2020-05-25   07:02:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Regionsmesterskaber Region Midtjylland 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
556  Moesgaard Laust  1996  HERNING  9667AG  25 m  1:53.74   
518  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  2:03.78   
513  Jensen Casper Trier  1996  STRUER  9665AH  25 m  2:05.58   
551  Lodahl Sebastian  1999  HERNING  9973AJ  25 m  2:07.98   
554  Mehlsen Thomas Thingstrup  1999  HERNING  9949AK  25 m  2:10.05   
618  Madsen Frederick K.  1999  IKAST  9927AM  25 m  2:15.12   
523  Andersen Mark  1997  HERNING  9799AC  25 m  2:15.90   
516  Kaaber William  1999  STRUER  9967AN  25 m  2:16.91   
521  Terp Alex  1997  STRUER  9721AF  25 m  2:17.70   
10  515  Kaaber Laurits  1999  STRUER  9957AN  50 m  2:19.37   
11  514  Kær Mathias  1999  STRUER  9947AN  25 m  2:19.75   
12  571  Sørensen Jens  2001  HERNING  0159AD  25 m  2:21.36   
13  644  Bentzen Alfred  1999  VIBORG  9957AQ  25 m  2:23.40   
14  512  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  25 m  2:33.83   
15  613  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  2:34.59   
16  719  Østergaard Kristoffer  1999  DURUP  9947AK  25 m  2:35.92   
17  671  Pedersen Marcus  2000  VIBORG  0033AK  25 m  2:37.66   
18  659  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  50 m  2:37.88   
19  553  Mehlsen Anders Thingstrup  2001  HERNING  0101AG  25 m  2:41.70   
20  712  Nielsen Mads F.  1999  DURUP  9995AP  25 m  2:42.44   
21  619  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  2:46.63   
22  519  Ravnborg Kristian  1999  STRUER  9995AA  25 m  2:50.99   
23  625  Meier Tobias  2000  SKIVE  0091AO  25 m  2:51.43   
24  612  Hansen Jonas Terpager  2000  IKAST  0039AI  25 m  2:52.99   
25  661  Kristensen Mikkel  2000  VIBORG  0017AP  25 m  2:58.50   
26  666  Møllegaard Tobias  2000  VIBORG  0045AJ  25 m  3:00.19   
27  674  Rasmussen Johan  1999  VIBORG  9979AR  25 m  3:03.38   
28  714  Pedersen Kristian Avnskov  1999  DURUP  9929AQ  50 m  3:04.37   
29  662  Leimbeck Sebastian  2001  VIBORG  0167AM  25 m  3:05.38   
30  718  Veile Sebastian  2003  DURUP  0301AD  25 m  3:05.79   
31  717  Veile Oliver  2001  DURUP  0141AD  50 m  3:08.26   
32  524  Andersen Nicki Kjellerup  2002  HERNING  0213AB  25 m  3:10.59   
33  576  Udbye Viktor  1999  HERNING    25 m  3:13.82   
34  668  Nielsen Johan  2001  VIBORG    25 m  3:14.62   
35  651  Fuglsang Gustav Fløche  2002  VIBORG    25 m  3:15.77   
36  675  Schøler Andreas Thanild  2000  VIBORG  0059AN  25 m  3:18.40   
37  639  Andersen Christian Houe  2000  VIBORG    25 m  3:33.41   
38  621  Sejersen Alexander  2000  IKAST    25 m  3:37.41   
39  559  Mortensen Mathias  2002  HERNING  0255AC  25 m     
40  646  Bjørnskov Lasse Møller  2000  VIBORG  0099AR  25 m     
41  676  Skovboe Tobias  2001  VIBORG    25 m     
42  710  Kobberø Jakob  2001  DURUP  0149AH  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
2_S
Løb 2, 200m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
709  Jensen Laura Glerup  1998  DURUP  9854AV  25 m  2:14.76   
525  Asfeldt Frederikke  1999  HERNING  9996AD  25 m  2:19.30   
670  Pedersen Betina K.  1994  VIBORG  9402AC  25 m  2:22.90   
517  Madsen Nanna Kibsgaard  2000  STRUER  0026AA  25 m  2:24.53   
539  Jensen Camilla Puk  1998  HERNING  9824AS  25 m  2:27.24   
558  Mortensen Amalie Søby  2001  HERNING  0112AJ  25 m  2:29.54   
530  Clausen Mathilde  1998  HERNING  9846AV  25 m  2:31.07   
673  Prøhl Christie  1998  VIBORG  9872AW  25 m  2:36.95   
510  Hatting Maria Cleman  2001  STRUER  0106AK  25 m  2:41.44   
10  669  Nielsen Laura Davidsen  2000  VIBORG  0064BA  25 m  2:42.50   
11  678  Søgaard Julie  2001  VIBORG  0174AS  50 m  2:45.80   
12  682  Vasegaard Karoline  2001  VIBORG  0128AM  25 m  2:46.34   
13  627  Pedersen Elisabeth  2000  SKIVE  0082AK  25 m  2:54.70   
14  549  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  25 m  2:55.87   
15  540  Jensen Line Mia  2000  HERNING  0078AW  25 m  2:56.07   
16  642  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  3:02.71   
17  527  Hansen Signe B.  2002  HERNING  0254AQ  25 m  3:07.42   
18  579  Vilstrup Amalie  2002  HERNING  0246AJ  25 m  3:08.28   
19  578  Wenzell Anne  2001  HERNING    25 m  3:19.22   
20  566  Sinding Pernille Koch  2002  HERNING  0242AL  25 m     
21  652  Fuglsang Mathilde  2000  VIBORG  0088BA  25 m     
22  655  Holm Camille Sofie N.  2000  VIBORG    25 m     
23  677  Sunesen Anne  2001  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
3_S
Løb 3, 100m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
531  Fallesen Magnus  1998  HERNING  9869AB  25 m  59.69   
518  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  1:00.81   
536  Høgild Mikkel B.  1998  HERNING  9855AI  25 m  1:01.20   
543  Jeppesen Simon B.  1997  HERNING  9741AQ  25 m  1:02.05   
685  Jeppesen Søren B.  1999  VILDBJERG  9913AP  25 m  1:05.41   
555  Michaelsen Toke  1999  HERNING  9933AJ  25 m  1:07.05   
684  Høgild Magnus B.  1999  VILDBJERG  9959AD  25 m  1:09.29   
538  Jefimanka Arnas  1999  HERNING  9969AM  25 m  1:11.17   
672  Pedersen Mathias  2002  VIBORG  0233AG  50 m  1:23.44   
10  626  Nørgaard Frederik  1999  SKIVE  9975AS  25 m  1:24.21   
11  516  Kaaber William  1999  STRUER  9967AN  25 m  1:28.01   
12  519  Ravnborg Kristian  1999  STRUER  9995AA  25 m  1:35.99   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
4_S
Løb 4, 100m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
569  Svane Camilla  1995  HERNING  9546AU  25 m  1:10.81   
522  Terp Lisa  1999  STRUER  9968AA  25 m  1:16.06   
611  Flaskager Mette  1999  IKAST  9902AR  25 m  1:16.91   
680  Torp Sofie Boel  1997  VIBORG  9704AK  25 m  1:18.62   
552  Majlund Emma Sand  1999  HERNING  9994AD  25 m  1:19.20   
709  Jensen Laura Glerup  1998  DURUP  9854AV  25 m  1:19.86   
564  Rasmussen Helena  1998  HERNING  9832AT  25 m  1:20.72   
669  Nielsen Laura Davidsen  2000  VIBORG  0064BA  25 m  1:21.44   
615  Knudsen Emilie  2002  IKAST  0222AK  25 m  1:30.58   
10  520  Snitgaard Mathilde  2000  STRUER  0054AF  25 m  1:34.55   
11  641  Andersen Helene Marie S.  2001  VIBORG    25 m  1:41.24   
12  628  Poulsen Olivia  2001  SKIVE  0142AR  25 m     
13  649  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
5_S
Løb 5, 200m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
531  Fallesen Magnus  1998  HERNING  9869AB  25 m  2:40.31   
521  Terp Alex  1997  STRUER  9721AF  25 m  2:44.96   
512  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  25 m  3:00.87   
618  Madsen Frederick K.  1999  IKAST  9927AM  25 m  3:07.60   
626  Nørgaard Frederik  1999  SKIVE  9975AS  25 m  3:11.31   
553  Mehlsen Anders Thingstrup  2001  HERNING  0101AG  25 m  3:13.72   
610  Berggreen Rasmus Sander  2001  IKAST  0117AJ  25 m  3:17.85   
613  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  3:18.39   
665  Mangaard Christian  1999  VIBORG    25 m  3:24.92   
10  714  Pedersen Kristian Avnskov  1999  DURUP  9929AQ  25 m  3:25.34   
11  630  Aalbers Dinand  1998  SKIVE  9845AU  25 m  3:28.11   
12  620  Sander Jonas  1999  IKAST  9921AC  25 m  3:37.47   
13  674  Rasmussen Johan  1999  VIBORG  9979AR  25 m  3:37.97   
14  643  Bache Oliver Widemann  2001  VIBORG  0135AO  25 m  3:47.26   
15  646  Bjørnskov Lasse Møller  2000  VIBORG  0099AR  50 m  3:48.38   
16  651  Fuglsang Gustav Fløche  2002  VIBORG    25 m  3:56.71   
17  648  Dalsgaard Oliver  2004  VIBORG    25 m  4:51.67   
18  650  Friborg Nicolai  2000  VIBORG  0037AO  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
6_S
Løb 6, 200m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
535  Hald Julie D.  1996  HERNING  9692AX  25 m  2:39.93   
572  Sørensen Stinne  1999  HERNING  9934AD  25 m  2:57.40   
520  Snitgaard Mathilde  2000  STRUER  0054AF  25 m  2:57.66   
678  Søgaard Julie  2001  VIBORG  0174AS  25 m  3:10.99   
509  Hatting Line  1996  STRUER  9678AL  25 m  3:19.99   
628  Poulsen Olivia  2001  SKIVE  0142AR  25 m  3:24.37   
617  Lausten Sascha  2002  IKAST  0202AJ  25 m  3:25.48   
545  Klausen Alberte Schnieber  2002  HERNING  0224AT  25 m  3:31.07   
707  Damsgaard Iben  2000  DURUP  0046AZ  25 m  3:31.34   
10  532  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  25 m  3:38.24   
11  567  Strunge Linda  2000  HERNING  0084AS  25 m  3:47.74   
12  640  Andersen Helene Levring  2001  VIBORG  0132AY  50 m  3:48.68   
13  713  Pedersen Andrea K.  2000  DURUP  0014BA  25 m  3:58.23   
14  657  Jakobsen Rebecca E.  2003  VIBORG    25 m  4:10.02   
15  511  Holmgaard Naja  2001  STRUER  0182AT  25 m     
16  573  Therkildsen Ida Lykke  1999  HERNING    25 m     
17  580  Winding Alberte Birkemose  1999  HERNING    25 m     
18  652  Fuglsang Mathilde  2000  VIBORG  0088BA  25 m     
19  660  Kanstrup Amalie  2003  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
7_S
Løb 7, 400m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
536  Høgild Mikkel B.  1998  HERNING  9855AI  25 m  4:45.93   
526  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  25 m  4:48.55   
684  Høgild Magnus B.  1999  VILDBJERG  9959AD  25 m  4:56.48   
555  Michaelsen Toke  1999  HERNING  9933AJ  25 m  4:56.94   
543  Jeppesen Simon B.  1997  HERNING  9741AQ  25 m  4:58.30   
518  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  5:05.70   
513  Jensen Casper Trier  1996  STRUER  9665AH  25 m  5:11.79   
618  Madsen Frederick K.  1999  IKAST  9927AM  25 m  5:31.53   
554  Mehlsen Thomas Thingstrup  1999  HERNING  9949AK  25 m  5:44.93   
10  514  Kær Mathias  1999  STRUER  9947AN  25 m  5:56.57   
11  671  Pedersen Marcus  2000  VIBORG  0033AK  25 m  6:03.47   
12  612  Hansen Jonas Terpager  2000  IKAST  0039AI  25 m  7:03.97   
13  619  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  7:23.74   
14  529  Christoffersen Lucas  2000  HERNING  0051AI  25 m     
15  538  Jefimanka Arnas  1999  HERNING  9969AM  25 m     
16  644  Bentzen Alfred  1999  VIBORG  9957AQ  25 m     
17  662  Leimbeck Sebastian  2001  VIBORG  0167AM  25 m     
18  667  Nielsen Jeppe Soelberg  1999  VIBORG  9911AS  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
8_S
Løb 8, 400m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
534  Guldberg Trine  1999  HERNING  9946AD  25 m  5:53.61   
611  Flaskager Mette  1999  IKAST  9902AR  25 m  6:00.45   
509  Hatting Line  1996  STRUER  9678AL  25 m  6:04.62   
539  Jensen Camilla Puk  1998  HERNING  9824AS  25 m  6:07.47   
673  Prøhl Christie  1998  VIBORG  9872AW  50 m  6:10.90   
615  Knudsen Emilie  2002  IKAST  0222AK  25 m  6:31.84   
544  Kjøngerskov Trine  2000  HERNING  0038AC  25 m     
570  Svane Mette Høgild  2000  HERNING  0002AF  25 m     
641  Andersen Helene Marie S.  2001  VIBORG    25 m     
10  649  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
9_S
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
518  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  34.66   
656  Husted Anders  1997  VIBORG  9727AQ  25 m  34.92   
521  Terp Alex  1997  STRUER  9721AF  25 m  34.99   
516  Kaaber William  1999  STRUER  9967AN  25 m  39.09   
515  Kaaber Laurits  1999  STRUER  9957AN  25 m  39.31   
618  Madsen Frederick K.  1999  IKAST  9927AM  25 m  39.76   
626  Nørgaard Frederik  1999  SKIVE  9975AS  25 m  39.78   
512  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  25 m  39.92   
610  Berggreen Rasmus Sander  2001  IKAST  0117AJ  25 m  41.22   
10  630  Aalbers Dinand  1998  SKIVE  9845AU  25 m  41.53   
11  714  Pedersen Kristian Avnskov  1999  DURUP  9929AQ  25 m  41.81   
12  533  Grarup Jens  1999  HERNING  9927AJ  25 m  42.04   
13  529  Christoffersen Lucas  2000  HERNING  0051AI  25 m  43.34   
14  620  Sander Jonas  1999  IKAST  9921AC  25 m  43.89   
15  621  Sejersen Alexander  2000  IKAST    25 m  44.22   
16  613  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  44.65   
17  674  Rasmussen Johan  1999  VIBORG  9979AR  25 m  46.88   
18  661  Kristensen Mikkel  2000  VIBORG  0017AP  25 m  47.42   
19  671  Pedersen Marcus  2000  VIBORG  0033AK  25 m  47.91   
20  629  Utoft Jonas  1998  SKIVE  9859AD  25 m  51.16   
21  625  Meier Tobias  2000  SKIVE  0091AO  25 m  51.53   
22  576  Udbye Viktor  1999  HERNING    25 m  51.59   
23  559  Mortensen Mathias  2002  HERNING  0255AC  25 m  54.90   
24  577  Wemmelund Johannes  2001  HERNING    25 m  56.17   
25  622  Andresen David  2000  SKIVE  0077AO  25 m  56.33   
26  574  Truelsen Ejnar  2002  HERNING  0259AK  25 m  56.65   
27  575  Udbye Robert  2002  HERNING    25 m  58.24   
28  675  Schøler Andreas Thanild  2000  VIBORG  0059AN  25 m  1:02.11   
29  557  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  25 m  1:03.97   
30  668  Nielsen Johan  2001  VIBORG    25 m  1:04.01   
31  718  Veile Sebastian  2003  DURUP  0301AD  25 m  1:05.46   
32  519  Ravnborg Kristian  1999  STRUER  9995AA  25 m  1:42.08   
33  639  Andersen Christian Houe  2000  VIBORG    25 m     
34  659  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
10_S
Løb 10, 50m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
535  Hald Julie D.  1996  HERNING  9692AX  25 m  33.57   
520  Snitgaard Mathilde  2000  STRUER  0054AF  25 m  39.64   
564  Rasmussen Helena  1998  HERNING  9832AT  25 m  40.07   
678  Søgaard Julie  2001  VIBORG  0174AS  25 m  40.41   
709  Jensen Laura Glerup  1998  DURUP  9854AV  25 m  40.62   
530  Clausen Mathilde  1998  HERNING  9846AV  25 m  41.70   
517  Madsen Nanna Kibsgaard  2000  STRUER  0026AA  25 m  42.75   
707  Damsgaard Iben  2000  DURUP  0046AZ  25 m  43.19   
628  Poulsen Olivia  2001  SKIVE  0142AR  25 m  43.55   
10  522  Terp Lisa  1999  STRUER  9968AA  25 m  43.83   
11  683  Andersen Freya R.  2000  VILDBJERG  0088AK  25 m  44.74   
12  614  Hvolgaard Nikoline  1998  IKAST  9856AT  25 m  45.50   
13  624  Jensen Camille Lindhard  2000  SKIVE  0074AZ  25 m  45.80   
14  647  Dalsgaard Josefine  2000  VIBORG  0052AY  25 m  45.81   
15  716  Veile Camilla  2000  DURUP  0096AQ  25 m  46.23   
16  682  Vasegaard Karoline  2001  VIBORG  0128AM  25 m  46.29   
17  510  Hatting Maria Cleman  2001  STRUER  0106AK  25 m  46.57   
18  573  Therkildsen Ida Lykke  1999  HERNING    25 m  48.11   
19  579  Vilstrup Amalie  2002  HERNING  0246AJ  25 m  48.57   
20  617  Lausten Sascha  2002  IKAST  0202AJ  25 m  48.60   
21  511  Holmgaard Naja  2001  STRUER  0182AT  25 m  49.38   
22  567  Strunge Linda  2000  HERNING  0084AS  25 m  50.33   
23  550  Larsen Louise Eg  2002  HERNING  0298AL  25 m  50.41   
24  713  Pedersen Andrea K.  2000  DURUP  0014BA  25 m  51.01   
25  580  Winding Alberte Birkemose  1999  HERNING    25 m  51.91   
26  660  Kanstrup Amalie  2003  VIBORG    25 m  52.94   
27  541  Jensen Maja Østergaard  2002  HERNING  0228AR  25 m  53.05   
28  616  Knudsen Lærke Maria  2002  IKAST    25 m  53.34   
29  711  Mark Carli  2002  DURUP  0216AL  25 m  54.48   
30  623  Holm Emma Gleitze  1999  SKIVE  9998BC  50 m  58.55   
31  547  Kristensen Maja Fjord  2002  HERNING  0228AO  25 m  59.54   
32  560  Mosegaard Anna  2002  HERNING  0284AP  25 m  1:00.20   
33  679  Therkildsen Celeste Pind  2002  VIBORG    25 m  1:01.15   
34  568  Suhnsen Frederikke  2002  HERNING    25 m  1:07.78   
35  563  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING    25 m  1:09.63   
36  658  Johannsen Anna Nørgaard  2000  VIBORG    25 m  1:10.64   
37  645  Bisgård Freja Almtoft  2001  VIBORG    25 m  1:13.39   
38  537  Jakobsen Sarah  2002  HERNING    25 m     
39  540  Jensen Line Mia  2000  HERNING  0078AW  25 m     
40  542  Jensen Maria Møller  2001  HERNING    25 m     
41  545  Klausen Alberte Schnieber  2002  HERNING  0224AT  25 m     
42  562  Nielsen Julie  2003  HERNING    25 m     
43  565  Rasmussen Kirstine Mørk  2003  HERNING    25 m     
44  657  Jakobsen Rebecca E.  2003  VIBORG    25 m     
45  664  Lynderup Karoline F.  1999  VIBORG    25 m     
46  677  Sunesen Anne  2001  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
11_S
Løb 11, 1500m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
556  Moesgaard Laust  1996  HERNING  9667AG  25 m  15:48.03   
531  Fallesen Magnus  1998  HERNING  9869AB  50 m  17:22.18   
513  Jensen Casper Trier  1996  STRUER  9665AH  25 m  17:28.98   
523  Andersen Mark  1997  HERNING  9799AC  25 m  18:10.11   
684  Høgild Magnus B.  1999  VILDBJERG  9959AD  25 m  18:17.03   
551  Lodahl Sebastian  1999  HERNING  9973AJ  25 m  18:19.06   
685  Jeppesen Søren B.  1999  VILDBJERG  9913AP  25 m  19:12.21   
514  Kær Mathias  1999  STRUER  9947AN  50 m  19:43.76   
528  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  25 m     
10  571  Sørensen Jens  2001  HERNING  0159AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
12_S
Løb 12, 1500m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
525  Asfeldt Frederikke  1999  HERNING  9996AD  25 m  19:19.29   
509  Hatting Line  1996  STRUER  9678AL  25 m  20:49.44   
532  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
13_S
Løb 13, 100m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
526  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  25 m  59.94   
556  Moesgaard Laust  1996  HERNING  9667AG  25 m  1:00.40   
536  Høgild Mikkel B.  1998  HERNING  9855AI  25 m  1:03.81   
518  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  1:04.28   
618  Madsen Frederick K.  1999  IKAST  9927AM  25 m  1:13.31   
512  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  25 m  1:15.73   
516  Kaaber William  1999  STRUER  9967AN  50 m  1:18.05   
612  Hansen Jonas Terpager  2000  IKAST  0039AI  25 m  1:19.13   
610  Berggreen Rasmus Sander  2001  IKAST  0117AJ  25 m  1:23.32   
10  629  Utoft Jonas  1998  SKIVE  9859AD  25 m  1:23.66   
11  717  Veile Oliver  2001  DURUP  0141AD  25 m  1:25.07   
12  620  Sander Jonas  1999  IKAST  9921AC  25 m  1:25.26   
13  528  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  25 m  1:26.92   
14  515  Kaaber Laurits  1999  STRUER  9957AN  50 m  1:27.16   
15  674  Rasmussen Johan  1999  VIBORG  9979AR  25 m  1:29.85   
16  643  Bache Oliver Widemann  2001  VIBORG  0135AO  25 m  1:30.45   
17  622  Andresen David  2000  SKIVE  0077AO  25 m  1:30.56   
18  712  Nielsen Mads F.  1999  DURUP  9995AP  50 m  1:31.35   
19  666  Møllegaard Tobias  2000  VIBORG  0045AJ  25 m  1:35.61   
20  524  Andersen Nicki Kjellerup  2002  HERNING  0213AB  25 m  1:37.03   
21  577  Wemmelund Johannes  2001  HERNING    25 m  1:46.82   
22  651  Fuglsang Gustav Fløche  2002  VIBORG    25 m  1:49.95   
23  667  Nielsen Jeppe Soelberg  1999  VIBORG  9911AS  25 m     
24  719  Østergaard Kristoffer  1999  DURUP  9947AK  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
14_S
Løb 14, 100m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
709  Jensen Laura Glerup  1998  DURUP  9854AV  25 m  1:07.51   
572  Sørensen Stinne  1999  HERNING  9934AD  25 m  1:08.31   
569  Svane Camilla  1995  HERNING  9546AU  25 m  1:08.62   
670  Pedersen Betina K.  1994  VIBORG  9402AC  25 m  1:09.55   
544  Kjøngerskov Trine  2000  HERNING  0038AC  25 m  1:10.70   
517  Madsen Nanna Kibsgaard  2000  STRUER  0026AA  25 m  1:13.95   
552  Majlund Emma Sand  1999  HERNING  9994AD  25 m  1:13.97   
534  Guldberg Trine  1999  HERNING  9946AD  25 m  1:14.08   
535  Hald Julie D.  1996  HERNING  9692AX  25 m  1:15.34   
10  570  Svane Mette Høgild  2000  HERNING  0002AF  25 m  1:17.55   
11  673  Prøhl Christie  1998  VIBORG  9872AW  25 m  1:18.21   
12  510  Hatting Maria Cleman  2001  STRUER  0106AK  25 m  1:20.12   
13  558  Mortensen Amalie Søby  2001  HERNING  0112AJ  25 m  1:20.98   
14  683  Andersen Freya R.  2000  VILDBJERG  0088AK  25 m  1:23.41   
15  716  Veile Camilla  2000  DURUP  0096AQ  25 m  1:24.41   
16  614  Hvolgaard Nikoline  1998  IKAST  9856AT  25 m  1:24.96   
17  647  Dalsgaard Josefine  2000  VIBORG  0052AY  25 m  1:27.32   
18  566  Sinding Pernille Koch  2002  HERNING  0242AL  25 m  1:28.13   
19  711  Mark Carli  2002  DURUP  0216AL  25 m  1:30.74   
20  579  Vilstrup Amalie  2002  HERNING  0246AJ  25 m  1:31.63   
21  527  Hansen Signe B.  2002  HERNING  0254AQ  25 m  1:33.00   
22  549  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  25 m  1:36.15   
23  617  Lausten Sascha  2002  IKAST  0202AJ  25 m  1:39.62   
24  642  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  1:41.51   
25  546  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  25 m  1:43.33   
26  713  Pedersen Andrea K.  2000  DURUP  0014BA  25 m  1:45.41   
27  560  Mosegaard Anna  2002  HERNING  0284AP  25 m  1:47.78   
28  578  Wenzell Anne  2001  HERNING    25 m  1:47.83   
29  541  Jensen Maja Østergaard  2002  HERNING  0228AR  25 m  1:52.43   
30  663  Liboriussen Louise D.  2002  VIBORG    25 m  1:53.30   
31  679  Therkildsen Celeste Pind  2002  VIBORG    25 m  2:04.93   
32  537  Jakobsen Sarah  2002  HERNING    25 m     
33  550  Larsen Louise Eg  2002  HERNING  0298AL  25 m     
34  677  Sunesen Anne  2001  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
15_S
Løb 15, 50m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
531  Fallesen Magnus  1998  HERNING  9869AB  25 m  26.97   
543  Jeppesen Simon B.  1997  HERNING  9741AQ  25 m  27.02   
526  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  25 m  27.56   
518  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  28.23   
685  Jeppesen Søren B.  1999  VILDBJERG  9913AP  50 m  30.20   
521  Terp Alex  1997  STRUER  9721AF  25 m  30.49   
513  Jensen Casper Trier  1996  STRUER  9665AH  25 m  30.87   
538  Jefimanka Arnas  1999  HERNING  9969AM  25 m  31.71   
551  Lodahl Sebastian  1999  HERNING  9973AJ  25 m  33.00   
10  626  Nørgaard Frederik  1999  SKIVE  9975AS  25 m  33.05   
11  672  Pedersen Mathias  2002  VIBORG  0233AG  25 m  33.82   
12  516  Kaaber William  1999  STRUER  9967AN  25 m  33.90   
13  519  Ravnborg Kristian  1999  STRUER  9995AA  50 m  34.07   
14  515  Kaaber Laurits  1999  STRUER  9957AN  25 m  34.51   
15  571  Sørensen Jens  2001  HERNING  0159AD  25 m  35.48   
16  533  Grarup Jens  1999  HERNING  9927AJ  25 m  35.53   
17  512  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  50 m  36.17   
18  665  Mangaard Christian  1999  VIBORG    25 m  37.19   
19  719  Østergaard Kristoffer  1999  DURUP  9947AK  25 m  38.39   
20  629  Utoft Jonas  1998  SKIVE  9859AD  25 m  38.51   
21  528  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  25 m  39.05   
22  613  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  39.69   
23  621  Sejersen Alexander  2000  IKAST    25 m  43.84   
24  620  Sander Jonas  1999  IKAST  9921AC  25 m  43.87   
25  524  Andersen Nicki Kjellerup  2002  HERNING  0213AB  25 m  45.06   
26  666  Møllegaard Tobias  2000  VIBORG  0045AJ  50 m  45.42   
27  625  Meier Tobias  2000  SKIVE  0091AO  25 m  45.63   
28  674  Rasmussen Johan  1999  VIBORG  9979AR  25 m  46.48   
29  662  Leimbeck Sebastian  2001  VIBORG  0167AM  50 m  47.54   
30  622  Andresen David  2000  SKIVE  0077AO  25 m  50.55   
31  559  Mortensen Mathias  2002  HERNING  0255AC  25 m  55.21   
32  557  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  25 m  56.09   
33  650  Friborg Nicolai  2000  VIBORG  0037AO  25 m  56.35   
34  675  Schøler Andreas Thanild  2000  VIBORG  0059AN  25 m  1:03.05   
35  668  Nielsen Johan  2001  VIBORG    25 m  1:04.37   
36  676  Skovboe Tobias  2001  VIBORG    25 m  1:07.65   
37  576  Udbye Viktor  1999  HERNING    25 m     
38  643  Bache Oliver Widemann  2001  VIBORG  0135AO  25 m     
39  712  Nielsen Mads F.  1999  DURUP  9995AP  25 m     
40  717  Veile Oliver  2001  DURUP  0141AD  25 m     
41  718  Veile Sebastian  2003  DURUP  0301AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
16_S
Løb 16, 50m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
544  Kjøngerskov Trine  2000  HERNING  0038AC  25 m  30.43   
569  Svane Camilla  1995  HERNING  9546AU  25 m  31.70   
680  Torp Sofie Boel  1997  VIBORG  9704AK  25 m  32.06   
611  Flaskager Mette  1999  IKAST  9902AR  25 m  33.15   
673  Prøhl Christie  1998  VIBORG  9872AW  25 m  33.23   
522  Terp Lisa  1999  STRUER  9968AA  25 m  34.23   
520  Snitgaard Mathilde  2000  STRUER  0054AF  25 m  34.82   
669  Nielsen Laura Davidsen  2000  VIBORG  0064BA  25 m  35.08   
570  Svane Mette Høgild  2000  HERNING  0002AF  50 m  35.29   
10  678  Søgaard Julie  2001  VIBORG  0174AS  25 m  35.40   
11  517  Madsen Nanna Kibsgaard  2000  STRUER  0026AA  25 m  35.45   
12  564  Rasmussen Helena  1998  HERNING  9832AT  25 m  35.45   
13  509  Hatting Line  1996  STRUER  9678AL  25 m  36.39   
14  558  Mortensen Amalie Søby  2001  HERNING  0112AJ  50 m  36.46   
15  510  Hatting Maria Cleman  2001  STRUER  0106AK  50 m  38.82   
16  624  Jensen Camille Lindhard  2000  SKIVE  0074AZ  25 m  41.28   
17  627  Pedersen Elisabeth  2000  SKIVE  0082AK  25 m  42.53   
18  664  Lynderup Karoline F.  1999  VIBORG    25 m  45.10   
19  546  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  25 m  47.24   
20  616  Knudsen Lærke Maria  2002  IKAST    25 m  48.93   
21  549  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  25 m  48.96   
22  716  Veile Camilla  2000  DURUP  0096AQ  50 m  49.44   
23  547  Kristensen Maja Fjord  2002  HERNING  0228AO  25 m  50.89   
24  640  Andersen Helene Levring  2001  VIBORG  0132AY  25 m  50.93   
25  578  Wenzell Anne  2001  HERNING    25 m  52.88   
26  532  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  25 m     
27  566  Sinding Pernille Koch  2002  HERNING  0242AL  25 m     
28  655  Holm Camille Sofie N.  2000  VIBORG    25 m     
29  677  Sunesen Anne  2001  VIBORG    25 m     
30  707  Damsgaard Iben  2000  DURUP  0046AZ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
17_S
Løb 17, 200m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
536  Høgild Mikkel B.  1998  HERNING  9855AI  25 m  2:16.35   
518  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  2:19.82   
523  Andersen Mark  1997  HERNING  9799AC  25 m  2:34.82   
618  Madsen Frederick K.  1999  IKAST  9927AM  25 m  2:37.41   
644  Bentzen Alfred  1999  VIBORG  9957AQ  25 m  2:42.30   
571  Sørensen Jens  2001  HERNING  0159AD  25 m  2:49.69   
529  Christoffersen Lucas  2000  HERNING  0051AI  25 m  2:50.68   
514  Kær Mathias  1999  STRUER  9947AN  25 m  2:51.42   
553  Mehlsen Anders Thingstrup  2001  HERNING  0101AG  25 m  2:54.86   
10  665  Mangaard Christian  1999  VIBORG    25 m  3:09.12   
11  528  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  25 m  3:09.15   
12  619  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  3:18.95   
13  659  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  25 m  3:32.53   
14  559  Mortensen Mathias  2002  HERNING  0255AC  25 m  3:51.99   
15  524  Andersen Nicki Kjellerup  2002  HERNING  0213AB  25 m     
16  646  Bjørnskov Lasse Møller  2000  VIBORG  0099AR  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
18_S
Løb 18, 200m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
572  Sørensen Stinne  1999  HERNING  9934AD  25 m  2:30.03   
535  Hald Julie D.  1996  HERNING  9692AX  25 m  2:34.85   
709  Jensen Laura Glerup  1998  DURUP  9854AV  25 m  2:37.32   
552  Majlund Emma Sand  1999  HERNING  9994AD  25 m  2:38.06   
670  Pedersen Betina K.  1994  VIBORG  9402AC  25 m  2:39.26   
611  Flaskager Mette  1999  IKAST  9902AR  25 m  2:42.56   
520  Snitgaard Mathilde  2000  STRUER  0054AF  25 m  2:42.75   
539  Jensen Camilla Puk  1998  HERNING  9824AS  25 m  2:46.99   
530  Clausen Mathilde  1998  HERNING  9846AV  25 m  2:47.34   
10  509  Hatting Line  1996  STRUER  9678AL  25 m  2:52.64   
11  558  Mortensen Amalie Søby  2001  HERNING  0112AJ  25 m  2:59.76   
12  510  Hatting Maria Cleman  2001  STRUER  0106AK  25 m  3:00.91   
13  683  Andersen Freya R.  2000  VILDBJERG  0088AK  25 m  3:04.06   
14  615  Knudsen Emilie  2002  IKAST  0222AK  25 m  3:05.49   
15  628  Poulsen Olivia  2001  SKIVE  0142AR  25 m  3:09.13   
16  627  Pedersen Elisabeth  2000  SKIVE  0082AK  25 m  3:15.70   
17  540  Jensen Line Mia  2000  HERNING  0078AW  25 m  3:19.64   
18  566  Sinding Pernille Koch  2002  HERNING  0242AL  25 m  3:22.99   
19  579  Vilstrup Amalie  2002  HERNING  0246AJ  25 m  3:23.44   
20  567  Strunge Linda  2000  HERNING  0084AS  25 m  3:23.86   
21  642  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  50 m  3:36.86   
22  546  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  25 m  3:39.03   
23  541  Jensen Maja Østergaard  2002  HERNING  0228AR  25 m  3:45.10   
24  527  Hansen Signe B.  2002  HERNING  0254AQ  25 m     
25  547  Kristensen Maja Fjord  2002  HERNING  0228AO  25 m     
26  549  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  25 m     
27  573  Therkildsen Ida Lykke  1999  HERNING    25 m     
28  580  Winding Alberte Birkemose  1999  HERNING    25 m     
29  640  Andersen Helene Levring  2001  VIBORG  0132AY  25 m     
30  641  Andersen Helene Marie S.  2001  VIBORG    25 m     
31  652  Fuglsang Mathilde  2000  VIBORG  0088BA  25 m     
32  664  Lynderup Karoline F.  1999  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
19_S
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
526  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  25 m  1:10.56   
543  Jeppesen Simon B.  1997  HERNING  9741AQ  25 m  1:12.77   
555  Michaelsen Toke  1999  HERNING  9933AJ  25 m  1:12.85   
521  Terp Alex  1997  STRUER  9721AF  25 m  1:15.26   
656  Husted Anders  1997  VIBORG  9727AQ  25 m  1:16.80   
554  Mehlsen Thomas Thingstrup  1999  HERNING  9949AK  25 m  1:18.81   
512  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  25 m  1:23.87   
516  Kaaber William  1999  STRUER  9967AN  25 m  1:25.08   
533  Grarup Jens  1999  HERNING  9927AJ  25 m  1:25.58   
10  553  Mehlsen Anders Thingstrup  2001  HERNING  0101AG  25 m  1:28.70   
11  626  Nørgaard Frederik  1999  SKIVE  9975AS  25 m  1:29.43   
12  610  Berggreen Rasmus Sander  2001  IKAST  0117AJ  25 m  1:31.49   
13  515  Kaaber Laurits  1999  STRUER  9957AN  50 m  1:32.15   
14  714  Pedersen Kristian Avnskov  1999  DURUP  9929AQ  25 m  1:32.43   
15  630  Aalbers Dinand  1998  SKIVE  9845AU  25 m  1:33.89   
16  620  Sander Jonas  1999  IKAST  9921AC  25 m  1:34.58   
17  613  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  1:35.65   
18  672  Pedersen Mathias  2002  VIBORG  0233AG  25 m  1:38.32   
19  612  Hansen Jonas Terpager  2000  IKAST  0039AI  25 m  1:38.70   
20  674  Rasmussen Johan  1999  VIBORG  9979AR  25 m  1:39.15   
21  665  Mangaard Christian  1999  VIBORG    25 m  1:40.31   
22  667  Nielsen Jeppe Soelberg  1999  VIBORG  9911AS  25 m  1:42.17   
23  625  Meier Tobias  2000  SKIVE  0091AO  25 m  1:45.37   
24  661  Kristensen Mikkel  2000  VIBORG  0017AP  25 m  1:48.60   
25  576  Udbye Viktor  1999  HERNING    25 m  1:57.55   
26  648  Dalsgaard Oliver  2004  VIBORG    25 m  2:13.00   
27  575  Udbye Robert  2002  HERNING    25 m  2:13.74   
28  650  Friborg Nicolai  2000  VIBORG  0037AO  25 m  2:23.41   
29  519  Ravnborg Kristian  1999  STRUER  9995AA  25 m     
30  574  Truelsen Ejnar  2002  HERNING  0259AK  25 m     
31  577  Wemmelund Johannes  2001  HERNING    25 m     
32  639  Andersen Christian Houe  2000  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
20_S
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
520  Snitgaard Mathilde  2000  STRUER  0054AF  25 m  1:23.59   
525  Asfeldt Frederikke  1999  HERNING  9996AD  25 m  1:26.21   
564  Rasmussen Helena  1998  HERNING  9832AT  25 m  1:26.23   
649  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  25 m  1:31.85   
707  Damsgaard Iben  2000  DURUP  0046AZ  25 m  1:34.56   
534  Guldberg Trine  1999  HERNING  9946AD  25 m  1:34.60   
615  Knudsen Emilie  2002  IKAST  0222AK  25 m  1:36.36   
617  Lausten Sascha  2002  IKAST  0202AJ  25 m  1:38.16   
545  Klausen Alberte Schnieber  2002  HERNING  0224AT  25 m  1:39.02   
10  517  Madsen Nanna Kibsgaard  2000  STRUER  0026AA  25 m  1:39.78   
11  624  Jensen Camille Lindhard  2000  SKIVE  0074AZ  25 m  1:42.73   
12  716  Veile Camilla  2000  DURUP  0096AQ  50 m  1:43.99   
13  682  Vasegaard Karoline  2001  VIBORG  0128AM  25 m  1:44.19   
14  532  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  25 m  1:44.66   
15  573  Therkildsen Ida Lykke  1999  HERNING    25 m  1:45.19   
16  550  Larsen Louise Eg  2002  HERNING  0298AL  25 m  1:48.57   
17  713  Pedersen Andrea K.  2000  DURUP  0014BA  25 m  1:48.97   
18  660  Kanstrup Amalie  2003  VIBORG    25 m  1:49.27   
19  657  Jakobsen Rebecca E.  2003  VIBORG    25 m  1:50.31   
20  580  Winding Alberte Birkemose  1999  HERNING    25 m  1:53.99   
21  616  Knudsen Lærke Maria  2002  IKAST    25 m  1:55.80   
22  541  Jensen Maja Østergaard  2002  HERNING  0228AR  25 m  1:55.90   
23  679  Therkildsen Celeste Pind  2002  VIBORG    25 m  2:03.52   
24  547  Kristensen Maja Fjord  2002  HERNING  0228AO  25 m  2:06.64   
25  560  Mosegaard Anna  2002  HERNING  0284AP  25 m  2:07.38   
26  511  Holmgaard Naja  2001  STRUER  0182AT  25 m     
27  542  Jensen Maria Møller  2001  HERNING    25 m     
28  565  Rasmussen Kirstine Mørk  2003  HERNING    25 m     
29  568  Suhnsen Frederikke  2002  HERNING    25 m     
30  655  Holm Camille Sofie N.  2000  VIBORG    25 m     
31  658  Johannsen Anna Nørgaard  2000  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
21_S
Løb 21, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
686  Stm 1  STM    25 m  3:36.98   
687  Stm 2  STM    25 m  3:49.45   
688  Stm 3  STM    25 m  4:00.00   
506  Struer Dream Team  1996  STRUER    25 m  4:02.80   
631  Drenge 1 Viborg  VIBORG    25 m  4:03.99   
689  Stm 4  STM    25 m  4:22.00   
690  Stm 5  STM    25 m  5:00.11   
692  Stm 6  STM    25 m  6:00.00   
507  Struer Dream Team  1999  STRUER    25 m     
10  608  Isk Drenge  IKAST    25 m     
11  632  Drenge 2 Viborg  VIBORG    25 m     
12  633  Drenge 3 Viborg  VIBORG    25 m     
13  634  Drenge Viborg  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
22_S
Løb 22, 4X100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
686  Stm 1  STM    25 m  4:10.32   
687  Stm 2  STM    25 m  4:28.12   
688  Stm 3  STM    25 m  4:31.34   
505  Struer Damer 1  1996  STRUER    50 m  4:46.02   
635  Piger 1 Viborg  VIBORG    25 m  5:10.99   
689  Stm 4  STM    25 m  5:12.34   
690  Stm 5  STM    25 m  5:28.23   
692  Stm 6  STM    25 m  5:52.43   
636  Piger 2 Viborg  VIBORG    25 m  6:05.99   
10  697  Stm 7  STM    25 m  6:07.32   
11  699  Stm 8  STM    25 m  6:18.43   
12  703  Stm 9  STM    25 m  6:30.33   
13  609  Isk Piger  IKAST    25 m     
14  637  Piger 3 Viborg  VIBORG    25 m     
15  638  Piger Viborg  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
23_S
Løb 23, 100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
531  Fallesen Magnus  1998  HERNING  9869AB  25 m  1:02.01   
526  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  25 m  1:03.15   
518  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  1:04.22   
543  Jeppesen Simon B.  1997  HERNING  9741AQ  25 m  1:04.83   
555  Michaelsen Toke  1999  HERNING  9933AJ  25 m  1:07.85   
513  Jensen Casper Trier  1996  STRUER  9665AH  25 m  1:08.60   
685  Jeppesen Søren B.  1999  VILDBJERG  9913AP  25 m  1:12.20   
538  Jefimanka Arnas  1999  HERNING  9969AM  25 m  1:12.29   
618  Madsen Frederick K.  1999  IKAST  9927AM  25 m  1:15.01   
10  516  Kaaber William  1999  STRUER  9967AN  25 m  1:15.12   
11  515  Kaaber Laurits  1999  STRUER  9957AN  25 m  1:16.14   
12  644  Bentzen Alfred  1999  VIBORG  9957AQ  25 m  1:17.23   
13  529  Christoffersen Lucas  2000  HERNING  0051AI  25 m  1:17.50   
14  626  Nørgaard Frederik  1999  SKIVE  9975AS  25 m  1:19.19   
15  665  Mangaard Christian  1999  VIBORG    25 m  1:19.34   
16  512  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  25 m  1:19.41   
17  571  Sørensen Jens  2001  HERNING  0159AD  25 m  1:20.08   
18  553  Mehlsen Anders Thingstrup  2001  HERNING  0101AG  25 m  1:21.07   
19  715  Smedegaar Jeppe Marquardt  1996  DURUP  9647AR  25 m  1:21.52   
20  610  Berggreen Rasmus Sander  2001  IKAST  0117AJ  25 m  1:22.56   
21  719  Østergaard Kristoffer  1999  DURUP  9947AK  25 m  1:22.75   
22  671  Pedersen Marcus  2000  VIBORG  0033AK  25 m  1:24.14   
23  613  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  1:26.27   
24  630  Aalbers Dinand  1998  SKIVE  9845AU  25 m  1:26.30   
25  620  Sander Jonas  1999  IKAST  9921AC  25 m  1:27.58   
26  661  Kristensen Mikkel  2000  VIBORG  0017AP  25 m  1:28.48   
27  629  Utoft Jonas  1998  SKIVE  9859AD  25 m  1:28.57   
28  519  Ravnborg Kristian  1999  STRUER  9995AA  25 m  1:29.20   
29  667  Nielsen Jeppe Soelberg  1999  VIBORG  9911AS  25 m  1:29.29   
30  621  Sejersen Alexander  2000  IKAST    25 m  1:31.06   
31  619  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  1:32.36   
32  625  Meier Tobias  2000  SKIVE  0091AO  25 m  1:33.17   
33  643  Bache Oliver Widemann  2001  VIBORG  0135AO  25 m  1:33.33   
34  524  Andersen Nicki Kjellerup  2002  HERNING  0213AB  25 m  1:35.83   
35  651  Fuglsang Gustav Fløche  2002  VIBORG    25 m  1:36.45   
36  622  Andresen David  2000  SKIVE  0077AO  25 m  1:37.60   
37  559  Mortensen Mathias  2002  HERNING  0255AC  25 m  1:42.99   
38  576  Udbye Viktor  1999  HERNING    25 m  1:43.79   
39  577  Wemmelund Johannes  2001  HERNING    25 m  1:46.90   
40  675  Schøler Andreas Thanild  2000  VIBORG  0059AN  25 m  1:49.04   
41  650  Friborg Nicolai  2000  VIBORG  0037AO  25 m  1:51.60   
42  676  Skovboe Tobias  2001  VIBORG    25 m  1:57.09   
43  557  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  25 m  1:57.39   
44  639  Andersen Christian Houe  2000  VIBORG    25 m  1:58.52   
45  646  Bjørnskov Lasse Møller  2000  VIBORG  0099AR  25 m     
46  668  Nielsen Johan  2001  VIBORG    25 m     
47  712  Nielsen Mads F.  1999  DURUP  9995AP  25 m     
48  718  Veile Sebastian  2003  DURUP  0301AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
24_S
Løb 24, 100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
572  Sørensen Stinne  1999  HERNING  9934AD  25 m  1:09.70   
535  Hald Julie D.  1996  HERNING  9692AX  25 m  1:10.80   
544  Kjøngerskov Trine  2000  HERNING  0038AC  25 m  1:13.15   
709  Jensen Laura Glerup  1998  DURUP  9854AV  25 m  1:14.10   
520  Snitgaard Mathilde  2000  STRUER  0054AF  25 m  1:15.95   
552  Majlund Emma Sand  1999  HERNING  9994AD  25 m  1:17.64   
611  Flaskager Mette  1999  IKAST  9902AR  25 m  1:18.30   
509  Hatting Line  1996  STRUER  9678AL  25 m  1:20.73   
539  Jensen Camilla Puk  1998  HERNING  9824AS  25 m  1:20.95   
10  525  Asfeldt Frederikke  1999  HERNING  9996AD  25 m  1:22.41   
11  510  Hatting Maria Cleman  2001  STRUER  0106AK  25 m  1:24.81   
12  530  Clausen Mathilde  1998  HERNING  9846AV  25 m  1:25.43   
13  628  Poulsen Olivia  2001  SKIVE  0142AR  25 m  1:28.23   
14  614  Hvolgaard Nikoline  1998  IKAST  9856AT  25 m  1:28.30   
15  707  Damsgaard Iben  2000  DURUP  0046AZ  25 m  1:28.70   
16  615  Knudsen Emilie  2002  IKAST  0222AK  25 m  1:29.00   
17  624  Jensen Camille Lindhard  2000  SKIVE  0074AZ  25 m  1:30.27   
18  649  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  25 m  1:31.41   
19  716  Veile Camilla  2000  DURUP  0096AQ  25 m  1:32.31   
20  617  Lausten Sascha  2002  IKAST  0202AJ  25 m  1:32.64   
21  567  Strunge Linda  2000  HERNING  0084AS  25 m  1:34.30   
22  540  Jensen Line Mia  2000  HERNING  0078AW  25 m  1:36.10   
23  532  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  25 m  1:40.28   
24  573  Therkildsen Ida Lykke  1999  HERNING    25 m  1:42.47   
25  527  Hansen Signe B.  2002  HERNING  0254AQ  25 m  1:42.75   
26  713  Pedersen Andrea K.  2000  DURUP  0014BA  25 m  1:43.25   
27  546  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  25 m  1:43.80   
28  541  Jensen Maja Østergaard  2002  HERNING  0228AR  25 m  1:47.78   
29  580  Winding Alberte Birkemose  1999  HERNING    25 m  1:49.14   
30  623  Holm Emma Gleitze  1999  SKIVE  9998BC  25 m  1:51.37   
31  547  Kristensen Maja Fjord  2002  HERNING  0228AO  25 m  1:54.34   
32  560  Mosegaard Anna  2002  HERNING  0284AP  25 m  1:56.07   
33  511  Holmgaard Naja  2001  STRUER  0182AT  25 m     
34  652  Fuglsang Mathilde  2000  VIBORG  0088BA  25 m     
35  655  Holm Camille Sofie N.  2000  VIBORG    25 m     
36  658  Johannsen Anna Nørgaard  2000  VIBORG    25 m     
37  708  Hansen Ani Frøslev  1998  DURUP  9858AW  25 m     
38  711  Mark Carli  2002  DURUP  0216AL  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
25_S
Løb 25, 200m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
556  Moesgaard Laust  1996  HERNING  9667AG  25 m  2:06.59   
518  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  2:17.76   
684  Høgild Magnus B.  1999  VILDBJERG  9959AD  25 m  2:23.60   
551  Lodahl Sebastian  1999  HERNING  9973AJ  25 m  2:23.81   
536  Høgild Mikkel B.  1998  HERNING  9855AI  50 m  2:29.72   
618  Madsen Frederick K.  1999  IKAST  9927AM  25 m  2:34.99   
523  Andersen Mark  1997  HERNING  9799AC  25 m  2:37.11   
554  Mehlsen Thomas Thingstrup  1999  HERNING  9949AK  25 m  2:38.90   
538  Jefimanka Arnas  1999  HERNING  9969AM  25 m  2:47.95   
10  612  Hansen Jonas Terpager  2000  IKAST  0039AI  25 m  2:48.81   
11  715  Smedegaar Jeppe Marquardt  1996  DURUP  9647AR  25 m  2:55.50   
12  672  Pedersen Mathias  2002  VIBORG  0233AG  25 m  2:57.53   
13  717  Veile Oliver  2001  DURUP  0141AD  25 m  3:02.99   
14  528  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  25 m  3:03.45   
15  662  Leimbeck Sebastian  2001  VIBORG  0167AM  25 m  3:17.93   
16  577  Wemmelund Johannes  2001  HERNING    25 m     
17  650  Friborg Nicolai  2000  VIBORG  0037AO  25 m     
18  719  Østergaard Kristoffer  1999  DURUP  9947AK  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
26_S
Løb 26, 200m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
709  Jensen Laura Glerup  1998  DURUP  9854AV  25 m  2:23.56   
569  Svane Camilla  1995  HERNING  9546AU  25 m  2:25.28   
534  Guldberg Trine  1999  HERNING  9946AD  25 m  2:36.46   
570  Svane Mette Høgild  2000  HERNING  0002AF  25 m  2:44.01   
678  Søgaard Julie  2001  VIBORG  0174AS  25 m  2:48.87   
510  Hatting Maria Cleman  2001  STRUER  0106AK  25 m  2:52.62   
558  Mortensen Amalie Søby  2001  HERNING  0112AJ  25 m  2:53.55   
683  Andersen Freya R.  2000  VILDBJERG  0088AK  25 m  2:53.74   
711  Mark Carli  2002  DURUP  0216AL  50 m  3:09.68   
10  640  Andersen Helene Levring  2001  VIBORG  0132AY  50 m  3:23.34   
11  642  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  50 m  3:28.78   
12  579  Vilstrup Amalie  2002  HERNING  0246AJ  25 m  3:37.94   
13  532  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  25 m     
14  566  Sinding Pernille Koch  2002  HERNING  0242AL  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
27_S
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
531  Fallesen Magnus  1998  HERNING  9869AB  25 m  53.94   
518  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  56.55   
513  Jensen Casper Trier  1996  STRUER  9665AH  25 m  59.09   
555  Michaelsen Toke  1999  HERNING  9933AJ  25 m  1:00.11   
521  Terp Alex  1997  STRUER  9721AF  25 m  1:00.29   
685  Jeppesen Søren B.  1999  VILDBJERG  9913AP  25 m  1:02.32   
516  Kaaber William  1999  STRUER  9967AN  25 m  1:02.51   
515  Kaaber Laurits  1999  STRUER  9957AN  25 m  1:02.63   
514  Kær Mathias  1999  STRUER  9947AN  25 m  1:02.85   
10  571  Sørensen Jens  2001  HERNING  0159AD  50 m  1:05.92   
11  654  Hansen Søren Nordhahl  1970  VIBORG    25 m  1:06.03   
12  626  Nørgaard Frederik  1999  SKIVE  9975AS  25 m  1:06.64   
13  512  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  25 m  1:07.34   
14  533  Grarup Jens  1999  HERNING  9927AJ  25 m  1:07.67   
15  715  Smedegaar Jeppe Marquardt  1996  DURUP  9647AR  25 m  1:08.09   
16  553  Mehlsen Anders Thingstrup  2001  HERNING  0101AG  25 m  1:08.75   
17  719  Østergaard Kristoffer  1999  DURUP  9947AK  25 m  1:09.48   
18  665  Mangaard Christian  1999  VIBORG    25 m  1:09.75   
19  659  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  50 m  1:10.77   
20  613  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  1:12.43   
21  712  Nielsen Mads F.  1999  DURUP  9995AP  25 m  1:14.14   
22  519  Ravnborg Kristian  1999  STRUER  9995AA  50 m  1:14.41   
23  629  Utoft Jonas  1998  SKIVE  9859AD  25 m  1:16.47   
24  620  Sander Jonas  1999  IKAST  9921AC  25 m  1:16.49   
25  625  Meier Tobias  2000  SKIVE  0091AO  25 m  1:17.68   
26  630  Aalbers Dinand  1998  SKIVE  9845AU  25 m  1:18.76   
27  621  Sejersen Alexander  2000  IKAST    25 m  1:20.47   
28  622  Andresen David  2000  SKIVE  0077AO  25 m  1:20.87   
29  714  Pedersen Kristian Avnskov  1999  DURUP  9929AQ  25 m  1:21.45   
30  717  Veile Oliver  2001  DURUP  0141AD  25 m  1:21.62   
31  559  Mortensen Mathias  2002  HERNING  0255AC  25 m  1:23.17   
32  610  Berggreen Rasmus Sander  2001  IKAST  0117AJ  25 m  1:24.50   
33  524  Andersen Nicki Kjellerup  2002  HERNING  0213AB  25 m  1:24.78   
34  668  Nielsen Johan  2001  VIBORG    25 m  1:26.66   
35  718  Veile Sebastian  2003  DURUP  0301AD  50 m  1:27.33   
36  710  Kobberø Jakob  2001  DURUP  0149AH  25 m  1:28.58   
37  574  Truelsen Ejnar  2002  HERNING  0259AK  25 m  1:30.25   
38  576  Udbye Viktor  1999  HERNING    25 m  1:31.69   
39  575  Udbye Robert  2002  HERNING    25 m  1:40.88   
40  648  Dalsgaard Oliver  2004  VIBORG    25 m  1:51.35   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
28_S
Løb 28, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
709  Jensen Laura Glerup  1998  DURUP  9854AV  25 m  1:01.74   
544  Kjøngerskov Trine  2000  HERNING  0038AC  25 m  1:01.81   
535  Hald Julie D.  1996  HERNING  9692AX  25 m  1:04.77   
517  Madsen Nanna Kibsgaard  2000  STRUER  0026AA  25 m  1:06.40   
520  Snitgaard Mathilde  2000  STRUER  0054AF  25 m  1:07.27   
564  Rasmussen Helena  1998  HERNING  9832AT  25 m  1:07.75   
558  Mortensen Amalie Søby  2001  HERNING  0112AJ  50 m  1:07.81   
522  Terp Lisa  1999  STRUER  9968AA  25 m  1:08.07   
611  Flaskager Mette  1999  IKAST  9902AR  25 m  1:09.15   
10  678  Søgaard Julie  2001  VIBORG  0174AS  25 m  1:09.32   
11  570  Svane Mette Høgild  2000  HERNING  0002AF  25 m  1:09.93   
12  708  Hansen Ani Frøslev  1998  DURUP  9858AW  25 m  1:11.89   
13  614  Hvolgaard Nikoline  1998  IKAST  9856AT  25 m  1:13.49   
14  510  Hatting Maria Cleman  2001  STRUER  0106AK  25 m  1:14.35   
15  682  Vasegaard Karoline  2001  VIBORG  0128AM  25 m  1:15.19   
16  566  Sinding Pernille Koch  2002  HERNING  0242AL  50 m  1:17.25   
17  716  Veile Camilla  2000  DURUP  0096AQ  25 m  1:18.80   
18  549  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  25 m  1:19.79   
19  628  Poulsen Olivia  2001  SKIVE  0142AR  25 m  1:19.86   
20  627  Pedersen Elisabeth  2000  SKIVE  0082AK  25 m  1:19.90   
21  707  Damsgaard Iben  2000  DURUP  0046AZ  25 m  1:20.31   
22  617  Lausten Sascha  2002  IKAST  0202AJ  25 m  1:22.29   
23  567  Strunge Linda  2000  HERNING  0084AS  25 m  1:23.11   
24  615  Knudsen Emilie  2002  IKAST  0222AK  25 m  1:23.28   
25  579  Vilstrup Amalie  2002  HERNING  0246AJ  25 m  1:23.54   
26  713  Pedersen Andrea K.  2000  DURUP  0014BA  25 m  1:25.83   
27  711  Mark Carli  2002  DURUP  0216AL  50 m  1:26.88   
28  623  Holm Emma Gleitze  1999  SKIVE  9998BC  25 m  1:30.67   
29  578  Wenzell Anne  2001  HERNING    25 m  1:31.43   
30  545  Klausen Alberte Schnieber  2002  HERNING  0224AT  25 m  1:32.04   
31  560  Mosegaard Anna  2002  HERNING  0284AP  25 m  1:32.53   
32  657  Jakobsen Rebecca E.  2003  VIBORG    25 m  1:34.05   
33  573  Therkildsen Ida Lykke  1999  HERNING    25 m  1:34.34   
34  550  Larsen Louise Eg  2002  HERNING  0298AL  25 m  1:35.14   
35  541  Jensen Maja Østergaard  2002  HERNING  0228AR  25 m  1:37.88   
36  563  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING    25 m  1:41.34   
37  568  Suhnsen Frederikke  2002  HERNING    25 m  1:41.79   
38  547  Kristensen Maja Fjord  2002  HERNING  0228AO  25 m  1:42.78   
39  616  Knudsen Lærke Maria  2002  IKAST    25 m  1:43.97   
40  645  Bisgård Freja Almtoft  2001  VIBORG    25 m  1:53.36   
41  542  Jensen Maria Møller  2001  HERNING    25 m  1:55.96   
42  537  Jakobsen Sarah  2002  HERNING    25 m  1:58.75   
43  511  Holmgaard Naja  2001  STRUER  0182AT  25 m     
44  548  Kristensen Mille Dunker  2001  HERNING    25 m     
45  565  Rasmussen Kirstine Mørk  2003  HERNING    25 m     
46  580  Winding Alberte Birkemose  1999  HERNING    25 m     
47  641  Andersen Helene Marie S.  2001  VIBORG    25 m     
48  663  Liboriussen Louise D.  2002  VIBORG    25 m     
49  677  Sunesen Anne  2001  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
29_S
Løb 29, 400m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
543  Jeppesen Simon B.  1997  HERNING  9741AQ  25 m  4:24.03   
513  Jensen Casper Trier  1996  STRUER  9665AH  25 m  4:24.30   
684  Høgild Magnus B.  1999  VILDBJERG  9959AD  25 m  4:27.23   
551  Lodahl Sebastian  1999  HERNING  9973AJ  25 m  4:32.35   
554  Mehlsen Thomas Thingstrup  1999  HERNING  9949AK  25 m  4:44.97   
523  Andersen Mark  1997  HERNING  9799AC  25 m  4:45.01   
618  Madsen Frederick K.  1999  IKAST  9927AM  25 m  4:47.56   
514  Kær Mathias  1999  STRUER  9947AN  50 m  4:52.49   
571  Sørensen Jens  2001  HERNING  0159AD  25 m  4:58.66   
10  644  Bentzen Alfred  1999  VIBORG  9957AQ  25 m  5:15.79   
11  528  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  25 m  5:18.12   
12  671  Pedersen Marcus  2000  VIBORG  0033AK  25 m  5:26.80   
13  672  Pedersen Mathias  2002  VIBORG  0233AG  25 m  5:40.23   
14  661  Kristensen Mikkel  2000  VIBORG  0017AP  50 m  5:55.62   
15  619  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  5:57.15   
16  717  Veile Oliver  2001  DURUP  0141AD  25 m  6:35.21   
17  639  Andersen Christian Houe  2000  VIBORG    25 m  7:48.52   
18  676  Skovboe Tobias  2001  VIBORG    25 m  7:56.49   
19  553  Mehlsen Anders Thingstrup  2001  HERNING  0101AG  25 m     
20  646  Bjørnskov Lasse Møller  2000  VIBORG  0099AR  25 m     
21  650  Friborg Nicolai  2000  VIBORG  0037AO  25 m     
22  651  Fuglsang Gustav Fløche  2002  VIBORG    25 m     
23  659  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  25 m     
24  662  Leimbeck Sebastian  2001  VIBORG  0167AM  25 m     
25  667  Nielsen Jeppe Soelberg  1999  VIBORG  9911AS  25 m     
26  675  Schøler Andreas Thanild  2000  VIBORG  0059AN  25 m     
27  714  Pedersen Kristian Avnskov  1999  DURUP  9929AQ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
30_S
Løb 30, 400m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
552  Majlund Emma Sand  1999  HERNING  9994AD  25 m  5:00.00   
509  Hatting Line  1996  STRUER  9678AL  25 m  5:10.64   
517  Madsen Nanna Kibsgaard  2000  STRUER  0026AA  25 m  5:20.81   
530  Clausen Mathilde  1998  HERNING  9846AV  25 m  5:37.88   
682  Vasegaard Karoline  2001  VIBORG  0128AM  25 m  5:57.31   
642  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  50 m  6:17.52   
527  Hansen Signe B.  2002  HERNING  0254AQ  25 m     
532  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  25 m     
549  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  25 m     
10  640  Andersen Helene Levring  2001  VIBORG  0132AY  25 m     
11  641  Andersen Helene Marie S.  2001  VIBORG    25 m     
12  649  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  25 m     
13  652  Fuglsang Mathilde  2000  VIBORG  0088BA  25 m     
14  655  Holm Camille Sofie N.  2000  VIBORG    25 m     
15  678  Søgaard Julie  2001  VIBORG  0174AS  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
31_S
Løb 31, 50m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
526  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  25 m  28.46   
536  Høgild Mikkel B.  1998  HERNING  9855AI  25 m  29.60   
518  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  29.62   
521  Terp Alex  1997  STRUER  9721AF  25 m  32.60   
618  Madsen Frederick K.  1999  IKAST  9927AM  25 m  34.11   
516  Kaaber William  1999  STRUER  9967AN  25 m  34.55   
715  Smedegaar Jeppe Marquardt  1996  DURUP  9647AR  25 m  35.60   
512  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  25 m  36.47   
529  Christoffersen Lucas  2000  HERNING  0051AI  25 m  37.01   
10  538  Jefimanka Arnas  1999  HERNING  9969AM  25 m  37.07   
11  672  Pedersen Mathias  2002  VIBORG  0233AG  25 m  37.36   
12  610  Berggreen Rasmus Sander  2001  IKAST  0117AJ  25 m  37.47   
13  629  Utoft Jonas  1998  SKIVE  9859AD  25 m  37.55   
14  515  Kaaber Laurits  1999  STRUER  9957AN  25 m  38.10   
15  528  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  25 m  40.02   
16  620  Sander Jonas  1999  IKAST  9921AC  25 m  40.25   
17  719  Østergaard Kristoffer  1999  DURUP  9947AK  25 m  40.38   
18  712  Nielsen Mads F.  1999  DURUP  9995AP  25 m  41.09   
19  717  Veile Oliver  2001  DURUP  0141AD  25 m  41.51   
20  533  Grarup Jens  1999  HERNING  9927AJ  25 m  41.78   
21  665  Mangaard Christian  1999  VIBORG    25 m  41.87   
22  622  Andresen David  2000  SKIVE  0077AO  25 m  44.49   
23  710  Kobberø Jakob  2001  DURUP  0149AH  50 m  44.84   
24  577  Wemmelund Johannes  2001  HERNING    25 m  46.18   
25  576  Udbye Viktor  1999  HERNING    25 m  47.86   
26  557  Mortensen Alexander  2004  HERNING  0487AB  25 m  55.51   
27  718  Veile Sebastian  2003  DURUP  0301AD  25 m  56.20   
28  681  Vangkilde Nicolas  2002  VIBORG    25 m  57.50   
29  648  Dalsgaard Oliver  2004  VIBORG    25 m  1:06.65   
30  519  Ravnborg Kristian  1999  STRUER  9995AA  25 m     
31  559  Mortensen Mathias  2002  HERNING  0255AC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
32_S
Løb 32, 50m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
709  Jensen Laura Glerup  1998  DURUP  9854AV  25 m  31.54   
572  Sørensen Stinne  1999  HERNING  9934AD  25 m  31.74   
569  Svane Camilla  1995  HERNING  9546AU  25 m  32.23   
535  Hald Julie D.  1996  HERNING  9692AX  25 m  34.49   
534  Guldberg Trine  1999  HERNING  9946AD  25 m  34.88   
517  Madsen Nanna Kibsgaard  2000  STRUER  0026AA  25 m  34.92   
525  Asfeldt Frederikke  1999  HERNING  9996AD  25 m  36.38   
520  Snitgaard Mathilde  2000  STRUER  0054AF  25 m  37.25   
510  Hatting Maria Cleman  2001  STRUER  0106AK  25 m  37.39   
10  558  Mortensen Amalie Søby  2001  HERNING  0112AJ  25 m  37.40   
11  564  Rasmussen Helena  1998  HERNING  9832AT  25 m  37.69   
12  614  Hvolgaard Nikoline  1998  IKAST  9856AT  25 m  38.54   
13  683  Andersen Freya R.  2000  VILDBJERG  0088AK  25 m  39.12   
14  708  Hansen Ani Frøslev  1998  DURUP  9858AW  25 m  39.60   
15  624  Jensen Camille Lindhard  2000  SKIVE  0074AZ  25 m  40.39   
16  628  Poulsen Olivia  2001  SKIVE  0142AR  25 m  40.46   
17  579  Vilstrup Amalie  2002  HERNING  0246AJ  25 m  40.48   
18  716  Veile Camilla  2000  DURUP  0096AQ  25 m  41.30   
19  711  Mark Carli  2002  DURUP  0216AL  25 m  41.66   
20  566  Sinding Pernille Koch  2002  HERNING  0242AL  25 m  41.77   
21  567  Strunge Linda  2000  HERNING  0084AS  25 m  42.15   
22  527  Hansen Signe B.  2002  HERNING  0254AQ  25 m  42.31   
23  549  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  25 m  44.99   
24  546  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  25 m  46.81   
25  657  Jakobsen Rebecca E.  2003  VIBORG    25 m  47.91   
26  573  Therkildsen Ida Lykke  1999  HERNING    25 m  48.83   
27  547  Kristensen Maja Fjord  2002  HERNING  0228AO  25 m  48.93   
28  578  Wenzell Anne  2001  HERNING    25 m  49.00   
29  560  Mosegaard Anna  2002  HERNING  0284AP  25 m  49.36   
30  580  Winding Alberte Birkemose  1999  HERNING    25 m  49.68   
31  713  Pedersen Andrea K.  2000  DURUP  0014BA  25 m  50.02   
32  541  Jensen Maja Østergaard  2002  HERNING  0228AR  25 m  51.34   
33  623  Holm Emma Gleitze  1999  SKIVE  9998BC  25 m  51.60   
34  653  Hansen Matilde Rahbek  2002  VIBORG    25 m  54.84   
35  645  Bisgård Freja Almtoft  2001  VIBORG    25 m  55.39   
36  563  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING    25 m  56.41   
37  677  Sunesen Anne  2001  VIBORG    25 m  58.33   
38  616  Knudsen Lærke Maria  2002  IKAST    25 m  1:10.92   
39  545  Klausen Alberte Schnieber  2002  HERNING  0224AT  25 m     
40  550  Larsen Louise Eg  2002  HERNING  0298AL  25 m     
41  663  Liboriussen Louise D.  2002  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
33_S
Løb 33, 200m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
556  Moesgaard Laust  1996  HERNING  9667AG  50 m  2:11.26   
518  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  2:21.45   
521  Terp Alex  1997  STRUER  9721AF  25 m  2:44.53   
515  Kaaber Laurits  1999  STRUER  9957AN  25 m  3:03.66   
644  Bentzen Alfred  1999  VIBORG  9957AQ  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
34_S
Løb 34, 200m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
611  Flaskager Mette  1999  IKAST  9902AR  25 m  2:58.15   
615  Knudsen Emilie  2002  IKAST  0222AK  25 m  3:26.62   
617  Lausten Sascha  2002  IKAST  0202AJ  25 m  3:57.12   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
35_S
Løb 35, 800m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
556  Moesgaard Laust  1996  HERNING  9667AG  25 m  8:14.58   
526  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  25 m  9:00.32   
543  Jeppesen Simon B.  1997  HERNING  9741AQ  25 m  9:00.86   
513  Jensen Casper Trier  1996  STRUER  9665AH  25 m  9:03.49   
555  Michaelsen Toke  1999  HERNING  9933AJ  25 m  9:20.12   
523  Andersen Mark  1997  HERNING  9799AC  25 m  9:57.19   
514  Kær Mathias  1999  STRUER  9947AN  50 m  10:31.57   
516  Kaaber William  1999  STRUER  9967AN  25 m  11:30.99   
619  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  12:39.39   
10  524  Andersen Nicki Kjellerup  2002  HERNING  0213AB  25 m  13:45.53   
11  643  Bache Oliver Widemann  2001  VIBORG  0135AO  25 m  14:31.13   
12  612  Hansen Jonas Terpager  2000  IKAST  0039AI  25 m     
13  668  Nielsen Johan  2001  VIBORG    25 m     
14  717  Veile Oliver  2001  DURUP  0141AD  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
36_S
Løb 36, 800m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
525  Asfeldt Frederikke  1999  HERNING  9996AD  25 m  9:39.99   
572  Sørensen Stinne  1999  HERNING  9934AD  50 m  9:57.55   
539  Jensen Camilla Puk  1998  HERNING  9824AS  25 m  10:40.59   
509  Hatting Line  1996  STRUER  9678AL  25 m  10:53.92   
540  Jensen Line Mia  2000  HERNING  0078AW  25 m  12:20.69   
642  Andersen Louise Houe  2003  VIBORG  0384AN  25 m  15:33.14   
532  Gam Laura  2001  HERNING  0192AQ  25 m     
627  Pedersen Elisabeth  2000  SKIVE  0082AK  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
37_S
Løb 37, 50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
531  Fallesen Magnus  1998  HERNING  9869AB  25 m  25.11   
518  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  25.61   
554  Mehlsen Thomas Thingstrup  1999  HERNING  9949AK  25 m  26.12   
536  Høgild Mikkel B.  1998  HERNING  9855AI  25 m  26.56   
513  Jensen Casper Trier  1996  STRUER  9665AH  25 m  27.27   
684  Høgild Magnus B.  1999  VILDBJERG  9959AD  25 m  27.43   
521  Terp Alex  1997  STRUER  9721AF  25 m  27.58   
685  Jeppesen Søren B.  1999  VILDBJERG  9913AP  50 m  27.98   
516  Kaaber William  1999  STRUER  9967AN  25 m  28.62   
10  515  Kaaber Laurits  1999  STRUER  9957AN  25 m  28.83   
11  618  Madsen Frederick K.  1999  IKAST  9927AM  25 m  29.00   
12  654  Hansen Søren Nordhahl  1970  VIBORG    25 m  29.12   
13  644  Bentzen Alfred  1999  VIBORG  9957AQ  25 m  29.30   
14  514  Kær Mathias  1999  STRUER  9947AN  25 m  29.74   
15  626  Nørgaard Frederik  1999  SKIVE  9975AS  25 m  30.12   
16  551  Lodahl Sebastian  1999  HERNING  9973AJ  25 m  30.14   
17  571  Sørensen Jens  2001  HERNING  0159AD  25 m  30.28   
18  529  Christoffersen Lucas  2000  HERNING  0051AI  25 m  30.32   
19  715  Smedegaar Jeppe Marquardt  1996  DURUP  9647AR  25 m  30.41   
20  512  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  25 m  30.62   
21  553  Mehlsen Anders Thingstrup  2001  HERNING  0101AG  25 m  31.22   
22  719  Østergaard Kristoffer  1999  DURUP  9947AK  25 m  31.49   
23  533  Grarup Jens  1999  HERNING  9927AJ  25 m  32.09   
24  519  Ravnborg Kristian  1999  STRUER  9995AA  50 m  32.12   
25  712  Nielsen Mads F.  1999  DURUP  9995AP  25 m  32.15   
26  629  Utoft Jonas  1998  SKIVE  9859AD  25 m  32.40   
27  528  Bjerre Victor  2001  HERNING  0123AG  50 m  32.78   
28  665  Mangaard Christian  1999  VIBORG    25 m  32.79   
29  671  Pedersen Marcus  2000  VIBORG  0033AK  50 m  32.85   
30  659  Kallesøe Mikkel Weis  2000  VIBORG  0095AR  50 m  32.97   
31  667  Nielsen Jeppe Soelberg  1999  VIBORG  9911AS  25 m  33.33   
32  610  Berggreen Rasmus Sander  2001  IKAST  0117AJ  25 m  33.49   
33  646  Bjørnskov Lasse Møller  2000  VIBORG  0099AR  50 m  33.98   
34  613  Holme Magnus Dyg  2002  IKAST  0205AG  25 m  34.22   
35  620  Sander Jonas  1999  IKAST  9921AC  25 m  34.38   
36  630  Aalbers Dinand  1998  SKIVE  9845AU  25 m  34.64   
37  625  Meier Tobias  2000  SKIVE  0091AO  25 m  35.14   
38  621  Sejersen Alexander  2000  IKAST    25 m  35.26   
39  612  Hansen Jonas Terpager  2000  IKAST  0039AI  25 m  35.35   
40  661  Kristensen Mikkel  2000  VIBORG  0017AP  25 m  35.40   
41  559  Mortensen Mathias  2002  HERNING  0255AC  25 m  35.98   
42  662  Leimbeck Sebastian  2001  VIBORG  0167AM  50 m  36.09   
43  714  Pedersen Kristian Avnskov  1999  DURUP  9929AQ  25 m  36.32   
44  710  Kobberø Jakob  2001  DURUP  0149AH  50 m  36.54   
45  619  Nelander Oliver L  2002  IKAST  0295AF  25 m  36.77   
46  717  Veile Oliver  2001  DURUP  0141AD  25 m  36.91   
47  643  Bache Oliver Widemann  2001  VIBORG  0135AO  50 m  37.58   
48  524  Andersen Nicki Kjellerup  2002  HERNING  0213AB  25 m  37.81   
49  622  Andresen David  2000  SKIVE  0077AO  25 m  38.58   
50  718  Veile Sebastian  2003  DURUP  0301AD  25 m  38.74   
51  675  Schøler Andreas Thanild  2000  VIBORG  0059AN  25 m  38.86   
52  651  Fuglsang Gustav Fløche  2002  VIBORG    25 m  39.91   
53  639  Andersen Christian Houe  2000  VIBORG    25 m  40.73   
54  577  Wemmelund Johannes  2001  HERNING    25 m  41.24   
55  574  Truelsen Ejnar  2002  HERNING  0259AK  25 m  42.58   
56  575  Udbye Robert  2002  HERNING    25 m  43.14   
57  681  Vangkilde Nicolas  2002  VIBORG    25 m  45.04   
58  648  Dalsgaard Oliver  2004  VIBORG    25 m  48.48   
59  576  Udbye Viktor  1999  HERNING    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
38_S
Løb 38, 50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
709  Jensen Laura Glerup  1998  DURUP  9854AV  25 m  28.56   
544  Kjøngerskov Trine  2000  HERNING  0038AC  25 m  29.12   
517  Madsen Nanna Kibsgaard  2000  STRUER  0026AA  25 m  29.70   
520  Snitgaard Mathilde  2000  STRUER  0054AF  25 m  30.29   
569  Svane Camilla  1995  HERNING  9546AU  25 m  30.44   
535  Hald Julie D.  1996  HERNING  9692AX  25 m  30.47   
558  Mortensen Amalie Søby  2001  HERNING  0112AJ  25 m  31.07   
530  Clausen Mathilde  1998  HERNING  9846AV  25 m  31.21   
678  Søgaard Julie  2001  VIBORG  0174AS  25 m  31.33   
10  509  Hatting Line  1996  STRUER  9678AL  25 m  31.34   
11  552  Majlund Emma Sand  1999  HERNING  9994AD  25 m  31.50   
12  564  Rasmussen Helena  1998  HERNING  9832AT  25 m  31.60   
13  522  Terp Lisa  1999  STRUER  9968AA  25 m  31.88   
14  611  Flaskager Mette  1999  IKAST  9902AR  25 m  32.30   
15  708  Hansen Ani Frøslev  1998  DURUP  9858AW  25 m  32.43   
16  539  Jensen Camilla Puk  1998  HERNING  9824AS  25 m  32.70   
17  534  Guldberg Trine  1999  HERNING  9946AD  25 m  32.73   
18  510  Hatting Maria Cleman  2001  STRUER  0106AK  25 m  32.77   
19  570  Svane Mette Høgild  2000  HERNING  0002AF  25 m  32.83   
20  614  Hvolgaard Nikoline  1998  IKAST  9856AT  25 m  32.93   
21  566  Sinding Pernille Koch  2002  HERNING  0242AL  25 m  33.93   
22  649  Fog Kathrine  2000  VIBORG  0072BC  25 m  34.02   
23  682  Vasegaard Karoline  2001  VIBORG  0128AM  25 m  35.10   
24  716  Veile Camilla  2000  DURUP  0096AQ  50 m  35.47   
25  707  Damsgaard Iben  2000  DURUP  0046AZ  25 m  35.55   
26  628  Poulsen Olivia  2001  SKIVE  0142AR  25 m  35.86   
27  540  Jensen Line Mia  2000  HERNING  0078AW  25 m  36.02   
28  624  Jensen Camille Lindhard  2000  SKIVE  0074AZ  25 m  36.02   
29  683  Andersen Freya R.  2000  VILDBJERG  0088AK  25 m  36.04   
30  527  Hansen Signe B.  2002  HERNING  0254AQ  25 m  36.28   
31  617  Lausten Sascha  2002  IKAST  0202AJ  25 m  36.47   
32  579  Vilstrup Amalie  2002  HERNING  0246AJ  25 m  36.62   
33  549  Kruse Frederikke  2002  HERNING  0278AI  25 m  37.28   
34  711  Mark Carli  2002  DURUP  0216AL  50 m  37.83   
35  615  Knudsen Emilie  2002  IKAST  0222AK  25 m  37.99   
36  641  Andersen Helene Marie S.  2001  VIBORG    25 m  38.20   
37  640  Andersen Helene Levring  2001  VIBORG  0132AY  25 m  38.36   
38  616  Knudsen Lærke Maria  2002  IKAST    25 m  38.53   
39  652  Fuglsang Mathilde  2000  VIBORG  0088BA  25 m  39.82   
40  657  Jakobsen Rebecca E.  2003  VIBORG    25 m  40.12   
41  573  Therkildsen Ida Lykke  1999  HERNING    25 m  40.36   
42  713  Pedersen Andrea K.  2000  DURUP  0014BA  50 m  40.46   
43  546  Kristensen Amalie  2003  HERNING  0304AK  25 m  41.01   
44  580  Winding Alberte Birkemose  1999  HERNING    25 m  41.14   
45  663  Liboriussen Louise D.  2002  VIBORG    25 m  41.30   
46  541  Jensen Maja Østergaard  2002  HERNING  0228AR  25 m  41.76   
47  623  Holm Emma Gleitze  1999  SKIVE  9998BC  25 m  41.92   
48  578  Wenzell Anne  2001  HERNING    25 m  42.85   
49  560  Mosegaard Anna  2002  HERNING  0284AP  25 m  42.86   
50  550  Larsen Louise Eg  2002  HERNING  0298AL  25 m  43.42   
51  645  Bisgård Freja Almtoft  2001  VIBORG    25 m  43.61   
52  658  Johannsen Anna Nørgaard  2000  VIBORG    25 m  43.62   
53  563  Ovesen Asta Buur  2004  HERNING    25 m  44.17   
54  568  Suhnsen Frederikke  2002  HERNING    25 m  45.02   
55  547  Kristensen Maja Fjord  2002  HERNING  0228AO  25 m  45.44   
56  653  Hansen Matilde Rahbek  2002  VIBORG    25 m  47.87   
57  660  Kanstrup Amalie  2003  VIBORG    25 m  49.04   
58  677  Sunesen Anne  2001  VIBORG    25 m  49.08   
59  565  Rasmussen Kirstine Mørk  2003  HERNING    25 m  50.81   
60  537  Jakobsen Sarah  2002  HERNING    25 m  51.97   
61  562  Nielsen Julie  2003  HERNING    25 m  52.28   
62  511  Holmgaard Naja  2001  STRUER  0182AT  25 m     
63  542  Jensen Maria Møller  2001  HERNING    25 m     
64  545  Klausen Alberte Schnieber  2002  HERNING  0224AT  25 m     
65  548  Kristensen Mille Dunker  2001  HERNING    25 m     
66  655  Holm Camille Sofie N.  2000  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
39_S
Løb 39, 4X100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
686  Stm 1  STM    25 m  3:56.21   
687  Stm 2  STM    25 m  4:12.12   
688  Stm 3  STM    25 m  4:32.34   
506  Struer Dream Team  1996  STRUER    25 m  4:35.68   
689  Stm 4  STM    25 m  4:49.34   
631  Drenge 1 Viborg  VIBORG    25 m  4:50.99   
508  Struer Herrer 1  1996  STRUER    50 m  4:52.45   
690  Stm 5  STM    25 m  5:30.34   
608  Isk Drenge  IKAST    25 m     
10  632  Drenge 2 Viborg  VIBORG    25 m     
11  633  Drenge 3 Viborg  VIBORG    25 m     
12  634  Drenge Viborg  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 
40_S
Løb 40, 4X100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
686  Stm 1  STM    25 m  4:32.34   
687  Stm 2  STM    25 m  5:02.44   
688  Stm 3  STM    25 m  5:10.43   
505  Struer Damer 1  1996  STRUER    50 m  5:20.99   
689  Stm 4  STM    25 m  5:30.42   
635  Piger 1 Viborg  VIBORG    25 m  5:45.99   
690  Stm 5  STM    25 m  5:50.32   
692  Stm 6  STM    25 m  6:13.43   
609  Isk Piger  IKAST    25 m     
10  636  Piger 2 Viborg  VIBORG    25 m     
11  637  Piger 3 Viborg  VIBORG    25 m     
12  638  Piger Viborg  VIBORG    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  13 september 2013 
Licens til Herning Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  20:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark