2019-12-16   10:03:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Region Midtjylland 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 37
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  15 september 2013   
  Stævne by  Herning    Udskriftstidspunkt  08:50   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 september 2013         
 
 
 
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
648  Oliver Dalsgaard  2004    VIBORG    25m  48.48 
575  Robert Udbye  2002    HERNING    25m  43.14 
681  Nicolas Vangkilde  2002    VIBORG    25m  45.04 
576  Viktor Udbye  1999    HERNING    25m   
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
577  Johannes Wemmelund  2001    HERNING    25m  41.24 
651  Gustav Fløche Fuglsang  2002    VIBORG    25m  39.91 
718  Sebastian Veile  2003  0301AD  DURUP    25m  38.74 
675  Andreas Thanild Schøler  2000  0059AN  VIBORG    25m  38.86 
639  Christian Houe Andersen  2000    VIBORG    25m  40.73 
574  Ejnar Truelsen  2002  0259AK  HERNING    25m  42.58 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
524  Nicki Kjellerup Andersen  2002  0213AB  HERNING    25m  37.81 
717  Oliver Veile  2001  0141AD  DURUP    25m  36.91 
710  Jakob Kobberø  2001  0149AH  DURUP    50m  36.54 
619  Oliver L Nelander  2002  0295AF  IKAST    25m  36.77 
643  Oliver Widemann Bache  2001  0135AO  VIBORG    50m  37.58 
622  David Andresen  2000  0077AO  SKIVE    25m  38.58 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
662  Sebastian Leimbeck  2001  0167AM  VIBORG    50m  36.09 
661  Mikkel Kristensen  2000  0017AP  VIBORG    25m  35.40 
625  Tobias Meier  2000  0091AO  SKIVE    25m  35.14 
612  Jonas Terpager Hansen  2000  0039AI  IKAST    25m  35.35 
559  Mathias Mortensen  2002  0255AC  HERNING    25m  35.98 
714  Kristian Avnskov Pedersen  1999  9929AQ  DURUP    25m  36.32 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
620  Jonas Sander  1999  9921AC  IKAST    25m  34.38 
646  Lasse Møller Bjørnskov  2000  0099AR  VIBORG    50m  33.98 
667  Jeppe Soelberg Nielsen  1999  9911AS  VIBORG    25m  33.33 
610  Rasmus Sander Berggreen  2001  0117AJ  IKAST    25m  33.49 
613  Magnus Dyg Holme  2002  0205AG  IKAST    25m  34.22 
630  Dinand Aalbers  1998  9845AU  SKIVE    25m  34.64 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
671  Marcus Pedersen  2000  0033AK  VIBORG    50m  32.85 
528  Victor Bjerre  2001  0123AG  HERNING    50m  32.78 
712  Mads F. Nielsen  1999  9995AP  DURUP    25m  32.15 
629  Jonas Utoft  1998  9859AD  SKIVE    25m  32.40 
665  Christian Mangaard  1999    VIBORG    25m  32.79 
659  Mikkel Weis Kallesøe  2000  0095AR  VIBORG    50m  32.97 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
533  Jens Grarup  1999  9927AJ  HERNING    25m  32.09 
553  Anders Thingstrup Mehlsen  2001  0101AG  HERNING    25m  31.22 
715  Jeppe Marquardt Smedegaar  1996  9647AR  DURUP    25m  30.41 
512  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  STRUER    25m  30.62 
719  Kristoffer Østergaard  1999  9947AK  DURUP    25m  31.49 
519  Kristian Ravnborg  1999  9995AA  STRUER    50m  32.12 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
571  Jens Sørensen  2001  0159AD  HERNING    25m  30.28 
626  Frederik Nørgaard  1999  9975AS  SKIVE    25m  30.12 
644  Alfred Bentzen  1999  9957AQ  VIBORG    25m  29.30 
514  Mathias Kær  1999  9947AN  STRUER    25m  29.74 
551  Sebastian Lodahl  1999  9973AJ  HERNING    25m  30.14 
529  Lucas Christoffersen  2000  0051AI  HERNING    25m  30.32 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
618  Frederick K. Madsen  1999  9927AM  IKAST    25m  29.00 
516  William Kaaber  1999  9967AN  STRUER    25m  28.62 
521  Alex Terp  1997  9721AF  STRUER    25m  27.58 
685  Søren B. Jeppesen  1999  9913AP  VILDBJERG    50m  27.98 
515  Laurits Kaaber  1999  9957AN  STRUER    25m  28.83 
654  Søren Nordhahl Hansen  1970    VIBORG    25m  29.12 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
513  Casper Trier Jensen  1996  9665AH  STRUER    25m  27.27 
554  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999  9949AK  HERNING    25m  26.12 
531  Magnus Fallesen  1998  9869AB  HERNING    25m  25.11 
518  Michael Terp Olesen  1999  9917AA  STRUER    25m  25.61 
536  Mikkel B. Høgild  1998  9855AI  HERNING    25m  26.56 
684  Magnus B. Høgild  1999  9959AD  VILDBJERG    25m  27.43 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  15 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark