2020-01-21   02:08:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Forum Horsens Cup - indledende

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 20
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Forum Horsens Cup - indledende    Udskriftsdato  21 september 2013   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  06:39   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 september 2013         
 
 
 
Løb 20, 100m Medley Damer  Finaler (22) 
Heat 1 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
               
41  Stine Kromann  1999  9982BC  ESBJERG    25m   
317  Sissel Karlskov  2003    TRITON V    25m   
352  Signe Schwartz  2002  0298AQ  TRITON V    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
530  Maja Johansen  2002    TEMPO    25m   
64  Cecilie Christiansen  2003    HOLSTEBRO    25m   
532  Alberte Kjølby  2002    TEMPO    25m   
333  Natasja Muncrief  2002  0236AN  TRITON V    25m  2:13.31 
335  Sara Neermann  2002  0246AP  TRITON V    25m  2:27.56 
178  Christine Skouboe  1997  9788BA  NEPTUN    25m   
154  Katrine Sofie Wienberg  2002  0252AP  HORSENS    25m   
               

 
Heat 3 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
538  Lisa Frost Rainer  2002  0262AN  TEMPO    25m  2:12.78 
99  Camilla Falck  2003  0324AI  HORSENS    25m  2:07.16 
277  Emilie Johanna Bülow  2003  0386AK  TRITON V    25m  2:00.47 
342  Mille Trier Pedersen  2003  0386AI  TRITON V    25m  1:57.66 
281  Ella Christiansen  2003  0366AK  TRITON V    25m  1:58.61 
283  Caroline Dahl-Hansen  2003  0334AN  TRITON V    25m  2:04.88 
122  Karoline Lagoni  2003  0324AE  HORSENS    25m  2:11.66 
346  Laura Nørgaard Priess  2004  0442AD  TRITON V    25m  2:13.25 

 
Heat 4 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
305  Cecilie Hingebjerg  2004  0414AD  TRITON V    25m  1:55.93 
270  Katinka H. Andersen  2002  0236AQ  TRITON V    25m  1:53.97 
287  Alberte Ehrenreich-Birn  2003  0382AJ  TRITON V    25m  1:49.71 
118  Anna Bull Kramer  2003  0382AE  HORSENS    25m  1:45.89 
310  Louise Sjørup Jensen  2003  0322AG  TRITON V    25m  1:48.13 
365  Caroline Liboriussen  2002    BJERRE HER    25m  1:52.19 
117  Lærke Skovbæk Krainert  2002  0298AE  HORSENS    25m  1:54.90 
77  Mathilde Marthedal Markma  2001  0166AW  HOLSTEBRO    25m  1:56.90 

 
Heat 5 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
87  Marikka Andersen  2002  0214AI  HORSENS    25m  1:45.27 
529  Kristine Hülsen  2002  0286AH  TEMPO    25m  1:44.70 
42  Jasmin Lykke  2002  0216AP  ESBJERG    25m  1:44.22 
224  Martine Halling Olesen  2000  0042AV  RINGE    25m  1:43.74 
295  Svava Kj. Gregersen  2004  0426AC  TRITON V    25m  1:44.11 
323  Josephine Lindeberg  2002  0212AK  TRITON V    25m  1:44.48 
261  Lykke Muhlig  1999  9932BC  KORAL    25m  1:45.09 
354  Clara Støttrup  2002  0286AJ  TRITON V    25m  1:45.75 

 
Heat 6 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
266  Kristina Plagborg  2000  0082BA  KORAL    25m  1:41.83 
258  Merete Brixen Lomholt  2001  0162AT  KORAL    25m  1:40.53 
36  Line Bæk Thulin  2000  0006AC  ESBJERG    25m  1:40.26 
223  Julie Nellemose Nielsen  1999  9964AW  RINGE    25m  1:39.66 
48  Thilde Timmermand  2002  0272AP  ESBJERG    25m  1:39.76 
563  Victoria Bang  2001  0146AM  SVENDBORG    25m  1:40.43 
263  Frida B. Nielsen  2001    KORAL    25m  1:41.11 
268  Nina Lodberg Sparre  2001  0172AW  KORAL    25m  1:43.33 

 
Heat 7 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
85  Cecilie B. Andersen  2001  0116AI  HORSENS    25m  1:38.50 
345  Sofie Theophil Petersen  2003  0312AH  TRITON V    25m  1:37.62 
522  Anna Bliksted  2001  0152AO  TEMPO    25m  1:36.51 
209  Alberte Korsgaard  2001  0174AN  RINGE    25m  1:35.80 
577  Anne Sofie Thrane  2000  0042AW  SVENDBORG    25m  1:36.24 
521  Regitze Bæhrenz  2001  0134AP  TEMPO    25m  1:37.43 
285  Cecilie Davidsen  2003  0312AI  TRITON V    25m  1:37.73 
216  Sia Linde  2001  0106AL  RINGE    25m  1:38.85 

 
Heat 8 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
71  Louise Xia Klogborg  2000  0008AX  HOLSTEBRO    25m  1:34.47 
350  Emilie Skouby Rosendahl  1998  9848AR  TRITON V    25m  1:34.16 
192  Caroline Broholm  2003  0338AA  RINGE    25m  1:33.09 
212  Caroline Larsen  2001  0164AG  RINGE    25m  1:32.89 
526  Mai Heilmann  2000  0042AM  TEMPO    25m  1:32.89 
34  Camilla Heide Nielsen  2000  0024AK  ESBJERG    25m  1:33.44 
198  Laura Gyldenkærne  2000  0026AU  RINGE    25m  1:34.26 
290  Emilie Eriksen  2002  0284AK  TRITON V    25m  1:35.50 

 
Heat 9 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
344  Signe Ilskov Pedersen  2001  0168AI  TRITON V    25m  1:32.41 
31  Julie Illeborg Jensen  2000  0016AK  ESBJERG    25m  1:32.32 
200  Katrine Hvistendal Hansen  1997  9754BA  RINGE    25m  1:31.81 
222  Maria Mortensen  1999  9936AW  RINGE    25m  1:31.49 
204  Cecilie Jensen  1999  9926AS  RINGE    25m  1:31.71 
188  Laura Wolf Andersen  1998  9882AY  RINGE    25m  1:31.99 
58  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    25m  1:32.36 
45  Mie Kirstine Nikolajsen  1999  9906AM  ESBJERG    25m  1:32.88 

 
Heat 10 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
195  Alma Thrige Dyrehauge  2002  0226AG  RINGE    25m  1:30.90 
105  Cecilie Grøndal  2002  0282AK  HORSENS    25m  1:30.79 
205  Sofie Nordskov Jensen  1999  9946AJ  RINGE    25m  1:30.61 
54  Julie Lund  2000  0076AX  GRINDSTED    25m  1:30.12 
363  Freja Brogaard  1999  9928BA  BJERRE HER    25m  1:30.28 
70  Thilde Rud Iversen  2001  0154AX  HOLSTEBRO    25m  1:30.64 
175  Anne Rytter  2000  0082AP  NEPTUN    25m  1:30.80 
30  Laura Mathilde Hansen  2001  0154AU  ESBJERG    25m  1:31.14 

 
Heat 11 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
33  Ester Møller  2001  0102AV  ESBJERG    25m  1:29.58 
137  Mie Buch Nielsen  2001  0188AH  HORSENS    25m  1:29.46 
138  Sarah Gade Nielsen  1998  9842BB  HORSENS    25m  1:29.27 
405          25m  1:29.25 
481  Ida Sophie Ahm  2001  0122AB  HOVEDSTAD    25m  1:29.25 
565  Karoline Munch Hansen  2000  0038BA  SVENDBORG    25m  1:29.31 
203  Louise Høyer-Nissen  2001  0178AO  RINGE    25m  1:29.57 
214  Freja Linde  1999  9992AS  RINGE    25m  1:29.64 

 
Heat 12 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Natascha Holm Byskov  2000  0072AY  HOLSTEBRO    25m  1:29.12 
67  Rikke Hansen  2000  0036BD  HOLSTEBRO    25m  1:28.94 
382  Line Gertz  2001  0156AT  AGF    25m  1:28.37 
540  Vicky Rohde  1999  9984AI  TEMPO    25m  1:27.37 
52  Thilde Hjorth  1999  9928AQ  GRINDSTED    25m  1:28.15 
17  Sissel L. Madsen  1999  9964AP  ESBJERG    25m  1:28.49 
576  Anna Bredal Storgaard  2002  0228AF  SVENDBORG    25m  1:29.03 
93  Josefine Due Christensen  2001  0166AT  HORSENS    25m  1:29.23 

 
Heat 13 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
211  Rikke Krebs  1999  9964AV  RINGE    25m  1:27.19 
168  Christina Nielsen  1997  9778AW  NEPTUN    25m  1:27.04 
174  Trine Rasmussen  1999  9962AV  NEPTUN    25m  1:27.00 
186  Cecilie Ahrentsen  1998  9838AB  RINGE    25m  1:26.47 
389  Julie Lange Jørgensen  2000    AGF    25m  1:26.75 
28  Julie Gadgaard  2001  0124AI  ESBJERG    25m  1:27.00 
528  Louise Hvarre  2001  0156AN  TEMPO    25m  1:27.05 
35  Nanette Nikolajsen  2000  0004AK  ESBJERG    25m  1:27.26 

 
Heat 14 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
145  Nicoline Rosenkilde  1999  9918AT  HORSENS    25m  1:25.94 
490  Luna Donde Feilberg  2000  0036AJ  HOVEDSTAD    25m  1:25.56 
19  Freja Møller Schjøtt  2001    ESBJERG    25m  1:25.00 
508  Lea Alberte Olsen  2000  0028AI  HOVEDSTAD    25m  1:24.85 
182  Amalie Skak Thomsen  1999  9904AO  NEPTUN    25m  1:24.85 
176  Sibel Simonsen  2001  0176AP  NEPTUN    25m  1:25.08 
59  Maren Bielefeldt  1999  9938AC  HOLSTEBRO    25m  1:25.58 
207  Silja Kirkegård  1998  9834AU  RINGE    25m  1:26.14 

 
Heat 15 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
327  Marie K. Mikkelsen  2000  0086AX  TRITON V    25m  1:24.45 
533  Simone Larsen  1996  9664AT  TEMPO    25m  1:24.28 
218  Karen Brilner Lund  1999  9936AJ  RINGE    25m  1:24.19 
337  Ellen Nielsen  2001  0168AP  TRITON V    25m  1:23.69 
108  Sille Ibsen  2001  0134AU  HORSENS    25m  1:23.78 
158  Lea Føste Andersen  1998  9832AZ  NEPTUN    25m  1:24.23 
166  Josefine Knudsen  1998  9898AM  NEPTUN    25m  1:24.28 
91  Jennifer Thorius Bek  2000  0012AS  HORSENS    25m  1:24.48 

 
Heat 16 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
390  Alberte Kaltoft  2001  0152AT  AGF    25m  1:23.38 
510  Clara Marott Schelde  2000  0092AD  HOVEDSTAD    25m  1:22.67 
130  Karen Krogh Lund  1996  9616AX  HORSENS    25m  1:22.15 
308  Michelle Jatta  2001  0116AR  TRITON V    25m  1:21.76 
22  Nadia Nørskov Vogt  2000  0046AC  ESBJERG    25m  1:21.97 
537  Helene Olesen  2000  0044AP  TEMPO    25m  1:22.52 
23  Sofie West  2000  0092AS  ESBJERG    25m  1:23.37 
25  Ane Wildenschild  2000  0024AC  ESBJERG    25m  1:23.59 

 
Heat 17 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
304  Anna J. V. Hededal  1998  9874AS  TRITON V    25m  1:21.56 
96  Anette Damsgaard  1996  9696AY  HORSENS    25m  1:20.63 
499  Katrine Hvid  1998  9882AH  HOVEDSTAD    25m  1:19.61 
136  Amalie L. Nielsen  1997  9714AR  HORSENS    25m  1:18.75 
21  Kirstine Theilgaard  1997  9734AV  ESBJERG    25m  1:19.46 
18  Line Nielsen  1999  9938AG  ESBJERG    25m  1:20.55 
129  Johanne Krogh Lund  1995  9528AY  HORSENS    25m  1:21.09 
507  Josefine Strand Nielsen  2000  0048AI  HOVEDSTAD    25m  1:21.61 

 
Heat 18 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Amalie Pedersen  2000  0062AU  RINGE    25m  1:18.10 
564  Frida Frydendal  1999  9952AL  SVENDBORG    25m  1:17.28 
567  Matilda Holse  1998  9854AS  SVENDBORG    25m  1:16.79 
525  Anna Emilie Hansen  1999  9998AI  TEMPO    25m  1:16.60 
504  Emma Maagøe  1999  9996AH  HOVEDSTAD    25m  1:16.71 
375  Amalie Fisker Brøchner  1999  9918AZ  AGF    25m  1:16.85 
132  Stella Krogh Lund  2000  0056AN  HORSENS    25m  1:17.79 
12  Maria Møller Glargaard  2001  0182AE  ESBJERG    25m  1:18.65 

 
Heat 19 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
488  Rikke Dehn  1999  9978AE  HOVEDSTAD    25m  1:16.30 
66  Emma Bugge Fynbo  2001  0158AE  HOLSTEBRO    25m  1:15.21 
483  Nina Leisted Bertelsen  2000  0076AD  HOVEDSTAD    25m  1:15.00 
159  Laura Blendstrup  1999  9922AG  NEPTUN    25m  1:14.86 
14  Jasmin Koefoed Jacobsen  1998  9834AA  ESBJERG    25m  1:14.92 
184  Celina G Winther  1999  9938AU  NEPTUN    25m  1:15.19 
107  Louise Holm  1994  9476AT  HORSENS    25m  1:15.58 
298  Mikala Mai Halbirk  1998  9858AX  TRITON V    25m  1:16.56 

 
Heat 20 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
546  Laura Rimmer Hansen  1998  9858AK  HOVEDSTAD    25m  1:14.10 
491  Anna Fixdahl  1997  9726AW  HOVEDSTAD    25m  1:13.69 
201  Anna Hertzog  1999  9966AJ  RINGE    25m  1:13.49 
517  Matilde Zaggai  1998  9862AF  HOVEDSTAD    25m  1:13.12 
208  Astrid Koch  1994  9482AH  RINGE    25m  1:13.15 
385  Anna Sommer Harrits  1999  9948AP  AGF    25m  1:13.62 
485  Merle F. V. Christensen  1998  9872AK  HOVEDSTAD    25m  1:14.00 
135  Amalie Bach Nielsen  1999  9942AG  HORSENS    25m  1:14.22 

 
Heat 21 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
402  Stine Mary Vissing  1997  9788AB  AGF    25m  1:12.84 
294  Kathrine Gohr  1997  9722AR  TRITON V    25m  1:10.95 
380  Julie Pavon Friis  1999  9978AL  AGF    25m  1:10.47 
495  Vera Staun Hansen  1999  9938AO  HOVEDSTAD    25m  1:10.07 
196  Helene Grønnegaard  1998  9816AG  RINGE    25m  1:10.23 
100  Kirstine Feldinger  1996  9634AQ  HORSENS    25m  1:10.83 
151  Signe B. Thomasen  1996  9652AA  HORSENS    25m  1:11.38 
501  Tenna Jensen  1998  9828AH  HOVEDSTAD    25m  1:13.00 

 
Heat 22 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
493  Maria Grandt  1998  9806AF  HOVEDSTAD    25m  1:08.85 
384  Cecilie Lykke Hansen  1999  9918AC  AGF    25m  1:07.90 
16  Simone H. Lauridsen  1999  9952AG  ESBJERG    25m  1:07.45 
505  Amalie Mikkelsen  1997  9728AA  HOVEDSTAD    25m  1:05.16 
498  Mathilde Huss-Hansen  1994  9488AF  HOVEDSTAD    25m  1:06.94 
140  Emma Nørgaard  1997  9794AF  HORSENS    25m  1:07.45 
399  Astrid Fly Oredsson  1998  9818AM  AGF    25m  1:08.30 
487  Alberte Sara Cornelius  1998  9836AF  HOVEDSTAD    25m  1:10.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  21 september 2013 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  06:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark