2020-09-28   02:05:24
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Hössö-uinnit 2013

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 200m Vapaauinti T-13, N 
 
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:51.17 2009-12-13 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:54.50 2009-09-19 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
337  Lajunen Laura  1992  SWIM  92A223  50 m  2:04.72  2:00.72   
271  Laukkanen Noora  1993  Cetus  93A392  25 m  2:02.89  2:02.89   
332  Vekkeli Vaula  1996  LaUS  96A655  50 m  2:07.46  2:03.46   
166  Pihkamäki Eveliina  1998  RiUS  98A156  50 m  2:09.19  2:05.19   
249  Eloranta Emilia  1997  Cetus  97A312  25 m  2:07.80  2:07.80   
304  Ayarci Melek  1999  LaUS  99A045  50 m  2:13.02  2:09.02   
260  Juppo Mona  1996  Cetus  96A571  50 m  2:14.96  2:10.96   
276  Rinne Nea  1995  Cetus  95A833  50 m  2:15.06  2:11.06   
282  Wahlstedt Rebecca  1997  Cetus  97A592  25 m  2:11.71  2:11.71   
10  32  Jacobson Wilma  2000  HSS  00A127  50 m  2:16.68  2:12.68   
11  254  Halonen Aleksia  1996  Cetus  96A880  50 m  2:17.45  2:13.45   
12  328  Saarikko Ella  2000  LaUS  00A369  50 m  2:17.92  2:13.92   
13  266  Korhonen Niina  1996  Cetus  96A139  25 m  2:14.88  2:14.88   
14  303  Ala-Seppälä Eveliina  1995  LaUS  95A436  50 m  2:20.57  2:16.57   
15  111  Schroderus Reetta  1997  JUK  97B069  50 m  2:22.49  2:18.49   
16  57  Lindeberg Sophia  2000  HSS  00A332  50 m  2:23.84  2:19.84   
17  365  Mustonen Kristina  1999  HäUS  99A494  50 m  2:25.08  2:21.08   
18  44  Koiranen Iida  2000  HSS  00A143  50 m  2:26.56  2:22.56   
19  52  Kuusniemi Fishwick Millie  2000  HSS  00A428  50 m  2:28.81  2:24.81   
20  201  Koponen Noora  1996  SiHy  96A110  50 m  2:29.47  2:25.47   
21  305  Bruneau Julia  1999  LaUS  99A066  25 m  2:27.59  2:27.59   
22  55  Lehtonen Saara  2000  HSS  00A068  50 m  2:32.06  2:28.06   
23  196  Virtomaa Vilma-Lotta  1999  SGR  99A727  50 m  2:32.45  2:28.45   
24  170  Ruhala Lotta  1997  RiUS  97A633  25 m  2:29.25  2:29.25   
25  21  Hirvonen Helene  2001  HSS  01A179  50 m  2:34.27  2:30.27   
26  188  Andreasen Wilma  2000  SGR  00A430  50 m  2:35.06  2:31.06   
27  97  Vartiainen Alexandra  2001  HSS  01A437  50 m  2:36.09  2:32.09   
28  148  Halonen Anni  1999  RiUS  99A895  50 m  2:37.39  2:33.39   
29  180  Tarnanen Mira  2000  RiUS  00A054  50 m  2:39.58  2:35.58   
30  81  Peräjoki Pia  2000  HSS  00A339  50 m  2:40.39  2:36.39   
31  43  Koiranen Emma  2001  HSS  01A054  50 m  2:43.34  2:39.34   
32  228  Hirvo Saara  1999  TuUS  99A164  50 m  2:44.00  2:40.00   
33  352  Kankkunen Essi  2000  HäUS  00A542  50 m  2:46.02  2:42.02   
34  189  Heino Elina  1999  SGR  99A547  25 m  2:42.29  2:42.29   
35  171  Ruhala Viivi  2001  RiUS  01A339  25 m  2:52.61  2:52.61   
36  225  Hinkka Sofia  2001  TuUS  01A852  25 m  2:53.98  2:53.98   
37  159  Kuparinen Tinka  1999  RiUS  99A587  25 m  2:54.63  2:54.63   
38  146  Ahlgren Henna  2000  RiUS  00A050  50 m  3:02.09  2:58.09   
39  63  Maula Lisa  2001  HSS  01A570  50 m  3:05.21  3:01.21   
40  379  Valliaro Elina  1999  HäUS  99A952  25 m  3:04.00  3:04.00   
41  155  Kuivaniemi Henna  2000  RiUS  00B032  25 m  3:57.28  3:57.28   
42  157  Kulmala Mikaela  2001  RiUS  01A110  25 m       
43  295  Leppä Emma  2000  KoU  00A562  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
2_S
Laji 2, 200m Vapaauinti P-14, M 
 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:39.37 2009-11-15 
SE: Antti Kasvio (1973) 1:44.14 1992-02-02 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
252  Eskelinen Aleksi  1988  Cetus  88A060  50 m  1:53.89  1:49.89   
259  Juopperi Sami  1992  Cetus  92A211  25 m  1:50.34  1:50.34   
193  Piiroinen Eetu  1995  SGR  95A743  50 m  1:56.34  1:52.34   
275  Pöytäkivi Riku  1993  Cetus  93A973  25 m  1:54.06  1:54.06   
262  Kaidesoja Emil  1995  Cetus  95A581  25 m  1:55.07  1:55.07   
253  Fredrikson Christoffer  1997  Cetus  97B155  50 m  1:59.38  1:55.38   
299  Tommiska Jesse  1994  KoU  94A906  50 m  1:59.96  1:55.96   
273  Ohtonen Lassi  1992  Cetus  92A348  50 m  2:00.76  1:56.76   
257  Jeskanen Samuli  1996  Cetus  96A361  50 m  2:02.00  1:58.00   
10  395  Aho Teemu  1994  Gladius  94A578  50 m  2:02.22  1:58.22   
11  284  Vorobiev Vladislav  1996  Cetus  96A120  50 m  2:02.29  1:58.29   
12  Tikhonov-Bugrov Dmitry  1996  KOR-1    25 m  1:58.50  1:58.50   
13  216  Meriläinen Toni  1997  VanVe  97A275  50 m  2:03.73  1:59.73   
14  363  Löyttyniemi Jaakko  1997  HäUS  97A919  50 m  2:03.89  1:59.89   
15  192  Pesso Mikko  1997  SGR  97A975  25 m  2:00.58  2:00.58   
16  164  Mäkelä Niko  1998  RiUS  98A679  50 m  2:04.97  2:00.97   
17  318  Mokichev Alexei  1994  LaUS  94A018  50 m  2:05.25  2:01.25   
18  321  Niemi Andreas  1996  LaUS  96A455  50 m  2:05.31  2:01.31   
19  370  Reunanen Niklas  1998  HäUS  98A184  50 m  2:05.39  2:01.39   
20  263  Kaisti Pontus  1997  Cetus  97A554  25 m  2:02.05  2:02.05   
21  265  Kontturi Tim  1996  Cetus  96A442  25 m  2:02.68  2:02.68   
22  210  Yritys Matias  1997  SiHy  97A539  50 m  2:06.91  2:02.91   
23  261  Järvelä Jasper  1996  Cetus  96A194  25 m  2:04.44  2:04.44   
24  190  Kartau Martin  1995  SGR  95A915  25 m  2:04.59  2:04.59   
25  335  Zimmermann Daniel  1997  LaUS  97A105  50 m  2:12.02  2:08.02   
26  313  Kuosmanen Jami  1998  LaUS  98A227  50 m  2:12.03  2:08.03   
27  207  Tollander Jaan  1994  SiHy  94B040  25 m  2:08.54  2:08.54   
28  394  Aho Jonni  1999  Gladius  99A002  50 m  2:15.07  2:11.07   
29  169  Pullinen Jasper  1999  RiUS  99A036  50 m  2:16.91  2:12.91   
30  301  Somero Atte  1999  La-Ka  99A522  50 m  2:18.25  2:14.25   
31  105  Myllynen Antti  1999  JUK  99A725  50 m  2:18.38  2:14.38   
32  219  Lundgren Jon  1998  SiWa  98A743  50 m  2:18.69  2:14.69   
33  113  Tervanen Heikki  1998  JUK  98A952  25 m  2:15.09  2:15.09   
34  160  Laakso Mikael  1997  RiUS  97A008  50 m  2:19.16  2:15.16   
35  195  Somila Niko  1999  SGR  99A521  50 m  2:19.66  2:15.66   
36  194  Ruohonen Lassi  1998  SGR  98A125  50 m  2:20.77  2:16.77   
37  391  Lyytinen Heikki  1998  Octopus  98A008  50 m  2:21.79  2:17.79   
38  344  Honkamäki Jere  1998  HäUS  98A297  50 m  2:24.37  2:20.37   
39  377  Torkkel Teemu  1997  HäUS  97A347  25 m  2:21.20  2:21.20   
40  197  Yli-Äyhö Kustaa  2000  SGR  00A023  50 m  2:25.37  2:21.37   
41  354  Katajisto Mika  1997  HäUS  97B040  25 m  2:23.49  2:23.49   
42  191  Lausala Valtteri  1999  SGR  99A800  50 m  2:27.84  2:23.84   
43  165  Nuora Leevi  1999  RiUS  99A577  25 m  2:24.13  2:24.13   
44  102  Haapiainen Jan-Henrik  1998  JUK  98A380  50 m  2:31.60  2:27.60   
45  243  Toivola Joona  1997  TuUS  97A998  25 m  2:27.77  2:27.77   
46  358  Laine Tino  1998  HäUS  98A690  25 m  2:30.20  2:30.20   
47  302  Somero Perttu  2001  La-Ka  01A317  50 m  2:37.98  2:33.98   
48  154  Koskinen Jesse  1999  RiUS  99A889  50 m  2:40.10  2:36.10   
49  355  Kilponen Joni  1999  HäUS  99A383  25 m  2:37.10  2:37.10   
50  398  Koski Henri  2000  Gladius  00A803  50 m  2:42.66  2:38.66   
51  327  Romo Saku  2000  LaUS  00A504  50 m  2:43.86  2:39.86   
52  238  Rastas Venni  1999  TuUS  99B101  25 m  2:40.28  2:40.28   
53  175  Saraneva Tuomas  2000  RiUS  00A326  50 m  2:50.56  2:46.56   
54  308  Helminen Aleksi  2001  LaUS  01A494  25 m  2:52.87  2:52.87   
55  360  Liuska Roope  2000  HäUS  00A354  25 m  2:56.60  2:56.60   
56  380  Vartiainen Nuutti  2000  HäUS  00B114  50 m  3:06.17  3:02.17   
57  230  Juurikivi Tapio  1999  TuUS  99B261  25 m  3:06.49  3:06.49   
58  68  Mäkelä Oscar  2001  HSS  01A717  50 m  3:10.70  3:06.70   
59  343  Heino Markus  2000  HäUS  00B103  25 m  3:15.30  3:15.30   
60  78  Pavlidi Christofor  2001  HSS  01A068  25 m       
61  162  Lajas Roope  1998  RiUS  98B294  25 m       
62  250  Eloranta Valtteri  1992  Cetus  92A273  25 m       
63  341  Peltonen Tatu  1989  JäJy  89A035  25 m       
64  367  Oripelto Santeri  1999  HäUS  99B212  25 m       
65  375  Soininen Ville  2000  HäUS  00B202  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
3_S
Laji 3, 200m Sekauinti T-13, N 
 
ME: Julia SMIT (1986) 2:04.60 2009-12-19 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 2:11.39 2008-10-25 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
281  Teijonsalo Fanny  1996  Cetus  96A027  50 m  2:17.76  2:12.76   
332  Vekkeli Vaula  1996  LaUS  96A655  50 m  2:24.90  2:19.90   
247  Alitalo Anni  1991  Cetus  91A200  50 m  2:27.07  2:22.07   
50  Kurki Laura  1994  HSS  94A839  25 m  2:28.09  2:28.09   
280  Strengell Riina  1997  Cetus  97A841  50 m  2:36.62  2:31.62   
256  Inkeroinen Milla  1998  Cetus  98A634  25 m  2:32.63  2:32.63   
202  Korpinen Katarina  1993  SiHy  93A413  50 m  2:38.21  2:33.21   
279  Silvennoinen Elisa  1996  Cetus  96A481  25 m  2:33.71  2:33.71   
100  Parviainen Meri  1998  HyUS  98A051  25 m  2:33.86  2:33.86   
10  264  Kontturi Nea  1998  Cetus  98A006  50 m  2:39.41  2:34.41   
11  69  Nieminen Roosa  1999  HSS  99A023  25 m  2:35.69  2:35.69   
12  182  Tuovinen Noora  1998  RiUS  98A130  50 m  2:41.24  2:36.24   
13  316  Lillman Essi-Maria  2000  LaUS  00A057  50 m  2:41.59  2:36.59   
14  306  Bärlund Raakel  2001  LaUS  01A081  50 m  2:42.61  2:37.61   
15  19  Hellsten Olivia  2000  HSS  00A064  50 m  2:42.84  2:37.84   
16  404  Ucar Selma  1995  UiTa  95A756  50 m  2:43.63  2:38.63   
17  320  Mäki-Puhtila Rita  1998  LaUS  98A122  50 m  2:43.71  2:38.71   
18  168  Pihkamäki Marianne  1996  RiUS  96A239  25 m  2:38.94  2:38.94   
19  167  Pihkamäki Katariina  1998  RiUS  98A155  25 m  2:40.18  2:40.18   
20  334  Virtanen Heidi  1997  LaUS  97A076  25 m  2:42.28  2:42.28   
21  372  Saarinen Noora  1996  HäUS  96A150  25 m  2:45.48  2:45.48   
22  174  Saario Jenna  1999  RiUS  99A184  50 m  2:51.72  2:46.72   
23  220  Saarinen Sanna  1998  SiWa  98A362  50 m  2:51.83  2:46.83   
24  296  Patjas Jessika  1997  KoU  97A725  50 m  2:53.80  2:48.80   
25  229  Ikonen Hanna  1998  TuUS  98B064  50 m  2:53.86  2:48.86   
26  172  Ruottu Aino  2001  RiUS  01A117  50 m  2:58.43  2:53.43   
27  109  Rissanen Jessika  2001  JUK  01A646  50 m  2:59.50  2:54.50   
28  196  Virtomaa Vilma-Lotta  1999  SGR  99A727  25 m  2:55.45  2:55.45   
29  120  Hjelm Roosa  1997  Poseidon  97A999  50 m  3:01.05  2:56.05   
30  244  Tuomisto Tiia  1998  TuUS  98A356  50 m  3:01.66  2:56.66   
31  188  Andreasen Wilma  2000  SGR  00A430  50 m  3:01.73  2:56.73   
32  62  Maula Lena  2002  HSS  02A212  50 m  3:03.83  2:58.83   
33  400  Parhiala Marilla  2000  Gladius  00B046  50 m  3:06.01  3:01.01   
34  179  Tahvanainen Anna  2000  RiUS  00A313  50 m  3:06.92  3:01.92   
35  356  Kilponen Sanni  2001  HäUS  01A145  50 m  3:13.66  3:08.66   
36  369  Reunanen Nea  2001  HäUS  01A298  50 m  3:14.75  3:09.75   
37  189  Heino Elina  1999  SGR  99A547  25 m  3:09.92  3:09.92   
38  41  Kilpeläinen Pilvi  2002  HSS  02A416  50 m  3:29.41  3:24.41   
39  245  Välimaa Siiri  2002  TuUS  02A327  50 m  3:30.35  3:25.35   
40  224  Appelberg Janna  2001  TuUS  01A954  25 m  3:37.44  3:37.44   
41  87  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  50 m  3:48.61  3:43.61   
42  149  Heiskanen Annika  2001  RiUS  01A375  25 m  3:51.01  3:51.01   
43  234  Lehtola Roosa  2001  TuUS  01A806  25 m       
44  237  Rantala Julia  1999  TuUS  99B163  25 m       
45  292  Simonsen Madeline  1995  KoUS  95B326  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
4_S
Laji 4, 200m Sekauinti P-14, M 
 
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:50.08 2010-12-17 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:54.65 1994-01-21 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
312  Kokko Olli  1994  LaUS  94A602  25 m  2:05.48  2:05.48   
274  Pokkinen Tuomas  1995  Cetus  95A815  25 m  2:06.22  2:06.22   
193  Piiroinen Eetu  1995  SGR  95A743  25 m  2:06.80  2:06.80   
211  Yritys Petja  1993  SiHy  93A330  25 m  2:07.63  2:07.63   
252  Eskelinen Aleksi  1988  Cetus  88A060  25 m  2:07.77  2:07.77   
311  Jämsä Kasper  1997  LaUS  97A109  50 m  2:14.36  2:09.36   
192  Pesso Mikko  1997  SGR  97A975  50 m  2:16.53  2:11.53   
186  Väre Hannes  1997  RiUS  97A159  25 m  2:13.07  2:13.07   
122  Junninen Tapio  1995  Poseidon  95A553  50 m  2:18.61  2:13.61   
10  190  Kartau Martin  1995  SGR  95A915  25 m  2:18.26  2:18.26   
11  324  Penttinen Roope  1995  LaUS  95A543  50 m  2:25.68  2:20.68   
12  206  Siline Arni  1997  SiHy  97A792  50 m  2:26.78  2:21.78   
13  330  Tolppala Remi  1997  LaUS  97A243  50 m  2:27.47  2:22.47   
14  331  Turunen Jere  1997  LaUS  97A816  50 m  2:29.05  2:24.05   
15  144  Aaltonen Henri  1997  RiUS  97A011  50 m  2:29.13  2:24.13   
16  283  Vainio Topias  1997  Cetus  97A690  25 m  2:24.27  2:24.27   
17  140  Upornikov Alexei  1998  Poseidon  98A080  50 m  2:29.75  2:24.75   
18  329  Soini Riku  1997  LaUS  97A380  25 m  2:30.68  2:30.68   
19  194  Ruohonen Lassi  1998  SGR  98A125  25 m  2:31.50  2:31.50   
20  195  Somila Niko  1999  SGR  99A521  50 m  2:39.09  2:34.09   
21  242  Saxberg Joonatan  1997  TuUS  97B263  50 m  2:40.35  2:35.35   
22  241  Sarkima Aarne  1999  TuUS  99B029  50 m  2:42.42  2:37.42   
23  346  Hyvärinen Juha  1998  HäUS  98A057  25 m  2:37.82  2:37.82   
24  197  Yli-Äyhö Kustaa  2000  SGR  00A023  50 m  2:43.70  2:38.70   
25  309  Hulkko Santeri  2000  LaUS  00A843  25 m  2:40.59  2:40.59   
26  Konashev Pavel  2001  NEW WAVE    25 m  2:41.50  2:41.50   
27  112  Soukola Elias  1999  JUK  99A759  50 m  2:49.56  2:44.56   
28  99  Mattila Jyri  1999  HyUS  99B198  25 m  2:44.85  2:44.85   
29  232  Laurikainen Casper  1998  TuUS  98A945  25 m  2:45.76  2:45.76   
30  307  Halme Samuli  2000  LaUS  00A440  50 m  2:51.21  2:46.21   
31  39  Karvo Kaius  2000  HSS  00A066  50 m  2:53.05  2:48.05   
32  336  Zimmermann Harry  2001  LaUS  01A148  50 m  2:53.18  2:48.18   
33  362  Lähde Mikael  2000  HäUS  00A918  50 m  2:55.60  2:50.60   
34  177  Seppä Otto  1999  RiUS  99A506  25 m  2:54.55  2:54.55   
35  191  Lausala Valtteri  1999  SGR  99A800  25 m  2:56.40  2:56.40   
36  325  Pernanen Timi  2001  LaUS  01A141  50 m  3:02.08  2:57.08   
37  176  Seppä Konsta  2001  RiUS  01A294  50 m  3:02.75  2:57.75   
38  231  Kattelus Eemil  2000  TuUS  00A849  50 m  3:14.54  3:09.54   
39  158  Kuosmanen Mikko  2000  RiUS  00A584  25 m  3:10.03  3:10.03   
40  95  Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  50 m  3:40.49  3:35.49   
41  236  Pyykönen Vinski  2000  TuUS  00B001  25 m       
42  258  Johansson Tomas  1994  Cetus  94A153  25 m       
43  298  Sipilä Panu  1996  KoU  96A922  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
5_S
Laji 5, 100m Rintauinti T-13, N 
 
ME: Rebecca SONI (1987) 1:02.70 2009-12-19 
SE: Jenna Laukkanen (1996) 1:06.57 2012-07-01 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
249  Eloranta Emilia  1997  Cetus  97A312  50 m  1:12.22  1:09.22   
45  Koivusalo Leena  1993  HSS  93A170  50 m  1:14.07  1:11.07   
204  Palonen Oona  1995  SiHy  95A382  25 m  1:12.38  1:12.38   
54  Lehtonen Aura  1998  HSS  98A177  50 m  1:16.43  1:13.43   
316  Lillman Essi-Maria  2000  LaUS  00A057  50 m  1:16.83  1:13.83   
31  Jacobson Lotta  1998  HSS  98A307  50 m  1:16.86  1:13.86   
267  Kotka Minni  1998  Cetus  98B060  50 m  1:17.30  1:14.30   
310  Ikonen Sanni  1998  LaUS  98A220  25 m  1:14.55  1:14.55   
26  Hämäläinen Lotta  1998  HSS  98A987  50 m  1:18.17  1:15.17   
10  305  Bruneau Julia  1999  LaUS  99A066  50 m  1:18.32  1:15.32   
11  333  Viitasuo Vera  1995  LaUS  95A896  25 m  1:15.56  1:15.56   
12  170  Ruhala Lotta  1997  RiUS  97A633  50 m  1:18.72  1:15.72   
13  326  Raiski Lotta  1998  LaUS  98A210  50 m  1:19.75  1:16.75   
14  359  Liukkonen Aliisa  1999  HäUS  99A563  50 m  1:20.44  1:17.44   
15  390  Karimaa Kiia  1996  Octopus  96A144  25 m  1:17.50  1:17.50   
16  276  Rinne Nea  1995  Cetus  95A833  25 m  1:17.59  1:17.59   
17  227  Hirvo Maija  1997  TuUS  97A695  50 m  1:20.71  1:17.71   
18  198  Fröblom Sini  1995  SiHy  95A029  50 m  1:21.19  1:18.19   
19  47  Kotonen Anna  1997  HSS  97A239  25 m  1:18.97  1:18.97   
20  60  Långström Emma  1997  HSS  97A480  25 m  1:19.24  1:19.24   
21  108  Ripatti Maria  1987  JUK  87A148  25 m  1:19.91  1:19.91   
22  77  Parviainen Henrika  1997  HSS  97A553  50 m  1:24.07  1:21.07   
23  396  Jalonen Amanda  2000  Gladius  00A240  50 m  1:24.30  1:21.30   
24  50  Kurki Laura  1994  HSS  94A839  25 m  1:22.03  1:22.03   
25  76  Parviainen Erika  1995  HSS  95A583  25 m  1:22.54  1:22.54   
26  254  Halonen Aleksia  1996  Cetus  96A880  25 m  1:22.66  1:22.66   
27  98  Kauppinen Veera  1998  HyUS  98B125  25 m  1:23.10  1:23.10   
28  342  Aho Lotta  1999  HäUS  99A598  50 m  1:26.19  1:23.19   
29  166  Pihkamäki Eveliina  1998  RiUS  98A156  25 m  1:23.94  1:23.94   
30  46  Koskinen Lotta  1974  HSS  74A049  25 m  1:23.99  1:23.99   
31  96  Valtonen Saga  1998  HSS  98A401  25 m  1:25.36  1:25.36   
32  209  Ylinen Elli  1996  SiHy  96A123  25 m  1:25.94  1:25.94   
33  72  Oesch Laura  1997  HSS  97A649  25 m  1:26.91  1:26.91   
34  83  Pohjalainen Peppi  1997  HSS  97A266  25 m  1:27.03  1:27.03   
35  376  Steen Petra  1999  HäUS  99A150  25 m  1:27.50  1:27.50   
36  246  Yrjänen Meri  1997  TuUS  97B265  50 m  1:31.49  1:28.49   
37  129  Louhikoski Lilli  2002  Poseidon  02A021  25 m  1:28.80  1:28.80   
38  239  Riipinen Emilia  2000  TuUS  00A896  50 m  1:32.00  1:29.00   
39  52  Kuusniemi Fishwick Millie  2000  HSS  00A428  50 m  1:33.53  1:30.53   
40  42  Kilpeläinen Viola  1998  HSS  98A386  25 m  1:30.78  1:30.78   
41  81  Peräjoki Pia  2000  HSS  00A339  25 m  1:30.89  1:30.89   
42  139  Tuominen Marie  2000  Poseidon  00A291  25 m  1:30.90  1:30.90   
43  315  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  50 m  1:34.57  1:31.57   
44  142  Vacker Jasmin  1999  Poseidon  99A003  50 m  1:34.58  1:31.58   
45  18  Hellsten Claudia  1998  HSS  98A382  25 m  1:32.69  1:32.69   
46  40  Ketola Erika  2000  HSS  00A124  25 m  1:32.75  1:32.75   
47  235  Mikkonen Saija  2001  TuUS  01A667  50 m  1:35.89  1:32.89   
48  323  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  50 m  1:37.42  1:34.42   
49  351  Kanervo Sanni  2001  HäUS  01A850  50 m  1:37.52  1:34.52   
50  171  Ruhala Viivi  2001  RiUS  01A339  50 m  1:37.74  1:34.74   
51  366  Nieminen Sofia  2002  HäUS  02A478  50 m  1:38.67  1:35.67   
52  36  Järvelä Tea  1997  HSS  97B094  50 m  1:39.16  1:36.16   
53  157  Kulmala Mikaela  2001  RiUS  01A110  50 m  1:39.51  1:36.51   
54  70  Nummi Daniela  2000  HSS  00A754  25 m  1:36.57  1:36.57   
55  134  Rantanen Nitta  2000  Poseidon  00A336  25 m  1:39.68  1:39.68   
56  152  Kitinoja Martta  2001  RiUS  01A621  25 m  1:40.64  1:40.64   
57  379  Valliaro Elina  1999  HäUS  99A952  50 m  1:45.23  1:42.23   
58  226  Hirvo Anni  2001  TuUS  01A485  50 m  1:45.79  1:42.79   
59  155  Kuivaniemi Henna  2000  RiUS  00B032  25 m  1:43.42  1:43.42   
60  147  Friman Siiri  2001  RiUS  01A653  50 m  1:50.82  1:47.82   
61  371  Riikonen Hanni  2002  HäUS  02A632  25 m  1:50.20  1:50.20   
62  125  Kilpeläinen Jenna  2001  Poseidon  01A307  25 m  1:51.54  1:51.54   
63  145  Aaltonen Lotta  2002  RiUS  02A085  25 m  1:51.89  1:51.89   
64  133  Ranta Jenna  1998  Poseidon  98B298  50 m  1:55.78  1:52.78   
65  23  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  1:54.72  1:54.72   
66  285  Arola Aino-olivia  2002  KoUS  02A654  50 m  1:58.09  1:55.09   
67  Ahonen Helmi  2003  HSS  03A160  25 m  1:59.64  1:59.64   
68  51  Kuusniemi Fishwick Matilda  2004  HSS  04A002  25 m  1:59.66  1:59.66   
69  153  Korpisaari Kaisli  2002  RiUS  02A094  50 m  2:03.06  2:00.06   
70  151  Hiltunen Riia  2002  RiUS  02A251  25 m  2:01.25  2:01.25   
71  289  Kääpä Iisa  2002  KoUS  02A454  25 m  2:06.36  2:06.36   
72  Alastalo Aada  1998  HSS  98A009  25 m       
73  Aliklaavu Viivi  1998  HSS  98A727  25 m       
74  27  Hölttä Jessica  1996  HSS  96A544  25 m       
75  53  Lammi Vera  1998  HSS  98A800  25 m       
76  80  Peräjoki Jenni  1997  HSS  97A650  25 m       
77  200  Huovinen Noora  1994  SiHy  94A903  25 m       
78  214  Rintala Roosa  2001  VaU  01A069  25 m       
79  217  Miettinen Juuli  2000  VanVe  00A048  25 m       
80  286  Kansonen Fanni  2001  KoUS  01B162  25 m       
81  291  Rokka Tinka  2003  KoUS  03A363  25 m       
82  350  Kallioinen Emmi  2000  HäUS  00B013  25 m       
83  381  Vekka Linda  1999  HäUS  99B260  25 m       
84  402  Hirvonen Susanne  1997  ORCA  97A118  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
6_S
Laji 6, 100m Rintauinti P-14, M 
 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 55.61 2009-11-15 
SE: Andrei Tuomola (1989) 58.40 2009-12-10 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
67  Myren Sami  1991  HSS  91A093  25 m  59.83  59.83   
338  Liukkonen Ari-Pekka  1989  SWIM  89A286  50 m  1:03.38  1:00.38   
273  Ohtonen Lassi  1992  Cetus  92A348  50 m  1:04.12  1:01.12   
181  Tiainen Tuomas  1996  RiUS  96A221  50 m  1:06.42  1:03.42   
259  Juopperi Sami  1992  Cetus  92A211  50 m  1:06.49  1:03.49   
49  Kunnari Jalmari  1995  HSS  95A063  50 m  1:08.51  1:05.51   
13  Clayhills Bruce  1997  HSS  97A983  50 m  1:09.49  1:06.49   
294  Kotikuusi Ville  1991  KoU  91A412  25 m  1:06.95  1:06.95   
321  Niemi Andreas  1996  LaUS  96A455  25 m  1:07.04  1:07.04   
10  37  Järvelä Tomi  1995  HSS  95A417  50 m  1:10.24  1:07.24   
11  384  Lehtonen Roope  1996  RaisU  96A083  25 m  1:07.63  1:07.63   
12  35  Jokinen Sampo  1998  HSS  98A133  50 m  1:10.83  1:07.83   
13  107  Päivinen Juho  1996  JUK  96B112  50 m  1:11.60  1:08.60   
14  361  Lähde Jyri  1996  HäUS  96B234  50 m  1:11.87  1:08.87   
15  277  Salo Jaro  1997  Cetus  97A906  50 m  1:12.52  1:09.52   
16  164  Mäkelä Niko  1998  RiUS  98A679  50 m  1:12.60  1:09.60   
17  92  Talvitie Kristian  1995  HSS  95A862  25 m  1:10.69  1:10.69   
18  75  Pakarinen Alari  1998  HSS  98A651  50 m  1:14.97  1:11.97   
19  156  Kujala Rasmus  1999  RiUS  99A190  50 m  1:15.44  1:12.44   
20  275  Pöytäkivi Riku  1993  Cetus  93A973  25 m  1:12.86  1:12.86   
21  207  Tollander Jaan  1994  SiHy  94B040  25 m  1:13.98  1:13.98   
22  203  Kuittinen Otto  1995  SiHy  95A106  25 m  1:14.11  1:14.11   
23  297  Sipari Joonas  1991  KoU  91A049  50 m  1:17.22  1:14.22   
24  240  Rinkinen Henrik  1997  TuUS  97A988  25 m  1:14.54  1:14.54   
25  283  Vainio Topias  1997  Cetus  97A690  25 m  1:15.41  1:15.41   
26  346  Hyvärinen Juha  1998  HäUS  98A057  50 m  1:18.42  1:15.42   
27  136  Somero Valtteri  1998  Poseidon  98A810  25 m  1:15.58  1:15.58   
28  74  Paavonen Aleksi  1996  HSS  96A716  25 m  1:15.76  1:15.76   
29  335  Zimmermann Daniel  1997  LaUS  97A105  50 m  1:20.00  1:17.00   
30  373  Saarinen Teemu  1995  HäUS  95A139  25 m  1:17.94  1:17.94   
31  Tikhonov-Bugrov Nikita  2000  DELFIN    25 m  1:18.00  1:18.00   
32  397  Jalonen Robert  1998  Gladius  98A578  25 m  1:21.30  1:21.30   
33  93  Tiihonen Elias  1999  HSS  99A560  50 m  1:24.34  1:21.34   
34  290  Länsirinne Pessi  2000  KoUS  00A784  50 m  1:25.97  1:22.97   
35  91  Talvitie Christofer  1999  HSS  99B259  25 m  1:23.53  1:23.53   
36  110  Rissanen Nikolas  1998  JUK  98B189  50 m  1:26.75  1:23.75   
37  301  Somero Atte  1999  La-Ka  99A522  50 m  1:27.80  1:24.80   
38  401  Santamäki Aarne  1998  Gladius  98B263  50 m  1:28.26  1:25.26   
39  99  Mattila Jyri  1999  HyUS  99B198  50 m  1:28.83  1:25.83   
40  243  Toivola Joona  1997  TuUS  97A998  25 m  1:27.67  1:27.67   
41  327  Romo Saku  2000  LaUS  00A504  50 m  1:32.58  1:29.58   
42  84  Rahikkala Topi  2001  HSS  01A073  50 m  1:33.53  1:30.53   
43  10  Backman Rasmus  2000  HSS  00A466  50 m  1:33.67  1:30.67   
44  154  Koskinen Jesse  1999  RiUS  99A889  25 m  1:31.92  1:31.92   
45  158  Kuosmanen Mikko  2000  RiUS  00A584  50 m  1:36.00  1:33.00   
46  118  Haimi Jesse  2001  Poseidon  01A062  25 m  1:33.43  1:33.43   
47  150  Helstelä Otso  2000  RiUS  00A052  50 m  1:36.67  1:33.67   
48  38  Järvelä Tuomo  1999  HSS  99A982  25 m  1:34.29  1:34.29   
49  288  Kuusela Leo  1999  KoUS  99A661  25 m  1:34.45  1:34.45   
50  322  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  25 m  1:37.42  1:37.42   
51  58  Linnanen Niklas  2001  HSS  01A606  50 m  1:42.67  1:39.67   
52  101  Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  25 m  1:39.95  1:39.95   
53  367  Oripelto Santeri  1999  HäUS  99B212  25 m  1:41.20  1:41.20   
54  11  Beresten Alexander  2001  HSS  01A443  25 m  1:42.68  1:42.68   
55  382  Ytti Lauri  1999  HäUS  99A618  25 m  1:43.60  1:43.60   
56  106  Natunen Mikael  1992  JUK  92B026  50 m  1:49.96  1:46.96   
57  71  Närjä Georg  2002  HSS  02A410  25 m  1:49.06  1:49.06   
58  78  Pavlidi Christofor  2001  HSS  01A068  25 m  1:51.84  1:51.84   
59  374  Savander Jani  1999  HäUS  99B230  25 m  1:51.90  1:51.90   
60  230  Juurikivi Tapio  1999  TuUS  99B261  25 m  1:53.81  1:53.81   
61  178  Särkkä Ville  2000  RiUS  00A611  50 m  2:06.92  2:03.92   
62  161  Lajas Herkko  2001  RiUS  01B001  25 m       
63  184  Weckman Veikka  2001  RiUS  01A697  25 m       
64  185  Virtanen Mikael  2002  RiUS  02A066  25 m       
65  210  Yritys Matias  1997  SiHy  97A539  25 m       
66  250  Eloranta Valtteri  1992  Cetus  92A273  25 m       
67  348  Kaartosalmi Atte  1999  HäUS  99B266  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
7_S
Laji 7, 50m Rintauinti T-11 
 
ME: Jessica HARDY (1987) 28.80 2009-11-15 
SE: Katja Lehtonen (1988) 30.40 2009-11-11 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
366  Nieminen Sofia  2002  HäUS  02A478  50 m  44.09  42.59   
62  Maula Lena  2002  HSS  02A212  25 m  45.29  45.29   
393  Pärnänen Emilie  2002  SCRaseborg  02A541  50 m  46.87  45.37   
115  Grundström Ida  2002  Poseidon  02A014  50 m  46.98  45.48   
88  Sundell Nicole  2003  HSS  03A228  50 m  47.79  46.29   
340  Virtanen Sara  2002  SWIM  02A887  50 m  48.27  46.77   
121  Jokipii Taru  2002  Poseidon  02A413  50 m  50.59  49.09   
143  Vannas Taru  2003  Poseidon  03A011  50 m  50.78  49.28   
87  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  50 m  52.94  51.44   
10  371  Riikonen Hanni  2002  HäUS  02A632  25 m  53.10  53.10   
11  79  Pavlidi Stefania  2003  HSS  03A409  25 m  56.61  56.61   
12  61  Långström Wilma  2004  HSS  04A170  25 m  58.20  58.20   
13  233  Lehtola Oona  2003  TuUS  03A498  50 m  1:00.86  59.36   
14  126  Kilpeläinen Tiia  2003  Poseidon  03A069  25 m  59.99  59.99   
15  16  Hankonen Kielo  2003  HSS  03A361  25 m  1:00.13  1:00.13   
16  130  Luokkala Emma  2003  Poseidon  03A081  25 m  1:02.18  1:02.18   
17  131  Nikkilä Julie  2003  Poseidon  03A256  50 m  1:05.82  1:04.32   
18  17  Heinimäki Lotta  2003  HSS  03A644  25 m       
19  82  Piksilä Ethel  2003  HSS  03A032  25 m       
20  406  Järvinen Nessa  2004  KoUS  04A159  50 m  58.82  57.32  JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
8_S
Laji 8, 50m Rintauinti P-12 
 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 25.25 2009-11-14 
SE: Andrei Tuomola (1989) 26.64 2009-12-12 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
314  Leppänen Antti  2002  LaUS  02A243  25 m  43.80  43.80   
300  Kallio Elmo  2001  La-Ka  01A183  25 m  43.85  43.85   
287  Kervinen Leevi  2003  KoUS  03A375  25 m  48.46  48.46   
24  Hyvönen Tuomas  2001  HSS  01A061  25 m  51.55  51.55   
14  Fyhr Alexander  2002  HSS  02A637  25 m  1:03.01  1:03.01   
65  Moliis Arne  2001  HSS  01A865  25 m  1:05.78  1:05.78   
12  Cherikov Nikko  2001  HSS  01A923  25 m       
25  Hämäläinen Aarne  2003  HSS  03A598  25 m       
30  Inki Atte  2002  HSS  02A443  25 m       
10  48  Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m       
11  135  Seksenov Danil  2004  Poseidon  04A126  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
9_S
Laji 9, 100m Selkäuinti T-11,13,N 
 
ME: Shiho SAKAI (1990) 55.23 2009-11-15 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 59.37 2009-01-31 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
278  Seppälä Hanna-Maria  1984  Cetus  84A012  50 m  1:04.03  1:02.03   
47  Kotonen Anna  1997  HSS  97A239  25 m  1:04.48  1:04.48   
383  Bergström Anu  1996  RaisU  96A631  25 m  1:04.87  1:04.87   
50  Kurki Laura  1994  HSS  94A839  50 m  1:07.58  1:05.58   
42  Kilpeläinen Viola  1998  HSS  98A386  25 m  1:05.83  1:05.83   
402  Hirvonen Susanne  1997  ORCA  97A118  25 m  1:05.86  1:05.86   
27  Hölttä Jessica  1996  HSS  96A544  50 m  1:07.99  1:05.99   
100  Parviainen Meri  1998  HyUS  98A051  50 m  1:08.23  1:06.23   
Aliklaavu Viivi  1998  HSS  98A727  25 m  1:06.95  1:06.95   
10  256  Inkeroinen Milla  1998  Cetus  98A634  25 m  1:08.16  1:08.16   
11  Alastalo Aada  1998  HSS  98A009  25 m  1:08.89  1:08.89   
12  260  Juppo Mona  1996  Cetus  96A571  25 m  1:08.96  1:08.96   
13  268  Kurttila Ella  1998  Cetus  98A140  25 m  1:10.28  1:10.28   
14  372  Saarinen Noora  1996  HäUS  96A150  25 m  1:10.30  1:10.30   
15  72  Oesch Laura  1997  HSS  97A649  25 m  1:10.43  1:10.43   
16  334  Virtanen Heidi  1997  LaUS  97A076  50 m  1:13.51  1:11.51   
17  119  Haltia Nina  1999  Poseidon  99A009  50 m  1:13.54  1:11.54   
18  168  Pihkamäki Marianne  1996  RiUS  96A239  25 m  1:11.97  1:11.97   
19  266  Korhonen Niina  1996  Cetus  96A139  25 m  1:12.00  1:12.00   
20  44  Koiranen Iida  2000  HSS  00A143  25 m  1:12.23  1:12.23   
21  174  Saario Jenna  1999  RiUS  99A184  25 m  1:12.58  1:12.58   
22  83  Pohjalainen Peppi  1997  HSS  97A266  25 m  1:12.69  1:12.69   
23  349  Kainulainen Henna  1998  HäUS  98A255  50 m  1:14.70  1:12.70   
24  60  Långström Emma  1997  HSS  97A480  25 m  1:13.33  1:13.33   
25  45  Koivusalo Leena  1993  HSS  93A170  25 m  1:13.66  1:13.66   
26  54  Lehtonen Aura  1998  HSS  98A177  25 m  1:13.97  1:13.97   
27  306  Bärlund Raakel  2001  LaUS  01A081  50 m  1:16.12  1:14.12   
28  199  Heikkilä Krista  1995  SiHy  95A228  50 m  1:16.19  1:14.19   
29  270  Lappi Janita  1997  Cetus  97A979  25 m  1:14.50  1:14.50   
30  53  Lammi Vera  1998  HSS  98A800  25 m  1:14.83  1:14.83   
31  368  Pönnighaus Vanessa  1999  HäUS  99A222  25 m  1:15.00  1:15.00   
32  31  Jacobson Lotta  1998  HSS  98A307  25 m  1:15.08  1:15.08   
33  77  Parviainen Henrika  1997  HSS  97A553  25 m  1:15.32  1:15.32   
34  81  Peräjoki Pia  2000  HSS  00A339  50 m  1:17.65  1:15.65   
35  76  Parviainen Erika  1995  HSS  95A583  25 m  1:15.83  1:15.83   
36  96  Valtonen Saga  1998  HSS  98A401  25 m  1:16.06  1:16.06   
37  55  Lehtonen Saara  2000  HSS  00A068  25 m  1:16.14  1:16.14   
38  111  Schroderus Reetta  1997  JUK  97B069  25 m  1:16.24  1:16.24   
39  315  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  25 m  1:16.80  1:16.80   
40  57  Lindeberg Sophia  2000  HSS  00A332  25 m  1:16.86  1:16.86   
41  73  Oura Vilma  2001  HSS  01A310  50 m  1:19.07  1:17.07   
42  328  Saarikko Ella  2000  LaUS  00A369  50 m  1:19.09  1:17.09   
43  404  Ucar Selma  1995  UiTa  95A756  50 m  1:19.52  1:17.52   
44  223  Wagner Ida  2000  SiWa  00A112  50 m  1:20.84  1:18.84   
45  36  Järvelä Tea  1997  HSS  97B094  25 m  1:19.44  1:19.44   
46  320  Mäki-Puhtila Rita  1998  LaUS  98A122  50 m  1:22.26  1:20.26   
47  323  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  50 m  1:22.27  1:20.27   
48  33  James Gemma  2000  HSS  00A422  50 m  1:22.54  1:20.54   
49  18  Hellsten Claudia  1998  HSS  98A382  25 m  1:21.49  1:21.49   
50  64  Medarhri Nadine  2000  HSS  00A744  25 m  1:21.85  1:21.85   
51  21  Hirvonen Helene  2001  HSS  01A179  50 m  1:23.98  1:21.98   
52  59  Luukka Anna  2000  HSS  00A316  50 m  1:24.14  1:22.14   
53  218  Kanerva Noora  2000  SiWa  00A317  50 m  1:24.27  1:22.27   
54  Borisova Anna  2001  NEW WAVE    25 m  1:22.78  1:22.78   
55  179  Tahvanainen Anna  2000  RiUS  00A313  50 m  1:24.79  1:22.79   
56  393  Pärnänen Emilie  2002  SCRaseborg  02A541  50 m  1:25.09  1:23.09   
57  97  Vartiainen Alexandra  2001  HSS  01A437  50 m  1:26.82  1:24.82   
58  70  Nummi Daniela  2000  HSS  00A754  25 m  1:25.73  1:25.73   
59  237  Rantala Julia  1999  TuUS  99B163  50 m  1:27.92  1:25.92   
60  127  Korkeamäki Ciia  2001  Poseidon  01A046  25 m  1:26.96  1:26.96   
61  386  Lilja Liisa  1992  RaisU  92A137  25 m  1:27.57  1:27.57   
62  43  Koiranen Emma  2001  HSS  01A054  25 m  1:27.90  1:27.90   
63  41  Kilpeläinen Pilvi  2002  HSS  02A416  50 m  1:30.39  1:28.39   
64  356  Kilponen Sanni  2001  HäUS  01A145  50 m  1:31.67  1:29.67   
65  86  Rantanen Noona  2002  HSS  02A175  25 m  1:30.31  1:30.31   
66  379  Valliaro Elina  1999  HäUS  99A952  25 m  1:30.50  1:30.50   
67  351  Kanervo Sanni  2001  HäUS  01A850  25 m  1:32.24  1:32.24   
68  137  Strandberg Ellen  2002  Poseidon  02A045  50 m  1:35.84  1:33.84   
69  146  Ahlgren Henna  2000  RiUS  00A050  50 m  1:36.32  1:34.32   
70  94  Toimela Annina  2002  HSS  02A269  25 m  1:35.45  1:35.45   
71  124  Karttunen Meri  2002  Poseidon  02A465  50 m  1:40.75  1:38.75   
72  226  Hirvo Anni  2001  TuUS  01A485  25 m  1:41.87  1:41.87   
73  149  Heiskanen Annika  2001  RiUS  01A375  50 m  1:44.36  1:42.36   
74  89  Säämänen Veera  2004  HSS  04A007  25 m  1:42.42  1:42.42   
75  378  Uusitalo Anniina  2001  HäUS  01A956  25 m  1:43.50  1:43.50   
76  Ahonen Helmi  2003  HSS  03A160  50 m  1:53.15  1:51.15   
77  85  Ranta Jenina  2003  HSS  03A224  25 m  1:52.96  1:52.96   
78  56  Lindeberg Saga  2002  HSS  02A518  25 m  1:55.48  1:55.48   
79  26  Hämäläinen Lotta  1998  HSS  98A987  25 m       
80  80  Peräjoki Jenni  1997  HSS  97A650  25 m       
81  128  Lebedeva Anna-maria Helena  2001  Poseidon  01B071  25 m       
82  159  Kuparinen Tinka  1999  RiUS  99A587  25 m       
83  225  Hinkka Sofia  2001  TuUS  01A852  25 m       
84  235  Mikkonen Saija  2001  TuUS  01A667  25 m       
85  271  Laukkanen Noora  1993  Cetus  93A392  25 m       
86  285  Arola Aino-olivia  2002  KoUS  02A654  25 m       
87  286  Kansonen Fanni  2001  KoUS  01B162  25 m       
88  289  Kääpä Iisa  2002  KoUS  02A454  25 m       
89  347  Jaara Emmi  2001  HäUS  01B076  25 m       
90  406  Järvinen Nessa  2004  KoUS  04A159  25 m      JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
10_S
Laji 10, 100m Selkäuinti P-12, M 
 
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
293  Haukka Sergei  1989  KoU  89A054  25 m  53.30  53.30   
211  Yritys Petja  1993  SiHy  93A330  25 m  56.17  56.17   
395  Aho Teemu  1994  Gladius  94A578  25 m  56.24  56.24   
259  Juopperi Sami  1992  Cetus  92A211  50 m  59.00  57.00   
274  Pokkinen Tuomas  1995  Cetus  95A815  25 m  57.04  57.04   
67  Myren Sami  1991  HSS  91A093  25 m  58.18  58.18   
253  Fredrikson Christoffer  1997  Cetus  97B155  25 m  58.38  58.38   
186  Väre Hannes  1997  RiUS  97A159  25 m  59.06  59.06   
389  Soini Eetu  1996  RaisU  96A048  25 m  59.72  59.72   
10  312  Kokko Olli  1994  LaUS  94A602  50 m  1:02.34  1:00.34   
11  318  Mokichev Alexei  1994  LaUS  94A018  25 m  1:01.67  1:01.67   
12  370  Reunanen Niklas  1998  HäUS  98A184  25 m  1:01.91  1:01.91   
13  49  Kunnari Jalmari  1995  HSS  95A063  50 m  1:05.41  1:03.41   
14  92  Talvitie Kristian  1995  HSS  95A862  25 m  1:04.60  1:04.60   
15  74  Paavonen Aleksi  1996  HSS  96A716  25 m  1:05.38  1:05.38   
16  262  Kaidesoja Emil  1995  Cetus  95A581  50 m  1:07.75  1:05.75   
17  206  Siline Arni  1997  SiHy  97A792  25 m  1:05.84  1:05.84   
18  275  Pöytäkivi Riku  1993  Cetus  93A973  50 m  1:10.01  1:08.01   
19  105  Myllynen Antti  1999  JUK  99A725  50 m  1:10.12  1:08.12   
20  221  Seppälä Juho  1999  SiWa  99B048  50 m  1:10.49  1:08.49   
21  394  Aho Jonni  1999  Gladius  99A002  50 m  1:11.24  1:09.24   
22  37  Järvelä Tomi  1995  HSS  95A417  25 m  1:10.18  1:10.18   
23  313  Kuosmanen Jami  1998  LaUS  98A227  50 m  1:12.84  1:10.84   
24  13  Clayhills Bruce  1997  HSS  97A983  25 m  1:11.13  1:11.13   
25  35  Jokinen Sampo  1998  HSS  98A133  25 m  1:11.15  1:11.15   
26  132  Pyrhönen Aleksi  1997  Poseidon  97A727  25 m  1:11.58  1:11.58   
27  75  Pakarinen Alari  1998  HSS  98A651  25 m  1:12.35  1:12.35   
28  232  Laurikainen Casper  1998  TuUS  98A945  50 m  1:15.09  1:13.09   
29  346  Hyvärinen Juha  1998  HäUS  98A057  25 m  1:13.19  1:13.19   
30  345  Hurskainen Elias  1997  HäUS  97A197  25 m  1:13.60  1:13.60   
31  344  Honkamäki Jere  1998  HäUS  98A297  50 m  1:15.62  1:13.62   
32  358  Laine Tino  1998  HäUS  98A690  50 m  1:15.64  1:13.64   
33  93  Tiihonen Elias  1999  HSS  99A560  25 m  1:13.72  1:13.72   
34  102  Haapiainen Jan-Henrik  1998  JUK  98A380  25 m  1:13.94  1:13.94   
35  391  Lyytinen Heikki  1998  Octopus  98A008  25 m  1:14.34  1:14.34   
36  38  Järvelä Tuomo  1999  HSS  99A982  25 m  1:15.56  1:15.56   
37  307  Halme Samuli  2000  LaUS  00A440  25 m  1:15.68  1:15.68   
38  103  Jämsén Lauri  2000  JUK  00A637  50 m  1:17.83  1:15.83   
39  354  Katajisto Mika  1997  HäUS  97B040  25 m  1:17.08  1:17.08   
40  399  Nosov Dmitry  1998  Gladius  98A901  50 m  1:20.22  1:18.22   
41  114  Tervanen Martti  2000  JUK  00A834  25 m  1:19.61  1:19.61   
42  362  Lähde Mikael  2000  HäUS  00A918  25 m  1:19.80  1:19.80   
43  39  Karvo Kaius  2000  HSS  00A066  50 m  1:22.96  1:20.96   
44  302  Somero Perttu  2001  La-Ka  01A317  50 m  1:23.34  1:21.34   
45  15  Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  50 m  1:26.10  1:24.10   
46  382  Ytti Lauri  1999  HäUS  99A618  25 m  1:24.60  1:24.60   
47  325  Pernanen Timi  2001  LaUS  01A141  25 m  1:24.78  1:24.78   
48  20  Helvola Jussi  2000  HSS  00A338  50 m  1:27.25  1:25.25   
49  Vsevolod Rybakov  2002  OCEAN    25 m  1:26.03  1:26.03   
50  322  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  50 m  1:28.11  1:26.11   
51  308  Helminen Aleksi  2001  LaUS  01A494  25 m  1:26.12  1:26.12   
52  177  Seppä Otto  1999  RiUS  99A506  25 m  1:26.17  1:26.17   
53  91  Talvitie Christofer  1999  HSS  99B259  25 m  1:27.04  1:27.04   
54  176  Seppä Konsta  2001  RiUS  01A294  25 m  1:27.51  1:27.51   
55  255  Hjelm Matias  2002  Cetus  02A098  25 m  1:28.12  1:28.12   
56  272  Mäkinen Kalle  2002  Cetus  02A088  25 m  1:28.19  1:28.19   
57  178  Särkkä Ville  2000  RiUS  00A611  50 m  1:31.48  1:29.48   
58  353  Kankkunen Juuso  2001  HäUS  01A390  25 m  1:33.00  1:33.00   
59  374  Savander Jani  1999  HäUS  99B230  25 m  1:36.30  1:36.30   
60  185  Virtanen Mikael  2002  RiUS  02A066  50 m  1:38.88  1:36.88   
61  173  Saarinen Elias  2002  RiUS  02A084  50 m  1:45.05  1:43.05   
62  22  Holtari Aki  2002  HSS  02A371  25 m  1:43.98  1:43.98   
63  141  Uzal Tapio  2001  Poseidon  01A125  50 m  1:46.66  1:44.66   
64  90  Söderholm Rasmus  2002  HSS  02A442  25 m  1:44.89  1:44.89   
65  231  Kattelus Eemil  2000  TuUS  00A849  25 m  1:51.31  1:51.31   
66  66  Munsterhjelm Mio  2002  HSS  02A609  25 m       
67  123  Kallonen Elias  2003  Poseidon  03A106  25 m       
68  250  Eloranta Valtteri  1992  Cetus  92A273  25 m       
69  287  Kervinen Leevi  2003  KoUS  03A375  25 m       
70  348  Kaartosalmi Atte  1999  HäUS  99B266  25 m       
71  375  Soininen Ville  2000  HäUS  00B202  25 m       
72  380  Vartiainen Nuutti  2000  HäUS  00B114  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
11_S
Laji 11, 100m Perhosuinti T-13, N 
 
ME: Diane BUI-DUYET (1979) 55.05 2009-12-12 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.36 2012-10-20 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
50  Kurki Laura  1994  HSS  94A839  50 m  1:02.69  1:00.69   
269  Kuutamo Sini  1995  Cetus  95A215  25 m  1:00.84  1:00.84   
247  Alitalo Anni  1991  Cetus  91A200  50 m  1:03.45  1:01.45   
387  Mäki Laura  1997  RaisU  97A073  25 m  1:02.22  1:02.22   
332  Vekkeli Vaula  1996  LaUS  96A655  50 m  1:05.55  1:03.55   
281  Teijonsalo Fanny  1996  Cetus  96A027  25 m  1:04.19  1:04.19   
402  Hirvonen Susanne  1997  ORCA  97A118  25 m  1:04.75  1:04.75   
249  Eloranta Emilia  1997  Cetus  97A312  50 m  1:07.11  1:05.11   
42  Kilpeläinen Viola  1998  HSS  98A386  50 m  1:07.74  1:05.74   
10  47  Kotonen Anna  1997  HSS  97A239  25 m  1:06.81  1:06.81   
11  280  Strengell Riina  1997  Cetus  97A841  50 m  1:08.93  1:06.93   
12  319  Mokicheva Alena  1996  LaUS  96A011  25 m  1:07.56  1:07.56   
13  304  Ayarci Melek  1999  LaUS  99A045  50 m  1:09.63  1:07.63   
14  32  Jacobson Wilma  2000  HSS  00A127  50 m  1:10.91  1:08.91   
15  Aliklaavu Viivi  1998  HSS  98A727  50 m  1:11.01  1:09.01   
16  60  Långström Emma  1997  HSS  97A480  25 m  1:09.36  1:09.36   
17  69  Nieminen Roosa  1999  HSS  99A023  25 m  1:10.02  1:10.02   
18  202  Korpinen Katarina  1993  SiHy  93A413  50 m  1:12.15  1:10.15   
19  72  Oesch Laura  1997  HSS  97A649  25 m  1:10.58  1:10.58   
20  45  Koivusalo Leena  1993  HSS  93A170  25 m  1:10.66  1:10.66   
21  279  Silvennoinen Elisa  1996  Cetus  96A481  25 m  1:10.82  1:10.82   
22  19  Hellsten Olivia  2000  HSS  00A064  50 m  1:12.85  1:10.85   
23  282  Wahlstedt Rebecca  1997  Cetus  97A592  25 m  1:11.12  1:11.12   
24  Alastalo Aada  1998  HSS  98A009  50 m  1:13.13  1:11.13   
25  83  Pohjalainen Peppi  1997  HSS  97A266  50 m  1:13.69  1:11.69   
26  305  Bruneau Julia  1999  LaUS  99A066  50 m  1:13.75  1:11.75   
27  54  Lehtonen Aura  1998  HSS  98A177  50 m  1:14.47  1:12.47   
28  222  Taskinen Suvi  1998  SiWa  98B127  50 m  1:15.40  1:13.40   
29  349  Kainulainen Henna  1998  HäUS  98A255  50 m  1:15.66  1:13.66   
30  53  Lammi Vera  1998  HSS  98A800  25 m  1:14.43  1:14.43   
31  77  Parviainen Henrika  1997  HSS  97A553  50 m  1:16.65  1:14.65   
32  73  Oura Vilma  2001  HSS  01A310  50 m  1:16.66  1:14.66   
33  80  Peräjoki Jenni  1997  HSS  97A650  25 m  1:15.76  1:15.76   
34  98  Kauppinen Veera  1998  HyUS  98B125  25 m  1:15.98  1:15.98   
35  31  Jacobson Lotta  1998  HSS  98A307  25 m  1:17.70  1:17.70   
36  227  Hirvo Maija  1997  TuUS  97A695  50 m  1:19.79  1:17.79   
37  296  Patjas Jessika  1997  KoU  97A725  25 m  1:18.58  1:18.58   
38  365  Mustonen Kristina  1999  HäUS  99A494  50 m  1:20.69  1:18.69   
39  76  Parviainen Erika  1995  HSS  95A583  25 m  1:19.87  1:19.87   
40  244  Tuomisto Tiia  1998  TuUS  98A356  50 m  1:21.98  1:19.98   
41  Borisova Anna  2001  NEW WAVE    25 m  1:21.30  1:21.30   
42  109  Rissanen Jessika  2001  JUK  01A646  50 m  1:23.78  1:21.78   
43  129  Louhikoski Lilli  2002  Poseidon  02A021  50 m  1:24.70  1:22.70   
44  295  Leppä Emma  2000  KoU  00A562  25 m  1:23.11  1:23.11   
45  26  Hämäläinen Lotta  1998  HSS  98A987  25 m  1:24.40  1:24.40   
46  180  Tarnanen Mira  2000  RiUS  00A054  50 m  1:26.96  1:24.96   
47  217  Miettinen Juuli  2000  VanVe  00A048  25 m  1:25.61  1:25.61   
48  369  Reunanen Nea  2001  HäUS  01A298  50 m  1:28.75  1:26.75   
49  228  Hirvo Saara  1999  TuUS  99A164  50 m  1:28.92  1:26.92   
50  172  Ruottu Aino  2001  RiUS  01A117  50 m  1:29.45  1:27.45   
51  36  Järvelä Tea  1997  HSS  97B094  50 m  1:31.09  1:29.09   
52  63  Maula Lisa  2001  HSS  01A570  25 m  1:41.08  1:41.08   
53  18  Hellsten Claudia  1998  HSS  98A382  25 m       
54  27  Hölttä Jessica  1996  HSS  96A544  25 m       
55  34  Jokilammi Emma  2002  HSS  02A234  25 m       
56  88  Sundell Nicole  2003  HSS  03A228  25 m       
57  96  Valtonen Saga  1998  HSS  98A401  25 m       
58  183  Turunen Outi  2002  RiUS  02A629  25 m       
59  224  Appelberg Janna  2001  TuUS  01A954  25 m       
60  229  Ikonen Hanna  1998  TuUS  98B064  25 m       
61  234  Lehtola Roosa  2001  TuUS  01A806  25 m       
62  239  Riipinen Emilia  2000  TuUS  00A896  25 m       
63  245  Välimaa Siiri  2002  TuUS  02A327  25 m       
64  292  Simonsen Madeline  1995  KoUS  95B326  25 m       
65  378  Uusitalo Anniina  2001  HäUS  01A956  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
12_S
Laji 12, 100m Perhosuinti P-14, M 
 
ME: Evgeny KOROTYSHKIN (1983) 48.48 2009-11-15 
SE: Tero Välimaa (1978) 51.93 2004-03-14 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
67  Myren Sami  1991  HSS  91A093  50 m  57.26  55.26   
324  Penttinen Roope  1995  LaUS  95A543  50 m  59.05  57.05   
258  Johansson Tomas  1994  Cetus  94A153  25 m  58.00  58.00   
92  Talvitie Kristian  1995  HSS  95A862  25 m  58.01  58.01   
388  Mäkiaho Tatu  1995  RaisU  95A430  50 m  1:00.02  58.02   
341  Peltonen Tatu  1989  JäJy  89A035  25 m  58.62  58.62   
240  Rinkinen Henrik  1997  TuUS  97A988  25 m  58.78  58.78   
363  Löyttyniemi Jaakko  1997  HäUS  97A919  50 m  1:01.49  59.49   
385  Liitti Aaro  1996  RaisU  96A581  50 m  1:01.51  59.51   
10  299  Tommiska Jesse  1994  KoU  94A906  50 m  1:01.71  59.71   
11  257  Jeskanen Samuli  1996  Cetus  96A361  50 m  1:01.83  59.83   
12  37  Järvelä Tomi  1995  HSS  95A417  50 m  1:02.25  1:00.25   
13  311  Jämsä Kasper  1997  LaUS  97A109  50 m  1:04.05  1:02.05   
14  74  Paavonen Aleksi  1996  HSS  96A716  25 m  1:02.54  1:02.54   
15  216  Meriläinen Toni  1997  VanVe  97A275  25 m  1:02.85  1:02.85   
16  160  Laakso Mikael  1997  RiUS  97A008  25 m  1:03.66  1:03.66   
17  156  Kujala Rasmus  1999  RiUS  99A190  50 m  1:05.74  1:03.74   
18  317  Mattila Aleksi  1996  LaUS  96A119  25 m  1:06.01  1:06.01   
19  13  Clayhills Bruce  1997  HSS  97A983  25 m  1:06.41  1:06.41   
20  75  Pakarinen Alari  1998  HSS  98A651  50 m  1:08.56  1:06.56   
21  277  Salo Jaro  1997  Cetus  97A906  25 m  1:06.98  1:06.98   
22  Tikhonov-Bugrov Nikita  2000  DELFIN    25 m  1:07.00  1:07.00   
23  169  Pullinen Jasper  1999  RiUS  99A036  50 m  1:09.89  1:07.89   
24  377  Torkkel Teemu  1997  HäUS  97A347  50 m  1:10.26  1:08.26   
25  331  Turunen Jere  1997  LaUS  97A816  50 m  1:11.20  1:09.20   
26  49  Kunnari Jalmari  1995  HSS  95A063  25 m  1:10.07  1:10.07   
27  241  Sarkima Aarne  1999  TuUS  99B029  50 m  1:14.59  1:12.59   
28  309  Hulkko Santeri  2000  LaUS  00A843  25 m  1:14.42  1:14.42   
29  Konashev Pavel  2001  NEW WAVE    25 m  1:15.36  1:15.36   
30  242  Saxberg Joonatan  1997  TuUS  97B263  25 m  1:17.38  1:17.38   
31  290  Länsirinne Pessi  2000  KoUS  00A784  50 m  1:21.37  1:19.37   
32  35  Jokinen Sampo  1998  HSS  98A133  25 m  1:19.44  1:19.44   
33  112  Soukola Elias  1999  JUK  99A759  50 m  1:21.76  1:19.76   
34  288  Kuusela Leo  1999  KoUS  99A661  50 m  1:22.11  1:20.11   
35  38  Järvelä Tuomo  1999  HSS  99A982  25 m  1:20.59  1:20.59   
36  91  Talvitie Christofer  1999  HSS  99B259  25 m  1:21.32  1:21.32   
37  355  Kilponen Joni  1999  HäUS  99A383  25 m  1:22.89  1:22.89   
38  175  Saraneva Tuomas  2000  RiUS  00A326  50 m  1:25.28  1:23.28   
39  93  Tiihonen Elias  1999  HSS  99A560  50 m  1:25.56  1:23.56   
40  360  Liuska Roope  2000  HäUS  00A354  50 m  1:29.98  1:27.98   
41  364  Mielonen Paavo  1997  HäUS  97A149  50 m  1:34.45  1:32.45   
42  150  Helstelä Otso  2000  RiUS  00A052  25 m  1:34.93  1:34.93   
43  163  Lasmio Atte  2001  RiUS  01A618  25 m       
44  236  Pyykönen Vinski  2000  TuUS  00B001  25 m       
45  238  Rastas Venni  1999  TuUS  99B101  25 m       
46  273  Ohtonen Lassi  1992  Cetus  92A348  25 m       
47  300  Kallio Elmo  2001  La-Ka  01A183  25 m       
48  409  Iivanainen Atso  2000  HSS  00A696  25 m      JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
13_S
Laji 13, 50m Vapaauinti T-11 
 
ME: Marleen VELDHUIS (1979) 23.25 2008-04-13 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 24.38 2008-12-14 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
340  Virtanen Sara  2002  SWIM  02A887  50 m  36.68  35.68   
137  Strandberg Ellen  2002  Poseidon  02A045  25 m  36.33  36.33   
89  Säämänen Veera  2004  HSS  04A007  50 m  40.09  39.09   
61  Långström Wilma  2004  HSS  04A170  50 m  43.26  42.26   
51  Kuusniemi Fishwick Matilda  2004  HSS  04A002  50 m  43.46  42.46   
233  Lehtola Oona  2003  TuUS  03A498  25 m  42.89  42.89   
130  Luokkala Emma  2003  Poseidon  03A081  25 m  43.77  43.77   
126  Kilpeläinen Tiia  2003  Poseidon  03A069  50 m  44.79  43.79   
23  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  50 m  45.49  44.49   
10  371  Riikonen Hanni  2002  HäUS  02A632  50 m  45.66  44.66   
11  16  Hankonen Kielo  2003  HSS  03A361  50 m  46.28  45.28   
12  29  Iivanainen Piuni  2003  HSS  03A524  25 m  46.98  46.98   
13  291  Rokka Tinka  2003  KoUS  03A363  25 m  52.94  52.94   
14  17  Heinimäki Lotta  2003  HSS  03A644  25 m       
15  212  Heiskari Jonna  2002  VaU  02A725  25 m       
16  215  Vuorela Nea  2002  VaU  02A727  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
14_S
Laji 14, 50m Vapaauinti P-12 
 
ME: Roland SCHOEMAN (1980) 20.30 2009-08-08 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 21.46 2011-10-23 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
255  Hjelm Matias  2002  Cetus  02A098  50 m  32.46  31.46   
325  Pernanen Timi  2001  LaUS  01A141  50 m  32.49  31.49   
336  Zimmermann Harry  2001  LaUS  01A148  50 m  32.87  31.87   
314  Leppänen Antti  2002  LaUS  02A243  50 m  33.36  32.36   
101  Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  50 m  35.41  34.41   
Vsevolod Rybakov  2002  OCEAN    25 m  35.23  35.23   
95  Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  25 m  36.17  36.17   
58  Linnanen Niklas  2001  HSS  01A606  25 m  36.67  36.67   
353  Kankkunen Juuso  2001  HäUS  01A390  50 m  37.83  36.83   
10  135  Seksenov Danil  2004  Poseidon  04A126  50 m  39.42  38.42   
11  213  Märsylä Aaro  2001  VaU  01B014  50 m  40.25  39.25   
12  14  Fyhr Alexander  2002  HSS  02A637  25 m  41.06  41.06   
13  141  Uzal Tapio  2001  Poseidon  01A125  25 m  42.22  42.22   
14  123  Kallonen Elias  2003  Poseidon  03A106  50 m  43.48  42.48   
15  117  Grundström Ville  2001  Poseidon  01A327  50 m  48.04  47.04   
16  30  Inki Atte  2002  HSS  02A443  50 m  52.27  51.27   
17  25  Hämäläinen Aarne  2003  HSS  03A598  25 m       
18  48  Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
15_S
Laji 15, 100m Sekauinti T-11,-13,N 
 
ME: Hinkelien SCHREUDER (1984) 57.74 2009-11-15 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
278  Seppälä Hanna-Maria  1984  Cetus  84A012  25 m  1:00.71  1:00.71   
271  Laukkanen Noora  1993  Cetus  93A392  25 m  1:02.30  1:02.30   
247  Alitalo Anni  1991  Cetus  91A200  25 m  1:06.29  1:06.29   
276  Rinne Nea  1995  Cetus  95A833  25 m  1:08.09  1:08.09   
108  Ripatti Maria  1987  JUK  87A148  25 m  1:10.60  1:10.60   
167  Pihkamäki Katariina  1998  RiUS  98A155  25 m  1:11.16  1:11.16   
264  Kontturi Nea  1998  Cetus  98A006  25 m  1:12.36  1:12.36   
270  Lappi Janita  1997  Cetus  97A979  25 m  1:12.68  1:12.68   
279  Silvennoinen Elisa  1996  Cetus  96A481  25 m  1:12.85  1:12.85   
10  166  Pihkamäki Eveliina  1998  RiUS  98A156  25 m  1:12.99  1:12.99   
11  182  Tuovinen Noora  1998  RiUS  98A130  25 m  1:14.80  1:14.80   
12  405  Lehtola Emma  1997  SCV  97A546  25 m  1:15.52  1:15.52   
13  119  Haltia Nina  1999  Poseidon  99A009  25 m  1:15.70  1:15.70   
14  168  Pihkamäki Marianne  1996  RiUS  96A239  25 m  1:16.41  1:16.41   
15  306  Bärlund Raakel  2001  LaUS  01A081  25 m  1:17.09  1:17.09   
16  368  Pönnighaus Vanessa  1999  HäUS  99A222  25 m  1:18.86  1:18.86   
17  198  Fröblom Sini  1995  SiHy  95A029  25 m  1:19.77  1:19.77   
18  55  Lehtonen Saara  2000  HSS  00A068  25 m  1:20.55  1:20.55   
19  148  Halonen Anni  1999  RiUS  99A895  25 m  1:23.16  1:23.16   
20  21  Hirvonen Helene  2001  HSS  01A179  25 m  1:23.53  1:23.53   
21  40  Ketola Erika  2000  HSS  00A124  25 m  1:24.85  1:24.85   
22  315  Liikonen Saana  2001  LaUS  01A705  25 m  1:24.96  1:24.96   
23  142  Vacker Jasmin  1999  Poseidon  99A003  25 m  1:25.05  1:25.05   
24  59  Luukka Anna  2000  HSS  00A316  25 m  1:25.14  1:25.14   
25  225  Hinkka Sofia  2001  TuUS  01A852  25 m  1:26.51  1:26.51   
26  97  Vartiainen Alexandra  2001  HSS  01A437  25 m  1:26.67  1:26.67   
27  393  Pärnänen Emilie  2002  SCRaseborg  02A541  25 m  1:27.23  1:27.23   
28  157  Kulmala Mikaela  2001  RiUS  01A110  25 m  1:27.92  1:27.92   
29  64  Medarhri Nadine  2000  HSS  00A744  25 m  1:27.93  1:27.93   
30  33  James Gemma  2000  HSS  00A422  25 m  1:31.30  1:31.30   
31  366  Nieminen Sofia  2002  HäUS  02A478  25 m  1:31.35  1:31.35   
32  115  Grundström Ida  2002  Poseidon  02A014  25 m  1:32.29  1:32.29   
33  70  Nummi Daniela  2000  HSS  00A754  25 m  1:33.40  1:33.40   
34  152  Kitinoja Martta  2001  RiUS  01A621  25 m  1:35.19  1:35.19   
35  121  Jokipii Taru  2002  Poseidon  02A413  25 m  1:35.22  1:35.22   
36  143  Vannas Taru  2003  Poseidon  03A011  25 m  1:35.39  1:35.39   
37  124  Karttunen Meri  2002  Poseidon  02A465  25 m  1:42.65  1:42.65   
38  89  Säämänen Veera  2004  HSS  04A007  25 m  1:45.55  1:45.55   
39  23  Hyttinen Milla  2003  HSS  03A149  25 m  1:51.22  1:51.22   
40  51  Kuusniemi Fishwick Matilda  2004  HSS  04A002  25 m  1:51.80  1:51.80   
41  133  Ranta Jenna  1998  Poseidon  98B298  25 m  1:53.42  1:53.42   
42  29  Iivanainen Piuni  2003  HSS  03A524  25 m       
43  43  Koiranen Emma  2001  HSS  01A054  25 m       
44  61  Långström Wilma  2004  HSS  04A170  25 m       
45  215  Vuorela Nea  2002  VaU  02A727  25 m       
46  267  Kotka Minni  1998  Cetus  98B060  25 m       
47  310  Ikonen Sanni  1998  LaUS  98A220  25 m       
48  316  Lillman Essi-Maria  2000  LaUS  00A057  25 m       
49  319  Mokicheva Alena  1996  LaUS  96A011  25 m       
50  326  Raiski Lotta  1998  LaUS  98A210  25 m       
51  339  Niemi Marlene  1992  SWIM  92A221  25 m       
52  342  Aho Lotta  1999  HäUS  99A598  25 m       
53  350  Kallioinen Emmi  2000  HäUS  00B013  25 m       
54  359  Liukkonen Aliisa  1999  HäUS  99A563  25 m       
55  381  Vekka Linda  1999  HäUS  99B260  25 m       
56  403  Riiho Fanni  1995  UiTa  95A755  25 m       
57  407  Laouari Yasmin  2001  VaU  01A921  25 m       
58  410  Nyberg Noora  1992  UiTa  92A681  25 m      JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
16_S
Laji 16, 100m Sekauinti P-12, M 
 
ME: Peter MANKOC (1978) 50.76 2009-12-12 
SE: Jani Sievinen (1974) 53.10 1996-01-30 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
274  Pokkinen Tuomas  1995  Cetus  95A815  25 m  57.47  57.47   
122  Junninen Tapio  1995  Poseidon  95A553  25 m  59.32  59.32   
Tikhonov-Bugrov Dmitry  1996  KOR-1    25 m  59.90  59.90   
395  Aho Teemu  1994  Gladius  94A578  25 m  1:00.75  1:00.75   
203  Kuittinen Otto  1995  SiHy  95A106  25 m  1:02.60  1:02.60   
181  Tiainen Tuomas  1996  RiUS  96A221  25 m  1:02.66  1:02.66   
186  Väre Hannes  1997  RiUS  97A159  25 m  1:03.09  1:03.09   
187  Väre Lassi  1995  RiUS  95A224  25 m  1:03.14  1:03.14   
160  Laakso Mikael  1997  RiUS  97A008  25 m  1:03.62  1:03.62   
10  164  Mäkelä Niko  1998  RiUS  98A679  25 m  1:03.85  1:03.85   
11  138  Tarkkanen Oliver  1995  Poseidon  95A714  25 m  1:05.69  1:05.69   
12  265  Kontturi Tim  1996  Cetus  96A442  25 m  1:06.65  1:06.65   
13  144  Aaltonen Henri  1997  RiUS  97A011  25 m  1:08.23  1:08.23   
14  156  Kujala Rasmus  1999  RiUS  99A190  25 m  1:09.10  1:09.10   
15  221  Seppälä Juho  1999  SiWa  99B048  25 m  1:09.84  1:09.84   
16  394  Aho Jonni  1999  Gladius  99A002  25 m  1:10.33  1:10.33   
17  298  Sipilä Panu  1996  KoU  96A922  25 m  1:11.54  1:11.54   
18  169  Pullinen Jasper  1999  RiUS  99A036  25 m  1:12.94  1:12.94   
19  165  Nuora Leevi  1999  RiUS  99A577  25 m  1:17.10  1:17.10   
20  397  Jalonen Robert  1998  Gladius  98A578  25 m  1:18.98  1:18.98   
21  243  Toivola Joona  1997  TuUS  97A998  25 m  1:22.08  1:22.08   
22  300  Kallio Elmo  2001  La-Ka  01A183  25 m  1:25.48  1:25.48   
23  118  Haimi Jesse  2001  Poseidon  01A062  25 m  1:25.95  1:25.95   
24  302  Somero Perttu  2001  La-Ka  01A317  25 m  1:27.20  1:27.20   
25  Vsevolod Rybakov  2002  OCEAN    25 m  1:28.90  1:28.90   
26  322  Ovaskainen Jasu  2002  LaUS  02A038  25 m  1:28.99  1:28.99   
27  10  Backman Rasmus  2000  HSS  00A466  25 m  1:29.83  1:29.83   
28  236  Pyykönen Vinski  2000  TuUS  00B001  25 m  1:33.36  1:33.36   
29  101  Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  25 m  1:34.70  1:34.70   
30  374  Savander Jani  1999  HäUS  99B230  25 m  1:36.44  1:36.44   
31  230  Juurikivi Tapio  1999  TuUS  99B261  25 m  1:36.46  1:36.46   
32  20  Helvola Jussi  2000  HSS  00A338  25 m       
33  24  Hyvönen Tuomas  2001  HSS  01A061  25 m       
34  48  Krapf Lauri  2001  HSS  01B151  25 m       
35  65  Moliis Arne  2001  HSS  01A865  25 m       
36  297  Sipari Joonas  1991  KoU  91A049  25 m       
37  329  Soini Riku  1997  LaUS  97A380  25 m       
38  331  Turunen Jere  1997  LaUS  97A816  25 m       
39  343  Heino Markus  2000  HäUS  00B103  25 m       
40  358  Laine Tino  1998  HäUS  98A690  25 m       
41  409  Iivanainen Atso  2000  HSS  00A696  25 m      JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
17_S
Laji 17, 100m Vapaauinti T-13, N 
 
ME: Lisbeth TRICKETT (1985) 51.01 2009-08-10 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 52.28 2008-12-11 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
50  Kurki Laura  1994  HSS  94A839  25 m  55.41  55.41   
47  Kotonen Anna  1997  HSS  97A239  25 m  56.68  56.68   
337  Lajunen Laura  1992  SWIM  92A223  25 m  56.81  56.81   
392  Suihkonen Amanda  1995  Octopus  95A544  50 m  59.03  57.03   
281  Teijonsalo Fanny  1996  Cetus  96A027  50 m  59.04  57.04   
269  Kuutamo Sini  1995  Cetus  95A215  25 m  57.51  57.51   
256  Inkeroinen Milla  1998  Cetus  98A634  50 m  1:00.51  58.51   
27  Hölttä Jessica  1996  HSS  96A544  50 m  1:00.53  58.53   
76  Parviainen Erika  1995  HSS  95A583  50 m  1:00.56  58.56   
10  Aliklaavu Viivi  1998  HSS  98A727  50 m  1:01.33  59.33   
11  387  Mäki Laura  1997  RaisU  97A073  50 m  1:01.50  59.50   
12  402  Hirvonen Susanne  1997  ORCA  97A118  25 m  59.55  59.55   
13  72  Oesch Laura  1997  HSS  97A649  50 m  1:01.57  59.57   
14  42  Kilpeläinen Viola  1998  HSS  98A386  50 m  1:01.86  59.86   
15  304  Ayarci Melek  1999  LaUS  99A045  50 m  1:01.88  59.88   
16  268  Kurttila Ella  1998  Cetus  98A140  50 m  1:01.98  59.98   
17  328  Saarikko Ella  2000  LaUS  00A369  50 m  1:02.14  1:00.14   
18  260  Juppo Mona  1996  Cetus  96A571  25 m  1:00.23  1:00.23   
19  282  Wahlstedt Rebecca  1997  Cetus  97A592  25 m  1:00.38  1:00.38   
20  254  Halonen Aleksia  1996  Cetus  96A880  50 m  1:02.39  1:00.39   
21  53  Lammi Vera  1998  HSS  98A800  50 m  1:02.53  1:00.53   
22  77  Parviainen Henrika  1997  HSS  97A553  50 m  1:02.64  1:00.64   
23  333  Viitasuo Vera  1995  LaUS  95A896  50 m  1:02.86  1:00.86   
24  32  Jacobson Wilma  2000  HSS  00A127  50 m  1:02.96  1:00.96   
25  Alastalo Aada  1998  HSS  98A009  50 m  1:03.03  1:01.03   
26  405  Lehtola Emma  1997  SCV  97A546  25 m  1:01.47  1:01.47   
27  45  Koivusalo Leena  1993  HSS  93A170  25 m  1:01.77  1:01.77   
28  83  Pohjalainen Peppi  1997  HSS  97A266  50 m  1:03.92  1:01.92   
29  303  Ala-Seppälä Eveliina  1995  LaUS  95A436  50 m  1:04.02  1:02.02   
30  60  Långström Emma  1997  HSS  97A480  25 m  1:02.42  1:02.42   
31  31  Jacobson Lotta  1998  HSS  98A307  25 m  1:02.55  1:02.55   
32  266  Korhonen Niina  1996  Cetus  96A139  50 m  1:04.71  1:02.71   
33  19  Hellsten Olivia  2000  HSS  00A064  50 m  1:05.55  1:03.55   
34  111  Schroderus Reetta  1997  JUK  97B069  50 m  1:06.29  1:04.29   
35  396  Jalonen Amanda  2000  Gladius  00A240  50 m  1:06.35  1:04.35   
36  57  Lindeberg Sophia  2000  HSS  00A332  50 m  1:06.40  1:04.40   
37  44  Koiranen Iida  2000  HSS  00A143  25 m  1:04.72  1:04.72   
38  376  Steen Petra  1999  HäUS  99A150  50 m  1:06.85  1:04.85   
39  98  Kauppinen Veera  1998  HyUS  98B125  50 m  1:07.13  1:05.13   
40  222  Taskinen Suvi  1998  SiWa  98B127  50 m  1:07.32  1:05.32   
41  26  Hämäläinen Lotta  1998  HSS  98A987  50 m  1:07.47  1:05.47   
42  129  Louhikoski Lilli  2002  Poseidon  02A021  50 m  1:08.24  1:06.24   
43  40  Ketola Erika  2000  HSS  00A124  25 m  1:06.40  1:06.40   
44  54  Lehtonen Aura  1998  HSS  98A177  50 m  1:08.83  1:06.83   
45  73  Oura Vilma  2001  HSS  01A310  50 m  1:08.85  1:06.85   
46  205  Salonen Sanna  1995  SiHy  95A056  25 m  1:06.87  1:06.87   
47  349  Kainulainen Henna  1998  HäUS  98A255  25 m  1:07.10  1:07.10   
48  246  Yrjänen Meri  1997  TuUS  97B265  25 m  1:07.40  1:07.40   
49  36  Järvelä Tea  1997  HSS  97B094  50 m  1:10.38  1:08.38   
50  18  Hellsten Claudia  1998  HSS  98A382  25 m  1:08.53  1:08.53   
51  80  Peräjoki Jenni  1997  HSS  97A650  25 m  1:08.84  1:08.84   
52  223  Wagner Ida  2000  SiWa  00A112  50 m  1:11.03  1:09.03   
53  109  Rissanen Jessika  2001  JUK  01A646  50 m  1:11.15  1:09.15   
54  52  Kuusniemi Fishwick Millie  2000  HSS  00A428  50 m  1:11.18  1:09.18   
55  227  Hirvo Maija  1997  TuUS  97A695  25 m  1:09.18  1:09.18   
56  120  Hjelm Roosa  1997  Poseidon  97A999  50 m  1:12.13  1:10.13   
57  228  Hirvo Saara  1999  TuUS  99A164  25 m  1:11.27  1:11.27   
58  33  James Gemma  2000  HSS  00A422  50 m  1:13.28  1:11.28   
59  62  Maula Lena  2002  HSS  02A212  50 m  1:13.63  1:11.63   
60  96  Valtonen Saga  1998  HSS  98A401  25 m  1:11.82  1:11.82   
61  64  Medarhri Nadine  2000  HSS  00A744  50 m  1:13.83  1:11.83   
62  59  Luukka Anna  2000  HSS  00A316  50 m  1:13.88  1:11.88   
63  400  Parhiala Marilla  2000  Gladius  00B046  25 m  1:13.04  1:13.04   
64  369  Reunanen Nea  2001  HäUS  01A298  50 m  1:15.12  1:13.12   
65  139  Tuominen Marie  2000  Poseidon  00A291  25 m  1:13.41  1:13.41   
66  381  Vekka Linda  1999  HäUS  99B260  25 m  1:14.60  1:14.60   
67  127  Korkeamäki Ciia  2001  Poseidon  01A046  50 m  1:16.62  1:14.62   
68  63  Maula Lisa  2001  HSS  01A570  50 m  1:17.13  1:15.13   
69  224  Appelberg Janna  2001  TuUS  01A954  50 m  1:17.24  1:15.24   
70  356  Kilponen Sanni  2001  HäUS  01A145  50 m  1:17.51  1:15.51   
71  134  Rantanen Nitta  2000  Poseidon  00A336  25 m  1:17.16  1:17.16   
72  226  Hirvo Anni  2001  TuUS  01A485  50 m  1:23.47  1:21.47   
73  86  Rantanen Noona  2002  HSS  02A175  50 m  1:24.36  1:22.36   
74  147  Friman Siiri  2001  RiUS  01A653  50 m  1:24.43  1:22.43   
75  88  Sundell Nicole  2003  HSS  03A228  50 m  1:24.72  1:22.72   
76  235  Mikkonen Saija  2001  TuUS  01A667  25 m  1:23.49  1:23.49   
77  350  Kallioinen Emmi  2000  HäUS  00B013  50 m  1:26.28  1:24.28   
78  56  Lindeberg Saga  2002  HSS  02A518  50 m  1:27.33  1:25.33   
79  151  Hiltunen Riia  2002  RiUS  02A251  50 m  1:27.82  1:25.82   
80  214  Rintala Roosa  2001  VaU  01A069  50 m  1:29.95  1:27.95   
81  351  Kanervo Sanni  2001  HäUS  01A850  25 m  1:28.11  1:28.11   
82  82  Piksilä Ethel  2003  HSS  03A032  50 m  1:30.90  1:28.90   
83  234  Lehtola Roosa  2001  TuUS  01A806  50 m  1:31.82  1:29.82   
84  87  Reiniluoto Siiri  2003  HSS  03A203  50 m  1:32.01  1:30.01   
85  131  Nikkilä Julie  2003  Poseidon  03A256  25 m  1:30.09  1:30.09   
86  145  Aaltonen Lotta  2002  RiUS  02A085  50 m  1:32.10  1:30.10   
87  125  Kilpeläinen Jenna  2001  Poseidon  01A307  50 m  1:33.52  1:31.52   
88  285  Arola Aino-olivia  2002  KoUS  02A654  50 m  1:33.64  1:31.64   
89  378  Uusitalo Anniina  2001  HäUS  01A956  25 m  1:31.77  1:31.77   
90  79  Pavlidi Stefania  2003  HSS  03A409  50 m  1:34.28  1:32.28   
91  85  Ranta Jenina  2003  HSS  03A224  50 m  1:37.28  1:35.28   
92  Ahonen Helmi  2003  HSS  03A160  50 m  1:38.30  1:36.30   
93  212  Heiskari Jonna  2002  VaU  02A725  25 m  1:38.00  1:38.00   
94  153  Korpisaari Kaisli  2002  RiUS  02A094  50 m  1:43.79  1:41.79   
95  183  Turunen Outi  2002  RiUS  02A629  25 m  1:42.79  1:42.79   
96  16  Hankonen Kielo  2003  HSS  03A361  25 m  1:43.58  1:43.58   
97  128  Lebedeva Anna-maria Helena  2001  Poseidon  01B071  25 m       
98  286  Kansonen Fanni  2001  KoUS  01B162  25 m       
99  289  Kääpä Iisa  2002  KoUS  02A454  25 m       
100  347  Jaara Emmi  2001  HäUS  01B076  25 m       
101  407  Laouari Yasmin  2001  VaU  01A921  25 m       
102  406  Järvinen Nessa  2004  KoUS  04A159  25 m  1:43.36  1:43.36  JÄL 
103  408  Virtanen Inga  1994  HSS  94A523  25 m      JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
18_S
Laji 18, 100m Vapaauinti P-14, M 
 
ME: Amaury LEVEAUX (1985) 44.94 2008-12-13 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 47.56 2012-07-06 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
338  Liukkonen Ari-Pekka  1989  SWIM  89A286  25 m  48.56  48.56   
67  Myren Sami  1991  HSS  91A093  50 m  52.67  50.67   
262  Kaidesoja Emil  1995  Cetus  95A581  50 m  53.42  51.42   
293  Haukka Sergei  1989  KoU  89A054  25 m  51.61  51.61   
104  Myller Tuukka  1994  JUK  94A096  50 m  53.82  51.82   
341  Peltonen Tatu  1989  JäJy  89A035  25 m  51.92  51.92   
258  Johansson Tomas  1994  Cetus  94A153  25 m  52.33  52.33   
299  Tommiska Jesse  1994  KoU  94A906  50 m  54.38  52.38   
92  Talvitie Kristian  1995  HSS  95A862  25 m  53.14  53.14   
10  294  Kotikuusi Ville  1991  KoU  91A412  25 m  53.29  53.29   
11  Alekseev Sergey  1993  EKRAN    25 m  53.50  53.50   
12  284  Vorobiev Vladislav  1996  Cetus  96A120  50 m  55.62  53.62   
13  49  Kunnari Jalmari  1995  HSS  95A063  50 m  55.93  53.93   
14  263  Kaisti Pontus  1997  Cetus  97A554  50 m  56.03  54.03   
15  37  Järvelä Tomi  1995  HSS  95A417  50 m  56.13  54.13   
16  363  Löyttyniemi Jaakko  1997  HäUS  97A919  50 m  57.07  55.07   
17  370  Reunanen Niklas  1998  HäUS  98A184  50 m  57.08  55.08   
18  261  Järvelä Jasper  1996  Cetus  96A194  25 m  55.69  55.69   
19  330  Tolppala Remi  1997  LaUS  97A243  50 m  57.78  55.78   
20  317  Mattila Aleksi  1996  LaUS  96A119  50 m  57.93  55.93   
21  361  Lähde Jyri  1996  HäUS  96B234  50 m  58.05  56.05   
22  208  Vänttinen Arttu  1996  SiHy  96A743  50 m  58.11  56.11   
23  74  Paavonen Aleksi  1996  HSS  96A716  25 m  56.55  56.55   
24  75  Pakarinen Alari  1998  HSS  98A651  50 m  58.96  56.96   
25  13  Clayhills Bruce  1997  HSS  97A983  50 m  59.17  57.17   
26  35  Jokinen Sampo  1998  HSS  98A133  50 m  59.29  57.29   
27  335  Zimmermann Daniel  1997  LaUS  97A105  25 m  58.37  58.37   
28  345  Hurskainen Elias  1997  HäUS  97A197  50 m  1:01.43  59.43   
29  219  Lundgren Jon  1998  SiWa  98A743  50 m  1:01.80  59.80   
30  105  Myllynen Antti  1999  JUK  99A725  50 m  1:01.97  59.97   
31  140  Upornikov Alexei  1998  Poseidon  98A080  25 m  1:00.24  1:00.24   
32  113  Tervanen Heikki  1998  JUK  98A952  25 m  1:01.05  1:01.05   
33  346  Hyvärinen Juha  1998  HäUS  98A057  50 m  1:03.83  1:01.83   
34  373  Saarinen Teemu  1995  HäUS  95A139  25 m  1:01.92  1:01.92   
35  399  Nosov Dmitry  1998  Gladius  98A901  50 m  1:03.94  1:01.94   
36  136  Somero Valtteri  1998  Poseidon  98A810  50 m  1:04.13  1:02.13   
37  102  Haapiainen Jan-Henrik  1998  JUK  98A380  25 m  1:02.53  1:02.53   
38  132  Pyrhönen Aleksi  1997  Poseidon  97A727  50 m  1:04.80  1:02.80   
39  344  Honkamäki Jere  1998  HäUS  98A297  50 m  1:04.85  1:02.85   
40  354  Katajisto Mika  1997  HäUS  97B040  50 m  1:05.65  1:03.65   
41  288  Kuusela Leo  1999  KoUS  99A661  50 m  1:05.99  1:03.99   
42  377  Torkkel Teemu  1997  HäUS  97A347  25 m  1:04.20  1:04.20   
43  307  Halme Samuli  2000  LaUS  00A440  50 m  1:06.78  1:04.78   
44  110  Rissanen Nikolas  1998  JUK  98B189  25 m  1:05.08  1:05.08   
45  93  Tiihonen Elias  1999  HSS  99A560  50 m  1:07.11  1:05.11   
46  38  Järvelä Tuomo  1999  HSS  99A982  50 m  1:07.68  1:05.68   
47  114  Tervanen Martti  2000  JUK  00A834  50 m  1:08.39  1:06.39   
48  362  Lähde Mikael  2000  HäUS  00A918  50 m  1:08.48  1:06.48   
49  401  Santamäki Aarne  1998  Gladius  98B263  50 m  1:08.55  1:06.55   
50  103  Jämsén Lauri  2000  JUK  00A637  50 m  1:08.72  1:06.72   
51  336  Zimmermann Harry  2001  LaUS  01A148  50 m  1:10.58  1:08.58   
52  398  Koski Henri  2000  Gladius  00A803  50 m  1:10.71  1:08.71   
53  162  Lajas Roope  1998  RiUS  98B294  25 m  1:08.83  1:08.83   
54  290  Länsirinne Pessi  2000  KoUS  00A784  50 m  1:10.93  1:08.93   
55  39  Karvo Kaius  2000  HSS  00A066  50 m  1:11.59  1:09.59   
56  91  Talvitie Christofer  1999  HSS  99B259  25 m  1:09.81  1:09.81   
57  327  Romo Saku  2000  LaUS  00A504  50 m  1:12.39  1:10.39   
58  118  Haimi Jesse  2001  Poseidon  01A062  50 m  1:12.78  1:10.78   
59  364  Mielonen Paavo  1997  HäUS  97A149  25 m  1:10.80  1:10.80   
60  84  Rahikkala Topi  2001  HSS  01A073  50 m  1:12.92  1:10.92   
61  348  Kaartosalmi Atte  1999  HäUS  99B266  50 m  1:13.38  1:11.38   
62  272  Mäkinen Kalle  2002  Cetus  02A088  50 m  1:13.79  1:11.79   
63  15  Haikonen Veeti  2001  HSS  01A104  50 m  1:14.28  1:12.28   
64  314  Leppänen Antti  2002  LaUS  02A243  50 m  1:14.32  1:12.32   
65  231  Kattelus Eemil  2000  TuUS  00A849  25 m  1:12.95  1:12.95   
66  360  Liuska Roope  2000  HäUS  00A354  50 m  1:16.51  1:14.51   
67  10  Backman Rasmus  2000  HSS  00A466  50 m  1:16.57  1:14.57   
68  308  Helminen Aleksi  2001  LaUS  01A494  25 m  1:15.35  1:15.35   
69  382  Ytti Lauri  1999  HäUS  99A618  50 m  1:18.71  1:16.71   
70  163  Lasmio Atte  2001  RiUS  01A618  50 m  1:22.01  1:20.01   
71  20  Helvola Jussi  2000  HSS  00A338  50 m  1:22.33  1:20.33   
72  90  Söderholm Rasmus  2002  HSS  02A442  50 m  1:22.36  1:20.36   
73  116  Grundström Werneri  2000  Poseidon  00A767  50 m  1:22.81  1:20.81   
74  380  Vartiainen Nuutti  2000  HäUS  00B114  50 m  1:23.08  1:21.08   
75  185  Virtanen Mikael  2002  RiUS  02A066  50 m  1:23.50  1:21.50   
76  95  Tumanoff Lari  2003  HSS  03A150  25 m  1:22.04  1:22.04   
77  58  Linnanen Niklas  2001  HSS  01A606  50 m  1:24.30  1:22.30   
78  353  Kankkunen Juuso  2001  HäUS  01A390  50 m  1:24.42  1:22.42   
79  68  Mäkelä Oscar  2001  HSS  01A717  50 m  1:25.11  1:23.11   
80  213  Märsylä Aaro  2001  VaU  01B014  50 m  1:27.32  1:25.32   
81  24  Hyvönen Tuomas  2001  HSS  01A061  25 m  1:26.64  1:26.64   
82  343  Heino Markus  2000  HäUS  00B103  25 m  1:28.20  1:28.20   
83  375  Soininen Ville  2000  HäUS  00B202  25 m  1:28.20  1:28.20   
84  12  Cherikov Nikko  2001  HSS  01A923  25 m  1:28.67  1:28.67   
85  367  Oripelto Santeri  1999  HäUS  99B212  50 m  1:32.34  1:30.34   
86  71  Närjä Georg  2002  HSS  02A410  50 m  1:34.52  1:32.52   
87  65  Moliis Arne  2001  HSS  01A865  50 m  1:34.56  1:32.56   
88  22  Holtari Aki  2002  HSS  02A371  50 m  1:35.24  1:33.24   
89  78  Pavlidi Christofor  2001  HSS  01A068  50 m  1:36.57  1:34.57   
90  184  Weckman Veikka  2001  RiUS  01A697  50 m  1:36.88  1:34.88   
91  287  Kervinen Leevi  2003  KoUS  03A375  25 m  1:35.39  1:35.39   
92  66  Munsterhjelm Mio  2002  HSS  02A609  25 m       
93  161  Lajas Herkko  2001  RiUS  01B001  25 m       
94  357  Kärkäinen Jere  2000  HäUS  00B121  25 m       
95  409  Iivanainen Atso  2000  HSS  00A696  25 m      JÄL 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
19_S
Laji 19, 400m Vapaauinti Naiset 
 
ME: Joanne JACKSON (1986) 3:54.92 2009-08-08 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 4:10.64 2011-03-20 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
337  Lajunen Laura  1992  SWIM  92A223  25 m  4:16.37  4:16.37   
383  Bergström Anu  1996  RaisU  96A631  25 m  4:28.85  4:28.85   
100  Parviainen Meri  1998  HyUS  98A051  50 m  4:46.74  4:38.74   
334  Virtanen Heidi  1997  LaUS  97A076  50 m  4:50.46  4:42.46   
69  Nieminen Roosa  1999  HSS  99A023  25 m  4:49.62  4:49.62   
220  Saarinen Sanna  1998  SiWa  98A362  50 m  5:04.03  4:56.03   
296  Patjas Jessika  1997  KoU  97A725  25 m  5:05.60  5:05.60   
323  Ovaskainen Senni  2001  LaUS  01A093  50 m  5:32.94  5:24.94   
386  Lilja Liisa  1992  RaisU  92A137  50 m  5:40.12  5:32.12   
10  34  Jokilammi Emma  2002  HSS  02A234  50 m  5:57.94  5:49.94   
11  94  Toimela Annina  2002  HSS  02A269  50 m  6:03.67  5:55.67   
12  225  Hinkka Sofia  2001  TuUS  01A852  25 m  5:55.74  5:55.74   
13  292  Simonsen Madeline  1995  KoUS  95B326  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 
20_S
Laji 20, 400m Vapaauinti Miehet 
 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:32.77 2009-11-14 
SE: Antti Kasvio (1973) 3:41.18 1995-02-01 
 
 
 
ID  Nimi  Synt  Seura  Lisenssi  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 










 
384  Lehtonen Roope  1996  RaisU  96A083  50 m  4:07.93  3:59.93   
389  Soini Eetu  1996  RaisU  96A048  50 m  4:09.49  4:01.49   
385  Liitti Aaro  1996  RaisU  96A581  25 m  4:10.85  4:10.85   
388  Mäkiaho Tatu  1995  RaisU  95A430  25 m  4:17.23  4:17.23   
311  Jämsä Kasper  1997  LaUS  97A109  25 m  4:36.29  4:36.29   
301  Somero Atte  1999  La-Ka  99A522  50 m  4:55.88  4:47.88   
113  Tervanen Heikki  1998  JUK  98A952  25 m  4:48.36  4:48.36   
397  Jalonen Robert  1998  Gladius  98A578  25 m  4:59.53  4:59.53   
99  Mattila Jyri  1999  HyUS  99B198  50 m  5:15.34  5:07.34   
10  11  Beresten Alexander  2001  HSS  01A443  25 m       
11  101  Tuomi Santeri  2001  HyUS  01A567  25 m       
12  173  Saarinen Elias  2002  RiUS  02A084  25 m       
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  11:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner