2020-01-25   07:24:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Concordia Forsikring Cup 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag indl.

1_S
Løb 1, 100m Medley Herrer 
 
Chris Christensen, West Swim, 0.55.94, 2009 
Løbssponsor: Guldbageren & Concordia Forsikring 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
101  Christensen Chris  1988  HERNING  8839AB  25 m  53.66   
233  Bromer Viktor B.  1993  AALBORG  9337AB  25 m  53.99   
273  Strandberg Sebastian  1994  AALBORG  9481AG  25 m  57.94   
435  Yde Magnus  1996  S 68  9629AB  25 m  58.50   
91  Fløgstad Ole-Mikal  1997  Skjetten    25 m  59.38   
231  Blanch Nicolas  1997  AALBORG  9779AA  25 m  59.52   
Gravgaard Christian  1997  KOLDING  9701AH  25 m  59.58   
467  Kammer Lasse  1995  VIBORG  9593AH  25 m  1:00.18   
466  Jørgensen Rasmus  1996  VIBORG  9615AP  25 m  1:00.34   
10  262  Moos Kristoffer  1996  AALBORG  9639AJ  25 m  1:00.83   
11  106  Høgild Magnus B.  1999  HERNING  9959AD  25 m  1:01.28   
12  103  Fallesen Magnus  1998  HERNING  9869AB  25 m  1:01.89   
13  100  Asfeldt Robert  1996  HERNING  9625AD  25 m  1:02.31   
14  127  Olesen Michael Terp  1999  STRUER  9917AA  25 m  1:02.32   
15  450  Winther Kasper  1995  SILKEBORG  9585AK  25 m  1:02.61   
16  227  Bach Jens  1997  AALBORG  9789AC  25 m  1:02.86   
17  260  Meinert Janus  1995  AALBORG  9517AF  25 m  1:03.00   
18  441  Gilberg Alexander  1995  SILKEBORG  9537AP  25 m  1:03.03   
19  434  Yde Gustav  2000  S 68  0093AA  25 m  1:03.22   
20  562  Rugsveen Eirik  1996  Elverum    25 m  1:03.39   
21  312  Skelsager Nikolai  1996  A6  9687AC  25 m  1:03.67   
22  564  Aasheim Hans Martin  1997  Elverum    25 m  1:03.82   
23  626  Hille Fredrik  1996  Vågsbygd    25 m  1:04.64   
24  571  Birk Peter  1996  THISTED  9665AJ  25 m  1:04.78   
25  21  Julius Jesper Stilling  1993  ST-NEPTUN  9315AO  25 m  1:05.10   
26  443  Grønning Martin  1997  SILKEBORG  9715AL  25 m  1:05.50   
27  259  Madsen Christoffer Bing  1994  AALBORG    25 m  1:06.03   
28  222  Sørensen Mikkel Rathschau  1996  ESBJERG  9657AD  25 m  1:06.55   
29  442  Grønbo Mikkel  1996  SILKEBORG  9695AC  25 m  1:06.66   
30  266  Pallesen Daniel Haahr  1998  AALBORG  9845AN  25 m  1:07.16   
31  444  Jensen Rune K.  1997  SILKEBORG  9701AL  25 m  1:07.60   
32  309  Rasmussen Mads Tornow  2000  A6  0073AD  25 m  1:08.15   
33  110  Lodahl Sebastian  1999  HERNING  9973AJ  25 m  1:08.16   
34  267  Porsmose Andreas M.  1998  AALBORG  9883AQ  25 m  1:08.21   
35  199  Syrrist Håkon  2000  Ullensaker    25 m  1:08.88   
36  254  Koch Sebastian Brun  1998  AALBORG  9855AK  25 m  1:08.93   
37  320  Madsen Dennis  1997  JARL  9795AO  25 m  1:09.08   
38  256  Larsen Martin  1998  AALBORG  9879AG  25 m  1:09.13   
39  484  Halkjær Alexander S.  1994  HOBRO  9457AD  25 m  1:09.43   
40  464  Mortensen Frederik M.  1996  VIBORG  9611AI  25 m  1:10.06   
41  112  Mehlsen Thomas Thingstrup  1999  HERNING  9949AK  25 m  1:10.10   
42  581  Kirk Anders Frimor  1996  THISTED  9605AM  25 m  1:10.11   
43  258  Lyhne Lars  1999  AALBORG  9909AI  25 m  1:10.35   
44  122  Jakobsen Mikkel Thagaard  2000  STRUER  0007AN  25 m  1:10.36   
45  264  Nielsen Morten Due  1999  AALBORG  9995AF  25 m  1:10.62   
46  553  Fredheim Nickolai  2000  Elverum    25 m  1:10.66   
47  279  Andersen Mats  2000  Poseidon    25 m  1:10.82   
48  52  Klausen Fredrik Håbesland  1999  KristianSA    25 m  1:10.89   
49  43  Birkeland Kristoffer  2000  KristianSA    25 m  1:11.72   
50  13  Nielsen Rasmus Ulka  1999  KOLDING  9995AN  25 m  1:12.48   
51  579  Jessen Andrej  2000  THISTED  0001AN  25 m  1:13.23   
52  Jørgensen Kasper  2000  KOLDING  0027AJ  25 m  1:13.36   
53  130  Berthelsen Kristian  1999  AABYBRO  9951AO  25 m  1:13.46   
54  265  Nørgaard Rune  2000  AALBORG  0097AF  25 m  1:13.55   
55  611  Sørensen Peter Enevold  1998  THISTED  9853AQ  25 m  1:13.57   
56  555  Holberg Jens Fredrik  2000  Elverum    25 m  1:14.44   
57  631  Pavljuk Espen Lislevand  1998  Vågsbygd    25 m  1:14.60   
58  541  Meisner-Jensen Karl  1999  NORD  9927AF  25 m  1:14.71   
59  460  Rist Jensen Ole Marius  2001  Lillesand    25 m  1:15.06   
60  590  Madsen Mark Jensby  1999  THISTED  9947AM  25 m  1:15.34   
61  641  Tolfsen Anton Cornelius  1998  Vågsbygd    25 m  1:15.82   
62  194  Laurusonis Mantas  2000  Ullensaker    25 m  1:16.26   
63  319  Mikkelsen Asger  1997  JARL  9785AO  25 m  1:17.46   
64  Jørgensen Andreas  2000  KOLDING  0057AI  25 m  1:18.10   
65  584  Kloster Mads  2002  THISTED  0229AF  25 m  1:18.60   
66  406  Bager Frederik Peter  1999  SMUT  9971AQ  25 m  1:19.27   
67  123  Kær Mathias  1999  STRUER  9947AN  25 m  1:19.47   
68  573  Dahl Alexander  2000  THISTED  0021AJ  25 m  1:19.68   
69  51  Klausen Andreas Håbesland  2002  KristianSA    25 m  1:22.35   
70  131  Abildgaard Rasmus  2000  AABYBRO  0015AM  25 m  1:22.68   
71  125  Lønstrup Martin  1993  STRUER  9373AO  25 m  1:22.96   
72  563  Stener Snorre Myrvold  2000  Elverum    25 m  1:23.14   
73  62  Lohne Christoffer  2001  KristianSA    25 m  1:24.22   
74  315  Thilleman Rasmus  2001  A6  0175AK  25 m  1:24.22   
75  280  Backen Emil Andreas  2000  Poseidon    25 m  1:25.00   
76  44  Dogger Sebastian  2001  KristianSA    25 m  1:25.30   
77  133  Andersen Simon  2000  AABYBRO  0069AK  25 m  1:26.29   
78  50  Johansen Birk Lee  2002  KristianSA    25 m  1:26.65   
79  594  Nielsen Anders Storgaard  2000  THISTED  0051AM  25 m  1:30.21   
80  591  Madsen Paw Jensby  2002  THISTED  0233AI  25 m  1:31.17   
81  627  Hille Thomas  1998  Vågsbygd    25 m  1:31.24   
82  424  Sander Nikolai  2003  SMUT  0371AF  25 m  1:33.59   
83  314  Therkelsen Nicolai  2003  A6  0337AG  25 m  1:33.72   
84  569  Bager Nicklas  2003  THISTED  0321AM  25 m  1:35.01   
85  599  Pedersen Laurits  2001  THISTED  0131AJ  25 m  1:37.69   
86  634  Phillipson Titus  2002  Vågsbygd    25 m  1:41.00   
87  136  Jensen Nicklas M  2001  AABYBRO  0105AR  25 m  1:41.51   
88  411  Christensen Jacob Lybech  2002  SMUT  0285AJ  25 m  1:42.71   
89  408  Bonderup Fredrik Erasmus  2002  SMUT  0289AI  25 m  1:44.84   
90  608  Søndergaard Alex  2003  THISTED  0365AJ  25 m  1:46.09   
91  416  Nielsen Jimmy  2003  SMUT  0325AE  25 m  1:50.69   
92  139  Abildgaard Jonas  2003  AABYBRO  0381AM  25 m  1:52.19   
93  138  Toft Jacob  2003  AABYBRO  0357AK  25 m  1:54.50   
94  595  Nielsen Lau Kæseler  2002  THISTED  0271AO  25 m  2:00.05   
95  22  Mortensen Niels  1995  ST-NEPTUN  9561AO  25 m     
96  118  Olsson Emil Rihti  1998  Grimstad    25 m     
97  321  Jensen Jens  1999  JARL  9991AU  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  11 september 2014 
Licens til Thisted Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark