2020-01-29   04:46:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Concordia Forsikring Cup 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag indl.

Seedede heat Løb 10
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2013    Udskriftsdato  11 september 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  21:13   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2013         
 
 
 
Løb 10, 100m Butterfly Damer  Finaler (10) 
Katrine Holm Sørensen, Swim Team Esbjerg, 1.00.86, 2010 
Løbssponsor: Concordia Forsikring & Tican 
 
Heat 1 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
140  Natasja Simonsen  1995  9506AY  OSLF    25m   
594  Julie Kappel Petersen  2002  0282AN  THISTED    25m  1:45.11 
452  Sigrid Jensen  1999  9986AP  NORD    25m  1:40.50 
484  Nora Margrethe Tolfsen  2001    Vågsbygd    25m  1:37.76 
476  Kathrine Lislevand Pavljuk  2001    Vågsbygd    25m  1:40.24 
59  Kathrine Kristiansen  2001    Lillesand    25m  1:44.16 
457  Helene Seegert  1994  9488AI  NORD    25m   
               

 
Heat 2 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
330  Kirstine Frandsen  2001  0168AA  HOBRO    25m  1:34.68 
129  Henriette Syrrist  2000    Ullensaker    25m  1:33.09 
621  Amalie Vinther  1995  9506AU  THISTED    25m  1:28.17 
253  Johanne Laursen  1999  9918AH  HOLSTEBRO    25m  1:24.97 
Vera Fossdal-Uleberg  2001    KristianSA    25m  1:27.68 
450  Laura Christensen  1997  9708AY  NORD    25m  1:31.92 
106  Maria Cleman Hatting  2001  0106AK  STRUER    25m  1:34.17 
381  Mille Moeslund Lausen  2002  0258AF  PINGVINEN    25m  1:34.69 

 
Heat 3 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
471  Elin Lislevand Pavljuk  2001    Vågsbygd    25m  1:24.76 
437  Cecilie Dalgas  2000  0014AI  ODDER    25m  1:24.41 
545  Evelina Cronqvist  2000  AB1200  TRELLEBORG    25m  1:23.43 
103  Mathilde Vilain Stübe  2000  0014AS  SILKEBORG    25m  1:22.42 
333  Freya Bloch Johnson  2000  0074AB  HOBRO    25m  1:23.30 
57  Sofie Fasting Garby  1999    Lillesand    25m  1:23.68 
559  Sarah Andersen  1999  9974AT  THISTED    25m  1:24.53 
166  Tea Olsen Lierstuen  1997    Elverum    25m  1:24.94 

 
Heat 4 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
121  Agnete Hoset  1999    Ullensaker    25m  1:22.23 
186  Emma A Andersen  2000  0034AH  AALBORG    25m  1:21.54 
362  Laura Davidsen Nielsen  2000  0064BA  VIBORG    25m  1:21.44 
96  Helena V. Ellling  2000  0078AC  SILKEBORG    25m  1:20.50 
97  Celia Erikstad  1999  9992AH  SILKEBORG    25m  1:20.72 
128  Thea Skjæveland  1999    Ullensaker    25m  1:21.44 
543  Anna Svensson-Fehér  2000  AF0400  TRELLEBORG    25m  1:21.58 
214  Karoline Lehmann  1999  9976AI  AALBORG    25m  1:22.42 

 
Heat 5 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
123  Camilla Melstein Johannessen  2000    Ullensaker    25m  1:19.33 
67  Anne Kristine Storvold  1999    Lillesand    25m  1:18.62 
254  Camilla Madsen  1997  9796AP  HOLSTEBRO    25m  1:18.49 
585  Smilla Lyhne  2000  0046AL  THISTED    25m  1:18.25 
49  Ida Kusk  1999  9954AV  KOLDING    25m  1:18.27 
143  Sofia Zachariassen  1999  9988AN  OSLF    25m  1:18.59 
366  Sofie Boel Torp  1997  9704AK  VIBORG    25m  1:18.62 
479  Vilde Serena Skaara  1999    Vågsbygd    25m  1:20.20 

 
Heat 6 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
460  Maren Ditlefsen Dahl  1998    Vågsbygd    25m  1:17.31 
605  Louise Sørensen  2000  0012AP  THISTED    25m  1:17.09 
99  Julie Lundorff Larsen  2000  0018AC  SILKEBORG    25m  1:14.65 
50  Freja Hamann Larsen  1999  9914AC  KOLDING    25m  1:14.36 
122  Amanda Hoset  1997    Ullensaker    25m  1:14.63 
332  Maja Jensen  1997  9718AK  HOBRO    25m  1:16.68 
125  Synne Martine Hansen Myhre  1998    Ullensaker    25m  1:17.14 
442  Helene G. Nedergaard  1999  9956AM  ODDER    25m  1:17.92 

 
Heat 7 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
447  Renate Knudsen  1997    ARENDAL    25m  1:13.38 
352  Caroline Beck  1998  9868AO  VIBORG    25m  1:12.98 
127  Elise Skjæveland  1997    Ullensaker    25m  1:11.80 
185  Marte Stamland  1996    Porsgrunn    25m  1:11.15 
29  Rebecca Sundtjønn  1998    KristianSA    25m  1:11.75 
256  Anne Hjortsøe Pedersen  1999  9966AH  HOLSTEBRO    25m  1:12.84 
72  Rebekka R. Andersen  1996  9664AN  S 68    25m  1:13.25 
235  Anna C. Lange  1998  9814AU  ESBJERG    25m  1:13.62 

 
Heat 8 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
530  Janne Thorstensen  1966    MASTER SØR    25m  1:10.00 
251  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  HOLSTEBRO    25m  1:08.99 
82  Sofie Rasmussen  1999  9962AP  S 68    25m  1:08.88 
550  Josefine Johnsson  1996  AL7296  TRELLEBORG    25m  1:06.52 
98  Ditte V. Hansen  1997  9716AR  SILKEBORG    25m  1:08.27 
126  Camilla Rimmereide  2000    Ullensaker    25m  1:08.89 
194  Amalie Bærentsen  2000  0078AE  AALBORG    25m  1:09.85 
165  Ida Christiansen Jordan  1997    Elverum    25m  1:10.51 

 
Heat 9 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
546  Hanna Cronqvist  1996  AD5496  TRELLEBORG    25m  1:05.90 
Tiril Fredrikke Rist Jensen  1994    KristianSA    25m  1:05.13 
24  Hanne Sofie Lundevold Nilsen  1994    KristianSA    25m  1:05.10 
201  Cecilie Hansen  1995  9512AJ  AALBORG    25m  1:04.34 
514  Josefine Hansson  1992  AL8292  MKK    25m  1:04.46 
558  Tuva Tronstad  1998    Risør Vard    25m  1:05.12 
250  Cecilie Ravn Jensen  1994  9474AV  HOLSTEBRO    25m  1:05.26 
225  Lisa Schøn  1999  9956AR  AALBORG    25m  1:06.22 

 
Heat 10 (10) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
220  Mie Ø. Nielsen  1996  9662AF  AALBORG    25m  1:02.88 
104  Signe Tolstrup  1995  9588AI  SILKEBORG    25m  1:02.42 
206  Mathilde Pugholm Hvid  1990  9054AD  AALBORG    25m  1:01.15 
241  Katrine Holm Sørensen  1992  9282AG  ESBJERG    25m  58.78 
510  Ida Lindborg  1994  AB0494  MKK    25m  1:00.23 
237  Marie Voigt Lauridsen  1995  9564AT  ESBJERG    25m  1:01.29 
202  Kristina K Hedegaard  1995  9594AE  AALBORG    25m  1:02.57 
227  Isabella K. Sørensen  1994  9466AE  AALBORG    25m  1:03.38 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  11 september 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark