2020-02-20   17:39:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma Grand Prix 3

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

1_S
Laji 1, 100m VU S1-S14 Miehet 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lähteenmäki Leo  1991  SWIM  S9  50 m  58.06  58.06   
Lahtinen Manu  1991  SWIM  S14  50 m  1:14.42  1:14.42   
Natunen Mikael  1992  JUK  S7  50 m  1:14.50  1:14.50   
Ylä-Sahra Perttu  1994  PieKu  S14  50 m  1:21.06  1:21.06   
Kaidesoja Aleksi  1997  SWIM  S14  50 m  1:31.20  1:31.20   
Mäkinen Joni  1989  SWIM  S14  25 m  1:32.93  1:34.93   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
2_S
Laji 2, 100m VU S1-S14 Naiset 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Saarinen Jenna  2001  SiWa    25 m  1:36.36  1:38.36   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
3_S
Laji 3, 100m Vapaauinti Miehet 
 
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 46.91 2009-07-30 
SE: Jani Sievinen (1974) 49.77 1995-08-25 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Liukkonen Ari-Pekka  1989  Cetus    25 m  48.00  50.00   
Herrala Anton  1993  UiTa    25 m  49.56  51.56   
Allonen Severi  1991  SWIM    50 m  51.63  51.63   
Vuorela Teemu  1994  SWIM    25 m  49.67  51.67   
Eriksson Tony  1995  JUK    50 m  51.94  51.94   
Nieminen Juho  1993  UiTa    50 m  52.27  52.27   
Kurkinen Toni  1989  Cetus    25 m  50.50  52.50   
Tyry Matias  1993  UiTa    50 m  52.65  52.65   
Eskelinen Aleksi  1988  Cetus    25 m  50.81  52.81   
10  Waltari Tatu  1987  Cetus    25 m  50.83  52.83   
11  Laukkanen Jere  1993  Cetus    50 m  52.86  52.86   
12  Viilos Antti  1989  SWIM    50 m  53.40  53.40   
13  Kaidesoja Emil  1995  Cetus    50 m  53.42  53.42   
14  Korhonen Niko  1993  La-Ka    25 m  51.74  53.74   
15  Lopperi Timo  1994  VANVE    25 m  51.86  53.86   
16  Myller Tuukka  1994  JUK    25 m  51.89  53.89   
17  Peltonen Tatu  1989  JäJy    25 m  51.92  53.92   
18  Saunonen Nikita  1997  AUi    25 m  51.92  53.92   
19  Korpi Samuli  1997  VUS-VSS    50 m  54.08  54.08   
20  Soini Eetu  1996  RaisU    50 m  54.14  54.14   
21  Lantto Janne  1994  OuLo    50 m  54.25  54.25   
22  Johansson Tomas  1994  Cetus    25 m  52.33  54.33   
23  Tommiska Jesse  1994  KoU    50 m  54.38  54.38   
24  Carlsson Gustav  1993  RaisU    25 m  52.61  54.61   
25  Venhola Aku  1990  OuLo    50 m  54.82  54.82   
26  Tolvanen Miika  1996  SWIM    50 m  54.88  54.88   
27  Kaisti Pontus  1997  Cetus    25 m  52.90  54.90   
28  Fredrikson Christoffer  1997  Cetus    50 m  54.93  54.93   
29  Lindroos Johannes  1996  SomE    25 m  53.11  55.11   
30  Dobrzhanskiy Anton  1992  SWIM    50 m  55.15  55.15   
31  Lampinen Elias  1997  NumKis    25 m  53.24  55.24   
32  Laukkanen Jesse  1996  SCV    50 m  55.46  55.46   
33  Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM    50 m  55.48  55.48   
34  Vorobiev Vladislav  1996  Cetus    50 m  55.51  55.51   
35  Pilpola Lauri  1993  ÅSK    25 m  53.52  55.52   
36  Kekkonen Janne  1989  SWIM    25 m  53.54  55.54   
37  Jeskanen Samuli  1996  Cetus    50 m  55.56  55.56   
38  Kiuru Elmo  1997  KeUi    50 m  55.60  55.60   
39  Mokichev Alexei  1994  LaUS    25 m  53.71  55.71   
40  Kurikka Topias  1995  Cetus    50 m  55.81  55.81   
41  Leinonen Lauri  1992  UiTa    50 m  55.87  55.87   
42  Hyrkkänen Juho  1994  SWIM    50 m  55.88  55.88   
43  Reunanen Niklas  1998  HäUS    25 m  53.88  55.88   
44  Kartau Martin  1995  SGR    50 m  55.95  55.95   
45  Ikonen Tuomas  1996  TuUS    25 m  53.99  55.99   
46  Lehtonen Roope  1996  RaisU    25 m  54.03  56.03   
47  Järvelä Tomi  1995  HSS    50 m  56.13  56.13   
48  Rautalin Sakari  1991  UiTa    50 m  56.22  56.22   
49  Norismaa Kasperi  1990  SWIM    50 m  56.23  56.23   
50  Vainio Topias  1997  Cetus    50 m  56.25  56.25   
51  Niemi Andreas  1996  LaUS    25 m  54.31  56.31   
52  Rannikko Otto  1999  ÅSK    50 m  56.33  56.33   
53  Ruuttunen Leevi  1995  SWIM    50 m  56.43  56.43   
54  Hatunen Lauri  1998  VUS-VSS    50 m  56.43  56.43   
55  Löyttyniemi Jaakko  1997  HäUS    25 m  54.53  56.53   
56  Salminen Casper  1998  RaisU    50 m  56.60  56.60   
57  Joronen Manu  1996  LrU    50 m  56.64  56.64   
58  Penttinen Roope  1995  LaUS    50 m  56.68  56.68   
59  Uusitalo Tapio  1995  TorUS    50 m  56.73  56.73   
60  Lahtinen Oiva  1997  KeUi    25 m  54.73  56.73   
61  Rissanen Janne  1997  RaisU    25 m  54.78  56.78   
62  Pentti Miika  1997  SWIM    25 m  55.05  57.05   
63  Liitti Aaro  1996  RaisU    50 m  57.10  57.10   
64  Vänttinen Arttu  1996  SiHy    25 m  55.10  57.10   
65  Rinkinen Henrik  1997  TuUS    50 m  57.16  57.16   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
4_S
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset 
 
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Seppälä Hanna-Maria  1984  Cetus    50 m  2:03.59  2:03.59   
Lajunen Laura  1992  SWIM    50 m  2:04.72  2:04.72   
Palovuori Mira  1997  VUS-VSS    50 m  2:05.81  2:05.81   
Kotonen Anna  1997  HSS    50 m  2:07.54  2:07.54   
Haikola Benita  1989  VANVE    50 m  2:09.15  2:09.15   
Hölttä Jessica  1996  HSS    50 m  2:10.24  2:10.24   
Mokicheva Alena  1996  LaUS    50 m  2:10.66  2:10.66   
Kilpeläinen Viola  1998  HSS    25 m  2:07.76  2:11.76   
Ayarci Melek  1999  LaUS    25 m  2:08.72  2:12.72   
10  Virta Nea  1996  UiTa    25 m  2:08.98  2:12.98   
11  Portin Sonja  1998  OuLo    25 m  2:09.25  2:13.25   
12  Lappalainen Erika  1996  SWIM    50 m  2:13.65  2:13.65   
13  Venäläinen Veera  1995  Poseidon    50 m  2:13.87  2:13.87   
14  Puolakka Tiia  1998  ÅSK    50 m  2:14.25  2:14.25   
15  Suoranta Merina  1999  ÅSK    50 m  2:14.69  2:14.69   
16  Kallio Veera  1997  AUi    50 m  2:14.69  2:14.69   
17  Mankinen Moona  1996  SCV    50 m  2:14.74  2:14.74   
18  Kazi Sara  1999  RaisU    25 m  2:10.80  2:14.80   
19  Juppo Mona  1996  Cetus    50 m  2:14.96  2:14.96   
20  Rinne Veera  1998  ÅSK    25 m  2:11.08  2:15.08   
21  Oesch Laura  1997  HSS    50 m  2:15.56  2:15.56   
22  Havo Vilma  1999  HSS    25 m  2:11.62  2:15.62   
23  Katajisto Alina  1998  SCN    50 m  2:16.13  2:16.13   
24  Kurttila Ella  1998  Cetus    25 m  2:12.32  2:16.32   
25  Koivuniemi Kerttu  1998  SCN    50 m  2:16.53  2:16.53   
26  Viitasuo Vera  1995  LaUS    25 m  2:12.80  2:16.80   
27  Karppinen Suvi  1998  MiUS    25 m  2:13.08  2:17.08   
28  Pentti Sonja  1999  SWIM    25 m  2:13.17  2:17.17   
29  Halonen Aleksia  1996  Cetus    50 m  2:17.45  2:17.45   
30  Kivimäki Saima  1997  LrU    25 m  2:13.72  2:17.72   
31  Lahtinen Erika  1998  UiTa    50 m  2:17.77  2:17.77   
32  Pohjalainen Peppi  1997  HSS    50 m  2:18.11  2:18.11   
33  Lappi Janita  1997  Cetus    25 m  2:14.14  2:18.14   
34  Ala-Seppälä Eveliina  1995  LaUS    50 m  2:18.17  2:18.17   
35  Kagan Kiia  1997  ÅSK    50 m  2:18.28  2:18.28   
36  Lammi Vera  1998  HSS    50 m  2:18.39  2:18.39   
37  Pellinen Veera  1997  SWIM    25 m  2:14.47  2:18.47   
38  Kontturi Nea  1998  Cetus    50 m  2:18.48  2:18.48   
39  Perkiö Anniina  1999  VANVE    25 m  2:14.54  2:18.54   
40  Korhonen Niina  1996  Cetus    25 m  2:14.88  2:18.88   
41  Niemi Sini  1993  TorUS    25 m  2:15.05  2:19.05   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
5_S
Laji 5, 50m Rintauinti Miehet 
 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 26.67 2009-07-29 
SE: Eetu Karvonen (1986) 27.39 2009-05-10 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Wihanto William  1994  RaisU    50 m  28.16  28.16   
Pokkinen Tuomas  1995  Cetus    50 m  28.85  28.85   
Aaltomaa Sami  1992  OU    50 m  28.87  28.87   
Liukkonen Ari-Pekka  1989  Cetus    25 m  27.40  28.90   
Oksa Ossi  1988  AUi    50 m  29.06  29.06   
Ohtonen Lassi  1992  Cetus    50 m  29.29  29.29   
Nordman Jakob  1996  JS-PU    50 m  29.57  29.57   
Kokko Olli  1994  LaUS    50 m  29.59  29.59   
Poutamo Jaakko  1994  SWIM    50 m  29.97  29.97   
10  Leinonen Jussi  1991  UiTa    50 m  29.98  29.98   
11  Ruohoniemi Miikka  1993  SWIM    50 m  30.31  30.31   
12  Kollin Juha  1993  VANVE    50 m  30.53  30.53   
13  Kotikuusi Ville  1991  KoU    25 m  29.10  30.60   
14  Naumanen Konsta  1996  JoUS    50 m  30.61  30.61   
15  Nieminen Juho  1993  UiTa    50 m  30.65  30.65   
16  Tiainen Tuomas  1996  RiUS    50 m  30.80  30.80   
17  Ristmeri Arttu  1992  UiTa    50 m  30.93  30.93   
18  Lahti Samuli  1995  VUS-VSS    50 m  30.95  30.95   
19  Laakso Mikael  1997  RiUS    50 m  31.25  31.25   
20  Kuulasmaa Kasperi  1996  SCR    50 m  31.36  31.36   
21  Kiviaho Antti  1996  SCR    50 m  31.58  31.58   
22  Pentti Miika  1997  SWIM    25 m  30.11  31.61   
23  Clayhills Bruce  1997  HSS    50 m  31.81  31.81   
24  Urhemaa Juho  1999  UiTa    50 m  31.91  31.91   
25  Markkanen Janne  1994  SWIM    50 m  32.04  32.04   
26  Päivinen Juho  1996  JUK    50 m  32.07  32.07   
27  Koskinen Werneri  1998  UiTa    50 m  32.11  32.11   
28  Järvinen Aleksanteri  1996  SCR    50 m  32.13  32.13   
29  Lahdenpää Veikka  1995  MiUS    50 m  32.19  32.19   
30  Horst Santeri  1997  AUi    50 m  32.22  32.22   
31  Järvelä Tomi  1995  HSS    50 m  32.40  32.40   
32  Pyysalo Martti  1992  Octopus    25 m  30.94  32.44   
33  Sipari Joonas  1991  KoU    50 m  32.45  32.45   
34  Lannetta Timi  1996  UiTa    50 m  32.52  32.52   
35  Tiainen Miika  1994  ÅSK    25 m  31.04  32.54   
36  Böckerman Thomas  1997  Cetus    50 m  32.54  32.54   
37  Kitinoja Joni  1996  KeUi    50 m  32.63  32.63   
38  Jantunen Patrik  1999  UiTa    50 m  32.66  32.66   
39  Salo Jaro  1997  Cetus    50 m  32.67  32.67   
40  Terho Jarkko  1988  SWIM    25 m  31.20  32.70   
41  Kurronen Aleksi  1997  MiUS    50 m  32.99  32.99   
42  Prytkov Andrei  1991  SWIM    50 m  33.04  33.04   
43  Laiho Simo  1993  RaisU    25 m  31.74  33.24   
44  Turunen Jere  1997  LaUS    50 m  33.43  33.43   
45  Viitikko Daniel  1996  JUK    25 m  32.06  33.56   
46  Pöytäkivi Riku  1993  Cetus    25 m  32.21  33.71   
47  Nygård Alex  1996  VUS-VSS    50 m  33.72  33.72   
48  Korpi Samuli  1997  VUS-VSS    50 m  33.74  33.74   
49  Kapiainen Toni  1996  VUS-VSS    50 m  33.85  33.85   
50  Pakarinen Alari  1998  HSS    50 m  33.95  33.95   
51  Soramies Olli  1998  VoVi    50 m  33.97  33.97   
52  Kulmala Atte  1998  UiTa    25 m  32.52  34.02   
53  Von Bagh Patrik  1996  UiTa    50 m  34.06  34.06   
54  Hölttä Santeri  2000  HSS    25 m  32.59  34.09   
55  Lihtsa Allar  1999  VANVE    50 m  34.25  34.25   
56  Leiponen Antti  1998  JUK    50 m  34.29  34.29   
57  Luukko Aku  1997  ÅSK    25 m  32.91  34.41   
58  Penttilä Vilppu  1997  RaisU    25 m  33.01  34.51   
59  Aavasalo Eeli  1996  RaisU    25 m  33.15  34.65   
60  Auri Arto  1997  UiTa    50 m  34.70  34.70   
61  Kontturi Tim  1996  Cetus    50 m  34.85  34.85   
62  Kurkinen Pyry  1998  SWIM    50 m  34.94  34.94   
63  Siline Arni  1997  SiHy    25 m  33.47  34.97   
64  Salo Antti  1995  VUS-VSS    25 m  33.62  35.12   
65  Hukka Eelis  1999  SCR    50 m  35.17  35.17   
66  Rantala Artturi  1996  SCR    50 m  35.34  35.34   
67  Päivinen Elias  1997  SWIM    50 m  35.42  35.42   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
6_S
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset 
 
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 1:04.35 2013-07-29 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 1:08.59 2013-07-29 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Laukkanen Jenna  1995  SCV    50 m  1:08.59  1:08.59   
Känsäkoski Silja  1997  OU    25 m  1:07.46  1:10.46   
Laukkanen Noora  1993  Cetus    50 m  1:10.91  1:10.91   
Kivirinta Veera  1995  OU    25 m  1:08.47  1:11.47   
Eloranta Emilia  1997  Cetus    50 m  1:12.22  1:12.22   
Koivusalo Leena  1993  HSS    50 m  1:13.28  1:13.28   
Wahlstedt Rebecca  1997  Cetus    50 m  1:14.30  1:14.30   
Rajakangas Sonja  1997  OU    50 m  1:14.47  1:14.47   
Siiskonen Maria  1997  KuUS    50 m  1:14.48  1:14.48   
10  Vekkeli Viliina  1996  LaUS    50 m  1:14.58  1:14.58   
11  Ikonen Sanni  1998  LaUS    50 m  1:14.58  1:14.58   
12  Hulkko Ida  1998  MiUS    50 m  1:14.92  1:14.92   
13  Bergström Erika  1996  RaisU    50 m  1:15.24  1:15.24   
14  Kuulasmaa Lotta  1994  SCR    50 m  1:15.96  1:15.96   
15  Kotka Minni  1998  Cetus    25 m  1:13.12  1:16.12   
16  Lehtonen Aura  1998  HSS    50 m  1:16.43  1:16.43   
17  Rajamäki Anni  1996  UiTa    50 m  1:16.90  1:16.90   
18  Räisänen Lotta  1999  KeUi    25 m  1:13.93  1:16.93   
19  Hammar Hanna  1998  UiTa    50 m  1:17.13  1:17.13   
20  Ryöti Kamilla  1996  UiTa    50 m  1:17.42  1:17.42   
21  Kareinen Hanna  2000  KeUi    25 m  1:14.77  1:17.77   
22  Hirvo Maija  1997  HSS    50 m  1:18.03  1:18.03   
23  Hämäläinen Lotta  1998  HSS    50 m  1:18.17  1:18.17   
24  Raiski Lotta  1998  LaUS    25 m  1:15.20  1:18.20   
25  Palo Saara  1996  SeUi    50 m  1:18.28  1:18.28   
26  Fröblom Sini  1995  SiHy    50 m  1:18.36  1:18.36   
27  Risteelä Sofia  1993  OU    50 m  1:18.47  1:18.47   
28  Ruhala Lotta  1997  RiUS    50 m  1:18.72  1:18.72   
29  Illikainen Aada  1998  OU    50 m  1:18.81  1:18.81   
30  Kuusjärvi Eerica  1999  RaisU    50 m  1:18.81  1:18.81   
31  Luoma Ninni  1998  UiTa    50 m  1:18.91  1:18.91   
32  Silvennoinen Elisa  1996  Cetus    25 m  1:15.94  1:18.94   
33  Ollikainen Eveliina  1998  HyUS    25 m  1:15.94  1:18.94   
34  Liukkonen Aliisa  1999  HäUS    25 m  1:15.98  1:18.98   
35  Kauppinen Veera  1998  JUK    25 m  1:16.78  1:19.78   
36  Pahkala Reetta  1997  OuLo    50 m  1:19.80  1:19.80   
37  Aspholm Sandra  1990  IFÅ    25 m  1:17.23  1:20.23   
38  Tähkä Heini  1998  HU    50 m  1:20.30  1:20.30   
39  Potkonen Emilia  1998  UiTa    50 m  1:20.38  1:20.38   
40  Mielonen Lotta  1996  VANVE    25 m  1:17.40  1:20.40   
41  Mäkinen Roosa  1999  UiTa    25 m  1:17.54  1:20.54   
42  Varis Ella  1998  UKK    25 m  1:17.88  1:20.88   
43  Karhu Laura  1995  SUS    50 m  1:21.01  1:21.01   
44  Hörkkö Minttu  1997  SCR    25 m  1:18.30  1:21.30   
45  Ripatti Maria  1987  JUK    25 m  1:19.39  1:22.39   
46  Rantakokko Reetta  2001  AUi    25 m  1:19.72  1:22.72   
47  Korva Julia  1999  Octopus    25 m  1:20.03  1:23.03   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
7_S
Laji 7, 400m Sekauinti Miehet 
 
ME: Michael PHELPS (1985) 4:03.84 2007-04-01 
SE: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-06 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Juopperi Sami  1992  Cetus    50 m  4:26.59  4:26.59   
Piiroinen Eetu  1995  SGR    50 m  4:37.49  4:37.49   
Pyykkönen Kalle  1996  UiTa    25 m  4:32.62  4:42.62   
Jämsä Kasper  1997  LaUS    25 m  4:32.95  4:42.95   
Myllyaho Matti  1995  VUS-VSS    25 m  4:33.55  4:43.55   
Väre Hannes  1997  RiUS    25 m  4:34.21  4:44.21   
Junninen Tapio  1995  Poseidon    50 m  4:54.87  4:54.87   
Mäkelä Niko  1998  RiUS    50 m  4:56.27  4:56.27   
Rintala Waltteri  1998  RaisU    50 m  4:57.13  4:57.13   
10  Kuusisto Elias  1999  AUi    25 m  4:47.58  4:57.58   
11  Järvelä Jasper  1996  Cetus    25 m  4:49.17  4:59.17   
12  Stolt Eero  1990  Cetus    25 m  4:49.46  4:59.46   
13  Suominen Wilhelm  1999  ÅSK    25 m  4:53.71  5:03.71   
14  Paavonen Aleksi  1996  HSS    25 m  4:53.77  5:03.77   
15  Lähde Jyri  1996  HäUS    25 m  4:55.62  5:05.62   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
8_S
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset 
 
ME: Dana VOLLMER (1987) 55.98 2012-07-29 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kurki Laura  1994  HSS    25 m  59.94  1:01.94   
Norismaa Nea  1995  JoUS    50 m  1:02.53  1:02.53   
Sartela Noora  1991  SWIM    50 m  1:03.72  1:03.72   
Rinne Nea  1995  Cetus    50 m  1:03.80  1:03.80   
Mäki Laura  1997  RaisU    50 m  1:03.83  1:03.83   
Silventoinen Johanna  1997  LrU    50 m  1:04.16  1:04.16   
Tollander Yvonne  1997  Cetus    50 m  1:04.90  1:04.90   
Suihkonen Amanda  1995  Octopus    25 m  1:03.44  1:05.44   
Vekkeli Vaula  1996  LaUS    50 m  1:05.55  1:05.55   
10  Puttonen Inka-Liisa  1995  MiUS    50 m  1:05.76  1:05.76   
11  Ponomareva Alisa  1991  VUS-VSS    25 m  1:04.07  1:06.07   
12  Räihä Sanna-Riikka  1998  OU    50 m  1:06.15  1:06.15   
13  Turunen Tiia  1998  LrU    50 m  1:06.19  1:06.19   
14  Ovaska Janna  1996  RaisU    50 m  1:06.28  1:06.28   
15  Kanervo Reetta  1999  OU    25 m  1:04.84  1:06.84   
16  Granesäter Erica  1984  IFÅ    25 m  1:04.86  1:06.86   
17  Kortetjärvi Hilla  1996  RaisU    50 m  1:07.12  1:07.12   
18  Niemi Sini  1993  TorUS    50 m  1:07.61  1:07.61   
19  Aliklaavu Viivi  1998  HSS    25 m  1:06.05  1:08.05   
20  Pihkamäki Marianne  1996  RiUS    50 m  1:08.09  1:08.09   
21  Åvist Claudia  1997  LrU    50 m  1:08.16  1:08.16   
22  Karinkanta Annika  2000  UKK    25 m  1:06.29  1:08.29   
23  Röytiö Anna  1998  SCR    25 m  1:06.35  1:08.35   
24  Slotte Linda-Marie  1994  ÅSK    50 m  1:08.56  1:08.56   
25  Lampi Jenni  2000  SWIM    50 m  1:08.65  1:08.65   
26  Aaltonen Inka  1999  UiTa    50 m  1:08.68  1:08.68   
27  Huhtanen Suvi  1999  UiTa    25 m  1:06.80  1:08.80   
28  Pyörälä Katja  1994  SWIM    50 m  1:08.92  1:08.92   
29  Männikkö Emma  1998  UiTa    50 m  1:09.12  1:09.12   
30  Suomio Emma  1998  AUi    25 m  1:07.19  1:09.19   
31  Hurskainen Miia  1992  ÅSK    50 m  1:09.24  1:09.24   
32  Lahtinen Erika  1998  UiTa    25 m  1:07.43  1:09.43   
33  Kivimäki Saima  1997  LrU    50 m  1:09.54  1:09.54   
34  Pentti Sonja  1999  SWIM    25 m  1:07.55  1:09.55   
35  Kainulainen Henna  1998  HäUS    25 m  1:07.90  1:09.90   
36  Puhtimäki Salla  1998  VeUS    50 m  1:10.03  1:10.03   
37  Salokangas Saara  1996  KuUS    50 m  1:10.05  1:10.05   
38  Kurttila Ella  1998  Cetus    50 m  1:10.20  1:10.20   
39  Thurin Julia  1996  IFÅ    25 m  1:08.26  1:10.26   
40  Helo Helene  1999  ÅSK    50 m  1:10.41  1:10.41   
41  Hammar Heini  1999  UiTa    25 m  1:09.16  1:11.16   
42  Karinkanta Elina  2000  UKK    25 m  1:09.43  1:11.43   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
9_S
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet 
 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 51.94 2009-07-08 
SE: Jani Sievinen (1974) 55.83 1995-05-16 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Haukka Sergei  1989  KoU    25 m  53.64  55.64   
Markkanen Janne  1994  SWIM    25 m  55.23  57.23   
Pakarinen Sami  1992  VANVE    25 m  55.69  57.69   
Yritys Petja  1993  SiHy    25 m  56.17  58.17   
Aho Teemu  1994  Cetus    25 m  56.24  58.24   
Kartau Martin  1995  SGR    25 m  56.31  58.31   
Eskelinen Aleksi  1988  Cetus    25 m  57.23  59.23   
Schwarte Jari  1990  Cetus    25 m  57.63  59.63   
Ikonen Tuomas  1996  TuUS    25 m  58.47  1:00.47   
10  Järvinen Aleksanteri  1996  SCR    25 m  58.51  1:00.51   
11  Ihalainen Ville  1996  KuUS    25 m  58.79  1:00.79   
12  Laukkanen Jere  1993  Cetus    25 m  58.92  1:00.92   
13  Mokichev Alexei  1994  LaUS    50 m  1:01.22  1:01.22   
14  Salovaara Ollimatti  1994  RaisU    25 m  59.39  1:01.39   
15  Niemi Andreas  1996  LaUS    50 m  1:01.58  1:01.58   
16  Soini Eetu  1996  RaisU    25 m  59.69  1:01.69   
17  Reunanen Niklas  1998  HäUS    25 m  59.86  1:01.86   
18  Eloranta Valtteri  1992  Cetus    25 m  59.98  1:01.98   
19  Lantto Janne  1994  OuLo    25 m  1:00.37  1:02.37   
20  Hellström Henri  1997  RaisU    25 m  1:00.91  1:02.91   
21  Salo Saku  1995  UiTa    25 m  1:01.74  1:03.74   
22  Lindberg Peik  1999  ÅSK    25 m  1:01.78  1:03.78   
23  Juvonen Miro  1994  SCN    25 m  1:01.96  1:03.96   
24  Lampinen Elias  1997  NumKis    25 m  1:02.13  1:04.13   
25  Lahtinen Oiva  1997  KeUi    25 m  1:02.25  1:04.25   
26  Dobrzhanskiy Danila  1998  SWIM    25 m  1:02.47  1:04.47   
27  Kämäräinen Henri  1997  KeUi    25 m  1:02.49  1:04.49   
28  Nyberg Jimmy  1996  UiTa    25 m  1:02.62  1:04.62   
29  Valkonen Niklas  1997  HyUS    25 m  1:02.65  1:04.65   
30  Leiponen Antti  1998  JUK    25 m  1:03.30  1:05.30   
31  Herva Juho  1998  OuLo    25 m  1:03.66  1:05.66   
32  Seppä Juuso  1997  UiTa    25 m  1:03.79  1:05.79   
33  Kiviaho Antti  1996  SCR    25 m  1:04.08  1:06.08   
34  Vihervaara Teemu Aleksi  1998  VoVi    25 m  1:04.42  1:06.42   
35  Yritys Matias  1997  SiHy    25 m  1:04.68  1:06.68   
36  Heino Akseli  1999  ÅSK    25 m  1:04.74  1:06.74   
37  Tolppala Remi  1997  LaUS    25 m  1:04.87  1:06.87   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
10_S
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset 
 
ME: Jing ZHAO (1990) 27.06 2009-07-30 
SE: Anni Alitalo (1991) 28.61 2013-07-31 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Alitalo Anni  1991  Cetus    50 m  28.61  28.61   
Seppälä Hanna-Maria  1984  Cetus    25 m  28.15  29.15   
Teijonsalo Fanny  1996  Cetus    25 m  28.32  29.32   
Jallow Mimosa  1994  SWIM    25 m  28.42  29.42   
Luukkanen Carita  1996  VuUS    25 m  28.56  29.56   
Hirvonen Susanne  1997  HSS    25 m  28.79  29.79   
Laukkanen Jenna  1995  SCV    25 m  29.25  30.25   
Mört Roosa  1999  AUi    50 m  30.38  30.38   
Upanne Lotta  1998  MiUS    50 m  30.38  30.38   
10  Kallio Eveliina  1999  RaisU    25 m  29.53  30.53   
11  Kaakkolammi Riina  1994  UiTa    25 m  29.57  30.57   
12  Ruotsalainen Vilma  1996  LrU    25 m  29.62  30.62   
13  Myllyaho Moona  1990  SWIM    25 m  29.81  30.81   
14  Kuutamo Sini  1995  Cetus    25 m  29.89  30.89   
15  Kilpeläinen Viola  1998  HSS    25 m  30.02  31.02   
16  Huhtanen Suvi  1999  UiTa    25 m  30.43  31.43   
17  Riiho Fanni  1995  UiTa    25 m  30.48  31.48   
18  Elovirta Salla  1997  Cetus    50 m  31.61  31.61   
19  Tommiska Nenne  1993  SWIM    25 m  30.62  31.62   
20  Haltia Nina  1999  Poseidon    25 m  31.04  32.04   
21  Soininen Selma  1999  SWIM    50 m  32.30  32.30   
22  Palonen Oona  1995  SiHy    25 m  31.52  32.52   
23  Lahtinen Emilia  1996  UiTa    50 m  32.78  32.78   
24  Alamattila Sanni  1999  HSS    25 m  31.84  32.84   
25  Lehtola Emma  1997  SCV    25 m  31.89  32.89   
26  Mäntynen Nina  1993  KuUS    25 m  31.91  32.91   
27  Niemelä Erika  1995  OU    50 m  32.96  32.96   
28  Kurttila Ella  1998  Cetus    50 m  32.97  32.97   
29  Kolu Nea  1997  AUi    25 m  32.02  33.02   
30  Grönvall Fanny  2000  UiTa    50 m  33.09  33.09   
31  Saarinen Noora  1996  HäUS    25 m  32.17  33.17   
32  Mäkinen Anna  1995  UiTa    50 m  33.18  33.18   
33  Kivirinta Veera  1995  OU    25 m  32.23  33.23   
34  Nikkanen Tiia  1997  SCN    25 m  32.34  33.34   
35  Frondelius Susanne  1996  JoUS    25 m  32.38  33.38   
36  Vekkeli Vaula  1996  LaUS    25 m  32.44  33.44   
37  Heikkala Carita  1998  OuLo    25 m  32.45  33.45   
38  Jantunen Anna  1998  SCN    25 m  32.47  33.47   
39  Lahtinen Onerva  1998  KeUi    25 m  32.63  33.63   
40  Peippo Pinja  1999  VANVE    25 m  32.67  33.67   
41  Konkka Ida  2000  ÅSK    50 m  33.69  33.69   
42  Virkkunen Selina  1997  HäUS    25 m  32.69  33.69   
43  Åvist Claudia  1997  LrU    50 m  33.73  33.73   
44  Kinnunen Veera  1997  KuUS    50 m  33.73  33.73   
45  Pyörälä Katja  1994  SWIM    50 m  33.82  33.82   
46  Tahvanainen Ida  1997  UiTa    50 m  34.09  34.09   
47  Kivi Meea  1999  LaUS    25 m  33.10  34.10   
48  Mäkipää Lotta  1994  JoUS    25 m  33.18  34.18   
49  Niemelä Venla  1999  SCR    25 m  33.26  34.26   
50  Hämäläinen Vilma  1998  SeUi    50 m  34.33  34.33   
51  Katajisto Alina  1998  SCN    50 m  34.37  34.37   
52  Puhtimäki Salla  1998  VeUS    25 m  33.49  34.49   
53  Lappi Janita  1997  Cetus    25 m  33.52  34.52   
54  Lampi Sanni  2001  SWIM    25 m  33.52  34.52   
55  Laitervo Nea-Maria  1997  RaisU    25 m  33.59  34.59   
56  Karimaa Kiia  1996  Octopus    50 m  34.60  34.60   
57  Salonen Sanna  1995  SiHy    50 m  34.63  34.63   
58  Koskela Milla  1999  VANVE    25 m  33.65  34.65   
59  Jakonen Ilona  1998  SWIM    50 m  34.77  34.77   
60  Ranki Jenna  1997  SomE    25 m  33.84  34.84   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
11_S
Laji 11, 50m PU S1-S14 Miehet 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lähteenmäki Leo  1991  SWIM  S9  50 m  29.15  29.15   
Latikka Antti  1990  Cetus  S13  50 m  30.61  30.61   
Natunen Mikael  1992  JUK  S7  50 m  37.33  37.33   
Kaidesoja Aleksi  1997  SWIM  S14  50 m  39.13  39.13   
Lahtinen Manu  1991  SWIM  S14  50 m  39.52  39.52   
Kulmala Patrick Juhani  1977  HTU  S8  50 m  43.93  43.93   
Mäkinen Joni  1989  SWIM  S14  25 m  44.19  45.19   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
13_S
Laji 13, 200m Perhosuinti Miehet 
 
ME: Michael PHELPS (1985) 1:51.51 2009-07-29 
SE: Vesa Hanski (1973) 1:59.32 1997-08-23 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Vuorela Teemu  1994  SWIM    25 m  2:01.02  2:05.02   
Torola Miro  1995  VANVE    50 m  2:08.35  2:08.35   
Korhonen Niko  1993  La-Ka    25 m  2:04.95  2:08.95   
Soini Oskari  1997  RaisU    50 m  2:12.14  2:12.14   
Erkinaro Arttu  1992  OU    25 m  2:08.40  2:12.40   
Mäkiaho Tatu  1995  RaisU    50 m  2:13.06  2:13.06   
Grönblom Juho  1998  RaisU    25 m  2:10.54  2:14.54   
Oinonen Roni  1996  LrU    50 m  2:14.79  2:14.79   
Piiroinen Eetu  1995  SGR    50 m  2:15.08  2:15.08   
10  Pesso Mikko  1997  SGR    25 m  2:11.89  2:15.89   
11  Kuulasmaa Kasperi  1996  SCR    25 m  2:15.48  2:19.48   
12  Rinkinen Henrik  1997  TuUS    25 m  2:15.82  2:19.82   
13  Lahtinen Oiva  1997  KeUi    25 m  2:17.02  2:21.02   
14  Rintala Waltteri  1998  RaisU    25 m  2:17.45  2:21.45   
15  Horst Santeri  1997  AUi    50 m  2:22.72  2:22.72   
16  Löyttyniemi Jaakko  1997  HäUS    50 m  2:23.25  2:23.25   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
14_S
Laji 14, 200m Sekauinti Naiset 
 
ME: Ariana KUKORS (1989) 2:06.15 2009-07-27 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:14.23 2009-06-25 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Teijonsalo Fanny  1996  Cetus    50 m  2:17.76  2:17.76   
Laukkanen Noora  1993  Cetus    50 m  2:19.55  2:19.55   
Kotonen Anna  1997  HSS    50 m  2:21.52  2:21.52   
Kuulasmaa Lotta  1994  SCR    50 m  2:25.39  2:25.39   
Puttonen Inka-Liisa  1995  MiUS    50 m  2:28.43  2:28.43   
Eloranta Emilia  1997  Cetus    25 m  2:24.49  2:29.49   
Puolakka Tiia  1998  ÅSK    25 m  2:24.78  2:29.78   
Koivusalo Leena  1993  HSS    25 m  2:26.21  2:31.21   
Bruneau Julia  1999  LaUS    25 m  2:27.01  2:32.01   
10  Suoranta Merina  1999  ÅSK    25 m  2:27.36  2:32.36   
11  Turunen Tiia  1998  LrU    50 m  2:32.38  2:32.38   
12  Ayarci Melek  1999  LaUS    25 m  2:27.61  2:32.61   
13  Nieminen Emma  1996  UiTa    50 m  2:32.72  2:32.72   
14  Rinne Veera  1998  ÅSK    25 m  2:29.80  2:34.80   
15  Lehtonen Aura  1998  HSS    25 m  2:30.74  2:35.74   
16  Varis Ella  1998  UKK    25 m  2:30.85  2:35.85   
17  Mankinen Moona  1996  SCV    50 m  2:35.91  2:35.91   
18  Hulkko Ida  1998  MiUS    25 m  2:31.24  2:36.24   
19  Tähkä Heini  1998  HU    25 m  2:31.42  2:36.42   
20  Röytiö Anna  1998  SCR    50 m  2:36.61  2:36.61   
21  Strengell Riina  1997  Cetus    50 m  2:36.62  2:36.62   
22  Räisänen Lotta  1999  KeUi    50 m  2:36.85  2:36.85   
23  Raiski Lotta  1998  LaUS    25 m  2:31.97  2:36.97   
24  Korpinen Katarina  1993  SiHy    25 m  2:32.10  2:37.10   
25  Koivuniemi Kerttu  1998  SCN    50 m  2:37.91  2:37.91   
26  Kagan Kiia  1997  ÅSK    50 m  2:37.95  2:37.95   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
15_S
Laji 15, 400m Vapaauinti Miehet 
 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 3:40.07 2009-07-26 
SE: Antti Kasvio (1973) 3:47.81 1993-08-06 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Juopperi Sami  1992  Cetus    50 m  3:59.21  3:59.21   
Laukkanen Jere  1993  Cetus    25 m  3:55.24  4:03.24   
Yritys Petja  1993  SiHy    25 m  4:01.26  4:09.26   
Myllyaho Matti  1995  VUS-VSS    50 m  4:13.44  4:13.44   
Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM    50 m  4:16.30  4:16.30   
Kitinoja Joni  1996  KeUi    25 m  4:08.57  4:16.57   
Hatunen Lauri  1998  VUS-VSS    50 m  4:18.83  4:18.83   
Dobrzhanskiy Anton  1992  SWIM    25 m  4:13.99  4:21.99   
Salminen Casper  1998  RaisU    25 m  4:15.38  4:23.38   
10  Joronen Miko  1996  LrU    25 m  4:19.93  4:27.93   
11  Paavonen Aleksi  1996  HSS    25 m  4:21.39  4:29.39   
12  Hölttä Santeri  2000  HSS    25 m  4:22.44  4:30.44   
13  Suhonen Leevi  1999  MiUS    50 m  4:31.61  4:31.61   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
16_S
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset 
 
ME: Britta STEFFEN (1983) 23.73 2009-08-02 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 25.06 2008-08-26 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Seppälä Hanna-Maria  1984  Cetus    50 m  25.06  25.06   
Kurki Laura  1994  HSS    50 m  26.05  26.05   
Mäkinen Anna  1995  UiTa    50 m  26.21  26.21   
Mört Roosa  1999  AUi    50 m  26.23  26.23   
Jallow Mimosa  1994  SWIM    50 m  26.39  26.39   
Laihorinne Linda  1984  OU    50 m  26.67  26.67   
Palovuori Mira  1997  VUS-VSS    50 m  26.86  26.86   
Kuutamo Sini  1995  Cetus    25 m  25.91  26.91   
Elovirta Salla  1997  Cetus    50 m  26.93  26.93   
10  Suihkonen Amanda  1995  Octopus    50 m  26.95  26.95   
11  Sartela Noora  1991  SWIM    50 m  27.04  27.04   
12  Silventoinen Johanna  1997  LrU    50 m  27.08  27.08   
13  Myllyaho Moona  1990  SWIM    50 m  27.20  27.20   
14  Kaakkolammi Riina  1994  UiTa    50 m  27.40  27.40   
15  Kallio Eveliina  1999  RaisU    50 m  27.43  27.43   
16  Haltia Nina  1999  Poseidon    50 m  27.46  27.46   
17  Niemi Marlene  1992  SWIM    25 m  26.48  27.48   
18  Niemelä Erika  1995  OU    50 m  27.77  27.77   
19  Ovaska Janna  1996  RaisU    50 m  27.77  27.77   
20  Kinnunen Veera  1997  KuUS    50 m  27.99  27.99   
21  Palonen Oona  1995  SiHy    25 m  27.05  28.05   
22  Kanervo Reetta  1999  OU    25 m  27.05  28.05   
23  Venäläinen Veera  1995  Poseidon    50 m  28.06  28.06   
24  Pihkamäki Eveliina  1998  RiUS    50 m  28.07  28.07   
25  Oesch Laura  1997  HSS    50 m  28.13  28.13   
26  Kontturi Nea  1998  Cetus    50 m  28.18  28.18   
27  Vekkeli Vaula  1996  LaUS    50 m  28.24  28.24   
28  Virta Nea  1996  UiTa    50 m  28.27  28.27   
29  Vekkeli Viliina  1996  LaUS    50 m  28.27  28.27   
30  Aliklaavu Viivi  1998  HSS    50 m  28.32  28.32   
31  Hammar Hanna  1998  UiTa    50 m  28.32  28.32   
32  Havo Vilma  1999  HSS    50 m  28.35  28.35   
33  Pyörälä Katja  1994  SWIM    25 m  27.41  28.41   
34  Lappalainen Erika  1996  SWIM    50 m  28.42  28.42   
35  Lampi Jenni  2000  SWIM    50 m  28.45  28.45   
36  Tommiska Nenne  1993  SWIM    25 m  27.51  28.51   
37  Männikkö Emma  1998  UiTa    50 m  28.53  28.53   
38  Räihä Sanna-Riikka  1998  OU    50 m  28.56  28.56   
39  Bergström Erika  1996  RaisU    25 m  27.62  28.62   
40  Kortetjärvi Hilla  1996  RaisU    50 m  28.62  28.62   
41  Ripatti Maria  1987  JUK    50 m  28.64  28.64   
42  Mokicheva Alena  1996  LaUS    50 m  28.65  28.65   
43  Pihkamäki Katariina  1998  RiUS    25 m  27.66  28.66   
44  Kazi Sara  1999  RaisU    50 m  28.71  28.71   
45  Räisänen Lotta  1999  KeUi    50 m  28.74  28.74   
46  Virkkunen Selina  1997  HäUS    50 m  28.75  28.75   
47  Lehtola Emma  1997  SCV    50 m  28.79  28.79   
48  Pulkkinen Karoliina  1998  VUS-VSS    25 m  27.81  28.81   
49  Kivimäki Saima  1997  LrU    50 m  28.82  28.82   
50  Kallio Veera  1997  AUi    50 m  28.83  28.83   
51  Rinne Nea  1995  Cetus    50 m  28.84  28.84   
52  Risteelä Sofia  1993  OU    25 m  27.85  28.85   
53  Lammi Vera  1998  HSS    50 m  28.86  28.86   
54  Ryöti Kamilla  1996  UiTa    50 m  28.89  28.89   
55  Pentti Sonja  1999  SWIM    50 m  28.91  28.91   
56  Salokangas Saara  1996  KuUS    50 m  28.93  28.93   
57  Lahtinen Emilia  1996  UiTa    50 m  28.95  28.95   
58  Karppinen Suvi  1998  MiUS    50 m  28.96  28.96   
59  Pihkamäki Marianne  1996  RiUS    50 m  28.99  28.99   
60  Halonen Aleksia  1996  Cetus    25 m  27.99  28.99   
61  Lahtinen Onerva  1998  KeUi    25 m  28.04  29.04   
62  Riiho Fanni  1995  UiTa    50 m  29.07  29.07   
63  Tollander Yvonne  1997  Cetus    25 m  28.08  29.08   
64  Sihvonen Iida  1998  MiUS    50 m  29.09  29.09   
65  Venäläinen Vilma  1996  VANVE    50 m  29.14  29.14   
66  Röytiö Anna  1998  SCR    25 m  28.15  29.15   
67  Ala-Seppälä Eveliina  1995  LaUS    50 m  29.16  29.16   
68  Slotte Linda-Marie  1994  ÅSK    50 m  29.17  29.17   
69  Strengell Riina  1997  Cetus    25 m  28.19  29.19   
70  Österlund Tea  1998  SWIM    50 m  29.19  29.19   
71  Ikonen Sanni  1998  LaUS    50 m  29.21  29.21   
72  Viitasuo Vera  1995  LaUS    50 m  29.22  29.22   
73  Rantakokko Reetta  2001  AUi    50 m  29.36  29.36   
74  Hammar Heini  1999  UiTa    50 m  29.38  29.38   
75  Kainulainen Henna  1998  HäUS    25 m  28.39  29.39   
76  Jakonen Ilona  1998  SWIM    25 m  28.44  29.44   
77  Kauppinen Veera  1998  JUK    25 m  28.45  29.45   
78  Rajakangas Sonja  1997  OU    50 m  29.53  29.53   
79  Peippo Pinja  1999  VANVE    25 m  28.62  29.62   
80  Patjas Jessika  1997  KoU    50 m  29.63  29.63   
81  Niemi Sini  1993  TorUS    50 m  29.64  29.64   
82  Hurskainen Miia  1992  ÅSK    25 m  28.66  29.66   
83  Hyvönen Mari  2000  KuUS    50 m  29.75  29.75   
84  Karimaa Kiia  1996  Octopus    50 m  29.78  29.78   
85  Saarinen Noora  1996  HäUS    50 m  29.79  29.79   
86  Katajisto Alina  1998  SCN    50 m  29.79  29.79   
87  Grönvall Fanny  2000  UiTa    50 m  29.80  29.80   
88  Perkiö Anniina  1999  VANVE    50 m  29.81  29.81   
89  Laitervo Nea-Maria  1997  RaisU    50 m  29.86  29.86   
90  Ranki Jenna  1997  SomE    25 m  28.87  29.87   
91  Aspholm Sandra  1990  IFÅ    25 m  28.87  29.87   
92  Karinkanta Annika  2000  UKK    50 m  29.91  29.91   
93  Koskela Milla  1999  VANVE    25 m  28.93  29.93   
94  Lahtinen Erika  1998  UiTa    25 m  28.98  29.98   
95  Kareinen Hanna  2000  KeUi    25 m  29.04  30.04   
96  Puhtimäki Salla  1998  VeUS    50 m  30.08  30.08   
97  Suomio Emma  1998  AUi    50 m  30.10  30.10   
98  Nikkanen Tiia  1997  SCN    50 m  30.11  30.11   
99  Aaltonen Inka  1999  UiTa    50 m  30.13  30.13   
100  Valkama Rita  1999  SWIM    50 m  30.16  30.16   
101  Vuorentausta Tuuli  1998  VoVi    50 m  30.18  30.18   
102  Lampi Sanni  2001  SWIM    25 m  29.18  30.18   
103  Siilin Jonna  1997  JoUS    50 m  30.19  30.19   
104  Salonen Sanna  1995  SiHy    50 m  30.21  30.21   
105  Hukka Enni  1997  SCR    25 m  29.22  30.22   
106  Luoma-Kyyny Linda  1996  SCR    50 m  30.22  30.22   
107  Mielonen Lotta  1996  VANVE    50 m  30.22  30.22   
108  Siekkinen Pauliina  1999  SWIM    50 m  30.24  30.24   
109  Kukkonen Jenni  1999  KeUi    50 m  30.31  30.31   
110  Koponen Noora  1996  SiHy    50 m  30.34  30.34   
111  Rajamäki Anni  1996  UiTa    50 m  30.36  30.36   
112  Ponomareva Alisa  1991  VUS-VSS    25 m  29.40  30.40   
113  Pärnänen Emma  1999  SWIM    50 m  30.40  30.40   
114  Rönkkö Sofia  1999  KuUS    50 m  30.52  30.52   
115  Ellonen Susanna  1999  UKK    25 m  29.54  30.54   
116  Luoma Ninni  1998  UiTa    50 m  30.56  30.56   
117  Hörkkö Minttu  1997  SCR    25 m  29.65  30.65   
118  Kivi Meea  1999  LaUS    25 m  29.66  30.66   
119  Ylinen Elli  1996  SiHy    25 m  29.68  30.68   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
17_S
Laji 17, 200m Rintauinti Miehet 
 
ME: Akihiro YAMAGUCHI (1994) 2:07.01 2012-09-15 
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Ruohoniemi Miikka  1993  SWIM    25 m  2:13.97  2:19.97   
Kokko Olli  1994  LaUS    25 m  2:14.06  2:20.06   
Ohtonen Lassi  1992  Cetus    50 m  2:21.64  2:21.64   
Junninen Tapio  1995  Poseidon    25 m  2:16.23  2:22.23   
Pyykkönen Kalle  1996  UiTa    50 m  2:23.58  2:23.58   
Tiainen Tuomas  1996  RiUS    50 m  2:24.27  2:24.27   
Naumanen Konsta  1996  JoUS    25 m  2:19.46  2:25.46   
Niemi Andreas  1996  LaUS    25 m  2:22.09  2:28.09   
Rantanen Santeri  1996  NumKis    25 m  2:22.73  2:28.73   
10  Tiainen Miika  1994  ÅSK    25 m  2:23.47  2:29.47   
11  Jämsä Kasper  1997  LaUS    25 m  2:23.60  2:29.60   
12  Pentti Miika  1997  SWIM    25 m  2:23.81  2:29.81   
13  Tolvanen Miika  1996  SWIM    25 m  2:23.95  2:29.95   
14  Oinonen Roni  1996  LrU    25 m  2:24.31  2:30.31   
15  Laukkanen Jesse  1996  SCV    50 m  2:32.78  2:32.78   
16  Salo Jaro  1997  Cetus    50 m  2:32.79  2:32.79   
17  Penttilä Vilppu  1997  RaisU    25 m  2:27.42  2:33.42   
18  Clayhills Bruce  1997  HSS    50 m  2:33.53  2:33.53   
19  Kiviaho Antti  1996  SCR    25 m  2:28.93  2:34.93   
20  Böckerman Thomas  1997  Cetus    25 m  2:30.05  2:36.05   
21  Luukko Aku  1997  ÅSK    25 m  2:31.60  2:37.60   
22  Turunen Jere  1997  LaUS    25 m  2:31.64  2:37.64   
23  Soramies Olli  1998  VoVi    50 m  2:40.38  2:40.38   
24  Kulmala Atte  1998  UiTa    25 m  2:34.47  2:40.47   
25  Jantunen Patrik  1999  UiTa    50 m  2:42.03  2:42.03   
26  Urhemaa Juho  1999  UiTa    50 m  2:42.14  2:42.14   
27  Kuusisto Elias  1999  AUi    25 m  2:36.22  2:42.22   
28  Kapiainen Toni  1996  VUS-VSS    25 m  2:36.60  2:42.60   
29  Zimmermann Daniel  1997  LaUS    25 m  2:36.66  2:42.66   
30  Siline Arni  1997  SiHy    25 m  2:37.23  2:43.23   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
18_S
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Ruotsalainen Vilma  1996  LrU    25 m  2:12.29  2:16.29   
Luukkanen Carita  1996  VuUS    25 m  2:12.95  2:16.95   
Upanne Lotta  1998  MiUS    25 m  2:16.41  2:20.41   
Hölttä Jessica  1996  HSS    25 m  2:17.28  2:21.28   
Soininen Selma  1999  SWIM    25 m  2:22.75  2:26.75   
Thurin Julia  1996  IFÅ    25 m  2:25.65  2:29.65   
Juppo Mona  1996  Cetus    25 m  2:25.69  2:29.69   
Portin Sonja  1998  OuLo    25 m  2:25.89  2:29.89   
Mäntynen Nina  1993  KuUS    25 m  2:26.33  2:30.33   
10  Huhtanen Suvi  1999  UiTa    25 m  2:26.44  2:30.44   
11  Kolu Nea  1997  AUi    25 m  2:26.81  2:30.81   
12  Jantunen Anna  1998  SCN    25 m  2:27.41  2:31.41   
13  Frondelius Susanne  1996  JoUS    25 m  2:27.56  2:31.56   
14  Bruneau Julia  1999  LaUS    25 m  2:28.47  2:32.47   
15  Alamattila Sanni  1999  HSS    25 m  2:29.55  2:33.55   
16  Pahkala Reetta  1997  OuLo    25 m  2:29.87  2:33.87   
17  Harjamäki Unna  1998  ÅSK    25 m  2:31.37  2:35.37   
18  Perkiö Anniina  1999  VANVE    25 m  2:31.44  2:35.44   
19  Hämäläinen Vilma  1998  SeUi    25 m  2:31.77  2:35.77   
20  Tahvanainen Ida  1997  UiTa    25 m  2:31.80  2:35.80   
21  Heikkala Carita  1998  OuLo    50 m  2:35.94  2:35.94   
22  Grönvall Fanny  2000  UiTa    25 m  2:32.10  2:36.10   
23  Laitervo Nea-Maria  1997  RaisU    25 m  2:33.53  2:37.53   
24  Karppinen Suvi  1998  MiUS    25 m  2:34.96  2:38.96   
25  Turunen Henna  1999  LaUS    25 m  2:35.14  2:39.14   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
19_S
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet 
 
ME: Rafael MUÑOZ (1988) 22.43 2009-04-05 
SE: Jere Hård (1978) 23.50 2002-07-30 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Pöytäkivi Riku  1993  Cetus    50 m  24.25  24.25   
Oksa Ossi  1988  AUi    50 m  25.07  25.07   
Rautalin Jaakko  1989  UiTa    50 m  25.18  25.18   
Pokkinen Tuomas  1995  Cetus    50 m  25.21  25.21   
Kallinen Ville  1989  SWIM    50 m  25.28  25.28   
Liukkonen Ari-Pekka  1989  Cetus    25 m  24.34  25.34   
Eriksson Tony  1995  JUK    50 m  25.36  25.36   
Vik Adam  1996  OU    50 m  25.45  25.45   
Waltari Tatu  1987  Cetus    50 m  25.64  25.64   
10  Erkinaro Arttu  1992  OU    50 m  25.64  25.64   
11  Herrala Anton  1993  UiTa    50 m  25.69  25.69   
12  Pakarinen Sami  1992  VANVE    25 m  25.27  26.27   
13  Peltonen Tatu  1989  JäJy    50 m  26.31  26.31   
14  Saunonen Nikita  1997  AUi    50 m  26.35  26.35   
15  Terho Jarkko  1988  SWIM    50 m  26.35  26.35   
16  Hirvonen Petri  1988  SWIM    50 m  26.44  26.44   
17  Aho Teemu  1994  Cetus    25 m  25.58  26.58   
18  Leinonen Lauri  1992  UiTa    50 m  26.58  26.58   
19  Joronen Manu  1996  LrU    25 m  25.62  26.62   
20  Ruuttunen Leevi  1995  SWIM    50 m  26.64  26.64   
21  Tommiska Jesse  1994  KoU    50 m  26.64  26.64   
22  Lindroos Johannes  1996  SomE    50 m  26.65  26.65   
23  Johansson Tomas  1994  Cetus    50 m  26.68  26.68   
24  Kotikuusi Ville  1991  KoU    25 m  25.72  26.72   
25  Rautalin Sakari  1991  UiTa    50 m  26.83  26.83   
26  Penttinen Roope  1995  LaUS    50 m  26.84  26.84   
27  Kollin Juha  1993  VANVE    50 m  26.87  26.87   
28  Aaltomaa Sami  1992  OU    50 m  26.89  26.89   
29  Laakso Mikael  1997  RiUS    50 m  26.92  26.92   
30  Leinonen Jussi  1991  UiTa    50 m  26.94  26.94   
31  Kiuru Elmo  1997  KeUi    50 m  27.03  27.03   
32  Pyysalo Martti  1992  Octopus    50 m  27.07  27.07   
33  Carlsson Gustav  1993  RaisU    25 m  26.09  27.09   
34  Grönblom Juho  1998  RaisU    50 m  27.15  27.15   
35  Allonen Juho  1989  SWIM    25 m  26.22  27.22   
36  Kaidesoja Emil  1995  Cetus    50 m  27.30  27.30   
37  Poutamo Jaakko  1994  SWIM    50 m  27.36  27.36   
38  Venhola Aku  1990  OuLo    25 m  26.39  27.39   
39  Wallenius Tommi  1994  ÅSK    50 m  27.39  27.39   
40  Vänttinen Arttu  1996  SiHy    50 m  27.41  27.41   
41  Salo Saku  1995  UiTa    50 m  27.44  27.44   
42  Soini Oskari  1997  RaisU    50 m  27.49  27.49   
43  Rissanen Janne  1997  RaisU    50 m  27.52  27.52   
44  Laaksonen Teemu  1993  UiTa    50 m  27.53  27.53   
45  Pilpola Lauri  1993  ÅSK    25 m  26.55  27.55   
46  Laukkanen Panu  1994  KuUS    50 m  27.56  27.56   
47  Eloranta Valtteri  1992  Cetus    50 m  27.56  27.56   
48  Vainio Topias  1997  Cetus    50 m  27.59  27.59   
49  Lahti Samuli  1995  VUS-VSS    50 m  27.62  27.62   
50  Rinkinen Henrik  1997  TuUS    50 m  27.65  27.65   
51  Lannetta Timi  1996  UiTa    50 m  27.72  27.72   
52  Järvinen Aleksanteri  1996  SCR    50 m  27.73  27.73   
53  Kekkonen Janne  1989  SWIM    50 m  27.76  27.76   
54  Lahtinen Oiva  1997  KeUi    25 m  26.77  27.77   
55  Järvelä Tomi  1995  HSS    25 m  26.79  27.79   
56  Herva Juho  1998  OuLo    50 m  27.80  27.80   
57  Mäkiaho Tatu  1995  RaisU    50 m  27.82  27.82   
58  Lindberg Peik  1999  ÅSK    50 m  27.82  27.82   
59  Auri Arto  1997  UiTa    50 m  27.93  27.93   
60  Hatunen Lauri  1998  VUS-VSS    50 m  27.93  27.93   
61  Järvelä Jasper  1996  Cetus    50 m  28.01  28.01   
62  Tolppala Remi  1997  LaUS    50 m  28.09  28.09   
63  Laiho Simo  1993  RaisU    50 m  28.13  28.13   
64  Schwarte Jari  1990  Cetus    25 m  27.14  28.14   
65  Päivinen Elias  1997  SWIM    25 m  27.17  28.17   
66  Rannikko Otto  1999  ÅSK    50 m  28.17  28.17   
67  Hartikainen Jani  1993  SWIM    50 m  28.25  28.25   
68  Toitturi Jyri  1996  LrU    25 m  27.26  28.26   
69  Hyytiäinen Mitja  1996  SiHy    50 m  28.26  28.26   
70  Uusitalo Tapio  1995  TorUS    50 m  28.31  28.31   
71  Martikainen Juuso  1996  KuUS    50 m  28.33  28.33   
72  Nygård Alex  1996  VUS-VSS    50 m  28.37  28.37   
73  Pesso Mikko  1997  SGR    50 m  28.42  28.42   
74  Thodin Robin  1995  JS-PU    50 m  28.43  28.43   
75  Lahtinen Roni  1997  UiTa    50 m  28.46  28.46   
76  Kämäräinen Henri  1997  KeUi    25 m  27.54  28.54   
77  Liitti Aaro  1996  RaisU    50 m  28.57  28.57   
78  Seppä Juuso  1997  UiTa    50 m  28.69  28.69   
79  Vihervaara Teemu Aleksi  1998  VoVi    50 m  28.72  28.72   
80  Von Bagh Patrik  1996  UiTa    50 m  28.77  28.77   
81  Lihtsa Allar  1999  VANVE    25 m  27.90  28.90   
82  Seppälä Juho  1999  SiWa    50 m  28.93  28.93   
83  Kurronen Aleksi  1997  MiUS    25 m  27.94  28.94   
84  Salo Antti  1995  VUS-VSS    50 m  29.05  29.05   
85  Soini Riku  1997  LaUS    50 m  29.11  29.11   
86  Sipari Joonas  1991  KoU    50 m  29.14  29.14   
87  Kurikka Topias  1995  Cetus    50 m  29.18  29.18   
88  Lahdenpää Veikka  1995  MiUS    25 m  28.18  29.18   
89  Suhonen Leevi  1999  MiUS    50 m  29.22  29.22   
90  Aavasalo Eeli  1996  RaisU    50 m  29.23  29.23   
91  Sipilä Panu  1996  KoU    50 m  29.65  29.65   
92  Rantala Artturi  1996  SCR    50 m  29.69  29.69   
93  Lundgren Jon  1998  SiWa    50 m  29.79  29.79   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
21_S
Laji 21, 100m SU S1-S14 Miehet 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Latikka Antti  1990  Cetus  S13  25 m  1:02.41  1:04.41   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
22_S
Laji 22, 4X50m Sekauinti Miehet 
 
SE: Tampereen Uimaseura (1900) 1:44.76 2004-03-10 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Cetus 1  Cetus    50 m  1:42.57  1:42.57   
Swim Miehet 1  SWIM    50 m  1:45.40  1:45.40   
Uita 1  UiTa    50 m  1:46.49  1:46.49   
Cetus 2  Cetus    50 m  1:47.74  1:47.74   
Swim Miehet 2  SWIM    50 m  1:48.61  1:48.61   
Ou Miehet  OU    50 m  1:48.78  1:48.78   
Kou Miehet Svjp  KoU    50 m  1:49.41  1:49.41   
Laus Miehet I  LaUS    50 m  1:50.28  1:50.28   
Vanve Miehet  1992  VANVE    50 m  1:50.49  1:50.49   
10  Swim Miehet 3  SWIM    50 m  1:51.31  1:51.31   
11  Rius Miehet  RiUS    50 m  1:51.49  1:51.49   
12  Uita 2  UiTa    50 m  1:51.95  1:51.95   
13  Vus-Vss  1990  VUS-VSS    50 m  1:53.12  1:53.12   
14  Swim Miehet 4  SWIM    50 m  1:53.24  1:53.24   
15  Juk Sm  1994  JUK    50 m  1:54.02  1:54.02   
16  Raisu I  RaisU    50 m  1:55.07  1:55.07   
17  Uita 3  UiTa    50 m  1:55.10  1:55.10   
18  Åsk Herrar 1  ÅSK    50 m  1:55.37  1:55.37   
19  Scr Men  1996  SCR    50 m  1:55.50  1:55.50   
20  Uita 4  UiTa    50 m  1:55.92  1:55.92   
21  Hss 1  HSS    50 m  1:56.15  1:56.15   
22  Keui Miehet  1996  KeUi    50 m  1:56.39  1:56.39   
23  Sihy Aqua  SiHy    50 m  1:57.31  1:57.31   
24  Swim Miehet 5  SWIM    50 m  1:57.90  1:57.90   
25  Häus 1  HäUS    50 m  1:58.84  1:58.84   
26  Åsk Herrar 2  ÅSK    50 m  1:59.36  1:59.36   
27  Swim Miehet 6  SWIM    50 m  2:03.98  2:03.98   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
23_S
Laji 23, 1500m Vapaauinti Naiset 
 
ME: Katie LEDECKY (1997) 15:36.53 2013-07-30 
SE: Eva Lehtonen (1991) 16:52.77 2009-08-14 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lajunen Laura  1992  SWIM    50 m  17:06.92  17:06.92   
Haikola Benita  1989  VANVE    50 m  17:42.70  17:42.70   
Pihkamäki Eveliina  1998  RiUS    50 m  18:12.53  18:12.53   
Falk Annika  1999  SeUi    25 m  17:49.41  18:19.41   
Jacobson Lotta  1998  HSS    50 m  18:27.92  18:27.92   
Alastalo Aada  1998  HSS    50 m  18:42.76  18:42.76   
Pellinen Veera  1997  SWIM    25 m  18:44.40  19:14.40   
Korhonen Niina  1996  Cetus    50 m  19:17.04  19:17.04   
Laukkanen Oona  1995  SiHy    50 m  19:21.93  19:21.93   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
23_S
Laji 23, 1500m Vapaauinti Naiset 
 
ME: Katie LEDECKY (1997) 15:36.53 2013-07-30 
SE: Eva Lehtonen (1991) 16:52.77 2009-08-14 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lajunen Laura  1992  SWIM    50 m  17:06.92  17:06.92   
Haikola Benita  1989  VANVE    50 m  17:42.70  17:42.70   
Pihkamäki Eveliina  1998  RiUS    50 m  18:12.53  18:12.53   
Falk Annika  1999  SeUi    25 m  17:49.41  18:19.41   
Jacobson Lotta  1998  HSS    50 m  18:27.92  18:27.92   
Alastalo Aada  1998  HSS    50 m  18:42.76  18:42.76   
Pellinen Veera  1997  SWIM    25 m  18:44.40  19:14.40   
Korhonen Niina  1996  Cetus    50 m  19:17.04  19:17.04   
Laukkanen Oona  1995  SiHy    50 m  19:21.93  19:21.93   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
25_S
Laji 25, 100m RU S1-S14 Miehet 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Latikka Antti  1990  Cetus  SB13  25 m  1:13.94  1:16.94   
Lahtinen Manu  1991  SWIM  SB14  50 m  1:41.31  1:41.31   
Natunen Mikael  1992  JUK  SB6  50 m  1:44.86  1:44.86   
Kulmala Patrick Juhani  1977  HTU  SB8  50 m  1:45.25  1:45.25   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
26_S
Laji 26, 100m Vapaauinti Naiset 
 
ME: Britta STEFFEN (1983) 52.07 2009-07-31 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 53.60 2008-08-13 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Seppälä Hanna-Maria  1984  Cetus    50 m  54.94  54.94   
Laihorinne Linda  1984  OU    50 m  56.67  56.67   
Kurki Laura  1994  HSS    25 m  55.33  57.33   
Palovuori Mira  1997  VUS-VSS    50 m  58.68  58.68   
Kotonen Anna  1997  HSS    25 m  56.68  58.68   
Lajunen Laura  1992  SWIM    50 m  58.88  58.88   
Silventoinen Johanna  1997  LrU    50 m  58.88  58.88   
Suihkonen Amanda  1995  Octopus    50 m  59.03  59.03   
Vekkeli Vaula  1996  LaUS    50 m  59.74  59.74   
10  Elovirta Salla  1997  Cetus    25 m  58.10  1:00.10   
11  Sartela Noora  1991  SWIM    50 m  1:00.14  1:00.14   
12  Venäläinen Veera  1995  Poseidon    25 m  58.22  1:00.22   
13  Oesch Laura  1997  HSS    50 m  1:00.44  1:00.44   
14  Rinne Veera  1998  ÅSK    50 m  1:00.64  1:00.64   
15  Pyörälä Katja  1994  SWIM    25 m  58.73  1:00.73   
16  Räihä Sanna-Riikka  1998  OU    50 m  1:00.74  1:00.74   
17  Rinne Nea  1995  Cetus    50 m  1:00.86  1:00.86   
18  Aliklaavu Viivi  1998  HSS    50 m  1:00.93  1:00.93   
19  Lappalainen Erika  1996  SWIM    50 m  1:00.98  1:00.98   
20  Mankinen Moona  1996  SCV    50 m  1:01.26  1:01.26   
21  Tommiska Nenne  1993  SWIM    50 m  1:01.32  1:01.32   
22  Havo Vilma  1999  HSS    25 m  59.33  1:01.33   
23  Kanervo Reetta  1999  OU    25 m  59.34  1:01.34   
24  Portin Sonja  1998  OuLo    25 m  59.43  1:01.43   
25  Kallio Veera  1997  AUi    25 m  59.61  1:01.61   
26  Haltia Nina  1999  Poseidon    50 m  1:01.65  1:01.65   
27  Niemelä Erika  1995  OU    50 m  1:01.67  1:01.67   
28  Pihkamäki Katariina  1998  RiUS    50 m  1:01.69  1:01.69   
29  Pihkamäki Marianne  1996  RiUS    50 m  1:01.75  1:01.75   
30  Mokicheva Alena  1996  LaUS    50 m  1:01.87  1:01.87   
31  Konkka Ida  2000  ÅSK    50 m  1:01.88  1:01.88   
32  Kontturi Nea  1998  Cetus    50 m  1:01.96  1:01.96   
33  Kazi Sara  1999  RaisU    50 m  1:02.01  1:02.01   
34  Pellinen Veera  1997  SWIM    50 m  1:02.09  1:02.09   
35  Kinnunen Veera  1997  KuUS    50 m  1:02.19  1:02.19   
36  Juppo Mona  1996  Cetus    25 m  1:00.23  1:02.23   
37  Halonen Aleksia  1996  Cetus    50 m  1:02.39  1:02.39   
38  Pentti Sonja  1999  SWIM    25 m  1:00.39  1:02.39   
39  Lampi Jenni  2000  SWIM    25 m  1:00.48  1:02.48   
40  Suoranta Merina  1999  ÅSK    25 m  1:00.50  1:02.50   
41  Lammi Vera  1998  HSS    50 m  1:02.53  1:02.53   
42  Thurin Julia  1996  IFÅ    50 m  1:02.53  1:02.53   
43  Ala-Seppälä Eveliina  1995  LaUS    50 m  1:02.54  1:02.54   
44  Karppinen Suvi  1998  MiUS    50 m  1:02.60  1:02.60   
45  Kivimäki Saima  1997  LrU    25 m  1:00.62  1:02.62   
46  Katajisto Alina  1998  SCN    50 m  1:02.66  1:02.66   
47  Viitasuo Vera  1995  LaUS    50 m  1:02.86  1:02.86   
48  Rantakokko Reetta  2001  AUi    50 m  1:02.88  1:02.88   
49  Sihvonen Iida  1998  MiUS    50 m  1:03.02  1:03.02   
50  Ikonen Sanni  1998  LaUS    50 m  1:03.23  1:03.23   
51  Koivuniemi Kerttu  1998  SCN    50 m  1:03.29  1:03.29   
52  Lehtola Emma  1997  SCV    25 m  1:01.30  1:03.30   
53  Männikkö Emma  1998  UiTa    50 m  1:03.45  1:03.45   
54  Hammar Heini  1999  UiTa    50 m  1:03.46  1:03.46   
55  Peippo Pinja  1999  VANVE    25 m  1:01.49  1:03.49   
56  Pulkkinen Karoliina  1998  VUS-VSS    25 m  1:01.72  1:03.72   
57  Bruneau Julia  1999  LaUS    25 m  1:01.88  1:03.88   
58  Heikkilä Krista  1995  SiHy    50 m  1:04.01  1:04.01   
59  Lahtinen Onerva  1998  KeUi    25 m  1:02.11  1:04.11   
60  Ranki Jenna  1997  SomE    25 m  1:02.17  1:04.17   
61  Ripatti Maria  1987  JUK    25 m  1:02.26  1:04.26   
62  Venäläinen Vilma  1996  VANVE    50 m  1:04.48  1:04.48   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
27_S
Laji 27, 200m Vapaauinti Miehet 
 
ME: Paul BIEDERMANN (1986) 1:42.00 2009-07-28 
SE: Antti Kasvio (1973) 1:47.11 1993-08-03 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Vuorela Teemu  1994  SWIM    25 m  1:47.79  1:51.79   
Eskelinen Aleksi  1988  Cetus    50 m  1:53.89  1:53.89   
Eriksson Tony  1995  JUK    50 m  1:54.09  1:54.09   
Juopperi Sami  1992  Cetus    50 m  1:55.64  1:55.64   
Lopperi Timo  1994  VANVE    25 m  1:51.83  1:55.83   
Tyry Matias  1993  UiTa    25 m  1:51.98  1:55.98   
Väre Hannes  1997  RiUS    25 m  1:52.81  1:56.81   
Soini Eetu  1996  RaisU    50 m  1:57.06  1:57.06   
Korhonen Niko  1993  La-Ka    25 m  1:53.16  1:57.16   
10  Laukkanen Jere  1993  Cetus    25 m  1:53.81  1:57.81   
11  Myllyaho Matti  1995  VUS-VSS    50 m  1:58.45  1:58.45   
12  Viilos Antti  1989  SWIM    25 m  1:54.55  1:58.55   
13  Kaidesoja Emil  1995  Cetus    25 m  1:55.07  1:59.07   
14  Fredrikson Christoffer  1997  Cetus    50 m  1:59.38  1:59.38   
15  Niemi Andreas  1996  LaUS    25 m  1:55.40  1:59.40   
16  Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM    50 m  1:59.67  1:59.67   
17  Carlsson Gustav  1993  RaisU    25 m  1:55.77  1:59.77   
18  Junninen Tapio  1995  Poseidon    25 m  1:55.84  1:59.84   
19  Lindroos Johannes  1996  SomE    25 m  1:56.20  2:00.20   
20  Hatunen Lauri  1998  VUS-VSS    25 m  1:56.47  2:00.47   
21  Mokichev Alexei  1994  LaUS    25 m  1:56.79  2:00.79   
22  Saunonen Nikita  1997  AUi    25 m  1:57.12  2:01.12   
23  Kiuru Elmo  1997  KeUi    25 m  1:57.28  2:01.28   
24  Horst Santeri  1997  AUi    25 m  1:57.39  2:01.39   
25  Dobrzhanskiy Anton  1992  SWIM    50 m  2:01.40  2:01.40   
26  Kitinoja Joni  1996  KeUi    50 m  2:01.65  2:01.65   
27  Pilpola Lauri  1993  ÅSK    25 m  1:57.99  2:01.99   
28  Jeskanen Samuli  1996  Cetus    50 m  2:02.00  2:02.00   
29  Lampinen Elias  1997  NumKis    25 m  1:58.22  2:02.22   
30  Vorobiev Vladislav  1996  Cetus    50 m  2:02.29  2:02.29   
31  Liitti Aaro  1996  RaisU    50 m  2:02.31  2:02.31   
32  Kaisti Pontus  1997  Cetus    25 m  1:58.48  2:02.48   
33  Salminen Casper  1998  RaisU    25 m  1:59.26  2:03.26   
34  Joronen Miko  1996  LrU    25 m  2:00.72  2:04.72   
35  Stolt Eero  1990  Cetus    25 m  2:00.97  2:04.97   
36  Kurikka Topias  1995  Cetus    25 m  2:01.57  2:05.57   
37  Leinonen Lauri  1992  UiTa    50 m  2:05.64  2:05.64   
38  Rintala Waltteri  1998  RaisU    25 m  2:01.76  2:05.76   
39  Kontturi Tim  1996  Cetus    25 m  2:02.68  2:06.68   
40  Yritys Matias  1997  SiHy    50 m  2:06.91  2:06.91   
41  Paavonen Aleksi  1996  HSS    25 m  2:02.98  2:06.98   
42  Suhonen Leevi  1999  MiUS    25 m  2:03.13  2:07.13   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
28_S
Laji 28, 50m Rintauinti Naiset 
 
ME: Ruta MEILUTYTE (1997) 29.48 2013-08-03 
SE: Katja Lehtonen (1988) 31.14 2009-08-01 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kivirinta Veera  1995  OU    50 m  31.66  31.66   
Mäkinen Anna  1995  UiTa    50 m  31.88  31.88   
Laukkanen Jenna  1995  SCV    50 m  32.05  32.05   
Känsäkoski Silja  1997  OU    50 m  32.69  32.69   
Hulkko Ida  1998  MiUS    50 m  33.19  33.19   
Siiskonen Maria  1997  KuUS    50 m  33.39  33.39   
Eloranta Emilia  1997  Cetus    50 m  33.50  33.50   
Bergström Erika  1996  RaisU    50 m  33.54  33.54   
Rajakangas Sonja  1997  OU    50 m  33.78  33.78   
10  Koivusalo Leena  1993  HSS    50 m  34.09  34.09   
11  Vekkeli Viliina  1996  LaUS    50 m  34.11  34.11   
12  Koivusalo Laura  1990  HSS    50 m  34.20  34.20   
13  Wahlstedt Rebecca  1997  Cetus    50 m  34.21  34.21   
14  Palonen Oona  1995  SiHy    25 m  33.15  34.65   
15  Ikonen Sanni  1998  LaUS    50 m  34.73  34.73   
16  Lehtonen Aura  1998  HSS    50 m  34.96  34.96   
17  Risteelä Sofia  1993  OU    50 m  35.08  35.08   
18  Mört Roosa  1999  AUi    50 m  35.16  35.16   
19  Ryöti Kamilla  1996  UiTa    50 m  35.16  35.16   
20  Aspholm Sandra  1990  IFÅ    50 m  35.41  35.41   
21  Rajamäki Anni  1996  UiTa    50 m  35.41  35.41   
22  Pentti Sonja  1999  SWIM    25 m  33.99  35.49   
23  Fröblom Sini  1995  SiHy    50 m  35.51  35.51   
24  Kotka Minni  1998  Cetus    50 m  35.53  35.53   
25  Hammar Hanna  1998  UiTa    50 m  35.60  35.60   
26  Kuulasmaa Lotta  1994  SCR    50 m  35.90  35.90   
27  Räisänen Lotta  1999  KeUi    50 m  36.00  36.00   
28  Kareinen Hanna  2000  KeUi    50 m  36.02  36.02   
29  Hirvo Maija  1997  HSS    50 m  36.20  36.20   
30  Silvennoinen Elisa  1996  Cetus    50 m  36.28  36.28   
31  Kaakkolammi Riina  1994  UiTa    50 m  36.32  36.32   
32  Kuusjärvi Eerica  1999  RaisU    50 m  36.39  36.39   
33  Hämäläinen Lotta  1998  HSS    50 m  36.40  36.40   
34  Potkonen Emilia  1998  UiTa    50 m  36.43  36.43   
35  Karimaa Kiia  1996  Octopus    25 m  35.04  36.54   
36  Lappi Janita  1997  Cetus    25 m  35.06  36.56   
37  Mielonen Lotta  1996  VANVE    50 m  36.71  36.71   
38  Illikainen Aada  1998  OU    50 m  36.72  36.72   
39  Ruhala Lotta  1997  RiUS    50 m  36.84  36.84   
40  Ripatti Maria  1987  JUK    50 m  36.89  36.89   
41  Raiski Lotta  1998  LaUS    50 m  36.95  36.95   
42  Liukkonen Aliisa  1999  HäUS    50 m  36.96  36.96   
43  Luoma Ninni  1998  UiTa    50 m  37.22  37.22   
44  Ollikainen Eveliina  1998  HyUS    25 m  35.90  37.40   
45  Tahvanainen Ida  1997  UiTa    50 m  37.43  37.43   
46  Hörkkö Minttu  1997  SCR    50 m  37.44  37.44   
47  Karhu Laura  1995  SUS    50 m  37.62  37.62   
48  Kauppinen Veera  1998  JUK    25 m  36.13  37.63   
49  Österlund Tea  1998  SWIM    50 m  37.74  37.74   
50  Slotte Linda-Marie  1994  ÅSK    25 m  36.54  38.04   
51  Mäkinen Roosa  1999  UiTa    25 m  36.71  38.21   
52  Korva Julia  1999  Octopus    25 m  37.04  38.54   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
29_S
Laji 29, 100m Rintauinti Miehet 
 
ME: Cameron VAN DER BURGH (1988) 58.46 2012-07-29 
SE: Jarno Pihlava (1979) 1:01.17 2000-07-03 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Wihanto William  1994  RaisU    50 m  1:03.32  1:03.32   
Liukkonen Ari-Pekka  1989  Cetus    50 m  1:03.38  1:03.38   
Aaltomaa Sami  1992  OU    50 m  1:03.80  1:03.80   
Ohtonen Lassi  1992  Cetus    50 m  1:04.02  1:04.02   
Kokko Olli  1994  LaUS    25 m  1:01.25  1:04.25   
Ruohoniemi Miikka  1993  SWIM    50 m  1:04.67  1:04.67   
Pokkinen Tuomas  1995  Cetus    25 m  1:02.21  1:05.21   
Nordman Jakob  1996  JS-PU    50 m  1:05.73  1:05.73   
Leinonen Jussi  1991  UiTa    25 m  1:02.88  1:05.88   
10  Junninen Tapio  1995  Poseidon    50 m  1:05.88  1:05.88   
11  Pyykkönen Kalle  1996  UiTa    50 m  1:06.33  1:06.33   
12  Tiainen Tuomas  1996  RiUS    50 m  1:06.42  1:06.42   
13  Poutamo Jaakko  1994  SWIM    50 m  1:06.81  1:06.81   
14  Kollin Juha  1993  VANVE    25 m  1:04.42  1:07.42   
15  Tolvanen Miika  1996  SWIM    50 m  1:07.63  1:07.63   
16  Naumanen Konsta  1996  JoUS    50 m  1:07.81  1:07.81   
17  Laukkanen Jesse  1996  SCV    50 m  1:08.05  1:08.05   
18  Kiviaho Antti  1996  SCR    50 m  1:08.22  1:08.22   
19  Pentti Miika  1997  SWIM    25 m  1:05.35  1:08.35   
20  Lahti Samuli  1995  VUS-VSS    25 m  1:05.61  1:08.61   
21  Laakso Mikael  1997  RiUS    25 m  1:05.65  1:08.65   
22  Pyysalo Martti  1992  Octopus    25 m  1:05.92  1:08.92   
23  Clayhills Bruce  1997  HSS    50 m  1:09.49  1:09.49   
24  Tiainen Miika  1994  ÅSK    50 m  1:09.87  1:09.87   
25  Kotikuusi Ville  1991  KoU    25 m  1:06.95  1:09.95   
26  Mäkelä Niko  1998  RiUS    25 m  1:07.13  1:10.13   
27  Järvelä Tomi  1995  HSS    50 m  1:10.24  1:10.24   
28  Rantanen Santeri  1996  NumKis    25 m  1:07.42  1:10.42   
29  Salo Jaro  1997  Cetus    50 m  1:11.07  1:11.07   
30  Lähde Jyri  1996  HäUS    25 m  1:08.18  1:11.18   
31  Päivinen Juho  1996  JUK    50 m  1:11.42  1:11.42   
32  Urhemaa Juho  1999  UiTa    50 m  1:11.51  1:11.51   
33  Böckerman Thomas  1997  Cetus    50 m  1:11.95  1:11.95   
34  Lahdenpää Veikka  1995  MiUS    25 m  1:08.99  1:11.99   
35  Penttilä Vilppu  1997  RaisU    25 m  1:09.74  1:12.74   
36  Kapiainen Toni  1996  VUS-VSS    25 m  1:09.89  1:12.89   
37  Laiho Simo  1993  RaisU    25 m  1:10.01  1:13.01   
38  Kulmala Atte  1998  UiTa    25 m  1:10.25  1:13.25   
39  Jantunen Patrik  1999  UiTa    50 m  1:13.58  1:13.58   
40  Turunen Jere  1997  LaUS    25 m  1:10.74  1:13.74   
41  Hölttä Santeri  2000  HSS    25 m  1:10.76  1:13.76   
42  Aavasalo Eeli  1996  RaisU    25 m  1:10.84  1:13.84   
43  Luukko Aku  1997  ÅSK    25 m  1:10.93  1:13.93   
44  Pakarinen Alari  1998  HSS    50 m  1:14.27  1:14.27   
45  Soramies Olli  1998  VoVi    50 m  1:14.50  1:14.50   
46  Kontturi Tim  1996  Cetus    50 m  1:14.76  1:14.76   
47  Siline Arni  1997  SiHy    25 m  1:11.84  1:14.84   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
30_S
Laji 30, 400m Sekauinti Naiset 
 
ME: Shiwen YE (1996) 4:28.43 2012-07-28 
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kortetjärvi Hilla  1996  RaisU    50 m  4:57.94  4:57.94   
Ovaska Janna  1996  RaisU    50 m  5:00.45  5:00.45   
Ruotsalainen Vilma  1996  LrU    25 m  4:50.82  5:00.82   
Kotonen Anna  1997  HSS    50 m  5:04.05  5:04.05   
Laukkanen Noora  1993  Cetus    25 m  4:54.44  5:04.44   
Puolakka Tiia  1998  ÅSK    25 m  5:02.90  5:12.90   
Turunen Tiia  1998  LrU    50 m  5:15.55  5:15.55   
Pihkamäki Eveliina  1998  RiUS    25 m  5:06.03  5:16.03   
Hurskainen Miia  1992  ÅSK    25 m  5:12.10  5:22.10   
10  Thurin Julia  1996  IFÅ    25 m  5:17.86  5:27.86   
11  Tähkä Heini  1998  HU    25 m  5:18.20  5:28.20   
12  Salokangas Saara  1996  KuUS    50 m  5:30.62  5:30.62   
13  Varis Ella  1998  UKK    25 m  5:21.30  5:31.30   
14  Röytiö Anna  1998  SCR    50 m  5:31.90  5:31.90   
15  Soininen Selma  1999  SWIM    50 m  5:31.93  5:31.93   
16  Jantunen Anna  1998  SCN    25 m  5:24.28  5:34.28   
17  Lahtinen Erika  1998  UiTa    25 m  5:24.79  5:34.79   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
31_S
Laji 31, 100m Perhosuinti Miehet 
 
ME: Michael PHELPS (1985) 49.82 2009-08-01 
SE: Jere Hård (1978) 53.08 2001-07-23 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Pöytäkivi Riku  1993  Cetus    25 m  53.10  55.10   
Oksa Ossi  1988  AUi    50 m  55.75  55.75   
Herrala Anton  1993  UiTa    50 m  56.26  56.26   
Terho Jarkko  1988  SWIM    50 m  57.24  57.24   
Erkinaro Arttu  1992  OU    50 m  57.41  57.41   
Markkanen Janne  1994  SWIM    50 m  58.39  58.39   
Nieminen Juho  1993  UiTa    50 m  58.68  58.68   
Allonen Juho  1989  SWIM    25 m  56.76  58.76   
Johansson Tomas  1994  Cetus    50 m  58.86  58.86   
10  Penttinen Roope  1995  LaUS    50 m  59.04  59.04   
11  Lopperi Timo  1994  VANVE    50 m  59.76  59.76   
12  Grönblom Juho  1998  RaisU    50 m  59.79  59.79   
13  Vik Adam  1996  OU    50 m  59.80  59.80   
14  Soini Oskari  1997  RaisU    50 m  59.85  59.85   
15  Mäkiaho Tatu  1995  RaisU    50 m  1:00.02  1:00.02   
16  Leinonen Lauri  1992  UiTa    50 m  1:00.05  1:00.05   
17  Viitikko Daniel  1996  JUK    50 m  1:00.11  1:00.11   
18  Korhonen Niko  1993  La-Ka    25 m  58.29  1:00.29   
19  Oinonen Roni  1996  LrU    50 m  1:00.48  1:00.48   
20  Kinnunen Miko  1992  UiTa    25 m  58.57  1:00.57   
21  Lindberg Peik  1999  ÅSK    50 m  1:00.91  1:00.91   
22  Rinkinen Henrik  1997  TuUS    25 m  58.95  1:00.95   
23  Lahtinen Oiva  1997  KeUi    50 m  1:01.06  1:01.06   
24  Rissanen Janne  1997  RaisU    50 m  1:01.09  1:01.09   
25  Pesso Mikko  1997  SGR    25 m  59.18  1:01.18   
26  Ruuttunen Leevi  1995  SWIM    50 m  1:01.34  1:01.34   
27  Jeskanen Samuli  1996  Cetus    50 m  1:01.35  1:01.35   
28  Salminen Casper  1998  RaisU    50 m  1:01.37  1:01.37   
29  Kuulasmaa Kasperi  1996  SCR    50 m  1:01.42  1:01.42   
30  Löyttyniemi Jaakko  1997  HäUS    50 m  1:01.49  1:01.49   
31  Liitti Aaro  1996  RaisU    50 m  1:01.51  1:01.51   
32  Vainio Topias  1997  Cetus    25 m  1:00.08  1:02.08   
33  Koskinen Werneri  1998  UiTa    50 m  1:02.17  1:02.17   
34  Toitturi Jyri  1996  LrU    50 m  1:02.31  1:02.31   
35  Kämäräinen Henri  1997  KeUi    50 m  1:02.40  1:02.40   
36  Herva Juho  1998  OuLo    25 m  1:00.49  1:02.49   
37  Rannikko Otto  1999  ÅSK    25 m  1:00.87  1:02.87   
38  Lannetta Timi  1996  UiTa    50 m  1:02.95  1:02.95   
39  Laaksonen Teemu  1993  UiTa    25 m  1:01.00  1:03.00   
40  Wallenius Tommi  1994  ÅSK    25 m  1:01.09  1:03.09   
41  Järvelä Jasper  1996  Cetus    25 m  1:01.20  1:03.20   
42  Uusitalo Tapio  1995  TorUS    50 m  1:03.35  1:03.35   
43  Thodin Robin  1995  JS-PU    50 m  1:03.45  1:03.45   
44  Soini Riku  1997  LaUS    50 m  1:03.72  1:03.72   
45  Hartikainen Jani  1993  SWIM    50 m  1:03.81  1:03.81   
46  Auri Arto  1997  UiTa    50 m  1:03.97  1:03.97   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
32_S
Laji 32, 100m Selkäuinti Naiset 
 
ME: Gemma SPOFFORTH (1987) 58.12 2009-07-28 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:01.94 2008-03-24 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Ruotsalainen Vilma  1996  LrU    25 m  1:01.25  1:03.25   
Alitalo Anni  1991  Cetus    50 m  1:03.78  1:03.78   
Teijonsalo Fanny  1996  Cetus    50 m  1:03.78  1:03.78   
Jallow Mimosa  1994  SWIM    50 m  1:03.89  1:03.89   
Seppälä Hanna-Maria  1984  Cetus    50 m  1:04.03  1:04.03   
Luukkanen Carita  1996  VuUS    25 m  1:02.14  1:04.14   
Hirvonen Susanne  1997  HSS    25 m  1:03.28  1:05.28   
Upanne Lotta  1998  MiUS    25 m  1:03.57  1:05.57   
Hölttä Jessica  1996  HSS    25 m  1:03.72  1:05.72   
10  Kilpeläinen Viola  1998  HSS    25 m  1:03.83  1:05.83   
11  Kallio Eveliina  1999  RaisU    25 m  1:04.53  1:06.53   
12  Tommiska Nenne  1993  SWIM    25 m  1:04.77  1:06.77   
13  Myllyaho Moona  1990  SWIM    50 m  1:06.88  1:06.88   
14  Soininen Selma  1999  SWIM    25 m  1:06.15  1:08.15   
15  Huhtanen Suvi  1999  UiTa    25 m  1:06.57  1:08.57   
16  Kuutamo Sini  1995  Cetus    50 m  1:08.73  1:08.73   
17  Kolu Nea  1997  AUi    25 m  1:07.02  1:09.02   
18  Vekkeli Vaula  1996  LaUS    25 m  1:07.02  1:09.02   
19  Kuulasmaa Lotta  1994  SCR    25 m  1:07.17  1:09.17   
20  Alamattila Sanni  1999  HSS    25 m  1:07.39  1:09.39   
21  Nieminen Emma  1996  UiTa    50 m  1:09.73  1:09.73   
22  Mäntynen Nina  1993  KuUS    25 m  1:08.32  1:10.32   
23  Frondelius Susanne  1996  JoUS    50 m  1:10.35  1:10.35   
24  Portin Sonja  1998  OuLo    25 m  1:08.44  1:10.44   
25  Kainulainen Henna  1998  HäUS    25 m  1:08.56  1:10.56   
26  Åvist Claudia  1997  LrU    25 m  1:08.66  1:10.66   
27  Lehtola Emma  1997  SCV    50 m  1:10.70  1:10.70   
28  Pahkala Reetta  1997  OuLo    25 m  1:08.72  1:10.72   
29  Juppo Mona  1996  Cetus    25 m  1:08.82  1:10.82   
30  Lahtinen Onerva  1998  KeUi    25 m  1:09.05  1:11.05   
31  Heikkala Carita  1998  OuLo    50 m  1:11.07  1:11.07   
32  Saarinen Noora  1996  HäUS    25 m  1:09.18  1:11.18   
33  Grönvall Fanny  2000  UiTa    50 m  1:11.34  1:11.34   
34  Peippo Pinja  1999  VANVE    25 m  1:09.61  1:11.61   
35  Jakonen Ilona  1998  SWIM    50 m  1:11.64  1:11.64   
36  Lahtinen Emilia  1996  UiTa    25 m  1:09.75  1:11.75   
37  Suomio Emma  1998  AUi    25 m  1:09.85  1:11.85   
38  Hämäläinen Vilma  1998  SeUi    25 m  1:09.85  1:11.85   
39  Nikkanen Tiia  1997  SCN    25 m  1:10.44  1:12.44   
40  Havo Vilma  1999  HSS    25 m  1:10.51  1:12.51   
41  Tahvanainen Ida  1997  UiTa    25 m  1:10.64  1:12.64   
42  Harjamäki Unna  1998  ÅSK    25 m  1:11.04  1:13.04   
43  Kazi Sara  1999  RaisU    25 m  1:11.17  1:13.17   
44  Lampi Jenni  2000  SWIM    25 m  1:11.18  1:13.18   
45  Korhonen Niina  1996  Cetus    50 m  1:13.29  1:13.29   
46  Niemelä Venla  1999  SCR    25 m  1:11.57  1:13.57   
47  Laitervo Nea-Maria  1997  RaisU    25 m  1:11.97  1:13.97   
48  Virta Nea  1996  UiTa    25 m  1:11.98  1:13.98   
49  Rekola Roosa  2000  ÅSK    25 m  1:12.19  1:14.19   
50  Katajisto Alina  1998  SCN    50 m  1:14.26  1:14.26   
51  Lampi Sanni  2001  SWIM    25 m  1:12.44  1:14.44   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
33_S
Laji 33, 50m Selkäuinti Miehet 
 
ME: Liam TANCOCK (1985) 24.04 2009-08-02 
SE: Jani Sievinen (1974) 25.99 1998-07-09 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Haukka Sergei  1989  KoU    25 m  24.76  25.76   
Kartau Martin  1995  SGR    50 m  26.27  26.27   
Rautalin Jaakko  1989  UiTa    25 m  25.63  26.63   
Pakarinen Sami  1992  VANVE    25 m  25.96  26.96   
Aho Teemu  1994  Cetus    25 m  26.24  27.24   
Eloranta Valtteri  1992  Cetus    25 m  26.80  27.80   
Mokichev Alexei  1994  LaUS    25 m  26.99  27.99   
Yritys Petja  1993  SiHy    25 m  27.00  28.00   
Allonen Severi  1991  SWIM    50 m  28.03  28.03   
10  Ikonen Tuomas  1996  TuUS    25 m  27.17  28.17   
11  Salovaara Ollimatti  1994  RaisU    25 m  27.18  28.18   
12  Schwarte Jari  1990  Cetus    25 m  27.23  28.23   
13  Laakso Mikael  1997  RiUS    25 m  27.27  28.27   
14  Ihalainen Ville  1996  KuUS    25 m  27.32  28.32   
15  Järvinen Aleksanteri  1996  SCR    50 m  28.42  28.42   
16  Luukko Heikki  1988  ÅSK    25 m  27.46  28.46   
17  Norismaa Kasperi  1990  SWIM    25 m  27.53  28.53   
18  Lantto Janne  1994  OuLo    50 m  28.88  28.88   
19  Ristmeri Arttu  1992  UiTa    25 m  28.13  29.13   
20  Salo Saku  1995  UiTa    25 m  28.47  29.47   
21  Hellström Henri  1997  RaisU    25 m  28.52  29.52   
22  Von Bagh Patrik  1996  UiTa    25 m  28.52  29.52   
23  Kiuru Elmo  1997  KeUi    25 m  28.55  29.55   
24  Hyrkkänen Juho  1994  SWIM    25 m  29.03  30.03   
25  Korpi Samuli  1997  VUS-VSS    50 m  30.09  30.09   
26  Rautalin Sakari  1991  UiTa    50 m  30.21  30.21   
27  Mäkiaho Tatu  1995  RaisU    25 m  29.33  30.33   
28  Pyysalo Martti  1992  Octopus    25 m  29.39  30.39   
29  Leiponen Antti  1998  JUK    50 m  30.43  30.43   
30  Nyberg Jimmy  1996  UiTa    50 m  30.49  30.49   
31  Seppälä Juho  1999  SiWa    50 m  30.51  30.51   
32  Kämäräinen Henri  1997  KeUi    25 m  29.62  30.62   
33  Vänttinen Arttu  1996  SiHy    25 m  29.64  30.64   
34  Juvonen Miro  1994  SCN    25 m  29.81  30.81   
35  Valkonen Niklas  1997  HyUS    50 m  30.87  30.87   
36  Naumanen Konsta  1996  JoUS    25 m  29.90  30.90   
37  Aavasalo Eeli  1996  RaisU    50 m  30.92  30.92   
38  Seppä Juuso  1997  UiTa    25 m  29.96  30.96   
39  Dobrzhanskiy Danila  1998  SWIM    50 m  31.01  31.01   
40  Wallenius Tommi  1994  ÅSK    50 m  31.11  31.11   
41  Herva Juho  1998  OuLo    25 m  30.11  31.11   
42  Vihervaara Teemu Aleksi  1998  VoVi    50 m  31.26  31.26   
43  Nygård Alex  1996  VUS-VSS    25 m  30.44  31.44   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
34_S
Laji 34, 50m VU S1-S14 Naiset 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Saarinen Jenna  2001  SiWa    25 m  43.18  44.18   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
35_S
Laji 35, 50m VU S1-S14 Miehet 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lähteenmäki Leo  1991  SWIM  S9  50 m  26.27  26.27   
Lahtinen Manu  1991  SWIM  S14  50 m  32.53  32.53   
Kaidesoja Aleksi  1997  SWIM  S14  50 m  35.99  35.99   
Ylä-Sahra Perttu  1994  PieKu  S14  50 m  36.36  36.36   
Mäkinen Joni  1989  SWIM  S14  50 m  41.00  41.00   
Kulmala Patrick Juhani  1977  HTU  S8  50 m  43.33  43.33   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
36_S
Laji 36, 200m Perhosuinti Naiset 
 
ME: Zige LIU (1989) 2:01.81 2009-10-21 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 2:10.89 2012-03-25 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Norismaa Nea  1995  JoUS    25 m  2:14.99  2:18.99   
Tollander Yvonne  1997  Cetus    50 m  2:25.57  2:25.57   
Turunen Tiia  1998  LrU    50 m  2:25.61  2:25.61   
Puttonen Inka-Liisa  1995  MiUS    25 m  2:22.23  2:26.23   
Granesäter Erica  1984  IFÅ    25 m  2:23.00  2:27.00   
Räihä Sanna-Riikka  1998  OU    50 m  2:27.94  2:27.94   
Niemi Sini  1993  TorUS    50 m  2:29.43  2:29.43   
Aaltonen Inka  1999  UiTa    25 m  2:27.33  2:31.33   
Hurskainen Miia  1992  ÅSK    50 m  2:31.46  2:31.46   
10  Suoranta Merina  1999  ÅSK    25 m  2:30.52  2:34.52   
11  Thurin Julia  1996  IFÅ    25 m  2:31.12  2:35.12   
12  Helo Helene  1999  ÅSK    50 m  2:36.25  2:36.25   
13  Puhtimäki Salla  1998  VeUS    50 m  2:36.65  2:36.65   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
37_S
Laji 37, 200m Sekauinti Miehet 
 
ME: Ryan LOCHTE (1984) 1:54.00 2011-07-28 
SE: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Juopperi Sami  1992  Cetus    25 m  1:58.33  2:03.33   
Vuorela Teemu  1994  SWIM    50 m  2:06.22  2:06.22   
Pokkinen Tuomas  1995  Cetus    25 m  2:04.24  2:09.24   
Ruohoniemi Miikka  1993  SWIM    25 m  2:04.64  2:09.64   
Torola Miro  1995  VANVE    50 m  2:11.49  2:11.49   
Laukkanen Jesse  1996  SCV    25 m  2:07.15  2:12.15   
Pyykkönen Kalle  1996  UiTa    25 m  2:07.18  2:12.18   
Niemi Andreas  1996  LaUS    50 m  2:12.81  2:12.81   
Myllyaho Matti  1995  VUS-VSS    50 m  2:13.47  2:13.47   
10  Jämsä Kasper  1997  LaUS    50 m  2:14.36  2:14.36   
11  Kuulasmaa Kasperi  1996  SCR    25 m  2:09.56  2:14.56   
12  Ikonen Tuomas  1996  TuUS    50 m  2:15.40  2:15.40   
13  Hatunen Lauri  1998  VUS-VSS    25 m  2:11.14  2:16.14   
14  Norismaa Kasperi  1990  SWIM    25 m  2:11.41  2:16.41   
15  Oinonen Roni  1996  LrU    50 m  2:16.94  2:16.94   
16  Rantanen Santeri  1996  NumKis    50 m  2:17.11  2:17.11   
17  Junninen Tapio  1995  Poseidon    50 m  2:17.15  2:17.15   
18  Soini Eetu  1996  RaisU    50 m  2:17.30  2:17.30   
19  Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM    50 m  2:17.76  2:17.76   
20  Koskinen Werneri  1998  UiTa    25 m  2:13.46  2:18.46   
21  Hölttä Santeri  2000  HSS    25 m  2:14.37  2:19.37   
22  Pentti Miika  1997  SWIM    25 m  2:16.07  2:21.07   
23  Rannikko Otto  1999  ÅSK    25 m  2:18.00  2:23.00   
24  Kinnunen Miko  1992  UiTa    50 m  2:23.31  2:23.31   
25  Suominen Wilhelm  1999  ÅSK    25 m  2:18.72  2:23.72   
26  Penttilä Vilppu  1997  RaisU    25 m  2:19.00  2:24.00   
27  Zimmermann Daniel  1997  LaUS    25 m  2:19.31  2:24.31   
28  Reunanen Niklas  1998  HäUS    25 m  2:19.50  2:24.50   
29  Kuusisto Elias  1999  AUi    25 m  2:19.59  2:24.59   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
38_S
Laji 38, 400m Vapaauinti Naiset 
 
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 3:59.15 2009-07-26 
SE: Eva Lehtonen (1991) 4:17.48 2009-08-12 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Lajunen Laura  1992  SWIM    50 m  4:20.85  4:20.85   
Teijonsalo Fanny  1996  Cetus    25 m  4:16.73  4:24.73   
Palovuori Mira  1997  VUS-VSS    50 m  4:28.89  4:28.89   
Haikola Benita  1989  VANVE    50 m  4:30.00  4:30.00   
Puolakka Tiia  1998  ÅSK    50 m  4:38.07  4:38.07   
Alastalo Aada  1998  HSS    25 m  4:30.84  4:38.84   
Venäläinen Veera  1995  Poseidon    50 m  4:43.56  4:43.56   
Hölttä Jessica  1996  HSS    25 m  4:37.32  4:45.32   
Rinne Nea  1995  Cetus    50 m  4:46.22  4:46.22   
10  Koivuniemi Kerttu  1998  SCN    50 m  4:47.35  4:47.35   
11  Kallio Veera  1997  AUi    25 m  4:39.39  4:47.39   
12  Karppinen Suvi  1998  MiUS    50 m  4:47.47  4:47.47   
13  Ayarci Melek  1999  LaUS    25 m  4:39.62  4:47.62   
14  Laukkanen Oona  1995  SiHy    50 m  4:49.12  4:49.12   
15  Korhonen Niina  1996  Cetus    50 m  4:49.78  4:49.78   
16  Kagan Kiia  1997  ÅSK    50 m  4:50.53  4:50.53   
17  Pohjalainen Peppi  1997  HSS    50 m  4:50.65  4:50.65   
18  Hammar Hanna  1998  UiTa    50 m  4:52.24  4:52.24   
19  Viitasuo Vera  1995  LaUS    25 m  4:44.74  4:52.74   
20  Ranki Jenna  1997  SomE    50 m  4:53.32  4:53.32   
21  Lappalainen Erika  1996  SWIM    25 m  4:45.69  4:53.69   
22  Halonen Aleksia  1996  Cetus    50 m  4:54.00  4:54.00   
23  Perkiö Anniina  1999  VANVE    50 m  4:54.22  4:54.22   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
39_S
Laji 39, 50m Vapaauinti Miehet 
 
ME: Cesar CIELO FILHO (1987) 20.91 2009-12-18 
SE: Ari-Pekka Liukkonen (1989) 22.22 2012-05-27 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Liukkonen Ari-Pekka  1989  Cetus    25 m  21.23  22.23   
Kurkinen Toni  1989  Cetus    50 m  23.04  23.04   
Allonen Severi  1991  SWIM    50 m  23.18  23.18   
Waltari Tatu  1987  Cetus    25 m  22.54  23.54   
Herrala Anton  1993  UiTa    50 m  23.63  23.63   
Rautalin Jaakko  1989  UiTa    25 m  22.82  23.82   
Eriksson Tony  1995  JUK    50 m  23.87  23.87   
Nieminen Juho  1993  UiTa    50 m  24.05  24.05   
Tyry Matias  1993  UiTa    50 m  24.19  24.19   
10  Pöytäkivi Riku  1993  Cetus    25 m  23.21  24.21   
11  Oksa Ossi  1988  AUi    50 m  24.21  24.21   
12  Saunonen Nikita  1997  AUi    50 m  24.33  24.33   
13  Peltonen Tatu  1989  JäJy    25 m  23.35  24.35   
14  Kekkonen Janne  1989  SWIM    25 m  23.49  24.49   
15  Venhola Aku  1990  OuLo    25 m  23.53  24.53   
16  Markkanen Janne  1994  SWIM    50 m  24.55  24.55   
17  Kotikuusi Ville  1991  KoU    25 m  23.56  24.56   
18  Eskelinen Aleksi  1988  Cetus    25 m  23.57  24.57   
19  Myller Tuukka  1994  JUK    25 m  23.57  24.57   
20  Lantto Janne  1994  OuLo    50 m  24.62  24.62   
21  Johansson Tomas  1994  Cetus    25 m  23.63  24.63   
22  Kartau Martin  1995  SGR    25 m  23.83  24.83   
23  Aaltomaa Sami  1992  OU    50 m  24.85  24.85   
24  Ohtonen Lassi  1992  Cetus    50 m  24.90  24.90   
25  Viilos Antti  1989  SWIM    50 m  24.90  24.90   
26  Rautalin Sakari  1991  UiTa    50 m  24.97  24.97   
27  Tolvanen Miika  1996  SWIM    50 m  25.04  25.04   
28  Hirvonen Petri  1988  SWIM    50 m  25.04  25.04   
29  Carlsson Gustav  1993  RaisU    50 m  25.08  25.08   
30  Kaidesoja Emil  1995  Cetus    50 m  25.11  25.11   
31  Vik Adam  1996  OU    25 m  24.13  25.13   
32  Tommiska Jesse  1994  KoU    25 m  24.14  25.14   
33  Eloranta Valtteri  1992  Cetus    50 m  25.16  25.16   
34  Puukko Sami  1992  SWIM    25 m  24.25  25.25   
35  Erkinaro Arttu  1992  OU    25 m  24.26  25.26   
36  Kaisti Pontus  1997  Cetus    50 m  25.27  25.27   
37  Leinonen Jussi  1991  UiTa    50 m  25.34  25.34   
38  Kiuru Elmo  1997  KeUi    50 m  25.37  25.37   
39  Soini Eetu  1996  RaisU    50 m  25.41  25.41   
40  Lampinen Elias  1997  NumKis    25 m  24.45  25.45   
41  Ruuttunen Leevi  1995  SWIM    50 m  25.46  25.46   
42  Pilpola Lauri  1993  ÅSK    25 m  24.53  25.53   
43  Kollin Juha  1993  VANVE    50 m  25.60  25.60   
44  Leinonen Lauri  1992  UiTa    50 m  25.60  25.60   
45  Joronen Manu  1996  LrU    25 m  24.60  25.60   
46  Rinkinen Henrik  1997  TuUS    25 m  24.62  25.62   
47  Lindroos Johannes  1996  SomE    25 m  24.62  25.62   
48  Wallenius Tommi  1994  ÅSK    50 m  25.79  25.79   
49  Hyrkkänen Juho  1994  SWIM    50 m  25.82  25.82   
50  Lahtinen Oiva  1997  KeUi    25 m  24.84  25.84   
51  Lahti Samuli  1995  VUS-VSS    25 m  24.85  25.85   
52  Martikainen Juuso  1996  KuUS    50 m  25.86  25.86   
53  Vorobiev Vladislav  1996  Cetus    25 m  24.91  25.91   
54  Tolppala Remi  1997  LaUS    50 m  26.00  26.00   
55  Viitikko Daniel  1996  JUK    50 m  26.02  26.02   
56  Järvelä Tomi  1995  HSS    50 m  26.04  26.04   
57  Naumanen Konsta  1996  JoUS    50 m  26.05  26.05   
58  Rissanen Janne  1997  RaisU    25 m  25.17  26.17   
59  Prytkov Andrei  1991  SWIM    50 m  26.18  26.18   
60  Auri Arto  1997  UiTa    50 m  26.19  26.19   
61  Reunanen Niklas  1998  HäUS    50 m  26.21  26.21   
62  Böckerman Thomas  1997  Cetus    50 m  26.26  26.26   
63  Ristmeri Arttu  1992  UiTa    25 m  25.27  26.27   
64  Rannikko Otto  1999  ÅSK    50 m  26.27  26.27   
65  Laaksonen Teemu  1993  UiTa    25 m  25.27  26.27   
66  Seppälä Juho  1999  SiWa    50 m  26.29  26.29   
67  Kroon Kevin  1997  HTU    25 m  25.30  26.30   
68  Vänttinen Arttu  1996  SiHy    25 m  25.31  26.31   
69  Kurronen Aleksi  1997  MiUS    25 m  25.38  26.38   
70  Heino Akseli  1999  ÅSK    50 m  26.40  26.40   
71  Nygård Alex  1996  VUS-VSS    50 m  26.46  26.46   
72  Laiho Simo  1993  RaisU    25 m  25.52  26.52   
73  Thodin Robin  1995  JS-PU    50 m  26.56  26.56   
74  Lahtinen Roni  1997  UiTa    50 m  26.57  26.57   
75  Lahdenpää Veikka  1995  MiUS    50 m  26.59  26.59   
76  Löyttyniemi Jaakko  1997  HäUS    25 m  25.62  26.62   
77  Uusitalo Tapio  1995  TorUS    50 m  26.64  26.64   
78  Lähde Jyri  1996  HäUS    25 m  25.65  26.65   
79  Penttinen Roope  1995  LaUS    50 m  26.70  26.70   
80  Päivinen Juho  1996  JUK    50 m  26.72  26.72   
81  Sipilä Panu  1996  KoU    50 m  26.75  26.75   
82  Lannetta Timi  1996  UiTa    50 m  26.83  26.83   
83  Kurikka Topias  1995  Cetus    25 m  25.89  26.89   
84  Kontturi Tim  1996  Cetus    50 m  26.90  26.90   
85  Kinnunen Pietu  1996  JoUS    50 m  26.95  26.95   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
40_S
Laji 40, 200m Rintauinti Naiset 
 
ME: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
SE: Jenna Laukkanen (1995) 2:28.04 2013-08-01 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Laukkanen Jenna  1995  SCV    25 m  2:21.98  2:27.98   
Laukkanen Noora  1993  Cetus    25 m  2:24.30  2:30.30   
Känsäkoski Silja  1997  OU    25 m  2:25.07  2:31.07   
Eloranta Emilia  1997  Cetus    50 m  2:39.97  2:39.97   
Kotka Minni  1998  Cetus    50 m  2:40.13  2:40.13   
Rajakangas Sonja  1997  OU    50 m  2:40.33  2:40.33   
Wahlstedt Rebecca  1997  Cetus    50 m  2:40.72  2:40.72   
Bruneau Julia  1999  LaUS    50 m  2:41.67  2:41.67   
Jacobson Lotta  1998  HSS    50 m  2:41.74  2:41.74   
10  Koivusalo Leena  1993  HSS    25 m  2:37.88  2:43.88   
11  Raiski Lotta  1998  LaUS    25 m  2:38.38  2:44.38   
12  Räisänen Lotta  1999  KeUi    25 m  2:38.75  2:44.75   
13  Hulkko Ida  1998  MiUS    50 m  2:45.04  2:45.04   
14  Hirvo Maija  1997  HSS    50 m  2:45.47  2:45.47   
15  Ikonen Sanni  1998  LaUS    25 m  2:41.81  2:47.81   
16  Kuusjärvi Eerica  1999  RaisU    50 m  2:48.10  2:48.10   
17  Hämäläinen Lotta  1998  HSS    25 m  2:43.24  2:49.24   
18  Pahkala Reetta  1997  OuLo    25 m  2:45.12  2:51.12   
19  Luoma Ninni  1998  UiTa    50 m  2:51.17  2:51.17   
20  Strengell Riina  1997  Cetus    25 m  2:45.50  2:51.50   
21  Silvennoinen Elisa  1996  Cetus    50 m  2:51.83  2:51.83   
22  Liukkonen Aliisa  1999  HäUS    25 m  2:45.91  2:51.91   
23  Mielonen Lotta  1996  VANVE    25 m  2:45.93  2:51.93   
24  Kareinen Hanna  2000  KeUi    25 m  2:45.93  2:51.93   
25  Karhu Laura  1995  SUS    25 m  2:46.29  2:52.29   
26  Potkonen Emilia  1998  UiTa    50 m  2:53.32  2:53.32   
27  Ollikainen Eveliina  1998  HyUS    25 m  2:47.39  2:53.39   
28  Varis Ella  1998  UKK    25 m  2:48.24  2:54.24   
29  Illikainen Aada  1998  OU    25 m  2:48.29  2:54.29   
30  Mäkinen Roosa  1999  UiTa    25 m  2:48.56  2:54.56   
31  Ruhala Lotta  1997  RiUS    50 m  2:54.80  2:54.80   
32  Palo Saara  1996  SeUi    25 m  2:49.56  2:55.56   
33  Virkkunen Selina  1997  HäUS    50 m  2:57.07  2:57.07   
34  Korpinen Katarina  1993  SiHy    25 m  2:51.21  2:57.21   
35  Ellonen Susanna  1999  UKK    25 m  2:51.72  2:57.72   
36  Kivi Meea  1999  LaUS    50 m  2:58.33  2:58.33   
37  Rantakokko Reetta  2001  AUi    50 m  2:58.37  2:58.37   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
41_S
Laji 41, 200m Selkäuinti Miehet 
 
ME: Aaron PEIRSOL (1983) 1:51.92 2009-07-31 
SE: Jani Sievinen (1974) 2:00.70 1996-05-26 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Yritys Petja  1993  SiHy    25 m  2:00.74  2:04.74   
Luukko Heikki  1988  ÅSK    25 m  2:01.22  2:05.22   
Haukka Sergei  1989  KoU    25 m  2:02.92  2:06.92   
Schwarte Jari  1990  Cetus    25 m  2:03.01  2:07.01   
Fredrikson Christoffer  1997  Cetus    25 m  2:03.80  2:07.80   
Mokichev Alexei  1994  LaUS    25 m  2:04.80  2:08.80   
Järvinen Aleksanteri  1996  SCR    25 m  2:05.39  2:09.39   
Niemi Andreas  1996  LaUS    25 m  2:06.00  2:10.00   
Pakarinen Sami  1992  VANVE    25 m  2:06.19  2:10.19   
10  Aho Teemu  1994  Cetus    25 m  2:06.57  2:10.57   
11  Ikonen Tuomas  1996  TuUS    25 m  2:06.91  2:10.91   
12  Jämsä Kasper  1997  LaUS    25 m  2:07.14  2:11.14   
13  Väre Hannes  1997  RiUS    25 m  2:07.38  2:11.38   
14  Salovaara Ollimatti  1994  RaisU    50 m  2:13.02  2:13.02   
15  Laukkanen Jere  1993  Cetus    25 m  2:10.04  2:14.04   
16  Ihalainen Ville  1996  KuUS    25 m  2:10.13  2:14.13   
17  Juvonen Miro  1994  SCN    50 m  2:14.65  2:14.65   
18  Juopperi Sami  1992  Cetus    25 m  2:12.44  2:16.44   
19  Hellström Henri  1997  RaisU    25 m  2:13.88  2:17.88   
20  Nyberg Jimmy  1996  UiTa    25 m  2:14.52  2:18.52   
21  Järvelä Jasper  1996  Cetus    50 m  2:18.57  2:18.57   
22  Dobrzhanskiy Danila  1998  SWIM    25 m  2:14.80  2:18.80   
23  Lindberg Peik  1999  ÅSK    25 m  2:15.85  2:19.85   
24  Seppä Juuso  1997  UiTa    25 m  2:16.73  2:20.73   
25  Vainio Topias  1997  Cetus    25 m  2:17.50  2:21.50   
26  Mäkelä Niko  1998  RiUS    50 m  2:22.61  2:22.61   
27  Kuusisto Elias  1999  AUi    25 m  2:18.81  2:22.81   
28  Yritys Matias  1997  SiHy    50 m  2:23.42  2:23.42   
29  Kämäräinen Henri  1997  KeUi    50 m  2:24.12  2:24.12   
30  Vihervaara Teemu Aleksi  1998  VoVi    25 m  2:20.39  2:24.39   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
42_S
Laji 42, 50m Perhosuinti Naiset 
 
ME: Therese ALSHAMMAR (1977) 25.07 2009-07-31 
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 26.90 2009-05-16 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Kuutamo Sini  1995  Cetus    50 m  27.59  27.59   
Silventoinen Johanna  1997  LrU    50 m  27.64  27.64   
Mäki Laura  1997  RaisU    50 m  27.80  27.80   
Kurki Laura  1994  HSS    50 m  27.99  27.99   
Elovirta Salla  1997  Cetus    50 m  28.31  28.31   
Kaakkolammi Riina  1994  UiTa    50 m  28.40  28.40   
Norismaa Nea  1995  JoUS    50 m  28.47  28.47   
Mört Roosa  1999  AUi    50 m  28.48  28.48   
Laihorinne Linda  1984  OU    50 m  28.55  28.55   
10  Jallow Mimosa  1994  SWIM    25 m  27.76  28.76   
11  Hirvonen Susanne  1997  HSS    50 m  28.79  28.79   
12  Kanervo Reetta  1999  OU    50 m  28.87  28.87   
13  Mankinen Moona  1996  SCV    50 m  28.99  28.99   
14  Suihkonen Amanda  1995  Octopus    50 m  29.05  29.05   
15  Sartela Noora  1991  SWIM    50 m  29.35  29.35   
16  Aliklaavu Viivi  1998  HSS    50 m  29.42  29.42   
17  Tollander Yvonne  1997  Cetus    50 m  29.56  29.56   
18  Mäkinen Anna  1995  UiTa    50 m  29.57  29.57   
19  Haltia Nina  1999  Poseidon    50 m  29.65  29.65   
20  Riiho Fanni  1995  UiTa    50 m  29.69  29.69   
21  Palonen Oona  1995  SiHy    50 m  29.71  29.71   
22  Puttonen Inka-Liisa  1995  MiUS    50 m  29.76  29.76   
23  Rinne Nea  1995  Cetus    50 m  29.79  29.79   
24  Kortetjärvi Hilla  1996  RaisU    50 m  29.90  29.90   
25  Niemelä Erika  1995  OU    50 m  29.91  29.91   
26  Kilpeläinen Viola  1998  HSS    50 m  29.92  29.92   
27  Venäläinen Veera  1995  Poseidon    50 m  29.93  29.93   
28  Kivirinta Veera  1995  OU    50 m  29.97  29.97   
29  Granesäter Erica  1984  IFÅ    50 m  30.00  30.00   
30  Slotte Linda-Marie  1994  ÅSK    25 m  29.10  30.10   
31  Huhtanen Suvi  1999  UiTa    25 m  29.18  30.18   
32  Turunen Tiia  1998  LrU    50 m  30.20  30.20   
33  Vekkeli Viliina  1996  LaUS    50 m  30.41  30.41   
34  Röytiö Anna  1998  SCR    50 m  30.49  30.49   
35  Kurttila Ella  1998  Cetus    50 m  30.62  30.62   
36  Tahvanainen Ida  1997  UiTa    50 m  30.67  30.67   
37  Lampi Jenni  2000  SWIM    50 m  30.69  30.69   
38  Hurskainen Miia  1992  ÅSK    50 m  30.72  30.72   
39  Pihkamäki Marianne  1996  RiUS    50 m  30.73  30.73   
40  Vekkeli Vaula  1996  LaUS    50 m  30.76  30.76   
41  Mokicheva Alena  1996  LaUS    50 m  30.77  30.77   
42  Niemi Sini  1993  TorUS    50 m  30.78  30.78   
43  Männikkö Emma  1998  UiTa    50 m  30.81  30.81   
44  Österlund Tea  1998  SWIM    50 m  30.83  30.83   
45  Konkka Ida  2000  ÅSK    50 m  30.91  30.91   
46  Hammar Heini  1999  UiTa    50 m  30.97  30.97   
47  Ayarci Melek  1999  LaUS    25 m  30.06  31.06   
48  Kivimäki Saima  1997  LrU    25 m  30.11  31.11   
49  Puhtimäki Salla  1998  VeUS    50 m  31.12  31.12   
50  Ripatti Maria  1987  JUK    50 m  31.14  31.14   
51  Jakonen Ilona  1998  SWIM    50 m  31.17  31.17   
52  Lahtinen Emilia  1996  UiTa    50 m  31.17  31.17   
53  Åvist Claudia  1997  LrU    50 m  31.18  31.18   
54  Pihkamäki Katariina  1998  RiUS    25 m  30.31  31.31   
55  Oesch Laura  1997  HSS    50 m  31.41  31.41   
56  Strengell Riina  1997  Cetus    50 m  31.42  31.42   
57  Heikkilä Krista  1995  SiHy    50 m  31.44  31.44   
58  Sihvonen Iida  1998  MiUS    50 m  31.51  31.51   
59  Lahtinen Erika  1998  UiTa    50 m  31.53  31.53   
60  Jantunen Anna  1998  SCN    50 m  31.56  31.56   
61  Malmi Katja  1998  VANVE    50 m  31.67  31.67   
62  Ryöti Kamilla  1996  UiTa    50 m  31.67  31.67   
63  Nieminen Emma  1996  UiTa    50 m  31.69  31.69   
64  Karinkanta Annika  2000  UKK    25 m  30.75  31.75   
65  Venäläinen Vilma  1996  VANVE    50 m  31.93  31.93   
66  Kukkonen Jenni  1999  KeUi    50 m  32.00  32.00   
67  Suomio Emma  1998  AUi    25 m  31.00  32.00   
68  Aaltonen Inka  1999  UiTa    50 m  32.03  32.03   
69  Katajisto Alina  1998  SCN    50 m  32.06  32.06   
70  Helo Helene  1999  ÅSK    50 m  32.07  32.07   
71  Kainulainen Henna  1998  HäUS    25 m  31.11  32.11   
72  Karimaa Kiia  1996  Octopus    50 m  32.34  32.34   
73  Pulkkinen Karoliina  1998  VUS-VSS    25 m  31.42  32.42   
74  Räisänen Lotta  1999  KeUi    50 m  32.62  32.62   
75  Mäkipää Lotta  1994  JoUS    25 m  31.64  32.64   
76  Hukka Enni  1997  SCR    50 m  32.72  32.72   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
43_S
Laji 43, 200m VU S1-S14 Miehet 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Ylä-Sahra Perttu  1994  PieKu  S14  50 m  2:53.80  2:53.80   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
45_S
Laji 45, 4X50m Sekauinti Naiset 
 
SE: Uinti Tampere (1900) 1:58.58 2013-04-13 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Cetus 1  Cetus    50 m  1:54.48  1:54.48   
Hss 1  HSS    50 m  1:59.17  1:59.17   
Cetus 2  Cetus    50 m  1:59.31  1:59.31   
Uita 1  UiTa    50 m  1:59.98  1:59.98   
Swim Naiset 1  SWIM    50 m  2:00.12  2:00.12   
Ou Naiset  OU    50 m  2:00.16  2:00.16   
Mius Naiset 1  1995  MiUS    50 m  2:02.29  2:02.29   
Raisu I  RaisU    50 m  2:02.68  2:02.68   
Hss 2  HSS    50 m  2:02.77  2:02.77   
10  Swim Naiset 2  SWIM    50 m  2:03.21  2:03.21   
11  Lru Naiset  LrU    50 m  2:05.22  2:05.22   
12  Kuus Naiset  1993  KuUS    50 m  2:05.27  2:05.27   
13  Uita 2  UiTa    50 m  2:05.47  2:05.47   
14  Laus 1 Naiset  LaUS    50 m  2:06.04  2:06.04   
15  Hss 3  HSS    50 m  2:06.17  2:06.17   
16  Swim Naiset 3  SWIM    50 m  2:07.07  2:07.07   
17  Uita 3  UiTa    50 m  2:08.30  2:08.30   
18  Sihy Blue  SiHy    50 m  2:08.37  2:08.37   
19  Rius Naiset  RiUS    50 m  2:09.27  2:09.27   
20  Åsk Damer 1  ÅSK    50 m  2:09.96  2:09.96   
21  Keui Naiset  1999  KeUi    50 m  2:10.39  2:10.39   
22  Uita 4  UiTa    50 m  2:10.51  2:10.51   
23  Scr Women  1994  SCR    50 m  2:10.87  2:10.87   
24  Häus 1  HäUS    50 m  2:10.99  2:10.99   
25  Scn Merenneidot  1997  SCN    50 m  2:13.35  2:13.35   
26  Jous Naiset  JoUS    50 m  2:13.60  2:13.60   
27  Sihy White  SiHy    50 m  2:16.15  2:16.15   
28  Ukk Naiset [1915]  UKK    50 m  2:16.50  2:16.50   
29  Swim Naiset 4  SWIM    50 m  2:17.72  2:17.72   
30  Åsk Damer 2  ÅSK    50 m  2:20.52  2:20.52   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
46_S
Laji 46, 800m Vapaauinti Miehet 
 
ME: Lin ZHANG (1987) 7:32.12 2009-07-29 
SE: Matias Koski (1994) 7:54.70 2013-07-30 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Juopperi Sami  1992  Cetus    25 m  8:07.74  8:23.74   
Lehtonen Roope  1996  RaisU    50 m  8:32.43  8:32.43   
Grönblom Juho  1998  RaisU    25 m  8:31.53  8:47.53   
Dobrzhanskiy Anton  1992  SWIM    25 m  8:31.71  8:47.71   
Horst Santeri  1997  AUi    25 m  8:33.44  8:49.44   
Torola Miro  1995  VANVE    25 m  8:38.34  8:54.34   
Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM    50 m  8:55.40  8:55.40   
Lihtsa Allar  1999  VANVE    25 m  8:42.17  8:58.17   
Stolt Eero  1990  Cetus    25 m  8:43.22  8:59.22   
10  Kitinoja Joni  1996  KeUi    25 m  8:45.53  9:01.53   
11  Rintala Waltteri  1998  RaisU    25 m  8:47.62  9:03.62   
12  Suhonen Leevi  1999  MiUS    25 m  9:03.77  9:19.77   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 
46_S
Laji 46, 800m Vapaauinti Miehet 
 
ME: Lin ZHANG (1987) 7:32.12 2009-07-29 
SE: Matias Koski (1994) 7:54.70 2013-07-30 
 
 
 
Nimi  Synt  Seura  Luokka  Allas  Alkup.  Ilm.aika  Tila 









 
Juopperi Sami  1992  Cetus    25 m  8:07.74  8:23.74   
Lehtonen Roope  1996  RaisU    50 m  8:32.43  8:32.43   
Grönblom Juho  1998  RaisU    25 m  8:31.53  8:47.53   
Dobrzhanskiy Anton  1992  SWIM    25 m  8:31.71  8:47.71   
Horst Santeri  1997  AUi    25 m  8:33.44  8:49.44   
Torola Miro  1995  VANVE    25 m  8:38.34  8:54.34   
Roiko-Jokela Tapio  1996  SWIM    50 m  8:55.40  8:55.40   
Lihtsa Allar  1999  VANVE    25 m  8:42.17  8:58.17   
Stolt Eero  1990  Cetus    25 m  8:43.22  8:59.22   
10  Kitinoja Joni  1996  KeUi    25 m  8:45.53  9:01.53   
11  Rintala Waltteri  1998  RaisU    25 m  8:47.62  9:03.62   
12  Suhonen Leevi  1999  MiUS    25 m  9:03.77  9:19.77   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.09  Tulostuspäivämäärä  14 maaliskuu 2014 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner