2020-01-29   04:31:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Forum Horsens Cup - indledende

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 12
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup - indledende    Udskriftsdato  21 september 2013   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  06:39   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2013         
 
 
 
Løb 12, 200m Rygsvømning Damer  Finaler (9) 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
337  Ellen Nielsen  2001  0168AP  TRITON V    25m   
325  Andrea Schulz Mikkelsen  2003  0382AH  TRITON V    25m   
58  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    25m   
118  Anna Bull Kramer  2003  0382AE  HORSENS    25m   
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
117  Lærke Skovbæk Krainert  2002  0298AE  HORSENS    25m   
158  Lea Føste Andersen  1998  9832AZ  NEPTUN    25m   
160  Nadja Brinckmann  2002  0264AO  NEPTUN    25m   
365  Caroline Liboriussen  2002    BJERRE HER    25m  3:42.85 
87  Marikka Andersen  2002  0214AI  HORSENS    25m  3:46.61 
70  Thilde Rud Iversen  2001  0154AX  HOLSTEBRO    25m   
338  Lise Vølker Nielsen  2003  0346AL  TRITON V    25m   
124  Emilia Juhl Leiszner  2002  0288AJ  HORSENS    25m   

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
122  Karoline Lagoni  2003  0324AE  HORSENS    25m  3:33.72 
522  Anna Bliksted  2001  0152AO  TEMPO    25m  3:21.25 
223  Julie Nellemose Nielsen  1999  9964AW  RINGE    25m  3:18.12 
209  Alberte Korsgaard  2001  0174AN  RINGE    25m  3:15.44 
75  Julie Geertsen Lund  2001  0158AP  HOLSTEBRO    25m  3:17.89 
31  Julie Illeborg Jensen  2000  0016AK  ESBJERG    25m  3:21.17 
37  Carina Bro  2001  0172AP  ESBJERG    25m  3:25.36 
521  Regitze Bæhrenz  2001  0134AP  TEMPO    25m  3:33.75 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Natascha Holm Byskov  2000  0072AY  HOLSTEBRO    25m  3:11.81 
172  Ditte Røjkjær Rasmussen  1998  9874AY  NEPTUN    25m  3:10.00 
131  Nikoline Fabrin Lund  2001  0192AS  HORSENS    25m  3:04.67 
34  Camilla Heide Nielsen  2000  0024AK  ESBJERG    25m  3:03.34 
202  Camille Hertzog  2001  0176AG  RINGE    25m  3:04.48 
363  Freja Brogaard  1999  9928BA  BJERRE HER    25m  3:05.11 
537  Helene Olesen  2000  0044AP  TEMPO    25m  3:11.46 
30  Laura Mathilde Hansen  2001  0154AU  ESBJERG    25m  3:13.01 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
373  Matilde Bodilsen  2001  0184AQ  AGF    50m  3:01.82 
247  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000  0082BB  KORAL    25m  3:01.44 
278  Christina Christensen  2000  0046AO  TRITON V    25m  3:00.41 
174  Trine Rasmussen  1999  9962AV  NEPTUN    25m  2:59.56 
19  Freja Møller Schjøtt  2001    ESBJERG    25m  3:00.00 
18  Line Nielsen  1999  9938AG  ESBJERG    25m  3:01.17 
398  Julie Nykvist  2001    AGF    25m  3:01.60 
203  Louise Høyer-Nissen  2001  0178AO  RINGE    25m  3:02.71 

 
Heat 6 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
533  Simone Larsen  1996  9664AT  TEMPO    25m  2:54.95 
496  Benedikte Dam Hoffmann  2001  0144AB  HOVEDSTAD    25m  2:54.32 
85  Cecilie B. Andersen  2001  0116AI  HORSENS    25m  2:53.20 
489  Sofia Cathrine Doni  1999  9982AL  HOVEDSTAD    50m  2:52.19 
108  Sille Ibsen  2001  0134AU  HORSENS    25m  2:52.45 
137  Mie Buch Nielsen  2001  0188AH  HORSENS    25m  2:53.83 
390  Alberte Kaltoft  2001  0152AT  AGF    25m  2:54.35 
96  Anette Damsgaard  1996  9696AY  HORSENS    25m  2:59.31 

 
Heat 7 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
28  Julie Gadgaard  2001  0124AI  ESBJERG    25m  2:48.95 
35  Nanette Nikolajsen  2000  0004AK  ESBJERG    25m  2:46.46 
400  Nanna Rolle  2000  0094AY  AGF    25m  2:43.97 
510  Clara Marott Schelde  2000  0092AD  HOVEDSTAD    25m  2:40.91 
524  Laura Mathilde Elkjær  1998  9804BC  TEMPO    25m  2:43.88 
23  Sofie West  2000  0092AS  ESBJERG    25m  2:45.64 
375  Amalie Fisker Brøchner  1999  9918AZ  AGF    25m  2:47.56 
528  Louise Hvarre  2001  0156AN  TEMPO    25m  2:49.17 

 
Heat 8 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
196  Helene Grønnegaard  1998  9816AG  RINGE    25m  2:40.27 
14  Jasmin Koefoed Jacobsen  1998  9834AA  ESBJERG    25m  2:36.05 
358  Mathilde Sørensen  1996  9602AY  TRITON V    25m  2:35.23 
151  Signe B. Thomasen  1996  9652AA  HORSENS    25m  2:31.69 
201  Anna Hertzog  1999  9966AJ  RINGE    25m  2:33.43 
66  Emma Bugge Fynbo  2001  0158AE  HOLSTEBRO    25m  2:35.88 
166  Josefine Knudsen  1998  9898AM  NEPTUN    25m  2:40.12 
403  Josefine Bladt Wichmann  2000    AGF    25m  2:40.83 

 
Heat 9 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
206  Anne Sofie Jørgensen  1998  9892AA  RINGE    25m  2:28.96 
377  Emma H. Christiansen  1999  9988AO  AGF    25m  2:28.71 
517  Matilde Zaggai  1998  9862AF  HOVEDSTAD    25m  2:26.33 
404  Amalie Østrup  1997    AGF    25m  2:17.36 
185  Andrea Aagaard  1996  9663AD  RINGE    25m  2:25.70 
385  Anna Sommer Harrits  1999  9948AP  AGF    25m  2:27.51 
525  Anna Emilie Hansen  1999  9998AI  TEMPO    25m  2:28.79 
16  Simone H. Lauridsen  1999  9952AG  ESBJERG    25m  2:30.52 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  21 september 2013 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  06:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark