2020-02-19   00:45:31
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Hössö-uinnit 2013

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai päivä 14:00

Lähtölista Laji 10
Lähtölista 
 
  Kilpailu  Hössö-uinnit 2013    Tulostuspäivämäärä  28 syyskuu 2013   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  14:09   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  28 syyskuu 2013         
 
 
 
Laji 10, 100m Selkäuinti P-12, M  Loppukilpailut (8) 
ME: Nick THOMAN (1986) 48.94 2009-12-18 
SE: Jani Sievinen (1974) 52.56 1996-01-21 
 
Erä 1 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
               
Ville Soininen  2000  00B202  HäUS    25m     
Elias Kallonen  2003  03A106  Poseidon    25m     
Nuutti Vartiainen  2000  00B114  HäUS    25m     
               
               
               
               

 
Erä 2 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Valtteri Eloranta  1992  92A273  Cetus    25m     
Mio Munsterhjelm  2002  02A609  HSS    25m     
Rasmus Söderholm  2002  02A442  HSS    25m  1:44.89  1:44.89 
Aki Holtari  2002  02A371  HSS    25m  1:43.98  1:43.98 
Mikael Virtanen  2002  02A066  RiUS    50m  1:38.88  1:36.88 
               
Tapio Uzal  2001  01A125  Poseidon    50m  1:46.66  1:44.66 
Eemil Kattelus  2000  00A849  TuUS    25m  1:51.31  1:51.31 
Leevi Kervinen  2003  03A375  KoUS    25m     
Atte Kaartosalmi  1999  99B266  HäUS    25m     

 
Erä 3 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Juuso Kankkunen  2001  01A390  HäUS    25m  1:33.00  1:33.00 
Kalle Mäkinen  2002  02A088  Cetus    25m  1:28.19  1:28.19 
Konsta Seppä  2001  01A294  RiUS    25m  1:27.51  1:27.51 
Otto Seppä  1999  99A506  RiUS    25m  1:26.17  1:26.17 
Jasu Ovaskainen  2002  02A038  LaUS    50m  1:28.11  1:26.11 
Aleksi Helminen  2001  01A494  LaUS    25m  1:26.12  1:26.12 
Christofer Talvitie  1999  99B259  HSS    25m  1:27.04  1:27.04 
Matias Hjelm  2002  02A098  Cetus    25m  1:28.12  1:28.12 
               
Jani Savander  1999  99B230  HäUS    25m  1:36.30  1:36.30 

 
Erä 4 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Jussi Helvola  2000  00A338  HSS    50m  1:27.25  1:25.25 
               
Perttu Somero  2001  01A317  La-Ka    50m  1:23.34  1:21.34 
Mikael Lähde  2000  00A918  HäUS    25m  1:19.80  1:19.80 
Dmitry Nosov  1998  98A901  Gladius    50m  1:20.22  1:18.22 
Martti Tervanen  2000  00A834  JUK    25m  1:19.61  1:19.61 
Kaius Karvo  2000  00A066  HSS    50m  1:22.96  1:20.96 
Veeti Haikonen  2001  01A104  HSS    50m  1:26.10  1:24.10 
Timi Pernanen  2001  01A141  LaUS    25m  1:24.78  1:24.78 
Rybakov Vsevolod  2002    OCEAN    25m  1:26.03  1:26.03 

 
Erä 5 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Tuomo Järvelä  1999  99A982  HSS    25m  1:15.56  1:15.56 
               
Tino Laine  1998  98A690  HäUS    50m  1:15.64  1:13.64 
Elias Hurskainen  1997  97A197  HäUS    25m  1:13.60  1:13.60 
Jere Honkamäki  1998  98A297  HäUS    50m  1:15.62  1:13.62 
Elias Tiihonen  1999  99A560  HSS    25m  1:13.72  1:13.72 
Heikki Lyytinen  1998  98A008  Octopus    25m  1:14.34  1:14.34 
Samuli Halme  2000  00A440  LaUS    25m  1:15.68  1:15.68 
Mika Katajisto  1997  97B040  HäUS    25m  1:17.08  1:17.08 

 
Erä 6 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Casper Laurikainen  1998  98A945  TuUS    50m  1:15.09  1:13.09 
Aleksi Pyrhönen  1997  97A727  Poseidon    25m  1:11.58  1:11.58 
Bruce Clayhills  1997  97A983  HSS    25m  1:11.13  1:11.13 
Tomi Järvelä  1995  95A417  HSS    25m  1:10.18  1:10.18 
               
Jonni Aho  1999  99A002  Gladius    50m  1:11.24  1:09.24 
Jami Kuosmanen  1998  98A227  LaUS    50m  1:12.84  1:10.84 
Sampo Jokinen  1998  98A133  HSS    25m  1:11.15  1:11.15 
Alari Pakarinen  1998  98A651  HSS    25m  1:12.35  1:12.35 
Juha Hyvärinen  1998  98A057  HäUS    25m  1:13.19  1:13.19 

 
Erä 7 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Antti Myllynen  1999  99A725  JUK    50m  1:10.12  1:08.12 
Arni Siline  1997  97A792  SiHy    25m  1:05.84  1:05.84 
Aleksi Paavonen  1996  96A716  HSS    25m  1:05.38  1:05.38 
Jalmari Kunnari  1995  95A063  HSS    50m  1:05.41  1:03.41 
Alexei Mokichev  1994  94A018  LaUS    25m  1:01.67  1:01.67 
Niklas Reunanen  1998  98A184  HäUS    25m  1:01.91  1:01.91 
Kristian Talvitie  1995  95A862  HSS    25m  1:04.60  1:04.60 
Emil Kaidesoja  1995  95A581  Cetus    50m  1:07.75  1:05.75 
Riku Pöytäkivi  1993  93A973  Cetus    50m  1:10.01  1:08.01 
Juho Seppälä  1999  99B048  SiWa    50m  1:10.49  1:08.49 

 
Erä 8 (8) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Eetu Soini  1996  96A048  RaisU    25m  59.72  59.72 
Christoffer Fredrikson  1997  97B155  Cetus    25m  58.38  58.38 
Tuomas Pokkinen  1995  95A815  Cetus    25m  57.04  57.04 
Teemu Aho  1994  94A578  Gladius    25m  56.24  56.24 
Sergei Haukka  1989  89A054  KoU    25m  53.30  53.30 
Petja Yritys  1993  93A330  SiHy    25m  56.17  56.17 
Sami Juopperi  1992  92A211  Cetus    50m  59.00  57.00 
Sami Myren  1991  91A093  HSS    25m  58.18  58.18 
Hannes Väre  1997  97A159  RiUS    25m  59.06  59.06 
               

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.00  Tulostuspäivämäärä  28 syyskuu 2013 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  14:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner