Grarup  1999  9927AJ  HERNING    25m  1:25.58 
512  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  STRUER    25m  1:23.87 
516  William Kaaber  1999  9967AN  STRUER    25m  1:25.08 
553  Anders Thingstrup Mehlsen  2001  0101AG  HERNING    25m  1:28.70 
610  Rasmus Sander Berggreen  2001  0117AJ  IKAST    25m  1:31.49 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
656  Anders Husted  1997  9727AQ  VIBORG    25m  1:16.80 
555  Toke Michaelsen  1999  9933AJ  HERNING    25m  1:12.85 
526  Robert Asfeldt  1996  9625AD  HERNING    25m  1:10.56 
543  Simon B. Jeppesen  1997  9741AQ  HERNING    25m  1:12.77 
521  Alex Terp  1997  9721AF  STRUER    25m  1:15.26 
554  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  9949AK  HERNING    25m  1:18.81 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  14 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark