2020-01-29   04:38:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Concordia Forsikring Cup 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag indl.

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Concordia Forsikring Cup 2013    Udskriftsdato  11 september 2014   
  Stævne by  Thisted    Udskriftstidspunkt  21:13   
  Arrangør  Thisted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  27 september 2013         
 
 
 
Løb 2, 100m Medley Damer  Finaler (20) 
Katrine Holm Sørensen, Esbjerg Svømmeklub, 1.02.80, 2012 
Løbssponsor: Kvik Thisted & Sparekassen Thy 
 
Heat 1 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
548  Ida Enehov  1999  AC8899  TRELLEBORG    25m   
457  Helene Seegert  1994  9488AI  NORD    25m   
580  Camilla Kjær  2003  0354AD  THISTED    25m  1:56.75 
483  Tiril-Liland Thorstensen  2002    Vågsbygd    25m  2:05.19 
550  Josefine Johnsson  1996  AL7296  TRELLEBORG    25m   
               
               

 
Heat 2 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
602  Elisabeth Sølvkjær  2002  0278AM  THISTED    25m  1:51.82 
502  Sofie Amalie Bøss  2001  0128AK  JARL    25m  1:43.39 
604  Karoline Sørensen  2002  0236AI  THISTED    25m  1:42.30 
523  Emilia Nielsen  2000  0074AP  SMUT    25m  1:40.04 
594  Julie Kappel Petersen  2002  0282AN  THISTED    25m  1:41.31 
599  Selma Pruzljanin  2003  0338AI  THISTED    25m  1:42.88 
570  Clara Grønkjær  2002  0208AO  THISTED    25m  1:47.54 
481  Adela Søyland  2002    Vågsbygd    25m  1:55.43 

 
Heat 3 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
443  Camilla Hein Saugmann  1999  9938BC  ODDER    25m  1:39.10 
578  Johanne Kappel  1999  9908AY  THISTED    25m  1:37.51 
577  Emilija Jonciauskaite  1998  9876BD  THISTED    25m  1:36.12 
476  Kathrine Lislevand Pavljuk  2001    Vågsbygd    25m  1:34.78 
458  Cecilie Væver  2002  0288AD  NORD    25m  1:35.10 
62  Hedvig Opheim  2000    Lillesand    25m  1:36.67 
538  Linnea Liljenfors  2004  AA0804  TRELLEBORG    25m  1:37.95 
69  Caroline Urdalen  2001    Lillesand    25m  1:39.50 

 
Heat 4 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
168  Charlotte Norstad  1998    Elverum    25m  1:34.12 
503  Gitta Nielsen  1999  9906AQ  JARL    25m  1:31.56 
560  Thea Søe Bach  2002  0222AD  THISTED    25m  1:31.19 
86  Astrid Yde  2000  0004AS  S 68    25m  1:30.60 
455  Camilla Ottesen  2000  0032AE  NORD    25m  1:30.89 
181  Mariet Anna Nijmeijer  1999    Porsgrunn    25m  1:31.22 
59  Kathrine Kristiansen  2001    Lillesand    25m  1:33.82 
621  Amalie Vinther  1995  9506AU  THISTED    25m  1:34.17 

 
Heat 5 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
381  Mille Moeslund Lausen  2002  0258AF  PINGVINEN    25m  1:30.27 
75  Cecilie N. Eftevand  1999  9988AW  S 68    25m  1:29.11 
539  Hannah Olsson-Lindhé  2003  AB6203  TRELLEBORG    25m  1:28.03 
26  Othine Ruenes  2001    KristianSA    25m  1:27.06 
471  Elin Lislevand Pavljuk  2001    Vågsbygd    25m  1:27.64 
54  Celina R. Wiis  1999  9998AO  KOLDING    25m  1:28.30 
534  Julia Frederiksen  2001  AD4801  TRELLEBORG    25m  1:29.89 
528  Victoria Haahr Pallesen  2002  0226AC  SMUT    25m  1:30.27 

 
Heat 6 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
589  Anna Mathiasen  2000  0066AP  THISTED    25m  1:26.93 
73  Kathrine Breum  1997  9748BA  S 68    25m  1:26.42 
527  Rebecca Haahr Pallesen  2000  0038AI  SMUT    25m  1:26.04 
80  Laura Ragnarsdottir  1998  9848AU  S 68    25m  1:25.62 
330  Kirstine Frandsen  2001  0168AA  HOBRO    25m  1:25.85 
462  Julie Elefsen  2000    Vågsbygd    25m  1:26.25 
77  Camilla D. Hansen  2000  0064AZ  S 68    25m  1:26.45 
446  Mette Dyrhauge Winther  1998  9854BB  ODDER    25m  1:27.04 

 
Heat 7 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
533  Emilia Frederiksen  2000  AJ8800  TRELLEBORG    25m  1:25.15 
106  Maria Cleman Hatting  2001  0106AK  STRUER    25m  1:24.81 
33  Ingrid Elise Volden  1999    KristianSA    25m  1:24.73 
121  Agnete Hoset  1999    Ullensaker    25m  1:24.02 
79  Marie Brandt Pedersen  2000  0056AS  S 68    25m  1:24.70 
598  Sofie Poulsen  1999  9918AR  THISTED    25m  1:24.78 
103  Mathilde Vilain Stübe  2000  0014AS  SILKEBORG    25m  1:24.85 
146  Emma Hansen  1999  9986AJ  OSK    25m  1:25.38 

 
Heat 8 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
129  Henriette Syrrist  2000    Ullensaker    25m  1:23.90 
63  Emma Johanne Rist Jensen  1999    Lillesand    25m  1:23.71 
333  Freya Bloch Johnson  2000  0074AB  HOBRO    25m  1:22.99 
Vera Fossdal-Uleberg  2001    KristianSA    25m  1:22.74 
Emma Sofie Bull-Gjertsen  1997    KristianSA    25m  1:22.74 
92  Dianna Au  2000  0068AK  SILKEBORG    25m  1:23.25 
362  Laura Davidsen Nielsen  2000  0064BA  VIBORG    25m  1:23.83 
601  Anne Sofie Sølvkjær  2000  0004AW  THISTED    25m  1:23.98 

 
Heat 9 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
23  Lina Mathilde Leek  1999    KristianSA    25m  1:22.65 
166  Tea Olsen Lierstuen  1997    Elverum    25m  1:22.40 
151  Sidse Thorup  1999  9944AJ  OSK    25m  1:21.80 
518  Caroline Christensen  1999  9962AR  SMUT    25m  1:21.41 
541  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    25m  1:21.58 
162  Millie Haga Famestad  1999    Elverum    25m  1:22.15 
123  Camilla Melstein Johannessen  2000    Ullensaker    25m  1:22.57 
170  Silje Skogli  1997    Elverum    25m  1:22.72 

 
Heat 10 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
522  Martha Moeslund  1998  9884AW  SMUT    25m  1:20.98 
41  Anne Katrine Jørgensen  2000  0006AE  KOLDING    25m  1:20.33 
223  Maria M. Porsmose  2000  0062AN  AALBORG    25m  1:19.94 
595  Anette Poulsen  1999  9928AG  THISTED    25m  1:19.64 
364  Christie Prøhl  1998  9872AW  VIBORG    25m  1:19.70 
592  Anne-Mette Pedersen  1998  9864AX  THISTED    25m  1:20.30 
145  Isabella Drest  1999  9968AO  OSK    25m  1:20.58 
Caroline Birkeland  1998    KristianSA    25m  1:21.27 

 
Heat 11 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
48  Annabell Skytt Kristensen  1999  9926AP  KOLDING    25m  1:19.50 
585  Smilla Lyhne  2000  0046AL  THISTED    25m  1:18.97 
125  Synne Martine Hansen Myhre  1998    Ullensaker    25m  1:18.62 
597  Pernille Krog Poulsen  1995  9556AT  THISTED    25m  1:18.38 
366  Sofie Boel Torp  1997  9704AK  VIBORG    25m  1:18.42 
437  Cecilie Dalgas  2000  0014AI  ODDER    25m  1:18.71 
96  Helena V. Ellling  2000  0078AC  SILKEBORG    25m  1:19.19 
158  Ida Køhl Berg  1997    Elverum    25m  1:19.56 

 
Heat 12 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
78  Charlotte K. Jakobsen  1996  9684AM  S 68    25m  1:18.25 
128  Thea Skjæveland  1999    Ullensaker    25m  1:17.66 
605  Louise Sørensen  2000  0012AP  THISTED    25m  1:17.30 
228  Shanna Armstrong  1998  9894AG  ESBJERG    25m  1:17.14 
256  Anne Hjortsøe Pedersen  1999  9966AH  HOLSTEBRO    25m  1:17.27 
165  Ida Christiansen Jordan  1997    Elverum    25m  1:17.56 
559  Sarah Andersen  1999  9974AT  THISTED    25m  1:17.75 
253  Johanne Laursen  1999  9918AH  HOLSTEBRO    25m  1:18.36 

 
Heat 13 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
468  Silje Mariell Madsen  2000    Vågsbygd    25m  1:16.71 
190  Ella Christensen Blanch  2000  0058AE  AALBORG    25m  1:16.45 
116  Mathilde Snitgaard  2000  0054AF  STRUER    25m  1:15.95 
126  Camilla Rimmereide  2000    Ullensaker    25m  1:15.67 
83  Emine Bjarup Thøgersen  1998  9878BA  S 68    25m  1:15.82 
161  Ine Haga Famestad  1997    Elverum    25m  1:16.04 
67  Anne Kristine Storvold  1999    Lillesand    25m  1:16.57 
479  Vilde Serena Skaara  1999    Vågsbygd    25m  1:16.84 

 
Heat 14 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
329  Anna Bonde  1999  9906AC  HOBRO    25m  1:15.23 
29  Rebecca Sundtjønn  1998    KristianSA    25m  1:15.18 
467  Solveig Lund  1996    Vågsbygd    25m  1:15.14 
85  Anne Tollerup  1998  9868AL  S 68    25m  1:14.78 
31  Malene Tørnkvist  1998    KristianSA    25m  1:15.08 
122  Amanda Hoset  1997    Ullensaker    25m  1:15.17 
38  Sandra Guldborg  1998  9842AN  KOLDING    25m  1:15.21 
445  Johanne Skovgaard Terp  1999  9914AO  ODDER    25m  1:15.57 

 
Heat 15 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
137  Anna Lund Henriksen  1998  9834AI  OSLF    25m  1:14.64 
82  Sofie Rasmussen  1999  9962AP  S 68    25m  1:14.23 
208  Caroline Hauritz Jensen  1999  9976AV  AALBORG    25m  1:13.99 
516  Line Niss Bjerregaard  1998  9866AG  SMUT    25m  1:13.78 
363  Betina K. Pedersen  1994  9402AC  VIBORG    25m  1:13.89 
32  Oda Sodefjed Tørnkvist  1998    KristianSA    25m  1:14.02 
72  Rebekka R. Andersen  1996  9664AN  S 68    25m  1:14.53 
352  Caroline Beck  1998  9868AO  VIBORG    25m  1:14.66 

 
Heat 16 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
149  Camilla Rask  1999  9984AJ  OSK    25m  1:13.61 
98  Ditte V. Hansen  1997  9716AR  SILKEBORG    25m  1:13.34 
99  Julie Lundorff Larsen  2000  0018AC  SILKEBORG    25m  1:12.82 
225  Lisa Schøn  1999  9956AR  AALBORG    25m  1:12.56 
230  Tatjana Hansen  1997  9724AG  ESBJERG    25m  1:12.63 
Ine Emilie Rist Jensen  1996    KristianSA    25m  1:13.12 
179  Marie Malvik  1997    Porsgrunn    25m  1:13.46 
152  Hanne Welinder  1995  9594AC  OSK    25m  1:13.74 

 
Heat 17 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
461  Rebecca Grindland Ege  1998    Vågsbygd    25m  1:11.80 
251  Merete Toft Jensen  1999  9926AD  HOLSTEBRO    25m  1:11.59 
558  Tuva Tronstad  1998    Risør Vard    25m  1:11.46 
199  Jackie Gade  1998  9836AS  AALBORG    25m  1:10.68 
235  Anna C. Lange  1998  9814AU  ESBJERG    25m  1:10.95 
480  Ina A. Steinsland  1996    Vågsbygd    25m  1:11.50 
463  Elise Fjeldstad  1995    Vågsbygd    25m  1:11.72 
127  Elise Skjæveland  1997    Ullensaker    25m  1:12.38 

 
Heat 18 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
185  Marte Stamland  1996    Porsgrunn    25m  1:10.48 
564  Maria Søe Beith  1996  9676AH  THISTED    25m  1:09.97 
101  Klaudia W. Mogensen  2000  0008AC  SILKEBORG    25m  1:09.10 
247  Helle Dohn  1998  9884AI  HOLSTEBRO    25m  1:08.76 
250  Cecilie Ravn Jensen  1994  9474AV  HOLSTEBRO    25m  1:08.80 
189  Asta Blanch  1996  9604AC  AALBORG    25m  1:09.59 
94  Sarah Harder Bruun  1993  9324AJ  SILKEBORG    25m  1:10.18 
537  Sandra Lendt  2000  AH0400  TRELLEBORG    25m  1:10.52 

 
Heat 19 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
202  Kristina K Hedegaard  1995  9594AE  AALBORG    25m  1:08.10 
105  Line H. Vestergaard  1996  9666AP  SILKEBORG    25m  1:07.15 
100  Kalinka T. Mogensen  1995  9506AA  SILKEBORG    25m  1:06.97 
81  Pernille Rasmussen  1996  9654AH  S 68    25m  1:05.87 
201  Cecilie Hansen  1995  9512AJ  AALBORG    25m  1:06.85 
211  Ghita Kobbelgaard  1995  9528AG  AALBORG    25m  1:07.03 
193  Line Jørgensen Bruun  1995  9544AF  AALBORG    25m  1:07.80 
227  Isabella K. Sørensen  1994  9466AE  AALBORG    25m  1:08.74 

 
Heat 20 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
104  Signe Tolstrup  1995  9588AI  SILKEBORG    25m  1:05.67 
510  Ida Lindborg  1994  AB0494  MKK    25m  1:05.06 
234  Sidse Kehlet  1996  9696AH  ESBJERG    25m  1:03.03 
220  Mie Ø. Nielsen  1996  9662AF  AALBORG    25m  59.97 
241  Katrine Holm Sørensen  1992  9282AG  ESBJERG    25m  1:01.40 
215  Julie Levisen  1997  9766AV  AALBORG    25m  1:03.57 
195  Louise B. Dalgaard  1990  9096AC  AALBORG    25m  1:05.11 
482  Amalie Thorstensen  1996    Vågsbygd    25m  1:05.70 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  11 september 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark