Program för Swedish Swim Games 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Session 3, Sunday 20 Oct, 10.00
Event 31, 200m Breaststroke Women |
Sponsor: Reco Port |
WR: Rebecca Soni (1987) 2:14.57 2009-12-19 |
ER: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:16.08 2012-12-11 |
SR: Joline Höstman (1988) 2:19.28 2009-12-12 |
MR: Nanaka Tamura (1987) 2:22.29 2009-11-08 |
# | ID | Name | Born | Club | License | Pool | EntryTime | Status |
1 | 13 | Møller Pedersen Rikke | 1989 | DENMARK | 25 m | 2:15.93 | ||
2 | 273 | Laukkanen Noora | 1993 | Cetus | 25 m | 2:24.08 | ||
3 | 270 | Mårtensson Elin | 1993 | SJÖBO SS | AT1893 | 25 m | 2:24.63 | |
4 | 90 | Eriksson Jessika | 1993 | SÖDERTÖRN | AT2293 | 25 m | 2:27.87 | |
5 | 38 | Bengtsson Andrea | 1991 | GÖTEBORG | BW6691 | 25 m | 2:30.45 | |
6 | 104 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 25 m | 2:31.31 | |
7 | 178 | Åkerström Emelie | 1995 | VÄSBY SS | AM6295 | 25 m | 2:34.63 | |
8 | 242 | Koski Moona | 1999 | FINLAND | 25 m | 2:34.71 | ||
9 | 142 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 25 m | 2:35.12 | |
10 | 173 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 2:35.34 | |
11 | 255 | Heimnes Stina | 1997 | BERGEN | 25 m | 2:36.44 | ||
12 | 101 | Speiner Caroline | 1994 | SÖDERTÖRN | AZ0294 | 25 m | 2:39.09 | |
13 | 232 | Reini Iida | 2000 | FINLAND | 25 m | 2:39.12 | ||
14 | 124 | Strömstedt Fanny | 1996 | SPÅRVÄGEN | AK4696 | 25 m | 2:40.28 | |
15 | 29 | Sveronius Jennie | 1994 | BOLLNÄS SS | BG0694 | 25 m | 2:42.82 | |
16 | 219 | Koivu Sini | 1999 | FINLAND | 25 m | 2:43.92 | ||
17 | 118 | Nelin Olivia | 1995 | SPÅRVÄGEN | BE1695 | 25 m | 2:44.60 | |
18 | 160 | Lantz Josefin | 1996 | VÄSBY SS | AW5696 | 25 m | 2:44.98 | |
19 | 230 | Lillman Essi-Maria | 2000 | FINLAND | 25 m | 2:45.82 | ||
20 | 44 | Atran Malin | 1998 | JÄRFÄLLA S | AN7698 | 25 m | 2:46.36 | |
21 | 66 | Fredriksson Isabelle | 1999 | ÖSA | AG9699 | 25 m | 2:47.28 | |
22 | 241 | Hulkko Ida | 1998 | FINLAND | 25 m | 2:48.13 | ||
23 | 3 | Karlberg Stine Marie | 1999 | POSEIDON P | 25 m | 2:50.04 | ||
24 | 4 | Malvik Marie | 1997 | POSEIDON P | 25 m | 2:52.13 | ||
25 | 245 | Rantakokko Reetta | 2001 | FINLAND | 25 m | 2:55.93 | ||
26 | 119 | Nilsson Julia | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM0699 | 25 m | 2:57.54 | |
27 | 200 | Baxter Helene | 2000 | STAVANGER | 25 m | 3:00.09 | ||
28 | 201 | Chevalier Lise | 2000 | STAVANGER | 25 m | 3:07.27 | ||
29 | 163 | Nordling Vanessa | 1998 | VÄSBY SS | AI1498 | 25 m | 3:07.97 | |
30 | 243 | Flyckt Emilia | 2001 | FINLAND | 25 m | 3:08.10 | ||
31 | 211 | Kotiranta Emma | 2001 | FINLAND | 25 m | 3:24.05 | ||
Generated by WinGrodan 1.22.06 | Print Date | 19 October 2013 |
Licensed to: Väsby Simsällskap | Print Time | 19:35 |