Program for Open Nordic Championship and Stockholm International Paragames
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Lördag kl. 09.00 (Insim kl. 07.45)
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
Stockholm Internation Paragame |
|
Utskriftsdatum |
02 november 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:24 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 november 2013 |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Free Men |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
177 |
3 |
Ossomba Yves Marcelin |
1988 |
|
SMETANIE |
STIG |
50m |
|
S9 |
128 |
4 |
Anton Hastö-Hardin |
1999 |
|
DEJE SS |
K3 |
50m |
|
K3 |
25 |
5 |
Jun Kim |
1997 |
|
KOREA |
STIG |
50m |
|
S6 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
220 |
1 |
Johan Hannus |
1987 |
|
SPÅRVÄGEN |
ST14 |
50m |
|
S14 |
84 |
2 |
Björn Erkus |
1992 |
|
SWEDEN |
NM |
50m |
4:10.52 |
S5 |
159 |
3 |
David Andersson |
1997 |
|
SÖDERTÄLJE |
ST14 |
50m |
4:00.00 |
S14 |
125 |
4 |
Niklas Johansson |
1996 |
|
DEJE SS |
ST14 |
50m |
3:23.58 |
S14 |
141 |
5 |
Eric Tött |
1992 |
|
ESTONIA |
NM14 |
50m |
3:30.00 |
S14 |
13 |
6 |
Vitalii Shapavalov |
1998 |
|
DUSASH RIF |
STIG |
50m |
4:05.00 |
S6 |
130 |
7 |
Gustaf Swensson |
1999 |
|
DEJE SS |
K1 |
50m |
6:43.72 |
K1 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
5 |
1 |
Rasmus Lindström |
1992 |
|
SOLENS IF |
K4 |
50m |
3:15.46 |
K4 |
72 |
2 |
Anton Daggert |
1993 |
|
ÖSA |
ST14 |
50m |
2:56.11 |
S14 |
67 |
3 |
Nis Heide-Pinnerup |
1991 |
|
DENMARK |
NM14 |
50m |
2:45.04 |
S14 |
7 |
4 |
Jimmy Norin |
1983 |
|
SOLENS IF |
ST14 |
50m |
2:39.13 |
S14 |
47 |
5 |
Mika Kallio |
1996 |
|
FINLAND |
NM14 |
50m |
2:42.74 |
S14 |
66 |
6 |
Nikolaj Lund |
1990 |
|
DENMARK |
NM14 |
50m |
2:55.56 |
S14 |
34 |
7 |
Jonas Larsen |
1992 |
|
DENMARK |
NM |
50m |
3:08.00 |
S5 |
124 |
8 |
Tobias Klasson |
2000 |
|
DEJE SS |
K1 |
50m |
3:16.80 |
K1 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
103 |
1 |
David Thor Torfason |
1998 |
|
ICELAND |
NM14 |
50m |
2:32.74 |
S14 |
6 |
2 |
Jacob Sjölander |
1986 |
|
SOLENS IF |
ST14 |
50m |
2:28.22 |
S14 |
46 |
3 |
Eetu Kallio |
1994 |
|
FINLAND |
NM14 |
50m |
2:27.03 |
S14 |
102 |
4 |
Jon Margeir Sverrisson |
1992 |
|
ICELAND |
NM14 |
50m |
1:59.30 |
S14 |
88 |
5 |
Andreas Nordh |
1991 |
|
SWEDEN |
NM14 |
50m |
2:10.50 |
S14 |
154 |
6 |
Gustav Ljungberg |
1991 |
|
NJURUNDA |
ST14 |
50m |
2:27.12 |
S14 |
213 |
7 |
Sebastian Karlsson |
1993 |
|
SWEDEN |
NM14 |
50m |
2:29.78 |
S14 |
126 |
8 |
Jesper Andersson |
1996 |
|
DEJE SS |
ST14 |
50m |
2:36.01 |
S14 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
02 november 2013 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
08:24 |
|